ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори (Поезія):

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




Автори / Володимир Гнєушев (1952) / Вірші

 ДНІ БЕЗ ТЕБЕ




Найвища оцінка Редакція Майстерень 5.5 Любитель поезії / Майстер-клас
Найнижча оцінка Олеся Гавришко 5 Любитель поезії / Любитель поезії

      Можлива допомога "Майстерням"


Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi,
  видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Про оцінювання     Зв'язок із адміністрацією     Видати свою збірку, книгу

  Публікації з назвою одними великими буквами, а також поетичні публікації і((з з))бігами
не анонсуватимуться на головних сторінках ПМ (зі збігами, якщо вони таки не обов'язкові)




Про публікацію
Дата публікації 2008-02-23 11:22:42
Переглядів сторінки твору 16661
* Творчий вибір автора: Майстер-клас
* Статус від Майстерень: R2
* Народний рейтинг 4.753 / 5.25  (4.995 / 5.51)
* Рейтинг "Майстерень" 4.889 / 5.5  (4.882 / 5.49)
Оцінка твору автором -
* Коефіцієнт прозорості: 0.763
Потреба в критиці щиро конструктивній
Потреба в оцінюванні
Конкурси. Теми Поезія Романтизму і Сентименталізму
Автор востаннє на сайті 2023.11.14 23:29
Автор у цю хвилину відсутній

Коментарі

Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 11:27:39 ]
Гарний вірш. То мабуть погода така, а Ви посміхніться і день стане яскравіший!
З любов"ю, Варця;)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Романчук (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 11:34:06 ]
Ну-ну, отак у суботу зранку - "напевно, не до нас"! До нас, до нас! Все буде кольорово! Погляньте на папужку - і стане веселіше!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Володимир Гнєушев (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 11:36:11 ]
Ні, не погода - настрій. Стосовно посміхнутись - реалізую пораду, тим більше, що приїхав син, а це для мене радість.
Дякую і щасливо!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Варвара Черезова (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 11:36:47 ]
Щасливо;)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Романчук (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 12:14:34 ]
А от структура вірша чомусь на кольорове не надихає. Рими - прості надміру. Знаю-літаю, снів - днів, забуваю-називаю. Образністю вірш не грішить. Сіренько. Редакціє, пригляньтеся до своїх редакторів! Дивні у Вас критерії.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Іван Гонта (Л.П./Л.П.) [ 2008-02-23 12:22:16 ]
:)) Ото Леся всипала і автору, і редакції. :) Молодець. Моя щира повага. :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Олеся Гавришко (Л.П./Л.П.) [ 2008-02-23 12:36:17 ]
Мені вірш сподобався, просто і зрозуміло.
От тільки як це "кохання без любові"?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2008-02-23 12:57:58 ]
Пані і панове, добридень! Цікаву ви тему зачепили - про редакторів. Чи не варто "свіжим оком" пройтися по їхніх творах та визначити їхні читацькі рейтинги, а не натякати лише на пана Володимира? Там, як на мене, є достойніші пильної уваги.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Романчук (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 13:01:28 ]
Іване, дякую, але я не прагну щось комусь всипати, кожен висипає сам те, що має. А редакція заходилася підіймати те, що не підіймається. Від оцінки рими не зміняться.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-02-23 13:15:32 ]
Усім привіт!
Якщо дозволите, то я теж додам дещо на одну із тарілочок терезів.
Шановна Олесе Гавришко - я чомусь страшенно задоволений, що разом із Володимиром Гнєушевим знаю відповідь на це запитання.
А ще більш приємно, що автор так гарно його поставив, і поставив узагалі.
Я думаю, що це "кохання без любові" і є найкращим ключем до розуміння композиції. Є ще й інші входи, але вони, ніби, не парадні...

Щодо зауваженого шановною Лесею Романчук, то попри теоретичну правильність Лесених поглядів, є певне право автора у тому чи тому творі відхилятись від тих чи інших "канонів"? Тобто - то що не дуже добре узагалі, в якомусь конкретному випадку може бути навіть оправдано.
Чим оправдано? Як на мене - світоглядними мотивами ліричного героя (за якими може бути майстерно прихований той, чи інший мистецький напрямок). Ось наприклад, як відобразити вкрай діяльну натуру лір.героя, чи динамічність сюжету, як не через дієслова?
Інша справа, що нам всім потрібно уважно стежити за цілісністю картини всієї нашої творчості, так?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-02-23 13:21:07 ]
Пане Валентине, проблема не в тому що хтось із редакторів переоцінений, чи недооцінений, як і всі наші автори, - а в тому, що серйозний читач повинен би був розуміти, що оцінювати він здатен тільки те, у чому гарно розуміється.

Наприклад, в яких напрямках мистецтва поезії, ви, пане Валентине, розумієтесь?
Після чесної відповіді на таке запитання ви, напевно, і можете починати у відповідних керунках діяти.
Бо ж не можна у всіх напрямках йти одночасно?


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 13:28:20 ]
В мене теж "кохання без любові" не викликає як раз жодних запитань.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-02-23 13:29:36 ]
Любо, це в нас, як потаємний знак, хто розуміється, той посвячений! :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-02-23 13:35:12 ]
Колись, за мого перебування в Москві, виник конфлікт між студентами Фізтеху і пацанячим народом, який торгував недалеко від корпусів фізтеху. Власне йдеться про добре знану "Горбушку". Отож, ходили чималі компанії студентської братії, які запитували елементарні запитання, наприклад, чому дорівнює інтеграл взятий по колу... Чи ще щось. І давали прочухана, якщо хтось казав, що він студент, а відповіді не знав :)


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2008-02-23 13:36:21 ]
Я - любитель поезії, пане Володимире. Ні в чому не розуміюся досконало, але усе добре відчуваю. Про свої відчуття та своє аматорське розуміння і висловлююсь. Коли тут є дипломовані знавці певних напрямків, то я з ними охоче поспілкуюся, повчуся, поставлю кілька наївниї питань, аби почути розумні відповіді. А оцінюю "на око" - сподобалось чи не сподобалось. Критерій - власне розуміння і смак. При цьому можу й пояснити, чому саме щось мені сподобалося, а щось ні. Чиню це все у межах правил. Що ж до редакторів, то їхньої роботи (зважаючи на їх кількість) майже не видно. Ось пан Олесь (з новеньких) проситься, проситься, а ніхто (з редакторів) не відгукується...


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Чорнява Жінка (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 13:37:09 ]
:))
Не вдаючись до аналізу суто поетичного, зазначу, що загальний зміст викликає сум. І не через те, що ЛГ так страждає, а через те, що він не хоче (або не може) щось змінити ("Якби достало сил мені"). Така собі чоловіча рефлексія...
А може, то дощ так на мене впливає :))


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Редакція Майстерень (Л.П./М.К.) [ 2008-02-23 13:45:47 ]
Пане Валентине, так у нас сайт поетичний, а не оцінювальний.
Поезія передусім. Нехай пан Олесь пише й пише гарну поезію, і читачі, і редактори прийдуть...

Що стосується ваших знань, то така відповідь є незадовільною із огляду на ваші наміри судити і оцінювати поезію. З огляду на вашу відповідь ви можете тільки перевіряти наявність тих чи інших помилок, що теж дуже важливо.
Розумієте, мій погляд такий, щоби максимальним чином осягнути поетичний твір, його потрібно не просто ввібрати в себе, але і зробити це через потрібні "ворота". Якщо у певного читача немає, наприклад, модерністичних воріт, то фірток і кватирок не достатньо для пристойного вбирання суті.
Так, що добре відчуваю ( а що відчуваю - не знаю) - на жаль не проходить.


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Романчук (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 14:04:02 ]
А хто у нас сьогодні працює від РМ? Судячи по стилю коментарів, то не Володимир Ляшкевич. З точки зору поезії "оправдано" бути може все, що завгодно. А з точки зору відсутності воріт у певного читача або чогось на цей кшталт, то MEDICE, CURA TE IPSUM. Далі говорити немає про що. Сумно. Простежуються особистісні зв'язки фізтеху з... пацанячим народом. І куди вже шановній Лесі Романчук збагнути усю глибінь пристойного вбирання суті!
Не заплутуйтеся у коментарях, РМ, читайте вірші. А там все ясніше білого дня!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Валентин Бендюг (Л.П./Л.П.) [ 2008-02-23 14:08:51 ]
Пане Володимире, чомусь мені ваша відповідь не зовсім зрозуміла. Ось ви пишете:Редакція Майстерень (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 13:45:47]
Пане Валентине, так у нас сайт поетичний, а не оцінювальний.
Якщо сайт не оцінювальний, то для чого існують оцінки, правила користування шкалою оцінок, можливість для кожного зареєстрованого (навіть коли на сторінці нема жодного його вірша) виставляти оцінки авторам? Знову ж, саме від оцінок редакції та користувачів сайту залежить рейтинг автора і те, чи будуть його твори "рекламуватися" ПМ. Тобто, як я розумію, оцінки на цьому сайті грають цілком визначену і важливу роль. "Воротами" кожного читача є здатність відчувати красу та набутий досвід, про що свідчать його власні твори, а також оцінки читачів - профі та аматорів. Що до мене, то ці оцінки не дуже різняться між собою. Що ж до вишукування мовних помилок - то це робота коректора та літредактора. Не раз буває так, що людині насиплють компліментів, наставлять високих оцінок, а твір рясніє різноманітними помилками. Таке явище не сприяє творчому зростанню авторів, а заколихує, притуплює увагу, понижує рівень вимогливості до себе й інших. Хтось мав би це робити? Я мимо власної волі взявся за цю справу, але коли піду (а такі наміри є), то не знаю (бо поки що не бачу), хто буде робити невдячну роботу. Щасти!


Коментарі видаляються власником авторської сторінки
Леся Романчук (М.К./М.К.) [ 2008-02-23 14:26:13 ]
Пане Володимире, цур їм, пек, Вашим намірам! Ото вигадали. Ви сюди за оцінками подалися, чи за спілкуванням, поезією, радістю від доброго вірша?
Там он для Вас дівчина, яка могла б образитися і надутися за попередні коментарі, адже люди не завжди адекватно сприймають навіть жартівливі зауваження, написала милого віршика. Хіба не приємно?
А суб'єктивність і "А судьи кто" - це типове явище соціуму.