ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Петро Сорока - [ 2008.01.29 20:37 ]
    * * *
    Василеві Слапчуку
    Знебарвилось небо, як листя на грані зотління,
    У розвидень жовтня, як в дзеркало, зирить зима,
    І вітер хотів би пустити у небо коріння,
    Є сила і воля, а змоги й надії нема.
    Притуга полів і пустеча доріг, і зомління
    Знекровлюють далеч, відчужують вичахлий сад.
    І хмари хотіли б у землю пустити коріння,
    Є зливи й хуртечі, та хтось їх вертає назад.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  2. Леся Романчук - [ 2008.01.29 18:46 ]
    Ще раз про вуса
    Тієї ночі лагідна омана,
    крізь плоть до серця збурені мости.
    а те, чого не сталось, прошу пана,
    не привід переходити на ти.

    Козацькі вуса пишні і шовкові
    стовбурчіть собі там, де їм миліш.
    Те, що було, не мало до любові
    стосунку навіть на мідяний гріш.

    А врешті примітивно все до краю,
    те все пусте і паки аз реку:
    жіноча мудрість в тому й полягає,
    щоб вибирати вуса до смаку!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (11)


  3. Юлія Набок-Бабенко - [ 2008.01.29 13:09 ]
    ***
    Скрипне щедрівка, блукаючи хатніми вальками,
    впросиш забігти – усоте цукерок даси,
    тицьнеш монету як дяку малим посівальникам –
    рік новий впустиш у зморщені житні часи.

    Ноги поплентаєш, тяжко й кульгаво зітхаючи, –
    тлінні ряднинки зібгає стареча хода.
    Серце розірветься в друзки, бо серденьку гаряче,
    а на роз'їжджених зморшках осяде сльота.

    Ти молода, молодіша від пещених панночок,
    щедрість в убозтві новим поколінням прядеш:
    спиці іржаві, та очі янтарно-нев'янучі...

    Бабцю, йди їсти кутю!
    Тільки де Ти?
    Ой, де ж?..


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (6)


  4. Олексій Бик - [ 2008.01.28 13:34 ]
    Бунт Атланта
    ...І світ тримаючи на горбі
    Я усвідомив глобальну штуку -
    Що ці продажні і хижі суки
    Мене прокинули, далебі,

    Що, мною підняте на руках,
    Це небо корчиться від агоній,
    Зриває оплески і прокльони,
    А разом з ними зриває дах

    Усім затравленим на зорі
    Цим диким кодлом песиголовців,
    Що на останній боєголовці
    Ще точить жала і пазурі,

    Щоб лютий брязкіт смертельних криць
    Крізь пошматовані перепонки
    Рубав сильніше від сльозогонки
    Того, хто падає долілиць...

    А я, забутий на цім посту,
    Стою - одвічний і нереальний -
    Де небо крає бомбардувальник
    І родить бомбами на льоту,

    І цю прокляту небесну твердь,
    Вогнем покреслену, наче зошит,
    Я вже не в силі тримати довше...

    ...І небо падає шкереберть.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (16)


  5. Дмитро Дроздовський - [ 2008.01.28 13:48 ]
    * * *
    жінка з очима небесного моря
    з вільних стихійних вібрацій на волю
    вирвалась, міцно стискаючи в лоні
    світло для світу і кулю для скроні,
    камінь, над'їжений, в часі поцвілий,
    серце ховає від неї, зболіле,
    жінка з очима морської принади
    з каменя світло взяла у лампаду
    й камінь лишила в порожньому тлінні,
    світ народивши з такого світіння,
    вийнявши сіль і поклавши граниття,
    жінка створила камінне двосвіття

    (Крим)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (4)


  6. Чорнява Жінка - [ 2008.01.28 12:25 ]
    Читаючи Дао-кохання
    вдоволена Інь
    в повній гармонії з Ян
    о, мудрість Дао
    стійкий нефритовий стовп
    без відпочинку


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.75 (5.61)
    Коментарі: (17)


  7. Петро Сорока - [ 2008.01.28 06:30 ]
    * * *

    Як, мабуть, легко лежати в землі,
    Сліпма й одвільгло землею ставати,
    Втому й судому, жалі й мозолі –
    Все їй оддати.

    Як, мабуть, важко рости в небеса,
    Знати – тобою підперта безодня.
    Спрагу отвердлу обмиє сльоза –
    Милість Господня.

    Як це надсадно вживатись в зорю,
    Променем світла, гострішим од бритви,
    Унесмертельнити душу свою
    В стигмах молитви.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  8. Петро Сорока - [ 2008.01.28 06:22 ]
    * * *
    Я хотів би померти у сні
    Од смертельного жала,
    Щоб гаряча сльозинка душі
    В Божі руки упала.

    Хай без болю, без муки й борні
    Інший світ озоветься...
    Доля часто всміхалась мені,
    Може, й тут усміхнеться.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  9. Золота Жінка - [ 2008.01.27 22:44 ]
    І знову - се ля ві:)
    ...Так, спершу в душ! А потім – до постелі.
    Візьми он пінку. Кров-не кров – однак
    На простирадлі буде чорний знак –
    Його не відіпрати вже ніяк!
    На всіх не напасешся “Аріелів”!

    Це ж біле простирадло, мій солдате,
    Це ж лебедино-чисте одіяло!
    “Яка між нами райдуга стояла!
    Яка між нами прірва пролягла”.
    Не в риму, кажеш? А мені плювати:)

    Ой, хто це стука? Серце – тьох-тьох-тьох....
    Це Командор уже тримає свічку...
    Він, певно, також проситься на нічку...
    Ну, знаєш, мій альков – не рукавичка!!!
    І місця тут не вистачить на трьох...

    Уже зайшов. Уже знімає лати.
    Е-е!!! Жуан слабий, його не руш –
    Тааак...Кроком руш – шуруй мерщій у душ,
    І на підлозі не роби калюж –
    Мені уранці все це відмивати!!!


    Вони лягли... Плейбої! Королі!
    ...Та поки я косметику змивала,
    Мої бійці уже позасинали,
    Обнявшись... У алькові місця мало,
    То ляжу на дивані. Се ля ві....



    Рейтинги: Народний 5.56 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (19)


  10. Вячеслав Семенко - [ 2008.01.27 18:17 ]
    Відвертість
    Природа одночасно - і актор і критик,
    не визнає надмірностей і зайвини.
    Так будь і ти - проста, прозора і відкрита,
    перед тобою я ні в чім не завинив.

    Я дім продав. Мої мости пішли за димом
    у весен рай, де панували почуття.
    Нікого навкруги. Лиш ти одна - єдина,
    і осінь ця тобі сьогодні до лиця.

    В краю, де ліс грабовий підпирає небо,
    над друзями - трава.І з мармурових плит
    за усміхом розгубленим ховають кредо -
    життя на цьому світі - наскрізний транзит.

    Поезію очей читати ми навчились,
    минуле крізь кришталь прозоріє до дна.
    П"ємо із келиха одного ніжну щирість,
    бо все, що є у мене - лище ти одна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (13)


  11. Лариса Вировець - [ 2008.01.27 18:52 ]
    Не телефонуй
    Не треба, не телефонуй мені!
    Радіохвилі, мов сріблясті рибки,
    губами б’ються в сіру кригу шибки,
    кривавлячись об леза крижані...

    Твоїх очей холодна голубінь
    не тане, і мені бракує кисню
    у цю весну — тремтячу, ніжну, пізню,
    що до рядка присвячена тобі.

    Що є слова, коли вони пусті?
    Ще діє наших зустрічей отрута,
    щебече пам’ять щиро і розкуто —
    та вже збира данину самоті.

    І зводить мури, прихистку шука
    від повені цієї, від задухи,
    і б’ються в скло холодні білі мухи,
    мішаючись із хвилями дзвінка.

    2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.44)
    Коментарі: (12)


  12. Леся Романчук - [ 2008.01.27 14:09 ]
    ЧОМУ НЕ ПИШУ ПРО ПРИРОДУ
    "І які тут закосичені ліси,
    І яка тут запахучена трава!"
    Іван Потій

    Снів не купиш і не продаси,
    спогади дитинства без підробки.
    Людям сняться закосичені ліси,
    а мені колимські голі сопки.

    Землю нам червонії боги
    поділили, їм здалося, вдало:
    хтось одержав росяні луги,
    а комусь каміння перепало.

    І росли ми, діти Колими,
    мінус сорок — норма в тому краю,
    лиш дванадцять місяців зими,
    решта — літо, добре пам'ятаю.

    Вибач, запахучена трава,
    хай хтось інший над тобою плаче,
    я не можу. Сльози і слова
    вимерзли в душі моїй дитячій.
    1988


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (5)


  13. Леся Романчук - [ 2008.01.27 14:40 ]
    МОЄ БІЛОСНІЖНЕ ДИТИНСТВО
    Я знаю, що цього ніколи не буде,
    не дай нам, Всевишній, такої біди,
    та в люту годину душевної скрути
    я хочу в дитинство, я хочу туди,
    де кригою скута, засипана снігом,
    в краю, де панує одвічна зима,
    тече, переповнена болем і лихом,
    похмура, могутня ріка Колима.
    Дорога туди була лиш єдина,
    а звідти — доріг не було. Відтак
    мільйони, мільйони — таж пів-України
    мостили кістками Колимський тракт.
    Каміння, каміння, і сопки, і гори,
    не тундра іще, та уже не тайга,
    дерева, немов безнадійно хворі,
    як у простирадлах, ховались в снігах,
    покручені вітром, похилені долі,
    а далі на північ лише де-не-де,
    бо навіть дерева не можуть без волі,
    а що говорити тоді про людей?
    Зібрала їх там непорадна година,
    червона біда або чорне зло.
    Ота чорно-біла моя батьківщина!
    А іншої в мене тоді не було,
    бо то був мій дім, мої мама і тато,
    а я в них улюблена доня була,
    а щодо снігів — то на те є санчата!
    Дитинство, любові пора і тепла.
    А люди казали — із заходу й сходу,
    усі з-за колючих отих огорож,
    що любий мій тато — то ворог народу,
    а мама кохана і добра — також,
    що ми у засланні. Додому не можна,
    а дім десь далеко, десь поза сніги,
    де квіти ростуть і трава-подорожник,
    нам квітів не можна, бо ми — вороги.
    Нам можна отут, де узимку за сорок,
    де діти вмирають, як не бережи.
    Тобі не належить дітей, бо ти - ворог,
    а вам, ворогам, особливий режим.
    Тут іній на стінах квітує ночами,
    і холод до ранку пронизує дім.
    А мама не спала, на те вона й мама,
    і виросла доня на заздрість усім.
    Та я ту хатину повік не забуду,
    і хай тут дерева, пташки і сади,
    у люту годину душевної скрути
    я хочу в дитинство, я хочу — туди.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (5)


  14. Петро Сорока - [ 2008.01.27 10:01 ]
    * * *
    Добре в цьому полі, де блакить загусла,
    Де тримають небо білі крила бусла,

    У стихії вітру – нашої прамови –
    Гарне товариство – ластівки й корови.

    Накупаюcь в небі і у травах ляжу,
    Душу невгамовну, як лоша, прив’яжу,

    Хай на павутинці бабиного літа
    Поживе в цім світі, доки сонця-світа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  15. Петро Сорока - [ 2008.01.27 08:37 ]
    * * *
    Ліси і рівнини. Озера, незамкнуті в плити.
    Піки тополь і нескошені трави руді.
    Ніколи не думав, що можна цю землю любити
    Дужче, як жінку, терпкіше, як душу в собі.
    Що можна так п’яно й надсадно тулитись до теплого лона,
    І, мудре життя занедбавши, прожити, як справжній мудрець.
    –Хто ти? – питає мене тихий янгол у шибці вагона.
    –Паломник, бродяга, земних краєвидів ловець.
    Дороги на серце намотую, гори і доли,
    Де вітер спиває росу, а людина ясу.
    Кажуть, душа відлітає в засвіття голісінька-гола,
    А я найбагатшу колекцію в горні світи принесу.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (6)


  16. Павло Якимчук - [ 2008.01.26 20:02 ]
    З Володимира Маяковського
    БОРГ УКРАЇНІ

    Ми знаємо,
    ......курить,
    ............чи що п’є Чаплін.
    Ми знаємо
    .........Риму безрукі руїни.
    Ми знаємо
    .......Дуласа
    ............галстук в крапку...
    А що ми знаємо
    ............про Україну?
    Від знань росіянин
    ............чоло не морщить –
    Тим, хто поруч –
    ................ поваги мало.
    Знають про
    ............український борщ,
    Знають про
    ............українське сало.
    І з культури
    ............зняли лиш пінку:
    Окрім двох
    ............прославлених Тарасів –
    Бульби
    ......та Шевченка
    .................три сторінки,
    Більше з нас не вижмеш, -
    .................скільки не старайся.
    А якщо притиснуть –
    ................червоніє рожею.
    Застарілий доказ
    ................висуває знову:
    Візьме та й розкаже
    ................декілька розхожих
    курйозів
    .........про цю
    ................українську мову.
    Кажу
    ....собі:
    .........товаришу москаль,
    На Україну
    .........зуби не скаль.
    Вивчіть
    ........мову,
    .............що на стягах-лексиконах стала,
    Бо вона
    ........велична і проста:
    “– Чуєш,
    ........ сурми заграли,
    час розплати
    ........ настав...”
    Що може бути більш
    ..................обтріпаним
    ............................й тихішим
    Ніж це слово
    ............затрапезне:
    ......................„слишішь”!?
    Я
    ..чимало слів
    ............придумав вам,
    Зважуючи їх
    ...........одне мудрую,
    Хочу, щоб були
    ..............моїх віршів
    ..........................слова
    ясноважними,
    .............як слово „чуєш”.
    Народи
    ......не змелеш –
    .................ось в чому річ.
    Не дуже
    ........себе
    ............ величаймо.
    Чи знаємо ми
    .............українську ніч?
    Ми
    ......української ночі
    .......................не знаємо.
    1926р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (9)


  17. Петро Сорока - [ 2008.01.26 16:01 ]
    * * *
    І
    Ліс горить край нашої оселі,
    Розливає сяйво золоте.
    Скоро Бог осінні акварелі
    Домалює – й снігом замете.
    Скоро... але хочеться якмога
    Задержати часу сивий біг,
    Доки сонце – тепле серце Бога –
    Ще цілує і жаліє всіх.

    ІІ

    Дні стоять засніжені й свірчисті,
    Вітер сам себе наздоганя,
    Білий місяць по маленькій крихті
    Тихо хтось надламує щодня.
    Скоро-скоро гостроокий серпик
    Рік старий безжалісно зітне,
    А в мені все щулиться і терпне,
    Ніби хтось надламує й мене.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  18. Петро Сорока - [ 2008.01.26 07:26 ]
    * * *
    Листя вижовкле кольору йоду
    Накладає на землю грим,
    І пливе не з одного городу
    Найсолодший на світі дим.

    Рветься «бабине літо» сумно
    На незримих тремких вітрах.
    І легесеньким срібним струмом
    Ніжно б’є мене по губах.

    Завтра див цих уже не буде,
    Буде холод і мокрий сніг.
    І таке щось стискає груди,
    Що, здається, умерти б міг.

    І не виповіш того стану
    Ані в слові, ані в сльозі…
    І таким ніби сонях станеш,
    Що стоїть на тонкій нозі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  19. Ніна Виноградська - [ 2008.01.25 23:34 ]
    Калина на мосту
    Колише вітер жовтий день
    І спіють в теплому осонні
    Поміж осінніх снів-пісень
    Калини кетяги червоні.

    Із золотавих давніх літ
    Знов листя в осінь відліта.
    Я п'ю тепло. Цілую світ -
    Твої калинові вуста.

    Гірка калина на мосту
    Чомусь нагадує розлуку...
    Та цю жадану гіркоту
    Я п'ю, як найсолодшу муку


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (7)


  20. Леся Романчук - [ 2008.01.25 21:16 ]
    КОХАНІ РУКИ
    ЛЮ

    Дай мені свою руку -
    Велику, міцну, мужичу.
    Дай мені свою руку —
    По-справжньому чоловічу.

    Ці руки знають роботу
    Усяку, нехай найважчу,
    А наші земні турботи
    Для них нічого не важать.

    І пахнуть одеколоном
    Найвишуканішим дзвінко.
    О, як у твоїх долонях
    Хороше бути жінкою!

    Можна бути примхливою,
    Пташкою, лялею, мишкою,
    Бо знаю — зорю тремтливу
    Ти з неба знімеш з усмішкою.

    Ці руки вміють кохати,
    Ці руки вміють робити.
    Такі були в мого тата.
    Такі були в мого діда.

    Дай мені твою руку —
    Дужу, неупокорену.
    Лінії, наче плугом,
    Долею й часом зорані.

    Знали гірку науку,
    Доля їх важко вчила.
    Дай мені свої руки.
    Хай вони відпочинуть.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (16)


  21. Юрій Лазірко - [ 2008.01.25 16:40 ]
    Недопите
    Від людського тепла на душі відкриваються пори,
    з них виходять жалі і вдихається щастя озон...
    Допиваю любов і спокусу п`янкого кагору,
    а по думці проходить спустошений серця кордон.

    А в усмішці без сліз поховалося страчене слово
    і замало землі, щоб у прощі небавом прийти.
    Це не мертвий сезон, ні - живий... саме так випадково
    доживатиму вік на теренах чужих теплоти.

    Запались і згори, із гори амбасадоре волі,
    ще одним непорочним зачаттям цей світ охрести -
    він знайомий мені до краплини останньої болю,
    перекрай рани серця та душу мою відпусти.

    25 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (28)


  22. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:12 ]
    Ти все блукаєш світом навмання...
    Ти все блукаєш світом навмання,

    Не визнаєш божественної влади.

    Немов сліпе, незграбне кошеня,

    Ти горнешся до того, хто погладив.



    Такі, як я, в столицях осяйних

    Тебе вітають, як одвічну мрію...

    А я... хоча й люблю сильніш від них -

    Пробач мені... я гладити не вмію...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Коментарі: (4)


  23. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:54 ]
    Колись моя мама мене годувала з великої ложки...
    Колись моя мама мене годувала
    З великої ложки.
    Мені вже не лізло, а мама благала:
    "Ну, доню, ще трошки!

    Якщо не їси ти того, що корисно -
    Насядуть хвороби.
    Тебе, моя доню, подужають з'їсти
    Голодні мікроби."

    Тепер я велика, і вже не боюся
    Мікроб і хвороби.
    Зате я у двері маршрутки запхнуся
    З десятої спроби...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  24. Олександра Пилипенко - [ 2008.01.25 16:18 ]
    Твій білий хрест на сірім простирадлі...
    Твій білий хрест на сірім простирадлі

    Розп’яттям вниз лежав вже дев’ять днів.

    Його торкались пальці безпорадні,

    Дівочі пальці... і над ним бринів



    Дівочий голос... Як вона хотіла

    Усе вернути... ну на мить бодай!

    Тоді твій хрест, неначе квітка біла,

    Зацвів би в ній – і розцвітив би рай.



    Твій білий хрест... і серце їй стискалось,

    І розпинало спогади її...

    Вже дев’ять днів! Немов нитками в палець,

    Врізались в тіло пестощі твої.



    Вже дев’ять днів! І пальці безпорадні,

    Дівочі пальці... і витки, витки...

    Твій білий хрест на сірім простирадлі –

    Юнача смерть від білої руки...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Прокоментувати:


  25. Петро Сорока - [ 2008.01.25 16:11 ]
    * * *
    Мов комет роздмухані хвости,
    Пломеніють клени над шляхами.
    І мишей несуть з полів коти,
    Як у Вінграновського, мішками.

    Завтра буде дути і мести,
    Розчахнуться неба білі брами,
    І коти від туги й самоти
    Захлинуться чорними сльозами.

    А сьогодні тиша й благодать
    І багряні клени, як комети.
    І мишачі душі відлетять
    Без печалі на нові планети.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (5)


  26. Петро Сорока - [ 2008.01.25 14:17 ]
    ***

    Літа ніби й не було,
    Пролетіло, від’ячало,
    Відсіяло – і упало
    Синім громом за село.
    А так щедро обіцяло
    Щось високе і тривке,
    Та лиш золотом обдало
    І за обрієм пропало.
    Що ж це, Господи, таке?!
    Що ж це, Боже мій, за світ,
    Де не можна зупинити
    Найвабливішої миті,
    Не кажу вже, кращих літ?!
    Відмовляюсь розуміти
    Ці життя шалені ритми
    І приймати.
    Боже мій!
    Я лишень збирався жити
    А вже старість біля вій.
    І життя як не було,
    Пролетіло, від’ячало,
    Відсіяло – і упало
    Тінню зморшок на чоло.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (1)


  27. Світлана Гармаш - [ 2008.01.25 14:27 ]
    Коли безсоння соняхом нависне… (Золота Жінка «Тобі»)
    Коли безсоння соняхом нависне,
    Коли вітрисько зірветься із пут,
    Душа буде моя, повір, не близько,
    Бо моторошно стане, слизько,
    Бо небом стане серця каламуть…

    І вельми неприємно доторкнеться
    До рук моїх метал вердикт-коси,
    і в оці щось таки зімнеться,
    Напроситься сльоза. І все минеться,
    І пам’ять стане вітром, що єси…


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.03) | "Майстерень" 5.5 (5.14)
    Коментарі: (11)


  28. Ніна Виноградська - [ 2008.01.25 10:00 ]
    Антивірші
    1
    Згоріло все...І догоря душа,
    Від вітру ледь спалахують жарини.
    Туманом білим затягло Ковша,
    На небі, де не глянь, одні хмарини.

    Все, що збирала і багата чим,
    Розсипалось, розбилось в мить єдину.
    І викинуті в річку ті ключі,
    Що нас єднали у одну родину.

    Були й нема... один єдиний день,
    Який вмістив оцю навічну зраду!
    І не розквітли пуп'янки пісень,
    І без плодів залишитися саду.

    2
    Згоріло все...Та не згоря душа,
    Від вітру ледь спалахують жарини.
    Туманом білим затягло Ковша,
    На небі не побачиш ні хмарини.

    Все, що збирала і багата чим,
    З'єдналося, злилося в мить єдину.
    І вийняті із річки ті ключі,
    Що нас з'єднали у одну родину.

    Були і є... Один єдиний день,
    Який вмістив оцю навічну раду!
    І вже розквітли пуп'янки пісень,
    І без плодів не залишитись саду.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  29. Я Велес - [ 2008.01.25 09:07 ]
    На розкопі зотлілих печалей...
    На розкопі зотлілих печалей

    Освіжаємо душі розрадою:

    Світ минулий – тривкий і тривалий,

    Коли досі про нього ми згадуєм.



    Копирсаємо в праху спочилих,

    Навіть в черепа згляді містичному,

    А чи в поруху кістки з могили

    Не вбачаючи злого й незвичного.



    Загубились віки і народи...

    Запіщанились снами тривожними.

    Стліли прахом чини й нагороди.

    Ми їм суддями стали безбожними.



    За віками віки, за віками...

    З буревіями світ і з завіями

    Археологом стане над нами –

    Над розкопом із нашими мріями.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (3)


  30. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:27 ]
    ***
    Заблукало мале віршеня
    поміж трав, поміж квітів у полі.
    Хлопченя ти моє, зайченя,
    погуляй, коли хочеш, на волі.

    Відпущу я тебе, віршеня,
    будь собою, рости помаленьку.
    Хай з тобою росте бусленя,
    що лишилось без неньки одненьке.

    Будьте друзі, маленькі мої,
    хай ростуть вам до осені крила.
    Як покличуть вас теплі краї -
    буде крилам і розмах, і сила.

    ...Вітровій літаки зупиня,
    холодінь - людям нікуди дітись.
    На порозі стоїть віршеня.
    Привело бусленя — відігрітись.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (3)


  31. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:15 ]
    ***
    Вечоріє тихо і поволі,
    ще не сплять муарові джмелі,
    на обрусі неба крихти солі
    хтось розсипав, ніби на столі.

    Ластівки приспали ластів'яток,
    солов'ї пильнують солов'ят.
    Будень дня, терпкої ночі свято,
    що дарує світу немовлят.

    Спить кохана. Намистинку поту
    у міжбрів'ї місяць відшукав.
    Ноче-ворожбитко, що в нас потім
    чи легка дорога, чи важка?

    Ворожи на тиші і на зорях,
    на воді імлавій, спориші.
    Ворожи на щасті і на горі,
    на своїй всезнаючій душі...

    Ніч мені до ранку ворожила,
    сипала із жмені світляків,
    все минуле переворушила.
    Танучи, таке сказала: «Кинь

    марні спроби зазирнуть в майбутнє.
    Жодна ніч тобі не відповість,
    безпечально буде а чи скрутно,
    полетиш у прірву чи увись...
    Краще подивись, чи спиться милій...»

    Жебонить світанку течія.
    Тінь рум'янцю біля круглих вилиць.
    Загадкова жінка. Нічия.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (1)


  32. Валерій Гужва - [ 2008.01.25 09:06 ]
    ГОЛОС
    Я так відверто скучив за тобою,
    що вже безсилі книги і листи.
    Грудний, глибокий, наче звук гобоя,
    твій голос почина в мені цвісти.

    Тобою починаю день зимовий,
    коли він схожий ще на пізню ніч,
    далека, мовби з островів Самоа,
    мені луна твоя шовкова річ.

    І час, і відстань між собою в змові -
    надійна охорона самоти -
    і лиш твоя непогасима мова
    залізні їхні прорива фронти.

    Я чую в ріднім голосі далекім
    утому, і зневіру, і любов -
    то клекіт одинокої лелеки,
    що неперекладний на жодну з мов.

    Лиш я твій голос чую й розумію,
    настояний на згірклому меду.
    Нічим оборонитись не зумію,
    на голос твій, забувши все, піду.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (1)


  33. Петро Сорока - [ 2008.01.25 07:49 ]
    * * *
    19.08. Преображення Господнє.


    Все більше смутку в надвечірній тиші,
    Все більше туги ллється з висоти,
    Немов настійно хоче Усевишній
    Сказати про минущість красоти.
    Кажи, мій Пане, що година тане,
    Кажи, мій Боже, що часу нема,
    І хай смиренно на коліна стане
    Моя душа, зневолена й німа.
    Я знаю всі гріхи свої й провини,
    І як немудро землю цю люблю,
    Тому й несе ця тиша тополина
    Все більше смутку, болю і жалю…
    4.09. 2007р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Прокоментувати:


  34. Петро Сорока - [ 2008.01.25 07:17 ]
    * * *


    Не раз і не двічі я скласти міг
    Високу подяку свою:
    Мій Боже, я знаю, що рай – це не міф,
    Я жив у твоєму раю.

    Там сяйво любові, там янгольський сміх,
    Там вічність, мій Пане, але ж
    Є чорна безодня і пекло – не міф,
    У пеклі я мучився теж.

    Коли ж у клепсидрі життя упаде
    Остання піщинка німа,
    Чи я не шукатиму світ такий, де
    Ні раю, ні пекла нема.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (1)


  35. Ондо Линдэ - [ 2008.01.25 00:51 ]
    Преувеличенное ))
    От вагона до вагона,
    Шесть часов и две минуты
    Быть с тобой, корнями, кроной,
    Незабвенным детским чудом,

    С первым словом, первым шагом
    Отдаляясь понемногу,
    Жечь и жить, сгорая. Плакать
    Всю обратную дорогу,

    Каяться случайным встречным,
    Неумело напиваться,
    Неуклюжей пьяной речью
    Передать тебя пытаться.

    Год бессонный, беспокойный
    Пережить и передумать.
    От вагона до вагона -
    Шесть часов и две минуты.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (6)


  36. Леся Романчук - [ 2008.01.24 17:06 ]
    ДОРОГОЮ З ПАРИЖА
    ЛЮ

    Як тобі в холодній чужині,
    незабутній мій печальний друже?
    Чи на ностальгію занедужав
    і співають тужно уві сні
    солов’ї далекої країни,
    де у щастя не повірив ти?
    Як тобі тепер?
    Сягнув мети?
    Твої очі, так знайомо сині,
    убирають синь чужих небес.
    Руки на кермі і стріли автобанів...
    Друже мій, віддавна некоханий,
    чом на рапт у пам’яті воскрес?
    І намарилося боляче мені —
    як тобі в холодній чужині?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (7)


  37. Леся Романчук - [ 2008.01.24 17:26 ]
    ***
    “Стояла жінка на семи вітрах”
    (Ірина Дем’янова)

    Стояла жінка на семи вітрах,
    і падав їй у ноги подорожник.
    І серце чисто метене, порожнє
    забуло, що є біль, і що є страх,
    лиш прагло вітру.
    Гострого, мов зойк,
    і чистого, мов березневе сонце.
    Стояла жінка пильним оборонцем
    того, що їй у спадок принесло
    доріг суцвіття.
    Подорожній цвіт.
    Єдине непорожнє у тривожнім
    цім світі.
    Суєта.
    Ловитва вітру у тенета віт.
    І віри вир у темряві безвір’я.
    І камінь струн Орфеєвої ліри.
    Сльота осіння. Вітер і сльота.
    Сльота і сльози на семидоріжжі...
    І вітром перехрещена так ніжно,
    вона росі і сонцю помолилась
    і відійшла від схрещення доріг.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (2)


  38. Золота Жінка - [ 2008.01.24 15:16 ]
    Феніта ля комедія
    …І написав тестамент, і пішов,
    І сніг летів йому з-під підошов,
    І пляшка у кишені гріла серце
    (Вона – як я. Вона також із перцем).
    ..................................
    Хустинка біла...Стримую ридання…
    Феніта ля комедія…Востаннє
    З-за рогу бачу, як у цю завію
    Ти трепетно скляну цілуєш шию,
    Як обнімаєш талію, і гордо
    Вливаєш сурогат у спрагле горло,
    І ніч без мене губиться поволі
    У випарах чорнявих алкоголів…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (4)


  39. Петро Сорока - [ 2008.01.24 13:01 ]
    Вірші для Галі
    5
    Добре стояти в осінню сльоту
    Перед вікном, що ридає.
    Думати терпко про віддану, ту,
    Що при житті тримає.
    Звітрені липи за крок до зими, –
    Ані листочка на вітті.
    Так, моя мила, з тобою і ми –
    Зовсім беззахисні в світі.

    6
    Чи Бог мене осудить, чи простить
    За ту палку любовну ненасить,
    За те, що й нині, як сивіє світ,
    Я ще такий, як був у двадцять літ.
    У пахощах прим’ятої трави
    Тебе цілую всю – від ніг до голови –
    Найменшої клітинки не минаю.
    Чи Бог простить, помилує… Не знаю.
    Скажи мені, о, Господи, чи тіло
    Повинне в тім, що в пристрасті горіло?
    Й хіба душа брудниться тим вогнем,
    Що на землі дарує нам Едем?

    7
    Закам’янію. Ні душі, ні серця.
    Впаду в траву.
    А ти прийдеш – легенько доторкнешся –
    І оживу.
    І засвічуся весь, і запалаю –
    Зоря в імлі.
    Мій янголе, що не утратив раю
    На цій землі.
    У безмірі солодкої пагуби
    Твого єства
    Згорять мої несамовиті губи
    І всі слова…

    8
    Забракне, бува, мені губ і очей
    Щоб cпити всю радість утіх
    У прихистку рук твоїх і грудей,
    У білому полум’ї ніг.
    Коли преображена ти стаєш
    Світлом, що з неба б’є,
    Тихо зітхаю й питаю – а де ж
    Тіло зникає твоє?
    В безсмертя душі я повірив, як міг,
    Відкинув всі сумніви, та
    Чому не безвічне розхристя цих ніг,
    Ця випуклість живота?
    Ці очі під зламами брів молоді,
    Цих спалених губ анаша.
    Якщо це помре і зотліє, тоді
    Чим житиме бідна душа?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (2)


  40. Валерій Гужва - [ 2008.01.24 09:45 ]
    ***
    Я переходжу в трансцедентний вік,
    усім єством своїм перетікаю,
    крізь амбразури втомлених повік
    новітній час в старий дзиґар впускаю.

    Іще горить в крові адреналін,
    іще життя спокусами гендлює,
    та невблаганна зміна поколінь
    на сущих всіх невидимо полює.

    Пророк вчорашній нині вже смішний,
    сліпі недавні ідолопоклонці.
    Ті, що колись встромляли в сонце ніж,
    рибалять у державній ополонці.

    Харизматичні постаті вождів -
    пожива для захланних гумористів.
    Аби не очі сиріт, сльози вдів —
    смішна була б луна помпезних істин.

    Перетікаю у нові часи
    з надією, з незгорбленим сумлінням.
    Вкраїнонько! Нарешті ти єси.
    Здійснися у майбутніх поколіннях.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Прокоментувати:


  41. Валерій Гужва - [ 2008.01.24 09:36 ]
    ***
    Зеленіє бур'ян при дорозі,
    нароста на подвір'ї спориш,
    у кущах солов'ї-віртуози
    вголос вчать Вінграновського вірш.

    Затужилося так за любов'ю
    до лісів, до пташок, до мурах,
    до Полісся і до Подніпров'я,
    до степів, де співає ховрах.

    Задихнулась душа в несвободі
    пильнооких міських кам'яниць
    і тікає з тюрми, наче злодій,
    до небес, що на денці криниць.

    Не у захваті етнографічнім,
    що проймається ним патріот, —
    в Україні я в скруті довічній,
    яку Спарті двожильний ілот.

    Наболіла давно Україна
    не одному такому, як я, —
    й бунтівнича її половина
    й та, що плодить раба й холуя.

    Мозолі від сусідських обіймів
    носить гордо, немов ордени,
    половина звитяжців тубільних,
    половина ж глузує із них.

    Ну, а там, де не чутно дебатів
    про майбутнє народів, держав,
    походжають лелеки цибаті
    по мочарах, по зелені трав,

    і виходить вдова на подвір'я
    годувати свиню і курчат,
    і триває нічне перемир'я
    поміж зір, парубків і дівчат,

    і бур'ян шелестить при дорозі,
    постелився під ноги спориш,
    і в кущах солов'ї-віртуози
    досі вчать Вінграновського вірш.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  42. Петро Сорока - [ 2008.01.24 07:46 ]
    ВІРШІ ДЛЯ ГАЛІ


    1
    Хилитка, зомліла, сполотніла,
    Вся земна – до зойку, до зела...
    Ти мені іще не відболіла,
    Ти мені іще не звечоріла
    І не все, що можеш, віддала.

    Найтемніша ніч з тобою біла,
    Більшого не дасться – не проси.
    Простопадна, ніжна і зомліла,
    Тільки ти так випливаєш з тіла
    Краплею жаждивої роси.

    2
    Моя жаго, знетямо і маро,
    Мій світе, у якому біль учитель,
    Щоби тебе створити, не ребро,
    А серце в мене вийняв Вседержитель.

    3

    Я небо п’ю, коли воно моє,
    Коли воно сміється і світає,
    В біди і горя завжди ймення є,
    Але у щастя імені немає.
    Хоча б на день скупатися у нім,
    Хай не мине причастя це сяйливе.
    Бо в мене щастя з іменем твоїм,
    Тому воно таке хистке й лякливе.

    4
    Ти чого у мій сон залетіла,
    Біла-біла, як вишня в маю?
    Ти хотіла не тіла, хотіла
    З тіла вийняти душу мою.
    Залиши мою душу в спокої,
    Залиши мою душу мені.
    Бо так важко, мій раю, з тобою
    І в найлегшому райському сні.


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (4)


  43. Юрій Лазірко - [ 2008.01.24 05:05 ]
    Планета Сон
    Планета Сон - космічне диво,
    роки тут світлові без ліку
    вляглися макіяжем віку,
    а думи опадають мливом.

    Ми пролітаємо Парижем,
    фанерою і просто мимо...
    у міма-тиші пантоміма
    встигає застигати хижо -

    то хижа бачиться безока,
    із уст читали би - та темно.
    Відчутно ледь - які тандемні
    бувають в необачність кроки.

    Де яв і де його пороги?
    А може дні життя наснили?
    Бо лиш над Сном тріпочуть крила
    та виростають в щастя ноги.

    Який політ - така і мрія,
    з таким обличчям стрінем Бога.
    Ми приземляємось убого
    на перелиті з втоми вії.

    Бо нудить півень - ранню хворий,
    жене цю ніч на всі чотири...
    і ми, космічні пасажири,
    в скафандри тіл вдягаєм зорі.

    23 Січня 2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (3)


  44. Галантний Маньєрист - [ 2008.01.23 20:42 ]
    Сон у літню ніч
    ...Золотенька моя,
                                        ці пташині пісні ранкові
    і серпанку лаштунки - прозорі, як шати твої, -
    досконале завершення казки, в якій на слові,
    так подібному правді, я зрештою вимовлю „Ні".

    Після тисячі другої ночі уже не в стані
    далі слухати, де ви - години мої мовчазні?!
    Я вертаю назад, у прекрасні часи, жадані,
    де щоночі нова тільки вабою буде мені!

    Що до тебе, то ми розлучаємось, - певен, радо
    за тобою догляне наш тенор - заслужений - кат,
    та повір – з цим усе! Я клянуся, о Шéхерезадо, -
    більше жодних розумниць і суто словесних принад!..

    *
    ...Ой, наснилась біда!
    Наче мила, я не з тобою,
    наче слухав усяке,
    що здатна казати жона!
    Я казки споживав,
    і ні крапельки алкоголю!

    Де ж бо ти, моя пляшечко,
    рідна - од корка до дна?

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  45. Леся Романчук - [ 2008.01.23 18:35 ]
    ***
    Тобі не спиться?
    Значить, не пора.
    Повий на місяць.
    Нам, собакам, можна.
    Хай пізно, пісно,
    грізно і тривожно,
    а пісня наша звична і стара.
    Чого ж бо?
    Так не спиться.
    Повний місяць
    виспівує своє високе “мі-і-і”...
    Тож обіймімось.
    Нам, собакам, можна.
    Німуймо в терцію...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (4)


  46. Леся Романчук - [ 2008.01.23 18:54 ]
    Та не тане
    ***
    Тане сніг.
    Тане сніг.
    Тане сніг —
    і таніє.
    У тенетах тіней
    тоне тема —
    не те.
    Тільки таїн тони
    німотою темніють,
    І втина нить доріг,
    І мету замете!
    Та не сніг...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.58) | "Майстерень" 5.75 (5.59)
    Коментарі: (9)


  47. Леся Романчук - [ 2008.01.23 18:22 ]
    ПОЕЗІЯ
    Одного дня, одного літа
    Вона постукає у дім
    І забере тебе служити,
    І згоди не спита при тім.

    Не укладаючи угоди,
    Не запитавши, чи пора,
    Вона тобою возить воду,
    Ти служиш їй, як чорний раб.

    Так ревно служиш й нелукаво,
    Так хилиш ниць свою главу,
    Не важиш спогорда на славу,
    На перначі, на булаву.

    Зневажиш сурми величальні,
    І злото дня, і ночі тінь,
    Лише в урочистім мовчанні
    Благаєш щиро — не покинь!

    Дозволь діткнутися до світу
    Краси, відкрий завісу тайн!
    Відтак — бери мене служити.
    Бери — і згоди не питай!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (4)


  48. Петро Сорока - [ 2008.01.23 17:01 ]
    ***
    Морозне повітря обпалює вени,
    Шалені ворони, як ртуть, його п’ють,
    Вони не покинуть цієї арени,
    Вони, як актори, красиво помруть.

    Це січень, це стріча з вогнем кінецьсвіття,
    Це свідчення Бога з незримим лицем.
    Це в сніжному небі розщеплена вічність,
    Що тихо на землю до ночі стече.

    Це шанс промайнути найтихшою тінню
    У світі, де повно банальних чудес.
    Це врешті – Різдво. Це – Різдво-воскресіння
    І це вознесіння на землю з небес.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (4)


  49. Ванда Нова - [ 2008.01.23 15:01 ]
    Станси
    Німфа - німа Каліпсо -
    Місяць зніме, як кліпсу,
    Ліпку липку замісить
    Місту.

    Офіціанти в танці
    Таці несуть з фаянсом,
    У фоліантах тануть
    Станси.

    Я на софі, ледь п’яна.
    Строфи Сапфо дістану
    - Льоду Вам, леді? панно?
    - Файно.

    Небо - чудне, чернече…
    В чортів червоний глечик
    Чавить вино із речень
    Вечір.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (24)


  50. Ната Вірлена - [ 2008.01.23 14:14 ]
    Блокнот (9)
    Ріка Часу ніколи не мала броду:
    Невічні люди лягають на вічні теми.
    А ми з тобою напівкам’яні тотеми –
    Засновники роду.

    Ніхто нас не возвеличить на свій Парнас,
    Нехай наш рід – не народ. І нехай – не плем’я,
    Нехай він не з Передгір`я, не з Середзем`я –
    Він. Означає. Нас.

    Хай нас немає на їхніх рельєфах лиць,
    Нехай клястимуть не раз мандрівним баластом,
    Що нас не скинути, ані з плечей покласти
    На пустоту полиць.

    Хай нас нестимуть – і потом тектиме лють,
    І кожен крок віддаватиме в душі сталлю,
    А там, де інших зупинить сліпе провалля –
    Нас перекинуть впоперек – і пройдуть.


    Рейтинги: Народний 5.71 (5.46) | "Майстерень" 5.7 (5.5)
    Коментарі: (6) | "Блокнот"



  51. Сторінки: 1   ...   140   141   142   143   144   145   146   147   148   ...   175