ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Богдан Манюк
2026.06.28 15:32
Сновидіння — схлип свічада,
що сміялось у минулім.
Тягне нитку Аріадна
крізь печалі наші — чули,
як шепоче нитка-змійка,
шлях обмотуючи звитий?
Скільки снів — пробуджень стільки,
а з минулим все ж не квити

Євген Федчук
2026.06.28 15:23
Йшов чоловік по дорозі, уже притомився.
Бачить, річка попереду, там село видніє.
Тож у нього відпочити зродилась надія.
Прискорив він свої кроки, до річки спустився.
Через річку місток лежить, а вздовж річки верби.
Можна в вербах відпочити. За річку

Артур Курдіновський
2026.06.28 15:21
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Серце смутком зморене, горем розіп'яте.
Посеред нещирості сірого туману
Ніжна ця мелодія стане талісманом.

Сил немає дихати, вірити, чекати...
Увімкніть Бетховена! "Місячну" сонату!
Кришталева музика - п

Борис Костиря
2026.06.28 13:10
Лютує дикий ураган
І зносить все навколо,
Немов убивця-уркаган.
Він грає з нами в поло.

Стихія люта потряса
Твердині і основи.
І похитнулись небеса

хома дідим
2026.06.28 10:42
знову цей червень хмарний
зі своїми осоннями
вивуджує тебе мов рибину
із глибини
ти не знаєш чого
може там інший світ
світліше щось
що ти знаєш

Віктор Кучерук
2026.06.28 07:33
Не загладити провину,
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.

Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати

Ірина Вовк
2026.06.28 07:18
Розділ VIІІ. ЧОРНИЙ ЯР САНЛІСЬКОГО ЛІСУ «Тому, хто тримає моє серце у своїх долонях. Раулю, я пишу ці рядки латиною – мовою, якою мої судді виголошуватимуть нам анафему, але пишу їх кров’ю свого серця. Коли ти читатимеш це, я буду серед королівського

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юрій Лазірко - [ 2021.12.07 03:36 ]
    з добрим днем
    з добрим днем
    прощайтеся зі сном
    все минулося
    та світ чекає вас
    хліб
    не тіло
    кров
    ще не вино
    щиро дякуйте
    за світло в головах

    видих вдих
    нагадує
    живі
    тож увіруйте
    у кожну Божу мить
    тінь хмарини
    нишкне на траві
    та не вигорить
    надія між людьми

    не зі слів
    складається
    душа
    та вони у ній
    мандрують і ростуть
    я би їх там
    довго не лишав
    хай стають крильми
    арканом на мету

    раз-у-раз
    крокуймо до зірок
    там за тернями
    наснага для легень
    ви для себе
    камінь і пророк
    спотикається
    об вас
    цей добрий день

    з добрим днем
    із тінями на зріст
    з чистим наміром
    і вильотом наскрізь
    з тим
    що видно
    стало нагорі
    хто світився в ніч
    а хто за ніч згорів

    з добрим днем
    із вікнами без ґрат
    з колообігом
    у рукавах судин
    з поцілунком
    золотим від втрат
    розуміючи
    такий ти не один

    8 Грудня 2017


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  2. Юрій Лазірко - [ 2021.12.07 03:19 ]
    нам не торкнутися
    так мало статися
    хай кажуть люди
    серденько птахою
    збилося в грудях

    збилося вибилось
    та не на волю
    ніби все вицвіло
    наче все колить

    колами ходимо
    кола зрізає
    те що не виросло
    та знемагає

    що не забулося
    і не збулося
    ходить по осені
    милостинь просить

    інші літатимуть
    світом цим білим
    зорі збиратимуть
    що не згоріли

    сонце вмиватиме
    зранку їм вікна
    світлом небаченим
    поки не звикнуть

    ти не наважишся
    я не зумію
    сумніви вигнати
    amore mio

    серце очистити
    з болю і щему
    руки заломлені
    спалені теми

    тиша вибаглива
    дихає з нами
    нам не торкнутися
    більше губами

    нам не торкнутися
    більше губами
    нам не торкнутися
    чуєш кохана

    7 Грудня, 2017


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (2)


  3. Олена Побийголод - [ 2021.12.06 21:17 ]
    1872. Бунт
    Із Миколи Некрасова

    ...Як вихор скаче пан з Рязані,
    явився: бунт у всій красі.
    Він висварив як слід буянів -
    і впали на коліна всі!

    Нагнавши холоду гарячим,
    пішов звитяжець по рядах,
    щоб цим навколішках стоячим
    коліном дати по зубах...

    (2021)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  4. Марія Дем'янюк - [ 2021.12.06 19:42 ]
    Зайчик радісно гуляє
    А у лісі рано-вранці
    Вовчик полював на зайця.
    Зайчик вдів біленьку шубку,
    Хай у вовка гострі зубки
    Він його не відшукає,
    Вухань радісно гуляє.
    Куцохвостий, косоокий,
    Плигає у різні боки.
    Вовчик дивиться похмуро:
    Під сосною кучугура.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  5. Володимир Невесенко - [ 2021.12.06 14:41 ]
    Сон

    Приснилось таке, що й повідати грішно –
    ні сп’яну, ні здуру, а так...
    Явились чорти: піднімайся, мов, спішно,
    не трафив іще поки шляк!
    Ти щось там писав про війну і скорботи,
    отож-бо не хнич, не дрижи.
    Скоріш роздягайся! І що́ ти, і хто́ ти,
    і що у душі – покажи!..
    Хапають за руки, штовхають у спину,
    до крові роздерли вуста.
    Я ж вивернув душу, неначе торбину:
    мовляв, ось – дивіться – пуста!
    Оце і у весь мій, кажу їм, набуток.
    Чого ви хотіли іще?
    Ось – кров закипіла, і нервів ось – жмуток,
    і губи роздерті, і щем.
    Ось – жа́лю до горя і трішки любові.
    А що ще потрібно душі?
    Все інше – у серці, у думці, у слові,
    а ще – ось книші у коші...
    Аж тут один кинув: «Доволі облуди!
    Давай-но без сліз і вимог!..»
    І пучкою ткнув у слабкі мої груди,
    і крикнув зі злістю: «А Бог?
    – Ти нас, – верещав, – не збивай з пантелику:
    Дограєшся, чорт забери!
    Чи, може, не ти нещодавно Владику
    Небесного звав ізгори?
    – Де Бог твій? – кричить. – Я питаю востаннє!..»
    І в ухо зі злобою – хрясь!
    Я рухнув, неначе вівця на закланні,
    небритою пикою в грязь...

    Чорти тупотіли копитами бучно,
    схилялись, чи я ще живий,
    і всі мої вади звіряли поштучно,
    і вносили в зошит новий.
    «Не час нам із ним тут вести перемови», –
    сказав найстаріший з чортів.
    І глухо кректав і насуплював брови,
    і щось раз у раз бурмотів:
    «Хватайте його, волочіть на узбіччя –
    нажився, негідник, сповна.
    Зв’яжіть йому руки, накрийте обличчя –
    заждався його Сатана...»

    А я у собі чую втому велику –
    невже мій кінчається вік?..
    І тут прокидаюсь від шуму і крику –
    дружина штовхає під бік:
    «Вставати пора, не спізнився б ти, любий,
    будильник давно відзвенів...»
    І враз відсахнулась: «Чому в крові губи?
    Чому ти отак помарнів?..»


    4-6.12.21


    Рейтинги: Народний -- (5.59) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (2)


  6. Ігор Шоха - [ 2021.12.06 13:17 ]
    Секрети творчої кухні
    IПомітити поезію найлегше,
    допоки є крилаті фрази... і
    метафори, ремінісценції,
    біблійні і живучі аксіоми,
    язичницької оргії фантоми,
    цитати, рими, тропи, рубаї –
    відомі істини... і тим не менше
    усе доречне у містерії,
    та ритміка кульгаючого трешу,
    буває, заяложує її.

    IIПіїти мають інші пієтети
    і є на те олія в голові,
    аби імітувати ті секрети,
    якими володіють візаві,
    відомі за ознакою таланту,
    манери, стилю, тону, словника...
    і як не намагайся повторяти,
    що не мели, а му́ка – не мука́.

    IIIЄдине розуміють дилетанти –
    своє творити не така й лафа,
    та не болить нікому голова,
    що мухи і котлети – це окремо...
    і як не захищай свої права,
    птахами розлітаються слова
    поміченої фабули... і теми.

    12.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (1)


  7. Олександр Сушко - [ 2021.12.06 11:54 ]
    Інфернальне
    Тиша...ні звуку .. скрута в кишенях свище -
    Вклала останній гріш у свою державу.
    А на печерськім троні сидить небіжчик,
    мертва вода обціловує лик блідавий.

    Кинувши хрестика, йду цілувати руку
    Обраному по приколу царю паяців.
    Коло замкнулося. Годі чекать рятунку,
    Смерті не відкушу і шматочка пальця.

    Годі тинятися сайтами безпритульно
    І витискати з очей читачів вологу.
    Той, хто смоктати обвикнув від влади дулі -
    Зомбі ходячий, що втік поміж люди з моргу.

    Не повернутися в рай із потойбіччя,
    Не відігріти талант горнятком чаю
    Виборчі урни до себе мерців кличуть
    Предків моїх нерозумних з могил піднімають...

    6.12.2021р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  8. Віктор Насипаний - [ 2021.12.06 08:15 ]
    Закони фізики


    Урок останній. Сил немає.
    Петрусь на фізиці дрімає.
    Хапає сон обох із другом.
    Аж тут як гаркне хтось над вухом.
    Підняв учитель друзів сонних,
    Питає фізики закони.
    Малий встає ліниво й кволо,
    Бурмоче щось, бо стисло горло.
    По класу зирка. Та на лихо
    Сидять усі, як миші, тихо.
    - Скажи хоча б ім’я! Подумай!
    Ну хто закон якийсь придумав?
    Стоїть, як стовп. Мовчати ліпше.
    Та ляпнуть хочеться мудріше:
    - Конкретно я не зміг згадати.
    Якісь, напевно, депутати…
    05.12.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  9. Олександр Сушко - [ 2021.12.06 08:47 ]
    Не журіться!
    Смерть - сурйозна справа, а не блаж,
    Опинився, раптом на межі я.
    Буду брати рай на абордаж,
    Бо із пекла вигнали втришиї.

    А виною те, що я святий,
    Согрішив раз тищу (це дрібниці).
    В королев опуклі животи...
    Ох любив я мавок білолицих!

    Сам Ерот кричав: - Вот ето да-а-а!
    Навіть я не маю стільки хисту!
    Для геєнни ж, бахур - це біда!
    Повтікали сонмища нечистих.

    Та коли мене уздрів Петро,
    Дременув в кущі чимшвидш від брами.
    Я ж пішов у рай творить добро,
    До святенниць, трясця їхній мамі.

    Хоч земне життя -. це колючки,
    А сімейні справи - поле бою,
    Не журіться, милі жіночки!
    У раю зустріну вас з любов'ю.

    06.12.2021 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  10. Віктор Кучерук - [ 2021.12.06 05:45 ]
    Моє життя
    Моє життя – це дар за доброту,
    Передчуття, турботу і тривогу, –
    За суєту невтомну і круту
    Мою дорогу сходження до Бога.
    Моє життя – це в серці вічний щем
    І на душі таємності покрови, –
    Моє життя заквітчане іще
    Яскравими сузір’ями любові.
    Моє життя – це плата за тепло,
    За радість стріч і розставань всіх смуток, –
    За все, що вже в минулому було,
    Та все оте, що тільки має бути.
    06.12.21




    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  11. Тетяна Левицька - [ 2021.12.05 21:29 ]
    Крок
    Розпочинався весело роман,
    Скінчився безутішно— драмою.
    Необережне слово і вулкан,
    З глибин душі назовні магмою.

    Від любощів до ненависті — крок.
    Давно не дарував лілеї ти.
    Порвався швидко щастя ланцюжок,
    Не запаяти і не склеїти.

    А винного шукати марна річ,
    Як в темній спальні чорну кішечку.
    Скажи мені відверто віч-на-віч,
    Чи ти любив її, хоч трішечки?

    05.12.2021р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  12. Юрій Лазірко - [ 2021.12.05 21:59 ]
    вiче з янголами
    троє нас
    набралося на віче
    на безлюдді повному
    корчма
    де за біль
    розносить вина
    відчай
    павутиння тче
    в кутку
    зима

    ми сиділи
    словом ворожили
    згадували
    мертвих
    і живих
    той
    праворуч
    янгол білокрилий
    ну а зліва
    той
    що не із них

    ми давали раду
    рубіконам
    істину втопивши
    у вині
    білий
    голови стинав
    драконам
    ну а чорний
    греблі рвав
    у сні

    ми ділили
    землі і щосили
    намагалися накрасти зір
    ранок запалив нам
    білокрилий
    сонцем закрутив
    той чорний звір

    стали на порозі
    шкода часу
    кожен залишився
    при собі
    білому бракує
    трохи басу
    ну а чорний
    менше би
    хрипів

    попросив я
    щастя всім
    у Бога
    неба
    непокритого свинцем
    білий каже:
    що тобі від того
    ну а чорний:
    що мені за це

    12 Жовтня, 2017


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  13. Юрій Лазірко - [ 2021.12.05 21:00 ]
    тут i там
    назбирав доріг
    осінній день
    у торбину виткану
    зірками
    не забрав мене
    туди лишень
    де міняють
    серця стук
    при брамі
    на сльозу з очей
    і білий пух
    для якого
    не існує
    вітру
    де немає слів
    що ріжуть
    слух
    ні думок
    збентежених
    ні титрів
    тільки ходить
    босоніж душа
    називає травами
    тумани
    не шукай там всіх
    які лежать
    там немає
    вигоди
    ні планів
    то ж ходи
    по колу
    чи літай
    чи співай
    про себе
    алілуя
    і пригадуй
    де колись був рай
    по якому серці
    він кочує
    і які гріхи
    відмолить біль
    а з якими
    неможливо спати
    знай
    що рай той
    тліє у тобі
    понад пеклом
    спокоєм
    багатий
    знай
    що ти для нього
    храм
    прихисток
    останній
    перехрестя
    де переплелися
    тут
    і там
    гроно
    янголів
    і зграя
    бестій

    22 Вересня, 2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (2)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2021.12.05 21:42 ]
    Стриптизерка зима
    Землю вкрив сніжечок де-не-де,
    Залишивши острівки зелені,
    І зима розпатлана бреде,
    Оголившись майже дерзновенно.

    Усміхаються собі з-під вій
    І берези лагідні усюди,
    Виставили разом голі груди,
    Щоби спокусився вітровій.

    Він їх пестить, щипле і стиска,
    Аж заходять зашпори вечірні.
    Як султана владного рука,
    Він усим їм відданий і вірний.

    І юрба сміється недарма,
    Веселяться захмелілі люди:
    Завітав у гості цицень-грудень,
    Й стриптизерка радісна зима.

    5 грудня 7529 р. (Від Трипілля) (2021)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  15. Євген Федчук - [ 2021.12.05 19:48 ]
    Аларіх
    Готи Рим узяли у облогу.
    Уже вдруге збентежений Рим.
    «Вічне місто» полишили боги,
    Відвернулися від його стін.
    У пихі своїй горді римляни
    Геть забули вже, що таке страх.
    І що помста за завдані рани
    Ще живе у безправних рабах.
    Що не лише вони мають право
    Плюндрувати чужинські поля.
    І що їхні походи криваві
    Відомстяться колись. Бо земля
    Кажуть, кругла. І помста настала,
    Он вона попід стіни стоїть.
    Військо варварів-готів чимале,
    Все навколо вогнями горить.
    Рим принижень таких не згадає
    Ще із галльських далеких часів –
    Дикий варвар під стіни горлає,
    Вимагає покори й дарів.
    І зігнув Рим принизливо спину,
    Посланців до Аларіха шле,
    Щоб він місто в спокої покинув,
    Не чинив «місту вічному» зле.
    Вже бундючний Аларіх чекає,
    На послів погляда звисока.
    Їх той погляд звіриний лякає,
    Грізний меч теж ляка у руках.
    Та вони не показують виду,
    Кажуть: «Рим є кому захистить.
    Коли всі проти варварів вийдуть,
    То ніхто їх не зможе злічить!»
    Та Аларіх у відповідь мовив:
    «Краще трави косить, як густі!»
    І додав: «Як не хочете крові,
    Балачки свої киньте пусті.
    Я піду, як візьму ваше злато,
    Ваше срібло та ще всіх рабів.
    Та врахуйте, що довго чекати
    Я не буду!» - і блиснув з-під брів.
    Посланці з ляку мовили лише:
    «Поясни тоді нам до пуття,
    Що ж ти римлянам тоді залишиш?»
    І Аларіх промовив: «Життя!»


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (2)


  16. Олександр Сушко - [ 2021.12.05 19:15 ]
    Роси, сльози і кози
    То шо, колеги? Здрастє! Прозит!
    Є в мене плавки із начосом.
    Знайшов у баби їх, на возі,
    Коли стояв в похилій позі.
    А кум-глитай жує кокоси,
    Ще трохи - і почине в бозі...
    А в хаті, прямо на підлозі
    Вляглася гола й боса осінь.
    Стікають струменем по носі
    Здорові, наче сливи, сльози.
    Піду, побігаю у росах
    У парі з другом-ескімосом.
    А, може, ліпше на морозі
    З беззубим песиком-барбосом?
    Його бояться навіть лосі
    І в Гондурасі, і в Давосі!
    Е ні! Я хорий та гундосий,
    Бо спав у клуні голомозий.
    Тож вип'ю пива кінську дозу
    Та жінку потягну за косу.
    А може, вірш писати досить,
    Бо муза з розпачу голосить?

    Прошу дописати цей "шедевр"


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (2)


  17. Юлія Івченко - [ 2021.12.05 18:08 ]
    ****************************
    І коли ковід торкається її голубої зими,
    ця жінка читає книгу « Галя без голови».
    Подейкують, що в неї інколи кров із живиць,
    що в неї замість канапи — повно сухої трави,
    що чоловік червоний часто вертає з пивниць.

    Що, б’є, чи лає, чи, хто досконаліше знає,
    що там у їхньому космосі від гір святого Синаю
    і які подарунки готують дітям на Миколая?
    Вона ворожить на каві, за хвіст мрійливий сон хапає,
    бо дерева розчахнули груднем вікна її трамваю.

    Я дивлюся на неї. Нічого такого. Пересічна.
    Волосся — до пліч і погляд колеться січнем.
    Але вчора на гілці її руки запалала зернинка свічки…
    Певно, вона долала в собі набридливі протиріччя?
    І мені здалося, що вона гукає мені:
    — Смерічко!

    Таких, як вона, у цьому місті — море бездонне.
    Вони виживають шхунами в океанах іроній,
    Вони — звичайнісінькі: покірні поглядом та безборонні,
    Самооцінка — занижена! Душі на шляхетність — голодні!
    Вони, як, кажуть, білі сороки — не в моді...

    Коли у мені починають плавати такі, як в неї сумні сомИ,
    самій, часом, здається — я теж, мов Галя без голови…
    Юлія Івченко. 5 грудня 2021р. Київ.












    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  18. Віктор Кучерук - [ 2021.12.05 07:20 ]
    На роздоріжжі
    До різних витівок зими
    Заздалегідь були готові, –
    Самі в собі сховались ми,
    Пойняті холодом раптовим.
    Кінця і ліку вже нема
    Різноманітним перешкодам, –
    Нагнала холоду зима
    В серця, стосунки і природу.
    Чому береться на мороз
    При цілковитому безсніжжі,
    Не знаю я і ти також,
    Раз німота на роздоріжжі…
    05.12.21


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  19. Олена Побийголод - [ 2021.12.05 07:58 ]
    1876. Як удаються в переполох
    Із Миколи Некрасова

    Міг би писати, є вдосталь гарячності,
    тільки - утримує ляк:
    не перетнути би межі обачності!
    Й збутись не можу ніяк...

    Вранці я був біля селища рідного,
    там, де ростили мене;
    стислося серце від смутку завсідного,
    й збігло на думку питання одне:

    в нас, кажуть, - часу нового становлення,
    руху, ідей та надій;
    що ж не помітні прикмети оновлення
    в бідній вітчизні моїй?

    Ті ж самі наспіви тугу нав’язують
    в цих нескінченних полях,
    і про терпіння так само розказують
    пастві попи по церквах.

    Й досі в мужицтва, уже ніби вільного, -
    звершень та успіхів брак.
    В чому ж секрет благоденства суспільного?..
    Й крук мені крякнув: «Дурак!»

    Я шугонув його; всівся він плямою
    на телеграфні дроти.
    Може, на мене донос телеграмою
    хочеш відправити ти?!

    Думка дурна, та є сенс у рішучості:
    звів я рушницю в ту ж мить.
    Постріл - і крук не уник злої участі!
    Дріт телеграфний дрижить...

    (2021)


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати:


  20. Ігор Герасименко - [ 2021.12.04 21:39 ]
    Любові
    Нехай зима лякає саваном –
    коханням огняно осяяна
    і променисто храмом Троїцьким –
    душа-джерельце не замулиться
    і не замерзне, мов на вулицях
    пора не листопаду – пролісків.

    27.11.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  21. Ніна Виноградська - [ 2021.12.04 19:09 ]
    Колос любові


    Земля чекає снігу – ковдри, хустки,
    Щоби зігріти зерна і коріння.
    Щоби весною не постала пустка,
    А проросло посіяне насіння.

    Щоб ми зібрали хлібні урожаї
    Й до столу мали свіжі паляниці…
    Дощами осінь плаче нині в краї,
    Родини вечорами у світлиці.

    Горить вогонь у грубі чи в каміні
    І зігріває всіх матусин голос.
    Найголовніше, щоби у родині,
    Був повен щастя і любові колос.
    04.12.21


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  22. Ніна Виноградська - [ 2021.12.04 19:50 ]
    Безсніжжя


    Цілий день плакав дощ за вікном,
    Гілка вишні тулилась до шибки.
    Листопад відгуляв і давно
    Ми не бачили снігу і дрібки.

    Червоніє калина в саду,
    Світять з гілочок яблука білі,
    Іграшкові, в туманнім меду,
    Упадуть вже колись в заметілі.

    Як надовго заляжуть сніги,
    Заховається песик у буду.
    Отоді віддадуть нам борги
    Дні морозні, що світ нам остудять.

    Тільки душі не вистудять, ні,
    Нам ще треба дожити до миру…
    Мерзнуть наші сини на війні,
    Вороги точать смерті сокиру.
    04.12.21


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  23. Віктор Насипаний - [ 2021.12.04 16:09 ]
    Більше грошей

    Стріла жіночка циганку. Та просити стала:
    - Дай, красуне, трохи грошей. Я би погадала.
    Бачу, ти хороша, щедра. Не як інші люди.
    Правду всю, побачиш, скажу. Що було і буде.
    Як реп’ях, вчепилась вперта. Жде. За руку тягне:
    - Щось питай, кажи, ділися! Легше, краще стане.
    Та спинилась. Щось гадала. Як вчинить мудріше?
    - Що зробити, щоби в мого грошей стало більше?
    - То непросто! – шепче хитра. – Є одна причина.
    Вихід є. Але за це ти “сотню” дать повинна.
    Жінка хоче і не хоче: - Може, двадцять досить?
    Ця ж поживу нюхом чує! Вперлась. Більше просить.
    “Сотню” хапнула, сховала. Враз щебече радо:
    - Із грошима буде краще. Дам тобі пораду.
    Коштів стане в мужа більше. Що тут мудрувати.
    Як не будеш, жінко, в нього гроші забирати.
    04.12.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  24. Роман Миронов - [ 2021.12.04 12:51 ]
    Розпатраний спокій гірких передмість...
    Розпатраний спокій гірких передмість
    В пітьмі моїй оселився.
    Я зовсім непрошений, пасмурний гість,
    Я в домі своєму вицвів.

    Я роз'єднав нестерпні кордони
    І розбудив жар-птаха.
    Хтось купляє в інеті трони,
    А хтось є просто невдаха.

    Розколотий спокій гірких передмість
    Та жовте болото болю.
    Хай стогін покійних мені розповість
    Про те, що я був з тобою.

    01.04.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.39)
    Прокоментувати:


  25. Олександр Сушко - [ 2021.12.04 10:27 ]
    Буде що буде!
    У слоненят слонихи є й слони,
    А в письмаків - читців манюні товпи.
    Тому, колего, їх ти не жени,
    А чемним будь, мов денді із Європи.

    Бо нині читачі - це дивина!
    Релікти! Нонсенс! Риби кистепері!
    В ціні реклама, комікси. Хана
    Прийшла читцям! Всіх випхано за двері!

    Але (о диво!) вранці тридцять книг
    Придбали в мене друзі за доляри.
    Я в шоці! Бо таке чинити гріх!
    Купують нині сало та омарів!

    На столику убивчий спотикач,
    Хропе під боком муза сухоребра...
    Допоки є хоча б один читач -
    Писатиму. Хоч знаю, що не треба.

    04.12.2021р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  26. Ігор Терен - [ 2021.12.04 10:02 ]
    Чорний сон
    Приснилося, – один долаю гору
    високу аж до неба, льодяну
    і падаю у чорну ніч як море
    минулого, у моторошне вчора,
    у в’яжучу його трясовину.

    І знову піднімаюся уперто,
    аби не опинитися на дні,
    і розумію – все це уві сні...
    усе одно не хочеться померти,
    колись, такому юному мені.

    Прочумався, а на душі ще важче...
    минуле промайнуло, відійшло,
    зів’яло, наче скошене зело...
    помилуй, Боже, душу горопашну
    за те, що нині їй уже не краще
    від того, що неначе й не було.

    12/21


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  27. Віктор Кучерук - [ 2021.12.04 09:00 ]
    Звички
    Як струмливим електричкам,
    У стривоженій імлі, –
    Не вдається зникнуть звичкам
    До очікувань жалів.
    Сподіваючись на жалість,
    Пишу вірші без пуття
    То про болі, то про в’ялість,
    То про мертві почуття.
    Так гнітивсь без поцілунків
    І від горя помирав,
    Що вже хочу порятунку
    Від оцих безглуздих справ.
    Помарніло трохи личко
    І утома є від слів, –
    Не зникає тільки звичка
    До очікувань жалів.
    04.12.21



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  28. Віктор Насипаний - [ 2021.12.04 00:05 ]
    Буває

    Начальник злий, бо я дзвонив. Сказав йому якраз,
    Не йду до праці, бо моя зламала два ребра.
    Волає шеф: - При чому ти? Приплів іще ж її!
    - При чім тут я? Та в тому й річ, що ребра ж то мої!


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  29. Ігор Шоха - [ 2021.12.03 20:53 ]
    Розворот на повороті
    На площі революція шумить...
    пародія Майдану на параді,
    де майже біля кожного стоїть
    поліція... і майже кожну мить
    відлунює овація у Раді.

    Що не кажи, а це переворот
    у вивернутій голові на зовні...
    посереди́ні – медіа й народ:
    на видноті – ідейний патріот,
    а у тіні – зелені і червоні.

    Девіз у параноїка, – завжди!
    гіганти мислі на чужому боці...
    кого лише не винесла сюди
    юрма: пролетарі, опезежопці,
    аґенти всюдисущої орди.

    Але чого боятися, дивіться, –
    верховний Ося, а не їхній Кіса
    видумує майбутнє Newukraine,
    рятує голодуючих дітей,
    будує кілометри комунізму...
    і Еллочка вигукує, – okey!

    А декому ще й дещо перепало...
    є віза... євро... коли гривні мало...
    і шаровари є, а не штани,
    коли займуть летовища й вокзали
    клієнти шизоманії... ждуни
    купюри від рубльового кварталу.

    12.2021


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  30. Володимир Бойко - [ 2021.12.03 19:53 ]
    * * *
    Пізньоосінні хризантеми
    Зів’яли й вигасли без слів.
    Ніхто не склав про них поеми,
    І віршів їм на присвятив.

    Вони безслідно спопеліли
    Під вбивчим подихом зими.
    Отак нема нікому діла,
    Коли минаємося ми.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  31. Віктор Насипаний - [ 2021.12.03 17:50 ]
    Зарядка
    Питає вчителька Зорянку:
    - Скажи мені, як можеш, чесно,
    Чи робиш зранку ти зарядку?
    Мала хвалиться: - Роблю, звісно.
    У тої усмішка широко:
    - Які ж ти робиш вранці вправи?
    - Спочатку кліпну лівим оком,
    А потім кілька раз ще правим.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Прокоментувати:


  32. Неоніла Ковальська - [ 2021.12.03 08:14 ]
    Душа любов"ю оповита
    Душа моя любов"ю оповита.
    Любов дарує іншим навзаєм,
    Тоді рясніє буйним-буйним цвітом,
    Хоча уже до осені ідем.

    Осінь життєва лагідна хай буде
    У мене, в тебе, а душа співа,
    Любити ближнього також хай не забуде
    Й для неї знайдуться привітнії слова.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Тетяна Левицька - [ 2021.12.03 08:06 ]
    Літаю
    Літаю, друже, там де сокіл,
    Бо кліті чорної нема.
    А Сонце в небі, мій неспокій,
    Обпалить крила, та дарма!

    Живу чеканням, час від часу.
    Хоч інколи гризе хандра,
    Але, як Сонечко побачу —
    Натхнення скрапує з пера.

    Гостріше щастя відчуваєш,
    Коли прониже промінь лід.
    Пізнала я земного раю,
    Не зупинилась край воріт.

    Хай грішна, та не Вам судити.
    Закоханим сприяє — Бог.
    І будяки й волошки — в житі,
    В душі — страждання і любов!

    03.12.2021р.





    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (10)


  34. Віктор Кучерук - [ 2021.12.03 07:35 ]
    * * *
    Якщо жінка снопи важко в’яже
    І в копу їх складає сама, –
    Ти поможеш нещасній?.. – Аякже,
    Поможу, як скінчиться зима.
    А коли, працьовита і файна,
    Піт з обох обережно зітре, –
    Ти її поцілуєш?.. – Звичайно,
    Якщо цмокне вона наперед.
    Коли зорями всіється небо
    І запросить спочити у дім, –
    Ти зайдеш чи відмовиш?.. – Не треба,
    Повторяти відоме усім…
    03.12.21


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  35. Тетяна Левицька - [ 2021.12.03 06:33 ]
    Сніжний
    Сивіють в полі полини —
    На стеблах інею коралі.
    Це просто грудень лист зів'ялий
    Утушкував у білі сни.

    Це тільки стомлена печаль
    Пливе за обрій колисковий,
    І тоне човник паперовий
    У морі вічності, на жаль.

    Здригається жура в мені,
    Та ремством серце не зігріти.
    Зори, мій — пелюстковий Світе,
    Срібли тумани крижані.

    Коли, так близько до сльози,
    Й завити хочеться на місяць,
    Пісочне тісто небо місить,
    Безе вантажить у вози.

    Воркує ніч неподалік,
    І ти любов'ю, земле, дихай.
    Хай падає на душу тихо,
    Перистий сніг, жасминний сніг.

    2.12.2021р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  36. Олександр Сушко - [ 2021.12.03 03:42 ]
    Присвячується Тетяні Левицькій
    Лети!

    На світ стовбурчить гребня півень,
    Гарчить від люті хижий вовк.
    Є бевзі, створені для гніву,
    А є ласкавці, для жінок.

    Життя колеги - чорна плахта,
    Бо чоловік, як стигла піч.
    Поезія - душі відрада,
    Щодня із нею віч-на-віч.

    О жінко! Що ж тобі робити?
    Чекати з неба Божий знак?
    Але дружок - піїт-ревнитель
    Вчепився жалістю у карк.

    Тобі б поринути у спокій,
    Згубитись між пандей, гондван.
    Та упирище тягне соки
    І світ від сонця закрива.

    Зостанешся - не буде долі,
    Не вийдеш із глухих кутів.
    Один лиш крок - і ти на волі!
    Не озирайсь! Вперед! Лети!

    03.12.2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (8)


  37. Козак Дума - [ 2021.12.02 21:24 ]
    Уже пора
    – Уже пора… – промовила зима.
    – Іду-іду, – відповідала осінь, –
    ти до весни лишаєшся сама,
    як це робила я без тебе досі.

    І лише лист, життя амбасадо́р,
    опівночі дістанеться поволі.
    Затемнення спливає коридор,
    ти губишся у лабіринтах долі…

    Настане ранок завтра не для всіх,
    на жаль, ти залишаєшся в сьогодні…
    Сліди мої ховає перший сніг,
    його у серці – ніби у безодні.

    Буденно-непомітно поплила
    у небуття уже не наша осінь.
    Зимовий ранок не несе тепла,
    зорею догора́ у високо́ссі…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  38. Саша Горбач - [ 2021.12.02 21:30 ]
    ***
    Повідай мені,Брате,
    Куди весь час,ми так біжимо?

    Що змушує тебе,безсердечний кате,
    Вбивати,навіть себе самого?

    Не втомивсь від усього тікати?
    Не знайдеш,так сенсу того

    Чому ж тобі,так начхати на ґрати
    Душевного дому свого?

    2021


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.38)
    Прокоментувати:


  39. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:22 ]
    ***
    Краса жінок
    Не у сідницях,ні
    І аж ніяк не в грудях...
    Навіть не в очах.
    І не в ногах,
    Не в талії і в тих
    Неймовірних рухах..

    Все це,...-фантик.
    Обгортка,що лиш
    Привертає увагу.
    Та всередині-душа,
    Що навіть під тиском
    Не згубила відвагу.

    Місце де добро й тепло
    Не мрія,а скоріш-статут,
    А здібності любити
    Здадні нас звільнити,
    Навіть з найтемніших пут

    Світ неймовірної ніжності
    Так рідко відкривається нам,
    Бо закам'яніле серце,
    Вони,ніколи не впустять
    У свій,так добре,замаскований
    Під фантиком храм.
    2021


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  40. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:52 ]
    Думи
    Боюся,я
    Дорослим стати..
    Час коли,...
    Навіть синє небо
    Перестаєш цінувати,
    Та з кожним подихом вітру,
    Ще дуж,
    Душею палати..

    Обмуруєш свою
    Душу золотими стінАми,
    Закриєш Серце
    Вічно все обдумуючими
    Ґратками.
    Все б нічого.

    Та поживеш ти так
    Від сил до
    Двадцяти п'яти,та,
    Як іронічно
    Доживеш до сімдесяти.

    Лиш вмить смерті,
    Ожиєш
    І життя свого нікчемність,
    Одразу ж,визнаЄш.
    2021


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  41. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:38 ]
    ***
    Ніч.
    Вікно.
    Ліхтар.
    І знову я в полоні
    Твоїх чар.
    Тії очі,
    Немов парад
    Прекрасних хмар,
    А вуста
    Гарячі мов
    Пекельний жар.
    Ніжна й тендітна,
    Та в душі
    Бунтар.
    Зізнаюсь,для мене,
    Ти, дорогоцінний дар.
    Та все це завтра...
    А поки...
    Ніч..
    Вікно..
    Ліхтар..
    2021


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  42. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:42 ]
    Світ парадоксів
    Тільки тремтячи
    Від холоду,
    Цінуємо благодать
    Тепла.
    Тільки ризикнувши
    Втратити,
    Дізнаємося ціну життя.
    Здається смішно,та
    Щоб плавати в океанах добра,
    Ненависті смак
    Потрібно
    Пізнати сповна,
    Тай добро
    Перестане існувати
    При відсутності зла,
    А без смерті...
    Абсурдним є
    Земне буття...


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  43. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:28 ]
    Без назви
    Ніч-прекрасна пора.
    В безлюдній пітьмі
    Більш не розгледіти
    Нашої
    Підлості й зла...
    Тільки в ній
    Помічаєш,
    Як симфонічно
    Шумить тишина,
    Там,..відчуваєш
    Як насолодою
    Витісняється твоя пустота.
    І врешті-решт,розумієш
    Наскільки прекрасною є
    Не рукотворна
    Краса.
    Тут,більше нікому
    Дивитись
    На тебе звисока
    І вирішувати,що ж ти за людина
    Бачивши лиш розмір твого гаманця.
    Є тільки ти,....
    Пітьма,...
    І осіннього листя
    Багрянно-жовта гора.
    2021


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  44. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:16 ]
    Непідкорена гора
    Тільки
    Змінивши себе,
    Зможемо змінити світ.
    Тільки так,
    Побачимо суспільства,
    Весняний,
    Пахучий цвіт.
    Зараз,ми
    Тверді й холодні
    Як сибірський лід,
    Стогнучи шукаєм,
    Той далекий,
    Ідеальний світ.
    А відповідь тут,
    Та вона слизька,
    Визнаймо,
    Втримати її важче ніж
    Стереотип,-:
    "Світ жорстокіший,
    найбездушнішого царя"
    Тільки визнавши тепло
    Чистого добра,
    Підкоримо гору
    Під назвою,
    "Життя"
    2021


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  45. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:37 ]
    Індустріалізація
    Пожовкла і опала
    Природна краса,
    Все більш і більш
    Оточують нас
    Холодні міста.
    Лицемірності там,
    Немає
    Ні краю,
    Ні дна.
    На задній план
    Відійшла доброта.
    Навкруги лиш
    Запах ненависті й зла
    Навіть із церков
    Тхне мов з
    Помийного відра.
    Тепер,
    Де людина,
    не співає пташина.
    Лиш гуде машина,
    Холодна машина.
    03.10.21


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  46. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:23 ]
    ***
    "Світ жорстокий!",-
    Кричали вони
    Прийшла пора змінити
    Правила цієї гри
    Годі сперечатись!
    У всьому змагатись
    З ким попало і брататись
    І кохатись,
    А потім розбивши серця
    У свій посірівший світ
    Повертатись.
    2021


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  47. Саша Горбач - [ 2021.12.02 20:23 ]
    Шлях

    Хочу стати я...
    Собою
    Не ховатись за масками,
    Так вподобаних юрбою.
    Жити серцем,
    Потім головою.
    Змити страхи
    Буйною водою.
    Хочу!
    Щоб світ палав
    Неймовірною красою,
    А не жалюгідною,тою
    Темною журбою.

    2021


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38) | Самооцінка 3
    Прокоментувати:


  48. Юрій Лазірко - [ 2021.12.02 18:13 ]
    сон про mi corazon
    бачу сон
    цей дивний сон
    диму змій
    і грамофон
    плаче про
    mi corazon
    і там te amo теж

    спить текіла
    на столі
    вся в червоному
    у склі
    а метелики
    малі
    для слів твоїх
    кортеж

    сон із диму
    і свічок
    до минулого
    місток
    напівподих
    напівкрок
    так ніби поруч ти

    а рукою
    провести
    розпливаються
    мости
    тільки дим
    густим-густий
    і грамофон затих

    не біда
    ой не біда
    все що маю
    те віддам
    за хвилини
    сам-на-сам
    і глибину очей

    за сльозину
    на губах
    тепле ліжко
    добрий дах
    за мандрівку
    по світах
    де ми на ти з дощем

    прилітатиме
    мій сон
    напівпух
    напівдракон
    і зганятиму
    зі скронь
    пташину сполоху

    як же трепетно
    мені
    розціловувати
    в сні
    з голови тебе
    до ніг
    губити подихи

    от би мати
    з того сну
    трохи світла
    на весну
    для покути
    за вину
    ніким не скоєну

    трохи чар
    для заборон
    і чекання
    на перон
    пісні про
    mi corazon
    про серце вгоєне

    13 Березня, 2017


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  49. Юрій Лазірко - [ 2021.12.02 18:36 ]
    дощ у душi
    дощ у душі
    краплини тебе
    мов день без небес
    він видихся весь
    у вірші

    спогадів дим
    очей глибина
    прозора без дна
    приходить у снах
    в холоди

    руки твої
    ця музика ласк
    у нотах тепла
    такою була
    мова їх

    дотику струм
    до скусаних губ
    я згадую гру
    гітару стару
    спрагу струн

    там від вина
    спокуса в крові
    у видихах свіч
    дві тіні і ніч
    пий до дна

    дощ у душі
    а світла на ґніт
    думки у вогні
    про серце мені
    розкажіть

    серця поріг
    освячення сліз
    відчуження ліс
    плачі журавлів
    і доріг

    солодко там
    де усмішка спить
    натхнення летить
    і знову на ти
    висота

    стисну в кулак
    усе що було
    що в небо вело
    вітрам всім на зло
    мить – зола

    де ти тепер
    утіхо моя
    у світлих краях
    де пухом земля
    де етер

    4 Березня 2017


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Прокоментувати:


  50. Тамара Швець - [ 2021.12.02 16:02 ]
    Адже наше життя - одна мить
    Ведь наша жизнь – одно мгновенье ,
    С пылающей свечой сравнение,
    Различным пламенем горит,
    Пока в ней есть источник сил.
    Как важно пламенеть душой,
    Достичь гармонию, покой,
    И если излучать добро,
    Всех обогреть оно должно… 2009 Швец Т.В.

    Адже наше життя - одна мить,
    З палаючою свічкою порівняння,
    Різним полум'ям горить,
    Поки в ній є джерело сил.
    Як важливо світити душею,
    Досягти гармонію, спокій,
    І якщо випромінювати добро,
    Всіх обігріти воно повинно ... 2009 Швець Т.В.

    Сегодня эти свои размышления написала в одном из комментариев в сетях.
    Затем в своих записях нашла такое интересное изречение: «Уметь наслаждаться прожитой жизнью - значит жить дважды" (Марциал).
    Решила узнать о авторе, других его изречениях.

    Марк Валерий Марциал – цитаты
    Марк Вале́рий Марциа́л (лат. Marcus Valerius Martialis, около 40 года — около 104 года) — римский поэт-эпиграмматист, в творчестве которого эпиграмма стала тем, что мы сейчас понимаем под этим литературным термином.
    Род деятельности: поэт

    ***Жизнь легко презирать, когда очень трудно живется, мужествен тот, кто сумел добрым в несчастии быть.
    ***Уметь наслаждаться прожитой жизнью — значит жить дважды.
    ***Искренне горюет тот, кто горюет без свидетелей.
    ***Не бойся последнего дня, но и не призывай его.
    ***Кем тебе быть не решил? Вскоре ты станешь никем!
    ***Не могу жить ни с тобой, ни без тебя.
    ***Есть в моей книге хорошее. Кое-что слабо. Немало есть и плохого. Других книг не бывает, мой друг.
    ***Дольше живет своих лет, кто добру посвятил свои годы. Вспомнить хорошую жизнь — значит ведь дважды прожить.
    ***Жить — это не просто существовать, а пребывать в добром здравии.
    https://citaty.info/man/mark-valerii-marcial
    Перевела на украинский язык 2.12.21

    Марк Валерій Марціал – цитати
    Марк Валерій Марціал (лат. Marcus Valerius Martialis, близько 40 року – близько 104 року) – римський поет-епіграматист, у творчості якого епіграма стала тим, що ми зараз розуміємо під цим літературним терміном.
    Рід діяльності: поет

    ***Життя легко зневажати, коли дуже важко живеться, мужній той, хто зумів добрим у нещасті бути.
    *** Вміти насолоджуватися прожитим життям – значить жити двічі.
    ***Щиро журиться той, хто журиться без свідків.
    ***Не бійся останнього дня, але й не закликай його.
    *** Ким тобі бути не вирішив? Незабаром ти станеш ніким!
    ***Не можу жити ні з тобою, ні без тебе.
    ***Є у моїй книзі гарне. Дещо слабке. Чимало є й поганого. Інших книг не буває, мій друже.
    ***Довше живе своїх років, хто добру присвятив свої роки. Згадати хороше життя — значить двічі прожити.
    ***Жити - це не просто існувати, а перебувати в доброму здоров'ї.
    https://citaty.info/man/mark-valerii-marcial
    Переклала українською мовою 2.12.21


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   228   229   230   231   232   233   234   235   236   ...   1829