ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Інша поезія


  1. Николай Блоха - [ 2011.03.10 10:24 ]
    В глазах.
    В глазах.

    В глазах читая радость встречи,
    Смотрю на фото, но оно не лечит.
    И так охота, что-то изменить,
    Чтоб рядом быть, и каждый миг ценить.

    Но в силах сделать лишь фотомонтаж,
    Она и я на кадре вместе,
    И разрывается душа,
    Она и я не будем вместе.

    В глазах читая радость встречи,
    Я вижу лишь свои мечты,
    Самообман дарит надежду,
    Что губы скажут о любви…

    Николай Блоха 10 лютого 7519 года (2011)




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Тетяна Бондар - [ 2011.03.09 18:16 ]
    ***
    На згарище не нашого багаття
    впав іній:
    а я терпко гріла руки
    над нашим вогником
    і боязко дивилась,
    як швидко тане хмиз...


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  3. Тетяна Бондар - [ 2011.03.09 18:15 ]
    ***
    Нещодавно
    мені подарували окуляри,
    через які можна побачити
    душу.
    І тепер
    я подовгу блукаю
    вулицями,
    пильно вдивляючись
    у перехожих.
    Одні – знервовано топчуть
    мене поглядом,
    інші – роблять свої обличчя
    кам`яними,
    або,
    начепивши маски байдужості,
    дивляться крізь мене…
    І ніхто з них
    не здогадується,
    як нестерпно,
    як до болю мені потрібно
    всього лише один
    дотик теплих людських очей…
    адже їм ніхто
    не дав окулярів,
    щоб змогли побачити
    мою душу.

    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  4. Тетяна Бондар - [ 2011.03.09 17:09 ]
    ***
    так дивно й тихо…
    тиша молоком
    вливається повільно й тепло в груди
    …ти – майже поряд.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  5. Тетяна Бондар - [ 2011.03.09 17:32 ]
    ***
    моя душа –
    протягнута струна
    між мною і тобою…
    між двома нашими розлуками…
    між твоїми і моїми вустами розкритими
    і диханням одним між ними…

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  6. Тетяна Бондар - [ 2011.03.09 17:31 ]
    ***
    спрагло стискаючи слухавку
    відчувати дотик твого голосу
    занурюючись у слова
    як риба у воду
    дихати ним сліпо
    гублячи зміст
    всотуючи
    замість розчиненого кисню
    його відтінки і напівтони
    пити бездумно і жадібно
    розчинившись у темряві
    і відчувати лише божевільно п'янку і рідну
    його глибину...

    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  7. Юрій Лазірко - [ 2011.03.08 18:43 ]
    болю твого гойдлива лодь
    твого болю гойдлива лодь
    у морі незримої любові
    виношує своє дзобасте скигління
    витрушуючи хвилебій
    дріботить у розбитому дзеркалі сонця
    виринаючою з тепла долонь
    солонкуватістю уст
    небо боготочить
    вогнебіситься
    скрапує додолу
    розгубленим чорнилом на папір
    і застигає у закарлюччі
    ніким ненадпитим
    шумовинням промовності
    скоро легені гавані спокою
    вдихатимуть неквапливо
    крислатий шлях судна
    і незримість залюструє
    розшиті язики всесвіту
    коли пришвартована тінь
    поглинатиме темінь
    безсмакового забуття
    але жодне місячне сяйво думок
    не у стані утримати
    новонародженого леготу
    згадки про те
    що доки пливеш
    відтворюєш дотичну
    між любов'ю і відчуттям світу
    залишаючи за собою згоїну
    перевістряного сонцем
    серця
    твого болю гойдливої лоді

    8 Березня 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (11)


  8. Марія Гончаренко - [ 2011.03.08 12:14 ]
    папороть квітне
    ***
    довгої безсонної ночі
    тіло втрачає вагомість
    і опадає пелюстками
    до твоїх ніжних долонь

    шаленіють стривожені пальці
    і зникає безмежна відстань

    між нами світами далекими
    папороть квітне -
    пристрасть
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  9. Олександр Трубкін - [ 2011.03.08 11:38 ]
    Дівчатам
    Сльозами стекли візерунки по вікнах
    Скла ґрати прозорі та трішки розмиті
    На вулиці гомін, струмки наче діти
    Птахи гріють лапки на висохлих стріхах

    На дворі, як прапор хлюпочеться небо
    Дівчата чекають коханих і мріють
    Вітаю! Дарую, візьми білі квіти
    Хмаринкою в серці сполоханий лебідь

    Стріпнеться душа солов’їним причастям
    Ковзне поцілунок даруючи долю
    Хай стелиться світ рушником Вам дівчата
    Де працею виткано мамине поле

    2011.03.08


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  10. Олександр Григоренко - [ 2011.03.07 00:47 ]
    Что такое Весна?
    Большая надежда - ты первая /женщина/
    И на душе тепло твое.
    Быть в центре - рок...
    Дверь открыта, движется сок,
    Он жизни нить плетет,
    Путем пробуждения к вершинам - Вперед.
    Это программа,,ВечнаЯ Жизнь"
    Тем, кто способен видеть,
    Что такое Весна творит.

    Гениальное просто, движенье-жизнь
    И все будет хорошо!

    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  11. Наталія Буняк - [ 2011.03.06 21:32 ]
    Годинник життя
    Годинник життя накручений лиш раз.
    І передбачити коли він стане,
    ніхто не знає з нас.
    Яку годину покажуть стрілки
    Коли зупинять рух.
    Буде це ранок, чи може ночі дух.
    Хвилина- вдихни її !
    Ти певний лиш за неї.
    Вона твоя-живи, люби,
    Не бійсь земних розрух!
    Не жди на щастя, яке колись прийде .
    Бери життя таке, яке ще зараз є.
    Стрілки летять ! Тік-так, тік-так!
    Годинник скорочує життєвий шлях.




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  12. Єва Комарик - [ 2011.03.06 16:34 ]
    Я змиваю ранок
    Я змиваю ранок
    Зі свого обличчя
    Вечірньою краплею
    Твого дзвінка

    Ніколи телефон
    Більше не виключу
    Щоб не розірвалася
    Нитка тонка

    Я пелену ночі
    З обіймів не випущу
    Я останні хвилини
    На тебе витрачу

    Я вбиватиму час
    Без відома втрачений
    Між митями мрій,
    Яких іншим не побачити.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Прокоментувати:


  13. Іван Потьомкін - [ 2011.03.06 08:13 ]
    Коли до срібних передзвонів тягнуться церкви
    А між тим годувальниця дум невсипущих –
    Ніч западає...
    Публій Овідій Назон «Метаморфози».
    Книга восьма

    Мені часто здається, що ніч набагато живіша
    і багатша на кольори, аніж день
    Вінсент ван Гог

    Коли до срібних передзвонів тягнуться церкви,
    На бистрині Дніпровій спалахує од млості риба,
    Достеменно знаю,
    Чому це сонце, щебіт і сльоза,
    Життя многоголосий хор
    Являються щoночі,
    Нищать для рівноваги дану тишу.
    Достеменно знаю,
    Чому це аж занадто зримо виринає прірва,
    Куди нас кличе хтось дочасу...
    ...Не кожному судилось в землю цю врости,
    Щоб навіки лишатись краєвидом.
    Голосами доходить більшість.
    А все ж, як серце починає мовкнуть,
    Невже не голоси потойбіч прірви
    Так просять не зазирать туди?..
    ...Що б сталося із світом,
    Якби над усіма владарювала ніч?

    1982


    Уже б як належне
    Годилось приймать літа
    (Їх плин уповільнить
    Іще ж не вдавалось нікому),
    Якби не надходила північ густа,
    Що серце, мов книгу, горта і горта,
    І хочеш-не хочеш уголос чита,
    І ставить не крапку, а кому.

    1982


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  14. Олександр Григоренко - [ 2011.03.06 02:59 ]
    Подарок из Кладези...
    Посреди Поля Тайных Возможностей
    Стоит Истинных Знаний Гора.
    Восхождение было нелегко, но
    Триада мне подмогою была
    - Любовь, Надежда, Вера - три Богатыря!
    И это очень важно,
    Они дарили меры чувство
    На моих этапах восхождения.
    На вершине, в белоснежном саду,
    Встретил Мудреца ЭЛЬ МОРИЯ.
    За трудолюбие мое, в
    Общении с Учителем Добра,
    Им, великодушно с милосердием,
    Кладезь Бездны открыта была.
    Там вознаграждение-подарок обрела душа.
    Праздник-Шанти обрели мои небеса.
    Ежедневно начинаю свой день с пожелания:
    ГОСПОДИ, ДАЙ МОИМ РОДНЫМ И ЗНАКОМЫМ
    ЗДОРОВЬЯ
    В ВEКА, А МНЕ ТЕРПЕНИЯ.

    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  15. Григорій Слободський - [ 2011.03.05 22:59 ]
    ...
    Ні не забути мені
    Радісні пісні в селі,
    Сімнадцять минало
    Кохання всміхнулось мені.

    Бродили до ранку по саду
    Співали солов'ї пісні.
    Здається, це було учора,
    Здається, це було у сні.

    кохання минуло миттєво,
    як тільки поїхав з села.
    в кохані дівчина не щедра,
    в кохані зрадлива була.

    Читаю пожовклі письма,
    З роками поблідлі листи.
    Кохання дівочої зрадливе
    Довго прийшлося нести.

    О, так то у світі ведеться давно
    ( про те тоді я не знав)
    Кохати одну лиш дівчину
    У світі усім не дано.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  16. Іван Потьомкін - [ 2011.03.05 20:45 ]
    Пісня, що генію відкрила Україну

    ПІСНЯ,
    ЩО ГЕНІЮ ВІДКРИЛА УКРАЇНУ

    Андрій Розумовський
    Маестро, чи не могли б Ви подивитись оцю ось пісню ?
    Бетховен
    З приємністю, Ваша величність. Ви стільки робите для мене, що тепер я – найбагатший, мабуть, серед моїх колег. Де ще б я перевірить зміг те, що тільки-но створив, як не в квартеті Вашім? Чи не єдинім на всю Європу... Та до того ж почути відгук не від кого-небудь, а від скрипаля.
    Андрій Розумовський
    Для мене велика честь відкривати те, що ще ніхто не чув, і бути свідком, як творить майстер... А чого варті квартети, присвячені мені !..
    Бетховен
    Здається, ми обмінялись компліментами, а тепер годилося б віддать належне й пісні.
    Андрій Розумовський
    Будь-ласка.
    Бетховен
    Чудова річ! Тут є все те, що так я полюбляю – і пристрасть, і задушевність... Хто ж створив цю пісню?
    Андрій Розумовський
    Мені сказали, що хтось із козаків.
    Бетховен
    Подейкують, що й рід, Ваша величність, теж вийшов з козаків...
    Андрій Розумовський
    Щира правда. Та вивела у світ і дядька й батька не козацька шабля, а талан до співу. Обидва з церковного сільського хору потрапили одразу в придворну капелу. Ну, та ще амурні справи дядька Олекси із царицею самою...
    Бетховен
    Дива та й годі!.. А про що ж у пісні цій чарівній йдеться?
    Андрій Розумовський
    Про козака, що їде з військом за Дунай і змушений бозна наскільки розлучатися з коханою своєю...
    Бетховен
    Може, ваша величність заспіває?
    Андрій Розумовський
    Їхав козак за Дунай,
    Сказав: «Дівчино, прощай!
    Ти, конику вороненький,
    Неси та гуляй!»
    «Постій, постій, козаче,
    Твоя дівчина плаче,
    Як ти мене покидаєш,-
    Тільки подумай!»
    «Білих ручок не ламай,
    Ясних очок не стирай,
    Мене з війни зі славою
    К собі ожидай!»
    «Не хочу я нічого,
    Тільки тебе одного,
    Ти будь здоров, мій миленький,
    А все пропадай!»
    Народ мій створив чимало таких шедеврів, що й італійським, певен, не поступляться. Якось я Моцарту заспівав котрусь з наших пісень, що сам співав, як був малим, так замість слів у захваті він лиш сплеснув руками...

    Бетховен
    Сам Моцарт?..
    Андрій Розумовський
    Не дивуйтесь, Маестро. Скажу по-щирості, що й досьогодні не можу згадувать без гіркоти те, що сталося...
    Бетховен
    Що ж саме?
    Андрій Розумовський
    Ви, певне ж, чули про князя Потьомкіна . Так-от, коли цариця Катерина ввірила йому південний край Росії, можновладець надіслав послам прохання – шукать по всій Європі уславлених митців і заохочувать, щоб їхали в Херсон – його столицю. Гордовитий був князь Григорій і хотів, щоб нове місто стало маленькою Європою. Його проектували архітектори із Франції, Нідерландів, Німеччини. Там уже відкривали свої представництва різні компанії. Був свій монетний двір...
    Я був добре знайомий із Моцартом і написав одразу ж, що тут, у Відні, потерпає в нужді чудовий майстер клавесину і композитор геніальний Моцарт. Князь забажав негайно ж зустрітись з ним..
    Бетховен
    Моцарт не зголосився?
    Андрій Розумовський
    Що Ви? Навпаки. Після того, як я повідав, що край мій не тільки виведе його з нужди, а й допоможе поправить підупале вже здоров’я, Моцарт зголосивсь охоче. Щоправда, виїхать готовий був тільки, як вернеться із Праги, де йому замовили оперу …
    І ось саме в ту змушену перерву раптово помирає князь Потьомкін… А через два місяці не стало й Моцарта…Не збагатив його, а в могилу звів той «Реквієм», написаний неначебто для себе самого.
    Бетховен
    Зворушила мене ця оповідь, а пісня про Ваший козацький край підказує, що чимось прислужусь-таки йому .
    2010



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  17. Олесь Ткачук - [ 2011.03.05 08:54 ]
    ****
    Дитя, прости мене за все
    За те, що залишаю після себе
    За те, що не нап’єшся ти води
    Такої чистої, яку ще я був пив
    За те, що дихати буде тобі так важко
    Як зараз легко куриться мені
    За те, що все твоє дитинство
    Пройде в пластмасі і ТВ
    За те, що ти не сходиш в зоопарк
    Його не буде, жах, його не буде
    За те, що не буде у тебе школи
    А лиш комп’ютер, проги й купа ігор
    За те, що глянувши в вікно
    Ти не побачиш жодної рослини
    А лиш великі купи нашого сміття
    Дитя, прости мене
    Не можу я нічого тут змінити
    Я можу тільки достроково вийти з гри...

    2010


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Алексей Чепурко - [ 2011.03.04 21:35 ]
    Зима
    Зимонька-зимонька,
    Біла ти наша пренцеса-
    Усіх пір року,холодна
    Весела Грайлива мрія,
    Усього народу.
    Мальована наче фарбами роду свойого.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  19. Алексей Чепурко - [ 2011.03.04 21:17 ]
    Ранок.
    Ранок ми бачимо кожен,
    Ясний та білий день.
    Ми любимо його не гірше ночі.
    Ми любимо ранок влітку,
    на морі,рибальці.
    Ніколи ми тебе не забудемо.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Алексей Чепурко - [ 2011.03.04 21:55 ]
    Україна-Ненька
    Україна, Ненька-наша.
    Ми любимо твої каштани,
    Ласку,Мудрість,доброту.
    Вулиці та райони рідні-наші,
    Не зрівняються з нічим.
    Весна у тебе гарна,красна,ясна.
    Озера та річки дуже гарні-рясні.

    2011р.






    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  21. Алексей Чепурко - [ 2011.03.04 20:18 ]
    Обранець щасливої долі
    Я лише мандрівник на Землі,
    Серед пристрастей праці і болю.
    Ми-люди, сходимо сердцями
    До вічного кругу Любові.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Василь Світлий - [ 2011.03.04 12:57 ]
    Вітальні рядки для прекрасної половини ПМ.
    Прийшла Весна...
    Засяяло, заграло.
    Все ожило. Полинув небоспів.
    І пахощами землю обійняло,
    І аромат весняний всіх споїв.
    І в повені солодких поцілунків,
    У полум’ї гарячих почуттів,
    У погляді палкім і невимовнім,
    Із серцем переповненим від слів...

    Поспішав на Твоє Свято, ЖІНКО,
    щоб ще раз освідчитись Тобі:

    Ти - ніжності пилок із найдорожчих квітів.
    Ти - весняний струмок у сонячнім суцвітті.
    Ти - зірка із небес на полотні у ночі,
    Солодкії уста і величаві очі.
    Ти - спалах від світил, що засія - не гасне,
    Ти - божество без крил, засмучене й прекрасне.

    ЗІ святом ВЕСНИ !




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (20)


  23. Олександр Григоренко - [ 2011.03.04 07:52 ]
    Человек-ангел Земли
    Апокаллипсис-большой сдвиг в Пути,
    Новое начало движения людей
    От материального к духовности.
    Школа мысли-энергия ума?
    Она мозаика Бога-это музыка...
    Я человек-ангел Земли.
    Сказка Жизни-Принцип Воли.

    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  24. Олександр Григоренко - [ 2011.03.04 06:03 ]
    Зеркало
    Плану Творца принадлежать
    Не власть, а Истину искать.
    Смотрю на своe отражение,
    что вижу в зеркале?
    Внешнее мое-отражение внутреннего.
    Что искала я, то нашла
    -Во мне живет семя Бога.
    Акцент на Живого Христа,
    Чтобы спасти нашу Планету Земля.

    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  25. Олександр Григоренко - [ 2011.03.04 05:28 ]
    Коснувшиеся Света
    Символ человечества нового-дорога Вечного,
    Нас к труду и действию зовущего.
    Коснувшиеся Света
    Себя недовольством не пронзят,
    И никогда,
    Не окаменеют у Врат.
    Живу так, чтобы Вечность
    Любовалась красотой сердца моего.
    И знаю, все будет хорошо,
    Ибо совершенной жизни цельнотканная одежда
    - Создателю нашему высшая жертва.
    В час нашей победы-над собой,
    Он подает нам Руку Свою,
    Приветствуя нас всех с Любовью!

    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  26. Олесь Ткачук - [ 2011.03.04 01:44 ]
    ****
    Якось я стрітив діда по дорозі
    І запитав його: «Куди мені іти?»
    І дід сказав мені в тривозі
    «Іди туди де зможеш ти знайти»

    «А що ж знайти?» я ще його спитав
    Він тихо: «Те, чого шукаєш»
    А я не знав чого шукав
    І діда більше не тривожив

    А потім йду і думаю про себе
    «Знайти, знайти!»
    І певне дід той знав,
    Що я себе іще не відшукав.

    І якось так мені зробилось,
    Імла ударила в лице
    І я побачив діда того
    Із його зморщеним лицем

    І певне він знайшов дорогу
    До себе, ну і до небес
    А я блукав на вулиць рогу
    Й не знав ніяких тих чудес.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  27. Єва Комарик - [ 2011.03.03 21:56 ]
    Безіменний.
    Я б так хотіла
    У сонячні дні
    Прихисток знайти
    За гратами
    Твоїх
    Повік

    Я б так хотліа
    Твоє обличчя
    Дряпати до крові
    Поглядом
    Своїм

    Я б із каменю теплого
    Твій профіль
    Нестерпно красивий
    Видовбала б
    Майстерно

    Я б ніколи не сказала тобі
    Ким ти є для мене
    Ким я роблю тебе
    В полоні думок,
    Бо себе не впізнаєш

    Коли я малюю людей
    Обличчя виходять не схожі
    Для всіх,окрім мене
    Тому я тебе не малюю
    Тебе і так вже є -
    Двоє несхожих



    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  28. Алексей Чепурко - [ 2011.03.03 21:52 ]
    Змія
    Змія-то краса,живе колоритно.
    Полює,міняє шкіру дуже швидко,
    Вона стара,її скинути слід.
    Повзе-пливе,чарує болотяний вид.
    Для мене красива,іншим гидка
    Їх вбивають, панам потрібна "Грошва"
    Красу вбивати!Такого закону нема.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Єва Комарик - [ 2011.03.03 20:36 ]
    Хоку. (Цензурна частина)
    Я люблю піцу
    Таку гарячу
    За яку платить Даша.

    ***

    Сімнадцять років -
    Це так прекрасно,
    Нема на сраці целюліту.

    ***

    В мене на шиї
    Красивий шарфик.
    Колись мене ним вдушать.

    ***

    Так вабить пекло
    Чортячим пивом...
    А на душі печально.

    ***

    У тебе кидають
    Камені,і ти
    Думаєш,що ти Ісус.

    ***

    Ти сидиш у штанях,
    Де тісно і темно,
    Але даруєш життя.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  30. Александр Ткачук - [ 2011.03.03 18:38 ]
    Козак
    Козак зайшов до хати татар:
    -А ну розтупітся, переді мною!
    Я свою волю не кину на волі,
    Томущо козак я.. і все,
    Сірко нас не змусив ми самі повірили,
    Що той дасть нам сили, і справді так було,
    Але ж ненадовго він дав нам тои сили,
    Всі ви боялись його...

    3.03.2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  31. Ганна Осадко - [ 2011.03.03 14:52 ]
    про любов зелену
    ...падає сніг,
    падає сніг у сутінках –
    чисто і невмолимо падає,
    мільйони та мільярди малюсіньких крижаних камікадзе –
    летять безголово,
    помирають безжурно...
    ...а пам'ятаєш – інший сніг, у іншому місті:
    де вікна високі, як почуття,
    де арки округлі, як груди?
    ...він тоді падав під музику –
    а може, то музика підігравала йому,
    наче актору невдатному?
    Не знаю, але виходило в них достобіса гарно,
    гра у чотири руки і два серця –
    пронизливий вальс про лагідного звіра
    і завіконний сніг на тлі індустріальних пейзажів...
    ... і ти – унизу –
    вирізняю тебе у натовпі
    і реву,
    притулившись носом до задубілої шибки,
    від ніжності нестриманої реву,
    від любові неопалимої –
    під музику і під сніг реву –
    а ти йдеш, отам,
    чотири_поверхи_під,
    і сніг падає тобі на голову,
    і музика падає тобі на плечі,
    а за мить – я падаю тобі на груди,
    і вибираю з волосся білого ледве живі сніжинки,
    і шрифтом Брайля читаю Тору твого обличчя,
    і шепочу-шепочу
    похапцем через сльози
    боса
    навшпиньках
    із двома миршавими хвостиками
    про любов ще таку зелену,
    яка розцвіте весною...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  32. Алексей Чепурко - [ 2011.03.02 21:28 ]
    Ніч Квітів
    Спить фіалка.
    Засинає Троянда.
    А ромашка ніяк не засне!
    А чому ж?
    Зна тільки вона.
    Я не сплю, бо в мене листя не побіліло.
    А коли в мене жовте листя, то я сплю.
    Ось-ось побіліє, я чекаю и чекаю,
    Кожен Божий вечір.




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Алексей Чепурко - [ 2011.03.02 21:03 ]
    Намальовані вірші
    Малюю-Малюю я вірші,
    Та не як не намалюю,
    Хочу але не можу.
    Нихто не знає чому?
    Я мучяюся вже два дні,
    А може і три?
    А хто зна?Я вже й сам не пам'ята.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  34. Алексей Чепурко - [ 2011.03.02 20:14 ]
    Росте Травичка
    Росте травичка,
    А коло неї бігае Марічка.
    Росте травичка,
    А коло неї смерічка.
    Росте травичка.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  35. Алексей Чепурко - [ 2011.03.02 20:19 ]
    У небі
    У небі сяють зірки,
    А люди дивляться і дивляться.
    Неможуть Зрозуміти що то таке,
    а то безмежний простір,
    який сяе бескінечно.
    Вони ніколи не перестануть сяяти.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  36. Алексей Чепурко - [ 2011.03.01 22:48 ]
    Сяйво Шляху
    Білий лотос
    в кожному з нас.
    Нитка знань на лікоть намотана.
    Ми Лемурії діти,ми чарівники Любові.
    Він нам дав свободу,щоб
    Світло Його людям нести,
    І незважаючи ні на які труднощі,
    Шукачам дорогу до Дому осяювати.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  37. Олександр Григоренко - [ 2011.03.01 20:44 ]
    В Пути
    Белый лотос в каждом человеке скрыт.
    На локоть наматываю знаний нить.
    Мы дети Лемурии, мы Волшебники Любви.
    Твор
    ец нам дал свободу,
    Чтобы Свет Его в миру нести,
    Озаряя ищущим Домой дорогу,
    Не взирая ни на какие трудности в Пути.
    Я нигде и Я - везде.
    Дни кропотливого труда - при мне.

    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  38. Іван Потьомкін - [ 2011.03.01 17:10 ]
    Як по росяній траві йде дівча ( з Езопа)

    Як по росяній траві йде дівча.
    На голові несе глечик молока.
    Співа з птаством – не змовка.
    А ще так собі мудрує:
    «Ось як грошики вторгую,
    То сьогодні ж, до обіду,
    Куплю крашанок в сусіда.
    Треба трішки почекать
    І роздасться писк курчат.
    А як стануть вже курми,
    То продам тоді їх вмить.
    І на гроші на великі
    Куплю собі черевики.
    А ще - сукню і намисто
    Та й полину собі в місто.
    Скажуть парубки: «Красуня!..
    Як їй вдяганка пасує!»
    Я ж на захват парубочий
    Лиш примружу мовчки очі
    Та ще, як це я люблю,
    Отак голову схилю...»
    Пада глечик у траву.
    Не в думках, а наяву.
    А з ним сукня і намисто
    Й усі задуми дівчиська.
    P.S.
    У кого мрія дію обганя,
    Той йде, вважай, що навмання.

    2005


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  39. Вікторія Осташ - [ 2011.03.01 00:05 ]
    * * *
    останній день
    у лютому їх мало
    хоча… а ні…
    замерзнути устиг
    зимовий обрій
    завтра весно
    твій час
    почне свій відлік
    завтра?
    ти скоро
    звикла
    до її любови
    до теплої
    легкої течії
    до волі і
    великої свободи
    її навіки
    вписано у дні
    твої…
    о мріє!



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (11)


  40. Олександр Григоренко - [ 2011.03.01 00:19 ]
    Союз Слова и Ума
    Судим мы о мире,
    из опыта своего исходя,
    но разве есть предел опыта?
    Нет... Это мой ответ.
    Кто последует путем мудрости,
    тому будет открыт цветок Жизни,
    Союз Слова и Ума-Ясномыслие Христа.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Ірина Зелененька - [ 2011.02.28 23:43 ]
    ***
    спасибі тобі сестро зимо за ночі
    повні золотих рибок
    срібних зірок і білих тюльпанів
    за очі кольору талого льоду
    за те що й сьогодні матиму
    доволі снігу та свободи
    за те що мені затишно
    серед алмазного холоду

    вір
    я маю так багато любові й ненависті
    що всі дотики-прощання-погляди… мої –
    глибші за Маріанський жолоб
    дивакуватіші за Фройда

    я досі вважаю чорну кішку на білому
    ніжною-чистою-панестетичною
    і ніколи не перебігаю їй дорогу
    (нікуди не поспішаю – ніяково
    адже рукавички це не зрозуміють)

    давно не розмінюю на дрібниці
    ні ворогів ні друзів
    (іноді думаю,
    що вони мене собі таки вигадали,
    бо насправді такої панянки нема,
    а є зима,
    солодка погань на високих підборах)

    …і знаєш
    відколи ми сестри
    я дихаю

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (8)


  42. Алексей Чепурко - [ 2011.02.28 21:12 ]
    Мріяні зірки
    Зірки омріяні вони,тим, чим можна прикрасити увесь цей простір наш.
    Та не їм верішувати, а нам людям, мудрим та розумним.
    Ми дивимось на зірку як на брата рідного свого,роздумуючи, чи жива вона?
    Але не всі знают, що, у просторі нашім все взаємозв*язане.
    Лише людина здатна на це, бо більш це нікому робити.
    Усі, допомогаєм один одному, щоб бути взаємозв*язаними.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Світлана Луцкова - [ 2011.02.28 11:50 ]
    ***
    Так довго була порожньою,
    аж раптом - ніжності повінь.
    Не втрималась -
    розкололася навпіл.

    ***
    Чужа душа - сутінки.
    Як же станеш рідною
    Навпомацки?..

    ***
    Коханий мій, загублений у січні...
    Слід його затягнуло льодком, аби
    ще якесь дурненьке дівчатко
    не напилося із нього
    і не стало
    кізонькою.

    :))


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (23)


  44. Іванка Калиновська - [ 2011.02.28 10:06 ]
    Травневі ночі
    Лишилась зоряная ніч
    У темряві рясного саду,
    Ми йшли з тобою пліч о пліч,
    Тремтіло серце радо-радо.

    Нам травень залишив надію
    На поцілунки у гаю,
    Невже таки я не зумію,
    Сказать тобі палке „люблю”?

    І сміло глянуть тобі в очі,
    Де моя усмішка блищить,
    І дарувать травневі ночі,
    Як місяць схоче відпочить.

    Для тебе всі зорі із неба,
    Дістану і знов запалю,
    Моє серце лине до тебе,
    Тебе я так палко люблю.



    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Коментарі: (6)


  45. Оля Биндас - [ 2011.02.27 16:58 ]
    Крила Махаон
    Чи це все, що ти видихала сьогодні?
    Стояла як метелик махала,
    Крила Махаон.
    Руки пастельні, постійні, постільні.
    Стіни навколо, а ти дивишся в стелі.


    Рейтинги: Народний -- (5.04) | "Майстерень" -- (5.11)
    Коментарі: (2)


  46. Марія Гончаренко - [ 2011.02.27 11:22 ]
    ”Благословіння” *
    щодня благословляється на світ
    це дар усім
    з отих аж позахмарних бескидів
    із Того Світу
    де моляться за нас за всіх

    легкі й незримі
    слова ці
    кожному приносить Вітер

    * За картиною в кераміці Галини Севрук


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  47. Олександр Григоренко - [ 2011.02.26 11:48 ]
    Bсем сердцем моим
    В сердце своем я един
    с Тобою, Отец,
    и признаю Тебя Бытием,
    Отцом всего.
    Ты - Вездесущий, Всемогущий,
    Всеведущий Дух.
    Ты - Мудрость, Любовь и Истина;
    сила, вещество и разум,
    из которых и посредством которых
    созданы все вещи.
    Ты - жизнь моего духа,
    вещество моей души,
    острота моей мысли.
    Я выражаю Тебя
    в своем теле
    и в своих делах.
    Ты начало и конец,
    в Тебе заключено все Добро,
    которое я способен выразить.
    Мысленное желание,
    зароненное в мою душу,
    питается твоей жизнью
    в моем духе;
    и в назначеный час,
    по закону веры,
    оно принимает видимую форму,
    в моем опыте.
    Я знаю, что добро,
    которого я желаю, уже существует
    в невидимой форме в Духе
    и только и ждет
    исполнения закона, чтобы стать видимым.
    И я знаю,
    что я уже обладаю им.

    ...-2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  48. Іван Потьомкін - [ 2011.02.26 09:34 ]
    Не бузувір я, хоч і не в жодній вірі
    Залиш Господа, записаного на сторінках Старого й Нового Заповітів, собі.
    А я візьму того, про кого не написано жодного слова.
    Річард Зімлер «Останній кабаліст Ліссабону»

    Не бузувір я, хоч і не в жодній вірі.
    Хрещений ( як і заведено було в моєму роді).
    Сам, без помочі дяка (батька хрещеного, до речі),
    По-церковнослов’янськи одспівував померлу бабу Ганну.
    Заворожений, стояв перед ворітьми на кладовище,
    Як реквієм невтішний старечі голоси зняли...
    Церкви і синагоги оминаю.
    В собори заглядаю лиш туристом.
    Молюсь щоранку на івриті.
    Щоправда, на відміну од праведних юдеїв,
    Молюсь на самоті.
    Без свідків.
    А головне – без посередників.
    Себто тих, хто титул речника Господнього прибрав собі.
    Навіть із любим рабі Нахманом просто зійшов би
    На котрийсь із пагорбів
    І мовчки випростав би в небо руки.
    То, сподіваюсь, була б найкраща з молитов моїх.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (3)


  49. Сергій Гольдін - [ 2011.02.25 22:08 ]
    * * *
    Гіркі плоди терпіння,
    Але солодко буде тим,
    Хто терпить.
    Тяжка праця упокорення,
    А віддяка на Небесах.
    Вузькі шляхи Господа:
    В тісняві та вибоїнах.
    Шляхи лукавого
    Для восьми колісниць.
    Душа моя, де твої сили?
    Серце моє, де твої сльози?
    Тіло моє, де твій тягар?



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (1)


  50. Оля Оля - [ 2011.02.25 21:25 ]
    ярко матовые.
    и коллажами-лажами
    ложками
    сажу мы
    ловим, глотаем,
    проглатываем,
    быстро схватываем,
    пересматриваем,
    перематываем,
    ярко матовые,
    яростно матерные,
    занимательные,
    знаменательные,
    невменяемо невнимательные,
    опечаленные,
    опечатанные,
    замечаемо замечательные,
    не мечтаемые, но мечтательные,
    молчаливые,
    чтивые,
    впитываем
    все что считываем,
    считаем,
    питаем-летаем-кидаем,
    сойдемся-расходимся-таем,
    зовем поднебесную раем,
    теряемся и теряем,
    еще не родясь
    умираем.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   104   105   106   107   108   109   110   111   112   ...   130