ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Валерій Хмельницький - [ 2011.04.13 17:12 ]
    Язик мiй - ворог мiй (лiтературна пародiя)
    Обложив тебе, але не встояв,
    Спаленів від сорому, притих
    І подумав, що простягну ноги:
    Мій найбільший ворог - це язик.

    Ти палаєш, як гаряча пічка,
    Жар від тебе - аж на кілометр.
    Я горю, неначе з воску свічка,
    І знімаю - шапку, шубу, светр…


    13.04.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (20) | "Тарас Слобода Я чекав від тебе допомоги"


  2. Марія Дем'янюк - [ 2011.04.13 16:12 ]
    Підгледіла
    У гілках берізки
    хмарка заблукала.
    Та крилаті вітри
    її відшукали.
    А береза ніжно
    бранку не пускала,
    лагідно горнулася
    в біле покривало.
    Хмарка посміхалася,
    сонечком жевріла:
    видко заблукала,
    бо берізка мила.


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  3. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2011.04.13 15:32 ]
    за 30
    І яка тут до біса наука,
    Коли пристрасті рвуть на частини,
    Гордо йдеш, розіправивши спину,
    Мов модель. Як гаряча самбука,
    Доторкни – запалаєш, вустами
    Обпечеш ненароком сміливця,
    Ти тигриця, голубка і панна
    І тобі уже трохи за тридцять.
    Не чекаєш, береш, те що варте
    Хоч на трохи уваги – й поготів.
    Завмираєш на хвилю на ноті
    Насолоди. Чуттів насолоди.
    Перевернеш весь світ задля Нього,
    Він – напевно, блукає в дорозі,
    І твої вже втомилися ноги…
    Не готова сказать собі «досить».
    Все в балансі – активи-пасиви,
    Рівновагу шукаєш в коханні,
    Гордо йдеш, розіправивши спину,
    Не збираєшся тиснути гальма.
    І яка тут до біса наука?!
    А статті наукові – омана.
    Ти – тигриця, голубка і панна.
    Час настане. Кохання – в програмі.


    Рейтинги: Народний -- (5.37) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (18)


  4. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.13 15:15 ]
    Клоун
    Покотилась сльоза
    одинокими колами суму:
    мов нулі на воді
    розійшлися вчорашні надії.
    І так само пливуть
    і розходяться тихо, бездумно
    ці роки молоді,
    повернути які не зумію.

    Покотилась сльоза,
    пропікаючи дивну дорогу.
    Ця непрохана сіль
    роз’їдає окрилені стани.
    І так само зведе
    нанівець, не залишить нічого
    калібрований біль,
    що у серці навіки зостане.

    Покотилась сльоза
    і упала зорею між вірші...
    Досконалості рим
    не дістатись за браком таланту -
    і так само мені
    недосяжні можливості інших:
    приховає мій грим
    цю гірку незворушну константу.









    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  5. Андрій Перебийніс - [ 2011.04.13 15:09 ]
    Калина
    Калина, калина,
    Ти, як малина,
    Ти, як світло
    В сонячне літо

    Калино, калино,
    Маєш намисто.
    Намисто гарненьке,
    Як яблучка – кругленьке.

    Намисто чудове,
    Яскраво-червоне.
    Кущ ти природний
    Символ народний!

    Калина, калина,
    Ти, як шипшина,
    Кетяги маєш,
    Чаєм напоїш.

    Калина, калина,
    Ти, як дівчина,
    Стоїш при стежині,
    На радість у чужині.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  6. Зореслава Цибко - [ 2011.04.13 14:10 ]
    *****
    Чомусь все відцвіло,
    Згубило вже свої останні барви…
    Весни неначе й не було,
    Неначе Все було намарно!

    Немов даремно сутінки співали,
    І без мети в них шелестіли квіти…
    І нам цього сьогодні вже замало,
    Бо ми змінилися, - ми вже не діти…

    Наївно так ми в літо крокували,
    Немов не було ні невинності, ані весни…
    Комусь ми ще щось обіцяли,
    Чогось СВЯТОГО ще хотіли ми!

    Але це все забулося… спинилось,
    Завмерло в безколірному бутті…
    Йому ми все таки скорились,
    Хоча й сьогодні ми ще не чужі!...
    2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  7. Іван Потьомкін - [ 2011.04.13 11:56 ]
    Що за голосок в Іванка!..


    "Вийди, вийди, Іванку,
    Заспівай нам веснянку!
    Зимували, не співали –
    Весни дожидали..."
    країнська народна пісня


    Що за голосок в Іванка!..
    Тільки-но з’явивсь на ганку,
    Простягнув руки до сонця,
    Як до кожного віконця
    Прикипіли безштаньки,
    І дівчата, й парубки.
    Відгукнулися здалека
    Льотом стомлені лелеки.
    А лошата і телята
    По дворах давай гасати.
    Пробують на міцність роги
    Козенята тонконогі.
    Півень із гори компосту
    Курочок скликає в гості.
    Гуси жалібно гелгочуть –
    На ставок рушати хочуть.
    Потягнувсь ліниво кіт,
    Ласо позира на пліт.
    Там, де птаство спозаранку
    Додає снаги Іванку.
    А земля довкруж парує.
    Комашня свій шлях торує.
    І старі уже потроху
    Забувають свої «охи»,
    Повиходили із хат,
    Щоб вкотре весну вітать.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (1)


  8. Юлія Шешуряк - [ 2011.04.13 09:47 ]
    які ж ми...
    і думати лячно - які ж ми малі...
    побудь мені знову найпершим
    кохай мене сильно, до стертих колін,
    співай мені верше мій верше

    у сірому світі, у цій метушні
    живемо, неначе у диві
    і плакати легко - які ж ми дурні,
    точніше - які ж ми щасливі!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (41)


  9. В'ячеслав Романовський - [ 2011.04.13 09:14 ]
    АНТОНІВСЬКІ ЯБЛУКА
    Домівкою пахнуть антонівські яблука,
    гукають у юність - до саду й ріки.
    Припрошують спогадом: десь там і я блукав,
    приносив плоди тобі, наче зірки.

    І ти в пелені їх тримала розгублено,
    і щось говорила мені невпопад.
    Усе те минулось...
    Лиш ти - не розлюблена,
    хоч наші листи й розгубив листопад.

    Рясних сподівань паперові кораблики
    навіки, здається, кудись попливли.
    Мені ж досі пахнуть антонівські яблука
    вустами твоїми з тих літ, де були...


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (13)


  10. Лінія Думка - [ 2011.04.13 01:50 ]
    в
    вареник вариться
    варениця вештається
    вкотре втіха втихла
    високості вискалили вогкі вени
    випити вина
    вдосталь вдалося
    вік відчувати вірити відати
    ворушити верлібри воскреслі
    впевнено відповідати
    вишукано воркотіти
    відкрий вікно весно
    важкість вкотре вигинає вістря
    волочить веретено втілень


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (5.09)
    Прокоментувати:


  11. Вітер Ночі - [ 2011.04.13 01:01 ]
    Н.Гумилёву...

    Ты в заботах, как дождь неизбежных.
    И грустить не ко времени – та же тоска.
    Боже, как ненавистна эта рука,
    Необходима как! В прикосновениях нежных.

    Где-то в пустыне, прожжённой солнцем,
    Между барханов, кактусов и миражей
    Бродит дух конкистадора, обходящий колодцы,
    Убиенный, избавившийся от пажей.

    Да и нужны ли тени тому, кто львам
    Прикрывал пасти белой панамой?
    Может, самому превратиться в тень – галерный хлам,
    Утонув здесь, в горячей ванне.

    Ты не знаешь. И это печально.
    Труден путь улетевшего в ночь мотылька.
    И сжимается чья-то рука
    То ли в ненависти, то ли случайно.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (10)


  12. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.12 23:41 ]
    Швидкість
    Байдуже. Час зупинився - за мить
    вибухне бомба, ота, що під серцем.
    Байдуже! Зліва уже не болить.
    Ти не сумуй. А тим паче - не сердься.

    Радість. Надія. Самотність. Обман. -
    все пережито. Нічого не буде.
    Щира наївність дитячих оман
    виросла (майже) і вийшла між люди.

    Швидкість... прискорені будні мої.
    В темне безсоння фарбовані ночі.
    Рівно о сьомій помруть ліхтарі -
    кожна хвилина знайомо-пророча...

    ...мріяла: в душу мені зазирни -
    очі б зустріла, в які закохалась...
    В майже п’ятнадцять ми віримо в сни.
    Байдуже. Вибух. Я жити зосталась.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  13. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.04.12 22:58 ]
    ***
    Сильною – у любові.
    Ніжною – там де сила.
    Я тебе пригорнула.
    Я тебе відпустила.

    Мудрою – у розлуках.
    Де - на межі, вирує.
    Я тебе не згадаю
    Навіть про себе всує.

    Грішною – у святому.
    Чистою – там, де грішно.
    Я тебе не покличу,
    Рідний ти мій, ніжний.

    Вічною – в тимчасовім.
    Миттю у тім, що вічне.
    Стрілися – і – по тому…
    Дорого моя зустрічна.
    7.11.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (13)


  14. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.04.12 22:41 ]
    ***
    Неначе вигоріла земля –
    Стеблини жодної.
    Неначе вітер по ній гуляв –
    Аж до безодні, і -
    Усе лишилося нічиїм.
    Замкнулось коло. Я
    Тримаюсь, ніби столітній дім
    Опісля полум’я.

    На скирту – іскрами – слова –
    Фатальні розсипи.
    І те, що все іще жива –
    Спасибі, Господи!
    І те, що все ще хочу йти –
    Зберуся з силами…
    Лікую рани, і сліди
    Мащу білилами…

    Усе мине. І буде cин
    Казати: «В кого ти
    ОТАК?!..»
    Насіється полин
    Гіркий, як спогади…
    24.10.09.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (5)


  15. Володимир Сірий - [ 2011.04.12 22:29 ]
    Квітень
    Відрубав серпанок сивий
    Чорній дівчині косу,
    Розкуйовдив сонця гриву –
    Дня квітневого красу.

    Млу пакують сонні доли
    У сумне єство своє,
    За лотоком чують бджоли,
    Як гай запах цвіту ллє.

    Хмаровиння зрідка сіє
    Щиру жменю білих круп,
    Чорноземлі повні мрії
    Відростити зелен чуб.

    Натирає в глянс об вітер
    Золотого боку дзвін,
    Воскресінням Бога світлим
    Світ підійметься з колін.

    12.04.11.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (20)


  16. Юлія БережкоКамінська - [ 2011.04.12 21:35 ]
    ***
    А от і жовтень –
    Розсипав листя,
    Розсипав зорі,
    Розсипав вірші.
    Іду – збираю:
    Кому – гербарій,
    Кому – намисто,
    Кому – сонети.
    І ти – зі мною,
    Мені шепочеш,
    Що треба краще,
    Що треба – більше.
    Такі осінні
    У тебе очі,
    Твоє волосся,
    І навіть светр.

    Як ліс цей вижух!
    Як златом взявся!
    У півтонах все,
    Все на півслові…
    Дерева, трави,
    Опале листя
    Туманом білим
    Із небом злиті.
    Все літо – в соснах,
    Все літо – в травах,
    В твоїх долонях,
    В очах медових.
    Час обтікає.
    Світанок диха.
    І на якому
    Ми зараз світі?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (3)


  17. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.12 20:20 ]
    ***
    Я до тебе озвусь джерельцем навесні,
    ти мене віднайдеш у кленовім листі,
    у долоні впаду зорепадом нічним,
    і проміннями сонця осяю твій дім.

    Ти мене пригадаєш у краплях дощу,
    я тобі принесу світанкову росу,
    візерунком змалюю любов на вікні,
    і в пташиних піснях пригадаюсь тобі...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (7)


  18. Людмила Калиновська - [ 2011.04.12 20:01 ]
    =Освідчення=
    …Ти надзвичайно лагідна і ніжна,
    мені з тобою хороше безмеж,
    а квітень-місяць, нібито сподвижник
    дарує щастя і потрійний фреш

    …з повітря й сонця, з лагідного вітру,
    який торкає скроні і літа…
    Моя весна, мов прикінцеві титри,
    ще за якими мариться мета…

    Люблю, ненавиджу, страждаю разом,
    І разом із дощем гублю сльозу…
    Яка краса! Яка щаслива казка!
    Я нею ще живу в таку грозу…

    « –…Ти надзвичайно лагідна і ніжна. –
    Мені прошепотіли небеса. –
    Хай береже тебе Господь і ближній…»
    Скажу в одвіт: – Хай береже краса…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (15)


  19. Анна Данканич - [ 2011.04.12 19:13 ]
    Криза
    По вінця сльозами наповнюю келих -
    рятуюся знову від дум невеселих,
    як вчора.
    Не вмію мовчати, кричу опівночі,
    утримую серце: найбільше не хочу
    повтору.
    Під оплески обраних гинуть мільйони.
    Настала епоха вітрів заборони
    на ймення
    "Кінець милосердя". Ховаються люди,
    мов равлики в мушлі. Як тихо усюди...
    Натхнення
    над ліжком у мене пером павичевим:
    забула про все головне і суттєве
    в цій зливі.
    По колу: "сама п'ю, сама наливаю",
    сама як примара - примару кохаю.
    Щаслива...
    То ось де моя недосяжна вершина!
    Прощаюся поглядом докору в спину...
    Я знаю,
    що євро віднині - найкраща валюта.
    Обмеженість плаче, до стелі прикута.
    Немає
    насправді нещасним на що нарікати -
    бо хто я така, щоб його ревнувати?
    Галузки
    надії силкуються видати квіти,
    та чашу майбутнього владно розбито
    на друзки.


    2010


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (1)


  20. Михайло Десна - [ 2011.04.12 18:26 ]
    За Щучим клопотанням, Патари вболіванням...
    Сьогодні знов у хлопців танці,
    сьогодні - щоб без втрат!
    Або сидить "Шахтар" на "банці",
    або... не для дівчат.
    Увечері на стадіоні
    належить в Донецьку зіграть.
    Пропущених п'ять "Барселоні" -
    у відповідь п'ять відквитать!

    Сьогодні знов Патара в "полі"
    чекає на голи...
    Або "Шахтар" заб'є доволі,
    або... її не зли!
    Увечері на стадіоні
    належить в Донецьку зіграть.
    Пропущених п'ять "Барселоні" -
    у відповідь п'ять відквитать!

    12.04.2011 "Сльозогінний сік березових віників"


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (25)


  21. Іван Потьомкін - [ 2011.04.12 18:37 ]
    І все частіш спада на думку Богу

    Як янголи тримаються ще там, у горніх висях,
    Бо ж глупота людська сяга все вище й вище?
    Мабуть, бояться вже на Землю сходить,
    Принишкли біля Всевишнього господи.
    Уже й самі розказують, мов казку,
    Як їм хотілось аж до сказу
    В ніч солов’їну десь біля перелазу
    До ранку цілуватися з дівчатами земними,
    Синів-богатирів заводити із ними .
    Наче у безвість ті часи гунули,
    Безжурнії часи, біблійнопроминулі.
    Щоправда, і тоді була тривога,
    Як одчайдухам закортіло зрівнятися із Богом.
    Всевишньому вдалось ті задуми порушить:
    Летіли вавілонці з високості, наче груші,
    І розбивалася на друзки мрія навісна,
    А з нею й мова на той час одна .
    Були ті будівничі, як діти, ще такі наївні,
    Не думали про братовбивчі війни.
    Трималися усі на видноті...
    А от нащадки їхні вже не ті:
    Позалізали кожен в свою нору
    І атом перековують на горе.
    І все частіш спада на думку Богу -
    Зробить реальністю і Гога, і Магога.
    ------------
    «І побачили Божі сини людських дочок, що вродливі вони, і взяли собі жінок із усіх, яких вибрали... І вони їм народжували,- то були силачі, що славні од віку». Книга Буття. 6:2, 4.
    «І промовив Господь: «Один це народ, і мова одна для всіх них, а це ось початок їх праці. Не буде тепер нічого для них неможливого, що вони замишляли чинити. Тож зійдімо і змішаймо там їхні мови, щоб не розуміли вони мови один одного. І розпорошив їх звідти Господь по поверхні всієї землі,- і вони перестали будувати те місто». Книга Буття. 11:6-9.





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  22. Вітер Ночі - [ 2011.04.12 17:28 ]
    Сайтівські витребеньки... 3
    *
    ...І я пірнаю -
    Ухххххххх! -
    Яка незграбна!
    Світанок.
    На роботу.
    Ти все спиш?!
    *
    Грен.
    Берег моря.
    Сонце.
    Вітер.
    Прозорість сукні.
    Зваба.
    Ніч.
    *
    І в захваті вІршем жбурляю в віконце
    Застиглий в очах монітор.
    Хапаю сачок. Я - метелик! До сонця!
    До біса цей клятий курсор!
    *
    Я вже мокрий, а ти не йдеш,
    Знов викручую всю білизну.
    Може, праску хоч принесеш
    І віна, і цілунок ніжний!
    *
    Я теж повертатися снігом у небо не вмію.
    І знов за собою тебе лиш одну понесу.
    Не в серці, а десь посередині кволю і млію.
    Моя Самарянко! Тебе від жаги задушу!
    *
    Панянки наші котяться бетоном.
    Кісток, напевне, зовсім не збереш.
    Що ж до котів, то - повесні, сезонно.
    Буває й гірше. Вижив врешті-решт...
    *
    Абсент ховаю під подушку.
    Вночі ж розкоркувати - кайф!
    Та жах!- проспав, но где же кружка!?
    Під три чорти летить о, ЛАЙФ!
    *
    Я - незнайомим мужчиною в губи.
    Знаю напам*ять твої пустелі.
    Знову читаю тебе до згуби.
    Мрія поета - жіночі скелі...!)))



    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (12)


  23. Василь Галас - [ 2011.04.12 17:02 ]
    З ПРИВОДУ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО ДОХОДИ ГАННИ ГЕРМАН ЗА 2010 РІК
    (з почутого дитячого)

    "Декларує тьотя Ганя
    Герман зарплатню.
    І двохсот немає тисяч...
    Байку цю не сню.
    Офіційно - ні скоринки
    зверху, ані-ні:
    гаманець не бачив грошей -
    окрім зарплатні.
    Розуміти як матрону?
    Загадка. Ато.

    Натщесерце біля трону
    не служив ніхто.
    Чарівниця тьотя Ганя
    неабияка:
    в декларації -
    годинник
    у її синка..."

    Квітень 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  24. Марина Конопацька - [ 2011.04.12 15:13 ]
    ********
    Відпускаю тебе я до осені,
    Відпускаю тепер, на весні.
    Всі слова розчинилися в просторі
    І не чути у вухах пісні.

    Розкажи де межа у кохання,
    Я назад відправляю листи.
    І звучить ніби все на прощання,
    Хтось шепоче мені - відпусти.

    Я вигадую щирі образи,
    Схаменуся, поїду крізь ніч.
    Вип"ю келих мартіні й одразу,
    Розчинюся між сотні облич.

    І сьогодні мені не співається
    І страшенно болить голова.
    Та невже усі мрії збуваються,
    Всі до краплі, до самого дна?

    Ніби, в ліжку забракло сміливості,
    Я уголос лічила слова.
    Вип"ю пару пігулок цнотливості
    І забуде про біль голова.

    І чи варто Сезана любити,
    Все читати на ніч про Дега?
    Без упину про щось говорити...
    Я так хочу побути одна...

    І погода сьогодні не радує,
    Я ж тебе відпускала не раз.
    Хто таке без іронії згадує,
    Із очима-ну геть без образ!?

    Все! Стомилася, вистачить! Basta!
    І нічого, повір, не болить.
    Надобраніч! Життя, ти прекрасне!
    Відпускаю та буду любить.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати:


  25. Нико Ширяев - [ 2011.04.12 14:32 ]
    Контрабандисты
    Какое сердце не умрёт от ласки
    И не отложит все свои дела?
    Ты смешиваешь трепетные краски?
    Ты говоришь - прекрасны зеркала?

    А мёртвым утром - ну куда я денусь?
    Лишь ввечеру тепло идёт от стен.
    Всё в мире повторяется - но верность
    Готова мне доказывать Кармен!

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  26. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.12 14:59 ]
    ***
    В мене за душею – сонця копійчина,
    щастя оберемок, пісня солов’їна,
    вітер бистрокрилий, неба синь блакитна,
    золоте колосся, лісу оксамити.

    Все моє багатство – твоє серце щире,
    посмішка відкрита, що мені так мила,
    ніжність і терпіння, очі твої сині
    Це усе, що маю. Я багата нині!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (8)


  27. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.12 14:38 ]
    Ніколи
    ніколи нікого ніхто не покине,
    бо серце навіки без правил і меж.
    самотня свобода... минають хвилини:
    і що нам робити - не знаю. ти теж.
    ти - теж за стіною, зачинені вікна:
    цей світ не омити палкими слізьми.
    байдужа формальність... а я все не звикну:
    сучасне життя - без душі, без вини.
    муровано стіни: ховаються люди.
    мій голос розбився на тисячі сліз...
    я більше не плачу - цього вже не буде -
    неплакане горе нанижу навскіс
    на нитку розлуки, німого чекання,
    на час, що без тебе, на вісь забуття.
    у серці любов заколишу востаннє -
    отак помирає надія моя.
    далекий мій, близький... я думкою лину,
    і тихо-тихенько співаю про нас...
    ніколи нікого ніхто не покине:
    світанок єднає цю відстань і час.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  28. Віктор Кучерук - [ 2011.04.12 09:55 ]
    Крізь самоту мою щоденну...
    Крізь самоту мою щоденну
    Уяви світле джерело
    Струмочком радісним натхнення
    З душі на волю потекло.
    Тому на гілочці бузковій
    У квітні бачу сизий цвіт,
    І жінки погляд загадковий
    Із – за сусідових воріт.
    Зелені трави непом’яті
    Мені чомусь у напівтьмі
    Під ноги стеляться в кімнаті
    В години творчості самі.
    Уже сидіть немає стриму
    Із дня у день на самоті, -
    І наяву ловити риму
    Біжу у будні золоті.

    10.04.11.


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (4)


  29. Оксана Романів - [ 2011.04.12 01:06 ]
    і ще один раз...
    Ти навіть не озирнешся, навіть не скажеш що
    я перестала жити на висоті твого неба
    міряти наші відстані через заплакане скло
    а нам так багато треба

    Я присягала Богові, віддавала життя у борг
    я лікувала крила кров"ю і алкоголем
    І на клятому колі відчаю усе іде на повтор
    і пробиває душу хронічним стиснутим болем

    А що тут скажеш, що тут перегорнеш?
    Прийняти усе, як є - це більше, ніж відпустити.
    Я дивлюся високо-високо, і бачу як ти ідеш,
    щоб не вернутись сюди ніколи...
    А ще, щоб мене простити...


    Рейтинги: Народний -- (5.41) | "Майстерень" -- (5.34)
    Коментарі: (2)


  30. Загублений Брамник - [ 2011.04.12 01:37 ]
    Попіл
    В таку погоду можна лиш курить,
    курити в тягу, пити і курити,
    смалити чад, вдихати і душити,
    себе вбивати й не хотіти жить...


    Солодкий образ, мрія нездоланна
    вся вийде з тіла разом з каяттям,
    живу брудна, обляпана життям,
    а вік тому була я бездоганна...

    То все брехня...ті мрії, мари, небо,
    Душі обгарки, попіл і зола..
    залишилась страждати я одна,
    Нема його!Не буде і не треба!


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  31. Вікторія Осташ - [ 2011.04.12 00:23 ]
    Литдибри
    …підвищувала jcdsne – освіту себто
    гуляла «дебрями» інтернету вільно
    щоденників не писала – лише «литдибри»
    зберігала «інкогніто» rjywtgne – концепту

    а вони все стежили – закривались руками мовчки
    але дивилися – на екран – невідривно
    чоловічки у сірому – cnbkmys – стильні
    - не шукайте, шановні – у хліві квочки!



    Рейтинги: Народний -- (5.92) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (4)


  32. Загублений Брамник - [ 2011.04.12 00:53 ]
    Розірваніі зап'ястки
    плекаю низкою дощі в душі...
    рощу так стверджено образу,
    так низько падаю щоразу,
    шукаючи спасіння у виші

    проламане любов'ю передсердя,
    стукоче камінь за ребром!
    пробитий мозок наскрізно пером,
    й зап"ясток рву-лютую зпересердя!

    то все не Я - проекції та тіні...
    втікаю знову в любе забуття,
    цікавий сон, лише ілюзія життя,
    зап'ясток - мій, а інше - миготіння...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (1)


  33. Іван Гентош - [ 2011.04.11 23:13 ]
    пародія « НЕГОЖЕ! »


    Пародія

    Не дивись, що в мене сивина,
    Я прийшов до тебе – ти не чула…
    Пильно озираюсь – ти одна?
    Ти сама під покривалом чхнула?

    Ліжко, очевидно, не окоп,
    Друзі ми, надіюся , не сплутав?
    Туго мúслю (чи не остолоп) –
    Що ти там несеш про різні пута?

    Дúвлюсь в тебе – бачу далечінь,
    Неворóжу наче, ніжну, голу…
    Стільки часу думаю про інь –
    Серце скаче – хоче валідолу.

    Все переплелося – верх і низ…
    Треба, мила, дочекати днини,
    Нині не спроможуся ”на біс”,
    Недоступні голому глибини…

    Береги, низини, світла даль…
    Не дивись на мене так вороже.
    Я пустився берега, на жаль,
    А кінця пускатися негоже!


    11.04.2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" -- (5.79)
    Коментарі: (41)


  34. Тетяна Роса - [ 2011.04.11 23:35 ]
    Субординаційне :))
    Тихонько, мой ангел, тише,
    не мни себя, милый, богом.
    Всегда будет тот, кто выше,
    не стоит рыть землю рогом.

    Ну что ты? Ужели гаже
    любой, кто пониже рангом?
    Ведь в лидеры рвутся, даже
    Родившись орангутангом…

    Красуется шар воздушный,
    гордится надутым ликом,
    но право же, это скучно:
    ведь кончится дело пшиком.

    О сущности скарабея
    не скажешь, что это мило,
    но святостью душу греет
    он древним народам Нила.

    Зачем так стремиться, чтобы
    боднуть кого-либо рогом?
    Всё ж краше, когда без злобы
    дела будут нам итогом.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  35. Леонід Казарін - [ 2011.04.11 22:34 ]
    Я в этом городе живу
    Ты приезжай порой чудесной,
    Когда сады стоят в цвету
    Когда черешни, как невесты,
    Оденут белую фату.
    Весёлых птиц разноголосье
    Озвучит небо вдоль дорог,
    Хлебов зелёные колосья
    Погладит нежный ветерок.
    Всю прелесть города степного
    Ты здесь увидишь наяву.
    Ты можешь верить мне на слово:
    Я в этом городе живу.
    Да, есть ещё на свете люди,
    Что терпеливо ждут и ждут –
    Им счастье вынесут на блюде
    И персонально подадут.
    Ты приезжай, мы ждать не можем.
    Иссякнет времени запас.
    С годами ценится дороже
    И каждый день, и каждый час.
    Ты к краскам города родного
    Добавишь взора синеву.
    Ты можешь верить мне на слово:
    Я в этом городе живу.
    Карьеры впереди и сзади,
    Да гладь залива в стороне.
    Тебе дорожный указатель
    Укажет верный путь ко мне.
    И город, душу открывая,
    Зажжёт зелёный свет живой.
    Здесь наша слава трудовая
    Со славой дружит боевой.
    Мой город ждёт тебя, и снова
    Зовёт к себе, как я зову.
    Ты можешь верить мне на слово:
    Я в этом городе живу.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (1)


  36. Єва Комарик - [ 2011.04.11 22:34 ]
    Нездійсненне...
    Душі,що гаснуть вже третю добу.
    Я - одна з них. Решту світ вже забув.
    Світ їх давно вже на собі не бачив...
    Я час від часу за ними ще плачу.

    Бються об скло металеві дзьоби
    Моїх бажань, нездійсненних "якби".
    Корчаться, тліють і гаснуть красиво,
    Часом фарбоване піря на сиво.

    Я так давно у собі їх закрила.
    Я їх боюсь. Невідома та сила...
    Світлі, красиві - й скаженії! - крила.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.19)
    Коментарі: (3)


  37. Володимир Сірий - [ 2011.04.11 22:13 ]
    Композиція небес
    Розтовкла кувалда чорна
    Злотний вічності горіх,
    Річ печальну на валторні
    Грає вітер ста доріг.

    В теплім закутку оселі
    Твори граються життя,
    Скрип звучить віолончелі
    В такт жаги серцебиття.

    Плине долами сюїта, -
    Вика, жито і ячмінь,
    Підпирає пруг трембіти
    Гук з прадавніх поколінь.

    Тополині тіні п’яні –
    Предків радощі й жалі.
    Грають зорі на баяні
    Мерехтливої у млі.

    Світломузика у травах,
    Композиція небес,
    Таємнича музи слава,
    Партитура і оркестр.


    11.04.11.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (10)


  38. Оксанка Вовканич - [ 2011.04.11 22:53 ]
    ***
    Я йду одна на зустріч смерті.
    (Не відчуваю своїх ніг).
    Я йду одна, бо всі вже мертві.
    Та мій, чогось, ще теплий слід.



    Рейтинги: Народний -- (5.23) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (13)


  39. Оксана Пухонська - [ 2011.04.11 20:54 ]
    * * *
    Скальпелем ночі по венах світла –
    І все…
    І життя вдалося…
    До Дніпра зорі летять на мітлах…
    Такі беззмістовно босі
    Вулиці
    Йдуть в безавтомобілля
    Стогоном тиші…
    З того
    Світу, що шепотом білим-білим
    Молиться чорному богу…
    І на ілюзіях битий відблиск
    Трощить ліхтарну втому…
    Він би кричав,
    О, він…
    він би… він би…
    Навіть сміявся…
    Стогін –
    Музика крові в зап’ястях винних.
    Плачеш?
    А чи почують?
    Дощ поміж зорями…
    Правда?
    Дивно…
    Скальпелем ночі… всує…


    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.49) | "Майстерень" -- (5.49)
    Коментарі: (1)


  40. Олександр Григоренко - [ 2011.04.11 19:41 ]
    Танец живой любви
    Весна идет - весне дорогу.
    Думаем мы: "Чтобы такого
    Нам сотворить-учудить по весне
    Ради самого прекрастного чувства на свете?
    Милостей от природы не ждем
    -Сами, сами их создаем.
    Словно птицы, поют сердца,
    Души замерли - предчувствие полета...
    Вечер, свидание, и конечно свечи:
    Настоящий огонь живой любви!
    Как две свечи-две души
    В танец богов искуством сознательной любви.
    Взаимопонимание - вот она гармония.
    Невесть откуда крылья появляются.
    И души по сияющим небесам
    В полет незабвенной любви, воспарив, отправляются.
    Любовь! Вечно юная, как сама весна.
    2011г.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  41. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.11 18:32 ]
    Геометрія
    квадрата чотири кути:
    в якому тебе віднайти?
    трапеції гідна основа:
    коли ми побачимось знову?
    а що тоді єдності стала?
    на тебе я стільки чекала!
    тримай же міцніше за руки! -
    я знаю фігури розлуки...
    "бувай... і на мене не сердься"
    трикутник уп’явся у серце.
    і разом усе відхололо:
    між нами - роз’єднане коло.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  42. Вадя Ротор - [ 2011.04.11 14:19 ]
    Лорелея
    Сам не знаю, чом сумно мені,
    Як згадаю я давнюю казку.
    І не сходить останні три дні
    Із лиця мого трауру маска.

    Рейн невтомно хвилі жене,
    Навкруг тихо, уже вечоріє;
    І над річкою сонце ясне
    Усе слабше і світить, і гріє.

    Онде, високо там на горі
    Гарна дівчина злотоволоса.
    Лорелея то. В світлі зорі
    Золотим гребінцем чеше коси.

    Блищить ручка цього гребінця,
    Сумну пісню дівчина заводить.
    Унизу молодого гребця
    Спів сирени із розуму зводить.

    Той весляр у малому човні
    Задивився на дівчини вроду.
    Він не скель пильнував, зовсім ні,
    Не зважав на бурхливую воду.

    От у вир скаженющий його
    Разом з човником вмить затягнуло...
    З допомогою співу свого
    Лорелея гребця підманула.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.25) | "Майстерень" 5.25 (5.25)
    Прокоментувати: | ""


  43. Олена Ткачук - [ 2011.04.11 14:50 ]
    ***
    Сучасні пустельники мешкають у мегаполісах.
    Нині печери не в моді і келії – теж.
    Нині не конче ставати волаючим голосом –
    Далі своєї самотності й так не зайдеш.

    Сучасні пустельники їздять в метро та автівками,
    Каву смакують, а часом вино і коньяк.
    Що вам до того, що тужить душа за щедрівками?!
    Ще не розп’ята, розхристана пада навзнак…

    Наче у казці, між велетнями-хмарочосами.
    І поспішаємо, й завжди запізно чомусь.
    Мо’, й не завадить побути волаючим голосом?
    Спробуй гукнути.
    Почую тебе.
    Озовусь.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (7)


  44. Михайло Десна - [ 2011.04.11 14:39 ]
    50-річчя тріумфу
    Хто перший, той перший:
    у пам'яті він.
    Він все перевершив,
    і в космосі вперше -
    сто вісім з е м н и х хвилин!

    Галактики часу
    здригнулись від змін.
    Усе і одразу.
    Уведено фазу -
    с т о в і с і м земних хвилин!

    Дванадцяте квітня.
    Початок світлин.
    Людина привітна
    і слава всесвітня -
    с т о
    в і с і м
    з е м н и х
    х в и л и н !

    11.04.2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.48) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (1)


  45. Мирослава Мельничук - [ 2011.04.11 13:30 ]
    Відчуття
    Здалося невагомим власне тіло,
    коли горіли тихі вечори
    кленовими багряними свічками.
    Кричали у блакиті журавлі.
    Коріння всохле спало у землі.
    Не стало і любові поміж нами.
    Нічого не тримало - догори
    повітряною кулькою летіла.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (2)


  46. Анна Данканич - [ 2011.04.11 11:43 ]
    Remember
    "Remember" - в пітьмі ворухнулись вуста.
    І голос твій, схожий на дощ із безодні,
    прошив у ту ж мить всі безсонні міста,
    що вже захлинались двоокисом водню.

    Під стелею важко хитався кришталь.
    Червоні завіси ковтали всі звуки.
    Світились крізь дим, мов крізь сиву вуаль,
    твої безпорадно опущені руки.

    Штрихом досконалості - grain de beauté.
    Слова такі чисті, а суть - така грішна.
    Якщо в твоїм серці ще є щось святе -
    прошу, не з'являйся: убий мене ніжно.


    липень 2009


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (11)


  47. Валерій Хмельницький - [ 2011.04.11 10:14 ]
    Де краще? (літературна пародія)
    В місті ледь не вхопив мене грець -
    Біди всякі, бацили вчепились.
    Чимчикую за місто – на милість
    Я природі здаюсь. Навпростець

    Так ходив би й ходив тут щодня...
    На чарівнім природи роздоллі
    Крізь поля я простую поволі -
    Навіть тінь десь блука навмання...

    Тут маленьке теля язиком
    Позлиза́ло із мене напа́сті...
    Тут пернаті вітаються: «Здрасті!»
    Й пригощає коза молоком…

    Чом я досі у місті?.. Та ні,
    У селі позостанусь навіки -
    І душі я поповню засіки
    На гнідому у крапку коні.

    Та й за вила візьмусь, за косу
    І вставатиму вранці о п'ятій...
    Я забуду про місто те кляте,
    Убираючи в себе красу.

    Не тужитиму зовсім в селі:
    Буряки посаджу на городі
    І дивитимусь, як журавлі
    Відлітають. Колись, при нагоді,

    Заготовлю на зиму дрівець,
    Кожушину куплю у сільмазі,
    Заведу, мо', й отару овець...
    Як чудово в природі оазі!

    Хоч міситиму тут чобітьми
    По коліна грязюку весною -
    Та скрипітиме сніг під саньми
    І сідло на коні піді мною.

    Хай узимку по пояс той сніг
    Прокидатиму аж до знемоги,
    Та зате не писатиму книг
    І забуду про сайти і блоги...

    Хай невесело стане і тут -
    Не заграю на кобзі в оркестрі...
    Не просіть, не вернуся... Зер гут!
    Прощавай, рідне місто. Маестро.


    11.04.2011


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (25) | "http://maysterni.com/publication.php?id=60892"


  48. Наталія Буняк - [ 2011.04.11 03:55 ]
    Розгубились думки

    Розгубились думки в буревійному темпі ,
    Розлетілися й сіли в безлисті кущі,
    Проростають бадиллям яложених штемпів
    І чекають горіння моєї душі.

    Я шукаю себе . Як розбити каміння,
    Що закрили стіною мої почуття?
    Як же знову скресати іскрою горіння,
    Відродити із попелу давнє життя

    Запалає вогонь, коли думка воскресне,
    Багрянистим струмком полетить в небеса,
    Розіб’ється стіна і з під попелу чесне-
    Рідне слово дзюрчатиме. Божа роса.



    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  49. Наталія Буняк - [ 2011.04.11 02:28 ]
    Життя за вікном
    ( Буковинській поетессі, Анні Дущак, присвячую)

    Завісилось життя на гілці вишні,
    Вдихало цвіт рожевої весни,
    Вірші родились у кімнатній тиші,
    І паростком тягнулись по вікні.

    Минали дні, просились вийти в поле,
    Туди, де буйно квіти розцвіли,
    В цих пахощах живилось тіло кволе,
    Простались крила, неслися в світи.

    Бо тільки в снах вона могла ходити,
    У мріях розквітався квіт весни,
    І сну свого старалась не будити,
    А жити так, щоб бачив сон і ти.

    Ти місяцем ставав у нічну пору,
    Лишав зірки, і залітав в вікно
    І пригортав зів’яле тіло в болю,
    Та цілував розжарене чоло

    А вдень душа через вікно втікала
    Губилась у божественій красі,
    Вона себе калікою не звала,
    Була людина і жила так як й всі!

    Аня лишила приклад всім поетам,
    Як думкою розтоплювать сніги,
    Як квіти в полі волею садити,
    Творить життя, не гинути з нудьги.





    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.24)
    Прокоментувати:


  50. Павло Матюшко - [ 2011.04.11 02:16 ]
    Берега и Дали.
    Берега и Дали.
    Выси.
    Низи.
    Голая как баба глубина.
    Я к тебе пришел.
    Но не услышал...
    Разная у нас с тобою седина..
    Разный взгляд
    И разные оковы
    Я в тебя смотрю
    А ты в меня
    Словно мы не люди, а окопы
    Словно мы враги, а не друзья...
    Берега и Дали.
    Выси.
    Низи.
    Голая..
    Родная...
    До конца!!!!!


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (7)



  51. Сторінки: 1   ...   1184   1185   1186   1187   1188   1189   1190   1191   1192   ...   1829