ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юрій Лазірко - [ 2026.06.19 16:27 ]
    Слова-Зола --- танго - українська версія
    о се́рце моє́...
    1.
    прига́дую...
    це мо́ре до́тиків
    і поцілу́нків
    оооооооооооо
    о кри́ла мої́
    поло́н обі́ймів
    неваго́му мить
    яки́м соло́дким
    ти здава́вся тру́нком
    в які́м бага́тті
    догора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́

    приспів:
    ми́лий ми́лий ми́лий мій
    приголу́блює лиш ніч
    ма́ло ма́ло сві́тла в ній
    сві́тла і тепла́
    ла-ла-ла лалай -лала
    най-на-на нанай -нана
    хо́лодно одні́й мені́
    і думо́к танцю́є рій
    а слова́ - зола́
    гммммм - золаааааа

    2.
    розра́дою...
    вино́ пригу́блене
    таму́є я́сність
    оооооооооооо
    о кра́ю мій
    неви́питого
    до кра́плі ща́стя
    знайо́мий о́браз
    невблага́нно га́сне
    того́ бага́ття
    де згора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́

    приспів...


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.67) | "Майстерень" 6.5 (5.76)
    Коментарі: (6)


  2. Юрій Лазірко - [ 2026.06.05 16:07 ]
    Три Коти --- колискова
    1.
    а́ні ми́ші
    три коти́...
    ста́рший -
    мі́сяць прикоти́в
    посвіти́ти у комо́рі
    середу́щий
    си́пле зо́рі
    тро́хи в ко́мин
    й по́за о́чі

    приспів:
    три коти́
    три коти́
    засина́й маля́тко
    ти
    три коти́
    три коти́
    засина́й маля́тко
    ти

    2.
    а моло́дший
    щось мурко́че
    про смета́ну
    й молоко́
    і про те
    де спить бровко́
    й проганя́ють мух
    коро́ви
    де ще гні́зда
    не гото́ві
    а в яки́х
    пташа́та сплять
    де по три
    а де по п’ять

    приспів:
    три коти́
    три коти́
    засина́й маля́тко
    ти
    три коти́
    три коти́
    засина́й маля́тко
    ти

    3.
    ми́ші
    ми́шки
    мишеня́та
    ви сиді́ть тихе́нько
    в ха́ті
    бо почу́ють вас коти
    той
    що мі́сяць прикоти́в
    той
    що си́пле по́за о́чі
    той
    моло́дший
    що мурко́че

    приспів:
    три коти́
    три коти́
    засина́й маля́тко
    ти
    три коти́
    три коти́
    засина́й маля́тко
    ти
    три коти́
    три коти́
    засина́й маля́тко
    ти
    засина́й
    баю-бай


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  3. Юрій Лазірко - [ 2026.05.29 16:19 ]
    Спокою Серце Сниться --- українська блюзова балада
    вутлому до війни
    спокою серце сниться
    б'єш по рядку
    дзвенить
    слово з чорнил
    і криці

    ділена на пайки
    мріє про ранки вруна
    п'є свій полин гіркий
    та що для болю -
    струни

    сточує кожен звук
    тоншає цівка гніву
    градом накритий бук
    куля готує зливу

    з ґнотика сліпне тьма
    з крапки абзац зіскоче
    поки в душі зима
    німби журба торочить

    стужа вплітає в шлях
    передчуття знемоги
    веснами окриляй
    небо для перемоги

    хвилі
    даруй моря
    вірності
    сльози втіхи
    скільки би не згоряв
    а за полеглих -
    дихав

    слово до слова -
    нить
    жменько проміння -
    жнися
    вутлому до війни
    спокою серце сниться


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  4. Юрій Лазірко - [ 2026.05.22 16:41 ]
    Краплина Неземного Я --- українська акустична балада
    1.
    вона́
    усе́
    до чо́го йшло́ся
    той і́ній
    на мої́м воло́ссі
    і ко́ло
    о́бігу води́
    вона́
    оте́
    не приведи́
    і те
    прибо́ркане вітра́ми
    в уста́х
    наро́джена
    із га́му
    і га́ми
    кольоро́вих снів

    приспів:
    у всім
    краси́ва
    яка́ вона́
    лише́ моя́
    крапли́на
    неземно́го
    я
    крапли́на
    неземно́го
    я
    моя
    яяяяяяя
    о,єєєєє

    2.
    та
    що купа́ється
    в мені́
    коли́ весна́
    у бі́лих ге́трах
    а далині́
    браку́є ме́тра
    до ку́лі дотягну́ти
    ціль
    вона́
    моя́
    на ра́ну сіль
    на ра́нок
    за́пах ка́ви мло́сний
    за не́ї
    я
    одноголо́сний
    у спра́вах
    се́рця
    і меча́

    приспів.

    3.
    до не́ї
    я́нголи
    з плеча́
    себе́ у ві́дчаю
    пали́ли
    а не́бо
    не дава́ло си́ли
    підня́ти мрі́ї
    ви́ще слів
    як та зерни́на
    у ріллі́
    вона́ вбира́є
    те́мбри сві́ту
    аби розлу́ки мить
    зігрі́ти

    приспів.

    4.
    коли́ не йдуть
    а вже летя́ть
    коли́ не ди́хають
    не сплять
    а позбува́ються
    бала́сту
    що наклада́вся
    пласт за пла́стом
    той де́нний макія́ж
    для гри
    мені́ так я́сно
    як гори́ть
    її єство́
    неповтори́ме
    що про́сто так
    ляга́ють ри́ми
    без щі́пки па́фосу
    і прі

    приспів.

    5.
    і ко́нтури плете́
    порі́г
    іще́ неба́ченого
    ди́ва
    яка́ вона́
    у всім
    краси́ва
    яка́ вона́
    лише́ моя́
    крапли́на
    неземно́го
    я


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  5. Юрій Лазірко - [ 2026.05.15 17:33 ]
    Праліс--- український атмосферік
    1.
    тут бував
    прадавній ліс
    повен радості
    і сліз
    небо лоскотав
    верхів'ям
    потопав
    у птахоспів'ї
    веснував
    і літував
    осенився
    зимував
    просто жив
    відлюдно

    приспів:
    тут бував
    тут бував
    прадавній ліс
    Оооооооооооо
    поступово
    забуваю...
    тут його уже немає...
    гмммммм

    2.
    та настав той день
    не судний
    а проґавлений
    для ґав
    ще хитріший
    за лисицю
    і страшніший
    ведмедиці
    із кумедним
    ведмежам

    приспів.

    3.
    де проходила
    межа
    де деревам
    вже занизько
    появилося
    людисько
    замість крил
    дві лапи ще
    що несли
    із болем
    щем
    і розрив нутра
    й загладу

    приспів.

    4.
    не дожив
    до листопаду
    той
    з легенями в гіллі
    вже ні радості
    ні сліз
    тільки вишмагане
    поле
    що від наготи
    аж коле
    видих душ
    із димаря
    що потріскують
    горять
    дим поплівся
    небокраєм
    праліс відійшов
    до раю

    приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (4)


  6. Юрій Лазірко - [ 2026.05.02 16:17 ]
    Тут і Там-- українська блюзова балада
    назбирав доріг
    осінній день
    у торбину виткану
    зірками
    не забрав мене
    туди лишень
    де міняють
    серця стук
    при брамі
    на сльозу з очей
    і білий пух
    для якого
    не існує
    вітру
    де немає слів
    що ріжуть
    слух
    ні думок
    збентежених
    ні титрів
    тільки ходить
    босоніж душа
    називає травами
    тумани
    не шукай там всіх
    які лежать
    там немає
    вигоди
    ні планів
    то ж ходи
    по колу
    чи літай
    чи співай
    про себе
    алілуя
    і пригадуй
    де колись був рай
    по якому серці
    він кочує
    і які гріхи
    відмолить біль
    а з якими
    неможливо спати
    знай
    що рай той
    тліє у тобі
    понад пеклом
    спокоєм
    багатий
    знай
    що ти для нього
    храм
    прихисток
    останній
    перехрестя
    де переплелися
    тут
    і там
    гроно
    янголів
    і зграя
    бестій


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  7. Дитячої Творчості Центр - [ 2026.04.29 13:18 ]
    Ц.Д.Т.
    Дружок твій мандрує на небо,
    А шубку залишив у тебе.
    Він прямує в гості до мати,
    Прийде час - ти ще будеш з ним грати.

    А допоки друга немає,
    Ми шубку надійно сховаємо.
    Для цього це місце підійде,
    Сюди ще не раз ти прийдеш.

    Це місце, де вмирає дитинство,
    Тут килимом розквітне барвінок.
    Тут вперше про смерть почуєш -
    На цвинтарі домашніх тваринок.

    04.2026


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  8. Юрій Лазірко - [ 2026.04.24 16:21 ]
    З Добрим Днем -- українська блюзова балада
    1.
    з до́брим днем
    проща́йтеся зі сном
    все мину́лося
    та світ чека́є вас
    хліб
    не ті́ло
    кров
    ще не вино́
    щи́ро дя́куйте
    за сві́тло в голова́х
    ви́дих вдих
    нага́дує
    живі́
    тож уві́руйте
    у ко́жну Бо́жу мить
    тінь хмари́ни
    ни́шкне на траві́
    та не ви́горить
    наді́я між людьми́

    приспів:
    з ма́ндрами
    ма́нтрами
    но́симось
    мрі́ємо
    де той рай
    вибира́й
    кри́хтами мі́ряний
    до́лею ви́тканий
    він у тобі́
    вті́ха
    і біль

    2.
    не зі слів
    склада́ється
    душа́
    та вони́ у ній
    мандру́ють і росту́ть
    я би їх там
    до́вго не лиша́в
    хай стаю́ть крильми́
    арка́ном на мету́
    раз-у-раз
    кроку́ймо до зіро́к
    там за те́рнями
    насна́га для леге́нь
    ви для се́бе
    ка́мінь і проро́к
    спотика́ється
    об вас
    цей до́брий день

    приспів.

    3.
    з до́брим днем
    із ті́нями на зріст
    з чи́стим на́міром
    і ви́льотом наскрі́зь
    з тим
    що ви́дно
    ста́ло нагорі́
    хто світи́вся в ніч
    а хто за ніч згорі́в
    з до́брим днем
    із ві́кнами без ґрат
    з колоо́бігом
    у ру́кавах суди́н
    з поцілу́нком
    золоти́м від втрат
    розумі́ючи
    таки́й ти не оди́н

    приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (4)


  9. Юрій Лазірко - [ 2026.04.17 15:15 ]
    Віче З Янголами -- українська блюзова балада
    троє нас
    набралося на віче
    на безлюдді повному
    корчма
    де за біль
    розносить вина
    відчай
    павутиння тче
    в кутку
    зима

    ми сиділи
    словом ворожили
    згадували
    мертвих
    і живих
    той
    праворуч
    янгол білокрилий
    ну а зліва
    той
    що не із них

    ми давали раду
    рубіконам
    істину втопивши
    у вині
    білий
    голови стинав
    драконам
    ну а чорний
    греблі рвав
    у сні

    ми ділили
    землі і щосили
    намагалися накрасти зір
    ранок запалив нам
    білокрилий
    сонцем закрутив
    той чорний звір

    стали на порозі
    шкода часу
    кожен залишився
    при собі
    білому бракує
    трохи басу
    ну а чорний
    менше би
    хрипів

    попросив я
    щастя всім
    у Бога
    неба
    непокритого свинцем
    білий каже:
    що тобі від того
    ну а чорний:
    що мені за це


    Рейтинги: Народний 6.5 (5.67) | "Майстерень" 6.5 (5.76)
    Коментарі: (7)


  10. Юрій Лазірко - [ 2026.04.10 16:37 ]
    Наснилося Мені -- українська блюзова балада
    наснилося мені
    все місто у вогні
    бо небо розцвіло
    в гучних салютах
    і радість на очах
    і смуток у свічах
    сирен і голосінь
    давно не чути

    учасники звитяг
    в медалях й ординах
    пліч-о-пліч там стоять
    одна родина
    шапки летять до хмар
    у дзвони б'є дзвонар
    і світиться майдан
    на всю країну

    і де-не-де сльоза
    оспівує кобзар
    гартовану в боях
    козацьку збрую
    так тепло у словах
    в житті лише бува
    коли дитячий сміх
    батьків чарує

    а я танцюю щось
    розкручуся ось-ось
    до вітру припаде
    моє волосся
    наснилося мені
    все місто у вогні
    і я у цьому сні
    перебуваю досі


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  11. Ярослав Чорногуз - [ 2026.03.17 01:51 ]
    У розлуці
    Хилитає вітер тую
    Сонце зникло, не сія.
    Так сумую, так сумую
    За тобою, мила я.

    З-під вечірньої вуалі
    І гіркої самоти --
    Від печалі, від печалі
    Я не можу утекти.

    Злото зір усе - в пилюці,
    Перевернуте в очу.
    У розлуці, у розлуці
    Мов у прірву я лечу.

    Оповив нестерпний морок
    Світле небо голубе.
    Років сорок, років сорок
    Мов не бачив я тебе.

    О прилинь, хай щем одчаю,
    Згине, як і серця біль.
    Хай вінчає, хай вінчає
    Нас п'янкий кохання хміль.

    13.07.7533 р. (Від Трипілля) (2025)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  12. Ярослав Чорногуз - [ 2026.03.08 16:49 ]
    Наснись мені, кохана мамо
    Наснись мені, кохана мамо,
    Хоча б словечком обізвись…
    Уже лелеки за морями
    Полинули в холодну вись.

    Погомони зі мною, рідна,
    І розкажи, як далі жить,
    І що тобі із неба видно,
    Як тисне серце мимохіть?..

    ПРИСПІВ.

    Погомони, матусю мила,
    Мені здається, тільки ти
    Підтримала б і зрозуміла…
    Закрила б світ від гіркоти.

    Усе минає, й час розмаю
    Минув, одколи ти пішла.
    Не вірю, що тебе немає,
    Твоєї посмішки й тепла.

    Осінні хмари – мокрі рядна -
    Розпукою накрили світ.
    Душа зболіла й безпорадна
    Ридає птахою із віт.

    Погомони, матусю мила,
    Мені здається, тільки ти
    Підтримала б і зрозуміла…
    Закрила б світ від гіркоти.

    28 вересня 7527 р. - 8 березня 7532 рр. (Від Трипілля) (2019 - 2024)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  13. Юрій Лазірко - [ 2026.03.06 16:06 ]
    Може Ви Чули ---українська рок-балада
    1.
    у ко́жної доро́ги є порі́г...
    у кві́тки -
    ма́ти ду́шу кольоро́ву...
    є чо́рна шаль
    для ку́тання зорі́...
    соло́дкі сни -
    на ні́жну колиско́ву

    а скі́льки сві́тла
    де мале́чий сміх...
    і скі́льки бо́лю
    в матери́нськім го́рі...
    яки́й холо́дний
    на моги́лі сніг?
    чи па́рості у со́вісті
    прозо́рі?

    приспів:
    мо́же ви чу́ли
    ні?
    в се́рці розчу́ленім
    со́нце хова́ється
    та́не зима́...
    ве́сни
    гойда́ються
    на волоси́ні
    мо́же ви чу́ли
    ні?
    мо́же ви чу́ли
    ні?!

    2.
    та по́ки -
    над тобо́ю небеса́...
    ота́ри хмар
    перебіга́ють ни́ми
    в моря́х і бу́рях
    си́ла і краса́
    і се́рце б'є́ться
    бо на все рани́ме

    до ві́тру
    припада́є височі́нь...
    у по́цілунках -
    таїна́ інти́му....
    на ко́жен рух
    пого́джується тінь
    і ко́жна мить
    гори́ть
    неповтори́мо...

    приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (4)


  14. Юрій Лазірко - [ 2026.02.27 15:23 ]
    Нам Не Торкнутися -- з присмаком іспанських ритмів
    1.
    так ма́ло ста́тися
    хай ка́жуть лю́ди
    се́рденько пта́хою
    зби́лося в гру́дях

    зби́лося ви́билось
    та не на во́лю
    ні́би все ви́цвіло
    на́че все ко́лить
    ооооогоооо - на́че все ко́лить

    2.
    ко́лами хо́димо
    ко́ла зріза́є
    те що не ви́росло
    та знемага́є

    що не забу́лося
    і не збуло́ся
    хо́дить по о́сені
    ми́лостинь про́сить
    є-є - ми́лостинь про́сить

    приспів:
    бу́ли люби́мими
    ста́ли стіно́ю
    ра́ни неви́димі
    се́рце надво́є...

    3.
    і́нші літа́тимуть
    сві́том цим бі́лим
    зо́рі збира́тимуть
    що не згорі́ли

    со́нце вмива́тиме
    зра́нку їм ві́кна
    сві́тлом неба́ченим
    по́ки не зви́кнуть
    ой по́ки не зви́кнуть

    4.
    ти не нава́жишся
    я не зумі́ю
    су́мніви ви́гнати
    amore mio

    се́рце очи́стити
    з бо́лю і ще́му
    ру́ки зало́млені
    спа́лені те́ми
    всі спа́лені те́ми

    припів.

    5.
    ти́ша виба́глива
    ди́хає з на́ми
    нам не торкну́тися
    бі́льше губа́ми

    нам не торкну́тися
    бі́льше губа́ми
    нам не торкну́тися
    чу́єш коха́на


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  15. Юрій Лазірко - [ 2026.02.20 15:00 ]
    Що Там У Тебе Синку ---українська рок-балада
    що там у тебе
    мій синку…

    для неба
    лоскітна пір'їнка
    для вітру
    прочинені двері
    для голосу
    тиша в етері
    для щастя
    усмішка дитяча
    для горя
    сльозина для плачу
    для старості
    день перелітний
    для осені
    спогади з квітня
    для тих
    що тамується подих
    не камінь
    що кину у воду
    не змії
    під серцем пригріті
    а те
    найдорожче на світі
    оте
    оповите тобою
    що серцю
    дається із боєм
    оте
    що вигоює рани
    дзвенить
    і веде на майдани
    і так
    до краплини
    до скону
    до снігу
    у серці
    на скронях
    до видиху
    болю за вічне
    до січі безбожної
    січня…

    ось небо
    якраз на пір’їнку…
    та ти не спішися
    мій синку...


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  16. Юрій Лазірко - [ 2026.02.13 16:26 ]
    Боже Як Тихо --- блюзова балада
    Боже
    як тихо
    я сплю
    сонце ляга
    на ріллю

    небо
    пошите з калюж
    стежкою в’ється
    як вуж

    хмар на межі
    прибуло
    в них
    потонуло село

    легіт
    голубить сади
    Боже
    я сплю
    не буди

    мама
    з очима весни
    погляд
    безмежно-сумний

    сина свого
    вигляда
    мов за відерцем
    вода

    голосу
    вже не почув
    бо не лежу
    а лечу

    видно
    як поле горить
    падаю в небо
    на мить

    падаю
    наче зола
    болем згораю
    дотла

    і наяву
    не у сні
    тулиться янгол
    до ніг


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  17. Юрій Лазірко - [ 2026.01.30 15:24 ]
    Згораю Я -- український блюз
    1.
    Згораю я у пломені жаги,
    Палаю стосом, серце спопеляю.
    Крилом вогню домотую круги
    Між брамами пекельними і раєм.

    Поріг блаженства – щастя береги.
    Табун шаленства зупинити мушу
    Над урвищем, де пристрасті боги
    Крадуть падіння молитовне в душу.

    Приспів:
    Нам на слова
    сни янголів сідали,
    Юрба сумна
    З очима ста доріг.
    Де ти була
    Як щастя діставали –
    Літá тепла
    Із попелу зорі?

    Пелюстя крил
    Приборкувало вітер.
    Лечу – пора,
    До безголосся крихт.
    Де ти була
    Як бракувало світу,
    Я вигорав
    у фарбах грозових?

    2.
    Не знаю я де обірвати нить
    тривких надій і не в`язати знову,
    зозулею підкинутою, мить,
    де грішні дотики ведуть розмову.

    Поріг блаженства – щастя береги.
    Табун шаленства зупинити мушу
    Над урвищем, де пристрасті боги
    Крадуть падіння молитовне в душу.

    Приспів.

    3.
    Немає `я`, одне відлуння – `ти`,
    таке дзвінке, що облітають шиби.
    Золою мрій, мов снігом опадú –
    Хай гріється під ними небо... ніби.

    Поріг блаженства – щастя береги.
    Табун шаленства зупинити мушу
    Над урвищем, де пристрасті боги
    Крадуть падіння молитовне в душу.

    Приспів.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  18. Юрій Лазірко - [ 2026.01.26 18:35 ]
    Не про те -- Альбом Теревені від Зеня -- батярські пісні
    1.
    Пав коро́ль. Бажа́ння ви́пало за ним.
    Чи всох, чи здох... пуче́чком затуги́м...
    Рай-ту́зи я змина́ла у пітні́й руці́,
    життя́ не в шокола́ді і не в молоці́,
    уши́р розма́зувала по́сміх на лиці́,
    в той дім ступа́ла, де калья́нив дим...

    Приспів:
    все затуманене...
    недораховане...
    були незнаними...
    стали оголені
    нерви мої...
    шось певно втрачено...
    і не заначено
    скільки тих радощів -
    і сміх і гріх...

    2.
    Там сте́ля ще́дро си́плеться - дарма́,
    там всі обку́рені - їх відморо́зила зима́,
    інду́си там співа́ють про "ача́",
    а на столі́ засте́лена парча́,
    на ній присма́жене вмости́лося паця́
    так недоре́чно. А вті́хи все ж катма́.

    Приспів.

    3.
    Тож накури́лась я, смачне́ аліготе́,
    а перст сере́дній вка́зує на те,
    що всі аму́ри ро́блять шу́ри-му́ри,
    та ти проба́ч
    не запива́ю коньячко́м я скач -
    від то́го цей незрозумі́лий плач.
    І зно́ву ми́мо. Розмо́ва ні про шо
    і ні про те...

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  19. Юрій Лазірко - [ 2026.01.23 17:25 ]
    Осніжений Вальс -- український вальс
    плачуть листям осінні гаї
    відпускають у вирій зозуль
    не жалій моє серце ти їх
    небо чисте і вільне від куль

    за ночами проносяться дні
    та за ними тужити не варто
    і шукати притулку у сні
    наче щастя у краплених картах

    легкодухих сніжинок танок
    та дитинна розвага і втіха
    хай зігріє надію вино
    нe сумуй моє серце а дихай

    хай кружляє у віхолі світ
    і готує для кроку знемогу
    та не вічний той білий політ
    як терниста дорога до Бога

    то так просто іде то іде
    біль небесний що душами хворий
    моє серце вертайся ти де
    там де мрії злітаються й зорі


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  20. Юрій Лазірко - [ 2026.01.16 15:51 ]
    Пригрій Мене Боже--- українська рок-балада
    пригрій мене
    Боже
    у серці зболілім
    хоч я
    твої прикрощі
    а ти
    мої крила

    хоч ніколи
    слухати
    нашипотіле
    даруй мені
    Боже
    не падати
    силу

    хай сонце
    вітає дорогу
    до тебе
    а місяць
    і зорі
    осріблюють небо

    хай очі
    приваблені
    вибухом
    цвіту
    вдивляються
    глибше
    у закутки
    літа
    у прихистки
    слова
    і хащі облуди
    у всім необачнім
    твій світ
    не осудять
    у всім недалекім
    примарність побачать

    пробач мені
    Боже
    за те
    що я плачу
    коли за майданом
    хрести
    з прапорами
    витрушують спокій
    зі дзвоном
    у храмі
    прокльони витають
    народжені в згубі

    ти десь забарився
    між хмарами
    любий
    таки завагався
    на власних терезах
    ідеш по душі
    мов ступаєш
    на лезо
    спадаєш
    на скроні
    збентеженим стуком

    шануй мене
    Боже
    як відстань
    розлуку


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  21. Сергій Губерначук - [ 2026.01.12 15:55 ]
    Гнів
    Сунеться хмара волосся,
    блискавка б’є з очей.
    Від зливи втекти вдалося,
    а від кохання ще.

    Чи вартий твій подих гнівний
    сніжних цнотливих вуст?
    Якщо я у чомусь винний –
    може ж, чомусь навчусь?

    Хочеш ти біса торкнутись,
    чути як шерсть росте,
    в незаймане тіло вткнутись,
    пити тепло просте?

    Хочеш, я вийду із себе
    звіром, що кинув ліс,
    як з музики б вийшов Вебер,
    як схимник з печер ліз?

    Бажаєш найняти вітер –
    гніву вже повен млин!
    Легені мої відкриті
    тільки на п’ять хвилин.

    Далі ця злість недоречна,
    далі один лечу.
    Далі розмова сердечна
    з тим, кого сам навчу.

    7 липня 1996 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«На перехресті сфер, галактик і зірок», стор. 216"


  22. Володимир Мацуцький - [ 2026.01.02 21:58 ]
    Ялинонько
    У лісі народилася,
    У лісі і зросла.
    Завжди струнка Ялинонька
    Зеленою була.

    Співала завірюха їй:
    «Ялинонько, бай-бай»
    Вкладався снігом Сніговій,
    Вкривав зелений гай.

    Там заєць із зайчатами
    Під гілками стрибав,
    Тоді як вовк, голодний вовк
    У полі десь гасав.

    Під Новий рік Морозко-дід
    Прийшов в казковий ліс,
    Зрубав красу-ялиноньку
    І дітворі поніс.

    І ось в вбранні святковому
    На радощі дітей
    Ялинкою казковою
    До нас вона іде


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.22) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (7)


  23. Сергій Рожко - [ 2025.12.21 13:35 ]
    Українська колискова


    Світ оцей завеликий, та тихо, дитинко, не плач,
    не торкнеться тебе буревій світової толоки,
    тато й мама завжди будуть поруч з тобою, допоки
    скатертиною неба колує духмяний калач.
    Іграшковий ведмедик – з усіх, самий відданий друг,
    берегтиме твої потаємні дитячі секрети,
    і завжди по зимі за вікном солов’їні сонети
    у вишневім саду колисатимуть співами слух.
    Сморід пороху й згарищ ніколи не дійде сюди,
    будуть теплі дощі, і поля золотаві усюди,
    на вкраїнській землі вільно житимуть добрії люди,
    й не чекатимуть з неба страшної лихої біди.
    Світ оцей завеликий, та тихо, дитинко, не плач,
    бо тебе захищають сини військовОї звитяги,
    а тому жовто-сині завжди майорітимуть стяги,
    аж допоки по небі колує духмяний калач.

    24.02.2023



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  24. Юрій Лазірко - [ 2025.12.19 18:22 ]
    Горить у Серці Вифлеєм --- музика родинного свята
    не біда́ - зима́ поверну́лася
    сніг мете́ на рі́дний порі́г
    Ніч Свята́ зігрі́є ці ву́лиці
    прокладе́ доро́гу зорі́

    Приспів (2р.):
    хай із верте́пу коляда́
    нам принесе́ наді́ї дар
    раді́є люд й Небе́сний Цар
    бо доброта́
    яка́ ніко́ли не мине́
    тебе́ зігрі́є і мене́
    ми спалахне́м одни́м вогне́м
    гори́ть у се́рці Вифлеє́м

    Додаток:
    тре́ба ві́рити
    тре́ба мрі́яти
    ну́мо ко́лами
    ну́мо дру́жніми

    2.
    не біда́ - хай сі́ре забу́деться
    не трима́й обра́зи старі́
    це тво́я осві́тлена ву́лиця
    де у ко́жного по зорі́
    Приспів (2р.)...


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  25. Юрій Лазірко - [ 2025.12.13 00:11 ]
    Пісня Про Св. Миколая --- музика родинного свята
    Йшла по селах ніч сріблиста,
    Добрела начас до міста.
    І втомившись, ради сну,
    Розповзлася по вікну.

    Навздогін їй, в кожну хату,
    Де вже чемно сплять малята,
    Зі санок тай на трамвай
    Поспішав Дід Миколай.

    Приспів:
    Миколаю-Миколаю,
    Ми давним-давно чекаєм!
    То ж скоріш-скоріш до нас,
    Бо вже рік минув без Вас!
    Без Вас!

    З року в рік мішок за спину,
    Де дарунків на родину,
    Як зима розсипле стружку,
    Він кладе всім під подушку:

    Пів цукерочків торбини,
    Апельсини, мандарини,
    Та ще різної різноти.
    Щось комусь, якійсь щедроти.

    Приспів.

    Що ся стало у Маринки?
    Бо на личку дві сльозинки
    Покотилися додолу.
    – Не піду, говорить, в школу!

    Ранком шусть... нема нічого.
    Подаруночка такого,
    Що давно уже чекала.
    Лиш подушка пустувала.

    Приспів.

    – Ти не плач, моя Маринко,
    Витри з личенька сльозинку.
    В Дідуся дітей багато.
    Задзвонив з роботи тато.

    – Я його вже повстрічав,
    І мені він передав
    І для Тебе подарунок,
    Та солодкий поцілунок.

    – Так що, люба, не журися,
    Та зі мною не сварися.
    Власне чемній лиш дитині
    Буде подарунок нині.

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  26. Юрій Лазірко - [ 2025.12.05 17:37 ]
    Стали Зайвими Слова --- український блюз
    1.
    місячного сяйва мілина
    ти і я
    не випиті до дна
    ти і я
    бурхлива течія
    ти моя ти моя ти моя

    приспів:
    ---------
    дай мені
    твого меду скоштувати
    доки ніч
    нерозлучна
    і жива
    у вогні
    серцю довго ще палати
    ми одні
    стали зайвими слова
    лала-ла-лала-ла-лала-ла

    2.
    ніжне облітання пелюстків
    у думках
    бракує маяків
    ти і я
    бурхлива течія
    ти моя ти моя ти моя

    приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (4)


  27. Юрій Лазірко - [ 2025.12.03 01:32 ]
    Хотів Тобі Я Наспівати --- український легкий рок
    1.
    хотів тобі я наспівати
    про любов
    про блиски у очах
    і як бурлила кров
    і блиснуло в очах
    і закипіла кров
    нам у вогні палати
    в ритмі рок-ен-рол

    приспів:
    рок
    рок
    рок-ен-рол
    рок
    рок
    рок-ен-рол
    шаленієм так як вмієм
    летимо
    нас кидає
    і гойдає
    ми світи перевертаєм
    де там дно

    2.
    хотів тобі подарувати
    море втіх
    сходини до небес
    там де ще сніг не ліг
    у круговерті цій
    ми розгубили час
    то рок-ен-рола ритми
    поєднали нас

    приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2025.11.25 18:05 ]
    Золота сивина
    Зачарований гаєм іду,
    Розкидає тут осінь намисто –
    Шурхітливу красу молоду,
    Золоту сивину падолисту.

    ПРИСПІВ:
    По-осінньому ти чарівна,
    Бо краси дивовижна принада –
    Молода золота сивина,
    Золота сивина листопаду.

    Сипле осінь так щедро з долонь,
    Що земля вся – неначе світлиця.
    Сивину прикладу я до скронь –
    Хай і в мене вона золотиться.

    ПРИСПІВ:
    По-осінньому ти чарівна,
    Бо краси дивовижна принада –
    Молода золота сивина,
    Золота сивина листопаду.

    Обліта сивина, обліта,
    Мов пір`їни із сонця жар-птиці.
    Золоті мені, щедрі літа
    Знов дарує пора світлолиця.

    ПРИСПІВ:
    По-осінньому ти чарівна,
    Бо краси дивовижна принада –
    Молода золота сивина,
    Золота сивина листопаду.

    17.10.7523 р.( Від Трипілля) (2015)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Прокоментувати:


  29. Юрій Лазірко - [ 2025.11.21 21:57 ]
    Мовчіть Боги --- українська рок-балада
    1.
    мовчі́ть боги́
    сумлі́ння сло́ва не дава́ло
    мовчі́ть бо ви
    розбі́глись по нірва́н підва́лах
    немо́в щурі́
    з небе́сних кораблі́в
    в землі́ сирі́й
    поко́їться ваш гнів
    а со́ром не́рви не лоско́че

    приспів:
    мовчі́ть наре́шті вже
    мовчі́ть
    не вчіть мене́ як ди́хати
    не вчіть
    як наповня́тися в слова́х доща́ми
    і доторка́тися душі́ думка́ми
    ото́ї що блука́є в самоті́
    або́ заби́лась у глухі́м куті́
    відчу́й мене́
    я тут
    я по́руч
    рі́дна

    2.
    не ви́дно вас
    кому́ оса́нни ми співа́ли?
    лише́ слова́
    слова́
    слова́
    та слів тих ма́ло
    на волоску́
    похи́тується день
    життя́ з піску́
    тече́ собі́ там де
    наді́я по́диху тріпо́че

    приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  30. Юрій Лазірко - [ 2025.11.21 21:21 ]
    Історія однієї Любові
    вже тебе немає поруч і тепла
    самоту в душі сьогодні я знайшла
    з мого серця аж то смерті
    Бог велів тебе не стерти
    знемагаю по тобі

    я існую бо ти є і вірю снам
    ти релігія моя де сам-на-сам
    тільки ми і поцілунки
    розгубилися в рахунку
    пристрасті й любові світ

    в цій історії любов
    промінь без якого тьма
    поглинає наші дні
    тут ти є і вже нема
    як же це несамовито
    без твоїх очей мені
    ніби вимкнули нам світло
    і настала вічна ніч

    вже тебе немає поруч і тепла
    самоту в душі сьогодні я знайшла
    з мого серця аж то смерті
    Бог велів тебе не стерти
    знемагаю по тобі

    в цій історії любов
    промінь без якого тьма
    поглинає наші дні
    тут ти є і вже нема
    як же це несамовито
    без твоїх очей мені
    ніби вимкнули нам світло
    і настала вічна ніч

    вже тебе немає поруч і тепла
    самоту в душі сьогодні я знайшла
    з мого серця аж то смерті
    Бог велів тебе не стерти
    знемагаю по тобі по тобі по тобі


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  31. Юрій Лазірко - [ 2025.11.10 15:24 ]
    Ішов Дорогою Де Терня --- український блюз
    1.
    Ішо́в доро́гою,
    де те́рня звідусю́ди
    на крок диви́лося
    в ті босоно́гі, вбо́гі дні...
    Не дав Тобі́ я поцілу́нку,
    як Іу́да,
    а як розбі́йнику -
    ще сповіда́тися мені́.

    Приспів:
    У І́стині -
    наро́джується світ...
    У Воскресі́нні -
    про́щення і му́ки.
    Розкві́тне і зів`я́не цвіт.
    Душа́ і се́рце - це Любо́в зі сту́ком...

    2.
    Та ворога́м Твої́м
    я та́їн не відкри́ю,
    лиш поділю́ся з ві́рними
    цим сло́вом і вогне́м,
    в яко́му розгора́ються
    відра́дні мрі́ї,
    а те́мна си́ла
    не пога́сить і не осягне́...

    Приспів.

    3.
    Хоч се́рце
    ще в міцни́х обі́ймах втрат і бо́лю
    за все, що неопла́кане
    і не зросло́ся в шрам...
    Така́ Твоя́ на все рани́ме
    Ла́ска й Во́ля
    і ті́льки лиш для Те́бе
    я - завжди́ відкри́тий храм.

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  32. Юрій Лазірко - [ 2025.11.05 17:22 ]
    Слова-Зола --- український джаз
    1.
    прига́дую...
    це мо́ре до́тиків
    і поцілу́нків
    оооооооооооо
    о кри́ла мої́
    поло́н обі́ймів
    неваго́му мить
    яки́м соло́дким
    ти здава́лась тру́нком
    в які́м бага́тті
    догора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́

    приспів:
    ми́ла ми́ла ми́ла - біль
    приголу́блює лиш ніч
    ма́ло ма́ло сві́тла в ній
    сві́тла і тепла́
    ла-ла-ла лалай -лала
    най-на-на нанай -нана
    хо́лодно лише́ мені́
    і думо́к танцю́є рій
    а слова́ - зола́
    гммммм - золаааааа

    2.
    розра́дою...
    вино́ пригу́блене
    таму́є я́сність
    оооооооооооо
    о кра́ю мій
    неви́питого
    до кра́плі ща́стя
    знайо́мий о́браз
    невблага́нно га́сне
    того́ бага́ття
    де згора́ли ми
    гммммммммммм
    о се́рце моє́


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  33. Юрій Лазірко - [ 2025.11.03 19:11 ]
    Цьом-Цьом -- Альбом Теревені від Зеня
    Цьом-цьом, лялюнь! Як в тебе справи?
    Чим Лондон дихає, Париж?
    Сідай, примощуйся до кави.
    Куди так, Сонечко, летиш?

    Абзацно кажеж? Це цікаво!
    Розводиш круто мудаків!
    Ти п’єш без цукру? Не гіркаво?
    ...вони, батяри, всі такі...

    Ой, знаєш, я вже прибалділа —
    обзавелася пацючком,
    висить на ньому трохи тіла,
    зелені лапаю сачком.

    У нього в статусі коханок
    поважні шльондри, не відпад.
    Він має масу забаганок —
    конкретні перса, вправний зад.

    Що є — то є, платить — то й любить,
    то заслуговує бонжур.
    А як цілує класно в губи...
    В які — дай вушко — розкажу...

    Жах не люблю скупих занудок,
    мій попередній — саме з них.
    Йой бідувала, то паскуда —
    в спідничці маминій жених.

    Летиш на шопінги, як бджілка?
    А на масаж? На два, чи в три?
    Давай, папулечки. То в скільки?
    Як щось — до мене набери.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  34. Юрій Лазірко - [ 2025.10.31 20:22 ]
    Зустріч у Світлих Споминах --- український блюз
    1.
    Я прига́дую - розчиня́юся у думка́х...
    Неприко́вані, мло́сні спо́мини... ві́чний блюз...
    Ні́жні до́тики, затамо́вані на уста́х...
    і не зна́ю я - чи ще ди́хаю, бо бою́сь:
    розгуби́ти тебе́ намисти́нами па́сії,
    перекро́їти час - зодягну́тися в зга́слого дим...
    Я суму́ю і сум у ту ніч перекра́шую -
    де гойда́ється сон і злили́ся в один два світи́...

    Приспів:
    Ніч розпліта́є мої́ спо́гади,
    і впліта́є тебе́ в ко́жен по́дих.
    Ожива́ють мину́лого спа́лахи,
    і торка́ються се́рця, як спо́відь.
    І коли́ зника́є сві́тло,
    все одно́ я ба́чу тебе́ —
    у то́му само́му мі́сці,
    де злили́ся в один
    два світи́.

    2.
    Невлови́мими ми́ті гу́бляться, та́не ніч -
    Неозо́рена, зми́та зли́вою з ліхтарі́в...
    В се́рці ти́хо так щось насту́кує у мені́ -
    то закра́лися но́ти втра́чені, та старі́:
    розгуби́ти тебе́ намисти́нами па́сії,
    перекро́їти час - зодягну́тися в зга́слого дим...
    Я суму́ю і сум у ту ніч перекра́шую -
    де гойда́ється сон і злили́ся в один два світи́...

    Приспів.

    Ця пісня - це творчий дует з однією з майстринь співучого слова, Оленою Рассуждай, яка теж веде свій Ютюб канал під назвою "Слова Крізь Душу". Мої куплети і її приспів... Я створив свої варіанти пісні, у неї відповідно з`явилось власне бачення оспівування тексту. Тому кому цікаво може оцінити два бачення - моє і її. На мою скромну думку, обидва варінти цікаві у заслуговують уваги. 💛💙✌🎸


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  35. Володимир Ляшкевич - [ 2025.10.26 14:55 ]
    Симфонія природи
    І на останок зникнуть обрії і далі,
    і твердю висушеному єству, в запалі
    ще усього минулого свого,- як води -
    спадуть, відкриються забутні насолоди.

    Пребудь, хоча б тепер, у дійснім світі!
    Почуйся птахою, щасливим квітом в житі,
    стрімкою рибою у океану лоні -
    засяй, цій неквапливій радості в поклоні!

    І ти вже хвиля - і з великими й малими -
    і найважли́віші для тебе тільки рими,
    й себе тутешніми рятуючи ладами,
    жалієш тих, що звідси йдуть, хай і богами.


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (2)


  36. Юрій Лазірко - [ 2025.10.15 15:40 ]
    Висить Ябко -- Альбом Теревені від Зеня
    висить ябко, висить -
    Єву жаба дусить.
    ходь но ту Адаме, ходь но ту Адаме
    змій ті не укусить.

    Єво ж, моя Єво,
    най Господь бороне -
    казов не чіпати, казов не чіпати
    нам тії бомбони.

    шо там Адзю, шо там -
    серця ти послухай
    будем знати правду, будем знати правду
    про Господні вуха.

    висить ябко, висить -
    впасти мусить - знаю.
    а хто ябко хоче, а хто ябко хоче -
    той най зачекає.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  37. Юрій Лазірко - [ 2025.10.13 04:58 ]
    Альбом Для Пристрасті -- з присмаком іспанських ритмів
    Привіт усім приятелям і приятелькам!
    Ідея цього Альбому - озвучити деякі мої тексти в стилі із присмаком іспанських ритмів.
    Я вибрав 10-ть з них і помістив в одному відео. Надіюсь, що вони принесуть естетичне задоволення...
    Відео просте, лише для переслуху...

    00:00 💛💙 Слова - Зола
    04:24 💛💙 Я Віддаю Тобі
    07:50 💛💙 Єдина Неповторна Ніч
    11:27 💛💙 Люблю Тебе За Очі
    17:40 💛💙 Від Порогу До Порогу
    22:05 💛💙 Ти Не Моя
    26:57 💛💙 У Обіймах Осені
    30:07 💛💙 Серця Такт
    35:03 💛💙 Я і Ти - Два Світи
    39:38 💛💙 У Серці


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  38. Володимир Мацуцький - [ 2025.10.03 20:31 ]
    Зелені ягоди калини
    Зелені ягоди калини,
    життя криваві береги.
    Шануй історію країни,
    якщо збагнути до снаги…
    Коли ж ті ягоди поспіють?
    Чи, може, то з чужих калин?
    Коли ворожу зграю спинить
    народ? Змужніє він коли?

    Зелені ягоди калини –
    гарячі символи землі –
    землі країни України,
    яка крокує у імлі
    до того Бога, що є світло,
    до того неба, що є Бог.
    Старенька вже, старенька й свита,
    і довгий шлях до перемог.

    Не стали гетьмани царями
    і вільними не стали ми.
    Народ ще правиться псарями
    з псарятами – отими псами,
    не Богом та і не людьми…
    І чорна доля чорним полем
    волає, не вщухає біль.
    І чорна дума серце коле
    і кличе у останній бій.

    Листопад 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати: | "Збірка "Зелені ягоди калини. Книга друга""


  39. Володимир Мацуцький - [ 2025.09.30 19:48 ]
    Мишка з песиком і котик
    Мишка з песиком і котик
    заховалися у ботик,
    з нього хвостики стирчать,
    в ньому хвостики пищать.

    Як збиралась Галя в школу
    ботик з рук стрибнув додолу,
    з нього хвостики стирчать,
    в ньому хвостики пищать.

    Галя ось несе із кухні
    воду хвостикам у кухлі.
    Треба хвостикам тікати,
    знову ботика шукати.

    Мишка з песиком і котик
    заховались в другий ботик,
    з нього хвостики стирчать,
    в ньому хвостики пищать.

    2022 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати: | "ресурсу в Інтернеті"


  40. Юрій Лазірко - [ 2025.09.26 18:49 ]
    Не Розтуляй Долонь --- український блюз
    1.
    Не розтуля́й доло́нь – без Те́бе я безкри́лий,
    Ні сну, ні ві́тру, ті́льки одино́ке "ні".
    З крапли́н сво́го тепла́ Тобі́ змайстру́ю зли́ву,
    недолічу́ на па́льцях спорожні́лі дні.

    Приспів:
    Буду́є спо́гад па́м`яті мости́ –
    Тут є ще Ти, а там уже́ не ста́ло...
    Бо полюби́ти – по́ле перейти́,
    А розлюби́ти – сто житті́в зама́ло.

    2.
    Молю́сь і ві́рую, таму́ю безголо́сся...
    Не замика́й двере́й – для ме́не ти мій храм.
    Де ла́ски рук живу́ть в розпу́щенім воло́ссі –
    Там сві́тло зу́стрічі, розмо́ва сам-на-сам.

    Приспів.

    3.
    Не перехо́дь на "Ви" – по то́му бо́ці о́сінь,
    А тут весни́ рушни́к, розсте́лений на двох,
    Тут ми по не́бі ласк перебіга́єм бо́сі
    І позбува́ємось че́кання і триво́г.

    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  41. Віктор Кучерук - [ 2025.09.25 15:21 ]
    Дідова осінь
    Вже на луках відспівали коси
    І не ходять зрана на покіс, -
    Вже листочків пожовтілих стоси
    Оточили давній верболіз.
    Вже туман самотності обкутав
    Холодком самотності мене,
    Та чомусь не хочеться забути
    Жартівливе, давнє, весняне.

    Дідова осінь, дідова осінь -
    Днів неупинних останнє тепло
    Дідова осінь - сніг на волоссі, -
    Зморшками вкрите ясне чоло.

    Хочу нині бачити і чути
    Навкруги доріг своїх красу, -
    Хочу знову мати дівку руту,
    Відчувати щастя поблизу.
    Ще, мабуть, набутого не досить,
    Раз нема ні спокою, ні сну, -
    Раз душа похлипує і просить
    Відтворити в спогадах весну.

    Дідова осінь, дідова осінь
    Входить безвинно у серце моє, -
    Дідова осінь смуток приносить
    І потаємних бажань додає.
    25.09.25



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  42. Володимир Ляшкевич - [ 2025.09.20 17:23 ]
    Заводься!
    1
    Гей, там, в тилу,
    в квартирі, чи в своєму домі,
    ти депресуєш у страху.
    чи сохнеш у якійсь утомі!
    Лишай те все, - на передку,
    в бронежилеті, у шоломі,
    ти на покликанні шляху,
    а не в переляку полоні!

    Гей, там!
    Заводься надуху!
    Гей, там!
    У самоті земній!

    2
    І що тепер оті дрібні -
    минулого життя напруги?!
    Межи тутешньої рідні,
    між побратимів - не до туги!
    І на війні, як на війні, -
    ти обираєш тільки рухи,
    і тягнеш руки й уві сні -
    щоб друга витягти з непрухи!

    Гей, там!
    Заводься надуху!
    Гей, там!
    У самоті земній!

    2025


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (9)


  43. Ярослав Чорногуз - [ 2025.09.19 21:37 ]
    Вересневе літо
    Чарівниця осінь сіє жовте листя,
    Що, мов по спіралі, спурхує з гілля.
    І співає птаство жваве, голосисте
    І усе навколо співом звеселя.

    ПРИСПІВ:
    Вересневе літо, вересневе літо –
    Трішки прохолодна зелень у меду.
    Я прийшов до тебе душу обігріти,
    Радісний і ніжний я від тебе йду.

    І хоч день коротший все стає дедалі,
    Відлетять у вирій скоро журавлі.
    Тихо у багряній розчинюсь вуалі,
    Зацілую осінь у ясні жалі.

    ПРИСПІВ:
    Вересневе літо, вересневе літо –
    Трішки прохолодна зелень у меду.
    Я прийшов до тебе душу обігріти,
    Радісний і ніжний я від тебе йду.

    Гаю мій коханий і природо люба,
    Де іще так гарно я розкошував –
    Підставляє осінь для цілунку губи
    І гублю від щастя я усі слова.

    ПРИСПІВ:
    Вересневе літо, вересневе літо –
    Трішки прохолодна зелень у меду.
    Я прийшов до тебе душу обігріти,
    Радісний і ніжний я від тебе йду.

    10.09.7524 р. (Від Трипілля) (2016)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  44. Юрій Лазірко - [ 2025.09.17 16:39 ]
    Чужина - Матимачуха --- український блюз
    1.
    Залива́вся світа́нок пташи́но,
    Зачека́вся бджоли́ ли́пи цвіт.
    Я сього́дні вдиха́в Батьківщи́ну,
    Видиха́ючи про́житість літ.

    Приспів:
    Від обі́йм Чужина́ – ма́ти-ма́чуха,
    Сві́тла кра́йці і кри́хти тепла́.
    Десь на спо́ді нажи́того ла́нтуха
    Вишива́нка, що в хре́стик, лягла́.

    2.
    Не кричу́, не охри́п, я не ви́горну
    По́піл се́рця... За крок до межі́
    Вигорта́ю прожи́тість всю при́торну,
    Задиха́юсь у тім, що чужи́й.

    Приспів...

    3.
    Зно́ву ніч... Зно́ву сон... Прокида́юся.
    І вікно́ на оча́х прикраша́:
    То не сніг... То лиш цвіт... Осипа́юсь я.
    Бі́ла-бі́ла, ясніє Душа́.

    Приспів...


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  45. Юрій Лазірко - [ 2025.09.06 22:45 ]
    Амінна --- український блюз
    Чи не тому вуста німі,
    що душу відвели зимі
    в солодких перегрівах тіла?
    Бо брали - що душа хотіла,
    а віддавали дні одні
    та берегли на старість сили.
    Та лічить Бог
    на часу вервиці за двох
    цей безупинний діалог
    душі і тіла, дня і ночі.
    Від вітру мова затріпоче,
    напише тиші некролог.
    У кожнім слові яв пророчий...
    Я зліг -
    пробач, лебідко, що не зміг
    уберегти дзвінкий твій сміх
    від в серці кривди передзвону
    і ти дивилась, мов ікона,
    як вітер мів мене, мов сніг
    за рамки Божого Закону
    у небуття.
    Втомилось дихати життя
    і настіж двері вороття...,
    а за дверима Правди лоно
    приймає душі невагомі.
    Від невагомості - я стяг,
    хвилююся, заходжу в кому.
    Уста,
    тягніть до сонця нить обав,
    нехай згорить, що посплітав
    моїм думкам - хмільним драконам
    той, хто божився во дні они
    перетворити love на став,
    а став найпершим Ал Капоне
    посеред тьми.
    Гріхом ховався між людьми,
    дорогу гриз до Колими,
    міняв кровицю на кордони
    і роздавав катам пардони.
    Моя Мадонно, ти слізьми
    не перебудиш царство сонне.
    З цих рук
    по жерлі вилитім із мук
    піде на страту, мов на звук,
    твоя дитина... і загине
    без краплі власної провини.
    Скажи мені, Свята, - Чому
    на місці ката серце сина?
    Далебі
    той хрест несеться по тобі
    і тінню падає в журбі
    на той бік потойбіччя косо,
    на смерть чекає безголосу
    нестримний рани біль
    і проростає світла просом
    амінь.


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  46. Володимир Ляшкевич - [ 2025.09.05 11:23 ]
    Ця ніч - зла ніч. В рок виконанні
    1
    Ця ніч,
    зла ніч -
    зліт Зла!

    І чорнота
    із-зусебіч
    наповза!

    Але якщо,
    доля моя
    в вишині -

    ті, що вгорі,
    зір зупиніть
    на мені.

    Приспів:
    Але якщо
    Доля моя в вишині -
    ті, що Вгорі
    зір зупиніть
    на мені!

    2
    А клята ніч
    усе ніяк
    не мина!

    Одна вгорі,
    і унизу -
    пелена!

    Поміж димів
    і марних слів
    голова!

    І навкруги
    лише війни
    трясина́.

    Приспів:
    То як були
    потрібні б ми
    вишині -
    чи небеса
    чорніли би
    в далині?!

    3
    І вже нехай
    ми тут усі,
    які є!

    Та в мряці злій
    достоту сил
    не стає!

    То хай вгорі
    займаються
    ліхтарі!

    Бо довга ніч!
    Не дотягти
    до Зорі!

    Приспів:
    Мій Ангеле,
    лети сюди -
    у вогні.
    Перекажи
    від Бога щось
    і мені!

    2025


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (7)


  47. Юлія Щербатюк - [ 2025.09.03 18:47 ]
    Журавлі пісня ( переклад)
    Мені здається часом, що солдати,
    Які з кривавих не прийшли полів,
    В блакитне небо вознеслись крилато,
    Перетворились в білих журавлів.

    Вони і дотепер з часів далеких
    Летять і озиваються до нас.
    Чи не тому, ми, дивлячись на небо,
    Із сумом замовкаємо не раз?

    Стрій втомлений в туманні далі лине,
    У небі дня, що догорає сам.
    Є проміжок малий у тому клині.
    Можливо, це - для мене місце там?

    Настане день, і в зграї журавлиній
    Я попливу кудись у сизій млі,
    Із-піднебесся, з окликом пташиним
    до тих, кого залишив на землі.

    01.-04.2023 року
    Україномовна версія

    Співана поезія відео


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (6)


  48. Юрій Лазірко - [ 2025.08.30 05:14 ]
    Одинокий Вовк - блюз
    Ніч засиляє,
    мов нитку у голку,
    серце у біль
    одинокому вовку.

    Туго стискає
    слухняність за шию –
    волю чи смерть
    він сьогодні навиє.

    Рани годує
    ярмо – та не гріє,
    душить, пече,
    неприкаяно ниє.

    Вовк – не собака,
    в слухняність не грає.
    Клич у витті –
    то він зграю скликає.

    "Ууу, Сіромахи –
    Свобода та Грати,
    гріх бути тут
    і себе догризати!"

    Завтра над світом
    ледь сонце повстане –
    день запала,
    вовча зграя розтане...

    День витягає,
    мов нитку із голки, –
    серце моє
    одинокого вовка.


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (4)


  49. Володимир Мацуцький - [ 2025.08.27 12:52 ]
    Гуртуймося, брати, на бій в загін, пісня*
    Гуртуймося, брати, на бій в загін,
    в загін непереможних українців.
    Наш прапор і могутній батько Гімн —
    ковток води із чистої криниці.

    Приспів:

    Кладімо душу на святий вівтар
    за нашу волю, правду і молитву,
    святимо зброю і гуртом відтак
    йдемО з молитвою в останню битву.

    Знесемо гнидники з дніпровських берегів,
    розвіємо прах ворога по полю,
    не буде москаля тут і ноги.
    Вперед, вперед — за України долю!

    Приспів:

    Кладімо душу на святий вівтар
    за нашу волю, правду і молитву,
    святимо зброю і гуртом відтак
    йдемО з молитвою в останню битву.

    Червень, 2020

    * Пісню можна прослухати
    у повному авторському виконанні за адресою:
    https://youtu.be/idGZ5cfMtdc

    А також у відео, створене на пісню
    Наталією Кузміною (Natalia Kouzmina) за адресою:
    https://youtu.be/L-f8epRVdsE?si=2R3HlKGjrVAI00oi



    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати: | " Збірка "Важкі кроки до істини", 2025 рік"


  50. Володимир Ляшкевич - [ 2025.08.23 20:58 ]
    Виживеш ти!
    Друже і брате,
    тут все, як завжди -
    бруд і вогонь,
    сплати без решти,
    тижні без дати,
    видзвони скронь!

    Боже боронь
    щось загадати -
    тільки й мети :
    що першим ворог
    подохне,
    а нині виживеш ти!

    Приспів:
    Бо нині виживеш ти!
    Далі житимеш ти!

    2
    Нас небагато
    у цих окопах -
    межи світів,
    сину своєму
    схожої долі
    я б не хотів.
    Хай чорноту
    усю у безодню
    і не змести,
    та зупиню я
    її сьогодні -
    житимеш ти!

    Приспів:
    Бо нині виживеш ти!
    Далі житимеш ти!


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   2   3   4   5   ...   9