ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олександр Сушко - [ 2017.12.13 11:42 ]
    Поза №5
    Вечір - час найкращий для думок.
    Розімліло вислизаю з ванни.
    Поза - лотос. Гріє килимок.
    Мить - і відлітаю до нірвани.

    По "стезі" навпомацки іду,
    З пупа скоро вилізе прозріння.
    Але кайф увесь - під хвіст коту:
    Гавкає жона від злості синя.

    - Де получка ти мені скажи?-
    - Ось, купив касети і брошурки.
    Гуру каже - за скарби - гроши.
    А жона: - Ти що, здурів, придурку?

    Ох, вчувало серденько біду!
    Ляпнула про Шамбалу усує.
    Цю ізотеричну лабуду
    На роботі я сама штампую!

    Я тобі не теща і не зять -
    За копійку розірву горлянку.
    Марш у ліжко! Поза - номер п'ять!
    Будеш борг виплачувать до ранку.

    13.12.2017р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  2. Олександр Сушко - [ 2017.12.12 17:50 ]
    Очікування
    Ех, молоде-гаряче, рветься в бій.
    Штовхає в спину у зірках барило.
    - Давай, братва, хутчій окопи рий!
    У результаті - хрест, вінок, могила.

    Для степу роблять бронекатери,
    Гармати облаштовують на щуки.
    Гей, налітай! Цукерочку бери!
    Бабло дурне тече плюгавцю в руки.

    Ще рік чи два - і вирій, благодать,
    Торби знесуть підручні до кордону.
    Слуга народу! А насправді - тать.
    У рейвасі вхопив собі корону.

    Прокинувся. Доокола сади,
    Цвіте айва, гарчить людва "щаслива".
    Загнали в гроб. Всміхаються кати.
    Але живу в очікуванні дива.

    12.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  3. Олександр Сушко - [ 2017.12.12 17:55 ]
    Тьху!
    Політична тусня. Крики, рейвах, бедлам,
    Оселедці вигукують: - Мі-ха-а-а-а!
    Умочаю перо у старенький калам:
    Обирають нового халіфа.

    Попередні герої дрімають в кутку.
    Нова іграшка. Вельми цікава.
    Прилетів генецвале на цицю м’яку,
    Вдома ж - клітка чекає іржава.

    Гей, козаче, дивися – парує рілля,
    Не встигає вбирати гаряче.
    Та не мудрість шугає хлопу під бриля –
    В пащу тигру засовує пальчик.

    А он там – у тіні – майталає коса.
    В черзі довго, протерлись підкови.
    Мудрий Мойшо, ходімо, вшануєм Пейсах,
    Помолімося щиро Єгові.

    Бачу шал і гризню. Обривають чуби,
    Рим палає, втішаються готи…
    Тьху, привиділось. Краще б учора не пив.
    Все, пора. Треба йти на роботу.

    12.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  4. Олександр Сушко - [ 2017.12.12 17:11 ]
    Леви та блохи
    На баобабі світом нудить шпак.
    Під ним гарчать від люті кілька бестій.
    Гризуть левиці антилопі карк,
    А я живу у їхній жовтій шерсті.

    Тут затишно. І ворогів нема,
    Жую усмак дебелу волосину.
    Кохання – море, бо самичок тьма,
    Дрімаю на хребті, чи під коліном.

    Не тільки леви моцні й вельми злі.
    Людина є. Жорстока і несита.
    Конвульсії здригають пазурі,
    На шкурі розцвіли криваві квіти.

    Підстрелено кошицю, подиха.
    Собака учепилася за лапу.
    Перестрибнула на Рябка блоха,
    А за нагоди - скочить і на шкапу.

    Намудрував? Зіграю в піддавки,
    Фінальна сцена просить епілога:
    Нехай себе шматують хижаки,
    І хай живуть і процвітають блохи.

    12.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  5. Олександр Сушко - [ 2017.12.11 17:40 ]
    Без скрипки
    Я - скалозуб. Весела птаха.
    Усяке скаче з-під пера.
    Пішов на фронт - вернувсь без даху:
    Життя людське не сміх - жура.

    Щасливих мало в морі хворих.
    Той - одинокий, той - сліпий.
    А дзвони вперто б'ють на сполох:
    На сході пекло, чорторий.

    Вбрання землисте, колір хакі.
    Пожива - спирт і цигарки.
    В гаях - окопи, гільзи, танки,
    Той - без ноги, той - без руки...

    І не затулишся від горя,
    Вдихаю сморід і дими.
    А люд саджає бараболю
    Посеред рейваху й чуми.

    Лящать над вухом зуби з криці,
    А зір прикутий до могил.
    Полопалися струни в скрипці,
    І деко луснуло навпіл.

    Нема кінця кривавій бані.
    Кислиці - ось й усі плоди.
    І що - співати про кохання
    Та про осонцені сади?

    В струмку життя занадто мілко,
    Братів ховаю під траву.
    Позичте, друзі, хоч сопілку,
    Можливо, я ще оживу.

    11.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  6. Олександр Сушко - [ 2017.12.11 16:57 ]
    Кінець світу
    Гризуться пси. Вояки терті.
    Уміють вкласти у гроби.
    Ми ж - пішаки на дошці смерті,
    Усі заляжем під горби.

    "Вперед!", "Ура!" , "Ату!" і "Слава!"
    Ревуть розчахнуті роти.
    А я кажу, що ця потрава
    Завжди приводить до біди.

    Женуть скотину до забою,
    По шкурі хлещуть батоги.
    Хотілось миру, супокою,
    Але спокутую гріхи.

    Щоденно хлипи, труп'я, тризна,
    Летять прокльони з пекла ввись.
    Помри за рідних! За Отчизну!
    За владу скурвлену загнись!

    Гребуть народ у братські скирти,
    Там будем скоро ти і я.
    А мій сусіда хоче жити,
    А не згоріти у боях.

    Прямою вцілено по схрону,
    Забрав до себе душу Біг.
    Пора ударити у дзвони:
    Ідуть померлі до живих.

    11.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  7. Ярослав Чорногуз - [ 2017.12.11 04:16 ]
    Минулася любов
    Минулася любов, мов листя облетіло
    Із дерева жаги, не збуджує мене.
    Вуста мої байдужі, не шепочуть: «Мила,
    Яви мені, благаю, личенько ясне!»

    Для тебе я чужий. І став таким тоді ще,
    Відколи уколов пером твоє єство.
    І істина із гір співала птахом віщим –
    Не бути нам ніколи, певно вже, удвох!

    І разом не літати в безберегій сині,
    Бо вимага для всіх кохання з давнини –
    Прощати вміння, розуміння і терпіння.
    Та не властиві, бачу, ні, тобі вони.

    Дарма, немов Алкей, шукав розради ліки,
    Здобув лиш самоту, як Робінзон Дефо,
    Лишилася мені ти мрією навіки,
    Як гордовита й непоступлива Сафо.

    Цірцеєю була із голосом Сирени…
    Щасливий, що життя од тебе вберегло.
    Що не розтяв собі у розпачі я вени,
    Що чистим б`є мені кастальське джерело.

    11.12.7525 р. (Від Трипілля) (2017)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  8. Олександр Сушко - [ 2017.12.10 22:50 ]
    Потороча
    Ох, і надудлився вина!
    Аж пити вже не хочу!
    Стрічає, начебто, жона,
    Пригледівсь – потороча.

    Шерепа сварить рогачем,
    Наводить, мабуть, порчу.
    У шпарці шкрябаю ключем –
    Штовхає потороча.

    Почвара шкірить в небо зуб,
    Вкусити, злюща, хоче.
    Рачкую шпарко аж за дуб –
    Догнала потороча.

    За космаки хапа, чмара,
    По рівчаках волочить.
    «Хазяйство» випало – діра!
    Лютує потороча.

    У мацапури бюст – ого!
    Націлює ув очі.
    Зіпнувсь урешті. В ліс бігом.
    Відстала потороча.

    Очуняв. Щезла машкара.
    Лежу у ямі вовчій.
    А сіроманець – не мара,
    Вже краще – потороча.

    Над головою чую "Кар!",
    Тікаю що є мочі.
    Іще не хочу на цвинтар -
    Лечу до поторочі.

    10.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  9. Олександр Сушко - [ 2017.12.10 16:11 ]
    Кожному - своє
    Хотів народитися жінкою,
    Красою світити у світ.
    Але майталаю ширінкою,
    Ковтаю розбавлений спирт.

    Життя – пріла, кручена путанка,
    А хочу тепла для душі.
    Аби цілували у пуп’янка,
    Носили в м’які спориші.

    Аби пахтотіло парфумами,
    Очиці обквецяла туш.
    Ночами рахатно-лукумними
    Сіднички розм'якшував муж.

    Сопіла б уранці у ліжечку,
    Коханий приносив кав'яр.
    Але заробляю копієчку –
    Майструю козлу будуар.

    Життя не витримує критики,
    Робота – не мед і бузок.
    В ручицях – довбачки та викрутки,
    В коритах – цемент і пісок.

    У шуби вдягаються «дєвушкі»,
    На пальцях – коштовностей блиск.
    А в мене – порепані тертушки,
    У крижнях – скрипіння та тріск.

    А ладо кошицею лащиться,
    Гормони шумлять в голові.
    Працює генетики матриця,
    Розслабився, осоловів.

    Пухкеньке намацав під спинкою,
    До лона крадуся тайком…
    Хай жінка лишається жінкою,
    А я – залишусь мужиком.

    10.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  10. Світлана Майя Залізняк - [ 2017.12.10 14:06 ]
    Над землетрощею


    Маленькі радощі мегажиття.
    Утіхи зримі: полотно, хлібина.
    Плин буйних наративів - йди, затям...
    Чийсь ідол ошкіряється звірино.

    Вальяжний лев загарбає пісок.
    Відмовлять у любові, славі, ніші.
    Зросте в сопрано юнки голосок.
    Штовхнуть у прірву заздрі, найрідніші.

    Ословиш яв. І піднесеш ослам
    Див батик - розмальований, квітчастий.
    Ти не просилася в едем-бедлам,
    Над землетрощею творила щастя.

    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (3)


  11. Олександр Сушко - [ 2017.12.09 19:30 ]
    Не хочу!
    Ти не друг! Шуруй із хати!
    Пляшки й грошей ніц нема.
    А горлянка сухувата,
    І будунище дійма.

    Вчора виссали получку,
    Спиртували борлаки.
    А сьогодні - пес-вонючка,
    Дооблизую склянки.

    На бухло повзуть друзяки,
    Чують запахи вина.
    А як зляжу - будуть "гайки",
    Кличу, а в одвіт - луна.

    Діти й жінка десь далеко,
    Утекли чортам під хвіст.
    В мене свій нечистий хека,
    Манить пальчиком під міст.

    Кажуть, що лечу з орбіти.
    Може, досить? Пляшку геть?
    Нє, не хочу! Буду пити...
    Простягає чарку смерть.

    09.12.2017р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  12. Олександр Сушко - [ 2017.12.09 15:24 ]
    Кличуть
    Нагорнуть локшини в таріль,
    Кисляве пиво - хлюп у кварту.
    А з-під пера - усохла міль,
    Спішить у світ ума палата.

    Співав. Та люд не пам'ята,
    У вухах затички-беруші.
    А напишу - тусня, шопта,
    І віртуальні цьоми, ружі..

    А пам'ять, наче темний льох:
    Гукнув, навзаєм - тихе ехо.
    Веду постійний діалог
    Із власним гордовитим его.

    У кожного своя мета,
    Той - хоче гріш, а інший - слави.
    А мій Пегас кричить: - Гайда
    Пастися просто на отави.

    Пасися, друже, тільки "за",
    Втомили творчі перегони.
    Ти став огрядний байбуза,
    А на Парнасі - чемпіони...

    Прийшли у гості читачі,
    Розчісую хутенько пейса.
    Благають: - Друже, не мовчи!
    Хіба ж мовчу я? Ось поеза!


    09.12.2017р..


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  13. Олександр Сушко - [ 2017.12.08 18:29 ]
    Циган зна...
    На картині пейзаж: верби, квіти,
    Птеродактиль і три павуки:
    Циган зна, що кобилі робити,
    Хай вивалюють бевзі баньки.

    А поеза - як з дишла гармата,
    Кожне слово - обламана віть.
    Начитався Бодлера і Сартра:
    Циган зна, що кобилі робить.

    Анапестом пишу я не ловко,
    Та і думка важка, наче танк.
    Хай пиляє перо як ножовка:
    Циган зна, що до чого і як.

    Рима є. Все чистенько, без мата.
    Дехто каже "Чудово!", "О,є!".
    Хоч і дохнуть мої пегасята -
    Циган зна, що кобила жує.

    Та, чомусь, позитиву не видно,
    Музи, кручені, збились у клин.
    Як же, друзі, поету обидно:
    Циган втік. Я лишився один.

    08.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  14. Олександр Сушко - [ 2017.12.05 06:54 ]
    Прощай!
    Джакузі. Куня емігрант-чистоплюй,
    З Житомира втік до Парижа.
    Іздалеку мовить: - Вкраїну люблю!
    А в неї розвалена хижа.

    Удома нелегко. Робота не та,
    Заплатять убогу копійку.
    Скрегоче на сході зубами біда,
    А хочеться доларів, шику.

    Чужою шавкоче мала дітвора,
    А рідна - неначебто гавкіт.
    Мені це болить, і на серці жура.
    Тобі ж - до лампади цей закид.

    Там - краще. Тут - гірше. Майбутнє - туман.
    Сусід піднімає сокиру.
    Ти неньку покинув. Все інше - обман,
    Залишив братів на офіру.

    Мільйони здалися. Шикують ряди,
    У прийми повзуть на колінах.
    У паспорті віза. Кум каже: - Іди.
    Прощай, дорога Україно!

    04.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  15. Олександр Сушко - [ 2017.12.05 06:44 ]
    Чому?
    А пам’ятаєш - шили ми вітрила?
    Стару сукенку мамину – під ніж.
    Злякалася, і стала біла-біла,
    Казав тоді: - Не бійся, плаття ріж!

    За вікнами холодний дощик сіяв,
    А ми давали назву кораблю.
    Спитала: - Мо, назвемо «Наші мрії»?
    В одвіт почула: - Я тебе люблю.

    І народився перший поцілунок,
    Ми задихнулись щастям обидва.
    Зірвала ти із мене обладунок,
    На ліжко впала майже нежива.

    Умовкли музи, генії, поети,
    Задув Амур на столику свічу.
    Я був – Ромео. Ти - моя Джульєтта.
    За ті хвилини досі ще плачу.

    Згоріло все. Потрощено жертовник.
    Січе крупа зі снігу-кришталю.
    Стоїть на підвіконні вутлий човник:
    Чому ж тебе і досі я люблю?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  16. Ярослав Чорногуз - [ 2017.12.04 20:59 ]
    Як сніг на голову
    Прийшли до мене сутінки печальні,
    Зронили на папір іскрини слів.
    Засяяли вогнями сповідальні,
    І я чомусь од того звеселів.

    У цьому справді радість хоч одна є.
    І супити не варто, певно, брів.
    Хоч день життя іще один минає,
    Та недаремно все ж він одгорів.

    Хоч тихий сум чоло моє скородив,
    Та знову вкотре дива я зазнав.
    Ці спазми дум, поезії ці роди –
    Серед зими – як творчості весна.

    Благословенні будьте: ця відлига,
    Що в сад мене ізнову занесло,
    І ця зима, як осінь – ще без снігу,
    І це, як сніг на голову, тепло.

    3.12.7525 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (1)


  17. Олександр Сушко - [ 2017.12.03 16:42 ]
    Добре торгувалося!
    Соромиться іще народець красти.
    У мене ж совість – лишній рудимент.
    Втелющився до панівної касти:
    Із бульбашок вичавлюю процент.

    Шумує біля краму людське море,
    На капшуки націлюю петлю.
    Купив за копійчину помідори,
    Та за стократ дорожче загилю.

    Торгівля, кажуть, - нелегка наука,
    Не вмієш – сій на полі гарбузи.
    А я в «купи-продай» - зубата щука,
    Із бевзя гроші вичавлю усі.

    Людва голодна. Сиплеться монета,
    Удатно перепродую товар.
    Уже не лізе. Звикнув просто жерти,
    Халявний уковтну і скипидар.

    Іван щодня працює на городі,
    Петро болванки точить день у день.
    Фізична праця – дурощі, не в моді.
    Мені ж бабло стрибає до кишень.

    Нехай за сина порадіє мати,
    Що не присів, як тато, на стакан.
    Живуть лиш ті, хто вміє торгувати.
    Біжу доїти лоха. Всім пока.

    03.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  18. Олександр Сушко - [ 2017.12.02 09:00 ]
    Загруз
    Ох, і грузько в болоті! Немає дороги і мосту.
    У поезії також свої горбаки, мочарі.
    Ахінею писати людині буває непросто,
    Та уздрів уві сні маячню Сальвадора Далі.

    Ми удвох у міжчассі. Підглипують писки із ряски.
    Треба класти ікру, а натхнення і досі нема.
    Ох, дарма не сходив одшептатись до баби Параски,
    Загубився «апостроф», - сатирик його одірвав.

    Я би гепнувся у баговиння на тлусті сідниці,
    І від розпачу рвав би із тімниці пасемця кіс.
    Бо він цноту украв. Катуляв наче дівку на глиці,
    Наче майстер-гончар, розминаючи глини заміс.

    Все від Бога. А ще від отого прудкого лукавця,
    Лікування важезне довіку мені прописав.
    «Жити будеш» - сказав. Та утрачені з коренем яйця,
    Турбувати не буде до смерті дівоча краса.

    Ось тому і ростуть із поезій моїх пустоцвіти,
    Висихає сльоза, сопляки та на сонці роса.
    Написався анонс. Бо макітра нездатна варити,
    В музи гонор укляк, я в поезії став байбуза.

    Вже не страшно. У небі полює на голуба сокіл.
    Я ж у грубу жбурляю рукописи, залишки фраз.
    Хай страхіття горить. На город однесу потім попіл,
    На прощання копитом у лоба урізав Пегас.

    02.12.2017р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (16)


  19. Олександр Сушко - [ 2017.12.02 05:48 ]
    Вихід є!
    Ми - нація бездарних жебраків?
    Опришків і п'яниць - не полічити.
    В засіках поодбивано замки,
    З торбами йдуть у світ онуки й діти.

    По селах пустка. Землі в бур'янах.
    Одна теличка дибає по полю.
    В сусідній хаті завалився дах,
    П'ять учениць зосталося у школі.

    Спаршивіла народна череда,
    При владі перебенді-пустобріхи.
    В грядущому очікує біда:
    Уже горять на сході наші стріхи.

    Просили- про дуби й любов пиши,
    Побільше гиготіння й позитиву.
    Але одбите днище у діжі,
    І не з'єднати милосердя линви.

    В кишені лізе владна мошкара,
    Дратує слух важкий гарматний гуркіт...
    Та вихід є. На волю вже пора,
    Косити бур'яни вловчились руки.

    01.13.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  20. Олександр Сушко - [ 2017.12.01 17:35 ]
    Гуп-анонси
    Ох, і ласі нині кровососи –
    Тягне на жіноче – у альков.
    Хоч нема поезії та прози,
    Та пишу анонси знов і знов.

    Гупотять підковами блощиці,
    Затоптали кучеряву рінь.
    Лізу молодицям під спідниці,
    Ну, а ви…бентеги…на черінь.

    У піїтів лускаються мізки,
    А у мене там уже протез.
    Ось анонс! Пролийте, браття, слізки!
    І купіть книженцію поез!

    Та мовчать засмучені колеги,
    Соромно сказати "улю-лю".
    Наплели з сатири оберегів,
    Ну, а я хвалу одну люблю.

    31.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  21. Олександр Сушко - [ 2017.12.01 14:20 ]
    Я чую
    Я чую як за мною ходить
    Чмана кошлата, привид, тінь.
    В поезії моєї роди –
    Вірші вилазять на черінь.

    Криві беззубі потерчата –
    Плоди моїх душевних мук.
    Боюся випустити з хати,
    Вони ж - рвонули на фейсбук.

    Читач обпудиться зі страху,
    Але мені усе одно.
    Чи, може, друзі, дав я маху,
    Бо шкряботіти не дано?

    Долизую вино зі склянок -
    Нема еклог, сонетів, од.
    Похмільний видався світанок:
    У музи скінчився окот.

    01.12.12017р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  22. Олександр Сушко - [ 2017.12.01 09:16 ]
    Хочу
    Не люблю тебе. Піду.
    Бо стара опецькувата.
    Хочу файну, молоду,
    Аби мацати іззаду.

    Щоб не мала за козла,
    Доглядала пильно, ревно.
    Аби цілу ніч трясла
    І не злазила із мене.

    Ти пропахчена борщем,
    А мені потрібна квітка.
    Я ховаюсь за кущем,
    Страх трясе мою борідку.

    Заступ лапа не трима,
    Бо у мене хвора спинка.
    Бігти сил уже нема
    І поламана ковінька.

    Мо, піти на велотрек,
    Покачати гарно преса?
    Та не гнеться поперек,
    В роті пусто без протеза.

    У мотні куняє міль,
    Скоро під надгробні плити...
    Тьопай кашу у таріль:
    Із тобою буду жити.

    01.12.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  23. Домінік Арфіст - [ 2017.12.01 00:52 ]
    Рахель - Кінерет (з івриту)
    Ось Голанські висоти – на відстані дотику.
    Та раптове «Ні кроку!» – немовби наказ.
    Спить Хермон в самоти́ні одвічного спокою,
    З білосніжних вершин зі́йде холод ураз.

    Ось на бе́резі пальма тріпочеться вітами –
    Ніби чубчик хлоп’яти на вітрові дня.
    Зазирає пустун у Кіне́рет привітливо
    І дитячими ніжками хвилі ганя.

    Зимні квіти як іскри на радість нам лишені –
    Анемона-жарина і сонце-шафран.
    Схили днями бувають зела́ зеленішими
    І як си́нява синій небес океан!

    Якщо доля моя прирече мене падати,
    Моє серце засвітить для інших вогні,
    Бо хіба я вас можу забути і зрадити,
    Мої юні, любов’ю ося́́яні дні?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  24. Гренуіль де Маре - [ 2017.11.30 20:23 ]
    Іноді краще не спати
    Сніпок сновидінь зотлів,
    Розсипався безпорадно –
    Стримлять остюки в кублі
    Зім’ятого простирадла.

    Закопчені дзеркала
    Понуро відводять очі:
    Ти зроду по той бік скла,
    Якої ж ще правди хочеш?!

    Досвітній півсон крихкий,
    І втіхи у нім негусто:
    Шукає рука руки –
    Знаходить задублу пустку.


    Рейтинги: Народний 6 (5.59) | "Майстерень" 6 (5.67)
    Коментарі: (15)


  25. Олександр Сушко - [ 2017.11.30 19:25 ]
    Могильне фото
    На могильних фото ми хороші,
    У житті, на жаль, усе не так.
    Доки ходим - гроші, гроші, гроші..
    У горлянки пхаємо усмак.

    Тліють у землі готівки гори,
    В рай бабло уже не донести.
    На горбочку - айстри та майори,
    У віночки вдягнені хрести.

    Різблені із каменю погруддя,
    Статуям - позаздрять і царі.
    А недавно драли шкури людям,
    Кров пили неситі упирі.

    Не вгадаєш, де лежить людина,
    Де катюга із обличчям злим.
    Всі гріхи сховала домовина,
    А на фото - чистий херувим.

    Хай від мене зостається присок,
    Не світив талантами ніде.
    Байдуже - який на фото писок,
    Головне - це жити для людей.

    30.11.2017р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  26. Ярослав Чорногуз - [ 2017.11.30 00:33 ]
    Прийшла зима
    Прийшла зима, прийшла сумна,
    Така ще трохи слабосила.
    В туман закутала вона,
    Все білим шовком застелила.

    Химерні обриси дерев
    І небо, як овеча вовна.
    І вечір в сутінки бере
    Усе поблідле і безмовне.

    Мов чути шепіт потайний -
    Поміж гілля іде розмова...
    Переплелись дві сивини -
    Жовтава осені й зимова.

    І вітерець не поспіша,
    Серпанком сивим очі лащить…
    І диха спокоєм душа -
    Що може буть для неї краще?!

    29.11.7525 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  27. Володимир Бойко - [ 2017.11.29 22:26 ]
    Іронічні рубаї
    Коли ти висох, як скелет,
    І їш один лиш вінігрет,
    І виглядаєш, як дистрофік –
    То ти є істинний поет.

    Як черево твій хід спиня,
    І у штанах тріщить матня,
    Коли ти важиш три центнери –
    Ти не людина, а свиня.

    Не лізь по кавуни в казан,
    Не йди по зупу у баштан,
    Коли дороги ти не тямиш,
    Ти не людина, а баран.

    Коли ти п’єш з чужих джерел,
    І зириш зверхньо, як орел,
    То ти не керівник державний,
    А найсправжнісінький козел.

    Як ти забув своє коріння –
    Ти найнікчемніше створіння,
    І місце твоє в купі гною
    Межи полови і лушпиння.

    Не плюй у батьківську криницю,
    Вона тобі іще згодиться.
    Як душу ти свою спаскудиш, –
    Душа згниє і засмердиться.

    Не спокушайся на чуже, -
    Своє любити час уже.
    Хто на чуже роззявив рота,
    Той і свого не вбереже.

    З чужим до столу не сідай,
    Ти від чужого геть втікай.
    Він, мов кота, тебе задушить,
    Під пліт запорпає – і край.

    Підступний має сто облич,
    Не пий з підступним могорич,
    Тебе він замордує нишком,
    Й здихати кине наузбіч.

    Ти мудрим будь, як Соломон,
    Не йди до дурня на поклон.
    Ти дурня мудрістю здолаєш –
    Такий неписаний закон.

    Не пий горілку, як скотина,
    Не забувай, що ти – людина,
    Бо можеш здуру все пропити –
    Добро, родину, й Україну.

    Жінок облесних обминай,
    Із ними в гречку не стрибай,
    Бо згубиш честь свою й здоров’я,
    І втрапиш в пекло, а не в рай.

    В житті як дбаєш, – так і маєш,
    І як постелиш, – так лягаєш.
    Якщо те й знаєш, що гуляєш –
    У злиднях й холоді сконаєш.

    1996-2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  28. Олександр Сушко - [ 2017.11.29 16:56 ]
    Хворію
    Хапко узяв кредит. А ти - плати!
    Даниною обкладено онуків.
    Перед народом гроші не світив -
    В офшори заховав усі рахунки.

    Зацарював моссадівський агент,
    Довкола трону - без цепів собаки.
    На визиски отримано патент:
    Усіх поставить у країні раком.

    Поспільство, наче ниці жебраки,
    Від голоду тримається за линви.
    Петро ж торбину, з щедрої руки,
    За півмільйона прикупив дружині.

    В Америці на тижні був кагал.
    Схвалили: Крим, Донбас - уже Росія.
    Качають із держави гої нал,
    Вдягнув ярмулку православний Київ.

    Притомнію. У голові луна,
    Домучили з семітами кошмари.
    Кладе компрес турботлива жона:
    Ну, що б робив я без своєї Сари?

    29.11.2017р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  29. Олександр Сушко - [ 2017.11.28 21:17 ]
    Мир
    Ну що, панове, крівцею впились?
    Ковтали вволю, ляпки біля рота.
    На фоні трощі дурень каже «сheese»,
    Додому одішле дебільне фото.

    А на Печерську смокчуть шоколад,
    Цвірінькають про вбивство з пієтетом.
    Ту банду я поставив би у ряд
    І розстріляв усіх із кулемета.

    Івану із села – брудний бліндаж,
    А сину владоможця – пляж, дівчата.
    У постіль ананаси носить паж:
    Тут допоможе бойова граната.

    Упир керує сонмищем овець,
    У плоть зубиська устромляє м’яко.
    Його чекає нелегкий кінець:
    Уже несуть осикову ломаку.

    Не втримати народ на повідку -
    Наповнилася лютістю загата.
    Вже бачу - висне пузо на штику,
    Працює кат. Та я, чомусь, не радий.

    28.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  30. Олександр Сушко - [ 2017.11.28 19:20 ]
    Осколок
    Більш в окопі землю не гребу,
    І не треба узувати берці.
    Скоро облаштуюсь у гробу –
    Громовиця втрапила у серце.

    Може, і вернувся б у село,
    Та не хочу родичів лякати.
    Ангелу сідаю на крило –
    Хай несе в небеснії пенати.

    З високості оглядаю світ,
    Тиша огорнула позазем’я.
    Тане у душі гіркавий лід,
    Бо зустріне у Едемі неня.

    Біля брами я вже не один,
    Зразу не пролазим – забагато.
    Та зіскочив із пательні лин:
    В пекло поверта дефибрілятор.

    Прокидаюсь, мокро на щоці,
    В тіло наштрикали жменю голок.
    Лікар смерть тримає у руці,
    Каже: - Ось, козак, тримай осколок.

    28.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  31. Олександр Сушко - [ 2017.11.28 18:39 ]
    Сивина у бороду
    Тішусь, оглядаючи дівчат,
    Хай краса щодня мозолить очі.
    Розстібаю байковий халат,
    Під запаску упірнути хочу.

    Ну скажіть, хіба моя вина,
    Що люблю стрункі дівочі ноги?
    А мені без пестощів - хана,
    Пити буду самогон потроху.

    Краще жінки в світі ніц нема,
    У весталки - ох яка фігура!
    Звабу починаю жартома -
    Поцілунки, охи, шури-мури...

    Утридцяте за добу промок,
    Дерев'яний, наче потороча.
    Видимає бульку чавунок:
    Непритома, дрижаки та корчі.

    Висохли і "яблучка", й Адам,
    На балкон злетілися ворони.
    Молодому любощі - бальзам.
    Дідові - смертельні перегони.

    28.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  32. Олександр Сушко - [ 2017.11.27 19:42 ]
    Новий світ
    Чую сморід з люципера пащі,
    Звуки єрихонської труби.
    Баглося змінити світ на краще -
    Гримав словом у пласкі лоби.

    Думав, що достукаюсь до неба
    Та не знав потрібних молитов.
    Люд жує. Земні його потреби,
    Байдуже - чи сі бемоль, чи до.

    Я тону, знесилений, ламаюсь,
    В океані бруду - все чуже.
    Щогли впали, розірвався парус,
    В серце розпач штрикає ножем.

    Стигла мудрість зовсім ні до чого,
    Бо в отари безліч пастухів.
    Я шукав гармонію та Логос,
    А знайшов словес пусті міхи.

    Під ногами чую тихий шерех
    І хлюпоче тихо водолій:
    Вірні музи винесли на берег
    В світ краси, незайманий, новий...

    27.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  33. Іван Потьомкін - [ 2017.11.24 19:02 ]
    "І молитимусь за тебе, доки б'ється серце"

    «Як не хочеш усю правду, повідай дещицю:
    Чи сватів до тебе слати, чи піти топиться?
    Чом ти голову схилила, вії опустила?
    Може, кращого від мене, бува, полюбила?..
    ...Не розказуй, голубонько. Нема у тім нужди,
    Бо ж на личеньку твоєму заквітають ружі.
    Хай він, може, таки кращий і для тебе любий,
    Та вірнішого від мене не було й не буде.
    Можна б, звісно, утопитись чи випити зілля,
    Та прийду, якщо покличеш, на твоє весілля.
    І проситиму, як брата, обранця твойого,
    Щоб беріг тебе, мов квітку, даровану Богом.
    І якщо нам у подружжі не судилось бути,
    То порай мені, кохана, як тебе забути.
    Кажеш, маєш таке зілля близько перелазу?
    Як даси мені напиться, забуду одразу?
    Із рук твоїх буду пити. Крапля не проллється.
    І молитимусь за тебе, доки б’ється серце».



    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (4)


  34. Анна Віталія Палій - [ 2017.11.24 13:16 ]
    , , ,
    Печалі в очі – сонний вітровій,
    А затишок – хіба за виднокругом.
    У чорно-білі клавіші (не вір!)
    Вдихнув Господь не голос – білу тугу
    На тлі земнім усіх людських надій.
    Пробудне сонце зійде серед ночі.
    А нині в очі – сильний вітровій,
    Ув очі.

    У пісні не гармонія – печаль
    Літає небом – болем у любові.
    Покореним скорботою – і жаль,
    І біль, і висота, і віще слово.
    Така робота вісникам судьби
    Судилася – земними хоругвами.
    …Маленька пташка у вітрах дзвенить
    І просить мами.

    Не плач, пташино, сталося, збулось,
    Вже відлетіло у небесний вирій
    Тремтливе серце. Золоте зело
    Дозріло у жахнім життєвім вирі.
    Розпроменила крила висоти,
    Що аж самій незвично в піднебессі.
    Окутав ангел миром: ти – лети!
    Твій лет міцніє для нових піднесень.
    13. 05. 2017 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  35. Світлана Мельничук - [ 2017.11.24 11:01 ]
    Це я...
    Це я.
    Не помилка
    і не здалося.
    В місцях розривів
    все так-сяк зрослося.
    Хай доля викидала
    "па" химерні,
    ми не здалися,
    ми обоє вперті.
    Кому залишиш
    серця цінний спадок:
    будинок втіхи,
    суму кілька грядок
    і радості спонтанну прибудову,
    маленький сад
    великої любові,
    горище,
    на якому всяке-різне?..
    Мені - не можна.
    Нам ріднитись пізно...

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (9)


  36. Сергій Гупало - [ 2017.11.22 23:44 ]
    * * *

    В дятла нагло заболіла голова:
    Черв’яків немає і роботи.
    Тукає не дзьоб, а серце. І слова –
    Знизу, від людeй, – не до скорботи.

    Бо за тишу-втіху дятлику – «Віват!»
    Символічний птах у нашім часі…
    Слава птиці – саме той формат,
    Що сподобався народній масі.

    Їжу почекай, а патріотом будь.
    Шлунок часто в інший бік заводить.
    Попливла крихка людська могуть –
    Дятлу почала читати оди.

    Добре, дятел не ловив похвальний сенс –
    Полетів далеко, там і вижив.
    А удома, де Макар телят пасе,
    Черви точать українські вишні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.71)
    Коментарі: (2)


  37. Олександр Сушко - [ 2017.11.22 20:57 ]
    Приреченість

    Країна - болото. В макітрах - бардак.
    Пророкам одрубано руки.
    В Європу - синиця, в Америку - рак,
    Лишилась пожива для щуки.

    В загаті задуха. Пливуть карасі
    На крихти, що впали із неба.
    Померли відпущені миру часи -
    Розчахнуті брами Ереба.

    Лахміття шансону оздоблює джаз -
    Нема що мотати на вуса.
    У бруді недопалок чавить обцас:
    Сюди я уже не вернуся.

    Кінчається віра, терпіння, кіно,
    Щупак доїдає дрібноту.
    Та дике волання стрясає вікно -
    З Донбасу дарунок - "двохсотий".

    Карась невибагливий. Виживе скрізь.
    Я ж - птах. Та обламую крила.
    Ти, друже, - тікай! Після бійні - вернись
    Й насип наді мною могилу.

    22.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" 6 (5.82)
    Коментарі: (3)


  38. Світлана Майя Залізняк - [ 2017.11.21 14:15 ]
    Самість
    1

    Жити так - щоб скучали по смерті.
    Бути правильним шкодить аж-аж...
    Тут савани, гаї... круговерті...
    На пегасові пишний плюмаж.

    Купка друзів, чотири бесаги.
    На коржах - махаонів, пташок...
    Я - левиця, то ж - супервідвага...
    Від візиту німотство чи шок.

    Куропатва боїться, відходить.
    Сарна юна з калюжі гай-гай...
    Вірші гуски - общипані - в моді.
    На мережані глипне минтай.

    Не почуєш - вода ж - ні словечка.
    Ось ліани для мавп, какаду...
    Я навчала три роки овечку,
    А тепер барикади кладу.

    2

    Бовваніє, спалахує образ.
    Дикобраз - на прослави горіх...
    Не для мене крихкенька цинобра.
    Б'ють червіньку міцні гончарі.

    На кружалах застигне мрійливе.
    Візерунками ляже печаль.
    Де лілове - то зрубані сливи.
    Пропливає між піни Грааль.


    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (6)


  39. Світлана Майя Залізняк - [ 2017.11.21 10:57 ]
    У пошуках оптимізму
    1

    Вірша без драйву не створиш.
    Миру немає ніде.
    Трішечки спокою - в норах.
    Горн щуролова гуде...

    2

    На Інститутській сумливо.
    Ятки осінні... мовчиш...
    Жорна скрегочуть, а мливо -
    На обіцянок спориш.

    Жінка товста при дорозі:
    "Дайте поїсти!"... туман...
    Бар ось - розсадник цирозу.
    Душу веде талісман...

    Тож не ходила на другий...
    І... не відчула вини.
    Древа безлисті... муруго.
    Фобії зла - з глибини.

    3

    Сенси в любові та стрічах...
    Брама Софіївська... люд.
    Боже, спасіння б нам, віча...
    Й мегапоразки паскуд.

    Ця землетроща - єднальна?
    Щуки пливуть між афіш.
    Вмерти у пащі похвально.
    Сиротам - цяця та гріш.

    Може, й не варто - сумного.
    Мрії - фламінго... безе...
    Доброго світу премного
    Смерч із-за Бучі несе.

    4

    Бризкай модерні парфуми.
    Дим цигарок... перегар.
    Стрес - у куми й товстосума.
    Худне чудес календар.

    В пошуках тем, афоризмів
    Жити цікаво, авжеж.
    Вибір: арена чи схизма
    Серед локальних пожеж.

    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (4)


  40. Любов Бенедишин - [ 2017.11.20 16:51 ]
    ***
    Оздобить слава перлами корито,
    Натре до блиску саморобний німб.
    Усі спішать кудись несамовито,
    Підкорюють зачовганий Олімп.

    …А ти сиди в не-затишку своєму,
    В тіні мовчання – вже сама як тінь –
    І душу потрясай: до сліз, до щему,
    До крику, до осяянь, до прозрінь…

    20.11.2017


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  41. Тата Рівна - [ 2017.11.15 14:40 ]
    Коли...
    Коли загине останній гебістський послід -
    Вже розкладеться на атоми та плями,
    Тоді тільки Бог приїде до України,
    Стане ногами,
    Торкнеться руками
    Ляже обличчям на землю її вологу -
    І заридає, як батько, а не як Бог,
    Як Той, що пестив і Авеля, і Каїна
    Що вчився добре в своїй божественій школі.
    Й за жодних обставин, тобто – ніколи
    Не сплутає Україну й о(у)країну.
    Як той, хто проти всіх камуфляжів
    Й не схвалює хрестові походи.
    Звісно, він ще вимастить ноги кров’ю, гімном та сажею.
    Звісно, він визнає, що навіть Бог часто буває дон Кіхотом
    Коли не всі вітри – його коні,
    Коли не всі ріки – його жили.

    Інколи Бог довіряє ідіотам,
    Які усе палили б й усе - спалили….

    На згарищі цього світу ще довго літатиме вохра,
    Бо кров, зварена з залізом, кружить, мов пластівці.
    І скаже тихенько апостолам, що він – контра!
    Що кожна дитина, яка замерзла у таборах,
    Яка розстріляна чужими татами чи мамами,
    Яка заморена у муках й стражданнях Христових -
    Стала маленьким янголом смерті й нині в міських дворах
    Виловлює нащадків тих, кому тоді було добре
    Їсти, спати, тримати автомати в руках, кидати людей до кліток
    Ламати ребра кволим.
    Але прийшла пора… на все прийшла пора -
    І вітер ліг, як втомлений алкоголік.

    Коли загине останній гебістський послід,
    Вихрещений в соборах, вивчений за кордонами,
    Виплеканий у купелях чужих сліз.
    Коли перестануть летіти кістки з-під коліс
    Божественого байка -
    Тоді він спиниться, зніме шолома й скаже – ВСЕ!
    Ви – живі, ви – подоба моя – люди,
    Ваше минуле тепер – чорна байка, лякалка для нащадків,
    Бузувірів чи тих, кого життя ломане під дих -
    скаже
    А поки!
    Діти
    Упирів, пийте кров дітей своїх!
    А мені -
    Дайте спокій!

    15.11.2017
    Рівне


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (1)


  42. Домінік Арфіст - [ 2017.11.12 10:47 ]
    дівчинко моя...
    дівчинко моя… казочко моя… кізочко моя невагома…
    розпатланих косенят запашна золота солома…
    в небо стрибаєш… гладиш руку мою що пише…
    все крім любові – залишене… все крім радості – лишнє…
    тихо шепочеш усі скоромовки мої – ваганта і скомороха
    мавпочка моя… мавочка… Пеппі Довга Панчоха…
    ти закохаєшся – ясно ж! – лишень у Пітера Пена
    морем маритимеш… що тобі там якась мурена? сирена?
    ти колись проведеш мене у останню путь – ні сльози́-ні сло́ва –
    де душа моя у клино́писі… у тайно́писі... душа моя – мова…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  43. Галина Онацька - [ 2017.11.11 23:35 ]
    Рибалки. (Гумореска)

    До рибалки готувались куми вже давненько:
    «Чікі-пікі» має бути! Майже все новеньке:
    І вудилища й гачечки, вищий клас – наживка,
    Ну й закуска також файна, головне – наливка.
    А того добра багато добрі газди мають,
    Бо ж самі те «пійло» славне про запас ладнають.
    Все зібрали: і прикормку, і садки, й приманки,
    Наварили і пшениці, кукурузи, й манки
    Все що хочеш є на вибір, на плотву і «карпа»,
    А який чудовий «сидір»! Ще б в додачу фарта!
    І картопелька, і курка, часничок і сало,
    Помідори, огірочки, ковбаси - навалом.
    Ну й сховали оковиту, від очей жіночих.
    Якось треба і зігрітись, бо холодні ночі.
    Так, нічого не забули, навіть чай і каву.
    Отакі в кумів є плани: погулять на славу.
    Але доля тут вмішалась так, як забажала:
    Для кумів випробування чимале послала.
    Жінчин родич із Росії приїхав нежданно.
    Кум Петро втрача надії - рушаться всі плани.
    Але родич заявляє: - Я люблю рибалку.
    І Катруся ще благає: - Ну візьміть… що, жалко?
    Хитрий родич наче носом чув, де буде свято.
    Ну і як ти тут не візьмеш жінчиного брата?
    Хай троюрідний, не рідний, ще й москаль поганий,
    Але проситься ж так гарно, хоч клади до рани.
    Й Василю не до вподоби, тільки де діватись?
    От вони утрьох рибалить стали тут збиратись.
    Все і так давно готове, старту всі чекають:
    Виїжджаємо раненько – півні заспівають.
    Думали – проспить москалик, виїдуть без нього,
    Але дивляться – чекає зрання край дороги.
    Амуніції багато, тож взяли й прицепа,
    І вже мчить авто бувале до ставочка степом.
    Сторож на ставку знайомий, то ж нема питання:
    - Ловіть хлопці, скільки хочте, з вечора до рання.
    Розмістилися, як треба, з кльовом все в порядку,
    Та москалик все киває: треба б підзарядку.
    Козаки були не проти, хлопи хлібосольні,
    Давай страви діставати й пійла алкогольні.
    День до вечора гуляли, юшки наварили
    Та такі тепленькі стали, що не має сили.
    А москалик свою «водку» з торби тягне вперто:
    - Всьо у вас братішкі вкусно, а сладкого нету!
    Вон же пасека у гречки славная, большая.
    Ведь давно спустился вечер, не видать хазяєв.
    Пасека таки огромна, жадниє ви больно!
    Вдарили кумам у скроні пари алкогольні:
    - Ми? Ми жадні? Та поїдем, візьмем цілий вулик! -
    А, що то чуже, зопалу куми і забули.
    Аж дорога закурилась, піднялась пилюка,
    Хочуть куми доказати – мед дістать не штука.
    Через чагарі прокрались… На пасіці тихо!
    І схопили перший вулик, та на своє лихо.
    Швидко вулик на прицепа і давай тікати,
    Бо ж сердито пес загавкав і біжить, кудлатий.
    Вискочили на дорогу та стали рішати,
    Що вже краще мабуть їхать буде їм до хати.
    Довго їхали полями, знов широким степом.
    Тільки не візьмуть до тями, що там за прицепом.
    Переслідує їх псина всюди по дорозі,
    - От диявольська личина! - Братія в тривозі.
    Якось аж протверезіли. У село примчали
    Всі собаки їх страшенним гавкотом встрічали.
    Вийшла Катря – руки в боки: - Що за «оборудка»?
    Нащо ви сюди приперли цього пса і будку?
    04.11.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (1)


  44. Олександр Сушко - [ 2017.11.11 14:44 ]
    Болить
    Поглянь! Довкола горе та біда -
    Ляга майбутнє під надгробні плити.
    Юнак - воює. А пацюк - газда,
    Торгує антрацитом, динамітом.

    Прибуток від гешефтів - це святе,
    У ворога кінчаються патрони...
    Жоні ж потрібне з перлами біде -
    І йдуть ночами фури, ешелони.

    Не гріла погань черевом Майдан,
    Але керує, плямкає, при владі.
    Сусіда каже: - Знов жидівський клан.
    У нас - руїна. Ці ж - у шоколаді.

    Не згоден я. Не в цьому справжнє зло,
    Сини Абрама теж чекають миру.
    Але у них розумніше чоло,
    А ми слова сприймаємо на віру.

    Майструє знову пастку нам олжа.
    Та мусим обирати верховода:
    Якщо на фронті в ямі не лежав -
    Не маєш права керувать народом.

    11.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" 6 (5.82)
    Коментарі: (7)


  45. Домінік Арфіст - [ 2017.11.10 13:10 ]
    Любові Бенедишин
    а ще – ми житимемо безмежно серед житів
    не помремо молодими і розчарованими
    навіть якби хтось із нас того захотів…
    ми священними мандруватимемо коровами…
    будемо поза грою – діти в числі і часі
    плакати і радіти – казочка відбулася
    і самотність посіяна виросла у ліси
    зазвучали хорами неголосні наші голоси
    мовою всотані всі наші помисли і слова…
    …житимемо – Бог нас у музику заховав…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  46. Ночі Вітер - [ 2017.11.08 16:56 ]
    Ти зі мною...

    Ти зі мною – обірваний вірш.
    Ти зі мною, що мати без сина.
    Ти – є зрада, якої вірніш
    Ще не стріла кістлява провина.

    Я без тебе – покинутий дім,
    Я без тебе – загублені мрії,
    Я – молитва у слові німім,
    Що застигла в очах без надії.


    Рейтинги: Народний 6 (5.81) | "Майстерень" 6 (5.92)
    Коментарі: (10)


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2017.11.08 02:02 ]
    Прощальний сонет
    Дорогі друзі! Видавництво "Харків. Майдан" друкує нині мою нову книгу - по суті - здійснилася мрія, про котру я мріяв усе своє поетичне життя - вдалося підкорити вершину найскладнішого жанру поезії - сонета - написати корону сонетів "Світло кохання", присвячену моїй дружині Раїсі.* Директор видавництва "Майдан" Анатолій Стожук допоміг знайти мені поважного критика - професора знаного харківського університету ім. Каразіна, академіка Ігоря Михайлина, який написав передмову до моєї книжки. Ось два уривка з неї:
    "Найвищим виявом поетичної майстерності є корона сонетів, яка складається з п’ятнадцяти вінків сонетів, що розвивають спільну тему. Це суперскладна мистецька споруда: на неї поширюються правила творення вінка сонетів; усіх творів має бути 225 (15 * 15), причому останній вінок повинен складатися з магістралів попередніх чотирнадцяти вінків сонетів.
    До появи корони сонетів «Світло кохання» Ярослава Чорногуза українська і світова літератури цього жанру не знали. Не могли його опанувати з огляду на його унікальну складність. Нещодавно сумський поет Юрій Назаренко у книзі «Королівський вінок сонетів» (2004) зробив спробу подолати цю вершину. Але його твір, цікавий сам по собі як експеримент, не відповідав низці канонічних жанрових вимог до корони сонетів. Тож і спроба не може вважатися успішною. Вершина лишилася не подоланою. І лише відтепер можна сміливо говорити про її підкорення.
    Читача чекає видатний твір нашої сучасності, якому сама його жанрова природа забезпечила місце в історії літератури. Це перший в історії української і світової поезії твір, виконаний у жанрі канонічної корони сонетів. Водночас це - цікава, наповнена внутрішніми пригодами, поема про кохання, яка попри архіскладну форму, досить вільно, легко читається і сприймається. Відображаючи індивідуальний досвід поета, вона репрезентує загальнолюдську інтерпретацію цього почуття, а відтак надає можливість кожному читачеві впізнати себе в закоханому ліричному героєві."** Кінець цитати.
    Так, сталося, що я не встиг познайомитися з тим, хто написав такі вікопомні скрижалеві слова про мою скромну працю. Два дні тому, 4 листопада, на 65-му році життя майстер критичного слова, чудова людина Ігор Леонідович Михайлин відійшов у вічність. Вічна пам"ять йому, земля пухом, хай легенько йому спочивається на луках Сварожих. В пам"ять про цю золоту людину у мене народилося кілька рядків, звичайно ж у формі сонета. Додаю також портрет Ігоря Михайлина:


    Мій критику, не чув од вас хули…
    Чарівна осінь тихо сльози ронить.
    Благословили в світ мою корону
    І в засвіти із яви відійшли.

    Думок дозрілих виноградні грона…
    Вони – немовби мудрості посли.
    Із них високі замки Ви звели,
    То людяності й сонця бастіони.

    Напевне порадіє сила зла –
    Не житиме шляхетний лицар далі!
    Та промінь Ваш душевного тепла

    Народить світлу сотню із печалі.
    О велете письмового стола,
    За Вами плачуть Вічності скрижалі!

    6.11.7525 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  48. Домінік Арфіст - [ 2017.11.07 20:36 ]
    пісенька сільського дурника (Блаженні пісні)
    не бусурмани... не звіро́та ми…
    у нас правічні на селі закони…
    від крові восени двори червоні –
    скотину б’ють для довгої зими…
    вишневі в небо випнуті дими
    коптиться свіжина і смалець ллється
    а я збираю трави для зими
    і тільки ледар з мене не сміється…
    забійник п’є телячу теплу кров
    хазяйка смажить парову печінку
    а я вишукую болиголов
    і шморгаю в торбинку материнку…
    корчую сухостій… шишки ношу
    для довгих вечорів і одиноких
    коли зберу під вечір дітлашню –
    усіх моїх сяйних і яснооких…
    горить вогонь і вариться питво –
    і денне молоко і вечорове –
    ясніють як Дитятку у Різдво
    журливі очі мудрої корови…
    і златорунне тулиться ягня
    увібраним у себе божим літом
    і дивиться чудесна дітлашня
    як янголи літають білим світом…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  49. Олександр Сушко - [ 2017.11.07 17:40 ]
    Слова
    Павутина слів. Нічого більше.
    Думав, одболіло...ні, пече.
    Поділюся нині щирим віршем,
    Муза хай поплаче за плечем.

    У окопах меншає поетів,
    З-за Дніпра баталії ведуть.
    Он, у миші - радість, творчі злети,
    Закипає паперова лють.

    А у мене в серці гостра голка,
    Здав "мотор", зачах, перегорів.
    Десь у грудях куля і осколки -
    Вийняти бояться лікарі.

    Ти пиши, поете - оди, станси -
    Про любов, погоду і ліси.
    Про війну ж - не треба, не торкайся,
    Бо цього достойні не усі.

    Переходжу на мажорну тему,
    У житті знайшов нову мету.
    Стишити не можу тільки трему -
    Длань пришили, та не до ладу.

    Досі тисне тупо на гашетку,
    То ж усоте зламано перо.
    Корвалолом скрапує піпетка
    І обола вигляда Харон.

    У степах лишилися могили,
    Друга там шукав і не знайшов.
    Ось, пишу, неначебто чорнилом,
    Придивився - почорніла кров.

    Павутина слів. Нічого більше.
    Думав, одболіло...ні - пече.
    Поділився, врешті, щирим віршем,
    Муза тихо плаче за плечем.

    07.11.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (5)


  50. Іван Потьомкін - [ 2017.11.07 17:59 ]
    Характерники

    Відтоді, як з ночов кленових
    Мене життя закинуло в цей світ,
    Не пригадаю дядька Хведося
    Без стружок та олівця за вухом.
    Теслею був знаний
    Дядько на Канівщину всю.
    А в Грищенцях
    Його вважали ще й диваком.
    Не пив і не смалив.
    Цуравсь ікон і церкви.
    Штундою був дядько і говорив мені:
    «Повсюди, Бог, Іванку.
    Повсюди Його око».
    По роботі дядько допізна читав.
    В селі бібліотеки не було,
    І він в суботу вирушав до Канева.
    З книжками заходив до перукаря Арона.
    Сказати б, нелегального в юдеїв ребе.
    Про що годинами вони там говорили,
    Я здогадавсь уже в Єрусалимі,
    Коли занурився у Книгу Книг...
    ...Двом характерникам було про що погомоніть.




    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   60   61   62   63   64   65   66   67   68   ...   175