ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сергій Губерначук - [ 2020.01.18 18:05 ]
    Храм
    Хвилями котиться,
    множиться й божиться
    щастя народу мого!
    і невідомо, якого свого
    я відчуваю щастя!
    Лину вітрами-просторами
    за долинами, го́рами!
    У ліс залітаю,
    на пречервону горобину сідаю
    і співаю без горя
    від щастя!
    Дійдіть до мене у сумі своєму!
    У розлуці, пилюці, спонуці.
    Скажіть мені, рідні мої Українці,
    я́к хочете щастя?
    Я дам вам причастя
    з горобинової брості,
    щоб не ломило кості,
    щоб робота йшла з душі
    у правші і лівші,
    щоб на пісню виходив труд
    з одовсіх оруд!
    А буде гірко – залатайте дірку!
    Не губіться ніколи!
    Не ходіть по колу!
    Біжіть прямо й прямо
    до святого Храму!

    29 березня 2004 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Усім тобі завдячую, любове...", стор. 199"


  2. Оксана Логоша - [ 2020.01.18 18:15 ]
    Море
    Штормило море.
    Навісні вітри
    вітрила рвали,рвали чайкам крила,
    Кололи скелі на самотні брили.
    І був у захваті від отакої гри
    Нащадок Тора.
    Штормило море.
    Мітини рубці-
    Хтось вже пропав,а інші у полоні.
    І лиш на дні дрібненькі камінці
    Сполохано ховались у долоні
    Нащадку Тора.
    Штормило море...


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  3. Володимир Книр - [ 2020.01.18 16:10 ]
    Відповідь Тедові щодо реорганізації
    Не реорганізоване (незайве те) дереорганізувати,
    нереорганізоване не зайве, Теде, реорганізувати!

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  4. Козак Дума - [ 2020.01.18 15:48 ]
    Мана́ в тумані
    Мана́ зелена завела в оману
    усіх, сама відправившись в Оман...
    Прем’єр же повідомив щодо стану, –
    У преЗЕдента в голові туман!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  5. Павло ГайНижник - [ 2020.01.18 14:42 ]
    ПРОСВІТЛЕННЯ
    ПРОСВІТЛЕННЯ

    Плетемо павутиння власного життя –
    Пастку мережива собі та крил чиї́хсь
    І долі заплітається коса на лезові буття,
    Що розсіче його в армагеддон колись
    Й зітре на порох. Ми – шлях невороття,
    В неусвідомлене, що світ ковтне колись.

    Вогонь бентежних тіл пала́ не крадучись,
    А пекла ґарт його – кова́ль серцебиття…
    Не харч щоденний перетравлювати вчись,
    А їжу духу споживай, дум мудрих сповиття
    Й весілля тварності як пошесті зречись…
    Роки і дні земні – лиш смерті окуття…

    Час нескінченний. Ми – пил його згниття
    І порожнеча вічності. Цілуй не боячись
    Безмежжя меж пізнань сил зачаття́
    Природи невідомого і сенсу. Притулись
    До краю незбагненного, до таїн відчуття,
    Де кванти й гени в лабіринт сплелись…

    Лік є примарою безчасся, як глибінь і вись,
    А світ дотичний – іскра лиш, де миті метушня.
    Наріжне не у тім, чи віра є у рай, чи каючись,
    Живе острах гріха, а в дарі думки здобуття
    Мистецтва знань і душ нейронів скрізь…
    Роса сльози́ людини – геній відкриття.

    Павло Гай-Нижник
    18 січня 2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  6. Ігор Терен - [ 2020.01.18 14:40 ]
    Рефлексії на чаполоч
    Що є, то є... і любі вороги,
    і фурії із манією зграї –
    винищувати зайве до ноги
    у лицедійній халабуді скраю.

    І їм найбільше додає снаги,
    коли спочатку ніби помічають
    та іноді до серця притуляють,
    а потім б'ють у серце за борги.

    Не зазираю я у їхні очі.
    Іще боюся – вичитаю там
    одні неологізми ворогам...

    Не відаю закони їхні вовчі,
    тому й молюся істині щоночі,
    а не омані ідолам-богам.

    01/20


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  7. Уляна Світанко - [ 2020.01.17 21:14 ]
    * * *
    Пробачити здатен лиш той, хто страждав,
    Нікому про це не зізнавшись,
    Миритися вкотре не бачу підстав,
    Я думаю так, хтось інакше.

    Уміння прощати - справжнісінький труд:
    Забути слова та образи,
    А нерви киплять, накопичую бруд
    І вибухнуть можу відразу.

    Не слухаєш більше і очі мовчать,
    Знов зла натворили для втечі
    Й стомившись від крику, постійних повчань,
    Збираю поволі всі речі.

    А далі самотність і сто днів жалЮ,
    Й нестерпно байдужа розлука...
    Хто першим вгамує гординю свою?
    Пробачить - це радість чи мука?

    17.01.2020


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  8. Мессір Лукас - [ 2020.01.17 20:46 ]
    *****
    Зелена муха – муха гнойова
    Між вікон сонно крильцями тріпоче.
    Вона жива, о так, іще жива!
    На неї хижий кіт націлив очі.

    На ложці цукор повагом горить,
    Стікає карамеллю до полину,
    Я випив три, а може, тридцять три,
    Ще трохи і до пращурів полину..

    Цей звичний смак! Тепер дорослий смак,
    У нім дитинство з присмаком алтею.
    По …третій – із кота росте слимак,
    Ми ловимо в гамак зелену фею.



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (7)


  9. Володимир Книр - [ 2020.01.17 20:59 ]
    Пантограма про Тоню, Ліну, Тамару, Мілу, Тоні, Аліну та Марі-Тамілу
    Тоні - явно, а Ліні, Тамарі та Мілі здається,
    Тоні явно Аліні та Марі-Тамілі здається.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  10. Олександр Панін - [ 2020.01.17 20:56 ]
    Осінь
    Минулого вже не вернути,

    Не прийде любов на поріг,

    Залишилась тільки отрута

    Гірких поцілунків твоїх.


    Ні серце, ні душу не гріє

    Тягуча та вистигла кров,

    Я клятвам жіночим не вірю,

    Не вірю у щиру любов!


    За нелюба йдеш добровільно..,

    Багатий, огидний, старий

    Жадає тебе божевільно

    І висушить мов суховій!


    Кохання небесний дарунок,

    Коштовну перлину весни –

    Наш перший невмілий цілунок,

    Як можеш, віддай, поверни!


    Приречені квіти кохання

    На посміх, знущання та глум.

    Вишкірює ікла страждання,

    І душу випалює сум…


    Минулого вже не вернути,

    Не прийде любов на поріг,

    Хоч досі дурманить отрута

    Медових цілунків твоїх.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  11. Сергій Губерначук - [ 2020.01.17 18:14 ]
    Господня молитва – Людині
    Людино, Пасхо Золота!
    Яйце, невиїдене Змієм!
    Твій Бог забрів у болота,
    що живляться з Твоїх помиїв!

    Твій Бог з драглистого багна
    простягує останні руки,
    а Ти на крилах з полотна
    ширяєш швидше світла й звуку!

    Твій Бог давно на видноті́,
    зійшов з Небес, ствердів, як камінь.
    То тонеш Ти у висоті,
    а я пильную тлінну гавань!

    То гинеш Ти во жертву зла,
    розіп’ята поміж Галактик,
    Ти – Богу смерть розпочала,
    а Бог – живий, бо не фанатик.

    15 квітня 1999 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 10"


  12. Володимир Бойко - [ 2020.01.17 16:18 ]
    * * *
    Але ж – було!
    Окрилено і дзвінко
    Мелодія виповнювала день.
    Була на світі щонайкраща жінка
    І світ здавався сповненим пісень.

    Але ж – нема
    І сліду тих мелодій,
    Усі слова згубились вдалині.
    Коли тебе украв багдадський злодій,
    Помовкли недоспівані пісні.




    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (7)


  13. Тетяна Левицька - [ 2020.01.17 14:02 ]
    Свинцевий
    Збирають думи кучугури
    свинцевих хмар холодну тугу.
    Судомить серце, струм зажури
    у венах збільшує напругу.

    І черв'ячок свердлить віднині,
    горіх волоський мозку - думка.
    А після мрії голубині
    сльозу стирають наче гумка.

    Подумаю про біль пізніше,
    можливо, завтра сліпо, зримо,
    мій не написаний ще, вірше,
    моя невисловлена, римо.

    Мій келих шумного дурману,
    солодкий сон, гірка Еспресо,
    глибока музика органна -
    з тобою затишно, небесно.

    17.01.2020р.

     





    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (7)


  14. Вікторія Лимар - [ 2020.01.17 14:57 ]
    Сяюча зiрка
    Сяюча зірка у Небі єдина.
    Диво з далеких космічних світів.
    Саме сьогодні зійшла в надвечір’ї.
    Відгук, сполука колишніх життів.

    Тих, хто не встиг на землі догоріти!
    Хто передчасно в миттєвості зник.
    Як відчайдушно хотілося жити!
    Жоден до втрат доленосних не звик.

    Зірка палає у Небі єдина.
    Долі людські – це прихований скарб.
    Щастя визбируємо по зернині.
    Смуток буває у кожній родині.
    Безліч в житті є відтінків та барв.

    16.01.2020
    Свідоцтво про публікацію №120011705216


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Прокоментувати:


  15. Козак Дума - [ 2020.01.17 14:51 ]
    Біля підніжжя Голгофи
    Я – Україна. Я уже конаю!
    Хто допоможе, людоньки, мені?!
    Де ті, у кого хата скраю,
    хто першим ворога стрічає?
    Тону і захлинаюсь у багні…

    Я Україна-мати. Мої діти,
    куди ви із домівки подались?
    Чому ви розбрелися світом,
    забувши Батька заповіти?
    До хати чи повернете колись?

    Я – Україна. Де ж ви, мої любі?
    Невже тихенько бавитесь вином,
    у Телеграмі чи Ютубі,
    на тренажері в фітнес-клубі,
    позасинали летаргічним сном?!.

    Я – Україна. Люди, вас благаю
    про допомогу, серце рвуть кати!
    Останнє, землю, забирають,
    вінець терновий одягають,
    а до Голгофи скільки тут іти…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Прокоментувати:


  16. Ярослав Чорногуз - [ 2020.01.17 11:25 ]
    Благання
    Не забирай у мене любу –
    Все, доле, у руках твоїх.
    Не напились мої ще губи
    Її цілунків чарівних.

    Не забирай кохану, доле,
    Благаю, ні, не забирай.
    Життя моє не сповнюй болем…
    В нім був і є ще справжній рай.

    Не забирай останню втіху -
    Найбільше золото душі.
    Нехай невідворотне лихо
    Йде в болота і спориші.

    Не забирай, о доле, серце.
    Воно у нас – одне на двох.
    Нехай лунає щастя скерцо,
    Світ позбавляючи тривог.

    Тримай його в своїй долоньці,
    Як найдорожчу із перлин.
    Не забирай із неба сонце,
    Хай теплим буде часу плин.

    …Вже небо все дощами плаче
    І тьма, і мряка навкруги.
    І розпач тисне так, неначе
    Нам заздрили самі … Боги.

    … Мені сувора доля зрання
    Явила суть мого життя –
    Боги нам шлють випробування,
    Гартують силу почуття!

    17 січня 7527 р. (Від Трипілля) (2020)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  17. Серго Сокольник - [ 2020.01.17 11:10 ]
    Такі сни...
    ***сюр***

    Ніч поринула в сон
    Інтернетоновин монітору.
    Сон накинув ласо
    На думки, і затиснув у шори
    На перебіг подій
    Погляд зморений сплячого ока...
    - це лиш сон, зрозумій!
    Сон спокійний... Здоровий... Глибокий...
    ...ось наснився солдат,
    Що в оточенні битися має...
    Із розтрощених хат
    За тобою життя споглядає,
    Як вестися тобі
    Без надії, без сили, без зброї,
    Як провадити бій
    Мов гопліту під стінами Трої,
    Що приречена впас-
    ти, бо кінь заіржав дерев"яний,
    Бо Єлену украс-
    ти утілив свій задум зоп"яну
    Хтивець - еротоман,
    І мечів лязкіт не зупинити
    На жертовнику мантр,
    Проголошених понад убитим,
    Що, ймовірно, Патрок-
    лом на ймення прозвався одвіку...
    Доля воїна прок-
    лята - вбити, чи бути убитим...
    Ти сьогодні- солдат,
    Що загине без краплі надії...
    ...що робить? Прокида-
    тись дивитись останні події???...

    © Copyright: Серго Сокольник, 2020
    Св. №120011700768


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  18. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.17 09:40 ]
    Переплелися долі наші
    Розсипає вітер осінню позолоту,
    Ягідки-намисто в калини, мов рубін.
    Твою підтримку, любий я відчувати хочу,
    Бо ти такий хороший, у мене ти один.

    І шурхотять листочки під нашими ногами,
    Коли за руки взявшись отак йдемо кудись.
    Тепло ми відчуваєм, любов також із нами,
    Бо долі наші, милий в житті переплелись.

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  19. Олексій Кацай - [ 2020.01.16 22:25 ]
    Гамаюн
    В ніч упурхує птах Гамаюн.
    Я себе силуетом окреслюю
    і сиджу з марсіанською «Теслою»
    поміж обертів космосу й дюн.

    До Землі, для авто недосяжної,
    Гамаюне, прошу, долети
    попри відстаней і самоти,
    як безодня – багатовантажної.

    Ворухни вигнутий небокрай
    і, рятуючись від птахоловства,
    десь уранці мене проспівай
    над сильцем сумовитої Ворскли.

    Мною берег її звесели,
    їй навроч в небі сонця високого,
    щоби радіошурхіт осоки
    ледь антени хитнув бугили.

    Залишись, Гамаюне, край неї,
    подаруй, мов удачу, мене
    річці, що вже не наздожене
    течією мого апогею.

    Вже мені не потрібно удач.
    Я – втікач, як і ти, птаху, з раю
    в світ, такий, що астрологи мають
    зітканим з ворожби протиріч.

    Тут немає ні ніг, ні коліс…
    Тільки – крила, самі вічні крила!..
    Поряд «Тесла» застигла, мов брила,
    ще гальмуючи всесвіту вісь.

    2019


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  20. Іван Потьомкін - [ 2020.01.16 21:49 ]
    Дитячі очі
    В хмільному вальсі побажань
    Пливуть до загсів молоді...
    Дитячий сад, ти паузою стань
    На їх зритмованій путі.
    Найглибші очі – у дітей.
    В них – цноти невичерпная криниця.
    Долийте ж в свої кухлі, молоді,
    Тепер лиш можете рідниться.
    Життя – і любощів обійми,
    І розладу пощерблені ножі...
    Бува: сварлива зверхність рине
    Сльозистим градом в злагоди посів.
    Затріпотять листочки сходів...
    Хто їх зуміє вберегти?
    Графітній хмарності негоди
    Хто роздере регочучі роти?
    Слова титанисті пігмеями зіщуляться.
    Цілунки стануть раєм для мерця...
    ...Не плач, Любов,
    На захист твій лаштуються
    І райдужать похмарені серця
    Прості дитячі очі,
    Що колись стояли
    На сходинці останній
    Любощів вінця.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  21. Володимир Книр - [ 2020.01.16 20:19 ]
    Лошо ядене
    Кое повече лошо яде не-
    кое по-вече лошо ядене?

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  22. Володимир Книр - [ 2020.01.16 19:59 ]
    (A)morálně něco
    Amorálně něco je ilegálním,
    a morálně něco, je, i legálním.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  23. Сергій Губерначук - [ 2020.01.16 18:57 ]
    Робінзонада
    На безлюддя сільських ландшафтів
    визвірився собака на цепу,
    це доказ моєї бездарності,
    прорив свійських кілометрів,
    це тиранія великого міста,
    множена на нулі сповитух-пупорізок,
    що жодну мою думку не приймуть
    до складу мовних колізій,
    це ізоляція.
    І от захоплені працею руки
    мозолять скупі обжинки,
    масолять обжиті ділянки
    з ранку до ночі,
    з ночі до ранку,
    і тільки бусли-еквілібристи
    високо міряють стра́ху вольти,
    вони вольтметри електродро́тів
    і жертви короткого замкн…
    Хто́ на безлюддя сільських ландшафтів
    визволить пса з цепу,
    щоб дичавів
    і вчився жерти
    жертви короткої смерті?
    У кого не праця – ізоляція?
    Хто у стані плачевних полотен
    відбувається?
    Кому усі діаґнози брешуть поліартрит,
    коли він знає, що вирощує розу вітрів,
    а грози злітаються
    і крапають гроші?
    Хто ці дощі занотовує у товстий зошит?
    Хто Робінзон Крузо не я
    і доказ моєї бездарності?

    29 листопада, 1 грудня 1992 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Переді мною...", стор. 5"


  24. Надія Тарасюк - [ 2020.01.16 14:11 ]
    * * *
    Чіпкий туман.
    Розморена розлука.
    Шкребе засмуток, наче кіт у двері…
    Тремтливо мревом ходять попід руки
    розквітлі душі
    наших півмістерій.

    Вечірніх зір
    не плід і не підстава,
    не фантазійність, — мріям заковика.
    У темноти усмішка солодкава…
    Веселий хаос
    гріє світ великий.

    Пахкий туман…
    Окремішність замісу.
    Думки — зворотні, у очах надійних.
    У наших душ обличчям закулісся.
    …Так ясно, чуєш,
    у твоїх обіймах.

    2020


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4) | "https://www.facebook.com/photo.php?fbid=550144868910012&set=a.114624119128758&type=3&theater"


  25. Козак Дума - [ 2020.01.16 14:37 ]
    Дві сторони медалі
    Відвертому завжди нелегко жити,
    велика розкіш нині благородність.
    У вічі любиш правду говорити –
    повинен полюбити і самотність…


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  26. Галина Сливка - [ 2020.01.16 11:43 ]
    ***
    Ти не одна, хоч нас лиш по одному,
    Ховала душу у жалях і втратах,
    Крапки лічила, не шукала коми,
    Жадала тверді й виплітала ґрати.
    Ти не одна блукала попелищем.
    Уже в снігу вчорашнє, щоб заснуло.
    Вгорі вітрисько дивну пісню свище.
    Іди вперед і залиши минуле.
    Зимовий дощ так виполоскав межі,
    Що через них напнув ясну веселку.
    Тобі весна з народження належить.
    Вона зросте у кожнім закапелку
    Твоїх гостин, твоїх плекань надії,
    Що - як в дитинстві - гойдалка з горіха.
    Вона в тобі промінчиком з-під вії,
    Молитвою, промовленою стиха.
    Іди, іди... Не хвиля на зупинку.
    Попутний вітер ще напне вітрила.
    Встеляє небо білістю сходинки.
    Оті, яких іще ти не сходила.


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" 6 (5.94)
    Коментарі: (9)


  27. Олександр Сушко - [ 2020.01.16 10:27 ]
    Важкі труди
    Свята у мене жінка! Роботяща!
    А я у неї - форменне ледащо.
    Працюю на печі - не так як всі,
    Щоб догодить її святій красі.

    Мій хрест легкий, її ж тягар – важезний:
    коса, сокира із гострющим лезом,
    курчата, дві корови, кнур, коза...
    І це я ще не все переказав!

    Сусіди кажуть - я не муж, а трутень,
    бо в мене, бач, працює тільки прутень.
    А ти попробуй нічку погарцюй
    та так, щоб піт по спині й по лицю.

    За борщ гарую з вечора до рання
    і кожна ніч моя - немов остання,
    бо я вже дід, і сили вже не ті,
    та мушу буть завжди на висоті.

    А ні, то прожене мене із хати.
    А за вікном - зима, і це не жарти.
    Якщо схалтурю - спатиму з Рябком.
    або жона ударить молотком.

    Сніданок. Тягне люба гуску з печі,
    а ще сметани трилітровий глечик.
    Кохання - многотрудна річ, важка,
    Це не в колоду забивать цвяшка!

    16.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  28. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.16 09:41 ]
    Зоряне кохання
    Ходить місць-господар
    Із зірками поміж хмар
    Та донизу погляда,
    Де у річечці вода.

    Бачить личко своє срібне
    І подружок - ясних зірок
    Сяють золотії очі,
    Про кохання все шепочуть.

    А те водяне люстерко
    Вітерець гойда легенько,
    Хвилечки хлюпочуть-грають,
    Про любов розповідають.

    2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  29. Тетяна Левицька - [ 2020.01.16 07:45 ]
    Не бачу...
    Я не бачу тебе коло себе
    ні сьогодні, ні завтра, ні після.
    Мабуть, я - не твоя вічна Геба,
    певно ти - не моя більше пісня.

    Не буває двох сонечок в небі,
    двох любовей в душі не буває.
    Я та річка, що рве дужі греблі,
    я та зірка, що всесвіт гойдає.
    15.01.12р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  30. Мессір Лукас - [ 2020.01.16 00:23 ]
    ****
    Капризи та причуди, їй же Богу.
    І хтось впадає у нестяму, далебі.
    Чому посмів забути про знемогу!
    Як се – одважився
    Барліг покинуть свій?

    Заскоки, фйоли, пшики динаміту.
    Рибина, що хтонічна та й глуха
    В єстві твоїм. Ти був ніким, піїтом,
    Нікнеймом, ідіотом –
    Уххаха.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  31. Віктор Кучерук - [ 2020.01.16 00:53 ]
    * * *
    Г. С…
    Повний місяць небачено низько
    Над оселею мовчки закляк
    І, напевно, від срібного блиску
    Я заснути не можу ніяк.
    Видається мені нині зайвим
    І найтяжчою в світі з покар
    Це сліпуче, мов полум’я, сяйво,
    Той холодний міжзоряний жар.
    Але знаю, що місяць не винен
    І до мене нема йому справ, –
    Тож поволі шукаю причину
    Неспанню межи срібних заграв.
    Думи важаться навперебивки,
    Та з усіх відчуваю одну,
    Бо вже бачу за шибкою сливку,
    Повну соку хмільного й вогню.
    Деревце, в ореолі світіння,
    Теж сьогодні тріпоче без сну
    І гукає мене безгомінно
    В недалеку й щасливу весну…
    15.01.20




    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  32. Олександр Панін - [ 2020.01.15 23:48 ]
    ПРОЩАННЯ

    Моя любов – ілюзії та мрії,

    У пристрасті безумна, не свята,

    Бездушного кохала лиходія,

    Безрадісні були мої свята.


    Твоє кохання – муки, біль та сльози…

    Терпіла довго, та не стало сил.

    І я пішла, зневаживши погрози,

    Та клятви ніби ти мене любив.


    Ховаюсь від підступного кохання,

    Від лютого безжального клинка,

    Від жаху телефонного сичання,

    Від вереску скаженого дзвінка.


    Ти зруйнував і щастя, і надію,

    А я, немов зурочена чомусь

    Тобою марю і про тебе мрію,

    Хоча ніколи вже не повернусь.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  33. Галина Сливка - [ 2020.01.15 21:37 ]
    ***
    Стопа за стопою в задумі чалапає доля.
    Крім серця між небом-землею у кого спитати?
    Ногами намацує стежку засніженим полем,
    В собі на вагу й відповідність звіряючи дати.

    А сніг океанів очей посріблив узбережжя
    І човник тихенько гойдає-колише колядку,
    Злітають Йорданські краплини з кропила безмежжя,
    В польоті сплітають весь рух по спіралі з початком.

    Чалапає доля, витворює в Світлі потребу,
    Стопа за стопою по краплях, що виссю, як вежі,
    Вростають у небо, єднаючи Альфу й Омегу...
    Пречиста в Йордані змиває Христові одежі...


    Рейтинги: Народний 6 (5.92) | "Майстерень" 6 (5.94)
    Коментарі: (3)


  34. Сергій Губерначук - [ 2020.01.15 18:54 ]
    Ми по першому снігу…
    Ми по першому снігу
    протопчемо стежечку в рай,
    через парки міські,
    між поснулих дерев до окраїн,
    по полях неживих,
    крізь ясний порцеляновий гай –
    зупиняючись там,
    де ознаки майбутнього раю.

    Там малюємо ми,
    так знаходимо музику й вірш.
    Не біда, що за нами не йдуть,
    бо й нікого, крім нас, не пропустять.
    Тих, хто просить художника:
    "Ну, щось душевненьке вріж!",
    залишають наза́вжди
    дрижати в своєму нехлю́йстві.

    Ми отримали право,
    хоч ми й дуже грішні нехай,
    перейти синій ліс,
    що зроста́ється з небом синішим,
    й увіслати полотнами нашими
    стежечку в рай
    і довкілля його –
    щоб ставало для інших виднішим…

    На межі голубій
    між лісами і небом – весна.
    Там дідусь волохатий
    виходив з казкової хати,
    брав і кидав у пекло святого ножа,
    аж до дна –
    і казав: "Я вам зняв.
    Без гріхів далі легш мандрувати…"

    11 листопада 1996 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Коментарі: (2) | ""Перґаменти", стор. 9–10"


  35. Нічия Муза - [ 2020.01.15 11:05 ]
    Пісня, що в мені
    Цей голос чую знову я,
    коли згасає день,
    і повниться душа моя
    перлинами пісень.

    У пісні обіймаю я
    оточуючий світ,
    і співу вільна течія
    несе мене в політ.

    І тихо заспіваю я,
    коли душа щемить
    і у юдолі житія
    вмирає щастя мить.

    2020


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (3)


  36. Петро Скоропис - [ 2020.01.15 10:31 ]
    З Іосіфа Бродського. Начерк
    Холуй дрижить. Раби регочуть.
    Кат, знай собі, сокиру точить.
    Тиран шматує каплуна.
    Зимова повня осяйна.

    Питоме малево, гравюра.
    На лежаку – Солдат і Дура.
    Карга шкребе заціплий бік.
    Лубок родимий, далебіг.

    Собака лає, вітер носить.
    Борис у Гліба в пику просить.
    Кружляють пари на балу.
    В прихожій – купа на долу.

    Лупата повня, оковирна.
    Окрема, мізки мов, – хмарина.
    Нехай же Маляр, паразит,
    пейзаж иначий зобразить.


    -------------------


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (2)


  37. Олександр Сушко - [ 2020.01.15 09:51 ]
    Людям


    Краще око вирвати за око
    Чи по християнськи - зуб за зуб?
    Так чи так - дурне вилазить боком,
    Радості не буде - тільки сум.

    І себе любити нецікаво,
    Краще - захід сонця, моря бриз.
    Мій набуток творчий - гуща з кави,
    Ну, а твій - для вічності - сюрприз.

    Цілий вік шукав потрібне слово
    І від казки ключик золотий.
    Є з веселки гойдалка чудова -
    Нумо, покатаємось на ній.

    Пощедруєм зорями кумасі -
    Хай хлюпне у чарки за труди.
    Шуби геть! До біса пальтіпаси!
    Ми уже на Божому суді!

    Рай. Кричать святі: - Знімайте мешти
    І у хлів пегасів одведіть.
    Ми цей світ покинули нарешті,
    Вам лишивши вірші та сади.

    15.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:


  38. Неоніла Ковальська Гуменюк - [ 2020.01.15 09:07 ]
    Несподіванки природи
    На світанку дощик прошумів
    І калюжі на землі залишив.
    Теплих листопадових цих днів
    Я обманну відчуваю тишу.

    Бо до вечора ще може бути все:
    Вітер з морозцем, сніжок біленький,
    Що укриє ковдрою земельку.
    Несподіванки природа нам несе.

    2019 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Віктор Кучерук - [ 2020.01.15 07:00 ]
    * * *
    Спорожнілий день зимовий
    Мерхнув швидко в сонній тиші, –
    Ми зустрілись випадково
    Там, де бачились раніше.
    Пояснити нині складно,
    Що тоді з тобою стало, –
    То всміхалася привабно,
    То зажурено зітхала.
    То в прискореній розмові
    Так між нами клала гатку,
    Що мені схотілось знову
    Розпочати все спочатку…
    14.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  40. Володимир Бандура - [ 2020.01.15 06:50 ]
    Віншування друзям
    Ось і рік вже старий у минуле своє відійшов
    І Різдвяних колядок лунають далеко десь зауки.
    Хто в цю пору чарівну до наших воріт підійшов?
    То Христосик маленький тихенько в них пальчиком стука.

    Хай негоже, що було в нас, полум'я спалить руде
    І веселять ваш дім із вертепом колядками діти,
    Хай Христос, що родився, у наші серця увійде
    І дорогу на щастя нам в темряві буднів засвітить.

    Хай наситяться спраглі, батьків віднайде сирота,
    Хай одужають хворі, засмучені стануть радіти,
    І зійдуться розлучені, щастя вдову привіта,
    І додому повернуться вигнані злиднями діти!
    14.01.20


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Володимир Бойко - [ 2020.01.14 23:57 ]
    * * *
    Така вже вдалася зима –
    Ні снігу, ні льоду нема.
    Не відають хлопці й дівчата,
    Що є ковзани і санчата.
    Що віхоли є, заметілі,
    І мухи клубочаться білі...
    Зростають нові покоління –
    Глобальне прийшло потепління.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  42. Серго Сокольник - [ 2020.01.14 22:10 ]
    Зірковий фантазм
    Я срібний кіт... Я твій зірковий пил,
    І за тобою крізь небес ворота
    Іду роки, вслухаючись невпин-
    но в руни слів, покладених на ноти.
    Іду туди, де зоряна струна
    Боліду слідом дзвінко обірветься...
    Мов на "киць-киць" у відповіді "няв"
    Сріблястим дзвоном люблячого серця.
    Розглянь одвічний зоряний маяк
    І зрозумій, хоч, може, не одразу,
    Що у богеми світі ти і я,
    Зірковий кіт і доля, будем разом...
    Не назавжди. На доленосну мить...
    А далі - знов самотні... Та забудь це!
    Нам нині дар безцінний народить
    Сузір"я слів, що співом одізвуться!..

    © Copyright: Серго Сокольник, 2020
    Св. №120011409878


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  43. Іван Потьомкін - [ 2020.01.14 21:47 ]
    ***

    Слава Богу, хоч старість навчила –
    Нікому не заздрить.
    А було ж!..
    Як згадаю, пройма од безглуздя дрож:
    Стільки ночей не доспато,
    Скільки недорозумінь довелось пережить...
    І, курям насміх, заради чого?
    Не дали посаду жадану?
    Нагородою обійшли?
    А ще таж-таки старість навчила прощати.
    Вибачатись навіть перед малятами звик.
    А от прощать не спромігся.
    І тільки тепер, перед тим, як іти у засвіти,
    Од чистого серця всіх прощаю , хто мені завинив.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  44. Тамара Шкіндер - [ 2020.01.14 21:35 ]
    ***
    Минають дні, мов поторочі.
    За вікнами сивіє даль.
    І якось зовсім неохоче
    До рук смичок бере скрипаль.

    А на покрите лаком деко
    Вмостились струни у журбі.
    Жаль, та мелодія здалека
    Вже не вертається тобі.

    І не осяє світлим німбом
    Натхненне скрипаля чоло
    Та не зірве овацій...Ніби
    Все із роками відпливло.

    А все ж про себе нагадає
    Щасливих днів невинний жарт.
    Усе тіче, і все минає,
    Та сумувать за ним не варт.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (7)


  45. киянка Світлана - [ 2020.01.14 21:07 ]
    До свого брата
    В рай до Бога полетіли наші соколята
    Віддали життя жертовно, щоб позбутись ката
    Та й питаються у Бога:"Скажи Святий Отче,
    За що війна, смерть і сльози тим, хто миру хоче?
    Споконвічно землероби свій хліб споживали,
    На чужі сусідні землі ми не засіхали.
    Чому здавна чужі зайди над нами панують?
    Та ще й нам же дорікають, що не так шануєм.
    Не всі стали на коліна! Частина гордує!
    Того, хто в раби не хоче, не впав на коліна
    Чужий зайда "обендерить" стравить батька й сина.
    Між братами кине розбрат:"Нехай повоюють,
    Розберуться, хто більш винний." А зайда - грабує!
    Там, де розбрат між братами, ворог - переможе
    Ті, що стоять на колінах йому допоможуть.
    І поки нам всім бракує до свого пошани,
    Будем в злиднях доживати під чужинцем - паном,
    Для чужинців свою землю будем засівати
    Чужу "правду", чужу владу будем шанувати?
    Піднімайся з колін, брате, бо ти є - людина!
    І лиш тільки перед Богом ставай на коліна.
    Заживемо ми достойно тільки тоді, брате,
    Коли ми свого Моісея зможемо обрати.

    29.06.2015 рік киянка Світлана


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  46. киянка Світлана - [ 2020.01.14 20:47 ]
    Лист героям
    Вклоняюсь низенько сміливим героям За ваші звитяги, хоробрі серця
    Й любов до країни - вона в нас єдина, Як рідная ненька у сина одна.
    Хай Бог береже вас за ваше терпіння, Козацький характер і єдність в бою
    За те що живою стіною закрили Від ворога лютого землю свою.
    Нелегкі часи для країни настали Чи здатні ми ворога перебороть?
    Народ наш єдиний здолає навалу І нам допоможе у цьому Господь.
    Ви наші рідненькі лишайтесь живими Бо серце за вами так сильно болить!
    Земля України полита вже кров'ю! Що зможе жорстоку війну зупинить?
    Лиш наше братерство і серце гаряче. На подив всім друзям і всім ворогам
    Майдан і війна об'єднали країну Тепер до снаги все здолати вже нам.
    На серці і гордість і біль одночасно. Молюся: "Господь захисти й збережи
    Всіх українських героїв відважних Й на захист вітчизни благослови."
    Дай нам перемогу, свободу від "брата", Що ладен в обіймах нас задушить
    Для наших дітей ми оновим країну, Щоб вільно і радісно стало в ній жить.

    Січень 2015 рік киянка Світлана


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  47. киянка Світлана - [ 2020.01.14 20:23 ]
    Не забудемо ніколи!
    А пам'ять повертає в дні і ночі,
    Коли палали шини і палали очі
    Бажанням будь за що звільнити Україну,
    Від "братнього ярма" сусідньої країни
    Господи, як боляче, як тяжко,
    В боях загинули найкращі!
    Небесній сотні надавала сили
    Любов до ближнього, любов до України.
    Героїв слава бойова не вмре, не почине
    І тужитиме за ними повік Україна.
    Не дамо ганьбити славу нікому й ніколи
    Як забудем о ту жертву, то втратимо волю!
    Наша пам'ять, наша єдність, любов до країни
    Допоможуть збудувати сильну Україну.
    Не похилиться у лузі червона калина,
    Не здолають вороженьки народ України!
    Бог дасть об'єднаєм в єдиній родині
    Усіх тих хто хоче жити в вільній Україні
    Ми нарешті виборемо незалежну долю
    Та ніколи не забудем усіх бійців за волю.

    2014 рік Світлана Ведмеденко


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Тетяна Левицька - [ 2020.01.14 18:34 ]
    Зневіра
    Нікому не віриш - дивився у вічі -
    зрадливі,  лукаві. Мені  довіряєш?
    Петро від Христа відцурався вже тричі:
    "Його я не знаю... Не знаю... Не знаю!"

    Бувають брудними вовки і ягнята.
    Чи дійсно відмиємо душі потому?
    Лайном не можливо когось обілляти,
    щоб не забруднитися ним же  самому.

    Ти душу відкриєш, щоб біль відпустити,
    а хтось туди плюне і знов покепкує.
    То другу підставиш щоку, чи кредити
    свої роздаватимеш ворогу  всує?

    Чи будеш боротися із вітряками
    і сіяти помсту на зібраних вжитках?
    Подумай утричі, а що ж буде з нами,
    як втратиш останню надію! Як жити?
    14.01.2020р.


    Рейтинги: Народний -- (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (2)


  49. Сергій Губерначук - [ 2020.01.14 12:04 ]
    А міст, взагалі, не існує у світі…
    А міст, взагалі, не існує у світі, –
    їх просто малюють, а потім будують.
    Є тло, на якому дерева у цвіті.
    Є тло, за яким ці дерева зимують.

    І фон всюди білий, і всюди спокійний,
    сніги в позолоті, мов зуби у роті…
    як Сонце в будинку засне на хвилинку,
    відразу відтіниться місто в роботі.

    Відтіниться місто в роботі, – в пейзажі,
    в олії, пастелі, гуаші, у сажі.
    Ти чорною сажею намалювала
    будинок, де Сонце моє спочивало.

    Я знов із Ним вийду на вулиці міста,
    я плачу від щастя, що сажі не бачу,
    я можу розсипати ясне намисто,
    вхопивши за шию Його необачно.

    Я можу Його цілувати при людях.
    Якщо намалюєш це сажею, мила, –
    це буде вночі, і неправдою буде.
    Я так поцілую, щоб ти зрозуміла.

    І вийду по тлу до високого буку,
    а далі за нього лиш Сонце заходить,
    візьми мою руку, тягни мою руку –
    за буком не Сонце, а Місяць холодить…

    А міст – не буває, зовсім не існує,
    їх просто будують, а потім – руїни.
    Якщо я тебе ще хоч раз намалюю,
    то Сонцем лише і велику картину.

    5 червня 1994 року, Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 109"


  50. Олександр Сушко - [ 2020.01.14 08:36 ]
    Сенс життя

    Цей світ для чесних воїнів - тюрма,
    Майбутнє роду - в безкінечних війнах.
    Утік би, але виходу нема:
    Попереду - полон, позаду - міна.

    В ломбарді - ґлузд, за позику - суди,
    Від влади допомога - дуля лиса...
    А вдома бідність жебрає води,
    І в рай не пустять, бо гріхів до біса.

    Куди пливти? Осліпли маяки,
    Дороговкази поламала втома.
    Є хліб, горілки чарка, цигарки,
    Гранати, ніж, з патронами обойма.

    Любити білий світ нема підстав,
    Для нього я ніхто, солдатик мертвий.
    Одна ненависть, чорна і густа,
    Моєму серцю не дає померти.

    У мороці нічнім, поміж юги,
    В приціл спіймав кацапський аксельбантик.
    Щасливий я. Бо маю ворогів,
    А, отже,- сенс життя... Пора стріляти.

    14.01.2020 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   338   339   340   341   342   343   344   345   346   ...   1829