Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
2026.06.22
12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ
Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі
2026.06.22
07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
2026.06.22
06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
2026.06.21
21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
2026.06.21
21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
2026.06.21
21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
2026.06.21
20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
2026.06.21
17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
2026.06.21
16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
2026.06.21
16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
2026.06.21
12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
2026.06.21
12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.04.29
2026.04.23
2026.03.31
2026.03.19
2026.02.11
2025.11.29
2025.09.04
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Юлька Гриценко (1990) /
Проза
/
Крик душі
Мріяти? Дякую...
Неперевершене відчуття — відчувати, що ти себе перевершив. Опустиш очі додолу — твої туфлі з натуральної шкіри, які ти шукала всю зиму, брудно-болотяного кольору. Ковзнеш поглядом вище — класичні штани, що робили тебе серйознішою, позеленіли від трави. Було б дзеркало, побачила б, наскільки жахливо виглядаєш: розтертий макіяж, розпалені губи, волосся дибки. Він начебто не помічає дивних змін у твоїй зовнішності і каже, що зачіска у тебе чудова. А ще очі сяють, серце вистрибує і вперше в житті зовсім не смішно. Хочеться плакати від того, що все сталось саме так. З тобою коїться щось таке, чого тобі не вистачало протягом життя. Хоча, набагато простіше описати не те, що з тобою, а те, що в тобі. Так-от, в тобі суміш із доволі різних відчуттів: страх, сором, радість, занепокоєння з одного боку, спокій — з іншого. Не можеш повірити, що пішла на таке...
-Колись було весело, - усміхаються губи навпроти.
-Так, якось не віриться, що минуло стільки часу, - відповідаєш тихенько і вдихаєш свіжого (таки свіжого) повітря.
-Гарне в тебе ім'я, - губи навпроти складаються в усмішку.
-Можливо. Але завжди хотіла бути Анною, - падаєш у спогади на одну соту секунди.
-Шкода, що зірок нема, - твій супутник сумно дивиться на захмарене передранкове небо.
Справді, нема жодної зірочки. Воно й не дивно, бо весь вчорашній день дощило. На вулиці, але не в душі. В душі дощило кілька років, і здавалось, ті хмари не розжене жоден вітер! Ніхто ж не знав, що з минулого вирветься отой клаптик колишнього життя — з добрими очима і кумедним акцентом. Ніхто ж не знав, що він змусить тебе валятись по мокрій траві перед світанком. А ще ніхто навіть би не подумав, що ви розплануєте майбутнє цілої держави і ти замислишся над власним майбутнім. Зрозумієш, що до того ніхто не казав тобі, що станеш хорошим журналістом. Це приємно, що не кажіть! Це приємніше, аніж чути про красиві очі чи довгі ноги. Ці миті належать до того типу митей, які хочеться пам'ятати.
-Нас хтось побачив, - тобі стає зовсім не до сміху.
-Та нехай бачить, - лунає у відповідь.
-Завтра буде стільки розмов, - стає якось соромно.
-Тобі не байдуже?, - питає здивовано.
-Дякую, - шепочеш і стискаєш його руку.
-За що? - не розуміє.
-За те, що дозволив мені побути щасливою. Раніше вважала, що мені це заборонено. Бачила, що інші на мене рівняються і не могла собі дозволити жодного хибного кроку. Знала, що в мене є дім, робота, університет і подруга. І купа ненависті до світу, звісно, - сама не розумієш, коли переходиш межу і починаєш сповідатись.
-Не дякуй, - здається і цей шматок розмови уривається.
Пролітає іще одна година і помалу вертаєшся до реальності. Встаєш з трави, обтираєш штани, розпускаєш волосся і зв'язуєш його якимось дивним способом. Шукаєш в сумці мобільник. О пів на шосту. Шістнадцять пропущених. Усміхаєшся і переконуєшся в тому, що комусь потрібна, якщо серед ночі стільки дзвінків.
-Підніми голову, - сміється.
-Зірка! Дві! Красиво, - сама не знаєш, що з тобою коїться.
-Дві зірки, - шепочуть чиїсь губи.
-Треба додому вже, - швидко перестрибуєш з зірок на дорогу.
-Йдемо, - не суперечить тобі.
Прощаєтесь так, наче тобі чотирнадцять, а то твій перший хлопець, ти вперше з ним гуляла, вперше забула про час, вперше боїшся, що мама кричатиме.
-Іди спати, - шепоче.
-Та ні, я сідаю зараз курсову писати, - зовсім не жартома відповідаєщ, уповільнюючи темп. Ти знову вертаєшся до старого — дім, робота, університет. Знаєш, що надалі ти знову крутитимешся у цьому колесі зайнятості доти, доки пластина не зітреться.
-Завтра що робиш? - питає.
-Щось напишу. У вівторок робота вже, - зітхаєш.
-Побачимось, - натхненно шепоче і йде.
Насправді, не побачитесь ви більше. Коли прокинешся і побачиш все очима тверезої людини, то вимкнеш телефон на тиждень і забудеш його, як невдалу спробу бути щасливою. Кожен з вас побіжить у ту прірву, яка тримала його досі. І все буде так, як співає Віктор Павлік “Ні обіцянок, ні пробачень. Все сталося само собою”. І ти сприймеш це як належне. Тобі ж нікого не треба, окрім журналістики. “Все буде добре”, - скаже голос всередині.
Захочеться отак істерично проплакати те, що залишилось від ночі. Тобі боляче? Тобі добре. Озираєшся навколо — сусідські будинки. Вони точно вже прокинулись і всі по черзі визирають, аби впіймати тебе на гарячому. Їх же так жаба дусить, що ти в свої двадцять стоїш на ногах. Треба мати на тебе компромат. Ти згадуєш, що ти хороша і усміхаєшся: нехай мають. Мама не спить. Вона не розуміє, що сталось. Вона не розуміє, де ти була. Вона звикла до того, що ти окрім роботи і комп'ютера нічого не бачиш.
-Де ти була? - питає в паніці.
-Гуляла, мам, - смієшся, як чотирнадцятирічна.
-До шостої ранку? - не розуміє мама.
-Так, рівно до шостої, - смієшся ще більше.
Ти не сідаєш за курсову. Ти падаєш на ліжко і засинаєш від втоми. Перед тим, як остаточно заснути обіцяєш собі, що більше не будеш пити і мріяти. Проте, якщо від першого ти легко зможеш відмовитись, то друге ще не раз про себе нагадає...
P.S. Дякую.
25.04.2011
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Мріяти? Дякую...
Неперевершене відчуття — відчувати, що ти себе перевершив. Опустиш очі додолу — твої туфлі з натуральної шкіри, які ти шукала всю зиму, брудно-болотяного кольору. Ковзнеш поглядом вище — класичні штани, що робили тебе серйознішою, позеленіли від трави. Було б дзеркало, побачила б, наскільки жахливо виглядаєш: розтертий макіяж, розпалені губи, волосся дибки. Він начебто не помічає дивних змін у твоїй зовнішності і каже, що зачіска у тебе чудова. А ще очі сяють, серце вистрибує і вперше в житті зовсім не смішно. Хочеться плакати від того, що все сталось саме так. З тобою коїться щось таке, чого тобі не вистачало протягом життя. Хоча, набагато простіше описати не те, що з тобою, а те, що в тобі. Так-от, в тобі суміш із доволі різних відчуттів: страх, сором, радість, занепокоєння з одного боку, спокій — з іншого. Не можеш повірити, що пішла на таке...-Колись було весело, - усміхаються губи навпроти.
-Так, якось не віриться, що минуло стільки часу, - відповідаєш тихенько і вдихаєш свіжого (таки свіжого) повітря.
-Гарне в тебе ім'я, - губи навпроти складаються в усмішку.
-Можливо. Але завжди хотіла бути Анною, - падаєш у спогади на одну соту секунди.
-Шкода, що зірок нема, - твій супутник сумно дивиться на захмарене передранкове небо.
Справді, нема жодної зірочки. Воно й не дивно, бо весь вчорашній день дощило. На вулиці, але не в душі. В душі дощило кілька років, і здавалось, ті хмари не розжене жоден вітер! Ніхто ж не знав, що з минулого вирветься отой клаптик колишнього життя — з добрими очима і кумедним акцентом. Ніхто ж не знав, що він змусить тебе валятись по мокрій траві перед світанком. А ще ніхто навіть би не подумав, що ви розплануєте майбутнє цілої держави і ти замислишся над власним майбутнім. Зрозумієш, що до того ніхто не казав тобі, що станеш хорошим журналістом. Це приємно, що не кажіть! Це приємніше, аніж чути про красиві очі чи довгі ноги. Ці миті належать до того типу митей, які хочеться пам'ятати.
-Нас хтось побачив, - тобі стає зовсім не до сміху.
-Та нехай бачить, - лунає у відповідь.
-Завтра буде стільки розмов, - стає якось соромно.
-Тобі не байдуже?, - питає здивовано.
-Дякую, - шепочеш і стискаєш його руку.
-За що? - не розуміє.
-За те, що дозволив мені побути щасливою. Раніше вважала, що мені це заборонено. Бачила, що інші на мене рівняються і не могла собі дозволити жодного хибного кроку. Знала, що в мене є дім, робота, університет і подруга. І купа ненависті до світу, звісно, - сама не розумієш, коли переходиш межу і починаєш сповідатись.
-Не дякуй, - здається і цей шматок розмови уривається.
Пролітає іще одна година і помалу вертаєшся до реальності. Встаєш з трави, обтираєш штани, розпускаєш волосся і зв'язуєш його якимось дивним способом. Шукаєш в сумці мобільник. О пів на шосту. Шістнадцять пропущених. Усміхаєшся і переконуєшся в тому, що комусь потрібна, якщо серед ночі стільки дзвінків.
-Підніми голову, - сміється.
-Зірка! Дві! Красиво, - сама не знаєш, що з тобою коїться.
-Дві зірки, - шепочуть чиїсь губи.
-Треба додому вже, - швидко перестрибуєш з зірок на дорогу.
-Йдемо, - не суперечить тобі.
Прощаєтесь так, наче тобі чотирнадцять, а то твій перший хлопець, ти вперше з ним гуляла, вперше забула про час, вперше боїшся, що мама кричатиме.
-Іди спати, - шепоче.
-Та ні, я сідаю зараз курсову писати, - зовсім не жартома відповідаєщ, уповільнюючи темп. Ти знову вертаєшся до старого — дім, робота, університет. Знаєш, що надалі ти знову крутитимешся у цьому колесі зайнятості доти, доки пластина не зітреться.
-Завтра що робиш? - питає.
-Щось напишу. У вівторок робота вже, - зітхаєш.
-Побачимось, - натхненно шепоче і йде.
Насправді, не побачитесь ви більше. Коли прокинешся і побачиш все очима тверезої людини, то вимкнеш телефон на тиждень і забудеш його, як невдалу спробу бути щасливою. Кожен з вас побіжить у ту прірву, яка тримала його досі. І все буде так, як співає Віктор Павлік “Ні обіцянок, ні пробачень. Все сталося само собою”. І ти сприймеш це як належне. Тобі ж нікого не треба, окрім журналістики. “Все буде добре”, - скаже голос всередині.
Захочеться отак істерично проплакати те, що залишилось від ночі. Тобі боляче? Тобі добре. Озираєшся навколо — сусідські будинки. Вони точно вже прокинулись і всі по черзі визирають, аби впіймати тебе на гарячому. Їх же так жаба дусить, що ти в свої двадцять стоїш на ногах. Треба мати на тебе компромат. Ти згадуєш, що ти хороша і усміхаєшся: нехай мають. Мама не спить. Вона не розуміє, що сталось. Вона не розуміє, де ти була. Вона звикла до того, що ти окрім роботи і комп'ютера нічого не бачиш.
-Де ти була? - питає в паніці.
-Гуляла, мам, - смієшся, як чотирнадцятирічна.
-До шостої ранку? - не розуміє мама.
-Так, рівно до шостої, - смієшся ще більше.
Ти не сідаєш за курсову. Ти падаєш на ліжко і засинаєш від втоми. Перед тим, як остаточно заснути обіцяєш собі, що більше не будеш пити і мріяти. Проте, якщо від першого ти легко зможеш відмовитись, то друге ще не раз про себе нагадає...
P.S. Дякую.
25.04.2011
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
