ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.19 11:34 ]
    ОТАРИ ПУХИРЦІВ
    (ЛІТЕРАТУРНА ПАРОДІЯ)

    ...де-не-де гаї березових отар
    І дубів величні монограми"
    "Пісочне"
    Зоряна Ель

    Крізь березових отар гаї
    Проглядаються тополь ватаги,
    І хитаються гурти їх стовбурів
    Так, немовби напилися браги.

    Поряд з ними - череди дубів
    Обернулись спинами до вітру,
    І летять із них рої кліщів
    На п"яниць, що колом п"ють півлітру.

    Папороті темні косяки
    Поглинають недопиті грами.
    На шеренгах сосон, як плювки -
    Лишаїв скорботні монограми.

    І зміяться кублища вугрів
    З Світязя на озеро Пісочне,
    І цілують хмари комарів
    Поетесу, хто куди захоче.

    Вже і хмарою жасмин зацвів,
    Запахом стріля, мов з пістолета...
    Ну коли ж отари пухирців
    Зникнуть з тіла гарного поета?!


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  2. Андрей Мединский - [ 2009.06.19 10:15 ]
    Сосед
    У меня есть сосед, он ходит все время пьяным, худым,
    в одном и том же костюме, с одними и теми же седыми глазами;
    поговаривают, что когда он был еще совсем молодым,
    взрывал мосты под вражескими поездами.
    Сосед обычно идет мне навстречу, прямой, как тонкая жердь -
    чаще это бывает утром, когда я ползу или бодро бегу на работу -
    он говорит: «Сынку, дай хоч щось, шобы не помереть»
    (хотя и взаправду иногда можно сдохнуть без водки).
    Я ему никогда не даю, потому что семья и надо не выживать, а жить,
    а он такой спокойный, седой, в своем завсегдашнем костюме…
    Но сегодня все по другому: в прошедшем времени, которое не имеет свойства спешить.
    Мой сосед сегодня под утро умер.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (4)


  3. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 10:02 ]
    Моя брутальність
    Моя Брутальність так і ллється з мене,
    Вже перевищила границі твоїх меж,
    Моя брутальність знищує проблеми,
    І знищує ідилію...
    Та все ж... Моя брутальність
    То частина мене
    І нас ніколи ти не розірвеш!


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (1)


  4. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 09:55 ]
    Мою свідомість ґвалтує телевізор
    Мою свідомість ґвалтує телевізор
    Жорстоко, в розкарячку, і не щадно
    Лежу пом’ятий в ліжку
    І мрію про теплу вану

    Не можу я поскаржитись на нього
    Не в міліцію, не в прокуратуру
    А лише натискаю пульта,
    Знімаючи напругу!


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (3)


  5. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 09:47 ]
    НАРНІЯ
    Мій президент, який він не є
    це мій президент
    Моя країна, яка вона не є
    це моя країна...
    Чарівна, мила, рідна країна.

    Мої мрії, це мої мрії
    Хоча й схожі на сонячного зайчика
    Який скаче від горища до підвальчика
    Мої симптоми, це мої симптоми
    З усіма бактеріями і лямбліями...
    Та я живу з цим усим...
    А в голові... НАРНІЯ!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (2)


  6. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 09:10 ]
    Виріс!
    Репресовану юність відправивши
    Почалися турботи й жалі.
    Хочу дуже їй щиро віддячити
    За науку й помилки мої.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  7. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 09:52 ]
    За межою свідомості...
    На відстані моєї мрії
    На тонких паперах надії
    Лежать результати твоїх сподівань

    Ми їх вберегли від роси провокацій,
    Що стелиться ніжним туманом скорботи

    Ти дивишся з жахом на тую картину...!
    А я буду певен..!
    Воно проросте, зернятко кохання,
    надії,
    та віри
    Що ми закопали з тобою
    Зволожене соком кохання…


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  8. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 09:06 ]
    Дяді Фьодору!
    Подивись як малюються вірші!
    Послухай як пишуть картини!
    Набери у груди повітря!
    Набери на повні легені!

    Поясни москалю «толерантно»
    Поясни що не брат більше тобі
    Що гнітить тебе його влада!
    Що ти хочеш пожити на волі!

    Набери у груди повітря!
    розказуй на всю цю планету
    Як кохаєш єдину країну.
    кричи. Україна, свобода!

    Україна у серці єдина!!!
    Україна навіки з тобою!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  9. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 09:23 ]
    Думки молодого тіла...
    Кохання, погляди, обійми почуття.
    Усмішки - на обличчя, і долоні.
    Статевий потяг, юне світосприйняття...
    Нема ще сивини на наших скронях...

    Я думаю про секс, ти мабуть теж..!
    Не можу зрозуміть тебе очима!
    Ти загадкова, як весняна ніч!
    Я гарний теж, хоч схожий на дебіла..!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (1)


  10. Роман Пічурін - [ 2009.06.19 09:19 ]
    Філософія... життя
    Прокинувся сьогодні у нірвані.
    Поглянув крізь забруднене вікно...
    Лежу під кайфом на старенькому дивані
    На стелі тихо павучок пряде рядно...

    Задумався я, бути чи не бути,
    Кохати, не кохати, лягти спать...
    Обманювать, дурити, набрехати...
    Послати в корінь! Трахнути! Ї*ать!

    А може , закурити сигарету,
    Та потягнути келих терпкого вина,
    в дупель п’яним йти блювать до туалету
    Бо пляшка білого ж то буде не одна!!!!

    Мені не заздрять.....
    мене не хочуть.....
    У мене жодного, товариша нема...


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  11. Віра Шмига - [ 2009.06.19 07:48 ]
    * * *
    Лежать троянди на пероні –
    На стику зустрічі й
    прощання.
    Від неспроможності прощати
    Хтось не сколов собі долоні.
    Чи можна зважитись плекати
    Ще свіжий квіт
    чужого болю?
    Нервово тіпається доля
    В луні колісного стаккато.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  12. Василь Степаненко - [ 2009.06.19 05:30 ]
    Гаряче джерело
    *
    Гаряче джерело –
    Гнучкий твій стан
    З моїх обіймів вихлюпнути хоче.
    Дурманить моє тіло
    Aромат.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  13. Аліса Коцюба - [ 2009.06.19 01:07 ]
    Прости
    Прости за бесконечное молчанье,
    За то, что не сумела быть твоей,
    За то, что я не слушала дыханья...
    За то, что не была с тобой смелей,
    За то, что я была с тобой в мечтаниях,
    За то, что я была твоей лишь в сне,
    За то, что бесконечное молчанье
    Не отозвалось радостью в тебе.
    Прости за то, что я свои улыбки
    Дарила не тебе, а остальным,
    За то, что до сих пор свои ошибки
    Считаю чем-то святым и святым.
    Прости за то, что ветер не попутный
    С тобою мчится за руку, а я...
    Я для тебя, как звезды – недоступна:
    Ты с ветром, а я – искорка огня...
    ...Прости меня за то, что я любила
    И отдавала страсть наедине,
    За то, что это все, любя, дарила,
    Но все – прости за то, что не тебе...

    06.01.2003


    Рейтинги: Народний 0 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.38)
    Коментарі: (30)


  14. Тетяна Роса - [ 2009.06.19 01:57 ]
    Людина-дзеркало
    Скажи мені тихо слово –
    І відповідь буде тихою,
    Зірвешся на крик – то знову
    В твоєму я ритмі дихаю.

    Захочеш війни – зустрінешся
    У битві з самим собою,
    Все зрозумієш – зупинишся,
    І першим вийдеш із бою.

    Або ж в нескінченній битві
    Зав’язнеш на віки вічні:
    Життя – дзеркала на стінах,
    А люди усі ідентичні.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (9)


  15. Олександр Бик - [ 2009.06.19 00:15 ]
    ***
    Безпритульні актори
    Зривають останки куліс -
    Під егідою часу
    Театром хворіє епоха.
    Ми з тобою уражені
    Ним же виходим на біс
    У надії, що нам
    Із тобою повірять хоч трохи.

    Перемелено все
    Від розлуки до сірих снігів -
    Наш сценарій написано
    Кимось давно й нарочито.
    Вже немає куди
    Повертати, - та я б й не хотів,
    Бо не знаю як можна
    На світі по-іншому жити.

    Бо афіші давно
    Розіп’яті на плоті живій, -
    Не кажи, що втомилась
    Від цього дурного процесу:
    Глядачі на місцях,
    І на сцені облізло-пустій
    Ми не граєм – живем!
    Я - поет… Ну а ти – поетеса.







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (4)


  16. Юля Бро - [ 2009.06.18 23:13 ]
    в середине июня
    в середине июня стояла такая жара
    что слипались страницы у книги и влажные пальцы
    солоны были если на вкус а она – целоваться…
    в середине июня стояла такая жара
    открывая окно задыхался то липой то мятой
    или той или этой а сердце стучало стакатто
    ты не спал открывая окно не уснёшь до утра
    в середине июня… как сладко в начале начал
    бесконечное лето конечная тройки трамвая
    и любовные письма в традициях лучших кар вая
    обрывать в середине строки так как ты обрывал
    а она настояла вы съехались зной лисистрата
    всё как будто расплата афинский акрополь астрал
    но такая жара… переплавит цитаты на сталь
    ты устал от… юноны гекубы гекаты
    вот завёл бы себе аксолотля геккона примата
    или моль или бражника чтобы весомо молчал
    человек уходя оставляет следы и стигматы
    человек не вмещается в рамки привычных лекал.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.55) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (25)


  17. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.18 22:49 ]
    З ЧАСІВ КУЧМИ
    Я був у Пізі. Підіймавсь на вежу,
    Яка давно й ніяк не упаде.
    Я незалежний. Сам собі належу.
    Живу у вежі, як ніхто й ніде.
    Імперський час і небуття в колонії,
    Ростральної колони висота,
    Ми вийшли із Єгипту й Вавилонії,
    Та гнуть доземно - вежі і літа.
    І думав я: на часовому зрізі -
    То дерева, то старовинних веж, -
    І ми - пізанці. Ми - у вічній Пізі,
    А рівновагу в цьому не знайдеш...
    Дмитро Кремінь

    Уседозволеність - ось гасло дня!
    Торгуй, кради, наркотиком колися,
    Жебрач, бреши, чужим богам молися,
    Дурисвіт будь, такий ти нам рідня.

    Забудь про совість - це усе бридня,
    В реальний світ пильніше ти вдивися,
    Вовки в суспільнім лісі завелися
    І правлять бал. Не будь дурним ягням,

    Традиції перетвори в руїну,
    Позбудься вишиванок, шаровар,
    В музей віддай бандури і картини

    Реалістичні, з них - який навар?!
    Будуй новітню "вільну" Україну,
    Де продається все, де все - товар!


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  18. Зоряна Ель - [ 2009.06.18 22:16 ]
    ***
    Зі шпарки неба стежить молодик,
    Чи серденько-зоря його не згасла.
    Звертає з трепетом до неї срібний лик...
    Дідусь онуку:"Завтра буде ясно.
    Не виллється водиця із відра.
    Ходім до хати, будемо стелиться.
    Бо виспатися треба, як годиться,
    Щоб мати силу - завтра ж косовиця"...
    А тиха ніч зійшла росою рясно,
    І свічечка поволі догора.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (8)


  19. Галина Сонценя - [ 2009.06.18 21:26 ]
    Desperado
    І знову лиє дощ,
    І без кінця вологи,
    І холод у серцях,
    А треба допомоги.
    А треба трохи тиші...
    І трохи розуміння...
    І мудрости краплину...
    Де жадане прозріння?
    І знов наздоганяю
    Маршрутки, час, людей,
    А в голові – смітник
    Безплідних дум-ідей.
    Я в соціополоні.
    Довкола – психів стадо.
    І десь в свідомості бринить
    Суцільне desperado.
    Але в нічній постелі
    Звільняюся від болю.
    Буденність – це ніщо
    Думками я з тобою...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.09) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (4)


  20. Алісія Пардус - [ 2009.06.18 20:48 ]
    Казкова ніч
    Хмаркою бузковою накрила
    Цілий світ потайливая ніч,
    Чорним шовком небо простелила,
    В тінях заховала кожну річ.
    Сплячою красунею природу
    Сяйво місяця зробило вмить,
    Зорі уквітчали її вроду,
    Чуйне серце солодко щемить!..

    Ніжний дотик аромату феї,
    Поцілунки та обійми снів...
    Розквітають в озері лілеї
    Край молочно-білих берегів.
    І барвінком в'ється світла мрія,
    Лазуровим ореолом хвиль,
    В груди повертається надія,
    Що відступить поступово біль...

    Зупиняється раптово стрілка,
    Застигає з нею час швидкий -
    Ні, то не годинника помилка,
    То вітає радо ангел мій,
    Ніби казка, сповнена любові,
    Лагідна, принадна, чарівна,
    Кришталева пісня у діброві,
    Що у вирій тихо порина.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.15) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  21. Алісія Пардус - [ 2009.06.18 20:25 ]
    Привид письменника
    Тихий плескіт ріки...
    То сміються і бавляться мавки.
    А над ними зірки...
    А на березі дух Франца Кафки!

    Неспокійний, сумний,
    Все забути не може він Прагу,
    Все клянеться у вірності їй,
    Мов коханій складає присягу.

    Все жадає чогось.
    Сновигає вночі біля Влтави,
    Мов шукає когось...
    А за ним - тільки відгомін слави...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.15) | "Майстерень" 5.25 (5.15) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  22. Алісія Пардус - [ 2009.06.18 20:05 ]
    Співочі фонтани
    Ось вона, мить, так довго чекана!
    Блиснули перші сльозинки фонтана!

    Ринули дощиком струни рясні,
    З ними - мелодії ніжно-ясні!

    Почали води закоханих вальс -
    Вихором бризок здійнялись ураз!

    Факели світла дарує неон -
    Іскрами сипле, танцює вогонь.

    Течії мов обійнялись, стрімкі,-
    Струмені сяйва й потоки ріки.

    З ними акорди останні злились,
    Виром музики стихій пронеслись!


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.15) | "Майстерень" -- (5.15) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  23. Віра Шмига - [ 2009.06.18 20:03 ]
    * * *

    Змиває дощ малюнки на асфальті.
    Там синє небо ллється в жовте жито.
    І білий парус в синяві розтікся.
    Недовго ще, і дощ захопить місто,
    І перетворить у суцільне море,
    Зітерши грань між мокрим і сухим.
    І не врятує свято парасольок,
    Що бубонять під пальцями дощу.
    Вже під водою зебра переходу,
    Мов з глибини страховисько морське,
    Просвічується ребрами й боками.
    З-за рогу йде тролейбус батискафом.
    І я у нім – дослідниця дощу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  24. Вова Ковальчук - [ 2009.06.18 17:59 ]
    Цигаркове світло
    Легким контрастом
    Літньої ночі
    Гітарні акорди
    Твого сміху

    Напівпорожні пляшки портвейну
    Рятувальними боєприпасами навколо
    Нас

    Споглядати
    Перехожих котрі забираючи
    Музику своїх кроків
    Швидко зникають у темній пащі вулиць
    Яка блищить гнилими зубами баготоповерхівок

    Цигаркове світло ліхтарів
    Вказує дорогу
    Додому
    Або ще кудись
    Де нас чекають


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (1)


  25. Влад Псевдо - [ 2009.06.18 17:39 ]
    ---
    Це сталось так: надламано, бо зопалу.
    День посолонь мій шлях стинав…
    Комета впала, мов гіркий недопалок,
    Недбало кинутий курцем з вікна.

    І поводир, що марив рівноденнями,
    Мені у спадок залишив Олімп,
    Спустившись в небо. І ночами темними
    Мою він вибрав з міріад голів.

    Це далось взнак: тавром або діагнозом
    На юний лоб, на молодий росток,
    Що самовіддано в захмарність тягнеться:
    Йому ж комета маячить хвостом!

    Мій спадок – скарб. Моє зізнання зболене.
    В мені – і Київ, й гамірний Каїр…
    Він легковажно грає в шахи долями,
    Цей мій Гермес, крилатий поводир.

    Буває так, немов ножем об камені
    Людських облич, їх масок і личин,
    За Трисмегістом (к бісу ноги зранені!)
    Чи за посланцем Бога думка мчить,

    Минаючи і прапори, і ступори,
    І срібні кулі з заздрісних очниць…
    Всі перепробувавши ноти, ту бере,
    Зірвавши голос, та не впавши ниць.

    Це було так. І є тепер. І буде ще
    За спиною знайомий шелест крил.
    Я напишу про марення і любощі,
    І поводир не призупинить гри.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (3)


  26. Юрій Лазірко - [ 2009.06.18 17:07 ]
    Сонет II
    Думки, немов коліна, перебито
    і дух у сонячнім сплетінні в`язне.
    Усі дороги болю перекриті,
    а між бровами розгубилась ясність.

    Де тая святість, щоби окропитись,
    напитись досхочу і доки гасну?
    Благословенно відлітають миті
    у щось первинне, та не власне.

    Парад планетний переходить в оці,
    а сходини у душу – до любові,
    до вкраєного світла і до себе.

    Я мічений, бо пташка в лівім боці.
    Час вибиратися на сушу в слові,
    сонет забити у підошву неба.

    18 Червня 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (12)


  27. Вова Ковальчук - [ 2009.06.18 11:24 ]
    Почуття і вареники
    Гнучкою Бєрковою
    Розкинулась асфальтом
    Трамвайна лінія

    Дощова погода
    Дощове місто

    Під дощем
    Охололи почуття і вареники

    Не наздогнав
    Але намагався
    Про це свідчать порепані п'ятки

    Квартира виглядає порожньою
    Багаточисленні мітинги пацюків

    Холодильник заповнений серіалами
    Голова заповнена…

    До речі
    Я всього навсього схуд
    На три грами


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Коментарі: (4)


  28. Олександр Христенко - [ 2009.06.18 11:53 ]
    ЧТО ТАКОГО?
    Душа болит и сердце ноет.
    Отравлен горем и тоскою
    Я, словно выжатый лимон,
    Разбит, унижен, истреблён.
    Ни зелень молодого мая,
    Ни говорливых птичек стая,
    Ни женщин прелесть молодая
    Меня теперь не согревает.
    И дней унылых, не считая,
    Бикфордовым шнуром сжигаю:
    Уходят месяцы, года,
    Как в тёмный омут, навсегда,
    Стирая память на лету –
    На сердце раны зарастут
    И отпечатают рубцами
    Всё то, что пережито нами...

    А кто-то скажет: “Что такого?
    Каких-то три-четыре слова,
    Произнесённых сгоряча:
    Прости, но я люблю другого.
    Всего хорошего.
    Прощай!”.

    Неумолимо,
    Сухо,
    Быстро,
    Как передёрнутый затвор,
    Как приговор, точнее выстрел –
    Не целясь,
    Не щадя,
    В упор,
    Навылет,
    Наповал,
    Картечью,
    А дочка, платьицем шурша,
    Шептала: ”Принесите свечи.
    Я больше не могу дышать”.

    А кто-то скажет: “Что такого?
    Каких-то три-четыре слова...”

    Любимой, брошены устами,
    Легли на сердце, словно камень,
    Вонзая лезвие ножа...
    Незащищённая душа
    Безвольно руки опустила,
    На дочери большие крылья,
    Что в ранах истекали кровью.
    А звали мы её Любовью.

    Как больно, страшно и жестоко
    Не мочь дитя своё спасти,
    Когда потеряна дорога,
    Утрачен смысл и цель пути,
    Не отличая день от ночи,
    Блуждать, брести куда-нибудь,
    Когда уже и жить не хочешь,
    Понять: былого не вернуть,
    Забыть, уйти навстречу ветру,
    Где нет вопросов и ответов.

    А кто-то скажет: “Что такого?
    Каких-то три-четыре слова...”

    Лишь время – лекарь всех времён,
    Вернёт мне и покой и сон
    И я наивно стану вновь
    Искать взаимную любовь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14)


  29. Ігор Павлюк - [ 2009.06.18 11:49 ]
    ДО ТЕМИ БЕЗСМЕРТЯ
    Ось-ось вже, здавалось, безсмертя – строфою подать...
    На кухні моїй, ще радянській, горілим запахло,
    Бо я записався, прогавивши чайника…
    А десь зі ствола одночасно – і куля, і пакля...

    Сльоза на обличчі повторює почерк зорі,
    Дорога до себе – оту переламану щоглу.
    А що ми зловили на чорні гачки якорів?..
    Епоха, як риба, без кисню солоного здохла.

    Мов напис на шаблі, зостанеться вірш молодий,
    Мов пам’ять красива народу, який вимирає.
    Нечасано. Чудно. Горілку женемо з біди –
    Мов раю немає.

    Лиш тиша набожна і сіно, й парне молоко...
    І пес одинокий, отруєний радістю, бреше.
    Стовпа електричного ідол поганський, райком...
    І хлопчик циганський гадає:
    «Орел – а чи решка».

    А хрен його знає, що краще: орел, а чи реш…?
    Ось-ось вже, здається, безсмертя...
    Воно мені треба?..

    Та сходить над Місяцем Сонце бездомне, старе
    З підземного неба.

    Я вже потойбічний...
    Ні смаку, ні сенсу, ні дна.

    Годинник висить під іконою.
    Плаче зозуля.

    На кухні моїй, ще радянській,
    Лиш вИна й винА.

    А серце – мов куля...


    Рейтинги: Народний -- (5.72) | "Майстерень" -- (5.75)
    Коментарі: (26)


  30. Сонце Місяць - [ 2009.06.18 10:49 ]
    Ethno
     
    Напевне він не прийде, корабель
    Даремно ти півроку обіцяв
    Лукаве дітям, золоте сліпцям
    Напевне він не прийде, корабель

    На роздоріжжі пропадає хата
    І хміль, і джміль, і навіть журавель
    Продалися в шинок або бордель
    На роздоріжжі пропадає хата

    Скажи навіщо, буду я твоя ~
    До чумака кошлата ніч благала
    Курив чумак і міркував, як так
    Скажи навіщо буду я ~ твоя

    На варті міри задрімав солдат
    Його вівсянку з’їли звір і птиця
    А осінь заіржавіла рушницю
    На варті міри задрімав солдат

    Так мудрий Миколай заповідав
    Як любиш пити, не залізь в пивницю
    Помри святий п’яниця на дзвіниці
    Так мудрий Миколай заповідав

    Напевне він не прийде, корабель
    У хаті перекинули сільницю
    Все спить солдат & Миколай не сниться
    Напевне він не прийде, корабель




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (43)


  31. Ксенія Лис - [ 2009.06.18 09:48 ]
    Я – Ж И В А
    Я жива, не омертвіла,
    Черговий раз, можливо, помудріла
    І на життєвому спіральному шляху
    Я, постарівши, спекалась страху.

    Я не боюсь того, від чого так втікала
    Зла доля все одно мене спіткала
    Вже не боюсь я пристрасті вогню
    Колись, а може нині, догорю.

    І помираючи, я крикну:” Я – жила!”
    Свідомо серцю волю я дала
    І не шукала сильної спини –
    Ішла сама, й не знайдеш тут вини.

    Із свічкою людину я шукала
    Та в пошуках себе лишень втрачала
    І хоч як било ти мене, життя,
    Непереможена я піду в небуття.



    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  32. Ксенія Лис - [ 2009.06.18 09:14 ]
    В І Й Н А

    Я вернулась з війни...
    Хто не знав ще біди
    І у пристрасті не горів,
    Той, насправді іще не жив.

    Я вернулась з війни жива.
    Я вернулась у дім одна
    І нікого поруч нема
    Кровью, серцем пройшла війна.

    Я вернулась з війни:
    Погорілі сади, попелище трави
    Не горять вже, - нема вогню
    Я із плугом полем піду.

    Переорю ниви душі,
    Поховаю вуглинки всі
    Нехай виросте польова,
    Не елітна – жива трава.








    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.17)
    Прокоментувати:


  33. Ганна Осадко - [ 2009.06.18 09:19 ]
    кілька слів про марність поезії
    То бавлянка сенсів, то бовтанка слів і значень,

    Цезура мовчання – як подих пере-

    ведеш,

    Біжиш навпрошки по сторінці А3, неначе

    Життя і сторінка – обидва не мають меж.



    Німують, за тим – кам’яніють (немає ради)

    Глухе безголосся і блідо-бентежний без,

    Бо листо- і сніго- , бо інші сезонні -пади

    Летять безголово на голову із небес.



    А тиша – навшпиньках. Така шалапутка-миша.

    Хвостом – і розбилось. І плач і не плач – одне.

    Миліше – немовлене слово – всю ніч колишеш

    Як мертве полінце (Телесика).

    Ранок не


    Буде інакшим. Не виймеш душі із тіла,

    Намарно шукати води, що жива, яка…

    ……………………………

    …Та слово «кохаю» злетіло як ангел – біле

    Униз головою із кінчика язика.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (22)


  34. Ельфійка Галадріель - [ 2009.06.18 00:53 ]
    Час ніде не спішить...
    Час ніде не спішить
    Втім його ніде й не чекають
    Всі лиш наздоганяють,
    Або поспішають втекти
    А йому може просто
    Кортить випити чаю
    З кимось поговорити
    Розповісти останні плітки

    Він би, може, відкрив
    Одразу і всі таємниці
    Розказав би про те,
    Що насправді у кожного з нас
    Є мільйони моментів
    Сотні вічностей щоб бути щасливим
    Як не тут то де-інде
    Головне пам’ятати
    Що всьому свій час.

    Та для того, щоб слухать
    Треба трішечки зупинитись
    А хто ж собі дозволить
    Отак витрачати час
    Тож й надалі кудись
    Ми мчимо крізь віки і століття
    А Час мовчки проходить
    Непоміченим тихо крізь нас.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.16)
    Коментарі: (3)


  35. Катя Тихонова - [ 2009.06.17 22:56 ]
    * ** * ** *
    Твій погляд - літо. Дотик твій - зима.
    (два полюси злились в тобі одному).
    Подивишся - і лід з душі скреса,
    Плеча торкнешся - холодом судомить.
    А у мені - тепла на нас обох,
    Воно живе завжди у серця глеку.
    Є ти і я. Над нами - ВІЧНИЙ БОГ
    понад життям - у дощ, у холод, спеку.
    Залишся тут. На мить. Не йди. Постій!
    Своїм теплом твої зігрію руки,
    щоб ти не змерз у лютий сніговій
    своєї запізнілої розлуки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (8)


  36. Василь Степаненко - [ 2009.06.17 21:08 ]
    Діамантові краплі
    *
    Небо бездонне
    і річка без дна,
    діамантові краплі
    на лебединій шиї сонця
    ряхтять.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  37. Катя Тихонова - [ 2009.06.17 21:00 ]
    Все традиційно...
    Все традиційно - квіти і вино
    І кави філіжанка пахне терпко.
    І вечір зазирає у вікно...
    (А ми у нього, наче у люстерко).

    Я подихом торкну твоє плече,
    Ти ніжно обійми мене рукою,
    І дикий мед по тілу потече
    бурхливою, бентежною рікою.

    І ще вина ромашковість така
    в твоїх очах, що хочеться мовчати.
    Помовчимо. Ця тиша теж п"янка,
    вона уміє в душу зазирати.

    І бачити усе, що відцвіло,
    І те, про що нікому більш не знати.
    Все традиційно - квіти і вино,
    і серця два, замріяні літати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (5)


  38. Олекса Юрін - [ 2009.06.17 20:55 ]
    ***
    Повз мене, як вихор лихий прокотилася Мазда.
    Не встиг і помітити, може то був БМВ.
    Уверх підстрибнув, як від пострілу зебра смугаста,
    І ледве не вцілив я лобом у скло лобове.

    Одвічні проблеми: поети, дороги і дурні.
    О, як дивовижно сьогодні зустрілись вони.
    Я чув, на дорозі трапляються мавпи із джунглів.
    А мавпи на трасі страшні, як скажені слони.

    Замріявся трохи, і мавпу в салоні не бачив.
    (А вдома на мене чекає з галушками борщ)
    До того ж у змові із ним були сили чортячі,
    Вони за годину до цього накликали дощ.

    Усім вам відома чудова дренажна система
    Та інші принади усі вітчизняних доріг.
    Нагода яка – за кермом почуватися Немо,
    Вести на колесах морями залізний свій бриг!

    Розплескавши воду, промчався цей Немо, як вершник,
    Швидкий, безголовий, на дикім булатнім коні.
    І вираз народний про курку змокрілу я вперше
    Відчув на собі, витираючи краплі брудні.

    І зразу згадав я романи письменника Верна.
    Такої пригоди не вигадав навіть сам Жуль.
    Заради такого чорти-гумористи, напевне,
    Вручили примату посвідчення, мозок і руль.

    Багато ще буде в житті непроторенних вражень
    Випадків, визнань, невизнань і життєвих тенет…
    А поки стою на узбіччі облитий, ображений,
    Та кимсь вже помічений, визнаний кимось поет.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  39. Юрій Лазірко - [ 2009.06.17 20:14 ]
    Сонет І
    Звикаючи до слів, як до темниці,
    зворушений, мов попіл у горнилі,
    мій спомин огортає плащаниця
    паперу білого. Думки в чорнилі.

    Вони розлізлися у повитицях,
    в рядках лягли, мов шкіра на копиллі.
    І може серцю вже відсиротиться,
    коли зайти сулиці стане в силі.

    Скидають небу гамівну свитину
    та голос виривається знайомий.
    І ним я приголублений аж ситий

    стікаю неспинимо у сльозинах,
    розгублено мов бісер, невагомо.
    Думки, немов коліна, перебито.

    17 Червня 2009


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (8)


  40. Галантний Маньєрист - [ 2009.06.17 19:11 ]
    * * * Ганні Осадко
    І чому ти така печальна?
    Немов і дійсно
    поетесі, допоки юна,
    у блузі тісно.
    Чи мине, чи знайти можливо
    того, хто прісно
    буде Господа тінню тобі,
    і коханцем, звісно?

    Чари-зілля од суму
    шукати тобі у лузі,
    сил у небі,
    і чарувати на серця прузі -
    доки юна,
    допоки жінка,
    допоки з нами, -
    говорити за всю Природу,
    ЇЇ устами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  41. Олександра Вітановська - [ 2009.06.17 16:56 ]
    Депресивна гра в куб
    Трикутна доля.Я трикутна.
    Тривога.Тризна.
    Три плюс три.
    Таїть нюанси гра кубічна
    В системі кратних величин.
    Веде у безмір чисел разка
    Й обчислень вимір неземний,
    Душком відгонить знаків пастка
    Первинних значень і причин.
    Круговоротить, колобродить
    Моїх думок туманний вир
    І ненароком знов заводить
    У кут, в безвихідь, в простір рим.
    І броджу я по тих кутах
    У зашморзі страшного горя:
    По колу ходжу, по віршах,
    По траєкторіях прозорих.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 4
    Коментарі: (16)


  42. Олександр Христенко - [ 2009.06.17 15:00 ]
    ДРУГ ДИТИНСТВА
    Мій друг вважався гарним музикантом
    Допоки злий, безжалісний інсульт
    В єдину мить не взяв його таланти,
    Та й половину тіла відімкнув.

    Його раніше люди поважали,
    А на гулянках – просто нарозхват, –
    Та непомітно, з-під тишка, помалу
    Він пити звик щоденно і без свят.

    Сім’я і діти, друзі та знайомі
    Йому казали:” Досить, схаменись!”
    Він обіцяв, та знову йшов додому
    Чи напідпитку, чи то рачки ліз.

    Та, якось в осінь, сил йому не стало:
    Він не дійшов, упавши під кущем,
    Безжальна ніч його замордувала
    Холодним вітром, зрадницьким дощем.

    Його знайшли під ранок, ледь живого.
    Ми з ним були в дитинстві, як брати,
    Та кожен з нас обрав свою дорогу
    І відкривав незвідані світи.

    Його душа про щось там белькотіла,
    Та я нічого геть не розумів,
    Лиш обіймав знайоме здавна тіло,
    А сльози мовчки падали без слів...

    Ми попрощались – час було рушати,
    Дивився гірко друг мені услід:
    Він ще хотів зробити так багато –
    Талановитий, нині – інвалід.

    Час повернути – вже немає змоги,
    Де ми удвох, як названі брати:
    Як жаль, що наші розійшлись дороги
    І друга я не зміг уберегти.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 0 (5.42)
    Коментарі: (15)


  43. Ганна Осадко - [ 2009.06.17 15:52 ]
    ***
    Безпритульно, як дощ на селі. Невилазна драгва.
    На горищі товчеться куниця, а, може, ласка.
    Хоч дороги – чотири,
    Шляхів, як відомо – два.
    Проведи мене, Господи, (вгору-униз) будь ласка.
    Бо безсоння галакає. Тепло горить папір.
    Бо вода-галайда утікає.
    Ти віриш?
    Вір.



    Роздоріжжя розмови розмокло – мовчи чи як.
    Під дощем докривавлює морва. Зітхає киця.
    Бо дорога у поле, де знадний мовчальник-мак.
    Макоцвітна любов. І пелюсткова моровиця.
    …поміж квіти опалі упали слова-сліди:
    - Ми минаємо, мила.
    - Ми – вічні.
    Ідеш?
    Іди.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (24)


  44. Олег Король - [ 2009.06.17 15:14 ]
    * * *
    У цього лютого застуди-місяця –
    Колючі вилиці, холодні вулиці…
    Все перемелеться, все переміситься
    І до щоки твоєї хтось притулиться…
    Нашепче стишено сльозинку-вісницю,
    Що запізнилася весна-облудниця,
    І залишилися застуді-місяцю -
    Колючі вилиці, холодні вулиці…

    І хай не нами писано лібрето
    Світання на фарбованій стіні...
    Блукатимуть по київському гетто
    Мої сумні застуджені пісні...

    У цього лютого заброди-місяця
    Ми - напророчені, навік приречені...
    У срібних сутінках так легко мріється
    І тиша-звідниця огорне плечі нам...
    І по-дитячому в майбутнє віриться,
    А по-дорослому - усе забудеться.
    І залишаються заброді-місяцю
    Колючі вилиці, холодні вулиці...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.53) | "Майстерень" 5.75 (5.52)
    Коментарі: (17)


  45. Белла Донна - [ 2009.06.17 13:39 ]
    Не сделаешь
    Ты не палач,
    Скорей - самоубийца,
    Спокойствия убийца своего.
    А что же серце?
    Серце будет биться,
    Ему не месяц биться и не год
    Еще осталось -
    Ровно, сколько скажет,
    Скрипя, полуистертая скрижаль.
    Записан каждый вдох и выдох каждый.
    Но почему тебе совсем не жаль
    Себя...
    Одну себя
    В сорочке тонкой
    Что укрывает, как обман, до пят,
    На старте этой сумашедшей гонки.
    Ведь это старт - не финиш,
    как твердят.
    Начало новой эры -
    полной страха.
    Воспоминаний призрачный эскорт.

    А может, лучше роза вместо праха?
    а может, ты не сделаешь...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.34)
    Коментарі: (35)


  46. Олег Король - [ 2009.06.17 13:15 ]
    *****
    Прийди до мене уночі, поетко,
    У хтивій паранджі на голе тіло...
    Мов Клавдійова висохла конфетка
    Моя душа тебе пришепотіла..

    Притаврувала і приговорила
    До страти в ніч настоєну в любистку...
    Твої тремтливі, худорляві крила
    Кладу на плаху з ніжного батисту.

    Щоб знову меч спокути скрикнув дзвінко,
    Двоспинний звір метнувся по перині...
    Щоб на моїм плечі дрімала Жінка
    Із ледь помітним шрамиком на спині...


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.53) | "Майстерень" 5.75 (5.52)
    Коментарі: (20)


  47. Олексій Тичко - [ 2009.06.17 13:28 ]
    Літо - осінь.
    Я опускаюсь на коліна,
    вдихаю запах трав сухих.
    Вдихаю запах літа й сіна,
    покинув безліч справ своїх.
    Легенький дотик, шарудіння
    і аромат бере в полон.
    Асоціація осіння.
    Вже на поріг - новий сезон.
    Пройшла остання косовиця
    і скоро осінь, листопад.
    Нагряне швидко жовтолиця,
    затарабанить невпопад
    дощами в скло. І листя жовте
    у зливах втратить швидко блиск,
    з дерев спаде, важке і мокре.
    Холодним стане сонця диск.
    15.06.2009р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 0 (5.46)
    Коментарі: (13)


  48. Лариса Коваль - [ 2009.06.17 13:16 ]
    * * *
    Потонули вiки у глибинах Днiпра,
    Залишились, як спогади, скелi.
    Що спiвають вони на холодних вiтрах
    Цi вкарбованi в синь менестрелi?
    I злiтають у небо, прозорi й стрiмкi,
    Iх пiснi, що вiками не стертi.
    Хилитається тiнь, божеволiє Кий,
    Б’ється дух, що не вiдає смертi.
    Колобродять навкруг почорнiлi човни,
    Зойк козацький, солдатськi прокльони.
    Скiльки їх, потонулих – мiльйони,
    I ряхтять на водi таємничi вогнi.
    I вигойдують в Летi хлюпавi жалi,
    Щоб у синiх ночах остудить самоболi,
    Та пiдняти у небо на збитiм крилi
    Золотаву пташину жар-волi.
    Опускаю на воду натомлений квiт,
    Хай несе його хвиля надiї,
    Хай дзвенить над Днiпром
    Думних скель заповiт
    I Покрова свята благодiє!


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  49. Василь Степаненко - [ 2009.06.17 13:41 ]
    Жіноче тіло
    *
    Ні з чим
    Жіноче тіло не зрівняти,
    Коли воно
    У променях тріпоче
    Світанку, надвечір’я або ночі.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  50. Микола Левандівський - [ 2009.06.17 12:14 ]
    Нічна тополя
    Нічна тополя так шумить,
    Та ви не знаєте ці звуки,
    А я ловлю щасливу мить
    І нещасливу мить розлуки.

    Нічна тополя так бринить,
    І сльози падають на листя,
    Кохана в пальцях затремтить,
    Як у руках моїх намисто.

    Вночі тополя – дивина,
    Вона шепоче тихі звуки,
    Така прекрасна і сумна,

    Як і кохана в мить розлуки,
    Коли приходять осені жнива,
    Тополі листя падає на руки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   1480   1481   1482   1483   1484   1485   1486   1487   1488   ...   1829