ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Леся Сидорович - [ 2011.04.28 22:41 ]
    Великдень природи
    Весняні вітражі беріз.
    І синявою день проріс
    В прозорості небес.
    Тремтить в тривозі тихій ліс,
    Бо час новину вже приніс.
    Радій! Христос воскрес!

    І все оновлюється знов,
    І слово вже п’янить – любов –
    Розлите з-під небес.
    Життя ожило. Спів птахів
    Бринить, як великодній спів.
    Радій! Христос воскрес!

    Природа довго так ждала,
    А тут умить вся ожила
    І тішить буйством нас.
    В захопленні від дива світ
    До цього дня йде сотні літ.
    Радій! Христос воскрес!

    2010


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (3)


  2. Володимир Замшанський - [ 2011.04.28 22:37 ]
    Без сна
    Свесились ноги созвездий
    В чёрные дали лесов
    На голубином насесте
    Пара засиженных снов

    Там закрываются двери
    Вещие пляшут волхвы
    Там под воротами звери
    В ночь растопырили рты

    Голоден волк и лисица
    Стаей собаки во тьме
    Там околесица снится
    Там всё не нравится мне

    Мучаясь тихою далью
    Слышу как вновь стоголос
    Ветер за девичьей тайной
    Гонится среди берёз

    Там за околицей где-то
    С раннею песней волхвов
    На коромысле рассветным
    Вёдра я вынесу снов

    Пятку росе (как собаке)
    Брошу на землю опять…
    Что я всю ночь эту плакал
    Вам нахрена это знать?


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  3. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.28 15:13 ]
    Напівтон
    напівсонячно. напівтьма.
    час показує напівсьому.
    напівшепіт мій пролуна
    надто голосно - напівдому.
    напівподумки. напівсон.
    обриваюся на півслові...
    все змінилося - на півтон:
    та й по всьому: кінець розмові.
    напівобрію - тільки сніг.
    напівзгасле тепло зірок...
    я не плачу. це - напівсміх:
    напівсерця і напівкрок*.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (1)


  4. Нико Ширяев - [ 2011.04.28 14:01 ]
    Соцветья
    Дама в светёлке поёт: а пошёл ты!
    Съеденный лириком наполовину
    Красный бюстгальтер на ниточке жёлтой,
    Красный бюстгальтер цветов апельсина

    Никнет собою, букетом и дамой.
    Вот ведь случилось быть собственной тенью.
    Вот ведь хотелось быть самою самой.
    А во дворе полыхает сиренью.

    Жить оказалось опасно, непросто.
    Колом все вещи и дыбом квартира.
    А за окном расцветают форпосты
    Этого непревзойдённого мира.

    Взять и разъять мигренозные стены,
    Сдуть оголтелые годы метаний
    Юго-восточным и ласковым феном,
    Смыть это старое в кафельной ванной.

    Вдруг улыбнётся, как разве что дети,
    Даже и трагик в финале - ну что ты!
    В лучшие дни, в полыханья соцветий
    Аленькой жизни - бывают полёты.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  5. Олександр Христенко - [ 2011.04.28 11:03 ]
    ПО ЛЮБВИ
    Полюбив –
    прости, что я такой:
    Не Шумахер, Сорос или Клуни*.
    Я поэт,
    увы,
    а не герой
    И не пленник сладостных безумий.

    Не клянусь, что буду лишь одну
    Воспевать избранницу и Музу –
    Не спеши поставить мне в вину,
    Не дави на совесть этим грузом.

    Не бросай упрёки второпях,
    Что ласкаю взглядом чьи-то ноги,
    Береги Любовь, – она дитя –
    Отгоняя Ревность от порога.

    И увидишь: я тебя в ответ
    Обожать и нежить не устану,
    Пробуждая утренний рассвет
    И волнуя жадными губами.

    28.04.11г.



    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14)


  6. В'ячеслав Романовський - [ 2011.04.28 11:02 ]
    КОЛИ КОНВАЛІЇ ЦВІТУТЬ
    Коли конвалії цвітуть,
    Мов обіймає ніжний погляд.
    І ти не десь, а знову поряд,
    Коли конвалії цвітуть.

    Заколивається, як ртуть,
    Повітря трепетом юначим.
    Ми молодіємо неначе,
    Коли конвалії цвітуть.

    В душі розтане каламуть -
    І стане світло і духмяно.
    І ми сяйним коханням п'яні,
    Коли конвалії цвітуть.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  7. Дмитро Куренівець - [ 2011.04.28 10:00 ]
    Без зорі
    Нива, розмокла від крові і сліз.
    Небо, прокльонами зоране.
    Там, де заклякли Чепіги і Віз,
    марно шукали вкраїнці між звізд
    зірку, найвищу над зорями.

    Ту, що віщує їм сповнення мрій,
    ту, що із невиді виведе.
    В небі – світил стомільярдовий рій,
    тільки тієї не видно зорі,
    входу не видно і виходу.

    Хоч би з’явився звіздар чи пророк,
    хоч би про зірку щось вигадав…
    Є лише морок, і море морок,
    безліч чужих та холодних зірок,
    тільки в безвихідь є виходи.

    Може, та зірка зірвалась вночі
    ще у часи незапам’ятні?
    Може, був марним кожнісінький чин,
    пломінь молитви даремно точив
    храмів намолені камені?

    Вік свій вікують співці й трударі,
    йдуть з цього світу невтішені…
    Рід не один так намарне згорів;
    порожньо жить, як немає зорі –
    піснею держаться й віршами.

    2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (4)


  8. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.04.28 10:46 ]
    * * *
    Як добре, що ми усі разом: живі, здорові,
    Що нас не зламало життя і стрімке, і шалене,
    А музика…
    Музика, мабуть, у нашій крові,
    Віки і віки невпинно пульсує в генах.

    Вона прокладає дороги у простори, у часи, і
    Змітає-змиває кордони і забобони,
    Так чисто і легко, мов дощик прошелестів
    І знову бринить душа в унісон камертону.

    Так добре буває, коли оживаєш всоте
    У радості ранку, у невагомості тиші,
    І висоту набирає сила нового польоту
    Що – за вчорашній політ іще красивіший.
    27.04.11.



    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  9. Оля Лахоцька - [ 2011.04.28 10:40 ]
    У грі
    усе на свої береги... ти смієшся чи плачеш?
    розходяться друзі, як шахи, – усі по місцях.
    чи чорні, чи білі клітинки – забуто, без значень,
    а завтра у бій – по чужих і по власних серцях.

    приймаємо ролі. мені тільки мить поза грою –
    вдивитися в очі, у обриси стомлених душ,
    мені б вам сказати... та краще зостанусь німою –
    під свист і прокляття в клітинку свою кроком руш.

    заклятий противник... здається, ти граєш без правил?
    та ні, – тут все чесно – ми всі під законом і в грі,
    і ти тільки там, де наш вибір фігури розставив –
    чи стати пліч-о-пліч, чи ворогом бути мені.

    лукаві обійми – лови пішаків-перехожих,
    в дурманнім похміллі верстаючи ночі і дні, –
    не знати б й не чути... я граю, тамуючи сльози, –
    ми все ще на дошці, мій друже, ми ще на війні.


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (15)


  10. Сергій Жадан - [ 2011.04.28 09:47 ]
    + + +
    І кожна з рік,
    яким утрачаєш лік,
    які чекають, зникаючи, неподалік,

    кожна з них,
    покірних і мовчазних,
    щось постійно приховує між берегів і криг.

    І скільки б ти,
    не ступав на її мости,
    ніколи не знаєш, як їй важко текти.

    Бо чорна ріка,
    але крига така тонка,
    ніби вода між пальців тобі витіка.

    Ніби сувої тче,
    і торкає тебе за плече,
    і навіть не думай, куди ця ріка тече.

    Так і вона –
    тиша і глибина
    ховають стільки пітьми, що постійно зрина,

    стільки псів,
    споминів і голосів,
    річкового піску, що на дно осів,

    що хочеш чи ні,
    чуєш, мов уві сні,
    як у ній затихають приголосні і голосні,

    як виника
    пам’яті вогкість в’язка,
    те, чого вона старанно уника.

    І все що є,
    лише бажання твоє
    занурюватись у воду, що дихати не дає,

    і попри бої,
    та всі порахунки свої,
    просто триматись її, триматись її.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (13) | "Буквоїд"


  11. Сергій Жадан - [ 2011.04.28 09:25 ]
    + + +
    І коли відлига зупиниться на горбах,
    і коли дерева стоятимуть в темних снігах,
    свіжий стишений вітер, зірвавшись від узбережжя,
    доторкнувшись, відчує тепло на її губах.

    Її шкіра світла, мов срібло у молоці,
    ніби втома, яка приходить наприкінці,
    мов зимова ріка, засипана зорями й снігом,
    вздовж холодного русла якої стоять мерці.

    Але вже минув цей гіркий листопадовий ріст,
    просування снігу в темінь грудневих міст,
    ці потоки повітря й води на нічних причалах,
    нетривкої застуди ламкий невідчитаний зміст.

    Це вже потім, коли тумани дійдуть сюди,
    затопивши мости й лункі приміські сади,
    вона стане щось говорити про чорні притоки,
    про човни в снігах, важкі від хиткої води.

    Через те, що всі промовлені нами слова,
    переплетені між собою, як вереснева трава,
    і за всім, промовленим нами, вже проглядає
    збитий подих вологи, музика горлова,

    залиши при собі ці повітряні ями тепла,
    цю легку недовіру, що вперто її вела –
    і коли вона зупинялася й завмирала,
    і коли її не було,
    і коли була.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (12) | "Буквоїд"


  12. Оля Оля - [ 2011.04.28 07:28 ]
    камон
    ну давай, скажи же это вслух.
    только не злоупотребляй капслоком,
    чтобы не спугнуть кого-то вдруг
    и не испугаться ненароком.

    ну, давай же, будь смелей меня.
    прыгни головы своей чуть выше.
    звук включи. и, нервами звеня,
    выдохни и подойди поближе.
    
    ну, давай же, не держи в себе.
    чтобы не переросло в иное,
    что скребется кошкой по душе
    и не оставляет сон в покое.
    
    ну, давай, руби уже с плеча.
    и пойми, что нечего терять-то.
    разве лучше продолжать молчать,
    чем сказать и оставаться рядом?

    ну, давай: пытаться - не пытать.
    покажи, кто здесь из нас сильнее.
    лучше строить что-то, чем ломать,
    лучше кто горит, чем тот, кто тлеет.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  13. Сонце Місяць - [ 2011.04.28 07:50 ]
    К.П.
     
    Квітневий порох настав і лежить байдуже
    Старий садівник, як назавжди, мовчазний
    Згадає булі віки та зворушить душу
    Крізь вогкі чорні дерева, неначе сни

    З-за відчуття порожнечі глузує морок
    Сонце посіяло помсту, та Місяць жне
    Бруківкою дзеленчу я, пляшковий корок
    Похмільне пиво для джезу твого блюзмен

    Квітневий порох настане яко тать в нощи
    Місто огорне лункий ледь видимий дим
    Твоя Алтея під ранок загубить ключі
    І твій садівник зникне, на все & завжди



     -- -- -




     




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (6)


  14. Михайло Десна - [ 2011.04.28 03:22 ]
    Адамове яблучко
    Зумовлюють спрагу сім вічних причин,
    сім вічних причин неодружених хлопців,
    що роблять із них потенційних мужчин
    у храмі інтриг на жіночому боці.

    Один собі, йолоп, аби одруживсь!
    Йому феєрично, що статус - не кактус.
    А другий - самотній. Тому і сказивсь.
    Його реєструють, як грядкою аґрус.

    А третій у власних очах не росте,
    хоч хочеться бути у центрі уваги.
    Життя для такого без жінки пусте -
    летить, як папір, підпирати зигзаги.

    Четвертий затятий на "адреналін",
    виношує завжди обтяжливий погляд,
    що "звестися" вище жіночих колін
    спроможний, як жінка приляже десь поряд.

    У п'ятого шелест бундючних розмов
    розбурхує рій утопічних ілюзій.
    Кидається в воду, хоч брід не знайшов,
    а потім зудить, що такі в нього друзі.

    Для шостого жінка - це імунітет,
    приборкана власність у вирі шаленства.
    Він власний доповнити прагне портрет
    критерієм "щастя" на фоні блаженства.

    За сьомим насмішливий водиться глум:
    верзуть казна-що, особливо, жонаті.
    "Він лом,- кажуть, - носить крихкий, як чавун..."
    І мусить женитися, щоб спростувати.

    Усіх напувають з криниці краси
    потужні джерела жагучої вроди.
    І котиться світ... під чотири носи,
    пищить і причмокує від насолоди.


    28.04.2011


    Рейтинги: Народний 4.75 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (23)


  15. Ольга Бражник - [ 2011.04.28 00:01 ]
    Іт-альянс
    І
    Мінлива ферментована весна
    катає на таксі тосканське сонце,
    стара бруківка, погляди масні,
    розчахнуте готельне полотенце,
    і ліжко, що поскрипує, і крем
    на шкірі мідній, - наче у живицю,
    дахи, ледь-ледь зволожені дощем,
    мокнули керамічну черепицю.
    ІІ
    І мачо - середземний квітень-пан,
    стискає груди (і не тільки груди),
    і в голові, де весняний бедлам,
    мартіні асті і прошутто крудо,
    зникають рештки пережитих драм,
    і фалосні античності споруди
    бажання перемножують на крам,
    на хтиві зори покупця зусюди…
    ІІІ
    «О скільки маєш – більше не проси!» -
    ба, навіть я давно уже не плачу
    за тим, що залишилось від краси –
    від гарних ніжок і простої вдачі.
    Так пучка ніжна ковзне по хребту,
    малюючи лиш їй відомі руни,
    і невтямки, що знов бере не ту.
    Не там і не тоді. Тре, дуе, уно…

    26-27.04.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (21)


  16. Олена Багрянцева - [ 2011.04.27 23:36 ]
    Ще стільки слів. А ранок лиже шибку...
    Ще стільки слів. А ранок лиже шибку.
    Цей циферблат без стрілок. Мимохіть.
    Твоє плече торкається до литки
    І босий гріх вже липне до воріт.

    Ще стільки хвиль. А вітер навіжений.
    Ці стіни-свідки кольору води.
    Твоїм волоссям пахнуть хризантеми.
    І червень чари сіє, як завжди.

    Ще стільки див. А сонце пестить небо.
    Ця мить, як спалах. Спалені рядки.
    Моє життя на відстані до тебе.
    І циферблат без стрілок – на віки.
    22.04.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (8)


  17. Богдан Чернець - [ 2011.04.27 22:35 ]
    Третій день
    Ти бачила?
    Чорнобиль почуттів
    прошепотів своє холодне слово.
    А я?
    А я ще не доріс
    до смерти.
    Ти - померти вже готова.

    Ти чула?
    Променевий смерч
    затанцював на втрачених надіях.
    Я цього заслужив,
    мабуть.
    А ти?
    А ти не заслужила?

    Ти знаєш?
    Там де виріс хрест,
    здається, все торкнулось зони страху.
    А я живу.
    І ти таки живеш.
    Чекаючи
    незвіданого часу.

    Ти бачиш?
    Великодній дзвін
    задумався над віщим своїм словом.
    І я повірив.
    Чи повіриш ти?
    У третій день
    з уже порожнім гробом.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (13)


  18. Алексий Потапов - [ 2011.04.27 21:49 ]
    * * * (галлюцинации)
    finita la commedia


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (16)


  19. Іван Потьомкін - [ 2011.04.27 21:35 ]
    Обидві в нього досьогодні в серці
    Що ж! Тільки той ненависті не знає,
    Хто цілий вік нікого не любив.
    Леся Українка «Товаришці на спомин»


    Обидві в нього досьогодні в серці.
    Перша увійшла тоді,
    Як друга ще під стіл ходила.
    Мабуть, Всевишній послав був першу,
    Аби відтоді носив він образ Діви Пречистої.
    Не для якихось там плотських утіх,
    А лиш як недосяжну муку-мрію.
    Таке не новина. Таке уже було,
    Відколи чоловік на світ з’явився.
    Греки назвали Музою її.
    Та відки підлітку було про теє знати?
    І тому мучивсь він: оспівував її
    І ревнував навіть до подруг...
    Не знала і вона, що Музою була.
    За іншого пішла і народила діток.
    Тільки тоді він схаменувсь
    І поклав край своєму парубоцтву.
    І хоч тепер його вже надихала інша Муза,
    Не забував і ту, що стільки літ зоріла.
    За посестру стала вона.
    І її муки стали його мукою.
    І святотатством він ненависть назвав би,
    Якби посміла та закрастись в його серце.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  20. Марія Гончаренко - [ 2011.04.27 20:12 ]
    буття
    ***
    Нема дня і ночі
    білого і чорного
    є просто буття
    у якому
    тільки самопожертва набуває змісту
    *


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  21. Світлана Гармаш - [ 2011.04.27 19:34 ]
    ...вечірнє
    Тебе ніхто так не любив як я.
    Шукала в соняхах долонь проміння.
    Шукала ніжність твою навмання.
    Губилась тихо від твого хотіння...

    Любила я. По хмарах, восени
    Зривала зорі - й поспіхом у тіло.
    А як кортіло босоніж у сни!
    Вплестися в сонце навзаєм хотілось!

    Тебе ніхто так не любив як я.
    Ну що ж прощай, незнайдена відмово...
    Ти десь не сам, я звісно ж не одна.
    А в поміжрядді - спомин й слово.

    Ти не картай
    буденний словограй.
    Душа така німа...

    26. 04. 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.03) | "Майстерень" -- (5.14)
    Прокоментувати:


  22. Ярослав Чорногуз - [ 2011.04.27 15:24 ]
    СОТВОРЕННЯ СВІТУ
    (стародавня язичницька легенда)
    (за С.Плачиндою)*

    Коли мій світ був юний, як весна,
    Лиш темрява у ньому панувала,
    Похмура і важка була вона,
    Мов безконечне ночі покривало.

    Нема тобі ні неба, ні землі,
    Ні сонця, ні води – пітьма сувора,
    І всесвіт потопав увесь в імлі,
    Сповитий, мов дитя, в холодний морок.

    Та світлий спис пронизав тьму, здалось,
    Мов блискавка розбила сон глибокий,
    Густющі пасма відьомських волось
    Прорізало і висмикнуло око.

    Питався хтось: звідкіль взялось воно
    Й летить куди – з нізвідки і в нікуди?
    - Справіку око нам було дано, -
    Сказав так волхв. І зрозуміли люди, -

    Із вічності у вічність стільки літ,
    Летіло, мчало око те назустріч.
    - З старих світів створити Новий світ, -
    Вслід за волхвом промовив Заратустра.

    Сльозу зронило око – й диво з див
    Тут сталося. Йому мільйони років,
    Тут першобог і першоптах родивсь,
    Подвійну назву мав він: Род і Сокіл.

    Розправив крила мудрий Сокіл-Род,
    І колами кружляючи над оком,
    Він золоту сльозу – (зачаття код!)
    Пустив росою з верховин високих.

    І ось раптово розрослось воно –
    І острів серед мороку зринає,
    Пустив і срібну слізку заодно –
    Вже озеро Води живої сяє.

    Й зелена впала слізонька-роса –
    Зросли яскраві квіти величаві,
    Й густі зелені і високі трави –
    Життя нового врода і краса.

    І сів зраділий Сокіл поміж трав
    І нову думу думати почав.

    20.11.7518 р. – 27.04.7519 рр. (Від Трипілля) (2010-2011)



    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (12)


  23. Іван Гентош - [ 2011.04.27 13:21 ]
    пародія « Спускаюсь... »
    Пародія

    Я існую – попрошу діяти більш активно,
    Нижче спини почав, а дорога така далека.
    Зовсім коротко так… Постараюся конспективно:
    Непутящий герою – ти можеш зробити спеку?
    Набридають кошмари – і ставлю питання рубом:
    Розігрієш чи ні? Бо холодна, неначе фреска.
    Ти напевно боїшся затупити стамеску дубом?
    І якась вона, вибач, недолуга твоя стамеска…
    Я здаю собі справу – навряд ти мені до пари
    (Есемески не шлю, на рахунку, пробач, негусто)
    Схоже, вигнати треба, як барана з кошари,
    Чи як пиво із тари, і буде у тарі пусто.
    Навіть лого якесь наліпити уже не в стані?
    Та пірнути в глибини хочеться – каюсь, каюсь.
    Добре, нині спущуся в пекло твоє востаннє.
    Далі густо закреслено. Ти почекай. Спускаюсь…


    26.04.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (15)


  24. Нико Ширяев - [ 2011.04.27 13:49 ]
    Универсальный джаз
    Ну, допустим, ты выйдешь из поезда
    По пути
    И оставишь меня с вопросом:
    "Куда мне теперь идти?"
    И я приду обратно,
    Прямо к себе домой -
    Сам не свой.

    Конечно же, ты, как вектор,
    Уйдешь вперед,
    Как это обычно принято делать, -
    В любой черед.
    А я заплачу к Богу - точно! -
    Таким, как есть:
    "Ваша честь!"

    Вот ведь еще какою -
    Усталой тебя найду?
    Крылышко обтрепавшей
    Маленькой какаду?
    Вылинявшей, обритой,
    Выменявшей окрас?
    Полный джаз...

    Не доверяйся встречным -
    Я же тебе сказал.
    Вымороченный опыт
    Встречных не так уж мал.
    Цедишь себе сквозь зубы
    В Сумах ночной Париж
    И молчишь...

    А тем временем -

    Северным окияном
    В Бирму плывет конвой.
    А у меня на боку напсано:
    Приму любой
    Буддою Гаутамой.
    Прочно тебя любя,
    Я ведь и так нарожал
    Сто сущностей
    От тебя.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  25. Мар'яна Невиліковна - [ 2011.04.27 11:52 ]
    Дуже
    закатай ми істерику, дівчинко, дуже скучив
    за твоїми роздутими венами на шиї,
    за фальшивим контральтом прокльонів, колись пекучих,
    за кіношно-їдким збиранням валіз наживо.
    я готовий хоч зараз дурницю якусь утнути,
    увійти усім тілом в режим "Показна байдужість"
    і тремтіти, щасливий, у хвилях твоєї смути.
    закатай ми істерику, дівчинко, і щоб ДУЖЕ ...!


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (6)


  26. Володимир Замшанський - [ 2011.04.27 10:04 ]
    Зимородок
    Прилетают холёные гуси
    И ютясь на проталине первой
    Перья чешут совсем не по-русски
    С мусульманскою дикою верой

    Мне в подмётки весна не годится
    Что-то блёклая стала с годами
    А зима утопилась сестрица
    В талом омуте под бурунами

    Окольцованы все на Востоке
    И с арабскою дивною вязью
    Воротились к родимым истокам
    Даже лебеди на Закавказье

    Но пишу я стихи вам про зиму
    Да весну проклиная чем свет
    Оказался ли необходимым
    В Украине и русский поэт?

    Накрывая столы не метелью
    Под берёз зеленеющих дымкой
    Я цветам света нового верю
    Но устал мыслью тешиться зыбкой

    Что полюбите родину сами
    Твари вы сановиты лицом…
    И зову их на русском стихами
    Даже крепким однажды словцом

    Соловьём извиваясь и зверем
    На любимом своём языке
    Я цветам света нового верю
    Но не в краски увы на цветке

    Воротятся когда из загула
    Все весной кто воспел эту бл... ажь
    Вы мне зиму верните на скулы
    Когда родина всякая в раж!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (5)


  27. Валерій Гребенюк - [ 2011.04.26 23:23 ]
    Весна, не наша... ru
    Весна, не наша...
    .
    Валерий Гребенюк
    .
    На просторы безкрайней равнины,
    С гор пологих, стекают ручьи...
    В роднике ключевая водица,
    На деревьях поют соловьи...
    .
    Небольшая речушка мерцает...
    А весна для садов, и лугам...
    Возродится, ничто не мешает,
    На зелёных просторах,- цветам...
    .
    Всей природы любовь, восхищает,-
    Тёплых дней, всей планеты - в цвету!..
    Всё вокруг, от зимы оживает...
    Но с тобой не встречать мне весну!..
    .
    Предрешила судьба, нам простится,-
    Нам не свидется, богом дано...
    И мне, даже, тебе - не приснится...
    Но мечтаю, я бедам, - назло!..
    .
    В этом мире, тебя я не встречу,
    Не сольются дороги в одну...
    Обнимает печаль, на рассвете...
    Но как жаль - не обманешь судьбу!
    © Copyright: Валерий Гребенюк, 2011
    Свидетельство о публикации №21104260105


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - ) | Самооцінка 5
    Прокоментувати: | "Природа, романтика, любовь, стихи,"


  28. Сергій Гольдін - [ 2011.04.26 22:28 ]
    В тому краї, де звично шукати поживи вовкам,
    В тому краї, де звично шукати поживи вовкам,
    Де самі вже вовки, мов пожива для дикого звіра,
    Без мети і притулку лихими стежками блукав
    І дивився на небо від осені чорне та сіре.
    Я не вірив нікому і жоден не вірив мені,
    Я жінок цілував, не вчуваючи в тім насолоди,
    А зраділий мертвяк прокричав чудернацькі пісні,
    А підступна ріка поміняла прадавнії броди.
    Щось не так. Нісенітниця. Розпач. Болить голова.
    Я немов би не я. Світ спотворено злою рукою.
    Ось радію: рослина собою асфальт пробива.
    Придивився: блекота асфальт пробиває собою.
    Хочу жити, знайти острівець серед повені зрад.
    Князь абсурду нехай помирає самотньо і швидко.
    Щоб на півночі сніг, а на півдні п’янкий виноград,
    Сонце зранку - червоне, опівночі - зоряні злитки.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" -- (5.52)
    Коментарі: (7)


  29. Василь Степаненко - [ 2011.04.26 19:56 ]
    Еротокрит (уривок)
    Коли полинеш знов у вись, де жар пашить жагучий,
    то крила вирослі свої ти відсічи рішуче,
    тихенько й обережненько на твердь земну спустися,
    щоб розуму набратися, в водичці остудися.
    Я знаю ворогів твоїх – заклятих двох подружок:
    любов і пристрасть, повсякчас вони могутні й дужі,
    ти проти них слабкий, отож, відмовитися зможеш
    від нездійсненного, тоді відразу ж переможеш.
    Пашить у вишині вогонь, що палить тому крила,
    кому те недосяжне, знай, сягнути не під силу.
    Не думай про палац, забудь царя дочку чарівну
    в бік не дивись її, вважай, померла та царівна.
    І викинь з голови думки, пригріті у засаді,
    вертайсь до соколів, собак, що будуть тобі раді.

    переклад з грецької



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  30. Марія Дем'янюк - [ 2011.04.26 18:17 ]
    До приїзду сина
    Хмарина - дівчина в руках тримає сонце.
    Вона сміється і сміється небо.
    Та кучері на хмарах золотяться:
    І неба соняхи поглянули на тебе.
    А я блукаю мріями, мов полем,
    Де ланцюжком виблискує стежина.
    Сливова синь, небесний дивний спокій,
    Та соняхи...із посмішкою сина.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (6)


  31. Іван Потьомкін - [ 2011.04.26 17:08 ]
    Не бійсь, чорнявий котику
    Не бійсь, чорнявий котику, не бійсь.
    Не серджусь аж ніяк на тебе,
    Що ти мені дорогу перебіг:
    Мабуть, була на те потреба.
    Та й, зрештою, хто так рішив,
    Щоб все на світі людям слугувало.
    Адже Господь котів раніш створив
    І наділив їх, як і людей, правами.
    Так що не бійся, котику, не бійсь.
    І не дивись на мене скоса в дрожі.
    І якщо вже дорогу перебіг,
    То й далі шлях без остраху продовжуй.



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  32. Женя Бурштинова - [ 2011.04.26 16:21 ]
    Інспекція на ПМ - 2 або Хто така Женя?
    Питання пікантне і тут, о позор,
    Справжній по факсу зайшов ревізор.
    З озера мрій залишилася жменя,
    Була Жанна Д'Арк, а зосталася Женя.
    В нього обличчя тверде, як та криця,
    В неї, як зброя, одна лиш спідниця.
    - Ваш статус який у пеем-документах?
    - Аналіз думок, більше тих, що в коментах,
    Критика з гумором - то апріорі,
    А шпильки - лиш хобі, вже вибачте, sorry.
    - В пеем зміна курсу чи інше знамення?
    - Я тут не як автор, я тут просто Женя,
    Сторінка моя лиш читабельність має,
    Як точки кипіння інтрига сягає.
    - Тематика думки збідніла у Жені.
    - Така ж, як життя - лише свист у кишені,
    Кругом роззирніться - одне тільки "Love",
    А я в це не вірю, тому ловлю ґав.
    Та іноді душу рве слів простота,
    Питання насущне, ціною в життя:
    Крапля таланту, ілюзії жменя,
    Прочитана книга чи загадка - ЖЕНЯ!
    25.04.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (34)


  33. Андрій Перекотиполе - [ 2011.04.26 16:56 ]
    Маскаради міста
    Я ненавиджу місто у будні,
    Коли струмінь машин мене душить.
    Перехожі всміхаються брудно,
    І ховають міліючі душі.

    Я зникаю із міста у свято –
    Лицемірство тече через край,
    І затоплюють квіти плакати...
    Проживу без усміхнених зграй.

    Покидаю це місто протестів,
    Коли гнів заливає дахи.
    І встеляють кути перехресть
    Покалічені злістю птахи.

    Я тікаю від трауру міст,
    Бо скорбота завжди полинова.
    Але знаю – знайде мене скрізь
    Тінь сталевих лещат Вавилону.


    26.04.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (3)


  34. Світлана Мельничук - [ 2011.04.26 16:39 ]
    Разом
    1.
    Літо-літечко збігло удалеч.
    Парасолю цілує сльота.
    Чом ти, осене, краєм печалі
    перекреслила жінці літа?

    Чом на грудях натомлені руки
    їй складаєш, для сповіді мов,
    позбавляючи щастя і муки, -
    слід її іще не охолов!

    Відцвіли вже лапаті блавати,
    і достигло життя, як жита.
    ...Тільки лавка в дворі, біля хати,
    іще й досі її вигляда.

    2.
    Виглядає - й не вигляне більше.
    Всім нам Богом відміряний вік...
    Вслід за жінкою в зоряну вічність
    нині тихо пішов чоловік.

    Перенісши розлуку і смуток,
    пригорнувши востаннє біду.
    ...Знов, щасливі, присядуть укупі
    десь на лавці у райськім саду.

    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.56)
    Коментарі: (2)


  35. Юрій Лазірко - [ 2011.04.26 16:05 ]
    Веди мене
    Чого накоїв, що вчинив?
    Чим дихають твої вітри,
    хто збереже для них відрив
    з вакантних мушель, як від них
    ітиме за вогнями дим?
    Мене ж по натяку веди.

    Тепло тремтливе. У руках
    Любов зігрію я колись,
    де ще гойдання збереглись
    колиски світу. Зачекай,
    я знаю, я живий – ти тут,
    в дощі збираєш гіркоту.

    Долоні падають униз –
    покрова на пруги чола,
    де не засне ніяк хула.
    Ховаю жаль у плач без сліз,
    ці блискітки. Їх бальзамуй,
    в очах порожніх зазимуй.

    Попробуй сонце принести
    у срібно-місячнім ковші,
    надії – рани для душі,
    бажання зцілення. Зайди
    в це скоро, що зарано знов,
    мов кисень у голодну кров.

    Не дай затнутись, я затих...
    Oсічко, у затишші гри
    чим дихають твої вітри,
    з вакантних мушель, як від них
    ітиме за вогнями дим?
    Веди мене туди – де ти!

    19 Квітня 2011


    And in English:

    What have you done
    ------------------

    What have you done?
    What would you breathe
    from vacant shells
    to reckless winds
    when smoke is gone?
    I need at least
    a tint
    of hint.
    Oh Love,
    I’m used to chafe
    these trembled hands
    and share the warmth
    with cradled World.
    I know
    you wouldn’t leave...
    My pain expends
    in rains impossible to hold.
    Two palms
    are dropped,
    they shroud my restless brow
    and bury it
    in tearless cry.
    Embalm
    the angel sparkles,
    eyes in tow
    by emptiness...
    I’ll let you,
    try...
    to bring with every moon
    reflections of the sun,
    another hope to kill
    and will to heal,
    another soon
    too soon.
    Oh Love,
    you are
    my endless and revolving spin
    in once misfired gun.
    What would you breathe
    from vacant shells
    to reckless winds
    when smoke is gone?

    April 19, 2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (20)


  36. Володимир Сірий - [ 2011.04.26 15:12 ]
    Кітель
    У медалях брунастий кітель
    Вік сумує на вішаку,
    Хлором випалено кілька літер,
    Кілька цифр у наступнім рядку:

    В / ч: дев’ять - дванадцять - тридцять.
    Хімвійська. Радіоінженер.
    З фото в рамочці на полиці
    Усміхається офіцер.

    Кожен рік двадцять шостого квітня
    Літня жінка, немов трофей,
    Витягає із шафи кітель
    І притулює до грудей.

    Син єдиний пішов навіки
    За околиці неба ген
    У компанії чоловічій,
    Процідивши життям рентген.

    По відході його посмертно
    Кітель кілька прийняв відзнак.
    - Мій синочку, озвись, де тепер ти?...
    Аж здригнувсь од тих слів вішак.

    Тишина. Чути стук у скронях.
    Йдуть секунди, як вартові
    В небеса, крізь відчуження зону,
    Аж туди, де й по смерті живі.

    Знов старенька повішає кітель
    За святі половинки дверей.
    О який ти важкий, білий світе,
    Матерям, що ховають дітей.

    2009р.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (11)


  37. Тетяна Яровицина - [ 2011.04.26 14:14 ]
    Півкроку до спокуси
    Для мене ти – немов дарунок долі –
    безмежно світлий, пристрасний, дзвінкий…
    В тобі свободи й радості – доволі…
    Ти справді – інший! Диво: не такий!

    Втомилась я від них, отих буденних,
    таких звичайних, стриманих, нудних!
    Ти – випадок спокусливий для мене,
    вулкан бажань нездійснених моїх!

    …Розгублена, не знаю, що робити
    з сюжетом, приголомшливо стрімким.
    Ти ж – лагідно даруєш перші квіти
    із запахом медовим і п’янким…

    Я прагну мимоволі пригорнутись,
    вдивляючись у очі голубі,
    у близькості зворушливій забутись,
    розтанути й розквітнути в тобі…

    І хай по тóму вже тебе не буде –
    ти житимеш у ластівках пісень,
    щоб віддано закохувались люди
    в заквітчаний весняний теплий день .


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  38. Микола Гриценко - [ 2011.04.26 14:06 ]
    Супутниці
    Коли нам буде по сто, а чи – двісті, чи навіть – по триста....
    І хмари стечуть із небес, і просочаться вглиб...
    І сотні разів опаде й знов розпуститься лагідне листя,
    Що ми його пальцями рук доторкнутись могли б...

    Якби через - сто, через – двісті... Немов – із туману
    Ми вийшли б і стали на склі молодої води,
    І знов би, як – вперше, а може як - вперше й востаннє
    Спустились фламінгами біло-рожеві сади...

    Якби то, якби... сонце вийшло із іншого краю
    І все навпаки розкрутилося, наче – сувій...
    … Ми знов пролетіли б ясним фіолетовим маєм
    З коронами срібними на голові.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  39. Микола Гриценко - [ 2011.04.26 14:21 ]
    Політ
    Зазеленію рястом, зацвіту.
    Скажу, що народився лиш для тебе…
    І відштовхну галактики від себе,
    І пригорну тебе лиш на льоту.

    Ти не збагнеш. Сама ж бо – незбагненна!
    Не зрозумієш… Що тут розуміть?!
    Лиш ніжно так притулишся до мене,
    Щоб легше нам обом було летіть.

    Узвишшя гір, мов кучугури снігу,
    А сонце, наче – сонях, що розцвів!
    І хмари, ніби – військо печенігів,
    Яке ніхто здолати не зумів!
    Ми летимо! У цьому леті – сила!
    І – вітер! І – проміння навскоси!
    І ми обоє, дужі та щасливі,
    В полоні поцейбічної краси.

    Перезорює ніч… І стане – біло!
    Розгорнеться сувоєм новий день.
    … Я поцілунок покладу, несмілий,
    Немов троянду між твоїх грудей.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  40. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2011.04.26 13:44 ]
    Рання зіронька зі славою

    Рання зіронька зі славою
    В образі святім Христа
    Піднялася над державою
    Вседержителя буття.

    Світлом праведним осяяла
    Усілякі племена,
    Розтопила в правди сяєві
    Хибні всі принади зла.

    Окрилила страхом скованих,
    Вгамувала пихи стан,
    Для душ грішних поневолених
    Порятунку час настав.

    Усепрощення Вершителя
    З каяттям до нас прийшло,
    Древо Хресне, Хрест Спасителя,
    Життєдайний плід дало.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  41. Володимир Сірий - [ 2011.04.26 13:23 ]
    *--*--* / на лузі /
    На лузі, вишитім весною
    Стобарвним хрестиком, з тобою
    Я був закохано – коханим,
    А далеч мітлиськом багряним
    Мела стежини злук і зрад,
    Плаща скидав осінній сад,
    Згасало сонце полум’яне…
    Та все це ще було незнане.

    Лунали трелі солов’їні
    І ми в блаженному хотінні
    Нектар із уст пили устами,
    Веселка гралася над нами,
    А обрій був у сивій млі ,
    Мов при убогому столі,
    Де ні причастя, ні спочиву,
    Лиш ворон каркає зрадливу
    І віє вітер за дверима…
    Та даль нам ця була незрима.

    Ми на ланах золотополих
    Печаль жовтіючу збороли,
    Волошок - крапельок висот -
    Зірвавши радісно джекпот,
    А за горбами злі завії
    Жбурляли сніг в лице надії
    І в узи льоду сліз тепло
    Кувало зимне ремесло ,
    І брало жар сердець на сито…
    Та це від нас було закрито.

    25.04.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (4)


  42. Валерій Вовчик - [ 2011.04.26 10:37 ]
    Відчуй мій біль
    Відчуй мій біль
    Що серце розриває
    На шматки і сіль
    На рани насипає

    Знищує все те
    Що було святим
    І мене гризе
    Я живу між тим

    Відчуй мій біль
    Що сльози виливає
    Втікаю я звідсіль
    Моя душа вмирає

    Немає більш надій
    Що жити зможу я
    І по щоці твоїй
    Гірка сльоза стікає.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.26 10:01 ]
    Колисанки для сестрички*
    Зачинило сонечко золоте віконечко,
    Повлягались хмарки на дерева спатки,
    Задрімала річка... Спи, моя сестричко!
    Хай насняться дітям поле, повне квітів,
    Золоті покоси, пісня стоголоса,
    Хлопець ясноокий... Ніч дарує спокій...
    Спи, моя маленька, в ліжечку тихенько!

    ***
    Мов у нірці мишеня,
    Спить у хованці маля:
    Сплять тихенько любі ніжки –
    Натомились нині трішки.
    Спить косичка, рученята
    У звитяжного маляти...
    Сон насниться кольоровий:
    Нотки, музика чудова...
    Ваську, коте, не шуми:
    Спи, сестричко моя, спи...

    ***
    Спить моя сестричка, сняться дітям сни.
    Спи, мала косичка, носику, засни...
    Засинайте, очки, рученьки, засніть –
    Вкрийтеся гарненько і тихенько спіть.
    Хай насниться хлопчик з Музики Ключем
    Або наша хатка з милим журавлем!

    ***
    В теплій нірці мудра мишка
    Прочитала на ніч книжку,
    Мишеняток повкладала,
    Добру ніч їм побажала...
    Щоб гарненько тихо спали,
    На невдачі не зважали,
    Жили радісно, щасливо,
    Бо життя дарує Диво.
    Я бажаю теж тобі
    В світлі ясної зорі
    Добру долю, тихий сон...
    Світло ллється із вікон...


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  44. Василь Степаненко - [ 2011.04.25 23:25 ]
    З повагою
    Шанувальників грецької міфології радий буду зустріти на форумі дитячої літератури у Львові 28-30 квітня


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  45. Катерина Савельєва - [ 2011.04.25 23:03 ]
    Зелені лани
    Долоні холодні, не можу нагріти,
    З душі не зникає брудна каламуть -
    Я можу їх з милом, хоч тричі помити.
    А сніг вже розтанув і квіти цвітуть.

    Весна нареченими вбрала дерева
    У пишнім саду, мов нагадує: «Час!»
    Стою поміж них – льодяна королева,
    А в небі останній ліхтарик погас.

    Вишневі перлини всипають дорогу,
    Медово-ванільний дурман полонить.
    Зелені лани розповзлися потроху -
    Чому ж, моє серце під ковдрою спить?

    Веди мене вітер в зелені лани,
    І як мені жити – підкажуть вони!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.32)
    Коментарі: (3)


  46. Єва Комарик - [ 2011.04.25 21:46 ]
    Вітер.
    Молодий і прекрасний, мов вітер.
    Знати б, звідки такі, як ти.
    Ось, поглянь - уже скоро літо,
    Якби знала, куди іти,
    Я зібрала би експедицію,
    І летіла б туди, мов птиця я!

    Та куди летіти, куди?...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (3)


  47. Варвара Черезова - [ 2011.04.25 21:05 ]
    Клепсидра
    Я – роса на траві, якій зникнути після сходу.
    Я – перелесник. Зваба чужа таємна.
    Я – розлога ліщина. Віти черпають воду.
    Я - жінка. Спрага твоя взаємна.

    Пісок сиплеться в очі. Скупа сльоза чоловіча.
    Несправжня, звісно ж. Але додає шарму.
    Мати чекає сина. Піднятий прапор кличе.
    Чоловіки бавляться війнами. Жінка – будує храми.

    І тоді клепсидра ніколи вже не наповниться,
    І тоді ти вип’єш воду богами налиту.

    Бачиш на дереві любляться дві горлиці.
    Певно це їхнє найперше кубло і літо.

    Пісок вертає домів. Вростає у босі п’яти.
    Жінка колише дитину. В сховку біда колишня.
    Оком куди не кинь – цвітом рожевим вишні.
    Це моя казка. Моя ідилія. Моє свято.


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  48. Іван Гентош - [ 2011.04.25 21:34 ]
    пародія « Утішусь... »
    Пародія

    Почав видінням лік – вночі приснилась
    (Прозріння теж прийшло – але пізніш):
    А таємниця вперто не відкрилась,
    Хоч намагавсь осилити скоріш…

    Знайти своє – та скільки того діла!
    Я ж так прекрасне стрінути хотів…
    А час ішов – трава зазеленіла
    Від допотопних несміливих слів.

    Ще таємниця та щоночі сниться,
    Відкрию очі – пропада Едем…
    Звичайно – ліпше була би синиця!
    Але нічого… Втішусь журавлем…

    25.04.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (17)


  49. Софія Кримовська - [ 2011.04.25 20:59 ]
    Чернетка в томику Франка
    Засохле листя у «Зів’ялім листі».
    Чернетка з дев’яностих – кілька слів.
    Сьогодні квітень у моєму місті,
    тоді мій перший жовтень відгорів.
    І плакала душа, скупа у римах,
    проте емоцій повна – до країв…
    Тоді ще юність рипала дверима
    і хтось мені дурниці говорив.
    А нині жаль і біль – стрункі у строфах.
    Засохле листя в томику Франка.
    Поезія обох змінилась трохи…
    Але чия здригнулася рука?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (13)


  50. Анастасій Гречкосій - [ 2011.04.25 18:57 ]
    A Good News
    He comes in our hearts -
    Apocalypse new starts,
    Announcing all the truth
    To clever & uncouth,
    Repeating it again
    To women & to men,
    To every girl & guy
    Who's far or near by,
    Obtaining me & you,
    He brings His message true.
    In it - the highest reasoт:
    Lord Christ indeed has risen!


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1178   1179   1180   1181   1182   1183   1184   1185   1186   ...   1829