ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Захар Мозок - [ 2007.01.25 11:37 ]
    Зима
    Зима, неначе тінь себе самої,
    Несе сумні безрадісні гостинці.
    Ось мертвенно блищить переді мною
    Ставок, свинцем заповнений по вінця.

    Зима-чаклунка, древня та сердита,
    Товче печаль снігів у світі-ступі.
    Бурульки як замерзлі сльози літа,
    Яке, здається, більше не наступить.

    Все заживо поховане неначе
    І, наче саван, сніг лежить усюди...
    Не чують одне одного й не бачать
    Ні стіни, ні дерева, ані люди.

    І ти, як небо, сіра й обважніла,
    Нечутний плач в собі щохвилі душиш...
    У мокрім снігу вирита могила.
    І світлу там свою ховаєш душу.

    Неоном очі світяться безсонні,
    Тоненькі пальці крутиш і бурмочеш...
    Твої герані мруть на підвіконні...
    Ти ні собі, ні їм не допоможеш.

    Дай руку, моя зимна полонянко,
    Бо я тепло зберіг в долоні літнє.
    Я покажу тобі, що сніжна володарка
    Слабка, коли кохання в серці квітне,

    Що у сумну і сонну пору року
    Ховати себе в сніг не слід дочасно,
    Адже під снігом у серцях глибоко
    Тепла людського іскра не загасне.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  2. Наталія Лазука - [ 2006.12.22 12:39 ]
    * * *
    Зима на колючках шипшини,
    Аж кров"ю бринить горобина.
    І вітер у груди веслом,
    І снігом, і сном.
    А сонце несправжньо-червоне
    До неба примерзло й холоне
    Старезна скрипуча верба.
    Іду по горбах.
    Здається, життя притомилось
    У вихорі днів і спинилось
    На березі серед снігів,
    У колі слідів.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1)


  3. Захар Мозок - [ 2006.12.15 16:19 ]
    утреня
    зима. в повітрі дзвін. зі служби люди
    вертаються додому. холодно.
    дивлюсь у небо, наче у вікно,
    в якому намагаюся узріти,
    чи дивиться на мене Небожитель,
    та небожителям, напевно, все одно

    а дзвін розноситься, а дзвін шумить усюди,
    у серце проникаючи саме.
    невже, о Господи, не бачиш Ти мене?
    страшну у серці пустку відчуваю.
    о Господи, невже Тебе немає?
    тоді життя і смерть - то є одне.

    о, як би я хотів повірить в Бога!
    мій клятий розуме! о, як би я хотів
    хоча б на день один з тебе зійти
    і, наче голуб, серцем опростіти.
    чи зможеш, Боже, Ти мені простити -
    моє невір’я, смуток самоти?

    легкі сніжинки кружать у повітрі
    повз мене матір з дочкою іде,
    а я немов на вулиці - й ніде...
    мене немає, тільки ці сніжинки
    тендітні, як був я, коли, холопчинка,
    ловив їх ротом... в серці дзвін гуде.

    стою мов стовп, не можу ворухнутись
    немовби я порушив Твій наказ
    не озиратись. та якби ж хоч раз
    знов сльози радості на утрені утерти
    і звіра сумнівів молитвою приперти
    до стінки, повернуть святий екстаз!

    а дзвін гуде в крові моїй, у серці...
    я відчуваю днів своїх похилість.
    за це велике чудо, дивну милість -
    вернуть роки та стати знов дитям,
    я все, що маю, Господи, віддам -
    усі мої роки, що залишились!


    Рейтинги: Народний 5 (5.2) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  4. Фешак Адріана - [ 2006.12.15 10:06 ]
    а таки зима
    зима вдягнулася в депресію
    й почала плакати дощем
    і світ сприймається як версія
    одного з вимірів проблем
    сніданок, кава і маршрутка
    передбачаються святА
    і знову в серце купа трутки
    і знову маска і сміття
    прокурю вечір до нестями
    розберу ніч на вітражі
    я замерзаю між
    дощами
    і світла дотики чужі



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (3) | ""


  5. Оксана Лущевська - [ 2006.12.13 03:33 ]
    Зима
    Зима почалася із дива -
    і хмари спускалися босі,
    як мавки, в вінках калинових,
    із снігом у срібнім волоссі.
    Їх тіні тендітно гойдались
    у рощі - із верболозу,
    і з кожним шаленим рухом
    снігами сипались сльози.
    Зима почалася із Долі,
    що птицею пролетіла,
    і ніжно-морозним повітрям
    торкнулася твого тіла.
    Немов зупинилося вранці
    незриме колесо часу;
    годинники, як завмерли
    в засніженних дивних гримасах.
    На знак безкінечності щастя
    земля срібним сяйвом взялася.

    Шепочу тобі таємничо:
    "Із дива зима почалася..."



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (3)


  6. Світлана Лавренчук - [ 2006.11.26 00:29 ]
    ***
    Ти, звісно, далі сподіваєшся - дарма.
    Це листопад, передбачається зима...
    Прихильна й так погода нині –
    Весною пахнуть дні осінні.
    Здається: завтра зацвіте бузок…
    Ти й далі сподіваєшся казок?
    А, може, й правильно отак –
    В повітрі висне добрий знак,
    Коли чекаєш на хороше –
    То і погода допоможе…
    Якби теплом сіяли ми,
    То може й не було б зими?


    Рейтинги: Народний 5 (5.01) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (3)


  7. Надія Горденко - [ 2006.11.18 14:39 ]
    Ти ж мене… (пісня)
    Ми зустрілися з тобою,
    Як весна цвіла весною.
    Закохалася вночі,
    Чом сміялися сичі?

    П-в:
    Ти ж мене (я ж тебе) підманула,
    ти ж мене (я ж тебе) підвела
    Ти ж мене (я ж тебе) молодого
    з ума-розуму звела"

    Я прийшла до тебе в гості,
    Ти казав приємні тости.
    Думала, що це любов,
    А ти в ліжко тягнеш знов.
    П-в:

    Я встидалась, та хотіла,
    А сказать цього не сміла,
    Та чомусь ти "тормозив",
    То ж навіщо привозив?
    П-в:

    Я сама до тебе сіла,
    Цілувала, як уміла.
    Світло хто ввімкнув? Агов?
    Перервав нам всю любов!
    П-в:

    І тоді я зрозуміла,
    Чом сичі сміялись вміло…
    Думала, що ти юнак,
    А ти дід старий Бідак…
    П-в:


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  8. Ванда Савранська - [ 2006.11.13 23:17 ]
    Розповідь жінки про побачення з коханим
    Ти, звісно, далі сподіваєшся – дарма.
    Вже листопад, передбачається зима,
    А наш був – жовтень: зустрічі наскоком,
    Тарас дивився скоса хмурим оком
    І, видно, заздрив. Надивився наче,
    Але таких, як ми, мабуть, не бачив.
    …Немає місця на алеях – сонні
    Студенти дозрівають на осонні.
    Осіннім літом лагідним зігріті,
    Вони вже знають, що любов – це миті,
    Вона уся складається з моментів,
    А ми дурніші за своїх студентів.

    Ми сподівались на продовження – дарма.
    Для всіх миттєвостей часу уже нема.
    В житті минулому, в гарячім шалі,
    Звикали до розлучень і вокзалів,
    Очима очі вчилися читати,
    Як шпигуни чи справжні телепати.
    Тепер чуже "інформаційне поле"
    Вже не зчитати повністю ніколи.
    Печаль і пристрасть очі нам лоскочуть...
    Сховаємо світлини наших дочок.
    Ти скоро знову полетиш в чужі світи,
    І я не знатиму – не схочу знать, де ти.
    13.11.2006


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (6)


  9. Ірина Пиріг - [ 2006.11.13 21:10 ]
    ЛИСТОПАД
    Ти, звісно, далі сподіваєшся - дарма.
    Це листопад, передбачається зима
    і пророкує зраду...
    Вже крейда біла перекреслює шляхи.
    Грудневий дух зацементовує верхи
    дерев сумного саду.
    І пульс у скронях заповільнений, як дим,
    тягучий дим... реінкарнація біди...
    Відкриті в небі стигми.
    Із них дощами виливається печаль...
    Розп’яття доль, як несподівана печать,
    на тлі зими застигне .

    13 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (8)


  10. Мрія Весна - [ 2006.11.12 10:20 ]
    Листопад
    Ти, звісно, далі сподіваєшся - дарма.
    Вже листопад, передбачається зима.
    І те, що ти так пристрасно хотів
    Холодний, мертво-білий сніг замів.

    І не ходи - не вдовольнити спраги знов,
    Земля замерзла, спить моя любов.
    А до весни ще так далеко… до життя…
    О листопад, заледенілі почуття…
    12.11.06


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.03)
    Прокоментувати:


  11. Світлана Лавренчук - [ 2006.11.10 20:52 ]
    ***
    Ти, звісно, далі сподіваєшся - дарма.
    Це листопад, передбачається зима...
    Це листопад – спалю усі твої листи,
    Зима… Ти чуєш? – Мушу я піти.
    Такий похмурий нині грудкотрус,
    Я перейду із лайфу на діджус,
    Зітру усі від тебе смс…
    В таку погоду не чекай чудес,
    І небо сонне плаче мимоволі,
    Сивіють де-не-де дерева голі,
    Лише примерзлі хризантеми
    Нагадують старі дилеми…
    Вже падолист, тебе в мене нема,
    Це листопад, передбачається зима…
    Всі почуття завмерли до весни…
    Чого ж приходиш в мої сни?


    Рейтинги: Народний 5 (5.01) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (3)


  12. Фешак Адріана - [ 2006.11.08 17:01 ]
    ,,,
    вже листопад
    зима
    передбачається звісно
    дарма ти сподіваєшся
    дарма...
    вже білий вельон падає на місто
    вже білий сад
    слова
    неоднозначність вітру
    слОва не чути
    словА
    висять над змістом
    вже біль - квадрат
    дарма
    чекати літа
    цей світ - зима
    а листопад - початок вітру!


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (2) | "***"


  13. Олег Матвєєв - [ 2006.11.08 15:34 ]
    ***
    Це дарма, що зима передбачається,
    Ти, звісно, на листопад сподіваєшся
    І жадно в краєвид життя впиваєшся,
    Мов той моряк, що під воду спускається.

    Набиваєш кишені осіннім добром:
    Жовтим листям, дощем і останнім теплом.
    Хочеш все, що не встиг, - у ці дні долюбити
    І скорботу за щастям у небі втопити.

    Отож, чергова осінь у минуле відступає,
    Листопад в ар'єргарді завершає
    Сезон оцінювання літа і весни,
    А результати він схова в зимові сни...


    Рейтинги: Народний -- (4.8) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (1)