ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Костянтин Мордатенко - [ 2009.05.02 19:58 ]
    Все, як в житті
    День знімає сонце з пруга,
    мов чоловік обручку з підмізинного пальця,
    коли йде до коханки…
    Ніч вже чекає…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (1)


  2. Мойсей Фішбейн - [ 2009.05.02 18:57 ]
    * * *
    ... веснóпис... літопис... богопис... Агов!
    Ще сяйво вишневих моїх корогов,
    Ще горнуться тихо ягнята і коні,
    Ще моляться півні, що другі, що треті,
    Ще сниво, де мерхне лице на портреті,
    Ще сниво, де світиться лик на іконі,
    Ще сниво, де з нами немає розстань,
    Ще сниво. О, скресни, воскресни, розтань,
    Розлийводи горні, всепавітри вишні
    І ласка Його коло мене лишати
    Цю синяву, лагідне око лошати,
    Незайману прохолодь білої вишні.


    29 – 30 квітня 2009 р., Київ


    Рейтинги: Народний 0 (5.74) | "Майстерень" 0 (5.77)
    Коментарі: (2) | "Вірш читає Мойсей Фішбейн"


  3. Віра Шмига - [ 2009.05.02 15:39 ]
    Cніжний кальвіль

    1
    Сад старий, і яблук шати
    Не покинув, сам би ліг.
    Гарно в яблуні стояти,
    Де врожай – тягар і свято,
    Під гілляччям, на гіллі.
    Дотяглася ледь, та пізно,
    Впало яблуко ницьма.
    Не даремно Кальвіль сніжний.
    Він, як сніг –
    хрумкий та ніжний.
    Мріє зимно квіт лиця.
    А як смерклося,
    у сінях
    Сніжний Кальвіль в сні осіннім
    Літнім полуднем запах.
    Вже не стрибає на дах.


    2
    Доля самотня саду –
    Стане сліпим на осінь,
    І на сирітський просив
    Зійде яблукопадом.
    Буде по даху гупать,
    Начебто в барабани.
    Слухайте,
    Богом даних,
    Діток,
    сердешний,
    губить!
    В хаті чужій на свято –
    Яблука на обрусі,
    А де нема бабусі,
    В місячнім сяйві босі
    Будуть вночі лежати
    Сироти коло хати.

    3


    Загубилась у яблуках
    Пристанційна провінція.
    Кида барвами райдуга
    В кожний кошик по вінця.
    Із далекого байдуже
    Поїзди у столиці.
    Дві хвилини на райдузі –
    Хмелю яблук напиться.
    Промайне в когось байчина,
    Мов зостатися хоче.
    Тільки тут ще побачити
    Суто Євині очі.



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  4. Тетяна Роса - [ 2009.05.02 11:00 ]
    Любителям кусати з-під куща присвячую :)
    Хочеш вдарити? Що ж, удар,
    Та повір: ти не вмієш бити.
    Для таких, як от я, почвар,
    Кіл осиковий – наче квіти.

    Не вразлива я, бо давно
    Вже живу я на цьому світі,
    Й не таке, як от ти, «воно»
    Зустрічала на цій орбіті.

    Я вмирала уже не раз
    Від болючої рани зради,
    Й вибачала, слабких, я вас:
    Божі тварі, хоча і гади.

    І сама я вже не знаю –
    Чи жива я, а чи примара.
    Але бачу чорну зграю,
    Що гризе твою душу яро.

    То навіщо ж іще мені
    додавати слабкому болю?
    Утопи свою злість у вині,
    Відпусти вже себе на волю.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  5. Юрко Ґудзь - [ 2009.05.02 09:06 ]
    УРОК ІСТОРІЇ або Варіації на тему “Польоту над гніздом зозулі”
    Коли вам скажуть: ви живете
    в найкращому з існуючих суспільств,
    в найгуманнішій в світі державі,
    то знайте: до вас заговорила
    СТІНА

    Коли тобі скажуть: все, що діялось
    в нашій Імперії,
    все, що в ній відбувається зараз,
    все в ній — для твого блага,
    знай: до тебе звертається
    СТІНА

    Коли ж тебе підведуть до СТІНИ,
    обличчям до холодного каменю,
    і, навіть, якщо замість куль
    тобі в потилицю вженуть транквілізатор,
    знай: ще можна встигнути
    на дно свідомості сховати
    окраєць вільної небесної блакиті...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  6. Юрко Ґудзь - [ 2009.05.02 09:52 ]
    Я так довго один...
    **
    Я так довго один.
    Вже дощі
    Білих вишень зламали скерцо.
    На зелений жертовник весни
    Покладу своє серце...

    **
    Позакидало снігом всі дороги.
    Відходять мовчки ночі, дні.
    І поряд з образом святого
    Вінок цибулі висить на стіні.

    **
    Передчуттям вселюдських свят
    Зігрієм душу в ніч зимову,
    І тиху поведем розмову...
    Після параду буде снігопад.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  7. Юрій Лазірко - [ 2009.05.02 00:50 ]
    За звичаєм у нас
    Під неба накривку зірки опалі
    покришуться думками у безмежжя,
    як пір`я придаватимуть дедалів
    вогню словесному.
    За звичаєм у нас
    весну стрічають на лівобережжі
    до того часу як
    на грудях зляже наст
    і можна легко на живе ступати,
    збивати сухостій, з калини
    сопілку вирізати, казематом
    лякати царство сну.
    Триматися в умі
    за дольку помаранчі. Нині
    правиця правлена
    ватагою кумів.
    Це панібра(ля)тство, витворене нами,
    покличе знов на барикади,
    обвішане по совість орденами,
    прикрите спинами,
    дорогу прокладе
    собі і тим, хто пестить владу
    хто за христинами
    піде – він знає де.
    Він знає як і чим з нелюддя люду
    тягнути сік, вкладати шпали.
    Суд не наважиться, Бог не осудить,
    бо весни веснами,
    та звичаї у нас.
    Полярне літо, осінь вкралась
    і так по-рідному
    лягає наст.

    1 Травня 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  8. Тетяна Роса - [ 2009.05.02 00:50 ]
    Хмара
    Вийде хмара на синє подвір’я,
    кине погляд ласкавий донизу.
    Їй назустріч зелене довір’я
    перших трав з-під торішнього хмизу
    гляне в очі з прадавністю звички.
    Піде хмара по воду до річки.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  9. Ірина Білінська - [ 2009.05.01 23:55 ]
    ***

    Час дні снує тоненьким павутинням.
    Хтось грає в щастя, просто - на очки.
    А він з наївним поглядом дитини
    вчить мене любити павучків.

    А хтось хотів би жити й не вмирати
    і ставить перед образом свічки…
    А він невинним голосом дитяти
    вчить мене любити павучків.

    Час летить, прохлопаний в долоні, -
    серед нас багато диваків...
    А він, просто хлопець - суперсоня
    вчить мене любити павучків.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  10. Ніка Достойна - [ 2009.05.01 23:30 ]
    Переоформлення
    повертати – квитки:
    повертатись у каси ранкових вокзалів...
    нам не можна в зворотні адреси зім’ятих листівок;
    дні народжень збігаються з датами видачі
    банківських карток –
    замовляй на кредитні рахунки мене;
    і вшиваємся звідси!

    переводити посмішки –
    колом розплавлених сонцями колій,
    на годину назад – щоб встигати вкладатися в злочин...
    і літати по колу на крилах дітей міжміських повідомлень.
    і за небо – боротись...

    зістригати волосся на пам'ять минулим
    похмільним коханням,
    доки нас збереже у історію чийсь карний кодекс.
    і чекати на потяг в останнє, на завтра, бажання;
    залишатись на потім...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  11. Катя Тихонова - [ 2009.05.01 21:06 ]
    Привіт, акторе!
    Привіт, акторе! Сцена – це життя.
    І навпаки: життя для тебе – сцена.
    Згорни з душі в совок усе сміття
    І розпростуй напружені рамена.
    І грай себе (немов останню роль).
    Хоч епізодом будь, але достойним,
    Бо у житті бува десятки воль,
    Але лише одна вовіки совість.
    Одне єство – не сплямлене, твоє,
    одна ідея, до якої пнешся.
    І кожне слово теж твоїм стає,
    Бо все життя суцільна драмоп’єса.
    Мовчання. Крок. Задума у очах.
    Глядач напружив погляд, струни-нерви.
    Минає все – огида, сором, страх,
    Та не мине твоя любов до сцени.
    Тут все твоє – народження і смерть.
    І справжність теж твоя навіки вічні.
    Все поглина життєва круговерть,
    Але тобі у ній не спопеліти.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (1)


  12. Дмитро Дроздовський - [ 2009.05.01 20:26 ]
    * * *
    Ми всі безмежно одинокі
    Серед холодних гір зими,
    Ми, людожери сіроокі,
    Чекаємо на грім сурми.

    А вітер свище, волоцюга,
    Ховає листя в снігопад,
    Так поховає й мого друга
    І буде сніг, і буде град,

    І буде сад, та не для мене,
    І буде місяць молодий,
    А на мої німі рамена
    Впаде останній лист рудий.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  13. Костянтин Мордатенко - [ 2009.05.01 20:14 ]
    Встановлення пам’ятника Катерині ІІ в Одесі
        В останніх коників, що завтра загинуть,

    Я постою у края бездны
       Я помню чудное мгновенье:

    И вдруг пойму сломясь в тоске,
       Передо мной явилась ты,

    Что все на свете - только песня
       Как мимолетное виденье,

    На украинском языке
       Как гений чистой красоты.

        Вчуся ставленню до життя







    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  14. Алісія Пардус - [ 2009.05.01 17:22 ]
    Свинячий грип
    Нещасні свині!
    Бідні тварини!
    Як почавсь серед них падіж,
    Хоч плач, хоч ріж...
    Тільки не їж!

    Рохкають, хрюкають,
    Хліву вишукують,
    І серце стискає від жалю,
    Як поглянеш на їхнєє сало...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.15)
    Прокоментувати:


  15. Вікторія Сироватко - [ 2009.05.01 16:59 ]
    Вода

    Що єднає цей світ чоловічо-жіночий,
    Чи поділений він на твоє і моє?..
    Непочата вода з четверга проти ночі
    Проти нашої волі живою стає.

    І лікує вона, і втамовує спрагу.
    Ми говоримо з нею на “Ви” і на “ти”.
    Як одна зі щедрот незамінного блага
    Наших тіл і думок наливає плоди.

    Дотягтися до неї і складно і просто,
    Як читати й не відать господнє письмо.
    З нею входимо в світ на хвилинку у гості,
    І з гостей в інший вимір крізь неї йдемо.

    Акробатка вода на планетній арені
    В колообіг річок і судин вируша…
    Унікальність її досі нам незбагненна:
    Рідина, пара, лід – триєдина душа.

    У захмар’я летить, замерзає і тане,
    Омиває глибини і сонячну вись.
    Те, що є і було, все вона пам’ятає…
    Перш, ніж пити її – помолись, помолись…



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (4)


  16. Сергій Татчин - [ 2009.05.01 15:09 ]
    Півсонети
    19
    Гульвіса_вечір мається по клубах:
    парує молодь, нудиться, тупить,
    хмільних жінок цілує в спраглі губи,
    діагностує виразки юрби.

    Від словоблудства – до міфологеми
    про архетипне скурвлення богеми:
    ярмо глямуру – низка зваб_і_згуб.
    А на похмілля [хтиве_і_лукаве]
    ранковий секс, затим коньяк і кава:
    гульвіса_вечір [анти]однолюб.


    20
    Коли космічне серце чоловіче
    замісто крові б’ється на словах,
    тоді безодня ближче, ніж зазвичай,
    і значно глибше власного єства.

    Тоді світи розверсті до основи,
    і з пустоти витворюються знову –
    отут_і_зараз – прямо на очах!
    І ти – у цьому вічному творінні
    [за риму до невільного прозріння]
    жалкуєш, що завчасно не змовчав!


    21
    Глямурна ніч хитається – що лярва,
    в пірамідальнім світлі ліхтарів.
    Моя дорога перпендикулярна
    до всіх доріг, підвладних цій порі.

    У нескінчених вінницьких судинах
    еритроцитом губиться людина,
    її легалізована мета –
    жертовністю [від вечора до рання]
    довести, що поети не останні
    у черзі до редактора_Христа.


    22
    Чумацький Шлях тече Південним Бугом.
    Важкі вози вгрузають у намул.
    Скриплять колеса. Серце крає туга.
    Ропа води освячує пітьму.

    Поет_і_слово – двоє – вдих_і_видих!
    Іти крізь ніч … на місяць віршу вити…
    варіювати з надміру краси…
    форматуватись… вештатись по чатах…
    буденний день молитвою стрічати…
    благоговіти – Господи, єси…


    23
    Шеренги слів шикуються в когорту,
    яка мене боронить від навал
    мовчання.
    А мені на полі Wорду
    навзаєм захищати ці слова!

    А ще – безсилля втілити у мову
    із власним серцем праведну умову:
    не галасуй – живи, пиши і стеж,
    люби жінок, радій, прополюй друзів,
    цінуй себе, віддай належне тузі –
    і до мовчання з часом доростеш!


    24
    Ладнає вудку тихий хлопчик_ранок.
    Ґелґочуть гуси. Риба пінить став.
    В сільській капличці моляться на рани
    жидами розіп’ятого Христа.

    Земне довкілля мружиться спросоння:
    на полі неба квітне сонце_сонях –
    краса непередавана!
    Однак,
    у цьому естетичному безладді
    поети – що шаленці у палаті,
    де хворий словом завше одинак!


    Рейтинги: Народний 6 (5.71) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (103)


  17. Назар Вальчишин - [ 2009.05.01 15:12 ]
    ***
    Прийди у сни і розбуди мене,
    Трояндово, тендітно, пелюстково,
    Спаде на мене щастя осяйне,
    Веселка засміється кольорово.
    А там, у снах, літатимем удвох,
    Нам крил не треба, нас любов окрилить.
    А потім ранок. Закінчиться сон.
    Але на цім не закінчиться диво!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  18. Варвара Черезова - [ 2009.05.01 13:53 ]
    Римований Щоденник Меланхоліка. Запис останній.
    Ріжу вени, немов розрізаю червону стрічку.
    І повіки важкі, і з повітрям втікає сила.
    Це не літо цвіте, то на цвинтар приносять квіти.
    Це не сонце в руках, а із воску тоненька свічка.
    Ти пробач мені, вітре, свої загубила крила.
    Ти пробач мені, світе, не вміла тобі радіти.

    Ти пробач мені все. Ці недоліки. Зриви. Зливи.
    Бо це сяйво згасає, мов день – на поталу ночі.
    А земля не холодна. То просто залегко вдіта.
    Не неси мені золота, краще хай пахнуть сливи.
    Вони личать усім навіженим. Бо я так хочу.
    Не неси мені квітів. Нехай розквітає літо.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  19. Галантний Маньєрист - [ 2009.05.01 13:34 ]
    До уявного портрету
    Юлії ЗотовійЇї темпераменту вистачило би й двом,
    це сильно заводить – на ложі вона цариця,
    а так і не скажеш, ось тільки очей кориця,
    і кава її існування, що лине тобі нутром
    до сьомого відчуття
    містично,
    тому і сниться,
    тому і найкраща, тому і грайлива киця,
    і математично оце не звести в біном,
    а тільки - в мелодії серця, що з іншим б’ється,
    в обрії спільні,
    ландшафти,
    врешті,
    у свій синдром.


    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (4)


  20. Євгеній Нєфєдьєв - [ 2009.05.01 12:05 ]
    Заповіт
    Із глибини віків, мов тіні,
    За нами слідують вони.
    Їх очі каменеві сині
    Холодні зорять. Вартові

    В війні здобутої свободи
    Стоять, закуті у граніт,
    А поряд з ними в знак скорботи
    Палає вогнищем софіт.

    І квіти свіжі у підніжжя
    Хтось вранці тут уже поклав
    Для тих, хто в захист Криворіжжя
    Сміливі серце й душу склав.

    Дві стрічки чорні поміж квітів,
    І на трояндах сніг лежить.
    І заповіт із заповітів:
    «Ви Батьківщину бережіть!»


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  21. Євгеній Нєфєдьєв - [ 2009.05.01 12:06 ]
    Кривий Ріг
    Дай до землі тобі вклонитись,
    Мій рідний краю, Кривий Ріг!
    Сталеве серце мусить битись!
    Здійми чоло своє, Гірник!

    Палкий вогонь твої ливарень
    Романтикою полонить.
    У глибині твоїх копалень
    І день, і ніч життя кипить.

    Веселий шум твоїх майданів,
    Невпинний гуркіт заводський
    І швидкісного гул трамваю, -
    Як все це дорого мені!

    В цій назві гордій все з'єдналось:
    Гірке минуле бойове
    І час теперішній. Здавалось,
    Непростий час, але мине!

    В цій назві скрита непокора,
    В робоче вдягнена шмаття,
    Душа, як синява, прозора
    Й багате фарбами життя!

    Не треба погляд свій ховати!
    Честь і хвала тобі, Кривбас!
    Вік буду я тобі вклонятись
    За доньок і синів - за нас!

    Де дві ріки в одну злилися,
    Мов два життя злились в одне, -
    Тут було варто народитись:
    Десь інде небо не таке!

    Не сперечаюсь, твоя доля
    Не з всіх простих на цій землі,
    Але на все те Божа воля,
    І хрест твій і мені нести!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  22. Ірина Білінська - [ 2009.05.01 12:38 ]
    ЛЮБОВ
    Любов говорить пошепки, а ти
    боїшся тиші глянути в обличчя.
    У гаморі людської суєти
    нема рятунку, тільки сірий відчай.

    Любов приходить спокоєм думок
    і заплітає в серці дивну казку.
    Вона – найвищий у житті урок
    і розумом збагнути її важко.

    Любов говорить ніжністю руки,
    теплом очей і дотиком мовчання,
    і сяєвом окрилює думки,
    І відкриває всі сердечні тайни.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (5)


  23. Олександр Семенченко - [ 2009.05.01 08:55 ]
    Останнє.
    А це останнє. Таке кохання,
    Що оплакував п`яний. Границя.
    Лізе до моїх полутемних кутів.
    З ним було легше.
    Скрипіла піском на зубах.Пам`ять,
    Що прощається з квітнем. Совість.
    Обіймає мої знесилені плечі.
    Так буде краще.
    А це останнє.Прощальний погляд,
    Що ріже мене як масло. Слабкість.
    Так любить грати зі мною.
    Все зруйнувалось.


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  24. Олександр Семенченко - [ 2009.05.01 08:39 ]
    Біжу за тифозним світанком...
    Сповнений тихою сонною радістю,
    Я біг за блідим тифозним світанком.
    Розквітаючи неліпою жалістю,
    Отруївшись своєю гордістю…
    Я збираю життя по пам`яті,
    Мені соромно спати до ранку,
    Я сповнений тихою радістю
    Біжу за тифозним світанком.


    Рейтинги: Народний -- (4.25) | "Майстерень" -- (4.75)
    Прокоментувати:


  25. Лариса Гурська - [ 2009.04.30 23:50 ]
    Весільна ніч
    Спочиває поле зоране,
    Синє небо сходить зорями,

    Сон колише бджіл у вулику,
    Вийшов місяць на прогулянку.

    Явір віттями рукастими
    Гонить хмари, щоб не застили,

    Не ховали чарів ніченьки,
    Вроду лади-чарівниченьки,

    Вроди ніжної-точеної,
    Подарунок нареченому.

    Зорі війками прикрилися,
    І за обрій закотилися,

    Місяць котиться- погецкує,
    Крутить вуса молодецького!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  26. Наталя Терещенко - [ 2009.04.30 21:20 ]
    ІРОНІЯ ДОЛІ
    Гарний ґазда наш Дем’ян -
    Кожен тому свідок!
    Недаремно те ім’я
    На вустах сусідок.
    Він працює день і ніч,
    Сапає осоти,
    Непроста насправді річ-
    Сад у троє соток!
    Він мужчина хоч куди,
    Спортивна осанка...
    Має щастя, як з води
    Дружина Оксанка!
    А вона ж його п’яти
    Й мізинця не варта:
    Вранці жінка, як завжди,
    В офіс - мов на варту!
    Макіяж і манікюр,
    Підбори високі,
    Носа вгору, з дому- пурх!
    По асфальту цока...
    Заробляє, кажуть, теж
    Ксюша гарні гроші.
    Та Дем’янові оте
    Щастя, ніби пошість...
    От сусід його – Хома,
    Має жінку Зіну!
    Безробітня, та дарма!
    Вкалує три зміни!
    Відшкрібає казани,
    Об пісок та камінь,
    Скоромадить, аж дзвенить,
    І пере руками!!!
    У хустиночці завжди
    Нечесана прядка,
    Із відеречком води
    Поливає грядки.
    Колорадського жука
    Збирає рядками,
    Господарочка така-
    Не снилось віками!
    Чим Дементій завинив?
    Що з Оксанки взяти?
    Не шарує бур’яни,
    Пере в автоматі!
    Маски робить для лиця,
    Пілінги та скраби.
    Знав - не звав би до вінця,
    Отаку незграбу!
    Чистотою все сія,
    Постіль- біла льоля,
    Й жінка гарна! Жаль - моя....
    Іронія долі!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (8)


  27. Сергій Могилко - [ 2009.04.30 19:37 ]
    * * *
    Запорошена снігом,
    Щаслива на мить,
    Доки сніг не розтане
    І – сльота в душі.
    А проте хай розтане,
    Хай ліпше стече,
    Аніж душу замерзлу
    Засипати
    Сіллю


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (3)


  28. Сергій Могилко - [ 2009.04.30 19:22 ]
    Незгасимій пам’яті Юрія Покальчука
    Смерть забирає сильних світу сього,
    Геніїв та пророків,
    Бісиків грішних, що з часом
    Сяють ясніше німбів сорока святих разом узятих,
    Бо дорожніми знаками на узбіччі
    Вказують вірний шлях кожному з нас.

    Смерть забирає сильних
    Собі в товариство, щоб було веселіш
    Пропускати через горло напій богів,
    Обмочити кістки мудрістю хорошої витримки,
    До чортиків напитися, щоб не протягти кістляву руку
    За наступним, поки не час.

    Смерть забирає сильних,
    Щоб розділити душу їхню на мільярди пророчого "Я"
    І вселити у кожного, хто шукає вірного шляху,
    Маючи в серцях надію,
    Що смерть ще не скоро протверезіє
    Від п’янкої мудрості генія.


    Рейтинги: Народний -- (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Прокоментувати:


  29. Сергій Могилко - [ 2009.04.30 19:20 ]
    Музика серця
    Притули до мене свою голову
    Послухай яку мелодію настукує серце
    Барабанне соло у розпалі на кардані
    Кров біжить віртуозно струнами-венами
    Горлянка саксофоном видихує повітря
    Пальці бережно торкаються твого тіла ніби клавіш фортепіано
    І все це враз обривається
    Коли ми не маючи грошей виходимо з магазину музтоварів


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.02)
    Коментарі: (1)


  30. Василь Степаненко - [ 2009.04.30 19:23 ]
    Прокрустове ложе
    *
    Хотів би чути й бачити тебе
    І торувати стежку день у день.
    Аби не втрапить
    На Прокруста
    Ложе.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  31. Костянтин Мордатенко - [ 2009.04.30 18:51 ]
    В пошуках солі

    Я встав з колін і небо взяв за зорі.
    М.Вінграновський.


    ------------------------------------------

    В червоній китайці
    простую містом. Світе, дивися –
    ось я!
    Мені розп’яття губ твоїх сниться –
    досі…
    Любов, як жито,
    невчасно зжали з тобою –
    надзелень.
    Я головою кочусь по світу…
    Ґонґадзе…


    Рейтинги: Народний -- (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  32. Микола Левандівський - [ 2009.04.30 17:19 ]
    N_N
    Блискуча й невинна
    Майже нова
    На постелі
    Забула пастелі.
    Прочитала
    Завчила
    Навік прокляла
    Незаміжні думки –
    Акварелі.
    Незабутньо любила
    Виливала зі скла
    Вогкі сльози
    В жаркій
    Пустелі.
    2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Коментарі: (2)


  33. Олена Осінь - [ 2009.04.30 15:36 ]
    Колискова мандрівка
    Ми поїдемо з тобою до Японії,
    Де будинки в небо повростали,
    Де вітри вплелись в стрічки драконові,
    Диво-сакури в садах порозквітали.

    Помандруємо разóм в країни Півночі,
    Де льоди приховують історію,
    Там де сяйво креслить небо Гринвічем
    А весна несе життя теорію.

    Заблукаємо тоді в пісках єгипетських,
    Там де час заснув під пірамідою,
    А вночі по стежках скарабеївських
    Йде Осіріс разом із Ізідою.

    Босоніж пробіжимось собі по Африці
    І тамтамів стук розгонить кров,
    Шкіра кольору і присмаку кориці…
    (Ще не спиться, ну ніяк не спиться).
    А на нас бананові спідниці,
    І круг вогнища – агов, агов, агов!

    Може ще гайнемо в Аргентину
    Де лунає танго на весь світ….
    - Мамонько, давай на Україну,
    Там тополі і вишневий цвіт.

    Там старенька дідова криниця,
    Там весняна радість-туга журавля,
    А під ставом достига суниця…
    Мамо, там мої пісні, моя земля!

    Світ на безліч кольорів розлився,
    Дивних місць, людей, культур, подій…
    Найдорожче ж там, де народився.
    Спи, маленька, спи, мандруй і мрій.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (4)


  34. Олександр Христенко - [ 2009.04.30 14:07 ]
    ЯКБИ Я МІГ

    Якби я міг тебе розвеселити,
    Зітерти сум з обличчя і повік,
    Щоб ти могла співати і радіти,
    І танцювати навіть без музик.
    Якби я знав слова, що як озимі,
    У тебе в серці густо проростуть –
    Я б їх сказав іще у дні осінні,
    Щоб по весні, прокинувшись від сну,
    З них проросли бажання і надія,
    Розтали снігу спогади сумні,
    Нової мрії вітерець повіяв –
    О, як би гарно дихалось мені.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (11)


  35. Влад Псевдо - [ 2009.04.30 14:55 ]
    nnn
    Який раз ті самі граблі,
    Що лоб мав би стати мудрим…
    На ньому ж солоні краплі,
    У ньому – заклята тундра.

    І стрілки покажуть вправо,
    А клинить чомусь на Місяць…
    Літак на воді поставив
    І з трапа кінцівки звісив.

    Нікому немає діла,
    Я – голий, смішний астролог.
    Рахую твої світила,
    Сигнали твої на сполох.

    Годинник пробив дванадцять,
    Не вмієш, хоча б порадься!
    Я зорі, як десять пальців –
    І в рай!
    Мовчи, бо загубиш числа!
    Нам родич з Венери вислав
    На клаптику неба вислів –
    Читай!

    У тебе чужі закони,
    У мене – мої вітрила.
    Я – біла, смішна ворона,
    Якій обрізають крила.

    Не віриш в мої пророцтва –
    Рахуй свої крапки далі!
    Вітрильнику треба лоцман,
    А в мене не ті причали.

    Нікому неясний ребус,
    Ховаю ці телескопи…
    Сплатив всі податки небу,
    Розвіяв за східним попіл…………….

    У Всесвіту строгі жарти:
    Не вмієш ти рахувати,
    Твої неправдиві карти
    Таро.
    І досить уже страждати!
    Ці числа не просто – дати…
    Засміяний сходить фатум
    Чекати

    Горох

    Зоряний…


    Рейтинги: Народний -- (5.36) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (3)


  36. Микола Шевченко - [ 2009.04.30 13:12 ]
    Роздивляюся світлини...
    Роздивляюся світлини,
    ковтаючи слину.
    Морти-натюр - від кутюр,
    гіркоти полину.
    Арт-мистецька мішанина,
    кострубато-вдала.
    Та не знайдеться світлини,
    щоб душа зридала!
    Нестандартно, згоден, бачу,
    пафосом сповито.
    Не ридаю - тихо плачу:
    не талановито...
    Чи то сОбі, з пережаху,
    сам здійняв жердину?
    Що то є талан, невдахо?
    То всі твої кпини...
    Грошенят пішло чимало,
    на одну оздобу.
    І багацько вже придбало,
    хоч ціна у лоба,
    гамселить, осоловіло,
    єврами-нулями.
    Кожне себе уявило,
    бонзо-королями!
    Де ж, сердеги, ви дістали
    гламурної пихи?
    Ніби ж вчора ще латали
    кутюрні проріхи...
    Хвацько-влучно "пропіарить"
    долоня долоню.
    "Тусується" знай, "базарить":
    "Ой, ну шо я гОню?"
    ...А чи ж виходу немає?
    Чи ніхто незнає?
    "Вихід там" - це охоронець
    на двері киває...
    ...Не піду вже роздивлятись
    на оті світлини.
    Кожен ладен помилятись.
    Не вистачить
    слини...

    30.04.09



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (8)


  37. Вікторія Сироватко - [ 2009.04.30 09:48 ]
    * * *
    Як старенький човник ліжко лікарняне
    Уві сні гойдає, у яві гойда …
    Чи Харон управно гоїть мою рану,
    Чи веслує лікар – сива борода?..

    Довго випливає думка із наркозу
    Крізь тумани Стікса на лице бліде.
    Хтось таки повільно розвидняє розум ,
    На чоло долоню спокою кладе.

    Стишені розмови пахнуть валідолом…
    З усієї сили я шепочу теж:
    - Не чекай, Хароне, ти іще не скоро
    На поверхню Стікса весла покладеш.



    * Харон – старий перевізник душ померлих
    через ріки підземного царства.
    - перевозець до підземного світу.
    Стікс – річка у підземному царстві Аїда.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (6)


  38. Олена Осінь - [ 2009.04.30 08:13 ]
    Про цінності
    Пуста, як прірва,
    Змучена до краплі,
    Об душу відбивається луна.
    Дурманом-полином наскрізь прогіркла,
    Ображена, занедбана, сумна.

    Стоїть Вкраїна,
    Похилила голову.
    Страшні думки – куди ж бо вас подіти?
    Немає в світі тяжчого для неньки,
    Аніж безвольні, нерадиві діти.

    Вона ж для них
    Засіяла дубрави,
    Воздвигла гори й море постелила!
    І навіть в мареві страшному не гадала,
    Щоб діти на шматки її ділили.

    Щоби стидилися
    Старенької хустини
    І мови, Богом даної, цурались.
    Не встояти – до верби прихилилася,
    Втомилася, за всі віки втомилася!
    І квіту вже в волоссі не зосталось.

    Згадала, як колись,
    В голодомор,
    Синів і дочок на руках несла.
    І вірила, що буде жить народ!
    Бо в тілі його кров свята текла.

    А що тепер?
    Аж болісно подумати.
    Змарнілі руки притулила до грудей…
    Не визнають, катів шанують… Людоньки!
    Неначе ніж у груди – від дітей.

    Та легше в світі
    Відшукать розраду,
    Чужих країн отримать співчуття!
    Вона ж, старенька, горнеться до мене,
    Бо я ж її, я ж теж її дитя.

    І я пишу.
    Прошу тебе, народе,
    Згадай про цінності, про віру, про святе!
    І хай ще сотні літ червоні маки й ружі,
    Безсмертники і першоцвіт в її вінках цвіте!


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Прокоментувати:


  39. Галинка Лободзець - [ 2009.04.30 00:37 ]
    это вечности правило нам
    что то в жизни хотел изменить
    переправить, убрать перекрасить.
    только жизнь мне нельзя пережить
    только память нельзя приукрасить.

    это вечности правило нам,
    это вечности нам наказание.

    сколько дней в серой дымке сомнений,
    сколько лиц сквозь меня, вдоль меня,
    только образ твой легкий весенний
    запрещу я себе изменять.

    с каждым годом мутнее картинка,
    с каждым вздохом все дальше мечта.

    ты пришла, ты прошла как виденье,
    словно сон, словно сказка, мечта
    и зачем мне тогда то сомненье
    та ли ты, или может не та.

    и в раздумьях свой шанс упустил,
    и в сомненьях останусь навеки.

    если бы знать, если бы видеть все ясно,
    если бы можно все прошлое смыть,
    я любил бы, верно и страстно,
    я бы любил , я бы не смог не любить...

    только прошлого воды глубоки,
    и пути наши неисповедимы.



    один з експериментів, хоча певно не моє, навіть коли ідеї є все таки на рідній пишеться краще


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (4.35)
    Прокоментувати:


  40. Галинка Лободзець - [ 2009.04.30 00:28 ]
    втраченому
    колись забудеш як маму звали
    і постираєш шляхи додому.
    чому для щастя потрібно мало,
    чому душа летить додолу???

    коли забудеш як пахне літо,
    таке дитяче і медо.. пахуче
    колись забудеш.. тоді ж бо хто ти
    серед листків вмира.. падучих??

    там за камінням даремних цілей,
    там за морями розпусних ночей,
    ти вже частинка, ніяк не цілий
    без права голосу, права очей.

    ти загубився, і память стерли,
    і твоє вчора давно забрали.
    маленькі мрії воскpе.. померли
    а твоє завтра ще ж не віддали...


    Рейтинги: Народний -- (4.69) | "Майстерень" -- (4.35)
    Прокоментувати:


  41. Катруся Матвійко - [ 2009.04.29 23:16 ]
    Я Вас люблю...
    Я Вас люблю усім єством своїм,
    На крилах радості підносячись щомиті,
    Замкнувшись в царстві образів і рим,.
    Творю для Вас, у сяйві і блакиті.

    Я Вас люблю усім своїм єством,
    Не боячись померти від любові,
    Не обираючи між світлом і добром,
    Я там, де Ви, де мрії кольорові!

    Я Вас люблю єством своїм усім,
    Здається, так любити неможливо!
    Життя стає жорстоким і пустим
    Без Вас. Мов непотрібна злива.

    А скільки в ньому болю і жалю,
    І серце у неспокої невільне...
    Я Вас єством усім своїм люблю.
    Навічно, особливо й дуже сильно!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Прокоментувати:


  42. Іванка Кушнірук - [ 2009.04.29 23:47 ]
    Трьом подругам
    я дихаю книжками.
    нам не бракує меж.
    ця воля не лише між нами,
    ти можеш відчувати теж/те ж.
    +
    випльовуючи зайве,
    вдихаєш ти нове.
    не всотуй той цвіт мальви -
    він сам тебе знайде
    +
    красиво тут ходити,
    абстрагувавши морг
    навчи мене любити
    віддам тобі твій борг
    +
    ...


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Прокоментувати:


  43. Іванка Кушнірук - [ 2009.04.29 22:18 ]
    Незнайомому
    а він на кобзі...літав,
    і тишу сутінок ...переспівав.

    волі у голосу хотіла позичити,
    а з пальців послуху закликати.

    коритись у струн вчилася,
    сліпою бачити хотілося.

    свободу вітру грати щиро,
    вдихати музику щасливо,
    і оживляти мертво спляче
    бажаю я тобі,юначе!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.08) | "Майстерень" 5.25 (5.13)
    Коментарі: (2)


  44. Лариса Гурська - [ 2009.04.29 21:57 ]
    ***
    Я знову зраджую тебе,
    Не каюсь,
    І знову в літеплі очей
    Купаюсь.
    Тулюся до щоки - яка
    Гаряча!
    Нуртує-стогне кров палка
    Юнача.
    Волосся льон ясний пере-
    бираю
    Що буде – знати не дано,
    Я ж – знаю!
    Тому і зраджую тебе
    З тобою.
    Якого стріла я колись
    Весною.
    Байдужий час забрав любов –
    Всесильний!
    І я цілую наш портрет
    Весільний...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (6)


  45. Олександр Христенко - [ 2009.04.29 17:04 ]
    БІС В РЕБРО
    Сивина притрусила волосся,
    Наче попелом від сигарети,
    А мені ще здається і досі:
    Я – молодший за власні портрети.
    Ще наснага пульсує у жилах
    І бажання потроює сили,
    По весні прокидається тіло:
    Біс в ребро – і літаю на крилах!

    Лиш одна дошкуляє проблема:
    Молодіють з роками дівчата,
    Їхні ковзають очі повз мене –
    Я для них застарий, наче тато.
    А жінки підходящого віку
    Мають цілий причеп на додачу:
    Кілька шлюбів, романів – без ліку,
    Чи дітей і знервовану вдачу.

    Доки розум міркує завзято,
    Серце знову потрапило в сіті
    І бурхливе, хвилююче свято
    Не дає безпідставно сидіти.
    Ніби в юності – знову лечу я
    На побачення, втративши спокій,
    А ночами для Неї віршую
    І кохаю, забувши про роки.


    Рейтинги: Народний 5.39 (5.51) | "Майстерень" 5.38 (5.42)
    Коментарі: (11)


  46. Марія Дем'янюк - [ 2009.04.29 16:16 ]
    Зіроньці...
    А ти мені посміхалася,
    Промінчиками бавилася,
    І в очі зазирала,
    Бо щось казати мала.

    Про те, як зорі граються,
    Хмариноньки вітаються,
    І на серпанку місяця
    Казкові сни гойдаються.

    Як ніч бреде стежинками,
    У чорній сукні бархатній,
    І в брошечці з бурштинками
    Сяють сузір‘я знакові.

    Тополя як задумливо
    На небо поглядає,
    Рахує білі зіроньки
    І в самоті зітхає...


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  47. Михайло Підгайний - [ 2009.04.29 15:58 ]
    8365 сонце
    якось сонце завітало
    в край печалі і пітьми,
    в край, де світла бракувало,
    де між сірими людьми

    жив художник і ночами
    натюрморти малював
    тільки сірими тонами,
    адже інших він не знав...

    сонце швидко розігнало
    всю пітьму і всі печалі...
    сірих фарб тепер замало
    він творитиме надалі

    повні барвами картини.
    ти йому відкрило очі,
    він ридає мов дитина –
    він тепер не в’язень ночі.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (11)


  48. Олена Осінь - [ 2009.04.29 14:30 ]
    Донечці
    Сміється дівчинка. Промінчики в волоссі,
    В кучериках сховалася весна.
    Дитя радіє й ноженятком босим
    В калюжі теплій сонце розганя.

    Усе для неї: і тепло, і квіти,
    Й крилатий піднебесний змій.
    Летить між хмари, заграє із вітром...
    А поруч татко, теж радіє їй.

    І змій летить, дитинством розфарбований,
    На райдугу приліг собі, спочив.
    А дівчинка щаслива і схвильована, -
    Їй тато керувати доручив.

    Так зосереджено, серйозно і упевнено
    Мотузочку тримає у руках.
    І сині очі в світ чимдуж відчинені –
    Ій підкорився дивовижний птах!

    В житті не все так легко підкоряється,
    Й буває важко стримать буревій,
    Та він підтримає – і крила не зламаються,
    Він буде завжди поруч – батько твій.

    Тож усміхайся, світле, ясне сонечко!
    Весна щаслива теж, на твій манер.
    Тримай міцніш кермо, маленька донечко,
    Ти учишся літати відтепер.


    Рейтинги: Народний 5.44 (5.49) | "Майстерень" 5.25 (5.58)
    Коментарі: (3)


  49. Вікторія Сироватко - [ 2009.04.29 11:25 ]
    МОРСЬКИЙ ЛИСТ

    Безмежні володіння сюзерена*
    Я оглядала верхи на киті.
    Свій синій голос втратила сирена,
    Щоб не змогла я збитися з путі.

    Легенько хвилі підкидали чайок,
    І знов ловили доторки крила.
    Мій китоплав до берега причалив,
    Щоб я із нього зістрибнуть могла.

    В обіймах сну було волого й жарко.
    Немов папір поштовий – небеса.
    Щось намагалась видовжена хмарка,
    Немов перо гусине, дописать.

    *Сюзерен – великий феодал-сеньйор, що був господарем над васалами.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (8)


  50. Леді Ней - [ 2009.04.29 11:28 ]
    ОСІННЄ
    Сум золотавого листя
    Відіб‘ється в дзеркалі літа.
    В сонне ввірветься місто
    Звіром голодним, вітер.

    Надовго приб‘ється приблуда,
    Зостанеться зимувати.
    І стануть холодними люди,
    І як тебе розпізнати?

    Вже місто в густих туманах
    Ховає своє обличчя.
    І ночі терпка омана,
    А сни у них наче пророчі.

    За вікнами осінь судомить,
    Дні, як листи гортає.
    І стежки до мого дому
    Від тебе сніги замітають.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (6)



  51. Сторінки: 1   ...   1499   1500   1501   1502   1503   1504   1505   1506   1507   ...   1828