ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:05 ]
    Волинь
    Сади, гаї, ліси безкраї –
    Це все Вкраїнськая земля.
    Милує око всього люду
    Волинська наша сторона.
    Де ще знайти красу такую,
    Де ще знайти людей таких,
    Що подадуть шматочок хліба,
    Напоять, нагодують всіх,
    Усіх, хто їх про це попросить ...
    Куди не кинь навколо оком –
    Тут всюди чепурні хатки,
    Які милують людям погляд,
    Які заквітчані в сади.
    Тут сині ріки не́суть води
    У далину, щоб сповістить,
    Що є на світі Україна,
    І є прекрасна в нас Волинь.
    Що буде жити й квітнуть далі
    Вся наша любая земля,
    І буде славу й шану мати
    Волинська рідна сторона.


    Рейтинги: Народний 4 (3.24) | "Майстерень" -- (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  2. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:31 ]
    Незалежність
    Україна - мати рястом заквітчалась,
    Бо в цей день держава
    Свободи діждалась.
    Люд увесь радіє, кращого чекає
    І нашу вкраїну славно величає,
    Бо прийшла вже воля,
    Порвались кайдани,
    Що на нас висіли роками й віками.
    Став наш люд вже вільний,
    Не керує в хаті
    Якийсь москаленко,
    А своя вже хата.
    Мати усміхнулась,
    Бо вільні вже діти,
    І квітнуть в державі
    Вже вільнії квіти.
    В це прекрасне свято
    Волю прославляють
    І у вільне небо голубів пускають.


    Рейтинги: Народний 2 (3.24) | "Майстерень" -- (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  3. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:32 ]
    Голод
    О люди добрі!
    Що це діється навкруг? …
    Потихло все. І тільки в самотині
    Ридають круки на могилах,
    Що навкруг
    Прослали все і повкривали муки.
    Отії муки, ті ридання голосні,
    Якії повивали Україну.
    Тому в оцюю світлую хвилину
    Згадаймо тих, хто упокоївся навік.
    Оцей урок ми всі повинні пам’ятати
    І світлу пам’ять люду шанувати,
    Отого люду, що загинув ні за що,
    За крихту хліба, за гниле зерно.
    Допоки житиме ця пам’ять,
    То житиме народ преславний наш,
    Який вже не повинен допустити
    Такого горя у державі іще раз.


    Рейтинги: Народний 3 (3.24) | "Майстерень" -- (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  4. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:42 ]
    9 травня
    Синьо - жовті майорять прапо́ри,
    Силу й честь засвідчують вони.
    В світлий день,
    В прекрасну цюю пору
    До могили лицарів прийшли.
    Люд зібрався, щоби вшанувати
    Світлу пам’ять витязів отих,
    Тих, що захищали нас від ката
    На фронтах вкраїнських бойових.
    Всі схилились тихо у жалобі,
    Тільки прапори все шелестять
    І нагадують нам про державу,
    Яку їм довелося захищать.
    Тож бережімо світлу пам’ять,
    Шануймо кожну світлу мить,
    Щоби не довелося пережити
    Таких же війн і лихоліть.


    Рейтинги: Народний 4 (3.24) | "Майстерень" -- (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  5. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:51 ]
    * * *
    Державо! Вітчизно ти рідна!
    Ти наша Вкраїнська земля,
    Пройшла крізь віки і століття
    І квітнеш, як буйна весна.
    На долю твою віковую
    Припали важкії часи,
    Та ти піднялась, височієш
    Над людом і краєм усім.
    Звитяжні твої сини й дочки
    Тебе захищали весь час,
    Стояли на чатах свободи
    В буремних і тяжких віках.
    Вони берегли, як зіницю
    Ту мову твою золоту,
    Стрічали ту кожну зірницю,
    Прекрасну і вільну таку.
    Вони пильнували, бо знали:
    Чужинець не спить ...
    І що вмить
    Він може загарбать країну,
    В якій їм доводиться жить.
    Тому вони мужньо боролись
    За правду, за волю святу,
    Вони берегли і молились,
    Щоб спа́сти державу оту,
    В якій ми живем разом з вами,
    Співаєм ті самі пісні,
    За ко́трі діди покладали
    Голівки свої молоді.
    Тому ми повинні любити
    Хвилину, секунду оцю,
    За те, що ми маєм державу,
    Країну свою – не чужу.


    Рейтинги: Народний 3 (3.24) | "Майстерень" -- (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  6. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:16 ]
    Гімн подвигу
    Ти вік прожив свій недарма,
    Хоча була на ньому
    І біда, й тюрма,
    І горе, відчай, що душив у груди,
    Та ти не здався,
    Вірив: краще буде.
    Ти лицар мужній
    Українського народу,
    Що не дозволив задушити вроду,
    Оту красу і пісні, й слова,
    Що панувала споконвік довкола.
    Не дав ти вмерти мові українській,
    Не дав спаплюжити традиції одвічні.
    Ти не дозволив Україні вмерти,
    Бо знав: держава здобута́ ціною смерті,
    Загибелі ціною тих героїв,
    Якії захищали ... І без бою
    Не віддали чужинцям Україну,
    Якії полягли за батьківщину.
    Ти – символ подвигу,
    Людина, що не зда́лась,
    Що не скорилась, не зламалась.
    За це, Тарасе, ми тобі відда́єм шану,
    І вірим, що твої діяння славні
    Не пропадуть намарно,
    Будуть жити і будуть
    Ще десятки літ учити
    Людей, що мешкатимуть в Україні,
    Яку ти врятував й підняв у височі́ні.


    Рейтинги: Народний 4 (3.24) | "Майстерень" 4 (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  7. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:03 ]
    Славетний Кобзар
    Вже б’є на сполох ранній дзвін,
    І в цім звучанні голоснім
    Вчувається і сум, і жаль,
    І нерозраджена печаль.
    Пішов від нас у вічну даль
    Наш лицар, геній,
    Наш Кобзар ...
    Так знай же, батьку, пам’ятаєм
    Твої ми славнії діла,
    Тебе шануєм, прославляєм,
    Цитуєм твого „ Кобзаря ”,
    Ми „ Заповіт” вчимо старанно
    І виголошуєм щораз :
    „ Шевченко – геній України,
    Тарас – славетний наш Кобзар ”.


    Рейтинги: Народний 3 (3.24) | "Майстерень" 3 (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  8. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:09 ]
    Вигнанець з Україною в душі

    Доля вигнанця припала тобі
    Жити у злиднях, нещастях й журбі,
    Руки в кайданах носити повік,
    Мешкать у тюрмах, у тюрмах отих,
    Що мордували десятки віків
    Люд наш нещасний, батьків і дідів.
    Тисячі душ полягли там за те,
    Щоб Україна була над усе.
    Але ти жив, не корився, міцнів,
    Дух український донести зумів
    Людям нещасним, отим, що жили,
    Жи́ли й не знали, чиї є сини.
    Матері й батька не знали свого́
    І поважали катюгу того́,
    То́го, що знищив славетний наш рід,
    І запроторив усіх у Сибір.
    Тож поважаймо Тараса, любім,
    Щоб ми не знали принижень і бід,
    Щоб люд славетний піднестись зумів,
    І щоб жили ми по віки віків.


    Рейтинги: Народний 3 (3.24) | "Майстерень" -- (4)
    Прокоментувати:


  9. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:28 ]
    Памяті Т. Шевченку
    Промінь спасіння
    (пам’яті Т. Шевченка)
    Вже спить село,
    Дрімають хвилі
    Нестримних, ясних ручаїв.
    Потихло все, та в самотині
    Мигає вогник у вікні,
    В вікні самотньої хатини,
    Яка стоїть позад усіх,
    Яка сховала в своїх стінах
    Велике щастя й радість ...
    В цю ніч з’явився на світ Божий
    Спасіння промінь, долі блиск,
    Який був посланий для того,
    Щоб спа́сти люд й піднести ввись
    Величне слово „ Україна ”,
    Яке ховали від усіх,
    Яке гноїлося у стінах
    Великих тюрем й катівниць,
    Але яке жило й міцніло,
    Щоб врешті вирватися й жить.
    Цей доленосний час в країні
    Всі пам’ятають дотепер
    І йдуть до батька України,
    Щоб вшанувати світлий день.


    Рейтинги: Народний 3 (3.24) | "Майстерень" -- (4) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  10. Богдан Приступа - [ 2006.03.01 16:25 ]
    Памяті Т. Шевченка
    * * *
    (пам’яті Т. Шевченка)
    О батьку нації, народу,
    Ти наш месія, наш Христос,
    Проніс крізь тюрми й заборони
    Народний дух ...
    І ось, і ось ми в незалежній Україні,
    Що квітне, як весняний сад,
    Хрущі гудуть у височі́ні,
    І в’ється синьо–жовтий стяг.
    Тож цим погідним днем щасливим
    Ми завдяча́ємо тобі.
    Ми будемо завжди служити
    Вкраїні, вірі й доброті.


    Рейтинги: Народний 0 (3.24) | "Майстерень" 0 (4) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  11. Ілля Веселий - [ 2006.03.01 15:05 ]
    Роздуми про дещо
    Льон ще довго не забере наших стомлених талантів,
    Без пригод і застережень ми нічого тут не варті.
    Віднести далеко в поле хрест свій суджено несміло,
    Малювати на подолі весь свій час і знов зомліло
    Колихатись у вертепі щирих теплих колискових,
    Своїх зовсім не ранкових, але стомлених медових
    Снів, що віють безнастанно і пригладжують гризоти,
    Снів, безмежних і негарних, де лишаються турботи.
    Сонячні такі турботи попід берегом лягають
    На піску рожевих тіней і заблуканих слідів,
    Десь на захід заглядають із нічних гостинних сіней
    І невже вони не знають, що цей світ ще не згорів?
    Хто їм дав оцеє знати, чи пророк, чи розум свій...
    Тихо падає за хати сонце їх рожевих мрій.


    Рейтинги: Народний 4 (4.97) | "Майстерень" -- (4.69)
    Прокоментувати:


  12. Тетяна Лопушняк - [ 2006.03.01 11:08 ]
    Епоха депресії
    землю навколо

    присипані попелом твої плечі й все тіло
    тільки очі ясні...
    звідки в тобі стільки сонця?
    хтось тебе так надихає...
    в тобі живе цілий світ
    плетений з сумнівів та надій
    пересипаний бажаннями та
    жагою
    до життя
    до болю
    до смерті
    ти кидаєш виклик
    епосі нових ідей
    ері нового покоління
    ти
    ще
    не
    знаєш
    з ким маєш справу
    тому такий хоробрий
    ти маленьке дитя
    що хоче обійти навколо землю
    хоче зрушити високий камінь
    що тисячі років


    колись усе мине

    колись усе мине
    колись усе піде в минуле
    щось ми забудем
    щось забуде нас
    листи десь згубляться
    чи хтось їх згубить
    але залишаться назажди
    пусті конверти
    розмиті штампи
    бліде чорнило
    та неіснуючі адреси
    й відбитки твоїх пальців
    у моїй душі



    це епоха депресії та суцільних втрат

    це епоха депресії та суцільних втрат
    що нанизані на шпилі храмів
    нас закликають до віри
    щоб ми обміняли себе
    на право мати надію
    і ми шукаємо вихід
    крізь діри
    щілини
    й ми тікаєм...
    забагато вже втрат
    як на нас
    малих



    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5.5 (5.09)
    Коментарі: (24)


  13. Сконопель Пилип - [ 2006.02.28 18:40 ]
    Над Россю
    Над Россю ніч черка автографи
    Сріблястим місячним серпом,
    І верби, наче ієрогліфи,
    Стоять скуйовдженим рядком.

    Русалка в очереті сіла,
    Сльозами берег ороша:
    Що з того, що жіноче тіло, -
    Все рівно риб'яча душа.

    Що з того, що рибалка юний
    Давно чека її на дні?
    Все рівно вже не вдарить в струни,
    В кохання струни чарівні...

    Над Россю ніч черка автографи
    Сріблястим місячним серпом,
    І верби, наче ієрогліфи,
    Стоять скуйовдженим рядком.


    Рейтинги: Народний 4 (4.13) | "Майстерень" 4.5 (3.75)
    Прокоментувати:


  14. Анна Хромова - [ 2006.02.28 00:30 ]
    Silver : Мала
    небо вже відкрилось
    флейтист сміявся: нарешті ти, мала, мене впізнала
    вже небо відчинилось
    – двері, брами, сходи
    я пам’ятаю: проведе тих, хто лишився
    на індіанця схожий чорними очима
    галунами поприпікав коли сміявся
    й зараз


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (4)


  15. Анна Хромова - [ 2006.02.28 00:52 ]
    ***
    Можу зростити дерево
    Хрустке, ростке
    сік струмує
    пульсують бруньки
    Можу налити гроно
    і квіти солодкі
    розсипать п’янким пелюстинням
    Можу в червінь ввігнати погожі труйливі черешні

    Та безсила
    стати плоттю із кістки і крові
    порвати зубами небо
    й заплакати


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.15) | "Майстерень" 0 (5.13)
    Коментарі: (14)


  16. Анна Хромова - [ 2006.02.28 00:29 ]
    ***
    Моє бідне обважніле серце сповзає
    чіпляється лапами
    тягнеться вниз
    І крапає з дахів вода із сонцем змішана.
    Як випросити ще кілька таких звичних і буденних цілунків,
    що роздаються задарма – задля вітання?
    Твоє тіло як повітря
    ніколи не втратить свого смаку


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" 0 (5.13)
    Коментарі: (1)


  17. Анна Хромова - [ 2006.02.28 00:02 ]
    ***
    посеред всіх – щось скрипкою зашкряба –
    і висмикне зі звичних ритмів
    і рудувато усміхнеться.
    скрипці
    скуйовдити б волосся п’ятірнею


    Рейтинги: Народний 0 (5.15) | "Майстерень" 0 (5.13)
    Прокоментувати:


  18. Маріанна Кіяновська - [ 2006.02.27 20:53 ]
    ПОЕТОВІ…
    Ти Овідій, в якого усе навпаки,
    Бо живеш у столиці, і ще не в опалі,
    Тільки вірші твої філігранні і сталі,
    I у тебе закохуються жінки…

    Їх гарячі тіла, наче вина терпкі —
    Золоті і брунатні, ясні, мов емалі.
    Їх наука кохання, їх губи, їх талії,
    Їх жага, їх утома і їхні роки…

    Або, може, не так: є природа ріки,
    У яку не вступити удруге. Надалі —
    Тільки сни і слова, пережиті й тривалі,
    I найвища інтимність стискання руки…

    Томи — втома, і Томи — ослаблі зв'язки.
    Так Верлен дуже мріяв умерти в Iталії.
    З того боку — чесноти, а з того — регалії.
    Ти — Овідій, в якого усе навпаки…



    Рейтинги: Народний 5.64 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (3)


  19. Мар'яна Савка - [ 2006.02.27 20:20 ]
    ЗИМОВІ ТІНІ
    1.
    Сніги, як законники білі,
    Ідуть по нічній стежі.
    І профілі їх чужі.
    І губи їх сполотнілі.

    І слід їм нечутно стелять
    Примарища хуртовин.
    Ідуть усі як один
    До білих незримих келій.

    Від чорної брами ночі
    На таці несуть ключі.
    Під білі тяжкі плащі
    Ховають серця і очі.

    2.
    Коли зима затяжна
    Зализує рани, наче
    Псисько старий, собачим
    Життя виглядає. Й одна

    З мертвої ночі рядна
    Світить у серця ранку,
    Гріє мене до ранку –
    Лямпа з твого вікна.

    3.
    Вони зчудовані і сірі,
    Як давні мури Бернардин.
    Бо їм призначено по вірі
    Іти за нами. Та один
    Спинився просто коло мене
    Й поклав долоню на плече.
    Я в очі глянула. Пече
    Моє поранене рамено.
    Чого тобі? Я від ходи
    Швидкої трачу кров і силу.
    І сірі губи попросили:
    Я тінь твоя. Ходи. Ходи.

    4.
    Зима. Офелія в саду.
    Служниця чорна. Діва біла.
    І доторкається до тіла
    Розквітла лілія в льоду.

    Як інкрустація скляна –
    Фата зі снігу. Очі сині.
    Різьбить прозорі вії іній.
    Зима. Офелія сумна.


    Рейтинги: Народний 5.36 (5.5) | "Майстерень" 5.75 (5.6)
    Коментарі: (6)


  20. Мар'яна Савка - [ 2006.02.27 20:27 ]
    * * *
    І крила спалімо. І станьмо людьми.
    І сталось. Ідемо шляхами земними
    У холод і біль неземної зими.
    Йдемо поміж них. І стаємося ними.

    Цей сніг не минає вже тисячу літ.
    Цей холод кривавить рубці на раменах.
    Закуто міста, як у лати, у лід.
    На брамах розвішано білі знамена.

    Шукаєм притулку. Вокзали. Двори.
    Кав’ярні. Будинки з очима скляними.
    І люди з безликим тавром машкари.
    І ми поміж них. І стаємося ними.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Прокоментувати:


  21. Мар'яна Савка - [ 2006.02.27 20:49 ]
    * * *
    А тепер щодо фрески. Ці непрозорі мазки –
    Як долоні послушниці, теплі і голубині –
    Заголублені спогади, дотик тремкої руки,
    Що поволі нанизує вервицю по намистині.

    Ця ощадливість барви – ця недокровність легка,
    Блідість повік Богородиці, прожилка синя –
    Має запах розлитого в глечики молока,
    Що сестриця приносить з села для сирітського сина.

    Ця довершеність смутку, рисочка зболених уст –
    Наче десь поза простором ножиці точать на постриг.
    І ніхто не співає – голос у горлі загус,
    Наче фреска мальована в часі Великого Посту.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Прокоментувати:


  22. Мар'яна Савка - [ 2006.02.27 20:22 ]
    * * *
    Жінка. Сукня сріблясто-сіра.
    Осінь дихає у плече.
    По розмитих її клавірах
    Дощова соната тече.

    Увібгала худеньке тіло
    У м’який глибокий фотель.
    Недопалки. Лампа настільна.
    Незнайомий нудний готель.

    Дві квитанції до оплати.
    Чорний осад у кавнику.
    І мале кошеня кудлате
    Гострить кігті на килимку.

    Довгі тіні торкають стелі.
    Залягає тяжка пітьма.
    Жінка постіль повільно стелить,
    Під подушку кладе Дюма.
    Зафіранивши блиск реклами
    І байдуже місто чуже,
    Жінка тихо веде руками
    По плечах, прозорих уже

    Від криштально-дзвінкої втоми –
    Тамувати в собі жагу,
    Зберігати в очах невтомну
    Іронічну печаль-нудьгу.

    Може, просто піти назовсім?..
    А по вікнах течуть струмки.
    І втікає бульварна осінь
    На зачитані сторінки.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.6)
    Коментарі: (4)


  23. Мар'яна Савка - [ 2006.02.27 20:33 ]
    * * *
    Чи знаєш, чого в мене коси на чорно, на чорно?
    Парують фіали, зміїно звиваються вина.
    То кров закипає у жилах, то чорна ожина
    Вчинила нам згубу, зчорнила нам губи потворно.

    Чи знаєш, чого в мене очі на срібно, на срібно?
    То кригу баскими копитами збито на скалки.
    Регочеться місяць. Зубами видзвонює дрібно.
    І світиться тіло замерзлої в ночі русалки.



    Рейтинги: Народний 6 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.6)
    Коментарі: (4)


  24. Мар'яна Савка - [ 2006.02.27 20:37 ]
    * * *
    Жінко, гойна моя княгине,
    Кров холоне, і тіло стигне.
    Ізрони сльозу, берегине,
    На мої трояндові стигми.

    Жінко, відаєш, що розтану,
    Переквітнувши в сутінь синю.
    Перелившись в тебе востаннє,
    У тобі зачинаю сина.

    І, роздерши заслону ночі,
    Ти стогнатимеш від любові.
    Понад груди твої дівочі
    Ллються коси твої шовкові.

    А відтак на широкім ложі
    Вже навіки тебе не стане.
    Тільки чорно-криваві рожі
    Вколо білого твого стану.

    І прийдуть до тебе бояре.
    Кожен скаже: моєю буде.
    Для одного зготуєш чари –
    Бурштинове вино-отруту.

    А для другого – ніж у серце,
    Щоб над ранок зійшов росою.
    А від третього – не спасешся,
    Бо полонить тебе красою.

    Затріпочеш, застогнеш стиха,
    Як уп’ється у груди білі, –
    Та згадаєш про віщі стигми
    На моєму старому тілі,

    І про сина, що голос крові
    Вже почув у твоєму лоні.
    І проллються коси шовкові
    На троянди чорно-червоні.



    Рейтинги: Народний 6 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.6)
    Коментарі: (2)


  25. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:03 ]
    Ожидание
    Всё это -
    словно
    годы,
    пока я собирал
    букет
    поцелуев с её губ
    и хранил их
    в вазе цвета зари
    в
    своём
    сердце.

    И
    ожидание
    того стоило.

    Ведь
    я был
    влюблён.


    Рейтинги: Народний 5.08 (3.93) | "Майстерень" 5 (3.02)
    Коментарі: (9)


  26. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:04 ]
    Влюблённая лампочка
    У меня есть 75-ваттная, ослепительная, долгоживущая
    лампочка "Хэрмони Хауз" в туалете.
    Я живу в одной и той же квартире
    уже больше двух лет,
    и эта лампочка всё так же светит.
    Я уверен, она влюблена в меня.


    Рейтинги: Народний 5 (3.93) | "Майстерень" 5.13 (3.02)
    Коментарі: (4)


  27. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:13 ]
    Ресторан
    Хрупкая, увядающая, 37-ми лет,
    Она носит обручальное кольцо словно транс
    И пристально смотрит на дно пустой кофейной чашки
    Так, будто это рот мертвой птицы.
    Ужин окончен. Ее муж вышел в туалет.
    Он скоро вернется, и настанет ее очередь идти в туалет.


    Рейтинги: Народний 3.63 (3.93) | "Майстерень" 2 (3.02)
    Коментарі: (3)


  28. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:40 ]
    7 Апреля, 1969
    Мне так плохо сегодня,
    аж хочется написать стих.
    Любой. Этот стих.


    Рейтинги: Народний 2 (3.93) | "Майстерень" 1 (3.02)
    Коментарі: (2)


  29. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:02 ]
    30 центов, два транзитных билета, любовь
    Думая о тебе
    Я вошел в автобус, заплатил 30 центов,
    Попросил 2 транзитных билета,
    А потом обнаружил, что я там один.


    Рейтинги: Народний 3.67 (3.93) | "Майстерень" 2 (3.02)
    Прокоментувати:


  30. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:20 ]
    Одетая во что-то похожее на серебряную болезнь
    Одетая во что-то похожее на серебряную болезнь,
    ты прохаживаешься по дому. Чувствуешь себя счастливой.
    Свет потушили. Кругом тени.
    Это твое личное дело.


    Рейтинги: Народний 4 (3.93) | "Майстерень" 3 (3.02)
    Прокоментувати:


  31. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:16 ]
    Ромео и Джульетта
    Если ты умрешь за меня,
    То и я умру за тебя

    И наши могилы
    будут похожи
    на двух любовников, стирающих
    вещи в прачечной.

    Если ты принесешь мыло,
    То я принесу отбеливатель.


    Рейтинги: Народний 4 (3.93) | "Майстерень" 3 (3.02)
    Коментарі: (2)


  32. Річард Бротіган - [ 2006.02.27 18:32 ]
    15%
    Она все пытается
    Что-то получить от мужчин
    Но ей не удается
    Для этого нужно
    Быть на 15% красивее.


    Рейтинги: Народний 4.06 (3.93) | "Майстерень" 3 (3.02)
    Коментарі: (9)


  33. Мар'яна Максим'як - [ 2006.02.26 21:51 ]
    ***
    ДОсконало моя пам’ять намалює
    ПеРЕмогу над своїм кінцем.
    Ми – саМІ і зовсім не сумуєм,
    ФАнтастично дивлячись в лице.
    Досить СОЛЬних номерів печалі
    І манери ЛЯльки або гри.
    СІ мажор постав тепер надалі
    ДО побачення, до нової весни…






    Рейтинги: Народний 0 (4.68) | "Майстерень" 0 (5.07) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  34. Мар'яна Максим'як - [ 2006.02.26 21:24 ]
    ***
    бачу бо бреде
    боком
    басом
    бубонить

    була би бачила

    ба

    баба
    білим
    борошном
    брата
    брала
    брама
    бідкається
    бо
    буря
    біжить




    Рейтинги: Народний 3 (4.68) | "Майстерень" -- (5.07) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  35. Мар'яна Максим'як - [ 2006.02.26 21:50 ]
    ***
    Списано мільйони аркушів,
    Вкрадено тисячі ночей,
    Чорних очей
    Твоїх.
    Замислено стільки слів,
    Включено стільки сонць.
    Перший дощ
    В зимі.
    Сховано всю любов
    В коробку від взуття.
    І каяття –
    Тобі…



    Рейтинги: Народний 4 (4.68) | "Майстерень" 5 (5.07) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  36. Мар'яна Максим'як - [ 2006.02.26 21:40 ]
    ***
    Зливаються у небі кольори…
    Це вигадали ті, кому байдуже.
    І тільки ми – залишилися ми.
    Це все глобально, навіть дуже-дуже.




    Рейтинги: Народний 0 (4.68) | "Майстерень" 0 (5.07) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  37. Мар'яна Максим'як - [ 2006.02.26 21:38 ]
    ***
    бррр
    бурмоче холодильник твої останні слова
    я сиджу на кухні і думаю про каву
    ти розтопишся на початку березня
    і я буду довго плакати
    а потім латати свою душу
    мільйон спогадів тебе засипле
    і коли стане нестерпно боляче
    я висиплю тебе на подушку
    бррр




    Рейтинги: Народний 5 (4.68) | "Майстерень" 0 (5.07) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  38. Юрій Пустельний - [ 2006.02.26 09:56 ]
    Вергайлівка
    ...Приходять вкотре спраглі тіні,
    Що від людей лишились нині.
    В контрастнім плетиві зухвалім
    Тут кожен – пан і бог.

    Крізь випари спиртів дешевих
    Ледь чутно ноти слів душевних
    І випадково, хоч невдалий,
    Знайдеться тут пророк.

    Це місце кожному відкрите
    І кожного наскрізь в нім видно,
    Та всякий сором та зневіру
    Заллє міцне вино.

    І доки тіні не розтали,
    Існують дві химерні зали.
    Чи хто є ангелом, чи звіром
    Для Вакха – все одно.



    Рейтинги: Народний -- (3.7) | "Майстерень" 5 (3.86)
    Прокоментувати:


  39. Ілля Веселий - [ 2006.02.26 02:27 ]
    Бий першим

    Бий першим : ти – ніж,
    Бий другим : ти – меч,
    Бий знову і знову, ти – кращий.
    Рубай, рви і ріж,
    Змітай голови з плеч,
    Хоч гріх цей насправді найважчий.
    Кричи, ображай,
    Розбивай, розривай,
    Зроби із живого – пропаще.
    Великим ти вирости, інших – скидай,
    Хоч гріх цей насправді найважчий.
    Не віриш – не вір,
    Зневажаєш – ганьби,
    Вбивай майже напризволяще,
    А любиш зі зрадою – то не люби,
    Бо гріх цей насправді найважчий.
    Можливо й не ти це – сміливо вперед,
    Збуди свою совість ледащу,
    Дозволь їй водити той велосипед,
    Що гріх твій роз’їде найважчий.

    Ти – суть, ти – людина, і вільно живи,
    Та правду продати не думай ні за що.
    В найбільшій любові ти щастя знайди,
    І скарб це твій буде найважчий.

    ...і хай скарб твій буде найважчий...


    Рейтинги: Народний 5 (4.97) | "Майстерень" 5 (4.69)
    Коментарі: (1)


  40. Ігор Калинець - [ 2006.02.25 15:27 ]
    Старовіцькі вірші
    *
    Сидиш одна у білій вежі
    до наших покликів німа.
    Вирують пристрастей пожежі,
    а ти сидиш у білій вежі,
    немає на лиці збентежень
    та й радості також нема.
    Сидиш одна у білій вежі
    до наших покликів німа.

    *
    В пивницях цідим давній мед,
    пісні складаєм для розваги:
    п'янить любовний тріолет,
    як у пивницях давній мед.
    А в чадну ніч лише стилет
    утаємничений у зраді.
    В пивницях цідим давній мед,
    пісні складаєм для розваги.

    *
    Гарцюють нетерпляче коні -
    розпочинається турнір!
    Цвітуть китайчані попони -
    гарцюють нетерпляче коні.
    А князь на злоченім ослоні
    до всіх прихильно зводить зір.
    Гарцюють нетерпляче коні -
    розпочинається турнір.
    Збудись князівно, і ожий,
    бо нам потрібні ідеали,
    без них мечі немов у ржі -
    збудись, князівно, і ожий!
    Серед вогненних вітражів
    кричу, відкинувши забрало:
    Збудись князівно, і ожий,
    бо нам потрібні ідеали!

    *
    У герці вибитий з сідла,
    лечу під ковані копита,
    заслала світ червона мла -
    я в герці вибитий з сідла.
    Та з вежі промінець тепла
    ще вічі встиг мої прикрити,
    У герці вибитий з сідла,
    лечу під ковані копита.

    1970


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.2)
    Прокоментувати: | "Вибрані твори, Спогад про світ - 1970"


  41. Руслан Камінський - [ 2006.02.25 15:10 ]
    шампунем моря піняться алеї
    шампунем моря піняться алеї
    блакитнокорабельними світами
    густіють сльози осокору
    у жовтополохливих віях неба
    тріпочуть вітрофарбами налиті
    червонокапелюшки мертвих птиць

    26 жовтня 2003 року


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.47) | "Майстерень" 4 (4)
    Прокоментувати:


  42. Ігор Калинець - [ 2006.02.25 15:48 ]
    Двома пальцями (закінчення)
    *
    поверталися очі з мандрівки
    зі світу білого
    зі світу чорного
    до домівки

    перестрів очі
    терен дрімучий
    та й виколов

    перестрів очі
    червоний півень
    та й виклював

    був би я на тих мандрах
    зістав
    вели очі її погляд
    за синій рукав

    гей тепер нема
    для болю тами
    було не пускати
    очі світами

    *
    все на перший погляд
    як на циферблаті

    ти у своїй розважності
    нагадуєш
    маленьку стрілку

    я щойно
    наздогнавши
    знову тебе полишаю

    чи така вже зрозуміла
    машинерія поступовань

    ой той світ
    мов кишеньковий годинник
    зачиняється
    срібним денцем

    *
    на кінчику язика

    дивне місто
    з білою вежею
    із дзигарями

    жінки
    у довгих сукнях
    із парасольками
    від сонця

    за вітриною том
    у шкіряній оправі
    тиснений золотом

    на кінчику язика
    ці старовіцькі вірші

    начебто я їх
    написав
    для тебе


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.2)
    Коментарі: (1) | "Вибрані твори, Спогад про світ - 1970"


  43. Таня Невідома - [ 2006.02.25 15:53 ]
    Познайомилась з весною...
    Я познайомилась з весною,
    Вона насправді тепла й неземна,
    Доторкнулась до мене косою,
    А потім втекла навісна.

    Ще зустріла божествене щастя,
    Воно каре, сміливе, завзяте,
    Подарувало мені почуття,
    Які змінили моє життя.

    Заглянула у очі я суму,
    І стражданню, й нестерпній брехні,
    Чи збрехало мені моє щастя? – Ні!
    Я збрехала сама собі...

    І здружилась занадто з печаллю,
    Яка і досі мріє про принца на коні,
    І піддалась розчаруванню,
    Яке на мить зламало щось в мені.


    Рейтинги: Народний 4 (3.41) | "Майстерень" 3 (3.3)
    Прокоментувати:


  44. Ігор Калинець - [ 2006.02.25 15:37 ]
    Двома пальцями
    *
    циркулем цигаркового диму
    замкнений овид

    ліктем переконуєшся
    в існуванні повій

    з півпоруху очей
    пізнаєш мову хіті

    ловиш у собі
    як змія кінець хвоста
    щось незбагненне

    котре також
    хоче
    вислову

    *
    тобі до лиця
    білі колони тиші

    світ затиснений
    у лещатах палітурок

    відчиняєш його
    як на Великдень

    а тут ти прагнеш
    забитися в куток

    як маленька
    сіра мишка

    *
    двома пальчиками
    тримає мене туга

    двома пальцями
    тримаюся за тугу

    без неї
    як серед голих стін

    двома пальцями

    тримаюся
    за синій погляд

    *
    перламутрові нігті
    мандрують філіжанкою

    непевні
    у своїй мандрівці

    а коли вказівний палець
    окресливши коло
    злетить із ребра
    порцеляни

    се має означати
    в тебе опустилися руки

    знову
    твоє маленьке серце
    присипане
    торішнім листям


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.2)
    Прокоментувати:


  45. Володимир Ляшкевич - [ 2006.02.25 13:33 ]
    * * * Етеллі Чуприк
    Це ти, Етелло! Гул тисячоліть,
    клекотячи од непорозуміння
    із глуздом нашим, ледвеживотінням,
    крізь тебе прилинає з миті в мить, -
    зриваючи п’янкі глибини неба -
    величчям: у роздрібненості душ;
    надмірним: у староміщанську глуш;
    ефірним птаством Горніх нот. - Етелло,

    для чого граєш ти у мирний час,
    коли зважаємо лише на шлунки,
    коли на душі кладемо дарунки,
    якими сатана вгощає нас?
    У цій країні тільки за війни
    тебе почули б і сини, і доньки,
    тоді перемогли би - нині ліньки
    звучати серцем. О тому ціни

    у нинішніх не маєш. І десь інде,
    де вміють краще підбивати сальдо,
    не грала б “doloroso” так печально,
    і так глузливо “dolce far niente”…
    Тобі аплодували там і жадно
    ловили погляди очей твоїх,
    забувши, як і тут, що кожен гріх
    себе являє Зору непринадно,

    зринаючи, як прохололі звуки
    назбирані у проявів акорд,
    у гам на ринках звихнутих аорт,
    у оплесків поліфонічні муки.
    Але куди з цієї дітися сльоти?
    Кому твою на себе взяти ношу?
    Чи надане тобі “усе! не можу!”
    і з Вищим Даром лиха обійти?

    Та сам ефір твоєї гри - дозвучність
    промінню, водам, подиху вітрів,
    коли немає непотрібних слів -
    хіба не в ньому рятівна величність?
    омріяне повернення до раю
    у сумніви закутого єства,
    жадання, що сягнуло торжества
    вимолюючи: “я живу, бо граю”?

    “Я граю, бо живу!”, - торкання світле
    переливається - потужне, барвне,
    знаходячи, як темне, все намарне
    і, як прозоре, здобуття розквітле
    на глині клавіш. І вже Інші Руки,
    Ефірні води... Твердь... І споконвіччя,
    із нотних бриж усміхнене Обличчя,
    небесного хоралу першозвуки.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Прокоментувати:


  46. Володимир Ляшкевич - [ 2006.02.25 13:23 ]
    * * *
    Він згадує Тарівердієва.
    Вона танцює. Поряд за вікном
    гойдаються сніжини - такт за тактом,
    без домінантної надії на
    хоча б якийсь мажор, тремтить бокал
    і трубка тліє. Простір над антрактом
    притягує до себе розсип звуку,
    поспівує паркет, і дотик рук,
    як берег течії, дарує танку
    пейзаж і русло. Води римокроків
    то тануть, то летять у вирі, - рух
    п'янить мелодій добровільну бранку...

    Йому за сорок. Їй чотири. Потім
    це все набуде значення, коли
    замовкне Мікаєл, і партитури
    зберуться в дзеркало манер, де годі
    за першим планом інше віднайти,
    їй байдуже - антаблемент натури
    у вихру танцю, "потім" - не важливо.
    Лише сніжини, ліхтарі, різдвяне диво,
    і сяйні дні без відчуття мети.


    2002


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Прокоментувати:


  47. Олег Апостолов - [ 2006.02.24 14:15 ]
    Спроба №3
    ...не заснути...
    сон не пройде повз ці байдужі батареї
    не розірве вологу залізну стелю шпалер
    забльованих снодійними таблетками
    та кам"яними стовпами
    обличчями з дубової кори -
    нестримний плач заслуговує на неї
    і ця дівчинка захлинається слізьми
    у брудній вбиральні
    спостерігаючи за рухами очей
    матеріалізованого бога
    що справляв нужду на підлогу повну шприців
    наповнених краплинками
    її густої крові...





    Рейтинги: Народний 4 (4.29) | "Майстерень" -- (4)
    Коментарі: (1)


  48. Мар'яна Савка - [ 2006.02.24 13:24 ]
    * * *
    Підійшов до дерева першим,
    Відпустивши повід коня.
    Безпритульний убогий вершник,
    Що нема йому ночі і дня,

    Бо виходить у світ – як в море.
    І мандрують всюди за ним
    Тільки небо яснопрозоре,
    Тільки вогнища дим,

    Тільки вітер, що кличе зливу
    У бездонні лона хмарин,
    Тільки очі сумної діви,
    Що як теплий бурштин.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.5) | "Майстерень" 5 (5.6)
    Прокоментувати:


  49. Мар'яна Савка - [ 2006.02.24 13:21 ]
    ТРИПТИХ I.
    1
    Поза тим, що його не зумієш назвати,
    Вміють трави рости по коліна, по серце.
    На листках перезрілої сивої м’яти –
    Вечорового коника скерцо.

    Заплітаєш себе в прохолодні косиці,
    Де стебло до стебла – як душа за душею.
    І встають дві зорі – дві сестри – дві черниці
    Понад вежею. Понад твоєю межею.

    2
    Ця вежа має літ зо триста
    Під сяйвом білого світила –
    Все, що лишилося від міста,
    В якому б я не заблудила,

    Не загубила того дому
    І стін просторої каплиці.
    Там дві сестри. І дві зірниці.
    Черниці. Три століття тому.

    3
    Люба сестро, стільки живеш,
    А чи бачила ти, чи знала
    Ту найвищу з-посеред веж,
    У яку ти себе сховала?

    І не має вона ні стін,
    Ні межі у лункім безмежжі.
    Лиш трава росте до колін.
    І до серця твоєї вежі.



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.5) | "Майстерень" 5.33 (5.6)
    Коментарі: (1)


  50. Мар'яна Савка - [ 2006.02.24 13:24 ]
    * * *
    І світ, наче келія, тиха, глуха, холодна.
    Щілина-віконце. Вузенька смужечка світла.
    І час витікає. І роки один за одним
    Слизькими вужами втікають із цього світу.

    Монети повільно летять і вдаряють об камінь,
    Наповнивши серце розбитим органним дзвоном.
    Тримаєш відлуння важкими, як ртуть, руками.
    І тиша крізь пальці стікає на діл червоно


    Рейтинги: Народний 5.36 (5.5) | "Майстерень" 5.33 (5.6)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1812   1813   1814   1815   1816   1817   1818   1819   1820   ...   1829