ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Домінік Арфіст - [ 2018.01.13 20:42 ]
    святий Домініку...
    святий Домініку, небесний патроне мій, братику,
    тепер зобов'язань на себе ніяких ніза́що не братиму…
    я житиму у простоті і безслав’ї дитинної радості
    (це та́кож гординя та вихід єдиний в моїй безпорадності)...
    в парадності слів – там ні совісті і ні порядності
    вирубують рими раби у своїй другорядності...
    святий Домініку, я так і не впорався з розумом
    тобою дарованим... тексти мої не для роздумів...
    я слово дароване й роздане поза законами...
    я не володію умовностями і канонами...
    удвох по світах манівцями мандруємо з Музою...
    я тихо живу – тільки плутаю Мову і Музику...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  2. Олександр Сушко - [ 2018.01.13 11:16 ]
    Опукле
    Замало у поезії вогню,
    Мудрується сумне, про вишні сфери.
    А треба еротичне, в стилі ню,
    Амури зачекались та Венери.

    Обожнюю жарке, на злобу дня,
    Аби у кожнім слові охи й зойкіт.
    Химери безтілесні - то дурня,
    Попухнуть читачі верліброокі.

    Сплітаються жагучі тілеса
    Аби пустими не були колиски.
    А євнухів обурює краса,
    Їжачаться мотрони монастирські.

    Закохані покращують геном,
    Бринькочуть серенади на віолах.
    А у поснулих скиснуло вино,
    Смикнув пеньок останній стоматолог.

    Горобчик на кватирці "фіть" та "фіть",
    У ліжку мавка мружить оченята.
    Кладу перо. А ви собі пишіть.
    Пора у рай, закінчую руладу.

    13.01.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  3. Рудокоса Схимниця - [ 2018.01.12 17:27 ]
    Апокриф

    Він вкотре її забував назавжди й остаточно,
    До пральки вкидаючи постіль з легким ароматом
    Розтріпаних кіс і розведених ніг. Кровоточив,
    Ривком видираючи з себе, і криючи матом

    Нервові заломлення губ, зацілованих звіром.
    Стиралась помада, звивалася шия Горгони,
    Як летом вітрильника вільного входив у біле
    Захмар’я гори, а долоня стискала патрони.

    Козацькою чайкою різко врізався в заплаву,
    Не брав полонених, бо пощо їх співи надривні.
    Триножив, вганяючи нігті у спину хлипкаву,
    А в горлі у неї скипали жоржини і рими,

    Бо в неї всі війни свої, бо гештальт перемоги
    Один на мільйон, не такий, що прописано в книгах:
    Отой полководець ввижався, як мінімум, богом…
    Хотіла піддатись, спадаючи снігом так тихо,

    Аж хрускіт фаланг видавався гучнішим за вибух,
    А стріли ключиць поціляли точніше образи.
    …Мій соколе сизий, опівночі снилися риби, –
    Дивилися тяжко, зрізаючи литки алмазом.

    О сизий сокОле, жорстокий, коханий! Твій постріл
    Пласким животом загніздився, пораненим птахом
    Звиває кубельце. Намулами ліпиться острів.
    Покинеш лиш мертвим – без жалю, без болю, без страху…

    Ламаючи крила, стираючи ступні до струпів,
    Укотре навічно ішов в чорні храми на требу,
    Де виклично-гордо гінкою струною прикута
    Та сука, та відьма, нагноєна скалка між ребра.
    3.12.2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (31)


  4. Олександр Сушко - [ 2018.01.12 11:54 ]
    Спасайте!
    Піїт я скромний, наче, не буржуй,
    Позаминулорічну їм тараньку.
    Не помолившись віршів не пишу,
    Вдягаю на кожуха вишиванку.

    Люблю природу, жінку та город,
    Не бряцаю хрестами на параді.
    Із виду - стопроцентний патріот -
    Святе письмо й іконостас у хаті.

    Блукаю поміж строф, рядків і рим,
    Строчу навлежачки, уприсяд, на колінах.
    Поезами завалений весь дім,
    Нема паперу, то пишу на стінах.

    Натруджена скрипить тендітна кисть,
    Проорюють чоло глибокі зморшки.
    Несу добро, красу, благую вість,
    Лише немає ні штанів, ні ложки.

    Казали "Геній! Видавай книжки!",
    А я простак, сприйняв слова на віру.
    Зібрав грошви дві скрині й три мішки -
    Продав гараж, машину і квартиру.

    Поплескав у долоні видавець,
    Подякував за творчість і співпрацю.
    Народ волає "Браво" Молодець!
    Давай, неси труди свої на тацю!".

    Купила книжку жінка, сват і брат,
    За гонорар придбав паленки кварту.
    Немає покупців, кишені мат,
    Полинули до Пізи меценати.

    Дописую верлібрів том новий,
    Обламує талант гілляку плідну.
    Агов, братове! Ось рахунок мій!
    Спасайте, я щезаю, гину, блідну.!

    12.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  5. Серго Сокольник - [ 2018.01.11 04:27 ]
    Погляд. Одній...
    Як цікаво дивитись... Примружені вічі...
    -Моно Лізо! "Колись"! Що за "Кодом Да Вінчі"
    Ти приховуєш- зраду свою несміливу,
    Чи чуттєвості зливу, чи хтивість звабливу,

    Що прикрита покровом сімейної долі?
    ...п"є з корита вівця розклонована Доллі,
    Що сім"ю зберігає від ночі до рання...
    Yes!.. Але Маргарита свій келих кохання

    Відпила, доторкнувшись душею до тіла,
    Отого, із яким так солодко грішила,
    Ще не відавши Майстра свого... Із фантазій
    Виникають реальні романи наразі...

    ...ти іще зберігаєш тепло свого дому,
    Та думками тікаєш до того Содому,
    Де смарагдова ніч лоскотатиме лоно...
    І розтоплена пічка холоне... Холоне...

    ...приховала ряднина оголені груди...
    Дочекатися днини... Що збудеться- буде...
    Відлетіти до мороку місця події...
    І у погляді не безнадія... Надія...

    Ти обов"язку спадок важкий у шухлядку
    Приховай, мов дитині своїй чоколядку,
    Що дістанеш утішить, коли вередує...
    -не дивися!.. Бо поглядом свічку задуєш!..


    © Copyright: Серго Сокольник, 2018
    Свидетельство о публикации №118011101481


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  6. Олександр Сушко - [ 2018.01.10 11:23 ]
    Самота
    За горлянку учепився час,
    Скоро час лягати в домовину.
    Старість - це потвора без прикрас,
    Виїда зсередини людину.

    Де ж та юність? Де шалена хіть?
    Де любов, що обривала віжки?
    Я літав. А нині все скрипить,
    Чимскоріш бажаю впасти в ліжко.

    Зморшки орють втомлене чоло,
    У руці тремтить із супом ложка.
    Аполон пощез. А є вайло,
    Хочу позитиву хоч би трошки.

    Намалюю хутко олівцем
    Краплю щастя на оцій сторінці.
    Бачиш, сонце сходить за Дінцем?
    За вікном цвірінькають синиці.

    Засіяли в серці вітражі,
    Зникла на обличчі груба зморшка.
    Внук благає: -Діду! Розкажи
    Гарну казку про Котигорошка!

    ...Та прекрасне мріялось дарма,
    З хати - вирва в сина та невістки.
    Танк потрапив в ціль. Дітей нема.
    Хлебче кішка молоко із миски.

    В Дикім Полі кинуті хати,
    Тягнуть долу спогади і втома.
    Я дивлюсь на схилені хрести:
    Нащо жити, ви скажіть, старому?

    10.01.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  7. Рудокоса Схимниця - [ 2018.01.10 01:06 ]
    ***
    Я станцюю на лезі –
    На срібній заточці півмісяця.
    Плач за мною, коханий, розврунюйся дикими травами…
    Я крещендо,
    Я шал,
    Я заверчена світлом, як саваном, –
    Недоспівана пісня шамана гортанна. І кришиться

    Спокій чорних зірок на долоню дрібними агатами.
    Доторкнешся стегна, до розкрилля високо тягнутися,
    Аж закінчаться сили, бажання пощезне ураз. Ти сам
    Назовеш мене бісовим маревом, дівкою клятою.

    І забудеш, як спав між конвалій сердечного вистуку,
    Двоєдиного в мріях вчорашніх, а нині остарілих.
    Я станцюю востаннє:
    Падучою зіркою,
    Павою.
    Я метелик, що свічку собою
    У вибух
    Запалює.
    10.01.18


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (15)


  8. Марґо Ґейко - [ 2018.01.09 23:49 ]
    Царівна Місяцівна ІІ (присвячується О. Мазур)
    Ненадовго, бо жевріють ніжні проміння світанку
    Небо землю ще бачить в обидві яскраві зіниці
    Поміж них перламутром відблискують світні зірниці
    Реверанс Місяцівни до Сонця зникає в серпанку

    Дочекається доки вечірня заграва розтане
    Доки люди підуть на гостину або вечорниці
    Замилується личком своїм у люстерці криниці
    Огорне покривалом зірок вигин гожого стану

    Починає дивитися в хвіртки, різьблені віконця
    Он, хлопчина не спить і немає ні тата, ні мами!
    Він замріяно стежить як світло іде килимами
    Віддзеркалюють зорі розвішані в хаті суконця

    Стій-но, відьмо прозора, безстидна, хижачко розкута!
    Не чіпай юнака, забирай краще тих, хто старіші
    Утікай, пам’ятають цигани візит твій торішній *
    Очі пустять на персні, волосся і шати на пута

    Неодмінно піду, лиш побавлю себе білим танцем
    Чом ти стовпником, отроче, став і завмер незворушно?!
    Обійму тебе лагідно буде можливо задушно
    Як полегшає, звіємось в небо залите багрянцем

    Найпростіша зі здобичі стане примхливій Царівні -
    Цей циганський юнак, що батьків його продані душі
    В співробітництві з бісом отримують хліб свій насущний
    Їхні внески різняться, тому і застави нерівні

    Що то діється? Руки втрачають звичайну рухомість
    Чари знищує звідкись повстала невидима сила
    Це лунає зі скиту молитва про зниклого сина
    Місяцівна прийшла по трофей - утікає натомість.


    *Посилання на фабулу вірша "Про Царівну Місяцівну" Федеріко Гарсія Лорка


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.69) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (3)


  9. Рудокоса Схимниця - [ 2018.01.08 22:24 ]
    Бджолине...
    Залипли бджоли у терпких медах,
    Тонкі крильцята вижовкли бурштИном.
    А я тобі… а я для тебе – ах! –
    По сотах розтечусь, Адамів сину.

    Сьогодні я… сьогодні і не раз
    Коралями розсиплюся в постелі.
    Збирай мене… Нанизуй і збирай…
    А скибки яблук світять на тарелі:

    Їм рай – не рай, коли без рук твоїх,
    Без торків губ, цілованих бджолою.
    Криштальна таця, різьблені краї,
    І мед на пальцях, мед на стегнах. Млоїть

    У грудях місяць пінно молоком,
    Аж шумовиння затопило вишні.
    Смакуєш зоряним п’янким пилком
    Повільно так… тягучо так… неспішно…

    Хай бджоли заздрять, хай дзижчать зі зла,
    Ліпити соти – неважка робота.
    Тебе змією міцно обплела
    Допоки ніч…
    допоки ми…
    допоки…

    28.04.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (10)


  10. Марго Гейко - [ 2018.01.08 14:55 ]
    Шиття життя
    відмірює доля нитку твого клубка
    нещадно згортає простір її рука
    намотує час на лікоть їй все одно
    чи знято вже до фіналу твоє кіно

    напевне вона б хотіла щоб швидше ти
    пройшов всі свої шляхи і її пости
    щоб титри вказали врешті ім'я і роль
    а той хто на переправі спитав пароль

    і ставлення до людини її легке
    тканину життя встеляє шиття тонке
    проте твоя роль у стрічці його одна
    майстерно лягає золотом в'язь складна

    а поруч нитки строкаті на полотні
    утворюють візерунки прості й чудні
    та підуть навіки голки у небуття
    оцінять тоді нащадки все це шиття


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  11. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.01.07 20:18 ]
    Проминання
    1

    А Єва ждала чоловіка -
    так неприховано, яскраво...
    Навколо крези, недоріки,
    самотні подруги лукаві.

    Міняла зачіски, маршрути.
    Повніла, худла, борщ варила...
    Її б задовольнило брутто,
    аби щоднини чути "мила".

    Дорога, пазли... Чай на таці.
    Робота, звіти... зимні ночі.
    Посеред стресів, медитацій
    достигла, звабна щастя хоче.

    І хто б їй видав сім рецептів,
    Що в чай буденності улити...
    Менжують цілями адепти,
    а мачо цмулять оковиту.

    2

    Ласо накинуте на вітер.
    Зальотний жевжик - для екстазу.
    Ріж авокадо... в нього діти...
    Ковтне омлет... прощальну фразу...

    Порозсипає попіл... цукор -
    та й наречеться перехожим.
    Кота розчісуй легкоруко,
    Хай муркотить... і гріє ложе.

    У ляльки вуду рвана рана.
    Торік принадила Івана.
    Адами десь... на заробітках.
    Це вже не вірш, а так... примітка.

    .....
    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (2)


  12. Олександр Сушко - [ 2018.01.06 15:11 ]
    З Різдвом!
    Іноси! Всіх вітаю із Різдвом!
    Із Ханукою, Божичем, Мавлідом.
    Курча жертовне втопчемо гуртом,
    На брудершафт вковтнемо оковиту.

    Анафеми не проречуть попи,
    Імам-хатиби пожаліють фетви.
    Казав Іса незрячим "Не убий!",
    Хотів добра пророк. А нині - мертвий.

    Прекрасна релігійна пастораль!
    Та гості пана випхали з порога.
    Несе покару злісна муттаваль -
    За колодарем - днина Чорнобога.

    Не освятив громаду лагідком,
    Овиди закіптюжені шальгою.
    Скипають гнів, образи, молоко,
    І примостився чорт за аналоєм.

    Ось-ось настане радість неземна,
    Ударять у церквах осанну дзвони.
    О, Ягве! О, Христосе! О, Аллах!
    Я хочу миру. А летять - ворони.

    06.01.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  13. Олександр Сушко - [ 2018.01.06 09:33 ]
    Миру!
    Захотілося миру? То буде нам мир,
    Із геєнни дарунки - снаряди, гармати.
    В бій веде аксакалів бурят-командир,
    І летять в небеса хохлаків лахи-шмати.

    Хто не бореться - в того на шиї ярмо,
    Порядкують сусіди у власному домі.
    Може, сала на кухні із кумом з'їмо,
    І допишуть невдахи строфу після коми?

    Бачу кукси і більма. Ридає юнак -
    Біонічний протез дав у дар Термінатор.
    В передпокої мати, в очах переляк:
    Кров не та, не підходить синку резус-фактор.

    Лики сірі, небриті. Вчорнила вікно пилюга,
    А за ним чепуриться весела синиця.
    Визирає з-під ковдри сталева нога,
    В іншу жменями встромлено гвинтики-шпиці.

    У окопі навіки сьогодні засну,
    Бо під ранок уділено канути в Лету.
    О, як хочу я миру! Та йду на війну:
    Аби жив мій онук - я повинен померти.

    6.01.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  14. Гренуіль де Маре - [ 2018.01.05 21:57 ]
    Іронічно-істеричне
    Вони мені кажуть: «Усе – у твоїй голові:
    І рай там, і пекло, і мертві твої, і живі».
    Я чесно пішла туди і силкувалась найти
    Бодай щось із того. А дзуськи! Окрім пустоти

    Та вічного болю - хіба що ще морок найшла.
    Чи, може, усе те якраз і ховає імла?
    В ній золото й зелень, а ще – білий храм на горі,
    І світло – нізвідки, там зайві земні ліхтарі;

    Там райдужні квіти - ніхто їх ніколи не рве:
    Із ними говорять. Там навіть каміння – живе…
    Лише голубого ти кольору там не шукай,
    Вся синь – у тобі, а не зовні. На те він і рай.

    …Невільною птахою тяжко зриваюся вниз,
    На чийсь злобний поклик, на звикло недобрий каприз.
    А пут чи не видно, чи то їх і справді нема –
    Невже так покірно я йду на той голос сама?!

    Він тягне на дно – і крізь дно – і ще далі, і ще…
    А спогад про інше буття вже нестерпно пече,
    І друзками в хлань розлітається споминів скло,
    Примарного щастя – і того немов не було…

    …Вони мені кажуть: «Усе твої творять думки.
    Позбудешся їх – і танцюй, і живи залюбки».
    Не думати? О, я щосили старатимусь! Ви
    Лишень із моєї мене заберіть голови…


    Рейтинги: Народний 6 (5.59) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (29)


  15. Леся Геник - [ 2018.01.05 09:45 ]
    Не ти
    А хочеться аж вити, бо вітри
    собі за моду взяли руйнувати.
    Бо я ще я, та ти - уже не ти,
    а тільки тінь розгойданої хати.

    Бо ці стежки, що рястом заросли,
    колись у небо лагідно дивились.
    А нині їх нерадісні посли
    позбутися не можуть чорних милиць.

    Та ти біжи, на втому не дивись,
    не зазирай відбулому ув очі.
    Бо й те, що є, зміняється колись:
    котресь - на дні, котресь - на темні ночі.

    І тільки шип у серце заросте,
    щоб час від часу зацвітали ружі,
    де щось було незвідано просте
    і рідне до безмежжя дуже, дуже!

    Летять у прірву стомлені листи,
    у дзвони б'є розбуджене напастя,
    де я ще я, та ти - уже не ти,
    а тільки тінь розгойданого щастя.

    4.01.18 р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (4)


  16. Любов Бенедишин - [ 2018.01.04 17:38 ]
    Світ. Люди бавляться...
    1.

    Світ веселих і похмурих.
    Барви, біржі, зодіаки...
    Люди бавляться в купюри.
    Люди бавляться у знаки.

    Світ настирливих, наївних.
    Пересуди, перегони...
    Люди бавляться в країни.
    Люди бавляться в кордони.

    Світ азартних, амбіційних.
    Чола зрадників, героїв...
    Люди бавляться у війни.
    Люди бавляться у зброю.

    2.

    Світ пізнання і покут,
    граф, параграфів, понять...
    Люди бавляться у суть.
    Люди бавляться у стать.

    Світ забрал і заборон,
    олтарів, олжі, огуд...
    Люди бавляться в закон.
    Люди бавляться у суд.

    Світ пророків, недорік,
    граней, пристрастей, прикрас...
    Люди бавляться у вік.
    Люди бавляться у час.

    Світ спокус і каяття,
    мов, умовностей, химер...
    Люди бавляться в життя.
    Люди бавляться у смерть.

    04.01.2018


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  17. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2018.01.04 16:07 ]
    Дерева застигли в печалі. Безсніжний січень...

    Дерева застигли в печалі. Безсніжний січень –
    ні риба, ні м’ясо. Хіба що зимова назва.
    …Захеканий дідо відновлюється, присівши.
    «Шановний, чи хочете сотку?
    Тоді – до нас Вам» –

    «У мене їх шість, – віджартовується похилий. –
    Тримати лопату щороку все важче й важче.
    Страшенно вразливий (суцільна п’ята Ахілла),
    авжеж, не наважусь
    вважати себе за мачо.»

    Безсніжне Різдво – це знущання над грішним людством!
    Старий не схотів, бо, напевно, у ж е наклюкавсь.
    Бо приводу, щоб не наклюкатись, геть не мав.

    Дерева сумують: хоча й почалися Святки,
    хоча і глінтвейном пропахли численні ятки,
    зима (і під боком, і в Африці) – все ж, зима.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (1)


  18. Галантний Маньєрист - [ 2018.01.04 14:38 ]
    Блюз

    Мов японський пілот на останнє піке,
    я дивлюся на тебе – хай трохи гірке
    це саке на початку, а більше - в кінці,
    та між пунктами цими, як поміж колін,
    над якими цілунку манливий кармін.

    О життя між початком його і кінцем -
    міг би, певно, я бути і кращим пливцем,
    але швидше плисти між колін до мети,
    де усе - тільки ти, я не можу, зате
    довше й довше читати тебе - саме те,

    що рятує кармін і рождає дива
    на мелодію миті, чия тятива
    непомітно в чотири узята руки,
    грає щось невимовно небесне й близьке
    довгу мить
    до початку гірчинок саке.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (13) | "''Може краще не пий...'' Марґо Ґейко"


  19. Рудокоса Схимниця - [ 2018.01.03 17:48 ]
    Місяцівна
    Як підбор черевичка нагостро дзюравить стежину,
    Плач конвалії гасне, його не почує землиця.
    Дика панночко, гадино віща, вполюєш мисливця,
    Місяцівно облесна, розмітиш довірливу спину.

    – О юначе терновий, ти пощо блукаєш лісами?
    Сіє папороть сниво, зростають керваві суниці, –
    Їх не їсти, їх душі отруйні скалічать правицю,
    Утікай диким зайцем додому, до світла, до мами…

    – Місяцівно прозора, що руки кришталь і кинджали,
    Стану вітром палючим, затихну у фалдах спідниці.
    Срібна відьмо, убивнице гойна, прощу і проститься
    Божевілля украдених лілій у швах амальгами.

    Упирице, злодійко безвстидна, ловчине бездушна,
    Твої вищири хижі, а стегна хітливіші хоті,
    Виссеш сили, хай осінь схоронить пропажу в болоті,
    Бо щоповні зціловуєш квіти артерій. І душно

    Задихаються хлопці жертовні, пророслі у пущах
    У коріння, у камінь, у крик мандрагори зловісний.
    Місяцівно-відьмачко, в корсажі парчевім не тісно?
    Дівко ночі холодної, ти і цього не відпустиш…

    Чорним шовком лягатимеш, вгорнеш габою коліна…
    Він ячатиме круком, та ліс заховає обличчя,
    Він торкатиме груди – у пальцях чи глина, чи глиця –
    Запечатане серце на тисячу згустків зміїних.

    Хижі сіті косою накинеш до скону, до спину,
    Вистук в грудях схолоне, а сонце хіба лиш присниться.
    Опівніччя уп’ється укусом у виступ ключиці…
    Хай вмирає конвалія, панночка звіється димом.


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (33)


  20. Олександр Сушко - [ 2018.01.03 14:32 ]
    Розпач
    Качає баба прес. А мужики
    Кладуть важезну штангу їй на груди.
    У неї двопудові кулаки,
    Катує, мабуть, москалів для хунти.

    Ввійшла у раж, пучком підкови гне
    Ламає недоміркам з ходу роги.
    Не дихаю. Укляк трухлявим пнем,
    Жахаюся красунь сучасних трохи.

    В куток мене затиснула грудьми,
    Нависла, бо на лікоть гарний вище.
    Отак линами снідають соми,
    Подумав, що пора на гробовище.

    Не знаю як трималися штани,
    Відчув себе щуром у кігтях барса.
    А голос! Одведи і сохрани!
    Муркоче "милий!" профундовим басом.

    Під нею поламались терези,
    Обняти зась товсту бичачу шию.
    З такою хай кохається грузин,
    А я під нею гигну, околію.

    Утік із переляку. Вуаля.
    Зустрів тендітну - знов гризе тривога:
    Анорексія! Зморене маля!
    Пора писати, мабуть, некролога.

    Необережний чмих збиває з ніг,
    А заспіваю - кров тече із носа.
    Кохатися з такою - просто гріх,
    Втрача свідомість, в ліжку - смертна поза.

    Я від струнких, опуклих - без ума,
    Але поперло не таке як треба:
    То м'яса аж гора, то ніц нема,
    Зірки та місяць світять через ребра.

    Коли помацав мишу отаку -
    Потяг на кухню салом годувати.
    Втомився викликати їй швидку.
    Урешті плюнув, ну її до ката.

    О, чим же я Ерота розгнівив?
    В коханні крах, або не та планида.
    Важкі часи. Нема придатних дів.
    Лишилися тютюн і оковита.

    03.01.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  21. Олександр Сушко - [ 2018.01.02 19:24 ]
    Усе не так!
    Повсюди щастя, гроші та любов,
    Чигає благодаті пильне око.
    Але у мене сльози - не улов:
    Усе не так, не те, вилазить боком.

    Друзяку стрів. Розважимось, ачей?
    Вже думав, що не вилізу із чата.
    А він про спирт кацапською рече,
    Поезії мої не хо читати.

    Сумую. Сів за гральний автомат.
    Збагатшаю! Ввижаються купюри...
    Поставлено зарплаті шах і мат,
    Програв усе, зідрали навіть шкуру.

    Назустріч краля. Хвицалки від вух,
    Аж дибом стали на мошонці пейси.
    Зубата, погляд - жесть. А я лопух.
    Іду в трамвай, вона - у мерседеса.

    А чи складу у купу два плюс два?
    Звичайна шістка стане, врешті, тузом?
    Течуть повз мене блага і людва.
    Хтось має все. А в мене - тільки муза.

    02.01.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (5)


  22. Оксана Мазур - [ 2018.01.02 13:39 ]
    Не…
    Не цілуй її шию, хай храми спинаються в небо,
    Хай шпилясті пір’їни збиває стріла торжества.
    У вітражному співі органу хто Либідь, хто лебідь,
    А вона упокорена Леда чужого ребра.

    Їй не каятись – жити, зануривши пальці прозорі
    В помаранчеву пащу геєнни, а суддями хто?
    Запинай стегна, груди, живіт, але звершиться голо
    Опівнічне пророцтво купальської ночі. І сто

    Зголоднілих русалок протяжно ураз заголосять,
    Розтинаючи тишу липневу на повсть проміж зір.
    Ти забудеш її, а вона обстриже чорні коси,
    Вона висіє коси і з того народиться звір…

    Там де льон і жита, де яєчка висиджує чайка,
    Де козак задрімає, схмелівши од браги тепла,
    Там пройде дивний звір, у стежину зволочиться крайка,
    Тільки коси обрізані, мабуть, навряд чи й була…

    Не цілуй ані шиї, ні перса чи смагу рамена,
    Не звертай навіть погляд у сад полуниць-молитов.
    Білі яблуні палені, зболені мавки і темне
    Вишиття гарячковою гладдю старих корогов.

    Не цілуй! Хай цілує вона, хай скипає окропом,
    Молоком вишугує за межі і щерблений край,
    Непритомною кров’ю, паруючим криком щокроку
    Помирає з жаги. Але ти не цілуй. Не чіпай.
    6.06.17


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (25)


  23. Домінік Арфіст - [ 2018.01.02 11:41 ]
    тінь...
    тінь вища людини – коли перед нею стіна…
    ніхто нікому не винен – коли всі кругом – вина́…
    ви́на… червоні ріки – пий-залийся… віки́
    я відпускаю наві́ки лебедем із руки…
    птиці дарма́ що в небі – всі путі до землі…
    кожному по потребі – голих у королі…
    вільних у божевільні… караних у кати…
    проповіді недільні… вибілені хрести
    о́біч доріг вчорашніх… пустки… пастки́ облуд…
    помирати не страшно – важко крізь біль і бруд
    тіло своє дожити вдячно у доброті…
    легітно відпустити… душеньці-сироті
    вимолити покуту… випрямити путі…
    ді́тьми… піснями бути – лиш би не в небутті
    Богу вернути душу – що відбула… збулась…
    це єдине що мушу… щоб не вертати в Час…
    не повертати в зиму – Господи, зимно як…
    пізню зітру сльозину… і простягну мідяк…
    … лебеді відлетіли – люта нині зима…
    і не холодно тілу – тіла більше нема…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  24. Оксана Дністран - [ 2018.01.02 10:01 ]
    ***
    Відболілося маками,
    Відридалося відчаєм.
    Не пручаюсь, однаково
    Фотоплівки засвічені,
    Світ на долі поділений,
    До клітин – одцифрований,
    І за нашими спинами
    Вже не ангели, - ворони.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  25. Володимир Ляшкевич - [ 2018.01.01 17:51 ]
    Чоловіче
    Пиши лише рядки магічних слів,
    аж доки не потане туга днів -
    пиши себе собі собою, - не жінкам,
    бо їм це - як безодні фіміам,
    бо все - співмірності, і хто б хотів
    знести донизу з високості храм,
    складаючи, так чи інакше, крам.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6) | " Поетичні баталії - чоловіки vs жінки "


  26. Володимир Ляшкевич - [ 2017.12.31 20:29 ]
    Одіссей. Продовження
    Все глибші, тонші проминулого сліди,
    на упокореній сітківці бруку тільки
    дощу нічного пил і марево вітринне, -
    земного суму барвні вогники розмиті -
    і каблуки леткі нової Пенелопи
    виспівують так мідно, мірно, як щити
    колись услід моїм човнам зі скель Ітаки.


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (15) | "Одіссей 3"


  27. Мирослав Артимович - [ 2017.12.31 19:32 ]
    *** (9 років тому)

    Останній день старого року –
    Такий прозорий та ясний,
    І ранку срібна поволока
    Вістує вже про Рік новий.

    Блукаю вулицями Львова,
    У парку стишую свій крок,
    Іскриться паморозь ранкова,
    З-під ніг поскрипує сніжок.

    Завмерли в інеї дерева,
    Мов сивочолі вартові,
    А чисте-чисте плесо неба
    Над ними світиться вгорі.

    І перше сонячне проміння
    Верхів'я ніжно золотить.
    Краса казкового видіння
    Карбує в пам'яті цю мить.

    Остання роль старого року…
    Тепер його спочинок жде…
    Що ж, потрудився він нівроку –
    Я дякую за кожен день:

    За ласку рук – таку жадану,
    І за тремтливі почуття,
    За світ прекрасного роману,
    Що називається – Життя!

    31.12.2008


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (6)


  28. Марґо Ґейко - [ 2017.12.31 12:20 ]
    Триптих кохання
    І Фея Моргана
    З’являюсь під вечір із надр океану
    Сиреною зваблюю, ввожу в оману
    Малюю промінням й водою примари
    Дивуються маревам цим сірі хмари

    Дружина Едему, Аїду – коханка
    Сповідниця шлюбу, нестримна вакханка
    Я завтра інакша, ніж вчора і нині
    Зачата у штормі, народжена в піні

    Веселка – найкраща для мене кіфара
    Торкнусь її струн і вулкана-мольфара
    Могутності кратеру гратиму «Славу»
    Пекельну за вінця він вивергне лаву

    Контрастне повітря мене огортає
    Запитують часто, чи справді я – та є,
    Хто зводить чертоги оптичних палаців
    Тим зманює з курсу усіх мореплавців

    Єдиний мій одяг – волосся і хвилі
    Тому я беззахисна в повному штилі
    Гадають мужі, що візьмуть собі бранку
    Хапають мене, їм не жити до ранку

    Співаю солодше за звуки органу
    Чи хочеш побачити Фата Моргану?!
    Прив’язуйся міцно до щогли канатом
    Заклей воском вуха, бо голос мій – Fatum.

    ІІ Летючий Голландець
    У штормі я бачу красу бездоганну
    Реве корабель небу власну осанну
    На щоглах канати мов струни гітари
    Відточують хвилі об деку удари

    Тріпочуть вітрила - зітлілі лаштунки
    У діжках по трюму бовтаються трунки
    Сурмлять урагани тривожні фанфари
    Зникає за обрієм дужка кіфари

    Для нього цей день в ланцюгу лише ланка
    Звила уробо́рос фортуна-циганка
    Це плата така за сприяння гордині
    По Друге Пришестя буття в блуканині

    Порти не приймають вигнанця корсара
    Тож доля його невблаганна сансара -
    По колу пливти в колі злої команди
    У дрейфі жахати човни і шаланди

    Бояться його кораблі і фрегати
    Бо знають, що сенсу не буде благати
    Безстрашних, безсмертних, розхристаних ланців
    Команду нещадних, нещасних голландців

    Та мова гордині завжди - lingua franca
    Коріння її найчастіш - забаганка
    Збагнув капітан і кляне вже ту днину
    Коли оминути Мис* виклик він кинув

    Прирік корабель безмір вод борознити
    В оточенні мертвої заживо свити
    Змія їсть свій хвіст - це не матиме краю
    Тому я в мандрівці йому потураю

    Сміливо приборкаю Левіафана
    Вітатиму верхи свого капітана
    Я-Фея Моргана - богиня Астарта
    Розважу того, хто за дім має Та́ртар.

    ІІІ Музика
    Хмарини пливуть мов небесна армада
    З них вторує шторму громів канонада
    На арфах сталеві натягнуто ванти
    Зіграють нам тріо вітри-музиканти

    Поверхня води - це суцільна литавра
    Софіти засяють з сузір’я Центавра
    Під музику вітру в обіймах сирени
    Він слухати зможе любовні катрени

    Єдиними свідками будуть нам чайки
    Ковзнуть мужні руки на дві обичайки
    Стрункого, тонкого, звабливого стану
    Для нього я першою скрипкою стану

    Душа моя ширша ніж землі і води
    А в плоті до пекла і раю є сходи
    Два тіла зіллються в містичному танку
    Йому подарую себе без останку

    Замріяно стихне стихія навколо
    Проникливо гратиме він своє соло
    Зайде у містичні ворота з нефриту
    Кохатиме палко свою Афродіту

    Звучатиму ніжно в руках капітана
    Дозволено все, я лиш Фата Моргана
    Так буде сьогодні, останньої ночі
    Кохання-дарунок небес, а не злочин.

    “Est modus in rebus”

    Спиню обертання штурвалу фортуни
    На мапі долонь трактуватиму руни
    Мечем уроборос проклять розрубаю
    Строк дії спокути наближу до краю

    Лиш серце пульсує в режимі синкопи
    Пливи, розжени женихів Пенелопи!
    Шиття нескінченне нехай відміняє
    Забудь поруч неї про те, що десь я є!

    © Марґо Ґейко


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.69) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (7)


  29. Олександр Сушко - [ 2017.12.31 08:44 ]
    Готель "Каліфорнія"
    1
    Шлях пустельний, нірвана,
    Чубом грається бриз.
    Запах марихуани
    Піднімається ввись.

    Перебор. Дав промашку,
    Блима світло як звір.
    Голові дуже важко,
    І тьмяніє мій зір.

    Тисне втома на скроні.
    Метрдотель - зустрічай.
    Чую бемкання дзвонів -
    Це чи пекло, чи рай.

    Бачу дівчину кльову,
    Ледь не зсунувся дах.
    Народився я знову,
    І розвиднівся шлях.

    Приспів:

    Нумо до готелю "Каліфорнія"!
    Це чудовий світ!
    Це чудовий світ!
    Тут свобода всім, а не колонія.
    Є дівчата й спирт,
    До надгробних плит.

    2

    Дах пливе на ТіффАні,
    Її Бог - Мерседес.
    Парубки на дивані -
    От і весь інтерес.

    Вигарцьовує пара,
    Розпашіли тіла.
    Хтось танцює на пам'ять,
    Сум стирає з чола.

    Викликаю прислугу -
    "Принесіть но вина".
    Та мене не обслужать,
    Бо його тут нема.

    Розмовляють далеко,
    Спати геть не дають.
    Так, насправді тут пекло.
    Треба рушити в путь.


    Приспів:

    Нумо до готелю "Каліфорнія"!
    Це чудовий світ!
    Це чудовий світ!
    Це чудовий світ!
    Тут свобода всім, а не колонія.
    О, який сюрприз!
    Та чому я скис?

    3

    Стелі куртуазні,
    Льодяна шампань.
    Кажуть - всі ми в'язні
    Потайних бажань.

    Ми святкуєм! Прозит.
    Точимо ножі.
    Звіру треба крові,
    Всі вже на межі.

    Пам'ятаю двері,
    Втечу стрімголов.
    Кличе вітер прерій,
    Я на волі знов.

    Опустіла клітка,
    Тихо у саду.
    Я прийшов нізвідки,
    Знов туди іду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  30. Марґо Ґейко - [ 2017.12.29 19:24 ]
    Homo Tacens (людина, що мовчить)
    На всіх мовах світу ти можеш мовчати
    Мовчання різниться за суттю і змістом
    Нехай для розмови лишаються чати
    В словах не завжди досить місця для істин

    У царині іншій завдасть квазі-мова
    Тональність стосунків і межі дистанцій
    Мовчання для того найкраща основа
    "Homo est animal loquens" et tácitus *

    Але ж кожна тиша, є тиша почасти
    Порожнє запліднити можна навмисно
    Складний ембріон мисленнєвий зачати
    Геном закрутити в спіралі зі смислом

    Тож містика погляду, пластика руху
    Чуттєві утворюють в душах прилоги
    І чутно їх добре, аби хто послухав
    Та чують не всі мовчазні DIAлоги

    Для двох діалог має власне звучати
    Мовчання є слово в чуттєвому танці
    Вгадаю, про що велемовно мовчав ти
    Про те, що давно наші душі коханці?!

    *"Людина - це тварина, що говорить" і мовчить (лат.)
    © Марґо Ґейко


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.69) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (5)


  31. Олена Багрянцева - [ 2017.12.29 11:28 ]
    А все буде добре. Я знову чекаю на потяг...
    А все буде добре. Я знову чекаю на потяг.
    У жмені тримаю зажурене сонце зимове.
    І куриться, стелиться шлях, наче книга прозова.
    Перону пасує січневий замріяний одяг.

    А все буде добре... Звикаю до правди гіркої.
    Три крапки між нами, як рейки, як балки сталеві.
    Я знаю, що ти не зустрінеш мене на кінцевій.
    Та лину в дорогу далеку стрілою стрімкою.

    А все буде добре. Бо сяють вокзали вогнями.
    Бо діти щедрують на долю щасливу і щедру.
    І пахне святково срібляста ялинка і цедра.
    І їде, несеться мій потяг
    Вперед
    За вітрами.
    28.12.2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  32. Дмитро Куренівець - [ 2017.12.27 19:18 ]
    Із прийдешнім Роком Собаки!
    Хто вірить, а хто – майже ні,
    У знаки й зодіаки,
    Та знають всі: вже на коні
    Прийдешній Рік Собаки.

    За це – респект країні Хань
    І східним друзям іншим!
    А я тут зграю побажань
    Зв’язав на шворку віршем.

    Проблем довкола – як собак,
    Та ще й життя – собаче…
    Хай це нас не гнітить, однак.
    Нехай наш ворог плаче!

    Проте ж не все зійшло на пси:
    Є ми, живі-здорові,
    Є час і місце для краси,
    Для праці й для любові.

    Хай квітне все, на чому нам
    Вдалось собаку з’їсти!
    (Корейці скажуть тут «ням-ням»,
    Та це – геть інші змісти…)

    Щоб не навішали на нас
    Усіх собак на світі,
    Але щоб знали ми в цей час,
    Де́ всі вони зариті!

    Сумління й гідність – ось яка
    Хай стане рать на чатах,
    Щоб ми не мусили в Сірка
    Нічого позичати…

    Хай рік новий, мале щеня,
    Стає своїм для зграйки,
    А ми – щоб ставили щодня
    Життю самі лиш лайки!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  33. Гренуіль де Маре - [ 2017.12.26 16:30 ]
    Безсніжне
    Безжально ранні надвечір’я,
    Безтямні очі бляклих зір.
    Страханням ночі ти не вір. Я
    Ось не боюсь їх… Теж не вір -

    Боюсь, ще й як. До третіх півнів
    Сочать примари по кутках,
    Вихляють в світлі нічника
    По стелі обриси невірні.

    І білий світ, і білий сніг
    Втонули в твані середмістя,
    А згублені дитинні сни
    Тихенько хлипають – вони
    Ще в тих заметах, в тій зимі,
    У полі чистім…


    Рейтинги: Народний 6 (5.59) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (17)


  34. Домінік Арфіст - [ 2017.12.23 23:44 ]
    останній наказ татка...
    пустіть мене у той – далекий світ –
    мої прекрасні чудотворні діти…
    бабусю-богомолицю устріти
    якої ви не бачили… простіть
    що не зумів уберегти тепло
    у довгі зими нашого нагір’я
    усі байки родинного повір’я
    я розказав… там раю не було…
    там грецька… польська... караїмська кров
    із українською влили́сь у ваші вени…
    зробилася основою основ
    крилата мова… лад її пісенний
    пронизує таким серцебиттям
    такою тугою возносить душу вгору
    такою радістю осяює життя
    небесний голос янгольського хору…
    співайте, діти… крізь гірку сльозу…
    коли німі вуста запрагнуть слова…
    вплітайтеся у колос і лозу…
    вас вирятує і освятить – Мова…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  35. Олександр Сушко - [ 2017.12.23 11:01 ]
    Житіє
    Погомонімо про високе,
    Є відповідний антураж:
    Подушка підпирає бока,
    Елегія, нірвана, блаж.

    В трюмо одсвічує менора,
    Стіну вкриває гобелен.
    На столику відкрита Тора,
    А в телевізорі "Кармен".

    Злетілись музи до оселі,
    Стило засовують до жмень:
    Година тихої вечері
    Й пустопорожніх одкровень.

    Засутеніло. Нині грудень.
    Одне лише пече й гойда:
    Співати більше я не буду -
    Мовчить Орфеєва дуда.

    Можливо, був і недоріка,
    І музику не ту учив.
    Чи нефотогенічна пика
    Відлякувала слухачів.

    У Полігамії в опалі,
    Евтерпа каже "Селяві!".
    Пегас підсовує скрижалі
    Аби писав новий завіт.

    Прощебетала доля "Годі!",
    Прогнала з міста у село.
    Сьогодні, кажуть, дуже в моді
    Тримати у руках перо.

    Атланти підпирають стелю,
    А я творю, ввійшов у раж.
    Жона вигукує з постелі:
    - Іди, картопельки насмаж!

    23.12.2017р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  36. Володимир Бойко - [ 2017.12.22 01:02 ]
    * * *
    Закам’яніли порухи душі,
    Віддаленілих днів не повернути,
    Ти перейшла. Лишилися вірші,
    Яких могло ніколи і не бути.

    Твій шал в мені уже перегорів,
    Перепаливши душу аж до краю...
    Вогонь погас, та жар не перетлів.
    Пече мене … і досі зігріває.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  37. Олександр Сушко - [ 2017.12.21 10:12 ]
    Мудра жона
    Кохана каже: - Дряпай про любов,
    І оминай важкі, гнітючі теми.
    Народ бажає єв і казанов,
    Альковів, мусі-пусів і гаремів.

    Аби по сторінках текла сльоза
    І в космос долітав сердечний гуркіт.
    Щоб тицяла молодка гарбуза
    І читачі заламували руки.

    Таких поез довкола сотні скирт,
    Зліпилися в один глевкий вареник.
    А в мене, що не вірш - то лабіринт:
    Сиди і думай, що сказав письменник.

    Рука малює злющого слона,
    Могутня бивня настромля кокоса,
    Та на коліна всілася жона,
    Цицьками настовбурчилася в носа.

    Не думав, що вигинистий задок
    Цікавитиме у моєму віці.
    А на папір уже стрибнув рядок:
    Гаразд, шановні, напишу про циці.

    21.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  38. Олександр Сушко - [ 2017.12.20 18:05 ]
    Господи, прости!
    Плює нечема люду у лоби,
    Немає перешкоди нині хаму.
    Казав Спаситель "Ближнього люби",
    А я би краще посадив у яму.

    А ще би причепив до ланцюга
    І заштовхав би кляпище до рота.
    Людва боїться тільки батога,
    А будеш мирним - то пошле до чорта.

    Людина, кажуть, це дитя небес,
    Та око іншу прозира картину:
    Іде хазяїн. Поруч виє пес.
    Не жер із ранку, то гризе дитину.

    Сусіда каже: - Я боюся, пас,-
    І дременув, застрашений, із парку.
    А парубок сміється, каже "Фас!",
    Тож я в кишені мацаю ножаку.

    А далі - бойовик, жахіття, жесть,
    За спину заховав малого сина...
    Нещасний пес зустрів достойно смерть,
    А у господаря із пащі піна.

    Кого потрібно садовити в кліть?
    Мене? За те, що укривавив швайку?
    Нацьковують біду, а ви мовчіть,
    Під зуби суньте синову горлянку?

    Чи милосердя - звук уже пустий,
    Або знущання - це така зарядка?
    Шепочуть губи "Господи, прости!".
    Та ніж у плоть ввійшов по рукоятку.

    20.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  39. Олександр Сушко - [ 2017.12.20 15:29 ]
    Поезія
    "Троянди й виноград" писав хороший лірик.
    Я теж, мабуть, поет. А фарби вже не ті.
    В одній руці - перо, а в іншій - сірий віник:
    Гармонію люблю. Але у чистоті.

    Дратуюсь як рука чіпля сусідні струни,
    Або коли маляр забризкав полотно.
    Охайні письмена - це піднебесні руни.
    І як плететься в'язь мені не все одно.

    Учуся день у день по-справжньому літати,
    До сонечка дібравсь, і падав у яри.
    Вдягаю словеса у найдорожчі шати.
    Не соромно за труд. Усе що є - бери.

    Я бачу як зі слів народжується пісня,
    Рокочуть небеса:- Твори! Не жди подяк!
    Поезія комусь - красиве і корисне.
    Для мене це - любов, багатство і життя.

    19.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  40. Володимир Бойко - [ 2017.12.19 21:26 ]
    Крок за горизонт
    Ми тримаєм крок за горизонт,
    Наша ціль туманами повита,
    Наша ціль, неначе Рубікон
    Перейти – і будеш вічно жити.

    Ми пройшли немало вже доріг,
    І стежок натоптано чимало.
    Нас в путі стрічали дощ і сніг,
    І вітри пекучі обвівали.

    Ми ніколи не звертали вбік,
    Що б дорогу нам не переймало –
    Поміж гір вируючий потік,
    Гострі скелі чи гірські обвали.

    Лиш вперед – бо ми сини вітрів.
    Нас вони навчили перших кроків,
    Нас вони навчили перших слів –
    Горизонт, дорога і неспокій.

    Ми йдемо в незвідані світи,
    В тую даль, що манить нас і кличе.
    Ми йдемо, бо мусимо іти.
    Ми шляхи торуємо у вічність.

    1975-2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (2)


  41. Олександр Сушко - [ 2017.12.19 14:22 ]
    Поневага
    Дурна товпа. Не відає краси.
    Шанує тільки те, що можна зжерти.
    Для мене люди - сонні карасі,
    А ми - творці - напівбоги, естети.

    За мною смерд кавалки підбира,
    Причісує, гнилі пломбмує зуби.
    Я - пан своєї музи і пера!
    А ті, що знизу - хай підносять шуби.

    Куди не глянь - усюди чорно, гидь,
    Від подихів людських нестерпно, мулько...
    Та геній хоче їсти. Аж сичить.
    І витерти під носом варто бульку.

    Тавро зневаги клеїться юрбі,
    Погорда его змучене ворушить.
    Висить лайливе слово на губі,
    Ось-ось впаде, поцілить прямо в душу.

    Яка ж гидка, відразлива пиха!
    Її не переважують таланти.
    Митець - це не господар, а - слуга.
    Про це завжди потрібно пам'ятати.

    19.12.2017р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  42. Олександр Сушко - [ 2017.12.18 18:32 ]
    Таки потрібно
    Буває, затинається актор,
    Або поет встругне сонет-шкарубу.
    Але від щастя вмерти - перебор:
    Зізнався у коханні - врізав дуба.

    Закрижанів життєвий океан,
    Вдягнули трупа в похоронні шати.
    Лежить сумирно сивий дідуган -
    Йому уже амури до лампади.

    Інсульт? Інфаркт? Однині все одно.
    Цвяшок із дошки витягли обценьки.
    Тендітна юнка глипа за вікно,
    Не склалося пожити зі стареньким.

    Здається, в длані Божа борода,
    І срібна ложка визирає з рота,
    Аж тут у лоба гримнула біда:
    Хотів любити, а попав до чорта.

    А пташка вже гарячою була,
    Жадав поживи хтивий голос плоті.
    Якби ж годину доля ще дала
    Аби у світ прийшов Буанаротті!

    Ідуть роки. Стікають до калюж.
    У жінки випав зуб, срібляться скроні.
    Дрімає на дивані п'яний муж
    І косяком затягується доня.

    Буває, виростає і будяк,
    Або завчасно смерть устромить жало.
    Але потрібно сіяти життя,
    Допоки мойри нить не обірвали.

    18.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  43. Олександр Сушко - [ 2017.12.17 17:20 ]
    Живий!
    Вставай, лебідко! Годі спати!
    У ковбиках уже бурчить!
    Неситий дуже. Бога ради
    Розклепли око хоч на мить!

    Щоночі я - гарячий мачо,
    Удень працюю, аж худий.
    А ти - зманіжена, ледача,
    Не хочеш стати до плити!

    Бажаю в маслі картоплеси,
    Биточків, ковбаси кільце.
    Іди сюди без комбідреса,
    Стань поруч зі своїм бійцем.

    Візьми до рук важку ножаку
    І від луски почисть линця.
    Жона сховалась з переляку
    І не показує лиця.

    Згадались мамині уроки,
    Печальний смуток загриза.
    Сиджу на кухні одинокий,
    В пательню крапнула сльоза.

    Готую чудо у каструлях,
    ...ля натюрель для двох парсун.
    Ротяку роззявля зозуля -
    У ліжко харч красі несу.

    Пахтить печенею із хати,
    Пора писати епілог:
    Навчився гарно готувати,
    Інакше з голоду би здох.

    17.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  44. Олександр Сушко - [ 2017.12.17 16:26 ]
    Великодушність
    Я - простий, просолений моряк.
    Лаятись не буду, браття, мир вам.
    Кажуть, у жінок усе не так,
    Почуття глибокі, наче прірва.

    Корабель штормисько підганя,
    Палубою пролітають хвилі.
    А у ліжку тішиться жона,
    Від кохання втомлена, у милі.

    Ходять морем сизі буруни,
    Чайки поховалися у скелі.
    А в моїй квартирі пластуни
    Крутять еротичні каруселі.

    Охи долітають аж сюди,
    З нею, мабуть, там гарячі "перці".
    Я ж у морі, наче перст, один,
    В бочки насипаю оселедці.

    Холод пробирає до кісток,
    Клешню краба одірвав од носа.
    А у жінки любчиків гурток,
    В кожного своя жагуча поза.

    Час іде. Пристав до берегів.
    На протезах сіль обридло хрупа.
    А побачив любоньку - ожив!
    Калатає серденько над пупом!

    Ангела, що впав, я не спасу,
    Краще на ходу зірву бретельки.
    Афродіту у альков несу,
    Перса обціловую м'якенькі.

    Заспокойся, люба, не дрижи.
    Я тобі не заподію шкоди.
    Для роботи створені мужі,
    А жінки - для втіхи й насолоди.

    17.12.2017р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  45. Олександр Сушко - [ 2017.12.16 21:29 ]
    Нема людини
    Що краще: косовиця в полі,
    Чи телевізор і софа?
    Труди фізичні - це мозолі,
    А сите черево - лафа.

    Коли ще був стрибучим шкетом
    Щодня - гульня, дівки, синці.
    А нині у руках планшети,
    Сідниці вгрузли у стільці.

    Дитятко суне ваговозом,
    Вгодований звиса живіт.
    Борща, котлет - ударні дози,
    Відро пельменів на обід.

    А мешти - розмір сорок п'ятий,
    На гуліверів піджаки.
    І хто у цьому винуватий?
    Генетика? Харчі? Батьки?

    Своїх малят годують люди,
    Від пережору аж хита.
    Мені уже півсотні буде,
    Статура, наче у хорта.

    Ушир пливе од жиру дівка,
    Юнак глита тридцятий рол.
    Допоки діти не каліки -
    Нехай танцюють рок-н-ролл.

    Нехай ганяють у футбола,
    Пірнають, бігають щодня...
    Сусід жує. Трамбує воло.
    Нема людини. Є свиня.

    16.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (14)


  46. Олександр Сушко - [ 2017.12.16 09:22 ]
    Що далі?
    Ми не лежали на Майдані,
    І куля не попала в лоба.
    Але в кишенях повно "мані":
    Віват, Америко-Європо!

    Ми не ходили у жалобі,
    Дітей в могили не ховали.
    При владі. А дурній худобі
    Призначені хомут і рало.

    Порозбирали барикади,
    Похмура чернь згинає спини.
    Для оступачених - лопати:
    Нехай кайлують до загину.

    Брехня вдягнула позолоту,
    Вовчиська - вовниці овечі.
    Не уторопала голота
    Навіщо в хаті колотнеча.

    Годують хлопаки пірата,
    Несуть добро йому зусюди.
    Не має вожака громада,
    Тому боротися не буде.

    p.s:
    Питаю і прошу поради:
    Хохли - діагноз чи порода?
    А, мо до рук сокиру взяти
    І дорубатись до свободи?

    16.12.2017р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  47. Марґо Ґейко - [ 2017.12.15 22:43 ]
    Пиши!
    Коли сумуєш, просто напиши!
    Старокитайське п'ятистопне ши
    Французькі альба чи японські танка
    Це виклик мій, салонна забаганка.

    Пограємо з тобою в буриме?!
    Слова зітчемо в’яззю макраме
    У техниці плетіння кавандолі
    Де кожен вузлик як цілунок долі

    Хоч на папері дотиком пера
    Або на схилах синього Дніпра
    Кристалами прозорого серпанку
    Що видно над водою тільки зранку

    На небі візерунками зірок
    Вважай, я–правовірна, ти–пророк
    Промінням сонця, розою вітрів
    Пиши про те, як ти мене зустрів!

    Залита медом спогадів перга
    В чарунці серця ніжна, дорога
    Із квітів перших зустрічей пилок
    У долі не буває помилок ...

    Сягай найнебезпечніших вершин
    Пиши мені, що хочеш, лиш пиши!
    Рядочки слів під музику думок
    Станцюють наймістичніший танок.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.69) | "Майстерень" 5.5 (5.75)
    Коментарі: (7)


  48. Світлана Майя Залізняк - [ 2017.12.15 14:20 ]
    Те, що глибше...
    1

    Призабула, що таке любов...
    Падають каркаси, град, колоси.
    О жаго моя, ти де? Агов...
    Так весталка храму, що в облозі,
    Відчиняє двері всім вітрам.
    Там за планом будуть каруселі.
    Надрукую фото в Instagram...
    І пошлю ідилію за Делі.

    2

    При дорозі книги-жовтяки.
    Томик за двадцятку, три - дешевше.
    Офірую... Може, завдяки
    Їм - чужим - настане мить полегші?

    Паоло Коельо не візьму.
    Прочитала, рушила... не стріла.
    Бачу стежку, абрис у диму...
    Мимо серця - реп, канцони, стріли.

    Загортаю вірші в золоте.
    Не кричать. Іронія - за соску.
    Ось і грудень-дядечко... мете
    Давню фольгу, свіжі папіроски...

    3

    За двома зайцями... за трьома...
    На снігу сліди. Лілова тиша.
    Призабула, що таке зима.
    Сонце будить зерня - те, що глибше.

    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (4)


  49. Олександр Сушко - [ 2017.12.14 15:28 ]
    Гуртом
    Аж під хмари злітають орли,
    Еверестом здираються шерпи.
    Чумаки! Розпрягайте воли!
    Будем сало із бульбою жерти!

    Після пляшки - у космос гуртом.
    Після другої - висохне море.
    Нам пороблено. Взято в полон.
    Упилися бодягою мойри.

    Ці баби від народження злі,
    Линви долі, неначе гароти.
    Що їм кров, чи гіркі мозолі -
    Україну призначено чорту.

    Тчуться зрада, чужі молитви,
    Мова бісова "старшого брата".
    Пагінець виростає кривий,
    Легіони Іуд і Пілатів.

    Поле панові оре глитай,
    Не підводить на сонечко вічі.
    А хотілось упхатись у рай,
    Тільки долі ніхто не позичить.

    Бити батька навчились гуртом,
    У кишенях стовбурчити дулі.
    Станьмо, браття, країні щитом!
    Та сусід утікає від кулі.

    Пхає крам у вагони й мішки,
    Забиває і вікна, й пороги.
    До кордону біжать хохлаки,
    Скоро в хаті не буде нікого.

    14.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  50. Олександр Сушко - [ 2017.12.13 17:21 ]
    Зима
    Фата-моргана. Все довкруж мана.
    Ще не старий, але в люстерці зморшки.
    Виорює чоло печаль, війна,
    Осріблюються кучері потрошку.

    Втомився від жорстокої юги,
    Пора зігрітись, утекти до сонця.
    Але печу із кров'ю пироги -
    В ціні кати, собаки, охоронці.

    Уже не жалко рідної орди -
    Там кожен другий злодій-пришелепа.
    Малюють рай державницькі роти,
    А озирнувся - бур'яни до неба.

    Хотілось щастям скрапнути з пера,
    Сипнути на папір кохання руни.
    Та спить Ерато, мабуть, застара.
    Чи зрадила, вовтузиться із юним.

    А за спиною шелестить зима,
    Там неня, тато, доня та онучка.
    Іще живий. А їх уже нема.
    Болить. Пече. Рука ламає ручку.

    13.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   59   60   61   62   63   64   65   66   67   ...   175