ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Критика | Аналітика):

Пекун Олексій
2025.04.24

Лайоль Босота
2024.04.15

Анатолій Цибульський
2024.04.01

Геннадій Дегтярьов
2024.03.02

Теді Ем
2023.02.18

Зоя Бідило
2023.02.18

Олег Герман
2022.12.08






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Майстерень Адміністрація / Критика | Аналітика / Робота редакції

 Редактори і колишні редактори «ПМ»

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.
Контекст : Погляди на життя «Майстерень»


      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Без фото
Контекст Погляди на життя «Майстерень»
Дата публікації 2007-10-02 20:37:39
Переглядів сторінки твору 27481
* Творчий вибір автора: Любитель поезії
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 3.659 / 5.5  (0.591 / 5.25)
* Рейтинг "Майстерень" 3.659 / 5.5  (0.591 / 5.25)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.737
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Конкурси. Теми ПЕРСОНИ
ЛІТПРОЦЕСИ
Автор востаннє на сайті 2017.03.02 00:05
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Володимир Ляшкевич (М.К./М.К.) [ 2007-10-02 22:31:21 ]
Краса Небесна! Аню, я технічно допоможу :)
Станьте в голові цієї веселої процесії (форма одежі на ваш вибір)!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-11-19 13:51:01 ]
Народ запитує, чому ми, редактори не так часто, як хотілося би авторам, оцінюємо їх вірші.
Ось мій погляд на цю проблему. Редактори у нас зовсім не праві судді. Вони такі ж автори, як і інші, так? Можливо, трохи більш яскравіші у певних напрямках творчості, близьких для них. І, звичайно, мають багато різних справ окрім, як просякати віршами інших авторів, розбиратися у тонкощах і не тонкощах. Але вони цим займаються, і, зрозуміло, що там, де їм цікаво. Тобто, відсутність оцінок і справді є симптомом.
З іншого боку, редактори нічого авторам особливо не винні. Якщо автор більш-менш одноманітний, то й немає потреби оцінювати всі його твори, які в основному відрізняються різним формулюванням схожих думок?
Редактори, я думаю, винні перед читачами. Тобто, сторонній читач, опираючись на редакторські оцінки, бачить наш сайт, бачить орієнтовну систему цінностей. Це важливо.
Так чи інакше, головним для нас усіх, я так сподіваюся, є якісне формування власних авторських сторінок. Бути задоволеними цим формуванням. І нікуди особливо не поспішати. Ось зараз буде чергова модернізація ресурсу - вона на багато запитань дасть відповіді, у тому числі і акцентуватиме перед редакторами і читачами неоцінені (чи недооцінені) твори.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2007-12-01 17:38:29 ]
З іншого боку, нам, редакторам, потрібно проявляти акробатичну майстерність у висловленні наших критичних зауважень, так? Бо сказати прямим текстом те, чи інше, без знаків запитання, без "вставок" (як на мене, здається, схоже, можливо і т.д.), часто значить образити автора. Бо здебільшого ситуація виглядає так, що по суті автор у чомусь правий, хоча формально є якісь напружені моменти. Напевно завжди є сенс допускати, що автор розробляє якусь специфічну техніку, яку ми недолуго не помічаємо.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-03-01 14:34:44 ]
Мені все більш очевидною є ось яка річ -
автори, які користуються сайтом під псевдонімом мають перевагу над тими, хто публікується під власним прізвищем.
Отже, потрібно це якось врівноважити.
Я бачу таку можливість у свідомому обмеженні таких інкогніто-авторів при оцінюванні.
Можливо такі автори не мають переступати межу 4,5-5,5 балів при оцінюванні?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2008-04-11 18:28:52 ]
Редакціє, хотіла б задати питання - чи може редактор поставити за твір оцінку, значно нижчу, ніж інші редактори - не обгрунтувавши цього? Завчасно вдячна.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2008-04-11 18:35:58 ]
Я гадаю Вандочко, (мо` Володимир мене поправить) коли різниця
є надто великою - скажімо 6 і 4 - то це тут щось мабуть не так.
Але оцінка 5 - це припустимо і пояснення не потребуються.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2008-04-11 18:37:18 ]
Хммм, а якщо редактор мотивує це тим - що не зрозумів твору - що "тут щось не те, але не знаю що"? Таке пояснення допускається?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Зеньо Збиток (Л.П./Л.П.) [ 2008-04-11 18:39:54 ]
Вандочко,
Пояснень до 5 не потебується - читай правила...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2008-04-11 18:41:54 ]
Пояснення уже були дані :) Мене зокрема цікавить оцей випадок http://www.maysterni.com/publication.php?id=21125


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-04-12 09:25:26 ]
Зеньо, ніби правий, "5" має універсальний характер. :)
Але я ще не ознайомився із публікацією. Йду знайомитись...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-04-12 10:03:22 ]
Ознайомився із віршем, щось своє зрозумів, хоча на цю ранкову годину, ще не зовсім прокинувся. :)

Одна гарна авторка пише іншій гарній авторці:
"як казав колись Жорж Дикий, "або я вірша не зрозуміла, або вірш мене". образи класні, суперові: і Даная, і доня в колисці, і чарівна дудка щуролова. і форма небанальна, але чогось бракує. НЕ знаю, чого, але цього, що тут написано, не досить. не читається, як цілісна мозаїка, картинка розмита..."

Отже, після прочитання вірша, у мене склалося враження, що Богдана оцінює Ванду цілком серйозно, враховуючи усі майбутні і нинішні перспективи авторського росту Ванди Н.
Тобто, тут кожен правий по своєму.

Щодо самого вірша, то, як на мене, композиція вибудована на перехідному етапі авторського світосприйняття. Є 5-6 слів із минулого, і ці слова вносять певне еклектичне звучання, ніби розмиваючи картинку.
Так чи інакше, прагнути ідеального напевно правильно. Щоправда, мало хто до того, ідеального, доходить. Але дійшовши, повинен згадати древню мудрість, на кшталт - повинна залишатись "невеличка" недосконалість, незавершеність... Інакше ..., але про це іншим разом. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ванда Нова (М.К./М.К.) [ 2008-04-14 11:11:54 ]
Редакціє, дякую за увагу до вірша :) Як казав Далі - "не бійтеся ідеалу - вам його не досягнутии"...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вероніка Новікова (Л.П./М.К.) [ 2008-06-17 14:21:57 ]
шановна редакціє, чи можу я акцентувати увагу тієї ж шановної редакції на особі Ванди Нової, поетичний талант, аналітичний рівень і практична користь від рецензій котрої просто зашкалює?
аргументую: нмд, з огляду на вище перераховані чесноти, поради Ванди завжди є професійними і об"єктивними, цілком відповідаючи критеріям редакторських.
іншими словами, прошу Вас розглянути народну петицію про надання Ванді Новій статусу редактора, коли тільки мила авторка сама не заперечуватиме.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-06-17 14:56:15 ]
Нікусю, ви вельми точно, як на мене, бачите ситуацію. Але прошу вас, давайте повернемося до цього питання днів за 20-25?

Щодо специфіки редакторства, то мені чомусь здається, що однією із фундаментальних рис, наявність якої бажана в особі редактора, є уміння щиро сказати - "... у моїй творчості час від часу помітні наслідки від криз, які я щасливо переживаю. Звичайно, неприємно, що кризи глибшають, але якось рятує, що я теж... А ось те, що кількість криз зменшилася, не правда, я просто трохи забронзовів - не на все звертаю увагу..." :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-07-07 11:58:23 ]
Щодо коментування
Як на мене, автор має право на погляди в усі сторони. Власне, як і читач.
Але чи можемо ми, читачі, диктувати авторові, що писати? Інколи наші коментарі носять характер таких порад.

У нашому колі - авторів, напевно найдоцільніше ефективно витрачати свій час, і коментувати близькі для себе на даний момент теми.
Тобто я би радив шановним критикам бути трохи егоїстами - шукаючи для себе вигоди, звертати увагу не на ідеї, ідеологію, а на художню сторону, на ті чи інші прийоми, вирішення.

Якщо нас цікавлять практичні деталі, альтернативне бачення їх вирішення - то є зміст у коментуванні, а якщо не йдеться про якусь вигоду для нас, то у чому сенс коментування?

З іншого боку навряд чи доцільно підходити до кожного авторського творіння із найвищими вимогами. Тобто є й ескізи, є завершені чи не завершені картини - і то, й інше має свою цінність.
І, головне, автор публікує на "Майстернях" свої твори не стільки для нас, читачів "Майстерень", скільки для самого себе. Автор формує свою бібліотеку, додає, віднімає - це його творча Майстерня.

Тобто завжди буде актуальним такий образ - Операційний стіл перед нашими, глядацькими, очима - за склом монітора, але наскільки ми можемо і повинні втручатися у ті процеси?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-07-15 11:12:23 ]
До речі, нагадую, - якщо хтось із редакторів ставить під гідним такої участі твором оцінку 5,5 і вище, то такий твір, час від часу, з'являтиметься у блоці "кращий вірш", "Краща проза" і т.д.
І навпаки, якщо наші редактори критично оцінять той чи інший твір із "кращих", то він перестане з'являтися у відповідних блоках. Отже, редактори мають змогу нести мистецтво у читацькі маси. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-07-15 12:13:28 ]
А ще є можливість самому авторові звернутися до тих редакторів чия думка для нього важлива.
Такі опції є на ВСІХ ГОЛОВНИХ СТОРІНКАХ.
1.Отримати редакторську рецензію
2. Обсудити проблему із редакторами та адміністрацією

Або, наприклад, будь-хто на сторінці
Редактори. Хто вони і чим займаються? ( http://maysterni.com/publication.php?id=14744 )
може звернути загальну увагу - ось, мовляв, твір, який чомусь низько оцінений, - ось автор, якого ви чомусь не бачите...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Вероніка Новікова (Л.П./М.К.) [ 2008-07-19 19:36:59 ]
ой (невинно шаркає ніжкою), а хіба нині редакторів не має значитись на 4 більше, нє? ну-у-у-у, 19 + 4?..
(граційно тікає, доки не побили)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-07-19 20:29:39 ]
- Дякую, Нікусю, за "питання". Вельми актуальне. І взагалі, чого ми тут так, якось, за лаштунками - кажу, трохи розгублено, але міцно тримаючи руку молодої, але вельми здібної акторки (не дай бог вирветься, передчасно), - Розумієте Нікусю, зараз період відпусток, і ми не часто здибаємось тут, вірніше там (показую пальцем кудись угору), - Але ви вірно зауважили, що питання стоїть гостро (прямо як питання статі, "кстаті"), хоча і були пропозиції їх розділити (кстаті о "статі")...
Розумієте, Ніко, ви такі юні і веселі, а редакторство - це, передусім, досвід і ще раз досвід. І ось адміністрація вирішила, буквально трішечки почекати, доки досвід закріпить позитивні тенденції. І на початку осені повернутися до цих питань статі, пробачте "кстаті"...

А ось ви, Ніко-чарівнице, збираєтесь цього разу взяти участь у цій нашій трагікомедії?
Я поцілував ручку і відпустив її на мить, на одну мить, щоби поправити пенсне.
- Де ви, Ніко? - але чарівне видіння розтануло, і тільки привід Опери виник натомість біля мене і декілька хвилин печально споглядав зі мною змілілу літню поетичну сцену на "Майстернях", а потім зник і він, залишивши духмяний поклик віденського вальсу...
Літо, сезон відпусток...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2008-07-19 20:56:10 ]
У хвилюючі звуки віденського вальсу зненацька вривається веселий передзвін мідних тарілок, який ненав"язливо переходить в мінорне соло на цимбалах...

Так, Нікі, ти ще така юна і весела, куди тобі зрозуміти, що досвід не завжди є запорукою таланту, який не проп"єш, хоч би якої статі ти не був :) Але хіба тут про таланти мова? Тут про "поклонників" :)
Все грам, мила, все гра...

- сумне соло тихішає і вже нічого не порушує толерантну тишшшшшшшшу...
Літо, сезон відпусток...