Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.23
17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків.
Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі?
Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя.
Можна і концтабір у країні створити, а мож
2026.06.23
12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
2026.06.23
12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
2026.06.23
07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
2026.06.23
06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
2026.06.23
01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ
Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
2026.06.22
12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ
Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі
2026.06.22
07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
2026.06.22
06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
2026.06.21
21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
2026.06.21
21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
2026.06.21
21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
2026.06.21
20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.04.29
2026.04.23
2026.03.31
2026.03.19
2026.02.11
2025.11.29
2025.09.04
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Віта Парфенович Віва ЛаВіта (1983) /
Проза
Синиця у руці або 5-й елемент
Закохуюся в образ, ідеалізую, наділяю рисами, які не властиві об’єктові обожнювання, домріюю, і зрештою – розчаровуюся. І щось таки в тому розчаруванні є.
Згадую приємний лоскіт в грудях, коли цей чужий чоловік заходить до кімнати, його ввічливість і привітність, і вже додумую сама, який він ніжний, чуйний, з багатим внутрішнім світом. І мені хочеться ділитися своїм світом і пізнавати його горизонти, горизонти його всесвіту.
Летіти на крилах фантазій та мрій. Він мені подобається.
Якось нам випало разом їхати додому. Не те, щоб до нього, чи мене, ні, просто по дорозі, подорожні.
Ми тіснилися у автівці, колега підвіз до метро, я без остраху, з інтересом, дивилася прямо у очі. Ми говорили на задньому сидінні набитої вщент автівки про театр, бо попереду мене чекала зустріч з подругами, саме цього вечора ми спільно йшли на виставу з одним знаменитим артистом. В передчутті прекрасно проведеного часу я ділилася настроєм. Позитивом. Я чекала, що зустріч скоро відбудеться, і мене наповнювала радість.
Коли ми втрьох увійшли до вагону метро, я, він і ще одна дівчина з нашого колективу, я замовкла. Дівчина вийшла на наступній станції. А ми лишилися. Кожен по собі.
Чоловік витягнув свій новомодний телефон і ввіткнув до вух навушники. Тиша, шелест коліс по рейкам. Я хотіла розпочати розмову, це був той нечастий випадок, коли ми були наодинці, і не зовсім. Проте він мовчав. У моїй душі за долі секунд промайнуло оте все пережите-прожите відчуте, ніколи не знаєш, коли воно нахлине, ніби цунамі і поглине тебе.
Я згадала, як той, хто поруч мене уже кілька років і силу-силенну днів з цікавістю слухає мої розповіді про кіно, театр, історичні місця Києва. Як ми робимо перший спільний похід до театру, я ретельно готуюся, щоб моєму супутникові сподобалося, і йому справді подобається. Як ми, повертаючись з театру, обговорюємо побачене, як він робить логічні висновки, як на мене неочікувані, але очевидні, і мені так приємно, що час не витрачено намарно. Як він мене обіймає, притискаючись ніжно до голови своїм підборіддям і непомітно для всіх цілує мою голову. І це інтимно і прекрасно.
Як ми їдемо у метро, і він настільки сильно хоче бути поруч, що обіймає мене, руки сплітаючи на животі, я спиною стою, притиснута до нього, а він до дверей, які не відчиняються, і людно, дуже людно, а потім виявляється, що краєчок його нового телефона трохи тріснув, бо не витримав навантаження двох тіл. Пригадую і посміхаюся. Тепло і затишно.
Як приємно, коли люблять, можливо, навіть більше, ніж ти сам можеш полюбити. Просто за те, що ти є, живеш-дихаєш, просто за погляд, що теплом зігріває і наповнює, журить чи змушує себе відчувати винним. Але навіть провина зникає, коли тебе крадькома цілують у голову. Як дитину цілує любляча мати.
Я стискаю пальці. Я думаю, чому інколи відволікаюся і забуваю про оті світлі моменти, даруючи увагу іншим, не вартим її.
Я – елемент соціуму, що намагається усвідомити і зрозуміти природу непідробної симпатії і інтересу, зацікавлення до особистості, а не до того, що та чи інша людина може дати. Ми всі – окремі світи, що поєднуються у броунівському русі, доволі хаотичному. Повязані у взаємодії незалежно від того, чи хочемо зіштовхуватися, чи ні.
І тут досвід підкидає ще одну картинку, як той, хто з минулого, бридкий і недостойний, тягне свої липкі пальці до мого тіла, а поглядом впявся, мов кобра, у груди... Помилки минулого, на яких вчаться. Після них цінуєш зовсім інше – внутрішнє світло, а не тьму, що приманює примарними статками і зручностями. Ти спробувала – говорю собі – відпусти. І відпускаю. І думаю про інше – світле і приємне. Про теплі ведмежачі обійми, погляд очі в чі, про щиру посмішку. Про сопіння і тепло під ковдрою. Він ділиться зі мною своєю щирістю і теплом. І від того стає затишно і добре.
І мені стає соромно. Бо! Я щоразу зраджую того, хто мене цінує, думаючи про інших. Зраджую, але усвідомлюю, що світ повниться багатьма випробуваннями і сюрпризами, і починаю цінувати більше, бо терплячий, той, хто поруч, тепле сонце, і моя радість. Я любитиму тебе, бо я для тебе уже королева на троні, хоча і без розкішного приданого. Ти – мій пятий елемент, бо! Я й досі не зрозуміла, яким таємничим чином нас познайомили, зіткнули наші світи і мене осяяло твоїм теплом.
Скоро моя зупинка. Колега дістає навушника з вуха, щоб спитати, чи я виходитиму, нам ніби й по дорозі, і ніби й ні... Я кидаю наспіх, що моя наступна. Щось додаю про знаменитого актора і прекрасність театру. І кажу, що раніше залюбки пішла б з ним, аби показати, відкрити цьому чоловікові, яким прекрасним може бути перебування у моменті тут і тепер. Бо театр – це тут і тепер – гра наживо без шансу переграти, залежно від настрою актора, від його відчуття реальності на зараз. Ми обмінюємося короткими репліками про уподобання і інтереси. Але коли я виходжу з вагону, то думаю над тим, невже цікаво обмежувати свій кругозір лише спортом. Обмеженість, відгороджуватися від купи різноманітних зацікавлень і занять. Спілкуватися, розширювати коло знайомств. Пізнавати реальність своїми емпіричними спробами, а не через вікно віртуальності – телевізор чи телефон... щось таки в тому розчаруванні є.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Синиця у руці або 5-й елемент
Закохуюся в образ, ідеалізую, наділяю рисами, які не властиві об’єктові обожнювання, домріюю, і зрештою – розчаровуюся. І щось таки в тому розчаруванні є.
Згадую приємний лоскіт в грудях, коли цей чужий чоловік заходить до кімнати, його ввічливість і привітність, і вже додумую сама, який він ніжний, чуйний, з багатим внутрішнім світом. І мені хочеться ділитися своїм світом і пізнавати його горизонти, горизонти його всесвіту.
Летіти на крилах фантазій та мрій. Він мені подобається.
Якось нам випало разом їхати додому. Не те, щоб до нього, чи мене, ні, просто по дорозі, подорожні.
Ми тіснилися у автівці, колега підвіз до метро, я без остраху, з інтересом, дивилася прямо у очі. Ми говорили на задньому сидінні набитої вщент автівки про театр, бо попереду мене чекала зустріч з подругами, саме цього вечора ми спільно йшли на виставу з одним знаменитим артистом. В передчутті прекрасно проведеного часу я ділилася настроєм. Позитивом. Я чекала, що зустріч скоро відбудеться, і мене наповнювала радість.
Коли ми втрьох увійшли до вагону метро, я, він і ще одна дівчина з нашого колективу, я замовкла. Дівчина вийшла на наступній станції. А ми лишилися. Кожен по собі.
Чоловік витягнув свій новомодний телефон і ввіткнув до вух навушники. Тиша, шелест коліс по рейкам. Я хотіла розпочати розмову, це був той нечастий випадок, коли ми були наодинці, і не зовсім. Проте він мовчав. У моїй душі за долі секунд промайнуло оте все пережите-прожите відчуте, ніколи не знаєш, коли воно нахлине, ніби цунамі і поглине тебе.
Я згадала, як той, хто поруч мене уже кілька років і силу-силенну днів з цікавістю слухає мої розповіді про кіно, театр, історичні місця Києва. Як ми робимо перший спільний похід до театру, я ретельно готуюся, щоб моєму супутникові сподобалося, і йому справді подобається. Як ми, повертаючись з театру, обговорюємо побачене, як він робить логічні висновки, як на мене неочікувані, але очевидні, і мені так приємно, що час не витрачено намарно. Як він мене обіймає, притискаючись ніжно до голови своїм підборіддям і непомітно для всіх цілує мою голову. І це інтимно і прекрасно.
Як ми їдемо у метро, і він настільки сильно хоче бути поруч, що обіймає мене, руки сплітаючи на животі, я спиною стою, притиснута до нього, а він до дверей, які не відчиняються, і людно, дуже людно, а потім виявляється, що краєчок його нового телефона трохи тріснув, бо не витримав навантаження двох тіл. Пригадую і посміхаюся. Тепло і затишно.
Як приємно, коли люблять, можливо, навіть більше, ніж ти сам можеш полюбити. Просто за те, що ти є, живеш-дихаєш, просто за погляд, що теплом зігріває і наповнює, журить чи змушує себе відчувати винним. Але навіть провина зникає, коли тебе крадькома цілують у голову. Як дитину цілує любляча мати.
Я стискаю пальці. Я думаю, чому інколи відволікаюся і забуваю про оті світлі моменти, даруючи увагу іншим, не вартим її.
Я – елемент соціуму, що намагається усвідомити і зрозуміти природу непідробної симпатії і інтересу, зацікавлення до особистості, а не до того, що та чи інша людина може дати. Ми всі – окремі світи, що поєднуються у броунівському русі, доволі хаотичному. Повязані у взаємодії незалежно від того, чи хочемо зіштовхуватися, чи ні.
І тут досвід підкидає ще одну картинку, як той, хто з минулого, бридкий і недостойний, тягне свої липкі пальці до мого тіла, а поглядом впявся, мов кобра, у груди... Помилки минулого, на яких вчаться. Після них цінуєш зовсім інше – внутрішнє світло, а не тьму, що приманює примарними статками і зручностями. Ти спробувала – говорю собі – відпусти. І відпускаю. І думаю про інше – світле і приємне. Про теплі ведмежачі обійми, погляд очі в чі, про щиру посмішку. Про сопіння і тепло під ковдрою. Він ділиться зі мною своєю щирістю і теплом. І від того стає затишно і добре.
І мені стає соромно. Бо! Я щоразу зраджую того, хто мене цінує, думаючи про інших. Зраджую, але усвідомлюю, що світ повниться багатьма випробуваннями і сюрпризами, і починаю цінувати більше, бо терплячий, той, хто поруч, тепле сонце, і моя радість. Я любитиму тебе, бо я для тебе уже королева на троні, хоча і без розкішного приданого. Ти – мій пятий елемент, бо! Я й досі не зрозуміла, яким таємничим чином нас познайомили, зіткнули наші світи і мене осяяло твоїм теплом.
Скоро моя зупинка. Колега дістає навушника з вуха, щоб спитати, чи я виходитиму, нам ніби й по дорозі, і ніби й ні... Я кидаю наспіх, що моя наступна. Щось додаю про знаменитого актора і прекрасність театру. І кажу, що раніше залюбки пішла б з ним, аби показати, відкрити цьому чоловікові, яким прекрасним може бути перебування у моменті тут і тепер. Бо театр – це тут і тепер – гра наживо без шансу переграти, залежно від настрою актора, від його відчуття реальності на зараз. Ми обмінюємося короткими репліками про уподобання і інтереси. Але коли я виходжу з вагону, то думаю над тим, невже цікаво обмежувати свій кругозір лише спортом. Обмеженість, відгороджуватися від купи різноманітних зацікавлень і занять. Спілкуватися, розширювати коло знайомств. Пізнавати реальність своїми емпіричними спробами, а не через вікно віртуальності – телевізор чи телефон... щось таки в тому розчаруванні є.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
