ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Ярослав Чорногуз (1963) / Вірші

 Березень
Мій любий березню, ти груди
Наповнив щастям аж до дна.
Хай розливається усюди,
Неначе повінь весняна.

Вибрунькуються дні чудові
Із лона темного журби,
І лоскіт “котиків” вербових
Шепоче кожному: “Люби!”

Качки із вирію вертають,
Чекає сівача рілля,
Ярило землю пригортає,
Й вона вагітніє - земля.

І в лузі - попіл трав торішніх -
Зело нове ось-ось проб’є,
Яриле, Боже наш всевишній,
Знов твій Великдень настає!

7510 р. (Від Трипілля) (2002) р.




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2021-03-10 19:48:30
Переглядів сторінки твору 646
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R1
* Народний рейтинг 0 / --  (6.330 / 6.99)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (6.337 / 7)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.753
Потреба в критиці толерантній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Конкурси. Теми Поезія Романтизму і Сентименталізму
Автор востаннє на сайті 2026.03.26 07:01
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2021-03-10 19:49:26 ]
ННН ННН (Л.П./Л.П.) [ 2010-03-05 23:14:09 ] - відповісти
Гарний Березень у Тебе, братику!
І Великдень незабаром...
А небо стає таке чисте і глибоке!
Не надивишся.
"...мені відкрилось небо...
Ярило
руки-промені немов-би простягає,
до себе кличе...
І я, забувши про усе земне і тлінне,
пірнаю у безмежну глибочінь,
в безодню вічну,
без кінця і краю,
очима синь її вбираю
і розчиняюсь в ній..."


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-05 23:20:46 ] - відповісти

Привіт, сестро! 16 березня - новоліття буде 7518 рік настане! А 21-го - Великдень! Слава рідним Богам!


Отправить
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2010-03-05 23:35:32 ] - відповісти

Ярославе,
Дуже світлий вірш.
Нехай Бог приносить вам лише те світле...
З теплом,
ЛЮ


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-05 23:57:01 ] - відповісти

Юрію! Щиро дякую, взаємно зичу світла, добра, любові й натхнення! Може, будемо на "ти", вже стільки разів перехрещувались вірші й коментарі?..
Із симпатією


Отправить
Юрій Лазірко (Л.П./М.К.) [ 2010-03-06 01:04:49 ] - відповісти

Звичайно, Ярославе.
Я просто якось сам не наважився.
Тисну міцно руку,
Юрій


Отправить
Олександр Зубрій (Л.П./М.К.) [ 2010-03-06 08:53:53 ] - відповісти
Доброго дня, Ярославе! :-)
Про вірш - гарно, проголосував.
Про себе. Записав диск. Завезу на днях. :-)
Співав з гайморитом, то не все добре, але зрозуміло, чому такі верхи мляві. Хворому співати було поганенько, але я не захотів відступати. :-)
То до зустрічі. :-)
До речі, я виклав 11 записів у своєму блозі на i.ua. Нік - azubr . То можна прослухати з інету. У мене там є запис номер три, це рідко виконувана обробка пісні "Стоїть явір". Вона, як не дивно, заспівалась не дуже погано. Буде змога - напиши свою професійно-критичну думку. І не соромся лаяти, бо я й так знаю, що там не дуже добре. :-)
З повагою...

Отправить
Юлька Гриценко (Л.П./Л.П.) [ 2010-03-06 09:04:48 ] - відповісти

гарно, світло, романтично, весняно...


Отправить
Єлизавета Горбачевська (М.К./Л.П.) [ 2010-03-06 12:18:46 ] - відповісти

Написала нещодавно:

Весна відкидає навалу снігів, протирає замазані шиби,
Лишає в повітрі Шопена сліди і променів сонячних куби.

Пророчі тюльпани й обійми, пророчі сьогодні думки,
Руками затягую туго, в косу уплітаю тепло.
У поміч тюльпанові діти і пісня-веснянка. Втямки
Збагнути рукам, що весна вже і холодну мов не було.

Червоні тюльпани й обійми, червоні промови бажань
Під дубом старим шаленіють, мов буйної річки потік.
Весняне цвітіння юнацтва, весняне цвітіння кохань:
Любові запишем, любові на древо в живий записник.


Отправить
Ірина Зелененька (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 15:28:30 ] - відповісти

Дуже по-весняному, з любов'ю до України та її циклічного оновлення.
Щиро.


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 17:39:43 ] - відповісти

Юрію! От і домовились.


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 17:48:57 ] - відповісти

Сашко, привіт! Я б тобі не радив писатися надалі в хворому стані. Ще один раз виступити на концерті, коли нема куди дітися, куди не йшло. І то, я ось так зробив на своєму вечорі, у мене був бронхіт, і потім півтора тижні - на лікарняному. А якщо не дай Бог із голосовими складками щось пов"язано - можна голос втратити. А запис - це ти пам"ять про себе залишаєш назавжди, можливо. Це - святе. Тут треба бути здоровим обов"язково. Щоб і верхи і низи і середина - все звучало. А гайморит - це ніс, резонатор головний для верхів. Для баритона верхи - не остання справа далеко. Навіть не слухаючи, раджу переписати.
Але я послухаю, звісно, потім напишу на твоїй сторінці.


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 17:51:24 ] - відповісти

Спасибі, Юлько-красотулько! З наступаючим жіночим святом, тебе! Здоров"я і натхнення.


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 18:15:03 ] - відповісти

Лізо, привіт, дякую, загалом цікавий дуже вірш і оригінальне в тебе мислення і стиль колись виробиться такий же з часом. Для цього є передумови.
Три поради щодо цього тексту.
1.Виробляй смак і відчуття краси мови, її естетики.
"Замазані" шиби - цей епітет неестетичний не з царини ліричної і романтичної поезії. Це - більше до стьобу й андеграунду.
2. Те саме щодо Шопена слідів. Ніби Шопен ішов і лишив послід після себе. Втоптала великого композитора в багно. Це вже зразу для пародії годиться. Можна навіть стьобно, як Семенко, написати: Вулиця шопениться владно... музика розцвіла на пелюстках чи щось подібне і вже вийде дивись, як гарно).
(у нього Бодлериться)
3. Тренуйся вишуковувати точніші рими. Для шиби треба рима щоб була -иби, а не -уби (куби). Для цього корисно пограти в буріме. Береш слово шиби,
і придумуєш 20 точних рим-слів на -иби, і бажано не іменників, щоб не римувати іменник з іменником.
А оце:весняне цвітіння кохань: любові запишем, любові на древо, в живий записник. Це цікавий образ, але трохи пародійний. Запишем на древі:
Тут була Ліза + Вітер Ночі = п"яний секс після читання віршів і розпивання абсенту.

Хоча початок чудовий і якщо зробити оці косметичні правки, що я тобі сказав, буде чудовий вірш.
Дерзай, з 8 березням - натхнення, здоров"я, кохання.


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 18:16:37 ] - відповісти

Ірино! Щиро дякую, землячко. Зі святом жінок. Найкращі побажання -весни, здоров"я і кохання!


Отправить
Ірина Кримська (Л.П./Л.П.) [ 2010-03-06 19:11:42 ] - відповісти

Не буду вдаватися до деталізування своєї вдячності за цю поезію.
Просто щиро дякую.
Ви й самі знаєте, що то дуже гарно написано. Вам дано!


Отправить
Софія Кримовська (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 19:26:29 ] - відповісти

Є у цьому вірші щось від давніх намовлянь.....
Ярославе! Прекрасно!


Отправить
Адель Станіславська (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 19:37:00 ] - відповісти

Вибрунькуються дні чудові
Із лона темного журби,
І лоскіт “котиків” вербових
Шепоче кожному: “Люби!

Які чудові слова.:)
І справді, уже так хочеться тепла, сонечка, зеленої травички, пахощів весняного цвіту, що радує око і дає неабиякої наснаги до життя, втілення мрій, планів і задумів.

Спасибі Вам за весняний настрій.:)


Отправить
Олександр Зубрій (Л.П./М.К.) [ 2010-03-06 19:54:15 ] - відповісти
Добрий вечір! :-)
Так, усе тобою сказане - правильно. Але, я дав слово записатись. Крім того, батьки вже старі, і дуже хотілось їм дати себе послухати. Тому - писався як є. Ось зсилка:
http://blog.i.ua/user/2251337/
Вчора вночі зганяв до батьків, відвіз диск, серце заспокоїлося. :-) І у блог виклав, щоб люди, яким давав обіцянку, могли послухати.
Ти послухай Стоїть явір, він не такий паскудний, як інші записи. А ще - запис червертий, то пісня "Казав мені батько". Народ слухає, то не дуже сварить. :-)
Чекаю на твої професійні оцінки. ;-)
З повагою...

Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 23:55:35 ] - відповісти

Ірино (Кримська), щиро дякую за відгук!


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 23:57:09 ] - відповісти

Спасибі, Софіє, з наступаючим жіночим Днем тебе, здоров"я, натхнення, любові!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2021-03-10 19:49:56 ]

Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-06 23:58:12 ] - відповісти

Адель! Дякую, радий, що вірш додав Вам гарного настрою! Зі світом 8 березня!


Отправить
Адель Станіславська (М.К./М.К.) [ 2010-03-07 09:31:30 ] - відповісти

Дякую, пане Ярославе.:)


Отправить
Ярослав Чорногуз (М.К./М.К.) [ 2010-03-07 00:11:09 ] - відповісти

Сашко, дорогий мій! Послухав і "Явір", і оперні арії, майже все! На одній арії трохи гнусавиш в ніс, певно від гаймориту, але це помітно тільки професіоналу. Там Оксана Тернополянка написала тобі відгук, як любитель музики, що чудово, от і я так кажу. Тобі, звісно, треба педагога, щоб трохи окультурити голос, навчити на "піано" співати. А метал у тебе такий, і сила, що ти проб"єш, проріжеш звуком будь-який оркестр. Ти б мав уже років 15 співати в опері з твоїми даними і бути як мінімум, заслуженим артистом. А зараз, в 41 рік починати важко. Але я закінчив Драгоманова майже у 45 з половиною. Але я з 25-ти граю на бандурі. І закінчив ще студію при капелі.
Звучиш, навіть з гайморитом, добряче. Виступай побільше, і вчися приватно, моя тобі порада. І дасть Бог, помітять. У тебе до музики більші здібності, ніж до віршів. У мене - навпаки.
І кожен сам - коваль своєї долі. Що здобудеш, те твоє. Ніхто на блюдце не покладе тобі Ла Скала чи Нац. Оперу київську. Ти б міг піти туди прослухатись у хор. І там високі зарплати. І потихеньку б учився паралельно. Вперед.