ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Ірина Вовк
2026.06.23 01:44
Розділ III: КОЛИ ДЗВОНИТЬ СОФІЯ, ЗАТИХАЄ ПАРИЖ Це було навесні 1048 року. Київ тільки-но скинув із себе зимові кайдани, коли до Золотих воріт підходила пишна кавалькада заморських гостей – французьке посольство, очолюване єпископом Роже Шалон

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Чернишенко - [ 2006.11.02 08:51 ]
    My Bonnie Mary, R. Burns,переклад
    Налий мені свого вина,
    Сьогодні ж бачимось востаннє...
    Ти залишаєшся одна,
    Моє дівча, моє кохання.
    Мене чекає корабель,
    Із переправи вітер віє.
    Сьогодні змушений тебе
    Покинути, моя Маріє!

    На щоглах стяги майорять,
    Списи шикують довгі лави.
    Там стогін моря і гармат,
    Там бій тривалий та кривавий.
    Та не боюсь я ані хвиль,
    Ні смерті !, тільки серце скніє,
    Що до розлуки кілька хвиль
    Лишилось нам, моя Маріє!


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.25) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  2. Роберт Бернс - [ 2006.11.02 08:47 ]
    My Bonnie Mary
    Go, fetch to me a pint o' wine,
    And fill it in a silver tassie;
    That I may drink before I go,
    A service to my bonie lassie.
    The boat rocks at the pier o' Leith;
    Fu' loud the wind blaws frae the Ferry;
    The ship rides by the Berwick-law,
    And I maun leave my bonie Mary.

    The trumpets sound, the banners fly,
    The glittering spears are ranked ready:
    The shouts o' war are heard afar,
    The battle closes deep and bloody;
    It's not the roar o' sea or shore,
    Wad mak me langer wish to tarry!
    Nor shouts o' war that's heard afar-
    It's leaving thee, my bonie Mary!


    Рейтинги: Народний 5 (5.48) | "Майстерень" -- (5.33)
    Коментарі: (2)


  3. Мірко Трасун - [ 2006.11.02 08:49 ]
    Юліанська
    І римські когорти рядків
    Знов шлю прописатися в вічність,
    Густішають хмари круків,
    До Бога вертаються вірші.

    Скорив і фракійців, і галів,
    І греків, Єгипт, Карфаген,
    Зарубини в хижім металі
    В жахливий сплітаються ген.

    За дотики - стріли і дротики,
    І війни розкрили обійми,
    Немає відвертіш еротики
    За врізані груди покійних.

    Невдала була експедиція,
    В Тобі заблукав легіон,
    Така невідома позиція -
    Прорватись з полону долонь.

    І горді орли вже розгублені,
    І знову юнак ветеран,
    І губи від Тебе обвуглені,
    І тіло у маках ран.

    Догасли останні центурії,
    І я залишаюсь самим,
    Не взяти Твоєї Астурії,
    Й дорогу закрито на Рим.

    Не шкода Тобі імператора
    Скорити до власних колін
    Й лишить без палкого оратора
    Когорти покірних голів.

    Чому ув обіймах утримуєш?
    Мене ж зачекався друг Брут,
    Й величчя прогнилеє Римове,
    І в тоги загорнутий бруд.

    Та вже не скажу "до побачення",
    Імперія хай не чека,
    Мені подарує пробачення
    Гаряча Твоя щока.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (2)


  4. Марта Шуст - [ 2006.11.02 03:21 ]
    ***
    Здається чую кроки - обертаюсь
    Це вітер закрутив осіннє листя.
    Здається чую дотик – притуляюсь
    Теплом від свічки вогника розлився.
    І відчуваю подих – рочиняюсь
    У просторі. І відкриваю двері,
    Приходжу в світ Твій.
    І світлом ліхтаря очей торкаюсь,
    І залишаюсь.


    Рейтинги: Народний 5 (5.15) | "Майстерень" 5 (5.04)
    Прокоментувати:


  5. Печарська Орися Москва - [ 2006.11.02 00:44 ]
    ***

    вино на цвинтарі. назвемо це причастям.
    ти кришиш птахам зачерствілий хліб…
    вигадує гримаси куце щастя,
    сповзаючи у твій непевний слід…

    а пташенята заглядають в вічі…
    трава слизька – провалишся таки
    у лоно зрілого Середньовіччя,
    принаймні кажуть так жартівники

    ти навіть хочеш друзям усміхнутись –
    і те причастя розділить на всіх,
    безкровних губ розпачлива зімкнутість –
    нарешті впустить в себе кров чи сік

    але раптово, хижо, недоречно –
    колюче зілля в одяг твій вроста
    старим плащем на світ лягає вечір –
    і ти вже – тінь розлогого хреста!


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  6. Ірина Пиріг - [ 2006.11.02 00:54 ]
    ***
    Відчиняються двері...дзвоник...
    Звук його проникає в шкіру.
    Ця книгарня, неначе вогник,
    розганяє туманність сіру.
    Стелажі...Порохи...Палітурки...
    Мапи світу і мапи долі...
    Дерев’яні тонкі фігурки –
    наче свідки...А стіни – голі,
    ні картинки, ані світлини...
    Власний простір містичних рухів.
    ...Крізь стіну проростуть рослини
    від присутності світлих духів.

    1 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.81 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.49)
    Коментарі: (6)


  7. Ірина Пиріг - [ 2006.11.02 00:36 ]
    ***
    Я люблю Тебе. Знаю: рано...
    надто рано оте „люблю”...
    Та небесні святі екрани
    з непорочного кришталю
    вже транслюють майбутні фільми
    і я бачу у кадрах нас...
    Світ розтане в Твоїх обіймах...
    А в долонях розтане час...
    Терпко пахнуть рожеві квіти
    у намисті нічних вогнів...
    ...І Венера зійшла з орбіти,
    щоб здійснити таємність снів.

    1 листопада”06



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  8. Ірина Пиріг - [ 2006.11.01 21:56 ]
    МЕДИТАЦІЇ
    (цикл)
    ...1...

    Розчиняюсь...зникаю в безмовності ...
    Краєм думки торкаюся Вічності.
    Хтось життя поділив на умовності,
    заховавши цей світ від магічності...
    Ти мовчанням говориш змістовніше...
    Ти у центрі моєї історії...
    Це взаємне тепло є коштовнішим,
    ніж хутро королеви Вікторії.
    Небо …зорі…і місячне озеро
    імітують дива інкрустації.
    Розчиняюсь ванільним морозивом
    у Твоїй неземній медитації…

    1 листопада”06


    Рейтинги: Народний 5.9 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (13)


  9. Корнієнко Катерина - [ 2006.11.01 20:50 ]
    Спогади
    Тут кожне деревце рідненьке,
    Кожна травина, кожен кущ,
    Хатина бачиться старенька,
    Надія є – я повернусь.
    Я повернусь до тебе, ненька,
    До твоїх обріїв сумних,
    До пташок, ластівок маленьких,
    Веселих хмарок голубих.
    Я повернусь... а ти чекаєш,
    І сподівання те росте,
    І все що в свому серці маєш
    Для мого серця не пусте.
    Я повернусь... не відпускаєш
    З мрій, як з обіймів, ти мене,
    Ще пісню нашу заспіваєш,
    Ще світ любов’ю проросте...
    А я вже наче повернулась,
    Неначе в вимірі другім...
    Маленьке сонечко проснулось
    І покотилось по горі.
    Ось тут колись гуляли й ми –
    Дитятки сонця золотого
    Поки були іще малі,
    І край уяви був за свого,
    А потім звідти утікли,
    Тепер лиш спогади мої
    Від сну поснулу пам’ять будять,
    Невже дитя в мені розбудять?
    А я стою на самоті
    І плачу – ой, де ж роки ті?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" 5.5 (5.05) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  10. Юля Малькіна - [ 2006.11.01 17:10 ]
    Втома
    Кава з молоком вже охолола
    з вуст стерся золотавий
    блиск поцілунків,
    метелики, налякані, полетіли,
    здійнявшись з посохлих пелюсток
    сонця.
    Ти подзвонив, важко дихаючи,
    обривав пуповину
    наших колишніх стосунків.

    Я втрачала прозорість,
    як склло від подряпин
    (це, згадуючи твою спину).
    Не тішив смак шоколаду.

    Простирадла втомились
    від нескінченних тіл.
    Склянки запам"ятали
    сотні ковтків моїх
    уявних і дійсних коханців.
    Стіни ввібрали у себе
    море збуджених звуків
    і сигаретного диму.

    Зливаю із себе дотики
    минулої ночі.
    що, стікаючи водою,
    розчиняються у піні сліз.

    Ще одна Ніч без тебе...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  11. Фешак Адріана - [ 2006.11.01 17:19 ]
    ***
    сприймаю на відстань
    корозія листя погодності
    і порох на мештах
    і вітер в обличчя і вогники
    сприймаю на подих
    ці коди по вікнах пунктирами
    відсутність погоди
    на вулицях міста без імені
    сприймаю на дотик
    площини причинно відсутності
    у світі без Бога
    залишились люди без сутності



    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (2) | "***"


  12. Ірина Шевченко - [ 2006.11.01 12:26 ]
    * * *
    Скажи, навiщо, уночi i вдень,
    Мов Кай у Снiгової Королеви,
    Збираю крихiтнi уламки крижанi
    Розбитих кимось Знань?

    Скажи, навiщо, уночi i вдень,
    Уламки тi докупи прагну скласти,
    Як схиблений гравець, що вже невзмозi
    Покинути цю гру?

    Скажи, навiщо, уночi i вдень,
    Менi здається -
    Ще єдина мить,
    Iще уламок,
    Оберт ще
    I той,
    Хто бився об заклад,
    I дивиться поблажливо з небес
    На мурашину метушню мою,

    Нарештi визнає, невдаха, що
    Програв своє парi...


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Коментарі: (2)


  13. Ірина Шевченко - [ 2006.11.01 12:34 ]
    * * *
    Тонкий,
    Ледве помiтний порох
    Моїх померлих iлюзiй,
    Ширяє
    У сонячних бризках
    Прозрiння.

    Душа,
    Сповнена тими бризками
    Та осяяна їхнiм золотавим
    Свiтлом,
    Конає
    Вiд зайвого клопоту
    Страждання...


    Рейтинги: Народний 4.63 (5.05) | "Майстерень" 5.25 (5.02)
    Прокоментувати:


  14. Ірина Шевченко - [ 2006.11.01 12:46 ]
    * * *
    Куди втiкає час стрiмкий,
    Куди втiкає?
    Як плин бурхливої рiки -
    Не зволiкає.
    Менi надiї не лиша,
    Не має жалю,
    I схожа зранена душа
    На чорну палю...

    Чому ж смiється час стрiмкий,
    Над чим смiється?
    Мов дзвiн веселої рiки
    Крiзь мене ллється.
    Мов дзвiн жагучої весни,
    Мов дивний спомин -
    I залива мене ясний
    Зелений повiнь..


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Прокоментувати:


  15. Ірина Шевченко - [ 2006.11.01 12:13 ]
    * * *
    А сiм'я у нас, Тарасе,
    I нова, i вiльна!
    Тiльки ж ти до України,
    Придивися пильно,
    Придивися! I якщо ти
    Iз неба побачиш,
    Яка доля в нас убога
    Та життя собаче,
    Та яка в нас Україна
    Скривджена, обдерта -
    Схочеться тобi, напевне,
    Другий раз померти!

    Знов пани у нас, Тарасе,
    Хижi та пихатi.
    Їм од жиру не сидиться
    Знов у рiднiй хатi -
    Їдуть вчитись до америк,
    Францiй та германiй
    Як з народу витягати
    Шеляжок останнiй.

    Знову мати молодая
    Iз своїм дитятком
    Рученята протягають,
    Не маючи гадки,
    Що вони сьогоднi стали
    Непотрiбнi! Зайві!

    Тiльки сонечко,
    Як завше,
    Сходить в тихiм сяйвi...


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 4 (5.02)
    Коментарі: (4)


  16. Ірина Шевченко - [ 2006.11.01 11:19 ]
    Стара площа
    Люблю стару
    Та молоду водночас площу,
    Її безмежність,
    Небокраїсть,
    Лункість,
    Тощо.
    Її просякнута дощем
    Позачасовість -
    Тужливий щем,
    Затятий біль,
    Одвічна повість...


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 4 (5.02)
    Прокоментувати:


  17. Сергій Дяків - [ 2006.11.01 11:49 ]
    ***
    Ти забула свої обіцянки,
    Ти забула про мене, і край.
    Сталось так, як сказала циганка-
    Ми утратили обіцяний "Рай".

    В те пророцтво, що нас шокувало,
    Не повірили ми сміючись.
    Та кохання між нами зів'яло.
    Ти змирилась, а я не змиривсь.


    Рейтинги: Народний -- (5.02) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  18. Мірко Трасун - [ 2006.11.01 04:19 ]
    Lego щастя
    Я п'ю з Твоїх долонь,
    Тому іще живу,
    Мені над оболонь
    Твоєї пісні звук.

    Богиня? Смертна? Хто?
    Та головне - жива.
    І теплим полотном
    Нам стелиться трава.

    І будуть квіти там,
    Де згарище було,
    Скорботі не віддам
    Омріяних долонь.

    Візьму їх до своїх,
    І годі вже образ,
    І Твій найперший гріх
    Мені останній пазл.


    Рейтинги: Народний 5 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (11)


  19. Марта Шуст - [ 2006.11.01 03:44 ]
    ***
    Тебе душею відчуваю,
    Здається знаю кожен рух.
    Неначе ти в мені
    Якась маленька жаринка.
    І з хвилювання плутаються всі слова
    Боюсь що цю загублю хвилинку.
    І не боротись більше з цим
    Здається що не бути без Тебе.
    Чи доля це, чи більше щось
    Напевно назви немає й не треба...


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (3)


  20. Марта Шуст - [ 2006.11.01 02:34 ]
    ***
    Розтягнене до краю
    Душі моєї полотно
    Десь непомітно тріснуло.
    Тепер загоюється і ще болить воно.
    Та це нічого, ще живе.
    І зараз хочу просто бути.
    І не богинею, і не святою.
    Без зірок з неба і без бою
    Лише звичайною, живою.
    Я просто хочу бути собою
    Я просто хочу бути з Тобою.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.15) | "Майстерень" -- (5.04)
    Коментарі: (8)


  21. Мірко Трасун - [ 2006.11.01 01:45 ]
    ***
    Явився Бог мені Тобою,
    Такий далекий і близький,
    І знов молюся я любов'ю,
    О небо мов прибій морський.

    І розкриваю теплу книгу,
    Читаю долю наче вірш,
    І букви пропікають кригу,
    Й тотемний оживає звір.

    В огненнім екстатичнім танці
    Кидаю в жертву почуття.
    Й сміється голова на таці
    За танець вартістю в життя.

    І світ мій засипає попіл,
    Горів, згорів, не в тому суть,
    На кров'ю зрошеному полі
    Твої зернинки проростуть.


    Рейтинги: Народний 6 (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (6)


  22. Ірина Павленок - [ 2006.10.31 22:36 ]
    * * *
    Ти не зі мною. Ти з кимось іншим.
    З тим, хто не чує осінніх віршів.
    З тим, хто не знає такого болю...
    Хребтом вростає. Стає тобою.

    Чи кам"яніє. Стоїть між нами.
    І рятуватись – лише віршами.
    22.10.2006


    Рейтинги: Народний 0 (5.35) | "Майстерень" 0 (5.26)
    Коментарі: (3)


  23. Ірина Пиріг - [ 2006.10.31 21:53 ]
    ТЕЛЕПАТІЯ
    Твій дотик...погляд...знову дотик...
    Твоє мовчання йде луною...
    Я відчуватиму все доти,
    допоки Ти в думках зі мною...
    Допоки вогники зелені
    блукають світом відображень,
    допоки згадуєш про мене
    калейдоскопом світлих вражень...
    Твій день спускається в кімнату...
    Твій сон в долонях заночує...

    Все те, що Ти хотів сказати –
    кажи думками...Я почую.

    31 жовтня”06



    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 5.25 (5.49)
    Коментарі: (6)


  24. Олег Матвєєв - [ 2006.10.31 18:57 ]
    ***
    Земля покрилась сріблим пилом.
    Застиг у щасті жовтий лист
    І простір повниться морозним димом,
    Безсило мріє сонця диск...

    Коротка мить святої тиші
    Тривожний трепет чистоти
    І розум пнеться з буднів ніші
    На Йосафатові лани...

    Дарма. Не довго будеш вільним.
    Життя земного дивний рок
    Стискає мозок рухом сильним,
    Кайдани труться до кісток.

    О, так! Постійна боротьба
    - оце і є воно: - життя!
    Ти кажеш "це пусте". - Хіба?
    Чим ще ти відрізниш своє буття?


    Рейтинги: Народний -- (4.8) | "Майстерень" 5 (4.88)
    Прокоментувати:


  25. Фешак Адріана - [ 2006.10.31 15:56 ]
    ***
    мандрую твоїми емоціями
    а ти фотошопиш настрій
    невеличко чужими порціями
    заліпляєш потрібність щастя
    пластиліном цілуєш губи
    хоч жінок ти вже знав багато
    ти не знаєш як далі бути
    і не знаєш з чого почати
    мандрую твоїми поглядами
    і для чого тобі то небо
    у дорослих очиськах хлопчика
    заблукала жива потреба
    тиняюсь твоїми дотиками
    шукаюсь в твоїх творіннях
    а між іншим
    так між емоціями
    я знаходжусь в твоїх обіймах



    Рейтинги: Народний 5 (5.23) | "Майстерень" 5 (5.07)
    Коментарі: (4) | "***"


  26. Ірина Опря - [ 2006.10.31 14:43 ]
    РЯТУНОК Є .
    Сталість.
    Народжена
    одноманітністю.
    Сірість.
    Не
    знає
    кольору.
    Замкнутість
    кіл
    Магнітиться.
    Зваблена
    постійністю,
    Стає
    потворою.

    Невиліковна
    незмінність
    Стискає
    в долонях
    маси.
    Вірне
    дитя
    незмірність
    Співає
    хвалу
    Батьку –
    часу.

    Шукач
    пригод,
    Огорнутий
    туманом,
    Вдихає
    присмак
    ночі.
    Суддя
    рубіж
    Чекає
    нагород –
    Розплющить
    власноручно
    очі
    Буденності
    На
    світ
    багатогранний.

    В вуста
    цілує
    розмаїття
    Тонів
    світанку
    різнобарвність.
    Закоханість
    в жасмину
    віття
    Таїть
    всесильну
    життєдайність.
    06. 07. 03.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  27. Ірина Опря - [ 2006.10.31 14:38 ]
    ПРОРОЦТВО.
    За гратами
    душі
    Ув’язнено
    звіра. -
    В полоні
    правил
    і обмежень.
    З потворних
    уст
    одноманітних
    спостережень
    Йому
    у серце
    капає
    зневіра,
    Нездатна
    і краплини
    залишить
    Тих решток
    людяності,
    Що
    переростуть
    у
    звірство.

    Всесильне –
    бо
    непереможно
    зле...

    Не
    сподівайтеся
    уникнення:
    Той
    в’язень,
    вирвавшись,
    Його проллє.
    12. 06. 03.





    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  28. Ірина Опря - [ 2006.10.31 14:33 ]
    СПРАВДІ?
    Станом
    на сьогоднішній
    ранок –
    Дихаєш.
    Хтось
    невидимий
    за спиною. -
    Чуєш.
    Процес
    проникнення
    у марева
    мовчанок
    Розтане
    у розчуленні.
    Сльозою
    Омиє
    мрія
    Заржавілість
    часу.

    Потворна
    незнищенність
    болю
    Зумовить
    вічну
    Передбачуваність
    долі.

    Мізерність
    кроків
    На щоках
    безмежності.-
    Природна.

    Ти й досі
    радий,
    Що ще
    дихаєш
    сьогодні?

    10. 06. 03.



    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  29. Ірина Опря - [ 2006.10.31 14:14 ]
    НАВІТЬ.
    Навіть
    на долоні
    неминучості
    Є лінія життя...
    І смерті.
    Перевертнем
    Зануришся
    у вечір.
    Смак
    повітря,
    На мить
    позиченого,
    Не відчуєш ...
    Топос ночі
    Вкоріниться
    у марева
    малечі.
    Не почуєш...
    Привиди
    вікон,
    Стежок
    голосіння
    Подихом
    вічності
    Серце
    торкнуть.
    Смакуєш
    Стале
    осідання
    порухів і слів.
    Відчуєш...

    Навіть
    у страху є
    інстинкт
    самозбереження.
    Півтемрява.
    Я тисну лапи
    всім обмеженим
    Перевертням.
    29. 05. 2003.





    Рейтинги: Народний -- (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  30. Ірина Опря - [ 2006.10.31 14:43 ]
    НЕОДНОЗНАЧНІСТЬ.
    Напівзабутість
    напівтанцю.
    Напівпокинутість
    півтиші...
    Вітру –
    весняному коханцю –
    Стан
    напівпорухів
    залишиш.

    Напівпочутий
    напівшепіт
    В напівобіймах
    напівсну
    Пробудить
    ніжну напівпристрасть –
    Як півзануреність
    в весну.

    Напівтони
    життєвих буднів
    Напівпоглиблять
    сум облич.
    Напівзакоханість
    без бруду
    Порине
    напівчутно
    в ніч.

    Дитя,
    народжене у мрії,
    Шукало
    серця
    напіврай.
    Напівзанедбаність
    надії
    Напівдовіри
    знайде
    край.

    Обличчя вічності
    незряче.
    Напіврозмитість
    існування.
    Напіврозтануть
    в серці плачу
    Напівсвідомого
    кохання.
    28. 03. 2003.






    Рейтинги: Народний 5 (5.06) | "Майстерень" 5 (5.02) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  31. Корнієнко Катерина - [ 2006.10.31 14:41 ]
    Білий туман
    Туман овіяв шаллю білою
    Низини і долини,
    І квіткою зі стрункою стеблиною
    До землі він лине.
    Білі хатки посеред туману,
    Дерева зелені,
    В білім храмі з туману
    Берізки-наречені.
    Я їду, їду в поїзді білім,
    Низини, долини:
    Піді мною білий килим
    Землі-України.
    Ой, якби в цьому тумані загубитись,
    Блукати по землі родимій, молитись...
    Землю колінами відчути
    І думки людські почути,
    Туман, туман навколо мене...


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05) | Самооцінка 4
    Прокоментувати:


  32. Корнієнко Катерина - [ 2006.10.31 14:44 ]
    Зірка кохання
    Засяй мені, вечірня зірка,
    І своїм сяйвом оповий,
    Бо темно на душі, і гірко,
    І відчай в серці без надій.

    Засяй мені і ніч не гасни,
    Я буду тебе споглядать
    І твоє сяйво, ніжне, ясне,
    Очима буду цілувать.

    Засяй, засяй, кохання зірка,
    Розвій самотності журбу,
    Хай твоє сяйво обігріє
    Надію неземну мою.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  33. Юля Малькіна - [ 2006.10.31 10:26 ]
    ***
    Я майже нічого не знаю про війну,
    мені відомі тільки її наслідки.
    Це коли замість мелодрам
    знімають жорстокі фільми,
    це коли масово зрощують
    гвоздики для парадів,
    це коли до школи на свято
    приходять заплакані ветерани,
    а на площах міст всі
    п'ють, а по тому ригають.

    Війна, це коли воїн-афганець
    на милицях не зможе навчити внука
    грати у футбол...


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  34. Петро Паливода - [ 2006.10.31 09:10 ]
    Троянда
    Вона стояла в самоті й печалі,
    Бо думала, що неповторна у красі,
    Та інші цю красу не помічали...
    Вона не знала: квіти – королеви всі.


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.3)
    Прокоментувати:


  35. Володимир Чернишенко - [ 2006.10.31 08:09 ]
    „Місто”
    Плетиво
    Незнайомих вулиць,
    Небо
    Непривітно хмуриться
    Ніби
    Мене всі забули
    Лиш би
    Чим скоріше збутися.

    Тулиться вулиця до сонця...

    Будинок
    До руїн обшарпаний,
    Люди –
    На обличчях шарфи,
    Всюди
    Білий світ загарбано
    Жовтнем.
    Блідо-сірі фарби

    І чорна сколина вікна...

    Це місто
    Не прийма чужинців,
    Чуєш,
    Як воно пручається?
    Пізно,
    Бо дощенту вицвів
    Ранок
    Й болісно звивається.

    Лише тиша дише все тихше...

    28 жовт’ 06р, Харків.


    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" 0 (5.25) | Самооцінка 4
    Коментарі: (4)


  36. Ірина Пиріг - [ 2006.10.30 22:17 ]
    ПРОБУДЖЕННЯ
    Як же довго я спала, мій Боже!
    Скільки я відмовлялась від всього...
    Зараз відстань мене переможе,
    але я не відмовлюсь від Нього.

    Скільки біль не шукав би слабинку,
    і сльоза не несла колір туші, –
    починаю життєву сторінку
    із прологу про знайдені душі...

    Скільки б дощ не змивав спогад ночі
    і в обличчя не хлюпав вороже, –
    все одно є щось надто пророче,
    що тепер зупинитиcь не зможе...

    30 жовтня”06


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.52) | "Майстерень" 5.75 (5.49)
    Коментарі: (6)


  37. Василь Сидь - [ 2006.10.30 22:36 ]
    стара знайома
    Я знову хворий.
    Малювати вірші
    так легко
    і безболісно в ці дні.
    Прозора осінь
    крізь вікно
    вдивляється
    у очі
    переповнені мої.
    І осінь рідна
    стала крізь блакитні ночі
    І голос твій
    замріяний у сні.
    Відкрию широко
    задуманії очі
    На крижані поезії
    заскочені на шклі.
    ...
    Я знову хворий
    малювати вірші
    так легко
    і безболісно в ці дні.
    Стара знайома
    крізь рядки
    вдивляється
    у очі
    переповнені мої.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  38. Василь Сидь - [ 2006.10.30 22:53 ]
    ***
    Танець мім.
    Мовчазні фрази парадігм.
    Мімоза, меморі, мета.
    Велична муза-пустота.
    Піднявся мім
    із небуття
    трагічних, спорадичних мін.
    Із пустоти добра і зла
    у світло – тінь.
    І пустота
    первісна мить-
    Беліберда!
    Ще трохи, ще секунду, мить…
    І в світло з жахом порина.
    Кричить, регоче, верещить,
    Показує всім дулі в такт.
    Мімозу зрозумійте так.
    Пробачте,
    Пліз,
    Пардон-антракт!


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  39. Тетяна Гонченко - [ 2006.10.30 22:56 ]
    Разом статися
    Не приймай мене за умовчанням
    як дотацію до життя
    Ось би удвох помовчати
    Ось би нам небуття
    Трохи, щоб так, доторкнутися
    Й тихо собі піти
    Не дозволяй захлинутися
    З літа мого не йди
    Тобі треба крові й місяця,
    Сум, негатив, печаль.
    Мені - на слова молитися,
    Кортих завжди обмаль.
    Помилки - ніжність видихів,
    Буду вдихати гріх,
    Гучно писати лірику
    Біля твоїх ніг
    Скільки нам ще гратися
    В шахи старих днів
    Щоби разом статися
    Най на полях боїв...?


    Рейтинги: Народний 5 (4.88) | "Майстерень" 5 (5.02)
    Прокоментувати:


  40. Василь Сидь - [ 2006.10.30 22:17 ]
    нерозділене
    Ми пливемо у
    у сивому храмі
    В синю синь, далечінь
    спалахнулого неба...
    Стоїть груша стара
    біля церкви старої.
    Повні віти додолу схилила.
    І лиш вітер, розбурханий вітер,
    часом грушу колише.
    Зриваються діти.
    В церкві моляться
    щиро,
    долоні гарячі
    стуливши.
    Вишиванка фану тримає
    а серце - ридає.
    Ми стоїм
    Ковчег вирушає
    В синю синь, далечінь
    спалахнулого неба.


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  41. Василь Сидь - [ 2006.10.30 22:32 ]
    ***
    О! Всесвіте!
    серед ночі
    дивишся на мене
    очами - зорями.
    Я - лежу
    і падаю
    в провалля
    твого безмежжя.
    Підхопиш мене
    теплим вихором
    і понесеш
    над мереживом
    приспаних дерев
    і домівок.
    Люди!
    Як добре
    літати серед
    нічної тиші,
    витинаючи узори
    приспаних мрій,
    в теплих потоках
    нічного міста!


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  42. Василь Сидь - [ 2006.10.30 21:53 ]
    Вірш в стилі джаз
    Стрийський парк.
    Лавка.
    Звична мелодія тиші.
    Повітря
    надірвано
    свіже,
    тихше!
    Дерева
    безмежно
    скромні
    і чемні
    гіганти.
    Шепочуть по змовницьки
    тихо.
    Тихо!
    Коріння гіганта бука
    Струмочок лоскоче.
    Здається
    ось-ось
    він не втерпить
    і.. як.. зарегоче!
    Та, тс-с-с-с!
    Хмаринки – перинки
    в прозорій блакиті
    так хочуть
    лягти
    на смарагдові крони.
    Та легкі занадто
    їх вітрець
    зриває.
    Летять і…ридають,
    немовби сміються.
    Чи, може, співають?
    Тихше!


    Рейтинги: Народний -- (5.05) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  43. Олег Матвєєв - [ 2006.10.30 21:30 ]
    ***
    Ранковий холод, мов церковний дзвін
    Нагадує, стривожує, підносить:
    Солодкий сон вмить спалює на тлін,
    І радісно про день новий голосить!

    Підносить в тобі бурю нарікань
    І в'яле тіло слухатись не хоче.
    Однак він не боїться цих повстань
    - Над ним стяг дня у променях тріпоче!



    Рейтинги: Народний -- (4.8) | "Майстерень" 5 (4.88)
    Коментарі: (1)


  44. Олег Матвєєв - [ 2006.10.30 21:09 ]
    ...про один сортир
    Першим ділом - телевізор,
    Потім радіо, газета.
    - В розпал політичних ігор
    Це все варте лиш кльозета!

    Кожен, звісно, - наймудріший
    Правду у лайні шукає,
    І з-під того, хто миліший
    - те лайно і підбирає.

    І смакує, і хвалиться:
    Ніби вже напевне знає,
    Що на виборах проб'ється
    Той, хто вдосталь насирає.

    Видно, їм таки приємно
    Й далі - тихо і в теплі,
    Жити чемно і взаємно
    У свіженькому лайні.

    Про такі кльозетні теми
    Мені гидко міркувати.
    З кандидатами такими
    Годі щось розпочинати.

    Знов безвихідь, знову прірва
    Як нам бути, що гадати?
    Досить - 5 хвилин перерва!
    - Треба вийти віділляти...



    Рейтинги: Народний -- (4.8) | "Майстерень" -- (4.88)
    Коментарі: (1)


  45. Олег Матвєєв - [ 2006.10.30 21:58 ]
    ***
    Змінилися акценти
    У вже знайомих темах,
    Мов кулеметні ленти
    В старих військових схемах

    Вдивляєшся в обличчя
    - воно, ніби, те саме.
    То звідки ж протиріччя
    В розмовах поміж нами?

    Де щирість побажань,
    Безпечність у добрі,
    Що була "без питань"
    У кожного в душі?

    Тепер уже не те...
    Все страх, завжди підозра
    Та це не принесе
    Добра, - спожита наша доза.

    Пускаєш мимоходом
    Стараєшся, принаймні
    Та інколи розколом
    Грозять стосункам давнім.

    Народжується сумнів
    До власного терпіння,
    Боїшся перших півнів
    У докорах сумління...


    Рейтинги: Народний 5 (4.8) | "Майстерень" 5 (4.88)
    Прокоментувати:


  46. Корнієнко Катерина - [ 2006.10.30 20:14 ]
    На душі...
    Як квітка квітне навесні,
    Як птах співає у садку,
    Отак у мене на душі –
    Бо я тебе люблю.

    Вже сонце сіло за поля,
    І місяць в небесах...
    Слова ласкаві на вустах
    І посмішка в очах.

    В твоїх очах – блакитне небо,
    В вустах – тепло весни,
    І лину, лину я до тебе,
    Хоч так далеко ти...


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  47. Корнієнко Катерина - [ 2006.10.30 20:17 ]
    Коханому
    Біжать струмки у різнотрав’ї,
    Співає в піднебессі жайвір,
    Луки блищать росою вмиті
    І гори сонечком залиті.
    Прозоре небо, осяйне,
    Й життю радіє все живе.
    Краса під сонцем розквіта,
    Цілую я тебе в уста,
    І ти мене в уста цілуєш,
    І в наших серденьках весна.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  48. Корнієнко Катерина - [ 2006.10.30 20:17 ]
    Едельвейс
    Квітка едельвейс росте у полонині,
    Як нам віднайти цю квітоньку, мій милий?
    Щоби запалало у серцях кохання,
    Щоб не стало марним до весни чекання.

    Білосніжна квітка, зірка в полонині,
    Прожени наш смуток, освіти промінням,
    Серце освіти, хай воно палає:
    Хто знаходить квітку, той кохання має.


    Рейтинги: Народний 5 (5.05) | "Майстерень" 5 (5.05) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  49. Гордійко Дарія - [ 2006.10.30 20:49 ]
    * * *
    Тиняюсь у сутінках.
    Безпристрасно шукаю
    краплю фальшивого натхнення,
    Аби штучно розмалювати чорнилом порожнечу.
    Бо Муза втопилась
    в холодній каві.
    А жаль...


    Рейтинги: Народний -- (5.13) | "Майстерень" 4 (4.75)
    Прокоментувати:


  50. Мірко Трасун - [ 2006.10.30 17:08 ]
    Аероклубна
    Зліта двомоторний Ікар
    Вівчаркою поміж отар.
    Слідкують пілот і механік,
    Аби не пробити титанік.
    ..................
    Ми молимось вперше в житті,
    В обличчя вдивляючись долі,
    Аби приземлились живі,
    І соколом падаю долі.

    Гублюся у білості хмар,
    Рахунок веду на 120,
    І ось – динамічний удар,
    І час настає розкриваться.

    Під мною тепліють поля,
    Співаю, за пташим звичаєм,
    Щоб ніжно зустріла земля,
    Не пухом, а вранішнім чаєм.

    Куди занесуть парашути,
    І де нам дано прорости?
    На тілі твоєму маршрути
    Покрились вогнями роси.
    ...................
    За місяць якийсь приземлило,
    Здав іншим бажаючим крила,
    Начистив до блискості мешти
    І сіро подався до решти.


    Рейтинги: Народний -- (5.25) | "Майстерень" 5 (4.97)
    Коментарі: (4)



  51. Сторінки: 1   ...   1769   1770   1771   1772   1773   1774   1775   1776   1777   ...   1829