ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
Частина перша Повернення Розділ перший Маганаг 1 Щільно притиснутий до кам’яних стін вузького підземелля, я обирав – продовжувати бій і прориватися або відходити. Хоча ні те, ні те, як довготривале дійство, мене не влаштовувало. Чуття підказувал

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віктор Цимбалюк - [ 2010.02.10 11:52 ]
    Пісня
    (Перефразовуючи на новий лад:
    - А ти вже купив собі словник фєні?!)

    …Порозростались баклажани на городі,
    А у садку пересихає помаранча…
    Бувають катаклізми у природі –
    Перемагають не ковбої, а команчі…

    …В нору сховалась посоромлена лисичка…
    Єхидно шкіриться вгодований «шакал…»
    «По фєні ботати» тихенько входить в звичку,
    А до душі прилипло щось, бридке, як кал…

    …Дніпро нас знову розділив, а як же жити?
    Угору – «людям», а «лохам» - униз, на дно?...
    А баклажани на городі глушать жито,
    Що «геноцид», що «генофонд» - усе їдно…

    …Порозростались на городі баклажани,
    А у садку пересихає помаранча…
    Все, як завжди: всі відвернулися від Жанни –
    І «любі друзі» і «ковбої, і «команчі»…

    Деякі терміни з «фєні»:

    «шакал» - засуджений, жебрак;
    «по фєні ботати» - розмовляти, використовуючи «воровской» жаргон;
    «люди» - вори;
    «лохи» - роззяви, потерпілі;

    Щодо інших термінів, цитат, метафор і алегорій: автор надіється, що «той, хто вміє читати - прочитає..»

    Кумпала Вір,
    м. Хмельницький, 10.02.2010 року



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.36)
    Коментарі: (4)


  2. Валерій Голуб - [ 2010.02.04 10:38 ]
    * * *
    Присвячую світлій пам’яті Олексія Олексійовича Покамістова, інженера крюківського вагонобудівного заводу, репресованого в 1937 році і безпідставно звинуваченого у шкідництві. Він єдиний із усіх арештованих не визнав себе винним і не оговорив нікого з колег. Тільки через двадцять років Олексій Покамістов, пройшовши пекло ГУЛАГу, повернувся в Кременчук. Всі інші учасники так званої “шкідницької групи” були розстріляні ще в 1937 р.

    На допит викликали серед ночі.
    В кутку чорнів залізний сейф, як дот.
    І лампа Ілліча сліпила очі,
    І слідчий щось писав собі в блокнот.

    — Ми судимо тебе за намір зради —
    Луною по склепіннях загуло —
    З метою повалить радянську владу
    Ти на заводі звив своє кубло.

    Тебе давно вже взяв я на замітку,
    І класове чуття не підвело,
    Бо варто лиш було смикнуть за нитку,
    І ось воно: шкідницьке ремесло.

    Ти вісь проектував з тонкої сталі.
    В вагонну вісь дефект навмисно вніс
    Із замислом, що сам товариш Сталін
    В вагон зайде. А потяг — під укіс!?

    — Абсурдне звинувачення! Не згоден!
    Коли ми завершили цей проект,
    Одержали дипломи й нагороди
    За міцність і новаторський ефект.

    Все, що було у світі найновіше,
    Ми втілили в майбутній наш вагон.
    Він легший, досконаліший, міцніший.
    До речі: він товарний. Де ж резон?

    — Революційну совість не обманеш!
    Красива казочка, та є одне “але”.
    Ти що, очкарь, мене за дурня маєш?
    Ось тут зізнання всіх твоїх колег!

    …Рядки брехливих доказів і свідчень...
    Не відрікайтесь, друзі! Нащо ж так...
    Я вірив вам. Невже тортури й відчай
    На цім папері залишили знак?

    — Ну! Прочитав? Що, правда очі коле?
    Потер набряклі руки м’ясника.
    — Ви справді вірите, що вороги навколо?
    Чи то партійна лінія така?

    — Мовчати! Закарбуй собі на носі:
    Тут лише я питання задаю.
    Хизуєшся, що не зізнався й досі?
    Ми зараз допоможем …мать твою...

    І били. Аж здулися жили бичі.
    Терзати плоть – давно набутий фах.
    Підняв криваве місиво обличчя:
    — Ці прапори... Як червоно в очах...

    — Оклигав! Що, відчув на власній шкурі,
    Як нам, чекістам, правити лапшу.
    Ми й не таких ламали товстошкурих.
    — Ось тут підписуй!
    — Ні. Не підпишу!

    ...Світ вирина із темряви помалу.
    Ось та межа. За нею – небуття.
    Що я? Мільйони безвісти пропали.
    Загинули нізащо, без пуття.

    Хіба це влада рад? Стелили м’яко.
    Ні, не такий ми обирали шлях.
    А марення кремлівського маньяка:
    “До комунізму !..” На людських костях?

    — Вставай! Піш-шов !.. — І люттю грають жовна —
    Молися, гад! Затвердили згори
    Зустрічний план на честь річниці Жовтня:
    Ще розстрілять вас сотні півтори.

    Зіницю стволу точно в серце править.
    Ще подих... Ну ж бо! Подих! А не хрип.
    І мов крізь сон: “Наказ! Цього — відставить.
    Ще не зізнався. Дуже впертий тип.”

    Кріпись, Альошо! Двадцять літ розлуки
    «Великий мудрий Вождь» тобі відвів.
    Ти ще не знаєш про нелюдські муки,
    І холод льодяний колимських таборів.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (21)


  3. Олександра Прокопчук - [ 2010.02.02 21:47 ]
    Влада, або цирк на дроті.
    Світ – занепад поколінь,
    Втрата звичаїв і миру.
    Світ – це влада без зусиль,
    Політичне володіння.
    Всі Шути б ють короля,
    Трон завоювати хочуть,
    Та корона лиш одна,
    Ну а претендентів море.
    Всі Шути – це лиш актори,
    А акторство то – брехня!
    Гра у чесних воїводів,
    Гра у чесність короля.
    Смерть на смерті,
    Біль на горі,
    Втрати, невід і журба.
    Політичне незлагоддя –
    Ці дарує почуття.
    Спільного у них є мало,
    А в основі лиш одне –
    Гроші, влада, безталанне,
    Беззусильстро до мети.
    А мені це все далеко.
    Я пишу і сміх в очах .
    Всі вони – маріонетки,
    В наших доблісних руках.
    Саме ми будуєм владу,
    Вибір робим також ми.
    Ми демократична влада!
    Ми повстання без війни!
    Ми повстанем, та не вдарим,
    Ми словами доб ємось!
    Вища влада ще почує,
    Як ми їм закриєм рот.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  4. Олександра Прокопчук - [ 2010.01.28 17:25 ]
    Хвилина бажаного
    Котилася монета я підняла
    Монета срібна наче чарівна
    До моїг ніг вона припала
    І тут підбіг юнак і крикнув
    Ти моя
    Я думала він крикнув про монету
    А потім підійшовши ближче
    Він мене обняв
    Обняв так страсно і душевно
    Як у житті ніхто не обнімав
    У голові моїй була картина моря
    Тихий пейзаж і ніжність незимна
    Довкола мене мокре місто
    І серед нього я стою одна
    Чи може це насправді було
    Чи може в світі десь такий існує
    Що може у мить мене до моря віднести
    Можливо є та прагну я не цього
    Я хочу бід, страждань але від нього
    Я хочу від єдиного коханого мого
    На томість у руках моїх монета
    Холодний дощ і хмарність в небесах
    Старе містечко і пуста оселя
    І як завжди замріяність в очах
    Та в ту секунду була і надія
    І в мить монета полетіла
    І зникла під колесами машин


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  5. Олександра Прокопчук - [ 2010.01.28 14:53 ]
    Карнавал
    Гіркою правдою лиш тече сльоза,
    Переконання у думках що я твоя.
    А за вікном оманливі сніги,
    На карнавал ідуть дари зими.
    Там дивні маски, сховані обличчя,
    Там маскарад очей поринулих у біль,
    Там діаманти но не справжні лиця,
    Які показують для всіх не справжній сміх ,
    Лиш жаль що у середині сумні думки -
    Вернутись в русло й спати полягти.
    І показати повсякденність без мети,
    І з тугою чекать прихід весни.
    Бо кожен знає з чим іде весна
    І що сніги щороку тануть не з проста,
    Бо за снігами справжність і краса.
    Без масок, стразів, сміху й карнавалів.
    І Найгіркіша у вікні сльоза
    На вік постане найсолодша
    І гори біди і не співчуття – Потануть
    Як й потанули морози.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  6. Валерій Голуб - [ 2010.01.24 18:30 ]
    Великому подвигу Олекси Гірника присвячую.

    СПАЛАХ
    Уночі по снігах – на Тарасову гору.
    Чорна темінь чіплялась, тяглась, як смола.
    Тільки ніч. Він давно собі вибрав цю пору.
    Вдень гебісти в цивільному шиють діла.

    - Здрастуй, Батьку Тарасе! Прости, що тривожу.
    Я усе, що замислив, відкрию тобі.
    Без надії і віри я жити не можу --
    Рідний край ув імлі, а народ у журбі.

    Змордували, зросійщили всю Україну.
    Тож у кого сьогодні нам долі питать?
    Сотні кращих синів хто в Сибіру, хто згинув,
    А на тих, що зігнулись – мовчання печать.

    Я спалю себе, Батьку! Й піднімуться інші.
    Годі плакать! Сатрапи не вірять сльозам.
    Мій останній протест, аргумент найсильніший
    На алтар незалежності й волі віддам.

    …Ніч завмерла від жаху. Принишкли алеї.
    Сильний запах бензину. Сірник між долонь.
    І живим смолоскипом, вогнем Прометея
    Спалахнув він, щоб вічно горів цей вогонь.

    Тьмяне сонце червоно зійшло на морози.
    В лютім холоді день розповивсь і зачах.
    У багрянім промінні льодинками - сльози
    Мерехтіли в Шевченкових сивих очах.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (11)


  7. Юра Скальський - [ 2010.01.23 13:31 ]
    Всем матерям вернувшимся с войны
    Нам не понять всей горести утраты,
    За цинком гроба правды не сыскать,
    Мы только видим:похоронены солдаты,
    Нам не понять, что значит слово "Мать".

    Нам не унять то материнское страданье,
    Не наши нерв выжжены дотла,
    "Верните сына"-крик,мольба,желанье,
    И на душе пожарища зола.

    Нам не рыдать когда излиты слёзы,
    Когда в гробу везут его домой,
    Нам не понять простой житейской прозы,
    Нас тихо обошедшей стороной.

    Нам не ходить избитою тропою
    И писем над могилой не читать,
    Для нас война сменяется войною,
    Нам не понять, что значит слово "Мать".
    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  8. Валерій Голуб - [ 2009.12.25 15:58 ]
    Наша хата не скраю! ( Диптих)


    «Од отця Орія походите, і він в лиху годину знов народжується серед вас…» Велесова книга.


    1
    Вони штовхали геть драбини куті,
    Трощили люто палями щаблі,
    А ті все дерлись. Лізли, щоб наткнутись
    На гострі окривавлені щаблі.

    Три тижні не стихала люта січа,
    Відтоді, як Батий привів орду.
    Повсюди гук чужинського наріччя,
    Верблюди, скрип возів і кінський дух.

    Ворота Лядські впали під тараном,
    І ринула орда в тісний провал.
    Бенкетував Батий! Але зарано:
    За ніч узвЕли поруч новий вал.

    І знов клекоче бій несамовито!
    Та враз хитнувсь, розкинув руки вшир –
    Немов силкуючись нукерів зупинити –
    І впав на мур останній богатир.

    Вогонь і меч вершили дику тризну.
    Палали хати, корчились тіла.
    І був солодкуватим дим Вітчизни,
    І чорна мла на Київ налягла.

    Понурий ряд рабів світловолосих,
    Дівоче голосіння, хтивий сміх.
    І волокли живий товар за коси,
    На площі впевнившись в незайманості їх.

    А навкруги димілася руїна,
    І Десятинні впали куполи.
    Підпливши кров’ю, мати-Україна
    Своїх дітей тулила до поли.

    Захрипли дзвони з горя і розпуки.
    Розтерзаний, чорнів іконостас.
    Сліпий чернець підняв до неба руки –
    О, Господи, за що караєш нас?

    Устами Первозваного Андрія
    Прорік ти славу, що не відлуна
    Й на цих горбах засяє наша мрія ...
    Та де ж та ласка Божа? Де вона?

    І вдарив грім. Сяйнула блискавиця.
    Святий Андрій постав перед старим.
    - Не богохульствуй! – І підняв десницю –
    Не всі боролись із врагом лихим.

    Он, княжі раті відійшли за обрій.
    Не помогли. Та мудрий Божий глас.
    Ваш праотець, засновник роду, Орій
    В смутні часи родИться знов між вас...


    2
    Я знаю стільки, скільки пам’ятаю.
    Сочиться час через піски віків.
    І те одвічне „Моя хата скраю”
    В кривавих ранах вражих канчуків.

    Душа Вкраїни знов кричить від болю
    У сутінках неправедних і злих.
    Вори в законі вершать наші долі.
    Для них ми тільки бидло і козли.

    Їм легко правиться в байдужості совковій,
    В пітьмі чужих думок, чужих речей.
    Та народившись в пелені Дніпровій,
    Народ зірвав пов’язку із очей.

    Вперед, на площі! Світло оживляє!
    Відчули ми, що Бог присутній в нас.
    Із нами Правда, що усе здолає!
    Прабатьку Орію. Вставай. Прийшов твій час.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (11)


  9. Володимир Гнєушев - [ 2009.12.04 22:54 ]
    Притча про істину
    -Учителю, є істина на світі?
    -Так, є, та тільки не в освіті…
    -А де ж вона і як її знайти?
    -Я знаю це так само, як і ти…

    -Цілителю, є істина на світі?
    -Буває, та зникає при бронхіті…
    -А ліки можуть тут допомогти?
    -Я знаю це так само, як і ти…

    -Історику, є істина на світі?
    -Була колись, писали на санскриті…
    -Можливо, є у давнину мости?
    -Я знаю це так само, як і ти…

    -О, Повелителю, є істина на світі?
    -Звичайно, є, це знають навіть діти!
    -А де вона, покажеш? – Покажу.
    Вся істина це те, що Я кажу!
    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (7)


  10. Михаил Лермонтов - [ 2009.12.03 19:11 ]
    * * *
    Прощай, немытая Россия,
    Страна рабов, страна господ,
    И вы, мундиры голубые,
    И ты, им преданный народ.

    Быть может, за стеной Кавказа
    Укроюсь от твоих пашей,
    От их всевидящего глаза,
    От их всеслышащих ушей.

    1841 (?)


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.06) | "Майстерень" 5.5 (6.06)
    Коментарі: (1)


  11. Юлія Скорода - [ 2009.12.01 15:36 ]
    Пам’яті жертв Голодомору
    Холоне світ і стогне млосно Тишею,
    Безглуздий кріт ховається в нору,
    І польовою злодійкою-мишею
    Три колоски я для дітей вкраду.

    Їхні очиці, рученьки безкровні
    Роздерти ладні навіть сатану
    За жменю зерен. Лиця, болю повні,
    Конають за партійну сарану.

    Копаю ямки для своїх найменших –
    Їх голод не зуродує на біс.
    А там весна і, може, буде легше…
    Совітське стерво плаче з-за куліс.

    Було село велике з кіньми, свинями,
    З собаками брехливими, з курми.
    Тепер нас двійко… З животами-динями
    Чекаємо закінчення зими.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  12. Богдан Сливчук - [ 2009.11.28 22:25 ]
    ГОЛОД І МОР
    Пам’яті невинно знищених

    Ген від Збруча і до тихого Дону
    Зморено голодом було мільйони.
    Тих, що зростили центнери хлібів,
    Тисячі вбито за п’ять колосків.

    Все забирали, найменшу хлібину,
    Крихти зі столу, сухий бурячок.
    В селах мерці, мов снопи попід тином,
    І їли дорослі своїх діточок…

    Їм не співали в останню годину,
    Не було кому скласти кості в труну.
    Вкраїнське село у смертельній облозі,
    Що другий вкраїнець завчасно заснув.

    Дай їм всім, Господи, царство небесне,
    Геноциду зазнав український народ.
    І в пам’ять про них Україна воскресне,
    Щоб душам убитих світити з висот.



    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (4)


  13. Ігор Морванюк - [ 2009.11.26 23:16 ]
    Не кричи, не ридай, не благай
    Не кричи, не ридай, не благай
    Серед мороку душ збайдужілих
    Пам'ятай, що життя це не рай
    Поки кров ще тече в твоїх жилах
    Поки серця ще чути набат
    В цьому сіроблідому пейзажі
    Хронос міряє твій циферблат
    А навколо все чадіє й в сажі
    Ця німа епопея кінця
    І смертельний танок перемоги
    Застигають і голос, і серце, і ноги
    І настануть жнива для женця
    Десь на тебе стрілець вже пантрує
    Спогляда крізь приціл в далину
    Я також ніби тінь промайну
    В цьому світі забутому Богом
    Топлять в спирті загублені душі
    Спрага волі тебе вже не сушить
    Й не ридай над батьківським порогом
    Віщий птах прокричав нам на скон
    Дзьобом ластівка стука в віконце
    О, за хмарами втрачене сонце
    Сили дай перейти Рубікон!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.28) | "Майстерень" 5.25 (5.28)
    Коментарі: (1)


  14. Валерій Голуб - [ 2009.11.09 23:52 ]
    * * *
    * * *
    Не понимаю!- І прискорив крок.
    Пішов земляк. Не вийшло в нас розмови.
    Я розумію: “русский говорок”
    Приємніший йому за рідне слово.

    Ох, цей «русскоязычный контингент»!
    Такого в світі не було ще зроду:
    Що українці - видає акцент,
    А ще - зневага до свого народу.

    Хоч сумно це, судить я не берусь.
    То епілог трьохвікової драми.
    З тих пір, коли була Вкраїна-Русь
    Приєднана московськими царями.

    І наша мова їм була “невпрок”.
    Щоб ми її скоріше забували,
    У душі наші “русский говорок”
    Як у розп’яття гвозді забивали.

    Слова молитви в серці воскрешу:
    Великий Боже, ти нам дав свободу.
    Так поверни ж, молю тебе, прошу,
    Забуту гідність нашому народу.

    2001


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  15. Тарас Кремінь - [ 2009.11.05 14:15 ]
    ***
    у часи т.зв. холодної війни і тотальної колотнечі
    моє покоління навчалося у невеликих школах
    із розбитим вікном до квітучого саду
    де мої батьки були ще зовсім молодими

    за склом чорно-білого телевізора
    генсеки були відвертими у шалених цілунках
    вони зривали тривалі до сказу оплески
    на цинічні заяви до вимореного голодом і війною народу

    я вже тоді знав про свого ровесника у протигазі
    він дивився на мене з агітаційних плакатів
    ніби щось хотів сказати вказуючи рукою на сховище
    де я і досі тримаю право на поржавіле ліжко на двох

    недавно в мене забрали ім'я і переписали мою історію
    оголосили холодну війну і припинили опалення
    а на цвинтарі збудували потужний завод
    він успішно будує економіку мого міста

    наявність марлевої пов'язки
    не врятує мільйони смертельно уражених
    та чотириста п'ятдесят свинячоподібних
    від аналогічного грипу

    від погляду смерті юної породіллі
    над якою стоїть чорнобильська мадона
    а тепер і політики з пов'язками зі стразами
    набрякають вени у мого покоління

    як пояснити ненародженому синові
    порожнечу цих вулиць де ми були іншими
    унебезпечити його
    від прірви тотальної епідемії

    йдучи назустріч часові
    я притискаю до себе батьків і дружину
    світле сяєво дня
    чисте полум'я духа


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (8)


  16. Михайло Підгайний - [ 2009.10.12 16:55 ]
    неволя
    за гратами небо і обрій далекий,
    за гратами снігом покриті смереки,
    за гратими трави, пожовклі і кволі,
    за гратами пагорби, з осені голі,
    весь світ мимоволі у клітці, в неволі,
    лиш я на свободі лишився один
    зі скреготом в ліжку іржавих пружин...

    2009-10-12


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  17. вп ратмм - [ 2009.10.09 23:02 ]
    Війна-війна...війна
    Нас світанками розстрілює Бог день за днем,
    Нам гільйотини майструють з наших почуттів,
    Нас мільярди, й кожен, хто ще не помер,
    Жадає отримати все те, що колись хотів.
    Нам хмари Небо затулили, а кров залила Землю,
    Нам Повітря отруїли, й Воду чумою пропитали.
    Хто зробив це,хто? - питаєм ми даремно,
    Це ми зробили, ми душі всі свої продали.
    І стиснувши важкий метал в долонях,
    Знову ми підем вже втретій раз по колу,
    Один по одному:по руках, ногах, по скронях
    Самі незнаючи куди, незнаючи свого дому.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  18. Іван Редчиць - [ 2009.10.03 15:34 ]
    ФІЛОСОФИ ЗЕМЛІ
    Сховала ніч господарів землі,
    Лежать поля, мов крила перебиті.
    Летять, летять космічні кораблі,
    Ростуть нащадки, правдою не ситі.

    Де щастя те? Блаженство де? Мораль?
    Конає правда під чумою віку.
    Стоїть край шляху жінка, як печаль,
    І про біду нагадує велику.

    Десь є твоя поміж чужих стежин,
    Виходь сміливо на свою дорогу.
    Вставай із намозолених колін,
    Буди байдужих дзвонами тривоги.

    Пізнай себе, твори лише добро,
    І душу не продай за діаманти.
    Як любиш Україну і Дніпро, –
    Сягнеш вершини зорями таланту.

    Ти знаєш, де філософи землі?
    Мордовані, катовані, убиті…
    Поглянь – летять космічні кораблі,
    Ростуть нащадки, стоолжею ситі…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  19. Іван Редчиць - [ 2009.09.23 11:14 ]
    ТИ РАБ?
    Подвійно раб, хто возлюбив тирана.
    Г а л и н а Т у р е л и к

    Я вірю в мудрість і твою майбуть,
    В твоїй душі загоюється рана.
    І все ж повік, народе, не забудь:
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Ти справедливим і безжальним будь,
    Хай зацвіте земля, немов кохана.
    В шістьох словах - страшна і вірна суть:
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Щодня до тебе з лестощами йдуть,
    І поспішають звідусюди зрана.
    Ти компасуй свій шлях і правди путь, -
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Чи ти забув про розум і могуть?
    Де пісня волі, що прекрасна й знана?
    Нехай сини Сократами ростуть, -
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    В твоїй душі джерела чисті б'ють,
    Під звуки кобз і віщий спів Бояна.
    Ти не проглянь смертельну каламуть, -
    Той двічі раб, хто полюбив тирана.

    Нехай тебе не затуманить лють,
    Ганьба найвища - це самоомана.
    І пам'ятай - того не закують, -
    Хто не злякавсь ні ката , ні тирана.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Коментарі: (6)


  20. Галина Гордасевич - [ 2009.09.21 15:07 ]
    * * *
    Не можу про Вкраїну патетичним тоном
    І в екстазі солодкім не завмираю.
    Колись я тягала носилки з бетоном,
    А зі мною - Розенберг Рая.
    Були обом безрадісні ночі,
    Пересилки, "параші", етапи,
    І в час перевірок на грудях дівочих
    Чужі безсоромні лапи.
    Трагічне в життя нашого повісті
    Було на кожній сторінці.
    А між тими, хто нас стеріг по совісті,
    Були свої, українці.
    І що ви розводите мені теорії
    Про засилля жидівське всюди!
    Той, хто бачив тюремні зорі,
    Довіку їх не забуде!
    Хай інший копається в історії гної,
    Між покидьками кривди дрібні збирає,
    Та я пам’ятаю: носилки зі мною
    Носила Розенберг Рая!

    1966 р.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.64) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (5)


  21. Галина Гордасевич - [ 2009.09.21 14:25 ]
    * * *
    Сказали птиці: літати доволі!
    На десять років позбавили волі.
    Досить з вітром в піжмурки грати!
    Кинули птицю за мури, за грати!
    А якій літалось, а як їй любилось...
    Ах, як її серце у розпачі билось!
    Роки пройшли. Змінилась погода.
    На птиць, щоб у клітках, минула мода.
    Прийшли урочисто, з щемом у серці,
    Під бурхливі оплески відчинили дверці
    — Злітай, птице, у чисте небо!
    Глянь, як довколо весняно, травнево!
    Співай пісні, вий гнізда із рути,
    Лише... узгоджуй свої маршути.
    А птиця за дверці ступила несміло.
    А птиця крилами змахнула невміло.
    Ох, пізно ти, доле, двері відкрила!
    Бо де ж полетіти, як всохли крила.

    23.01.1965р.


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (1)


  22. Галина Гордасевич - [ 2009.09.21 14:11 ]
    * * *
    А я, неначе крамолу,
    В душі несу,
    Що площу звали Красною
    Не за красу.
    Лиш дурень повірить відразу,
    Що тут початок землі.
    ... Крик передсмертний Разіна
    Було чути в Кремлі.
    Хай на доноси майстер
    Точить перо,
    Та звали Москву матір'ю
    Не за добро..
    Не стану критись з думками -
    Вони ж не нові:
    Стоїть вона, білокамінна,
    На сльозах та крові.
    Було над Москвою димно,
    Та блискучі ж слова!
    Прославилася Ходинкою
    Красуня Москва.
    А може, про це не будемо
    Замнем до пори!
    Займатися словоблуддям
    Усі ми майстри.


    7.11.1967р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.64) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Прокоментувати:


  23. Галина Гордасевич - [ 2009.09.21 14:32 ]
    * * *
    Кажуть, що ми ображені,
    Кажуть, що ми зневірені,
    Почуття на терезах важимо,
    Розмовляємо словами сірими.
    Що забули слова червоні:
    Комунізм, світова революція!
    Не обпалюють полум'ям скроні
    Наші мрії убогі та куці.
    Юнаки запустили бороди,
    А дівчата в штани залізли.
    Що ж! Давайте рахунки зводити,
    Комуністи наші залізні
    Ви, що слухали в Жовтні «Аврору»,
    Що горіли чуттями святими,
    Так повірили легко і скоро
    В підлу зраду своїх побратимів!
    Розтрощили царську корону,
    Викидали ікони з порога.
    А самі, без церков і без трону,
    У шинелі воздвигнули бога.
    А кулі усі смертельні —
    Чи з Руру вони, чи з Уралу.
    І не Сталін сам, і не Берія —
    Ви своїх побратимів стріляли.
    І щоб це не вернулось знову,
    Щоб так не спіткнутись, як ви.
    Ми нікому не віримо на слово,
    Ми не віримо в правду Москви.

    1966р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.64) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (1)


  24. Іван Редчиць - [ 2009.09.21 00:26 ]
    ТИ МЧИ, МІЙ КОНЮ...
    В галоп! В галоп! Не стримую коня,
    Його не встиг я навіть осідлати,
    Бо миготять навколо нас не дати,
    А беззаконня, мафія, брехня...

    Ти мчи, мій коню, не зважай на крик,
    Не зупиняйсь, бо вже готові пута.
    Щодня їх носить хитрий чоловік,
    Його ім'я всі знають - екзекутор.

    Скрізь беззаконня, мафія, брехня.
    І скільки ще народові страждати?
    Замиготять, немов дієзи, грати...
    В галоп! В галоп! Не стримую коня.

    Зі зб."Серце невмирущої кобзи"(1997)


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  25. Володимир Ляшкевич - [ 2007.01.31 23:22 ]
    В.Висоцький. Банька
    Протопи мені баньку, хазяєчко!
    Розпечу я себе, розпалю!
    На полоці, у самого кра́єчку,
    Я вагання свої вгомоню.

    Розімлію я до непристойного -
    Ківш холодний й позаду усе,
    І наколка часів культу синяво
    Нашорошить на серці лице.

    Протопи!
    Протопи!
    Протопи ж мені баньку по-білому!
    Я од білого світу одвик,
    Учадію, й мені учаділому
    Пар гарячий розв’яже язик.

    Скільки віри і лісу повалено,
    Скільки звідано горя і трас,
    А на грудях, наліво - лик Сталіна,
    А направо – Маринка в анфас.

    Ех, за віру мою беззавітну та
    Стільки літ почивав я в раю! -
    Проміняв на життя безпросвітне я
    Неприкаяну дурість свою.

    Протопи мені баньку по-білому!
    Я від білого світу відвик.
    Учадію й мені учаділому
    Пар гарячий розв’яже язик.

    Пригадаю, як рано-ранесенько
    Брату крикнути встиг - “Пособи!”
    І мене два конвойні гарнесенькі
    Повезли із Сибіру в Сибір!

    А затим в болотах, на кар’єрах, і
    Наковтавшись сльози із сирцем,
    Біля серця кололи ми профілі
    Щоби чув він, як тяжко серцям!

    Не топи ж мені баньку по-білому!
    Я од білого світу одвик.
    Учадію й мені учаділому
    Пар гарячий розв’яже язик.

    Ох, знобить од казання докладного,
    Думи пар відігнав од ума,
    Із імли крижаного вчорашнього
    Поринаю в гарячий туман.

    Та помчали думки попід тім’ячком:
    вийшло - марно клеймований ним,
    і шмагаю березовим віничком
    по відбиткові мрячних годин.

    Протопи – не топи,
    протопи – не топи,
    Протопи ж мені баньку по-білому !
    Я від білого світу відвик.
    Учадію й мені учаділому
    пар гарячий розв’яже язик.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6) | "БАНЬКА. В. Висоцький"


  26. Володимир Ляшкевич - [ 2006.02.18 00:46 ]
    Василю Стусу
    Останнім Стражем свій обходив простір -
    по жовтизні ланів за горизонт,
    до хвилі найулюбеніших гір.

    Летів у снива скутого Дніпра,
    за сиві очерети берегів,
    за бистриною ярого Дністра -

    у ніч,
    у мрію
    і у ній горів
    до тла, до спалаху ранкової зорі,
    молитви першої дружин і матерів,
    і
    ... просипався -
                           в табір, утлий мат,
    переклик, у сухоти кашель, плечі,
    під вовчі погляди і спраглий автомат...

    Але під вечір,
    клаптиком паперу
    надавши розміру рядкам,
    здіймався і вертав собі додому,

    кидаючи до ранку, як навіки, пурпурову
    імперію,
    російщини
    химеру.


    1997


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" 5.25 (5.62)
    Коментарі: (5)



  27. Сторінки: 1   ...   12   13   14   15   16