ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна моя – для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня не думал

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Алексий Потапов - [ 2011.03.09 16:54 ]
    Седьмое марта
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (12)


  2. Світлана Мельничук - [ 2011.03.09 16:56 ]
    ***
    Минає все. Мене ти проминеш,
    так, ніби ми з тобою не знайомі.
    І з пам'яті із легкістю зітреш
    всі дати, тільки нам обом відомі.

    Запалювати зорі маєш хист.
    З них скільки доживає до світання?
    ...Я ще одна зоря, що пада вниз.
    Чому ж ти не загадуєш бажання?

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (6)


  3. Іван Гентош - [ 2011.03.09 15:27 ]
    пародія « Короновані сни »
    Пародія

    Тут не до жартів – згубилась грань,
    Боже, як добре – то був лиш сон…
    Скільки мороки, дурних страждань
    Від коронованих тих персон!

    Ще одна нічка – тремтливий щем,
    Видих і вдих – нескінченний плин…
    Ти налякався, що я з ножем?
    Мала розрізати апельсин…

    Келих наповнив – неначе вкрав,
    Думаєш – решта усе тобі?
    Ти сексологію хоч читав?
    Звідки цей прищик тут на губі?

    Ще один сон… Ну давай, давай,
    Сам напросився – терпи, малий!
    Гірше цикути цейлонський чай,
    Та помагає... Попробуй. Пий.

    Ніжний мій дуче… Доволі… Киш!
    Не прикидайся, що ми чужі.
    Слухай, а й справді, чого лежиш?
    Краще б пішов погострúв ножі…


    9.03.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (17)


  4. Ірина Незабудка - [ 2011.03.09 15:55 ]
    Кохання
    Коханням досягають вершини,
    Коханням долають шляхи,
    Кохання - це дар для людини,
    Коханням прощають гріхи.
    Кохання безмежне й глибоке,
    Без краю воно і без дна
    І навіть якщо одиноко,
    Я знаю, що я не одна,
    Кохаю і маю надію,
    Коханням зриваю замки,
    Кохання міняє події,
    Кохання - воно на віки.
    Кохайте й коханими будьте
    І знайте взаємне воно!
    Найпружніші канати порвуться
    І згіркне вода мов вино!!!
    Лиш справжнє кохання не зникне,
    Воно не засне не згорить,
    Не образить воно і не скрикне,
    А болі й обмови простить,
    Воно у житті на все здатне,
    Будує й ламає мости,
    Кохати щоденне то свято,
    Кохати то вічно цвісти!!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Дмитро Куренівець - [ 2011.03.09 15:14 ]
    Гірська лірична (З В. Висоцького)
    Ну от, минувся дрож в руках,
    Тепер – на пік.
    Ну от, зірвався в прірву страх
    Навік, навік…
    Спинятися нема причин,
    Іду в прорив,
    І на Землі нема вершин,
    Що б не скорив.

    Поміж неходжених стежин
    Знайду свій плай,
    Поміж невзятих рубежів –
    Десь є й мій пай,
    А ймення тих, хто тут поліг,
    Сніги таять…
    Поміж неходжених доріг
    Одна моя.

    Весь схил убравши у блакить,
    Тут сяє лід,
    І береже, мов заповіт,
    Граніт чийсь слід;
    Вдивляюсь в мрію, як в мету,
    Поверх голів
    І свято вірю в чистоту
    Снігів і слів…

    І хай десятки літ спливуть,
    Згадаю вмить,
    Як сумніви свої я тут
    Зумів убить.
    І зичила «Щасти тобі!»
    В той день вода…
    А день, який був день тоді?
    Ах, середа…

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  6. Оля Биндас - [ 2011.03.09 13:33 ]
    Їм здалося...
    Маленькі слізки, наче крапельки роси,
    Кусючий светр, в кашку сіру з білим.
    Він згадував як на руках Її носив,
    І як про все на світі забувати вміли.

    Як вперше він подарував нарциси,
    І ніжно пестив Їй густе волосся,
    Взяв зорі світу і в намисто їх нанизав.
    Так, ніби рай навколо – Їм здалося…


    Рейтинги: Народний -- (5.04) | "Майстерень" -- (5.11)
    Прокоментувати:


  7. Таїсія Цибульська - [ 2011.03.09 12:30 ]
    Ненаписаний лист
    Ненаписаний лист
    Пам'ятає несказане слово,
    Ненаписаний лист,
    Нерозгадане значення снів...
    Безголосий артист,
    Що шукає вже втрачену мову,
    Неоцінений хист
    Занімілих,неспіваних слів...

    Ненаписаний лист...
    Так багато важливих речей...
    Слів прозорий батист
    Розплескався на денці очей...


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  8. Юлія Шешуряк - [ 2011.03.09 11:47 ]
    ЗАМАХ
    замах не вдався - ножі тупі
    жарти на двох і на видих - лю...
    ще одну ніч віддаю тобі
    фюреру гетьману королю

    ще одна ніч ну давай нехай
    щастя на видих - терпи, мала...
    в чашках чорніє цейлонський чай
    біла стіна, оберіг від зла

    чаю цикути вина налий
    ніжний мій дуче усе тобі
    жарти на вдих - і живи, малий...
    замах не вдався - ножі тупі


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (31)


  9. Андрій Перекотиполе - [ 2011.03.09 11:46 ]
    Зустріч з Бед Боєм
    Я учора зустрівся з Бед Боєм,
    Поруч з ним я – нудний споживач.
    Його світ був похмуро-червоним
    Ну а мій посірілий, хоч плач.

    Його друзі сидять по в’язницях,
    А я скиглив, що знов став палити...
    В нього знову широкі зіниці,
    Ну, а в мене зір впав через книги.

    Ми колись виступали на сцені,
    І писали куплети разом.
    І, хоч нерви в обох не сталеві –
    Кожен вирушив власним шляхом.

    Дійшли згоди, що ми стали старші,
    Порох є, не розбите корито...
    Розійшлись, побажавши удачі.
    Хочу бачитись з ним. Зрідка...


    2.06.2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  10. Любов Бенедишин - [ 2011.03.09 09:49 ]
    Тарас Шевченко
    Він був завжди. Як Слово, що лягло
    в основу первородної ідеї.
    Ще, може, України не було –
    а він вже був призначений для неї…
    І як окреслив Бог стражденний шлях
    землі святій, що серцем безборонна,
    він був – в її крові, її сльозах,
    її молитвах і її прокльонах.
    Коли ж безмовно гинула в біді,
    знов зрадою упившись, наче трунком –
    він був її надією тоді,
    він був її останнім порятунком...

    …Вкраїно! Материнських мук снаго!
    Одвік, до неба зводячи долоні,
    всміхалась ти крізь сльози, бо його
    вже відчувала у своєму лоні.
    І він явивсь. Не бого-чоловік.
    Твоєю опечалений журбою.
    Щоб у тобі воскреснувши, повік
    єдиним цілим бути із тобою.
    Він з тебе ріс. І в тебе проростав:
    свободи Духом, пам’яті корінням.
    В тобі – його могуть і висота,
    у нім – твоя надія на спасіння.

    2006(2011)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  11. Юлька Гриценко - [ 2011.03.09 09:32 ]
    Кімната
    Голі стіни зітхали знеможено.
    На підлозі валялись старезні квитки.
    Пахло сумом і страхом від кожного.
    І не чулося сліз крізь протяжні гудки.

    На годиннику північ спинилась замріяно,
    Наче стрілки втомились літати кудись,
    Наче стрілкам вже більше не вірили.
    На годиннику північ, як знак “зупинись”.

    Ліхтарі щось кричали за вікнами.
    Вітер пензликом-снігом змахнув.
    І сніжинки прозорими ріками
    Фарбували руде в сивину.

    Над очима, від болю вологими,
    Зупинилось життя на межі.
    В цій кімнаті ще житимуть спогади.
    Просто люди тут будуть чужі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  12. Ігор Рубцов - [ 2011.03.09 07:05 ]
    Присвячено Р.В.*
    Не личить Вам, омріяна панянко,
    Знущатись над закоханим і вірним.
    Жаданий Ваш візит збентежив п’янко,
    Та обернувся ляпасом добірним.

    Метнули із очей зимову кригу,
    Відверто посміялись наді мною.
    Вас не збагнути, як закриту книгу,
    Розпуснице з найлегшою ходою!

    Вам до душі «нявчання» парубочі,
    ВоднОчас і піднесені, і хтиві?
    Не знехтуйте! Наступні дні і ночі
    Давайте спілкуватись в позитиві!

    Іду на все в любовному пориві.
    Я не абúхто теж! Зізнаюсь чесно.
    Настирливий і трішечки ревнивий,
    Я Вас доб’юсь, блакитноока Весно!

    * ранній весні.


    12.01.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  13. Віктор Ох - [ 2011.03.09 01:02 ]
    Ех, Тарасе!

    В селах закривають школи,
    ясла, дитсадки, гуртки.
    Не почути вже ніколи
    там дитячі голоси.
    Будуть «оптимізувати»
    ще й лікарні для селян.
    Згодом має тут зостатись
    тільки матінка-земля.
    Ех, Тарасе! Рідний тату,
    українців порятуй!
    Нас зосталось небагато!
    Ти іще раз всіх згуртуй!
    09.03.2011



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (1)


  14. Віктор Ох - [ 2011.03.09 00:27 ]
    Чи ще раз хтось напише нам «Кобзар»?

    БатькІвська мова, мова предків, мова роду –
    іденти-фікаційний наче код.
    В своїй (?) державі їй не має ходу,
    своєї мови вже не бачить наш народ,
    хіба в дрібних субтитрах на ТВ-екрані –
    то фільми «продубльовані» на глум.
    А крупно – фарбами – матюччя на паркані,
    без нього нам не йде ніщо на ум.
    Вже скоро мову нашу всі забудуть.
    Вже майже «нєт в налічіі» її.
    Нащадки наші на англійській мові будуть
    іржать і блеяти на дивній цій землі
    чи на івриті, хінді чи китайській.
    «Какая разніца какім» вести «базар»?!
    А може викоріним ще ми синдром хохляцький?
    Чи ще раз хтось напише нам «Кобзар»?
    09.03.11



    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  15. Юрій Лазірко - [ 2011.03.08 23:06 ]
    Вкопаний страхом до скону
    Вкопаний страхом до скону,
    а ні-на-п’яддю – у рів,
    я окутів, мов ікона,
    порохом дихав і зрів.

    Куль у пориві тривкому
    мертво кропило стискав.
    Хай стане п’яді нікому,
    зацепеніє рука.

    Неба наповнені ясла,
    душ пересохлих фураж.
    Ніч припастú і припáсти
    там, де Господь зазира.

    Там, де є сили боліти,
    рани зціляти вином.
    Ким я ставатиму світу,
    як припаду на клинок?

    Вбитим, що бився у груди –
    тут не пройти ні на п’ядь.
    Зірку, пагонну приблуду,
    хай розпинають... Висять

    старість – брязкучі медалі,
    крові ковтки – ордени.
    Там, де найбільше проталин,
    сходить саркома війни.

    Вітру відправа – ні дзвону,
    так засипається рів...
    Серце моє нерухоме
    з болю, котрий не згорів.

    8 Березня 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (10)


  16. Софія Кримовська - [ 2011.03.08 22:36 ]
    Темні
    Дивні ми, чоловіче.
    Плакати би і годі.
    Щастю даємо відсіч,
    любимо при нагоді.
    Мріємо жити згодом.
    У суєті і злиднях,
    Господи, вже не годні
    навіть зробити видих.
    Дивні, бо не живемо –
    вижити – справжня втіха.
    Темні, коханий, темні -
    кличемо правду лихом.




    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (13)


  17. Юрій Матевощук - [ 2011.03.08 21:44 ]
    Маленька

    Не мете до сміху злякана метелиця,
    Не біжить з-під ніг посипана земля,
    Лиш дівча ніжненьке біля мене телиться,
    І дурію тихо коло неї я.

    Що ж тобі не спиться, місяць же уповні,
    Зашпорами входить холод в босоніжки,
    І твоя спідничка по моїх долонях… –
    Ти ж говориш: «Трішки, милий, трішки…»

    Кліпають невинно карі оченята,
    А колготки трісли, дали вже очко,
    Лиш тобі, паскудна, на все це плювати,
    А мені тим більше зараз все одно.

    Каблучки знімаєш, як завжди, не вперше,
    Ручками милуєш кучері свої,
    Від тих цнот миттєвих я в тобі відмерший,
    Як з кульбаби бджоли майже всі рої.

    Ти ж маленька ніжність, підліткове стерво,
    Віддалась, огидна, крізь облуду фраз,
    Мама взнає – зробить тобі справжнє мерво,
    Але ж ти говориш: «Було і не раз!…».

    Завтра підеш в школу, у критичні дні,
    І співати будеш у народнім хорі,
    Плакатимеш в нóчі під сумні пісні.
    Згадуючи миті зі своїх love-story’s.

    21.12.09


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (19)


  18. В'ячеслав Романовський - [ 2011.03.08 21:44 ]
    9 березня 1861 року
    З кам'яної столиці
    до рідного краю
    стільки подумки йшов,
    та не йшов,
    а летів!
    Там йому перебендя
    на кобзі заграє,
    там малим себе стріне
    в чужім полотні.
    Онде мазанка їхня,
    пахуча левада.
    Вийшли мальви
    назустріч,
    а мами -
    нема...
    Познімала брилі
    босонога громада,
    і не літо надворі,
    а люта зима.
    Давить груди хвороба -
    дожити б до ранку...
    Не Лукера -
    Вкраїна подасть
    рушники!
    ...Він підводиться
    кволо,
    вдяга вишиванку.
    Він ще піде.
    Він прийде
    в грядущі
    віки!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  19. Леся Сидорович - [ 2011.03.08 20:38 ]
    Ода жінці
    Кіс О.В.
    Гарно. Тонко. Вишукано. Вимріяно.
    Зболено. Промучено. Знадієно.
    Знайдено у найтемніших закутках
    Думи й мислі. Виспівано птахами.
    Ходжено глибинними дорогами –
    В душу, в серце, в нетрі. Крутогорами
    Ношено до сонця правди пуп’янки –
    Для життя, для радості, для муки. Ми
    Можемо відчути спраги порухи –
    Як здійма життя завію порохом,
    Як засипле нас піском буденщини.
    А ми є. Ми предковічні жони. Ще
    Ми, жінки, були каріатидами,
    В океані сліз – німими рибами.
    У вогні жалю – палкими птахами.
    Та ніколи не були ніякими.
    Ми любили. Плакали. Молилися.
    Ми за долі інших потомилися,
    Щоб життя ніколи не кінчалося.
    Ми -- жінки. Земна печаль уся
    В нас так щільно напхана і втоптана,
    Що, здається, вже немає місця там
    Для чогось прекрасного і світлого.
    А ми квітли, квітнем й будем квітнути!
    Всупереч законам прагматичності,
    Аксіомам злючості і звичності,
    Завдяки тому, що не вмирає в нас
    Божий Дух, його любові глас.

    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (2)


  20. Василь Степаненко - [ 2011.03.08 19:15 ]
    Тіла зіллються наші


    З твого лиця
    Зіп’ю до краплі вроду,
    Тіла зіллються наші
    У одне,
    Як два стрімкі струмки в річкові води.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  21. Ніна Сіль - [ 2011.03.08 18:29 ]
    ***
    Не мовчи
    поруч вночі –
    словом ласкавим
    серце залоскочи,
    хай навіть з відстані
    двох розкинутих рук,
    коли шепіт лиш
    прилягає до вух,
    коли звук
    тоне в темному мареві
    в голові
    і
    родить сни –
    як плоди
    мого невимовного
    щастя.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  22. Наталія Буняк - [ 2011.03.08 17:27 ]
    Вояк


    Він сильний був, хочай життя пекуче
    Старалось гнуть його сильний хребет,
    Та його слово тверде і рішуче
    Спиняло зло і нищило ущент.

    Безстрашний був, нічого не боявся.
    Поради не від кого не приймав.
    Він вершник -на коні своєї долі!
    Борець життя і розповсюдник прав.

    У серце не пускав бездійні мрії,
    Гартований наукою життя,
    Він дозволяв собі лишень надії
    На краще завтра, щастя і добра.

    Такий він був в очах, що його знали.
    Твердий, не зламний , відданий юнак.
    Життя віддав за волю України,
    А не схибнув, не зрадив свій маяк.





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  23. Оксана Барбак - [ 2011.03.08 17:03 ]
    ***
    Ти давно вже не можеш зайти до цієї кімнати,
    Де у стелю вростають обдерті до сорому стіни,
    Де відбитки самотності важко не розпізнати
    По кутках, де завмерло життя в гамаку павучинім...

    Ти не можеш прикласти до дзеркала часу долоню -
    Переплелися лінії долі та зморшки душі,
    Твоє тіло черствіє, цвітуть сивиною скроні,
    Це початок того, що закінчується на межі,

    Де тебе затискає майбутнє і перебуте
    У лещата ілюзій, які собі створюєш ти,
    Щоби знову згадати усе і назавтра забути...
    Ти давно вже не можеш з цієї кімнати піти...


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.22)
    Коментарі: (6)


  24. Ігор Перецький - [ 2011.03.08 17:59 ]
    Герої де? Де люд достойний волі?
    Нема пророка в своїм царстві!
    Немає більше Хмеля, Богуна.
    Перевелись герої на Вкраїні.
    Пани й голота, марнославство і журба.

    І те, що нам Тарас казав віршами
    Є актуальним до теперішніх часів.
    Народ все терпить під ярмом у пана.
    Немов не бУло декількох віків.

    Між часом тим страшним і сьогоденням,
    Хтось постирав роки тривалі.
    Куди подівся дух козацький і натхнення
    До подвигів, звитяг що так збирали.

    Ми поколіннями від князя до гетьмАна,
    Скидали іго, шляхту й москаля.
    Та все ж раз по раз лізли по-під пана.
    Бажаєм жити поряд, не здаля.

    Погляньте, знову Катерини
    гуляють вдома й поза з москалем.
    Жирує знову шляхта, їй «до спини».
    Людські тривоги з жалем і болЕм

    Івась же з дідом бабою нидіють
    На ту подачку, що дають верхи.
    Керують же країною вампіри,
    Ті кляті олігархи та жиди.

    Терпіння все ж людське вже закипіло,
    Знайдуться скоро славні козаки.
    зімнуть нестримно панство знахабніле
    Тримає що народ наш у ярмі.

    Тримайся пане, за свої ти статки,
    Але й за пазуху свою не забувай.
    Нагостряться на тебе ще рогатки,
    Прийде ще Залізняк у рідний край.

    Ще наш терпець міцний таки урветься.
    Посвятять зброю ще в Холодному Яру
    З колін народ вкраїнський підійметься
    Щоб вийти з пекла,країни болю та жалю.


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Сергій Сірий - [ 2011.03.08 15:28 ]
    Запах жінки
    Ми перекинулись з тобою
    Двома-трьома словами – й тільки.
    І ти пішла. Однак зі мною
    Лишився запах. Запах… жінки.
    Він збуджував мою уяву.
    Він не давав мені робити.
    Я заварив духмяну каву,
    Щоб запах жінки перебити.
    Але хіба якась там кава
    Замінить справжню насолоду?!
    Не допоміг й настій на травах,
    Вже не говорячи про воду…
    Додому йшов я, як в тумані.
    Ще крок. Тролейбусна зупинка.
    Хтось поруч став – і одурманив
    Мене знов запах. Запах жінки!


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (1)


  26. Петро Овчар - [ 2011.03.08 14:47 ]
    ***
    Усмішок, усмішок, усмішок,
    Милих чарівних жаданих
    Ввечері, вдень і удосвіта
    Дружніх, чужих і коханих.

    Хай посміхаються люди
    Вашим очам і принадам!
    Хай розливається всюди
    Сміх ваш, як джаз по естрадам.

    Милі жінки я вас хочу…
    З святом Весни вас вітаю!
    За вашу долю жіночу
    Вам рушники аж до раю.

    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  27. Оксана Кушнир - [ 2011.03.08 14:49 ]
    Тебе
    Мне и раньше в любви признавались,

    мне и раньше дарили цветы,

    но не так мне как ты улыбались,

    ведь как свет улыбаешься ты.


    Мне и раньше скучать приходилось,

    мне и раньше хотелось летать,

    но, поверь мне, не так сердце билось,

    и ни кем не хотелось дышать.


    Я и раньше мечты рисовала,

    я и раньше любила писать,

    лишь Тебе я себя открывала,

    и готова открыться опять.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  28. Оксана Кушнир - [ 2011.03.08 14:21 ]
    Я хочу, что бы ты улыбался
    Я хочу, что бы ты улыбался

    Ни минуту, ни две и не час,

    Я хочу, что бы улыбался

    Все время, всегда и сейчас.


    Я хочу, что б мечтать научился,

    Что бы вместе с Тобою летать,

    Я хочу, что бы в небо влюбился,

    Что бы звездочки все посчитать.


    Я хочу, что бы счастье искрилось,

    В Твоих не обьятых глазах,

    И чувства любви сохранилось

    В наших с тобою сердцах.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Оксана Кушнир - [ 2011.03.08 14:37 ]
    Свой
    В жизни все случается

    на землю опускается

    из неба светлый лучик, золотой.

    И в жизнь твою закрытую,

    на все замки закрытую,

    стучится тот, кто знает твой пароль.


    И ты в словах теряешься,

    тихонько открываешься,

    ведь чувствуешь его, как будто СВОЙ,

    И к звездам подымаешься,

    и миру удивляешься.

    Ведь снова чувствуешь себя живой.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Софія Кримовська - [ 2011.03.08 11:50 ]
    Надія (чоловіки, сьогодні 8 березня!!!)
    Світ поділено навпіл. Звісно,
    чоловічий і наш, жіночий.
    На своїх половинах тісно.
    То ж на іншу стріляють очі.
    За краватки, за руки-ноги
    перетягуємо в коханці.
    Десь надавиш, дрібничку, трохи,
    і коханий уже в обранцях…
    Зовсім крапелька – ти не краля,
    а обвішана пелюшками.
    Таня, Маша, Лариса, Галя
    із борщами і галушками.
    Цілий рік круговерть кухонна.
    Тільки тішить скупа надія –
    8 березня. І коханий
    фартушок у квітках надіне…
    08.03.11



    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  31. Володимир Сірий - [ 2011.03.08 11:11 ]
    *--*--* / вона прийшла /
    Вона прийшла і вчасно, і неждано
    Снігам - на сльози, сонечку - на сміх,
    Любові повна елегантна панна,
    Готова знову обійняти всіх.

    Її рамена ласкою налиті,
    Блакитний погляд крізь серця зорить
    І теплим щемом з’єднує щомиті
    Мільйон епох у неповторну мить.

    Вона прийшла. Прокиньтеся, кохані ,
    І проженіть геть крижану печаль,
    Що вже сидить на сірім чемодані
    І почорнілу стріпує вуаль.

    Вона прийшла. Побачення, цілунки,
    Утіха стрічі і розлуки біль,
    І ніжна мрія не одної юнки
    Про сукню білу на пору весіль.

    08.03.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (6)


  32. Віктор Кучерук - [ 2011.03.08 11:47 ]
    Весняне божевілля

    Чи не зіллям мене напоїла
    Несподівано ти навесні?..
    Позашлюбне хмільне божевілля
    Оживає в душі вглибині.
    Я нікого не чую й не бачу
    Окрім тебе на грішній землі, -
    Чарівнице солодка й гаряча,
    Промінь світла в буденній імлі!
    Не минає кохання оскома
    І бажання вогонь не затих.
    Не спішу повертатись додому
    Із обіймів затишних твоїх.
    За усе пережите й прожите,
    Наче борг повертають літа.
    Твого теплого подиху вітер
    Мої спраглі воложить уста…

    08.03.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  33. Олена Ткачук - [ 2011.03.08 10:28 ]
    ***
    Рушниками підперезані,
    Як весільні старости,
    Між ялинами старезними
    Стали цвинтарні хрести.

    Хай на Світі Тім заручені
    З пеклом зайди і народ,
    Більше, ніж на Цьому, мучити
    Не додумається чорт.

    Рушники крильми розп’ятими,
    Як на плечах, на хрестах.
    Хто ж на Світі Тім спасатиме?
    Може, Будда чи Аллах?

    Трухлявіють-розсипаються
    І хрести, і родовід.
    Рай і пекло починаються
    Ще до цвинтарних воріт!
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (9)


  34. Іван Потьомкін - [ 2011.03.08 10:49 ]
    Як гірко плачуть наші діти
    Як гірко плачуть наші діти,
    Коли неправедно караєм.
    Наче журавель підбитий
    Над посмутнілим небокраєм.
    А найстрашніші тихі схлипи,
    Зойки до остраху і дрожі...
    ...Немовби вдарили під дихало –
    Кричати б треба.
    А не можу.
    1979


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  35. Іван Потьомкін - [ 2011.03.08 10:07 ]
    Сказала в злості ти

    "Як много важить слово..."
    Тарас Шевченко

    Сказала в злості ти:
    «Іди під три чорти!»
    І він пішов, не знаючи у бік який іти.
    І байдуже – направо чи наліво...
    А ти отямилась, як серце заболіло:
    «Ой, лишенько, та що ж я наробила?!..»
    Як далі склалось в них – не знати допуття:
    Зійшлись вони чи розійшлись навіки.
    Як інколи вершать життя
    Слова-принади і слова- каліки.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  36. Іван Потьомкін - [ 2011.03.08 09:43 ]
    Петрарці заздримо і Норвіду, й Шевченку

    Петрарці заздримо і Норвіду, й Шевченку:
    «Які слова! Таж то сама любов!..»
    ...Нажаль, слова.
    Не загніздилися в серцях
    Лаур, Марій, Ликер.
    Так і літають нічиї.
    Невже на те, шоб справджувавсь
    Одвічний парадокс:
    «Гіркіш страждання – ваговитіш слово»?




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  37. Михайло Десна - [ 2011.03.08 09:45 ]
    Із запізненням
    Обурений аж до щілинки
    дрібної зморшечки чола:
    "швидка", яку просив для жінки,
    за дев'ять місяців прийшла.

    Та що це за "швидка" ледача?
    Я ж телефоном пояснив:
    запліднення... дружина плаче...
    я б двері лікарю відкрив!

    Вже якось сам її, кохану,
    таки утішив, як умів.
    Попросить, щоб підвівся... - стану!
    "Я найсмачніша," - каже. Їв.

    А звідки знать, що полюбовно
    жінки на черево слабі?
    Я догоджав, дружина - повна!
    І просить кислого собі.

    І ось таки прийшла нарешті,
    хоч і з запізненням "швидка"...
    "Усе гаразд!" - сказали тещі
    й запеленали малюка.

    8.03.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (6)


  38. Ігор Штанько - [ 2011.03.08 09:25 ]
    Сон-зілля
    В потоках теплого проміння
    Шугає провесінь тепліням,
    Струмками-іскрами у далі
    Сніги знесли свої печалі...
    Земля всю силу живодайну,
    Ніким не звідану, потайну
    Видобуває із корінь...
    А небо сіє голубінь...
    У гомоні лісів привітно,
    Дзвінково-диво-самоцвітно,
    В злиняло-листяній імлі
    Розквітли зорі весняні.
    Поміж зів’ялого бадилля
    Зростають келишки сон-зілля, -
    Проліска-соньчик дзвінкувата,
    Сапфіро-синьо-яснувата –
    Пралісу давній оберіг
    Весну виводить на поріг.
    Сон-зілля – страж ліловий лісу,
    Знімає марева завісу,
    У гіллі будить думи мрійні:
    Розкрити листяні обійми.
    Дзвінково-чиста сон-трава
    Весну стрічає і співа.
    І ліс, почувши диво-спів,
    В проміннях теплих заяснів.


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  39. Юлька Гриценко - [ 2011.03.08 09:28 ]
    Перехід
    На червоне всі дружно спинилися.
    Пронеслось ностальгійне “до зустрічі”.
    І трамвай, мов каліка на милицях,
    Проповзає по втомленій вулиці.

    У бруківки, здається, істерика,
    Бо століттями плаче згвалтована.
    Їй Італія сниться, Америка,
    А навколо каміння зальвовлене.

    Вмить трамвайна каліка на милицях
    Загубилася під атмосферою.
    На хвилинку життя зупинилось.
    Вже зелене. Дорога попереду.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  40. Ярослав Скаб'як - [ 2011.03.08 09:29 ]
    Я тобі подарую ніч
    Я Тобі подарую ніч....
    Суть чеснот серед дня відгоріла
    Навіть тінь в лабіринтах сторіч
    ловить подихом запах тіла

    Я Тобі подарую ніч,
    як прозріння страждань невгамовних.-
    Без боязні суворих віч
    під архангельським стягом верховних.

    Я Тобі подарую ніч,
    наче"SOS",рятівне кораблями,
    в океані холодних облич
    з дев'ятьма штормовими валами.

    Я Тобі подарую ніч,
    на гарячих руїнах Помпеї
    щоб наляканий попелом сич
    не тривожив розраду Псіхеї


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Печаль Усміхнена - [ 2011.03.08 01:55 ]
    ***
    Зустрінь себе в мені,
    Поговори з собою
    Про вибухи шумні,
    Що розійдуться мною.

    Кохай мене чимдуж,
    Люби мене повільно.
    Ти мій славетний муж,
    А я лиш божевільна.

    Бери мене до дна,
    Кохай мене устами.
    Шукай, що не мина.
    Цілуй, обвий ногами!

    Схопи. В мені відчуй
    Проміння сонця твого.
    Хрипи, кричи, цілуй!
    Убий мою тривогу…

    лютий 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  42. Михайло Десна - [ 2011.03.07 23:27 ]
    Хлюпавка
    Мотузка туго провиса.
    Ще б пак! Тягар, вважай, подвійний!
    У вухах - цілі небеса...
    Хіба вони у чомусь винні?

    По самі аж прищепки зле:
    у голові вода хлюпоче.
    У жоден отвір, котрий є,
    чомусь ніяк текти не хоче.

    Отож на сонечку нехай
    просохне, як на те є ласка.
    А думка хлюпа через край:
    "Тоді навіщо в домі праска?"


    07.03.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Прокоментувати:


  43. Василь Кузан - [ 2011.03.07 23:08 ]
    Знову не туди! (пародія)
    В свято вічно чарівних фей
    По весняному вітер свище.
    Знову ми коло Ваших грудей,
    А часами і трохи нижче…

    Іван Гентош «Зі святом 8 березня»
    http://maysterni.com/publication.php?id=59261

    Знову не туди!
    (пародія)

    О, жінки! 8 березня скоро
    За годину. Чи, навіть, ближче.
    Знову ми коло ваших грудей,
    А часами і трохи нижче.

    О, жінки. Скоро свято. О!
    Ми в захопленні – «ахи!», «охи!»
    Знову ми коло ваших ніг,
    А часами і вище трохи.

    О, жінки! Ви не лайте нас –
    Це буває лише сьогодні.
    Ми, хмільні від жаданих тіл,
    В ціль попасти ніяк не годні.


    07.03.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (9)


  44. Іван Потьомкін - [ 2011.03.07 23:40 ]
    Читаю Тичину серцем - не очима

    Читаю Тичину серцем – не очима.
    Крізь серце свищуть вітри його доби.
    А він на вітрах тих прапором має
    Такий же бо соняшний та голубий.
    То як же червоним все те залилося?
    Як замість зозуль трактори загули?
    Як голод і мор проросли колоссям?
    І як же трансфер зміг на дружбу народів зрости?..
    Питаю-питаю, а в кого одвіту шукати,– не знаю,
    Бо начебто з ним і я завинив.
    І тільки Вкраїна, як мати, і знає, й прощає
    Великих своїх і малих синів.

    1989


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  45. Іван Потьомкін - [ 2011.03.07 22:01 ]
    Не воювать,а тільки відвойовувать
    Не воювать, а тільки відвойовувать
    Чужинцями загарбане добро –
    Така-от випала тобі планида, Україно.
    І відвойовано-таки воно було б...
    Якби
    За булаву проводирі твої не бились,
    Якби
    Тверезим назвався королем Богдан,
    Якби
    Не перехитрив себе Мазепа,
    Якби
    Криваві чоботи Петрові носи і галагани не лизали,
    Якби
    В Петлюри більше було вдачі,
    Якби
    Махно знав, де йому пристати...
    Якби...Якби...Якби...
    Коли ж нарешті без цього триклятого «ЯКБИ»
    Вкраїна суверенною стане де-факто.
    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  46. Іван Потьомкін - [ 2011.03.07 22:45 ]
    Він песика назвав бомжем і відштовхнув
    Він песика назвав бомжем і відштовхнув.
    І песик заскавчав і став обнюхувати інших.
    І ось до мене підійшов,
    І сумно так заглянув у вічі.
    «Ні, ти не бомж - он пасочок на шиї...
    Загрався, мабуть, от і заблудивсь...»
    Та співрозмовник мене уже не чув:
    Хвостик задер і нашорошив вуха,
    І притьмом, мов ракета, полетів -
    І опинивсь в обіймах старого чоловіка.
    І слава Богу, що все скінчилось так –
    На радість і мені, і гицлям .

    2010


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  47. Наталія Буняк - [ 2011.03.07 22:56 ]
    Відлетіла любов
    Ось і знову тугА.
    Тисне в грудях нудьга,
    Не знайду собі місця спокою,
    Відлетіла любов,
    Не повернеться знов,
    Все минуло, не буду з тобою.

    І не треба більш слів,
    Ти обманом горів,
    Твоя щирість у шклянці болота.
    Чи отрути ти з’їв?
    Чи навмисне дурив?
    Закриваю для тебе ворота.

    Моє сонце зійде,
    На подвір’я впаде,,
    Під вікном знов розквітне калина.
    Зникне з серця нудьга,
    Бо так завжди бува,
    Що до всього існує причина.





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (2)


  48. Наталія Буняк - [ 2011.03.07 22:57 ]
    Це був лиш сон
    Приснився сон, що я десь серед лісу
    Згубилася й дороги не знайду,
    Туман густий, спустив свою завісу,
    Сховав й мене в холодну темноту.

    Не розберу, земля це, а чи небо?
    Мене хапають руки неземні,
    Я грішниця, тулюся так ганебно
    І соромно і солодко мені.

    Пішла би я , та серце не пускає,
    Повільно впав краплинами туман,
    А півень вже ось третій раз співає,
    Прокинулась. Це був лиш сон, обман.



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  49. Наталія Буняк - [ 2011.03.07 22:01 ]
    Пощо ж ти , Господи, створив
    Пощо ж ти, Господи, створив
    Цей світ такий двобічний?
    Чому не знищив сатану
    Коли задумав вічність?

    Якби не було в світі зла,
    Земля б пишалась раєм
    І була б вічність на землі,
    А так живем, вмираєм.

    А землю ту, що сотворив
    Злий дух собі присвоїв
    І подивися , Боже мій,
    Що з неї він накоїв.

    Кругом панує розрух, біль
    Вбиває Каїн брата,
    І по землі шугає гріх,
    Горить земля , проклята!

    І чую голос із небес,
    Мов батька до дитини,
    -Відкрий зіниці, подивись,
    Тут є перед і спини.

    Якби усе було «перед»
    То це була б картина.
    Застиглий образ із життя,
    Що блякне згодом й гине.

    Ніщо на місці не стоїть,
    Усе йде оборотом,
    То ж відсівай добро від зла,
    Не піддавайсь турботам.

    Я дав життя тобі одне
    І розум для творіння,
    Злий дух не всилі побороть,
    Мого в тобі прозріння.-





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Коментарі: (2)


  50. Оксанка Крьока - [ 2011.03.07 22:19 ]
    ***
    Заблоковані вхід і вихід;
    Абонент полетів в недосяжність.
    Ночі подихи знову тихо
    Ілюзорність твою протяжну
    Намагаються загубити
    У заміни холодних обіймах.
    Відриваючи крихти болю,
    У терпкім забутті поцілунку...
    Було страшно удвох з тобою,
    Та без тебе нема рятунку
    Від брехні неспівзвучних терцій...
    Знов закусую губи до крові
    В недосяжність лечу за тобою...

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1203   1204   1205   1206   1207   1208   1209   1210   1211   ...   1829