ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Іолана Тимочко - [ 2015.03.22 02:08 ]
    Чотири стихії
    Я – вода, мій спасителю, я – лазурова вода,
    я така ж, як і ти – стоголоса і тисячолика,
    я навчилась іти і приймати останній удар,
    обертатись впівока, кого і коли б ти не кликав.
    Я тримаю в собі затонулі твої кораблі,
    я розкреслюю літо на вироки грифелем пляжів,
    я малюю з нуля літочислення сліз на землі,
    залишаючи слід у словах, що нічого не важать.

    Я – вогонь, мій спасителю, я – миготливий вогонь,
    я – скуйовджені кучері диму в очах Прометея.
    Я – розчахнуті вікна у домі навпроти, я – той,
    хто озброїв поета клейнодами ямба й хорея.
    Я несу воскресіння на вістрі цього сірника,
    я звільняю лібідо, бо знаю усе, що насниться…
    Із маленької краплі буває велика ріка,
    від чіпляння за світло – найвужче тремтіння зіниці.

    Я – земля, мій спасителю, я – ілюзорна земля,
    я – стерно корабля в міражі за секунду до зіткнень,
    я – підводне каміння, якого не видно здаля,
    я – Колумб і да Гама, я – компас, я – північ і південь.
    Я – осліплена глина, що б’ється, мов риба об лід,
    я – кастальський магістр, я – гравець в символізм і проекцію…
    У вільготному диханні вільх, в мерехтінні боліт
    я влітаю в самісіньке тепле людське твоє серце.

    Я – вітри, мій спасителю, я – антарктичні вітри,
    я – вечірня молитва, я – мантра буддійського лами.
    І коли знадобиться, я вийду лицем догори,
    хоч і важко буває, коли по коліно ти – камінь.
    Я живу у тобі гарячковим метанням ідей,
    боротьбою миттєвого й вічного, світла і тіні.
    Я – чотири стихії, що міцно сплелися в одне
    у такій, як і ти (може, трішечки іншій), людині.

    05.08.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати: | ""


  2. Світлана Ковальчук - [ 2015.03.21 09:33 ]
    * * *

    До мене линув дощ. Лише до мене.
    Верба собі вбиралася в зелене.
    А я - німа і ніжністю відкрита.
    І я не знала і не вміла жити.
    Та линув дощ.
    Торкався несміливо.
    І бруньковито наростала злива
    Огрому серць,
    Поранень і пробачень,
    Огрому бур,
    Палких непередбачень.
    І хлинув дощ.
    Збентеженням до тіла.
    І я – верба.
    Цього собі хотіла?
    Аби до дна.
    І неба – до краплини.
    У дрож.
    В озноб.
    Душа?
    Така хвилинна.


    Рейтинги: Народний 6 (5.5) | "Майстерень" 6 (5.52)
    Коментарі: (1)


  3. Тетяна Кльокта - [ 2015.03.18 17:45 ]
    Мій Шевченко


    Антонич був хрущем, а я – то роси,
    Що падали дощем під ноги босі,
    Змивали сльози й піт з лиця Тараса,
    З вишневих теплих віт сміялись разом.

    Я бачила його в розпуці й гніві,
    У радості, але не в безнадії.
    Ми вранішню зорю удвох стрічали,
    На зраненій стерні удвох кричали.

    Я тамувала болі його тіла,
    Але ж йому уся земля боліла.
    У мареві світань стелюсь росою,
    А він – багряне сонце наді мною.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  4. Люта Ольга Козіна - [ 2015.03.14 23:32 ]
    Ти є
    Ти є у моєму житті, хоч тебе я не бачу
    Усміхнено й легко несу цей стотонний тягар
    І добре, не знає ніхто, що я потайки плачу:
    Мій спогад про тебе - і біль, і розрада, і дар!
    Ти є між рядків, поміж слів, і у погдяді в небо
    Живеш у зітханнях, у позареальності, снах,
    І навіть, сплітаючись з іншим - тваринна потреба! -
    Твоє відчуваю тремтіння крізь простір і час!
    Ти є у моєму житті, хоч тебе я не чую
    Твій голос – далеко і далі його поглинають
    Але дивний образ твій... всюди на мене чатує
    І те, що не разом ми - віриш - уже не лякає...
    Що інші мені? Порожнеча, кумедні кривляння
    Одвічні змагання – хто кращий, крутіший... – омана!
    Для мене одне має сенс – наше дивне кохання
    І те, що ти є, хай невидимо й недоторканно...


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (2)


  5. Олена Багрянцева - [ 2015.03.11 14:27 ]
    Ти не гнівайся лиш. Я боюся весняного грому...
    Ти не гнівайся лиш. Я боюся весняного грому,
    Водопілля і злив, що змивають минулого слід.
    Я боюся пітьми, що принишкла в самотньому домі,
    Де мовчить за вікном яблуневий оманливий цвіт.

    Ти не знаєш про те, як болить незагоєне слово.
    Синє полум’я сліз обпікає холодну щоку.
    І не сяє мені рідний погляд очей пурпурових.
    І сумління скупе сиротою сидить у кутку.

    Я боюся надій, що на плечі сідають в утомі.
    Ти не гнівайся лиш. Буде ранок яснішим колись.
    Буде наша печаль, як хмарина, легка, невагома.
    Не вернеться зима. Відлетить у принадливу вись.
    10.03.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2015.03.11 00:26 ]
    Олег Чорногуз Невідісланий лист*
    Залишився один, в безнадії
    ( Ти ж пішла у далекі світи).
    Я тепер не зустріну і в мрії,
    То ж хоч в сни завітай мої ти.

    Принеси мені голос свій з вітром,
    Посміхнися ночами з небес,
    Бо на серці так тоскно і гірко –
    Я ж від неба чекаю чудес.

    Я не можу полинуть в ті далі,
    Обійняти хоч душу твою,
    То ж приснись мені, мила, в печалі,
    В тихім щасті тебе пізнаю.

    Мені вітер шепоче про тебе,
    Я ж тебе виглядаю одну,
    То ж прийди у мій сон хоч із неба,
    Поки вічним я сном не засну.

    Я ніколи не думав, кохана,
    Про безодні світів навісні.
    Бо я жити тоді перестану,
    Як тебе не зустріну вві сні.

    І так хочу, щоб сон не кінчався,
    Як дарунок від Бога, з небес,
    Я з тобою вві сні зустрічався
    І від щастя душею воскрес.



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  7. Серго Сокольник - [ 2015.03.10 00:22 ]
    Дай руку!
    *арійське, посвяченим*

    Люба Подруго, я за тобою сумую.
    Руку дай. Скоро зустріч. Тебе проведу я
    Через міст водорозділу темних фантазій,
    Що світи наші знов поєднають наразі...
    Це місток, що створив зачарований Демон...
    Це місток, що удвох ми з тобою пройдЕмо
    По-над темними водами Стіксу нічного,
    Де в лататті орнаментів схлипу німого
    Впізнаватимеш Фрейї рунічного знаку,
    І навколішки ставши, складеш ти подяку
    Чоловічого тіла оголеним гронам,
    Що тебе переповнять за покликом лона,
    І цілунком торкнешся мого ти чола...
    У воді віддзеркаляться наші тіла,
    І моєю себе ти відчуєш рабою
    З насолодою здатись на милість без бою...
    Відчуття поєднання- у Вирій дорога...
    Міст світів... Тут стрічавсь Білобог з Чорнобогом...
    Тут Смородини-річки круті береги...
    Доторкнусь... Увійду... Наберуся снаги
    Від твого прохолодно-вологого тіла,
    Що для інших святе, а для мЕне грішило...
    То пусте. Он латаття вночі розцвіло...
    Знай- ДО МЕНЕ ТЕБЕ ВЗАГАЛІ НЕ БУЛО.


    © Copyright: Серго Сокольник, 2015
    Свидетельство о публикации №115031000771


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  8. Ярослав Чорногуз - [ 2015.03.06 22:07 ]
    Посивіли кульбаби*
    Посивіли кульбаби на луках
    Поміж пагонів юних трави.
    Ніби сум віковічний розлуки
    Голівоньку мою оповив.

    Тихий шепіт озерної ріні,
    Де вітрець легкі хвилі жене,
    Щебетання палкі солов`їні
    Утішали немовби мене.

    Чи небесні навіяли чари
    Чи уява ті спогади в`є,
    Раптом в образі ніжної хмари
    Личко миле явилось твоє.

    Де взялася незвідана сила,
    Що злетіти давала снагу?
    Так до себе та хмарка манила
    Поцілунком повітряним губ.

    Як метелик, на світло, на диво
    Вітерцем полетів я увись.
    Хмарні коси я пестив щасливий
    І вуста із вустами злились.

    …Посивіли кульбаби на луках,
    Сива думка по мозкові б`є:
    «Все минає, мине і розлука –
    Чом так тьохнуло серце моє?!»

    11.05.7522 р. (Від Трипілля) (2014)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  9. Віктор Кучерук - [ 2015.03.03 07:57 ]
    Біля мами
    Здрастуй, мамо, здрастуй невгамовна,
    Світлоносна радосте моя,–
    Хай суцільним щастям буде повна
    Днів твоїх тружденних течія!
    Хай ніколи горе не стрясає
    Чуйне серце дотиком різким, –
    Хай душа, натомлена до краю,
    Світ теплом наповнює своїм!
    Хай підступних негараздів хащі
    Не затінять тугою тебе,
    А пориви й прагнення найкращі
    Вберігає небо голубе!
    Що тобі ще побажати, мамо,
    Щоб ти яскравіше зацвіла,
    Щоб ішла упевнено і прямо,
    А не обережно й спроквола?
    Мамо, мамо, – птахо сивочола,
    Безневинна бранко самоти, –
    Час уже присісти біля столу,
    А тебе не зрушить од плити.
    Скільки можна смажити й варити,
    І дзвеніть, посуду несучи?..
    Я твоєю добрістю так ситий,
    Що вона замінює харчі.
    Неквапливо відпочинь нарешті,
    Бо на все не вистачить зусиль.
    Де ти, мамо, ділася, ну, де ж ти, -
    Давня радість і довічний біль?..
    01.03.15


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (4)


  10. Аліса Коцюба - [ 2015.02.24 00:00 ]
    Ты можешь
    Ты можешь быть всеми моими ключами.
    И теми, что бьют во мне фонтанами жизни,
    И теми, что открывают любые двери.

    И прятать меня за своими плечами
    От каждого, кто обрел меня в своей мысли,
    От всякого зла и бедствия. А я тебе верю.

    И вот потому я могу быть слабой,
    Я прячу себя в твой тыл, оставляя страхи,
    Вжимаясь калачиком в твое тело.

    И будь у меня тот же выбор, я бы
    Все прошлого нити снова… единым махом
    Без шанса в него вернуться. Все так же смело.

    И как не расставь ты порядок строчек,
    Порядок слов, запятых, и акценты-ноты.
    Сплошной палиндром, будто кто нарочно

    Писал нас. Судьбы ли известный почерк?
    Я страшно пьянюсь от твоей заботы
    Но все же, пожалуй, возьму еще. Ведь можно?

    Февраль 2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  11. Світлана Панчук - [ 2015.02.17 20:46 ]
    ***
    Бути від тебе так близько і так далеко,
    що слухати одну музику на різних радіохвилях,
    читати під пледом Платона, коли ти читаєш Сенеку,
    автоматично всміхатись тоді, коли ти щасливий,
    мати трамвайні квитки з симетричними номерами,
    пробивати їх у компостері частками візерунку,
    розказувати твої історії за кавою вечорами,
    а потім за тебе молитися, щоби не вийшло трафунку...

    Все ще в'язати шалик вузлом, який ти любиш,
    все ще носити светри з лейблом "ручна робота",
    все ще на тебе дивитись - але тепер в ютубі,
    вперто, але потроху шукати нові гризоти


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  12. Богдан Сливчук - [ 2015.02.12 17:23 ]
    Від берегів життя до берегів любові.
    Вінок сонетів
    1.
    ми стоїмо на березі любові
    і рук твоїх торкається рука
    мелодію нам виграє ріка
    і ми до несподіванок готові

    час поверта назад на триста літ
    та ні зо п’ять разів по триста
    коли була вода у ріках чиста
    не був таким холодним ще цей світ

    а ми такі безпечні і наївні
    (не мож судьбу купити на гуртівні)
    про долю кожен мріяв нею снив

    десь вчився і любити і страждати
    як не потрапить в ревнощів лещата
    ось наші кроки наче хтось спинив

    2.

    ось наші кроки наче хтось спинив
    і береги освячені й омиті
    такі короткі неповторні миті
    за знайдену любов а не з вини

    вертає час то ми про це молили
    і мріяли про це ми в унісон
    десь поцілунок мов дитячий сон
    перед рікою ми здаємося малими

    ще кожна хвиля щось шепоче хвилі
    дивлюсь як вперше у зіниці милі
    і добре знаю що не завинив

    збігає знову ж та вода цілюща
    і як нам зберегти її… тому що
    з весни стежина стелиться до жнив
    3.
    з весни стежина стелиться до жнив
    як мрії що несуть за океани
    як в юності з любові наче п’яним
    хтось зверху нам про зустріч подзвонив

    і як тут на шляху не оступитись
    коли найгарячіша в жилах кров
    за мріями не бігти стрімголов
    при виборі такім не помилитись

    ось ти завжди красива й молода
    переплетуться доля і … вода
    а будні нам неначе дні святкові

    і нам сміються зорі як блавати
    ми ще вчимося світ розпізнавати
    серця ж порозумілись на півслові


    4.
    серця ж порозумілись на півслові
    ми перейшли уже чимало рік
    але на цій нам зустріч хтось прорік
    як відцвітали котики вербові

    зректись не можна почуття такого
    від погляду аж серденько щемить
    спинися мите та бодай на мить
    ні! більш не закохаюся ні в кого

    нехай нам світить зірка світанкова
    ми свого щастя віднайшли підкову
    прийшли на берег щоби порадіти

    змалюємо його в художнім стилі
    є відчуття що ми уже стокрилі
    та ми як ті малі маленькі діти



    5.
    та ми як ті малі маленькі діти
    і що нам ті епохи і віки
    вже знову ми на березі ріки
    прийшла пора кохати і радіти

    ось берег наш і наші небеса
    і ми долаєм вже безмежні милі
    ще кожна хвиля щось шепоче хвилі
    надія наче зірка не згаса

    надію перемножено на віру
    немов уперше видихаю: в і р ю
    а хвилі нас у даль у даль зовуть

    ріка життя як океан в безмежжі
    немов переплелась в однобережжя
    проходять люди нас не пізнають


    6.
    проходять люди нас не пізнають
    від наших кроків ожива каміння
    ніхто не бачив ще його коріння
    тепло воно вбирає а не лють

    десь на ріці вже безліч є мостів
    а нам одного нині забагато
    хоч ми як люди мов птахи крилаті –
    любові крила крила не прості

    десь нас нема і нам не червоніти
    хай луснуть усі заздрісники світу
    земля благословляє нашу путь

    та люди ми і десь між берегами
    лунають хвиль низькі й високі гами
    а десь вітрище і дощі десь ллють

    7.
    а десь вітрище і дощі десь ллють
    та берег наш барвисто кольоровий
    настояні на часові й на слові
    надія й віра нам привіти шлють

    вони переплелись навіки вмить
    нехай хода ще наша не змужніла
    та вже стежина вибілено біла
    на ній слідів до тебе не розмить

    ось літечко з весною вже «на ви»
    і ми удвох нам день зійшов новий
    його з тепла і пісні перелито

    п’янить бузковий неповторний квіт
    неначе вперше за мільйони літ
    на наших берегах квітує літо

    8.
    на наших берегах квітує літо
    уже серця на відстані руки
    не роз’єднати їх через віки
    ми хочем заховатися від світу

    впіймати б ту одну єдину мить
    щоб не уздріло нас те злеє око
    знайдемо тінь під ясенем високим
    удвох страждати легше… а любить

    високі почуття поміж людьми є
    вода всіх рік його вже не розмиє
    благословила кроки зірка рання

    завдячуємо їй за це щодня
    очей твоїх не помічаю дна
    і крізь віки іде до нас світання

    9.
    і крізь віки іде до нас світання
    не думи час обходить а думки
    водиці збігло вдосталь за роки
    до нас іде сподіване кохання

    що нам зійшло із першою зорею
    засяяло у першім з наших слів
    і кожен з нас його як вмів зігрів
    та й оспівати спробував хореєм

    спішили ми страждати і любить
    якби тоді нам мудрості? якби
    ми б зрозуміли – доля невблаганна

    чому ж зіниці світять як вогні
    не відпускає як живий магніт
    твоїх очей глибокість океанна



    10.
    твоїх очей глибокість океанна
    притягує і через сотні днів
    і там вже на самому дні
    є таїна як всесвіт невпізнанна

    перепливає зустріч у життя
    мов хвиля що зливається у хвилю
    з тобою я дороги всі осилю
    назад уже не буде вороття

    на берег наш прийшли ми не даремно
    бо він такий один на суші земній
    як голос неповторний в голосах

    і ніжний він і теплий і високий
    а день благословляє наші кроки
    і ясність наче зірка не згаса


    11.
    і ясність наче зірка не згаса
    і зелен ясен легінь гоноровий
    сховати хоче таїну любові
    кохання ave1 лине в небесах

    воно розпочинається з води
    як нас благословляють у дорогу
    так легше переносяться тривоги
    і не страшний далекий шлях ходи

    на ньому ще до наших берегів
    дрібненькі сльози молодих снігів
    невдачі стартів оплески завершень

    з поміж дівчат побачив (не дружин)
    під небесами тисячі стежин
    омріяні в час успіхів і звершень

    1 будь здоровий (з латині);



    12.
    омріяні в час успіхів і звершень
    ці зустрічі і кроки ясени
    десь кожен ними дихав ними снив
    і кожне найсолодше як найперше

    і є ще мить як день отой новий
    ми прагнули його не відпускати
    і вкотре ми прийшли щоби зібрати
    ті чисті роси з першої трави

    вернулися з віддалених планет
    у високосний рік зродивсь сонет
    і той рядок про осінь нашу першу

    бо й через сотні літ в душі весна
    знов береги що поєднали нас
    сьогодні нам радіють як уперше



    13.
    сьогодні нам радіють як уперше
    роса каміння води в берегах
    у нас сьогодні безліч переваг
    ми разом – це одна з найперших

    і єдність вже дощами не розмить
    нехай ще запитання в кожнім слові
    (ні! забагато не бува любові)
    переплелись серця і руки вмить

    а хвилі все у даль біжать регочуть
    і вже пів світа під покровом ночі
    і ти вся неповторність і краса

    вже не згорять слова оці високі
    земля благословляє наші кроки
    той берег наш і наші небеса


    14.
    той берег наш і наші небеса
    ранкові роси ясени і трави
    і наше щастя в надміцній оправі
    надія квітне в наших голосах

    через століття грози і вітри
    стежину не сховають зі слідами
    зернина кожна борг віддасть плодами
    поллється ясність світла десь згори

    мільйонний раз не йду – лечу до тебе
    цілує сонце ліс гаї і небо
    твоє волосся і уста медові

    пливе між берегами наша путь
    спиняємось щоби усе збагнуть
    ми стоїмо на березі любові


    15.

    ми стоїмо на березі любові
    ось наші кроки наче хтось спинив
    з весни стежина стелиться до жнив
    серця порозумілись на півслові

    та ми як ті малі маленькі діти
    проходять люди нас не пізнають
    а десь вітрище і дощі десь лють
    на наших берегах квітує літо

    і крізь віки іде до нас світання
    твоїх очей глибокість океанна
    і ясність наче зірка не згаса

    омріяні в час успіхів і звершень
    сьогодні нам радіють як уперше
    той берег наш і наші небеса
    1.12.2014 – 30.01.2015р.р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (3)


  13. Валерій Хмельницький - [ 2015.02.10 15:46 ]
    Віслава Шимборська. Нічого двічі (переклад з польської)
    Не було нічого двічі
    і не буде. Є причина
    народитися на світі
    і померти без рутини.
    Хоч би й учнями були ми
    щонайкращими у світі,
    не повторимо й хвилини
    ні зимою ані літом.
    Із вчорашнім днем в розлуці
    не повториться дві ночі,
    двох однакових цілунків,
    як і поглядів у очі.
    Вчора, чула, ваше ім'я
    хтось мені назвав привітно -
    наче пахощі розквітлі
    залетіли через вікна.
    А сьогодні, як ми разом,
    Відвернулася до стінки.
    Що за пахощі? Троянди?
    Кам'яної? Живоквітки?
    Так усе, презла годино,
    зіпсувати хочеш марно.
    Ти ж - проходиш безупинно.
    Ось, пройшла – а було ж гарно.
    Усміхайтеся, коханці,
    та шукайте завжди згоди,
    і залюблено погляньте -
    ви ж, як дві краплини, схожі.


    10.02.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (14)


  14. Валентина Попелюшка - [ 2015.02.08 14:46 ]
    Повернися живим (пісня)
    Лети, мій соколе, на схід,
    Туди, де зараз лід і пекло.
    Тобі молитимусь услід,
    Аби було безпечно й тепло.

    Чекає донечка і син,
    Не затиха молитва мами,
    Чекає трепет рідних стін,
    А ти летиш поміж вогнями.
    Руїни, гради, блок-пости,
    О, Боже праведний, за що ж це?
    Лети, мій соколе, лети
    І повертайся переможцем.

    Я не змогла сказати:"Ні!"
    Ти б не послухався упертий,
    Наперекір біді-війні,
    Я відмолю тебе у смерті.

    P.S. В пісні текст дещо змінений на прохання композитора. Вірш вже публікувався на ПМ, зараз продубльовано з метою познайомити з піснею. Автор відеоролика - Роман Бойчук.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (16)


  15. Ігор Шоха - [ 2015.02.05 21:19 ]
    Мурка Няша
    Ценятся и ныне
    куклы заводные
    и притом особенно в Крыму.
    Приютили зеки
    гомо-человеки
    дамочку с работой на дому.
    Как-то захотели
    прыщ на самом деле
    Гоблин и зелёный капитан.
    Но хотела раньше
    капитанша Няша,
    чтобы до колен висел наган.
    Урка с Пидораши
    обещал на Няше, –
    будешь прокуроршей, чтоб я жил.
    Но явилась сволочь
    типа Янукович
    и на Няшу глазик положил.
    И нашёлся Вовка
    в кожаной дублёнке
    чаще именуемый – Хелло.
    У гиганта секса, –
    говорила пресса –
    завсегда имеется бабло.
    Жабой опа-опа
    плюхает Жирьопа.
    Всем охота Няшу обнимать.
    Пыжится Лавруха,
    у него – непруха,
    урка отстрелялся, так сказать.
    Чтоб не шухериться,
    чё там мелочится?
    Шлёпнули чем надо по столу.
    Тухлые душонки
    Яныки и Пшонки
    подарили Таврию Хеллу.
    Взяли всю верхушку
    в Киеве на пушку.
    Армия оставила свой дом.
    Путя-император
    и дегенераты
    завладели крымским общаком.
    Путя – сексапильный.
    Ларион – дебильный.
    И на кассе некому рулить.
    За оплот и Рашу,
    и за Няшу нашу
    порешили Няшу отличить.
    Путя обаяньем
    отвлекал вниманье,
    превратив Донбасс в металлолом.
    Стала таки Няша
    ДОПРа отаманша
    управлять малиной и баблом.
    Стало очень плохо
    олигархам-лохам.
    Все же на дешёвку повелись.
    Кончилась рулетка,
    оробел Ахметка,
    Куче хоть возьми да застрелись.
    Наступает Раша.
    Веселеет Няша.
    Сходу заарканила татар.
    И решили урки
    сделать Няшу Муркой,
    чтобы отвечала за базар.
    Что же вы хотите?
    Как тут не судите,
    за неё ничё ни дать, ни взять.
    Рази шо Гаага
    вспомнит о Гулаге,
    где и ей век воли не видать.
    И за беспределы
    заведут ей дело.
    Дэнги пацанам давай-давай,
    или на парашу
    усадовят Няшу,
    а тады и Ялту поминай.
                                  02.2015


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.57) | "Майстерень" 5.63 (5.93)
    Коментарі: (4)


  16. Леся Сидорович - [ 2015.02.03 22:22 ]
    І пише кіборг Гриня есемес,
    І пише кіборг Гриня есемес,
    Допоки вибухи ще не лунають:
    «Розбився Скрябін. Мабуть, буде сплеск
    Новин, сюжетів – ще не всі це знають.
    Вшанують. Поговорять. Помовчать.
    Це правильно – мужик був той, що треба.
    А в нас тут міни виють і скавчать,
    А в нас – не розбереш: земля чи небо…
    Немає наче автокатастроф,
    Не їздять тут давно молоковози.
    Тут пекло. Роздоріжжя всіх Голгоф.
    І сухо там, де завжди були сльози.
    Підірваний он позашляховик.
    Тяжкі трьохсоті. А один хлопчина
    Вже без ноги. Хто наш почує крик?!
    Коли про нас згадає Батьківщина?!
    А другий… Від осколка. Смерть умить.
    Та що ж таке?! Життя міняє шифри…
    Хто НАС згадає? Від думок штормить,
    Бо ми тут, вибачайте, просто цифри".
    03.02.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (6)


  17. Анна Віталія Палій - [ 2015.02.03 17:27 ]
    * * *
    Прийму вогонь, як естафету духу,
    І як палити - то нехай горить!
    Душа - струна для послуху і слуху
    І хай звучить та нескінченна мить,
    Та без страху, без болю, без сум`яття.
    Моя любов - моє мале розп`яття,
    А хто вже любить, того не болить!
    2006р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (12)


  18. Софія Кримовська - [ 2015.02.02 20:49 ]
    ***
    Коли брехня, заплетена вінком,
    на хамську шию одягнеться лавром,
    подякуй Богу, що вберіг. Чолом
    вклонися низько біля брами Лаври

    за те, що не якась продажна лярва,
    що ставила крапки, коли від ком
    рябіла ув очах дешева слава
    і вабила порожнім рукавом...

    Прогнуться шиї – гільйотини часу
    і голови зітнуть, і мізки масам.
    Віки змішають правду та обман

    в суцільний порох на кривих дорогах,
    в якому загрузатимуться ноги,
    коли душа піде через туман.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (12)


  19. Галина Гнатюк - [ 2015.02.01 19:45 ]
    ***
    Ще й зими не було - а весна що не день, то чутніша.
    Ще й життя не було - а гляди, доростають сини...
    І таке на душі - не сказати ні словом, ні віршем,
    І таке між людьми - що, здається, не треба й війни.
    Та не час нам, не час голосити до хрипу, до скону,
    Хоч би й вітер зі сходу і небо, немов на грозу...
    Богородиця Діва вже плаче криваво з ікони -
    Чи зуміємо ми
    Відмолити Їй
    Кожну сльозу?..
    1/02/2015


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.68) | "Майстерень" 5.75 (5.73)
    Коментарі: (11)


  20. Андрій Басанець - [ 2015.01.31 11:40 ]
    * * * *
    ще на городі поралась Явдоха
    ще ткався хміль у неї на плечі
    ще під вікном твоя сорочка сохла
    а потім дощ сорочку намочив

    ще під дощем вирівнювалось жито
    ще ти ходив без слова як святий
    і все хотіло впасти і напитись
    твоєї молодої німоти

    а потім раптом вікна потьмяніли
    бджола зібрала в вузлики тепло –
    то за городом змовились могили
    щоб сніг ішов
    щоб літа не було

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.64) | "Майстерень" 5.5 (5.8)
    Коментарі: (4)


  21. Ніна Виноградська - [ 2015.01.29 22:58 ]
    Відійшло
    Ще на щоці не висохла журба
    І сліпнуть очі від жалю, розпуки.
    Листочком гострим у вікно верба
    Майнула, ніби опустила руки.

    Минулося, розтало, відійшло
    Усе, що так зсередини палило.
    Болить від зради зламане крило
    Отим, кого я називала милим.

    Кропив,яні укуси не відчуть,
    Ще більший біль малий перебиває.
    Попереду є стежка, може, путь,
    І я її навпомацки шукаю.

    Розвидниться... Я викину в сміття
    Вчорашній страх і зраду, що пізнала.
    Я не наївна. Вірю у життя,
    Яке сама собі відвоювала.
    29.01.15


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (3)


  22. Ніна Виноградська - [ 2015.01.29 21:23 ]
    Матусин хліб
    Коли матуся різала хлібину,
    То притискала до своїх грудей.
    І клала скибки лиш на скатертину,
    На голий стіл - ніколи і ніде.

    Щоб не збідніла з часом наша хата,
    І щоби рід пішов углиб віків,
    Із сіллю поряд клала скибки мати
    У хаті, повній сонця й рушників.
    29.01.15


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.77)
    Коментарі: (6)


  23. Валентина Попелюшка - [ 2015.01.28 21:04 ]
    Орхідея
    Чи вдосталь їй тепла на чужині?
    Чи в затишку повітря не замало?
    Розквітла орхідея на вікні,
    Немов у клітці пташка заспівала.

    О ніжні, як цілунок, пелюстки!
    До них не припаде губами вітер,
    Не вип’є аромат її п’янкий,
    А дощик не дістане, щоб умити.

    Їй байдуже: чи літо, чи зима,
    В незмінному комфорті незворушна.
    Краса її доглянута – німа,
    Приємна оку, та не гріє душу.

    Чи знає квітка, що то – біль і сум,
    Чи їй відомі віра і надія?
    Даруючи мальовану красу,
    Хіба вона сама колись радіє?

    Проходячи, милуюся щодня,
    За шибкою здаля вона помітна.
    Мене життя невпинно підганя,
    Вона ж нехай і далі ніжно квітне.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (20)


  24. Валерій Хмельницький - [ 2015.01.28 15:07 ]
    Із Іосіфа Бродского. І не виходь із кімнати (переклад з російської)
    І не виходь із кімнати і не роби помилки.
    Навіщо тобі Сонце, як Шипку вже запалив ти?
    За дверима усе безглуздо, тим паче – вигуки щастя.
    Зайди лише у вихо́док – і зразу ж і повертайся.
    О, не виходь із кімнати, не викликай мотора.
    І пам'ятай, що простір цей зроблений із коридору
    і у лічильник впирається. А якщо зазирне жваво
    мила, роззявивши рота, жени її, не роздягаючи.
    І не виходь із кімнати; вважай, що заскочив протяг.
    Чи є що на світі цікавіше, окрім голих стін навпроти?
    Навіщо виходити звідти, куди повернешся увечері
    таким, яким був уранці, та ще й таким понівеченим?
    О, не виходь із кімнати. Танцюй під ритм босанова
    в пальті, що на голе тіло, у мештах на босу ногу.
    Капуста, мастила лижні пахнуть в твоїй вітальні.
    Ти написав масу літер; іще одна явно зайва.
    І не виходь із кімнати. Нехай лиш твоя кімната
    пізнає, який ти насправді. І взагалі інкогніто
    когіто ерго сум мовила формі сердито субстанція.
    І не виходь із кімнати! На вулиці, глянь, не Франція.
    Дурнем не будь, кажу тобі! Будь тим, ким інші не стали би.
    І не виходь із кімнати! Дай волю меблям зістарілим,
    злийся обличчям з шпалерами. Запрись і зроби барикаду
    із шафи від хроноса, ероса, віруса - дай собі ради.


    28.01.2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (46) | "Иосиф Бродский Не выходи из комнаты, не совершай ошибку... (1970)"


  25. Любов Бенедишин - [ 2015.01.27 10:42 ]
    ***
    Здається, нема на те ради, -
    терпи від закону до скону:
    у кожної ліпшої влади
    свої таргани і дракони.

    26.01.2015


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  26. Віктор Кучерук - [ 2015.01.27 09:26 ]
    По снігу
    Розходяться по видноколу
    В сніги утоплені сліди, –
    Чи розминуся нині з болем,
    Чи сам прийду в полон біди?
    Взуття відбитки, як сигнали,
    Або якась весела гра –
    Тут варто рухатись помалу,
    А там – прискоритись пора.
    Немов нову читаю книгу
    Повільно й, часом, нашвидку,
    Коли іду по ковдрі снігу,
    Як по трухлявому містку.
    27.01.15


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (16)


  27. Олеся Овчар - [ 2015.01.24 22:26 ]
    Колискова для малятонька
    Зазирає зіронька
    у вікно.
    Ой, пора вже спатоньки
    всім давно.
    А моє малятонько
    ще не спить,
    Лиш його колисонька
    хить-хить-хить.

    Чом же ти, малятонько,
    все не спиш?
    Спить вже сірий котонько
    й сіра миш.
    Вже дрімає солодко
    цілий світ,
    Тільки твої оченька
    кліп-кліп-кліп.

    А малятко очками
    зирк та зирк:
    Хоч одну ще казочку
    розкажи,
    Заспівай ще пісеньку
    хоч одну –
    Отоді вже, ненечко,
    я засну.

    Вітер тихо листячко
    колишé.
    Розкажу я казочку –
    ще і ще.
    Колискову пісеньку
    прошепчу,
    Аби снів намріялось
    досхочу.

    Зазирає зіронька
    у вікно.
    Ми з моїм малятоньком
    вже спимо.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (18)


  28. Марися Лавра - [ 2015.01.23 20:36 ]
    віварій
    фанатично-уперта здригала фатиновий простір
    ніби вихід шукала собі від раптового пострілу
    у хронічнім блуканні мостами готичного міста
    ночі алібі хутко зривало з альпаки інжирну завісу

    а зима малювала довкола крихкі перспективи
    у віварії бути не хтіла бо знала що сила
    попускала своє кривов'язе коріння їй в ноги
    досить міцно стоїть на краєчку обриву з котрого

    обірветься й пір'їною ляже на зморену скелю
    ей художнику йди позбирай із трави акварелі
    кожен крок вивірявся не раз і не двічі у русі
    близькоцілля отут як чуття майже власного пульсу

    час од часу віварій нас ловить в тугі сітьосплети
    лиш одважні виходять вцілілі з віваровендетти

    2015



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  29. Олександра Камінчанська - [ 2015.01.23 17:38 ]
    У білий світ
    У білий світ крізь призму суєти,
    Помежи вічні померки і зради
    Я силоміць училася іти,
    Межи смертей уміла не вмирати.

    Коли душа тремтіла, як листок,
    Одним-одна, обпалена вітрами.
    Моя судьба народжувала крок
    Із дня у день зализуючи шрами.

    Я просто йшла за сонцем, що вгорі,
    На зло журбі – натомлена і світла.
    На паперті перейдених доріг
    Огнем зорить моя жертовна свічка.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (10)


  30. Марися Лавра - [ 2015.01.20 22:57 ]
    shadow
    одні слова маскують інші
    гіркі як цедра у цитрин
    як скислі фізії з картин
    як погляди понаприїжджих

    у шафах безліч біографій
    слова слова думки книжки
    replay назад і знов жахи
    новин потік невпинний трафік

    у вікна лізуть дивні тіні
    аристократів їхніх дам
    по собі залишила шрам
    гуаш з учора потьм'яніла

    узавтра у оцю вітальню
    увійде може хтось тоді
    помітить ліжко почивальне
    нема поета а лиш жаль є

    і звуки є квартетів Гайдна
    й пласка на ліжку його тінь

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  31. Олеся Овчар - [ 2015.01.20 20:13 ]
    Болюче… Йорданське…
    О, Світе!...

    Освяти! Освіти! Відпусти
    Кожен гріх незамолених душ.
    Проведи через ті блокпости,
    Де єдиним паролем «Чому ж?»

    Де у відповідь – спокій зірок
    Обеззброює грім канонад.
    Під безмежно-далеке «Синок!»
    Проведи у Божественний сад.

    Освяти! Освіти! І прости
    Всіх, що досі живі на межі,
    Проведи через ті блокпости,
    Де паролі зі злоби та лжі,

    Де у відповідь – стукіт сердець
    Обеззброює лють ворогів.
    Під полегшено-втомне «Кінець…»
    Проведи до святих матерів.

    Йордан, 2015


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.48) | "Майстерень" 6 (5.45)
    Коментарі: (28)


  32. Світлана Луцкова - [ 2015.01.20 19:46 ]
    ***
    Ці ночі, ці дні та ночі...
    Оракул тікає пріч:
    Здавалося, день пророчив,
    Насправді - двоїсту ніч.

    Великі зіниці страху -
    Дві повні. А вість - одна,
    Пекуча. На місці плахи
    Оперюється сосна

    І вчить за образи кровні
    Платити лише добром,
    Й розписує чорні повні
    Зеленим своїм пером...

    2015


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  33. Любов Бенедишин - [ 2015.01.20 12:48 ]
    ***
    Плювався чадом
    пристрастей вулкан,
    жадання магма
    обпікала душу...

    ...Жива! -
    після такого землетрусу,
    після стількох
    поранень і страждань!

    Завулок давніх мрій -
    куди він щез?
    Лиш тло руїн
    безкрає і безчасе.

    ...А білий попіл
    сиплеться з небес
    на місто,
    де жило
    кохання наше.

    2015



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (22)


  34. Наталка Янушевич - [ 2015.01.19 19:12 ]
    Старий новий рік
    Посівали сьогодні. Хлоп*ята ходили
    Від осель до осель, від родин до родин.
    Розгойдали вітри своє зимне кадило -
    У поклоні гілки, перехилений тин.
    Хай вітрують собі. На новому порозі
    Проростуть молоді пшениці та жита.
    Ночі грудка тверда упокоїться в Бозі
    Та проклюнеться день , та обновить життя.
    І зійдуться в полях первозданні потоки
    Вщерть налитих ковтків, тільки вір і молись.
    І відбудеться все, що казали пророки,
    Що хлоп*ята малі віншували колись.
    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (6)


  35. Олена Балера - [ 2015.01.19 00:37 ]
    Звичайна магія (переклад з Джорджа Вільяма Рассела)
    Ми – порив, що сіє тихо
    Правди й вигадки політ.
    Ти – і поглядом, і сміхом
    Розфарбуєш в серці слід.

    Вивчення тебе минає,
    Крижаний – тривоги щем,
    Як алмаз, углиб зростаєш,
    Ранком сповнена ущерть.

    З тим, що мрія відшукала,
    Ми розкинули шатро.
    В темряві себе лякались
    І остуджених зірок.

    Нерозсудливій в уяві
    Заздрять мудреці нехай, –
    І краси забракло навіть,
    Пізнання – печаль глуха.

    Думка – це не страх, не сніння,
    А туман, вуаль ясна.
    Втіхи чисте просвітління –
    Спалах серця й таїна.

    Біль і каяття лишились,
    Серце – тьмяний монастир.
    Чути сміх твій заіскрілий –
    День до танцю повести.



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.84)
    Коментарі: (11)


  36. Гренуіль де Маре - [ 2015.01.17 11:30 ]
    Пригоди Асоціації балакучих дикобразів
    Зібрались дикобрази попоїсти.
    Трави ж – катма. Посунули у місто:
    - Там, - кажуть, - хоч бананів поїмо.
    - Або поетів, якщо стрінуться…
    - Та мо’…

    Якби ж поети! - то ще не найгірше…
    Знайшлись лиш сині купи жовтих віршів,
    Та й ті гуртом заледве що відбили,
    Бо їх якась мара пощось чорнила.

    Коли крихтИ останні дожували,
    Несито переглянулися - мало…
    Чкурнули за марою наздогінці,
    А та:
    - Добавки? Ставте по оцінці!

    (Джерело натхнення - тут: http://maysterni.com/publication.php?id=106863)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (30)


  37. Юлія Івченко - [ 2015.01.17 01:39 ]
    Тому, кого колись зустріну.
    повінь стрімких повік блаженно мовчить
    на один вдих заготовано пестощів постріл
    ти загортаєш мене яструбом брів на плечі
    марево срібних борів нам колисає постіль

    як заморочив голову ясного шовку жасмин
    жаско стає від тіла що обпікаючи груди
    сонно приспить мене аж до самої весни
    питиме сто ночей осуди й схлипи застуди

    з теплих краплин молока із молочаєвих слів
    руни тремтливих русалок родяться на руці
    всипане затишком небо там де пісок осклів
    там де уперто радиться сяєво ста промінців

    благаєш мене ворожбите про ранній сон
    у якому червоні яблука і останні сніжинки
    і ми з тобою осучаснено вишите полотно
    де ноги звиваються зміями у пастці схлипів

    ти дорогий мені чоловіче на довгій дорозі
    коханий ? іще не знаю та й враз не зможу
    а Київ стоїть і мружиться Дідом Морозом
    боїться сполохати у плаві рожеві рожі


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (11)


  38. Таїсія Цибульська - [ 2015.01.16 22:39 ]
    Хороша людина
    Про нього казали - хороша людина,
    і мухи такий не скривдить,
    є дім і родина,
    і все, як годиться,
    робота, дружина, діти.
    Жили, як усі, не багато й не бідно,
    раділи доньці і сину,
    хоч доля й не гладила по голівці,
    але й не штовхала в спину.

    Та раптом, сипнуло у вікна градом,
    кривавим дощем накрило,
    смерч пролетів над притихлим садом,
    біда розпустила крила!
    Стискає рука автомата щосили,
    негода прийшла до хати!
    За доньку і сина, за біль України,
    хороша людина іде воювати!

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (2)


  39. Устимко Яна - [ 2015.01.15 17:45 ]
    зачарований вік
    під скелею де в ріст людський трава
    і де душа збирала в жмені жито
    не нами вік неволі пережито
    не нами стежка стоптана крива

    не ми лупали скелю ту не раз
    не нам із неї предки говорили
    що не в траві а в житі чорна сила
    чекає з дня у день невільних нас

    та хтось пожав і жито і з тих пір
    куколю стебла вибуяли лісом
    що не бере ні слово ні залізо
    ні вдзовж ні вглиб ні вгору ані вшир


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  40. Марися Лавра - [ 2015.01.14 20:43 ]
    коли...
    і зовсім не тривкий той перший сніг зими коли
    будує храми з кисню і пускає птахом в хмари
    стоповерхові плити кабали що височать в імлі
    стовпом медитативності постали межи нами

    розбурханим пагіллям злізе долу тиск а вись
    засліпить зимофарб'ям твої смарагди-очі
    не бійся ближче хутко до мене пригорнись
    нехай гілля тонке думки тобі й мені лоскоче

    нам застелила білим стежини лагода й теплінь
    лишивши зради й холод в вільготно-тоскнім небі
    твої вуста гранатово-п'янкі аж до моїх зомлінь
    упевненішим будь торкнись і притули до себе

    крижини серця поглядом з жаринкою стоплю
    це перший крок він мій я знаю й надто близько
    мрійливо-ніжне в цноті шепіт я тебе люблю
    промовлю й ув очах твоїх впаду я низько-низько

    а ти як лик святійших з скинійних образів
    лиш доторком побожним до мого чола в ікони
    замироточать очі й в мене ой свічник згорів
    взялись кадильно-білим димом давні перепони

    будує храми в хмарах сніговій з імли
    коли наважишся на більше ти коли

    2015


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (7)


  41. Віктор Кучерук - [ 2015.01.12 06:58 ]
    Минання
    Посивіли сумно постарілі трави
    І покірно вкрились листя тягарем
    Там, де нещодавно швидкоплинний травень
    Пелюстками сипав рясно із дерев.
    Наче ще учора теплі барви літа
    В очі заглядали із усіх кутків,
    А не мерехтіла злотосрібним цвітом
    Паморозь на вітах голих яворів.
    Промайнуло швидко те, що бачив зором
    І, мов біль під серцем, в пам’яті зберіг, –
    Через півгодини й “нині” стане “вчора”
    В суміші бентежних спогадів моїх...
    04.01.15


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.61) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (9)


  42. Дмитро Куренівець - [ 2015.01.08 12:32 ]
    Андрій Бердзенішвілі. Десь далеко, десь там, де кінчається дощ
    Десь далеко, десь там, де кінчається дощ,
    Так розмило шляхи – не пройти, хоч-не-хоч.
    У дитинстві туди ми літали вві сні –
    В дальню ту далину, де кінчається сніг…

    З невичерпних джерел б’є вода там жива,
    Там не ранить долонь зірка, впавши, бува…
    Не байдужий ніхто до чужої біди,
    Там і друзі, й любов – назавжди, назавжди.

    Десь далеко, десь там, де кінчається біль,
    Вічні віра, любов і надія в тобі,
    Там ніхто не продасть, наче Юда чи Брут,
    Там кінчається фальш, там кінчається бруд…

    Світлий цей дивокрай має ще дивину:
    Там ніколи ніхто і не чув про війну,
    Там не ловлять в приціл ні тварин, ні людей,
    Не катують старих, не вбивають дітей…

    Десь далеко, десь там, де кінчається дим,
    Де не мусить ніхто йти з життя молодим,
    Там земля не горить, гаром день не пропах,
    Там кінчається смерть, там кінчається страх.

    Десь далеко, десь там, де ясний виднокруг,
    Де світанки ніжніші коханої рук,
    Всі турботи і сум там відносить ріка,
    Мов кораблик, за обрій, де сонце зника.

    Десь далеко, десь там, де роса, як вино,
    Я цей сонячний край віднайду все одно.
    І любов, і всіх друзів візьму я в той край,
    Тих, без кого мені не потрібен і Рай.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (1)


  43. Володимир Маслов - [ 2015.01.06 17:03 ]
    Вифлеем
    Древнейший Вифлеем – Дом Хлеба, Сердце Мира,
    меняя облик твой, уходят прочь века.
    В сакральной глубине тончайшего эфира
    твой негасимый свет влечёт издалека –
    со всех концов земли – к Земле Обетованной,
    где Вечны и Святы библейские места,
    где чувства так сильны и несказанны,
    заветны, как само Рождение Христа.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (7)


  44. Світлана Ковальчук - [ 2015.01.04 14:56 ]
    народження
    зеленобог у спокій проросте
    пелюстя
    до пелюстя -
    і до світу
    йому пройти оте земне святе
    оліття

    а за вікном - зима і коляда
    а при вікні - довершення до дива
    і цвіт - як Бог
    як таїнство Різдва
    і ми такі високі та щасливі


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (2)


  45. Ін О - [ 2015.01.03 22:36 ]
    Герда
    Нащо ця мла, моя Гердо, коли в передсерді так пусто?
    Б'ється аорта, вертаючи з вічності крижану лють...
    Нащо ця мла, моя Гердо, коли всі елегії Пруста
    Звуками тліють і тихо на льодяні скроні падуть?!
    Чуєш, в старому Мідгарді ще холод і вицвіла темінь,
    Перебирають клавіри за нотами хуги вітри.
    Доки під кригою сплять, заколисані снами, сирени,
    Всі мої тіні примарні на айсбергах, Гердо, зітри!

    Гердо, ця вічність у сутінках, замкнуте казкою, гетто,
    Звідки ніхто не вертався живими півтисячі літ.
    Сніг мого серця не тане і падає пам'яттю в Лету,
    Наче до кістки проколотий з губ оксамитовий лід.
    Чуєш, це кришеться ніч - крижаніють на вістрях уламки,
    Стигнуть в Мідгарді холодні тумани полярних доріг...
    Гердо, усі ці до строку забуті весняні світанки -
    Мла мого серця, де падає... падає...п а д а є с н і г...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  46. Ін О - [ 2015.01.03 22:19 ]
    Сніжний
    Віхола вийме душу з тебе, вистудить соки,
    Голос просякне скрипчучими квінтами бою...
    Хто тобі, Сніжний, страхи твої вранці знеболить?
    Хто порахує ці подихи змерзлі та кроки?
    Бються поранені наскрізь війною завії.
    Сива хурделиця ридмами плаче над сходом...
    Ти пережди завірюху...ще стихне і згодом
    Ляже сльозою на вицвілих порохом віях.

    Снігом озброєна вічність і бреше нам люто,
    Що ця земля уже мертва і з губ твоїх криця
    Скресне, мій Змерзлий, коли перестануть нам сниться
    Сни ожеледою смерті навіки закуті.
    Скільки ще зим куленосних, смертельного бою?
    Скільки потрібно любові, щоб гоїти рани?
    Доки посивіють вранці досвітні тумани,
    Іній під покривом вибухів стане золою.

    Чуєш, мій Сніжний, за обрієм нишкне твій скерцо,
    Ріють пітьмою дахи зі сльотавих світанків...
    Знаєш, мій Змерзлий, цій віхолі льодяних танків
    Не вистачає півтерції справжнього серця...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (1)


  47. Гренуіль де Маре - [ 2014.12.31 00:02 ]
    Умовляння
    Зачекай – і зима повідбілює суму сувої,
    Потерпи – і крихкий льодостав запечатає біль,
    Запізнілі жалі гуси-лебеді візьмуть з собою,
    Та остання пір’їна – крижинкою в око – тобі…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.67)
    Коментарі: (13)


  48. Олександра Камінчанська - [ 2014.12.25 21:22 ]
    ***
    ***
    Моя родино, раю, що в душі,
    Мій променю ясний серед негоди.
    Помежи злиднів, зрад та метушні
    Зумію все лихе перебороти
    Коли ти поруч. Дай тепла мені
    Моя оселе, прихистку, турбото.

    Коли ти є – міцним стає крило
    І чиста віра, що ламає пута.
    У марноті вітрів і суголось
    Мені болять, снаго, твої покути.
    Удячна дню за те, що відбулось
    Молюся днесь тому, що має бути.

    Ховає стежка пройдені роки,
    Що мчать за овид прудко і невпинно.
    А я в літах навчилася таки
    Межи метань в страху не гнути спину.
    Я подолаю шлях свій нелегкий
    Моя родино…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (5)


  49. Генрі Матіас - [ 2014.12.24 21:26 ]
    Триада.


    В трёх тайнах Мира – Вечное Начало…
    Остановитесь! Злобу прогоните!
    Отбросьте прочь бездушия забрало
    И тьму огнём сердечным осветите.

    Пусть упадут пред вами на колени
    Лжебоги, что гнездились в ваших душах.
    Уж слышен Глас из глубины Вселенной, -
    В устоях Лжи он равновесие нарушил.

    Пусть, наконец, сольются воедино
    Любовь Земная с Духом изначальным
    В единой сути Огненной годины…
    Три тайны Мира в гранях эпохальных
    Откроются для тех, кто поднялся над пеплом
    Страстей земных, над фарисейством в Вере,
    Над стоном жажды, над гордыней блеклой–
    Да, распахнутся им благословенны двери!
    Три тайны сохранённые – нетленны –
    Откроются для тех, кто в одеяньи белом
    Пройдёт сквозь тучи пепла неизменным,
    Оставшись телом и душою зрелым.

    И тот, кто луч Святых энергий
    Вдохнул в себя с молитвой сокровенной
    И отдаёт потоком чудо – добросердья
    Через любовь земную неподдельно,
    Тем облегчая муки искупленья
    Грехов земных, в которых Суть хоронят…
    Кто не готов – пусть сердце не затронут
    Три Тайны: Тьмы, Огня и Вознесенья…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  50. Тетяна Іванчук - [ 2014.12.21 12:07 ]
    Зимовий дощ
    Жовтогарячі очі ліхтарів
    Звисають над алеями намистом.
    ЗимовиЙ дощ удосвіта забрів
    Тихенько, мовби знехотя, до міста.

    Блищить дорога, скраплена дощем ,
    Вона така казкова і врочиста!
    А ще ж недавно, позавчора ще
    Білів сніжок по закуточках міста.

    Спочатку ним поласував туман,
    Лишив дощу ще трохи скуштувати.
    Тепер від снігу й спомину нема.
    Коли? І де? І як його чекати?



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   72   73   74   75   76   77   78   79   80   ...   175