ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Світлана Пирогова
2024.05.03 10:49
Молитва - і подяка, і благання,
В ній розум і сердечні відчуття,
На Божу поміч щире сподівання.
Молитва - і подяка, і благання,
Очищення душі із завмиранням,
В один потік - духовності злиття.
Молитва - і подяка, і благання,
В ній розум і сердечні в

Леся Горова
2024.05.03 08:07
Зайду і трепетно відкрию скриню.
Зчорнілий дуб вже шашлем поточило.
Відчую там прозорі світлі тіні
Всіх тих, кому вона давно служила.

Уже й шафИ блищали поліроллю,
Сучасні меблі зваблювали хату.
Та мабуть не хватало сили волі

Артур Курдіновський
2024.05.03 06:09
Послухай, враже! Твій огидний дотик
Відбитий міццю наших контратак.
Ти думав, Харків мій - слухняний котик?
Запам'ятай: мій Харків - це їжак,
Злопам'ятний та дуже небезпечний!

Серця здолати наші ти не зміг.
Всі балачки про дружбу - недоречні!

Віктор Кучерук
2024.05.03 05:47
Вже не біліє снігом хата
І бур’янами поросло
Оце подвір’я довгувате,
Де найзатишніше було.
Покриті шаром пилу вікна
Вже не блищать ні вдаль, ні ввись, –
І півень той не кукурікне,
Що навстріч біг мені колись.

Ілахім Поет
2024.05.03 01:37
І доки в’ється життєва пряжа, і робить оберт веретено, а кров у жилах така гаряча – мені далеко не все одно: чи в добрім гуморі будеш зранку? І що наснилось тобі вночі? Без слів відчути б і забаганку, і все, про що ти чомусь мовчиш… Не дати сісти бодай п

Ілахім Поет
2024.05.02 22:35
В світі все невипадково
Було, буде, є…
То й співає колискову
Серденько моє.
Всі думки такі прозорі,
Світлі та легкі.
Місяць впав і згасли зорі.
Бо ж твої такі

Євген Федчук
2024.05.02 19:57
Було то все за давніх тих часів,
Коли ще старі боги правували.
І люди їх богами визнавали,
І не жаліли величальних слів.
Жилося людям сутужно тоді,
Хоч боги, наче, їм допомагали,
Своїми все ж руками здобували.
А, як бувало, рід не углядів

Іван Потьомкін
2024.05.02 12:35
Велике пошанування до батька й матері, бо Господь Пресвятий ставить його вище пошанування до Себе Самого… Є в тебе майно чи нема - шануй батька твого і матір твою, навіть якщо живеш милостинею" Раббі Шимон бар Йохай Давно це сталось. Тоді, як в І

Світлана Пирогова
2024.05.02 11:03
Четвер Великий. Таїнство вечері.
Ісус омив всім учням ноги
У знак покори. Чиста атмосфера.
Благословення людям Богом.

І кожному із учнів дав він хліба.
За всіх страждав Ісус у муках,
Бо розіп*яли його згодом тіло.

Юрій Гундарєв
2024.05.02 10:26
Літери


Я отримав букву R,
відтепер я - Шарль Бодлер!
Літера казкова:
раз! - і все готово.

Юрій Гундарєв
2024.05.02 10:19
Нотатки дружини письменника Скажу відверто: мені особисто подобаються оповідання мого чоловіка - короткі, але дуже зворушливі. І нехай він досі не лауреат премій, як дехто з його однокурсників, не входить до правління творчих спілок, не видає щорічно ч

Тетяна Левицька
2024.05.02 08:59
Не розказуй мені про любов —
бо блаженство злетіло раптово,
ніби в небо пташина казкова,
що покинула рідний альков.
Не розказуй мені про любов!

Не торкайся моєї руки,
струмом доторк холодний на шкірі,

Леся Горова
2024.05.02 08:05
Голубі троянди

Я у вІрші ховаюся, ніби в дитинстві за штору.
Між рядками ховаю себе від тривог і жахіть.
Але схованка ця ненадійна і зовсім прозора.
То колись під вікном було затишно й тепло сидіть.

Той куточок наснився мені: із тканини м'якої

Артур Курдіновський
2024.05.02 05:59
У старомодній та незграбній шафі
Знайшов я дещо. Зовсім не чекав.
Знайшов свого дитинства нотний зошит,
Який не бачив новомодних шаф.

Серед старих блокнотів та конспектів
Мені засяяв, наче діамант,
Дешевий та простенький нотний зошит,

Віктор Кучерук
2024.05.02 04:40
На все твоя, мій Боже, милість
І ласка істинна твоя, -
Тож не журюся, що змінилась
Життя земного течія.
Уже відлунює гучніше
Мені минуле шумом днів
І в серцем вистражданих віршах,
І в чистих трелях ніжних слів.

Козак Дума
2024.05.01 17:52
Червоними слізьми країна плаче,
сумує без упину третій рік…
І кровотеча більшає, тим паче,
що ріки крові – не берези сік!.

Як виявилось, цирк – то небезпека,
загрози пік – зелене шапіто!.
Канабісом торгують у аптеках,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Публіцистика):

Анатолій Цибульський
2024.04.01

Іван Кушнір
2023.11.22

Олена Мос
2023.02.21

Саша Серга
2022.02.01

Анна Лисенко
2021.07.17

Валентина Інклюд
2021.01.08

Оранжевый Олег Олег
2020.03.12






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Юлія БережкоКамінська (1982) / Публіцистика

 Душа Сергія Руденка – у Ворзелі

Кожен вірш проводжали оплесками. Кожній пісні навздогін вигукували «Браво!» Після закінчення концерту ще довго точилися розмови із виступаючими, лунали слова подяки і захоплення. За автографами чи не вперше була черга, яка складалася з усіх присутніх - кожному хотілося понести із собою хоча б частинку тої душі, яка була вкладена автором у його невелику поетичну книжку, яка так і називається – «Душа». Отак 17 травня у ворзельському Центрі культури «Уваровський дім» вперше відбувся творчий вечір земляка Лесі Українки, поета-пісняра із Новоград-Волинського Сергія Руденка «У колі друзів».
Як зізнався сам Сергій Андрійович, проведення цього вечора для усіх учасників та організаторів був своєрідною пригодою. Адже зазвичай спершу люди знайомляться один з одним, дивляться в очі, чують один одного. Проте цього разу усе було по-іншому. Познайомившись через Інтернет (почитавши вірші Сергія Руденка, послухавши його пісні, вивчивши відгуки на його творчість і т.п.), я насмілилася запропонувати новоград-волинському поетові виступити у Ворзелі. Сама по собі пропозиція була дуже сміливою: адже про оплату виступу не йшлося, системи входу за квитками (і виходу!) у нас також немає. Лише мистецтво заради мистецтва. А Сергій Андрійович охоче і без вагань погодився. «Я приїду! І привезу до вас свою «Душу». А її я не продаю!»
До речі, табу на продаж «Душі» одного разу все-таки було порушене: у себе на батьківщині Сергій Руденко влаштував акцію (звичайно, з гумором) «Продам душу!» Це було цікаве дійство, адже чітко встановленої ціни не існувало. «А скільки даси за мою Душу?» Хтось давав 25 копійок, хтось – нічого, а дехто – сотні зелених клав… У Ворзелі своїх книжок пан Сергій також не продавав. «Якщо я творчістю можу зробити комусь добро, то ніколи не відмовляюсь від цієї нагоди». Такою нагодою цього разу стало бажання допомогти тяжкохворому однокласнику свого сина: кожен міг на лікування дитини внести свій благодійний внесок (скільки зможе), а «Душа» - це у подарунок за доброту власної душі. Сподіваємося, що для хлопця ворзельська лепта хоча б трохи допоможе в одужанні.
Щодо самого Сергія Руденка, то дізнаватися його біографічні відомості – не так вже і легка праця: автора (його суть) треба шукати у віршах. І – не плутати з іншим Сергієм Руденком, сумським, який теж має письменницький талант, журналіст за фахом, автор книжок "Вся президентская рать: окружение Виктора Ющенко от "А" до "Я" та "Вся премьерская рать: окружение Виктора Януковича от "А" до "Я". Новоград-волинський Сергій Руденко - хормейстер за освітою, звукорежисер, нині займається рекламним бізнесом, пише пісні для таких співаків як Едуард Романюта, Надія Шостак та ін. Бере активну участь як виконавець, а інколи і як ведучий у міжнародному святі «Лесині джерела», часто виступає зі своєю творчістю на різних зустрічах і вечорах. «Сергій окрім творчої жилки має ще й золоті руки. Може зробити усе, що завгодно. Якщо найде натхнення, то й машину збере із запчастин, і вікна і двері встановить металопластикові», - відкриває секрети дружина Сергія Андрійовича, яка також приїхала до Ворзеля.

Цікаво, що самих-то «Кілець друзів» виявилося аж два. Перше – це у колі нових друзів – глядачів, які пришли на концерт, а друге – це власне коло близьких Сергію Руденку людей, які погодилися приїхати разом із ним у Ворзель виступити. «Навіть якщо так трапиться, що на концерт не прийде жодна людина, він все-одно відбудеться, тому що одне коло друзів у мене вже є! – оптимістично вигукнув Сергій Андрійович, показуючи на своїх товаришів. – Ми так давно не бачилися! Ось із Володимиром Литвиненком вперше за 10 років зустрілися! Просто заїхали дорогою до нього у Житомир (а взагалі він живе у Москві), сказавши: «Поїдеш з нами у Ворзель на творчий вечір? Що тобі для зборів потрібно?» «Лише почистити зуби!» – відповів Володя і поїхав з нами».
Володимир Литвиненко, який блукав Уваровським із відеокамерою, усе розпитуючи про історію цього будинку, знімаючи деякі підготовчі моменти – налаштовування гітар, встановлення мікрофонів, виявився не простим оператором. Коли він змінив відеокамеру на мікрофон і заспівав «Что так сердце ты мне больно растревожила…» втримати захвату перед талантом цієї людини було неможливо. Не дивно, що голос Володимира Литвиненка відомий багатьом шанувальникам непопсової музики не лише в Україні, а й далеко за кордоном. Золотий голос Полісся, переможець таких конкурсів як «Пісенний вернісаж», «Боромля-2000», «Шанс-2000»… Ось хто несподівано для себе і для нас потрапив у ворзельське коло друзів.
Не менш цікавою виявилася і Лариса Бойко. Сьогодні вона лише доповнювала вечір Сергія Руденка виконуючи пісні, написані на його вірші, проте творчий доробок цієї вродливої і тонкої жінки такий, що потягне далеко не на один власний концерт. Її пісні сповнені ніжності, чуйності, радості, суму, віри, надії і любові. Вони присвячені Лесі Українці, Новоград-Волинському, Чорнобилю, природі, людині і Любові. Лариса Бойко опікується багатьма виконавцями різних жанрів: естрадного співу, співу у супроводі гітари, гри на сопілці. Вона веде вокальний ансамбль польської пісні Житомирської філії Київського інституту бізнесу і технологій. Якийсь час Лариса Борисівна була художнім керівником сопілкового ансамблю «Дударики» та польського дитячого ансамблю «Акварельки». Важко уявити, як можна так майстерно володіти одразу багатьма музичними інструментами, як це вміє наша гостя: баян, гітара, фортепіано… Звичайно ж, за плечима Лариси – участь і перемога у багатьох мистецьких конкурсах, гастролі, концерти. Тим більше несподіваним було зізнання Лариси: «Цей вечір у Ворзелі я пам’ятатиму довго. Він був особливим. Сам Ворзель став відкриттям. Адже тут після війни працювала моя мама в дитячому санаторії «Ластівка». І до сьогодні у мене збереглися спогади про цей санаторій, а також багато фотографій, де зображені дітлахи, які тут колись відпочивали. Я часто в дитинстві бувала в Ірпені, а про Ворзель лише мріяла. Тому пропозицію Сергія виступити тут сприйняла як можливість втілити свою давню мрію. І я зачарована вашим Ворзелем! А фотографії моєї мами обов’язково передам вам до музею.»
Цікавим виявився збіг обставин, який незримими нитями пов`язав Ворзель і Житомирщину: там, як і тут, залишилися маєтки Федора Терещенка (батька графині Уварової). Тільки у Ворзелі дім реконструйований, а там ще ні. «Треба із вас приклад брати, щоб і ми могли радувати людей творчими зустрічами і мистецькими вечорами».
Приїзд Сергія Руденка та його друзів у наші краї, як запевнили нас самі гості – ще має усі шанси повторитися. Лариса Бойко, як і Володимир Литвиненко були вражені відкритістю та щирістю публіки, тою затишною камерною, майже домашньою обстановкою, якою їх зустрів Дім Уварових. «Ми уже зараз можемо сказати, що хочемо виступити тут у вас із окремим сольним вечором,» - повідомили вони. Значить, будемо докладати зусилля, щоб реалізувати ці бажання.
Юлія Бережко-Камінська




      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2009-05-20 14:40:10
Переглядів сторінки твору 1408
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 0 / --  (5.096 / 5.49)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.043 / 5.46)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.787
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Автор востаннє на сайті 2017.01.08 21:46
Автор у цю хвилину відсутній