ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:03 ]
    Мила моя
    Я піду в далекі гори
    У вечірнюю годину
    І попрошу вітра зворів,
    Щоб не спав, не спав до днини.

    Щоб летів на вільних крилах
    У широкі полонини
    І приніс до ранку квіти,
    Що так люблять очі сині.

    Приспів:
    Мила моя, люба моя,
    Квіте ясен цвіт,
    Я несу в очах до тебе
    Весь блакитний світ.
    Я несу в устах цілунки,
    Радісні пісні,
    А в руках несу я ласку
    Й квіти весняні.

    Якщо ж вітер полетіти
    В полонини не захоче,
    Все одно знайду я квіти,
    Що так люблять сині очі.
    Перейду я бистрі ріки
    І піднімусь аж за хмари,
    І шляхи мені покажуть
    Твоя врода, твої чари


    Рейтинги: Народний 6 (5.4) | "Майстерень" 6 (5.41)
    Коментарі: (4)


  2. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:59 ]
    Колискова для Оксаночки
    Вітер вже нахмурив чорні брови,
    Сад затих до ранку, присмирнів.
    Під крилом блакитної любові
    Спи, дитя, в діброві снів.

    Приспів:
    Люлі, ластівко, люлі, радосте,
    Срібний мій дзвіночку.
    Хай твоя весна і в житті, і в снах
    Продзвенить струмочком.

    Всюди спокій, радіо замовкло,
    Птиці снять про небо у гнізді.
    Зорі вкрили сяйвом, наче шовком,
    Золоту твою постіль.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  3. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:30 ]
    Капелюх
    Як ішов селом я
    В літнє надвечір'я,
    Вітер капелюха
    Звіяв на подвір'я,
    Мого капелюха
    Покотив подвір'ям.

    Дівчина із хати
    Вздріла і метнулась, —
    Дала капелюха
    Й весело всміхнулась,
    Дала капелюха
    І мені всміхнулась.

    Йду сьогодні знову —
    Вітру вже немає,
    Свого капелюха
    Сам туди кидаю.
    Свого капелюха
    Сам туди кидаю.

    Вітру вже немає —
    В серці завірюха,
    Дівчини не видно —
    Йду за капелюхом,
    Йду усім курям на сміх
    Сам за капелюхом.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.4) | "Майстерень" -- (5.41)
    Коментарі: (1)


  4. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:58 ]
    Зустріч у дорозі
    Автобус їде трасою нічною,
    І вечір зоряний рікою
    У вікно тече.
    Мою сусідку незнайому
    Змагає сон, долає втома, —
    Вона кладе свою голівку на моє плече.

    Приспів:
    І мчить автобус, спить дівчина,
    Та серце слухає, мовчить.
    Вона всміхається дитинно —
    Щасливий знак у мене на плечі.

    Мені здається, мріється, що з нею
    Іду, мов з долею своєю,
    За часом золотим.
    А на зупинці вона встала,
    Взяла валізку і сказала:
    "До побачення", і зникла в мареві яснім.

    Приспів:
    І мчить автобус без дівчини,
    А моє серце не мовчить.
    Я чую подих її плинних
    щасливих мрій у мене на душі.

    На тій зупинці я буваю часто
    І визираю свого щастя цвіт.
    Якщо вже там його немає —
    Я переверну й обшукаю,
    Я переверну й обшукаю
    Весь блакитний світ.

    Приспів:
    І мчить автобус без дівчини,
    А моє серце не мовчить.
    Я чую подих її плинних
    Щасливих мрій у мене на душі


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  5. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:25 ]
    Залишені квіти
    Скоро вечір...
    Осінній лист пролітає повз мене.
    Він більше ніколи не повернеться сюди.
    Не повернусь, напевно, і я, бо навіщо?
    Моє кохання, як цей лист,
    Може упасти тільки до твоїх ніг...

    Не знаю я, коли прийду сюди,
    Та залишаю після себе
    Ці квіти, що знайов в саду
    Для тебе, для тебе.

    А може, завтра я прийду сюди,
    Де вітер пелюстки колише.
    Так знай, тут щастя назавжди
    Залишив я, залишив я.

    Нехай холодний осінній вітер підхопить ці квіти
    І понесе до тебе.
    Але ні, краще нехай їх бере швидка холодна вода.

    Не знаю я, коли прийду сюди,
    Та залишаю після себе
    Ці квіти, що знайов в саду
    Для тебе, для тебе.

    А може, завтра я прийду сюди,
    Де вітер пелюстки колише.
    Так знай, тут серце назавжди
    Залишив я, залишив я.
    Залишив я, залишив я.


    Рейтинги: Народний 0 (5.4) | "Майстерень" 5 (5.41)
    Коментарі: (2)


  6. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:54 ]
    Жовтий лист
    Скоро вечір...
    Одинокий лист, гнаний вітром, пролітає повз мене.
    Він більше сюди не повернеться.
    Не повернусь, мабуть, і я, бо навіщо?
    Моє кохання — як той жовтий лист.
    Він може впасти тільки до твоїх ніг...

    Не знаю я, чи знов сюди прийду,
    Та залишаю замість себе
    Ті квіти, що знайшла в саду
    Для тебе, для тебе я.

    А, може, завтра ти пройдеш ось тут,
    Де вітер пелюстки колише.
    Та знай, я щастя своє тут
    Лишила, лишила я.

    Можливо, завтра ти пройдеш біля місця наших зустрічей.
    Можливо, побачиш мій останній дарунок нашому коханню.
    І якщо вітер не розвіє ті квіти,
    Не чіпай їх — вони мертві.
    Нехай вони лежать,
    Викликаючи хвилинки суму у закоханих, що проходять поруч...

    Не знаю я, чи знов сюди прийду,
    Та залишаю замість себе
    Ті квіти, що знайшла в саду
    Для тебе, для тебе я.

    А може, завтра ти пройдеш ось тут,
    Де вітер пелюстки колише.
    Та знай, я щастя своє тут
    Лишила, лишила я.


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.4) | "Майстерень" 5 (5.41)
    Коментарі: (2)


  7. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:21 ]
    Два перстені
    Як ішла я опівночі
    Понад тихою водою,
    Зачерпнула в руки срібло
    Те, що місяць там залишив,
    І зробила з нього перстень...

    А як сонце привітало
    Мене вранці в чистім полі,
    Я знайшла вінок з барвінку,
    Недоплетений учора,
    І зробила з нього перстень.


    Приспів:

    Два перстені - то для тебе,
    Вибирай же, любий. ***
    Два перстені - то твій усміх,
    А твій усміх - моя згуба.
    Два перстені, дня і ночі,
    Ти візьми з собою.
    Як знайти мене захочеш,
    Кинь їх вранці за водою.
    ...за водою.
    Знову осінь нам приносить
    В злотих кронах неба просинь, -
    Злива дивних барв довкола ***
    І вітрів віолончелі.
    Не сумуй за веснотравнем.

    Бо ж мелодію забуту
    Два перстені нагадають,
    Нагадають, як забудеш,
    Не знайдеш і не полюбиш.
    Не сумуй за веснотравнем.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (1)


  8. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:39 ]
    Аве, Марія
    Мадонні незнаній
    Віками лунали
    Органні хорали
    В густі небеса.
    А я тебе знаю,
    Тебе я кохаю,
    Люба Маріє!

    Приспів:
    Вийди, моя мила,
    Все нічка накрила,
    Тільки місяць і зорі
    В блакитному морі
    Чекають на тебе,
    Чекаю і я.

    Долею стань, мила,
    Піснею стань, мила,
    І хай вітряна осінь
    З димовими косами
    В танку нас кружляє,
    Як двоє птахів.

    В симфонії дивній
    Осінньої ночі
    Я чую твій шепіт,
    Що кличе мене.
    І серце у грудях
    Співати так хоче,
    Люба Маріє!

    Приспів:
    Я приніс, Маріє,
    В очах свої мрії,
    Щоб віддать їх, кохана,
    Мов проліски ранні,
    Тобі, незрівнянній,
    Єдиній, тобі.

    Долею стань, мила,
    Піснею стань, мила,
    І хай вітряна осінь
    З димовими косами
    В танку нас кружляє,
    Як двоє птахів.


    Рейтинги: Народний 4.5 (5.4) | "Майстерень" -- (5.41)
    Прокоментувати:


  9. Володимир Івасюк - [ 2006.04.18 13:59 ]
    Водограй
    Тече вода, тече бистра,
    А куди - не знає,
    Поміж гори, в світ широкий
    Тече, не вертає.
    Ми зустрінемось з тобою
    Біля водограю
    І попросим його щиро -
    Хай він нам заграє.

    Приспів:
    Ой водо-водограй, грай для нас, грай...
    Танок свій жвавий ти не зупиняй.
    За красну пісню на всі голоси,
    Що хочеш, водограю, попроси.
    Стрни дає тобі кожна весна,
    Дзвінкість дарує їм осінь ясна.
    І ми заграєм на струнах твоїх -
    Хай розіллють вони радісний сміх.

    Подивись, як сіру скелю
    Б'є вода іскриста,
    Ти зроби мені з тих крапель
    Зоряне намисто.
    Краще я зберу джерела
    Й з них зроблю цимбали,
    Щоб тобі, дівчино мила,
    вони красно грали


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 6 (5.41)
    Коментарі: (1)


  10. Олег Білоус - [ 2006.04.18 11:08 ]
    Чи зможу я...?
    Чи зможу я вижити без тебе...
    Без поцілунків, без обіймів, без кохання?
    Прийди, прийди хутчіше ти до мене,
    Здійсни будь ласка це моє бажання.

    Чи зможу я прожити ще хоч день...
    Без уст твоїх, без рук твоїх, без тебе?
    Посидь зі мною ще хоч півгодини,
    Мені від тебе іншого не треба.

    Чи зможу я писати ці вірші,
    Що присвячував тобі я все життя?
    Коли тебе немає, мабуть ні,
    Бо вже не маю в серці почуття.

    Чи зможу я прожити це життя...
    Без посмішки, без дотику, без виду?
    Без дотику, що відчуваю я,
    Без тебе вже не буде цього світу.


    Рейтинги: Народний 3 (3.56) | "Майстерень" 4 (3.67) | Самооцінка 4
    Коментарі: (2)


  11. Олег Білоус - [ 2006.04.18 11:55 ]
    Поезія
    Поезія для мене щастя,
    Однак для мене це й нещастя,
    Ера сліз і розставання,
    Зима в душі, кінець кохання,
    Інтрига почуттів, що знав,
    Я у вірші їх написав.


    Рейтинги: Народний 3 (3.56) | "Майстерень" -- (3.67) | Самооцінка 3
    Коментарі: (1)


  12. Ярослав Гадзінський - [ 2006.04.18 10:28 ]
    Lemon tree
    Lemon tree

    Безсилий у прозорій шахті міжвіконня
    Моє обличчя стало плащаницею на склі
    І голос мій тепер звучить у мікрофонах
    А я німий --заслаб від власних слів

    Збираю з шиб необережних птахів
    в торішніх луках прибережних зон
    І небуття моє перефарбує знахар
    Чорною наклейкою на жовтий лимон

    А в міжвіконні скаженіють пінні коні
    В чеканні стріч застигли каруселі
    І гербіцидне світло бур’янових колій
    Розтиражує в сотні пусток ксерокс

    І всі хайвеї заведуть у бездоріжжя
    і побіліє пір’я у ворон
    І в кінці тунелю -- подвійне днище-
    чорною наклейкою на жовтий лимон.


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.41) | "Майстерень" 4 (4)
    Коментарі: (1)


  13. Петро Балог - [ 2006.04.18 01:43 ]
    Тінь
    ТІНЬ

    Тінь по небу ходить млява,
    Тінь весь обрій розписала,
    Тінь накрила хмари сизі,
    Тінь лежить в небесній книзі.

    Тінь безмежна, всюдисуща,
    Тінь в Шеолі теж присуща.
    Тінь у Всесвіті, на зорях,
    Тінь у вічності й просторах.

    Тінь у пошуках людини,
    Тінь в народженні дитини.
    Тінь в діяльності, роботі,
    Тінь у всій людській турботі.

    Тінь у кожній добрій справі,
    Тінь в байдужості й неславі.
    Тінь на серці та на очах,
    Тінь у посмішках дівочих.

    Тінь прекрасна і чарівна,
    Тінь – гармонія безмірна.
    Тінь без сонця непомітна,
    Тінь ніколи не самітна…

    Тінь, зникаюча без світла!


    Рейтинги: Народний 4.5 (4.5) | "Майстерень" 5 (5)
    Коментарі: (4)


  14. Лариса Вировець - [ 2006.04.17 10:51 ]
    Кольоровий ранок
    Крізь вікна маршрутки скануючи
    вулиць
    ранкове безладдя, впиваюсь очима
    в рожеве гілля, що нарешті позбулось
    колапсу –
    і гнізда гойдає грачині.

    В зелені газони насипались бризки
    яскравих кульбабок. Мов кадмій із пензля
    зронив їх, виходячи з творчої кризи,
    свавільний митець...
    Смітники затрапезні –

    майданчики зльотні поліетиленних
    прозоро-зелених і блідо-червоних
    папуг навіжених, що шабаш шалений
    здіймають нахабно (таке вже їство їх)...

    Крізь шурхіт асфальту і несмак реклами,
    крізь місто байдуже – неначе крізь стіну –
    я, наче за щастям
    своїм безталанним,
    на крильцях прозорих задумливо лину...


    Рейтинги: Народний 5.4 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (3) | ""


  15. Марина Копаниця - [ 2006.04.17 10:47 ]
    Свято вбивства


    Сяють очі від дикого щастя,
    Як у хижого звіра горять,
    Бо весна і погода прекрасна
    Надихають його пострілять.

    Повертається з вирію пташка,
    В мрії серця додому летить.
    Гуси-лебеді, сіренька качка…
    - Летить м'ясо! – мисливець кричить.

    Ой націлена в небо рушниця.
    Сильна пристрасть, безжалісне зло
    В чисте серце, у саму зіницю,
    Тяжку втому і вірне крило.

    Впала з неба надія весняна,
    І любов, що долає нужду.
    А людина та дуже погана,
    Бо розстрілює в небі весну…

    У жебрацькій душі не буває
    Ні любові, ні сили добра.
    Мертве поле життя пожирає,
    Бездуховність іде «на ура».

    Запишався стрілець на бенкеті,
    Доїдає братва гусака…
    В сині неба, у зграї далекій
    Обкурличуть свого вожака.


    Рейтинги: Народний 2 (4.13) | "Майстерень" -- (4.31) | Самооцінка 6
    Коментарі: (14)


  16. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.17 09:37 ]
    Напівжиття
    Напівжиття – це коли посірілі секунди рахуєш,
    Коли у серці вже вкотре липка порожнеча,
    І ти розумієш, що час свій безцінний марнуєш,
    І не помічаєш, як швидко росте малеча.

    Напівжиття – на порозі стояти, постійно вагатись
    І вічне “якби” відганяти, щоб так не боліло.
    Коли ти зробити міг все, і не варто тепер прикидатись
    Це совість твоя і сутність. Їм все і так зрозуміло.

    Напівжитям мандрувати – це наче півжити й півспати
    Крізь метр квадратний лиш бачити неба клапоть,
    І душу продерту свою, ніби злодій, від всіх ховати,
    А хто ж себе зберегти забажає – напевно втратить.

    Коли вже ніщо не повернеш, не вимрієш знову,
    Коли ти не там і не з тим, з ким хотілося бути.
    Напівжиття – це почати і раптом зірвати жадану розмову,
    І слухати пісню, а звуків і слів не чути.

    Для чого все це? Питаєш, навіщо хотіти більше
    Живи, як усі, і не міряй свої на шляху невдачі.
    Напівжиття – це коли вибираєш, що важливіше,
    В той час, як хтось інший за тебе кохає і плаче…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (10)


  17. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.17 09:24 ]
    Смальта
    Усе моє життя – це чорно-біла смальта.
    Короткі дні і ночі, і смугасті сни
    Рукописи дощу на безконечних шпальтах,
    І, може, знову не діжду весни.

    Чекаю знов листів. І знов ніхто не пише.
    І знову, знову, знову…мов калейдоскоп.
    Я вкотре обіцяю – все отак залишу,
    А в ночі менше й менше золотих оздоб.

    Уся моя любов – в одежі чорно-білій,
    І я завжди шукаю щастя у чужім саду.
    І кожен наступа на мрії погорілі,
    Я, мабуть, свого сліду скоро не знайду.

    Мої палкі думки – камінчики блискучі,
    Закопані у землю, наче всім на сміх.
    І це моя вина. І кара неминуча.
    Захована любов – то найстрашніший гріх.

    А чорно-біла смальта складена химерно,
    Я вже не сподіваюся митців-майстрів…
    Чекатиму. Колись прийде, напевно,
    Той, хто б мене прийняти так зумів.


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" -- (5.03)
    Коментарі: (2)


  18. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.17 09:05 ]
    Блудниця
    Блудниця містом ішла в багряному.
    Пил підіймався з доріг палестинських
    Йшла в забутті, наче маренні п’яному,
    Йшла повз юдеїв і воїнів римських.

    Що вона думала, сльози втираючи?
    Тіло віддала, а серце згубила.
    Тільки душа, в ранніх променях граючи,
    Жодного разу його не любила.

    Скільки було поцілунків під зорями,
    Скільки обіймів…І просто, за гроші.
    Кілька хвилин вона правила долями,
    Кілька хвилин божевільної ноші.

    Хто ця людина?Чому турбується?
    Тому, хто вмер, далі страшно жити.
    Тільки одного не знала блудниця:
    Камінь в руці може все змінити.



    Рейтинги: Народний 5.33 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (1)


  19. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.17 09:14 ]
    ***
    Я танула, як віск, в твоїх руках
    Ти міг робити все, що забажаєш.
    Я падала й злітала, наче птах,
    Згорала у вогні. І ти це знаєш.

    Я плакала, як дощ серед пустель,
    І серце розривалося від болю,
    І десь під небом сивий менестрель
    Твоїй душі співав про мою долю.

    Я кинулась в безодню до кінця,
    Я ладна була зорі погасити.
    А ти…ти десь блудив по манівцях
    В той час, коли я вчилася любити.

    Я гинула в проваллі поміж скель
    І перед смертю не могла вже чути,
    Як десь під небом сивий менестрель
    Співав про те, що час не повернути.


    Рейтинги: Народний 5.29 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (6)


  20. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.17 09:22 ]
    Циганка
    З сльози гіркі і скривавлену душу
    Я вдячна тобі – в мене все це було
    За те, що від себе ховатися мушу,
    За те, що мов снігом, мій біль замело.

    Я вдячна, що знала жагучі бажання,
    Що пристрасть відлунням світилась в очах.
    Це вперше, мій любий, і мабуть, востаннє
    Я серце віддала в тремтячих руках.

    За те, що до тебе ніколи й нікого
    Назвати не сміла коханим своїм,
    Що ладна була позмагатися з Богом,
    Хоч знала, що битви не виграю з Ним.


    За те, що мені не давав обіцянки,
    Я в світі ілюзій лишилась сама…
    Не згадуй ніколи своєї циганки
    Ні щастя ні долі у неї нема.


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (2)


  21. Ярослав Гадзінський - [ 2006.04.16 22:29 ]
    Поезія 26-го кадру
    Сад радіоактивних скульптур

    Б’ється струмом глухо від сліз
    обмежена видимість ранкове проміння
    прогріло ламкі порожнини у склі
    іржавими голками в грубій тканині

    лиш фото залиш фото зостав
    воно ще кричить лишаючи іній
    голосом бляклим скошених трав
    час розкидати радіоактивне каміння

    стерся будинок у міських вогнях
    фото розірване фото склеєне
    у слідах літаків втомлений птах
    зупиняє розбиті серця і конвеєри

    перегорілі лампи у центрі кімнат
    сукно павутини у поштовій скрині
    доглядають скульптури занедбаний сад
    зроблений з радіоактивного каміння.


    Рейтинги: Народний 4.67 (4.41) | "Майстерень" 4 (4) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4) | "входить до збірки"


  22. Таня Невідома - [ 2006.04.16 19:12 ]
    Не буду ніколи твоя
    Тобі погано...Я це відчуваю,
    Я бачу це по тобі як ніхто,
    Тебе вбиває твоє незгасиме почуття,
    Та заперечуєш бажання повернутись у минуле...

    Ти вдаєш, що тобі байдуже,
    Переконуєш себе, що все давно позаду
    І дивишся на мене дуже холодно,
    Та добре бачу я, що холодом ти лиш прикриваєшся.

    Ти хочеш бути поруч,
    Та жахаєшся і думати про це,
    І відштовхуєш мене ще далі,
    Не розумієш, що я не буду чекати все життя...

    І зараз, у мить остаточної розлуки,
    Розумієш, що не можеш без мене ніяк,
    Ти хочеш мене повернути,
    Та я не буду ніколи твоя...

    Я чекала на тебе так довго
    І так хотіла, щоб ти нарешті визнав почуття,
    Була ще впевнена, як і , до речі, всі довкола,
    Що все-таки судилось бути разом нам.

    Та ти навчив мене не слухати голосу серця,
    Показав, як жити, забувши про любов,
    І саме так допоміг мені забути
    Про перше кохання - моє найтяжче розчарування.

    І роби тепер що хочеш,
    Бо не втілиться казка у життя,
    Не будеш лицарем, я не буду дівчиною твого життя,
    Ти сам хотів. щоб було так, як зараз хочу я.


    Рейтинги: Народний 3 (3.41) | "Майстерень" 3 (3.3)
    Прокоментувати:


  23. Віка Бондар - [ 2006.04.15 13:46 ]
    загадка
    я не знаю твоїх думок,
    я не знаю твоїх цілунків.
    я тобою напилася впрок.
    та з нутра еротичних малюнків
    я не бачу твоїх очей.
    я лише відчуваю твій погляд.
    шо летить окріз холод ночей.
    упіймавши мене під свій догляд.


    Рейтинги: Народний 3 (4.35) | "Майстерень" 4 (4.63)
    Коментарі: (1)


  24. Віка Бондар - [ 2006.04.15 13:10 ]
    актору

    я лежу на підлозі,
    і крізь стелю дивлюся на небо.
    воно таке темне, але іншого мені і не треба.
    ти тікаєш в пустелю, забуваючи власні очі.
    і в твою оселю вже не постукає запах ночі.
    твої думки, це тільки сльози сонця.
    ну і навіщо? для кого ця вистава?
    може колись, забудеш, і поглянеш.
    бо мої губи, для тебе є життями.


    Рейтинги: Народний 3.81 (4.35) | "Майстерень" 5.25 (4.63)
    Коментарі: (1)


  25. Катерина Скиталінська - [ 2006.04.15 00:44 ]
    * * *
    На безкровному мозку моєму
    ти не залишиш слідів,
    на пятці своїй намалюєш гієну,
    щоб не бачити темних вогнів.
    А гієна ця може ожити колись.
    Чуєш ,тільки ти не молись,
    спробуй вистояти, борись,
    прошу тебе, їй не корись.
    Марно, не варто, не треба,
    не ріж черево їй,
    бо вілізе звідти амеба
    й кривавий упир.
    Та ти не бійся ,не тремти,
    себе за ногу обхвати
    й поквитайся з нею
    раз і назавжди.


    Рейтинги: Народний -- (4.18) | "Майстерень" -- (3.72)
    Прокоментувати:


  26. Катерина Скиталінська - [ 2006.04.15 00:43 ]
    * * *
    На безкровному мозку моєму
    ти не залишиш слідів,
    на пятці своїй намалюєш гієну,
    щоб не бачити темних вогнів.
    А гієна ця може ожити колись.
    Чуєш ,тільки ти не молись,
    спробуй вистояти, борись,
    прошу тебе, їй не корись.
    Марно, не варто, не треба,
    не ріж черево їй,
    бо вілізе звідти амеба
    й кривавий упир.
    Та ти не бійся ,не тремти,
    себе за ногу обхвати
    й поквитайся з нею
    раз і назавжди.


    Рейтинги: Народний 3.5 (4.18) | "Майстерень" -- (3.72)
    Коментарі: (2)


  27. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.14 14:52 ]
    ***
    Ти не любиш чай. Любиш сонячні квіти.
    І листи ненаписані не відсилаєш.
    Часом важко тебе до кінця зрозуміти
    Людям світло несеш, а свій біль ховаєш.

    Я б хотіла твій біль назавжди забрати,
    Щоб ніколи не плакало серце кров’ю
    Я б могла задля тебе свій страх здолати
    І любити.І бути для тебе любов’ю.

    Але знаю, що з Ним сперечатись марно.
    І солоний присмак у мого чаю.
    Ти всміхнешся і скажеш, що жити – гарно,
    І залишиш в душі тихий відблиск раю.


    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (5)


  28. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.14 14:16 ]
    Ангели з одним крилом
    Ми ангели лише з одним крилом
    Ми ходимо по лезу, наче діти.
    А серце шаленіє під замком,
    І багатьом цього не зрозуміти.

    Не підступай так близько до вогню.
    Він може все за мить в тобі спалити
    І ангел платить немалу ціну
    За те, щоб не могти когось любити.

    Ми ангели лише з одним крилом
    І тільки разом можемо злетіти.
    Та кожен з нас живе солодким сном,
    А душі майже встигли зледеніти.

    Якщо ти віриш в долю, просто знай:
    Мені нелегко здатися без бою.
    Не проміняю на застиглий рай
    Оте крило, що в тебе за спиною.



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (9)


  29. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.14 14:29 ]
    ***
    Блискавичний і гострий, як лезо,
    Незбагненний палаючий лід
    То аскет, що поринув в синтези,
    То терпкий мандрагоровий цвіт.


    Як дитя перед брамою Царства,
    Сяє світлом добра й простоти,
    А за хвилю вже повен бунтарства
    І нескорено йде до мети.

    То похмурий, то легкий, як вітер.
    Часом хлюпне холодним дощем…
    …лиш рядок надрукованих літер
    Світлоносця під чорним плащем.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Прокоментувати:


  30. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.14 14:23 ]
    ***
    Серед луків асфоделу
    Бродять тіні в потойбіччі,
    Розкривають сни зустрічні,
    Як нечитану новелу.

    Металево плачуть зорі.
    Щось шукають, не знаходять.
    Все нові й нові проходять,
    Мерехтливі і прозорі.

    Чи зустрінуться дві тіні
    У шаленому блуканні?
    Щоб за все життя в чеканні
    Спалахнути душ горінням.

    Від життя звільнившись прози,
    Стануть чисті, стануть вільні.
    Він з очей зітре їй сльози…



    Рейтинги: Народний 4.33 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Прокоментувати:


  31. Мар'яна Шіпош - [ 2006.04.14 14:42 ]
    Зорепад
    Розкажу Тобі про вітер,
    Як тремтить він серед ночі,
    Розкажу Тобі про літо,
    Що минати так не хоче,
    Про людей, чужих, байдужих,
    Про зірки, що в небі тужать,
    Про щасливих, нещасливих,
    І про спеку, і про зливу.

    Розкажу Тобі про казку,
    Що ніколи не вернеться,
    Розкажу Тобі про ласку,
    Про тривоги свого серця,
    Про неспокій, страх, непевність,
    Про життя цього даремність,
    Як це часом нам здається,
    І про воду, що не ллється.

    Розкажу Тобі про гордість,
    Як її шанують в світі,
    Про душі жагу й самотність,
    Про хвилини і століття,
    Про безсилля і про владу,
    Про бажання, смуток, зраду,
    Розкажу також про світло
    І про радість, що розквітла.


    Розкажу про наболіле,
    Як нелегко заздрість змити,
    Про любов свою невмілу,
    Що не вмію я любити.
    Розкажу про те, що мушу,
    Про свою бентежну душу.
    …і немов побите градом,
    Плаче серце зорепадом…



    Рейтинги: Народний 5 (5.08) | "Майстерень" 5 (5.03)
    Коментарі: (5)


  32. Лариса Вировець - [ 2006.04.14 13:51 ]
    ВЕЧІР В РІДНОМУ МІСТІ
    Іржавіє бузкове небо і
    щільніше тулиться до вікон,
    у нетрі вуличні занедбані
    пливе вогнів яскравий віхоть.
    Спливає рік, спливають сутінки,
    життя спливає ледь помітно
    у кріслі цім, в дешевій суконьці,
    в горішнім поверсі над містом,
    що й слова не промовить рідною
    до тебе, наче ти чужинка
    у цих краях... Милуйся ж мідною
    густою барвою з відтінком
    нічного неба, та мереживо
    свого життя плети із слів,
    в шухлядках пам’яті збережених...
    Поки твій ґнотик не зітлів.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.44)
    Коментарі: (20) | ""


  33. Анастасія День - [ 2006.04.14 10:15 ]
    Ти і я



    Ти холодний, мов осінній сніг,
    Ти прокинешся у жовтім небі,
    Ти поринеш у небесний гребінь
    І згори подивишся на всіх.

    Ти знайдеш у кризі день новий,
    І вона розтане на долоні.
    Ти життя тримаєш у полоні,
    Бережеш, щоб не програти бій.

    Я холодна, мов весняна ніч,
    Мій будинок темрявою зветься.
    Я порину трохи вище серця
    І усім погляну віч-у-віч.

    Я тримаю таємницю снів,
    І вони ніколи не розтануть.
    І, клянусь, допоки сили стане,
    Я не вб’ю життєвих голосів.

    Ти злетиш додолу до землі,
    Я полину в небо лебедине.
    Холод наш зіллється у єдине,
    Ми – землі і неба королі.

    Поодинці ми – таке просте,
    Ми НІЩО, порожнє, половинне.
    Разом наша глорія нетлінна.
    Разом ми величне і святе.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.24) | "Майстерень" 5.17 (5.26)
    Прокоментувати:


  34. Анастасія День - [ 2006.04.14 10:31 ]
    ***


    Це ти? Це правда ти? – Я не впізнала...
    Та вибач, винувата тут не я.
    Якби я знала... О! Якби я знала!
    То не ступила би сюди нога моя.

    Тепер ти вся така новаторська, елітна...
    Але ж нетлінність – то частина давнини...
    У тебе вже її нема, моя амбітна.
    Прошу, мої дарунки поверни.

    Ти засмієшся – зверхньо і жорстоко –
    То ось, яка ти стала від вина!..
    Я так тебе любила, світлооку!
    - Тепер ти посіріла і нудна.

    Тепер мої сліди стирає злото
    І пелюстки розпещених троянд.
    А я ж була з тобою, я ж достоту...
    І без оціх привабливих принад.

    Ти перейшла межу. У нас немає
    Тепер нічого спільного в житті...
    Лише душевний вогник ледь палає
    Під дахом у страшному каятті...



    Рейтинги: Народний 5.17 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.26)
    Коментарі: (2)


  35. Анастасія День - [ 2006.04.14 10:59 ]
    Слово про майбутнє


    Останнє марево надії
    Серед розпечених сердець...
    А сонце сяю, вітер віє,
    Неначе це ще не кінець.
    Неначе світові старому
    Остання партія дана.
    Та світ програє. Це відомо.
    І не на нас лежить вина.
    Бо це не ми його палили
    І потай гралися вогнем.
    Ми, люди, світу не створили –
    Ми просто вдячно в нім живем.

    А світ програє. І розтане...
    Розтане посеред зими.
    І нам ще, люди, страшно стане,
    Що тут господарі – не ми.

    І зникнуть велетні-машини,
    Країни ляжуть долілиць.
    І затріщать по жилах стіни
    Залізно-лавових столиць

    І вдарять блискавиці грому
    По нашій трепетній землі.
    А ми... ніхто на тлі земному,
    Ніщо ми на небеснім тлі.


    Рейтинги: Народний 6 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.26)
    Прокоментувати:


  36. Анастасія День - [ 2006.04.14 10:51 ]
    ***
    Люди! Підійдіть до мене!
    Бо ж я божевільна.
    Люди! Радійте за мене!
    Бо ж я нещасна!
    Люди! Слухайте мене!
    Бо ж я німа.
    А коли вислухаєте слово моє,
    То вирвіть його собі в душу
    Та стисніть якнайміцніше його серцем своїм.
    Та пустіть серце своє світом великим.
    А як пронесеться усім Всесвітом слово моє,
    То підведіться високо до хмар та подивіться униз.
    І побачите,
    Що кожна людська душа на Землі
    Чи божевільна,
    Чи нещасна,
    Чи німа.
    Іншої долі не судилося людям.
    Люди! Підійдіть до мене!
    Бо ж я божевільна!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.24) | "Майстерень" 5.25 (5.26)
    Прокоментувати:


  37. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:52 ]
    * * *
    І вулиці, повні зів”ялого листя Франкового
    Втікають з очей та впливають у русло часу.
    В театрах завмерли вистав непоставлених повені,
    А туплі каштани стоять, як непізнана суть.
    І чемно, як завше, вітаються Леви, притрушені
    Легенько пилком погаслих учора зірок.
    Ми ходим по Львову, обнявшися солодко душами.
    І це ще – не іспит Господній, а тільки – урок.


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.42)
    Коментарі: (1) | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  38. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:22 ]
    * * *
    Мені шумить прадавнє листя кленів
    На вулиці Максима Кривоноса.
    Святий Антоній у плащі зеленім
    Всміхається – бо я, простоволоса,
    У сонячній суконці “від Діора”,
    З прозорими очима, наче вітер,
    Іду бруківкою – не в завтра, не у вчора, -
    Іду від світу, хоч іду – до світу...
    Мені ячить мелодія забута,
    І в ній звучать пощерблені шаблини.
    Стоять музеї, мов гірка отрута,
    В яку вуста умочуєм щоднини.
    Сумна і дивна пам”ять генетична
    Всі двері до музеїв зачинила.
    Кленове листя присипає звично
    Історію, котру я так любила.
    Святий Антоній у плащі зеленім
    Несе Дитя на золотій долоні.
    Прадавня вулиця тече крізь мене.
    Душа на вітрі, мов листок, холоне.
         


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  39. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:42 ]
    * * *
    літепла луни – тенькне відлуння літа
    з іншого світу –
    світу нещадного квіту.
    Пахне грибами.
    Я відлітаю від літа.
    І місячні ночі – промовисті і променисті,
    Як мрії, що світять,
    Хоча вони й не збулися.
    Пахне грибами
    Й опалим листям у місті.
    І тема прощань зависає,
    Немов павутинка над листом.      


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  40. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:36 ]
    * * *
    Горить, не гріючи, горобина
    І в горобиній ночі не згасає.
    І тінь зачиненого в ніч вікна
    Ще тінь мою, мов сполох, відбиває.
    І повні глеки золотих медів,
    З моїх очей не випиті, загусли.
    У чорнім небі квилять дикі гуси –
    Летять від наших проминальних див.
    Холодні роси, приморозки, сніг –
    Усе ще буде.
    Та й усе – ще буде.
    Горобина, завмерла у вогні,
    Мов тінь моя, впаде тобі на груди.      


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  41. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:58 ]
    * * * (на тему “Туман яром, туман долиною....”)
    Над полями туман затужавів,
    Понад шляхом порожнім застиг.
    І не видно, куди в цій державі
    Чи іти, чи брести, чи – вести...
    Стиха гупають яблука стиглі
    По рясних, наче райських садах.
    І горять, як графітові тиглі,
    Вовчі очі у людських хатах...      


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  42. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:07 ]
    * * * (на тему “Ой у полі жито, копитами збито....”)
    ...Ой у тому світі
    замедові квіти
    відцвітають десь.
    Запахущі й теплі
    Золотяться дні.
    Та вуста затерплі
    Шепотять мені:
    “Ой у полі жито...”
    і пісенний зойк
    протинає літо
    гостро, як озон.
    І душа співає.
    І під звук копит
    В українськім краї
    Україна спить...      


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  43. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:52 ]
    * * *
    Вітер веде мене в степ –
    Туди, де століття цілуються,
    Де жито ціфте, і хвилюється –
    Як воно – гарно – цвіте?
    Вітер несе мене в сон,
    Де – ні могил, ні ярів.
    Ще не постав Вавилон.
    Ще Карфаген не горів.
    Ще не співає ніхто
    Тужних, як доля пісень.
    Не відлітає листок
    У післязавтрашній день.
    Коні спасають росу
    В степу, де століття братаються.
    Жайвори з Богом вітаються –
    В дзьобиках світло несуть...
    Але стежин ще нема.
    Вухами коник пряде.
    Дивиться Бог крадькома,
    Як мене вітер веде...
          


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  44. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:32 ]
    * * *
    За північ.
            У Львові не сплять лише дощ
    І Леви сумні на малих п”єдесталах.
    Я згадці кажу: ти мене
                   Не тривож,
    Навіщо ти сон мій солодкий украла?
    Я згадку від себе жену, та вона
    За руки, за серце, за душу хапає...
    Ну що ж, підійду до вузького вікна,
    Погляну на дощ, постою, позітхаю.
    І здасться на хвильку, що Леви сумні
    Зійшли зі своїх кам”яних п”єдесталів,
    І навіть привітно кивають мені,
    І хвалять, що світлу зорю не проспала.
    І кличуть пройтися по скатерках площ,
    Збудити каміння, а потім сидіти
    На лавочці мокрій і слухати дощ
    За північ у Львові...
                   За північ у світі...


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" 6 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  45. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:15 ]
    * * *
    Заснуло у снігах найкраще місто в світі.
    Засипали сніги дорогу до людей,
    Які, мов ліхтарі, мені здалека світять
    За мерехтінням справ, печалей та ідей.
    Цей сніг перебрести – не вистачить любові.
    Не вистачить добра – здолати холоди.
    ....Найтяжче – без могил, бо майже всі – у львові,
    навіки, на віки, назавше, назавжди...
    Та є іще живі – нестримні і зухвалі,
    Розумні і смішні, яким я – як фантом.
    У місті, де дощі зі мною танцювали.
    У місті, де любов спить непробудним сном...


    Рейтинги: Народний 6 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  46. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:42 ]
    * * *
    ...І відчувати ліктем небо,
    як відчувати ліктем друга,
    коли життя перенапруга
    всі запобіжники спалила.
    І цілувати в губи сонце,
    Як цілувати в губи друга,
    Коли – чи колом, а чи кругом,
    Чи просто зашморгом – життя.
    І обнімати світ очима
    Й не обійняти, наче друга,
    Бо вже його нема й не буде.
    ...І відчувати ліктем небо.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.43) | "Майстерень" 5 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  47. Надія Степула - [ 2006.04.12 22:08 ]
    * * *
    Вітер вимів із міста
    Сині й білі бузки.
    Навіть мене відносить
    Не в той бік.
    Вітер легко обвився
    Вкруг моєї руки
    Й полетів до чужих рік.
    Вечоріють зіниці
    Неопізнаних пань.
    Годинник на вежі чесно
    Рахує миті.
    На сусідній площі
    Жовтий тюльпан
    Замість лампи жебракові світить.
    Води чорної Полтви
    Точать вулицю
                 цю.
    Там, де вчора плив човен –
    Дві тополі у Львові.
    Вітер запах бузків
    Подає Калинцю.
    Вітер лампу-тюльпан
    Погасив жебракові.


    Рейтинги: Народний 5 (5.43) | "Майстерень" 6 (5.42)
    Прокоментувати: | " “Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  48. Надія Степула - [ 2006.04.12 21:36 ]
    * * *
    Упавши в дощ лицем, завмерти
    І стати краплею на мить,
    І бути, як вода безсмертна,
    Яка крізь небо струменить.
    Марнот марнота міфом світлим
    Перед очима промайне.
    І в міфі тім – про велич світу –
    Моє лице, як дощ, мине...


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (1) | "“Плеса звогнених тиш”, Львів, “Друкарські куншти”, 2006р."


  49. Віка Бондар - [ 2006.04.12 15:02 ]
    вітання

    Не б’ються вже люди синхронно серцями,
    Сумління гуляє деінде ночами.
    Купуємо мрії, думки у книгарні.
    Не знаємо світу, лиш мапи примарні.
    Бажаємо сонця, воно нас вщент спалить.
    І генії нації в хисті пропали.
    П’ємо гірку каву, а думаєм заздрість.
    Кохання немає а є лише марність.
    Рахуємо час секунда-година.
    І де ж те поняття "справжня людина"?
    Питань є багато, тож вип’ємо чаю.
    Та ми всі живі. І я вас вітаю.


    Рейтинги: Народний 4 (4.35) | "Майстерень" 4 (4.63)
    Коментарі: (2)


  50. Владислав Волочай - [ 2006.04.12 15:37 ]
    Вершині радянської технічної думки присвячується!
    Поки, листи до мами дходили важко.
    Це бандеролі, в них повно капусти і сиру.
    серце під лігатурою, а на обличчі підятжка,
    ковтаю останні краплі законсервованого сюру.

    Мамо, у мене нова дружина, вона має ім"я,
    я кричав, що звуть її Єва браун і не на честь дрилю.
    Мамо, ти уявляєш вона палає як зірка, має своє полум"я,
    а мама все ліпила моїм вареникам химерні крила.

    Мамо, ти чуєш, мої листи тобі до одного місця,
    мамо ти чуєш, я тут годований, навіть нічим не марю.
    Я пролітаю сьогодні над нашим будинком, як і того місяця
    КОЛИ Я ВПАВ. з ліжка...ДЯкую
    Юрій Гагарін


    Рейтинги: Народний 5.5 (4.6) | "Майстерень" 5 (4.99)
    Коментарі: (5)



  51. Сторінки: 1   ...   1798   1799   1800   1801   1802   1803   1804   1805   1806   ...   1829