ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ V. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ ІV. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єписко

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Світлана Пирогова - [ 2023.06.21 21:30 ]
    Мелодія дощу влітку (акровірш)

    М-елодія дощу...Прислухайся до звуків:
    Е-кспрес червневий покраплинний.
    Л-етить затим мереживо вологе в руки.
    О-азис ритму, цокіт рине.
    Д-райвова згодом дощова стіна- завіса,
    І музика інакша - злива.
    Я-к ллється! Ніби з океану гучно пісня,

    Д-рижить земля від струн щаслива.
    О- смислює людина світ: (дощ спонукає)
    Щ-едроти неба, щоб на користь!
    У-гаву літній дощ не має, ще не має...

    В-ітає гомін рокіт грому.
    Л-юбов дощу - мелодія дзвінка природна.
    І омиває все в розмаї.
    Т-оркає дощ потоком літо - насолода.
    К-вітує червень - дощ стікає.
    У-літку вийде сонце - музика стихає.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (6)


  2. Віктор Насипаний - [ 2023.06.21 20:12 ]
    Настроєве

    Меле все дощами неба млин прадавній,
    Проростаєм снами тайні та незнані.
    Вік себе шукаєм, як зірки – приблуди,
    Щоб світити світу, нести віру в люди.

    Йдуть до сонця знову дні й роки на сповідь.
    А під старість думи: де ж то щастя повінь?
    Нас дороги сіють. Всі в гріхах дрібнієм.
    Ми – вогонь чи попіл? Чи живем, чи тлієм?

    21.06.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" -- (5.35)
    Коментарі: (3)


  3. Тетяна Левицька - [ 2023.06.21 15:35 ]
    Сподівалася
    Недопещена, недолюблена,
    у долонях — осінній щем.
    Сподівалася, що загублене
    віднайдеться із кобзарем.

    Заколише ще вітер лагідний
    на зелених ланах жита,
    увірвуться в дім трунком ягідним
    благодатні її літа.

    Як постелиться, так і виспиться,
    хоч би як, на його плечі.
    І яснітимуть срібні китиці
    зір на місяці-рогачі.

    І пахтітиме чорнобривцями
    під іконами м'ятний Спас,
    білі голуби ніжно крильцями
    огортатимуть повсякчас.

    А під ранок повіки сонячно
    залоскоче ясна блакить,
    затріпоче ласкавий соняшник —
    у артеріях заструмить.

    Налаштує лібрето літеплом
    чуйні душі на камертон,
    обопільно в обіймах, ніби-то...
    та розчиниться дивний сон.

    Так не сталося, як гадалося —
    розтрощила любов війна.
    Під Херсоном враз обірвалася
    на бандурі дзвінка струна.

    Скільки доль і надій скалічено,
    і розбито на черепки,
    небесами навіки вінчано,
    та не стати на рушники.

    19.06.2023р.


    Рейтинги: Народний 7 (6.23) | "Майстерень" 7 (6.32)
    Коментарі: (10)


  4. Неоніла Ковальська - [ 2023.06.21 07:07 ]
    Літо жайвором тріпоче
    Вечоровою тишею,
    Прохолодою ночі
    І ранковою свіжістю
    Та полудневим сонцем

    Так привітно всміхається
    Тепле літечко знову,
    Із птахами і травами
    Починає розмову.

    Квітам пестить голівоньки,
    Вишням щічки рум"янить,
    Йде вмивати до річеньки
    Своє личенько славне.

    Пахне м"ятою дикою,
    Татар-зіллям встеляє,
    Пригощає суницями
    Та малиновим чаєм.

    Високо в небі синьому
    Жайвором затріпоче.
    Почуваюсь щасливою
    І співать серце хоче.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  5. Віктор Кучерук - [ 2023.06.21 05:43 ]
    * * *
    Живу з відкритою душею
    Завжди закоханий у світ
    І славлю піснею своєю
    Найкращий край багато літ.
    Шаную вічно Україну
    І на столі високий хліб, –
    Від хати нашої стежину
    До поля знав увесь мій рід.
    Без нарікань, страждань, нотацій,
    Повсюди в будь-які часи, –
    Люблю оспівувати працю
    Заради статків і краси.
    Бува веселою й сумною,
    Але сердечною завжди, –
    Та пісня, що іде зі мною
    У ваші зімкнуті ряди.
    Співаю з вами в один голос,
    Щоб спів почуло сто доріг, –
    Щоб ми, як прадіди боролись
    За незалежність від усіх.
    21.06.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  6. Світлана Пирогова - [ 2023.06.20 19:17 ]
    Ніч приголомшлива

    Ніч приголомшлива, танули зорі,
    Ніби повільно текли і текли.
    Місяць в пірозі сріблясто-прозорий
    Небом мандруючи, світло розлив.

    Кучері з мокрим ефектом вербові
    Ніжно леліяв розлогий ставок.
    Ось народились слова від любові,
    І поцілунків єднав ланцюжок.

    Душі сплелись у солодкій знемозі,
    В ласці обіймів. Всміхалася ніч.
    Голос гнучкий і чуттєвості лози.
    Ніч приголомшлива без протиріч.

    Не уявляю, якби не зустрілись,
    Мимо пройшли б в паралельних світах.
    Мабуть, фортуни торкнулися стріли,
    Ніч приголомшлива в наших руках.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (2)


  7. Олександр Сушко - [ 2023.06.20 18:01 ]
    Непорочне зачаття
    Дружина питає:
    - Сашуню! Хто і коли зачав Єгову? І чи він з'явився на світ у результаті непорочного зачаття чи порочного? Отакого як ми з тобою. Та й усі люди також.
    Я коли почув це питання, то ледве не подавився вареником. Бо такі питання мені у главу не лізуть апріорі. Мене турбує город, комуналка, діти, парники, творчість, коти та собаки. куховаріння, кабанці. А непорчне зачаття - це щось із розряду дурниць. Ще й коннтрпродуктивних.
    А ви, до речі, не думаєте про непорочне зачаття чи інколи думаєте? Га?
    Щось мені підказує, що ви люди розумні і такі мислі вас не терзають.
    Я, коли кохаюся з жінкою, думаю тільки про одне: аби їй було добре. Щоб вона отримала насолоду, щоб охала і ахала, щрб хотіла мене розцілувати. А за півгодини щоб попросила:
    - Сашуню! Хочу ще!
    А казку про непорочне зачаття придумали безсилі євнухи, аби виправдати свою неміч.
    Вважаю, шо жінка повинна цвісти як ружа, пахнути як ружа, виглядати як ружа. І любити чоловіка безтямно. Але це неможливо, якщо чоловік не дбає про жінку, не кохає її щодня до безтями, не захищає її, не жаліє. І не поводиться з нею шляхктно, як вихований денді.
    За все подружнє життя жодного разу в її сторону не матюкнувся, жодного разу не підняв руку. А чи хотілося?
    Звісно, хотілося. І не раз!, Інколи аж зуби скреготіли від злості. Але ображати благовірну - це ображати бога. І принижувати себе. Ну, як після матюччя можна лягати разом у ліжко? Та ніяк.
    Мої батьки жили в цивільному шлюбі, не вінчалися. Просто зійшлися. І полюбили одне одного. Обидва - діти війни. Мама 31-го року народження, батько -32-го. І народився я. І став письменником. І що - я дитина гріха? Це який ідіот таке скаже? А батьків уже немає. Померли. І я колись помру. Але ми відволіклися від теми непорочного зачаття. Питання: ви себе вважаєєте продуктом такого зачаття, чи ні?
    Піп Онуфрій мені якось сказав:
    - Олександре! Є тільки одна непорочна особа у світі - Ісус Христос. Решта - грішники.
    -Ти впевнений?
    - Так.
    - А Єгова - отець Христа - порочний?
    - - Е-е-е...
    - А ангели та архангели порочні?
    - Е-е-е...
    - А пророки та святі порочні?
    - Е-е-е....
    - Так нащо тоді озвучувати дурниці, які написав якийсь бовдур? Який зиск від того християнській церкві? Може, краще промовчати?
    - Не можна мовчати. Треба людям пояснювати різницю між святим та грішним. Інакше паства розбіжиться хто-куди.
    - А Аллах зачатий в гріху чи ні?
    Як на мене розізлився Онуфрій! Як кричав! Наче я волосину з його бороди висмикнув.
    І якщо у церкви немає відповіді на такі прості питання, то що говорити про складні? Цитувати мудрі мислі зі Святого письма? Чи з Корану? Чи з Бхавадгіти?
    А життя - це не цитати, це щоденна праця, важка і неприваблива. Жінка каже:
    - Сашо! Ти не вмієш відпочивати. Постійно щось робиш. Встаєш о третій, а лягаєш опівночі. Так не можна.
    - Роботи багато,- відповідаю. - І ніхто її, окрім мене, не зробить. А часу обмаль.
    А жінка тихо мене обнімає, цілує і мовчки йде на кухню куховарити. Хоч і не хочеться. Бо знає: якщо не буде борщу, то після праці я сам стану до плити.
    Не знаю як кому, а моя благовірна мені пахне, як весна. І я панічно боюся цю весну втратити. Бо тоді життя втратить усілякий сенс. Не буде для кого жити, не буде про кого піклуватися.
    Я щодня чекаю виклику у військкомат, бо контракт з ЗСУ підписав на три роки. І рано чи пізно я опинюся на фронті. А там нічого хорошого не буде. Це я знаю точно, не приблизно. І моя любов до жінки може обірватися миттєво. І казка, в якій живу, погасне.
    А жінка залишиться одна: без любові, без піклування, без майбутнього. То, невже ми - діти гріха?
    20.06.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Прокоментувати:


  8. Серго Сокольник - [ 2023.06.20 14:59 ]
    Протилежність
    Світ любити ще той наратив...
    Де ж ненависть подіти однині
    До "братів"?.. Ні, пробачте... Катів,
    Що Вкраїну плюндрують безвинну?
    Слово "ми" протилежне "вони".
    Пеклу вирій антонім ужитий.
    Буде мир, та огиду війни,
    Що скінчиться, розвіє не вітер.
    Ні... Не вітер... Сталева мітла
    Очищатиме отчі пороги
    Від огидного їхнього зла
    Проти нас, несучи Перемогу,
    Мов омріяний дар чистоти,
    Що зерно відділяє від плевел,
    І в майбутні одкриє світи
    Чистий шлях наша воля сталева
    Крізь фронтами розрізаний час...
    …світ для НАС. Не для НИХ, а для НАС.

    Серго Сокольник 2023



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  9. Юлія Щербатюк - [ 2023.06.20 13:12 ]
    Приречені почуття
    В годиннику торішньої жаги
    Зламалось щось. І стрілки зупинило.
    Та вже не мала жодної ваги
    Обставина, яка згорнула крила.

    І зникли сенси запитань простих:
    Що на заваді вічності стояло?
    Можливо, то були хиткі мости,
    Які колись собі проторувала

    Шалена пристрасть... А вона слаба
    Протистояти часу в намаганнях.
    Свого вогню пекельного раба,
    Як темрява згоріла на світанні.

    В приречених на згубу почуттях,
    Які не мали глибини і сили.
    Отак безкарна прірва забуття
    Ховала у проваллі попіл сивий...

    22.01 - 02.02.2020 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (8)


  10. Володимир Каразуб - [ 2023.06.20 11:39 ]
    Постійне повернення
    Постійне повернення твого корабля
    У гавань неситості, з океану,
    Що плине від острова десь віддаля
    Відкритих земель відчайдушного плавання
    У місто портове, в широтах екватору
    З просторими віллами та садами
    Захланне повернення спраглого тіла
    В пливке межиріччя, щоб спити вустами
    Усю широту прісноводних глибин.
    Роз’ятрені душі гойдають у заводях
    Втоплені мрії жагою, що й повінь з гір
    В жодному випадку геть не наповнює,
    І падають ідоли, в те помутніле
    Гирло у горло і далі углиб
    До вічно безлюдного острову серця
    Твого відчайдушного спротиву тій,
    Що дихає в спину. Бажаючи втечі,
    Гарячого сонця, що тягне з колін
    Щонаймізернішу спробу встояти.
    Цей пломінь хапає тебе за пояс
    В розпеченій магмі і в надрах землі
    Клекоче пороками, складками течій,
    Химерну істоту злучивши в тобі,
    Адепта священної проституції
    При храмах Астарти. І навіть тоді
    Жага, що цілунками пожирає,
    Ніяк не наситить, та й сила тертя
    Звільняє енергію темної похоті,
    У вільне падіння не пізнання
    Розчарування твого, збайдужіння.
    В публічному домі з якого бліда
    Під ранок вертається Мессаліна.

    Лиш блимнуло сонце і знову – пітьма.

    05.06.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  11. Софія Цимбалиста - [ 2023.06.20 10:54 ]
    ***
    Не слід розповідати
    про свої образи і сльози.
    Або не варто думати
    про тих, хто не згадує про тебе.

    Життя коротке і доволі
    швидко проходить.
    Не встигаєш зрозуміти,
    як минають години, дні, роки.

    Ще хвилина і всьому
    настане кінець.
    Ще секунда і спалахне
    остання зірка на небі.

    Не знаючи, коли саме,
    в яку із хвилин завершиться все.
    Сьогодні, завтра чи
    через кількадесят років.

    Облиш свою безнадію
    і зміни її на свободу.
    Простір світлого розуму
    і вільної від смутку душі.

    Якщо й досі існує
    шанс спіймати вдачу.
    Він десь зовсім недалеко,
    відраховує час до зустрічі.

    19.06.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  12. Сергій Губерначук - [ 2023.06.20 10:42 ]
    Космічна лічилка
    Знову залишаю
    мій маленький острів.
    Знову вирушаю
    у космічний простір.
    Корабель – на старті.
    Двигуни – в роботі.
    Капітан – на варті.
    Всі пілоти – в поті!

    Десять, дев’ять, вісім, сім.
    Пильнувати треба всім.
    Сім, шість, п’ять, чотири, три –
    як лічилку повтори.
    Три – вже два, а два – один.
    Нуль годин і нуль хвилин.
    Крізь вогонь і землетрус
    нам планета каже: Пуск!
    Пуск!!!

    Нерви відпустили.
    Йде політ нормально.
    Протестує тіло.
    А душа – астральна.
    Вже з-під влади світу
    нам пора нато́мість
    вийти на орбіту
    через невагомість.

    10, 9, 8, 7.
    Слідкувати треба всім.
    7, 6, 5, 4, 3.
    Низ на нас повзе згори.
    3 – вже 2, а 2 – 1.
    Йде годинник без годин.
    Де твоє – а де моє?
    Невагомість настає.

    Кожен з астронавтів –
    трішечки психолог,
    чи то бортмеханік,
    чи мікробіолог.
    В кості не зіграєш,
    в шахи теж не зможеш.
    Всьо́го, що і маєш –
    досліди проводиш!

    10, 9, 8, 7.
    День чи ніч, а спати – всім.
    7, 6, 5, 4, 3.
    Не кусають комарі.
    3 по 2, а я – один.
    Земле, я – твій вірний син!
    Знов на вахті, знов не сплю!
    Не скажу, кого люблю!

    Досліди проводжу,
    найскладніші в світі:
    скільки жити зможуть
    бджілки на орбіті.
    Можуть чи не зможуть,
    але річ не в тому!
    Сам, на бджілку схожий,
    вже лечу додому!

    10, 9, 8, 7.
    Дома бочку меду з’їм!
    Ще й 6, 5, 4, 3.
    Ти мені борщу звари!
    Нам за два йде рік один,
    рік один без половин!
    А Сергій – це я!
    Здрастуй, матінко! Земля!
    Земля-а-а!!!

    7 серпня 2000 р., Богдани́


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«Усім тобі завдячую, Любове...», стор. 282–284"


  13. Віктор Кучерук - [ 2023.06.20 06:56 ]
    * * *
    Жовтіє, в’яне, гине,
    Без крапельки води, –
    Усе, що я донині
    І сіяв, і садив.
    Так сонце знахабніле
    Наситилося вкрай,
    Що річка обміліла
    І пересох ручай.
    Нічної прохолоди
    Нема давно також, –
    Лиш спека верховодить
    І геть відсутній дощ.
    20.06.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  14. Теді Ем - [ 2023.06.19 21:30 ]
    ***
    Є люди-пустелі –
    коли наступають,
    розумне все
    з іхнього шляху
    зникає.

    А є люди-скелі.
    Даремно стучати –
    не знайдеш у скелі
    ні вікна, ні двері.

    Є люди-безодні,
    як глиб Маріанська.
    Сюрпризи чи смерть
    в глибині океанській?

    Є люди-фальшивки,
    як перли з пластмаси.
    Все більша їх частка
    від лЮдської маси.

    Є люди-зайчиська,
    такі ж боязливі.
    Будь-що їх злякає –
    тікають щосили.

    А є люди-вовки,
    підступні і хижі.
    Постійно полюють
    на нових і свіжих.

    Так хочеться інколи,
    хоч на хвилину,
    зустріти звичайну
    людину-людину.

    19.06.2023


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  15. Краска Світлана Лана - [ 2023.06.19 18:53 ]
    І все таки напишу...
    І все таки напишу
    слова
    що на серці маю
    я вірю в свою любов
    я вірю
    я їй ввіряю
    життя своє
    та навік
    свій подих
    та до останку
    своєї душі тепло
    від заходу
    й до світанку
    своєї душі любов
    і мрії своєї крила
    щоб ніжність єднала знов
    щоб пестила
    і любила
    і хай весь руйнується світ
    з єдиного
    на уламки
    то байдуже аби ти
    і коханні був
    і коханим...

    2013 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Іван Потьомкін - [ 2023.06.19 18:18 ]
    ***
    Не чешися, носе,
    навіть як попросять
    пригубить чарчину:
    бить ординську нечисть
    тверезим належить
    щодня й щогодини,
    щоб неохмеліла
    в землі нашій тліла.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  17. Вікторія Лимар - [ 2023.06.19 18:25 ]
    Гість
    На грішній цій землі … ти – гість.
    Прийшов – пішов…Ослабла міць.
    Як зáвжди все, тебе нема.
    В страшну годину, мов німа.

    Шалено квітне абрикос.
    Невже нечуваний мороз,
    Якому притаманний гнів,
    Позбавить дерево плодів?

    Дармá, цього не бачиш ти…
    Шляхами в інші йдеш світú,
    Захмарні, не сприймає зір.
    Людина – безпорадна й звір.

    Не осягнути далечінь!
    Перетворила образ в тінь.
    Тобі опорою хто був?
    Нещасний, навіть не збагнув,

    Шкодá, допомогти не зміг.
    На себе одягнувши гріх,
    Отримує земля тіла,
    Без нарікань всіляких, зла.

    Лиш душі прагнуть до палат
    Небесних, в пошуку порад.
    Але життєву кожну мить
    Чи зможе Всесвіт захистить,

    Не відкриваючи секрет:
    Падіння далі буде? Злет?
    Ніхто не знає до кінця.
    Не бачив Божого гінця…

    А ти – лиш гість… Прийшов – пішов…
    У тих, хто поряд … туга знов…

    10.05 – 03.06.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (4)


  18. Сергій Губерначук - [ 2023.06.19 11:10 ]
    Матіоловий сон (2)
    Ти вся моя.
    Ти вся моя тепер була.
    Чемно відмовлюся від тебе.
    Спи.

    О, вона спала.
    І ніби квітка під місяцем цвіла.
    І я потраплю в сон її,
    потраплю в сон її
    блаженний.

    Я в сад нічний виходжу, літній сад.
    О, матіоли, ви запаші́ли так,
    як удоволені вуста коханої, моєї.

    О, ви співаєте на свій снотворний лад!
    І поринаю в вас, і сплю,
    і бачу сон коханої моєї…

    Матіоловий сон.
    Матіоловий сон.
    Солов’їна пітьма.
    Скрізь п’янкий аромат.
    Матіоловий сон.
    Голубий зорепад.
    Перша втіха моя –
    матіоловий сон.

    Цілуються птахи і ніч блідніє.
    Весь голос мій – сумна віолончель.
    Спокійний стан коханої, моєї.
    О, матіоли, загляніть під довгі вії
    її святого сну – скажіть, скажіть,
    чи зараз я ріднішим є для неї?

    Матіоловий сон.
    Матіоловий сон.
    Солов’їна пітьма.
    Скрізь п’янкий аромат.
    Матіоловий сон.
    Голубий зорепад.
    Перша втіха моя –
    матіоловий сон.

    Ти стрепенулася всім тілом уві сні
    від подиху безсонних матіол.
    О, спи…
    О, спи…
    О, спи…
    Чаруй мене собою.

    Матіоловий сон.
    Матіоловий сон.
    Солов’їна пітьма.
    Скрізь п’янкий аромат.
    Матіоловий сон.
    Голубий зорепад.
    Перша втіха моя –
    матіоловий сон.
    Матіоловий сон.
    Солов’їна пітьма.
    Скрізь п’янкий аромат.
    Матіоловий сон.
    Голубий зорепад…

    Ти вся моя.
    Ти вся моя тепер.
    Чемно признаюся до тебе.
    Про – бу – джу-у-у…

    27 квітня 1997 р., Київ,
    ніч, Свята Пасха.


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | "«Матіоловий сон», стор. 21–22"


  19. Ольга Олеандра - [ 2023.06.19 10:41 ]
    Пошуки Одіссея
    Розгубленість, спустошеність, безсилля…
    Куди ні глянь – самісінька вода.
    І ніби лагідно плескочуть її хвилі
    та серце стислося і в відчаї рида.

    Тягучі дні, гнітюче-однакові.
    Долоні всі в крові і в мозолях.
    Він чує поклик голосу любові
    й не може віднайти до нього шлях.

    Все ж пробує на кожному світанні
    зібрати, що лишилось з віри й сил…
    Можливо, це безплідні намагання.
    Можливо, краще б він їх потопив?

    Та їх втопивши, нащо жити далі?
    В яке б болото затягло таке життя.
    Хай сотня спроб і хай усі невдалі
    допоки стукотить серцебиття

    ігнорувати садна і утому
    й пекучий біль, що душу попелить,
    шукати шлях – до голосу, до дому,
    вдаючи, що нічого не болить.

    05.06.23


    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.61)
    Коментарі: (2)


  20. Світлана Пирогова - [ 2023.06.19 08:12 ]
    На важницях хитких


    Чорна ніч розкрила тиші нутро:
    Ненаписаний знову лист,
    А паперу білий батист
    Зберігав думок мовчазне тавро.

    На важницях хитких свідки долі.
    Серцю радість чи вже поміст?
    А той сум - печалі соліст
    Тиснув клапан під знаком бемоля.

    Не від Кафки вік і мурахи крах -
    День піднявся на повний зріст.
    Молитовного тону міст
    Прокладав, тамуючи в серці страх.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (2)


  21. В Горова Леся - [ 2023.06.19 07:38 ]
    Цей рік
    Цей рік , мабУть, за десять, не за п'ять.
    Замість зими мені тривога снігу
    Накидала на коси, і ятрять
    Щоночі думи, ніби стогін віхол,
    Які не ляжуть ранком в перемет
    Дороги пОперек до сходу вогневого.
    І серце стомлене по- новому пройме
    Щоденно гостре відчуття тривоги.
    А в дзеркалі - то хто, скажи мені?
    Куди подівся погляд, з небом схожий?
    Зібрались хмари у височині,
    І тінню опустилися під очі.
    2023.02.


    Рейтинги: Народний -- (5.83) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (2)


  22. Неоніла Ковальська - [ 2023.06.19 07:29 ]
    Зеленіє барвіночок
    Килимами по землі
    Стелиться барвінок,
    Ніхто його не садив,
    А він зеленіє.

    Лише вийду на поріг
    Я рідної хати,
    Тішить душу оберіг -
    Барвінок хрещатий.

    І блакитний погляд той
    Оченяток-квітів
    Пильно стежить за тобою,
    Нікуди й подітись.

    Із калиною у парі
    На весілля кожне
    Прикрашають короваї
    Чудовим віночком:

    Червоними ягідками,
    Листячком зеленим,
    Щоби доля усміхалась
    Завжди нареченим.

    2016 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  23. Віктор Кучерук - [ 2023.06.19 05:46 ]
    * * *
    Сонцем розігрітий повіває вітер,
    Прагнучи від спеки зникнуть серед дня, -
    На квітучім лузі зупинило літо
    На перепочинок жвавого коня.
    Теплодайний коник фиркає й тупцює,
    Бо вже так набігавсь, що проймає піт, -
    Виграє на світлі золотиста збруя
    І вражає блиском різнобарвний світ.
    Зеленіє пишно лугова місцина
    І в блакитний колір вбрана височінь, -
    Жаль, що нетривалий має відпочинок
    У краю моєму теплодайний кінь.
    19.06.23


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  24. Ярослав Чорногуз - [ 2023.06.19 01:53 ]
    П'єм щастя музику
    Як хороше в подільськім лісі -
    Між крон містичний чути шум.
    І небо цілиться із висі...
    Свій шлях колись тут завершу.

    Коли мій час прийде урочий
    І буйна музика вітрів
    Мене заколисати схоче
    Акордів схлипами вгорі.

    А поки що мені ще рано
    У далечінь, за небокрай...
    Бо десь за обрієм кохана
    У свій розквітлий кличе рай.

    І птаства щебіт наслухаю,
    Повітря повними грудьми
    Вбираю в літньому розмаї,
    П'єм щастя музику мов ми.

    18 червня 7531 р. (Від Трипілля) (2023)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  25. Володимир Каразуб - [ 2023.06.19 00:42 ]
    Помпеї
    Можливо так дивилися на місяць
    В один із тих часів, що барельєфом
    Лежить в монастирях, в музеях, книгах
    І думали, що бляклий медальйон
    Ще трохи повисить і на долоні
    Впаде і зорі сколихнуться в ніч —
    І все мине. Що присмак сліз солоних
    Мов присмак міту, що старий Содом
    Руїни Риму чи старі Помпеї
    В його морях із срібним ланцюжком
    Повисне мов медаль на смуглій шиї.
    Немов тоді, отой голодний погляд
    Спинивши ніч продовжив свій мотив
    В очах мрійливих серцем позачасся
    Без віддиху додавши власний міт —
    Лишень тепер відчув себе достатнім.
    І лиш на мить здавалося зловив
    Той медальйон за срібний ланцюжок,
    І сам застив, як соляні скульптури,
    Давним-давно та лавою ночей
    Комусь пустим, колись відкриюсь словом
    Як гіпсові фігури із Помпей.

    20.06.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Прокоментувати:


  26. Теді Ем - [ 2023.06.18 23:41 ]
    ***
    «У голові моїй тумани-мани,
    Та тебе чекати я не стану…»
    Макс Барських «Тумани»


    У кишенях моїх діри-Іри
    задовбали на роботі боси-оси
    я не сплю, бо серед ночі-очі
    один чорний, другий сірий-ірий
    насувається на мене хмара-Мара
    за кредит для автокара-кара


    18.06.2023


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  27. Софія Цимбалиста - [ 2023.06.18 20:44 ]
    ***
    Якби стерти пам'ять
    і звільнити місце для майбуття.
    Якби залишити минуле там,
    куди веде стежка забуття.

    Минуле збиває зі свого шляху,
    нагадуючи допущені помилки.
    І навіть якщо сталося подібне,
    чи зробиш ти це знову?

    Чи дозволиш знов собі
    вдатися до змін у розрахунку?
    Пропустиш одну цифру чи слово
    і залишиш позаду свій дім.

    Так легко позбутись себе,
    лише стримуючи спогади.
    Їх можна знаходити й знищувати,
    або тримати й зберігати.

    Не всі із них такі чужі
    для голосу із підсвідомості.
    Не всі такі страшні
    для тих, хто їх чує.

    Коли минуле докоряє
    пережитими спогадами.
    Здається, вихід знищений
    задовго до кінця.

    Ось-ось все зникне
    з поля зору.
    І лишитися лиш
    тихий шепіт небуття.

    16.06.2023


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:


  28. Євген Федчук - [ 2023.06.18 18:54 ]
    Легенда про Черкаси
    Сидить в своїм шатрі великий хан.
    Весь світ, здається перед ним схилився,
    Орда пройшлася, наче ураган
    І зник зі світу той, хто не скорився.
    Лиш темники і мурзи перед ним,
    Що іменем його цей світ тримають.
    Хоч він не надто й довіряє їм,
    Бо, бач, як косі погляди кидають.
    Та голови схиляють і, йому
    Приниження те дуже до вподоби.
    Передавив би всіх по одному
    Та ж треба слуг йому покірних, щоби
    Народи у покірності тримать.
    - Я вас зібрав сюди, аби сказати –
    Нам світ вдалося весь завоювать –
    Від моря сходу по самі Карпати.
    Нема племен в цих землях чи родів,
    Які б рабами нашими не стали.
    Сам Чингізхан би тому порадів…
    Всі головами разом закивали,
    Підтверджуючи правильність тих слів.
    Один лиш хан кипчацький не киває.
    Хан розлютивсь: - Ти сумніватись смів?
    - Ні, славний хане. Просто, добре знаю,
    Що є в степах не скорений ще рід.
    Ми його «чирі кисі» називаєм,
    Чи «люди сили». Тобі знати слід,
    Що їх сильніших у степах немає.
    Ще наші предки пробували їх
    Скорити та лиш шаблі затупили.
    - Що ж, коли ти той рід скорить не зміг,
    Не дивно. Адже ми вас покорили.
    А, значить, ми сильніші і для нас
    Той рід скорити зовсім легко буде.
    Мурза Аділь, даю тобі наказ:
    Візьми дві сотні кращих свого люду
    І тих «чиркисів» приведи мені
    На мотузках. Мурза вмить підхопився.
    - Я повернуся, хане, за три дні! –
    І у поклоні низькому схилився…
    Пройшло три дні. За ними п’ять і сім.
    Та про мурзу ні слуху, а ні духу.
    Від того хан зробився дуже злим
    Дає наказу тисячнику: - Слухай.
    Бери батирів тисячі зо дві,
    Знайди мурзу і тих «чиркисів» клятих,
    Що наш ординський зневажають світ.
    Велю їх привселюдно розіп’яти!
    Пішли ординці й канули, немов.
    Ні полонених, а ні, навіть, вістки.
    Хан темника до себе кличе знов,
    Велить тумену він на коней сісти
    І мчати в степ та зниклих там знайти,
    А заодно й «чиркисів» відшукати
    Та на розправу хану привести.
    Та й став уже з надією чекати.
    Дарма чекав. Тумен в степах пропав,
    Неначе голка в сіні загубився.
    Тоді вже хан орду усю зібрав,
    Шукати тих «чиркисів» заходився.
    Ідуть і йдуть по стоптаній траві.
    Знайшли мурзу й дві сотні з ним батирів.
    Усі лежать на полі неживі,
    Вже знівечені спекою та звіром.
    Ще день пройшли – дві тисячі лежать
    Теж покотом по всім степу побиті.
    Напевно, у «чиркисів» сильна рать,
    Коли батирів подолали в битві.
    Ще день минув – тумен знайшли в степах.
    В живих нікого й темник поміж ними.
    В ординських душах поселився страх
    Перед страшними воями отими.
    Та хан велить, аби ішли… І йдуть…
    Повзе орда. Аж раптом на дорозі,
    (Немов би, їй загородивши путь)
    Став чоловік. Спинились голомозі.
    Такий сміливий – сам проти орди?!
    Чи, може, пастку вже наготували
    І слід чекати скорої біди?
    Завмерли, чоловіка розглядали.
    А він сидить спокійно на коні.
    При боці шабля, чуб звисає довгий.
    Питає раптом : - Що ви за одні?
    Чого припхались ви до краю мого?
    Хан, те почувши, аж позеленів:
    - Ти хто такий? Напевно, з «чирікисів»?!
    Як моє військо зупинити смів?
    Та чоловік спокійно подивився:
    - Хто я – «козак», бо ж вільний чоловік.
    І тут мій степ. Тому ще раз питаю:
    Чого припхались? Жартувать не звик.
    Таких гостей я шаблею стрічаю.
    - А ми не гості! – набундючивсь хан, -
    Ми всіх степів господарі навколо.
    І ти спинити здумав нас?! Ха-ха!
    Так знай: хто не скориться нашій волі,
    Того чекає смерть! Візьміть його! –
    Велів батирам. Ті лиш крок ступили,
    Козак як свисне. І уже кругом,
    (Неначе він шайтан – нечиста сила)
    Мов з-під землі з’явились козаки,
    На ханське військо зусібіч напали.
    І був кінець орди в степу гіркий,
    Всіх козаки покосами поклали.
    А, хто зумів, як вітер утікав,
    А хан великий мчав поперед всього,
    Бо ж скакуна найкращого він мав,
    Тож і летів, не обирав дороги.
    Коли криваві скінчились жнива,
    Зійшлися козаки оглянуть рани.
    - То як, ти кажеш, він нас називав? –
    Спитавсь один. – «Черкаси», отамане.-
    То «люди сили» мовою орди.
    - «Черкаси»? Що ж,звучить теж непогано.
    Ми козаки, але нема біди,
    Як ще й «черкаси» прозиватись станем.
    Біда для тих, хто схоче покорить
    Цей край і нас. Пощади тим не буде.
    Орду усяку зможем зупинить,
    Бо ж ми, як вони кажуть, «сильні люди».
    А силу нашу нам земля дає,
    Поки на ній ми – нас не подолати.
    За кожним вбитим двоє устає,
    Щоб свою рідну неньку захищати…
    Відтоді й стали звати коза̓ків
    «Черкасами». А місто збудували
    Понад Дніпром, то вже від них-таки
    Черкасами теж називати стали.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" -- (5.31)
    Коментарі: (4)


  29. Ольга Паучек - [ 2023.06.18 18:14 ]
    ***
    Сонечко засяяло у небі,
    Вітер тихо-тихо шепотів,
    поміж гілок на старій березі
    Соловейко бесіду завів:

    Роки наші плинуть за водою,
    мудрість сивиною поросла,
    шлях тернистий, Доленько, з тобою
    вивів нас на краєчок села.

    За селом далекий світ, широкий
    загубились ми з тобою там...
    Час минув, його не повернути,
    курява покрила душу нам.

    Сонечко ясне на небосхилі,
    Вітер долиною шепотів...
    Соловейко на старій березі
    свою щиру бесіду завів


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  30. Олена Побийголод - [ 2023.06.18 15:33 ]
    1872. Казка про прогрес
    Із Д.Мінаєва

    В одній землі, в часи колишні,
    з’явився між людьми ураз
    моральний звих, чи навіть сказ, –
    такий, що всі, святі і грішні,

    здійняли лемент до небес, –
    немов завзяті однодумці
    (хоч кожний – різне мав на думці):
    – Ех, от якби в нас був прогрес!..

    Прогрес, насправді, був не трібний
    тоді нікому в тій юрмі,
    жили там добре і в пітьмі,
    а світ... на що він, друзі, здібний?!

    Та кожний – скиглив, наче пес,
    усім навкруг в обидва вуха,
    або, як сич надутий, ухав:
    – Ух, от якби в нас був прогрес!..

    А чорт один – прибіг відразу
    у ту країну чарівну:
    злість охопила сатану,
    коли він вчув дурну цю фразу;

    і щоб тамтешніх неотес
    приструнчити та полякати,
    надумав він прогрес їм дати:
    – Стривайте, буде вам прогрес!..

    Прогрес немов звалився з неба –
    і тут почав виття та плач
    усяк «передовий» горлач,
    кому було прогрес той треба:

    його спостиг нараз бельмес,
    що весь бариш – приносять ду́рні,
    а тут – пройшли часи безжурні,
    і в цьому винний – так, прогрес.

    Вся журналістика захляла,
    у неї ґрунт пішов з-під ніг,
    бо псевдосенсаційних книг
    вже публіка не купувала.

    Читач колишніх днів почез,
    і журналісти-крокодили
    одне на одного насіли,
    пославши геть увесь прогрес!

    Секрети взнавши гігієни
    в обхід лукавих лікарів,
    ніхто вже більше не хворів;
    і лікар, зліший від гієни,

    звихнувшися з таких чудес,
    похмуро пив шартрез із Шартра
    і бурмотів: коли вже в тартар
    оцей провалиться прогрес?..

    «О, доле наша, як гірка ти!
    Ніхто не судиться дарма,
    вже навіть і убивств нема! –
    стогнали всюди адвокати. –

    Хоча б один якийсь процес!
    Про що завгодно, про дрібниці!
    Життя – безглузде, дні – безлиці,
    коли панує скрізь прогрес!..»

    Всі сфери, прошарки та кола
    змінилися; нема поем,
    городових, плетух-нікчем
    та ябед, що кругом – крамола;

    юрба завсідників трапе́з
    узялась раптом за роботу...
    Коротше – лиш бучну нудоту
    в країну ту приніс прогрес.

    Отак нечистий більше року
    тримав населення в нуді;
    та згодом знудивсь, і тоді –
    розвіяв вщент прогрес, нівроку.

    Й коли скінчив нарешті край
    цю прогресивну грати п’єсу,
    збагнули всі: лиш без прогресу
    можливий в їхнім царстві рай!

    (Лютий 2023)

    аааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6)
    Прокоментувати:


  31. Олег Герман - [ 2023.06.18 14:13 ]
    Весна, що не настала
    Тремтить, дрижить знекровлена весна,
    Обпалена пекучою війною.
    Під снігом, льодом мрія застига,
    Яка недавно ще була живою.

    Ішла, щоб захистити від зими,
    У згарища, руїни, справжнє пекло.
    Свистіли кулі, танки десь ревли
    І вибухи гриміли недалеко.

    Жахіття всі побачила вона —
    Як діти помирали з матерями...
    І безліч лих, що клята ця зима
    Принесла із останніми снігами.

    Від болю й гіркоти усіх страхіть
    Її душа завмерла у печалі,
    А сніг прикрив, немовби мимохіть,
    Красу весни, що так і не настала.



    24.02.2023



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.61) | "Майстерень" -- (5.68)
    Коментарі: (10)


  32. Тамара Швець - [ 2023.06.18 14:22 ]
    Скарбниця творчості
    Сокровище творчества
    Как мудро сказал Авиценна,
    Что для общения с людьми,
    Нужно тропы проложить,
    Добротой к душам и сердцам их .
    Творческие клубы в интернете,
    Создают гармонию, тепло, уют.
    Поддержка, искренние слова,
    Общение - в радость, позитив.
    Благодарю, кто создал их.
    Возможности каждому даны,
    Свою душу и взгляд открыть.
    Много нового, интересного,
    Для себя здесь узнаешь,
    Источник знаний, творчества,
    Взгляды интересные,
    Увлеченно их читаю,
    Впечатляют, вдохновляют! 18.06.21

    Скарбниця творчості
    Як мудро сказав Авіценна,
    Що для спілкування з людьми,
    Потрібно стежки прокласти,
    Добротою до душ і сердець їх.
    Творчі клуби в інтернеті,
    Створюють гармонію, тепло, затишок.
    Підтримка, щирі слова,
    Спілкування - в радість, позитив.
    Дякую, хто створив їх.
    Можливості кожному дані,
    Свою душу і погляд відкрити.
    Багато нового, цікавого,
    Для себе тут дізнаєшся,
    Джерело знань, творчості,
    Погляди цікаві,
    Захоплено їх читаю,
    Вражають, надихають! 18.06.21



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  33. Юлія Щербатюк - [ 2023.06.18 12:24 ]
    Ніч і крила (україномовна версія)
    Де утікала із під ніг,
    земля, що не тримала більше,
    там, пройдених вітри доріг,
    гасили гіркоту тих віршів.

    Що надавали слАбих сил,
    продовжити дорогу знову.
    Про милість день іще просив, -
    ніч притягла свої окови.

    І, метушню прибравши ту,
    ні, не сестра, але чаклунка.
    Взамін на марноту пусту,
    Потроїла мої рахунки.

    Поїла очі та вуста,
    росою дивного безсилля.
    І безсоромна і проста
    мені доламувала крила.


    16-18.06.2023 року.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.58)
    Коментарі: (11)


  34. Світлана Пирогова - [ 2023.06.18 10:49 ]
    Не клич мене
    Не клич мене, я не прийду в нікуди.
    Твій вечір простягає теплі руки,
    І сутінки прядуть свій знаний кужіль,
    Мов скреготом, в житті моїм, по бруку.

    Не клич мене, я не прийду в нікуди.
    У тебе ще світанків ціле поле.
    Я виполю з душі той білий кукіль,
    Що тягне живо соки, п*є із волі.

    Не клич мене, я не прийду в нікуди.
    Твоє кохання полум'я вже лиже.
    І припікає гАряче облуда,
    Я по вогню не побіжу на лижвах.

    Звичайно, не свята, гріхів доволі.
    Важка чуттєво-розумова брама.
    Довіку вже у просторі юдолі,
    Не клич мене, не клич, прийду...думками.


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (5)


  35. В Горова Леся - [ 2023.06.18 09:28 ]
    Кава на двох

    Безцінна кава, зварена на двох.
    Та ще коли готується по черзі.
    Бо той заварить, хто проснеться першим,
    Й підсмаченим турботою еспресо
    Застелить аромату ніжний шовк .

    Безцінна кава у твоїй руці
    У переході ранку напівсоннім,
    Що хлюпнув першу тінь на підвіконня.
    Не просто чашка та напоєм повна-
    В долоні то не бризки- промінці.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.83) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (9)


  36. Краска Світлана Лана - [ 2023.06.18 09:13 ]
    І тиша знов...
    і тиша знов
    довічна
    чи не вічна
    на мить лишень
    на день
    чи на добу
    чому мені не солодко з тобою
    а солоно і гірко , мов печаль
    то наш назавжди друг
    і побратим по крові
    нещастя , гіркота і самота - то не лише слова
    то наша доля
    кохання наше
    наші молитви...

    навіщо тиша
    коли ж є бажання
    до радощів
    до терпких як вино
    цілунків під проміннями Ярила
    під сяйвом місяця і дрібки зірочок
    навіщо гіркота
    образи
    смуток
    коли є час для лагідних розмов
    коли є час для таїнства зізнання
    для пестощів словесних
    і тепла

    навіщо тиша
    коли все жадає
    гарматних пострілів
    і грому
    й блискавиць
    щоби яскраво
    яскравіш веселки
    заграло барвами життя і сум
    заляканий таким ось різноцвіттям
    навіки щез
    загинув в забутті
    і тільки щастя
    радісно й квапливо
    життю удвох
    віддали небеса...

    2013 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  37. Олесь Пасічний - [ 2023.06.18 09:36 ]
    Лежанка
    Лежанка

    Сам себе обійму
    і засну на вузенькій лежанці

    Теплий сон загорну
    у безпечні шанці…

    Ще не пізно піти на війну
    та хоробрість моя у відставці…

    Для чого тоді прокидатися вранці?

    Олесь ПАСІЧНИЙ 2020 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  38. Іван Потьомкін - [ 2023.06.18 08:18 ]
    З голосу Езопа

    Голод і спрага світ за очі лиса погнали
    І привели нарешті в виноградник.
    Прокравсь і мало не спритомнів:
    З гілок звисали соковиті грона.
    Ось розігнавсь, підскочив...
    На радощах навіть заплющив очі.
    Був певен, що ягоди вже в роті,
    Та тільки гепнувся навпроти
    Галузки тої, що була найнижче.
    Розгін, стрибок...Здається, трохи вище,
    А грона начебто заповзялися
    Грать у «квача» із бідолашним лисом.
    «Стривайте, кляті, я вас-таки дістану!»-
    Вже не кричить – шипить із сил останніх.
    Розгін, стрибок...Знову й знову...
    Од спраги відібрало мову.
    Одхекавсь лис та й каже винограду:
    «Ти, мабуть, невимовно радий,
    Що подолав мене в нерівній боротьбі.
    Та все ж годиться знать тобі,
    Що насправді було в мене на мислі:
    Не їсти ягоди ці кислі,
    А позривати ( бо ж усі червиві).
    Щоб якнайдалі однесла їх злива!»

    P.S.
    Як огріхи свої ми визнавать не хочем,
    На інших їх ми звалюєм охоче.





    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  39. Віктор Кучерук - [ 2023.06.18 05:28 ]
    * * *
    Спливає час, але не взмозі
    Я позабути до цих пір
    Старого клена при дорозі,
    Яка впиралася в наш двір.
    Лапате листя зеленіло
    І шелестіло часом так,
    Що соловей лише несміло
    Йому підспівував у такт.
    Бо комбінації тих звуків
    Він повторить ніяк не міг, -
    Лиш птаха з листям перегуки
    Розвеселяли літа біг.
    Щоденні їхні переспіви
    Мене у творчий світ ввели
    Отак, що юний літгуртківець
    Діждавсь від старших похвали
    За те, що словом описати
    Зумів тоді уміло я,
    Як листя спів дивакуватий
    Дратує дуже солов’я.
    18.06.23




    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Коментарі: (2)


  40. Олександр Сушко - [ 2023.06.17 16:03 ]
    Ціна свободи
    Ой, поле, поле! Соняшник цвіте!
    І я цвіту, упоєний красою.
    Подвір'я, хата, нива - до ладу,
    Коса дзвенить, окроплена росою.

    Аж тут кацап! Підступний живолуп.
    Коси замало. Тут потрібні танки.
    Від перегару в хаті чорний клуб
    Висить, аж полякалися собаки.

    Та самогоном потруїв усіх:
    (блідих поганок накришив у пійло).
    Лежать, неначе дохлі карасі,
    Солдатики. Оце потрібне діло.

    Москвини - це не люди, а кати,
    Убили всіх! Вагітну жінку, тестя...
    Ціна свободи - смерть моїх братів,
    Ціна неволі - зрада і безчестя.

    17.06.2023р.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (3)


  41. Володимир Каразуб - [ 2023.06.17 12:26 ]
    Блазень

    Це блазень блазнює, міркує в голос,
    Складає з літер слова та речення
    З осколків любові, з дрібних осколків
    Зшиває книгу свого приречення.
    Він марить, вигадує, мудрагельствує,
    Читає про велич, якої не випало
    І далі продовжує жонглювати,
    Жадаючи начисто загулюкати
    Немов би маленьку дитину брязкальцем.
    І йому вдається. Завжди вдається
    Втягнути тебе до чорнильного світу
    До звуків та символів недосконалої
    Спроби озвучити алфавітом
    Причинне минуле і все пояснити.
    Чи зовсім, до слова, тобі не пояснювати.
    Писати, наприклад, без всякого замислу
    Про юність, про вічність, принади прекрасного,
    Загинаючи пальці слова перелічувати
    Підбивши подушку алюзій, метафори.
    Але інтонації, о ці інтонації!
    Чи не краще вже музика. Можливо музика
    Нехай усе ще залежна від автора
    Більше за слово потрібна за фарби та
    Зможе безмовно тобі описати,
    Відкривши для тебе хай крихту істини
    Тебе ж самого. Нехай не безпристрасно.
    Нехай не безпристрасно!
    Нехай, що з того
    Коли до слова ті кляті ноти
    З часом здаються важкими, наче
    Чавунні гирі. Чи краще сказати,
    Як мушки замотані в павутину.
    Він знову блазнює, міркує в голос,
    Складає з літер слова та речення
    З осколків любові, з дрібних осколків
    Зшиває книгу свого приречення.
    Він марить, вигадує, мудрагельствує,
    Пише про велич, якої не випало
    І далі продовжує жонглювати,
    Жадаючи начисто загулюкати
    Немов би маленьку дитину брязкальцем.
    І йому вдається. Завжди вдається

    11.06.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (1)


  42. Олесь Пасічний - [ 2023.06.17 12:13 ]
    Маріуполь
    Маріуполь

    Чи солодка шовковиця буде цим літом,
    не від бджіл запилена, а від куль?..

    Кістка в горлі…

    Може кинутись слідом
    за мільйонами жертв за красивий буй
    і втопитись у ванні цілющим спокоєм?..

    Десь там на Монмартрі, чи на Пікаділлі
    шампань хтось ананасом прицмокує…

    А в Маріуполі - обгорілі породіллі
    після обстрілів іскандером
    ховають малят у небесний плащ,
    ще не вкрадений мародером…

    Немає Маріуполя…

    Плането – плач!


    Олесь ПАСІЧНИЙ 2022 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Коментарі: (2)


  43. Теді Ем - [ 2023.06.17 11:49 ]
    Перший з’їзд «Поетичних майстерень»
    Нарешті у «Майстерень»
    відкрився перший з’їзд.
    Раніше у цій справі
    був, так сказати, піст.
    Запрошення отримали
    досвідчені майстри
    і новачки завзяті,
    також середняки.
    Я трохи припізнився,
    хоч поспішав, як міг, –
    автобус наздогнати
    я рейсовий не встиг.
    Заходжу я у двері –
    у залі сто стільців,
    усі стоять порожні,
    лиш зайнятий один.
    На ньому бородатий
    якийсь мужик сидить
    і більш нема нікого,
    з ким можна говорИть.
    У нього я питаю:
    – Де весь Парнаса цвіт?
    А він відповідає:
    – Він весь отут сидить.

    12.06.2023


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  44. Теді Ем - [ 2023.06.17 11:37 ]
    Полотно
    Виставка. Стіна. Полотно.
    Сірий. Білий. Червоний.
    Люди – голі
    чаплі – білі
    клюви – червоні
    птахи крила розкрили
    і наче падають
    а люди – в горі
    живі над мертвими
    і горя – море.
    Тоненькі смуги
    червоної фарби.
    Сумно і холодно.

    15.06.2023


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  45. В Горова Леся - [ 2023.06.17 08:53 ]
    Дитинства загублений острів
    Дитинства загублений острів
    Сьогодні наснився:
    Гніздо височіє лелече
    За теплим туманом,
    Привітно біліє криниця,
    Гукаючи в гості,
    І чмихає хата димами
    Із хлібної печі.

    Завіса рожевим шифоном
    Ховає ті далі .
    Телятко шелепає пастись
    У росяні трави.
    І човник стоїть на причалі
    Ляльок моїх повен-
    Вони, синьоокі й картаві,
    Зібрались до Казки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.83) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (2)


  46. Світлана Пирогова - [ 2023.06.17 08:41 ]
    Люблю душею (алфавітний вірш)
    А я обожнюю красу небесну,
    Б-лакитні кольори і білі хмари.
    В-еселку, дощ, його вологі фрески.
    Г-абу зими, долини у туманах.
    Ґ-аздиню осінь, у багрянці листя.
    Д-ари землі - пшеницю й стигле жито.
    Е-дем лісів, калинове намисто
    Є-лей пахучий, груші соковиті.
    Ж-агу в гаях пісенну солов*їну.
    З-орю ранкову, зорепад серпневий.
    Й -(І) вечір тихий, крила лебедині.
    І сонця кулю в небі перкалевім.
    Ї-жаченят у травах; смак зернини.
    Й-мовірність урожаю у майбутнім.
    К-расу лугів, шовкові пасовища.
    Л-аванди море, зелень м*яти-рути.
    М-агічну ночі загадковість, вітру свищик.
    Н-ад плесом річки журавлину пісню.
    О-рнаменти садів, кущі порічок.
    П-речисті роси, гори живописні.
    Р-івнини, схили, верб зелених стрічки.
    С-вітанки з першим сяйвом променистим,
    Т-анок бджолиних крилець і гудіння.
    У-щелини, метеликів барвистість.
    Ф-асет ставків, тополі шелестіння.
    Х-вилястий Дніпр могутній, Чорне море.
    Ц-икади спів дзвінкий, хрущів вишневих.
    Ч-агарники тернові і простори.
    Ш-ипи троянд, конвалії травневі.
    Щ-едроти осені. Іти стернею.
    Ь -
    Ю-рбу зірок вночі золотоперих -
    Я Україну всю люблю душею.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.86) | "Майстерень" -- (5.96)
    Коментарі: (6)


  47. Неоніла Ковальська - [ 2023.06.17 07:35 ]
    А мені чомусь не спиться
    А мені чомусь не спиться
    В ніч, як місяць в небі повний,
    Мерехтять золотом зорі,
    Сон утік далеко звідси.

    Наче вдень так видно всюди,
    Стихло все, дрімає тиша,
    Місяць на траві залишив
    Сяючу доріжку срібну.

    Може втрапила у казку
    Чи природи дивне царство?
    Можу того і не знати
    Та чомусь не можу спати.

    2017 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  48. Ігор Шоха - [ 2023.06.16 23:47 ]
    Рецепти безсмертя
    ІНічого не буває випадково:
    таємне явним іноді стає,
    обожнюване віри додає,
    талановите оживає знову
    у ореолі слави і любові....
    вороже заперечує моє.

    ІІУсе ще доростаємо до Баха,
    який на слух майбутнє уявляв,
    таке як є. То не ловімо ґав.
    Звикаємо до оргії, до жаху,
    воюємо до немічі, до краху...
    борг Якова визискує Ісав.

    У лиходія – ні ума, ні серця,
    то що йому мелодії кантат...
    і Моцарта не чує акурат,
    і поки арфа тарою здається,
    у неї запакує оселедця,
    у партитуру – сало і салат.

    ІІІТак і моє завіє пізня осінь
    і понесе зима в останню путь...

    така у неї очевидна суть –
    нікого не зігріє у дорозі.

    А як не задубію на морозі,
    мої сальєрі не переживуть.

    06.2023


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  49. Олесь Пасічний - [ 2023.06.16 20:07 ]
    Пісня про Азовсталь
    Пісня про Азовсталь
    + + +
    А… з о в с т а л ь ! А… з о в с т а л ь !

    В тобі плавиться кров, а не сталь! Український народе – повстань!

    А… з о в с т а л ь ! А… з о в с т а л ь !

    Полк Азов має силу лева! Ми гартуємо волю сталеву!

    А… з о в с т а л ь ! А… з о в с т а л ь !

    Ми б’ємося із ворогом підлим - Хай накриється тазом мідним!

    А… з о в с т а л ь ! А… з о в с т а л ь !

    За будинок пологовий, за театр запаліть міріади свічок і ватр…

    А… з о в с т а л ь ! А… з о в с т а л ь !

    Леви виженуть орди русні і повернуться мрії у душі ясні!

    А…з о в с т а л ь ! А…з о в с т а л ь !

    Маріуполя серце заб’ється знов і ми підемо разом на моря зов…

    А…з о в с т а л ь ! А…з о в с т а л ь !
    Олесь ПАСІЧНИЙ
    2023 рік


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Ігор Лубкевич - [ 2023.06.16 18:14 ]
    ***
    Черешні з присмаком крові
    Купують кацапські донни
    Радіють у черзі корови
    В Мелітополь зайшли гандони

    Усе засрати й спалити
    Лиш можуть ці сучі діти
    Життя проміняти готові
    На черешні з присмаком крові

    (червень 2022)


    Рейтинги: Народний -- (5.14) | "Майстерень" -- (5.25)
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   156   157   158   159   160   161   162   163   164   ...   1829