ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Павло ГайНижник - [ 2011.09.12 15:53 ]
    ПТАШЕНЯТА
    ПТАШЕНЯТА

    Дві пташки гамірні́ знов прилетіли
    Й, щебéчучи одна наперед óдну, залетіли
    В мої́ обі́йми й наче опови́ли
    Крильцями-рýцями. Аж струни затремтіли
    В людському серці... й ніжність розстелили
    По всій душі. В усе єствó, в усі можливі жи́ли
    Вони цілунком рай свій розділили
    Зі мною грішним... Звідки в них ті сили,
    У тих очах-черéшеньках грайливих,
    Таких відвертих, чистих і щасливих,
    В яких втопаєш й що розворуши́ли
    Тебе до дна. І все заполонили
    Добром первинним... Що й думки́ зомліли
    І лише тішаться. А потім зрозуміли,
    Що пташенята їх вже геть заворожили,
    А в сенс всього - кохання оселили,
    І в серці мóєму давно гніздечко зви́ли.

    Павло Гай-Нижник
    16 травня 2010 р.



    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  2. Нико Ширяев - [ 2011.09.12 14:10 ]
    Цветущая ветка
    Ты легка, ты тонка и изящна,
    Как прообраз любви во плоти.
    Годы прячут меня в чёрный плащ, но
    Ты лети, не стесняйся, лети

    Вдаль по жизни такою же бойкой,
    Вся из эпосов и кинолент -
    Озарённый процессом настройки,
    Удивлённый собой инструмент.

    С неизбежностью, часто и густо,
    Будут, будут уже всё равно
    Все твои повседневные чувства,
    Как уста большеглазой Нино.

    Не страдая идейностью пыльной
    (Кто сказал, что у нас её нет?),
    Сольно, сильно и, может быть, стильно
    Пани юность взошла на паркет.

    Половодьем, нахлынувшим звонко
    Из своих да в мои-то года,
    Мне клянётся смешная девчонка:
    "Будем жить - не умрём никогда!"

    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  3. Нико Ширяев - [ 2011.09.12 14:24 ]
    Отечество с продолжением
    Об этом самом я и говорю:
    Мы верно салютуем январю,
    Мы каждый день рождаем здесь зарю
    И со смешком, и с горечью - до колик, -
    В стране, где "мазды" ездят с ветерком,
    Где тихо дохнет Укртелеком,
    Где интельгент гинает матерком,
    А сын соседа - датский алкоголик.

    В среде из рая выгнанных взашей
    Всяк протеже сидит на протеже.
    В пространстве подковерных платежей
    Здесь быть придется раком или греком.
    Бредут в свои жилища стар и мал.
    Под вечер обживается квартал,
    Но Гоголь будто и не усыпал
    И Грибоедов вызрел по сусекам.

    Кого и хоть бы чем ни одари,
    Все походя своруют снегири.
    Здесь можно оказаться на пари
    Богатым или нищим в три недели.
    Кому-то, безусловно, повезло
    С профессией. Но, зная ремесло,
    Взирают беззастенчиво и зло
    Политики и девки на панели.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  4. Валерій Хмельницький - [ 2011.09.12 12:30 ]
    Грішник і бабця
    Потрапив грішник (звісно!) в пекло,
    Невдовзі там - до всього звик
    І так у пеклі тім притерся,
    Що став чортам, як помічник:

    Одним дровець у піч підкине,
    А тим пательню чимсь змастить…
    Та час, однак, все швидше лине,
    І вічність там пройшла - за мить...

    І ось гріхи його - прощенні,
    Він на добу на Землю йде,
    В час "Ікс" - вернутися повинен,
    Хай був тоді б - а хоч би де.

    А грішнику – і в пеклі добре:
    Знайомих, друзів - тьмуща тьма…
    Вернутись хоче - і хоробро
    Грішить - ну, просто без гальма́:

    Пиячить, палить і гуляє
    З жінками цілий день і ніч...
    Та бач - до півночі встигає
    Лиш на таксі добратись встріч.

    Аж раптом – бабця край дороги
    Їм "голосує", бо спішить...
    Таксі спиняє... і небогу
    В куща́х ґвалтує – а за мить

    Помчав до ангела... У ку́щах
    Той зустрічає козака
    І каже: «В рай!» А той: «За віщо???
    Грішив я так – а-ха-ха-ха!»

    Всміхнувся ангел, сівши скраю:
    "Ти в пекло прагнув? Хи-хи-хи…
    Тобі ж та бабця - пам’ятаєш? -
    Враз відмолила всі гріхи!»


    12.09.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (22)


  5. Олеся Овчар - [ 2011.09.12 12:23 ]
    Осінні торги
    Мене купує осінь в літа.
    До ніг лягає золотий листок.
    Та ні! Боюсь продешевити.
    Не знаю, а чи вистачить і сто.

    Яких там сто! Вона багата –
    Простелить килим дорогий мені.
    Не усвідомлюючи втрати,
    Ступлю…
    За решту з літа - теплі дні.

    Усе. Купила до останку.
    Причинна, йтиму на примарний блиск.
    Отямлюсь (пóдруга? коханка?),
    Як холодно пригорне падолист.
    2011



    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (16)


  6. Ярослав Петришин - [ 2011.09.12 09:12 ]
    АЛЬБОМ
    Розбив би день на квадрати
    і в альбом переніс -
    міг би переглядати
    його випадковий зріз.

    Мав би колись таку змогу -
    дивився б на цей газон,
    на розпростерту дорогу,
    що вперлася в горизонт.

    На безволосі дерева -
    липу, каштан, горіх,
    була би така потреба -
    дивився би я на них.

    На небо в знайомій сині,
    повітря, неначе скло.

    І тільки твоєї тіні
    уже б ніде не було...

    2009


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  7. Юлія Шешуряк - [ 2011.09.12 09:31 ]
    *зимове*
    нижня білизна, ніжність білим по білому.
    ми просто люди, і в ніцше уже не віримо.
    ніч заколише нас непрямими ефірами.

    ніжність між нами невідворотно нижчає.
    магіям чорним нашу білу не знищити.
    маєш ребро, сотвори сьогодні мене ще ти.

    небо все нижче, небо неначе падає.
    отже, коли я поряд з тобою спатиму,
    пігмаліоне, виліпи з мене статую.

    стану гріхом очей твоїх світло-горіхових,
    буде синхронним кожен приглушений видих-вдих,
    тихо, мовчи, відтепер ця історія не для них.

    першим заснеш, і я вимкну tv і радіо.
    більше нічого не можеш мені порадити.
    ліжко на двох - це достатня причина радості.

    снігом і снами заметені, та без жалю тепер.
    бачиш, ми поряд навіть у цьому лютому.
    ніжна білизна, зими білизна... люблю тебе...


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (42)


  8. Олена Пашук - [ 2011.09.12 09:22 ]
    як я тебе неандертальцю
    хтось відігнав гієни снів
    пішли в атаку губи пальці
    скажи чи хочеш ти мене
    як я тебе неандертальцю

    дітей заради вже давно
    не я вони мене чекають
    а я не йду не можу не
    бо
    раптом
    Каїн

    скажи мені який з вогнів
    є першим і в якій печері
    дванадцять вас було всього
    і чи свята була вечеря?

    чи справді жінка там була
    чи може біла тінь її?
    все рвала коси на собі
    тулилась боязно до стін і

    сина кликала
       чи він
    зачаття хворої уяви?
    в печеру зазирає ніч
    а тіло смокчуть зорі-п’явки

    хтось відігнав гієни снів
    як я тебе неандертальцю
    чи справді жінка там була?
    відбитки крил відбиткам пальців


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (7)


  9. Віктор Кучерук - [ 2011.09.12 06:41 ]
    Увечері, осінньою порою...
    Увечері, осінньою порою,
    Осяявши далекий небосхил, -
    Упало сонце тихо за горою,
    Немов забракло мандрувати сил.
    Осінні барви хутко потьмяніли
    У безгомінні ранньої пітьми, -
    Неначе я дивлюся на світ білий
    Очима вкрай залитими слізьми.
    Мене оце смеркання схвилювало
    І спонукало до нових дерзань,
    Бо проводжаю вечорів чимало,
    Геть зовсім не стрічаючи світань…
    10.09.11


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  10. Віктор Ох - [ 2011.09.12 00:02 ]
    МОЇ ХОЛМИ


    Прощай же, мій Хайленде! Північ прощай!
    Моя батьківщина і доблесті край.
    І де б не блукав би, і де б не бродив,
    ці рідні холми назавжди полюбив.

    Моє серце в горах, його тут нема.
    Моє серце в горах, де олень тіка’.
    Біжий дикий олень й косуля за ним.
    Моє серце в горах, куди б не ходив.

    Прощаюсь з снігами далеких вершин.
    Прощаюсь із зеленню лук і долин.
    Прощаюсь з красою високих лісів.
    Прощаюсь з потоками повних струмків.

    -------------------------------

    MY HEART'S IN THE HIGHLANDS


    FAREWELL TO THE HIGHLANDS, FAREWELL TO THE NORTH,
    THE BIRTH-PLACE OF VALOUR, THE COUNTRY OF WORTH;
    WHEREVER I WANDER, WHEREVER I ROVE,
    THE HILLS OF THE HIGHLANDS FOR EVER I LOVE.

    MY HEART'S IN THE HIGHLANDS, MY HEART IS NOT HERE;
    MY HEART'S IN THE HIGHLANDS A-CHASING THE DEER;
    A-CHASING THE WILD-DEER, AND FOLLOWING THE ROE,
    MY HEART'S IN THE HIGHLANDS WHEREVER I GO.

    FAREWELL TO THE MOUNTAINS HIGH COVERED WITH SNOW;
    FAREWELL TO THE STRATHS AND GREEN VALLEYS BELOW;
    FAREWELL TO THE FORESTS AND WILD-HANGING WOODS;
    FAREWELL TO THE TORRENTS AND LOUD-POURING FLOODS.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (1)


  11. Віктор Ох - [ 2011.09.12 00:28 ]
    Зірки Івана Ганзери

    Причепурились, заясніли зорі
    Ковша-Ведмедиці. Тепер вони блищать
    і заграють до подруг з Оріона.
    (На шоу-зірочок земних їм наплювать).
    Усі ми смертні – люди, біосфери
    і неосяжні зоряні світи.
    Коли я слухаю чудесний спів Ганзери,
    від захвату не можу слів знайти.
    Зірки нічого вже тоді не значать,
    як сльози ув очах моїх стоять.
    ЗірОк на небі Ваня не побачить,
    але вони в душі його горять.

    28.08.11


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (5)


  12. Павло ГайНижник - [ 2011.09.12 00:19 ]
    Я ТЕБЕ НЕ ЗАБУВ
    Я ТЕБЕ НЕ ЗАБУВ

    Я тебе не забув, я ніколи тебе не забуду,
    Ти буде́ш у мені́ і тоді, коли пам’яті в світі не буде.
    Ти частина мене, ти зі мною мандруєш усюди,
    Ти і є, власне, – я, а я – вічно тобою лиш буду.
    Я тебе не забув, я ніза́що тебе не забуду,
    Я згадаю тебе й коли пам’ять про себе забуде.

    Павло Гай-Нижник
    5 травня 2011 р.




    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  13. Марія Гончаренко - [ 2011.09.12 00:21 ]
    Твій Сад
    ***
    Сущий
    Всеблагий
    Твій Сад
    що на краю Чумацького шляху
    уже зістарився
    його покручене
    іще могутнє почорніле гілля
    немов з гравюри Андо Хіросіге
    прекрасним є ...
    любуюся
    проте прошу дай зрозуміти суть
    народження зростання і старіння
    суть Задуму Твого
    Всевідаючий
    Всюдисущий
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  14. Мирослава Савелій - [ 2011.09.11 23:41 ]
    Мільйонне кохання
    Ми разом щасливі з тобою
    Ти знаєш, ти знаєш, напевно, ти знаєш…
    Як сум пропадає з журбою
    Коли ти говориш як палко кохаєш.

    У росах загублені втрати,
    Що розвіються вітром навік
    І буде нам що пригадати
    Як наш час швидкоплинно пробіг.

    П-в:
    Піснею лине кохання у небо,
    Мені загадалися мрії нові…
    Нам крім любові нічого не треба
    Лиш б була вона щира і від душі.

    Як приходить в життя листопад
    За обрієм зорі гадають що буде…
    Впускаєш тоді в мрій рясний сад
    Віриш, що ніколи уже не розлюбиш.

    Зараз – кохай, йди вперед, прощай
    Образи, незгоди, обірвані фрази…
    Розслабся! Повір! В небо злітай!
    Попри стихію, попри всі негаразди.




    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  15. Мирослава Савелій - [ 2011.09.11 23:40 ]
    РІДНА ХАТА

    Рідна хата, батьківський поріг,
    На порозі ненька виглядає…
    Посрібнились коси сивиною наче сніг,
    Свого сина, доньку із даля чекає.

    Пахне в хаті рута-м’ята
    І калина під вікном,
    Вже втомилися чекати
    Батько, мати діток за вікном.

    Ностальгія кличе все додому,
    Поспішають діти у село своє:
    Бо в селі своєму чарівному
    Згадують дитинство зоряне ясне.

    Тихо плине річка,
    Золотий потік,
    Наче синя стрічка
    Вздовж якої новий, новий світ.

    Пам’ятають діти
    Нічки зоряні ясні,
    Як учила мати
    Їх співать пісні.

    І як батько вчив їх майструвати,
    Перші ті гарячі мозолі
    Як привчав любити
    Землю навесні.

    Батько, мати й діти –
    Дружнє коло за столом,
    Разом знову будуть жити,
    Лиш далеко за селом.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Мирослава Савелій - [ 2011.09.11 23:17 ]
    МАМА

    Ти чарівна, завжди усміхнена, весела,
    Ти мов троянда, що цвіте,
    Завжди в очах людей щаслива
    І все лихе хай геть від тебе йде.

    Ти твориш лиш добро
    Своїми ніжними руками,
    Виховуєш своїх діток
    І носиш гідно титул мами.

    Ти, немов сонечко весняне,
    Що зігріває ласкою наш дім,
    Слова твої пророчі,
    Ти найрідніша нам усім.

    І люблять всі тебе,
    Вклоняюся низенько й дякую за все,
    Що робиш ти для мене
    Люблю тебе я над усе.

    Бо ти є мама,
    Це слово гордо так звучить,
    Бо це найвищеє звання, -
    Вона прийшла, щоб діток народить.

    Продовжить рід
    І гідних виховать дочок й синів,
    Щоб залишить в історії яскравий слід,
    Подарувати народові героїв.

    О, мамо, ти – єдина,
    Ти все лиш можеш зрозуміть,
    До тебе першої біжить дитина,
    Як хтось її в житті образить.

    Ти корисну дасиш пораду
    І захистиш від ворогів,
    За тобі Господь у нагороду
    Дає здоров’я ,сил і прощення гріхів.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  17. Іван Гентош - [ 2011.09.11 23:06 ]
    пародія « Справжній зорепад »


    Пародія

    Невже війна почалася уже –
    Полковник від сусідки вийшов рано…
    Вона його провела… в негліже…
    І Рекс не гавкав. Зовсім непогано.

    Напевне побоявся невпопад –
    На днях поплутав Макса і Олексу,
    І Макс злякався – дременув назад.
    Сусідка тиждень, вибачте, без сексу…

    Що сенс життя, як плоть – хоч розпинай!
    Рознервувалась – викликали “скору”.
    Вже б згодилась на ідола – нехай…
    Одне спасіння – хоч наднесло Жору!

    …Було усе – коньяк і самосад,
    Пекельний чад, екстаз, емоцій зливи…
    Воно нічого так… на вежах зрад.
    А зорепад був справжній, нефальшивий!

    11.09.2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (36)


  18. Софія Кримовська - [ 2011.09.11 22:31 ]
    Щастя приїде
    Щастя приїде потягом.
    Візьме плацкарт і чай.
    Тамбурні сиві протяги,
    ніби скупе «cтрічай».
    Сонцем вікно засліплене,
    кіптява, смог і шум.
    Ти між моїми липами
    станеш початком дум.
    Я між твоїми мріями
    стану нарешті всім…
    Скільки самотньо гріли ми
    душі посеред зим?


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (18)


  19. Діамантова Вовчиця - [ 2011.09.11 21:59 ]
    ЧИТАЙТЕ!!!
    Читайте мої віршики,
    Читайте і дивуйтесь,
    Бо так багато розумного,ніде ненаберетесь,
    Читайте коментарики,
    Читайте мої дані,
    Читайте інфотмацію,
    Й не буде вам погано



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  20. Діамантова Вовчиця - [ 2011.09.11 21:33 ]
    Буль Буль Буль...
    Буль Буль Булькаю Я,
    Хожу до річки,до озера,моря...
    Як зїм щось солодке,кисле,солоне,
    То булькати буду довго Я

    Буль Буль Булькаю Я,
    Хожу до степів,до гір,до низин...
    Як випю я щось холодне,булькасте,гаряче,
    То булькатиму вдвічі більше Я!!!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  21. Діамантова Вовчиця - [ 2011.09.11 21:27 ]
    Буль Буль Буль...
    Буль Буль Булькаю Я,
    Хожу до річки,до озера,моря...
    Як зїм щось солодке,кисле,солоне,
    То булькати буду довго Я

    Буль Буль Булькаю Я,
    Хожу до степів,до гір,до низин...
    Як випю я щось холодне,булькасте,гаряче,
    То булькатиму вдвічі більше Я!!!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  22. Юлька Гриценко - [ 2011.09.11 20:58 ]
    Три "з"
    Зупинись не на мить, а на дотик.
    Зупинися не завтра, а вже.
    Від моєї словесної рвоти
    Осінь клени безжально стриже.

    Залишись не мені для нотаток,
    Залишись для оргазму очей.
    Від моїх псевдовіршів крилатих,
    Сіре небо на зорі тече.

    Загубись не в собі, Бога ради,
    Загубися в моїй глибині.
    Від моєї суворої правди
    Загорілися краплі в вікні.


    11.09.2011



    Рейтинги: Народний 4 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (11)


  23. Михайло Карасьов - [ 2011.09.11 20:04 ]
    Лісове озеро.
    Зелена ряска затягнула плесо.
    Притоплений пеньок, покритий мохом,
    Під берегом у зелені застиг.

    Пробилось сонце крізь осінні хмари.
    Шорстка кора міцного осокора
    Заряботіла тінню від гілок.

    З вершини осокора жовтий лист,
    Прошелестівши, падає додолу,
    Лягає у траву.

    В траві блищить роса на павутинні.

    2011.

    * * *


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (13)


  24. Іван Редчиць - [ 2011.09.11 20:17 ]
    КРИЛАТИЙ КІНЬ

    Хто щирий спів переливає в строфи,
    Той обірвав немало срібних струн.
    До кого мчить через усі голгофи
    Цей дикий кінь, крилатий цей скакун?

    Чи він летить до місця катастрофи,
    Де спалює свої пісні мовчун?
    У кого віть квітуча пересохла?
    В чиїй душі не вистачає рун?

    І хто коня відважно перепинить,
    Той досхочу нап’ється з джерела,
    В якім цілюща кожна крапелина.

    Прилипне чорна заздрість, як смола,
    І я біжу Пегасу навперейми,
    А він ірже і б’є копитом вельми.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  25. В'ячеслав Романовський - [ 2011.09.11 18:13 ]
    ХЛІБ
    ...Як весело мірошникує тато:
    У борошні і руки, і лице.
    Вдалася осінь на врожай багата,
    Зерно - як віск! - духмянить вітерцем.
    Всідаються припудрені чували,
    Невтомних жорен музика проста.
    А стільки мені в гулі тім вчувалось:
    Шумить колосся, хлюпа синьо став...
    Врожайне збіжжя щедро-густо вродить,
    І радість знов із втомою навпіл.
    В руках у мами тісто сонцем сходить,
    Ввібравши запах молодих степів.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (4)


  26. Володимир Сірий - [ 2011.09.11 16:27 ]
    Дороги
    Прийдіть до мене , всі дороги,
    Що у житті я перейшов,
    Іще ведіть мене в любов,
    Іще мої цілуйте ноги.

    Ви доторкались підошов
    Моїх то лагідні, то строгі,
    І наші з вами діалоги
    Я оновити хочу знов.

    За горизонтом зріє путь,
    Якою люди всі ідуть
    На іспит совісті своєї.

    Дороги, ви - мої трофеї,
    І мій до вічної дебют
    У щирім золоті алеї.

    11.09.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (24)


  27. Богдан Манюк - [ 2011.09.11 15:12 ]
    без назви
    ***
    Затужавіла літ плетениця.
    Забуяли калинно вуста.
    І здалося: прийшла і святиться
    молода, ясночола, проста.
    Зникли інших і руки, і лиця.
    Інші підтюпцем геть відійшли.
    А вона, мов богиня, сміється.
    А вона, мов сузіря з імли.
    Із джерел її п’ється і п’ється –
    струменіє натхненно краса.
    Раптом глянув: не жінка,а птиця,
    вся з омани, в чужих голосах.
    Закружляла нараз в багряницях,
    ген з веселками воду п’є.
    Ох чужа! Ох чужа! Чужениця! –
    покотилося серце моє.
    За такою, – кричать, – не годиться
    пориватися в ніч строкату.
    Наче злива в долі минеться,
    що життя підтопила й хату.
    Не дослухавсь. Огудонька в’ється
    по тинах і моєму житті:
    чи блаженний він, чи самовбивця –
    за коханою в небо злетів!
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (1)


  28. Богдан Манюк - [ 2011.09.11 15:34 ]
    Про ворога

    Я. Саландяку, І. Банаху, В. Федорчуку, С. Колодницькому

    Там, де лють приблукала злобно-сліпа,
    де воюють кігті й копита,
    ворог яму на стежці моїй копав –
    заважав йому, сибариту…
    Знав, що іншого шляху в мене нема,
    тільки честю, полем любові.
    Як і жив, так і рив – тихцем, крадькома
    спокій ночі, усміх ранковий.
    Дошкуляли йому вітри та літа,
    що сутулились за спиною,
    та у світ мій грудками проклять метав,
    бризкав часто злості піною.
    Але стишився враз – дзвінке джерело
    журавлино з-під брил злетіло,
    над дитинством його змахнуло крилом,
    а над зрілістю спохмурніло.
    Нахиливсь, мов ніч, до води тоді.
    Пив – прощення просив у долі.
    Хрущ останній над ним скептично гудів,
    чорний місяць геть божеволів.
    Спалахнув, як побачив, що я вже йду, –
    скупо так – мов ліхтар в тумані,
    щось кричав мені про біду – не біду,
    що й у серці гримлять повстання.
    Потім кухлем джерельної пригостив
    (несподіваний жест…величний!),
    і дивуюся, друзі, – диво із див –
    став за мить журавлем криничним.
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  29. Богдан Манюк - [ 2011.09.11 15:30 ]
    без назви

    ***
    І вказав мені Бог на святу…
    Нашептав мені чорт про грішну.
    Божа виткала літ висоту,
    Інша щирим озвалась віршем.
    Чом не з божою був, не збагну.
    Свідчать очі – нічим не гірша.
    Бо…чортівка од ранку до сну
    велемовним буяла віршем.
    Схвилювала метафор струну –
    так, що й вечір мій став світлішим,
    так, що й ранок у сяйві тонув,
    спраглу душу натхненням тішив.
    Я з пліток пересунув стіну,
    заглядав у небесну нішу.
    Дужий острах в дугу зігнув,
    став під небом могутнім віщим.
    То ж почув із небес новину:
    йдеш у пекло…Покинь милішу…
    Таврував мене світ з полину,
    відшмагала дорога січнем.
    Мов дитя, обійнявши вину,
    загубився у снах вторішніх.
    Знав, що радості не здожену, –
    вже недоля моя хутчіша.
    Наче древо, ростив самоту,
    та веселкою ріс, мудрішав,
    і…вказав мені Бог на святу,
    нашептав мені чорт про грішну.
    Приховав я душі наготу
    й до святої літом готичним…
    Відчував, що до неба росту
    нездоланним і мозаїчним.
    А свята, мов вояк на посту,
    стерегла свою честь магічну,
    поки Бог сотворяв на льоту,
    поки чорт виглядав комічним.

    Але, хутко змінивши мету,
    увійшла в русло многогрішне.
    Упізнав в ній чортівку оту,
    що прощально ячала віршем.
    В пору віку свого золоту
    раз у раз повторяв невтішне:
    Бога, чорта, мужчин і сльоту
    дурить жінка земна одвічно.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Прокоментувати:


  30. Іван Редчиць - [ 2011.09.11 13:23 ]
    СЛОВЕЧКО

    Словечко заховалося в кутку,
    А я всю ніч тривожусь і шукаю.
    Невже воно вовків зустріло зграю?
    Потрапило на очі ватажку?

    Такі є нетрі неподалеку,
    Яких немає, певно, в жоднім краї.
    Я всіх ледь світ – на ноги підіймаю,
    І люд біжить, одягшись нашвидку.

    Моє словечко ніжне і лякливе,
    Почувши гамір – не відкриє вуст,
    Бо є нові проекти й директиви.

    Збиткується над ним усякий хлюст,
    І не пускає навіть до порога, –
    Ви мовчите, надіюся на Бога.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (1)


  31. Лариса Омельченко - [ 2011.09.11 13:57 ]
    Місто порепаних п’ят…
    Вітер на стьожки дрібнить
    бравурний транспарант…
    Ніби по колу біжить
    місто порепаних п’ят,

    навпіл порепаних снів,
    в них – молоко з-під долонь…
    Луг з чередою корів
    в снах є вигнанцем-послом…

    Юність – повія навік,
    з примусу, і просто так:
    мову міня на «язик»
    (мова ж – «селянськості» знак!).

    Місто порепаних п’ят,
    гоєних в ріднім селі -
    там, де від хат і до хат
    інколи йдуть поштарі…

    Діти приїдуть не раз,
    ще й онучат привезуть.
    Кров одна, любі, у нас,
    та «городська» у вас суть!

    Мова - одна на усіх,
    як підростали, була…
    Нині ж, зросійщених їх,
    тих онучат – півсела!

    … Місто прамову ковта,
    цілить плювком у цебро…
    Бульба балкон обгорта
    духом землі - на добро!..

    2-3.12.2009.



    Рейтинги: Народний 6 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (6)


  32. Василь Світлий - [ 2011.09.11 13:51 ]
    Погожої днини тобі, Україно !
    Погожої днини тобі, Україно,
    і мудрості сивих віків.
    Воістину радий, по-правді щасливий,
    що тут тебе, нене, зустрів.
    Блакитної долі і сонця любові,
    і праведних дум та чинів.
    Хай день цей прийдешній засяє у тобі
    й усіх спопелить ворогів.

    Зустрінемось, рідна, колись ще, удруге,
    повір, я б так цього хотів,
    Як в день особливий під дзвін перемоги
    своїх позбираєш синів.
    Погожої днини тобі, Україно,
    терпимості в розмаху крил,
    Бо світ цей лукавий, а час полохливий,
    Господь хай додасть тобі сил.


    11. 09. 11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (25)


  33. Анничка Королишин - [ 2011.09.11 12:26 ]
    інша тональність
    музика
    рветься за мури
    повна терпкого прозріння
    смутком налита по вінця
    свічка горить поминальна
    тиха
    прощальна

    музика
    кришить на шкалки
    сумну проминальність
    страждає
    тремтить у печалі
    вічна
    як справжня любов


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (5)


  34. Віктор Кучерук - [ 2011.09.11 12:36 ]
    Дяка

    Свіжовмиті, рум’яні, духмяні,
    Лунко падають яблука з віт
    У вологу траву і на ганок,
    І на стежку руду до воріт.
    Застелили подвір’я і грядку
    Восени яблуневі плоди, -
    Наче дякує ними на згадку
    Мені яблуня та, що садив…

    10.09.11


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (8)


  35. Ярослав Петришин - [ 2011.09.11 11:27 ]
    АВАТАР*
    Не питайте про мене в Бога -
    я - не Байрон і не Гомер!
    А наука - тим більше вбога
    на знання про життя химер.

    Я - мандрівець, напівлегальний,
    не для мене стежки святі -
    пробираюся між прогалин
    у законах буття світів.

    Розглядаю небесну сутінь
    у криниці сліпу трубу -
    я усюди давно відсутній,
    я нікуди ще не прибув.

    Ані тіні земних регалій.
    Як зовуть мене? Де живу?
    Найреальніші із реалій -
    тільки спалахи дежа ву.

    Ніч зашторить земні простори -
    я – болід із чужих боліт.
    Коридори лісів Пандори -
    там мій слід.
    Він болить. Я -
    в політ.

    2010



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (35)


  36. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.11 10:35 ]
    без назви
    Вона не може, ну, ніяк
    заснути, лежачи навзнак.
    Лежить сумна, прикривши очі...
    Ні! Він не прийде сеї ночі.
    Вона лежить і тихо плаче,
    але щось скрипнуло неначе,
    злетіла, мелькнула між штор --
    пустий, холодний коридор.
    Знову лежить, скрививши гарний ротик,
    поклавши руки на плаский животик...

    Вона не може, ну, ніяк
    заснути, лежачи навзнак.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  37. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.11 10:14 ]
    РЕВНОЩІ

    На дні її очей
    спрага всіх пустель –
    піски гіркі, сипучі.
    Гори її грудей,
    крутіші гірських скель,
    були біло-сліпучі
    у темряві хмільних ночей.
    Я пив з її джерел
    терпко-гірку отруту,
    я рвав не м’яту-руту...
    Я не літав, наче орел:
    тонув собі в гірких пісках,
    тримаючи в руках
    жагу-облуду --
    диво природи...
    Вона була така,
    вона була слабка,
    не треба було згоди,
    щоби її втішати...
    Це вже згодом,
    коли усі упали шати,
    я здогадавсь про згубу.
    Я вичитав у корчах її губ,
    в пожежі її щік,
    в конвульсіях її слабкого тіла,
    чого вона хотіла ...

    Її зомліле ніжне тіло,
    її безвольні слабкі руки,
    коли не у моїх руках були,
    моє ж стискали горло.
    Її гладенькі білі зуби,
    мовби перли,
    покушуючи ніжно не мене за груди,
    на клапті моє серце дерли!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  38. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.11 10:47 ]
    МЕТЕЛИКИ

    Така весна, така чудова знову!
    Метелики у небі трепетливі...
    Ми мить одну були щасливі --
    мить щастя відібрала мову.
    .
    І мерехтіло, і пливло, мов слід фантому,
    й віддало гіркотою втрати...
    Усе дарма, немає ради
    в усьому просторі ― прозорому й дзвінкому.

    Заглушений зітханням, мов гудінням літака,
    розмазаний сльозою, мов зів’ялий,
    світ сповнений метеликами, але
    порожній щастям ― ніби торба жебрака.
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  39. Мирослава Мельничук - [ 2011.09.11 00:37 ]
    Диета
    на завтрак остались вишни - с весны позапрошлой, грезы
    и в осень больное солнце, унылое по утрам.
    И снов золотых - обрывки, улыбки мои и слезы,
    дождей водяные нити, ушедшие к небесам.

    а что на обед? затишье, застывшая светлая память,
    надежды чуток - не боле. и горсточка макарон.
    И все, что когда-то будет, и все, что уже не с нами,
    любовь - словно незабудка, упавшая на ладонь.

    а что у меня на ужин? поплакать, поесть картошки,
    глотнуть колючих снежинок и книгу твою прочесть.
    немного красивых песен, мечтаний две чайных ложки,
    упреков твоих, печенья... Скажи мне: как это есть?



    август 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  40. Анна Малігон - [ 2011.09.11 00:18 ]
    ***
    Він вийде з хурделиці, схопить її за рукав:
    Господи, як я чекав на тебе, як зупиняв
    безнадійно розкритих жінок у квадратах кімнат,
    крик – у горлі, щоб не зависнув над
    тою, чужою. А пелехатий сніг
    я зупинити ніяким теплом не зміг.
    І вона, вириваючись, гляне йому в нутро
    так беззахисно байдуже, і не розкаже про
    те, як міцно можна любити чужих малят
    і порожні вокзали, коли назад
    значно важче, ніж потягом – уперед,
    коли кинутий виклик ніхто не бере.
    Він струшує зиму з її волосся, просить іще
    пару хвилин, підставляє життя, плече
    ненадійне… а хоч би один ковток…
    Єдиний, хто не здається – її квиток.
    І вони попрощаються без усяких «прощай».
    І у ній ворухнеться поранений горностай.
    09.2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (6)


  41. Софія Кримовська - [ 2011.09.10 23:53 ]
    Мандрівне
    Обмити втому у Дністрі
    і посуд вимити дочиста.
    Три дні (шкода, що тільки три)
    я милувалась падолистом
    великих і малих доріг,
    які лягли на захід, в гори.
    І дощ мочив од вух до ніг,
    а я щаслива і не хвора.
    Стрімкі потоки межи гір.
    Намет промоклий знесло вітром.
    Ми грілись віршами, повір,
    хоча бувала і півлітра.
    Шугає листя врізнобіч –
    вертаюсь на думки багата.
    Шкода, що цю четверту ніч
    не буду мокнути в Карпатах.



    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (26)


  42. Оля Лахоцька - [ 2011.09.10 23:34 ]
    Сон
    наснилося – стишений дзвін
    на заході сонця одвічно
    в сусальному спокої стін
    припалює вечора свічку,

    як матір, скликає світлá
    в журну плащаницю молитви,
    змовкаючи, гасить до тла
    відлуння далекої битви.

    у сутінках схимний монах
    вслухається в óдгомін воєн
    і дивиться мовчки на шлях,
    мене виглядаючи з бою…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (41)


  43. Олеся Овчар - [ 2011.09.10 23:53 ]
    Останній дотик
    Журбу осінню відкладу на завтра.
    Опалі мрії встигну підмести.
    Сьогодні сонце проситься у кварту,
    А в руки – літом писані листи,
    Ще теплі дотиком останнім...

    Запахла м’ята босих вечорів
    І спомин в одурманеному стані
    У літнє щастя променем побрів...

    2010


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (26)


  44. Вітер Ночі - [ 2011.09.10 21:50 ]
    Изначально...
    Изначально бесконечно
    Небо надо мной.
    Листья падают – не вечны,
    Грустно быть листвой.

    И в осенней заморочке
    Неба и листвы –
    Продолжение цепочки:
    Вечность, я и Ты.

    *
    Твой домик с виноградною лозой
    У старого не твоего крыльца.
    И в лужах дождь под тучей грозовой,
    И тень в ночи размытого лица.

    Так затеряться можно невзначай
    Среди ничейных капелек дождя,
    И не успеешь вымолвить «прощай», -
    Как нет тебя, и не было тебя.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (44)


  45. Лариса Омельченко - [ 2011.09.10 21:05 ]
    Депресія
    Їй здається: життя промайнуло,
    Засмокталось болотом пустушки…
    А вона ж, безсумнівно, фактурна,
    Їй же заздрили вчора подружки!

    А вона ж, безперечно, красуня!..
    І... напружують ґудзик надії:
    Може, долю подалі посуне
    Від незграбних вітрів-суховіїв?

    Ті вітри на білизні танцюють
    Пасадобль пелюшково-привітний…
    Кажуть: гріх, і не згадуйте всує
    Ненавмисно посіяні квіти…

    А вона виглядає з балкона,
    І прання – наче символ поразки.
    Хоче вирватись, наче з полону,
    З материнсько-самотньої казки…

    Чоловічих немає шкарпеток
    У квартирі, де квітне розпука.
    …А маля прориває тенета:
    Воно хоче до циці й на руки!

    Запасися, матусю, терпінням,
    Перейди за безжальні бархани.
    В тебе є твоя рідна дитина,
    Й за тобою – майбутнє, кохана!


    9.09.2011.







    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (17)


  46. Іван Редчиць - [ 2011.09.10 20:08 ]
    ДО РІДНОЇ МОВИ
    В тобі – моя любов, і слава, й сила,
    В тобі – моя снага і крила дум.
    Нікому не віддам тебе на глум,
    Ти ніжним оксамитом душу вкрила.

    Пройшла ти гордо крізь усі горнила,
    І вижила, та цей ворожий тлум
    На тебе накликає недоум,
    Щоб ти в піснях і душах не дзвеніла.

    Рідніша і дорожча ти в стократ,
    І знову миє руки десь Пілат,
    Ніхто від нього не почує слова.

    Я вірю, що любитиме онук –
    І кожну букву, і твій кожен звук, –
    Ти серця квіт, душі жива основа.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (14)


  47. Юлька Гриценко - [ 2011.09.10 20:00 ]
    ***
    - Чашку вітру мені, трохи диму,
    Якнайменше тих сонячних променів.
    Трохи холоду, як це не дивно,
    І дерев, на третину оголених.

    На десерт хочу порцію суму,
    І повітря, що пахне жоржинами.
    - Може, зраду одну? -Лиш бездумну,
    Щоби вранці вже стали чужими ми.

    Забирайте зі столу ці мрії!
    Принесіть краще пляшку із планами.
    - Вам рахунок блакитний чи сірий?
    - Вчора осінь платила туманами.

    10.09.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.32)
    Коментарі: (23)


  48. Анонім Я Саландяк - [ 2011.09.10 19:56 ]
    А!
    ( Вінниця,осінь 2010)

    А листки, що метелики, ─
    трепеткі-багряні
    пурхають весело,
    мовби пані п′яні.

    Тихо – печально…

    А тут і білочка руда є,
    з рук горіх бере вона,─
    у листі кумедно ховає
    коло пляшки з-під вина.

    Тихо – печально…

    А в лікарні, де за вікном хоробрі
    ті білочки живуть руді,
    кажуть, що результати добрі,
    й ми тому тихенько раді.

    Тихо – печально…


    А в першому трамваї гойдає,
    і хлопець пісню невідому
    про кохання козака співає
    за хто-що подасть йому.

    Тихо – печально…

    А тут і собача забавно
    своїх по трамваю шукає,
    бо загубилося недавно,
    та лиш ковбаски йому перепадає.

    Тихо – печально…

    А вдома сліпий Маркіз, мов кріт,
    теж ковбаску полюбляє,
    бо він кіт…
    і смішно вусами дорогу шукає…

    Тихо ─ печально…

    І залишається без отвіту,
    чому буває тихо, печально,
    коли все добре-загально,
    як для цього світу.
    2010р.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  49. Олександр Григоренко - [ 2011.09.10 19:30 ]
    Алтарь любви
    Ваша мысль - молния в письмах,
    Слова любви открыто в числах.
    Живые мысли - алтарь души,
    Из лодки Света нити мудрости.

    Одно мгновение,новый взгляд,
    Сделай шаг,не надо ждать,
    Если осознан вами выбор
    Очень важно равновесие удержать.

    Без слов живых и песнь мертва
    Коль выкинуть из музыки слова.
    Сказали метко мудрые о том,
    Не скрыть любовь и благовонья под замком.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  50. Лариса Омельченко - [ 2011.09.10 18:22 ]
    Темпераментний півень
    Зачекай, не зникай,
    Світанкова тишо!..
    Темпераментний півню,
    Зажди із початком
    Наступного дня...
    Любий мій, мов дитина,
    Спокійно і рівно так дише,
    Тихим подихом вторить
    Моїм безсловесним пісням.

    Темпераментний півню,
    Що тобі до жіночого роду,
    До проблем однолюбства,
    До інших жіночих проблем,
    Коли водиш стількох
    По пустому (бо осінь) городу,
    Коли маєш шумний
    І багатоголосий «гарем».

    Темпераментний півень
    Мене не спитає, як бути:
    Заведе свою пісню і знайде
    Потрібні для неї слова.
    Цього ранку – не стримать,
    Цього ранку вже не повернути!..
    Я чекаю на «завтра» -
    Стиглим плодом
    воно визріва…


    2004р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (12)



  51. Сторінки: 1   ...   1121   1122   1123   1124   1125   1126   1127   1128   1129   ...   1828