ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -

Борис Костиря
2026.06.18 11:59
А кого я знайду на забутій стежині?
Може, Будду, а може, в лахмітті Христа.
Чи Конфуція в давній, старій одежині.
Ця стежина - пролог до нового хреста.

На зарослій і вкритій снігами стежині
Відшукаю забуті, затихлі слова,
Що сховались колись у зел
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Латишев ДеТісЛ - [ 2009.06.28 15:13 ]
    до чого
    до мобільного щоденника
    ковтки ненажерливо у горло влити
    нехай кроки вислідовують спіралі ДНК
    курити
    сірників чирк
    задимить образно почерк
    смакую тютюновий зубний наліт
    для чого
    чужого болю розуміння
    і з осені черпати жовте
    мені потрібне оп'яніння
    помалу милі щоб вичовгувати
    від чого
    відчай старішає обличче
    ще більше дощ посилює нудьгу
    а скільки хто вирішує
    залишилось мені ковтків вина


    Рейтинги: Народний -- (4.81) | "Майстерень" -- (4.72)
    Прокоментувати:


  2. Василь Степаненко - [ 2009.06.28 14:23 ]
    ***

    Я під голову тобі мила
    Стукіт серця свого поклав.
    Наготу твою ніжність вкрила,
    Що тепліша від покривал.

    Сон від нас полетів. Невпинно
    Нас дорога у день повела.
    А на серці сон залишив нам
    Ніжний пух від свого крила.



    1974


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  3. Роман Боднар - [ 2009.06.28 13:54 ]
    ***
    Іде сівач по рівній борозні.
    Мій батько й дід ходив так навесні.
    І сяє золотом в руці його зерно.
    В теплий чорнозем вляжеться воно.

    І там, де хід веде сліпий хробак,
    Зерно помре – зросте зелений злак.
    Так і душа моя іде шляхом зерна, -
    Зійшовши в морок, збудиться вона.

    Моя Країно, ти і нарід твій
    Вмреш і воскреснеш у весні новій.
    Бо мудрість нам єдина лиш дана:
    Всьому живому йти шляхом зерна.

    1981р.
    Переклад із Владислава Ходасевича



    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  4. Роман Боднар - [ 2009.06.28 13:21 ]
    Козацька балада
    Я був у Дикім Полі, дивився на кургани,
    Там в реві вітру вольнім
    Вчув посвист ятаганів.

    І могила та нагадувала мені
    Про дні звитяг і дні смутні,
    Там серед хвиль срібного пирію
    Згадав я долю злу твою,

    Чубатий отамане, низовий козарлюго,
    Я бачу твої очі, що повні болю й туги !
    Із твоїх рамен, почорнілих від ран,
    Знов шовк знамен впав на курган...

    Ти помирав на м'якій ковилі,
    Спочив у рідній ти землі,
    А люті яничари, побачивши могили
    Степами знову мчали, вбивали і палили !

    І будився ти, не тамуючи злість,
    Ти тяжко мстив за ріки сліз.
    Назад вертавсь почорнілий від ран
    І насипав новий курган !...

    1967р.

    Композитор: Ігор Хома
    Виконує: Олег Дорош
    Супровід: "Медікус"


    Рейтинги: Народний 5 (5.34) | "Майстерень" 5 (5.29)
    Прокоментувати:


  5. Роман Боднар - [ 2009.06.28 13:14 ]
    Верона
    Верона, давня Верона,
    Ніч сади покрива,
    На стінах, на срібних кронах
    Темрява !

    Приспів:
    Ромео ! О, Ромео,
    Гасне обрію край.
    Джульєтто, о, Джульєтто !
    Мене не чекай !

    Верона, сумна Верона -
    Кров на мурах її,
    Жорстокість і помста чорна
    Вбили їх !

    Минають роки й сторіччя,
    Щастя й горе сплива,
    І лише кохання вічне
    В серці знов ожива !...

    1969

    Композитор: Ігор Хома
    Виконує : Олег Дорош
    Супровід: ансамбль "Медікус"


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.34) | "Майстерень" 5.25 (5.29)
    Прокоментувати:


  6. Роман Боднар - [ 2009.06.28 12:49 ]
    Загарбникам
    Ви, що ішли сюди не з хлібом й не за сіллю,
    А щоб убити матір і сестру,
    Тепер укриті попелом і цвіллю,
    Тут лежите і ждете судних труб ?!

    Не ждіть ! Дарма ! Вам вже не встать з могили,
    Свинцем для всіх заброд є руськая земля,
    І не знайдеться в світі тої сили,
    Щоб вас добула знову звідтіля !

    Квітує край, де ваш жорстокий чобіт
    Ступив колись у мороці нічнім,
    І тисячі очей зімкнулися в жалобі,
    Мільйони ж п'ястуків здійнялися над ним.

    Ви несли тьму народові моєму,
    Тепер самі не вийдете із тьми,
    Тавро ж ганьби не змити вже нікому,
    З вас Богом проклятих й людьми !...

    1991р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  7. Роман Боднар - [ 2009.06.28 11:01 ]
    Мікрокосм
    Кульбаби головка, мов літній лоб,
    Стоїть безволоса в травневім вітрі -
    Мала стартплощадка, малих жалоб,
    У щастя боїться вірити...

    ...А воно буде ! Мільйони щасть -
    Кульбаб золотистих визріє,
    От тільки їй вже не дочекать
    Своїх "космонавтів" з вирію...

    1977р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (1)


  8. Роман Боднар - [ 2009.06.28 11:23 ]
    ***
    Ми йдемо по житті,
    Мов по житі,
    Відхиляючи ості колось,
    І літа, у дорозі прожиті, -
    Як те жито, що в гору знялось...

    1986р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  9. Марія Дем'янюк - [ 2009.06.28 01:49 ]
    Жабине кохання...
    Біла лілея з великима очима
    Шепотіла про свою образу.
    І почувши про її страждання,
    Жабка зупинилася відразу.

    Капотіли слізки в жабеняти,
    Серце защеміло від туги,
    Не звернула лілея уваги –
    Жаб’яча любов їй не взнаки...

    Вечоріло,місяць став лимоном,
    Як поглянув на картину онну:
    Жабка хвилькою колише сни бутона
    Поглядаючи у каламуть бездонну...



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  10. Роман Боднар - [ 2009.06.27 21:12 ]
    ***
    Скоро пора цвітіння
    В наші краї загляне,
    Плетивом світла й тіні
    Стануть гаї й поляни.

    Все захарастить квітками,
    Навіть посмертне ложе,
    Лиш в твоїм серці камінь,
    Вже зацвісти не зможе !...

    1975р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  11. Роман Боднар - [ 2009.06.27 21:20 ]
    Груша
    Груша в медових глечиках,
    Стало спадистим гілля,
    Наче вродливиці плечі,
    Вплетені в довкілля...

    Вкрита м'яким серпанком
    Передвечірньої тиші,
    Груша, кохання бранка,
    Стиглі плоди колише !...

    1975р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  12. Роман Боднар - [ 2009.06.27 21:20 ]
    ***
    Чорнобривці - оті нещасливці,
    Що нічого, крім смутку, не родять -
    Розрослися... вогнем розлилися
    Не в городі - в народі !...

    Поет і муляр - ось тих два митці,
    Що справа їх до порівняння здатна,-
    Обидва мірно, з потом на лиці
    Вивершують просторії світлиці.

    Святого храму - осяйного Завтра -
    Їх матеріал - ознака цехова:
    Звичайно, цегла, чи прості слова,
    Відносно неділимі і незмінні,

    Та в їх руках малі частинки ці,
    Зцементувавшись у стрункі ланці,
    Постануть муром строгих ліній !...
    І я, щоб не зійти на манівці,

    В пошуках рим й зворотів імпозантних, скажу:
    Поет і муляр - ось тих два митці,
    Що справа їх
    До порівняння здатна !...

    1976р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  13. Світлана Васильченко - [ 2009.06.27 20:26 ]
    з-рос-тання
    зростання
    у росі розтану
    і чаклуватиму не та не
    те нашіптує лукаво
    чи голос, чи моя уява

    прозріння
    у заломах тіні
    приховані твої глибинні
    бажання здійснюються нині
    заплющиш очі- і вже інші
    і ти і світ і все колишнє
    в розбіжностях найдуться смисли
    збагнеш- немає слів і віршів
    надуманих тобою в тиші
    розтанеш
    у такому стані
    зростання


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.4)
    Коментарі: (2)


  14. Катерина Каруник - [ 2009.06.27 20:52 ]
    G
    розкрайованими пожитками
    розжилися сутінки дня
    ми зужиті масними відбитками
    розтікалися по краях
    по обручках паперних незайманих
    ще з учора глибока трава
    не достигла під нашими ранами
    капілярами не проросла
    колискові мої затверділи вже
    і намуляли до гіркоти
    до-мажорами застарілими
    домальовую веснам кути
    допиваю розбурхані спалахи
    допрасовую мідні дроти
    і твої передбачила замахи
    порозвішані на цвяхи
    переварено й перегорнуто
    насінини попарних молінь
    перелитих у тріснуте горнятко
    і замотаних в теплу тлінь


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (1)


  15. Роман Боднар - [ 2009.06.27 20:09 ]
    Недоспіваная пісня.
    ...Згасає день, і не помітно
    Вечірня тінь моє чоло вкриває знов,

    І гасне все :
    І спів пташиний,
    І шелест трав,
    І гомін хвиль, і шум дібров...

    Мов недоспіваная пісня,
    Останні промені горять,
    Мов недоспіваная пісня,
    Твої слова в душі бринять,

    Та недоспіваная пісня,
    Що пролунала вдалині,
    Сюди прийшла, як ласка пізня,
    Здалася ж докором мені.

    Замовкло все :
    І спів пташиний,
    І шелест трав,
    І гомін хвиль, і шум дібров...

    Та не змовка той плач дівчини
    І промовля, благає знов вернуть любов...
    Мов недоспіваная пісня,
    Останні промені горять,

    Мов недоспіваная пісня,
    Твої слова в душі бринять...

    1968р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  16. Вячеслав Семенко - [ 2009.06.27 19:55 ]
    БЕЗ СЛІВ
    Намарне Україну не обожню,
    вона, як жінка - мудра і проста.
    Та гіркотою стулює вуста,
    коли любов і галас утотожнять.

    Шляхи її - суцільні роздоріжжя,
    щоразу вибір, поміж зол - найменше.
    За кроком - крок та знову, наче вперше,
    черговий горб, а ми - біля підніжжя.

    Несе нас колія (від слова "коло"),
    пейзаж за вікнами - телеповтор.
    І від заїжджених, іржавих тор
    в світи нас розкидає відцентрово.

    Минулий досвід ейфорично вистиг -
    нам відчуття сталевих рук привабні.
    А на шляху старі чекають граблі
    від недовченого семінариста.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  17. Зоряна Ель - [ 2009.06.27 16:54 ]
    Бджілка
    У смугастім відеречку
    Носить бджілка мед із гречки.
    І складає у щільник
    Цей солодкий смаколик.

    У вощаній комірчині
    Пахне сонцем скарб бджолиний -
    Дорогий нектар квітковий
    Шоколадно-бурштиновий.

    Так щодня і щогодини
    Мед краплина до краплини
    Невгамовна трудівниця
    Консервує, як годиться.

    Взимку,коли цвіт зів'яне,
    І поживи вже не стане
    Будуть бджоли їсти ласо
    Приготовані запаси.

    Лиш розквітне перша квітка,
    Навесні, а потім влітку,
    Стане бджілка працювати,
    Солоденький мед збирати.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (4)


  18. Роман Боднар - [ 2009.06.27 14:20 ]
    ***
    Колись народ з епохою в двобої
    В пітьмі вершив немеркнучі діла,
    Не мав він завжди в досталі набоїв,
    Та мав він в досталь щирості й тепла.

    Тепер народ набоями багатий
    Атомний смерч - не іскорка мала,
    Тільки забракло щирості у хаті,
    Багато блиску, та нема тепла !...

    1977р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  19. Роман Боднар - [ 2009.06.27 13:29 ]
    ***
    Є ще дятли в львівських парках !
    Молодці строкаті,
    І в мороз так любо чути
    Їх дзвінке стакато.

    Вторять їм стрункі смереки,
    Буки яснозорі,
    Аж до хмар сягає відгук
    Стоголосся хору.

    То ж вдихай п'янке повітря,
    Вщерть, на повні груди -
    Лиш з природою в єднанні
    Вічності добудем...

    1977р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  20. Віталій Коротич - [ 2009.06.27 12:37 ]
    * * *
    Я слухаю тi сповiдi щодня.
    Вони не криються,
    Вони вiдвертi - хворi
    Це важко так - наослiп, навмання
    Брести в чужих сльозах, в чужому горi
    Професiє! О, дай менi слова,
    Дай силу - втiшити, пiзнати, роздiлити.
    Я знаю - побіліє голова,
    Мудрішим стану, легше стану жити.
    А поки що -
    Ти все ж мене навчи,
    Як від думок ночами не палати,
    Де шлях шукань?
    Де сховано ключі
    Від людських душ?..
    Я знову йду в палати.

    1963


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  21. Вова Ковальчук - [ 2009.06.27 11:28 ]
    Відчути все
    відчути все
    пил повітря
    котре наче вода поглинає нас і топить
    і ми два підводних човна
    дрейфуєм вузькими вулицями

    хочеш відчути кожне слово кожен написаний рядок
    мене як би це не брутально звучало але все ж
    торкаєшся парканів і на руках залишаються сліди
    і ми сміємось

    надавно подзвонила кажучи
    вдома — стіни побілені немає шпалер
    от я і влізла
    ти ж знаєш — люблю всього торкатись

    відчути все це твоя місія
    твоя мета
    ніхто тобі не завадить
    ніхто тобі не допоможе

    я знаю ти зможеш
    відчути все


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.26) | "Майстерень" -- (4.91)
    Прокоментувати:


  22. Олексій Тичко - [ 2009.06.27 11:57 ]
    Я лордом уже не стану....
    Герой не її роману.
    Не принц і нема коня.
    Я лордом уже не стану.
    І яхта то не моя.

    Що може поет безславний,
    римуючи на свій лад?
    Ну вірш написати гарний,
    вручити букет троянд.

    В надіях сліпих і марних
    читати вірші з колін.
    Почути в словах банальних
    з луною твій сміх від стін.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" -- (5.46)
    Коментарі: (2)


  23. Роман Боднар - [ 2009.06.27 10:26 ]
    ***
    І злети Твої, і падіння, Людино, -
    Це творення акт !
    У злеті творила Ти сонце і небо,
    Й божественний сад...

    В падінні ж відкрила Ти пекло,
    В шаленім його вогні
    Горіли не раз конспекти
    Божественної брехні ...

    І все ж, не вогнем єдиним,
    Людино, живеш в віках.
    Божественне щось донині,
    Не стліло в людських серцях !...

    1978р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  24. Роман Боднар - [ 2009.06.27 10:27 ]
    ***
    Десь, в далину, кружляючи в повітрі,
    Несеться листя ясеня старого,
    Літа летять, і нам їх не спинить,
    І нас вже осінь кличе у дорогу !...


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  25. Роман Боднар - [ 2009.06.27 09:46 ]
    ***
    ...Все відсвічує кров'ю, їдким гранатом,
    Мов роз'ятрене рани дно.
    Пора молодого листя, пора молодих надій -
    Це збурення свіжі в мислях, це час починань і дій !...

    Це виклик всьому, що вмерло,
    Та спершися на живе,
    Гнилим ще стрясає берлом,
    Обпльовуючи нове.

    Дарма ! Все дарма !
    Спинити не в силі ніхто весни,
    Роковано гнилі - гнити !...
    І к бісу пророцтва й сни !...

    1978р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  26. Роман Боднар - [ 2009.06.27 09:51 ]
    На тему Сальвадора Далі
    Я на терасі траверсом простерсь,
    Мій пряжить торс серпневий сонцежар,
    А день, мов крижень, крила розпростер,
    І над безмежним плесом розчинивсь.

    ...Думки змішались, мов дроздів табун,
    Що їх у леті яструб перестрів...
    Я шмат блакиті неба надірвав,
    Ним вкрив чоло, що полум'ям взялось !...

    1977р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  27. Тарас Новий - [ 2009.06.27 00:39 ]
    Нове життя
    нове життя ми побудуєм
    у ньому щастя ми знайдем
    й кохання ми тоді відчуєм
    і перешкоди всі пройдем.

    але не скажемо нікому
    що робим зараз ми удвох
    проклали ми нову дорогу
    і взяли ми чортополох

    життя уроків небагато
    та вивчили відмінно їх
    а кожна мить для нас це свято
    бо буде радість буде сміх...


    Рейтинги: Народний -- (5.29) | "Майстерень" -- (5.19)
    Прокоментувати:


  28. Володимир Цимбаліст - [ 2009.06.27 00:20 ]
    ...умок
    Тягне ноша. Жде земля.
    Не пручайся. Йди вже з Богом
    По небаченим дорогам
    У безмежнії поля,
    Де забудь-трава шепоче,
    Де за днем не сунуть ночі,
    Де нема важких думок...
    Та ось цих дурних сумок!


    2009


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (3)


  29. Роман Боднар - [ 2009.06.26 23:27 ]
    ***
    Я все віддам поезії своїй :
    Брильянтів стоси, споминів сувій ...
    ...Обмануто мене ! Я теж обман чинив,
    Так хто ж із нас найбільше завинив ?

    ...Безчестя міль, чи совісті іржа
    Вкладуть у руки гострого ножа -
    Удар у груди помахом одним !...
    Та там ... лиш цвілі порохнявий дим...

    1986р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (1)


  30. Ярослав Чорногуз - [ 2009.06.26 22:24 ]
    * * *
    Щоки берега - у піні,
    Моря тут - густі мазки,
    Й голять чисто бритви сині
    Камінці, як волоски.

    Море піниться, як пиво,
    Сірий берег напува,
    І шумить його геть сива
    Захмеліла голова.

    І гірку ковтаєш воду,
    Наче гіркоту життя...
    І шукаєш, як свободи,
    Хмелю забуття.
    с.Миколаївка. Крим, Київ
    7514 р. (від Трипілля) (2005) - 7517 р. (2009).


    Рейтинги: Народний 0 (6.99) | "Майстерень" 0 (7)
    Коментарі: (2)


  31. Оксана Лозова - [ 2009.06.26 21:07 ]
    Признаюся
    Що кохаю тебе –
    Шепочу до дерев,
    Признаюся тополям і вербам.
    Більше смутку, ніж нас.
    Я без тебе одна.
    Я назвала самотність –
    БЕЗ ТЕБЕ.

    Що без тебе тужу –
    Признаюся дощу,
    Признаюся безмежному полю.
    Суша прагне води.
    Ти без мене один.
    Я назвала кохання –
    З ТОБОЮ
    1998


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (8)


  32. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.26 17:21 ]
    Дощі, як спогади, і навпаки
    Сонячна лагідна тиха година
    і луг, наче світла сторінка з Письма…
    Як раптом над лісом, ген-ген, чорно-димно
    напружилось небо і вітер здійнявсь…

    Принишкла трава і дерева провинно
    трясуться в зловісному передчутті…
    Зірвалося лихо, затишилось, блимнуло…
    Згримів апокаліпсис… Коні зі стійл –

    виплигували і кричали, мов люди…
    Пилюга зі страхом впереміш… Знов – блиск…
    І падали ангели, пекла прелюдія,
    роняв аґрус ягоди, наче моливсь…

    Негода калічила… Душі горбаті…
    Від спогадів серце, немов коцюба
    в печі розпеклась, так колись п’яний батько
    у хаті горілку шукав… Лупцював

    матусю ногами, а я за дверима
    ревів переляканий: «Тато, не тре….»
    Розлючений дощ землю бив, страшно гримав…
    вода біло-пінна неслась, мов ігрЕнь*…

    • ігрЕнь – кінь рудої масті з білим хвостом і такою ж гривою.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" -- (5.3)
    Коментарі: (4)


  33. Роман Боднар - [ 2009.06.26 16:14 ]
    ***
    Відцвіли ромени і мильнянка,
    Ізмарагд змінився у бурштин,
    Сріблоока осінь - подолянка
    Звісила намітку через тин.

    І хоч айстри ще полум'яніють,
    Й розкошують сомнища жоржин,
    Їх вогонь лиш палить, та не гріє,
    І паліють пальці від ожин...

    Скоро зблякнуть горді хризантеми,
    Заблищить намисто павутинь,
    Лист впаде... і я... прийду до Тебе -
    В час такий не можна не прийти !...


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (3)


  34. Роман Боднар - [ 2009.06.26 16:17 ]
    ***
    Розвились вишні, гарно так в садах,
    Бентежна синь змішалась з білизною,
    Наче розцвів ураз Вселенський дах
    І вся земля здалась йому тісною...

    Вишневий цвіт ген хмарами повивсь,
    Поплив кудись за обрії не знані,
    Близькою стала сонцесяйна вись
    І вкрай далекими земні меридіани !...

    1976р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (1)


  35. Роман Боднар - [ 2009.06.26 16:24 ]
    Ось вони - нові квартали...
    Ось вони - нові квартали,
    Ширяться в гаморі справ,
    Плетиво скла і металу,
    Цегли й бетону сплав.

    Сірі, зате не сиріють
    Серії стін їх струнких,
    Вікна - свічада ясніють,
    Як "Кобзаря" сторінки.

    Нові тут виростуть люди,
    Юнь заквітує нова !
    Гордо розпрямлені груди,
    Сказані в голос слова !

    Хай ще тут зелені мало,
    Сині зате є ущерть !...
    Усмішок щирих, засмаглих -
    Сонячна круговерть !

    Вірю я новобудовам,
    ( Щире признання моє )
    В них лиш, нев'янучий Львове,
    Щасне майбутнє Твоє !...

    1980р.


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  36. Борис Щавурський - [ 2009.06.26 14:53 ]
    РЕКВІЄМ ДЛЯ ГРЕКО-КАТОЛИКА
    брати мої соколики греко-католики
    сестри мої горлички греко-католички
    рано чи пізно пізно чи рано
    так чи інакше інакше чи так
    а все закінчитися мусить
    і тоді ви мене покличете вимогливо
    наче пса нелюбого

    іди псе сюди будеш рай наш пильнувати
    не запитуй від кого
    бо завжди знайдеться від кого
    від очей захланних чи душ невірних
    від римо-католиків чи православних
    московського з київським патріархатів

    іди псе хоч і не вмієш по-нашому молитися
    і не був сповіданий ні разу
    ми тебе висповідаємо і навчимо
    іди псе як не хочеш втрапити у пекло

    і піду бо нікуди дітися псу вірному хай і нелюбому
    до останнього вдиху до останнього видиху буду їхнім
    їм котрі бавлять тіло картоплею мучать душу молитвою

    не дав їм господь любові а дав дрібку віри
    отож тримаються її наче соломинки потопельник
    не навчив їх господь посміхатися
    тому й ходять із міцно стиснутими устами
    накинув їм господь на голови квітасте американське хустя
    щоби світу божого не бачили
    а ще пообіцяв кожному по церковці манюній греко-католицькій
    відтак живуть ще надією а інакше все марнота марнот і ловлення вітру

    не хочуть знати більше нічого крім віри своєї
    не відають про «Еннеади» чи «Суму технології» бо нащо то їм
    але відають про мене опівнічного
    що сидить зараз побіля вікна як сновида
    вслухаючись у посвист вітру за шибами
    котрий знає що заледве чи впіймає той вітер колись
    бо ще й не такі ловці були і де вони зараз борисе
    а кожне питання це наче камінь кинутий в небо
    а бог наш глухонімий

    головне не брати собі нічого близько до серця
    запастися терпінням безмежним і бути вірним до останнього
    як вірна нам чорна земля подільська
    як вірні ми своїм кладовищам


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.52)
    Прокоментувати:


  37. Сергій Єфремчук - [ 2009.06.26 14:18 ]
    Живи
    Немає кращого за сміх,
    Немає гіршого за сльози,
    І прощення немає гріх,
    Задумайся над цим серйозно.

    Подумай, що сказати,
    Щоб не завдати болю,
    Подумай, як кохати,
    Щоб не зазнати горя.

    Пізнай, ти море правди,
    Але й брехню прийми,
    В житті буває різне,
    А ти ЖИВИ,ЖИВИ...


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.17)
    Прокоментувати:


  38. Сергій Єфремчук - [ 2009.06.26 14:45 ]
    Емігрант
    Ти відвернувся від сім'ї,
    Ти забуваєш Україну,
    Забув, що ти на цій землі,
    Давним-давно любив дівчину.

    А пам'ятаєш, як колись,
    Коли ти був їще дитина,
    Як з материнським молоком
    Вселялась в тебе Україна?

    Мабуть, забув- не пам'ятаєш,
    Ти іноземець- бізнесмен.
    І в мріях та думках літаєш,
    Кумир для тебе Супермен.

    А ті, що волю здобували,
    Що віддали своє життя,
    Для тебе все це збудували,
    Коли ти був іще дитя.

    Нажаль- все добре забуваєш,
    Тепер валюта- це святе,
    І вже давним-давно не знаєш,
    Де матінка твоя живе.

    Ну що ж, ти сам зробив свій вибір,
    Ти сформував таке життя,
    Поваги я тобі не зичу,
    Ні прощення, ні співчуття.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.17) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  39. Сергій Єфремчук - [ 2009.06.26 14:58 ]
    Немає вороття
    Не плач,
    Не лий надарма сльози,
    Забудь,
    Це ж було несерйозно,
    Мій сміх-
    Зробив у серці рану,
    Пробач,
    Що ввів тебе в оману…
    Життя -
    Такий сюрприз принесло,
    Кохання -
    Світом вже рознесло,
    Усе:
    Закінчилось злиття,
    Пробач,
    Немає вороття!!!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.17) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  40. Роман Боднар - [ 2009.06.26 07:08 ]
    Спогад
    Я згадую юності давнії дні
    І пройдені в школі роки,
    Від згадки зрадіти б, здавалось мені,
    А в дійсності - все навпаки.

    ...Та парта зринає в уяві моїй,
    Я тут ось із ліва сидів,
    Напевне, немає вже зовсім на ній
    Залишених мною слідів.

    ...Я згадую погляд суворий її
    І стомлене в зморшках чоло,
    Ті руки, що несли у мрії мої
    Святе материнське тепло.

    Я бачу вікно у ранковій росі,
    Мій тракторний, в гаморі, клас
    Останній урок у тривожній красі
    І дзвоник останній для нас.

    Наш вечір прощальний пригадую знов
    І вальсу чаруючий ритм,
    Акорд той у безвість давно відійшов,
    Та в серці донині бринить !

    1970


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  41. Роман Боднар - [ 2009.06.26 07:19 ]
    ***
    Я знову довго не писав...
    І хоч нових думок не запасав
    І не шукав епітетів кинджальних,
    Душа уся кипіла в неспокої
    І плакала на самоті.

    Як в люту зиму заметіль,
    Відрікся б радо від душі такої.
    Але хіба від себе утечеш
    Ти, що рожеві рими тчеш
    І упиваєшся уявною красою –

    Тверезо у майбутнє подивися,
    Щоби наосліп в темряві не йти,
    І лиш тоді вже беркутом лети
    І ним тоді лиш назовися!..


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  42. Роман Боднар - [ 2009.06.26 07:31 ]
    ***
    Я стиль свій зберіг,
    В ньому - велич століть,
    І криці вогонь, і литавр дзвінка мідь,
    І степу задума, і гомін дібров,
    І спів кобзаря, що зхвильовує кров...

    Я стиль свій зберіг !...
    Свою мову, свій дух,
    Оселю, де зріс
    І зпізнав вічний рух,
    І матері дотик, і голос вітця,
    І вмерлого зойк,
    Що змагав до кінця !...

    1977


    Рейтинги: Народний -- (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:


  43. Сонце Місяць - [ 2009.06.26 03:09 ]
    Мерфi
     
    коли півморок зійде
    з гір
    і стане місто кладовищем
    прив’яжуся до
    крісловища
    цідити зоряний чефір

    куди зростуть мої гілки
    які птахи
    принесуть знаки
    сінематограф від собаки
    у вирій
    зігнані думки

    час перейтися на лани
    де вітер
    тихо греблі рве
    збираючи шматки себе
    від більших
    у дедалі дрібші




     




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (27)


  44. Катя Ларіонова - [ 2009.06.26 01:57 ]
    Кінець вистави
    Я не буду чекати антракту,
    я плескатиму в долоні.
    І нехай вже завершиться ця вистава,
    вистава тупого болю,
    де я і глядач, і акторка,
    і прибиральниця опісля.
    Де ти головний герой...

    Але скажи, герою, що ти робитимеш,
    коли замовкнуть аплодисменти?

    ***
    Остання квітка впала на сірий паркет.
    Згасли софіти, як зорі з приходом ранку.
    Які страждання, про що ти? В мене імунітет!
    Можеш не сипати сіль на мою ледь загоєну ранку.

    Не треба мені про кохання, це з іншої п"єси,
    Не грати тобі Ромео - типаж не твій.
    Розвісили вушка всі інші твої принцеси.
    Дівчатка, не плачте, цей блазень давно не мій!

    Акторе, виставу завершено, йди за куліси.
    Візьми свої квіти і більше не треба "на біс".
    Я тут, біля сцени, залишу твої валізи,
    Там все що ти дарував - щем, біль і багато сліз.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" -- (5.19) | Самооцінка 4
    Коментарі: (7)


  45. Костянтин Мордатенко - [ 2009.06.25 23:14 ]
    Освідчення
    Я тебе осонцюю,
    джерелю ім’я твоє святохлібне;
    кохання подібно до стронцію –
    в душі накопичується і… квітне, бідне…

    Про-органю сніги пролісками,
    Тигрово струмки Євфратять лід.
    Наші серця – два геомагнітних полюси,
    через один поцілунок – стільки бід…

    Вія в око попала – ріже,
    я його розчухав – натер…
    І ти, як вія, а може, ще більше,
    в душі моїй. Ти мій пульсуючий герб…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.39) | "Майстерень" 5.25 (5.3)
    Коментарі: (18)


  46. Оксана Лозова - [ 2009.06.25 22:20 ]
    Світло
    світиш
    засвічуєш
    світ осяваєш
    сліпиш
    засліплюєш
    і залишаєш

    холодно
    ходить
    хтось
    поза нами
    тіні самотні
    нас не впізнали

    тихо
    притишиш
    дихання власне
    нині не зникнеш
    тільки пригаснеш
    1997


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (12)


  47. Катя Тихонова - [ 2009.06.25 22:39 ]
    Слова...
    Слова гучні, фальшиві, боязкі,
    Скажіть, вони потрібні для держави?
    Чи, може, їй гірка потрібна слава,
    Укладена пластами на візки?
    Ні! Їй потрібен ти – такий як є –
    З плугом в руках або біля верстата,
    Такий, який не зрадить батька, брата,
    У інший табір не перемайне.
    Їй слів не треба. Серце скаже мовчки,
    Про ту любов, яка живе в тобі.
    Прокиньмося! Не будемо сліпі!
    Не той герой, хто рве свою сорочку
    І б’є у груди – "тут найкращий я!",
    "Вас поведу в майбутнє", "вам не зраджу",
    Слова мовчать, вони чекають правди,
    Розвуглені над вогнищем слова.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.33)
    Коментарі: (1)


  48. Василь Степаненко - [ 2009.06.25 20:23 ]
    Пахуча хмара
    Пахуча хмара

    На хмарі пахучій над лугом лечу
    Низенько, низенько, бо возом, поволі.
    Ставок проминули. До батька кричу:
    -Дивіться, дерева купаються голі !

    На хмарі пахучій над полем лечу.
    Вибоїни кляті дають себе знати.
    Праворуч пшениця. До батька кричу:
    -Дивіться, дороги які тут горбаті!

    На хмарі пахучій стою на весь зріст,
    Уже до села під’їжджаю.
    Дівчата всміхнулись. Минули і міст.
    Я сіно пахуче у двір свій скидаю.

    79.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  49. Роман Боднар - [ 2009.06.25 19:00 ]
    ***
    Як гарно зранку на Інгулі,
    Коли село у тиші спить,
    І тільки гуси у намулі
    Не замовкають ні на мить.

    Широке плесо теж дрімає,
    Туманом вкутавшись легким,
    Раптовий свист - качині зграї
    В імлі проносяться над ним.

    А ген, у хащах очеретів,
    Рибальські хлюпотять човни,
    Ось раптом плескіт, другий, третій,
    То щуки грають, так, вони !...

    Срібна вода ледь рожевіє,
    І золотою враз стає,
    Це сонця сміх, ледь вітер віє,
    Туман ранковий розтає...

    1963р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Коментарі: (2)


  50. Роман Боднар - [ 2009.06.25 19:35 ]
    ***
    Як би ми знали, де пристанем,
    Йдучи в потоці життєвім,
    То марно шляху не верстали б
    Кроком не впевненим своїм,

    А так, усе б своє прийняли,
    Що напророчила судьба,
    Тоді б то люди не питали,
    Що суть життєва боротьба ?

    Як би ми знали, що нам доля
    В столітті новім вберегла,
    Мабуть, на наші юні чола
    Ні одна б зморшка не лягла,

    Наші серця б не хвилювались,
    А мірно стукали б у такт
    Ритму життя, і не питались,
    Коли антракт, антракт, антракт.

    Як би ми знали, де копати,
    Щоб скарб прийдешності знайти,
    Наскрізь прогризли б ми Карпати
    Та досягнули б до мети !

    ...А так, блукаючи по світі,
    Невпинно тане вперта рать,
    В блуканні марнім їй сивіти,
    В шуканні марнім помирать !!!

    1964


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" -- (5.29)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   1476   1477   1478   1479   1480   1481   1482   1483   1484   ...   1829