Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
2026.06.22
12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ
Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі
2026.06.22
07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
2026.06.22
06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
2026.06.21
21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.
І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.
2026.06.21
21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
Був наказ йому – на захід,
їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
Громадянської війни.
Йшли у військо, розставались,
2026.06.21
21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ
2026.06.21
20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.
Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну
2026.06.21
17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
2026.06.21
16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів
Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно
Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів
2026.06.21
16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.
Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,
2026.06.21
16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
2026.06.21
12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.
Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
2026.06.21
12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –
Аж до критичного струму.
У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2025.11.29
2025.05.15
2025.04.24
2024.04.01
2023.11.22
2023.02.21
2023.02.18
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Іван Низовий (1942 - 2011) /
Публіцистика
/
"Там, де я сміюся крізь сльози" (2006)
НА САМОТІ З САМИМ СОБОЮ
Дуже хороша звичка – щодень або хоч двічі-тричі на тиждень занотовувати в кишеньковий записничок летючі, варті уваги думки, гарячі події, уривки небуденних розмов. У мене, на жаль, ні звички такої немає, ні бажання особливого не було – кілька разів починав вести щоденник, та вже незабаром і переставав: нуднувато. Людина я аж ніяк не педантична, скоріше холерик, аніж флегматик – весь час у пориві, у стремлінні польоту.
А оце придбав солідного зошита: згодиться, може. Зараз такі події відбуваються: у парламенті, більше схожім на поле бою, ніж на залу нарад і узгодження думок; у кримському Бахчисараї, де татари відстоюють свою святиню – старовинне кладовище предків; у сесійній залі обласної ради, де напів’язикі хохли-малороси добиваються особливого привілею для мови сусіднього, не дуже прихильного до української державності народу… Усе це збурює душу, викликає чуття огиди до нібито своїх, а насправді чужих громадян – комуністів, регіонщиків, соціалістів…
Те, що відбувається нині в українському політикумі, не можна вважати абсурдом – це закономірна та логічна реакція антиукраїнських сил на бездіяльність так званої помаранчевої революційної коаліції та розгубленість Президента. Складається враження, що гаранта Конституції або ж «підставили любі друзі», або ж «зазомбували шамани із-за бугра».
Щойно завершив публіцистичну книжку «Там, де я сміюся крізь сльози». Вона значно краща, цілісніша за попередню, яка називається теж дещо метафорично: «Там, де я ніколи не плакав». Сотня її примірників розійшлася в один день. Третину накладу голова обласної організації УРП «Собор» Анатолій Назаренко відвіз до Києва, десять примірників дісталося голові Луганської організації Народного Руху України й заступникові голови ОДА Зіновію Гузару. Решту планується відвезти на Львівщину. До речі, Зіновій Тадейович телефонував мені додому й гаряче дякував за мою статтю на його захист від брутальних нападок на нього місцевої регіональної «еліти» і «пісуарних» регіонщиків, комуністів і вітренківців.
Сталося те, чого не повинно було статися. Віктор-переможець потиснув руку Віктору-переможеному.
І маємо те, що маємо: Віктори помінялися місцями! Містика, обмарення, дурний сон? Казуїстика…
Сунь скаженому собаці в пащеку кінчик пальця – відхопить всю руку!
Про що вже тут можна говорити…
Догралися «помаранчеві» до фарсу. Але якщо для них це поразка з певними бізнесовими втратами, то для простого патріотично налаштованого народу це – трагедія! Ми, українці, що, були, вимріяли незалежну державу, несподівано (а чи й справді несподівано?) наразі втрачаємо все: Україну (вона стане Малоросією, Хохляндією, Новоросією, Южним Краєм), свободу, мову, усю свою тисячолітню історію. Нас узагалі не стане на землі, бо саме цього хочуть новітні яничари – пахолки путінської Росії, лужковської Москви. Хороша перспектива, панове з «помаранчевого» табору?!
На Сході та Півдні України, завжди бувши діаспорними, ми перетворилися (нас перетворили!) на резерваційних, повністю залежних від великого «білого пахана». А київська влада кинула нас напризволяще: їй не до нас, «суржикомовних» і «руськоязичних», вона здійснює свій далекосяжний план-дерибан. Тож і «нашим», і «не нашим» дрівець (ми – дрівця) не жаль, аби лиш полум’я не згасло в політичній ватрі!
Люди добрі, якими очима дивиться зараз на нас, палаючих у ватрі розбрату, цілий світ?! Мертвим нашим немає спокою в могилах – з боку на бік перевертаються. Гнуться долу журливі колоски (їм краще зогнити!), порожні й охололі дитячі колиски серед літа втікають у передчасний, такий немилий для них вирій.
Гряде нова Руїна.
Наближається-наростає тупіт нової Орди.
Нас чекають новітні Батурини, Крути й Базари. Нам знову втікати в поліські ліси та болота, копати криївки та схрони. Бо ми вже не українці, не «народ України» – ми тільки мазепинці, петлюрівці та бандерівці. А тому в «антикризової коаліції», скріпленої Морозом, лишається одне злободенне гасло: «Бий «наших», аби чужі боялися!».
Упала з гілки перша абрикоса-жерделя, закотилася під листок подорожника. Назріло середліття. Піднімаю помаранчевий плід, витираю об штанину і думаю: «Солодка жерделя, а життя наше – гірке. А в парламенті ніби й не помічають наближення доленосних жнив – б’ються навкулачки, гудуть у десятки ріжків і рогів. А світ собі сміється, а може, й плаче – над нами, над нашим політичним окаянством. Це ж диво небачене: у центрі Європи, на початку третього тисячоліття після христової ери – чи то льодовиковий період, чи то Мамаєве побоїще!».
Приз-сюрприз: Україна. Мета гравців: нашу Україну зробити не нашою. Наші «опозиціонери» помітно програють їхнім «попозиціонерам». З мене помочі мало – тільки тонесенький байбачий посвист зі Стрільцівського степу.
Поїду! На свою помаранчеву Сумщину, на рідне гречане (без «прокуратора-щербаніста») Білопілля, у забур’янілу Марківку, на вишнево-соняхову Рудку… Там полежу в траві, подрімаю: може, знову насняться мазепинсько-петлюрівські сни про вільну Україну. Може, наяву засміються-заплачуть, застукають піснями в груди Олесеві солов’ї. Може. голос матусин почую із-під землі: «Не впадай у відчай, сину мій безталанний! Твоя Україна там, де я лежу під травою-рутою…».
Дивився на «потусовки» у новій «підмороженій» Верховній Раді. Сивий «придурок» Стоян, видершись на крісла, зверху оббризкував водою бритоголового Турчинова. Хтось із «регіонщиків» таранив Леся Танюка – знаменитого режисера, поета і філософа; ще дехто з «бютівців» та «нашоукраїнців»… Стидовище, та й годі!
А сьогодні наш гарант пристає на пропозицію донецьких створювати в парламенті широку коаліцію. Нібито з метою досягнення порозуміння між бандитським Сходом і патріотичним Заходом. Та чи можна запрягати в одного воза хижого вовка і молодого лошака? Хто нарадив Ющенку «брататися» з Януковичем? Невже «любі друзі» – Безсмертний, Єхануров, Жванія?! А чому б і ні – у них капітали, їм є що втрачати, не те, що народові рідному… Народ рідний – то ж голитьба, електорат зачуханий!
«Зачухані-занюхані» знов збираються на Майдані, ставлять старенькі намети. Що то воно буде?!
А неподалік, широким фронтом, вишикуються сині намети «Регіонів». Майорять, лопочуть на північно-східному вітрі лиховісні знамена комуно-шовіністів і соціалістично-зрадливих «морозівців». Без сумніву, до них невдовзі прилучаться й конотопські відьми та роменські мачо-марченки… За невеликі гроші наймуть напівголодних і безпринципних студентів, а ті, нажлуктившись дармового пива з хотдогами, «патріотично» волатимуть: «Ще не вмерла Україна!». Україна, може, й не вмре, бо ми ж захищатимемо її, але студенти-штрейкбрехери для України вже померли – живцем. Шлях їм не до слави стелиться, а прямісінько в яничарство!
05 – 11.07.2006
м. Луганськ
І ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ
Нехай простить мені Юліус Фучик, бо я посмів крикнути з петлі на власній худесенькій шиї: «Люди, я не люблю вас!»
І хто мені заборонить не любити рабів, закоханих у своє рабство?!
Усе інше людство, яке нізащо не проміняє чорний хліб свободи на солоденький пряник рабства, я щиро й самозречено люблю. Люблю від дня свого народження в гітлерівсько-сталінському рабстві й до власної смерті у вільному приреченні! І що мені всі «пофіговувачі» Януковичі-Голубовичі, і хто вони для мене, усі ті безіменні гніді гниди леоніди?! Вони ж не є отією великою-превеликою частиною українського (і світового) людства, яке я щиро й самозречено люблю. І готовий за таке людство вмерти. І на всяк випадок кричу вже зараз: «Людство, я любив тебе – будь пильним!».
(Кінець книги, яку я видихнув з глибини своїх грудей).
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
НА САМОТІ З САМИМ СОБОЮ
Дуже хороша звичка – щодень або хоч двічі-тричі на тиждень занотовувати в кишеньковий записничок летючі, варті уваги думки, гарячі події, уривки небуденних розмов. У мене, на жаль, ні звички такої немає, ні бажання особливого не було – кілька разів починав вести щоденник, та вже незабаром і переставав: нуднувато. Людина я аж ніяк не педантична, скоріше холерик, аніж флегматик – весь час у пориві, у стремлінні польоту.
А оце придбав солідного зошита: згодиться, може. Зараз такі події відбуваються: у парламенті, більше схожім на поле бою, ніж на залу нарад і узгодження думок; у кримському Бахчисараї, де татари відстоюють свою святиню – старовинне кладовище предків; у сесійній залі обласної ради, де напів’язикі хохли-малороси добиваються особливого привілею для мови сусіднього, не дуже прихильного до української державності народу… Усе це збурює душу, викликає чуття огиди до нібито своїх, а насправді чужих громадян – комуністів, регіонщиків, соціалістів…
Те, що відбувається нині в українському політикумі, не можна вважати абсурдом – це закономірна та логічна реакція антиукраїнських сил на бездіяльність так званої помаранчевої революційної коаліції та розгубленість Президента. Складається враження, що гаранта Конституції або ж «підставили любі друзі», або ж «зазомбували шамани із-за бугра».
Щойно завершив публіцистичну книжку «Там, де я сміюся крізь сльози». Вона значно краща, цілісніша за попередню, яка називається теж дещо метафорично: «Там, де я ніколи не плакав». Сотня її примірників розійшлася в один день. Третину накладу голова обласної організації УРП «Собор» Анатолій Назаренко відвіз до Києва, десять примірників дісталося голові Луганської організації Народного Руху України й заступникові голови ОДА Зіновію Гузару. Решту планується відвезти на Львівщину. До речі, Зіновій Тадейович телефонував мені додому й гаряче дякував за мою статтю на його захист від брутальних нападок на нього місцевої регіональної «еліти» і «пісуарних» регіонщиків, комуністів і вітренківців.
Сталося те, чого не повинно було статися. Віктор-переможець потиснув руку Віктору-переможеному.
І маємо те, що маємо: Віктори помінялися місцями! Містика, обмарення, дурний сон? Казуїстика…
Сунь скаженому собаці в пащеку кінчик пальця – відхопить всю руку!
Про що вже тут можна говорити…
Догралися «помаранчеві» до фарсу. Але якщо для них це поразка з певними бізнесовими втратами, то для простого патріотично налаштованого народу це – трагедія! Ми, українці, що, були, вимріяли незалежну державу, несподівано (а чи й справді несподівано?) наразі втрачаємо все: Україну (вона стане Малоросією, Хохляндією, Новоросією, Южним Краєм), свободу, мову, усю свою тисячолітню історію. Нас узагалі не стане на землі, бо саме цього хочуть новітні яничари – пахолки путінської Росії, лужковської Москви. Хороша перспектива, панове з «помаранчевого» табору?!
На Сході та Півдні України, завжди бувши діаспорними, ми перетворилися (нас перетворили!) на резерваційних, повністю залежних від великого «білого пахана». А київська влада кинула нас напризволяще: їй не до нас, «суржикомовних» і «руськоязичних», вона здійснює свій далекосяжний план-дерибан. Тож і «нашим», і «не нашим» дрівець (ми – дрівця) не жаль, аби лиш полум’я не згасло в політичній ватрі!
Люди добрі, якими очима дивиться зараз на нас, палаючих у ватрі розбрату, цілий світ?! Мертвим нашим немає спокою в могилах – з боку на бік перевертаються. Гнуться долу журливі колоски (їм краще зогнити!), порожні й охололі дитячі колиски серед літа втікають у передчасний, такий немилий для них вирій.
Гряде нова Руїна.
Наближається-наростає тупіт нової Орди.
Нас чекають новітні Батурини, Крути й Базари. Нам знову втікати в поліські ліси та болота, копати криївки та схрони. Бо ми вже не українці, не «народ України» – ми тільки мазепинці, петлюрівці та бандерівці. А тому в «антикризової коаліції», скріпленої Морозом, лишається одне злободенне гасло: «Бий «наших», аби чужі боялися!».
Упала з гілки перша абрикоса-жерделя, закотилася під листок подорожника. Назріло середліття. Піднімаю помаранчевий плід, витираю об штанину і думаю: «Солодка жерделя, а життя наше – гірке. А в парламенті ніби й не помічають наближення доленосних жнив – б’ються навкулачки, гудуть у десятки ріжків і рогів. А світ собі сміється, а може, й плаче – над нами, над нашим політичним окаянством. Це ж диво небачене: у центрі Європи, на початку третього тисячоліття після христової ери – чи то льодовиковий період, чи то Мамаєве побоїще!».
Приз-сюрприз: Україна. Мета гравців: нашу Україну зробити не нашою. Наші «опозиціонери» помітно програють їхнім «попозиціонерам». З мене помочі мало – тільки тонесенький байбачий посвист зі Стрільцівського степу.
Поїду! На свою помаранчеву Сумщину, на рідне гречане (без «прокуратора-щербаніста») Білопілля, у забур’янілу Марківку, на вишнево-соняхову Рудку… Там полежу в траві, подрімаю: може, знову насняться мазепинсько-петлюрівські сни про вільну Україну. Може, наяву засміються-заплачуть, застукають піснями в груди Олесеві солов’ї. Може. голос матусин почую із-під землі: «Не впадай у відчай, сину мій безталанний! Твоя Україна там, де я лежу під травою-рутою…».
Дивився на «потусовки» у новій «підмороженій» Верховній Раді. Сивий «придурок» Стоян, видершись на крісла, зверху оббризкував водою бритоголового Турчинова. Хтось із «регіонщиків» таранив Леся Танюка – знаменитого режисера, поета і філософа; ще дехто з «бютівців» та «нашоукраїнців»… Стидовище, та й годі!
А сьогодні наш гарант пристає на пропозицію донецьких створювати в парламенті широку коаліцію. Нібито з метою досягнення порозуміння між бандитським Сходом і патріотичним Заходом. Та чи можна запрягати в одного воза хижого вовка і молодого лошака? Хто нарадив Ющенку «брататися» з Януковичем? Невже «любі друзі» – Безсмертний, Єхануров, Жванія?! А чому б і ні – у них капітали, їм є що втрачати, не те, що народові рідному… Народ рідний – то ж голитьба, електорат зачуханий!
«Зачухані-занюхані» знов збираються на Майдані, ставлять старенькі намети. Що то воно буде?!
А неподалік, широким фронтом, вишикуються сині намети «Регіонів». Майорять, лопочуть на північно-східному вітрі лиховісні знамена комуно-шовіністів і соціалістично-зрадливих «морозівців». Без сумніву, до них невдовзі прилучаться й конотопські відьми та роменські мачо-марченки… За невеликі гроші наймуть напівголодних і безпринципних студентів, а ті, нажлуктившись дармового пива з хотдогами, «патріотично» волатимуть: «Ще не вмерла Україна!». Україна, може, й не вмре, бо ми ж захищатимемо її, але студенти-штрейкбрехери для України вже померли – живцем. Шлях їм не до слави стелиться, а прямісінько в яничарство!
05 – 11.07.2006
м. Луганськ
І ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ
Нехай простить мені Юліус Фучик, бо я посмів крикнути з петлі на власній худесенькій шиї: «Люди, я не люблю вас!»
І хто мені заборонить не любити рабів, закоханих у своє рабство?!
Усе інше людство, яке нізащо не проміняє чорний хліб свободи на солоденький пряник рабства, я щиро й самозречено люблю. Люблю від дня свого народження в гітлерівсько-сталінському рабстві й до власної смерті у вільному приреченні! І що мені всі «пофіговувачі» Януковичі-Голубовичі, і хто вони для мене, усі ті безіменні гніді гниди леоніди?! Вони ж не є отією великою-превеликою частиною українського (і світового) людства, яке я щиро й самозречено люблю. І готовий за таке людство вмерти. І на всяк випадок кричу вже зараз: «Людство, я любив тебе – будь пильним!».
(Кінець книги, яку я видихнув з глибини своїх грудей).
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
