ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Павло Погуц - [ 2009.06.02 16:34 ]
    * * *
    Вірші народжуються з болю,
    Вірші від щастя мало хто писав,
    Родяться з проблем, нещастя, горя,
    Витікають кров’ю із кривавих ран.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Павло Погуц - [ 2009.06.02 16:34 ]
    * * *
    Я не боюся змій,
    Хоча—це страшні тварини,
    До них обертатися не смій!
    Укусять ядом в спину.

    Я боюсь лише людей,
    У котрих із язика стікають каплі яду,
    Котрі, бувало, не досплять ночей,
    Та придумають тобі ужасну кару.

    Вони—перед тобою, як вірні друзі,
    Слова їхні ллються, наче мед,
    Вони обіцяють бути поряд в щасті і нарузі.
    «Обіцяють! Ха!» - колись сміявся Архімед.

    Ти тільки обернешся—а вони вже бризжать ядом,
    У рукавах ховають прокляті кинджали,
    Вони стоять так близько, рядом,
    Вони готуються, щоб наносити удари.

    …У спину…З темряви…З провулка…

    Такі зміюки не б’ють у груди,
    А знаєте чому?
    Бо мусили б заглянуть жертві в очі,
    І побачить там свої гріхи.
    Свої бажання звірські, куці,
    Свої ненависні мети.

    Бо в очах Людини—впізнають себе:
    Довгий хвіст, ядовиті зуби, роздвоєний язик,
    Луску і ницість—геть усе!
    І на шиї повішаний ярлик…


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Павло Погуц - [ 2009.06.02 16:20 ]
    * * *
    Вогненна кров із ста сердець Землі,
    Гаряча лава, що рветься із вулканів.
    Вогонь! Вогонь! Я поклоняюся тобі!
    Всемогутній дар Прометея і титанів.

    Вогонь, ти палиш серця, руйнуєш душі,
    Ти спопеляєш все, що в тебе на шляху.
    Добре, зле—палиш усе у лютій бучі,
    Місію руїни виконуєш тяжку.

    Ти несеш смерть, а разом з тим життя.
    Ти заставляєш страху заглядати в вічі,
    Перемагати, йти завжди до кінця,
    З вогненним серцем вступати в найстрашніші січі,
    І померти тілом; та душа безсмертна не зникне із буття.

    Вітер Бурі, ти ревеш повсюди,
    Душі наші кігтями ти рвеш,
    Тебе чомусь так бояться люди,
    А я-то знаю, що ти, як бестія живеш.

    Ти вільний тільки там, де нема кордонів,
    Ти не визнаєш ні одного із людських законів,
    Ти блукаєш світом, шукаєш завжди долі,
    Ти вічний мандрівник, супутник волі.

    Ти живеш в степу, бо там лише свобода.
    Твоя домівка у серцях, яким за добро не потрібна нагорода.
    Вітер Бурі, Хазяїн Революцій, вириваєш
    Вже із землі дерева, а на їх місці насаджаєш…

    Хвиля Океану, ти сприяєш Бурі,
    Горою пнешся в небо, розбиваєшся об схід,
    Ти як стріла, як смертоносні кулі,
    Летиш вперед, щоб розбити всякий лід.

    Ти не терпиш спокою ніколи,
    За що не знаєш, та борешся завжди.
    Ти била в берег ще коли,
    Усі ми снили наші сонні сни.

    Хвиля Океану, у тобі сила, у тобі дух.
    На хребті несеш ти правди владу,
    Розбиваєш ворога у пух,
    Завдаєш смертельного удару.
    Вогонь, Вітер Бурі, Хвиля Океану,
    Лишень до вас маю я пошану,
    І до людей, які живуть із вами,
    Щоб жити у безсмерті з нами.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  4. Павло Погуц - [ 2009.06.02 16:19 ]
    Максим Чайка. Посмертно
    Квітень 2009-го. Одеса. 18-й рік незалежності.
    Ховають студента Максима Чайку, якого вбили у
    центрі міста за те, що любив Україну.
    (З газети)



    Двадцять один рік—це так нещадно мало,
    Коли серце проштрикає ніж, як смертоносне жало.
    Двадцять один рік—це так нещадно мало,
    Коли життя тільки-но почалось…

    Він любив Україну, всім серцем любив,
    Нею він жив, за неї молитви молив.
    За неї і вмер…
    Коли антифський ніж сорочку роздер.

    Він помер у центрі українського міста,
    Бо був українцем і хотів, щоб Україна була Україною.
    Його убили ті, що в серці були злі та
    Хотіли, щоб Україна і досі була душ наших руїною.

    Хто ми такі? Що ми таке?
    Коли у нашій країні вбивають за те,
    Що людина славить славу своєї держави.
    Коли вбивають за любов до Батьківщини,
    Так же ж скоро уб’ють матір за любов до дитини.
    Коли вбивають за правду,
    А в душах сіють брехню.
    Хто ми такі? Що ми таке?
    Якщо ми вбиваєм людину,
    Розриваєм серце людське
    За те, що людина любить свою країну.
    Хто ми такі? Що ми таке?
    Хіба ми люди? Невже?
    Якщо дозволяєм, щоб в Україні українця
    Убивали лише за те,
    Що він українець.

    Не можна так. Ми повинні гордитись
    Тим ким ми є. Не можна стидатись
    Своєї землі.

    Не можна, щоб всяка «Антифа»
    Убивала за те, що ти той, хто ти є.

    Так далі не може бути.
    Я молюся, щоб так не було.



    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Павло Погуц - [ 2009.06.02 16:44 ]
    Уривок із фільму
    Гарячі ріки лави течуть, палячи дороги,
    Поглинають все: асфальт, машини, світлофори.
    Пливуть повільно, не спішать,
    Женуть людей, як стадо, а ті лиш плачуть і кричать.

    Лава, неначе Бог, всесильна,
    Запливає у під’їзд, розриває двері, стіни,
    Плавить балки, поглинає…доми, доми!
    А на верхніх поверхах в кімнатах плачуть діти,
    Та вже ніхто не зможе їх спасти.

    Трамвай. У ньому пусто, тихо –
    Рятівники вже вивели усіх людей.
    Трамвай стоїть серед дороги смирно
    І, немов приречене ягня,
    Чекає, коли його розплавить лава.
    А час летить…

    Та вивели не всіх людей, не всіх!!
    У вагоні залишився чоловік!
    Непритомний, він не може йти. Він помирає,
    А лава близько…немов амеба
    Трамвай безжально поглинає.

    Один рятівник не чекає, не тремтить
    Перед стихією. У трамвай він повертає
    І непритомного собі на плечі закидає.
    Ох, чорт, тяжкий же він! Цей чоловік!
    А лава смертні вироки шепоче, проклинає
    Обох! Вогненними ріками
    Трамвай пропащий окружляє.

    Рятівник нарешті-врешт дійшов до виходу,
    Проте…лава створила перепону.
    Вогненною змією перекрила зла дорогу.
    «Лиши його! Покинь! – кричали друзі, -
    Він й так вже мертвий! Лиши й стрибай!»
    Та він не відпустив…
    Не зміг покинути людини.
    Якби покинув, то ще б лаву перескочив,
    А так…

    Він стрибнув з чоловіком на плечах.
    Та не перестрибнув ріки.
    Відчув вогонь пекельний у ногах…
    Боги!
    Він уже вмирав, його палила лава
    (Який це біль!!!),
    Поглинала, ненаситно поїдала.
    А він знайшов у собі сили
    І відкинув чоловіка зі своїх плечей.
    Врятував його, а сам помер,
    Не залишивши по собі і могили.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Павло Погуц - [ 2009.06.02 16:32 ]
    * * *
    Світ народжує Героїв—така його природа…
    В огненних жорнах земних надр,
    В полум’ї війни, у жару сердець,
    У запалі битви, у сплетінні ласк
    Родиться герой, родиться борець.

    Світ народжує героїв…
    Він мусить це робити.
    Без героїв—світ не світ,
    Без них—кому серця палити?
    Без них—кому розбити серця лід?

    Світ народжує героїв…
    Своїх найкращих дочок і синів,
    Що не хилять голови, не згинають ніг,
    Що йдуть вперед і не оглядаються в сутінки віків,
    Що не стають на шлях простих доріг
    І не віддають судьбу в руки чужих богів.

    Світ народжує героїв…
    Ті полум’яні душі, що горять,
    Немов зірки, немов Сонця,
    Ті палаючі серця,
    Що ніколи не згорять.


    Світ народжує героїв…
    І шляхи дає героям він тернові,
    Шляхи—як ріки крові, океани сліз.
    Шляхи—ніким не знані, невідомі.
    А в кінці—пекло або рай,
    Де немає горя ані втіх.

    Герой. Відважний воїн, хлопець молодий,
    Що біжить вперед і тремтячими руками
    Прижимає автомата до грудей,
    Прощається з думками.
    Він знає…знає…знає:
    Загін розгромлять вщерть,
    Та його це не лякає.
    Він підставляє груди під удари куль,
    І стріляє, і стріляє…
    Цівка крові витікає з уст,
    А він вмирає, він вмирає…
    Та смерть вже не страшна йому.
    Він поліг за те, що святе йому,
    І не жалкує жодної хвилини,
    Бо він ще житиме—у крові власної дитини.

    Герой. Народний ворог, вічний в’язень,
    Він той, кого шукають всі державні пси.
    Він дисидент, інакодумець,
    А таким немає місця в царстві Щастя-Лжи.
    Він кричить про правду.
    Наповен голос, на весь світ,
    За це його повели на розправу –
    В тюрму на десятки довгих літ.
    Та він не здався, не зламався,
    Боровся поки жив,
    Тільки для народу він старався,
    Для нього душу-кров випустив із жил.

    Герой. Та бідна багатостраждальна мати,
    Що вдовою ростила сина, жила задля нього,
    А тепер його життя в палаті,
    Хвороба серця—кінець всього.
    Задля порятунку сина
    (Дитині ж тільки двадцять літ!)
    Лягла на операційний стіл…
    Всміхнулась…Помолилась…
    Так і завершився життя її політ.
    Вона віддала своє життя,
    Задля життя дитини –
    Вона пішла з буття
    З усмішкою…щасливої людини.

    Світ народжує героїв…
    Завжди.


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Павло Погуц - [ 2009.06.02 16:48 ]
    Янголи і Демони
    Янголи і Демони

    Рай — Пекло

    Світло — Темрява

    Біле — Чорне

    День — Ніч

    Вода — Вогонь

    Радість — Смуток

    Вперед — Назад

    Сміливість — Страх

    Вірність — Зрада

    Янголи і Демони.

    Я?


    Рейтинги: Народний -- (4.96) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  8. Галантний Маньєрист - [ 2009.06.02 15:57 ]
    Νίκη
    О tempora!
                          Думки́ богині не розпусту -
    шукають виходу з ув'язненого бюсту.
    О mores!
                      Цноту би оцю та Златоусту,
    а що залишиться – пітьмі зібрань Мінюсту.

    Утім, якій богині нині до забави?
    Не тішать персів ані погляди, ні трави.
    А навкруги відсиліконені орави
    вкусити пнуться від божественної слави.

    І на душі у вас, богине, окрім смутку,
    і літ останніх невиразного здобутку,
    ще і гризота за отим, який не дупку
    одну шукатиме, розстібуючи юбку.

    Лише такого і спроможні ви кохати.
    І цілувати навмання, стягнувши лати.
    Та чи зуміє він у вас огнем палати?
    Чи оживатиме щораз опісля страти?

    Біда і в тому, що не смертному харизму
    свою здолати в неземному евфемізму...
    І ви печалитесь. І прагнете Вітчизну
    узріти знову - хай і тінню маньєризму.

    2009



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  9. Яна Іванна - [ 2009.06.02 15:27 ]
    обережніше
    Будь обережний, просячи любові,
    будь обережний, просячи тепла,
    можливо, що в твоїй холодній крові,
    межа на ліміт щастя замала.

    Можливо, що гарячий, спраглий мозок,
    що прагне випить залпом все життя
    і щораз потребує нову дозу,
    все ж не сумісний з сердця ледь биттям.

    Холодна кров, остуждена страхами,
    гарячий мозок, збуждений життям,
    давно вже стали, власне, ворогами,
    між розсудом в розлуці й почттям.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Коментарі: (1)


  10. Олександр Христенко - [ 2009.06.02 13:25 ]
    CЕМЕЙНЫЙ РАЗГОВОР
    Улыбка – символ счастья.
    Братцы, давайте вместе
    Улыбаться!

    CЕМЕЙНЫЙ РАЗГОВОР

    “Эх, не тот мужик пошёл:
    То рыбалка, то футбол,
    То с дружками в домино,
    А про женщин уж давно
    И забыли вспоминать...
    Что? Никак игра опять?!
    Хватит Ваньку-то валять!
    Вот подарок, вот беда!
    Мог, хотя бы иногда,
    Приласкать и, может быть,
    О любви поговорить...
    Я серьёзно говорю,
    Погляди: огнём горю!”

    – “Ну, достала ты меня!
    Не просись и не пеняй, –
    Процедил жене Гаврило.
    – Зря ты это говорила.
    За мужскую честь свою
    Я чем хочешь постою!”
    И, сорвав трусы и майку,
    Будто из «Плейбоя» зайка,
    Ловко прыгнул на кровать
    И давай жену ласкать,
    Целовать и всю любить,
    Проявив и вкус, и прыть.

    Стоны, крик, чудные звуки,
    Неизвестные науке,
    Извивались и лились,
    Поднимаясь вверх и вниз,
    Наполняя всю округу
    Ощущением упругим
    Мира, счастья и экстаза,
    Повторяясь раз от раза...

    “Гриша, глянь: звезда упала!
    Я желанье загадала...
    Хочешь, ближе к январю
    Я те сына подарю?
    Будет на тебя похожий”.
    – “Лысый и с небритой рожей?”
    – “Фу! Давай без ерунды,
    Правду: хочешь сына ты?”
    – “Пацана?.. – Вспотел сердечный,
    Но пролепетал: Конечно...
    Будет с кем поговорить,
    Пива выпить, может быть,
    Научу в футбол играть
    И… по дому помогать,
    На рыбалку повезу…
    Помнишь озеро в лесу?”
    – “Там, где ты меня, нахал
    Первый раз поцеловал?!”
    – “Под гитару у костра
    Пели песни до утра…”
    – “Юность – чудная пора!
    Как же счастливы мы были!” –
    По её щекам катились
    Две слезинки, два алмаза.

    Как наполненная ваза
    Негой, влагой и цветами,
    Утомленными губами
    Нежно мужа целовала.
    Сердце счастьем трепетало.
    Поняла: Всегда любила
    Только лишь его – Гаврилу!


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (10)


  11. Влад Псевдо - [ 2009.06.02 12:51 ]
    Α і Ω
    Вони цілувались просто
    І не торкались губ:
    Так зустрічають гостя,
    Так проводжають труп.

    Руки не роздійняти
    Ті, що і не сплелись!
    З істинністю ягняти,
    Так, як вручають лист, –

    Вічі у вічі спрагло,
    Наче якісь борги.
    Так тільки баржа – нагло
    Зранює береги.

    Слово до слова – мова,
    Але мовчать удвох!..
    Так ще над свіжим, новим
    Світом пронісся – Бог.


    Рейтинги: Народний 5.35 (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (26)


  12. Ліна Масляна - [ 2009.06.02 11:06 ]
    Абітурієнт
    В стані невагомості
    Між двома життями
    Зі світу свідомості
    Я хочу до мами!!!

    1998


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (4)


  13. Петро Пшеничний - [ 2009.06.02 09:10 ]
    АПЕЛЯЦІЯ
    Спостерігаю
    коронацію
    підлости
    і вульгарности,
    слухаю
    овації
    дурості
    і
    відчуваю
    вібрацію
    нервів.
    Усе,
    що роблять –
    провокація
    до злости.

    … Посилаю
    безмовні
    апеляції
    до
    чужої свідомості
    та
    у відповідь –
    інтенсифікація
    байдужости.


    Змучений,
    виснажений
    прагну
    ізоляції
    від
    набридлого
    оточуючого
    в
    резервації
    свого
    внутрішнього світу.

    Я
    маю
    рацію
    коли говорю
    що
    нам потрібно
    більше
    любові,
    доброти
    і чистоти.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  14. Петро Пшеничний - [ 2009.06.02 09:18 ]
    Ти прийдеш потім

    Ти прийдеш потім
    коли відцвіте каміння
    коли залишиться тільки одне сонце
    коли люди відівчаться літати
    і земля стане чорною

    Ти прийдеш потім
    а поки що я сам
    збираю цвіт з камінців
    ношу своє маленьке сонце в кишені
    і час від часу милуюся ним
    літаю поміж хмарами
    навперегонки з вітром
    і саджу насінинки щастя
    в рожеву землю

    Але коли ти прийдеш
    все стане таким як було

    Тому краще забудь про мене


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  15. Петро Пшеничний - [ 2009.06.02 09:43 ]
    Сірість

    Сірий Дощ. Сірий день. Сіре небо.
    Сірі очі і серце, й душа.
    Закатовує сіра нестерпність,
    Сірі ножиці розум вбива.

    Сіра думка із сірого мозку
    Через сірі виходить уста.
    Й сіра внутрішність сірого тіла
    Божевільно-убивчо пуста.

    Сіра музика сірого вітру
    Закровавлює глухість німу.
    І співає зсіріла уява
    Чорну пісню про сіру пітьму.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  16. Юлія БережкоКамінська - [ 2009.06.02 09:29 ]
    НЕ З ЛЮБОВІ
    Тут, у храмі цім –
    Стільки Бога…
    Що ікона –
    То зацілована.
    А у мене –
    Фата предовга,
    Сріблом сукня
    Моя гаптована.

    Ти – не поруч.
    А там, - навпроти.
    Не – зі свічкою.
    А з жоржинами.
    Мої друзі спитали:
    «Хто ти?»
    За вузькими
    Жіночими спинами.

    Ти плечима
    Знизав знервовано.
    Ти очима
    Повів стривожено.
    «Я не знаю, - промовив, -
    Хто вона.
    Сюди нею я
    Не запрошений».

    Алілує!
    Врятуй нас, Господи!
    Не зрікайся
    Близького імені.
    Я до болю у горлі,
    До лоскоту
    Не пускаю слова
    «Прости мені!!!»

    Не своєю –
    Чужою волею…
    Сукня – неводи.
    Все – розбіжності.
    Я ніколи – чуєш? –
    Ніколи я
    Не забуду
    Твоєї ніжності…
    2.06.09.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  17. Наталя Терещенко - [ 2009.06.02 08:00 ]
    ТИ НЕ НАСНИШСЯ

    Мені це літо ще не раз насниться,
    У надвечір’ї зливи щільна тінь,
    Всеношна - спів закоханої птиці,
    Світанок і… крайнеба у фаті.

    А потім сонця гамівна навала,
    Примхлива зграйка праведних осик,
    Ночей зухвалих синє покривало,
    Що вдень яскрить троїстістю музик.

    Насниться ще не раз шалена тиша,
    І те, як світ у барвах паленів,
    А ти мені вже не наснишся більше,
    Я видалила образ твій зі снів.



    Рейтинги: Народний 5.42 (5.49) | "Майстерень" 5.67 (5.45)
    Коментарі: (12)


  18. Ліна Федорченко - [ 2009.06.02 03:57 ]
    Дружба с первого взгляда

    между нами не
    пробежит чёрная кошка

    тебе не придётся запоздало решать
    готов ли ты быть отцом

    мне не придётся держать в уме
    количество выпитых тобой рюмок

    можно смело хвалить твои стихи
    не натыкаясь на понимающие улыбки

    можно не перехватывать обращённые на тебя
    взгляды других женщин

    тебе не нужно думать,
    понравился ли ты моей маме

    нам не придётся спорить
    кто выведет собаку
    кто помоет посуду
    что нужнее бензин или креветки
    выключаем лампу над кроватью или ещё пара страниц


    ну и что
    что мысли мои возвращаются к тебе
    как воздушный шар, наполненный гелием-
    стоит отпустить ниточку
    поднимается к потолку


    и что сердце
    скребётся и скулит
    как щенок, запертый в кухне


    29.12. 2007, 2 часа ночи


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (1)


  19. Ліна Федорченко - [ 2009.06.02 03:11 ]
    Ноябрьский джаз


    ...это звезды дрожат от ветра
    письма кутаются в конверты
    не бывает на свете смерти
    даже помнить о ней нечего
    город скомкался шарфом клетчатым
    образуя пространство случайных встреч
    город перья лестниц топорщит
    берегут сады висячие
    облупившиеся подоконники
    как в рассрочку взятое лето…


    …а ноябрь хрипит саксофоном
    карнавалит
    скулит по-собачьи
    то флиртует с тобой неприкрыто
    то скандалит
    то шепчет молитву
    аплодируют стоя клены
    разбивая ладони в кровь
    Но ноябрь безразличен к славе
    инструмент то воркует то стонет
    то в два голоса - хриплый и томный
    сам с собой обсуждает сплетни
    хохотнёт
    шансон старый вспомнив
    и вдруг ураганом наполнившись
    затрубит слонихой влюбленной
    выдувая звезды из гнезд
    небо битый трамвайный билетик
    сложи цифры чет или нечет
    сыпля звезды как соль на лед
    под подошвы случайных прохожих
    и слетаются птицы на крошево
    ищут птицы тепла и хлеба
    и садятся тебе на плечи
    и еще один день прожит…

    …вот бы чиркнуть собою о небо
    полюбить ни за что и сразу
    и отдаться ноябрю и джазу
    позабыв о безденежье и бронхите
    танцевать как девчонка под сценой
    обрывая дождя синкопы
    не боясь быть смешной и счастливой
    я люблю в себе только Музыку…


    …близость снега чувствую кожей
    на губах как вкус поцелуев вкус портвейна
    кочевать бы вслед за солнцем и вдохновением
    держась за ржавый борт кузова
    бездомность принимая с благоговением
    в пять утра быть пощёчиной солнца разбуженной
    и
    взбираясь на живую смолистую мачту
    быть ничем не заслуженной
    быть живой
    на ладонях рассвета
    стать просто парой тактов лесного концерта...


    ...шепчущим серым кружевом
    под ногами истлевшие листья
    а по городу ходят кошки
    как рисунки авангардистов
    как воскресшие чёрные лужи
    трефы в пасьянсе вечерних окон
    и я гадаю по ним наощупь…
    но раскрыты ладони ветра
    и он гадает по мне навылет
    улицы хлопают серыми крыльями
    барабанно растянуты площади…


    …я люблю как звучат поезда
    каждый поезд неповторим
    и случается трём
    иногда
    создавать потрясающий шаманский ритм
    четвёртой аорта пульсирует в такт
    позвоночник взрывая пружиной танца
    твой Вудсток - он с тобою всегда
    независим от стилей и дат…
    …на каждой маленькой станции…


    …а ноябрь пробегает по крышам
    как по клавишам легкой рукою
    город полнится скрытым гулом
    резонансом
    предчувствием ливня
    с крыш срываются птичьи стаи
    с серым небом почти сливаясь
    серым снегом кружа и не тая
    вторя скорбным хоралом дальним
    контрабасам и скрипкам деревьев
    ветру бьющему в крыш литавры
    и корячится небо Мавром


    ...но стихает
    светлеет небо
    грим смывая с лица актера
    и потянется мокрый город
    хрустнет в суставах мостов и балконов
    подставляясь шерстью взъерошенной
    ласке желтых палых ладоней...


    …но пока никто не проснётся
    пару тактов пусть пауза длится
    пусть пока ничего не случается
    капли на карнизе замерев повисли
    но… птица в воздухе вдруг натолкнётся
    на нелепый предутренний выстрел…


    …пусть ей там хорошо летается
    пусть здесь кошки неплохо питаются
    птица из плоти и перьев с нами прощается
    воплощаясь
    в детские кисти
    в тень птицы на белых стенах
    возрождаясь в пространстве мифа…


    …под деревьями двор веснушчат…


    …выходя
    в ледяных колокольчиках
    битых стёкол
    распахнув под ветром
    хрустальные узкие перья
    проходя сквозь корявые струны веток –
    чтобы лечь на серые камни брусчатки
    иероглифом сплетен
    газетным листом… с опечаткой
    когда до земли останется пару метров –
    не забудь:
    не бывает на свете смерти…


    2003-2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (3)


  20. Ліна Федорченко - [ 2009.06.02 03:33 ]
    Мария Магдалина

    (избранное из цикла)

    1.
    Мой отец знал что такое надел земли,
    что такое родство и ломоть хлеба,
    но не видел снов.
    Моя мать знала, что такое праведность,
    но не знала,
    что такое счастье.

    А мне нравилось
    со всей детской страстью
    бродить босиком по пыли
    и видеть небо.
    Но никто из нас не знал, что такое любовь.
    2.
    В запахах трав
    и в биении вен -
    грех.
    В буквах лозы виноградной на тёплых камнях стен –
    грех.
    Стать флейтой для ветра
    и, сбросив одежду,
    завернуться в жаркий солнечный мех -
    грех.

    Ваше золото, страсть и презрение -
    тлен.
    Ваши площади, рынки и храмы -
    тлен.
    Ваши цари и небесные мытари -
    тлен.

    4.
    Сам Господь говорит им в уши,
    у них много детей и овец с шерстью белой,
    и на всё есть цена - на хлеб, на чудо, на кровь...

    Но когда я прохожу по улицам,
    они смотрят мне вслед
    и сладострастно щурятся.

    Они судят меня за продажность - и мне прощения нет.

    Но это я покупала их душу,
    Расплачиваясь телом.

    Это я покупала любовь...

    5.
    Мы - разные.
    Но даже у мытаря каменноглазого
    есть дверца
    в сердце.

    7.
    Когда я танцую на грязных полах харчевен,
    и лампа с дешёвым маслом чадит, угасая,
    ложатся мне под ноги цветные камни Ниневии,
    и звезды другого неба сквозь рваную ткань проступают.
    Когда от жажды сквозь почву
    приподнимается
    Земледержица-Черепаха,
    ртом беззубым кусает пятку босую,
    и прячутся мне под юбку
    от зноя
    полдневные тени,
    то трещины в письмена
    я пальцами ног дорисую
    и взглянет
    сухая земля в небо
    ликами Древних.
    Их губы живые,
    я в небо вопьюсь без страха,
    и накренится белёсого неба чаша,
    и воды обрушатся,
    и напоят Черепаху,
    а с нею напьются и люди,
    а также ослы и пашни...

    9.
    Как улитка свой дом, влачу за собой пустыню...
    Люди кругом промятым... куда мне...
    под босыми ступнями пепел так ласково стынет.
    Идёт презабавное время -
    Время разбрасывать камни.

    Камню не падать орлом или решкой,
    С легкой руки у камня пути просты.
    Отче, послушай, если Ты сам безгрешен
    Кинь в меня камень - Ты.

    1998-…по нынешний момент


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (1)


  21. Ліна Федорченко - [ 2009.06.02 02:35 ]
    ШАКТІ

    Ти хочеш бути більшим за небо,
    що не має краю,
    але небо - у тобі.

    Ти хочеш бути сильнішим за мене,
    але проходиш наскрізь.
    Бо як тіло твоє в мені,
    так діла твої крізь мене у цьому світі.

    Я - це пісня. Почуй мене.

    І коли земля хоче бути -
    я стаю травою.
    І коли вітер хоче бути -
    я стаю сопілкою.
    І коли я хочу бути -
    я іду до тебе.

    Я - це пісня. Проспівай мене.

    Чи не марно кликати тебе,
    жбурляючи скалки Імені
    у криве дзеркало цієї землі?
    Чи не смішно будувати себе із відлуння?

    Але ми - вуста Бога,
    що кажуть «нехай буде».

    І якщо камінь є в твоєму світі,
    а ти-в його,
    то чи не єдина мова у всього?


    Світ - це пісня. Склади ії!



    (листопад 1999, 2 квітня 2000)


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.42) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (1)


  22. Афродіта Небесна - [ 2009.06.02 01:16 ]
    nigredo
    Між тобою і мною немає жодної різниці.
    Так... в принципі.
    Лише скрушно мовчать личаківські янголи
    І Горкгаймер, застиглий на восьмій сторінці,
    Вже тиждень як...

    Істина, хлопчику, вона завжди близько...
    Лише простирадла...
    Лише шкаралупка
    моєї бентежної плоті,
    підвішена на тоненьких ниточках пульсу,
    смі-ється, гой-дається...

    Правда, добре?

    Істина, золотце...
    Чи ж це всі так:
    Думають, що саджають яблуню,
    І щиро дивуються, коли вириють домовину?

    платівки - крихкі, мов крильця метеликів..
    виправдовуюсь - дрібнішаю.
    So what?
    Гарячим чолом на білому кахелі
    Вчуся твоєї нічогості.

    Блаженні усмішки цинкових хлопчиків
    Тонуть в ранковому молоці новин:
    Keep smiling for me...


    Рейтинги: Народний -- (5.55) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (14)


  23. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.02 01:14 ]
    ТОПОЛИНА ЖУРБА (ПІСНЯ)
    Ти струнка при дорозі тополя,
    Не судилася нам одна доля,
    Молодії літа промайнули,
    Моя доля твій двір обминула.

    ПРИСПІВ:
    Очі милі твої, очі карі,
    Не ходить нам з тобою у парі,
    Не любити, як голуб - голубку,
    Хоч у сні будь моя, моя любко.

    Ой, наснилось: у літнюю пору
    Ніс тебе на високу я гору,
    Щоби разом гніздо там ізвити,
    Щоб від щастя у небо злетіти.

    ПРИСПІВ:
    Очі милі твої, очі карі,
    Не літать нам з тобою у парі,
    Не любити, як голуб - голубку,
    Хоч у сні будь моя, моя любко.

    Я із літ молодих на хвилину,
    Наче пісня, до тебе прилину,
    Тополиною серця журбою,
    Будь, кохана, хоч в пісні зі мною.

    ПРИСПІВ:
    Очі милі твої, очі карі,
    Не співать нам з тобою у парі,
    Не любити, як голуб - голубку,
    Хоч у сні будь моя, моя любко.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (3)


  24. Бастинда Гингема Бастинда Гингема - [ 2009.06.02 00:13 ]
    Сонм невостребованных мыслей...
    Сонм невостребованных мыслей
    Наружу рвется из тюрьмы.
    Поэта не смогли возвысить
    Всего лишь блестки в стане тьмы.
    Но что поэту возвышенье,
    Коль глухи люди к голосам,
    Зовущим мыслить? Век ’тупенья.
    Покрытым плесенью строкам
    На желтых пагубных страницах
    Готовы зрение отдать
    Читатели. На глупых лицах
    Не бродит дум глубоких рать.
    И что ломиться в толщи камня,
    Объявших скудные умы?..
    Но я продолжу мыслей пламя
    Бросать из узких стен тюрьмы.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  25. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.01 23:44 ]
    Передколискова
    Кульбаб’я трави – справжні,
    вже вечір слухає сповідь…
    На Сонці, наче на баржі,
    День запливає за обрій.

    Зелені шишки ялиці
    на брунатний змінюють колір…
    Над дверима щоночі сниться
    кінське копито підкові?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.3)
    Коментарі: (9)


  26. Руслана Василькевич - [ 2009.06.01 21:07 ]
    Лише б до серця знов прийшла весна
    Проходять дні, минає час,
    за днями день - життя спливає...
    А я, неначе й не живу,
    спокою у душі шукаю.
    Але ж вона все тріпотить,
    немов пожовклий лист від вітру,
    плекає мрії й сподівання,
    леліє у майбутнє віру.
    А серце стомлене щемить
    від болю втрат і нелюбові,
    воно колись також кохало,
    купалось в променях любові.
    Пройшов той час,залишився лиш слід
    і укривають серце спогади - примари,
    життя вирує і проходить повз,
    я ж на його узбіччі і без пари.
    Чому завжди я згадую ту мить,
    коли могло все статися інакше?
    Ти знов приходиш в мої сни
    і кажеш : " я люблю..." - спитатись: " нащо? "
    Мені вже байдуже до моїх снів,
    до того, що із нами стало,
    лише б до серця знов прийшла весна
    й кохання в ньому знов завирувало!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  27. Руслана Василькевич - [ 2009.06.01 20:06 ]
    У пошуках любові
    Любове моя, де ти є?
    Як довго я тебе чекаю.
    Твою присутність десь у світі
    Своїм єством я відчуваю.

    Тобою я щодня живу,
    І сплю я снами лиш про тебе,
    З тобою на молитву йду
    І просинаюсь я для тебе.

    Самотність подругою стала,
    Розрадницею - тиша ночі.
    Та далі так мені не сила,
    Без тебе жити я не хочу.

    Прийди до мене днем новим,
    Пташиним співом,вітерцем весняним.
    Постукай в серце і у ньому оселись
    Назавжди, вірним й неземним коханням.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  28. Тарас Новий - [ 2009.06.01 19:48 ]
    мрій замок
    ти зрадила своєму щастю
    ти погубила замок мій
    твердиню радости й кохання
    і цитадель моїх всіх мрій

    та я його знов відбудую
    міцнішим зроблю його я
    тоді ніхто вже не зруйнує
    я мріям дам нове життя

    я стінами їх обгорну
    і непристувними валами
    від твоїх слів їх захищу
    й довкола земету снігами

    так щоб ніхто не міг і знати
    що робиться в душі моїй
    що можу щиро я кохати
    що сповнена вона надій

    надій на краще, на майбутнє
    на радість і на співчуття
    щоб просто відчувати сутність
    незнати болі й каяття


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  29. Марія Гуменюк - [ 2009.06.01 17:03 ]
    навіяне весною
    П’янкі вітри співають серенад,
    Весна між зелень вилила парфуми,
    І зав’язь прикрашає пишний сад,
    Заходить радість у журливі думи.

    Струнка акація і язьміру кущі
    У серце влили чару весняного,
    Любов’ю марю зранку і вночі,
    Тебе у мріях бачу лиш одного.

    Яркі дощі веселками цвітуть,
    Весна до літа лине на гостину,
    А я до тебе прокладаю путь,-
    Тобі дарую пісню солов’їну.

    Струнка акація і язьміру кущі
    У серце влили чару весняного,
    Любов’ю марю зранку і вночі,
    Тебе у мріях бачу лиш одного.

    Сп’яни, сп’яни, акаціє, мене,
    Приходить літо росами густими,
    Нехай любов довіку не мине,
    Залишить наші душі молодими.

    Струнка акація і язьміру кущі
    У серце влили чару весняного,
    Любов’ю марю зранку і вночі,
    Тебе у мріях бачу лиш одного.
    * язьмір - жасмин(місцевий діалект)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.18)
    Коментарі: (2)


  30. Лариса Коваль - [ 2009.06.01 15:09 ]
    ПЕТРО-СВИСТУНОВЕ
    Я часто приїжджаю в це село
    І воду п’ю з криниці у сусіда.
    Давно нема того старого діда,
    Що зустрічав на призьбі. А було ж:
    Сідала поруч під гіллям кислиць,
    І все ставало просто і чудово.
    Точилась тихо річечка-розмова,
    Похитуючись хвильками дрібниць.
    Проходили сільчани повз паркан:
    – Ну як живеться, діду?
    – Та нівроку.
    І дивиться замислено впівока,
    Як біля хвіртки крутиться Полкан.
    Це так природно: осінь у дворі,
    Пташиних зграй звучать останні сурми,
    Бринять вночі дощу прощальні струми,
    І тужать наодинці явори.
    Живе тепер у хаті тій біда,
    Не спалахнуть вогнем в садку суниці,
    А в тій старій сусідовій криниці
    Вже й не така смачна тепер вода.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (7)


  31. Володимир Шеврон - [ 2009.06.01 15:38 ]
    Жива вода
    Хто ввечері журбу збирає,
    Убравшись ходить по садах –
    Не впізнано здіймає страх,
    Зриває біль. А ви іще,
    Поранившись, їсте терніє.

    Убравшись чорно, сходять вам
    Небачено не милі зорі
    І небо,
    З своїм розгніваним лицем,
    Здається також хоче крові.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  32. Ксенія Лис - [ 2009.06.01 13:27 ]
    Д О Щ


    На шибці крапельки дощу,
    Неначе сльози
    Це небо плаче досхочу
    У літні грози.

    В житті виплакуємо ми
    Безликі хмари
    О, як подібні до сльози
    Дощу примари.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.21) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (2)


  33. Влад Псевдо - [ 2009.06.01 13:47 ]
    lll
    Не рятують ніякі ремедії,
    Ліки видихались, як вино…
    Ситий зоряними Ведмедями
    В собі згублений астроном.

    І по рельсах свого Молочного –
    Як лунатик в сліпе вікно…
    Так далеко від дому отчого
    Сон десятий пропустить знов.

    Сам – безпомічний в тьмі гороховій
    Забуває слова молитв,
    Зорі – хліб йому, небо – Бог його,
    Не за інших нутро болить,

    Дні – колючим самотнім поступом…
    Астроном в цю пору хмільну
    Зуби зціпивши, з болем фосфорним
    Оголосить Землі війну.

    Через терни – до граней зоряних!
    Тіло: клітка! Душа: лети!
    Світ, своїми ж руками створений
    Зруйнувався до пустоти.

    Мандри з мантрами переплутано,
    Все розходиться уночі…
    З Водолієм, Хрестом й Трикутником
    Астроном назавжди спочив.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (10)


  34. Ірина Білінська - [ 2009.06.01 12:05 ]
    Неможливе можливо
    Подаруй мені усмішку, друже.
    Яскраву, як сонце.
    Солодку, як мед.
    Пригости мене поглядом мужнім.
    Повним світла і віри,
    де вітер не дме.
    Де ні сумнів крихкий, ні тривога
    твого серця
    не зранить у мить самоти.
    Неможливе - можливе у Бога,
    якщо хочеш так ти,
    лиш повір у це ти.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (6)


  35. Олександр Христенко - [ 2009.06.01 11:22 ]
    ВЕЧІРНЯ КАЗКА
    Лежать між нами довгі кілометри.
    Хтось не повірить, а для когось – диво:
    Я відчуваю через власні нерви,
    Коли сумуєш, а коли – щаслива.

    Дрімота ніжно сповиває тіло
    І думка лине ген у даль босоніж:
    Ти ще не спиш, а начебто хотіла?
    То не біда – іду тобі на поміч.
    Лягай зручніше, опусти повіки –
    Я розчешу твоє густе волосся
    І прочитаю казку замість ліків.
    Ти щось казала,
    Чи мені здалося?..

    Отож, послухай,
    Звісно – про кохання,
    Про нелегку, але щасливу долю,
    Де почуття палкі і нездоланні,
    Бо Їм під силу з’їсти купу солі,
    Чекати довго і терпіти злидні,
    Лише для того, щоби бути разом.
    - Ти вже заснула?
    Снів тобі – блакитних...
    А що там далі –
    Слухай іншим разом.


    Рейтинги: Народний 5.65 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (17)


  36. Олена Осінь - [ 2009.06.01 10:43 ]
    Намисто
    Збирає мама роки-намистини –
    Прикрасу, яскравішу від зірок.
    Нанизує на ниточку перлини:
    Дитячий щебет і найперший крок.

    І «…донечки, та ви ж не лобуряки!»,
    Й закоханості перший бурелом.
    І рідні очі, сповнені подяки,
    За допомогу словом і крилом.

    Є намистинки радощі-надії,
    Є прикрощі, печалі та жалі.
    Оці рожеві – то здійснились мрії,
    А ці солоні – зійдуть у ріллі.

    Так дні за днями – доля в перевеслах.
    Який яскравий і тугий разок!
    І сонце на твоїх щоках стрічає весни,
    І у твоїх очах цвіте бузок.

    Вдягни, рідненька. Ти така красива!
    Як ранок в росах – молода і світла.
    А те, що є вже й намистинка сива,
    То ж, мамо, айстра у саду розквітла.

    І сум з душі тепер куди й подівся,
    Бо обіймають знов дитячі ручки.
    Поглянь, і скарб твій знадобився -
    Намисто-щастя одягли онучки!


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (5)


  37. Сергій Гірік - [ 2009.06.01 10:45 ]
    Червневе
    Наш літак утомився і падає вниз, наче бомба.
    Не шматує він крилами хмари, лиш квилить про втому…
    А за шклом, мов сиґнальна ракета, виблискує місяць,
    Вниз летить наш літак, бо лиш там він знайде собі місце.

    Крига, чхавши на літо, скувала посадкову смугу,
    Майже пошепки рохче двигун - він тікає від туги.
    Стежать хмари так пильно за нами. Так хочеться спати.
    І у вуха пілот (де ж ти, тишо?) напхав собі вати.

    Наче з кляпом у роті, хриплять реактивні турбіни,
    Розгойдало літак - так у люльці колишуть дитину.
    І зима не зима. І весна не весніє - це літо.
    Ми униз летимо. Я - сміюся. Так можуть лиш діти.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.17)
    Коментарі: (1)


  38. Тарас Новий - [ 2009.06.01 07:03 ]
    Забуте кохання
    забуте кохання
    розбиті серця
    хвилини мовчання
    роки каяття

    ми просто сховались
    ми просто втікли
    від всіх відірвались
    від себе не змогли

    ми кажем що любим
    і віримо в це
    та ми не забудем
    бо це ше не все

    хоч далі живемо
    й сміємося ми
    та клітки куємо
    для тієї журби...

    і знову ми брешем
    що далі живем
    та ми все переможем
    та ми все це пройдем!


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  39. Тарас Новий - [ 2009.05.31 23:45 ]
    важко...
    найтяжче витримати це
    коли ти просто не живеш
    коли слова твої зникають
    і значення своє втрачають
    ти зрозуміла все для себе
    небуду я міняти це
    бо допоможе мені небо
    душа ж твоя нехай цвіте
    я в стороні це все побачу
    і мовчкиу кутку поплачу
    бо це все правда
    ти це знай
    якщо ж нехочеш забувай


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  40. Василь Степаненко - [ 2009.05.31 22:42 ]
    Медовий місяць
    *
    Діждавсь тебе, медовий місяць травень.
    Вже приміряє білу сукню
    Ніч,
    Щоб скласти Дню
    Щасливу рівну пару.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  41. Тамара Шевченко - [ 2009.05.31 21:42 ]
    Мої вірші
    Вірші виношую в думках,

    Їх не записую відразу.

    Мов павутиння – строфи, фрази

    Мій мозок обплітають... Жах,

    Сум і любов у тих віршах,

    Розчарування і надії,

    Інакше жити я не вмію.

    Літаю в кольорових снах

    Та посміхаюся зустрічним...

    А рими, наче птахи, в даль,

    Несуть мій смуток і печаль.

    Та знаю, що ніщо не вічне.

    Реанімація душі – мої вірші...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (14)


  42. Мар'яна Невиліковна - [ 2009.05.31 21:37 ]
    Ми напишемо кіножах
    ми напишемо кіножах з елементами "Санта-Барбари"
    ви вдасте, ніби не рознюхали в цьому автобіографічності
    поки я забиватимусь в кут - ейфорійно оголиш камеру
    ейфорійно оголиш все, що стосується еротичності
    до моєї м'якої шкіри твої вгострені цвяхи просяться
    ти не любиш оцих благань і хуткіше втромляєш коренем.
    мов гидотний пластмасовий пупс, я слухняно збираюсь в посмішку:
    "Як твій день? як робота?", - правда ж ми один для одного створені?!!
    запідозриш мене в таємницях і шукатимеш їх бульдозером
    у моєму гарячому череві, приколисуючи скоромовками:
    "Де ж ти, стерво, могла їх подіти"... і отак, без жодного доказу
    ти згребеш мене і застрочиш дооовгим швом "назад голкою".
    сірником і каністрою гасу ти розпалиш коханню вогнище
    жаром випалиш на плечах в мене код інвентаризації
    мов акторка із кліпів Менсона, я шипітиму: "Ні, не боляче!"
    і якщо не поїду геть - не минути нам ампутації...
    ми напишемо кіножах - ctrl+c / ctrl+ v із нашого
    стосункового протоколу, всеодно не повірить публіка
    "Все фантазія та алегорія" - скажуть критики з прісним надихом.
    ви вдасте, ніби не рознюхали...
    ...ми на черзі напишемо мультика!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (12)


  43. Віра Шмига - [ 2009.05.31 21:45 ]
    * * *
    Вже у тебе сивина.
    А в мене – зачіска
    на манір капелюшка.
    Кожного ранку
    звичайним коліщатком
    Я поновлюю хід
    механічного годинника.
    А ти спостерігаєш
    падіння пісчинок
    На дно пісочного.
    Якщо помітиш особливість
    нервового трепету
    У зухвалості моєї зачіски,
    У мене виникне здатність –
    Перехитрити Закон Земного
    Тяжіння:
    Повернути кришталь твого часу
    На початок.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  44. Бастинда Гингема Бастинда Гингема - [ 2009.05.31 19:21 ]
    ОПУХОЛЬ [головного мозга]
    Я шел на дно, подобно камню,
    С пробоиной в борту («Титаник» курит) –
    Я зацепился за сучок на берегу…
    Или толкнул коварный кто-то в спину?
    Неважно! Я утопленник. Невольно.
    Случайно! Не хотел я утонуть.
    Но так бывает: происходит чаще то,
    Чего ты меньше ожидаешь. Правда, подло?
    И я мог вывихнуть ту руку, что толкнула,
    И я мог выкорчевать сук на берегу…
    Но третья сила бросила бы в реку
    И легкие наполнила водой.
    Теперь я мертвый, вспухший, скользкий, злой…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  45. Віктор Вінграновський - [ 2009.05.31 14:13 ]
    Тихо тихо падали зорі
    Тихо тихо падали зорі
    ніжно вірно палали вогні
    тільки серце чуєш серце
    говорило говорить люблю

    Може десь приходить сонце
    може десь тече роса
    але мрійне мрійне серце
    скаже ти одна моя

    Знову проходять роки
    знову у серці вогні
    знову до тебе я лину
    знову складаю вірші

    Як це усе банально
    говорити казати люблю
    тільки для серця серця
    це ніжна надія ау

    Ау-ау двох сердець
    ау-ау вони скажуть люблю
    ау-ау знов в темноті
    я відчуваю ти відчуваєш
    ЛЮБЛЮ


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. Віктор Вінграновський - [ 2009.05.31 14:35 ]
    Напишу пісню для тебе
    Напишу пісню для тебе
    напишу пісню для серця
    напишу ніжність в віршах
    нехай думають що я птах

    Відчуваю відчуваю лечу
    туди де глибокі скали
    ніжні мости
    відчуваю відчуваю лечу
    туди там де цілувалися ми

    Відчуваю відчуваю лечу
    туди там де
    синє море вільні птахи
    відчуваю відчуваю лечу
    туди там де
    розлучилися ми

    Відчуваю відчуваю серця біль
    Відчуваю відчуваю всі вогні
    Відчуваю відчуваю яка різниця
    серце моє птах летить у вічність


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  47. Віктор Вінграновський - [ 2009.05.31 14:03 ]
    Подивись на небо
    Подивись на небо
    відкрий серце
    а можливо неважливо
    тінь сміх між

    З вересня з березня
    з тихого шелесту

    Смієшся
    важливо
    можливо
    так просто літати
    тебе обнімати

    і бачити і чути
    тебе збагнути
    і відчувати
    серце твоє кохати


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Віктор Вінграновський - [ 2009.05.31 14:22 ]
    Ну відкрий ну відкрий серце
    Ну відкрий ну відкрий серце
    сонечко моє любе одне
    знаю знайдеш серед білого неба
    чуєш чистіше весни

    Найніжніше наше кохання
    найчуттєвіше вірне одне
    навіть серце кричить інколи
    коли не має її тепер

    Відкрий я відкриваю побачиш одне
    пусте і пустотне серденько моє

    ніжне і добре
    чисте й просте

    І сонце і вітер і квіти ми
    надіслані світлом простої весни
    я знаю ти знаєш з тобою ми
    вічні серед всіх білих днів


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  49. Віктор Вінграновський - [ 2009.05.31 14:01 ]
    Закликаю тебе зірко
    Закликаю тебе зірко
    дай тепла у серце знов
    закликаю тебе вітер
    вій як можеш знов і знов

    Чому кожен раз шукаю
    тебе у зірках знов і знов
    бо тебе найбільше люблю
    ти моя життєва кров

    Тебе я відкрию зорею
    тебе відкриваю люблю
    тебе відшукаю в небі
    ти моє найкраще серце

    Ну чому ну чому там десь вітер
    знов гарцує у небі зірок
    лиш тебе одну я люблю
    лиш тебе одну знайду

    Намалюю на дивному небі
    напишу на білих листках
    розкривайся ж ти моя мила
    найчуйніша і добра душа

    Розкривайся і може знайдеш
    у небі у серці вогні
    розслабляйся і думаю вітер
    намалює всередині сни

    Ну чому так буває іноді
    знов стою серед білої мли
    і серце окутує іній
    найчистішої доброї гіркоти

    Надіюсь на сонце на вітер
    всередині моєї пустоти
    тож прийди до мене кохання
    гірке і чистіше простої сльози


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Віктор Вінграновський - [ 2009.05.31 14:16 ]
    І тебе я згадую буває
    І тебе я згадую буває
    серед безлічі пустих ночей
    моя лікарко зимова
    моя наречена чистоти

    І тебе я згадую і знаєш
    котяться гіркі прості вони
    ні не на лиці багріють рясно
    в серці - там всередині душі

    Плачуть і течуть по скроням
    теплої і ніжної душі
    моя лікарко зимова
    ну кого лікуєш ти

    Ну кого лікуєш чуєш
    серед нічної пустоти
    згадаю дівчину чудову
    краплинку ранньої весни

    О моя лікарко зимова
    і знову ти приходиш в сни
    моя усміхнена чудова
    і серце зігріваєш ти

    Не знаю і не бачу світла
    крізь тьму важких отих ночей
    моя ти лікарко чудова
    прийди і серце моє забери


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1488   1489   1490   1491   1492   1493   1494   1495   1496   ...   1829