ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Проза):

Дитячої Творчості Центр
2026.04.29

Ян Вікторія А Вікторія
2026.04.23

Іванна Сріблицька
2026.03.31

Охмуд Песецький
2026.03.19

хома дідим
2026.02.11

Павло Інкаєв
2025.11.29

Ірина Єфремова
2025.09.04






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Олександр Сушко (1969) / Проза

 Любов і поезія

Текст твору редагувався.
Дивитись першу версію.



      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2019-03-21 08:33:17
Переглядів сторінки твору 15332
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R1
* Народний рейтинг 5.245 / 5.5  (4.935 / 5.43)
* Рейтинг "Майстерень" 0 / --  (5.268 / 5.82)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.806
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні не обов'язково
Автор востаннє на сайті 2026.06.15 09:44
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Тетяна Левицька (Л.П./М.К.) [ 2019-03-21 16:14:08 ]
Олександре, я пишу багато гуморесок з іменами і щоб ніхто не образився ім,я Таня звучить майже у кожній, щоб не говорили, що я з"якоїсь Галі зробила посьміховисько. Ніхто б не був проти Ващого смішного оповідання, як би Ви дійсно включили ще й себе до тих іменитих поетів. Що до мене, то я не проти, можете замінити будь якого персонажа цього оповідання на моє ім"я.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-03-21 18:33:17 ]
Ні, я зроблю краще - напишу нове, Ви автор, у якого зубці корони не скрегочуть об стелю. Отже і гумлор буде відповідний. А. може й не гумор зовсім. А щось велике і тепле. Як моя душа, наприклад.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-03-21 18:43:57 ]
Ні, я зроблю краще - напишу нове, Ви автор, у якого зубці корони не скрегочуть об стелю. Отже і гумлор буде відповідний. А. може й не гумор зовсім. А щось велике і тепле. Як моя душа, наприклад.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 15:29:59 ]
Зі мною ясно... вангуєте...
комплекс у мене єдиний: зрілої поетки. Самодостатньої. Недоторканої.
???та хто ви такий, щоб писати, принижувати мене?
Обкладинка у курячих цятках... пошана... Напишіть там прізвище функціонера від спілки. Слабо??????
Де книга Ваша? ДЕ ЇЇ ЗОЛОТО...
Коректор за вас працює, її поради приймете у тексти, видадуть книгу і себе явите.
Я ж самотужки працювала, моя вагома книга то свідчення таланту і праці.
З Вами не знайома, напросилися у друзі, шанували, якісь негативи заквашуєте у діжці і виливаєте на мене.
Мудро написав Чорногуз.
Бенедишин підтримує мою позицію.
Пишіть діда чи бабу там...поетів тисячі...
. Навіщо мене?
Дружина Ваша не любить фото показувати - і Ви поважаєте її рішення. Є страх не догодити... щоб не втекла від писуна...
А мене запитали..... чи я прагну піар мати у ваших текстах? Де секс між гички і невтоленність самичок...самців...
Навіщо ж мене згадуєте у прозі, яка не вартує уваги ні критиків, ні читачів?
Не лузала з вами насіння в електропоїзді, не їздила у маршрутках, де писати, щоб вільний час убити...треба.
До мого імені Вам нічого доторкуватися руками з вилами чи з курячими екскрементами.
Зауваги мої зайві? зріс титан...
Не буде зауваг...
Щось напишуть терплячіші....
Самотужки редагуйте.
Гумор нижче плінтуса з присмаком перегнилих печериць на гора видаєте.
Для невибагливих гигикань.
Етичні орієнтири в туманних лісах... Не дослухається. Не здатний вибачитися.
В день поезії такі реверанси ... наче цапа метеоризм...
Пішла звідси... Вибачення на пошту чи прилюдно шліть.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-03-21 15:50:07 ]
Та що це Вас так плющить? Сьогодні еквівнокціум, повний місяць до того ж, прилетіли бусли, - он, пасуться у мене під вікнами, ропух вишукують.Радійте, смійтеся. Вам кепкування та жарти подобаються тільки над іншими авторами? А як тільки справа стосується Вас особисто - у штики?
А те, що літгерой геть не знається де безсмертне, а де таке-сяке - не його вина. Він такий як є. Пробачте його. А вибачень не буде - нема за щшо вибачатися. Але Ваше прізвище таки преберу. Але не тому що Ви так хочете, а тому, що недостойні ще фігурувати в моїх творах. Замість Вас - буде Олександр Сушко.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 15:38:33 ]
юбов Бенедишин (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 14:54:15 ] - відповісти

Я взагалі вважаю, що справжні імена і прізвища письменників доречно згадувати лише в рецензіях, критичних статтях тощо. А з прози більш близької до художньої - у спогадах, бувальщинах (є такий жанр).
Тоді в цьому є сенс і шарм.

А це що у Вас, Олександре? Фельєтон? Та начебто ні...
Яку мету Ви переслідували, вплівши в текст ці прізвища, ще й у такому контексті? Хочеться зрозуміти. Перше, що спадає на думку - щоб принизити. Особливо Залізняк.
Добре, якщо я помиляюсь...

Словом, якось воно негоже вийшло, Олександре.

Вичерпно пояснено.
Не доходить до плодовитого писуна з потенціалом Сушка.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 15:40:15 ]
Повторила коментар Любов Бенедишин........ і вийшла з дискусії.
Даруйте, нема часу на такі дописи.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Любов Бенедишин (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 15:44:15 ]
Ви, звісно, мені вибачте, Олександре, Ваша оповідка, може, й цікава і смішна, - але дуже вже аона схожа на анегдот. А я не думаю, що комусь приємно бути персонажем анегдотів. Шкода, що Ви цього не хочете зрозумієти.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-03-21 16:01:28 ]
Розумію. Ще й як розумію. Цей твір - не анекдот. Тут немає висміювання персонажів. Сама ситуація кумедна. Суміш містичного фентезі та буденщини, грішне з праведним. Якби мене хтось описав так як тут - я б реготав до ранку. А у нас щось комусь не до шмиги - одразу в крик.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 15:48:58 ]
...провокуєте... я...цінне надбання... так пишете...
та відомий художник Іван Марчук писав, що Україна народжує найбільше талантів і сама їх пожирає.

У "Золотистих клейнодах" про мою книгу велику, мене шанують за поезію. Маю численні відгуки.
А Ви не здатні шанувати щиро, то не примазуйтеся до мене. До мого імені. Зауважувала щиро, з бажанням стимулювати ваш ріст творчий.
Марно те робила. Тепер знаю, що перейматися власним потрібно і допомоги руку не простягати невдячним, гіперамбітним, дружби не вийшло. Були порухи щирі. Вірила.
Та нічого я Вам не винна.
Хай залишиться позитив. Моя книга у курячих цятках... принизили Ви себе, не мене.
Дійшло.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 15:59:54 ]
...не вас плющить? Овва...Сушко...
привернули увагу...комплекс неодоотримуваного сексу у текстах...
чого я маю сміятися із Вашої прози?
згадайте там спілчанського функціонера, старого поета чи поетку...
Майя вам світ заступила?

пише Сушко:

"Та що це Вас так плющить? Сьогодні еквівнокціум, повний місяць до того ж, прилетіли бусли, - он, пасуться у мене під вікнами, ропух вишукують.Радійте, смійтеся. Вам кепкування та жарти подобаються тільки над іншими авторами? А як тільки справа стосується Вас особисто - у штики? А те, що літгерой геть не знається де безсмертне, а де таке-сяке - не його вина. Він такий як є. Пробачте його. А вибачень не буде - нема за щшо вибачатися. Але Ваше прізвище таки преберу. Але не тому що Ви так хочете, а тому, що недостойні ще фігурувати в моїх творах. Замість Вас - буде Олександр Сушко."

замість мене нікого не буде)))))))))))
Я єдина.





Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-03-21 16:12:14 ]
Моя жінка сказала: "Багато галасу з нічого".

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 16:21:27 ]
Ще й якусь Майю Залізняк на додачу.
цитата.........

.........................................
ні ви, ні жінка, що поряд, не заслуговуєте галасу і моєї уваги...
Нема смаку, нема розуміння, про кого пискати можна, кого оминути у такому тексті...

Є тут фамільярність невмотивована, нахабство чи ...відсутність елементарного такту. В день поезії мене на фейсьуці вітають, а ви отак.......привітали...
Хто на що здатен.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 16:24:56 ]
http://maysterni.com/publication.php?id=136574

...........................


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Микола Соболь (Л.П./М.К.) [ 2019-03-21 18:23:30 ]
Цікавий і повчальний діалог. Але напружує одне: я, мене, мені, мною...
Его, панове, згубить людство. Ніхто не займе щабель на якому вже стоїть автор (бо ця сходинка зайнята). І перед тим, як фукати на Сушка зробіть роботу кращу за нього і подивимося чи буде пан Сушко розпускати соплі. Якщо так то і висновки будуть відповідні.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-03-21 18:51:58 ]
Пам'ятаєш,д руже, у Карпенка-Карого з твору "Сто тисяч"?
"Ідеш день - чия земля - Калитчина! їдеш два — чия земля? Калитчина; їдеш три — чия земля? Калитчина… Диханіє спирає… А скотини, а овець розведу — земля під товаром ...
Отак і з творами деяких авторів: хочеш цитату? Ось тобі дуля! Ім'я згадав всує - не подам руки! Слово позичив? Руки геть від мого скарбу! Все моє! Аж до горизонту! Аж від Парнасу та центру галактики!
Ось тобі приклад із класики. І тому хочеться не сміятися, а плакати, бо це відбувається не з видуманими персонажами, а живими лоюдьми.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Ігор Терен (Л.П./М.К.) [ 2019-03-21 19:15:06 ]
Багато шуму із нічого, що українською мовою перекладається – друзі почубляться, миліші одне одному будуть.
В міру своїх здібностей і вихованості, не злобивий автор зробив рекламу колегам, а не богам олімпу, дав їм можливість попіаритись на ведмежій послузі...
Що ще треба, аби третейські судді не підливали масла у вогонь?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олександр Сушко (Л.П./Л.П.) [ 2019-03-21 20:46:36 ]
Так і є, пане Ігоре. Самооцінка авторів, які вказані в цій незлобливій конструкції мусить вирости до небес. Але дяки не дочекаєшся. Бо є одна важлива перепона. І всі про неї знають.

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 19:21:54 ]
...так пропонували ж замінити ім'я на своє чи метра знайомого...навіщо там вишукана Майя? між тими курятниками і трудівницями ...

є ... Є.Маланюк... Ліна Костенко. Є інші...
їх не чіпає.

тисячі імен...
то моє там доречне? ви тверезі?
клон підтримувати бесіду прийшов.
колись учень примушував сина мого гепати у двері учительської чи директорського кабінету.
Дідівщини був прояв. сидів на стільці і наказував: іди...
схожа ситуація.
Автор гепає у двері мого спокою. Не бачить мого небажання такого піару.
Звинувачує у небажанні використовувати ім'я.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Світлана Майя Залізняк (М.К./М.К.) [ 2019-03-21 19:25:43 ]
Лишаю за собою право дозволяти чи ні використовувати моє ім'я.
На сайт не заходитиму. Нині атмосфера не сприяє дружбі.
А чубитися у моєму статусі ... не варто.
.................такого прояву пошаноби не потребую.
З мене досить.



1   2   3   4   Переглянути все