ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ніна Виноградська - [ 2018.02.06 08:57 ]
    Не спіть, українці!


    Ви здуру кладете життя і тіло,
    І вірите в облудливі слова.
    Свобода й воля звідси полетіли,
    І Україна з вами ледь жива.

    Вас убивають вже не поодинці,
    Свідомо убивають з-за землі.
    Де розум ваш, скажіте, українці?
    Чому спите? Прокиньтеся! Малі

    Ті спротиви, що де-не-де проходять,
    В конвульсіях конають. І тоді
    Вас винищать страшні чужі заброди,
    Що геноцидом правлять. На воді

    Річок, озер, поставлено кордони,
    Напитись ніде, просто підійти.
    Для вас, зчумілих, всюди заборони,
    Бо мовчите, і сестри, і брати.

    Радієте чужому вам безвізу,
    Де праці з ранку вже нема межі?
    Для вас, дурних, працює телевізор,
    Де вішають брехню чужі мужі.

    Вони для нас, насправді – воріженьки,
    Яким потрібна лиш оця земля.
    А ви забули, у якої неньки
    Ви народилися? І вже здаля

    Не бачите, хто обікрав країну,
    Хто до могил зігнав увесь народ.
    Хто на війну погнав чужого сина
    І в тюрми тих, хто ще шукав свобод.

    Хто посадив своїх у телевізор,
    Щоби збивали люд з його шляху,
    Щоби втікали з дому вже без візи,
    Від безгрошів’я, голоду, страху.

    І що? Змиритись? І здихать родами,
    Все ворогам залишити своє?
    За нелюбов, невірність, зраду мами,
    Безпам’ятство – забули хто ви є!

    Ще поміж нас живуть думки Шевченка,
    І сіють вічне Леся і Франко!
    Вставайте, люди, помирає ненька,
    Між нами ворог, влесливий страшко!
    18.09.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (1)


  2. Олександр Сушко - [ 2018.02.05 12:51 ]
    Трохи млявий
    Дратує погляд у хребтину вовчий,
    А я ж спокійний, чемний кіт-Баюн
    Титани похвали й осанни хочуть,
    Проносного вельбучним- не даю.

    Кому потрібна критики заноза,
    Якщо в пошані лаври і псалми?
    Іди сюди, вштрикну солодку дозу.
    І хай між нами возсіяє мир.

    Змінилося моє писемне кредо,
    Став майстром дифірамбів і рулад.
    Під пахвою завжди каструля меду,
    Дешеві зрази, мох і шоколад.

    Навчився не залазити у пляшку,
    І бевзю мурувати постамент.
    Між геніями простолюду важко,
    Під тушами вгинається хребет.

    Масую п'ятки і цілую вушка,
    Хоча олжа вважається гріхом.
    Нехай живе в тумані Попелюшка,
    Бо настрою псувати я не хо.

    P.S:

    Сьогодні трохи млявий, сонний,
    Не надиха словесний прах.
    Втекли із сайту "еталони",
    Або куняють у гробах.

    05.02.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  3. Рудокоса Схимниця - [ 2018.02.04 21:32 ]
    ***
    Крізь пальців загострені тіні хиталось підстрелене сонце,
    А профілю розчерк нервовий дражнив, і сліпив, і тонув
    На денці фужеру шампана. Ця жінка і Ви – незнайомці,
    Спрозорене плетиво візій із Божого віщого сну.

    Витьохкують птиці багряні – не добрі, не злі – випадкові.
    Їх гнізда несправжні в каратах застиглих незбутих бажань.
    Ця жінка для Вас невідома цариця зміїної крові…
    І сукні лускаті узори так прагнуть гарячих торкань.

    Чи ж Ваших? Ви істинно вірите – Ваших, отих гарячкових,
    Аж зійдуть нараз пухирі, зазоріють булькато у біль.
    Пронизливим сяєвом в руки впаде її пещена голість,
    Інферно відкресне під серцем, почнеться правічний двобій.

    Ви хочете воєн, Трістане новітнього часу, дитино, –
    Яке ж підборіддя гладеньке: шовкові ясирні дари…
    А в неї лопатки болючі, бо має на дзвінкості спини
    Два гострих обрубки кривавих, що вже не підкорять вітри.

    Лиш сонце укотре рождалося ночі на рану відкриту,
    Лиш пальці шукали похилість плеча і окличність грудей.
    Ребром від ребра улягала вовчиця впокорено-дика,
    Ховалася смерком на спомин. Коштовна цариця-трофей.
    4.02.18.


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (15)


  4. Вікторія Торон - [ 2018.02.04 10:43 ]
    Ти хвиля і частка
    Ти хвиля і частка, ти частка і хвиля.
    У різноголосся щоранку улившись,
    Рухливим вітрильником перехилившись,
    Чужими життями у бризках умившись,
    Ти – повінь всесилля.

    Ти тиша і буря, ти буря і тиша.
    Ногами сколочена труйна образа,
    У пам’ять запала непрощена фраза,
    В мовчанні – немов вертикаль верхолаза,
    Стрімкіша і зліша.

    Ти крила і очі, ти очі і крила.
    Пливе твоя тінь розчепіреним птахом,
    Мандрує задимленим вічним ландшафтом
    В століттях, назавжди просолених страхом —
    від фронту до тила.

    Ти подив і втома, ти втома і подив.
    Усе, що здавалось -- правдиво, первинно,
    Не склалось, не сталось як статись повинно,
    Доріжку у морі зворушує пінно
    Буденності подув.

    Та знову назатра -- ти хвиля і частка...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (9)


  5. Ярослав Чорногуз - [ 2018.02.03 23:17 ]
    Передчуття
    Не зовсім день іще погас,
    Не зовсім ще розмерзлись води.
    Минає час, минає час,
    І тихо підсумки підводить.

    Хоч словом я тебе колов,
    Себе поводив необачно.
    Та за велику цю любов
    Тобі одній навіки вдячний.

    Поглянь: минає вже зима,
    Взаємин тане холод наче.
    Відчув я – десь там тайкома
    Твоя душа за мною плаче.

    Все небо – молока мов глек,
    Вечірнє світло у імлі є.
    О Леле люба, я – з лелек,
    Тебе мов леготом лелію.

    Бо доля в нас – на двох одна
    І небо нам одчинить браму.
    До нас любові йде весна,
    Вона уже не за горами!

    3.02.7525 р. (Від Трипілля) (2018)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (7)


  6. Олександр Сушко - [ 2018.02.03 18:10 ]
    Удвох краще
    Я - хлопець файний, не ледащо,
    Надибав молоду жону.
    У ліжку вдвох лежати краще -
    Міцніше музу пригорну!

    Вона крильцятами тріпоче,
    В очицях паволока, млость.
    Втішаю серденько дівоче,
    Удавлюю красу у повсть.

    Сплелися хтиві павучата,
    На вушка шепчемо "Кохай!".
    Рвонула почуттів граната,
    Душа потрапила у рай.

    Одинаки - сухі опеньки.
    Невдахи. Моляться вину.
    У пазусі засну тихенько,
    У хвилях радості втону...

    03.02.2017р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  7. Олександр Сушко - [ 2018.02.03 10:53 ]
    Несльозаве
    Піїт попався супер-ас, наче,
    Але від нього втік Пегас, плаче.
    Отримав коник надтяжку вавку,
    Рачкує муза навпрошки, з ляку.

    В коня хитавиця в ногах, чмихи,
    Бо у піїта їде дах, стріха.
    Утьопав геній-віртуоз думу,
    Читач упав у коматоз. Сумно.

    Куди не глянь - усе в сльозах, слизько.
    І у Покров, і у Пейсах - бризки.
    Заголосили на плечах діви,
    Куваче молоде курча, й сиве.

    Сльозаве завше на слуху, роси,
    А я писав щодня суху прозу.
    Тепер Пегасів табунець, острів,
    В ручиці пхають олівець гострий.

    І музоньок уже кубло, кишло,
    Смішних побільшують улов віршів.
    Іржуть щасливі лошаки в хаті,
    Плести закінчую рядки: спати!

    03.02.2018р.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  8. Олександр Сушко - [ 2018.01.31 20:07 ]
    Мій край
    Колиску обняло колюче терня,
    І овид пломеніє від заграв.
    О, рідний краю! Ти болиш нестерпно,
    Якби ж то міг - до серця заховав.

    Чи п'яні, а чи просто безголові -
    У власній хаті - вибухи, погром.
    Земля уже не може пити крові,
    Сльозами переповнений Дніпро.

    Ідуть неситі скинути із кручі,
    З-за обрію накочують громи.
    Дивись уважно на дідів, онуче:
    Вони - раби, сиділи у тюрмі.

    Закінчую за побратимом тризну,
    Сховав труну в глибокому рову.
    Низький уклін тобі, моя Вітчизно,
    За те, що я тут виріс і живу.

    31.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  9. Олександр Сушко - [ 2018.01.31 10:15 ]
    Сиди
    Затягнуло країну димами,
    І повніє кровиці ручай.
    Я - за мир. Та...чужими руками -
    Ти дитину мою не чіпай.

    Хай букетики тицяє дівці
    І не лізе безглуздо у рать.
    Відучити не можу від циці,
    Ще маленьке, всього двадцять п'ять.

    У пастелі обарвлюю вірші,
    Син дрімає, під ковдру заліз.
    На печі незрівнянно тепліше,
    І не дує у вухо та ніс.

    Калапуцяю чадові муси
    І вив'язую з шерсті кашне.
    На гроби за вікном не дивлюся,
    Там чуже, непотрібне, страшне.

    Ну який із сантехніка воїн?
    Що в окопі робити прищу?
    Хай лягають у землю герої:
    На війну я свого не пущу.

    "Пісня миру" в нікчеми відома,
    Є й глибока пацюча нора.
    Вмерти можна зненацька і вдома,
    То навіщо кричати "Ура!"?

    Налітайте! Агов, чорноброві!
    Поміж стегон пригрійте дитя!
    Буде ліжко і море любові.
    Та не буде із сина пуття.

    31.01.2018р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  10. Оксана Мазур - [ 2018.01.30 17:45 ]
    Триптих

    І. Закличне

    о шамане безжалісним ритмом терзаєш мене
    закайданену бранку напнуту розпластану дику
    шаленієш у хижому танці вигойдуєш не
    розмикаєш очей не спиняєшся плавишся криком

    чорна мамба пульсує у венах затроєна кров
    і накликаний дощ що стікає між пальців між стегон
    поклоняйся богині правічній ліліт змієлов
    місяць в’яже свідомість відлунням химерного реготу

    пошматовані тіні означують хоті вогонь
    вдихом видихом стогоном і небажанням до спину
    пипок вишні налиті скотились у сув’язь долонь
    ніч-пантера роздряпує грації вигнуту спину

    о шамане нещадний твій танець утілення зла
    я піддамся укотре і требою стане розплата
    хміль омели у скронях дозрів і сп’яніла бджола
    полонянка сьогодні багряно і грішно розп’ята

    ІІ. Чужий

    Чужий на цій постелі до німого вихрипу підгорля
    Болиш в мені на смерть болиш і де до дідька клята гордість
    Тебе собою прип’ясти до крові покусати губи
    Палити клясти берегти освячувати німбом блудним
    Вростати ребрами в ребро єдиного_на_час_Адама
    Сичить клубОчиться гарчить байдужодушшя холодами
    А крик у стелю дзвінко б’є чужий чужий і сльози всохли
    Серпневий лід серпневий сніг портрет роздряпаний до вохри
    Стриножити хоча б на ніч шальним відьомським замовлянням
    Впиватись нігтями а ти а ти моїм уже не станеш
    Гірка мана у всіх світах підшкірна невигойно-чорна
    І простирадл підбитий птах у ранок нарізно огорне…

    ІІІ. Постскриптум

    Я тебе намалюю кармінним зітханням на таці
    Зішкребу позолочену фальш аж до хрусту кісток
    І оголену душу оголену місячним танцем
    заховаю між тріщин люстерка в надщерблений шов

    де усі переливи пекучі до крові до глянцю
    як напахчені стегна рибинно-покірних жінок
    а зненависть солодша зненависть впивається ланцом
    огадючує очі поставу і слід підошов

    проминаюча ніч наговорить на вибух багрянцю
    на пелюстя небесне розірваний сонця вінок
    я тебе намалюю здираючи серце і пальці
    до німих голосінь горизонту куди ти пішов…



    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (13)


  11. Галина Михайлик - [ 2018.01.30 09:03 ]
    На кінчиках пальців
    Найінтимніша відстань – на кінчиках пальців.
    Обпікаючий струм невагомих торкань.
    Легкo вигином брів запитання: "Зостанься?"
    І опущених вій таємнича вуаль…

    Із самого єства вибруньковує квітка
    сецесійними звоями пагонів-мрій.
    Дай упитись цим станом… Повільно чи швидко -
    все відбудеться вчасно, коли справді мій:

    і прилюдні обійми під виглядом танцю,
    і схвильована плоть, і відверта жага!..
    А сьогодні ще відстань – на кінчиках пальців…
    І опущених вій таємнича вуаль…

    2018


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.64) | "Майстерень" 5.75 (5.79)
    Коментарі: (27)


  12. Володимир Бойко - [ 2018.01.29 22:07 ]
    * * *
    Коли ж тебе чекати, зайченя,
    В яких ти небувальцях заблукало?
    Невже тобі не вистачило дня?
    А, може, і зими тобі замало?

    Чи сніговій стежки твої замів,
    Чи холоди тебе перепинили?
    Як відчайдушно я тебе ловив,
    Та упіймати був таки безсилий.

    Ти поряд. І вбачається мені,
    Що зустріч та ніяк не випадкова...
    Ті очі, недовірливі й сумні,
    І вигин вій в очікуванні слова.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  13. Лілея Дністрова - [ 2018.01.29 16:45 ]
    І задивлюсь...
    Яка мелодія душі!
    Свінули зорі вечорові,
    А у Великому Ковші
    Сім пломенистих свіч любові.
    Як вимережив час літа
    Пругами невимовних істин,
    Палаючі твої вуста...
    О, найчарівніша Каллісто!
    А може Колісниця, Віз...
    Дух наших пращурів ширяє.
    Космічний безмір - парадіз,
    Романтика округ печалі...
    І задивлюсь на цю красу,
    Ущухнуть всі життєві бурі,
    Поверне Віз лицем в росу
    Світання...полиски лазурі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.3) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (10)


  14. Олександр Сушко - [ 2018.01.29 15:09 ]
    Намріялося
    Подобаються досі молоді,
    Стрункі, опуклі, нечирякуваті.
    Але уже не парубок, а дід,
    Ріденькі пейса вицвіли, прим'яті.

    Гризе хребтину остеохондроз,
    Зламались ікла та ослабли м'язи.
    А я амурних безліч знаю поз,
    Заб'ється серце пташки у екстазі!

    Підсліпувато блимаю у ніч,
    Не спиться, бо намріялась богиня.
    Засовую казан в гарячу піч,
    Корівку посмоктати лізе миня...

    Правиця догоджає лиш мені,
    Пишу, строчу, навергалось чимало.
    Заворушилась кузька у матні,
    Легенько чхнув - вона і задрімала.

    Сусід у мене буйний натурал,
    Сусідка бахуряк тримає скирту.
    Поглипаю на глянцевий журнал -
    Оце й усе, що залишилось діду.

    30.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  15. Тетяна Левицька - [ 2018.01.29 12:17 ]
    Терпіння
    Равликом літо у тихе містечко,
    сонце у небі ятрить, наче рана.
    Вийде старенька кудись недалечко,
    зблідне... З кишені пігулки дістане.
    Знову голками кольнуло. Присіла...
    Змалку терпляча, навіщо лякати
    добрих сусідів. Піднятись несила,
    зціпивши зуби, поволі до хати.
    Важко... В минулому спогади босі,
    вража війна і голодні судоми.
    Долі сирітської сиві покоси
    пилом на коси і тугою в домі.
    Смерті дивилась у вічі затято.
    В погріб упала, торік Бог дав сили
    вибратись… Лячно померти й лежати
    день, може, тиждень... Губу прикусила...
    Стежка вузенька ще не пиріями.
    На бузині парасолі розлогі
    вкрилися цвітом задушливо-пряним.
    Ластівки низько - на дощ, чи на сльози...

    2018 р.


    Рейтинги: Народний 5.67 (6.23) | "Майстерень" 5.75 (6.32)
    Коментарі: (17)


  16. Олександр Сушко - [ 2018.01.29 11:58 ]
    Про сумне
    Хрупа господар горішком,
    Їдлом набита щока.
    Я охолола. У ліжку
    Клацає пультом рука.

    Не допоможе віагра,
    З медом петрушка, хурма.
    Ми на папері лиш пара,
    Ну, а любові - нема.

    В кожного власна шпарина,
    Ложка, маршрут і бюджет.
    Ходить наліво мужчина,
    Ловить солодкий момент.

    Мріялися фаетони,
    Мандри в далеких світах.
    Нині - огрядна мотрона,
    І у поважних літах.

    Виріс у пазусі камінь,
    Взором одшукую ціль.
    Я провалила екзамен,
    Збилася на манівці.

    На підвіконні жоржина
    Всохла без сонця й води.
    Плаче на кухні дитина,
    Хоче із дому піти...

    29.01.2017р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  17. Галина Гулієва - [ 2018.01.28 17:21 ]
    100 років по Крутах
    Хлопчику, хлопче, несеш, мов свічу, історію.
    Станеш безсмертним - пізнаєш криваве таїнство,
    бо причастишся не тілом глевким Христовим, а
    сірим металом, що в горлі, неначе птах, зросте.

    Хлопчику, муже (торкався а чи жіночого
    стиглого лона?), не виполять, не зітруть тебе:
    доки наймення пресвітле твоє замовчують,
    сходиш знаменом (чи ж - сонцем) вгорі над Крутами.

    Хлопчику, страже / спартанцю/повстанцю/лицарю,
    в'ється державність по пальцях твоїх, як вервеця.
    Пісня про тебе пошерхлі уста палитиме -
    не рветься-бо.


    Рейтинги: Народний 6 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (11)


  18. Олександр Сушко - [ 2018.01.27 17:24 ]
    Ясен
    Не остудив емоцій сон,
    Оков забаглось Гіменеї.
    Хіба у цьому є резон,
    Що полюбив холодну фею?

    О, дай торкнутися руки!
    Ми ж люди! Не сухі дерева!
    А ти закрита на замки -
    Забула про Адама Єва.

    Дрімають в полі ясени,
    Сутуляться під кожухами.
    Скажи "Ти мій! ", чи прожени...
    Мовчиш, байдужа, наче камінь.

    Дарма чекаю промінь дня,
    Де сухо, там води немає.
    Пливу у вирій навмання,
    А вітер ясена хитає...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  19. Олександр Сушко - [ 2018.01.27 12:00 ]
    Не спи!
    За тебе вороги піднімуть тост?
    Із раєм пекло цьомається? Дружить?
    Вшановує Вкраїна Голокост,
    Голодомор Ізраїлю - байдужий.

    Угорщина показує кулак,
    Донбас Росія розчавила траком.
    І шкіриться на козака поляк:
    Бандеру любиш? Отже, зарізяка.

    У деревини тріснула кора,
    Впилася чорна тля нещастя соком.
    Не позичай у погані добра,
    Бо вилізуть "дари" сусіда боком.

    Впрагаються у возики воли,
    Ось-ось чортяка влупить батогами.
    Віддаш сусіду сад, шматок землі,
    Забудеш мову та чкурнеш у найми.

    Нахабні гості пруться на поріг,
    Приготувались посмоктати крівці.
    Навчайся дбати тільки про своїх,
    Тримай сухими порох і рушниці.

    27.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  20. Олександр Сушко - [ 2018.01.27 10:47 ]
    Чорні вітражі
    О! Шолом алейхем, Мойшо! Мир вам!
    Зичу шастя й многії літА.
    Урожай дала хороший нива -
    Кажуть, непоганий я газда.

    У ярмулці думається важко,
    Не одвикну досі од бриля.
    Та у клуні знаменита бражка,
    Частувати можна й короля.

    Відпочину, в гній закину вила,
    Геть турботи! Прожену печаль!
    Ось, давай хлюпну у кухоль пійла,
    Це таке хохлам приніс москаль.

    Ремигають у хліву корови,
    Рохкає вгодований кабан.
    Прагнув Бога з берегів дніпрових,
    А мені дістався Іордан.

    Онучата забувають мову,
    І святі корчуються дуби.
    Мудреці за душами на лови
    В українські рушили степи.

    Раб ридає перед аналоєм
    У краю розораних могил.
    Ми були боги. А стали - гої:
    Ні душі, ні пам'яті, ні крил.


    Що ж, давай умнем кошерне сало,
    Хрін зі змальцем - чудо із чудес!
    Що ж тебе, мій друже, налякало?
    Чом так швидко із господи щез?


    27.01.2018р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  21. Олександр Сушко - [ 2018.01.26 17:13 ]
    І шо?
    Сьогодні снився пес не на добро,
    Ковтнув із кумом чикилдихи цебро.
    А в жінки розірвалося шатро,
    Полоскотала макогоном ребра.

    Тяжка судьба у чесних горопах,
    Держак лопати поціляє в око.
    Причинне місце квакнуло в штанах -
    Без любощів лишилася "сорока".

    Не вистачає в бороді жмутка,
    Роздряпана губа й обидві ніздрі.
    Зірвалася краса із повідка,
    Потрібно їй в начальники, міністри.

    Як одружився - кисло, не щастить,
    Довбає дятлом, наче я гулящий.
    Розслабитись не можу ні на мить,
    На праці - тяжко, а удома - важче.

    Ну, випив. Уночі змочив диван,
    Хіба за це потрібно пити крівцю?
    Держава любить власних громадян,
    Горілкою завалює полиці.

    Лютує баба, коле як їжак,
    Щодня товче, наказує без суду.
    А, може, браття, щось роблю не так?
    Біжу ховатись до собаки в буду.

    26.01.2018р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  22. Рудокоса Схимниця - [ 2018.01.25 21:07 ]
    Трикутник


    Ніч кричала совою, гойдаючись гіллям і зорями.
    Пальці мороку коси куйовдили, бавились, пестили,
    Затікали за комір, за шкіру і мітили хрестиком
    Її біль, її розкіш, магнолій пелюстя збезчещене,
    Що віднині тонутиме снами палючими, хворими.

    Місяць знав…
    Він прощав усі зради, брудні вакханалії,
    Всі стеблинки, прожилки, ромашок заплакані пуп’янки,
    Повні груди важенних зміюк, що лускатими струпами
    Покривали сердечний кришталь, сповивалися хмарами
    І руками коханця спадали ліниво на талію.

    Третім був листопад. Поміж ними здіймався остінено,
    Бив у дзвони, шпигаючи голками крилечка голубам,
    Злими пучками нищив кохання, зривав тихе золото.
    Реготався з розпуки дерев так огидно і чорно так,
    Аж провалля очей чи вікна захлиналося піною.

    Знала ніч…
    Бо всі інші нічого направду не значили,
    Тільки місяця профіль тонкий на камеї натільності.
    Посивіла завчасно, у вени вгризаючись сильно, щоб
    Не ридати при всіх, бо у пісні помер божевільним він –
    Срібноликий і вільний, як істини крила. Як бачила.



    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (10)


  23. Галина Онацька - [ 2018.01.25 11:26 ]
    Срібна королева


    Давно такої не було зими,
    Щоб так настирно віяла-сніжила,
    Накрила світ холодними крильми,
    Над кожним міліметром ворожила.

    Таких заметів, срібних кучугур
    Вже, мабуть, тут ніхто не пам'ятає,
    І коней білих здиблений алюр,
    І заметілей буйні срібнограї.

    Немислима завія-круговерть!
    У всіх зимові сніжно-білі шати.
    Залиті сяйвом неповторно, вщерть
    Сади дрімають, ліхтарі і хати.

    Лиш колискова вітрова в садах,
    Пухнасті заколисує дерева.
    Кружляє в небі дивовижний птах -
    Зима-красуня, срібна королева.
    24.01 18


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Прокоментувати:


  24. Олександр Сушко - [ 2018.01.23 17:21 ]
    Житіє
    Намріялося щастя наяву,
    Єпітрахіллю накривав нас равин.
    Але в Едем уже не попливу,
    Сусіда уподобав теплу гавань.

    Чекати Грея кинула Ассоль,
    І Пенелопа здиміла з Ітаки.
    Я - бита шістка. Є новий король,
    Бо задрімав, а він пішов в атаку.

    Медовий місяць, охи, парадиз,
    Круговорот життя іде за планом.
    Тендітну плоть наштрикнуто на спис,
    Плоди кохання зрію з-за паркану.

    Та батьком кавалер не став синам,
    Пощезнув як побачив їхні личка.
    У Єви, звісно, першим був Адам,
    Яка ж тоді була гаряча нічка!

    В старе обійстя стрибнула коза,
    За нею прикотились потерчата.
    Вернулось щастя! З рук не вислиза!
    Закидує за шию ноженята.

    З конов'язі шарпнуло скакуна,
    Готуюся зробить "гарматний" постріл.
    Я - чоловік. Вона - моя жона.
    Лягай, кохана, у м'якеньку постіль.

    23.01.2018р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  25. Олександр Сушко - [ 2018.01.23 16:05 ]
    Кожному своє?
    На війну мені іти не можна.
    - Заховайся,- радили жиди.
    Повно пришелепків незаможних,
    Я ж - поет! У пекло сам іди.

    За Дніпром гуркоче, дим, зірниці,
    Селюки вриваються в окоп.
    Ой, як гарно нині у столиці!
    Хай сусід за мене ляже в гроб.

    За вікном одспівують вояку,
    Ордени поклали на щити.
    А мені за вірш - уклін, подяка,
    Пам'ятник лаштують за труди.

    Компоную про дуби осанну,
    Накришу елегій, ну то й що?
    Буде книжка, три уже у планах,
    Тільки дурень біга з калашом.

    Хай братва про чесність галалака,
    Та не буде з пацюка бійця.
    Домовина - воїнська відзнака,
    Слава - атрибутика митця.

    23.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  26. Володимир Бойко - [ 2018.01.22 14:34 ]
    * * *
    Не омину безжального рядка,
    Не омину манливої спокуси,
    Яка б недоля не була гірка,
    Та присуду її я не боюся.

    Не попрошу подачки у життя,
    Перед лайном не стану на коліна,
    Не вичавлю із себе каяття
    За гріх, який зоветься – Україна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  27. Олександр Сушко - [ 2018.01.22 13:08 ]
    Здаюся!
    Агов, товариство шановне!
    Бон джорно! Парнусем лехайм!
    Сьогодні занадто моторний,
    В фейсбучний летітиму рай.

    Погризти іду графомана,
    Відро поначісую бліх.
    Вдоволені теща й кохана,
    Бо лаяти ближнього - гріх.

    Як жінка в потилицю лясне,
    Чи з буди обгавкає пес -
    Шукаю в інеті нещасних
    Аби від обиди воскрес.

    М'ясисті кошлатяться рими,
    В сльозах потопає піїт.
    Творіння - оаза в пустині:
    Шикарний сьогодні "обід".

    У " майстра" поторсаю кишки,
    Впімаю блоху на гачок...
    Та марно - у кожного книжка,
    А, може, і цілий пучок.

    Дарма зачепив цю армаду,
    В облогу титана беруть.
    Від жаху над пупом калата,
    Поети упали у лють.

    Мишва навалилась на лиса,
    Зімкнулись хвостаті ряди.
    Здаюся! Тікаю до біса!
    Вас тьмуща, а я лиш один.

    22.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2018.01.21 21:58 ]
    Застигли хвильки снігу
    Нарешті - холод справжньої зими,
    Застигли хвильки снігу шовком білим.
    І знову усміхаємося ми,
    Здоров`я додає мороз і сили.

    І вогнище неонове навкруг
    Розсипалось жаринами-вогнями.
    Туман затьмарив димом виднокруг
    І попіл дум розвіяв над гаями.

    І клаптями сади заволокло,
    Мов сіть павук накинув на дерева.
    Та сяєво пробило темне тло
    І усміхнулось ніби сонне мрево.

    21.01.7525 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (5)


  29. Олександр Сушко - [ 2018.01.21 17:53 ]
    Вивчи!

    Нащадки пажерливої орди
    На суржику волають стоголосо.
    Російську упихають у роти,
    Московський піп кадило пхає в носа.

    Чавили божу мову, наче лій,
    В джерелах чистих мулу по коліна.
    Мій рід згасає, втомлений, німий,
    Змертвілий дух лягає в домовину.

    Принишкнув брат, застрашений пічкур,
    В чужій виставі дослуживсь до міма.
    На звалищі сопілок і бандур
    Лабає балалаєчка любима.

    А, може, досить бруду і ганьби?
    Не попаде хробак у райські пущі.
    Хай мохом покриваються гриби,
    А я іду будити сонні душі.

    У зрадника розверзлися вуста,
    Гидкий матюк летить у небо знову.
    Якщо живий і віруєш в Христа,
    То сядь і вивчи українську мову.

    21.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  30. Галина Гулієва - [ 2018.01.21 17:16 ]
    Звір
    Носити в собі малого тотемного звіра чи
    велику біду – сполохане і руде…
    Коли ж: утече, нутро твоє начисто виївши,
    аж хвіст вдалині згорить, мов зимовий день.

    А ти йому вслід до болю у більмах стоятимеш.
    В гортані твоїй колиску птахи зів’ють…
    Бродитимеш між брудними базарними ятками,
    шукаючи смерть дешеву та не свою.

    Ця пустка в тобі не тістом солоним учиниться,
    а морем ламким, записаним на вініл…
    Лягатимеш із терпкими, як вишні, дружинами –
    і випита кров кипітиме у мені.

    І рани твої почнуть у мені мироточити.
    І з горла мого народиться птах живий…
    Я знову прийду до тебе, спартанський мій хлопчику.
    Чи ж пустиш мене укотре у свій живіт?


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.68) | "Майстерень" 5.75 (5.68)
    Коментарі: (21)


  31. Володимир Бойко - [ 2018.01.21 16:25 ]
    * * *
    Не віднайди мої сліди.
    Вони вже часом напівстерті.
    У вакханальній круговерті
    Вже недалеко до біди.
    Нас шлях завів у нікуди́.

    Не увійди в мої сліди,
    Не потопчи моїх ілюзій,
    Ми стільки літ уже не друзі,
    Між нами лід і холоди
    Заглада. Наче від орди.



    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (8)


  32. Олександр Сушко - [ 2018.01.20 12:27 ]
    Прозріння
    Давно молитись не ходив у храм.
    Бурчали небеса "Грішити досить."
    Наснилася бабуся. Та що пра...
    Сиділа одесную од Христоса.

    Апостоли жували коровай,
    Ховали дулі моцні у свитини.
    А муж шептав: - Маріє, утікай!
    Інакше нам не бачити дитини!

    Поділено Спасителя майно:
    Тому - прихід, тому - свитину Божу.
    З-під ніг курчата скльовують зерно:
    Для віри плід кохання - зайва ноша.

    А далі почорніли небеса,
    За планом відбулася богострата.
    Товпа у висях зріла чудеса,
    А мій дідусь залишився без тата.

    Прокинувся. Дружина обняла,
    Любові закрутився буйний вихор.
    Вона свята. У ній немає зла.
    Над головою німб світився тихо...

    20.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  33. Галина Гулієва - [ 2018.01.19 21:36 ]
    Листопад
    Листопад стереже святих і стріляє в грішників,
    поки вулиці сплять під злив неземною магією.
    Мій Спасителю, я Твій хліб. Я щодня черствішаю.
    І ніяка рука ніколи не розламає мене.

    І голодні птахи по крихті мене не їстимуть
    із долоні Твоєї, теплої і пораненої.
    Я - дешеве вино, в якому ні краплі істини.
    Я - Твій вбогий врожай, натомлений Виноградарю мій.

    Бо усе, що в мені від Тебе, - болюча цілісність.
    Я - причастя, застрягле в горлі у нерозкаяного.
    Листопад відступає, тихо у мене цілячись.
    І кожнісінький вірш прощає і відпускає мені.

    2014 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.68) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (4)


  34. Ірина Вовк - [ 2018.01.19 17:42 ]
    "Ота вода… о, та чудна́ вода…"
    Ота вода… о, та чудна́ вода –
    підступна і манлива, наче зрада…
    Моя тобі, предивна Діво, рада:
    коли прийде пречиста Коляда,
    до тої каламутної води
    ой не ходи, пресмутна, не ходи…

    Посеред дзвонів щедрих Водохрещ,
    Посеред магій Світлої вечері
    вогонь завітний блисне на киче́рі,
    і ти усе покинеш – і підеш
    до тої заворотної води –
    ой не ходи по вроду, не ходи…

    Зведе на безвість… Боже, відверни!
    (Отут Козу Лукавий напуває –
    він душу вкрав і тут її ховає).
    До тої душегубної води
    Ой не ходи, прелюба, не ходи.

    О, та вода! Ота чудна вода
    тебе таки зманить, Предивна Діво…
    Паде зерно… Чи плідні будуть жнива,
    коли в Кози дозріє «борода»?
    Тшшш!!! Тихо-тихо… Бачите: сліди!
    Наврочиш лихо, Діво…
    Не ходи!

    (Зі збірки інтимної лірики "Самоцвіти сокровення".- Львів:Логос,1997)


    Рейтинги: Народний 6 (5.66) | "Майстерень" 6 (5.8)
    Коментарі: (4)


  35. Олександр Сушко - [ 2018.01.19 15:41 ]
    Полегшення
    Опанував таки абетку,
    Але страждаю від гюрзи.
    Братві зарюмсую жилєтки,
    Кричу:- Сатирик, не гризи!

    Пишу про небеса високі,
    Чудовні очі, світлий лик.
    А гад вовтузиться під боком,
    Роздвоєний стирчить язик.

    Кошлатися від ляку рима,
    Похняблена дрижить рука.
    Чи, може, краще стати мімом,
    Допоки геть не залякав?

    Нема уже ні дня, ні ночі,
    Пегасу зламано хвоста.
    Під носом джерело хлюпоче,
    Змокріли губи й борода.

    Зірвав з коня важкі підкови,
    Стрибай, кажу, за перелаз.
    Втомився плакати, братове.
    Ви шкряботіть, а я вже, пас.

    19.01.2018р.






    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  36. Василь Світлий - [ 2018.01.19 12:33 ]
    Величальне
    О, Поезіє Дня!
    О, Поезіє Ночі !
    Журавлине крило,
    Джерело, що хлюпоче.
    Неосяжна блакить,
    Неозорість космічна,
    Що приходить на мить,
    А здається…на вічність.
    Сивино провидінь,
    Життєдайно невинність,
    Не потоптаний сніг
    На безлюдній вершині.
    В Тебе ангельський чин,
    Ти є голос любові,
    Ти - світило світил,
    Що народжує слово.
    Ти горішній полин,
    Теплий дощ урочистий,
    Безпричинність журби
    І осіннього листя.
    Як уквітчаний лан,
    Як засніжена вишня,
    Чи ранковий туман,
    Чи зоря промениста.
    Океан почуттів,
    Таємниць таємнице,
    Солод темних віків
    І небесна зінице.

    ***
    О, Поезіє Дня!
    О, Поезіє Ночі !
    Ти пробач і прости
    Запорошені очі.

    19.01.18


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (6)


  37. Ярослав Чорногуз - [ 2018.01.19 11:10 ]
    Філософський камінь
    Німотний щем стискає груди
    І роздуми гіркі печуть:
    Що далі буде, далі буде
    Яка життя оцього суть?

    Уже далеко не роками –
    Десятиліттями, либонь,
    Шукаєш філософський камінь,
    Мов милої – тепла долонь.

    Вся суть, ви скажете, в любові!
    Але минає і вона.
    І миті всі оті чудові,
    Як літо й чарівна весна.

    І що лишається? Напасті?
    Зима торкає за плече…
    У почерговості контрастів
    Ріка життя мого тече.

    Узимку тужим за весною,
    А в спеку – хочеться зими.
    І суперечливостей грою
    До смерті бавимося ми.

    8.01.7525 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  38. Галина Гулієва - [ 2018.01.19 11:35 ]
    Милий, я хвора
    Милий, я хвора. Я квітка у тебе в ногах.
    Вже тобі, милий, ні музикою, ні музою…
    Ніч – темношкіра натурниця, хтива й нага, –
    зорі-насіння у небо відкрите лузає:

    має у жмені засвічену тиху печаль.
    Серце настав – до зернини, по вінця, висипле.
    Нащо ти, милий, слова в моїм горлі зачав?
    Зореш мій спокій натхненням, неначе віспою.

    Станеш не ямбом, а якорем в горлі, відтак
    голос зірву ( може й виполю) – та не вимовлю…
    Милий, я п’яна. Я вуличних бардів свята.
    Стигми мої виноточать гіркими винами.

    Милий, я хвора. Ти ж сам собі кулі й ножі.
    Сам собі поле за масками і котурнами.
    Ніч на мольберта нешлюбному ложі лежить –
    курить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.68) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Прокоментувати:


  39. Олександр Сушко - [ 2018.01.19 09:45 ]
    Сумовите
    Писалося впотьмах. На посошок.
    Мізинцем на нозі розчухав носа.
    Жую глевтякуватий пиріжок,
    Перо в правиці, гордовита поза.

    Прокинувся зоп'яну деміург
    І на папір вистрибує кошлате.
    Ховайся чимскоріше, милий друг,
    Потворі відчинити мушу грати.

    Титанам тля обсновує сліди,
    На чистих водах жабуриться піна.
    Несу на смерть і я свої "труди",
    У океані губиться піщина.

    На ліву ногу словеса усі,
    Намалювалось через пень-колоду.
    Мартишкою на римі повисів -
    І народилась ода про природу.

    Поезія насуплює чоло,
    Бебекає на всі лади кошарня:
    Дурне письмо вже б краще не жило,
    А Майстру - мій уклін і шанування.

    19.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  40. Олександр Сушко - [ 2018.01.18 12:45 ]
    Світло
    Прийшла орда з хрестами в отчий дім,
    Сказала: "У Дніпро божків поганих!".
    Горів Сварог. Летів у небо дим,
    Волати "Пощади!" Єгові марно.

    Для роду жінка старшою була,
    Згорів олтар. Розбивсь жертовний камінь.
    Тепер несе тавро спокуси й зла,
    Рабиня для утіх з ребра Адама.

    Святе письмо змітають із полиць,
    Монахи під горою риють шахту,
    Не думай, ладо, на коліна! Ниць!
    Вгорнись у паранджу, вериги, плахту.

    Несе бджола божественний нектар,
    У вуликах в медах солодких соти.
    В монастирі сестра гризе сухар,
    Ввижаються повсюди роги чорта.

    З амвона піп втішає молодиць,
    Збирає чинш аби купити льоху.
    Кладу кохану в ліжко горілиць,
    Дивитимусь у лик живого Бога.

    18.01.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  41. Олександр Сушко - [ 2018.01.17 15:32 ]
    Очищення
    Поламалась ліра,
    Не цвітуть сади.
    Наплодилось сіре -
    Ти сюди не йди.

    Золоті перлини
    Вчавлено у бруд.
    Урожай загинув,
    Голодає люд.

    Наварили зілля!
    Шовк побила міль.
    Снопики зопрілі
    Покриває цвіль.

    Миша точить зубчик,
    Майтала хвостом.
    А Пегаси - з кручі
    З музами гуртом.

    Втік давно мірошник,
    Випито вино.
    Графоманський дощик
    Сіє у вікно.

    А мишей вродило!
    Більш аніж зірок!
    Два женці з кадилом
    Спалюють млинок.

    17.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  42. Олександр Сушко - [ 2018.01.17 10:42 ]
    Тарас Бульба
    Кацапоязичіє - це гріх.
    Де воно - там розбрат, зрада, крівця.
    Рідна ж мова - роду оберіг,
    Захист від лукавого ординця.

    На вустах огидні матюки,
    Кожне слово, як сичання змія.
    Зрадиш мову, смерде боязкий,-
    Жити будеш із ярмом на шиї.

    Раб уже не встане із колін,
    П'є шансон, забув народну пісню.
    Винуватий батько. Тільки він.
    Збайдужіла парубку отчизна.

    Задихнувся слова ювелір,
    Із багна проквакотіла жаба;
    Лобуряка в очі тату "чвирк":
    - Ну, прівєт, здарова, здрастє, папа.

    Бульба хлопця заволік у хлів
    І по горлу хутко вдарив сталлю.
    - Я тебе, мій сину, спородив,
    Я тебе і на той світ одправлю.

    18.01.2018р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  43. Ярослав Чорногуз - [ 2018.01.16 23:00 ]
    * * *
    Темноти навалився огром,
    І небесна імла загуса.
    Чарівливі вогні над Дніпром –
    Дивовижна вечірня краса.

    Вітер віти колише сумні,
    Я милуюсь, милуюсь, іду…
    Як же хороше, Боже, мені,
    У спустілому цьому саду.

    Пломеніє ясний краєвид,
    Скрізь неону жарини самі.
    Мов під пасмами хмарних сивин
    На півнеба палає камін.

    О предиво оце осяйне,
    Я над ним свої роздуми в`ю,
    Хоч не гріє це сяйво мене,
    Зігріває уяву мою.

    7.01.7525 р. (Від Трипілля) (2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  44. Галина Гулієва - [ 2018.01.16 14:43 ]
    Прощавай, капітане
    Світло гусне і гасне, як в залі перед виставою.
    І розходяться хвилі – мов шви – на морському череві.
    Капітанові сниться: столові ножі висталюють
    мовчазні деміурги – і тілом його вечеряють.

    І нуртує по чарах багряна, аж чорна, кров його.
    Деміурги від спраги: хто – залпом, а хто – пригублює…
    Та вривається військо зі стягами і корогвами
    (автоматами /псами/мечами/бичами/бубнами)

    у священну і темну, з пташину зіницю трапезну .
    Та ячить стоголосо (співає/хрипить/насвистує):
    «Пропадай, капітане, бо горе тому, хто зрадив нас!
    Спочивай, капітане, у шлунках богів сумних своїх!»

    Ще єлей. Ще троянди. Ще ліжко його м’яке йому.
    Ще раби в узголів’ї скалічену смерть відлякують.
    Заколисують хвилі палату / каюту/келію.
    Тільки гупає серце у грудях, як збите яблуко.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.68) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (5)


  45. Рудокоса Схимниця - [ 2018.01.16 12:26 ]
    Кінець…?

    Він питає про нашу війну: чи уже кінець.
    Чи злітати совою у мряку грудневих вікон...
    А у горлі будяччя від сотень упертих "не",
    Що прокушують губи і гаснуть охрипло криком.

    Де завершення болю в побоїщі тіні химер?
    Дайте пластир для вилиць, порізаних словом байдужим.
    Я здорова тобою, мій боже, мій враже, мій муже,
    Але квіти зів’яли: конвалії, лілії, ружі,
    Порожніє партер.

    Я питаю про нашу війну - пам’ятаєш все:
    Як ловили пір’їни блаватні, ховали в книги?
    Передранішня пінка цілованого гляссе...
    Укривав мене ковдрою, крилами, теплим снігом.

    Ну а як поодинці насіяли двійно печаль?
    Мудрі сови на плечі мостились руками півбога.
    Тихий місяць стікав молоком, замерзав під порогом.
    Дві стежини губились, як зашморг лежала дорога.
    Догорала свіча.
    Бо час...



    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (23)


  46. Марґо Ґейко - [ 2018.01.15 23:22 ]
    Спокутана
    Я знову тут. На мене ти чекав?
    Незнані наперед путі Господні!
    Немов смикнулася на обрії чека -
    Відлуння прокотилося насподі.

    Розверзлися в заграві небеса:
    Слова почула я незвично добрі…
    Розтисла пащу твердь, і вже він сам
    Пустив мене поглянути на обрій.

    За мною шлейфом жупел, не ваніль,
    У камерах, куди впустила чорта,
    Насто́яно подібний серцю хміль,*
    Пульсує ним розширена аорта.

    Із купелей моїх тече вода,
    Освячена не в другий святий вечір.
    Зіниць печальних маргарит слюда *
    Обводить чорні перли порожнечі.

    І я прийшла. Почула - ти гукав?
    Стрічай свою богиню, ладу, паву!
    Браслети стигм приховує рукав -
    Слід борозен, поораних на славу.

    Пригадую ту мить, як крадькома
    Дивилася на тіло, що лежало…
    Дивилася на себе, бо сама
    Свій вирок нарізьбила гострим жалом.

    Мене чомусь звільнили поміж дів
    Тих тіней, що цвіли востаннє – вперше,
    Смоківниць, що не матимуть плодів,
    Що прагнуть теж з геєнової верші

    На мить хоча б навідатись сюди,
    Побачити місця любові, жалю,
    До тих, хто виправдовував, судив,
    Хто спокусив і став об’єктом шалу.

    Прийшла звідтіль до строку тільки я,
    Хоч схожі всі панянки поторочі.
    Окремо путь встелилася моя,
    Від світла Божого відвикли впалі очі.

    «Відмолено!» - почула я луну,
    Співають епілог твого роману.
    Ті плечі, що несли мою труну,
    Обв’язують шнурівки параману.


    Рейтинги: Народний 6 (5.69) | "Майстерень" 6 (5.75)
    Коментарі: (33)


  47. Домінік Арфіст - [ 2018.01.15 22:19 ]
    антропогонія
    затісні суди і судини…
    ліхтарі – немає людини…
    у майбутнє сяє Бог
    ген за геном
    ми мандруємо удвох
    з Діогеном…
    знов із небом діалог…
    Йов… стократно…
    і ораторствує Бог
    о! Сократом…
    світ людей і світ ідей
    плин планктону
    і нашіптує юдей
    о! Платоном…
    віє духом зі шпарин...
    прахом… крахом…
    Бог не злічує годин
    Босхом… Бахом…
    радість – далями смичка
    сонцем ві́рша...
    Валтасар… вогню рука
    пише... пише…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  48. Галина Гулієва - [ 2018.01.15 15:34 ]
    Поет
    Серце твоє фарбоване, аж роздряпане,
    ніби яйце велике і великоднє.
    Входиш у дім з запаленими трояндами,
    а залишаєш попіл на підвіконнях.

    Тишу гортаєш повагом, наче Требник чи
    Книгу Псалмів, і голос із тиші кроїш.
    Спраглі-голодні, серце твоє тереблячи,
    ріжуть фаланги зморшкуваті до крові.

    І шкаралупу сіють поміж коритами.
    І заставляють сріблом столи дубові.
    Сходиться місто слухати: говоритиме
    біс у тобі і Бог, що завжди з тобою.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.68) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (25)


  49. Олександр Сушко - [ 2018.01.15 15:45 ]
    Святе письмо
    Мій брат у тьмі творив Святе письмо.
    Він був поет. Не цар, і не вельможа.
    Верховний жрець казав "Грошей дамо.
    Народу скажем - це закони Божі".

    Штовхав у спину гнівно спис важкий,
    Аби писав про кару, гріх і карму.
    Та скрапували на пергам казки,
    Які в дитинстві шепотіла мама.

    Ареопаг цікавила хвала,
    Покора, батожища і данина.
    І казка стала нещадима, зла,
    Аби рабів тримати на колінах.

    Зникали байкарі, немов туман,
    Ані імен не знано, ані чину.
    Є Тора. Є Коран. І є обман.
    Я, мабуть, теж отак пощезну, згину.

    Сплітаються сакральні письмена,
    Замурзані чорнилом ніс та вуха.
    У храмах колотнеча, гвалт, війна,
    Бо у людей у головах розруха.

    Мій ангел каже: - Тихо, не кричи.
    Ти станеш мною. А земне - суєтне".
    Ідуть кати. Вже вийняли мечі.
    Нема страху. Душа моя - безсмертна.

    15.01.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.82)
    Коментарі: (5)


  50. Володимир Бойко - [ 2018.01.13 22:05 ]
    * * *
    Усе безповоротно відлетіло.
    І надаремне думати про те,
    Кому тепер твоє належить тіло,
    Для кого твоя усмішка цвіте.

    Кого твої іскринки зігрівають,
    Кого твої торкаються уста,
    Для кого твій чарівний сміх лунає…
    Усе даремно – ти уже не та.

    Лишилася жевріюча надія,
    Благенький промінець в суцільній млі.
    Його я загасити не посмію,
    Бо як без мрії жити на землі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   58   59   60   61   62   63   64   65   66   ...   175