Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)
2026.06.24
14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
А воно сміялося — це мені від тата.
Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.
Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.
2026.06.24
13:39
Олексій Сурков (1899-1983)
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.
2026.06.24
13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.
Нарешті висплюсь після злої битви,
2026.06.24
11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ
«Травень розсипав цвіт над Реймсом,
кам’яні химери застигли у німому подиві.
Вона йде по кубах холодного каміння,
двадцятирічна весна у вишитих шатах.
Поруч – король, сивий від битв і років,
дивиться
2026.06.24
08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
2026.06.24
06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.
2026.06.23
20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о
Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом
2026.06.23
18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги.
Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня
2026.06.23
17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків.
Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі?
Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя.
Можна і концтабір у країні створити, а мож
2026.06.23
12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.
Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,
2026.06.23
12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!
В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать
2026.06.23
07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
2026.06.23
06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.
2026.06.23
01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ
Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон
2026.06.22
14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду.
Глибше лизнеш – більше куснеш.
Безкорислива любов корисніша для здоров’я.
Сила мистецтва не залежить од сили звуку.
Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря.
Політ думки був пере
2026.06.22
13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.
Останні коментарі: сьогодні | 7 днів
2026.04.29
2026.04.23
2026.03.31
2026.03.19
2026.02.11
2025.11.29
2025.09.04
• Українське словотворення
• Усі Словники
• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники
Автори /
Конрад Ренегат (1979) /
Проза
Розмова з небом
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Розмова з небом
ПРОЛОГ
{Хлопець з розпатланим волоссям, у рваній сорочці і потертих джинсах Levis, виходить на сцену і сідає просто на підлогу. Кудись дивиться і тихо сам до себе промовляє}
...Задумуюсь й роблю кілька кроків назад. Туди. У минуле... Стільки загадок, стільки незрозумілих досі речей залишаю… В очах мигають колись нові особистості, до болю знайомі мені, але зараз такі далекі. Залишається тільки знову забути. Написати і потрапити у світ, де колись жив, творив, захоплювався і дивувався… Вкотре збагнути своє минуле... Цей механізм ніколи не спинити. Що ж, перед Вами розкриється минуле. Минуле, котре я бачу зараз, котре живе у мені і пульсує. Це не казка з ідеалізованими ляльками... Це реальність. У якій оживе іще одне людське, засмучене, забуте, а іноді потворне і похмуре, однак романтичне - Я!..
Сцена перша. РОЗМОВА З НЕБОМ
Засмучений 1 (ніжно): О, небо... Яке ти вільне... Всепоглинаюча твоя блакить, небесна простота і невимушеність... О, плоть нетлінна!.. Ти розколихала частинки мого Его! Я повністю віддаюсь Тобі!.. І наче злодій посягаю на твою доброту, ти наповнюєш мене ВОЛЕЮ...
Засмучений 2 (голосно і щиро): Брате Вітре! Забери мене, подаруй вітрила, які чекав УСЕ СВОЄ ЖИТТЯ!..
{...у відповідь шум вітру й дерев...}
Засмучений 1: Тільки у тебе є воля, тільки ТАМ розходяться усі дороги, де немає нікого, ні білого, ні чорного! Там космічна безмежність, далеко за хмарами, там незбагненна мудрість звисока спостерігає над нами!
{...знову шум вітру... }
Засмучений 2: Нам не дано?
{роздалось ехом: ...Бо ви не вмієте літати, ви не птахи, не вмієте мовчати... лиш говорити і страждати...}
Засмучений 1: …шукати мудрі причини, ковтати криваві сльози і рахувати залізні копійчини... Пробачте небеса! Але чому такий БАР'ЄР між нами й вами? Чому позбавлені людські створіння творити ідеали? Чому полишити буття це треба, щоби зостатись навічно з Вами?
{…О, що натворили на цій Землі! О, люди кляті ви, огидні! ...вади ваші, безмежна гордість і мудрознавство до прірви заведуть, а не до наших Брам!..}
Засмучений 1 (важко): На фоні степів твоїх блакитних... Небо... Я бачу... ікону душі нової... Колись, можливо, літати буде, а можливо й ні. Можливо, загину я в пекельнім сні...
{...небо змінює свій колір на темно-сірий... почулись розкати грому...}
Засмучений 2 (до першого): Ми на землі, не в небесах.... Склонивши низько голову, підем блукати далі, де істини фальшиві живуть серед пророків лживих. Бар'єр той залишиться назавжди між нами - між небом і землею... І якби солодко не виглядало це буття, воно лиш чорно-білу маску має. . .
{...засмучені обмінюються сумними поглядами й розходяться у протилежні боки...}
Сцена друга. АРИФМЕТИКА ЖИТТЯ
{Літній вечір. У найвищій точці дрогобицького костелу, нерухомий, як кам'яна статуя, сидить ворон. Його чорний силует вимальовується на фоні похмурого неба. Старий птах чекає... Як завжди, його терзає голод, поки що терпимий. У його володіння входить все місто. Але притулком служить костел. Кажуть, ворон наперед знає, що повинно статися. Птах з легкістю розправив крила, здійнявся в простір і полетів на захід...}
Марко: …відтоді у моєму житті стало все не так. Важко намалювати посеред пустелі оазис, про який довго думав. Багато чого видалося смутним, розпливчастим і вицвівшим як та стара плівка…
Броня: Така ця арифметика життя… А ти що хотів, любий? Життя постійно змушує людський мозок обраховувати, брехати, пудрити мізки і будувати нездійсненні плани. Все давним-давно прораховано до нас. Ти – лише чорна цятка в клітині.
Марко: Терзаючи сам себе гострими переживаннями, переживаючи пекучі спокуси усередині, я думав. Думав, що все таки пройшов шлях випробувань, «вкусив» плід роздору, пізнав що таке Радість, що є Пекло і нащо мені та Карма...
Броня (дещо з насмішкою): Швидше не випробування, а шлях дурня… Це кіно. Зроби себе актором і відіграй цю роль. Зроби себе героєм, людей зробивши глядачами.
Марко (байдуже): Ні... Все це ілюзія, самообман. Я хочу вийти з гри і бути вільним, бути справжнім... Все згадую про втрачене… Згадую той час, який вже не повернути…
Броня (зневажливо): Тьху ти.. Так убийся!
Марко: Я завжди хотів смерті…Так. Смерті не боюсь я. Чому ж я досі не наважився? Боюся перевернути долі батьків, чужі долі. Ніхто не буде винним, якщо я зроблю це. То чому хтось повинен страждати? Ні-ні, я не боягуз…(легко посміхається) Я намагаюся обгрунтувати свій хід думок і зрозуміти чи він істинний. Чи він правдивий. Якщо ж він хибний, то...(замовкає)
Броня: Хе, просто сам себе накручуєш, глибоко сумніваючись у своїх поглядах всередині… (затягується сигаретою). Напевне, це і спричинило ту шизофренію, яка коїться у твоїй душі (зловтішно) ...і ті ситуації, які ще знайдуть тебе в майбутньому.
Марко (виймає з наплечника Біблію і знизує плечима): Я відкриваю Біблію, але тут немає відповіді. Тут немає правди. Немає того досвіду життя, який я шукаю. А можливо в ній дійсно немає нічого. В ній немає сенсу?.. (запитливо подивився на Броню). Тоді що це, всесвітній обман, фальш, трагедія для тих, хто вірить??
Броня (з насмішкою): У будь-якому випадку ця книжка застаріла і їй потрібна негайна модернізація! Колись голод і холод поглинуть наші макітри, й тоді будемо рятуватися у Біблії, але не зараз...
Марко (кладе Біблію назад, засмучений): Бачу, ти нічого так і не зрозуміла… Усе те, чого я досягнув у цьому світі - втрачено, продано, забуто... Біблія стала головною зброєю в руках злочинців… Залишається якесь куце, гниле існування, якась нісенітниця… Від якої не відійти, не втекти...
Броня: Життя прожити – не поле перейти!!
Марко (дивно глянув на неї, а потім проговорив сам до себе): Боже.. Більше немає сенсу… Ні стимулу, ні мети, ні істини... Немає для чого жити...все набридло...
{Марко раптом встав і пішов геть. Броня залишилась невдоволеною, але й не стала його наздоганяти, ще раз сплюнула і кудись пішла}
Сцена друга «СТАРИЙ ДУБ»
{Живучи за містом, Марко ходив в ліс до старого дуба, під яким колись читав лицарські романи. Він дуже любив того дуба, бо відчував споріднений дух, який відганяв смуток. Ліс втішав його більше, ніж жорстока реальність зовнішнього світу. Дерева здавались втіленням спокою та водночас живою присутністю. Він знайшов там своє полотно, на якому міг фарбувати власними кольорами, фарбувати до забуття… Власними нитками шити свою реальність. Вільний художник – таким він почувався тут, таким було його покликання}
Марко (важко): Набридли мені усі ці звуки, зайві фрази, непотрібні запитання і вагання… Я хочу прожити без них, без людей, наодинці із собою, вдивляючись в безхмарне небо, просто мовчати і насолоджуватися спокоєм…
{Раптом він впав й скотився в яр. На брудному обличчі вималювались риси жалю та страху. Марко лежав і не рухався. Він бачив дивні обличчя, кожне з яких щось промовляло до нього. Вони рухалися, підспівували, корчили гримаси. Спочатку заговорило басом найбільше, потім защебетало найменше, а за ним середнє}
1й голос: Заживші рани знов гниють!
2й голос: Відкриті просять водню!
3й голос: Що буде далі?
1й: А що було колись?
2й: Не порівняти нам сторони медалі!
3й: Як не крутись!
1й: Усе залатано, заплачено...
2й: Усе залите кров'ю і притрушене
піском...
3й: І маєм ми все те, що маємо!
1й: Не маєм те, що мали все колись!..
{Десь в глибині, йому привиднілося тепер усе це минуле: і колишні думки, і друзі, і справжні завдання, і теми, і враження і вся ця панорама, і він сам, і все... Неначе ножицями, відрізав себе від усіх, відгородив кам’яною стіною. Марко щось відчув і знепритомнів. Коли ж прокинувся, то помітив засохшу юшку крові на собі. Що він відчував? Невідомість, страх.
Марко (з жалю): Що я наробив? Що зробив не так?
2011р.
{Хлопець з розпатланим волоссям, у рваній сорочці і потертих джинсах Levis, виходить на сцену і сідає просто на підлогу. Кудись дивиться і тихо сам до себе промовляє}
...Задумуюсь й роблю кілька кроків назад. Туди. У минуле... Стільки загадок, стільки незрозумілих досі речей залишаю… В очах мигають колись нові особистості, до болю знайомі мені, але зараз такі далекі. Залишається тільки знову забути. Написати і потрапити у світ, де колись жив, творив, захоплювався і дивувався… Вкотре збагнути своє минуле... Цей механізм ніколи не спинити. Що ж, перед Вами розкриється минуле. Минуле, котре я бачу зараз, котре живе у мені і пульсує. Це не казка з ідеалізованими ляльками... Це реальність. У якій оживе іще одне людське, засмучене, забуте, а іноді потворне і похмуре, однак романтичне - Я!..
Сцена перша. РОЗМОВА З НЕБОМ
Засмучений 1 (ніжно): О, небо... Яке ти вільне... Всепоглинаюча твоя блакить, небесна простота і невимушеність... О, плоть нетлінна!.. Ти розколихала частинки мого Его! Я повністю віддаюсь Тобі!.. І наче злодій посягаю на твою доброту, ти наповнюєш мене ВОЛЕЮ...
Засмучений 2 (голосно і щиро): Брате Вітре! Забери мене, подаруй вітрила, які чекав УСЕ СВОЄ ЖИТТЯ!..
{...у відповідь шум вітру й дерев...}
Засмучений 1: Тільки у тебе є воля, тільки ТАМ розходяться усі дороги, де немає нікого, ні білого, ні чорного! Там космічна безмежність, далеко за хмарами, там незбагненна мудрість звисока спостерігає над нами!
{...знову шум вітру... }
Засмучений 2: Нам не дано?
{роздалось ехом: ...Бо ви не вмієте літати, ви не птахи, не вмієте мовчати... лиш говорити і страждати...}
Засмучений 1: …шукати мудрі причини, ковтати криваві сльози і рахувати залізні копійчини... Пробачте небеса! Але чому такий БАР'ЄР між нами й вами? Чому позбавлені людські створіння творити ідеали? Чому полишити буття це треба, щоби зостатись навічно з Вами?
{…О, що натворили на цій Землі! О, люди кляті ви, огидні! ...вади ваші, безмежна гордість і мудрознавство до прірви заведуть, а не до наших Брам!..}
Засмучений 1 (важко): На фоні степів твоїх блакитних... Небо... Я бачу... ікону душі нової... Колись, можливо, літати буде, а можливо й ні. Можливо, загину я в пекельнім сні...
{...небо змінює свій колір на темно-сірий... почулись розкати грому...}
Засмучений 2 (до першого): Ми на землі, не в небесах.... Склонивши низько голову, підем блукати далі, де істини фальшиві живуть серед пророків лживих. Бар'єр той залишиться назавжди між нами - між небом і землею... І якби солодко не виглядало це буття, воно лиш чорно-білу маску має. . .
{...засмучені обмінюються сумними поглядами й розходяться у протилежні боки...}
Сцена друга. АРИФМЕТИКА ЖИТТЯ
{Літній вечір. У найвищій точці дрогобицького костелу, нерухомий, як кам'яна статуя, сидить ворон. Його чорний силует вимальовується на фоні похмурого неба. Старий птах чекає... Як завжди, його терзає голод, поки що терпимий. У його володіння входить все місто. Але притулком служить костел. Кажуть, ворон наперед знає, що повинно статися. Птах з легкістю розправив крила, здійнявся в простір і полетів на захід...}
Марко: …відтоді у моєму житті стало все не так. Важко намалювати посеред пустелі оазис, про який довго думав. Багато чого видалося смутним, розпливчастим і вицвівшим як та стара плівка…
Броня: Така ця арифметика життя… А ти що хотів, любий? Життя постійно змушує людський мозок обраховувати, брехати, пудрити мізки і будувати нездійсненні плани. Все давним-давно прораховано до нас. Ти – лише чорна цятка в клітині.
Марко: Терзаючи сам себе гострими переживаннями, переживаючи пекучі спокуси усередині, я думав. Думав, що все таки пройшов шлях випробувань, «вкусив» плід роздору, пізнав що таке Радість, що є Пекло і нащо мені та Карма...
Броня (дещо з насмішкою): Швидше не випробування, а шлях дурня… Це кіно. Зроби себе актором і відіграй цю роль. Зроби себе героєм, людей зробивши глядачами.
Марко (байдуже): Ні... Все це ілюзія, самообман. Я хочу вийти з гри і бути вільним, бути справжнім... Все згадую про втрачене… Згадую той час, який вже не повернути…
Броня (зневажливо): Тьху ти.. Так убийся!
Марко: Я завжди хотів смерті…Так. Смерті не боюсь я. Чому ж я досі не наважився? Боюся перевернути долі батьків, чужі долі. Ніхто не буде винним, якщо я зроблю це. То чому хтось повинен страждати? Ні-ні, я не боягуз…(легко посміхається) Я намагаюся обгрунтувати свій хід думок і зрозуміти чи він істинний. Чи він правдивий. Якщо ж він хибний, то...(замовкає)
Броня: Хе, просто сам себе накручуєш, глибоко сумніваючись у своїх поглядах всередині… (затягується сигаретою). Напевне, це і спричинило ту шизофренію, яка коїться у твоїй душі (зловтішно) ...і ті ситуації, які ще знайдуть тебе в майбутньому.
Марко (виймає з наплечника Біблію і знизує плечима): Я відкриваю Біблію, але тут немає відповіді. Тут немає правди. Немає того досвіду життя, який я шукаю. А можливо в ній дійсно немає нічого. В ній немає сенсу?.. (запитливо подивився на Броню). Тоді що це, всесвітній обман, фальш, трагедія для тих, хто вірить??
Броня (з насмішкою): У будь-якому випадку ця книжка застаріла і їй потрібна негайна модернізація! Колись голод і холод поглинуть наші макітри, й тоді будемо рятуватися у Біблії, але не зараз...
Марко (кладе Біблію назад, засмучений): Бачу, ти нічого так і не зрозуміла… Усе те, чого я досягнув у цьому світі - втрачено, продано, забуто... Біблія стала головною зброєю в руках злочинців… Залишається якесь куце, гниле існування, якась нісенітниця… Від якої не відійти, не втекти...
Броня: Життя прожити – не поле перейти!!
Марко (дивно глянув на неї, а потім проговорив сам до себе): Боже.. Більше немає сенсу… Ні стимулу, ні мети, ні істини... Немає для чого жити...все набридло...
{Марко раптом встав і пішов геть. Броня залишилась невдоволеною, але й не стала його наздоганяти, ще раз сплюнула і кудись пішла}
Сцена друга «СТАРИЙ ДУБ»
{Живучи за містом, Марко ходив в ліс до старого дуба, під яким колись читав лицарські романи. Він дуже любив того дуба, бо відчував споріднений дух, який відганяв смуток. Ліс втішав його більше, ніж жорстока реальність зовнішнього світу. Дерева здавались втіленням спокою та водночас живою присутністю. Він знайшов там своє полотно, на якому міг фарбувати власними кольорами, фарбувати до забуття… Власними нитками шити свою реальність. Вільний художник – таким він почувався тут, таким було його покликання}
Марко (важко): Набридли мені усі ці звуки, зайві фрази, непотрібні запитання і вагання… Я хочу прожити без них, без людей, наодинці із собою, вдивляючись в безхмарне небо, просто мовчати і насолоджуватися спокоєм…
{Раптом він впав й скотився в яр. На брудному обличчі вималювались риси жалю та страху. Марко лежав і не рухався. Він бачив дивні обличчя, кожне з яких щось промовляло до нього. Вони рухалися, підспівували, корчили гримаси. Спочатку заговорило басом найбільше, потім защебетало найменше, а за ним середнє}
1й голос: Заживші рани знов гниють!
2й голос: Відкриті просять водню!
3й голос: Що буде далі?
1й: А що було колись?
2й: Не порівняти нам сторони медалі!
3й: Як не крутись!
1й: Усе залатано, заплачено...
2й: Усе залите кров'ю і притрушене
піском...
3й: І маєм ми все те, що маємо!
1й: Не маєм те, що мали все колись!..
{Десь в глибині, йому привиднілося тепер усе це минуле: і колишні думки, і друзі, і справжні завдання, і теми, і враження і вся ця панорама, і він сам, і все... Неначе ножицями, відрізав себе від усіх, відгородив кам’яною стіною. Марко щось відчув і знепритомнів. Коли ж прокинувся, то помітив засохшу юшку крові на собі. Що він відчував? Невідомість, страх.
Марко (з жалю): Що я наробив? Що зробив не так?
2011р.
• Можлива допомога "Майстерням"
Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)
Про публікацію
