ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Петро Скунць - [ 2009.06.14 18:17 ]
    З досвіду

    Тепер би словом простір підкорити –
    Видав*, часи минулися лихі.
    Але звикаю тихо говорити,
    Аби почули тільки не глухі.
    І душу вчу: не кожному оголюйсь,
    Хоч навіть час, хоч сам Господь велить.
    Немає сенсу подавати голос,
    Коли кричать не ті, кого болить.
    І в гласну пору збоку – ніби хворі,
    Яким уже вготовано хрести,
    Ті, що співати не схотіли в хорі,
    А соло їм не суджено вести.
    Та завдаю* собі на плечі легко
    Пожитки віку скромні і скупі
    І йду до щастя, котре так далеко,
    Що з ним знайомі тільки не сліпі.
    То все обман. Під неба капелюхом
    Земля ховає лисину свою…
    А може, краще жити тільки нюхом?
    І я на самім протягу стаю.
    Та не від мене вітер цей залежить,
    Що запахи горілого несе.
    Я тільки встигну підхопити нежить.
    А світом хай пропасниця трясе.
    І хай над ним кричать вожді верховні
    Ті заклики, що йдуть від заклинань.
    Ще все в ціні наркотики духовні.
    Ну що ж, народе, спи і наркомань.
    Сільська красуня тіло своє голе
    Несе в готель. Хто з грішми – той бери!
    За кого ж то, Руденку й Чорноволе,
    Ішли ви у мордовські табори?
    Чому в поета. А не в мафіозі
    Перед народом неоплатний борг?
    Час тим належить, хто платити в змозі,
    Які борги? Історія – це торг.
    Я теж наївним хлопчиком, затятим.
    Ішов за тими, хто до правди вів.
    Не вмів без віри в зустріч пам’ятати
    І вірити без пам’яті не вмів.
    …………………..
    Бо в цій країні хитро-обережній,
    Де правда тим і мудра, що німа,
    Де наш і Сталін, і Хрущов, і Брежнєв,
    Не нашим бути сил уже нема.
    У цій країні, де сини-солдати
    Підносять зброю на батьків своїх,
    Якщо і душу, й розум не продати,
    То годувати з милостині їх.
    Сидить у кріслі голова без клепки
    І вимагає жертви на вівтар.
    Я все віддав. А голова – для кепки.
    Тепер я справжній люмпен-пролетар.
    ……………………….
    І не судіть, що дав себе зім’яти.
    І м’ята мнеться, треться до трухи.
    І вже стає товаром запах м’яти,
    Впакований красиво у духи.
    І я – товар. Нехай не з дефіцитних.
    Із моди вийшов. Та й не був фірма.
    Та дефіцити – то для ненаситних.
    Я – дешевинка, майже задарма.
    Я накликаю дні погожі й зливи.
    Що хочете, того вам напрошу.
    Ну, хочете, збрешу, що ви щасливі,
    Що будете щасливими – збрешу.
    І не просив я плати ні від кого,
    Однаково приймав сріблО і мідь.
    А ви мене хотіли не такого?
    Інакшим я не стану. Не хотіть.
    Таж не вдавав я , ніби я месія.
    Хоч на месію все-таки чекав.
    А мудрий знав: месія – це Росія.
    Вкраїни на Вкраїні не шукав.
    І він тепер володар над умами.
    Сидить, немов на троні, на віках.
    Немає в нього батька ані мами.
    Зате у нього діти у шовках.
    Ах, діти, діти, наша світла зміна!
    Для вас рука даюча не скупа.
    І йде для вас із молотка Вкраїна,
    Або, точніше, з молота й серпа.
    «Що робите?!» – гукнути хочу юдам.
    Та звіку світ не міг без торгаша.
    Це Богові потрібна, а не людям
    Твоя, голодна вічності, душа.
    Жив безголосо, буду й безголово.
    Язик же мій – для гніву й для хвали.
    А сказано: було найперше Слово.
    Забрали Слово. Гласність подали.
    Німі для мене мавки і чугайстер.
    І смерть німа, хоч як-не-як – кума.
    Я майстер Слова. Так писали. Майстер.
    І тільки Слова в мене вже нема.
    1989
    «Спитай себе», 1992, Ужгород


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (5)


  2. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.14 18:06 ]
    Зима – це літо навпаки
    Ніч взимку ходить навпрошки,
    день білий, мов негроїдні долоні…
    Лежать у шафі подушки –
    про сни розповідають одна одній…

    Вода поснула скулиніг.
    Як помідорів сорт «Волове серце»,
    ростуть з-під снігу снігурі…
    Сурмлять ялини, мов гіперборейці…

    А сонце в грудні споконвік
    з промінням куцохвостим, наче заюк;
    дотоптують миряни рік
    і рік новий топтати починають…

    Щоб згнити навесні, лежать
    під снігом віття, листя до послідку…
    Мов щоки, з-під яких олжа
    виплигує на світ заради дідька,

    в печі поління так горить…
    (До бджіл сховалось літо на зимівлю.)
    Вогонь до мене на санскрит
    потріскує, а я все розумію…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (6)


  3. Юлія Хвас - [ 2009.06.14 17:42 ]
    ----------------
    Трава збивається із ритму
    Вітру,
    Згинається від ноші наших
    Кроків.
    Птахи у небі – кінця літа
    Титри –
    Пронизують сонцеекранний
    Спокій.
    Ми дегустуємо цілющі
    Поцілунки
    Із кухля ненадпитої
    Свободи…

    …Ось уже й зорі у небесні лунки
    Вкидає ніч, немов коренеплоди.


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.37) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  4. Катерина Скиталінська - [ 2009.06.14 14:38 ]
    ***
    Чудове сплетіння слів –
    Колеса капіталізму
    Структурне доросле письмо
    Таки додають Вам блиску.
    Але не для мене.
    Поклонятися науці
    Ходити туди як в монастир -
    Це все Вам по плечу.
    Але, далебі, не мені.
    Чоловіча й жіноча логіка
    Для Вас одне й те саме.
    Мати багато дітей - прокляття.
    Цікаво, який ви батько.
    Напевно розумний.
    Звісно. І смішний.
    Не іронічний, а щирий.
    Але тільки зі своїми дітьми.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.18) | "Майстерень" 4.5 (3.72)
    Прокоментувати:


  5. Катерина Скиталінська - [ 2009.06.14 14:52 ]
    Казочка

    Не любиш їсти абрикоси – з’їж тоді кавун.
    Не йде пунш - випий шампунь.
    Істина проста – ти і я.
    Вся ця смакота – неспроста.
    Не любиш байки – читай чужі листи.
    Поштар – активіст буде вам за короля.
    Не лякайтесь, голий він не буде.
    Він спить з листами, вони його покривало.
    Ось цей лист не з нашого меридіану.
    Хочеш глянути малий?
    Випий пуншу і мерщій!
    Карлики, дівчатка і пастух вже на варті.
    Агов! Прокинься!
    Казковий край чужих листів відкрився.
    Ти в ньому, він в тобі –
    Отака казочка малі.


    Рейтинги: Народний -- (4.18) | "Майстерень" -- (3.72)
    Прокоментувати:


  6. Василь Степаненко - [ 2009.06.14 14:36 ]
    Мої думки
    *
    Мої думки,
    Немов тютюн на сонці,
    За весну, літо, осінь геть дійдуть.
    Зима до цурки викурить те зілля,
    Коли про тебе думатиму знов.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  7. Володимир Мельников - [ 2009.06.14 14:07 ]
    Поема про Україну (за мотивами поетичного твору О.Я.Количева)
    Слова Шевченка… Наче кроки
    Безсмертних дум його, слова:
    «Реве та стогне Дніпр широкий,
    Сердитий вітер завива».

    Ти, Україно,
    Невмируща, якщо і діти, і старі
    У бій ідуть в лиху годину,
    А з ними – всюди кобзарі.
    Так було… Нелюди з гестапо,
    Забивши, кинули у став
    Сліпого, сивого Остапа
    За те, що «Думку» заспівав….
    За те, що «Думку» заспівав.
    Палало все… Та не згоріла
    Остапа «Думка», як зоря,
    Бо мудра пісня мала крила
    Душі сліпого кобзаря.
    Слова Шевченка… Наче кроки
    Майбутніх дій – його слова…
    «Реве та стогне Дніпр широкий,
    Сердитий вітер завива»,
    Гнобила Неньку «вища» раса…
    А біля славних берегів
    Могилу генія-Тараса
    Громили зграї ворогів…
    Та час прийшов! На вражу силу
    Піднялись Єдність і Добро,
    Звільнивши Неньку нашу сиву,
    І мудру «Думку», і Дніпро…
    Звільнили рідний наш Дніпро.
    На бій пішла уся Вкраїна!
    І знову – вільна Русь свята,
    Безсмертна наша Україна,
    На довгі, радісні літа!

    «Реве та стогне Дніпр широкий,
    Сердитий вітер завива,
    Додолу верби гне високі,
    Горами хвилі підійма».


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (11)


  8. Зоряна Ель - [ 2009.06.14 13:04 ]
    Відчуття та мрії початківця
    Потік поезїї мене останнім часом
    Ковтнув. Аж лячно, плавати ж не вмію.
    І, ніби і не тону, та не смію
    Назвати борсання ні кролем , ані брасом,
    Ані, тим більше, стилем батерфляй.

    Та, все одно, таляпатись приємно,
    І музи, що літають наді мною
    Веселою бешкетною юрбою,
    Нашіптують про щось мені таємно
    І підбадьорюють: "Та глибше запливай!"

    Я сподіваюся, що, ген, за верболозом
    Потік ввіллється у ріку широку.
    З поемами, сонетами та хоку
    Я попливу. Якщо сварлива проза
    Не крикне з очерету: "Повертай!"


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (8)


  9. Чорнява Жінка - [ 2009.06.14 06:47 ]
    Старе кіно
    Галантному Маньєристу

    Все традиційно: квіти і вино,
    і пачка гумок з правої кишені,
    а я, дурепа, мріяла давно,
    що прийде уночі кохання геній.

    І ти прийшов, галантний, як марал,
    парфумів аромат тягнувся поспіль,
    я шепотіла щось про Тадж-Махал,
    а ти сказав: «Побігли краще в постіль».

    І ми побігли... Господи, прости!
    як бігли ми! які долали ями!
    як мури брали – раз, і два, і три,
    вже чутно було співи Далай-лами...

    На ранок знов одне й те кіно:
    вино допите, квіти повсихали,
    порожня пачка гумок і – вікно
    відчинене…
    Які ж козли марали!..
    :)


    Рейтинги: Народний 5.56 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (67)


  10. Марія Жужупал - [ 2009.06.14 01:58 ]
    дядько
    Дядько у довгому пальті
    І з широкими полями шляпі…
    Ви комір так високо підняли
    І очі заховали в шляпі.
    Себе від світу заховали,
    Щоб минулого не згадали.

    Дядько у сірому пальті
    І в такій же сірій шляпі…
    Я бачу вас щоднини,
    Я бачу вас щоранку.
    Забувши про години
    Йдете ви до ґанку.

    Дядько в дивному пальті
    Й такій ж химерній шляпі…
    Мені би ви хоч раз,
    Хоч раз би посміхнулись.
    Від сірих цих тонів –
    Назавжди відвернулись.

    І більше б не назвала
    На вас я «дядьку»,
    Коли б я мала згадку
    Про дядька й сіру шляпку.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  11. Володимир Ляшкевич - [ 2009.06.14 00:16 ]
    * * *
                           Пам'яті Юлії Пігель
    Що традиційно - квіти і вино
    тобі приніс я, не шукай іроній.
    Нехай у чашу, на червоне тло,
    сніжать червнево пелюстки півоній,

    і ллє господні сльози львівський дощ,
    вигойдуючи позолоту літер,
    як жовті ліхтарі погруддя площ,
    де ти і нині з нами, Руто Вітер.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4) | "Останнє інтерв'ю"


  12. Наталія Літвінова - [ 2009.06.13 20:15 ]
    ***
    Обними мою душу своей
    Обоженной и непредсказуемой,
    Не горюй обо мне, не жалей
    О несбывшемся, о неминуемом.
    Обними меня, как никогда,
    Нам ли счастья испить недостаточно?
    Я твоя, ты же слышишь, твоя,
    Хоть и тайно.А может, загадочно.
    Обними меня. Столько веков
    Я ждала этот миг, пересилила
    Ледяные объятья домов,
    Где была я чужая, немилая.
    Обними меня, как никогда,
    В эту осень больную, дождливую,
    Я к тебе через годы пришла,
    Чтобы снова сказать: " Обними меня".


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.27) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (2)


  13. Василь Степаненко - [ 2009.06.13 17:39 ]
    Завше
    *
    Як листя відвертається од вітру,
    З якої б сторони не дув,
    Отак
    Ти відвертаєшся від мене
    Завше.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  14. Володимир Ящук - [ 2009.06.13 16:04 ]
    Пам'яті наших ліцеїстів...
    Вічна пам"ять вам, колишні випускники ліцею Ольга Башинська, Павло Саміло (загинули), Алла Шарун, Тетяна Блищик і Сергій Підпалюк(померли).

    Заячали прощально ключі журавлів
    Над безоднями всесвіту й світу.
    Чи з далеких вітрів, чи з незнаних штормів
    На цю землю, сльозами омиту,
    На небесності душ, на нестерпності мрій
    Принесе над роками й віками
    Ваш сердечний порив, ваших дум буревій
    Неземними надривними снами?..
    В коридорах ліцею ще плаче ваш сміх,
    Не збагнувши химерності миті.
    І відлунює розпачем з дальніх доріг,
    Що лишились для вас не відкриті.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.22) | "Майстерень" 5 (5.15) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  15. Марія Дем'янюк - [ 2009.06.13 15:33 ]
    ***
    Я все ще мрію
    зіграти власну мелодію
    на небесному роялі
    із зоряними клавішами...
    У СЛОВІ відшукати загублену
    в сіро-зелених буднях ГАРМОНІЮ,
    щоб прохати ЇЇ
    вибрати оселею моє серце...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  16. Юлія Хвас - [ 2009.06.13 14:51 ]
    -///-
    ***
    Перелечу до тебе в серце
    Із острівного міста віршів.
    Та ти на мене лиш не сердься –
    Я – не надовго, як всі інші.
    Долоні тільки відігрію,
    А душу – залишу на потім.
    А душу – залишу на віях,
    Тепло щоб виглядала доти,
    Поки ти сам його відчиниш.
    І поки, наче з лиць акторів,
    Зі слів попадають личини,
    Й калейдоскопно, без повторів
    Кружлятимуть кохання дні.

    Гірчитиме терпіння осад
    Із чаші вірності мені.

    Душа – зіщулена і боса.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  17. Зоряна Ель - [ 2009.06.13 12:32 ]
    Мій дивосвіт
    У моєму дивосвіті
    Диво дивне з дивних квітів
    Синіх, білих та бузкових,
    І яскраво –веселкових.

    У моєму дивосвіті
    Пахне листям ніжний вітер,
    Пахне горами, річками
    Хатою моєї мами.

    У моєму дивосвіті
    Вдень завжди лиш сонце світить.
    А як дощик накрапає,
    Це він землю напуває.

    Ось поллє він диво-квіти,
    І його мій диво-вітер
    Крилами, мов у лелеки
    Прожене ген-ген далеко.

    У моєму дивосвіті
    Цілий рік панує літо.
    Є весна лиш кілька днів,
    Так, щоб пролісок зацвів.

    У моєму дивосвіті
    Люди всі – такі, як діти,
    Добрі, щирі і мрійливі,
    Може, трішки пустотливі.

    Можу я про дивосвіт
    Говорити зо 100 літ…
    А, скажіть, де Ви живете?
    Поділіться по-секрету!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  18. Віра Шмига - [ 2009.06.13 09:55 ]
    * * *
    Вже хмари, дощем важкі,
    Спираються на асфальт,
    І вітер конем баским
    Несеться у вікна хат,
    І куряву крадькома
    Цілує пітний чебрець.
    В негоду іду сама.
    Молитись почав чернець.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (3)


  19. Василина Іванина - [ 2009.06.13 09:27 ]
    ********

    пухом кульбаби
    облітає жорстока вічність
    осипається сива галактика
    зіркими зернятками зоренят
    може
    вони проростуть
    новими світами
    якщо



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (24)


  20. Тетяна Роса - [ 2009.06.12 23:34 ]
    !!!
    Через день я працюю дощем, женучи посуху з двору,
    А дощ на заході завис і топить селища, потвора.
    А це прийшов, та щоб він скис – не збив із листя навіть пилу.
    Якби у хмари розум був – вона б від сорому згоріла!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  21. Тарас Новий - [ 2009.06.12 21:57 ]
    Змінив!!!
    Любов на ненависть змінив
    І хоч ще світ не підкорив
    Та не важливо точно знаю
    Бо більше тебе не кохаю

    Відкрилися усі дороги
    З’явилися нові шляхи
    Немає відчуття тривоги
    Я буду уперед іти

    Але не просто йти а бігти
    Мов найстрімкіший я гепард
    Не залишаючи ні крихти
    Неозираючись назад

    Тобі я вдячний до нестями
    Зробила ти мене таким
    Не плакатиму я ночами
    Але й не буду я святим

    В житті я маю зараз мрію
    А в ній немає вже тебе
    Давно убив в собі надію
    Я переміг тепер себе

    Я буду буду буду жити
    По головах чужих іти
    Не сумніватись не любити
    Все для мети все для мети

    Я дам тобі одну пораду
    Не стій у мене на шляху
    Хоч щоб там було, це позаду
    Я не прощу я не прощу…


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  22. Юрій Лазірко - [ 2009.06.12 21:05 ]
    Що на осінь
    Спи спокійно, мріє заговорена.
    Глухота заглушена. Плітками
    серце переплетено розоране,
    згусла кров згорнулася у камінь.
    Серце недостукалось, розорене
    золотом розсипалось мовчанно.

    Я його зберу на осінь спокоєм
    і синам роздам на сни в дорозі.
    Хай цей спокій прикрощі приборкує,
    янголів скликає у знемозі.
    З головою в сивину глибокую
    увійду зустріти очі Божі.

    Увійду та оселюся спогадом,
    грудкою землі на груди кинусь.
    Проступатиму, де тихо, золотом,
    а, де чути – криком журавлиним.
    Там, де крики – неба рани колоті,
    тепло витікає Батьківщина.

    12 Червня 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (13)


  23. Наталія Літвінова - [ 2009.06.12 20:13 ]
    ***
    Окно.
    А за ним дождь,
    Мелкий и теплый -
    Январский.
    Тело,
    А под ним дрожь,
    От чего -
    От боли иль ласки?
    От капель в небес...
    Не мутно, не жарко,
    Лишь пусто.
    На кисти порез -
    Не от боли. От пустоты.
    И темно.
    Грустно.
    След синих слез на щеке,
    И бегу босиком по осколкам
    В окно.
    В пожирающий дождь.
    В весну,еще спящую.
    Горько...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (7)


  24. Наталія Літвінова - [ 2009.06.12 20:55 ]
    ***
    Прощавай, недоказаний мій,
    Недобажане сонце моє!
    Терпкий подих осінніх полів
    Тобі ніжність мою принесе.
    Відлітають у вирій птахи,
    То тікає загублений сон,
    Гордість знищує крик " Поверни!
    Краще волі солодкий полон".
    Одинокі вірші самоти,
    Як відлуння розгублених мрій,
    Не спиняйся, де треба пройти,
    Не залиш по собі комусь біль.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  25. Василь Степаненко - [ 2009.06.12 19:36 ]
    Не хочу
    *
    Не хочу,
    Аби знали люди,
    Де
    З тобою зустрічатимемо ранок,
    Бо не дадуть послухати пташок.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  26. Володимир Мельников - [ 2009.06.12 19:11 ]
    Колыбельная для взрослых
    Я не знаю какая Вы,
    Но Вы нравитесь мне.
    Ночь, как льдинка, растаяла
    В запотевшем окне.

    Ощущение ужаса,
    Алкоголя, стыда,
    От достоинства, мужества
    Не осталось следа...

    Я хочу, чтоб Вы помнили
    Не “паденье” мое,
    Чтобы просто все поняли
    И простили за все.

    Но и это не главное,
    Суть, конечно, в другом:
    Вы - хорошая, славная,
    Я же - был чудаком.

    Как хотелось мне, милая,
    Вас своей называть
    И слова очень нежные
    Не однажды сказать!

    Только сном это было все,
    Милым, ласковым сном,
    А быть может привиделось
    За туманным окном?

    Если так, пусть видение
    Повторится опять.
    Прочь тревоги, сомнения!
    Срочно спать... Срочно спать...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Прокоментувати:


  27. Віра Шмига - [ 2009.06.12 18:20 ]
    * * *
    Фіранки важко дихали у сні,
    І протяг зачіпляв
    шпалерні квіти.
    Гвинтівка у кутку,
    чи костур...
    Ніч.
    Уяву полював досвітній вітер.
    Вокзалу звук –
    у склянці на столі,
    І синє з-під очей –
    у незабудці.
    Не спалося.
    Жаданий ранок тлів
    Сіреньким сподіванням на подушці.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  28. Юрій Сегеда - [ 2009.06.12 17:54 ]
    Мисливцю (за Дж. Брімакомбе)
    Приходять великі слони до водопою,
    Приходять хоробрі леви до водопою,
    Приходять швидкі гепарди до водопою,
    Шакали та свині поруч п’ють воду,
    Лякливі антилопи переступають через хвіст лева,
    Щоб напитись.
    Всі разом п’ють воду і ніхто не вбиває нікого,
    Бо так домовились коло води.
    І тільки двоє нечесних коло води.
    Мисливцю, ти, що здіймаєш свою зброю,
    І крокодил, що не пив молока матері своєї.
    Ви обоє вбиваєте, коли хтось п’є воду.
    Мисливцю, крокодила я назву твоїм братом.
    Мисливцю, настане день,
    Коли ти будеш плакати голосом шакала.
    Мисливцю, настане день,
    Коли ти будеш прикладати руки до очей
    І піднімати до неба.
    Мисливцю, настане день,
    Коли твоя дитина піде по воду
    І не повернеться додому.
    Мисливцю, крокодила я назву помстою для тебе.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (23)


  29. Юрій Сегеда - [ 2009.06.12 17:00 ]
    Моя пісня (За мотивами Дж. Брімакомбе)
    Білі люди приїжджають слухати мою пісню,
    Білі люди не вміють розуміти мою пісню,
    Білі люди хочуть сховати в маленьку коробочку мою пісню,
    Білі люди хочуть повезти з собою мою пісню.
    Не треба платити мені гроші, білі люди.
    Не треба плескати мене по плечу, білі люди.
    Не треба тиснути мою руку, білі люди.
    Я співаю для богів мою пісню.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (4)


  30. Тарас Федюк - [ 2009.06.12 17:19 ]
    ***
    Залишимось удвох.
    Залишимось, кохана.
    Кімната – три на п’ять
    І килим – два на три.
    Залишимось удвох,
    Полічим наші рани
    І заговорим їх.
    Кохана, говори…

    Десь ніжність відцвіла
    На полинових вітах,
    На лозах залізниць,
    На колючках невдач…
    Десь вигіркла любов…
    На вигорілих квітах –
    Наш світанковий сміх
    І опівнічний плач.

    Як далі? Далі як?
    По колу все, по колу…
    Нудний калейдоскоп
    Продмагів і боргів…
    …Тут є один трамвай,
    Який виходить в поле,
    Тут є один лиман
    І хвилі кураїв.

    Над урвищем одним,
    Над глинищем червоним,
    Над вогнищем небес
    Вечірніх золотих,
    Я так тобі скажу –
    Що ми удвох – до скону…
    Ти пробувала йти,
    І я піти не зміг.

    Нам двох одні свята,
    І храми, й попелища…
    І ніч – одна на двох,
    І син…
    І номери…
    І номери могил
    Міського кладовища:
    Якщо вже – 202,
    Тоді вже – 203…


    Рейтинги: Народний 6.38 (5.51) | "Майстерень" 6.17 (5.5)
    Коментарі: (19)


  31. Ольга Корендюк - [ 2009.06.12 15:18 ]
    Шість струн
    La guitarra,
    hace llorar a los suenos.
    El sollonzo del as almas
    perdidas,
    se escapa por su boca
    redonda.
    Y como la tarantula
    teje una gran estrella
    para cazar suspiros,
    que flotan en su negro
    aljibe de madera.

    Federico Garcia Lorca

    Шість струн

    Гітара,
    та що плаче уві сні.
    Ридання по втраченій
    душі
    Вилітає з круглого
    рота.
    Як тарантул плете зорю,
    полюючи на зітхання,
    що тихо пливе у її
    чорній затоці мовчання.


    Рейтинги: Народний -- (5.2) | "Майстерень" -- (5.13)
    Коментарі: (1)


  32. Олена Осінь - [ 2009.06.12 13:35 ]
    Іди, іди дощику, зварю тобі борщику….
    Всі просять чогось, то і я попрошу:
    Не слави, не сили, не долі.
    Дай, Боже, для спраглих ковтнути дощу,
    Щоб колос налився в полі!

    Щоб рясно умитий піднявся сад,
    Щоб сонях споїла злива.
    І соком у лозах окріп виноград,
    І в батька вродила нива.

    Тоді оживе майже всохлий лист,
    Тоді саме літо розквітне!
    І дітки маленькі підуть у зріст,
    І став стане ніжно-блакитним.

    Я, наче в дитинстві, варю знову борщ,
    Хоч – в горщик, а хоч – у відерце.
    Нехай на Вкраїну проллється дощ!
    У землю, у душу, у серце!


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (12)


  33. Катя Ларіонова - [ 2009.06.12 13:37 ]
    Дівчатка
    Дівчатка, змокрілі від нових строк,
    на вечірні бульвари, мов на урок,
    виходять строєм
    по-двоє, по-троє.
    Я так хотіла писати так, як вони
    менструальною кров'ю.
    Пальчиком літери виводити на чолі.
    Таврувати того, хто посмів прокинутись в іншому ліжку.
    Казати: "Ви всі ще занадто малі!"
    А потім робити з себе грайливу кішку.

    Я так хотіла
    пробігати по твоїм почуттям,
    тільки трошки торкатись
    а не вгризатись ножем під шкіру.
    Я так хотіла,
    якби ж я тільки могла
    у тебе пірнути...
    або
    подібно до цих дівчат чотиривіршем глянцевим,
    наче фольгою
    тебе огорнути.
    А потім в духовку, доводячи до двохсот і вище.
    До смачної скоринки, до вуглика,
    до попелища.

    Але я застигала плямами у дзеркалах
    і на А4 холодними пальцями
    заплутаним прописом
    сумувала за тим, чого більше ніколи не...
    посилала все нах.
    Приборкуючи свій основний інстинкт грьобаного протесту,
    я знову кінчаю
    нервовим
    нерівним текстом.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (4)


  34. Юлія Фульмес - [ 2009.06.12 12:16 ]
    Охоронець музею етнографії
    Привіт! Зустрінемося у музеї,
    По закритті, коли відвідувач останній
    Своїм відходом перехрестить на ніч ставні,
    А я охоронятиму трофеї,
    Відібрані в селян під штибом вивчень
    Весільного обряду ближче до народу.
    Нам випала, можливо, раз на вік нагода
    Побути разом у сакральній тиші
    Високих стін, експозиційних залів,
    Що замасковані в герданні павутини.
    В цю ніч ти будеш королева поміж ними,
    Поміж знарядь збиральниці і ткалі.

    Я маю зброю. Темінь по коліна
    Просякла давнім, як замочена білизна.
    Кохатися в музейних нішах-це не схизма,
    А шанс подбати про духовне віно.
    Ти уяви: вкладемося дрімати
    Удвох на чорному бамбетлі сторожівки,
    А руки тілом так водитимуть гаївки,
    Що в лоні дзеленчатимуть дукати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (24)


  35. Олександр Христенко - [ 2009.06.12 11:46 ]
    МОЯ МИЛАЯ ПОДРУЖКА
    Я шепну тебе на ушко:
    «Моя милая подружка,
    Канарейка, птичка, душка, –
    Обниму твой нежный стан.
    Подойди ко мне,
    Поближе,
    (Что-то я неважно вижу),
    Ну,
    Не бойся –
    Не обижу
    И не съем, и не предам.

    Вот, возьми конфетку,
    Скушай,
    Закуси медовой грушей,
    Верхний свет давай потушим,
    Выпьем – за прекрасных дам!
    Пусть нас музыка закружит,
    Я тебе открою душу,
    А когда устанешь слушать,
    Ты прильни к моим устам.

    Я от губ твоих растаю,
    Позабуду всё, что знаю,
    Обогрею, приласкаю,
    Что имею – всё отдам.
    Засияют счастьем лица,
    Под ногами мир кружится,
    А в руках моих Жар-птица –
    Улетаем в небеса!.. »


    Рейтинги: Народний 5.35 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (11)


  36. Віктор Цимбалюк - [ 2009.06.12 10:35 ]
    Думка
    …Політик, всівшись за трибуною вальяжно,
    Глитає час, перегортаючи газету…
    Краватку модну вивільняє пальцем всує,
    І так, між іншим, вкрившись потом, голосує…
    Здавалося б, ну що мені до того?...
    Політик, це ж не Бог і не Дорога…
    Але одна деталь… Одна деталь – газета,
    Оце так папараці! Схоче – зловить!...
    Політик…Рада… І газетний заголовок:
    «Чому не вільно божевільному поету?»

    Кумпала Вір, 12.06.09р.,
    м. Хмельницький


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (2)


  37. Олена Пашук - [ 2009.06.12 09:49 ]
    А музи більше не хочуть мати з ним діла
    А музи більше не хочуть мати з ним діла
    бо одній він присвятив вірша а іншій поему
    і так легко підібрати PIN-код до його тіла
    не дивлячись на те що він поет класу преміум
    і не одна від нього вірші носила

    нещасний бо має усіх а нікого не хоче
    навіть ту що виступає на сцені Ла-Скала
    і одне крило у неї Габана а інше Дольче

    намарне Пегасові класти сідло Буцефала
    бо поет все одно не загляне Арістотелю в очі

    залишається бути у власних віршів рабом і катом
    чекати сюрпризів ночі де свічка вулканом Етна
    дописати останній рукопис кинути в натовп: Нате
    стати членом усіх можливих спілок і об'єднань
    але в серця читачів все одно не пролізти по блату


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.46)
    Коментарі: (26)


  38. Олександра Вітановська - [ 2009.06.12 09:33 ]
    Сильветка
    Сьогодні.
    Завтра.
    Ціла вічність.
    З нами морок
    темний
    та тьмяний.
    За нами залишиться
    лиш слід
    від босих ніг
    На теплому і мокрому
    асфальті.
    В калюжах
    дощ,
    у сонці
    вічна
    порошнеча.
    Одвічний сон
    залишить нам
    надію на життя…









    Рейтинги: Народний 5.25 (5.19) | "Майстерень" 5.25 (5.25) | Самооцінка 4
    Коментарі: (14)


  39. Юлія Скорода - [ 2009.06.12 07:06 ]
    ***
    Ти писала рядки,
    Ти писала й сміялась.
    Ти сміялась із черствоболотних душ.
    Ранні роси
    І зілля притворне збирала,
    І губила мене,
    Бо не твій я муж.

    Ти не відьма, ти…
    Ти квітозгусток слів.
    Ти мольберт, що конає від пензля втіх.
    Я здригаюся знову…
    І знову чекаю днів,
    Коли питиму твій гірколунний сміх.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (1)


  40. Бастинда Гингема Бастинда Гингема - [ 2009.06.12 00:44 ]
    Розмова в темряві
    Голос-1: Останній крок
                     У простір до зірок
                     Знайти кохання…
    Голос-2: Марні це старання!
                     В безодню ти впадеш –
    Голос-3: Ніхто і не шукатиме тебе…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  41. Наталія Літвінова - [ 2009.06.11 23:00 ]
    ***
    Синьоока зима загляда у вікно,
    Відчайдушно штовхає у спину
    Чиюсь тінь. Я сама.
    Сипле сніг, й замело
    Біля хати самотню жоржину.
    Кольорові видіння на білому тлі -
    Терпкі спомини, сповнені смутку,
    Посивіла любов у моєму вікні,
    Щось пройдене, і щось незабутнє.
    Ти сама? - Я сама...
    Тільки тінь край вікна,
    Наче привід проходить крізь зиму,
    Сипле сніг на дахи, на гаї, на поля,
    Заміта одиноку жоржину.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.27) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Прокоментувати:


  42. Василь Степаненко - [ 2009.06.11 21:43 ]
    Моя утома
    Моя утома
    Краплиною скотилась,
    Загускла скоро.

    Моя кровинка
    На обрії потухлім,
    Немов жаринка.

    В вечірньому пейзажі
    Розгадка ночі.
    Як вітер трусить сажу,
    Іскриться попіл.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  43. Ксенія Кириндясова - [ 2009.06.11 21:55 ]
    Господь
    Мне не простить себя за Бога.


    И страшной местью не упиться.
    Ведь он мне так неутомимо долог.
    Ведь я его нащупала на теле мирозданья.
    Ведь я его отверстые глаза,залила копотью греха.
    Мне он приходит всюду на пути.
    Я вижу,как устал он от поклажи.
    И как звенит его молва.
    Мне он являлся всюду на пути.
    Но я спешила и не знала.
    Не стала время тратить на него.
    Скажите, кто не думает:мы знаем бога и не идет вершить дела,совсем не помня для чего.
    А вот теперь скажите как найти-любовь,которая лежит в гробу отрады.
    И чем сильнее блещет радости забрало,
    Тем все быстрее свет уходит в никуда.
    И я в своем бессилии пропала.
    Но не пропал мой божий дар.




    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.13) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  44. Катя Ларіонова - [ 2009.06.11 19:52 ]
    Тій, яка стоїть поруч
    Все те, чим хотілося жити минуло давно:
    Не треба шукати, не варто дивитися в карти.
    Ми знову п'ємо тільки те, що самі собі наллємо,
    І пишемо тільки про тих, з ким спати не варто.

    Ми знов головою о стіну, пусте, що болить -
    Червоне у грудях болить набагато сильніше.
    Ти кажеш: "До біса! Нехай все до тла прогорить
    Палаци із попелу, певно, нічим не гірші!"

    Все те, чим хотілося жити прогнило давно:
    Скриплять половиці, і протяги виють скажені.
    Ми пишем про Когось і знову п'ємо вино,
    В той час як одноліток наших беруть в наречені.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.19) | Самооцінка 4
    Коментарі: (8)


  45. Надія А - [ 2009.06.11 18:14 ]
    Минуле
    Минуле

    Настане час коли прощатись треба,
    Розійдемося рідні і чужі.
    Тоді затьмариться все небо,
    І зникнуть мрії всі мої.

    Недовгими були казкові дні,
    Цей сон пройшов без вороття.
    Нестерпно боляче мені,
    Лишився шрам на все життя.

    І ми зустрінемось лиш випадково,
    У серці якось защимить.
    Ти глянеш в очі так чудово,
    Але це на єдину мить.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.25) | "Майстерень" 4.5 (4.5) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  46. Надія А - [ 2009.06.11 18:29 ]
    Життя не варте сліз
    Життя не варте сліз

    Нервуюся, сумую – та не плачу,
    Не варте це усе тих сліз.
    В словах я сенсу вже не бачу
    Отож, - мовчанка
    Гра,
    І паралельність...

    Нічого більше –
    Все як слід
    Ти там,
    Я тут.
    Ти сам
    ЖИВЕШ!
    А я – Існую
    Однак не плачу,
    Не сумую
    ...життя не варте сліз


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  47. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.11 17:32 ]
    ДО МОЄЇ БАНДУРИ
    Колись незрячі кобзарі
    Бувало, і вночі вставали,
    І забувалися у грі,
    І тугу серця розганяли.

    Минає ніч, минає день,
    Далеко я без тебе, люба,
    А без твоїх дзвінких пісень
    Життя для мене - просто згуба.

    У нім бринить печаль сама,
    Нехай потрапив і до раю...
    Коли на струнах я не граю -
    Для мене й літо, як зима.

    Бо чим розважить самоту -
    Чужі пісні в чужій сторонці -
    Лиш істину збагнеш просту -
    Життя без тебе - день без сонця.

    Докупи пальці я зберу -
    Все барабанять пучки збурено,
    Вони так імітують гру,
    Вони так тужать за бандурою.

    І голос рветься із грудей
    Понад духовності руїною,
    Щоб пробудити всіх людей,
    І запалити - Україною.

    с. Рибаче, Крим, 7514 р. (від Трипілля)(2006)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  48. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:57 ]
    * * *
    Вона стояла з лопатою в руках.
    Сива, зморщена, змучена, безсила –
    Біля ніг її вирита могила,
    Й усмішка болі на вустах.

    «Природо! Стій! Не треба! Почекай!
    Живи! Живи ще! Не вмирай!»

    Вона усміхнулася так сумно,
    Подивилась з болем на цей світ,
    Послухала, як літаки здійнялися шумно,
    Згадала, як косить людство наше СНІД.

    «Ні. Я вже не маю сили.
    Я чую смерть. Вона іде.
    Радіація, Сміття—спалили мої крила,
    Я вже майже мертва і лице моє бліде.»

    Вона усміхнулася тужливо,
    Присіла біля власної могили.
    «Сьогодні ще не кінець. Хоча…усе можливо.
    Якщо ви не схаменетесь, діти, то у мене сили
    Не буде завтра жити.»


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  49. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:08 ]
    Казка-байка про Золоту Рибку
    В цей день діду не клювало,
    Весь день на марне просидів,
    Вже сонце за обрій сідало,
    А дід чомусь надію все-таки грів.

    І раптом…Рибка попалась на гачок!
    Дід потягнув на себе вудку,
    Він хоч старий, та все ще був качок,
    Дьоргнув раз і витяг Рибку прудко.

    Здивуванню діда не було меж,
    Адже Рибка не проста, золота,
    І говорити вміла теж.
    «Відпусти, діду, - попросила та, -
    Я здійсню три твої бажання,
    Зроблю все, що забажаєш,
    Дам золота, молодість, кохання.
    Тільки не вбивай мене. Ти ж знаєш
    Я Золота Рибка. Я творю чудеса.»
    Дід подумав і розгладив вуса.
    Не сказав ні слова.
    Взяв він Рибку і відніс додому.
    Хай баба з нею говорить—в неї краща мова.
    «Відпусти мене, будь ласка, -
    Рибка до баби промовляє, -
    Я верну тобі молодість, красу,
    Дам золоту і славу.» Не знає
    Рибка, що ще обіцяти має.
    Та баба, як і дід, на бажання була бідна
    І сказала просто на словах:
    «Я їсти хочу. Та й пора обідня.» -
    Не вгледіла Рибка жалості в очах.
    На пательню кинули Рибку,
    Зажарили і з’їли,
    Взяли хліба скибку –
    Нічого кращого ті двоє не уміли.

    Мораль: Більшість людей не вірить в чудеса.
    А чудес не буває, якщо в них не вірити.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Павло Погуц - [ 2009.06.11 17:42 ]
    Монолог замученого українця…
    Я стояв на Майдані,
    Я тримав прапор у руці.
    Я горів вогнем надії,
    Кричав «Так!» і «Ні брехні!»
    Я був, як ураган, як смерч могутній,
    Я вірив в правду і запаляв чужі серця,
    В ці дні грудневі і морозні,
    Нікому з нас не забракло їжі і тепла.
    Я вірив, вірив і боровся,
    Стояв і мерзнув до кінця,
    Я вірив, чесно, і молився,
    Щоб страх і слабкість не розвели серця.
    Я знав, що правильно роблю,
    Що з помаранчевим прапором на холоді стою.
    Я боровся за державу. Чесну. Надійну. Єдину.
    Ту, що любить своїх громадян.
    І у ці вогненно-морозні хвилини
    Я вірив, що мрія здійсниться,
    Що не зрадять політики, які разом з нами стояли
    На холоді, і багато, ой, дуже багато нам обіцяли.
    І у ці хвилини пам’ятаю, як сниться:
    Квітуча держава, надійна, багата,
    Щасливі люди по вулиці снують,
    Грошей, добробуту багато,
    Люди в радості живуть.
    Приємні були сни. Я вірив в них.
    Вірив, що політики не збрешуть,
    Зі мною був міліон отих,
    Що помаранчеві події в пам’яті ще крешуть.
    Минуло майже п’ять років…
    Я сиджу дома. Допиваю пиво з банки.
    Життя нудне й пусте, як оці засмальцьовані фіранки.
    Я втратив роботу.
    Заощадження в банку чомусь не віддають.
    Жінка пішла, забрала дітей,
    Пішла до багатого, хай діти у нього ростуть.
    Вдома пусто, тихо, темно,
    Я так сиджу уже давно,
    Коли я прошусь на роботу, то відсилають чемно.
    Кажуть: нема роботи поки-що.
    А жити як? За що?
    Продав телевізор, меблі, цінні речі,
    Проїв усе, здається, не минуло й дня,
    Йду на пошуки роботи.
    Зранку, ввечері. Щодня.
    Та у працедавців свої турботи.
    Зря надіявся, я зря!
    Продав машину, здав квартиру,
    Став жити дома, як чужий.
    В тісній кімнатці ходжу ввечері по-тиху,
    Щоб не злився хазяїн новий.
    Тоді я вирішив піду до політиків,
    Адже тоді вони обіцяли допомогти.
    О Боже! Який же я був тоді дурний!
    Мене зустрів якийсь хмир пихатий,
    Пузатий, жирнощокий,
    Виліз з новенького мерседеса.
    Він вислухав мене. Уважно. Майже співчутливо.
    «Поможемо, - сказав він якось урочисто, -
    Дайте мені ваш номер телефону і я зв’яжуся з вами.
    Скоро.»
    У мене на спині, здається, розрослися крила,
    У серці з’явилася надія,
    В руках—давня моя сила.
    Та щось у серці кольнуло болюче.
    Я оглянувся, а депутат цей…О падлюче!
    Папірець з телефоном викинув в смітник…
    Серце моє обірвалося, мов камінь,
    Я прозрів, побачив правду.
    Їм байдуже до нас.
    Вони не пожаліють вас.
    Навіщо я тоді мерзнув на Майдані?
    Боровся! Вірив! Сподівався!
    Вони повелися з нами як погані ***
    ******* ** ***** **** *** ** ***.
    Та годі цих проклятих слів,
    Цей кривавий мій болючий спів.
    Я побачив правду. На жаль.
    Серце впало у прірву, у печаль.
    Де я живу? У країні де я лишень
    Потрібний, коли треба стояти на Майдані!
    У країні, де за пару гривень
    Мушу кланятися начальникам поганим.
    Я зайшов у магазин. Взяв пляшку горілки
    І пішов додому…..


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1482   1483   1484   1485   1486   1487   1488   1489   1490   ...   1829