ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сергій Руденко - [ 2011.07.31 22:52 ]
    Фестиваль "Мі-сі-соль"
    Між потоків машин, у шалених містах
    Ми втрачаємо душу і тіло…
    А душа, вона (все-ж таки) – зоряний птах
    І давно полетіти хотіла
    У житомирський ліс, де чекають її
    Може грішні, а може й святі...
    Іще вчора – чужі, а сьогодні- свої
    Срібні струни, серця золоті.

    Фестиваль «Мі-сі–соль» знов запрошує нас
    Із теплом в кожній ноті, і в слові…
    Фестиваль «Мі-сі-соль» через простір і час
    Сяє світлом добра і любові!

    Хай всього раз на рік зустрічаємось ми,
    Але душі зв’язку не втрачають…
    І піснями серця навіть серед зими
    Друзі друзям завжди зігрівають!
    І співатимуть краще ніж всі солов'ї,
    Чи у цім, чи у іншім житті,
    Іще вчора – чужі, а сьогодні – свої
    Срібні струни , серця золоті.

    Фестиваль «Мі-сі–соль» знов запрошує нас
    Із теплом в кожній ноті, і в слові…
    Фестиваль «Мі-сі-соль» через простір і час
    Сяє світлом добра і любові!


    Дні короткі, мов постріл і ночі - як мить,
    І в очах – перші краплі прощання,
    І під декою зліва сутужно щемить,
    І ти віриш, що це-не востаннє…
    І нехай, повертаючись в рідні краї
    Повезеш ти слова ці прості…
    Милі серцю і близькі, й назавжди свої
    Срібні струни, серця золоті.

    Фестиваль «Мі-сі–соль» знов чекатиме нас
    Із теплом в кожній ноті, і в слові…
    Фестиваль «Мі-сі-соль» через простір і час
    Сяє світлом добра і любові!



    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  2. Анатолій Клюско - [ 2011.07.31 21:26 ]
    В саду
    В саду давно вже солов'я не чути,
    Цвірінькають довкола горобці,
    Вдалось їм горло солов'ю заткнути:
    Загнали в кут маестро крикунці.

    Їх так багато - й зрахувати - годі!
    Тож голосисте їхнє "цінь - цвірінь".
    Усі сіренькі, сірість при нагоді,
    Бува, й на сонце накидає тінь.

    Тому завжди землею бродять тіні,
    Пробитись світлу часто не дають,
    Буває - небеса вкрадуть у сині,
    А то й у правди викрадають суть.

    Для світлого народжена людина -
    Це змалечку, напевно, знаєш ти.
    Якщо ж ти - тінь, у тім - твоя провина,
    Що не зумів од сірості втекти.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (20)


  3. Анатолій Клюско - [ 2011.07.31 21:53 ]
    Думи на кладовищі
    Хрести, граніт... Затія марна,
    Навіщо все це людям тим,
    Яких взяла судьба примарна,
    Покривши мороком густим?

    Вони зірвались в коловерті,
    Проваллям вічності пішли.
    Навіщо пам'ять після смерті? -
    Живі одвіту не знайшли.

    І не знайдуть, бо з того світу
    Не дочекатись звісток їм.
    Потрібні ці хрести і плити
    Не мертвим, скорше,.. а живим.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (14)


  4. Сергій Гольдін - [ 2011.07.31 19:12 ]
    * * *
    В Яблунові річка, річка невеличка.
    А в гірській тій річці бистрая водичка.
    Я в гірській тій річці камінці збираю.
    На базарі в Косові на зайчики зміняю.
    Зайченята сонячні, зайчики веселі
    До твоєї, любонько, принесу оселі.
    Відпущу у зела, най собі стрибають,
    У твоє віконечко нишком заглядають.



    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (1)


  5. Тамара Ганенко - [ 2011.07.31 19:15 ]
    Серпень
    Серпень, серпень застукав у серце,
    Та невже скоро літо мине?
    Ще мій посох дорожній не стерся,
    Крутосхили ще манять мене.

    Серпень в душу заходить, у хату,
    Гостя хлібом і сіллю стрічай.
    Літа ой не буває багато...
    Пахне воском і тане свіча.

    Присідай, колосистий, і - прошу, -
    Скибку, чару?- гостюй, далебі...
    ... І ятрять буйноцвіти хороші,
    І такі небеса голубі!




    (2000.
    2012.)


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (25)


  6. Костянтин Мордатенко - [ 2011.07.31 18:19 ]
    За тиждень травень
    Життям упокОрений ранок,
    соковиті пульсуючі стебла,
    шалене буяння… нахрапом
    сонце пробилось… Жеребна

    росою трава…. Повсякчасно
    захлинаються цвітом тумани…
    відсвіжна прохолода; корчаста,
    шепітна вибуховість; ламання

    і зав’язування; змоклий шерхіт,
    кров із присмерку; скам’яніле
    лице Господа; павз шерЕга;
    тече небо, як сивий ДнІпер…

    Бездоганний, нестримний струмінь
    слів не виказаних; перепона
    руйнувалась мовчанням… Як струни
    розривались – ’шла кров… Переконана

    персть – насінням… Зухвала рослинність,
    чути, дихає… Гирла крутлИвець
    перерізав осотом, день виріс…
    аж мурашники пересмикуються…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (13)


  7. Володимир Сірий - [ 2011.07.31 18:37 ]
    Любов солодка – нива неозора
    Любов солодка – нива неозора
    Орати кличе дужого вола,
    І, степом диким бувши вчора,
    Сьогодні повна житнього стебла,
    Недавно ще рабиня - вже сеньйора,
    Якій лицює слава і хвала.

    Тверда земля - нескорена дівиця ,
    Котрій насіння в лоні і не сниться.

    Гірка розлука –непрохідні хащі,
    Де тишу крають уві млі сичі,
    Ґрунти її навік - віків пропащі,
    Що знають навіть і не сіячі.
    - Тож кидати туди насіння нащо!, -
    Дорослі мовлять , скажуть й шмаркачі.

    Зростити плід життя у них не вдасться, -
    У нетрях тих немає місця щастю.

    Я випив з долі келиха ясного
    І кинув сім'я у пухку ріллю,
    Росте мені і втіха, і підмога,
    Щастить у всім, що тільки не роблю
    І за усе це прославляю Бога,
    Подяку щиру всеблагому шлю.

    Ідіть на ниви - порайте, плекайте,
    Дичавини корчасті - оминайте!

    31.07.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (11)


  8. Наталка Янушевич - [ 2011.07.31 16:00 ]
    свобода повна...
    Свобода повна!
    Щось не так ми зрозуміли.
    Ми перегнули вісь не там,
    Не те змінили.
    Cьогодні можна і в театр
    Прийти у кедах.
    Література - це товар,
    Сухий маркетинг.
    Сьогодні більше без повчань
    І без поради.
    Паролів прагнуть,кодів, знань,
    А не знаряддя.
    Усе – яскраве і нове
    (Не ремонтують).
    Усім – зіп’ятись би наверх,
    Де нагодують.
    У мову бидлом в’ївся мат
    Північних друзів,
    Як незнищенний конфіскат
    Часів Союзу.
    І що із цим тепер зроблю,
    Коли все хворе?
    Свобода нині абсолют,
    Не те, що вчора.
    Так пропадають люди скрізь
    У лих безодні.
    Де взяти на планеті сліз
    Ковток озону?
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (6)


  9. Іван Гентош - [ 2011.07.31 14:28 ]
    пародія « Боги купання »



    Пародія

    Усе прогресу до снагú…
    Живе, живе традицій слово!
    Навіщо срібні береги?
    У ванну воду – і готово!

    Шампуні всякі – класна річ,
    І помічнí, де правду діти!
    Тут і тобі Купальська ніч,
    І пíнка… ну, для Афродіти.

    Залáзим разом – не худі,
    На двох – махрόве покривало…
    Тут не до танців на воді –
    Тут взагалі води замало.

    …А диво зріло! Хай мале!
    Було до нього недалеко!
    Були б щасливі ми, але…
    Закрили кран… богú із ЖЕКу.

    31.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (26)


  10. Михайло Десна - [ 2011.07.31 14:16 ]
    Москвич 412
    Для онука (й дідуся,
    хоч компанія - не вся)
    побрехенька є одна.
    Міф практично, спомин сна.


    Випустив завод-творець
    пасажирський тракторець.
    Ні до чого тут Ілліч -
    тракторцю ім'я "Москвич".
    Легковик і трактор, бач,
    ще й аж радіоприймач!
    Радість для споживача.
    "Волга" краще "Москвича",
    та болюче дорога.
    Адже оленя нога
    без серпа і молотка
    (за умови партквитка)
    погляд тішить на ура!
    А "Москвич" і без "хутра",
    без партійного квитка
    не дорожчий молотка,
    тонни п'яного сміття
    й самого, мабуть, життя!
    Тож придбав його один
    вітролюб-громадянин.
    - Ну, тупий автомобіль! -
    промовля у серці біль.
    В заднього обзору склі
    видно, як... живуть кролі.
    З зоопарку раз пінгвін
    з "Москвичем" один в один
    перетнули пост ДАІ -
    "Москвичу" сказали: "Ні!"
    - Ну, тупий автомобіль! -
    промовля у серці біль.
    Час минав... Колосся й серп
    залишили мертвий герб.
    Постарів і сам "Москвич" -
    серп дорожчий... й могорич...
    Тільки раптом, як об'єкт,
    за основу, за проект
    закладають "Москвича"
    з депутатського плеча
    в "Про пенсійний вік закон..."
    Соломонів Соломон!!!
    Чи не вперше вітролюб
    поцілунок мокрих губ
    адресує "Москвичу":
    - Ну, то що? Тепер мовчу...
    Сів в салон, завів двигун,
    виїжджа в полоні дум
    і - з онуком зайвий "крюк"...
    - А, фігня, - сказав онук.


    31.07.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (7)


  11. Лариса Омельченко - [ 2011.07.31 13:34 ]
    Поетка


    Їй підвладні верлібри, немов вертебрологу – грижі.
    Бруд вимішує з сріблом, в брутальне вливає «манери»…
    Щоб напій настоявся – чекає-ворожить, коли вже
    прийде час скуштувати на слух поетичні «маневри»…

    Негламурно - глевка і словесно-породиста глина –
    так гончар у Сорочинцях пестить горня привселюдно…
    У верлібрі живе, в його стилі колись відпочине
    ця поетка-пророчиця, що підрихтовує будні…

    …Дні святкові – лошиці, гривасті, та ще й вирлоокі –
    завітають колись, та й замінять верлібра на риму.
    Бо приходить воно – унікальне, жіноче, високе!..
    Й до пісенного слова тяжіють верлібри нестримно…

    2009р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (13)


  12. Оксана Маїк - [ 2011.07.31 12:03 ]
    Полиново-медова любов
    Ой любове моя непрохана!..
    Не чекала ж - а знову закохана.
    Знову серденько розривається,
    По межі пройти намагається:
    Тут - нестерпно, а там - не дозволено...
    В кліті б"ється серденько зболене.
    Скільки днів нам іще відпущено?
    А межа все гострішає, вужчає,
    Обпікає то жаром, то холодом
    І стернею душу поколото,
    Бо жнива (а вона все - веснами!).
    І вогнями по ній - перехресними...

    30.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  13. Ірина Швед - [ 2011.07.31 11:57 ]
    Осінній парк
    Осіннім дням поклони б’ють дощі,
    В міжвіття лізе вітер очманілий.
    Прикрийте браму. Тихше… Уночі
    Біля порогу холоди засіли…

    З фонтану сліз клен п’є гірке вино,
    А з купідонами на варті сонні оди,
    У безнадії, на прогнилі сходи,
    На вхід центральний дивляться давно.

    Вся цнота літа – в айстрах і віршах –
    Вже відійшла у календар небесний.
    Для нас ця осінь більше не воскресне –
    В опалім листі спить її душа.

    В нічних алеях гріються стежки,
    І міст старий, свою зігнувши спину,
    Тримає місяць, мов малу дитину,
    За зоряного неба пелюшки.

    Хто ще в спромозі запалить вогні
    Високих ліхтарів в кашкетах?
    Маленький принц і вся його планета
    Дитинно ними світять у мені.

    Живиці тлінної та яблунь пізніх дим –
    Озонне небо, розіп’яте в соснах.
    В його цілунках нам стає так млосно,
    Осінній парк – і ми осінні з ним.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  14. Ірина Швед - [ 2011.07.31 11:21 ]
    Жінці
    Весняну вісь вигострює земля
    І сонце зодяга вуаль весняну.
    О, жінко-мати, на твоє ім’я
    Птахи небесні хай піють осанну.

    П’ємо життя із кров’ю й молоком
    І вимовляєм перше слово – “мама”.
    Нехай у долі, сплетеній вінком,
    Звучать слова “єдина” і “кохана“.

    Нехай в цілунку тонуть небеса
    І щастя буде в ніжному тумані.
    Бо сила чар і вся твоя краса –
    У доброті, у щирості, коханні.

    І ця весна – дарована тобі –
    Ти вмієш вчити, вірити, кохати.
    Ти – берегиня і мадонна-мати,
    Ти – сотворіння вічне на землі.

    2001


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  15. Магдалена Чужа - [ 2011.07.31 09:58 ]
    Дозволь мені у серпні загубитись
    Дозволь мені у серпні загубитись,
    У купелі таких пахучих трав,
    Де з каменя ростуть бузкові квіти
    І райдуга сміється до заграв.

    Де шурхотом сухого сінокосу
    Повіює над заспаним ставком,
    І затінок у свій прихисток просить,
    І пахне всюди медом й молоком…

    Де бджоли щось вишукують у айстрах,
    І м’ята загубилась в споришах.
    Дозволь мені торкнутися до щастя,
    Немов крилом до неба сизий птах.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  16. Ірина Швед - [ 2011.07.30 23:08 ]
    Балада про літо
    Жебракувало літо у міському сквері,

    Стареньким дідом спало на траві,

    Куди не кидалось, скрізь зачиняли двері:

    Ба, не годяться люди їм старі!

    Воно чекало, ставши на порозі,

    Розплющило очиська голубі…

    І лиш двірник, що замітав на розі,

    Ганяв від нього сірих голубів.

    І діти! Діти тішились з старого:

    Кидали у фонтани камінці.

    «Що з літ, то й з розуму», - казали,

    А у нього – останній промін

    сонця у руці…

    І вмерло літо тихо й непомітно.

    І панахид не правили за ним.

    Невже воскресло, і ось так розквітло…

    У білий килим попелястих зим?


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  17. Ірина Швед - [ 2011.07.30 23:37 ]
    Ще трохи травню....
    Сфорсували травень на гамми.
    Ті, що з нами не стали дніти.
    Ми не схожі на тих, що з нами
    Ми - дорослі – нерозгадані діти.

    Хтось чекає вечірніх дзвонів,
    Тьмяних сутінків памаранчів
    І вгинаються спини балконів
    На Шевченка бульварне ранчо.

    Травень йде до нас на поклони,
    Наче гість,нам у двері дзвонить.
    Лиш каштани мовчать й балкони,
    Бо двірник голубів не гонить.






    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  18. Ірина Швед - [ 2011.07.30 23:11 ]
    Без змін


    Гарячий шоколад на тлі твойого тіла,

    Звичаї і навгад розгаданий кросвод.

    Я чую аромат твого, як тінь, прозріння,

    Що ходить між людей, шукаючи мене.



    Ти чуєш ночі джаз, а я – дворів шансони,

    І ліпить Бог життя, бо доля – пластилін.

    І врешті-решт знайду розвіяні перони,

    Розгублені ніким на станції «Без змін».


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.4)
    Прокоментувати:


  19. Володимир Сірий - [ 2011.07.30 22:33 ]
    Мені до твого поцілунку
    Мені до твóго поцілунку
    Судилось дуже довго йти,
    Із серця видворити думку,
    Що вже давно не любиш ти.
    Ваганню змушений служити,
    Я уподібнивсь блукачу,
    Та ,щоб обіймами сповити
    І ласки спити досхочу,
    Я з дня на день зростав у вірі,
    Я нею бачив нас обох,
    Що подолали будні сірі
    І вознеслись туди, де Бог.
    І ось сьогодні на порозі
    Тривоги й радості стою,
    Тріпоче серце, зріють сльози
    На щиру посмішку твою.
    О як я довго по пустелі
    Бродив у спраглій самоті,
    Та перейшли дні невеселі,
    Настали ночі золоті…

    30.07.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (19)


  20. Ірина Людвенко - [ 2011.07.30 22:37 ]
    ***
    Когда истерический дождь бьет с размаху в окна,
    Рвет нервы и провода, с неба швыряет лед,
    Я понимаю, что я катастрофически одинока.
    ... Но такие дожди не чаще, чем два раза в год.

    30.07.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (13)


  21. Василь Кузан - [ 2011.07.30 21:29 ]
    Парадокси (пародія)
    Ліпше порпатись в багні, ніж перо узявши в руки
    І перспіви нудні про життя шалені муки,
    Про надмірно голосні величання й восхваління,
    Мертвороджені пісні, що вуста зронили тлінні -
    Ну, не любо це мені! Наче суміш перцю й кави.
    Сльози, мов дощі рясні, лить заради крихти слави
    І писати про дурні пристрасті - все гірші й гірші...
    …Під вербою, у тіні, я сиджу, складаю вірші.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.7)
    Коментарі: (8)


  22. Наталка Янушевич - [ 2011.07.30 19:54 ]
    згасає серпень...
    Згасає серпень. Холодить
    Прозора ніч. Темніє плесо.
    Мені б тепла на день один.
    Та квітне верес.

    Вже сонце сонне і бліде,
    Вже загорнутись би в тумани
    І ждати в затінку алей
    Кленове танго.

    Пора посріблити прийде
    Ще кілька прядок
    І навести хоч де-не-де
    В думках порядок.
    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (9)


  23. Зоря Дністрова - [ 2011.07.30 16:42 ]
    Не болить
    Вже не болить. Переболіла.
    Пережила, перегоріла – жар-птицею
    Злетіла ввись. Лиш грішне тіло
    Тобою марить. Дотла згоріло
    Серденько моє. І стало - крицею.

    Йому б сторицею любов віддати
    Жар-птиці в небо, що полетить.
    Та Ладо моє безкрилим полем,
    Дощем ранковим - в чужі палати.
    Забув про птаху, підбиту горем.

    А їй летіти, а їй - горіти,
    Чекати сотні, чи тисяч літ.
    Бо все – для Тебе, моє Ти поле,
    Мій дощ ранковий, моє Ти горе...
    Згоріти краще – ніж роки тліти!
    Без Тебе, Ладо, опав мій цвіт.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (11)


  24. Андрій Яремко - [ 2011.07.30 16:51 ]
    Усе мінливе…
    Одне життя чаклує завжди нам,
    Ламає мізки безперервного прозріння
    І доля часто вже трапляється чужа,
    А сміх у безвість пересічно лине.

    Усе минається, а пустка не мина
    І щастя не завжди тобі озветься,
    Та не посиплеться із неба ця мана -
    Потрібно в праці доленьки шукати.

    30.07.2011 року Львів


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  25. Богдан Манюк - [ 2011.07.30 15:53 ]
    Сповідь східняка

    Поєтові Валерію Залізному присвячую

    Отче, прикро! Вкотре в цьому світі
    допіка Вальпургієва ніч,
    а найгірше — правди ніде діти —
    москалі у душу зусібіч
    пруть шалено — невгамовні духи.
    Кожен лютий, спритний, мов оса.
    Застережень мудрих не дослухавсь —
    і один душею, ох, гаса!
    Чи в гурті, чи, звісно, наодинці
    прагну щиро щастя і замрій,
    а москаль кричить: дави чеченців!
    Малоросові на горлі стій!
    Ще вклоняюсь батьківському слову,
    та боюсь, зацьковане, умре,
    бо москаль мою калічить мову,
    мовби липку, совість він дере
    і регоче, наче біс червінців, —
    аж відлуння котиться за Сян:
    стільки наших влізло в українців!
    Хто з них глуздові сьогодні пан?
    Ні, — пручаюсь, — геть гріхи без ліку!
    Хай не тішить пиху чорну тля.
    Отче мій, душпастирю, довіку
    вижени із мене москаля!
    Хай пройдисвіт більше не дурманить
    і не лізе в душі, як свиня,
    бо уже волає й росіянин:
    москаля гонітє із меня!
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  26. Богдан Манюк - [ 2011.07.30 15:19 ]
    без назви
    Заспівало серце чуле,
    коли чув дзвінке: ку – ку!
    Обмани мене, зозуле,
    та не так, як лід ріку.

    Одягни мою надію
    в шати щирої весни.
    Я кохати знов зумію
    ту, що з голосом струни.

    Хай для іншого той голос,
    невгамовний, наче шлях,
    порадіє древній Волос
    за весну в моїх очах.

    Та із струнним не минуле.
    Може, кликне ще — пора!
    Обмани мене, зозуле,
    що надія не вмира.

    А якщо озвуся гулом
    чи завмру в обіймах дна,
    обмани усіх, зозуле,
    що кохання я прогнав.
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  27. Богдан Манюк - [ 2011.07.30 15:07 ]
    Романтичний експромт під вечірнім небом


    Грізно доля відштормила.
    Гріє спокій, наче шаль.
    Тільки місяця вітрило
    ще зове мене у даль.

    Ох, немило, ох, немило
    після шторму ― хоч умри.
    Тільки місяця вітрило
    ще рятує до пори.

    Гомонить: борись за крила,
    за ривок душі борись.
    Тільки місяця вітрило
    наді мною бачить вись.

    Брата брат підняв на вилах.*
    Розсипає місяць гнів.
    Тільки місяця вітрило
    усміхається мені.

    Я лечу. Немов світило,
    обіймаю вічний світ.
    Тільки місяця вітрило
    привітає мій політ.
    *З легенди, яка трактує виникнення плям на місяці.
    2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  28. Любов Бенедишин - [ 2011.07.30 13:24 ]
    У липні
    Густіє, наче мед, липневий вечір.
    Під вишнею – вечеря на столі.
    І як від остигаючої печі,
    Пашіє й пахне сонцем од землі.

    Ні шелесту… Лиш цвіркуни таємно
    Римують звуки з тишею – в траві.
    Так хороше навколо, аж богемно…
    Солодка втома липне до повік…

    Турботи дня і дихання задухи
    У небуття вже спогадом пливуть.
    Занурюються саду світлі духи
    У сутінків ще теплу каламуть.

    Здається світ казковим проти ночі.
    …Зібрати посуд мати поспіша.
    Розплющує будинок вікна-очі,
    В яких родини світиться душа.

    2004(2011)



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  29. В'ячеслав Романовський - [ 2011.07.30 10:13 ]
    ТОРКНУСЬ РУКОЮ - ЗАСПОКОЮ...
    Торкнусь рукою - заспокою,
    Твою тривогу одведу
    За гомінливою рікою
    У яблуневому саду.

    Схвилюю поглядом гарячим,
    Прошепочу п'янкі слова...
    Але душа чогось заплаче,
    Чогось посивіє трава.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (20)


  30. Віктор Кучерук - [ 2011.07.30 10:27 ]
    Хоч набігався вже досхочу...
    Хоч набігався вже досхочу
    За красунями марно по світу, -
    Пориваюся знову – лечу
    Стрімголов за одною, як вітер.
    Я не знаю, чи вдасться мені
    Наздогнати хоч тінь її світлу,
    Але в серці пригаслі вогні
    Сподівань непомітно розквітли…

    28.07.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (23)


  31. Наталка Янушевич - [ 2011.07.30 08:28 ]
    СКЛАДНІ СТОСУНКИ

    Чуєш – не чуєш,
    Все ж казатиму
    Мовою вибачень кострубатою.

    Пізно – не пізно,
    Все ж чекатиму,
    В золоті сонця, в сутінок платині.

    Личить – не личить,
    Все ж любитиму,
    Хоч не моєю, хоч надпитою.

    Знаєш – не знаєш,
    Просто житиму
    Долею з крилами перебитими.
    26.05.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (7)


  32. Іван Редчиць - [ 2011.07.30 06:17 ]
    СТАРИЙ ПТАХ

    Ти тільки вчишся цінувати мить,
    І, наче пісня, веснами пропахла.
    А я вже схожий на старого птаха,
    Що в небеса за піснею летить.

    Як я на тебе гляну мимохіть,
    Зринаю вище, бо не маю страху.
    А ти, мабуть, жалієш бідолаху,
    Що розлюбити не зумів блакить.

    І я тоді беру найвищу ноту,
    Як не шкодую ні часу, ні крил,
    І не лякаюсь ані гроз, ні стріл.

    Та інколи страх заповзає потай,
    Коли я відлітаю від могил, –
    Щоб крилами розвіяти журботу.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (22)


  33. Юлія Зотова - [ 2011.07.30 00:18 ]
    В короткий рабочий перерыв
    В ломке
    Ноги поджала
    к подбородку,
    руки напрягла
    до дрожи.
    Пальцем трогаю
    осторожно
    воздух
    прозрачный.
    Перегородка-
    расстояние.
    Попер-р-рек
    плеткой
    ударит
    время.
    А не больнее
    чем есть,
    А не лечит.
    Не легче!
    Бей, еще бей!!!

    - Что делаешь?
    - Да вот пью, кофе
    - Красиво сидишь
    - Стар-р-раюсь.

    21 мая 2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (36)


  34. Лія Ялдачка - [ 2011.07.29 23:26 ]
    ***
    Безмовності моїх осінніх днів
    між всесвітом відомим й невідомим
    смакують каву з зерен чорних дір
    та між галактик проставляють коми,
    знайшлися сил пробачити весну
    та полюбити стиглу зелень літа
    і добре знають, що не всі "чому?"
    повинні дочекатися отвіта.

    :D упсь :D
    (2011)


    Рейтинги: Народний -- (5.22) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  35. Артур Сіренко - [ 2011.07.29 20:46 ]
    Гао Ці Вночі слухаю лютню Чжан Шан Женя. Переклад
    Зал порожній, у тиші нічній
    Крижинкою ниє струна.
    Гуси летять і кричать вдалині,
    Місяць і тиха луна.
    Мелодія пісні «Осінній вітер»,
    Шкода, забута вона.
    Жовте листя засипало двір,
    Порожньо. Тиша і мла…

    Примітки:
    В китайській культурі осінній вітер – символ чистоти, роздумів, просвітлення. На малюнку напис – "Цюй Фен" - «Осінній вітер» (кит.)

    переклад 2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  36. Артур Сіренко - [ 2011.07.29 20:52 ]
    Гао Ці Запрошую друзів на прогулянку Переклад
    В мене знову У Вей*,
    Безмежно сумний весняний день.
    На захід від міста гірські хребти
    Душу кличуть до висоти.
    Чекаю на друзів – з ним жадаю
    Споглядати сонце між хмар до краю
    Видноколу. І заходу тьмяний погар…
    Квітів персика білий чар
    Сильніше вина п’янить,
    Забув я про все на мить…

    Примітка:
    У Вей – одне з понять даосизму – не діяння. Точніше – не діяння проти природи.

    На малюнку напис – «У Вей» - не діяння. Стиль каліграфії юанський «Бу Сяо».


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  37. Марічка Богак - [ 2011.07.29 20:37 ]
    Лише літаки
    Заплющити очі й згоріти на сонці,
    Зловити в долоні піщані думки,
    Допити до дна молоко, те що в склянці
    І просто по стежці внікуди піти.

    Відкриєм легені- захочемо дихати
    І маренням слів пробачати гріхи.
    Я буду дощем, і полоном, і втіхою,
    Щоб сипатись щедро на в"ялі листки.

    Ми вмієм ловити невпіймані душі.
    І рвемось летіти у горді світи,
    Ми вбиті давно і поборені думкою,
    Що ми не птахи, ми лише літаки.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  38. В'ячеслав Романовський - [ 2011.07.29 18:10 ]
    НЕБЕЗПЕКА! З НЕБА СПЕКА...
    Небезпека!
    З неба спека
    Розтеклась -
    і сохне степ.
    Сонце - рай.
    І сонце - пекло:
    Блякне зілля, не росте.

    Забарились грім і злива -
    Мов стерня, земля руда.
    І колишеться розливом
    Лиш у мареві вода.


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (16)


  39. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:02 ]
    ***
    Глухим слухом стараюся вловити німий звук.
    Побачити відбиток рук у скаламученій калюжі.
    Я перетерплю біль терпких посолених розлук
    І витру рукавом з повік сльозу в обіймах туші.

    Не вмію і не хочу забувати
    Лукаві очі й погляд в нікуди.
    Не буду більше п»яну совість турбувати,
    А краще заховаю у шкатулку всі сліди.

    Свідомо загублю свій переповнений мішок.
    Я буду бігти, незашпортаюсь ні разу.
    Переберу весь зайвий хлам обманутих думок,
    Бо забажала лиш свою "Відразу"!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  40. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:06 ]
    ***
    Вдягнусь у блузку з запахом любові,
    Червоні туфлі, що під ними каблуки дубові.
    Не був яскравим жовтий одяг від котюр,
    А виділявся лиш дешевий манік»юр.

    Вдихну на повні груди дар відкритго віконця,
    Втоплюсь без задуму в промінні золотого сонця.
    Розбити хочу навпіл дзеркало смішних образ
    І сірником спалити твій нарцизово-їдкий наказ.

    Не треба зайвих слів, не треба чорного мовчання,
    Не треба страху аби вголос крикнути свої палкі бажання.
    Не хочу дотику цілованої днем долоні,
    А хочу бути немовлям у материнськім лоні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:26 ]
    Не в зграї
    Пакую речі і думки,
    Складаю їх в картонову коробку.
    Закрию дім на три замки,
    І не залишу творчого доробку.

    Забуду все, розвію мрії,
    Протру на кухні злегка порохи.
    Припудрюсь, підфарбую вії,
    Залишу слід тремтячої ноги.

    Ні, не заплачу. Засміюсь назло.
    Закомпостую свій квиток в трамваї.
    Мене аж тут на заздрість понесло:
    Либонь не загублюся, я ж не в зграї.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  42. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:30 ]
    Відійди!
    Відійди. Тапочки залиш у кутку коридора.
    Ти пропав, загубився, як корок від соку Сандора.
    Навіть шибки на вікнах не схочуть заплакати,
    Будуть вгору туманом на голову капати.

    Скажи щось смішне, бо лиш я хочу плакати...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  43. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:28 ]
    Рудий погляд
    Навіть у погляді рудих очей
    Приклеєний шматочок сірої невіри.
    Поділимо на вчора цілий день,
    Заварим чай і покладемо на тарілку два зефіри.

    Ми оп'янієм запахом відчужених долин,
    Заплачем, переглядаючи самотність сцен в чужому щасті.
    А потім підемо дорогою обстрижених стеблин,
    Аби відчути біле в чорному контрасті ...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  44. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:41 ]
    ***
    Губимо те, чого не маємо.
    Запитуєм те, чого не знаємо.
    Йдемо вперед пустими атаками,
    Кидаємо вслід дивними знаками.

    Хочемо те, чого не знаємо,
    Плачем за тим, чого не маємо.
    Порожньо-жагуче в долоні стискаємо,
    А найпотрібніше чомусь… відпускаємо


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (3)


  45. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:39 ]
    Свічка
    На столі без вогню догорала свічка,
    Стіни дихали важко — дивились війну.
    На душі покривалом вкривалася нічка,
    Й навіть думка сказала: "Я завтра зайду!".

    Всі поринули в силу слабкої вини,
    Захопились акторською грою й піснями,
    Закидали лиш ногу за ногу — стирали сліди,
    Програвали у карти ночами і днями.

    Подуріли, осліпли, закрили замки,
    Забажали на вечір холодної ванни,
    Заховали під ліжко забутки дрібної сльози,
    Що ховались у віях самотньої панни.



    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  46. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:39 ]
    Комусь потрібно
    Нас відносило вітром вправо.
    Ні, ми не любили гострих відчуттів,
    Ми лиш горіли й говорили вдало,
    А для надії залишилось мало днів.

    Переливали з повного у повне,
    Шукали в вирію розгублені роки,
    Там навіть ліжко було змерзло-голе,
    І лиш без слів благали прощення гріхи.

    Ми не карались, ми любили страх,
    Ми обіймали й водночас не чули пальців.
    Не вимагали сонця, а хотіли, щоб прикрив нас дах,
    Як той далекий космос, що створив бувальців.

    Комусь потрібно, аби ми були,
    Щоб грали ролі і зривали шквал емоцій.
    Та водночас ми є заручники грози
    І місце нам — в калюжі без пропорцій.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  47. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:30 ]
    Було
    Почувала себе, мов покинута всіми нездара,
    Покалічена, змерзла, побита грозою трава.
    У куточку стояла безструнна гітара,
    А на дворі рубали на зиму дрова.

    Я відкрила важкі й потемнілі повіки,
    Загорнула у душу холодне Ніщо,
    Я забула твій погляд та дотик навіки
    Й дієслово в минулому часі — Було!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  48. Марічка Богак - [ 2011.07.29 17:42 ]
    Надія
    Вікно в автомобілі невпинно рахувало кроки.
    Ми все сиділи і ліпили з фраз думки.
    І в висоту стрибнули, та не знали доки,
    Бо на підошвах лиш болото та роки.

    Я мріяла побути книжкою,
    Яку б писали криво, від руки,
    Або сухою із ялинки шишкою,
    А, може, й грамом сірої муки.

    Так, звісно, легше загрібати сіно у снопи,
    Не треба навіть морщити чоло навмисне,
    Бо перемога — це ж не тільки прапори,
    Але й взуття мале, що не питає, просто тисне.

    Я поруч, на картині, ти не бійся.
    Не квапся, зачекай, не йди,
    В моїх легенях знов багато місця,
    Щоб помістити подих юної й наївної весни!



    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  49. Софія Кримовська - [ 2011.07.29 17:44 ]
    Компот (пародія)
    Падіння яблук, зовсім ранніх,
    в давно некошену траву…
    Не Ньютон я, та маю травми,
    бо накупався у ставу

    і саме йшов в садок під хату
    (стояла спека – справжній ад) –
    хотів під віти заховатись,
    а тут такий яблукопад…

    На прохолоду і натхнення,
    на рими сподівався я,
    і на траву іще зелену,
    та у саду мораль своя:

    якщо прийшов – збирай ретельно
    червоні, жовті, биті… От!
    Наварите удвох варення
    і буде досить на компот.


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (17)


  50. Женя Бурштинова - [ 2011.07.29 15:00 ]
    ***
    День насторожений, ніч нашорошена.
    Разом зі мною ідуть.
    Будемо, друзі, єдині запрошені
    В трикутник під назвою "суть".
    Чом насторожений? Ніби і рівна
    Дорога та гострі кінці.
    Чим нашорошена? Ніби і бачим,
    Насправді у всьому сліпці.
    Радість розірвана, смуток наповнений.
    Вами дорога болить.
    Разом ідемо вперед у неміряне,
    А за плечима лиш мить.
    Чом ти розірвана, радосте вітряна?
    Хто режисує стоп-кадр?
    Смутку наповнений, може ти виллєшся?
    Іншим піднімешся з надр?
    Пропасте близькая, небо піднесене,
    Роздуми душу про "сущеє" рвуть.
    Я на межі, балансую на лінії, -
    Як не зійти із добра в каламуть?
    29.07.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (20)



  51. Сторінки: 1   ...   1141   1142   1143   1144   1145   1146   1147   1148   1149   ...   1829