ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Наталія Шульська - [ 2011.03.30 17:14 ]
    Весняне
    Коли ніч надщербить очі снами,
    Занявчить весна вербовими котами,
    Потечуть дахи гольфстримами під ноги...
    Укради мене з чужого блогу.
    Заховай під чубом свого сонця,
    Де немає міста в ополонці,
    І очей твоїх одні маршрути...
    Де стрибають зорі з парашутом
    Нашим віям прямо на рожен...
    Укради мене
    сьогодні
    зараз
    вже


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (3)


  2. Наталія Шульська - [ 2011.03.30 17:49 ]
    *******
    Признач мені побачення у сні,
    Коли відмолить північ отченаші…
    Давай у ніч, галопом на коні!
    Весь Луцьк у вікна теплі загнуздавши.
    Налає тихо сонний Дядько Стир,
    Бо з Любартом ведуть одвічну мову...
    Ліхтар останній втратить знову зір,
    Довіривши все місто тільки совам.
    І встане вулиця розкудлана й стара,
    Що в пелені ховала псів бродячих…
    А очі будуть нам за ліхтаря
    Серед дерев знеструмлено-незрячих
    Розстелиш небо, скажеш: «Йди сюди!»
    Ми будем вдвох у зорянім гаремі…
    А десь цвістимуть перший раз сади
    Врочисто так, немов над Віфлеємом.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.28) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (2)


  3. Чорнява Жінка - [ 2011.03.30 16:10 ]
    Ось нарешті і ти (Переклад з Л. Борозенцева)
    Ось нарешті і ти помітив:
    Наша осінь не йде – вповзає
    Саламандрою в хижі сіті
    Інтернетних лихих мозаїк.

    Осінь чатиться листопадом,
    Не словами кружляє – цвітом
    Із багряно-достиглим садом –
    Відставним приходським піїтом,

    Одяг палить, на шкіру схожий,
    І горлає, як Стєнька Разін,
    Про князівен, що в душі вхожі,
    І про іншу хмільну заразу.

    Човен-листя гойдає снами,
    І зникають князівни в тіні,
    Тільки скринька живе листами
    В нескінченній журбі осінній.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (37)


  4. Олег Доля - [ 2011.03.30 15:30 ]
    Соромно перед собою.
    Вона була цілована не мною,
    Побачила всі грані молодою,
    Що принципом потрощені були.

    Натурниця змальована поетом,
    За гроші потривожила секрети,
    А я на це дивився і молив...

    Без пам"яті палив я сиві згадки,
    Сльозами повиплакував задатки
    Коханню, та чи варто це, чи ні?

    Вона була цілована не мною,
    Втікавши геть,дорогою крутою,
    Дивився собі в очі й червонів...



    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (41)


  5. Нико Ширяев - [ 2011.03.30 15:24 ]
    Под ветром

    Все мы - человеки, и все мы - в плену событий.
    Ей нужен мотив. Впрочем, нужен ли ей мотив?
    Успеет понять - нецелованной ей не выйти.
    Успеет сказать - обязателен презерватив.

    О, эта родная природе самой фигура.
    Хэйё! - Эволюцией в муках рождённый зад.
    И раз не монашенка, значит, раба лямура.
    И руки по ней то вжимаются, то скользят.

    Влечением ей предназначена поза-ретро.
    Быть может, весь этот порыв - только ей одной.
    И ей предлагается выдержать силу ветра,
    Когда она развернётся к нему спиной.

    2011


    Рейтинги: Народний -- (5.47) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (3)


  6. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.30 13:13 ]
    Зцілення
    не бійся: ти нічого не відчуєш -
    я скальпелем відріжу пуповину.
    п’явками виссе кров моя байдужість...
    здавалось, хвора - я: а ти - нездужав.
    у чім тепер знайду твою провину?
    одним лиш словом ти мене рятуєш...

    не бійся з рук моїх мікстуру пити -
    сльозам наплаканим дано зцілити душу:
    настоянка самотності й печалі...
    я знов лечу униз по вертикалі,
    сміюся вголос, бо щаслива бути мушу -
    тоді ми зможемо обоє жити...

    не плач, якщо колотиму голками -
    в холодне серце я твоє поцілю.
    тонкі надрізи віршами зроблю...
    ти виживеш, бо я тебе люблю.
    і це не страшно, що сама хворію -
    ім’я твоє гаптоване зірками...



    серпень 2008 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (18)


  7. В'ячеслав Романовський - [ 2011.03.30 12:05 ]
    ШЕЛЕСТІЛИ СЛОВА, МОВ ДОЩІ...
    Шелестіли слова, мов дощі,-
    Ніжність нас одняла у тривог.
    І спокійно було на душі,
    І так гарно було нам удвох.

    Погубились буденні ланці,
    Піднімало крило до небес.
    І богів золоті куманці
    Розливали розпахчений без.

    Смакувало зелене вино,
    І пірналось у вирій надій.
    І було це сьогодні й давно,
    І лишиться в душі молодій.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (2)


  8. Любов Бенедишин - [ 2011.03.30 11:01 ]
    «Уявний» заклик

    Спинімось, уже добалакались! Годі, – дофантазувались!
    Ввірвалось екранне цунамі – у геть не екранний світ.
    …А треба ж було край безодні не гратись бездумно словами.
    І хвору, безглузду уяву – саму не пускати вбрід.

    Їй всюди – і темно, і страшно. Їй скрізь – під ногами хистко.
    Вона ж бо зайшла так далеко, що явно кудись не туди.
    І чи не її «молитвАми», – і збоченки, і мазохістки, –
    Японія аж похитнулась під шквалом лихої води.

    То, може, тепер схаменемось? А раптом це допоможе
    І Бог чергову катастрофу відмінить чи хоч відкладе? –
    Почнімо собі і планеті «пророчити» тільки хороше,
    Або – взагалі нічого, ніколи, нізащо, ніде…

    03.2011



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  9. Наталя Чепурко - [ 2011.03.30 09:27 ]
    Мій янгол
    Ти сумісний зі мною - мене це підносить!
    Я пірну з головою у вирій відносин.
    Стану тінню твоєю, твоєю примарою...
    Воїн світла із феєю - незбагненною парою!
    Дві життєві енергії ми з’єднаєм навіки,
    Щоб ніякі егрегори не зліпили повіки!
    І багаття і полум’я хай буяє довкола...
    Хай твоє і моє ім’я не згасне ніколи!
    Зорі стали над обрієм, місяць з сонцем зіткнувся!..
    Світ оманливим спокієм на орбіту "Земля" повернувся...

    2011 рік


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (5)


  10. Олеся Овчар - [ 2011.03.30 08:44 ]
    Ображений Лелик
    Лелик-метелик
    обрáзився трішки:
    Склалися крильця,
    похнюпились ріжки –
    Сів на гіллячці
    старенької липи,
    Тільки спідлоба
    нахмурено глипа.

    Щойно він мирно
    в садочку балакав
    Біля доріжки
    із квіткою маку.
    Раптом нізвідки
    взялося дівчисько -
    Над квіточками
    схилилося низько.

    Близько до крилець
    сплеснули долоні –
    Був би навіки
    лишився в полоні.
    Так, утікати –
    це справа нелéгка!
    Ще півгодини
    він пихкав і хекав.

    Добре – сховався
    у затишній кроні.
    Тут вже не буде
    такий безборонний.
    Ще й поговорить
    із липовим цвітом:
    Чом це бувають
    неввічливі діти?

    2011


    Рейтинги: Народний 6 (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (32)


  11. Ігор Рубцов - [ 2011.03.30 07:44 ]
    Чуєш?
    Чуєш, як серце любов'ю горить?!
    Літньої друзі зібрались пори.
    Файно було, як у рАю.
    Пам'ять тримає у повній красі
    ВІдгомін ваших усіх голосів,
    Радісним спОмином крає.

    Стане сутужно і зимно колись.
    Що ж! Не навІки, вважай, розійшлись,
    Будуть ще весни та літа..
    Проситься лист з монітору ПК*,-
    Клавіш торкається дружня рука.
    Як вас таких не любити?

    26.08.2009


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.46) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (21)


  12. Микола Шевченко - [ 2011.03.30 01:02 ]
    А на...
    А на макітрі – насиво…
    Страх, зим отам, нажбурляно!
    Ще кресне викрутасово
    одна…
    Згорнула своє прясиво,
    нетреб-макулятурляно,
    бо з човника зістрибує
    весна.
    Базікали фолікули
    смугастої –тримастої,
    чи ж дожене втікачку
    сажотрус?
    Плаксун, графіті-растровий,
    вночі під`їздом шястає.
    Здається Вася, пранця йому
    в вус!..
    ...Зеленого схотілося…
    Борщу а чи довколішшя?
    По вінечка-вінки аби обох!
    Любилося і їлося,
    ось-ось вже пурхне пролішшя…
    Втреновуй вух, ай, скорше
    буде «тьох»…

    30.03.2011




    Рейтинги: Народний -- (5.35) | "Майстерень" -- (5.28)
    Коментарі: (4)


  13. Сергей Селезнёв - [ 2011.03.30 00:37 ]
    Я нарисую любовь
    1
    Я нарисую весну, я нарисую цветы,
    Я нарисую мечту невиданной красоты.
    Я нарисую закат, я нарисую рассвет,
    Я нарисую тебя и глаз твоих силуэт.
    Припев:
    Я нарисую любовь, я нарисую сирень,
    Я нарисую её и буду счастлив я с ней,
    Я нарисую любовь, я нарисую мечту.
    Я нарисую любовь, ведь только ей я живу.
    2
    Твои прекрасны глаза, твоё красиво лицо,
    Ведь я рисую тебя и в моём сердце тепло.
    Я нарисую ещё немного рыбок морских,
    Любовь ударной волной сердце моё поразит.
    Припев тот же.
    3
    Как нереален твой взгляд, как нереален твой след,
    Ведь я рисую лишь то, чего в реальности нет.
    Я нарисую любовь и я её оживлю.
    Я нарисую любовь, всю жизнь я с ней проживу.
    Припев тот же.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  14. Анна Данканич - [ 2011.03.29 23:47 ]
    Несказане
    Я не янгол: я просто боюся доріг.
    Тож нехай не дивують тебе мої крила.
    Я з тих білих ворон, що відлякують всіх -
    навіть тінь відкидаю приречено-білу.

    квітень 2009


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (5)


  15. Дарина Березіна - [ 2011.03.29 22:15 ]
    ***

    Ми з тобою пропащі, мій янголе. Так повелося.
    Нам на двох – пів душі і засніжене сумом волосся.
    Райських яблук оскома і втома, як вершник на карку,
    Пів цілунку, пів долі, пів чашки гіркої заварки...
    Нам не часто щастить – не дарма, як подумати краще.
    Ми з тобою пропащі, мій янголе, зовсім пропащі...
    Ми не вміємо бити у спину й брехати у вічі,
    І для нас кожен день – тільки бій невблаганний і вічний.
    Ми блукальці одвіку. Ми гнані завжди й звідусюди.
    Нам лишилися вірші. І прагнення кави і чуда.
    Розтривожена пам’ять і сни, божевільно-крилаті,
    Боленосність любові. І присмак отрути по страті...

    ...А із наших зіниць проростають триперстями квіти...
    Ми пропали з тобою зі світу. І світ не помітив.

    2009


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (12)


  16. Віктор Ох - [ 2011.03.29 22:33 ]
    ТАКА ХОЛОДНА ВИДАЛАСЬ ЗИМА


    Така холодна видалась зима.
    По селах мерзнуть дідусІ старенькі.
    СкінчИлись заготовлені дровА.
    Горять бібліотеки чималЕнькі.
    Один дідусь збирав усе життя
    свою бібліотеку – скарб духовний –
    розкішні передплатні видання,
    найкращих авторІв зібрАння повні.
    Ех, старість! Бідність!
    Але треба їсти,
    вугілля треба, дров… і крапель в очі.
    Та на базарах і у лАвках букіністів
    й за півціни книжок ніхто не хоче.
    То ж кидає книжки свої у піч –
    обігріває захололу хату.
    В таку морозну довгу зимню ніч
    книжОк доводиться палИть багато.
    Горять бібліотеки чималЕнькі.
    СкінчИлись заготовлені дровА.
    По селах мерзнуть дідусІ старенькі.
    Така холодна видалась зима.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.43)
    Коментарі: (4)


  17. Назар Назаров - [ 2011.03.29 21:02 ]
    За двойко руж
    Збирала дівчина квітки і рвала повні ружі,
    сердечні таїни свої проказувала тихо.
    Аж тут повз неї проїздить та й сам ясний царевич,
    і просить в неї ружі дві – вона ж дає чотири.
    А мати все угледіла зі свого віконця:

    – Ах ти безпутна, ах ти шльондра, сяка-така, безстидна!
    Не постидалась, дочко, ти каблучку ще й узяти.
    Дванадцять в тебе є братів та ще й сестриць сімнадцять,
    твій наречений верне із далекої дороги –
    усе їм розкажу й побачиш, що тобі учинять!

    Братів дванадцять ізійшлось, та ще сестриць сімнадцять,
    виходить матінка до них і про все їм каже.
    Сестриці і брати разом, і батечко, і мати –
    усі гуртом катують дівку кіллям із заліза,
    мов нежива уже лежить, конає на осонні.
    Тоді отець її пита і матінка їй каже:
    – Конаєш, доню. В що тебе до смерті убирати?
    В одежу вовняну, пістряву, чи хочеш – в оксамитну?
    Чи в ту зелену, що її тобі привіз був Янніс?

    – Ні в вовняну, ані в пістряву, ані в оксамитну,
    ані в зелену, що її мені привіз був Янніс.
    Я хочу, щоб мене ви цій кривавій поховали.
    Нехай про те царевич зна і грецькая земля вся,
    що за двойко руж на смерть замучили мене ви.


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (2)


  18. Юрій Лазірко - [ 2011.03.29 21:33 ]
    Просто неба нагота
    1.
    Просто неба нагота,
    просто неба благо так.
    Благо так – нема куди
    йти дощу. Не до води
    доведи його – до сліз,
    аби він у серце вріс
    і наніс мені тривог,
    ваготи в моє єство.

    2.
    Хай позакипає ртуть,
    янголи себе скубуть
    і сідає їхній скуб –
    там, де рай у пеклі губ
    зрубано. Пішов на пал
    у грудневих барвах ‘па’.

    3.
    Сльози – грудочкою сіль,
    хто вас розкидав на сніг
    і пропалював у сні
    ‘так’ утраченій весні?
    Ось вона – пробила як –
    ближче ‘ти’ і глибше ‘я’,
    краще слів, влучніше стріл.

    4.
    Вен моїх здичілий Ніл
    вибився, тече і тче –
    тінь від сонця на плече,
    інь із янь. Де низзю – вись –
    хрестиком – моє ‘колись’,
    маками – нитки й моря.

    5.
    В подиху світи згорять –
    стане вітру на порив.
    Скільки ніжності в кори.
    Серцевини не чіпай,
    це беріз плакучий рай.
    Рік у них кільцем пройшов,
    вістрям виплакалась кров
    і з-емалювався день.

    6.
    Замалюю в серці те,
    що з молитвою не йде,
    що питає не мене –
    як наструнчити мій нерв,
    як зодіти в гіркоту
    просто-неба-наготу.

    29 Березня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.67) | "Майстерень" -- (5.76)
    Коментарі: (24)


  19. Саша Крав - [ 2011.03.29 21:00 ]
    Берегиня
    . Чому?
    чому такі сумні вірші в думках твоїх витають?
    Чому?
    чому такі рядки палкі уста твої торкають?
    Ти Жінка!
    Так! Ти- щастя, радість й горе,
    тендітна, ніжна й нерушима світова опора!
    Сирена, німфа, муза й амазонка –
    Це все є Ти –
    жона, кохана, мати й донька...
    Тяжке життя Твоє й палке,
    але і буднями жарке
    од вічно вогнища Буття
    що Ти підтримуєш в умах!!!
    Отож,
    відкинь сумні думки,
    бо Ти- Життя, і Світ є Ти,
    і попри всі людські страхи
    бажаю - Сонцю - розцвісти!!!
    07.2010.


    Рейтинги: Народний -- (5.31) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  20. Володимир Сірий - [ 2011.03.29 20:58 ]
    Переклад з С. Єсєніна

    Я положив до твого ліжка
    Квітки в журбі напівживій
    І пелюсток суха усмішка
    Струїла духа моїх мрій.

    Я нашептав моїм левкоям
    Про остигаючу любов
    І ти в оплакані покої
    Вже не приманюй мене знов.

    Ми смутним випоєні трунком,
    Для нас краси єдина мить,
    Та ти не зможеш поцілунком
    Уста холодні запалить.

    І хай читаю я у мріях:
    « Ти не кохав, тобі не жаль » ,
    Зате я краще розумію
    Твоїх чуттів палку печаль.

    29.03.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (22)


  21. Роман Дука - [ 2011.03.29 19:34 ]
    Люблю
    "Люблю" – скажу, чи промовчу?
    Чи покажу, або навчу
    Себе любити і мене…
    Життя прожити? Чи мине
    Воно як вітер у полях?
    Не знаю звідки той мій страх…

    Я у безодню наших снів
    Піду сьогодні. Мало слів,
    Щоб розказати хоч півсловом.
    Прошепотіти але мова
    Спинилась. Годі зайвих слів!
    Якщо сказати не зумів –
    Не треба й навіть пам’ятати,
    Просити небо щось там дати…

    Посеред тих моїх думок
    Вогонь затих, і на замок
    Своє я серце зачинив,
    Неначе дверці в твої сни.
    Ключі згубив я назавжди,
    І сам не знаю вже куди…
    Куди іти і що робити?
    Звести мости, чи знов палити?

    …Так довго думав і не знав я,
    Бо говорив або ж мовчав,
    Але усе, ти знаєш, зайве,
    Як головного не сказав.
    Тож годі з мене зайвих слів.
    Тепер я знаю, що зроблю:
    Про те, що так давно хотів
    Не промовчу. Скажу: "Люблю!"


    Роман Дука 2010г.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  22. Роман Дука - [ 2011.03.29 19:33 ]
    Бути чи не бути?
    Скрижать молекули довіри
    І слів натягнута струна.
    Цитую вічного Шекспіра,
    А за вікном не спить весна.
    Вона з усміхом споглядає
    На нас, п’янких рабів турбот,
    Що у своїх земних сараях
    Згортають в купку кілька нот.
    І ллється пісня по домівках.
    Щоденна пісня почуттів.
    Я на вчорашніх кіноплівках
    Недорахуюся років.
    І буду жити кожним ранком,
    Неначе вперше у житті.
    З’їдати пам'ять за сніданком,
    Добро шукаючи в смітті…

    Не ті давно уже закони,
    Не ті турботи і слова.
    Ми всі – заручники озону,
    Наш час не множиться на два.
    Та часто в вир кидають нас
    Чуттєві пута почуттів.
    Ну а коли приходить час –
    Нам бракне смілості і слів,
    Або спроможності забути,
    Який в мені таїться звір.
    Промовить «Бути чи не бути?»
    Очима осені Шекспір…

    Життя прожити, як то кажуть,
    Не поле пішки перейти.
    Нас по новинах не покажуть,
    Бо не нові ні я, ні ти.
    Оксюмороном почуттів
    Дощу в’їдається волога.
    Ти, кроком пройдених років,
    Пройдеш зі мною до порога.

    І знов довіра на ножі,
    І звук струни, що кане в небо, –
    Усе, що хочеш розкажи!
    Усе, що треба і не треба…

    КругОм кохання і зітхання,
    А я тобі, одній тобі
    Все задаю одне питання:
    «My sweet, to be
    or not to be..?».


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Яна Ляхович - [ 2011.03.29 19:04 ]
    Понтій Пілат
    Вдруге народжений Понтій Пілат
    себто з Христосом зустрівся...
    Корчив лице, підлаштовував мат,
    писано давньо - він кат!

    Але на Голгофу Ісуса не вів,
    та й на Хресті не повісив.
    Кров'ю омити святе не зумів,
    себе ж самотужки убив...

    Сотні пілатів - отруйних мужчин
    ноги по грунті волочать.
    В спадок від першого - слава і чин,
    але ж син Ісус був один...


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  24. Зоряна Ель - [ 2011.03.29 18:57 ]
    Відображення (за Шелом Сілверстейном)
    Із Пана_Дриґом_Догори,
    Що у воді стоїть,
    Сміюсь щоразу я, хоча
    Робити так не слід.
    Для світу іншого, мабуть,
    Чи міста,
    Чи пори,
    Він, як належиться, стоїть,
    Я ж – дриґом догори.


    Reflection

    Each time I see the Upside-Down Man
    Standing in the water,
    I look at him and start to laugh,
    Although I shouldn't oughtter.
    For maybe in another world
    Another time
    Another town,
    Maybe HE is right side up
    And I am upside down.


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (25)


  25. Ірина Незабудка - [ 2011.03.29 18:20 ]
    Податки
    Податки
    Я не раз від старших чула
    слово дивне – «податкова».
    А ще чула про податки,
    що це значить – невідомо.
    «Розкажи мені, будь ласка, -
    попросила я у мами, -
    що ж таке є, цей податок?
    Це цікаво мені знати».
    «Донечко, - мама промовила, -
    це серйозне дуже слово.
    Коли станеш ти доросла,
    то його почуєш знову.
    Зобов’язання серйозні
    кожен має у державі.
    Допомога громадянам -
    ось мета цієї справи.
    Вчасно сплачений податок –
    це сиріткам допомога,
    а також пенсіонерам
    хоч мала, та все ж підмога.
    А якщо матуся вдома
    догляда мале дитятко,
    тимчасово їй поможуть
    вчасно сплачені податки.
    А людина, що хворіє
    і не може працювати!
    Як не зробить це держава,
    хто про неї буде дбати?
    Ще – багато інших виплат
    (соціальні – вони звуться)
    багатьом допомагають
    і з податків всі беруться.
    Щоб надходили податки,
    є державна установа,
    що слідкує за порядком.
    Вона зветься – податкова».
    Ось тепер я зрозуміла,
    що це за цікаве слово,
    означають що «податки»,
    і що значить «податкова».
    Висновок зробить неважко,
    це не ребус, не загадка:
    щоб не було в вас нестатку,
    вчасно сплачуйте податки!


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  26. Юлія Гай - [ 2011.03.29 18:53 ]
    Сезон березового соку
    Наточили крові із берізок,
    У бідони і пляшки зливали.
    Цей, з минулої весни відрізок,
    Від болючих ран відпочивали

    Ці красуні з білою корою…
    Але кров у них вдалась на диво,
    Тому знов весняною порою
    Точить сік людина неквапливо.

    Ці природні чудодійні ліки
    Задарма в берізки звикли брати.
    Не одному сік добавив віку,
    Тож спасибі не забудь сказати.

    29.03.2011


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  27. Юрій Матевощук - [ 2011.03.29 17:11 ]
    Le vent le cri

    Lilith, так плакав вітер, коли ти мовчала,
    Сховавши погляд свій в глибокій далині.
    Нас знову розлучали всі вокзали
    Крізь шепіт й гордість сонних вітражів.
    І тихий щем важкої сталі
    Порушить кожен нерв, легкий мов літій,
    Пройме ці стіни, тугою роздавить,
    Тобою серце змусить знов боліти.
    Чекання скрапує в моїх іржавих ринвах,
    Судомить волю неозорих споглядань.
    Я ж клятий потяг в самоту не стримав,
    Коли він рушив в непроглядну рань.
    Відмолю час і цей двотактний спокій.
    І хай шкребуть на душу тлін і злидні –
    Прийти хоч в сни до тебе одиноким,
    І, так же хочеться, тобі потрібним.


    29.03.11


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.41) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (24)


  28. Ігор Штанько - [ 2011.03.29 16:31 ]
    Поки у вікні цвіла мімоза...
    Зникли геть налякані морози.
    Вже і сонце вирвало свій шмат.
    Жовта гілка з кульками – мімоза
    Спокій мій впроторила у пат.
    Вислів «я кохаю» вже не в моді,
    Час такий. І ніжність не в ходу.
    Квіти ці… Картини і комоди…
    Як же зрозуміти, мову цю «круту»?
    Ти ж неначе зіткана зі світла,
    Ти ж неначе сонячна стріла…
    Поки у вікні мімоза квітла,
    Ти все серце випила до тла…
    В хмарах день на сонці танув,
    Десь далекі сполохи гасив,
    Поспішали ми мов капітани,
    Кораблі вернути до роси…
    Десь у небі зорі заясніли…
    Очі в очі. Ніжності без меж…
    Ми в собі нічого ж не змінили
    І пірнули у нічний кортеж.
    Жовті кульки висипали пилом,
    Свіжий подих березнем буяв.
    Ти мене, в той раз назвала милим,
    Поки у вікні букет куняв…

    Березень 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  29. Юлія Шешуряк - [ 2011.03.29 16:44 ]
    (У світі злому і холодному) Переклад з Л.К.


    В жестоком мире зла и холода
    На нас - прощания печать.
    Прости раздаренную молодость,
    Прости внезапную печаль.

    Прости, прости - но слова мало...
    Да и за что же? Боже мой!
    За то, что сердце замирало -
    И билось в нежности немой?!

    За то, что передал приветы?
    За то, что плакала навзрыд?
    Пусть это солнышко посветит,
    Пусть это счастье отболит...



    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.53)
    Коментарі: (54)


  30. Ніна Сіль - [ 2011.03.29 15:23 ]
    Картинки з натури (цикл)

    У Львові
    все збирається на дощ.
    В мені
    усе збирається на сльози.
    А я, з того всього,
    збираюся борщ
    варити.
    І як би то так зробити,
    щоб сліз туди не нападало -
    знов пересолений буде!

    2002


    Рейтинги: Народний 0 (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  31. Наталія Крісман - [ 2011.03.29 15:38 ]
    ТЕАТР "ЖИТТЯ"
    Незнані людям задуми Творця
    І неосяжність світу незбагнена.
    Ми є усі акторами на сцені
    Театру, що ім'я йому - "Життя".

    В нім режисер сплітає у вінок
    Непоєднане – віру та зневіру,
    Буття яскраве – існування сіре,
    Бездумність і шалений вир думок.

    Сліпучий промінь тне небес блакить,
    На світло дня лягає темінь ночі
    І чорним круком дивиться нам в очі,
    Тамуючи за снами ненасить.

    Гірський струмок, напившись досхочу,
    Зринає враз стосильно й стоголосо
    І розриває плоть землі в покоси,
    Задобрюючи бога від дощу.

    І холод зим роз’ятрює вогонь
    Гарячих душ, залюблених у волю,
    В театрі цьому біль зціляють болем,
    А самоту – теплом своїх долонь.

    Там у безсилих зроджується сила,
    Що вісь земну спроможна відхилить,
    Тамують за любов'ю ненасить
    Усі, хто прагне лету і окрилень...

    Незнані досі задуми Творця,
    Що є в театрі цьому режисером.
    Приходьте - там завжди відкриті двері!
    Театр чекає нового гравця...
    2010 - 2011р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (17)


  32. Олег Король - [ 2011.03.29 15:20 ]
    * * *
    у діда Миколи повно роботи -
    небо неметене, зорі мляві
    не спиться діду - життя напроти
    котом приблудним дріма на лаві
    потріскана груба журбу розтопить
    по хаті жмурки духу нічного
    і хмари наче трипільські розкопи
    а доживати нема для кого


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (21)


  33. Тетяна Левицька - [ 2011.03.29 15:13 ]
    Повінь
    Лукавила в житті чимало,
    Пішла важка на сповідь.
    Марію в очі цілувала,
    Бо Божа кара – совість.

    Посипались гріхи крамольні
    Сльозами на підлогу,
    Нема де дітись… Повно… Повінь…
    Увесь непотріб – Богу.

    Покаялась і відмолили.
    Пречиста у неділю.
    Та грішну душу не намилиш,
    Лише притрусиш сіллю.

    2011 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" -- (6.32)
    Коментарі: (13)


  34. Ніна Сіль - [ 2011.03.29 14:05 ]
    Ноктюрн
    ***
    Мій погляд,
    важкий, як камінь,
    не відвЕсти
    від прірви обличчя,
    не зрушити
    з дна обличчя,
    не піднЕсти
    з землі обличчя –
    він такий незворушний,
    як камінь...
    Він може
    тільки насилу
    відірватись
    від мОго обличчя,
    відбитого на нічному
    автомобільному склі,
    крізь яке побіжно
    просвічує світ -
    сам вслід за світом,
    занадто важким,
    щоб могти його втрИмати
    поглядом...

    2002


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  35. Тетяна Роса - [ 2011.03.29 14:13 ]
    Проста істина
    Курчат рахують восени,
    Їм іспитами – літо.
    А вам до заліку, сини,
    Ще довго-довго жити.
    Тоді, коли насіє час
    Вам сивини на скроні –
    До рук мені диплом за вас
    Життя вкладе в долоні.
    І невідомо, чи жива
    Я буду в ту годину…
    Які ж то бажані слова:
    «Ваш, жінко, син – Людина»…
    Та на сьогодні ви моє
    Досягнення найбільше,
    Бо сенс у тому, що ви є,
    А потім – усе інше.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  36. Леонід Казарін - [ 2011.03.29 13:34 ]
    Боль
    Отгорели салютов ракеты,
    Наступила пора тишины,
    И пошли инвалиды по свету,
    Опалённые в топке войны.

    Они шли, костылями стучали,
    По вокзалам и по городам,
    По дорогам народной печали,
    По летящим во мрак поездам.

    Костыли над землёй их держали,
    А надежда по свету вела.
    Они руки тянули к державе,
    Но держава помочь не могла.

    Пережившая горькое горе
    Вся в руинах лежала страна.
    За награды платили, но вскоре
    Сняли плату и за ордена.

    Они шли по земле в непогоду.
    Падал снег и закат угасал.
    Они руки тянули к народу,
    И народ им копейки бросал.

    И, бывало, при встрече случайной,
    Вспоминали былые бои,
    И сидели в прокуренных чайных,
    Пропивая копейки свои.

    Всё текли и текли ручейками,
    Оглушённые страшной грозой.
    Придорожные серые камни
    Прожжены инвалидской слезой.

    По дорогам, слезами политым,
    Всенародной наглядной виной,
    Шли и шли по земле инвалиды -
    И с поверхности скрылись земной.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (2)


  37. Мирослава Мельничук - [ 2011.03.29 12:03 ]
    Срібне
    прочитаю твоє ім‘я у небеснім зорепаді,
    відгадаю нашу правду серед тисячі «але» –
    і замріюся в чарівнім золотистім листопаді,
    і залишуся навічно, як миттєвість промине.

    проголошу наше щастя непорушеним законом,
    заквітчаю наші мрії едельвейсом в тихім сні –
    бо коханням серце стигне, наливається, мов гроно,
    і росте до тебе думка, наче квітка навесні.

    ти не бійся, що замерзнеш, бо зима – це тільки спокій:
    це не кара й не розлука, що нас губить в самоті.
    потримай мене за руки... я лічу несмілі кроки...
    почуття між нами сяють – неосяжні і прості.

    перші промені рожеві розчинили наші вікна –
    тихо й біло насвітанні... подивися, випав сніг!
    наше щастя несміливе вже до нас потроху звикло:
    сипле срібними зірками з піднебесся нам до ніг.



    січень 2009 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  38. Олена Осінь - [ 2011.03.29 11:00 ]
    Квітневий день
    Квітневий день жеребчиком баским –
    Пахнув у ніздрі гострий дух роздолля,
    І мчить лоша, аж грива навдибки –
    Переліски, діброви, байракú…
    Чорнóземом і вітром дише воля!

    Нуртує запал, б’є в його кровí
    Буремна сила, зроджена весною:
    Вже сонце розлилося в синяві,
    Вже міцно-терпко пахне деревій,
    Вже дибляться поля озиминою.

    Квітневий день. Іще непоказний,
    Ще приморозки ранні, а у стайні
    Дріма лоша, в його молочні сни
    Негнуздані ввірвались табуни
    В рожево-яблуневому буянні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (22)


  39. Мара Щира - [ 2011.03.29 09:33 ]
    Монолог
    В наших желаниях все запутанно
    Ты рад жизни, а я к заутренней
    Спешу по лужам, сломя голову,
    Замаливать грехи своего голубя.
    В наших жизнях все устроено.
    Живем не живем, а так войнами
    Прожигаем закаты с рассветами
    И засыпаем со своими секретами.
    В наших страхах все яснее ясного.
    Не волнуйся - я ведь напраслину
    Возводить не умею намеренно
    И боюсь уходить преждевременно.
    В наших днях уже все прожито.
    Только вечером каждым множится
    По росинке, по капле патока
    Как былые надежды пагубна…


    Рейтинги: Народний -- (5.21) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (3)


  40. Яна Ляхович - [ 2011.03.29 08:04 ]
    Бажаю щастя
    А я бажаю тобі щастя,
    Нехай воно і швидкоплинне -
    Ти зовсім не гнилої масті,
    А мов з бурштину...

    І я віддам своє натхнення,
    Щоб викрасти з Олімпу крила.
    Їх прикріплю до твого ймення,
    Згубивши тіло...

    І боротьби вічна стихія
    Знімає джгут із ран укусів.
    Над нами небо ще синіє -
    Тож жити мусим...

    Викинь з серця льоду жменю,
    Я бажаю тільки щастя!
    Не пхай невдачі у кишеню.
    Ми ж, наче, однієї масті???


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 4
    Коментарі: (3)


  41. Борис Бібіков - [ 2011.03.29 02:24 ]
    човни
    невагомі човни – хоч вихлюпуй черпалкою небо…
    в них нізвідки плисти, в них не знати про стіни і скло
    щоб знайтися відбитками пальців на кременях скребел
    щоб розчути повільне, мов тінь лебедина, весло

    народитися там,
    де так довго тебе не було

    де вартують вогонь, де віки кам’яніють у глиби,
    де слова ще найперші, мов дотик на рівні грудей…
    невагомі човни між сузір’ями Рака і Риби
    проминають тобою в далеке-далеке ніде

    щоб причалити там
    де і небо ще досі тверде

    а коли ти зійдеш, щоб оговтатись в тілі й у часі
    у містах, що всотались у пам'ять підшкірну твою,
    то чекатимеш снів прокидатись у тому баркасі,
    де сплітаються зорі в Чумацького Шляху змію,

    прокидатися там
    де і досі тебе впізнають


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.59)
    Коментарі: (10)


  42. Ярос Лао - [ 2011.03.28 23:47 ]
    Вiдображення Повiтря
    спраглий, але воду не шукає
    терплячий- хоч би й вiчно шкандибать
    тягти останнi ноти- лише б пiсня не минала,
    укорiнившись в свiт душа iще до раю зацвiте
    й цвiстиме як вiд плiсняви хлiбина

    за що чiплятись в свiтi вiдображень неба
    хто прагнув влади, знову став її рабом
    ше й замахнувсь на Бога булaвой, дурило.
    а меньший з заздрiстю iзкоса погляда
    ослiпне й геть загубиться дитина

    28 березня 2011


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  43. Ірина Білінська - [ 2011.03.28 23:36 ]
    ПОБОРЮЙТЕ В СОБІ СВОЇ СТРАХИ
    Поборюйте в собі свої страхи.
    Не відкладайте радощів на потім.
    Ви можете літати, як птахи.
    Ви - ангели, народжені у плоті.

    Звільніть свої натомлені хребти
    і душі ваші від ілюзій очних.
    Хай буде кожен помисел – святим.
    Хай буде кожен дотик – непорочним.

    І хай прибуде світла на землі.
    Життя усе - суцільна дивовижа.
    Хай між зірок не губиться ваш слід.
    І бережіть язик свій від принижень.

    Світ може бути добрим і лихим.
    А розум ваш - і мудрим і нестерпним…
    Поборюйте в собі свої страхи.
    Радійте – ви є вищими од смерті.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.45) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (4)


  44. Світлана Луцкова - [ 2011.03.28 23:13 ]
    "Дівчинка пише вірші"
    Дівчинка пише вірші,
    Трепетні й недолугі.
    Брів її теплі дуги
    Схожі на лебедят.
    Вечір плете повір'я:
    "Дівчинко, - просить, - вір, я..." -
    Вкутує в обіцянки
    Від голови до п'ят.

    Птаху червонодзьобу
    Садить собі на роги
    Місяць - король безногий,
    Вічний блукалець-ром.
    Дівчинка небосхилом
    Пише свої дороги.
    Слід припадає пилом.
    Ні, золотим пилком.

    Літери - водограї.
    Аркуш руки - пребілий.
    В морі небес пробіли -
    Хвилі перисті хмар.
    Вечір-шипун злітає
    Вище сузір'я лілій,
    Дівчинці залишивши
    Пера і каламар:

    "Груди для серця - грати.
    Рими, слова - не гра. Ти
    Будеш передчувати
    Мідний пергамент вій,
    Дотик пера гарячий..."
    Дівчинка снить і плаче.
    Дівчинка пише вірші,
    Боже мій, Боже мій...

    2011


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (72)


  45. Олена Багрянцева - [ 2011.03.28 23:10 ]
    Почни з абзацу. Поїздом у квітень...
    Почни з абзацу. Поїздом у квітень.
    Сумлінний рейс. Вже придбано квитки.
    Сумнівний сум. І ці весняні квіти.
    І це тепло від рідної руки.

    Ритмічний рух. Мовчання дріб’язкове.
    Нервовий жест. Валізи без речей.
    І цей мотив приречено чудовий.
    І це купе без вікон і людей.

    Не буде вальсу. Тільки наші тіні
    Зімкнуться в коло. Стануть між рядків.
    Ці дві навіки рівні половини.
    Ця увертюра грішних почуттів.
    26.03.2011



    Рейтинги: Народний 5.38 (5.53) | "Майстерень" -- (5.48)
    Коментарі: (5)


  46. Леонід Казарін - [ 2011.03.28 22:58 ]
    Дайте слово
    Нам недолго осталось побыть на земле,
    Отгореть, отлюбить удаётся пока нам,
    На калёных ветрах помечтать о тепле,
    И в тепле посидеть за гранёным стаканом.

    Был Всевышний не нас не на шутку сердит,
    И хотя он не жаловал нашего брата,
    Нам на годы войны всё же выдал кредит,
    Рисковал он, и мог не дождаться возврата.

    Ты чему научила нас, школа войны,
    В сорок пятом вручая свои аттестаты?
    Чувству кровного братства и чувству вины,
    Да святому и горькому чувству утраты.

    Что нам скажут потомки? Не будем гадать.
    Но я верю - потомки не скажут плохого.
    Знайте: время своё мы не можем предать,
    Потому что не выпало в жизни иного.

    Кто из нас позабыл, как кипела гроза?
    Её эхо доносится глуше и глуше.
    Ещё много таких, что хотят рассказать,
    Да вот мало таких, что желают послушать.

    И рассветы в огне, и закаты в дыму…
    Наша жизнь, наша боль, наша пам'ять и слава.
    Кто там первым уйдёт? Дайте слово ему.
    На последнее слово незыблемо право.


    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  47. Адель Станіславська - [ 2011.03.28 22:03 ]
    Покута чи дар?..
    Болю мій, друже вірний, коли ти відпустиш,
    чей же мало тих днів відгуло в небуття?..

    Годі мабуть уже позбирати докупи
    клапті згадок усіх, ні хвилин каяття
    за принесений смуток і прийнятий біль,
    за зрадливу сльозу, що стікала квапливо,
    за незґрабні потуги потрафити в ціль
    на розпутті життя, між сум'яття розливом.

    Він не йде, не зникає, він завжди на чатах,
    колихає мої неспокійні тривоги...
    Де шукати рятунку від пам'яті-ката,
    що вертає на ту нескінченну дорогу
    де на кожну хвилину лягає тягар
    многотонних думок, що рояться невтомно...

    Господи, не збагну, це покута чи дар -
    пульсувати , як серце, ритмічно, судомно?..


    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (18)


  48. Катя Тихонова - [ 2011.03.28 21:32 ]
    Життєве...
    Мене все менше і менше,
    А літ - все більше і більше,
    Все перше - уже не перше,
    Все краще - аби не гірше...
    Не гірше, минулих звершень
    (хоч мрії сягають вище)
    Мене все менше і менше,
    А літ - все більше і більше...



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (4)


  49. Анна Данканич - [ 2011.03.28 21:05 ]
    Я маю два серця
    Я маю два профілі: перший - із сонця,
    а другий - із мармуру, строгий, без сліз.
    І погляд, спрямований гордо униз,
    холодний, неначе вода в ополонці.

    Не треба вважати: я зовсім не хвора.
    "Зустрінемось в небі..." - о, звичні слова.
    Непросто зіграти, хоч роль - не нова:
    глядач у театрі одного актора.

    Щоночі вимучують втомлену душу
    слухняні хімічним реакціям сни.
    І все ж усміхатись обличчям весни
    щодня безумовним рефлексом я мушу.

    Важливо не бачити, а розуміти.
    Красиві не очі, а те, що в очах...
    Загублено долі, розірвано шлях,
    крізь час кличуть нас ненароджені діти.

    У колір землі пофарбовано крила,
    і сіллю з очей пересипано сніг.
    Я маю два серця: в одному із них
    іще кровоточать дві рідні могили.

    січень 2010


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (1)


  50. Анна Данканич - [ 2011.03.28 20:41 ]
    Красне поле
    Три дні існування для вічної слави...
    І дивляться пильно на нас з небуття
    ті хлопці, чиї непрожиті життя
    принесені в жертву химері держави.

    Зімкнулись війська, і знамена рядами
    осяяли їхній безвихідний світ.
    Змінивши цей бій на сліпучий політ,
    вони народились по смерті братами.

    Три дні існування для вічного краху...
    Долиною стеляться трави руді.
    Тут воїни-діти, такі молоді,
    вмираючи, вголос кричали від жаху.

    червень 2009


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (2)



  51. Сторінки: 1   ...   1190   1191   1192   1193   1194   1195   1196   1197   1198   ...   1829