ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Віктор Кучерук
2026.06.28 07:33
Не загладити провину,
Як в оцю гарячу днину
Я від ворога загину
У бою за Україну.

Через болісну утрату,
Найдорожчого солдата, -
Буде мати горювати

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Віталій Шуркало - [ 2006.11.07 17:08 ]
    ***
    Не спитай...
    Бо краще не знати,
    Та за які уклали "грати",
    Не питай...

    І очі ніде ховати
    Від сонця, від тебе,
    Від синього неба,
    Очі Пілата.


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04) | Самооцінка 3
    Коментарі: (6)


  2. Євген Ковальчук-Ожго - [ 2006.11.07 15:37 ]
    ***
    Я скурвився давно вже як поет...
    Мені не вистачає слів і рими,
    Бо вечорами зимними
    Та злими
    Буття не склалося в сонет.

    Я скурвився давно вже як поет...
    Хоча, можливо, ним не був ніколи,
    Зате я був кометою
    Навколо
    Параду неживих планет.


    18. 10. 2006р.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  3. Наталія Опря - [ 2006.11.07 15:08 ]
    Присвята здатному змінити
    Віфлеєм
    сучасної
    епохи
    Чекає
    не Спасителя –
    Антихриста.
    За нього
    навіть
    сам
    Модерний Ірод.
    Зачекайте,
    люди,
    зовсім
    трохи
    І цей звір
    почне
    криваво
    мститися…
    Ви ж
    зустріньте
    оплесками
    вихід.
    Він
    украде
    срібняки
    в Іуди,
    Клонів Каїна
    запросить
    на парад.
    Тільки
    вже
    очищення
    не буде,
    Не буде
    повернення
    назад.
    Він
    так легко
    розіпне
    людство,
    Замість
    бути
    самому
    розіп’ятим.
    Я благаю,
    не їдьте
    з глузду
    І наважтесь
    нарешті
    крикнути.
    Він
    уже
    всміхається з калюжі,
    Ним
    давно
    уже
    вагітна твердь.
    Він
    ще в зародку,
    та,
    навчений паплюжить,
    Свій
    малює
    кривдами
    портрет.
    Він
    сміється
    в атомній зорі.
    Може,
    це
    та сама
    знакова
    зірка?
    Він –
    еритроцитами
    в крові .
    І на ньому
    технічна
    бірка.
    Він
    давно
    у посмішках
    дітей.
    Від
    його
    ін’єкцій
    вени
    терпнули.
    Він
    уже
    шепоче
    з–за дверей.
    Він
    у кожного
    вдома в дзеркалі.



    Рейтинги: Народний 5.63 (5.16) | "Майстерень" 5.25 (5.04) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  4. Наталія Опря - [ 2006.11.07 15:30 ]
    ВТЕЧА
    Небо
    вичісує
    з свого
    волосся
    Дощі.
    Літо
    підморгує
    враженій
    Осені.
    Зорі
    валізи
    складають
    Мені
    на плечі,
    А ми ще
    ні разу
    не бігали
    Босими.
    Тисячі
    масок
    в театрі
    Паркових
    мрій,
    Знято
    перуку
    з мого
    Майже
    штучного
    серця.
    Воно,
    ніби злодій,
    Сховалось
    від темпу
    подій.
    Я ж
    хочу
    геть…
    Ти
    на мене
    за це
    не сердься.
    Нам
    від
    самотності
    Звично
    і майже
    солодко.
    Подумки
    в неба
    клапоть
    Сонця
    попросимо.
    Дарма,
    що на вулиці
    Знову
    так холодно…
    Давай
    утечемо
    від світу…
    Босими.
    02. 07. 2004.


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.04) | Самооцінка 6
    Коментарі: (1)


  5. Наталія Опря - [ 2006.11.07 15:23 ]
    ЖЕРТОВНІСТЬ СНІГІВ
    За крок
    до смерті
    Плаче,
    напевно,
    більшість,
    Хапаючи
    кігтем
    Останній
    клапоть
    життя.
    Сніги
    не вміють
    Танути
    легко
    і ніжно,
    В свої
    вінки
    вплітаючи
    Сміття.
    Сльози
    снігів
    топче
    Хтось
    на асфальті,
    Свої
    власні
    зриваючи
    З мокрих
    вій.
    І хоче
    зимову
    буденну
    І сіру
    банальність
    Розбавити
    сяйвом
    своїх
    Веселкових
    мрій.
    Смерть снігів –
    це чиїсь
    Романтичні
    сни,
    Пісня тих,
    що співають
    У терні.
    Це –
    жертовний
    символ
    Весни,
    Де сніги є,
    на щастя,
    Смертними.
    01.07.2004


    Рейтинги: Народний 5 (5.16) | "Майстерень" 5 (5.04) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  6. Ірина Опря - [ 2006.11.07 14:57 ]
    НОВОПОВТОРЕНЕ.

    Ті, хто живуть
    після нас,
    Знов народять
    нас колись
    Як дітей.
    Юля Міщенко.

    Паралельні
    світи-сновиди
    В переродженні
    кола народжень.
    У нетлінності
    сонця палітри.
    Хвилястість плинності –
    дух нереїди –
    На дзвіниці
    колишніх сходжень.

    А в садочку
    вже граються діти. –
    Наші діти.

    Перенесення тіл
    у просторі.
    Гіркий смак
    часових перевтілень.
    Є десь в небі
    громада обраних,
    Яким вічно
    судилося жити

    В ореолі
    оновлення віянь.

    Старці довіку
    складатимуть міфи.
    Плями на сонці
    залишаться темними...
    Колисатимуть
    в морі німфи
    Не народжених –
    Новоповернених.
    24. 10. 03.




    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  7. Мрія Весна - [ 2006.11.07 14:33 ]
    Думки
    Заколисала ніч усі мирські проблеми
    І вітер шепче казку давніх, щирих снів…
    Здається, що ти тут, стоїш навпроти мене,
    Чому ж, чому не чую твоїх любих слів?

    Я простягаю руку і лечу у прірву
    Своїх думок, гарячих, ніжних почуттів…
    Вбиваю в серці ліру... Не чути б її співу!
    Де ж віднайти тебе серед чужих світів?
    07.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (4)


  8. Ірина Опря - [ 2006.11.07 14:30 ]
    ПРИДИВИСЯ...
    Бундючна
    ніч
    перестуком
    коліс
    Впивається.

    Лататтям
    мук
    у оболонці
    сліз
    Пересипається...

    Випльовує
    і на бруківці
    топче
    Надкушену
    зневажену
    відвертість
    Підборами
    бажання
    позіхати...

    Боїться
    слів,
    про те і чуть
    не хоче,
    Що вроджена
    її
    дикунська
    зверхність
    Коріниться
    в нездатності
    кохати.
    08. 11. 03.






    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  9. Ірина Опря - [ 2006.11.07 14:27 ]
    ПРИДИВИСЯ...
    Бундючна
    ніч
    перестуком
    коліс
    Впивається.

    Лататтям
    мук
    у оболонці
    сліз
    Пересипається...

    Випльовує
    і на бруківці
    топче
    Надкушену
    зневажену
    відвертість
    Підборами
    бажання
    позіхати...

    Боїться
    слів,
    про те і чуть
    не хоче,
    Що вроджена
    її
    дикунська
    зверхність
    Коріниться
    в нездатності
    кохати.
    08. 11. 03.






    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  10. Ірина Опря - [ 2006.11.07 14:50 ]
    ДАНИНА ПОРОЖНЕЧІ.
    Чиєсь
    налякане
    Сьогодні
    Плюється
    нявкотом
    В запалених
    легенях
    вулиць
    міста.

    Заплакана
    негода
    В змові
    з мрякою
    Настрої
    ліпить,
    мов із тіста.

    Зреченням –
    в цілісність...
    Крок
    до відчуження.
    Звільнення
    пристрасність.
    Відблиск
    байдужості...

    Зневірене
    Завтра
    блукає
    у темряві.
    Приспаний
    спокій
    віщує
    спустошення.
    Серце
    підвладним
    стає
    лженаверненню...
    Хворим
    і зношеним.

    19 – 20. 11. 03.




    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  11. Ірина Опря - [ 2006.11.07 14:58 ]
    САМЕ ТАК.
    Сама самотою.
    Закохана
    в сонце.
    Занурена
    в вічність.
    Загорнута
    в спалах...
    Народжена
    світлом,
    Жила весною
    В серцях
    незнайомців.
    Споріднена
    з ніччю,
    Витала
    у хмарах...

    Огорнута
    спокоєм,
    В ніжність
    пірнала.
    Охоплена
    полум’ям,
    Квітла
    іскрами.
    Засліплена
    блиском,
    Примарою...
    В печальному
    небі
    літала.

    Звільнивши
    серце,
    Тонула
    в безмірі.
    Чужою
    для неї
    була зневіра...

    Саме так
    У власному
    вимірі
    Зародилась
    й жила
    Довіра.
    06. 08. 03.




    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" -- (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  12. Ірина Опря - [ 2006.11.07 14:16 ]
    ЗВІЛЬНЕННЯ.
    Розіп’яте
    натхнення
    З зав’язаним
    ротом
    Молилося
    на роздоріжжі.
    Боялось
    несподіванок
    за поворотом,
    Оскалу долі,
    Гіркоти
    принижень.

    Шляхи життя
    Подарували
    зрілість.
    Знайомили
    з заплутаністю
    слів.
    Піднесли,
    мов на таці,
    милість
    Підлабузників
    усіх часів.

    Воно
    пізнало
    розпеченість
    болю,
    Заржавілість
    збентеження
    мутну.
    Його
    омила
    розбещеність
    полум’я.
    Воно
    вдихало
    запахи
    люті.

    Багатослівному
    натхненню
    Заткнула
    рота
    буденність,
    Зашкарубла
    мертвість
    бажань.
    Крила
    спалила
    непевність,
    Посередність
    людських
    діянь.

    Все ж
    молитву
    було почуто –
    Із душі його
    видерся
    спів.

    До краплі
    випивши
    отруту,
    Воно
    звільнилось
    В істинності
    слів.

    06. 07. 03.





    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  13. Анна Хромова - [ 2006.11.07 12:46 ]
    сніг
    щовечора дражнити себе словами спорожнілими
    довкола світ
    пружиною зажатий
    сни ожиново-малинові
    не відпускають, навіть коли сніг гризе обличчя
    вночі пам’ятати обриси твого тіла
    шукати альтернативи
    у світі заваленім снігом
    щоранку топитись у соку ягіднім з м’якіттю
    дивитись як слякітно
    облизують вулиці біле прядиво
    Щодня переживати зиму


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (2)


  14. Сергій Дяків - [ 2006.11.07 11:28 ]
    Люблю
    Я конвалій букет назбираю
    І дорогу тобі простелю,
    Бо тебе я так сильно кохаю,
    Бо тебе я так сильно люблю.

    Я удосвіта вийду у поле
    І розкажу я сонцю про нас.
    Хай радіють простори червоні,
    Бо любові настав уже час.

    Я для тебе,кохана, порину
    У безодню глибоку, морську
    І дістану для тебе перлину,
    Бо тебе я так сильно люблю!


    Рейтинги: Народний 5 (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  15. Ірина Федорович - [ 2006.11.07 11:42 ]
    Серце - спи...
    Ну що тобі від мене треба знову?
    Навіщо ти прокинулось зі сну?
    Ведеш зі мною ти таємную розмову,
    Щоб відродить в душі колишнюю весну.
    Видать забулися тобі недавні зради,
    Ти знову хочеш вірити в добро,
    Та помічать не хочеш його вади,
    Але поглнь - на ньому ж зла тавро!
    Чи мало тобі опіків і шрамів?
    Тож ліпше почуття ти в Леті утопи,
    І не будуй Фата-Моргани храмів,
    Спи сном забутим, серце - спи...


    Рейтинги: Народний 5.25 (4.78) | "Майстерень" -- (4.73)
    Коментарі: (1)


  16. НаЗаР КуЧеР - [ 2006.11.07 11:49 ]
    ***
    Я й сам не помітив
    Як зняв з себе Хрест
    І простір космічний
    Забутих небес
    Вривається в душу
    Потіхою часу
    Трагічно-кумедну
    Розбивши гримасу
    Я й сам не помітив
    Як сонце темніло
    Жовто-чорний резонанс
    І простір космічний
    У дрібязки тіло
    Забутий у часі
    Старий диліжанс
    Я й сам не помітив
    Сліпотою очі
    І простір космічний-
    У гени ночі...


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.38) | "Майстерень" 5.25 (5.3) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  17. Ганна Осадко - [ 2006.11.07 10:24 ]
    ***
    Я хочу в Місто, де живуть дощі –
    Протяжно-сірі, наче сни хасида,
    Щоб ми – за руки – мокрі, як хлющі –
    У цьому Львові, як у Атлантиді
    Згубились між водою і камінням…
    І наша хата поросла б корінням –
    Як лабіринт – ні вийти, ні зайти…
    Довічна осінь і пречистий ти.

    Стигмати тріщин встеляться по стелі
    І ми, обвившись тілом, як плющем,
    Від ніжності помремо у постелі
    У тій майстерні, що живе дощем
    І тліє листям, як правічна мова.
    Твоя любов – шовковиця шовкова:
    Тавро цих губ довіку не відтерти –
    Чорніших і від кави, і від смерти.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62) | Самооцінка 6
    Коментарі: (3)


  18. Віталій Шуркало - [ 2006.11.07 08:28 ]
    ***
    Як поряд сідаєш з каміном
    І грієшся чаєм з жасмином,
    Чи згадуєш тоді мене?
    А як находить темна ніч
    Й стирає лінії облич
    Чекаєш ти, як я тебе?
    15.10.2006


    Рейтинги: Народний 5 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (8)


  19. Віталій Шуркало - [ 2006.11.07 08:46 ]
    ...я з тобою
    "Привіт.", - звучало так звикло...
    "Привіт.", - розтануло, зникло.
    Хай слово то кануло в тишу,
    Не думай – саму не полишу.

    "Не бійся...", - бо тут я, з тобою.
    "Не бійся...", - не мийся сльозою,
    Гарячим зігріємось чаєм
    І сум той на двох поламаєм...
    13.10.2006(LO)


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.21) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (10)


  20. Марта Шуст - [ 2006.11.07 06:42 ]
    ***
    У цьому місті ліхтарі не дивляться у небо,
    Милуються в слідах ранкового дощу.
    І так здається, що вони закохані у себе.
    Під дзвони часу в місто-казку память відпущу.
    Тут подих наш у вітер обернувся
    Що вільно обтікає постави камениць,
    Залишились веселі кроки на бруківці
    І мрії доторкнулись засвітлених зінниць.
    Кохання першого прозорі акварелі
    Опали листям золотим у затишку алей.
    Тут в світлі ліхтарів залишимось назавжди
    У цьому місті, що століттями закохане в людей...


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (1)


  21. Мірко Трасун - [ 2006.11.07 04:56 ]
    Юліанська. Епона
    І сходить з скріншоту ікони
    Гаряча, блискуче кинджальна
    Богиня всіх коней Епона
    Наймилостивіша й безжальна.

    Твоя мережева попона
    Злетіла в полин за піснями,
    Богиня всіх коней Епона
    Підковами нас обміняла.

    Табун розчинився в бетоні,
    Підкови, мов крапки історій.
    Ми з книги останньої коні
    Востаннє викрешуєм зорі.

    Орбіти. Роки. Іподроми.
    Бог ставить, а чорт виграє,
    І тільки глядацькі огроми,
    Й далеке іржання Твоє.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (9)


  22. Оксана Лущевська - [ 2006.11.07 03:34 ]
    "вічна історія"
    ...пальці легкі як калинове листя,
    в обіймах останніх сьогодні сплелися.
    Палають рум'янцем цілованні щоки,
    Ти поряд. Ти тут. Та це лише "поки".
    Історію вічну "про тебе - про мене"
    сховають від світу старі гобелени.
    Ти ще поряд. Ти тут. Ти підеш завтра рано.
    Я жбурляю у вогнище два холодні каштани...


    Рейтинги: Народний 0 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.31)
    Коментарі: (4)


  23. Василь Роман - [ 2006.11.07 01:04 ]
    Дні минулі
    дні
    летять
    пролітають
    ракетами
    і зірками
    спалахують в космосі
    відцвітають
    смачними букетами
    в тих домівках
    куди їх приносили
    бережемо
    у памяті прОжите
    забуваєм
    деталі й сказане
    й поцілунків
    уста заволожені
    залишаються
    ще нерозгадані
    памятаються
    запахи посмішок
    і солодкі
    й гіркі
    й підсолені
    незабутні
    і зловлені поспіхом
    гріхопадні
    та вже і
    відмолені
    залишаються
    в серці ранами
    від слідів
    і від слів
    нанесених
    все що було
    колись із нами
    кровоточить
    рясними плесами
    і нагадують
    нам поєдинками
    про дуелі
    де були убиті ми
    на дні сховані
    дні поховані
    в трунах памяті
    не забитими

    Жовтень, 2006


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 0 (5.45)
    Коментарі: (4)


  24. Ольга Свічка - [ 2006.11.06 21:15 ]
    Осіння мелодія
    Позолотою-нагородою
    Вкрила осінь чиїсь сліди.
    Сиво-срібною насолодою
    Розгойдала сумні зонти.
    Зосереджено, заклопотано
    Опадає засохлий лист...
    І задумано, і закохано
    Йде по вулиці Ференц Ліст...
    Вікна вікнами, брами брамами,
    Йде - яка вже зима - підряд....
    І дорогою, наче гамою,
    Пробігає будинків ряд...
    І бруківкою, диво-скрипкою,
    Плаче сіро замерзлий дощ,
    І краплинами, наче ниткою,
    В’яже небо зі світлом площ.
    А на клавіші перелякані
    Осінь вихлюпне всі думки.
    І так втомлено і заплакано
    Приймуть клавіші дві руки...;))


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.12) | "Майстерень" 5 (5.13)
    Коментарі: (7)


  25. Мірко Трасун - [ 2006.11.06 17:39 ]
    Юліанська. Circus Maximus
    Блищать упрілі колісниці,
    За нами сонце не встига,
    Твої нажахані зінниці
    Голубить пилова юга.

    Весь Рим - великий цирк, і коло
    Знов наближає до весни,
    Твоя омріяна підкова
    Таврує щастям теплі сни.

    Та доля випрямля орбіту,
    Й лечу в незвідані світи
    Побачить. Полюбити. Вбити.
    Упасти. Вмерти. Одцвісти.

    Немає правил колісницям,
    І ми в черговій дтп,
    І нам блакитне море сниться,
    І хвилі б'ються дотепер.

    І зажурився Бог-даїшник,
    Петро в дільницю не впуска,
    Була підкова, видно, грішна,
    Й тріумфу арка завузька.

    Ми нахиляємось над небом,
    Там муравлисько колісниць,
    Що за фанатова потреба
    Летіть, розбитись, впасти ниць?

    І вижимаєм левів з "Таврій",
    Й чергове коло вже позад,
    Й шукаємо собі аварій,
    Щоб знову засвітити сад.


    Рейтинги: Народний 4 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (7)


  26. Ганна Осадко - [ 2006.11.06 15:26 ]
    ***
    Привіт, покровитель німфеток!
    Вітаю, ти знову перший...
    Це, певно, до біса приємно –
    Немов дегустуєш вино:
    Ввігнатись, роздерти душу,
    А потім на грудях завмерти,
    Вловивши разючу різницю
    Між бантиками й порно.

    Ні-ні, помовчи, не треба
    Ні слів, ні дурних обіцянок –
    Лише ритуал посвяти,
    По чім переходиш на “Ви”...
    Ти знову ведеш на хату
    Нових малолітніх коханок,
    А потім із них виходять
    Чужі першокласні курви.

    Що маю тобі сказати?
    Що вічним є тільки небо,
    Життя – то цікава штука,
    Де фініш – по суті, старт...
    Я виросла. Я вагітна.
    На щастя, той раз не від тебе.
    Та ні, не шкодую зовсім.
    Він більше від тебе варт.

    Вокзал – то одвічний символ.
    Розкурим цигарку миру.
    Мій поїзд відходить в північ,
    Як з тіла відходить страх...
    Гумберте, беріть ще пляшку,
    А потім підем на пиво,
    І стрінемось, як і завжди,
    У наших нових життях.



    Рейтинги: Народний 5.6 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  27. Ганна Осадко - [ 2006.11.06 15:00 ]
    ***
    Ти ще не знаєш – завтра впаде сніг,
    Я наворожу телефонну тишу
    І рафінад таємного гріха
    Накришу мовчазній вечірній Миші.

    А ти забув, які мої вуста,
    А ти не знаєш, як мені жилося,
    Що вже давно обрізана коса,
    Бо посіклися кінчики волосся.

    Ти ще не знаєш, що зажили рани,
    Що все життя – як привокзальний тир,
    Що кину інститут – і вийду заміж
    Або піду в жіночий монастир.


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.65) | "Майстерень" 5.63 (5.62)
    Коментарі: (1)


  28. Мрія Весна - [ 2006.11.06 15:19 ]
    Щастя
    Так тихо і приємно вмерла
    Десь аж під ранок у твоїх обіймах…
    Нас втома вже до решти зжерла -
    Ми розчинились у любовних війнах.

    Мене завоював… До віку
    З тобою я вмирать готова знову…
    Слова кохання, вже без ліку,
    Ти шепотів мені в пору ранкову.

    Яке ж то щастя є на дотик?
    Яким забарвлені відтінком мрії?
    І кожна зустріч – це наркотик…
    Ти оправдав усі мої надії.
    06.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (10)


  29. Ганна Осадко - [ 2006.11.06 14:14 ]
    Памяті Хаміда Х.
    В медвяних ріках і руках медвяних
    Не злічених коханок некоханих –
    Бо ж безіменні – хто б їх полічив –
    Мигдалеоких гурій тонкостанних?
    Пливеш із ними у туман кальяну,
    Гіркий, як спів.

    Вони мовчать – і ти мовчиш між ними –
    Не перший, не коханий, не єдиний
    У тих садах.
    Цілує Вічність в губи – не забудеш
    Отих снігів, молочних, ніби груди –
    І слід прочах.

    Чотири річки плинуть в невідомість,
    Минає біль – і тихий сум натомість
    Згорить, як хмиз,
    Оближе губи язиком червоним,
    Здиміле небо розклюють ворони –
    Поглянь униз.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62) | Самооцінка 5
    Коментарі: (5)


  30. Мрія Весна - [ 2006.11.06 14:33 ]
    *** ТВОЯ***
    Найніжніші почуття
    Пов’язані з тобою.
    Від кохання в небуття
    Кидаюсь з головою.

    Тобі, лише для тебе все:
    І сонце, небо, зорі;
    Щастя річкою несе,
    Купається у морі.

    Зможу я знайти слова,
    Щоб ніжність описати?
    Я – твоя! Навік твоя,
    Щоб все життя кохати!
    04.11.06


    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (1)


  31. Тетяна Рибалка - [ 2006.11.06 13:18 ]
    ***
    Осінній дощ об шибку вибиває
    ледь призабутий і сумний мотив.
    Понурий клен задумливо зітхає,
    і навіть час свій плин призупинив.
    Дзвенять малі краплини кришталем
    та розбиваються об запітніле скло...
    Я вийду прогулятись під дощем,
    щоб на душі відрадніше було.
    обожнюю жовтневу дивну пору,
    коли Земля готуеться до сну.
    Моє містечко задрімає скоро,
    щоби,прокинувшись,
    стрічать нову весну...


    Рейтинги: Народний 4.83 (4.92) | "Майстерень" 5 (5.08)
    Коментарі: (3)


  32. Галинка Лободзець - [ 2006.11.06 12:13 ]
    ...
    Безмовні губи розімкну,
    кричати в темряву несила.
    Без тебе, милий, не засну,
    в думках що я тобі не мила.

    Сіронезрачі очі відкрию,
    долоньми прикрию вуха.
    Жити без тебе невмію.
    Яка ж слізлива осіння посуха.

    Довирву серця шматочки,
    нехай не гниють у грудях.
    Поллю востаннє квіточки,
    хоч щось нехай будять у людях.
    4,11,06


    Рейтинги: Народний 5 (4.69) | "Майстерень" 5 (4.35)
    Коментарі: (4)


  33. Тарас Шевченко - [ 2006.11.06 11:19 ]
    * * *
    Ми восени таки похожі
    Хоч капельку на образ божий,
    Звичайне, що не всі, а так,
    Хоч деякі.
    Крутий байрак,
    Неначе циган чорний, голий,
    В діброві вбитий або спить.
    А по долині, по роздоллі
    Із степу перекотиполе
    Рудим ягняточком біжить
    До річечки собі напитись.
    А річечка його взяла
    Та в Дніпр широкий понесла,
    А Дніпр у море, на край світа
    Билину море покотило
    Та й кинуло на чужині.
    І жаль тобі її стане,
    Малої билини.
    Підеш собі, зажурившись,
    Гаєм по долині;
    Гай шепоче, гнуться лози
    В яру при дорозі,
    Думи душу осідають,
    І капають сльози.
    І хочеться сповідатись,
    Серце розповити,
    І хочеться... Боже милий!
    Як хочеться жити,
    І любити твою правду,
    І весь світ обняти!

    Благо тобі, друже-брате,
    Як є в тебе хата.
    Благо тобі, як у хаті
    Є з ким розмовляти.
    Хоч дитина немовляща,
    І воно вгадав
    Твої думи веселії...
    Сам бог розмовляє
    Непорочними устами.

    А тобі, мій одинокий,
    Мій друже єдиний,
    Горе тобі на чужині
    Та на самотині.
    Хто з тобою заговорить,
    Привітає, гляне?..
    Кругом тебе простяглася
    Трупом бездиханним
    Помарнілая пустиня,
    Кинутая богом.

    [Друга половина 1849,
    Косарал]


    Рейтинги: Народний 6 (6.63) | "Майстерень" 6.5 (6.95)
    Коментарі: (4)


  34. Марта Шуст - [ 2006.11.06 03:19 ]
    Пролісок
    Покрило землю листям-листопадом.
    Колючим потовкло й соленим градом.
    Снігом засипало ялинки по вершки.
    Гудів лиш вітер, затихли всі пташки.
    Та десь під пухом сніговим
    З’явився пролісок життям новим.
    Йому не холодно й не темно
    І, мабуть, завіває сніговій даремно.
    Природи диво звичайне і просте
    Живою ніжністю навесну проросте.


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Коментарі: (8)


  35. Осіння Сандра - [ 2006.11.06 01:49 ]
    ***
    Твої очі – дві чорні діри
    З небезпечним ядерним вмістом.
    - Рубонув неначе сокирою
    По оголеній мертвій кістці.

    Я зібгалася схарапуджено,
    Поховала вітрила й весла.
    Цілий вечір сиділа знуджено,
    Мов принцеса.


    Рейтинги: Народний 5 (5.24) | "Майстерень" 5 (5.19)
    Коментарі: (4)


  36. Дмитро Дроздовський - [ 2006.11.05 22:28 ]
    Немає сил сказати про вчорашнє
    Немає сил сказати про вчорашнє,
    А про майбуть казати я не хочу.
    Скидаю дні несправджені в багажник,
    І витираю розчорнілі очі.
    Іде годинник. Час сіда на плечі.
    Замружив очі, тану в піднебессі.
    Моє життя — агонії старечі,
    І скресла крига... я уже на крезі.
    Упала ніч на схожі переходи.
    Тупцює маг на іншій магістралі.
    Перетинаю в непогоду броди,
    Але не віднаходжу дві скрижалі.
    Марную час у барі “Мельпомена”.
    Самотньо п’ю гіркий мигдаль із рани.
    З усіх богинь зі мною — лиш Атена,
    І вже Арес не кличе більш на брани.
    Пестливо місяць виливає очі
    В моє вікно. На шибці чорна квітка.
    Я прокидаюсь зрання серед ночі,
    А поряд з ліжком вже стоїть кибитка.
    Чому б і ні? Поїду на край світу.
    Зустріну Спокій у кав’ярні “Спека”.
    Візьму сірник і коробок нефриту,
    І томики із написом “Сенека”.
    Чека на тебе, демонічно сило,
    Прилинь і забери туди, в безодню!
    І подаруй мені червоні крила,
    І з порохом жовтастим чорну бодню...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.36) | "Майстерень" 0 (5.29)
    Коментарі: (1)


  37. Ян Гамарник - [ 2006.11.05 21:52 ]
    Переклад із Ліни Костенко
    В твоих глазах читала я: люблю
    Душа сдавала трудный свой экзамен
    Как тихий звон, хрустальный тихий блюз
    Несказанное стало несказанным

    А жизнь всё шла, забыт и тот перрон
    Где тишь вещает рупором вокзальным
    Так много слов написано пером
    Несказанное стало несказанным

    Светала ночь, дни вечер целовал.
    Не раз судьба качнула мне весами.
    Как солнце восходили те слова
    Несказанное стало несказанным


    _____________________________


    Ліна Костенко


    Очима ти сказав мені: люблю.
    Душа складала свій тяжкий екзамен.
    Мов тихий дзвін гірського кришталю,
    несказане лишилось несказанним.

    Життя ішло, минуло той перон.
    Гукала тиша рупором вокзальним.
    Багато слів написано пером.
    Несказане лишилось несказанним.

    Світали ночі, вечоріли дні.
    Не раз хитнула доля терезами.
    Слова як сонце сходили в мені.
    Несказане лишилось несказанним.


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (3)


  38. Мірко Трасун - [ 2006.11.05 19:23 ]
    Юліанська. Terra bellum
    А Теребовль - не Terra bellum,
    Кінноті листя кину знак,
    Й на землю падають дебело
    Скіф, княжий русич і козак.

    Земля пропита і просочена,
    За рала - танки і мечі,
    І трупом всіяна й зволочена,
    І плід століттями гірчить.

    Збираю в згарищах штандарти,
    І стане військо під орли,
    Та чи Чорнобиля петарди
    Нас убезпечать від орди?

    Винищувач нащадків нищить,
    В портах скрипить металобрухт,
    Та є пілоти неба вищі,
    І адмірали грізних бухт.

    А Теребовль - не Terra bellum,
    Сховались війни в портмоне,
    Сенат сховавсь за яйцестелю,
    А може, нас таки мине?

    А може, кинемо плебеям
    З бюджету грубих сухарів,
    Й країну зробим Колізеєм,
    І спустим левів на рабів.

    І ділять фракції країну
    На схід, і захід, і офшор.
    Ідилію гнилу й спокійну
    Розірве Рубіконів шов.

    Впаде сенат, як тінь на мармур,
    Й забудуть їхні імена,
    І сонця спис простромить хмару,
    Щоб в нас завершилась війна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (4)


  39. Мірко Трасун - [ 2006.11.05 18:45 ]
    Юліанська. Rosa bella
    Знов хоче миру парабелум,
    Кочу калібри у сльозу,
    В саду моєму Розабелла
    Руду ощипує лозу.

    Цей світ тісний, як шкурка лева,
    Нас двох так забагато в нім,
    Чи скоро клітка металева
    Нас пустить на арени німб?

    Жбурляють зелень, злото, гривні
    В чеканні смерті глядачі,
    І губиться в кометній гриві
    Чеканне сонце, сміючись.

    Чеканний профіль мені сходить,
    Монета буде на таксі,
    Від ніг Твоїх рахую сходи,
    Та опиняюся в руці.

    Цвітуть походи і пригоди,
    Кров на шипах троянди війн,
    Рубці - трофейні нагороди,
    Б'є серце, як зимовий дзвін.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (10)


  40. Печарська Орися Москва - [ 2006.11.05 18:08 ]
    Прощавай (Переспів Altariello Nainie Loriendesse (“Lord of the rings”, J. R. R. Tolkien)

    незліченні роки, наче крила дерев у вікні,
    їм судилося впасти – але не злетіти у вирій...
    навіть золото меркне і схлипують вітряно дні,
    залишаючи нам або смерть або старість на вибір

    ...незліченні роки, наче спраглі ковтки
    найсолодшого меду у залах величних
    не з’єднати з майбутнім минулі віки,
    тільки пісня бринить, вічно юна, і кличе

    в край, де теплі слова втихомирюють біль,
    де співала ніжніше від всіх Елентарі... *
    світе рідний, на тебе тавром впала тінь!..
    хто наповнить тепер мою чашу нектаром?..

    може ти, синьоокий, долаючи сумніви й страх
    кинеш затишний дім і підеш за солоним туманом...
    прощавай, бережи небо нашого світу в очах
    у найдовшій мандрівці до раю – Аману... **


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.44) | "Майстерень" 5.25 (5.36) | Самооцінка 6
    Коментарі: (11)


  41. Рудюк Роман - [ 2006.11.05 17:49 ]
    Своїм родом приблизить житло променисте
    Своїм родом приблизить
    Житло променисте
    Золотаве й міцне,
    Як тютюн.
    Розіб”є поминальні сади,
    Де у осінь - у яму -
    Сиплять грабові крильця
    Петра та Павла
    А ні лев, а ні равлик
    Без дарів не підуть
    З того саду.
    Але він утіка
    В неродючі піски,
    Щоб імення згадати
    І бджіл в бороді
    За собою циклоном знести,
    Наче пам”ять -
    Чужу й хворобливу.
    Такий дощ не зуронить на землю…
    Лиш знаки бездонність
    Розбризкає
    Рвано і радо
    По-людськи - простодушно, невміло.
    Так він йтиме допоки не вмре
    У гущавині роду.


    Рейтинги: Народний 5 (4.97) | "Майстерень" 5 (4.7) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  42. Рудюк Роман - [ 2006.11.05 16:10 ]
    Вода стоїть висока
    Вода стоїть висока
    Чорнилом залите повітря
    Приходять з неба пророки
    І листя.
    Спиртом долоні пахнуть
    Звичайне осіннє ню
    В утому падає Жанна
    Вогню!
    На пагорбах Паркер
    На пагорбах злива
    Той джаз на Покрову
    Зшитий.
    А рештки від слів
    Так зухвало красиві
    Летять і зникають
    За вітром.


    Рейтинги: Народний 5.33 (4.97) | "Майстерень" 5 (4.7) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  43. Оксана Лущевська - [ 2006.11.05 15:21 ]
    МЕЛАНХОЛІЯ
    Старезний замок. Площі. Кав'ярні.
    Ці зими не схожі на зими в Провансі.
    Дзвони лунають з-під самого неба,
    Струнка дзвіниця скривилась в гримасі.

    Барвистий ярмарок. Циганські танці.
    День густо забарвленний синьовою.
    Від хліба руки пропахли кмином,
    А погляд... стужився за тобою.

    Чи то й насправді не повернутись?
    І ні молитви, і ні прокльони -
    не допоможуть. Шляхи засіянно
    духмяним снігом, неначе льоном.

    Старезний замок. Площі. Кав'ярні.
    Барвистий ярмарок. Циганські танці.
    Струнка дзвіниця. І дзвін лунає:
    "Ці зими не схожі на зими в Провансі!"



    Рейтинги: Народний 5 (5.31) | "Майстерень" 0 (5.31)
    Коментарі: (7)


  44. Ірина Пиріг - [ 2006.11.05 15:26 ]
    ***
    Осінній сніг краде тепло.
    Невчасно осінь засніжила.
    Вчорашнє небо – синє тло –
    сьогодні вранці стало білим.

    Невинна осінь? Не скажіть...
    Вона відверта, як повія.
    Такі стриптизні віражі,
    що Казанова і не мріяв.

    Оголить все, що тільки є –
    дерева-вулиці-квадрати
    холодних площ. І настає
    та мить, коли пора вмирати,

    щоб відродитися з вогню
    чи з попелу, як птах відомий.
    Тоді Хтось вкаже на лижню,
    що приведе Її додому.

    5 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.52) | "Майстерень" 5.38 (5.49)
    Коментарі: (2)


  45. Ірина Пиріг - [ 2006.11.05 12:53 ]
    ***
    Я буду мовчати, допоки Він сам не озветься.
    У тиші думок на безмежність помножиться мить.
    Я буду мовчати. Ось тільки мовчання для серця
    ще гірше проклять і приречених схлипів зими.
    Проступить сльоза через пальці, зап’ястя чи скроні.
    Сховаю її від зелених, мов літо, очей.
    Так само, як я, Він не любить прощальних перонів.
    Так само, як я, Він не любить банальних речей.
    Я буду мовчати. І сріблом обрамлені ночі
    колиску вогнів колихатимуть в тихій красі.
    Я буду мовчати, допоки Він сам не захоче
    почути Слова. І звернути планету з осі.

    5 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  46. Мірко Трасун - [ 2006.11.05 09:10 ]
    Листопадний етюдик. II
    Переболіло. Дотліває листям.
    І саду відпускаються гріхи,
    І пахощі Твої барвисті
    Не чути. Снігові духи.

    Були. Пройшли. Меморить сніг табличку.
    Дві дати поєднав льодистий міст.
    Я вже допатрую синичку.
    Ти розговіла мною піст.

    Бувай. Прощай. Зустрінемось востаннє
    У сніжнім вальсі хаотичних снів.
    Які залишились питання?
    Зростем з-під снігу навесні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (6)


  47. Олена Полянська - [ 2006.11.05 09:59 ]
    А в жовтому листі
    А в жовтому листі
    Намисто, намисто,
    Опалів по низці,
    Коралів по низці.

    Червоне і біле,
    Червоне і жовте!
    Я ще не любила
    Ніколи так жовтень.

    І ягід на листі,
    І снігу на листі,
    Червоне намисто
    І біле намисто!


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Прокоментувати:


  48. Дмитро Кремінь - [ 2006.11.05 08:09 ]
    Постскриптум до літопису
    С. Непомнящому

    Зима у Миколаєві. Зима.
    На південь прихиливсь північний полюс.
    Трамваї стали, у снігу по пояс...
    Де посполите рушення? Нема.
    Це знову ні-холера, ні-чума,
    Це тільки по ночах свічками кліпать,
    А ті, по кому журиться тюрма,
    Ті створюють інвестиційний клімат.

    Візьми снігів солодких тільки десть...

    Мисливці й гончаки пішли на лови.
    А ми - про честь. Яка в голодних честь?
    Падуть сніги, таємні, мов підтекст,
    На сторінки езопівської мови.
    Соборне злото сяє крізь югу.
    Та не знищенна в наших пустах віра.
    Йдуть босоніж пророки у снігу,
    Йдуть голідуш у пошуках кумира, -
    Щоб не продати віру дорогу,
    Їх вигнали з приймальної банкіра.
    Зимова в Миколаєві офіра!
    У світі - весни, а у нас зима
    Стискається, немов петля на карку,
    І ці платани голі обійма
    Обіймами ведмедя з зоопарку.
    Спасіння рукотворного - нема!
    Не гине сніг. Не журиться природа.
    Усе дорожчий хліб, а не свобода,
    Комусь його і скибочки нема.
    Зима була. Але пройде зима.
    А нам нема ні хліба, ані меду,
    А в зоопарку білому ведмедю
    Набридло м'ясо, ніже й бастурма.
    Прощай, прощай...
    Гримить прощальна мідь.
    Гримить сьогодні, бо гриміла вчора.
    Від того й білий зчорніє ведмідь,
    Що нас бере, бере голодна змора,
    І в узголів'ї привидом стоїть
    Нещастями рокована потвора.

    Я розгортаю сніговий сувій
    Хроністом двадцять першого століття.
    Що нас чекає завтра? Суховій,
    А чи небесна манна і поліття?
    Немає нам життя без ворогів!
    Всі вороги - масоли і масони.
    І посполите рушення снігів
    Уже гряде з чорнобильської зони.
    І там, де ждав любовного дання,
    Де заметіль прийшла, немов невіста,
    Там чорний грай, і грає вороння,
    Ані життя, ні шаблі, ні коня, -
    Пропала українська реконкіста!
    Зима у Миколаєві...
    До міста
    Летять сніги й кульбаба умлівіч.

    Атраментом останнього хроніста
    Холодні зорі заливає ніч.
    А тут - джаз-бенд, "Макдональдс" і так далі.
    Самодіяльні Чіо-чіо-сан.
    І на Соборній квіти не зів'ялі.
    І той же вік. І той жагучий стан.
    І є ще мить поглянути угору,
    Де не запишуть наші імена.
    Під золотими банями собору
    Ще ти не раз наплачешся одна.
    Сурми, сурмо! Горни, небесний горне!
    Горнистим горем стало гореня.
    Білій, бідо, бо тільки небо чорне,
    Де біле пролітало вороння...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (8)


  49. Мірко Трасун - [ 2006.11.05 07:45 ]
    Листопадний етюдик. I
    За рогом дихає зима,
    Чистилище чатує в часі,
    Чомусь коса Твоя сумна,
    І вії зболено нещасні.

    Став час позбутися оман,
    І віршами топлю каміни,
    Відпав вчорашній талісман,
    Двірничка підійма на кпини.

    Рамена голі і холодні,
    І віття знов корінить небо,
    Переплелися в нім долоні -
    Єдине, що насправді треба.


    Рейтинги: Народний 4.67 (5.25) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (8)


  50. Ірина Павленок - [ 2006.11.05 01:49 ]
    Контрольний постріл
    Вмирала осінь під колючим снігом.
    Тремтіла, ніби вигнаний собака.
    ...Якийсь дивак задихався від бігу.
    Ловив таксі...І майже плакав.

    Я встигла вже зігрітись темлим чаєм,
    Я бачила в вікно – конає осінь.
    Я знала - щось втрачаю надзвичайне...
    І твій дзвінок... немов контрольний постріл.

    05.11.2006


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.35) | "Майстерень" -- (5.26)
    Коментарі: (9)



  51. Сторінки: 1   ...   1767   1768   1769   1770   1771   1772   1773   1774   1775   ...   1829