ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Олимпиада Шестаго - [ 2011.10.10 16:08 ]
    КРАСНАЯ СКРИПКА
    Прощаюсь надолго,
    Не плачьте, мой мальчик,
    Дрожат занавески,
    И руки дрожат.
    Пульсируют струны,
    Все тоньше, все ярче,
    И хочет смычок
    На край света сбежать.

    Я – красная скрипка,
    Агония клена,
    Горячего сердца
    Затерянный след,
    Спасите меня
    От осенних бессонниц,
    Я красная скрипка,
    Мне тысячу лет.

    Кто пишет вам ноты
    В изгнании вашем?
    Не бьет ли в глаза
    Ослепительный лак?
    А я изнываю
    Старательной фальшью,
    Умелым рукам
    Не хватает тепла.

    Уже не уснуть
    Холодеющим жилам,
    Мой голос унылый
    Судьбой наречен.
    Вот разве заплакать:
    «Ах как я любила»,
    Склонясь головой
    На чужое плечо.

    1993год. Москва.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (19)


  2. Богдан Віннік - [ 2011.10.10 15:34 ]
    Колядка
    Добрі люди ви, вважаю
    І найкращого бажаю:
    Щастя, радості, любові
    І добра вам в кожнім слові.

    Щоб маленькі ваші дітки,
    Розгорнулись наче квітки,
    Щоб життя у вас кипіло
    І ніколи не стемніло.


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Нико Ширяев - [ 2011.10.10 15:47 ]
    Спасённая мышка
    С компьютером вестимо
    И горе - не беда.
    Искали мы мультфильмы
    На сервере, когда

    Зависло всё на свете,
    Меню не оживишь.
    Мой папа мне ответил,
    Что просто сдохла мышь.

    А может быть, у мыши
    Испортился разъём
    И нас она не слышит?
    А может, дело в том,

    Что завелись в ней числа
    Системы Макинтош?
    Её, быть может, грызла
    Компьютерная кошь?

    Тряс гоблин нехороший
    В компьютерном лесу?!
    Нет, я её не брошу,
    А в сервис отнесу.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (6)


  4. Нико Ширяев - [ 2011.10.10 15:27 ]
    Урбаниада
    Городом что-то знакомое пронеслось.
    Вот и в Салгире, что в кране, опять вода.
    Вечером лунным в подлунный Великий Пост,
    Тучки небесные, странные, - вы куда?

    Топите вы свои крыльца в каком вине?
    Видите в нас ли вы именно планетян?
    Город ли этот вам сдался, не то, что мне?
    Он неспокоен, как лига арабских стран.

    Совесть сама по себе - разливной иприт.
    В сущности я по муштре - никакой солдат.
    Вот и весна. А весною сильней горит.
    Город, которым хожу, всё не мною взят.

    Здесь, что ни год, то с полдюжины амбразур.
    Временный передел или недород.
    А у меня, как всегда, - ни в одном глазу,
    Что хлопотливая гордость полки ведёт.

    2011



    Рейтинги: Народний 5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (5)


  5. Олег Завадський - [ 2011.10.10 14:17 ]
    Заполоч

    Ця требна заполоч, як вічність:
    Не прозирнуть, не осягти.
    Так – наче вмерти мусиш двічі,
    Щоб, смерті глянувши у вічі,
    Цього шитва узор магічний
    У свому серці зберегти.

    Ста барв затаєне сплетіння,
    Немов чаклунська ворожба.
    У тому герці світла з тінню –
    Минущі речі і нетлінні,
    Єдвабний сміх і голосіння,
    Відьомські чари і божба...

    Сотаєш нитку невмолимо,
    Життям ошуканий боржник.
    Лиш думки даність одержима
    Про часу плин, який не стримать,
    Яким тобі рука незрима
    Гаптує долю, мов рушник.

    2010


    ____________

    Зáполоч – кольорові нитки для вишивання.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  6. Марія Гончаренко - [ 2011.10.10 12:39 ]
    простори між словами
    ***
    У шухляді стола
    хаосом
    нерозібрані папірці
    як опале листя
    “Зів’яле листя”
    вже з неболючим
    золотавим блиском
    беру підряд і переношу
    спокійно на папір
    лише перший ставлю свідомо
    як ключ
    як камертон –
    “Мої вірші мовчазні як я ...”
    *

    ***
    Мої вірші мовчазні як я
    їх треба не слухати а відчувати
    і тоді з’явиться зміст
    просторів між словами
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (8)


  7. Сергій Татчин - [ 2011.10.10 12:44 ]
    Голос
    Пам'ятаю тебе руками.
    Видивляюсь тебе в імлі.
    Неосяжного неба камінь
    на золочену Ворсклу ліг.

    До безодні тяжіє зриме,
    потопельники – до води,
    я тяжію до слів у риму,
    а до мене тяжієш ти.

    Крововилив над Чорним Лісом –
    небокраєм тече поріз.
    Я без тебе на стіни лізу,
    бо у мене твій голос вріс.

    І прижився між лівих ребер,
    виглядати тебе назад.
    Та чекання оце без тебе –
    наче босим ногам коса.

    Через хату кладе покоси,
    той невидимий, хто давно
    бачить голим мене і босим,
    і оправленим у вікно.

    Де конкретно – о пів на сьому,
    я чекаю щораз тебе,
    вбитий цвяхом посеред дому
    у чекання, як я, тупе.

    Щоб у центрі цього чекання,
    поза часом – на слух-сувій,
    я писав-карбував-чеканив
    затихаючий голос твій.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.71) | "Майстерень" -- (5.78)
    Коментарі: (47)


  8. Тетяна Ріхтер - [ 2011.10.10 11:57 ]
    ***
    на мені сотні тисяч рубців що розпечені сіллю
    і мій заклик не сип мені солі… уже «не канає»
    ще півсотні із них уживаються з червами й гниллю
    та з відкритих повік це не видно аби хто спитає
    крізь поранене небо вичікують сірі примари
    їм занадто вульгарно дивитися людям у очі
    я тремтячим листком загорнулась йому ж бо до пари
    але він обігріти мене все ж так само не хоче
    млявий дощ повишкрябує букви на лисім віконні
    що втрачало цнотливість у всякій ганебній постелі
    я ж забула зашторити тюлі що вже напівсонні
    а рубцями покриті повіки вдивляються в стелю


    09.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  9. Іван Редчиць - [ 2011.10.10 11:17 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    48

    “Хто чинить перелюб, не має той розуму, –
    він знищує душу свою.”

    І лані не стріне ніде граціозної, –
    Єдина вона у земному раю.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Прокоментувати:


  10. Юлія Зотова - [ 2011.10.10 10:17 ]
    Контрасты
    Отажаясь в зеркале времени - хмурятся дни
    Листок календарный устало летит за туман
    Контрасты зебрят сортируя от правды обман
    Месяц вечность разрезал, и в небе искрят огни


    Переписано октябрь 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (19)


  11. Ярослав Петришин - [ 2011.10.10 10:42 ]
    МАНА
    Знов замело невидимі сліди
    на золотих долонях падолисту.
    Одягнуті у траур городи
    віщують зиму - тиху і врочисту.

    З соснових свіч шче звично точить час
    аморфної смоли сльозу-сновиду .
    Минає осінь… І по давніх нас
    екуменічну править панахиду...

    Лукавить серце, вірячи мані,
    ошпарене твоїм холодним "ні"...

    1992


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (32)


  12. Олег Завадський - [ 2011.10.10 10:45 ]
    * * *

    Таке буває тільки раз...
    Могутній Помисел тужавий
    Розвіє порохом держави, –
    Обов’язковий, мов намаз,
    Всьому призначено свій час.

    Пройде непевності пора –
    Постане світ, покірний Слову,
    І все повториться ізнову.
    Таке ж буває тільки раз...
    Але не з нами, не для нас.

    1996


    ____________

    Намáз (перс.) – щоденна п’ятиразова молитва мусульман.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (6)


  13. Олег Завадський - [ 2011.10.10 09:08 ]
    * * *

    Як Хома кликав перших півнíв,
    Щоб забрали у панночки силу, –
    Так і я, безпорадний, волів
    Голосу твойого, мила.

    Це – повір! – не дивацтва якісь
    Хворобливого прояву волі:
    У тобі неподатлива вісь
    Оберту моєї долі.

    Не притлумлюй же пристрастей бунт,
    Сліпо вірячи снам недолугим.
    Краще бійся манливих облуд,
    Сповнених щемкої туги.

    1992


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  14. Марія Гончаренко - [ 2011.10.10 08:39 ]
    за дверима роботи
    ***
    я повертаюсь з роботи
    як повертаються з тилу
    за дверима роботи
    починається фронт
    самоти думок
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  15. Жарікова Єлизавета - [ 2011.10.10 01:36 ]
    Душа у пелюшках
    1.Відкуси мені на пам’ять шматочок літа,
    Сухий і теплий. Вічнозелений.
    Це неважко – до наступної весни дожити,
    Дивись на мене. Живи за мене.
    Я здогадуюсь, чому таким серйозним
    Малюють Бога.
    Я раніше дивувалась, що за хтозна-
    що у світі.
    Невідомо, чи веде хоч кудись дорога,
    І так тихо на столі опадають квіти.
    Приспів
    Душа у пелюшках
    Котру добу кричить,
    Не вміє розказати.
    Душа у пелюшках
    Прокинулась на мить,
    Як злякане дитя.
    І чи засне, чи треба колисати,
    Ой люлі, люлі, це таке життя,
    Ой люлі, люлі, ми, повір, не винні,
    Ой леле, вечір теплий, вечір синій.
    Коротке і змарноване життя.
    2.
    Відпусти мене на волю, я хочу жити,
    Як квіти, жити, а потім вмерти.
    Це неважко – треба тільки і того, що вміти
    Тягтись до сонця. Цвісти уперто.
    А чогось не вистачає, у цьому пазлі
    Не всі деталі.
    Я навчуся помічати невиразне
    Й ніби зайве.
    Проводжає день без жалю і без печалі,
    Зграя, що летить за обрій в рожевім сяйві.
    Приспів
    3.
    Колообіг урозмовах, ти хочеш вийти,
    Ти хочеш далі, ти рвешся звідси.
    Це неважко – треба вилити геть помиї.
    Слова промити. Стягти завіси.
    Я здогадуюсь, чому таким серйозним
    Малюють Бога,
    Він за правилами грає, знаєш, хтозна
    Чи переможе.
    Я несу тобі книжки і свої тривоги.
    І не вірю у «не треба» і знаю, можна.
    Приспів.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати: | "ВКонтакті"


  16. Евгений Волжанский - [ 2011.10.10 00:47 ]
    Родинка
    Все поэты - бухари, не пахари.
    Потому-то мне отчасти похеру,
    что за семена у сердца, паха ли,
    хороши ли для посева, плохи ли.

    20 лет бредовых странствий дебрями
    никого не научили доброму.
    И какого моисея "где, бля, мы?"
    вопрошать и вскрикивать "а чтоб ему".

    Вот такая, братушки, авария.
    Звезды к рождеству всей белой сворою
    указуют прямо на Кальварию,
    не обременяя лишней форою.

    Здесь, конечно, виновата облачность,
    небо перекрывшая нам яблочность.
    Кругозор в боках зажал, как обруч, нас,
    точно в гулкой бочке, и она прочна.

    В темени всемирной диогены мы,
    но при свете схожи больше с гуннами.
    Если плачем (так уж вышли генами) -
    крокодильими слезами скудными.

    Все пройдет, загадочная родинка, -
    только не скури случайно ладанки:
    главное поверить, дальше вроде как
    ради нас прогнутся даже радуги.

    Ну же, бесаме, плутовка, бестия!
    Я твоей бастильи не боюсь теперь.
    Горько мне с тобой - да только без тебя
    ленинские лишь лобзал я бюсты бы.


    Рейтинги: Народний -- (5.6) | "Майстерень" -- (5.6)
    Коментарі: (5)


  17. Людмила Калиновська - [ 2011.10.09 23:38 ]
    =Мо-більно=
    Вітаю, мій друже! Пробач, що не часто пишу…
    Турботи заїли, душевна тривога, що в осінь…
    Та ну їх сьогодні… лишімо, бо з плином часУ
    не стане й життя говорити з тобою як досі…

    …Як справи у тебе, чи діти здорові, а сам?
    …А як на роботі? Чи пишуться вірші? ...а проза?
    …у мене..?! …легкий на тарелі лежить круасан,
    і знову на очі чомусь навертаються сльози…

    Пусте… із віком стаємо дитинні, сльозливі…
    …Та – так… не питайся… я вже не сама – у маршрутці…
    Тут люди навколо… пробач, – розмова на линві…
    …не хочу, щоб чули й всміхались… а що – настурції..?

    Так! Спасибі! На грядках – веселою звабою,
    і квітнуть, немов на землі твоєї Америки…
    …Що? …я – не чую… Якими, питаєш, барвами...?
    Червоними й чорними… це ж – на вкраїнських теренах!

    Чекаю дзвінка! …у скайпі ввечері! Так! …дзвони!
    А ще – заходь! …Ну, які можуть бути незручності?
    Ми ж люди! Ми ж друзі: друзям зАвжди, бува, болить
    й чекає душа, бодай, віртуальної участі…

    Так… так, я чекатиму! Як же тепер без тебе!
    Питання в нуль – ти знаєш мою наднову адресу…
    Чекатиму… так! І проситиму в свідки небо,
    аби дочекатись.. так! Звичайно, що не для преси…



    Рейтинги: Народний 6 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (19)


  18. Юлія Радченко - [ 2011.10.09 22:41 ]
    Ти був би моїм коханцем, якби блідоокі зими...
    Ти був би моїм коханцем, якби блідоокі зими
    Зустрілися б випадково, щоб вчасно нас народити…
    Ти став би мені потрібен, якби ми були чужими,
    Та в нас уже все до болю буденно й несамовито…

    Холодні скляні обійми…. Якби я тебе не знала,
    Можливо, спливла б водою у збудженні весняному…
    Та нам крижаних сезонів й розлучень крихких замало…
    У нас уже кожна прірва до болю давно знайома…

    Були б мої руки ніжні – зрослися б давно з твоїми,
    Із болем твоїх суглобів з’єднався б і відчай втоми…
    …Лишались би ще надія, якби ми були чужими,
    Що стигла цнотлива осінь нас якось та познайомить…
    2011 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  19. Сашко Ткаченко - [ 2011.10.09 22:22 ]
    .т.т.т.
    розставання ховає очі
    у коридорах
    темних перонах
    там, де блукають мокрі повіки
    нібито щиро
    але відсторонено.

    зміни завжди провокують тривогу
    точка відліку
    косинусоїда:
    мінімум максимум - максимум мінімум
    жити і вижити
    втримати голову.

    що залишається?
    спробуй молитися
    тихо кохатися
    рідко напитися
    наче тебе немає у всесвіті
    рухайся далі
    знай, це інерція.

    бути частиною гіпергалактики
    космосом
    схемою
    звуком у рації
    вимкни радари!
    їхня непевність
    тягне на дно:
    тиша
    темно…


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  20. Лариса Омельченко - [ 2011.10.09 22:48 ]
    Стороння
    Лікті до блиску натруть підвіконня,
    квола надія беркицне униз :
    третя – то зайва, зазвичай стороння,
    бачить, як двоє в дворі обнялись…

    ПОдруги вчора були у театрі,
    Хлопець в антракті обох пригощав…
    Знаки уваги – чого вони варті? –
    він же її – а не іншу!— питав:

    «Ну, як вистава? Сподобалась,певно?»--
    «Дякую, хочу побачити ще…»
    Ах, як даремно, даремно, даремно
    цей «Дон Кіхот» воював із дощем!

    Він парасолю розкрив на півсвіту –
    їй ті півсвіту до ніг прихилив…
    Мандри бульварами, бесіди й квіти,
    гуркіт коротких, по-літньому, злив…

    Потім…напевно…природно (аякже!)…
    Після тривалих розумних розмов,
    Він, так інтимно, на вушко їй скаже:
    «Люба, кохаю… нарешті, знайшов!»

    Все могло бути вже завтра… чи вчора?..
    Все воно й сталось… не з нею лишЕнь!
    Тішаться, туляться, топчуться двором,
    А в парасолі – вже інша мішень…

    20.10.2009.







    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  21. Сашко Ткаченко - [ 2011.10.09 22:05 ]
    а тихі свічки продовжують тліти
    Вони співали госпел спірічуалз
    Наче Бітлз – Лет іт бі.
    Кидали землю в яму з труною
    Мокру від крапель дощу і смоли.

    Це був час псевдо-свободи,
    Вони ж були псевдогерої.
    Їм ніхто не сказав, що чиста ідея
    Не повертає у рани крові.

    Їхні груди горіли металом,
    Їхня шкіра вкривалась червоним.
    Вони швидко згоріли, мов факел
    По собі залишивши попіл.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Сашко Ткаченко - [ 2011.10.09 22:30 ]
    кошеня
    Два чоловіки стояли у темряві,
    Мале кошеня притислось до ніг
    одного з них.

    Він усе крокував назад,
    А воно сідало знову
    на його праву ногу.

    Грязні кеди і тепла шнурівка
    Стали звіряті всім
    рідним, своїм.

    Чоловік отримав довіру,
    Ставши малому за Бога
    дійсно святого.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Софія Кримовська - [ 2011.10.09 22:38 ]
    Осінь – тонка поетка
    Осінь прийшла і сіла поруч на лаві в парку,
    перебирала листя жовте. А я листки.
    Поруч гуляли діти, грали у шахи, карти,
    поруч палили листя, звісно, і цигарки.
    Я ж бо – ну справді дивна – в парку читала вірші.
    Ти, я не знаю точно, мабуть, писала їх.
    Осінь – тонка поетка, певне, з усіх найліпша.
    Не полишай писати. Де ще той перший сніг…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (30)


  24. Інна Нежуріна - [ 2011.10.09 22:05 ]
    Думки однієї ночі...
    Ловили кожне слово на пів подиху
    Трималися на відстані упевнено
    Ми - диваки… політ нічної темряви
    Зупинимо на півшляху до сполоху.

    Розкажемо, що бачили й не бачили…
    Що мусили почути і прослухали….
    …ми розмовляли дотиками-рухами
    Що станеться - вже наперед пробачили

    В дарунок – ранок, таїна взаємності
    Щоб бути поруч завжди – кілька поглядів…
    Без обіцянок, ввічливості, чемності –
    Так треба… залишатися інкогніто…

    Ціную вічність, що в тобі вмістилася…
    і прагну бути в серці, без умовностей,
    без домальовок … рештки гриму змилися,
    орієнтиром єдиний – докір совісті…

    такі, як є. чи на війні, чи в спокої
    ніколи вже не станем одинокими….


    2011






    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  25. Оксана Маїк - [ 2011.10.09 22:32 ]
    * * *
    Бабине літо ходило босе,
    із трав збивало холодні роси,

    із вітру кпило: розхристані груди,
    сміялось безпечно (ну зовсім як люди!),

    в полях зчорнілих собі на ложе
    стелило тумани, на марево схожі

    і от - здолала його застуда!
    Тепер до весни лікуватись буде...

    08.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (6)


  26. Зоряна Ель - [ 2011.10.09 21:48 ]
    осінньо-аналітичне
    твій монолог – дрімучий, затяжний
    упертістю свинцевою налитий.
    не втямити ніяк мені коли ти
    скарбничку зір у серці спорожнив.

    не догукатись. гірша із покар -
    закреслити минуле і майбутнє
    і десь колись у вимерзлому грудні
    вписати блуд в реальний календар.

    і вивіряти кожен день за ним -
    сахатися від шерехів і станів
    підшкірної своєї сторони,
    де проти ранніх зим зоря, остання.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (17)


  27. Ярослав Петришин - [ 2011.10.09 21:21 ]
    ВІК
    На мене з небес спадає
    лапатий космічний пил
    і я уже не встигаю
    здувати його із крил.

    Сувоєм липкої глини
    мене він обволіка -
    напевно вже не полину
    назустріч нічним зіркам.

    Не вирвуся ген за хмари,
    не чиркну о небосхил -
    падає шар за шаром
    на мене космічний пил.

    А ще би хоч раз - над полем,
    з розгону - у сонця жар!..

    Ще вийде із мене Ґолем,
    але уже не Ікар...

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (15)


  28. Ольга Воленька - [ 2011.10.09 20:12 ]
    ДОМ, ГДЕ ЖИВУТ...
    Утром приходит Радость
    и молоко приносит,
    косу плетёт Беспечность,
    Боль задаёт вопросы,
    после, перины в пену
    Легкость, смеясь, взбивает
    и убегает Вечность
    Память катать в трамвае,
    пьет аспирин Свобода,
    после ночных хождений,
    дарит Любовь Надежду
    Вере на день рожденья,
    Трезвость в костре сжигает
    ворох идей отживших,
    Жизнь говорит со Смертью,
    Смерть говорит о жизни,
    Ревность себя изводит
    между двумя огнями,
    Смелость на подвиг Трусость
    (так, на авось) склоняет,
    Время сдвигает сутки,
    а на обед – Привычка,
    в доме «убили» Голод
    (ясно же, что в кавычках)
    Жалость уходит плакать,
    Злость начинает злиться,
    но Доброта ласкает
    взглядом любые лица.
    Мудрость молчит, но редко
    бьет аргументом Детство,
    Пошлость щекочет Скромность,
    той никуда не деться,
    Щедрость даёт всем шансы,
    Жадность, напротив, копит,
    вяжет на спицах Старость,
    Юность играет в покер,
    Тайна укрылась пледом,
    Время опять вмешалось,
    небо закрыли звёзды,
    вечер привел Усталость,
    Счастье на ужин плюшек
    гору печет творожных,
    в доме уют и ( хаос ?)
    Муза живёт… как может


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)


  29. Юлька Гриценко - [ 2011.10.09 20:34 ]
    ***
    Вже по осені, близько холод:
    Завтра вранці сльоза на шовк.
    Бо душевні її гастролі
    Перервало попсове шоу.

    На прихильність змінила душу,
    І між сотень чужих облич
    Загубила тебе, мій друже.
    Не оплакуй її, не клич.

    Крок у прірву на осінь ближчий,
    А розлука - вже не печаль.
    Її кроки зламала тиша,
    Її погляд стирає час.

    І баланс на краю безодні,
    То, напевно, щасливий знак.
    Не самотня вона, не самотня!
    Просто всюди й завжди одна.


    09.10.2011р.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (2)


  30. Марія Гончаренко - [ 2011.10.09 18:18 ]
    так солодко...
    ***
    цього ранку
    вперше за осінь
    трава щулиться од холоду
    листя ще тримається дерев
    вітер колеться краплями дощу
    цього ранку
    так солодко
    ворухнулася думка про тебе
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  31. Богдан Манюк - [ 2011.10.09 18:01 ]
    Без назви
    ***

    Що казати? Що собі казати
    на весіллі смутку й метушні?
    Чорні й білі вицвілі квадрати
    майбуття нашіптують мені.

    Хтось на чорних побоявся бити,
    хтось на білих скиглить у кутку,
    бо не гра вже... Не переходити,
    щоб утерти носа дураку...

    Ризикую: всі ходи — приманки.
    Ну, ослаб, противнику мій, блок...
    Або в дамки, або на уламки
    долю, що не хоче у куток!

    Ще не тіште пиху, сибарити
    й золоте обласкане теля:
    я зумію оминути й битим
    володіння глупого нуля.
    2011р.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (12)


  32. Оля Оля - [ 2011.10.09 18:27 ]
    как проходит осень. сказка
    на этом городе асфальты плавятся,
    пылают тени, пропадает свет,
    как только красным солнце загорается:
    раз - есть оно, два-три - и следа нет.

    такие вещи происходят странные,
    что кажется порой, как будто в нем
    и стены зданий выключают дальние,
    чтоб наблюдать за беспокойным сном.

    и на аллеях по деревьям стриженным
    проходится легчайший шепоток,
    что, кажется, над городскими крышами
    осталось солнца на один глоток.

    осталось солнца на рассвет единственный,
    а дальше - как билет в один конец.
    и стали плакать горько клены листьями,
    краснеть, желтеть и больно багроветь.

    и до рассвета город весь усыпали
    деревья листьями всех солнечных цветов.
    а был ноябрь в городе на пристани,
    и солнце ожидало холодов.

    последний раз оно в тот день вставало,
    а завтра начиналась там зима.
    и солнце спать ушло в свое бунгало
    до первого апрельского утра.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. В'ячеслав Шестопалов - [ 2011.10.09 17:53 ]
    Яма
    Твердолобі поля умивалися
    І гойдали потоптані палиці.

    Я у поле виходжу без одягу
    Та холону щоночі кирпатої;
    Із тупою, брудною лопатою
    Утікаю до вибитих соняхів,

    Де копатиму яму. Безоднею
    Стане яма і їстиме темряву;
    І заховане виросте деревом,
    Не жаліючи пам'яті жодної.

    Поховаю у яму всі спогади;
    Утопчу їх, аби не вилазили.
    Потопчу і почуте, і сказане,
    Аби долі собі не сполохати.

    Докопаю до пекла великого
    І частину себе туди викину!

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (9)


  34. Іван Редчиць - [ 2011.10.09 17:01 ]
    ГРАНИСЛАВ
    УРОКИ СОЛОМОНА

    44

    “Хай твоє джерело буде
    благословенне,
    і радій через жінку твоїх
    юних літ.”

    Її лебеді рук хай сідають тобі
    на рамена, –
    всетворяща любов урятує –
    і душі, і світ.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  35. Анничка Королишин - [ 2011.10.09 15:53 ]
    за раєм.
    за раєм жовтих ясенів
    за світом
    чи за небокраєм
    на перехрестях днів
    чи снів
    у гострій тузі почуттів
    осіння музика
    спливає
    терпким
    калиновим
    вплітає
    у коси доля сивину
    і сну блаженного
    жадає


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  36. Саша Бойко - [ 2011.10.09 15:03 ]
    Пан і пані
    -Пані файно, файно та благаю
    призакрийте декольте своє,
    ліпше я заварю з м"яти чаю.
    - А... у пана жінка вдома є?!!
    (Защемило, наче пилку туя.
    б"є три слова гірше карате)
    - Біс в ребро,нехай розчетвертує
    привідкрийте пані декольте.





    Рейтинги: Народний 0 (5.48) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (7)


  37. Василь Світлий - [ 2011.10.09 14:54 ]
    Незвичний гість
    Наяву, а чи ні,
    Хтось постукав вночі.
    Заявившись у гості невчасно.

    Я спитав: хто ти є ?
    Може, сонце моє ?
    Чи остання зоря непогасна ?

    Може, промінь весни ?
    Чи осіннє - «прости»,
    Перед заходом мого чекання ?

    Чи це порух душі ,
    Чи спізнілі дощі –
    Білим цвітом осипались зрання ?

    Може, гість це з небес
    В білих шатах увесь ?
    Чи чужинка з далекого краю?

    Лебедине крило,
    Що торкнуло вікно ?
    Чи мій ангел... Я й досі не знаю.

    Був то сон, а чи птах ?
    Чи мій зболений шлях ?
    Чи незнайдене пізнє кохання ?

    Наяву, а чи ні,
    Хтось постукав вночі...
    Дві сльози залишивши прощання.

    24.09.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (22)


  38. Юлія Зотова - [ 2011.10.09 13:13 ]
    Ок
    Будь впевнений
    все під контролем.
    Ми запаролим почуття,
    ми запаролим
    усеє те "між нами".
    Ніхто не зрозуміє
    чи ще буде,
    чи вже було.
    Надії,
    сподівання,
    жадання хтиві
    видаляю
    у корзину.
    Все під контролем,
    навіть коливання
    усіх твоїх
    примхливих
    милих "хочу".
    Я забуваю,
    я вже тебе
    не знаю.
    Завершити?..
    Ок.

    2009 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (16)


  39. Юлія Зотова - [ 2011.10.09 13:54 ]
    Витримка
    Так просто знову і знову
    варити каву,
    давати обіцянку
    стати досконалішою
    у всьому
    за що б не бралася.
    Так просто бути
    модератором своїх бажань,
    не допускати бруталу
    у вчинках.
    Бути відповідальною
    за яскравий
    насичений контент
    у своїй душі.
    Так просто
    бути цікавою.
    Клікни на мене ще раз.
    можливо, я вже
    напівроздягнена.

    11.05.2009


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (21)


  40. Наталка Янушевич - [ 2011.10.09 13:48 ]
    Любій мамі від ненародженого малятка

    В твоєму лоні я було зернятком,
    Плодом любові двох безсмертних душ.
    Як ти могла життя моє відняти?
    Чом не сказав ніхто тобі «Не руш!»?

    Єдиний шанс співпрацювати з Богом
    В творінні дива ти не прийняла.
    Тому така спустошена і вбога,
    Тому під очі чорна тінь лягла.

    Тепер ти плачеш, ломишся від болю.
    Наступне ти б не стратила дитя.
    Чи залишивсь хоча би той з тобою,
    Через якого терпиш каяття?

    І хто тобі сказав, що я – лиш згусток,
    Який не зрозуміє, що і як?
    Я – Всесвіт цілий, без якого пусто,
    А все навколо – плісняви сіряк.

    Тобі нестерпно. Та мені – не легше.
    Бо я не народившись смерть прийняв.
    Від тих, кому довірився уперше.
    Тоді, коли ще слів не промовляв.

    Маленьке я. Права мої мізерні.
    Хто вступиться за мене, як не ти?
    Нехай іще у тебе будуть зерна.
    Прийми їх і дозволь їм підрости.
    2009?


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (8)


  41. Юлія Зотова - [ 2011.10.09 12:50 ]
    Край
    У настрої кволого очікування,
    в економному сумно-сонному режимі,
    не друкуються сонячні зайчики.
    Заюзана втомлена клавіатура.
    Солоне тепле кругле озеро
    на клавіші з літерою „Р”.
    Як важко її вимовити,
    гукаючи тебе в безодні безнадії,
    в безлюдді звичного оточення
    Крик в кр-рай красивих мрій...

    У кутку її світу в „не прийнятих”
    маякнуло: знайома адреса, тема,
    наведено курсив - „відкрити” душу.
    Наелектризоване повітря,
    перезавантаження, підзарядка.
    Тисячі варіантів на заданий пошук,
    знайдено,
    але жодного потрібного.

    28 декабря 2008


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  42. Адель Станіславська - [ 2011.10.09 12:08 ]
    Втома
    Шкаралупки поїджених днів
    нагромадила гіркою втома,
    безпритульна, без власного дому
    зазирає вже навіть до снів...
    Гризуном тишу ночі січе,
    шарудить там в надії поживи,
    ніч її оминає квапливо,
    прихиливши мене на плече.
    А на ранок із крапель дощу
    осінь настрій мені виплітає...
    Це минеться, усе бо минає... -
    я заплаканій їй шепочу.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.51) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (36)


  43. Марія Гончаренко - [ 2011.10.09 12:10 ]
    ...і затужив вітер
    ***
    після кількох днів
    дивних роздумів
    і написання
    не менше дивних текстів
    архітектурних і віршованих
    я вийшла з дому

    в прозорому
    вже збляклому світі
    відчула себе відчуженою
    відстороненою нетутешньою
    і зір охоплював здавалося
    все видиме і невидиме
    і мені вже не важили
    нещирість і скнарість
    які побачила під нашаруваннями
    декларованої культури

    пішов легкий дощ
    і затужив вітер
    розганяючи мої думки
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  44. Михайло Десна - [ 2011.10.09 10:41 ]
    Яйце чи курка? А першим був півень
    "Ку-ку-рі-ку" увись бринить -
    напивсь води в ранкову мить.
    А той, хто й досі поруч спить,
    уже не спить... Бажає жить.
    (сніданок де?)

    "Ку-ку-рі-ку! Ку-ку... Ку-ка..." -
    він дзінко голосом гука.
    "Ку-ку-рі-ку..." Яка струнка
    біжить он курочка з кутка...
    (догнати де?)

    Червоний гребінь стояком!
    Обійме впевнено крилом.
    Гадають люди за столом -
    і хто ж там перший загалом?
    (а розум де?)

    9.10.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (18)


  45. Ярослав Петришин - [ 2011.10.09 07:46 ]
    ТАБУ
    Мені наснилось - я тебе забув
    і уві сні твої побачив сльози.
    Але в найбільшім із моїх табу
    одразу ж гостро запручався розум.

    Він віднайшов мене між сновидінь
    і підштовхнув до їхньої поверхні,
    а вже по ній у місячній ході
    я довго йшов у спогади померклі.

    І я згадав - ми зналися колись,
    і навіть, я любив тебе, здається.
    В руках тримав, та випустив. Не злись -
    на світі ще і не таке стається.

    Твоє ім'я лоскоче мій язик,
    ще кінчиком його зубів торкаюсь...
    Та не промовлю - до чужого звик.
    Таки забув. Не плач. Я винен. Каюсь.

    осінь 2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (35)


  46. Іван Низовий - [ 2011.10.09 07:58 ]
    * * *
    Любилось безоглядно, навмання,
    Не бачилось і світу за порогом...
    Я по стерні жену свого коня -
    Примореного огира старого.
    Розгублено підкови у житах.
    Жита позаростали полинами...
    І ти - немолода.
    І я - в літах.
    І ціла вічність пролягла між нами


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (8)


  47. Іван Низовий - [ 2011.10.09 07:28 ]
    * * *
    Не відболи, любове тиха,
    Така осінньо-золота!
    З-посеред лих
    Одного лиха
    Душа жадає в ці літа
    Немолоді:
    Щиролюбові,
    Всерозуміння в суєті,
    Цноти у вчинкові і слові,
    Двоєдності насамоті.
    Не відболи ж солодким болем,
    Побудь хоч тінню при мені,
    Допоки я пустельним полем
    Кочуся перекотиполем
    По неколючій вже стерні.


    03.09.1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.53) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (4)


  48. Макс Едітор - [ 2011.10.09 01:07 ]
    Коханій
    Колінкую твоїми лінками,
    Надсилаю молитви блогу,
    Піксельованими сторінками
    Огортаю свою тривогу.

    Що шукаєш у нетрях байтових,
    Хто цілує твої жипеги?
    Задля чого на шлях он-лайновий
    Ти кидаєш, мов крихти, теги?

    Відчини-но вікно, не браузер,
    Скільки лайків у неба сині.
    І постав програвач на паузу,
    Чуєш, падає лист осінній.

    Віртуальна принадність зраджує -
    Безтілесні печаль і втома...
    Відчиняю, з порогу кажу:
    Юсь, привіт! Я нарешті вдома!

    2011 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.45) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (3)


  49. Юлька Гриценко - [ 2011.10.09 00:27 ]
    Кленова душа
    Співчутливо колише вітер
    Майже мертвий кленовий лист,
    Що не хоче отак догоріти,
    Та не може здійнятись ввись.

    Відпускає і ледь колише,
    Щоби лист помирав вві сні.
    Щоб йому не боліло більше:
    Щоби мрії накрила ніч.

    Сильний вітер гуде і плаче,
    І розноситься болю свист.
    Бо кленова душа гаряча
    То для нього не просто лист.

    09.10.2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (4)


  50. Ярослав Чорногуз - [ 2011.10.08 23:36 ]
    ХАРАКТЕРНИК (слово перед музикою*)
    Обіч турецької галери
    Козацька чайка вирина
    Човном підводним, як химера…
    - Сірко, Сірко, урус-шайтан,

    (Аж хвиля піднялась горою)
    Це він таке нам виробля –
    Волають турки і без бою
    Здають свойого корабля…

    Де чумаки в степу бурлацькім
    Спалили свіжую траву,
    Іван Сірко з кошем козацьким
    Косив з мушкетів татарву.

    Тоді шаблями причащали
    Аж до ранкової зорі…
    Про бій той славну пісню склали
    Сліпі козацькі кобзарі.

    3.10.7519 р. (Від Трипілля)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (10)



  51. Сторінки: 1   ...   1107   1108   1109   1110   1111   1112   1113   1114   1115   ...   1828