ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олександр Сушко - [ 2017.11.07 18:47 ]
    Хочу
    Люблю про інтимне писати,
    Жагуче іде на "ура".
    Знімаю з коханої шати,
    Вона прошептала "Пора...".

    Ручиці погладжують шкіру,
    Лопатки, опуклий задок.
    Худенька, ні крапельки жиру,
    Не збритий стирчить волосок.

    Втішаю жону сухоребру,
    Ритмічно хитається світ.
    Чуттєву розгачую греблю -
    Потилицю, перса, живіт.

    Панянка вдоволено крекче,
    Під лоба закочує взор.
    Коли ж обіймаю за плечі -
    Аж бризкає хіттю із пор.

    Нарешті дошкрябано спинку,
    Мочало на місце кладу.
    А я геть брудний, наче свинка,
    Вона ж, наче квітка в саду.

    Стрибаю до кралі у ванну,
    Приліг, наче мрець у труні.
    На вушко белькочу: - Кохана!
    Почухай півкулі й мені.

    07.11.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  2. Олександр Сушко - [ 2017.11.05 19:45 ]
    Дубова елегія
    У поетів хмуряться лоби,
    Длані щедро сіють закарлючки.
    Напишу сьогодні про...дуби,
    Бо кохання вже дійшло до ручки.

    Рюмсати втомився на папір,
    Бризки долітають аж до стелі.
    А у пущі гарно - легіт, мир,
    Огортають кольори пастельні.

    Жолуді утоптую в мішок -
    Вдома паця рохкає несита.
    Перетру кору на порошок -
    Є рецепт настоянки від діда.

    Рве рука гнучку дубову віть -
    Теща любить паритись у бані.
    А сльота у листі шерехтить,
    Світ у трансі, ступорі, нірвані.

    Істина осяяла чоло:
    Як причавлять носа стіни міста -
    Їдьте, браття, хутко у село!
    Геть із цегли у дубові гнізда!

    Недарма купив собі колун,
    Колоддя розгепую на тріски.
    Дуб у грубі (вичитав із рун)
    Висушить гіркі любовні слізки.

    05.11.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (8)


  3. Олександр Сушко - [ 2017.11.05 16:27 ]
    Навроки
    Розпухнув гутаперчевий шнопак,
    Всльозавилося червонясте око.
    Хворію. І болить нестерпно карк -
    Понасилали читачі навроків.

    Це - кара за мої коментарі,
    Де графоманам тільки снився спокій.
    То ж борода і вуса - геть сирі,
    Ще трохи - зовсім стану вирлоокий.

    Гризнув любимця за невдатний вірш -
    Уже несуть важкі надгробні плити.
    Гуртом кричать "Ату! Здавайся! Киш!",
    Шаленим гнівом аура пробита.

    Покрапує із носа на папір,
    І власні розпливаються поези.
    Не буду більше гавкать. Годі. Мир.
    Мовчу однині. Схима. Тиш. Аскеза.

    Пишіть на ідиш, задом наперед.
    А як притисне - то і вверх ногами.
    Поети люблять нині тільки мед,
    Хвалу, вінки лаврові, фіміами.

    Поблимує планшетик на столі,
    Смакую вірші про любов, солоні...
    Знімайте, друзі, чепчики й брилі,
    Ходім піїтам плескати в долоні.

    1.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (7)


  4. Олександр Сушко - [ 2017.11.05 16:33 ]
    Я- щасливий
    Чорна зрада скрадається нищечком.
    Тільки тиждень живуть молоді -
    Заскрипіло продавлене ліжечко:
    Я - на працю. Коханець - у дім.

    Обціловує пазуху мавчину
    (дуже хтивий попався сатир!).
    Я ж у брехнях кохатись не навчений
    Краще схима, глухий монастир.

    Упіймалась жона недосвідчена,
    Від образи під носом сльота.
    А вона ж бо у церкві повінчана,
    Та впадобала клуні, жита.

    Шлюб завис понад прірвами-кручами,
    Мед любові, отруєний, згірк.
    Одне одного трохи помучили,
    Та учора нарешті утік.

    Вже не буде подружнього холоду,
    Чую потиск важкої руки.
    Поспліталися вуса та бороди:
    Я - щасливий. Прощайте жінки.

    3.11.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  5. Валерій Хмельницький - [ 2017.11.01 22:32 ]
    У позі запонки
    Не дарує мені обручки,
    Не вдягає мої запонки,
    Та тримає мене за ручку,
    Певно, хоче мене... покохати.

    Я дивлюсь йому прямо в очі,
    Зазираю в саміньку душу,
    І не знаю, чого він хоче —
    І не знаю, чи йти назустріч.

    А сьогодні вночі у ліжку
    Наказав стати в позі запонки...
    Добре, милий, та це — пізніше,
    Зараз дуже я хочу спатоньки...


    01.11.17








    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  6. Олександр Сушко - [ 2017.11.01 06:45 ]
    Дістав!
    Плаче дівка в інтернеті,
    Ллється слізок водоспад.
    Чоловік - потворний йєті.
    Вдома - січа, Сталінград.

    Йти, чомусь, боїться в хату,
    Каже, вчора ледь не вмер.
    Песик вирвав шмат із заду -
    Постарався бультер'єр.

    Утікає від папужок,
    Бо здзьобають бурерброд.
    Під сафою торба сушок,
    Уночі кладе їх в рот.

    Квокче курка на балконі -
    Не подобається пах!
    Пшикає одеколоном,
    Геть уже поїхав дах.

    Є гусак у ванні, жирний,
    Ужива м'яку траву.
    Десять років благовірний
    Писка миє у ставу.

    А у спальні три удави -
    Цюця, Вишкварка і Рекс.
    В ліжку з ними - Боже правий! -
    Не подобається секс!

    Кіт помітив трохи капці -
    Муж одразу чмиха в ніс.
    Все, дістав! Іду на танці!
    Потім - шашличок і ліс.

    Хай бере мітлу, амеба,
    Прибирає зоопарк.
    Як не зробить все як треба
    Повернуся - вирву карк.

    31.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  7. Олександр Сушко - [ 2017.10.30 17:23 ]
    Проблема
    Не п'ю горілки. В цьому вся біда.
    А кум - п'яниця, море по коліна.
    У мене всі поези - сум, сльота.
    То, може, поковтати бренді, вина?

    Знайомець є. Веселий товстячок.
    Нетлінки пише тільки під сивуху.
    Для мене ж вірш - екзамен чи урок.
    Тримаю схиму, а у роті сухо.

    Пишу "любов", а око зріє гроб,
    Усе сльозаве, хмуре, нещасливе.
    Глибокі зморшки покривають лоб,
    І смикається ніс та вухо ліве.

    А друг пиячить. Пише про цицьки,
    Зриває пеньюари і жакети.
    Мої ж сонети вчорнені, жаскі,
    Годяться для Ромео і Джульєтти.

    Присів за компом, цмулю коньячок.
    Потьмарення, роздвоєння і ехо...
    Заснув. В екран уперся п'ятачок,
    Жона між ребер вгачує вареху.

    Отямився - везе у ніч "швидка",
    Три крапельниці встромлено у руки.
    А я ж зробив всього лиш три ковтка -
    Одразу пекло, і похмільні муки.

    До пляшки ти мене уже не клич -
    Вклякають музи під високим тиском.
    Нехай мої поези - темна ніч,
    Та я живий. І не страждають мізки.

    30.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  8. Олександр Сушко - [ 2017.10.29 22:48 ]
    Одвертість
    А можна відверто?
    Хай ходить доокола злодій.
    А ти - правдолюбець,
    І мова твоя - чиста гладь.

    Чого ж ти мовчиш,
    Не кажеш «Брехати вже годі!»?
    Тобі я не пара,
    Бо - зломщик, грабіжник і тать.

    Ми - блазні земного життя,
    Гидкі ворухкі торбохвати.
    Це знаєш напевне,
    Бо носиш украдений крам.

    Візьми це кольє,
    Й цургикай хутенько до хати.
    А будеш слухняна –
    Каблучку із золота дам.

    29.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  9. Олександр Сушко - [ 2017.10.25 06:05 ]
    Війна палацам!
    Он, кандидат бреде селом,
    Довкола челядь, наче мухи.
    Вузьке плескатеньке чоло,
    Під ним очиці, наче вугіль.

    Украв кондитерський завод,
    Тепер скортіло сіножаті.
    А вельми жадібний народ
    Продасть за гривеник і матір.

    Підгодував "коропчуків",
    Сипнув і гречки, і макухи.
    Сплітають сіті павуки:
    Такі у нас "народні слуги".

    Я ж хочу з'їсти м'яса шмат
    І одягнутися у "Прада".
    А в клуні дідів автомат,
    І десь валяється граната...

    Довкола сумніви, шопта,
    В страху людва зубами клаца.
    Казала бабця: "Мир хатам!"
    А я кажу: "Війна палацам!"

    03.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  10. Олександр Сушко - [ 2017.10.24 20:37 ]
    Відьма
    Для ворожби потрібно лиш бажання.
    Ефект плацебо стигми відкрива.
    Стрибає в рот вареник у сметані,
    Відьмак Пацюк ожив. І я жива.

    Мене спішили поховати люди,
    Не так як треба вчинено обряд:
    Осиковий кілок, забитий в груди,
    Залишив неушкодженим кістяк.

    Дрючок зогнив. Устала із могили
    (як тяжко продиратись крізь пісок!).
    І знов у смертних випиваю сили,
    Блищить ножа голодний кровосток.

    Звести хотіли відьму з цього світу!
    Та плазунам таке не до снаги!
    Чекай, підлото, скоро будем квити,
    Своєю кров'ю сплатите борги!

    На землю насилаю недороди,
    А натовпу - бездіття і війну.
    Несу в хати печаль, розлуку, шкоду,
    У савани зотлілі загорну.

    Прокинувся. А серце аж у п'ятах,
    Від жаху тілом дрижаки, трясун!
    В столі плямкоче тінь якась кошлата...
    Дивлюсь - котяра точить ковбасу.

    Кохана спить, незлякана, під боком,
    На моніторі - ніж та пістолет.
    Бодай сказились відьомські навроки!
    В усьому винуватий інтернет.

    24.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  11. Олександр Сушко - [ 2017.10.24 07:05 ]
    Просвітлення
    Хуртеча витинає викрутаси,
    Ланіти пропікає морозець.
    Дірки в снігу просвердлюють обцаси -
    Біжить творець у хату навпростець.

    Скрекоче в тиш сорока-балакуха,
    Лушпиння дум шерхоче в голові.
    В собі відчув я раптом деміурга,
    Рояться рими-фрашки не нові.

    Душило німотиння дні і тижні,
    Тепер ліричні ризи одягнув.
    Пощезла кушпела. А барви ніжні
    Збудилися урешті оді сну.

    Я – модерніст. Майбутнього предтеча!
    Моє стило – мольфарський троакар.
    Поезії пішла камедетеча,
    Із істини знімаю пеньюар!

    Дивочний шелех тішить власні вуха,
    Насіює перо словес ростки.
    Отак живуть прості титани духу,
    Гармонії збираючи жмутки.

    Мій пишновусий кіт дрімає тихо,
    На ніс присіла муха навісна.
    Казала мамця «В тебе їде стріха».
    А, може, це в душі співа весна?

    24.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (10)


  12. Олександр Сушко - [ 2017.10.23 20:03 ]
    Сусідські дітки
    Хлипає дитина. Цяцю хоче.
    Їй купує неня літачка.
    Ще мала, але великі очі,
    Та ціпкуща як реп'ях рука.

    В гаражі у хлопчика машина,
    Є на Марсі придбана земля.
    Виростає лобуряка з сина,
    Тільки рота вправно роззявля.

    Хоче доня в хату вовкодава,
    Шубу з рисі, діамант коту.
    Дуже модно стало на халяву
    Утішати молодь золоту.

    І доросле чадо цмулить соки,
    Татко ж паше навіть уночі.
    Ще й онука надимає щоки,
    Не даси - миттєво загарчить.

    Я ж синочка витурив із хати.
    Вчиться добре. І працює вже.
    Треба йти собаку годувати -
    Пес майно хазяйське стереже.

    23.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  13. Олександр Сушко - [ 2017.10.23 20:42 ]
    Халепа
    Усі мої творіння знає кіт.
    Коли читаю - слухає уважно.
    За це йому натоптую живіт.
    Товстезний став, дивитись навіть страшно.

    За вірш даю крильцята з гусака,
    А за поему - палицю ковбаски.
    Невтомно шкряботить моя рука
    Аби жилося котику по-царськи.

    Звалити зможе скоро бугая -
    До вуха дістають кігчасті лапи.
    Харчі ковтає швидше, аніж я
    Вибризкую у світ сонетів залпи.

    Злякав Пегаса кіт. І кінь утік
    (лапищами обмацував огуззя!).
    Позаду ж вухо чує дикий рик -
    З голодним тигром ми уже не друзі.

    Бурмилові ув очі не дивлюсь,
    По хаті переміщуюсь навшпиньки.
    Мене чигає Дракули укус,
    Бо чисті, без поезії сторінки.

    Мораль цієї баєчки проста:
    Якщо мізки лишились у кебеті -
    Годуй як треба власного кота,
    А читачів шукай у інтернеті.

    23.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  14. Олександр Сушко - [ 2017.10.22 16:17 ]
    Обмін
    Захотілося їсти нестерпно,
    Пожувати хоча б вермішель.
    Нині травень. Далеко до серпня.
    В хаті лиш оковита і ель.

    Дочекатися би урожаю,
    Та до цього іще о-го-го!
    Я "зеленого змія" ковтаю,
    Ллю у черево зранку його.

    Повсихали у погребі миші,
    Там давно вже нічого нема.
    Лютий голод як вітер колише,
    Треба випити хутко вина.

    Кум, утомлений, спить на дивані,
    У барилі сивухи відро.
    Він сумирний коли в дупель п'яний.
    Як тверезий - зриває шатро.

    Ображає сусід, каже "ватник".
    Я ж - господар! Хазяїн, таки! -
    Хоч усохнув давно виноградник
    Та вирощую хрін, буряки.

    Розбавляю пивко недогоном,
    Три ковточка - і вже у раю.
    Сумно дивиться Бог із ікони.
    Він - тверезий. Йому не даю.

    З рота запах гнилої безодні,
    Перегару густющі клуби...
    Йду трусити сусідів сьогодні,
    Тра помацати їм погреби.

    Зорі. Темінь. На вулиці глухо.
    Я у засіках. Вліз у діжу.
    Все по честі: півлітру сивухи
    За картоплі мішок залишу.

    03.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  15. Ігор Шоха - [ 2017.10.15 18:50 ]
    Не хлібом єдиним
    Є у кого друзі, чи нема,
    а один у «вайбері» гуляє
    і до нього жіночка сама
    іноді у гості заглядає.


                       І
    Привиди приходять уночі,
    а інде і літні молодиці.
    І нехай узріють читачі,
    як пишу я іноді дурниці.

    Списую пейзажі із чеснот
    фурій євпаторій і лівадій.
    І нехай потішиться народ,
    що у нього героїні – леді.

    Дві калоші – пара. Ну і хай!
    Битий із небитою – нерівня.
    І тому його чекає рай,
    ну а їй не вистачає півня.


                       ІІ
    – Ой уміє вішати «лапшу»!
    Ну а я їй наставляю вуха.
    І кому я нині докажу,
    що не маю, абсолютно, слуху?

    Я ділю почуте на рази
    і не хочу зайвого у риму,
    поки визирає ще із Криму
    «бузя» європейської кози.

                       ІІІ
    Поки віриш у попове рило,
    доти й мелеш на його млини.

    Православні – слуги сатани,
    поки у парафії – Кирило.

    І велике Пу твоє цабе,
    а кацапи – явні фаворити.

    І не любиш міді у блакиті,
    а плюєш у небо голубе.

    І кому захочеться тебе
    чути, розуміти і любити?

                                          10.2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  16. Ігор Шоха - [ 2017.10.11 03:10 ]
    Флюгери східного вітру
    Імперії творили не боги,
    а посланці диявола - вампіри.
    Не додається нації снаги,
    коли ще є під боком вороги -
    парафія кирилової віри.

    Агресія любові! Та проте
    попи дають церковне вар'єте,
    а далі - за месію алілуя,
    який поб'є Америку за те,
    що попадя не знає і не чує.

    Фанатики очікують орду.
    А я дурний, наївний хочу миру.
    Єдиновірці, я із вами щирий:
    коли ви навіваєте біду,
    я недруга за милю обійду,
    а ворога уб'ю мечем сатири.


    10.2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  17. Олександр Сушко - [ 2017.10.10 20:26 ]
    Шведська любов
    На підвіконні хлипати найкраще,
    Холодне скло розплющило шнопак.
    Хлюпоче з носа у квітковий ящик,
    Аз-за вікна уважно глипа шпак.

    З'явивсь коханець у моєї жінки
    (дебела шия, наче в бугая).
    Любові більше прописав їй лікар,
    Тому у нас побільшала сім'я.

    Несу у ліжко чай і марципани,
    Масую спинки і пухкі зади.
    Перу білизну і готую ванни -
    Нарешті я дружині догодив!

    Усе як треба. Я - клепаю гроші.
    Жона лише кохається і спить.
    Однині целібат. Тепер святоша.
    Лише терзає невгамовна хіть.

    Цвіте краса, немов казкова квітка,
    А я кайлую вдень і уночі.
    Чому ж моя похнюпилась борідка,
    І в нутрощах образа скавучить?

    Прийшов додому. Щось нема коханця...
    Неначе кішка лащиться жона.
    Була у гінеколога уранці,
    Для мене, каже, добра новина.

    - Пішов од нас отой поганець! Каїн!
    Дивись - висить на бильцях піджачок.
    О, як безмежно, гаряче кохаю...
    Сюрприз для тебе: троє діточок!

    10.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  18. Олександр Сушко - [ 2017.10.10 20:45 ]
    Спокій
    У гості ходять із презентом.
    Поганий настрій геть жени!
    А я знайомий із поетом,
    Людей мордує без вини.

    Привів це "чудо" власній "киці",
    Воно ж чекає на поклон.
    Тримає книжку у правиці.
    А поза! Цар! Наполеон!

    Обвів нас поглядом ворожки,
    Прорік, немов святий отець:
    - Я - пуп землі! Давайте ложку
    Й слюнявчика під комірець.

    Втоптав кабанчика хутенько.
    Здійнявся пальчик догори,
    Рече: - Людва - сухі опеньки.
    А ми - гармонії царі!

    Незнана вам краса у Слові,
    Живете сіро, як мишва!
    Німі! Не відаєте мови!
    Гуде порожня голова!

    Сипнув сонетами оратор,
    Вчавив господарів у дно.
    Дрижала від поезій хата,
    Коти сховались під рядно.

    Пора піїтові до ліжка,
    Веду вдягнути у шинель.
    А він: - У мене буде книжка!
    Готівку суньте у портфель!

    В долонях затріщали вуха
    (вони в дружини, як кліщІ).
    Тепер нема у мене друга,
    Зате спокійно на душі.

    10.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  19. Олександр Сушко - [ 2017.10.08 22:46 ]
    Баба Соня
    Жувати кістку бабці важко -
    Ротяку дряпає мослак.
    Дешева ж тільки костомашка:
    За кілограм - один п'ятак.

    Немає плоті у бульйоні,
    Кладе туди лише траву.
    Та пощастило бабі Соні -
    Є цятка жиру на плаву.

    Супець - жовтава Брахмапутра
    Або тяжкий з похмілля сон.
    Жона ж сусіда носить хутра,
    Купує бренді та хамон.

    Шукають харч пенсіонери,
    Ковбас винюхують кільце.
    На вигляд як мустанги з прерій,
    Шугають мухами цеце.

    Життя - це не солодка вата.
    Бабуся ж трапилась метка.
    Впіймався їй мій кінь крилатий -
    Зове на поміч різника.

    Біжить галопом, зарізяка,
    Важка сокира у руці.
    Ірже поезії коняка,
    Сльоза скотилась по щоці.

    Та є на світі вища сила -
    Нога потрапила в слизьке,
    Злетіли в небо гострі вила,
    Встромились гицелю в м'яке.

    Одбив у бабці я Пегаса,
    Усівсь на ньому як Чапай.
    Кажу: - Шукай деінде м'яса,
    А цю худобу - не чіпай!

    08.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  20. Олександр Сушко - [ 2017.10.03 06:12 ]
    Марення
    Впустила змія підлого в єство
    І зради лезо простромило серце.
    А нам було так хороше удвох,
    Тепер не радість, а печальне скерцо.

    Ти витер ноги об мою любов,
    У шлюбне ліжко запросив повію.
    Тоді навіщо язиком молов,
    Що я - прекрасна квітка, доля, мрія?

    В руках тримав безцінний діамант!
    Але пішов купити дешевеньке.
    Іди, розв"язуй їй на сукні бант.
    А після "праці" гроші всип у жменьку.

    Ти вибрав стежку. То ж по ній повзи,
    Залазь в чужі кубельця, будуари.
    Урівноваж любовні терези -
    Знайди змію таку як сам до пари.

    Прокинулася. Любий чоловік
    Обняв за плечі та хропе на цицю.
    Про сон страшний йому ані чичирк,
    Бо ще покине лев свою левицю.

    02.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  21. Олександр Сушко - [ 2017.10.02 20:35 ]
    Сплін
    Якщо хандра вчепилася в чоло,
    Рецепт простий - дивися на китайців.
    Найкращі ліки - це важке кайло,
    На благо дяді безоплатна праця.

    Приклеївся до ліжка? Не біда!
    Хапай хутчій сапу або лопату.
    Нехай заграє сила молода!
    Кидай подалі! Набирай багато!

    Якщо скрипить усолений хребет -
    Сердитій тещі викоси отави.
    Це ліпше, ніж дивитися балет
    Або ловити на дивані гави.

    Писати про кохання сил нема?
    Набридли геть погода і природа?
    Зігнися гаком, як моя кума
    І не вилазь півроку із городу.

    Тоді в житті з'являється мета,
    Просвітлення, очищення від млості.
    Статура буде, наче у хорта,
    Не стане сала - тільки шкура й кості.

    Із потом лінь виводиться умить,
    Лікуються найважчі перелоги.
    Щезають вайлуватість, гонор, блідь,
    Непевнощі, гризоти і турботи.

    Іди носити бабі гарбузи!
    Наповнюй смислом беззмістовні миті.
    Та вперлось в стелю черево-пузир,
    Навік застрягла плоть моя у кліті.

    Підкиснув настрій, як вчорашній суп,
    Звикаю до іронії та глуму.
    Лежу у ліжку як холодний труп:
    Чудовий час для лінощів та суму.

    02.10.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (1)


  22. Олександр Сушко - [ 2017.10.01 12:02 ]
    Слабак
    - Ну, що зятьок, де шапка із лисиці?
    Чому немає шуби із песця?
    Грошви жалієш виділити жінці?
    Жона змарніла, спала із лиця.

    Невже вона хутра не заслужила?
    Котрий працює рік, немов бджола.
    А в неї куртка із нейлону сіра,
    На вигляд, наче бабця із села.

    Дитина день крутила помідори,
    Під носом ляпки соку, мов роса.
    Спрацьоване, блідаве, зовсім хворе,
    Ще трохи - полетить на небеса.

    Чого куняєш - он і зорі видно,
    Орати непогано й уночі.
    Моє ж дитятко мусить жити гідно
    І спати скільки хоче на печі.

    Лінивий ти. Лише на трьох роботах.
    На Паску спиш, Святвечір в подушках.
    Життя - суцільний рай, гульня, марнота.
    Судьба ж дружини - кам'яна, важка.

    Я вичавлю із тебе перелоги,
    Зтоплю кавалки сала із хребта!
    Таким як ти мостити варто роги.
    Дочка ж - цнотлива, лагідна, свята.

    У хаті заскрипіли тихо двері,
    Продріботів по східцях черевик.
    Бичку не жити з тигром у печері -
    Злякався звіра, здувся і утік.

    P.S:
    Ти одружився? Сім'янин, нарешті?
    А кігтики нагострені в шулік...
    Бо у комплекті із жоною - теща:
    Тобі хана, якщо іще не втік.

    01.10.2017р.


    Рейтинги: Народний 3 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (8)


  23. Володимир Бойко - [ 2017.10.01 09:04 ]
    Спроба самоіронії
    Куди тебе, шановний, занесло,
    Куди ти йшов, і де ти опинився?
    Ти знав своє єдине ремесло,
    А іншому нічому не навчився.

    Твори сонет, підтоптаний поет,
    Колись безгласний, а тепер безкрилий,
    Витворюй свій кумедний пірует
    На манівці - з колиски до могили.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  24. Олександр Сушко - [ 2017.09.27 07:49 ]
    Бережіть!
    Золою сиплються думки,
    В імлі розчинені тривоги.
    Догрібся до кінця ріки -
    Пора настала епілога.

    Пройшов у мене врешті сказ,
    Писав до цього без зупину.
    Упав знесилений Пегас,
    За крок звалився до вершини.

    Тут гарно. Хмари, височінь,
    Літають в небі побратими.
    А мій заснув крилатий кінь,
    Як блохи повтікали рими.

    Копаю яму цілий день,
    Бо туша більша за дракона.
    У голові - ані телень.
    Суцільна тиша. Мертва зона.

    А ще учора - стадіон!
    Гули ідеї наче бджоли!
    Мені уже склепали трон
    Мужі поважні, срібночолі.

    Тепер коню плету вінка,
    В"яжу на круп могильні шати.
    У цього чудо-лошака
    Були страшні серцеві вади.

    Хропів раніше до зорі,
    А я щодня сварився, гримав.
    Тому за місяць помарнів,
    Мішки з'явились під очима.

    Дуетом самогон пили,
    Лили шмурдяк щодня у дзбани.
    Ширяли наче ті орли,
    А потім впряг його у сани.

    Довкруж бебекають роти -
    В кущах хвостами крутять кози.
    Пегаса варто берегти:
    Без нього творчість - сіра проза.

    26.09.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (2)


  25. Олександр Сушко - [ 2017.09.26 16:33 ]
    Нарешті!
    Пора пустити носом бульку,
    Втомився, вимотався - жах!
    Поскручувало крижні в рульки,
    У прірву зсовується дах.

    Ламає велетня робота,
    Здоров'я майже на нулі.
    Думки, неначе в банці шпроти,
    Мертвіють у моїм чолі.

    Вже рік не склеплюю повіки,
    То ж серце тьохкає не в лад.
    Пишу романи-коломийки
    Із недомовок і шарад.

    Тяжка судьба титанів духу
    (працюють до надгробних плит!).
    Чи, може, половити мухи?
    Чи, ліпше, поковтати спирт?

    А з носа палець не вилазить,
    І погляд вперся в далечінь.
    Із ким би поточити ляси?
    Ну хто ж мені прищепить лінь?

    У бочках киснуть Діогени,
    Хропуть Іллюші на печі.
    Але у мене кров скажена
    Й перо гостріше за мечі.

    На дзигарях - о-пів на третю,
    Пегас упав снопом до ніг,
    Куняє муха на котлеті.
    Я ж - ні на хвильку не приліг.

    Заверещала муза: "Досить!
    Живим потрібен ще поет!"
    Зламався раптом палець в носі -
    Не так зайшов у пірует!

    Вже не писатиму нетлінок,
    Жую сухий на кухні чипс.
    Прийшов, нарешті, відпочинок:
    Піду накладувати гіпс.

    25.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  26. Олександр Сушко - [ 2017.09.25 19:48 ]
    Літаю
    Не поспішай іти по світу,
    Іще гірка надійде мить.
    Послухай перелив трембіти,
    Небесну удихни блакить.

    Втопися у зелених травах,
    Погладь легенько вітерця.
    І заспіваєш в три октави,
    І віднайдеш в собі митця.

    Жадай п'янкого поцілунку,
    Кохану звабливо поклич.
    Допоки серце б'ється лунко -
    Нехай жахтить кохання піч.

    Немає в мене буднів сірих,
    Бо я думками у раю.
    Довкруж лунають арфи, ліри
    Підігруючи солов'ю.

    З любаски стягую піжаму
    Аби вклонитися красі...
    Але каблук вгвинтила дама -
    Хрумтить мізинець на нозі.

    Замок на торбі шкряба вухо,
    У ніс націлився сосок.
    Мій настрій сів на злітну смугу,
    Зарився кілем у пісок.

    Повзу розстроєний до хати,
    Мозолі, наче кавуни.
    Не варто в транспорті "літати".
    У ліжку ліпше. На жоні.

    25.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  27. Олександр Олехо - [ 2017.09.24 16:11 ]
    * * *
    у шторм поламане стерно
    і навігація до біса
    все шкереберть але кіно
    механік п’яний от гульвіса
    ще крутить в час коли не п’є
    у трюмі наче в кінозалі
    вгорі борвій знамена рве
    а тут лунає «тралі-валі»
    закрити очі синемА
    і все це ніби не з тобою
    і сяйво слів а не імла
    у небі днів над головою
    сиджу у схові хай вітри
    приносять долю-поторочу
    як стане лячно раз два три
    на берег мужності зіскочу
    а там вирує балаган
    життя за правилами коки
    де Веди Біблія Коран
    та канонічні їх пророки
    де головний оратор По
    щодня повторює промови
    ми не країна Лімпопо
    і викривляє грізно брови
    де дев’яносто сім із ста
    не знають впливу аберацій
    та їх розверзені вуста
    не мають юридичних рацій
    свята земля без стусанів
    проста як пшик складна як ножик
    і голу правду без штанів
    кладе життя у ситий кошик
    за що загинули в борні
    за що і нині умирають
    як на замовлення одні
    а інші смерті потурають…
    що тут у схові унизу
    що там під буйними вітрами
    "to be чи ні" весь вік гризу
    я хитромудрими зубами…

    06.09.2017


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  28. Олександр Сушко - [ 2017.09.21 06:48 ]
    Яма

    Немає сил. Іду копати яму,
    Тут ходить надокучливий сусід.
    Рояль його щоночі грає гами,
    Здригає стіни монотонний хіт.

    Буває, що холоне кров у жилах,
    Пощезли із квартири таргани.
    Маестро краще грати на могилах,
    Чи ворогів морити без війни.

    Усі пісні сумні та у мінорі,
    Рука шукає зашморга сама.
    Чи в нього траур, чи велике горе,
    А мій міхур вологу не трима.

    На сон грядущий пив відвар від маку,
    Але сусід узяв акорд важкий -
    І знову прокидаюся від ляку,
    Волосся дибки, тілом дрижаки.

    Його за п'янку виперли з роботи,
    Крізь стіни відчуваю перегар.
    А він же профі - партитури, ноти,
    Хоч і загробний геть репертуар.

    У хаті вже немає валідолу,
    Розумна кицька шаснула в підвал.
    Хоча би грав веселу баркаролу,
    Та чую Баха,. Реквієм. Фінал.

    Потилицю розглядує рогачик,
    При світлі зір навалюю рови.
    Хороша яма. Вже глибока, наче.
    З держак лопати вище голови.

    А вилізти ніяк не маю змоги,
    Маестро грає Моцарта, Бізе.
    Кричу, зову його на допомогу -
    Нехай хутчій драбину принесе.

    20.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  29. Олександр Сушко - [ 2017.09.20 10:19 ]
    Позитив
    Я - беспробудний оптиміст,
    Люблю хороші вісті.
    Зубів нема. Але є міст,
    Коронки золотисті.

    Недбало вибрита щока
    Але шикарні вуса.
    Жона вечеряти гука -
    Піду, напхаю пузо.

    Не кличуть гени до війни -
    І так усім нам торба.
    З надвору вбігли таргани -
    Нехай живе худоба.

    У тещі кривиться губа -
    Грошви приношу мало.
    Зате корова є ряба,
    А у підвалі сало.

    Сусіди п'ють одеколон,
    Мені достатньо квасу.
    У транспорті згубив айфон
    Але співаю басом.

    На позитив стійкий рефлекс,
    Знайшов стезю до раю:
    Щодня гарячий маю секс,
    Чого і вам бажаю.

    20.09.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (3)


  30. Олександр Сушко - [ 2017.09.19 17:35 ]
    Пророк
    Я - пророк. Не маю дому.
    Вже старенький, сивоглав.
    Плечі долу гне утома,
    Хочу впасти поміж трав.

    Не бажав такої долі,
    Це, скажу вам, не медок.
    П'яти репані, в мозолях.
    Був тюхтій. Тепер - пророк.

    Бог з'явився після п'янки,
    Дав гучного копняка,
    На життя накинув лямки,
    Посадив на повідка.

    Все пізнав на власній шкурі -
    Біль, розлуку, самоту.
    Грав на кобзі та бандурі,
    Йшов у спеку і сльоту.

    Нині шлунок геть порожній,
    Сакви ж - сповнені книжок.
    По стезі мандрую Божій
    У багні та між зірок.

    Ночував у підворітнях,
    Пси не раз латали зад,
    Били палицями гридні:
    Що ж, життя - не шоколад.

    Гарно вчора напророчив -
    Досі хрестяться попи.
    Потім гнали в яму вовчу
    Аж метлялися чуби.

    Дременув і небожитель
    (волочились ми удвох).
    Із людських тікаєм жител,
    Загортаємось у мох.

    Бог і я - обидва лисі,
    Не впізнала нас людва.
    Розмовляємо у лісі,
    Чує нас лише сова.

    В основному віри схожі,
    Як боби і як горох.
    Де гендлюють - там і гроші,
    Де молитва - там і Бог.

    Чи тому з'явилась кірха,
    Синагога, жирний храм,
    Аби красти гроші тихо -
    Що про це відомо вам?

    Нас - живих -женуть на небо,
    Світло темряві - не друг:
    Зріти Господа не треба,
    Вилітає Слово з вух.

    Загалом для допомоги
    Вистачає і жони.
    Припече - звертайсь до Бога:
    Ми ж Його доньки й сини.

    Тягнуть ряси гроші, соки,
    Пики, наче кавуни.
    Ось тому й нема пророків,
    А монахів - табуни.

    Гнали, гнали у три шиї,
    Зачиняли олтарі.
    Я ж безплатно Слово сіяв,
    Ті, що в храмах - за рублі.

    Не гожусь у чемпіони
    Як тікаю од "святих".
    Потрясу свого "патрона" -
    Хай шукає молодих.

    19.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  31. Юрко Бужанин - [ 2017.09.18 21:58 ]
    Моя інтеграція
    Я мрію приєднатись до Брунею!
    Бо вірю, що не правлять там гебреї
    І не крокують там парадом геї.

    Нема попів зажерливо-нахабних
    І цар у звірів там - не наша Жаба...

    2015


    Рейтинги: Народний -- (5.91) | "Майстерень" -- (5.94)
    Коментарі: (2)


  32. Ігор Шоха - [ 2017.09.17 17:17 ]
    Якщо подумати
    ***
    Вся околиця буде село.
    На Дону веремія чекає.
    І у Раді уже – нє алльо…
    Ми і раді, та ради немає.

    ***
    Ніякої тактики нині
    немає по суті ніде.
    Стратегія є в Україні.
    Якщо всі дороги – руїни,
    то як же той ворог зайде?

    ***
    Коли війною бавиться аматор,
    то вочевидь не відає ніхто,
    чому це називається АТО.
    Війна! Гібридна! А який оратор!?
    Не атакують чоти і рої.
    Котуються і програні бої.

    ***
    Революція триває.
    Петя Вову доганяє
    і міняє пику на «лицо».
    Та народу не до сміху.
    Може Космоса на Міху
    будемо міняти у кацо?

    ***
    Електорат не чує, – «ко-ко-ко»,
    але на вухо локшину мотає,
    коли «Ореро» Грузії згадає.
    І поки Юля чує «Суліко»,
    у когута надія пропадає.

    ***
    Ой не тоді Вітчизна мила
    як має із роси й води
    дешеві і п'янкі меди,
    а от коли нечиста сила
    у неї утинає крила,
    але вона вряди-годи
    не лізе у ясу орди.

                                  2017


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  33. Олександр Сушко - [ 2017.09.17 12:50 ]
    Несила
    На тому світі значно легше -
    Сиди й варись у казані.
    А тут повсюди сіті, верші
    Людва розставили мені.

    Думки, обплутані обманом,
    Женуть у шию з раю геть.
    І вже летять із пекла сани
    В які мене посадить смерть.

    Нестерпно жити. Хочу шику.
    Гризусь за тельбухи, бабло.
    Бо чорна заздрість кривить пику,
    Встромляє глибоко жало.

    Висотують бажання сили,
    У нутрощах палає хіть.
    Мо, краще зразу до могили?
    Обрізати життєву нить?

    Для мене світ - помийна яма,
    Усе що хочу - не моє.
    Чуже добро дітей Адама
    Покою зовсім не дає.

    Безсмертний дух загнав за грати,
    В гріху лягаю і встаю.
    Чекайте, браття бісенята,
    Нещасну душеньку мою.

    17.09.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  34. Лариса Пугачук - [ 2017.09.13 16:12 ]
    У потенції
    Без бажання та, власне, й без сили
    силюсь думку здобути,
    закидаючи слово у хвилі,
    вирізняючи сутнє.
    Марна справа? Можливо…

    Можливо, це й не справа, а вправа-
    перевірка, злегенька глузлива –
    чи я слову цікава.

    13.09.2017


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (13)


  35. Олександр Сушко - [ 2017.09.12 17:38 ]
    Хочу їсти!
    Я не страшний у гніві -
    Сили уже не ті.
    В хаті немає пива,
    Пусто у животі.

    Кухня - пустеля Гобі,
    Гигнули таргани.
    Черви ячать в утробі -
    Постуються вони.

    Вкрасти ніяк сьогодні -
    Житимеш як і я.
    Лиш гарбузи городні
    Має моя сім'я.

    Не вистача зарплати,
    В кліті помер пацюк.
    Може, пора за грати?
    Досить голодних мук?

    Кум, як захоче їсти -
    Пудить під РВС.
    Діло це хоч нечисте,
    Та він од'ївсь, воскрес!

    Годі із мене чаю!
    Хочу в ковбасний ряд!
    Гостряка поліцаю
    Буду вганяти в зад!

    Жінка перехрестила,
    Вклала до рук шпичак...
    Бачу товсте барило,
    Але діймає ляк.

    Бо у руці дубище,
    Ікла вишкірює пес.
    Маю "щось" чоловіче,
    Але зостанусь "без".

    Втік од біди подалі,
    З пекла біжу в Едем.
    Жінка вкриває шаллю,
    В ліжко своє кладе.

    В щічку цілує "киця",
    Пестить, знімає стрес.
    Той, хто живе у цицях -
    Їстиме і овес.

    12.09.2017р.




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  36. Олександр Олехо - [ 2017.09.12 08:56 ]
    * * *

    криву життя - у ряд Фур’є…
    хай казна-що але своє
    кристалізую сон води
    у гості ходять три коти
    навіщо нявкати навзрид
    менталітет чи геноцид
    маліють члени у ряду
    я до гармонії бреду
    ось тане сало аш два о
    і голос сонячний алло
    ясніє небо все окей
    осанна долі - мавзолей
    крива кривою путь пряма
    у крапки титру… синемА
    прийшов сантехнік ач біда
    в облозі праці середа
    робити що і винен хто
    напевно я і пан Ніхто...

    28.08.2017


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.61)
    Прокоментувати:


  37. Олександр Сушко - [ 2017.09.11 18:55 ]
    Міняю курс!
    У літературі щось не так.
    Із мутної хлебчемо криниці.
    Очі коле незугарний брак
    У сонетах на чиїйсь сторінці.

    Вірші як нав'язлива попса.
    Рохкають у храмі поросята.
    Все у шмарклях, стогонах, сльозах -
    Краще б сіли неуки за парти.

    Ось тобі, Поете, шах і мат:
    Чути козобаси, а не ліри.
    "Сяє" кривобокий "діамант" -
    Сипанув поезій з-під сокири.

    Відсьогодні, сестро, не гарчу,
    Не приносить критика доходу.
    Вивільню поезії сичуг -
    Напишу поему про природу.

    Потягну за хвіст і я кота,
    Вихлюпну в інет патьоки сірі.
    У сатири інша вже мета -
    Жити з графоманами у мирі.

    11.09.2017р


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  38. Олександр Сушко - [ 2017.09.11 06:02 ]
    Veritas in vino
    Хвалебні тости, щирість під хмельком,
    Гучні промови купно з перегаром...
    Запрошені розсілися рядком,
    Булькоче жваво самогон у тару.

    Бажають щастя, успіху, удач.
    Роти ж плямкочуть, бо жують ковбаси.
    У жлуктах перетравлюється харч,
    Для пострілів скопичуються гази.

    То сердься, чи не сердься - все одно.
    Мовчи і слухай, дякуй за дарунки.
    Одвіку хлебче істина вино,
    І без горілки не дається в руки.

    У хащах зачаїлися вовки,
    Пащеку щука заховала в ряску.
    Та спирт розв'яже їхні язики,
    І ворог скине із обличчя маску.

    Гадаєш, це - дурниці? Не скажи:
    Якби ж то знати кожну підлу пику -
    У серце не стромляли би ножі.
    Отож, мовчи. І підливай горілки.

    10.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  39. Олександр Сушко - [ 2017.09.10 12:48 ]
    Любощі
    Пишається кохана чоловіком,,
    Сама також працює як бджола.
    Прилаштувався між цицьок із шиком,
    Вона моторна баба , із села.

    Щодня чухмарить чубчика та спинку,
    Стриже у носі зайві волоски.
    Коли захочу - гладжу їй колінку,
    В сорочку запускаю мацаки.

    Із рученят висмикує лопату,
    (для любощів моторних береже!).
    У кума - праця. А у мене - свято,
    Звиваюся у ліжечку вужем.

    Останнім часом стало не до шмиги,
    У членах слабкість, свист у голові.
    Кохана ж на мені до ранку плига,
    У ліжка нніжки зламані, криві.

    З'їдаю на сніданок цілу курку,
    По три кавалки зельца на обід.
    Але змарнів за рік на шабатурку,
    Тигрячий не рятує апетит.

    Цвіте кохана, наче та жоржина,
    А я не молодий уже, в літах.
    Лягаю в постіль, наче в домовину,
    Ще трохи й може трапитись біда.

    А любочка розстібує сорочку,
    М'якенька циця тицьнула у лоб.
    Казала мамця " Любий мій синочку!
    Тебе жінки вкладуть колись у гроб.

    11.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (6)


  40. Олександр Сушко - [ 2017.09.10 12:23 ]
    Переляк
    Переляк

    За що ж я кохаю тебе?
    Он, ноги - товсті, кривуваті.
    Обличчя у зморшках. Цабе!
    Прибрати лінуєшся в хаті.

    В господу коли не зайду -
    З-під ковдри неголене вухо.
    Моєму біда животу -
    Небесним харчується духом.

    Нявкочуть голодні коти,
    Мені вже не бачити раю:
    Потрібно до річки піти -
    Вже камінь важезний копаю.

    Усе в цьому світі сказав,
    Не варто жаліть бідолаху.
    Упала на пупа сльоза,
    Втопила нещасну мураху.

    Занурюю в річку п'ятак...
    та бачу зелену ропуху!
    Умить прихопив переляк -
    Від жаби тікаю щодуху.

    Перетинки зрію грубі,
    Очиська, бородавки, лапки.
    Вже краще кохані рябі
    І тещі настирливий гавкіт.

    Вколов у сідницю будяк,
    На ногу упущено камінь:
    Якщо надокучить життя -
    Потрібно топитись у ванні.

    10.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  41. Олександр Сушко - [ 2017.09.07 19:01 ]
    Літературний раб
    Пишу, аж дим валує з вух,
    Словесна тягнеться жувачка.
    Дантес забув десятий круг -
    Поетів мучає сверблячка.

    Еклоги й оди - темна ніч,
    Поези - наче потерчата.
    А я їх правлю цілу ніч,
    Одверті глупства, чорні мати.

    Для кухаря писнув сонет,
    Розтер сльозу на півсторінки.
    Три штуки за один куплет:
    Є шуба норкова у жінки.

    В сусіда ферма поросят,
    Рохкочуть підсвинки завзято.
    Відшліфував йому трактат -
    Купив брильянт на півкарата.

    Якщо в нездар пусті лоби
    І вірші, мов зелені жаби -
    В літературі є раби -
    Повичищають бридні, ляпи.

    У віршуванні я - естет,
    Гекзаметром плету меандри.
    Пора пірнати в інтернет -
    Мені він постачає кадри.

    10.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  42. Олександр Сушко - [ 2017.09.06 14:34 ]
    Коханці
    В штанцях настовбурчився перчик...
    Чужої жадати - це гріх.
    Але обнімаю за плечі,
    Пускаю на власний поріг.

    Поголені радують ноги,
    Сідничок пухкі кавуни.
    Гайда, понатицюєм роги
    Соньку, що не хоче жони.

    В утіхах - ще той ненажера!
    Ні дня без любовних тортур.
    Мені помагає Венера,
    Штовхає у спину Амур.

    Шалені красуні-коханки
    Висотують сили щодня.
    Летять пенюари, піжамки,
    Розчахнута плоті броня.

    Купаюся в "охах" та "ахах",
    На хвилях оргазмів пливу.
    Хай луснуть од злості невдахи!
    Я ж - сяю! На повну живу!

    А ти задовбав милу жінку,
    Як мишу її залякав.
    Залазь тоді сам у ширінку,
    Стели у кущах лежака.

    Скривила гримаса обличчя,
    У гніві здіймається грудь.
    Який ти дурний, чоловіче,-
    У шлюбі про себе - забудь.

    Не знані мелодії ніжні -
    Отримуй уроки гіркі:
    Пливуть до коханців заміжні,
    Кидають злостивих жінки.

    Любаско! Протри своє личко,
    Не треба гіркої води.
    Забудь про свого чоловічка,
    До мене в обійми лети.

    06.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (7)


  43. Олександр Сушко - [ 2017.09.04 18:52 ]
    Хвости
    У мене хвіст, неначе в павича,
    Утіха для матусі та дружини.
    Від барв таланту мерехтить в очах,
    Стирчать у небо розуму пір'їни.

    Таке охвістя - це взірець краси!
    Лягайте ниць! Знімайте геть кашкети!
    Воно у когось, наче у кози,
    Моє ж віки оспівують поети.

    Нехай маляр у длань устромить кисть,
    На полотні увічнить пишні шати.
    Чому ж від мене утікає гість,
    Забули друзі стежечку до хати?

    Та ось важка сатирика рука
    Вхопилася цупкенько за огуззя,
    І вирвала дебелого жмутка:
    Ірже Пегас, сідниці чеше муза.

    Пірнув на дно. Ввібгався у корчі,
    Забув, коли писав востаннє вірші.
    На перший погляд всі ми павичі,
    Хвоста потягнеш - просто сірі миші.

    04.09.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  44. Олександр Сушко - [ 2017.08.30 21:51 ]
    Ледащо
    Ох і пес ледачий! Щоб ти здох!
    Всеньку ніч у буді спав, зараза!
    Злодій уночі обчистив льох,
    Виламав у хаті унітаза.

    Нащо ж я купив тобі мослак?
    Під хвоста встелив м'яку подушку?
    Намотаю цепа на кулак
    Й витрясу із шерсті підлу душку!

    Лаятись уже нема часу,
    Чергування скоро на роботі.
    Всьо! Забудь копчену ковбасу!
    Лопухи жуватимеш у роті!

    Сторожую. Бережу майно.
    Глупа ніч. Закрилось сонне око.
    На роботі випите вино
    До стола магнітом тягне щоку.

    Прокидаюсь... трактора нема!
    Сперли плуга, сіна три копиці.
    Песика обгавкав я дарма -
    У самого пір'ячко на пиці.

    Криє бевзя матом бригадир,
    Ріжуть блідолицого апачі.
    Будуть пироги тепер і сир -
    За глибокий сон відсудять дачу.

    Хай одне на одного кива,
    Забиває виправданням баки:
    Ледацюги, звісно, обидва -
    І господар, і його собака.

    28.08.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  45. олександр квітень - [ 2017.08.30 17:04 ]
    Про "героїв" Динамівців Києва , які відмовилися грати в футбол в Маріуполі , бо там зона АТО
    Ніженьки терпнуть !

    Ніженьки терпнуть , стискається серденько
    Мокре від поту чоло ,
    З раннього ранку сховалися з тренером ..
    Щоби біди не було !!!

    ******************

    Ми не поїдемо до Маріуполя ,
    Душу пронизує страх ,
    Краще зіграти у цирку під куполом,
    Ніж на буремних полях ...

    *****************

    Рученьки в'януть , злипаються віченьки
    Сниться домашній газон
    Хрестяться , бідні , ридають каліченьки ,
    Стогнуть на весь стадіон ............

    *******************

    Горе та й годі ЯКІ Ж ВИ ДИНАМІВЦІ ???
    Де ж ваш прославлений шлях???

    Завтра до лікаря , в памперсах ,
    з мамами ,
    Всім лікувати свій страх !!!!!!

    Олександр Квітень
    Зона АТО


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  46. Олександр Сушко - [ 2017.08.28 15:31 ]
    Mortal combat на новий лад
    Потрібна рівновага у думках:
    Лягла в долоню бойова граната.
    Бажаю потримати смерть в руках,
    Укинути її злодюзі в хату.

    Летить бульваром чорний "мерседес",
    Його ловлю в приціл гранатомета.
    За хвилю полетить він до небес
    Коли в машині вибухне ракета.

    З парламента виходить депутат,
    Його востаннє плямкала ротяка.
    Я нині - прокурор, суддя і кат -
    Вдавлю в асфальт нахабну пику траком.

    Угвинчено судді до рота кляп,
    Рука у спину застромля сокиру.
    Злітає аж до хмар голодний вамп -
    Міністру ікла зажену під шкіру.

    Кістки невдах в глибокому яру,
    З обкладинки волає упириця.
    Надибав, браття, іграшку нову
    Коли шукав підручник на Петрівці.

    28.08.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  47. Олександр Сушко - [ 2017.08.26 08:35 ]
    Розпач
    В поетів нелегкі шляхи,
    Горбаті в реп'яхах дороги.
    За вухом чується "хи-хи"
    Коли в душі пекельний стогін.

    Не чує нас простий народ,
    Вважає за голодних трутнів.
    А муза тицяє блокнот
    Посеред сірості і буднів.

    У ніздрі гатить дух ковбас,
    У хаті ніц немає жерти.
    Але крізь хащі мчить Пегас
    І небо розкрива секрети.

    Є спонсори у співаків
    Без голосу, краси і слуху.
    А нас виносять за "лапки"-
    І гинуть в клітях леви духу.

    Упала змучена сльоза
    На паляниці всохлу скибку.
    А за вікном реве гроза,
    Заглушує таланту скрипку.

    26.08.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  48. Олександр Сушко - [ 2017.08.25 15:07 ]
    Лоботрясіння

    Ми випадково тріснулись лобами,
    Влупила довбня в газовий балон.
    Тверді у неї роги, наче камінь.
    Я ж ніжний, мов метелик-махаон.

    Яскраві ув очах злетіли бджілки,
    Нагнало гулю розміром з яйце.
    Хитнуло, наче перепив горілки,
    Як всохла грушка зморщилось лице.

    Застрягла діва у жарких обіймах,
    На грудь її схилилося чоло...
    Отак в моє життя зійшла царівна,
    Кохання раптом в грудях ожило.

    Піймав жар-птицю голими руками,
    Зацвів зненацька висохлий садок.
    А далі - шлюб, дітки, дрібниці, плани,
    В нотатках цих поезії рядок.

    Платитиму за грубощі довіку,
    Отак мене наказують боги:
    За все життя разок ударив жінку -
    Одразу шлюб, подружні ланцюги.

    25.08.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  49. Олександр Сушко - [ 2017.08.23 14:23 ]
    Немає віри
    Уперся погляд у задок,
    Від захвату здригнувся прутень.
    Щасливий хтось збира медок,
    Аж заздрість розпирає груди.

    Дзвенить залізний каблучок,
    Стріляю поглядом на литку.
    Я - чоловік, а не дрючок,
    Попробую зірвати квітку.

    Сяйливе чудо, озирнись!
    Воно почуло, стало боком.
    Поглянув... і перехрестивсь:
    Вусатий дядько мружить око.

    На пузі - майки драний шмат,
    Цицьки з пружного силікону,
    Упало серце поміж п'ят
    Неначе стіни Єрихона.

    Довкола підступ і обман,
    Над тілом чиниться наруга.
    У цьому віці я - профан,
    Відсутній зір, немає слуху.

    В очах навроки, галюни,
    Нікому геть немає віри.
    Вчиню екзамен для жони,
    Коли вернуся до квартири.

    23.08.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  50. Олександр Сушко - [ 2017.08.22 16:47 ]
    Метеопоети
    Агов, до праці, метеопоети!
    Немає спеки, хлюпають дощі!
    Із парасолі крапле на штиблети,
    Жінки погруддям тиснуть на мужчин.

    Учора піт не просихав на литці,
    Птахи мовчали в змученім гаю.
    Та відсьогодні не вганяє шпиці
    Гаряче сонце в голову мою.

    Корови не ховаються у хащі,
    Губами смичуть зрошену траву.
    Злітає селезень увись неначе з пращі,
    Ожив карась у висохлім ставу.

    Ще пару тижнів - і настане осінь,
    Натрусять свиням жолудів дуби.
    І захлюпоче в змученому носі,
    Дядьки зелені звиснуть до губи.

    Із неба впала з гусака пір'їна -
    Зроблю із неї завтра поплавка.
    Однині не угвинтить підло в спину
    Комар свого тонкого хоботка.

    Пишімо, браття, темними ночами
    Про тиск, температуру і громи.
    Знімаймо із душі поези камінь,
    А потім приготуймось до зими.

    22.08.2017р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   18   ...   33