ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Сергій Череп - [ 2006.11.21 09:52 ]
    Ранні лелеки
    Водойми ще під льодом.
    Де має буть земля, ще досі сніг.
    В повітрі лише чути перший подих,
    Весни красуні, неквапливий біг.

    Чому ж до нас, так рано повернулись,
    Лелеки з вирію, царі боліт.
    Невже Вам теплії краї приїлись?
    Що вернете додому, стільки літ.

    Там тепла їжа, тут замерзла каша,
    З болота, снігу і трави.
    Спить жаба в мулі, у корі комаха,
    Пожива ще, зимові бачить сни.

    А Ви вже тут, не можете чекати!
    Не ждете сонця й теплої весни.
    Ви звідусіль вертаєтесь до хати,
    І клином ріжете, людські зимові сни.


    Рейтинги: Народний -- (4.36) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 4
    Прокоментувати: | "Близько серцю моєму"


  2. Наталія Лазука - [ 2006.11.21 09:46 ]
    * * *
    Ідуть дощі.
    Несуть мені листівки
    З минулих днів,
    Написаних пером
    Мого дитинства.
    І тому платівку
    Прокрутить спомин
    Знову за вікном,
    Де я і сонце
    Бавились давно
    У жмурки з часом.
    А тепер дощі...
    І тільки човен
    Ноткою-веслом
    Пливе, скупавшись
    У моїй душі.


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  3. Сергій Череп - [ 2006.11.21 09:54 ]
    Фото дівчини
    Зробив я фотографію,
    Дівчиноньки у полі.
    Серед колосся пишного,
    Красуня на роздолі.

    Нема тут що добавить,
    Усе є те, що треба.
    Дівоче тіло й жито,
    Кохання просто неба.

    Людське, маленьке щастя.
    Завмерла гарна мить.
    І радий, що і з нею я,
    Зумів її прожить.

    Я знаю цю дівчину,
    Уже немало літ.
    Цю ніжну стебелину,
    Це фото, їй привіт!


    Рейтинги: Народний -- (4.36) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 5
    Прокоментувати: | "Близько серцю моєму"


  4. Наталія Лазука - [ 2006.11.21 09:51 ]
    * * *
    Циганський оркестр виграє позолотою в осінь.
    З тобою тепер однаково любим... Авжеж.
    Не треба про нас - таке несподіване й босе
    Кохання несе нам сцену вогнів і пожеж.
    Чи є іще вибір? Чи можна назад повернути
    Вчорашній квиток і вже не піти на спектакль?
    Напевно, нема. І відповідь тисне у груди.
    І я ццьому рада, бо ти мене любиш. Ось так.


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати:


  5. Віктор Марач - [ 2006.11.21 08:51 ]
    Елізабет Браунінг Сонети з португальської
    1
    Я чарувалась співом Феокріта
    Про літ принаду -- давніх милих літ,
    Які дарують свій солодкий плід
    Старим і юним, в дні зими і літа.
    В тонах античних древнього піїта
    Відчула знов я весь солодкий гніт
    Тих літ сумних, печальних милих літ,
    Якими й моя доля оповита.
    І тінь на мене, у сльозах всю, впала,
    Й було Видіння (леденіла кров),
    Й мене рука вниз за косу схиляла,
    І голос був, відлуння сурм немов:
    "Хто я, вгадай?" -- "Ти Смерть," -- я відказала.
    Й дзвін срібла в відповідь: "Не Смерть-- Любов!"




    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" 5 (5.39)
    Коментарі: (2)


  6. Мрія Весна - [ 2006.11.21 00:27 ]
    Музика
    Музика, як вічність, як любов –
    Все, що ти й не вимовиш словами.
    Те, що будоражить твою кров
    І у серці сіється квітками.

    Спів замислених навік лісів
    І дзюрчання річки в тихім полі.
    Музика – то наша карта снів
    І думки, що томляться в неволі.
    21.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (6)


  7. Оксана Лущевська - [ 2006.11.20 23:48 ]
    Вічно
    Мої пророцтва -
    сховані в рукописах,
    мої слова -
    блукають таємницями
    поміж волошок синіх і з суницями
    розмову про романтику ведуть.
    Твої слова -
    літають дивоптахами
    поміж зірок освячених Озирисом
    і падають вагомо на папіруси
    премудрість ясну в мою душу ллють.
    А наші долі
    сховані в літописах
    поміж небес величних зустрічаються,
    в усіх віках закохано вінчаються,
    коли дзвіниці гучно в дзвони б'ють.


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.31)
    Коментарі: (7)


  8. Осіння Сандра - [ 2006.11.20 23:07 ]
    Переддень зими
    Твоя душа чека якогось свята
    І розквітає лотосом повільно.
    Від цього в хаті світло і лапато
    І серце б’ється солодко - стабільно

    Назавтра сніг покриє сонне Місто
    Своїм прозорим теплим ковпаком.
    І буде небо біле й урочисте
    Нести Легенду під своїм крилом.

    А в когось будуть сльози у долонях,
    Хтось піде проти себе, мов на спис.
    А хтось потрапить у моря солоні,
    Знайде ніким ще не відкритий мис.

    Зима накине сітку на проспекти,
    Спіймає в неї жовтого трамвая.
    І стане їй із цього смішно, певно.
    А скрипка тиху музику заграє.

    І ти впізнаєш вулицю знайому,
    Чиєсь вікно моргне тобі під вечір.
    Як добре повертатися додому,
    В таку зимову стиглу холоднечу!



    (02.12.2005р.)









    Рейтинги: Народний 5.33 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.19)
    Коментарі: (5)


  9. Фешак Адріана - [ 2006.11.20 22:42 ]
    ***
    розібрані LEGO
    кольоровості бачень
    я була для тебе
    а ти... без означень
    зціловані губи
    обвітрені фрази
    я більше не буду
    і жодного разу
    роздягнене тіло
    до кості і крові
    відсутності світла
    в відсутності долі
    розрита могила
    подряпане трумно
    відірвані крила
    так чітко й культурно
    покладені скраю
    хреста і віночків
    бо я не вмираю
    ...в подертій сорочці...
    я - смертна-безсмертна
    розібране LEGO
    в очах екстраверта
    нічого крім неба
    вмираю востаннє
    на сотій хмаринці
    пухкого кохання
    з вогнем наодинці
    обсмалене пір'я
    добавилась пташка
    в відсутності світла
    у квітці без щастя


    Рейтинги: Народний 6 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (5) | "***"


  10. Ванда Савранська - [ 2006.11.20 22:23 ]
    Помаранчева стрічка
    Ми таїлись, як перші люди,
    По печерах – своїх хатах,
    І лилася брехні облуда
    У газетах, церквах, цехах:
    – Вас чужинці хочуть скорити,
    Та за вами – Москва, хлопи.
    А що ви німі і неситі,
    То схиляли б нижче лоби!
    І сміялося зло у вічі,
    І настали нестерпні дні.
    Я тоді помаранчеву стрічку
    Прив’язала на темнім вікні...

    Пам’ятаєш, як запалалали
    Помаранчем дерева враз?
    Не дістали і не зірвали -
    Посміхався вогник до нас.
    Отруїти можна і вбити,
    І в обличчя кинуть брехню,
    Та ніхто не зміг загасити
    Помаранчевого вогню.
    І коли гляне зло у вічі,
    І настануть нестерпні дні,
    Я візьму помаранчеву стрічку,
    Засвічу на своєму вікні

    Не забути тривожні ночі.
    Разом з "п’ятим" – ми ТАМ були.
    І у наші безсонні очі,
    Як любов, надії текли.
    Піднялися ми разом з бруду,
    Подивились в майбутнє враз –
    Скільки праці! Як тяжко буде!
    Аби б в душах вогонь не згас.
    І коли гляне біль у вічі,
    І настануть нестерпні дні,
    Я візьму помаранчеву стрічку,
    Засвічу на своєму вікні.
    Січень 2005


    Рейтинги: Народний 5.42 (5.33) | "Майстерень" 5.13 (5.37)
    Коментарі: (3)


  11. Ірина Пиріг - [ 2006.11.20 22:16 ]
    ***
    Божевільні дощі намагаються знищити осінь,
    заливають дахи і усе, що лишилось живим.
    Біль зійшовся із болем. Здійснилося. Це двоголосся
    перекрикує стогін промерзлої наскрізь трави.

    І пронизує вітер осіннє повітря кинжалом.
    На вечірній щоці закривавлений зболений слід.
    Ці потоки дощу – наче підлі малесенькі жала,
    як можливий рятунок від всіх заподіяних бід.

    Значно легше вночі віддавати подушці ридання,
    аніж взяти свій біль і щосили жбурнути в стіну.
    І не треба його називати нещасним коханням.
    Бо кохання – ВЖЕ ЩАСТЯ. І ним не пророчать війну.

    Заховавшись у тінь найпростішого в світі „не можу”,
    зачароване коло приймає заблудлих овець.
    І на ватних ногах не пройти повз тонку огорожу,
    де поняття „початок” межує з поняттям „кінець”.

    Божевільні дощі закликають зливатися з ними.
    Хто піддався – того розіпнуть на похилім хресті,
    щоб нарешті прийшло усвідомлення того, що зими –
    це не смерть, а лише перехід до одного з життів.

    20 листопада” 06


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 0 (5.49)
    Коментарі: (12)


  12. Оксана Лущевська - [ 2006.11.20 22:07 ]
    Сповідь
    Хай замітає осінь почуття
    бурхливо-жовтим теплим листопадом,
    багряними листками каяття,
    хай сипле щиро понад тихим садом.

    Хай обіймає мерзлий квіт жоржин,
    троянди білі хай в уста цілує.
    Нехай торкнеться стиха павутин,
    що трудівник-павук снує й майструє.

    Хай нагадає бережно дощем
    холодною небесною водою,
    що я стою, закутавшись плащем,
    відверто розмовляючи з собою.

    І хай таємну сповідь восени
    підслухає Стрибожий теплий вітер;
    старезний дуб і ніжні ясени
    нехай протягнуть в допомогу віти.

    Я лиш одна в дорозі каяття...
    І замітає осінь почуття!


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Прокоментувати:


  13. Оксана Лущевська - [ 2006.11.20 21:28 ]
    БУДЕ
    У нас буде дуже затишно,
    Сонце схилиться до заходу,
    Мороз пензлем замалює
    На вікні вчорашній день.
    Запалають сухі дрова,
    Полум'я те кольорове
    Іскрами нам заспіває
    Ще нечуваних пісень.
    Оживе усе незгадане -
    І запахне теплим ладаном.
    У нас буде дуже затишно
    Дуже тепло, дуже райдужно!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.31) | "Майстерень" 5.25 (5.31)
    Коментарі: (2)


  14. Роман Ворона - [ 2006.11.20 21:54 ]
    АПАТІЯ
    Ти загубився поміж мрій
    Зависши в бездіянні
    Оркестром мовчазних надій
    Постійного світання

    В танку очікувань своїх
    Собою незворушно
    У світі цім приник, притих
    Щоб не тревожить душу.



    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  15. Роман Ворона - [ 2006.11.20 21:58 ]
    ПОМАРАНЧЕВА ІМПОТЕНЦІЯ
    Самотня ніч.
    Щось силиться витворитись. Але на марне.
    Імпотенція духу …………….
    Телевізор як і вчора пирскає критицизмом
    Аналітики силкуються синтезувати
    Остаточно мене загубивши
    Ніхто не каже куди йти,
    Проте всі добре знають від чого тікати
    Україна ……… яка є …………
    Іноді здається,
    Коли дивишся телевізор
    Що українська ідея
    Це суміш мазохістського стогону
    І прокурорського тону
    В бік Росії………..
    Саме існування України,
    Як духовне явище,
    Може живитися в нашій уяві
    Лише буттям північного сусіда
    І коли б він враз зник
    То ми розгубились би
    Ще надовше
    Ніж після 91-го
    Випиваю ще кави……
    Вже з коньяком……..
    Так само голова порожня.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.01)
    Коментарі: (5)


  16. Роман Ворона - [ 2006.11.20 21:00 ]
    ***
    У росі у дикім полі,
    Серед високих ніжних трав
    Я заховався від любові,
    Щоби ніхто не відшукав

    Щоби ніхто, ніде, ніколи
    Мойого серця не знайшов,
    Щоб залишився сам собою
    Який прийшов, такий пішов.



    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  17. Роман Ворона - [ 2006.11.20 21:10 ]
    У РАНКОВОМУ ПОХМІЛЛІ
    У ранковому похміллі
    Вже не хочеться нічого,
    Аж думки журні, сумнії
    Чешуть мозок об пороги.

    Знову гляну крізь горілку,
    Наче тії окуляри,
    Плюну в дзеркало
    Й розіб´ю обпомаджені бокали.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.01)
    Коментарі: (1)


  18. Роман Ворона - [ 2006.11.20 21:25 ]
    ***
    Покинута напризволяще
    Позбавлена старих основ
    Душа зробилася гуляща
    І ходить в блуд все знов і знов.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  19. Роман Ворона - [ 2006.11.20 21:44 ]
    ***
    ***
    Колобродою і сновидою
    Ти блукаєш по місту вночі
    І горілкою певно обридлою
    Відшуковуєш серця ключі.

    ***
    В змурованому місті
    Де не лишилось дерев
    Асфальтяних солістів
    Вигокує концерт.



    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  20. Юрій Кондратюк - [ 2006.11.20 21:57 ]
    * * *

    В.Шинкаруку

    Я вже нічого не боюсь,
    Хоча й до ранку не засну.
    І п`ю аж доки не нап’юсь,
    А з перепою не клянусь

    Я вже нічого не боюсь.
    Я бачив кривду і біду.
    Тріумфами не так горджусь,
    А на коліна не впаду.

    Я вже нічого не боюсь.
    Гірчить моя самотня кава…
    Щиріше каюсь і сміюсь,
    Забутих друзів впізнаю
    …а все-таки життя цікаве!


    Рейтинги: Народний 5 (5.28) | "Майстерень" 5 (5.09)
    Коментарі: (2)


  21. Юрій Кондратюк - [ 2006.11.20 21:16 ]
    * * *


    Все одно не втекти,
    Все одно по рахунках платити…
    І кривись - не кривись,
    Але трунок із кубка допити…
    За слова, за діла
    Не ховаючи очі до суду…
    Ех! Була-не-була –
    Грішним був – грішним буду…

    А для чого життя,
    Коли в ньому по правилах жити?..
    Жив – не жив -
    Все одно по рахунках платити…


    Рейтинги: Народний -- (5.28) | "Майстерень" 5 (5.09)
    Коментарі: (1)


  22. Роман Ворона - [ 2006.11.20 20:42 ]
    ***
    Я вдарив на сполох -
    Ніхто не прийшов,
    Я крикнув щосили,
    А сплюнув лиш кров
    Лиш вітер самотній
    Гуляв по дорозі,
    Та зграя вороння
    Здійнялась в тривозі.

    Навкруг лише тіні -
    Нема більш нікого
    І душу і тіло загубиш в дорозі
    На цвинтарі душ ти все позабудеш -
    Душею і тілом в дорозі заблудиш.

    В холодній хатині -
    Один в самотині
    З чарчиною навзніч
    Ти все пригадаєш,
    Як була вихола
    Аж серце хололо
    Вихола забрала ту юність мою.

    І дама козирна
    То піка, то чирва -
    Лягає в розкладку,
    Жахає мене.
    Обрізали крила -
    На волю пустили
    Та воля спалила
    Серце моє.
    В холодній хатині
    Від вчора й донині
    Носилася мрія
    І била крильми
    Та ось вже затихла
    Не плачу ні сміху
    Не стало вже чути
    В холодній пітьмі.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  23. Роман Ворона - [ 2006.11.20 20:01 ]
    ***
    Смуток без сліз
    І страждання без крику
    Дика ненависть в очах до життя.
    Що це?
    Це слабкість грудей перед вітром,
    Чи слабкодухість в сяганні буття.



    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  24. Роман Ворона - [ 2006.11.20 20:51 ]
    ***
    Стояв один самітньо серед храму
    Дививсь на посивілі образи
    Не те молитви, а не те прокляття
    Зривались на порепаний язик

    Святкова служба правилась у церкві
    Свічки, мов душі танули й згорали,
    А навкруги неначе б всі померли
    Лиш образи і більш нама нікого…..


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  25. Роман Ворона - [ 2006.11.20 20:53 ]
    СУМНІВНИЙ ЗДОГАД
    Напевне марення мої
    Шукаючи просвітку
    Водитимуть узагалі
    Мене, як на підпитку

    І всі мої напівшляхи
    Разом з напівдумками
    Складуться врешті в молитви
    Сумнівної відправи.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" 5 (5.01)
    Прокоментувати:


  26. Руслан Зеру - [ 2006.11.20 19:06 ]
    ***
    Я очі закриваю –
    бачу
    А відкриваю –
    хочу
    Лиш обійняти.
    Не тримати,
    А обнімати
    Не володіти
    А кохати.
    Лише обійми
    Без обойми
    Обоє ми
    Обоє
    Чи з боєм,
    Чи без бою.
    Твоє,
    Моє,
    Розмите,
    Розбите
    Щастя
    Вдасться.
    Хоч плаче
    Вдача
    Така моя.
    Твоя ...
    Ще гірше.
    Спочатку вірші.
    А далі?
    В далі...
    Ми подолаєм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" -- (5.06)
    Прокоментувати:


  27. Чос Даринка - [ 2006.11.20 19:11 ]
    Шоколад
    Кучері і пальчики в вишневому сиропі
    крендельки і в цукрі знов вуста
    У ведмедика на патичку й у вушках мед
    Марево канабісу і вугрики на п*пі

    Ти красивий наче бог кулінарії
    Ти безмежний простір, ді-ем-ті
    Для мене ти.І зривисте дихАння часу
    Найсолодша смерть від аритмії.

    Нелінійні почуття і нетривкі імперативи
    на прощання подих-дим "жітан" й смішок,
    Що почує будь-який супутник по метро -
    Шоколад і аромат презервативів


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.02) | "Майстерень" -- (4.9)
    Прокоментувати:


  28. Чос Даринка - [ 2006.11.20 18:47 ]
    Постріл

    МовчАння, незнАння, нестача часу на коханння
    Мов опік нагайки - твого телефону рінгтон
    Крізь любощі Одне в однОму прихистя шукання
    Розхристане серце моє і твого аритмований сон

    У танці старому мов місто з жалю і бурштину
    На битому склі серед сивих кривавих руїн
    Засліпленою і утятою срібною в спину
    Була моя гордість..


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" -- (4.9)
    Коментарі: (3)


  29. Анастасія День - [ 2006.11.20 18:56 ]
    Інтелігенція
    Розумні й мудрі стверджують щоднини:
    “Інтелігенція – це п’єси і картини,
    Інтелігенція – мистецтво і наука,
    Інтелігенція – думок і серця злука.”
    Філософи! Прислухайтесь до думки,
    Не думайте про фрески і малюнки:
    Інтелігенція – майбутнього аорта?
    – Інтелігенція – це посилать до чорта!


    Рейтинги: Народний -- (5.24) | "Майстерень" 5 (5.26)
    Прокоментувати:


  30. Анастасія День - [ 2006.11.20 18:41 ]
    Зривається хмаринкою відважною...
    Зривається хмаринкою відважною
    Блакитне сяйво радощів і спокою...
    І далечінь здається недосяжною,
    А відтак – глибокою.

    І ти як чайка сонця вересневого
    Вриваєшся у посмішки незаймані,
    Народжені від подиху серцевого,
    А відтак – незгаяні.

    Кричить життя, шаліє, б’ється-піниться,
    Даруючи свої щасливі струмені...
    Від Суму все погане, що зустрінеться,
    А відтак – надумане.



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.26)
    Прокоментувати:


  31. Анастасія День - [ 2006.11.20 18:05 ]
    Інженю

    З-під моїх ніг тікає авеню...
    Мені назустріч віє голубіння,
    Зіниці сліпить крижане проміння...
    Ну що ж, я непогана інженю!

    Тоненька шпилька знову лічить час,
    Секунди перетворює в хвилини...
    Ця мить – лише у Вічності світлина,
    Але ця мить – вся Вічність є для нас.

    Відлуння змусить шибки задзвеніть –
    Ти усміхнешся уві сні невинно...
    Я? – Я завжди тікаю... Це не дивно.
    А дивно – це сльозина мимохіть...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.26)
    Прокоментувати:


  32. Анастасія День - [ 2006.11.20 18:23 ]
    Хвора осінь...
    Я дивлюсь в розріджене повітря
    Як вмирає моя мила осінь...
    Хто вколов у тебе теє вістря,
    Що від нього ти втекти не в змозі?

    Хто тебе побив одичавілий,
    Обірвав твої чарівні шати?
    Хто затримав подих твій сп’янілий,
    Наказав принизливо мовчати?

    Де твої небесні оксамити?
    Де те сонце сумно-ностальгічне?
    Залишись! Не помирай! Куди ти?!
    Я гадала, ти прийшла навічно...

    Я гадала, незнищенні чари,
    Що красою серце виривають.
    Я гадала, вогняні стожари
    На кленовім листі вічно грають...

    О, якби ті багрянисті клени
    Залишились в серці моїм досі!
    Мить зрадлива! Ти пішла від мене!
    Осінь – помарніла. Хвора осінь.


    Рейтинги: Народний 6 (5.24) | "Майстерень" 6 (5.26)
    Коментарі: (1)


  33. Фешак Адріана - [ 2006.11.20 17:34 ]
    ***
    моє місто сплетене з бруківки
    моє серце вимощене з цегли
    моє тіло - дерево без гілки
    моя постать,,, позгинались верби....
    біль як прищ... гнійний і на обличчі
    ніч як вічність капає в кастрюлю
    ємкість сонця з схожістю на свічку
    демонструє аргументам свіжу волю
    розвалився мій будинок з LEGO
    кольорові крапки свідчать звуком
    моє місто вимерло без тебе
    хроматично хворим візерунком
    мозаїчно врамленим жахіттям
    неспроможно стриманим коханням
    моє місто - я в тобі вагітна
    дитинчам під назвою Вигнання




    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (2) | "***"


  34. Любов Лазука - [ 2006.11.20 15:08 ]
    ***
    молоком зі збитого глека
    розтікаюся по землі
    твій подих що вріс глибоко
    мені болить і кровоточить
    часе
    часом як у сповільненому кадрі
    мовчимо вічність чекаємо слова
    а зважившись щось мовити
    ти стискаєш нам горло
    залишається подих і
    молоком зі збитого глека


    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.13)
    Прокоментувати:


  35. Надія Горденко - [ 2006.11.20 15:54 ]
    Хто бачив МУЗУ? :)
    Пропала муза – до біди…
    Блукає між світами…
    А я кричу їй: "Йди сюди! –
    Увíнчаю квітками!"

    Я виглядаю до сих пір…
    Не бачив випадково?
    Напевно то страшний був звір,
    Що налякав так СЛОВО…



    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" -- (5.01)
    Коментарі: (5)


  36. Роман Ворона - [ 2006.11.20 13:16 ]
    НАБУТИЙ ІНСТИНКТ
    Я зустрів тебе випадково,
    на вулицях нашого скаженого людолому.
    І мені навіть здалося, шо моє черстве серце
    радісно потяглось до тебе, мов мала дитина до веселки.
    Але то була лише мить.
    За хвилю я вже біг зблеску, біг подалі від тебе.
    Навмисно заплутував сліди, боячись, що ти все одно,
    в якийсь дивний спосіб віднайдеш мене.
    Я біг від тебе боячись, що ти виявишся черговою хвойдою,
    або станеш нею з моєю допомогою.


    Рейтинги: Народний -- (5.19) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  37. Мрія Весна - [ 2006.11.20 13:10 ]
    Погода вмерла
    Погода вмерла за вікном
    І вкрилася зимовим сном,
    Осінній лист вже не кружляє,
    На землю впавши, він вмирає.

    Проймає вітер до кісток.
    Набридла магія шісток…
    А до весни ще так далеко
    Й не завтра вернуться лелеки…

    Це холодом зима стоїть.
    Осінні рани не гоїть…
    Ласкаве сонце за весною
    Прилине в серце із тобою.


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (2)


  38. Фешак Адріана - [ 2006.11.20 11:03 ]
    ***
    порожні плящини
    розмірені фрази
    ти звик до моїх поцілунків
    модерні картини
    розсипані стрази
    динаміка тиші - без звуків
    тереблю мовчання
    купую безслів*я
    ридаю над власним сюжетом
    для тебе остання
    для нього безвірна
    назви мене анахоретом...
    у тиші безлюдно
    у каві загірко
    ти звик до моїх поцілунків
    залишились будні
    із присмаком сірки
    на вустах розпечатаних трунків
    пробачення хлипнуть
    замруть антресолі
    із чітко означеним криком
    назви це для прикладу
    символом ВОЛІ
    до якої ще грішні не зникли


    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" -- (5.07)
    Коментарі: (2) | "***"


  39. Наталія Лазука - [ 2006.11.20 11:27 ]
    * * *
    Усе минає...
    Не минають тільки наші душі.
    Усе летить. Не відійшов лиш день,
    Що зачепив за серце
    Срібним звуком
    Вчорашніх кроків, віку, снів і -
    Дзеньк!!!
    Розбились мрії...
    Але ми лишились
    Збирати решту весен
    У слова,
    Шукати скіпки правди,
    Щоб розталих
    Крижинок щастя
    Всипати до дна
    У глек кармінний
    Наших почуттів.
    І вдруге стати
    Чарою вина,
    Чи гронои долі
    Впасти навмання
    У вечір той,
    Який для нас
    Світлів.


    Рейтинги: Народний 4 (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  40. Олександр Ітешко - [ 2006.11.20 11:30 ]
    Зрада
    Я знову бачу твою тінь
    В брудній картині зради.
    Німим обличчям ти приймаєш,
    Чужого тіла насолоди.
    Думки б’ють по голові,
    Так, що хочеться кричати,
    Словами друзів й ворогів,
    Що давно вже не моя ти.
    Ти привела додому ранок,
    Я ж всю ніч тебе чекав.
    "То де ж була ти дівчино?"
    Тебе я в гніві запитав.
    Ти щось там говорила
    Про прощення тобі,
    За ради того щастя,
    Що було в минулому житті.
    Та вже я мало чув тих слів,
    Бо вийшов біль із берегів,
    Злетів у небо та впав дощем,
    На надії й так крихке багаття.
    Кажу "Пробач, та мабуть не з тобою
    Ходить моє щастя".

    Зачиняю двері
    Перед тобою
    В своєму домі й серці…


    Рейтинги: Народний 4 (5) | "Майстерень" -- (5.01)
    Прокоментувати:


  41. Сергій Череп - [ 2006.11.20 09:02 ]
    Шер Ше Ля Фам
    Коли любов зненацька штрикне,
    Стрілу Амура прямо в зад.
    Наш розум враз по собі зникне,
    І ми не просимо порад.

    Все ніби ясно і прекрасно,
    Яке ж бо небо голубе...
    Нічнії зорі, так завчасно,
    До мене правили Тебе.

    Чарівна казка, сам бувало,
    Не раз слова такі казав.
    Зозуля безліч літ кувала,
    Про все на світі забував.

    Здавалось вічно буде літо.
    Спекотне сонце і пісок,
    Порожній пляж, коса розмита,
    І чийсь загублений "носок".

    "Шаланди полниє кєфалі..."
    Горланить десь магнітофон!
    Ну, а усе що було далі,
    Для мене мов чудовий сон.

    Усе так ясно і прекрасно,
    Й не до розмови було нам.
    Прокинувсь вранці, я один.
    То певно є: Шер Ше Ля Фам...


    Рейтинги: Народний 3.5 (4.36) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2) | "Близько серцю моєму"


  42. Сергій Череп - [ 2006.11.20 09:56 ]
    Маленький сюрприз для Наталі
    Я, найщасливіша людина у місті!
    Хочеться так безупинно кричати.
    До Вас донести ції добрії вісті,
    Обняти, підняти, лише не мовчати.

    Затіяв добро я зробити людині,
    Перед святом закоханих майже не спав,
    В день Валентина святого, дівчині,
    Котру не забув, і таємно кохав!

    Довго не бачив її я. Проблема.
    Невпевнений був. Буде рада чи ні?
    Дзвоню одногрупнику, кажу, є тема!
    Денис зголосився на поміч мені.

    Квіти, троянди, червона кровиця
    Їй нагадають майже про все...
    Майже, тому, що про все не годиться.
    Ой, це мене не туди вже несе.:)

    Ну, ось і на місці, зобразив я схему.
    Денис мов десантник рвонувся в атаку,
    Йому це то що, а от серцю моєму -
    А раптом не прийме. Надії всі в сраку.

    Сотня думок мене шматувала.
    Хвилини неслись, як ніколи малі.
    Бітлз!? Це Нокіа моя заграла,
    Я зирк на екран: Дзвінок - Наталі!!!

    Сірьожка привіт, а що це за квіти?
    Привіт, що за квіти, які, де, коли!
    І радісний сміх, ми як малі діти
    В пластмасу сміятися вдвох почали.

    О, так то є щастя, робити приємно.
    Робити комусь, значно більш ніж собі.
    Хочеться тільки аби лиш взаємно,
    Людина робила теж саме Тобі.
    14.02.2006


    Рейтинги: Народний 3 (4.36) | "Майстерень" -- (4.5) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2) | "Близько серцю моєму"


  43. Сергій Череп - [ 2006.11.20 09:51 ]
    Скитальцю
    Пісок гарячий поміж пальці
    Просіявся, так само й час...
    Ми вже осіли. Чи скитальці
    Ще може є? Ще поміж нас?

    Час промайне, нежданно, швидко,
    Роби усе, що маєш ти.
    Роби лиш так, аби не стало гидко,
    Як потім глянеш з висоти.

    Піднявшись вгору, розпроставши плечі,
    Пройшовши шлях, тернистий до мети.
    Ти однієї не забудь простої речі -
    Хоча й скиталець, все ж людина Ти.


    Рейтинги: Народний 5 (4.36) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1) | "Близько серцю моєму"


  44. Сергій Череп - [ 2006.11.20 09:17 ]
    «Кохана»
    Ось, щойно випив я вина,
    Згадав Тебе, моя «кохана».
    Можливо, зараз ти одна -
    Може твереза, може п`яна.

    Згадав «кохання», що було
    В гуртожитку. І так не довго
    У серці сіпало й пекло,
    Коли прощались ми надовго.

    Вірніше скажу не надовго,
    Вірніше скажу назавжди.
    Було в душі печалі повно,
    Живи собі, - мене не жди.

    Я збаламутив Тобі спокій,
    І може, серця краплю вкрав.
    Як ріже пам`ять «передпокій»
    Де палко так Тебе кохав!

    Нам стіну заміняла шафа,
    За нею подруга спала.
    По кілька раз був чай і кава,
    Ти врешті-решт мені дала.

    Дала обіцянку, що зустріч
    Та наша тайною була.
    Лиш Ти та я, та темна ніч,
    Й подруга котрая хропла.

    Минає час, пройшли роки,
    Відтоді як захлопнув двері.
    І зараз з легкої руки,
    Пишу ці рими на папері.

    Наллю но, ще собі вина.
    Не спиться щось, думок омана.
    Скоріш за все, Ти не одна.
    А разом з ним, твереза й п`яна.
    2006


    Рейтинги: Народний 6 (4.36) | "Майстерень" 6 (4.5) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1) | "Близько серцю моєму"


  45. Сергій Череп - [ 2006.11.20 09:18 ]
    Крапельки поту
    Розпалена жарина
    Лежить на полоці,
    Чарівная дівчина
    Із віником в руці.

    Я жару наганяю –
    Вона сичить: Пече!
    І звабливу усмішку,
    Кида через плече.

    Червоне слабе світло.
    Всі думки про одне.
    Її вологе тіло,
    Приваблює мене.

    Стікають краплі поту,
    Очищуємось ми.
    І стаємо достоту,
    Молодшими людьми.

    Не можу передати,
    Як сильно я люблю.
    Маленьку цю людину.
    Спотівшую, мою!


    Рейтинги: Народний 5 (4.36) | "Майстерень" 5 (4.5) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2) | "Близько серцю моєму"


  46. Наталія Лазука - [ 2006.11.20 09:28 ]
    * * *
    Колючих слів навіяло, як снігу.
    Дрібних образ нам вистачить якраз.
    Холоне десь в чужім, ворожім лігві
    Ота любов, яка цвіла для нас.
    Ота любов, яка не стала щастям...
    Чи винен хто, що винного нема?
    Мені не жаль, що все було б інакше.
    Не жаль мені. І я іду сама.
    А за вікном танцює легко січень.
    Йому знайомі ритми наших втрат.
    Не видно днів. І час - маленький відчай
    Жбурляє снігом-болем невпопад.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.31) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (2)


  47. Наталія Лазука - [ 2006.11.20 09:11 ]
    * * *
    Вже день пішов від тебе,
    Згорбившись дощем.
    Вогонь затих. І руки
    Уже не лементують,
    Хоч кожн подих серце
    Пам"ятає ще.
    Хтось в тій кімнаті плаче...
    Але ніхто не чує.
    І на одвірках вечір
    Покинув тихий щем.
    Забути. Так годиться.
    Що на порозі вчора,
    Як п"яний, послизнувся
    Той відчайдушний день.
    Забути. так годиться.
    І може, ще насниться,
    Куди ведуть дороги
    З порожніх двох осель.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1)


  48. Наталія Лазука - [ 2006.11.20 09:33 ]
    * * *
    Вітер навіяв листя з чужого міста.
    Осінь - така сьогодні між нами відстань.
    Вітер метає сміхом твоїм під ноги,
    Осінь тебе цілує, а я не можу.
    Голос твій залишився у телефоні,
    Голос мій обпікає твої долоні.
    Ти - надсилаєш message, а в ньому пустка.
    Я - відчуваю серця гарячий згусток.
    Листя всихає тут, і палають гнізда...
    Ватри горять осінні в твоєму місті.
    Певно на їхнє світло піду у вирій.
    -Буду чекати, - мовиш. І я повірю.


    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  49. Марія Квітковська - [ 2006.11.20 08:43 ]
    Чекання
    Я непомітно звикла жити так,
    Як схимник, у своїй кімнаті-кель’ї.
    У спокої. У тиші. В молитвах
    Про скору близкість осені Твоєї.

    Бо падолист не Твій іще, не Твій,
    І серце не знайшло іще спокою
    В Тобі... Лишившись майже без надій,
    Їм прісний хліб з сльозами і водою.

    У голові самотність наче куб...
    На милицях старий листóпад човга...
    Тут якось прилітав один інкуб.
    Я вигнала його... А чи надовго?

    Так і живу. Чекаю. Уночі
    за нас обох турбую словом небо.
    Ти, певно, проти. Тільки помовчи,
    Бо хто іще помолиться за Тебе?


    Рейтинги: Народний 5.21 (5.03) | "Майстерень" 5.25 (5.05)
    Коментарі: (7)


  50. Віталій Шуркало - [ 2006.11.20 01:28 ]
    ***
    Мені твоя наснилась осінь
    Листком кленовим у волоссі,
    Теплом медовим у горнятку,
    Малим беззахисним дитятком.

    Руками теплими наснилась,
    Якби ж не ранок – залишилась.
    Тікають сни, тікають сни –
    Тікають в осінь щовесни.
    20.11.2006


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04) | Самооцінка 3
    Коментарі: (10)



  51. Сторінки: 1   ...   1760   1761   1762   1763   1764   1765   1766   1767   1768   ...   1829