ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Мирослав Артимович - [ 2017.02.03 18:14 ]
    До віри (з циклу Парономазія*)
    Ніч ховається за ранок –
    ось і день новий настав
    і вуаллю із туману
    опускається на став.
    Трави, росами умиті,
    день доводять до пуття,
    час, пресований у миті,
    випромінює життя.
    А на обрії – о диво –
    сяйво ранішніх заграв.
    Потягнувся день сонливо
    і на повну міць заграв.
    Просинь неба ізвисока
    оглядає білий день
    і про синь моргає оком,
    що за хмарами гряде.
    Хтóзна, чи згодяться хмари
    небо вимити до дна,
    а чи, може, грім ушкварить
    й знахабніє дощ – хто зна?
    Не злякати нас дощами
    (не боялися ж зими),
    думає, що кине камінь
    в нашу грядку дощ – а ми
    будем скиглити, що нежить
    подолає нас умить? –
    У суху пірнем одежу:
    більше нежитю – не жить

    Не втрачаймо ж бо довіри
    до багатства мовних плес:
    вчімося, вилазьмо з шкіри
    і – до віри у прогрес!

    01.02.2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (16)


  2. Світлана Мельничук - [ 2017.02.03 11:47 ]
    ***
    Срібні пальці дощу
    обнімають за плечі
    парасолю мою
    у веселих тонах.
    Акцентую важливе,
    заношую речі -
    до дірок у свідомості
    і почуттях.

    Так замріяно вітер
    куйовдить волосся,
    де краплина дощу,
    мов тіара сія.
    ...І танцює душа,
    задоволена й боса,
    на травичці рясній
    в Єлисейських полях.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (14)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2017.02.02 23:34 ]
    Заклинання любові*
    Полюби мене знову, кохана,
    Відречись від огуди й журби,
    Хай на серці затягнеться рана,
    Полюби, полюби, полюби.

    Полюби мене знову - до болю,
    До тремтіння щемливого рук.
    Я страждання твої обезболю,
    В білі шати я сум уберу.

    Полюби мене знову… Як пісня –
    Хай життя наше лине в світи,
    Хай веселка у небі повисне –
    О світи мені, сонце, світи!

    Полюби мене знов. Хай зігріє
    Нас повітря жагуче весни.
    О прилинь, о прийди, наче мрія,
    Наче казка - в мої віщі сни.

    24.01.7520 р. (Від Трипілля) (2013)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  4. Адель Станіславська - [ 2017.02.02 18:09 ]
    Вона носила вірші між думок
    Вона носила вірші між думок...
    Їх пагони, мов проліски з під снігу
    тягнулися до неба, до зірок,
    сердець людських, проталюючи кригу.

    Вона носила світло поміж брів...
    Його проміння пестило зіниці
    зустрічних віч і лагідно зорів
    ласкавий усміх збайдужілим лицям.

    Вона тулила сяйво до грудей....
    Плекала, мов жарину в серці ватри.
    Калічилась прорізами ідей...
    Чужих ідей, що вилися, як мантри

    довкіл її чутливого єства,
    довкруж її щемливої незгоди
    молитись не до Бога - божества
    наскрізної фальшивої породи.

    Вона носила втишену печаль...
    Тавро на серці стигло полиново.
    На помежів'ї снів тужив скрипаль
    та инеєм обтрушувалось слово...

    2017


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (10)


  5. Вікторія Торон - [ 2017.02.02 13:45 ]
    Люди б'ються*
    Люди б’ються за міфи, ідеї, фантоми,
    за портрет у піску на краю океану,
    за уроки пори початкової школи,
    за ведучу, від штучного пафосу п’яну,
    за слова мерехтливі – «велика», «культура»,
    що забилися в пам’ять твердіш «отченашу»,
    так, що пружиться зверхності мускулатура,
    і душа поривається в бій рукопашний.

    Люди йдуть убивати за гордості рану,
    за навіяну пам’ять уявної слави,
    за напій одурманливий самообману,
    маячливий делірій сліпої розправи,
    за відлуння книжок, недочитаних змалку
    (а дочитані – з пам’яті стерті, забуті),
    і за те, щоб віддати себе до останку
    добровільно незрячій, розбурханій люті.

    Люди прірви розхитують в древніх глибинах,
    давні струпи зривають, горять в лихоманці,
    у чужих – власну хитрість ховають – провинах
    і втрачають себе в макабричному танці.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (8)


  6. Віктор Кучерук - [ 2017.02.02 04:43 ]
    Нема надій
    Нема надій і віри вже нема
    Що згине враз війна, неначе буря, –
    Вона повзе Донбасом, як чума
    Несамовита, нагла і понура.
    Реве біда над попелом степів
    І “Градами” викопує могили
    Усім, хто воювати не хотів
    І тим, кого спиняли й не спинили.
    Яка розрада в горі та чому
    На це не мають відповіді люди
    Окрадені та скривджені в Криму,
    Ошукані та змучені повсюди?..
    О, Господи, загинути не дай
    Дурним навдивовижу власним дітям, –
    Адже погублять розбратом наш край,
    Такий чудовий у жорстокім світі.
    01.02.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (18)


  7. Володимир Бойко - [ 2017.02.01 14:11 ]
    У сутінках (автопереклад)
    Хороню я тебе в свідомості,
    Хороню я тебе в пам’яті
    Світ манливої ілюзорності,
    Я руйную аж до фундаменту.

    Тяжко нищити мною створене.
    Наче в душу кайлом вгризаюся,
    Пізно я усвідомив помилку,
    Як я гірко у цьому каюся.

    Хоч без тебе в душі сутінки,
    Не повернеш тих днів – жодного.
    Краще темрява, ніж відблиски
    Од твого ліхтаря червоного.

    2008-2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  8. Ніна Виноградська - [ 2017.01.30 21:48 ]
    Де жалоба?

    У небеса пішло сьогодні сім
    Синів найкращих рідної держави.
    Не маючи ні орденів, ні слави,
    Пішли у вічність, не минули зим.

    У душах владних, вдягнених в льоди,
    Не защемлять серця. А де жалоба?
    Вони самі не перехрестять лоба
    І не приїдуть з Києва сюди.

    Бо знають чітко - тут нема АТО,
    А є війна, де убивають кулі,
    І не поможуть у кишені дулі.
    Тому на фронт не їде з них ніхто.
    30.01.17


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (5)


  9. Вікторія Торон - [ 2017.01.30 14:10 ]
    Нічна западина. Сповільнення годин
    Нічна западина. Сповільнення годин.
    Душа теплішає у стані перемовин,
    і крізь зірчастий, лунко вичищений комин
    шукає зір когось у плетиві судин

    святої тиші, що, мов виснажений птах,
    злітає махом на земні затвердлі крихти,
    на дні зіниць його гуляють жовті віхті,
    і чорні крила спочивають на кущах.

    Я міркувала – світ великий і чужий,
    але в украдені нічні глухі години
    замерзлим гостем він в оселю мою лине,
    за день приборканий, з утоми півживий.

    Я тереблю його, та носом він клює,
    ми сидимо за ненакритими столами,
    він вислуховує мої набридлі драми
    або цікавість напівсонно удає.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (16)


  10. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2017.01.30 11:01 ]
    Який відсоток снігу в цім піску?
    * * *

    Який відсоток снігу в цім піску?
    Ти – жертва ЖЕКів, зимо білотіла...
    Якби не на короткім повідку –
    ця юна хаскі в небо полетіла б!

    Який відсоток зайвих серед нас?
    Кого було б позбутися доцільно?
    Ламають
    керзачі дідівські
    наст...
    Тримаймося, мої дорогоцінні.

    Кому ж перемагати, як не нам,
    не надто ситим,
    втім, і не примхливим!
    Трива багатовимірна війна –
    та віру й силу духу зберегли ми.

    Немов дитина, пальцями – по склу
    замерзлого тролейбуса.
    Виводжу:
    „Ламаймо наст. Лупаймо сю скалу.
    Тримаймося,
    мої
    непереможні!”


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (1)


  11. Роман Коляда - [ 2017.01.30 01:41 ]
    Піднімися на дах
    Піднімися на дах,
    Дочекайся досвітної тиші,
    Роздивись у безодні
    Невидимі траси комет.
    Що сьогодні тобі
    Цими трасами небо напише,
    Знову вірші? Не дивно,
    Бо небо - найкращий поет.

    У коротких рядках,
    У напруженій ритміці літер,
    У словах невагомих
    Водночас і надто тяжких
    Прочитай про любов,
    Що нестримна як сонячний вітер
    І про вірність планет,
    Що орбіт не полишать своїх.

    Про зірок наднових
    Вибухові раптові романи,
    Про гігантів червоних
    Колапси самотніх сердець,
    Про туманностей вічну
    Холодну бездушну оману,
    Як зітхає Сатурн
    За котримось із власних кілець.

    Піднімися на дах
    Дочекайся досвітної тиші.
    Подивись, ген твоє
    Між сузір'ями сяє ім'я.
    Це не просто слова
    В небесах, що не знати, хто пише.
    Це тобі у любові
    Небесній освідчуюсь я.

    30.01.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.45) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (5)


  12. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.29 22:57 ]
    Олексій Тичко Бій під Крутами*

    Сліди боїв у чистім полі.
    Сніги розтанули від гільз.
    Там знавіснілий од сваволі, Двічі
    Москаль на Україну ліз.

    Рядами пальта і шинелі
    На полі бою біля Крут.
    У рай для душ відкриті двері, Двічі
    Тризуб і стяг упали з рук.

    Прийшли під Крути тільки триста,
    Спартанський дух тоді воскрес.
    Упали, як у осінь листя, Двічі
    Тілами сніг укрили весь.

    Сусід північний - брат чи ворог?
    Усіх він вибив – до ноги.
    А вітер ніс на Київ порох Двічі
    І дим неволі навкруги…

    2010



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  13. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.29 01:59 ]
    Роздуми коло каміна (рубаї)
    * * *
    Ці полум`я високі язики…
    А може – квітки-думки пелюстки?!
    Красою і теплом їх упиваюсь –
    Прийшло мені осяяння таки.

    * * *
    Так полум`я тихенько гоготить,
    Потріскує, здається, кожну мить.
    А іноді й вистрілюють жарини –
    Як у житті: то мир, то все – горить!

    * * *
    Гуде вогонь, мов на семи вітрах,
    Ці дрова теж розсипляться у прах.
    Минає все… Жевріє лиш надія,
    Що істина залишиться в словах.

    * * *
    Вогню веселі все іскряться тіні,
    Так довго гріють, майже безгомінні.
    Аж виника ілюзія мені,
    Що безконечне – полум`я цвітіння.

    * * *
    Красиві дуже тліючі жарини –
    У споглядання радісне порину.
    Постане Образ раптом із вогню,
    Вони – немов квітуючі жоржини.

    28.01.7524 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  14. Любов Бенедишин - [ 2017.01.28 20:00 ]
    Час-ПІк
    А Часу – як буде:
    у нього в коморі
    ще досить облуди
    і вистачить горя.

    Загроз викрутаси.
    Кульбіти теорій.
    І байдуже Часу
    До реплік Історії.

    Йому – знов завзято
    (без сили і солі)
    брехню запихати
    у воло неволі.

    …Всевидяще око.
    Порти і портали…
    А Часу – все боком:
    аби не картали.

    28.01.2017


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (25)


  15. Олександр Олехо - [ 2017.01.28 11:43 ]
    у небо падає земля
    на гілці неба висне хмара
    вагітна зоряним дощем
    ось упаде на плечі кара
    ось набіжить заброда-щем

    усім чогось в житті бракує
    то крові ближніх то добра
    молімось Богу щоб не всує
    хоча і сенс – це тільки гра

    а кольорова птаха щастя
    пір’їни губить не за так
    десь зачарує не удасться
    міняє долю на мідяк

    живі покоси срібні роси
    осіло сонце на траву
    повисихали Божі сльози
    у сні-омані й наяву

    тримай мене моя соломко
    мої дороги і поля
    час розриває там де тонко
    у небо падає земля…

    27.01.2017


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (11)


  16. Віктор Кучерук - [ 2017.01.28 07:36 ]
    Життя ходу не зупинити...
    Коли удосвіта зникають
    Сни, наче роки золоті, –
    Лежу, стривожений до краю,
    В незрозумілій самоті.
    Адже ще й миті не минуло,
    Як цілував отут уста, –
    І, пальцем, лагідним та чулим,
    Вчував тремтіння живота.
    Грудьми розхитуючи груди,
    Мов на високих хвилях, плив, –
    І видавалось – вічно буде
    Чужа покора й мій порив.
    Сліпила очі ніч зимова,
    Позбувшись згуслої імли,
    Коли вслухалася в розмови,
    Що між цілунками вели.
    Яскраве видиво, як свічка,
    Згоріло в бистрому вогні, –
    Немає поруч молодички,
    Лиш тінь неясна на стіні
    Не рахував би скупо гривень,
    А все віддав, що приберіг,
    Щоб знову втомлено-щасливим
    Згубитись в теплих нетрях ніг.
    Але скупіші на візити
    Жінки знедавна в сни мої, –
    Ходу життя - не зупинити,
    Час, наче гори, не стоїть...
    28.01.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (18)


  17. Роман Коляда - [ 2017.01.27 17:51 ]
    Може...
    Можна піти як завгодно далеко
    Чи зовсім ніяк не йти.
    Може то в небі ширяють лелеки,
    А може то я і ти.

    Можна зірок невловимий бісер
    Пришити нитками назв.
    Вірити - звірі небесні та птиці
    Ніколи не зрадять нас.

    Можна сказати, а можна у тишу
    Продіти нитки думок.
    Знати, що час підніматися вище,
    Неначе весняний сок.

    Можна зайти за усі заборони,
    Згоріти і далі йти.
    Лики незнані поглянуть з ікони.
    Чи може то я... і ти?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (4)


  18. Роман Коляда - [ 2017.01.27 16:18 ]
    Хотів написати...
    Хотів написати легкий
    Помережаний вірш,
    Побачив - у кожному слові
    Устромлений ніж.
    У тебе в очах невагому
    Небесну блакить
    Змінило кіно про любов
    І про те, що болить.

    І літери-кванти пішли за
    Подій горизонт,
    Втім, небо це дах, що тече
    І нескоро ремонт.
    У струмені слів приладнаю
    Відерце-блокнот,
    У ньому мов риби блищатимуть
    Вервиці нот.

    Пряміють мережива наче то
    Марля бинтів
    Просякнутих кров'ю. І голосом
    Синіх китів
    Мені океан просигналить:
    "Пиши-но скоріш,
    Слова неважливі, важливо
    Що над, і що між".

    26.01.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (4)


  19. Ірина Саковець - [ 2017.01.25 18:04 ]
    ***
    Вечірній сніг неначе сон ванільний,
    що сниться місту зимному. Стихійно
    блукають липи, в лютій заметілі
    згубивши ненавмисне власні тіні.

    На перехресті кольору і звуку –
    лиш біла тиша, повна таємниці,
    і ніби хтось бере мене за руку,
    щоб з нею не лишатись наодинці.

    І наче вже стихає ця самотність,
    про себе нагадавши наостанку,
    коли сідає жовта птаха сонця
    на підвіконня дожидати ранку.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  20. Володимир Бойко - [ 2017.01.24 16:56 ]
    Позитив
    Не переймайтесь негативом,
    І генеруйте позитив.
    Це і приємно, і красиво,
    І не дратує ворогів.

    Корисно бути оптимістом, -
    Це заощадить ваш бюджет,
    І буде хліб, і буде пісня,
    І гарний настрій на десерт.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (12)


  21. Валерій Хмельницький - [ 2017.01.24 10:35 ]
    #Непозбувна_бентега - 3 (відповідь на пародію)
    Бентеги бувають всілякі
    І навіть підступні – це жах:
    Готові презлющим собакам
    Тебе на твоїх же очах

    Штовхнути у пельки голодні,
    Щоб рвали тебе на шматки…
    Дружити з такими сьогодні,
    Гадаю, і вам не з руки.


    24.01.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (12) | "Володимир Бойко Швидкокрила бентега (пародія)"


  22. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.23 22:20 ]
    Надвечір`я
    Розкішні тут розкинулись горби,
    Поволі довшають чарівні тіні.
    Похрускують сніги затерплі нині,
    Від сонця зацвітають голубим.

    І днина тихо опускає вії,
    Ховаючись у стомленім гіллі.
    З`являються вже вогники малі,
    Півтемрява у вітах рожевіє.

    І гасне заходу чарівна мідь,
    І позіхає зморено неначе.
    І сад в барлогу темну - як ведмідь –
    Заліз і впав собі в зимову сплячку.

    23.01.7524 р. (2017)
    Ботанічний сад ім. Г.Гришка


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  23. Тетяна Левицька - [ 2017.01.23 12:48 ]
    Бiлий вельон
    Ссилка на пісню:
    http://makrus-studio.com/node/1317


    Сохнуть верби молоді,
    за дощами бідкають,
    білий вельон по воді
    закружляв лебідкою.
    У блакиті рушники.
    За ставком, під вишнею,
    не примарилось таки,
    цілувався з іншою.

    Спраглий серпень свідком був
    ніжності та злагоди.
    Як же швидко ти забув
    смак суниці-ягоди.
    Білий вельон по воді
    долею невтішною.
    Заручились, а тоді -
    поділила з іншою.

    Чом не тоне вельон-біль
    відчаю, неспокою.
    Хай на нього звідусіль
    позлітають соколи,
    розпочнеться буревій,
    захлисне у вирвищі.
    Як тебе, коханий мій,
    з мого серця вирвати.

    2013 р.


    Рейтинги: Народний 5.83 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (13)


  24. Сергій Сірий - [ 2017.01.23 09:54 ]
    Ти живий! (Cповідь коханої захисника Вітчизни)
    Пахнуть порохом ще твої руки,
    І у снах ще кричиш ти: «Вогонь!..»
    Я в собі убивала розлуку
    Теплим спомином рідних долонь.

    Я так довго на тебе чекала,
    Проклинала ту суку-війну.
    І думками щодня розганяла
    Над тобою смертельну біду.

    Ти прийшов із війни не жорстоким,
    Свою ніжність в боях не спалив.
    Лиш поважчали трішечки кроки,
    Ну, а скроні дощ з куль посріблив.

    Перемога дається непросто…
    Честь-хвала нагородам твоїм!
    А для мене одна найдорожча –
    Та, що ти залишився живим.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  25. Олександр Жилко - [ 2017.01.23 05:23 ]
    Затишні і неспокійні
    В українських квартирах,
    у цих затишних кімнатах
    ніхто не малює тілами
    товстезні бестселери,
    великі прозові романи.

    В українських квартирах ,
    у цих неспокійних кімнатах
    вимолюють вірші тілами.
    Вибивають й загоюють
    навіть смертельні рани.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Коментарі: (1)


  26. Вячеслав Семенко - [ 2017.01.23 00:31 ]
    В чотири рядки.
    Ні шквал новин, ускладнення застудні
    вже не страшать. У плетиві доріг
    боюсь хвилин байдужості до чуда
    народження ранкової зорі.
    *
    Я про любов не вмію голосно,
    лише краплинно по листочку, пошепки.
    Та зорі в небі підуть колесом!
    І кліпне Місяць, шепотом сполошений.
    *
    Попелюшка - казка, витвір генія,
    цей сюжет повторюється вічно -
    за важкі труди - неждана премія!
    ...Знати б, де згубити черевичок.
    *
    Намріялось щось незбагненно поетичне,
    високе, ніжне і по-філософськи вічне!
    Здавалось - зараз ангели з небес покличуть...
    ...А з кухні - "Ти сміття вже виніс, чоловіче?"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (1)


  27. Світлана Мельничук - [ 2017.01.22 20:18 ]
    Диптих
    1.
    Знов душа тягарем придушена.
    Так силкуюсь, а – не лечу.
    Дорога ти моя «віддушино»,
    Чим за тебе я заплачу?
    Що захочеш за мить обману,
    За солодку щемливу мить.
    Так, я птахом уже не стану.
    Що ж так небо мені болить?

    2.
    Я озираюсь. Невже надіюсь,
    Що ти за мною підеш услід?
    У сьоме небо вже не піднімусь,
    Не роздивлюся з польоту світ.
    Та: щось домислю, а щось зіграю.
    (Ти здіймеш спроби мої на сміх).
    Цікаво тільки: вигнанцям з раю
    Частіше сниться той рай чи гріх?



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (5)


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.21 22:15 ]
    Зимові мрії
    Короткий день уже зникає
    І розчиняється в імлі.
    І м`яко сніг рипить у гаю –
    Відлиги радощі малі…

    І холод скуцився, не тисне,
    Ослабив щупальця свої.
    І подих легкий*, наче пісня,
    Якою марять солов`ї

    Десь там, напевне за морями,
    І ностальгійні бачать сни,
    Коли співають до нестями
    В обіймах зрілої весни.

    *ЛЕгкий – авторський, не словниковий, наголос.

    21.01.7524 р. (Від Трипілля) (2017)
    Конча Озерна, гай Дани.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  29. Тетяна Левицька - [ 2017.01.21 15:57 ]
    Перевтілення
    Мій вітер на задвірках
    ублажав химер,
    і вештався гульвіса
    перекотиполем.
    А я на ярмарці думок
    боролась з болем.
    Вціліла... Постріл...
    Амазонка відтепер.

    2013р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (6)


  30. Марія Дем'янюк - [ 2017.01.20 23:40 ]
    Сніговик
    А веселий сніговик
    Дбати про берізку звик:
    Надягає рукавички
    Й заплітає їй в косички
    Білі бантики й перлинки -
    Все, що падає з хмаринки.

    З пуху білого хустина
    У сріблястих намистинах,
    Шубка тепла, білосніжна
    Зігріває її ніжно!
    Білу ліпить він обручку,
    Одягне на гілля-ручку!

    Стало все довкола біло,
    Сніговому серцю мило!
    А тендітне деревце
    Ясно дякує за це!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (13)


  31. Ірина Бондар Лівобережна - [ 2017.01.20 23:15 ]
    Живу
    Живу… Живу, чи животію
    Як Місяця неповний серп.
    Співати весело – не смію,
    Від гіркоти язик отерп,

    Від кави чорної гіркої,
    Що обпікає, як окріп.
    Мовчу – від підлості людської,
    Думки розсипались, як сніп,

    Що втратив віри перевесла…
    Там знов стріляли… Хтось помер…
    Пливли, пливли, зламали весла…
    Куди приб’ємося тепер?

    Хто – погорільців – нас вітає?
    Диявол – скільки просить жертв?
    А вітер часу все хитає
    Підвішений над нами серп…

    Заплющу очі – Місяць срібний
    Вибілює вишневий цвіт…
    І ти щасливий, дужий, рідний,
    Обняти ладен цілий світ!

    Гірчить напій. І ложка меду
    Солодкості – не додає.
    Розмите все. Яке там кредо?
    Радій, що Сонечко встає!

    Гуде суспільство. Як у ЧАТі,
    Де кожен другий – точно «бот».
    Примари – розвелись у хаті,
    Лиш но́вих додають гризот.

    Крізь сльози зорі, мов хрещаті,
    Тебе б торкнутись, хоч на мить!
    Та марно все… А та, що в ЧАТі,
    Нехай у полум’ї згорить!
    ID: 712827
    17.01.2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (1)


  32. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.20 00:07 ]
    Синички
    Безвітряно-завмерлий сад
    І легкий* смуток в гості кличе…
    Його розвіюють синички,
    У гіллі пурхаючи в лад.

    Отут, між снігової вати,
    Якби узяв зерна, либонь,
    Я міг би їх погодувати
    Здається, навіть із долонь.

    Верткі, сміливі і привітні,
    Напевне звиклі до людей,
    Змінили настрій непомітно –
    Вже хтось усміхнений іде!

    *Даруйте, шановні читачі, але все моє поетичне єство протестує проти приземленого прозаїчного словникового наголосу легкИй. Цей наголос опускає на землю, як у прозі, а наголос лЕгкий піднімає вірш у небо, як і має бути в ПОЕЗІЇ.

    19.01.7524 р. (Від Трипілля) (2017)

    м. Київ, Ботанічний сад ім. Г.Гришка


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  33. Тетяна Левицька - [ 2017.01.18 12:51 ]
    Гопачок від «Росави»
    На Романівськім довкіллі
    Надривається струна,
    Водограєм на весіллі
    Ллється пісня чарівна
    Зупинити пісню важко,
    Бо вона дзвінка, легка,
    Б’ється в грудях, наче пташка,
    Витинає гопака.

    Приспів

    Запросили на свято «Росавочку»,
    Заспіваємо вам веселяночку.
    Хай радіють усі,
    Босоніж по росі
    Танцюватимемо до світаннячка.

    Лине втіха безупинно
    До небес у літній день.
    Підхопив дідок дівчину –
    Затанцює навіть пень.
    Скачуть бабці, ніби юні,
    Молодь теж пішла в танок.
    Всі уміють в Україні
    Танцювати гопачок.

    Приспів

    Запросили на свято «Росавочку»,
    Заспіваємо вам веселяночку.
    Хай радіють усі,
    Босоніж по росі
    Танцюватимемо до світаннячка.

    2014 р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (15)


  34. Віктор Кучерук - [ 2017.01.18 08:21 ]
    Сину
    Хоч іскристі блиски сніговіїв
    Затінили сутінню блакить, –
    Хоронити не спіши надію,
    Щоб зневіру тужну не зродить.
    А якщо обвіяло морозом
    І нуртує холод у душі, –
    Не спиняйся злякано в дорозі
    Та назад вертати не спіши.
    Не спіши пронизувати серце
    Стрілами причаєних вагань,
    Бо в єстві дірчастім не схлюпнеться
    Море закипілих сподівань.
    Щоб тобі добратися до суті,
    Досі невпокоєних, страхів, –
    Не печалі треба каламутить,
    А радіти плину трудних днів.
    Витискай із себе руївничу,
    Безупинну втомленість гірку,
    І живи достойно, як і личить
    Гордому одвічно козаку.
    17. 01.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (12)


  35. Серго Сокольник - [ 2017.01.17 18:44 ]
    Як ти живеш?..
    Як ти живеш, моє кохання,
    Що закотилось за світи,
    Мов Сонце світообертанням,
    Мов під підлогу "золотий"?..

    На кухні куховариш "кофій"...
    ...І з телемедіа гряде
    Той світ, де від антиутопій
    Вже не сховатися ніде.

    Десь там "слони ідут на сєвєр"-
    Не синтепонові, живі,
    І Че Бура... Гевари плем"я
    "Заміси" роблять на крові,

    Де логіки шукати марно,
    Де кітч із фейком комільфо,
    І пари в парності непарні,
    "бо як в Європі"... Охохо...

    А десь сховався за снігами
    Той світ "реалу", де колись
    Ловили щастя ми руками,
    Мов Сонце... І не опеклись...

    Та стигне кава... І на рани
    її "бальзам" не до пуття.
    Ти поринаєш невблаганно
    У мегаофісність життя,

    Де ті ж "пойняття", що у ЧАТі
    З тролячої інет-попсні...
    Ну а мені... Мені "не катить",
    Та й нецікава ти мені

    Без тих поєднань у нестямі
    Де Пекло й Рай... І ми... Авжеж,
    Зміліла річка- не Цунамі.
    Та все ж... Та все ж... Як ти живеш?..


    © Copyright: Серго Сокольник, 2017
    Свидетельство о публикации №117011701295


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  36. Валерій Хмельницький - [ 2017.01.17 08:04 ]
    #Непозбувна_бентега
    Із непозбувної бентеги
    У неозору увійшов -
    Над плаєм гойно звіяв легіт
    І стих неквапно - без розмов

    Поснули в шалі й безнадії,
    В зневірі змучені думки,
    Бо злі буремні буревії
    Таки далися узнаки.

    За мент будучина виразна
    Упала вкотре в помилки,
    А чи були вони – та хтозна,
    Мені й самому невтямки.


    16.01.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (8)


  37. Володимир Бойко - [ 2017.01.16 20:50 ]
    Лише чотири слова
    «Не залишай мене одну» –
    Мені сказала ти раптово.
    І ці прості чотири слова
    Торкнули зболену струну.

    І ти залишила мені
    Солодкий спогад на прощання,
    Примарні мрії, сподівання,
    Чекань одноманітні дні.

    Та марно я шукав твій слід:
    Уже спалила квіти осінь,
    І сніг дороги позаносив,
    Річки скував блакитний лід.

    Твій образ танув, даленів,
    Та з ним не міг я розлучитись,
    Не міг на інших я дивитись,
    І марно молодість губив.

    Води чимало протекло,
    Та все ж неспокій мучив душу –
    Не віднайшов своєї суші,
    Я пам’ятав твоє тепло.

    Я все-таки тебе зустрів.
    Мабуть забула все – не знаю...
    Сказала тільки: «Поспішаю».
    Це все – одразу зрозумів.

    «Не залишай мене одну» –
    Мені вчувається і досі,
    А може то мені здалося –
    Я і донині не збагну.

    1978-2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  38. Ігор Шоха - [ 2017.01.16 18:25 ]
    Русалії
    Не такі бували ми й убогі,
    голі, одинокі і …одні –
    од людей подалі, босоногі,
    печені на сонці, цегляні.

    І на трави падали шовкові,
    і тоді було у миті ці
    мірою найвищої любові –
    чути руку у своїй руці.

    У піску, гарячою весною,
    танули і наші міражі,
    і усе, увінчане Десною,
    на її крутому віражі.


    Як наяда ти любила волю,
    воду і русалії тоді,
    як вони писали нашу долю
    вилами по вижатій воді.

    Знаю, пам'ятаю і донині,
    як розлука спати не дає.
    В кожної душі по половині
    половина іншої стає.

    Плинули літа за течією
    осокою росяних отав.
    де уже немає переправ.

    У чеканні миті однієї
    ти була русалкою моєю
    з тих, яку я так і не піймав.

    2010,01/2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.93)
    Коментарі: (15)


  39. Ярослав Чорногуз - [ 2017.01.15 19:52 ]
    Небесний мольфар
    Як хороше, хоч в розпалі зима
    Й мороз хапає кігтями за щоки.
    І сніг лежить, подекуди глибокий
    І ожеледь в напрузі нас трима.

    Та є краса у тінях кучугур,
    Що землю гріють, до грудей припавши…
    І як стрибає радісно снігур…
    На небеса рожеві схожий, пташе.

    А на мосту – ріка вогненна фар
    Подібна магмі вогників ця зграя.
    Її небесний засвітив мольфар.
    Вона у море вічності впадає!

    15.01.7524 р. (Від Трипілля) (2017)

    М. Київ, ботанічний сад ім. Г.Гришка.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  40. Олександр Олехо - [ 2017.01.15 17:57 ]
    Ось добігло літо
    Ось добігло літо у рум'яну осінь,
    золотаву пані ліні і дощів.
    Налітає легіт: раювати досить!
    Наварю духмяних лісових борщів.

    Обірвавши листя, кинув на дорозі,
    і лежить приправа під ногами днів.
    Ще постій, осіннє, на кульгавім розі –
    поворот у колі до сліпих огнів.

    Ще поплач сльотою, помовчи журбою,
    обійди обійстя, де буяв розмай.
    Кажеш: одиноко… Хочеш, я з тобою?
    Тільки на підмогу ти надію дай,

    що земну дорогу у холодну зИму
    приховає обрій, а лихі вітри
    не завадять слову, не загублять риму,
    не зупинять серце на рахунок *три*.

    Як не стане віри, охолоне вічне,
    поміж буревіїв запече любов.
    Розминуться нуди на колючий січень
    і калини віти зронять мерзлу кров.

    15.01.2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (28)


  41. Олександр Олехо - [ 2017.01.14 20:29 ]
    Життя – не лицар
    Життя – не лицар, не ламає списи,
    а тільки долі і земні шляхи,
    стираючи свої імлисті риси,
    чіпляючи на груди реп’яхи.

    Зоріє світ, що й досі не загинув,
    бо кожну мить присвячував живим,
    народжував надію і дитину
    і зоставався вічно молодим.

    А ти, старий уїдливий писако,
    ази пізнавши азбучних діянь,
    із висоти широкого однако
    свою стезю життєвості не гань.

    Як не крути, вона – своя владика
    і п’ятий кут у колі суєти,
    мала у юні, а тепер велика.
    Обабіч неї – ідоли й хрести...

    Під сонцем веремії, при нагоді,
    для кожної пишноти є сума,
    і щасний лад ховається у зводі,
    і бал утіх освячує чума.

    Сопе і суне людності армада
    баюрами, могилами доріг.
    Попереду – огріхи і бравада,
    а ззаду – доброти лукавий сміх.

    Усе, що є, розписано на ролі
    песиголовців і казкових фей.
    У затінку судьби, планиди, долі
    сидить ніхто, чекаючи вістей.

    А ті ідуть звитяжними рядами,
    мов на параді сяйних перемог.
    Гендлюючи жагою і словами,
    напишуть елегійний епілог.

    У тому епілозі, як в облозі –
    дотації із пільгами нужди,
    стоять старці згорьовані на розі
    і молять Бога: Господи, прости…

    13.01.2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (10)


  42. Світлана Мельничук - [ 2017.01.14 14:06 ]
    ***
    Привіт, маленька дівчинко зі снів.
    Попереду життя звабливі мандри
    Й тверді переконання молоді,
    Що "завтра" буде. І все буде - завтра.

    Пробудження не гарантує див.
    Давно живу отут я і сьогодні.
    Світ примудрився і мене зловив,
    Тримає міцно на краю безодні.

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (19)


  43. Богдан Манюк - [ 2017.01.13 12:18 ]
    З циклу "Карпатські бранзолєти"
    Щедро вечорове

    Їде пічка в перепій*,
    та, з полазником**.
    Хліба – долі нескупій,
    необразливій.
    У печеному грошей
    багатесенько.
    Доле, тОбівку*** поший
    із небесного.
    На стеблиночці вівса
    Щедрим вечором
    гУцул жаль заколисав –
    будь малечею,
    усміхнися васильком,
    жалю-жаленьку.
    Гейби любо отако…
    Не проспали б ми
    на Василія зорі
    не багряної –
    будеш, доле, в кептарі,***
    що від янгола.
    Хліб у руку – й до води
    до криничної:
    вниз, журавлику, ходи –
    вмити б лиця нам.
    А з хлібини копійки
    всі розсіяти б,
    щоб у долі – дві руки
    й Бог під віями…

    2017р.

    *Фраза, яку промовляють на Щедрий вечір;
    **ритуальний хліб;
    ***різновид гуцульської сумки;
    ****головний убір.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (15)


  44. Серго Сокольник - [ 2017.01.13 04:10 ]
    Світло Місяця. Еротичне (16+)
    ***трохи пісенне. трохи новаторське***

    Світло Місяця...
    Диво Місяця...
    Як же до лиця
    Ніч тобі оця!

    Ізотерика...
    Ми в казковім сні.
    Час збирати ка-
    мені- на мені...

    Дивомістика
    В сяйві Місяця...
    Контур тіла сріб-
    но засвітиться,

    Той наліт від літ,
    Що лишає слід,
    В сяйві Місяця
    Не помітиться,

    Навіть не питай.
    Краще відлітай
    У п"янкий розмай,
    В еротичний край...

    Місяць за вікном...
    Зоряний політ...
    Знову нам обом
    По сімнадцять літ.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2017
    Свидетельство о публикации №117011301482


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  45. Наталія Ярема - [ 2017.01.12 23:10 ]
    Уже Святвечір, сину
    Уже Святвечір, сину, дочекалась…
    Кутя в макітрі, в мисці - пампушки.
    Такі рум’яні, круглі...я старалась.
    Ваніллю пахнуть так, як любиш ти.
    З маленьких літ Різдво – найкраще свято!
    Ялинка, і вертеп, й колядники!
    Гостей завжди у хаті пребагато!
    Синочку рідний, двері відчини…
    Ось ти маленький хлопчик- колядуєш,
    Ось у вертепі милий пастушок,
    А як завзято й весело віншуєш.
    Який у тебе гарний кожушок!
    Сьогодні ані вісточки, ні слова
    Мовчить вороже злісний телефон.
    За тебе синку я на все готова,
    Та лиш звертаю очі до ікон.
    І падаю навколішки, й голошу.
    Ісусе, сина з пекла поверни,
    Сідаю до вечері й щиро прошу,
    Щоб дочекали мирної весни!
    Стоять хати, де вічний сум вселився,
    У тугу огорнулися батьки,
    І до вдови синочок притулився,
    І плачуть наречені-пелюстки.
    Різдвяна зірко, де ти? Засвітися!
    Хай День Різдвяний настає новий!
    Дзвінок. Тремчу! Мій любий, озовися!
    «Христос рождається,матусю!Я живий!»


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  46. Володимир Бойко - [ 2017.01.12 19:56 ]
    Тінь
    Не зможу щасливо життя прожити,
    А бути нещасним в житті – не жарт.
    Тому що не можу тебе любити,
    Лиш тільки тому, що тебе не варт.

    У кожному погляді – твої очі,
    Всю душу висотує їх глибінь.
    Я часом сховатись від тебе хочу,
    Але невідступна ти, наче тінь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (7)


  47. Олександр Христенко - [ 2017.01.12 13:28 ]
    Неждана зустріч
    Неждано зустрів свою Юність.
    Змінилася — ледве впізнав.
    Водночас і радісно й сумно,
    Що Осінню стала Весна.

    Зраділа — сміється беззубо,
    Аж бісики грають в очах.
    -Іди, пригорну тебе, люба.
    Розлуко — злізай із плеча.


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.42)
    Коментарі: (9)


  48. Сергій Гупало - [ 2017.01.12 09:35 ]
    * * *
    Я, ніби сонце до землі,
    Тулюсь до спомину.
    Грибочку-хлопчику − мені,
    Дали оскомину
    Плоди зелені, а смачні
    В долоні падали,
    Тягли в дорослу маячню,
    Лягли баладами.
    Я не упав, а Kолобком
    Зумів котитися.
    Ковтав туман, як молоко,
    І нісенітниці.
    І що тепер? Як? І куди?
    Стекло, забулося…
    А славно ж бути молодим
    На рідній вулиці,
    Де біг дитячий перейшов
    У слід поважності,
    Не затягнувся в «Маски-Шоу»,
    До епатажності.
    Шматок ясний життя мого −
    Пече відрадами.
    А я − здивований вогонь
    Під листопадами.


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.71)
    Коментарі: (4)


  49. Віктор Кучерук - [ 2017.01.12 08:36 ]
    Матерям України
    Золоті ви мої, матері України,
    Не скоряйтесь печалям болючим повік, –
    Вашу мудрість разючу і правду незмінну
    Я себе пам’ятати довічно прирік.
    Дорогі ви мої, матері України,
    Нехай повниться радістю тихий ваш спів!
    Я зробити в житті ще багато повинен,
    Аби світ цей жорстокий до вас подобрів.
    Неповторні мої, матері України,
    І ласкаві, і добрі, веселі й сумні, –
    Пізнаю вашу ласку й міцніє постійно
    Материнська любов із дитинства в мені.
    Найрідніші мої, матері України,
    Нехай кожну із вас омине самота, –
    Хай вам жайвір співає й квітує калина,
    І нагнуться в поклоні вам низько жита.
    Матері ви мої, матері України,
    Чом нема супокою і щастя для вас?
    На землі ви найкращі і в світі єдині,
    Кого з вдячністю славити буду щораз.
    11.01.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (8)


  50. Валерій Хмельницький - [ 2017.01.11 15:17 ]
    Не діждався… (поетична пародія)
    Так чекав - до безуму, до шалу,
    Не повірив, що діждусь колись,
    І лишив тебе я на поталу
    Маніяку злісному… Журивсь,

    Повертаючись додому пішки,
    Та не знав, моя кохана - ти
    Запізнилась на годину й трішки,
    Ну, а я - спізнився назавжди.


    11.01.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (8) | "Василь Симоненко Нареченій"



  51. Сторінки: 1   ...   65   66   67   68   69   70   71   72   73   ...   175