ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:30 ]
    ВОКЗАЛ
    отут ми прагнемо сісти в потрібний поїзд
    слідуючи за дороговказами поспішаємо
    крізь тісні коридори між клунками й валізами
    нам ніколи вгору глянути де під кулястим склепінням
    повисла запорошена й тьмяна
    флорентійська люстра
    стискаємо спітнілі мідяки як пружину
    шикуємося в безладні черги
    над нами гіпсовий настінній путті десятих років
    дме в позолочений ріжок іноді
    глянемо в бік знудженої блондинки
    що притулившись до колони їсть яблуко
    врешті виринаємо
    на пропахлому пивом і трояндами пероні
    когось цілуємо просимо не забувати сумніваємося
    чи потрапили на своє місце
    аж поки не відірвемось від землі
    і м’яко рушимо
    заспокоєні дивимось з вікон як жовкнуть
    перші дерева в приміських лісах




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Коментарі: (1) | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  2. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:36 ]
    КАСАРНЯ
    ми навіть її не бачимо і не знаємо яка вона
    адже вдосвіта вибігаємо з неї і повертаємось
    коли споночіє
    певно вона мурована
    ще й досі в ній пахне людським потом
    і сіном зі стаєнь гусарського реґіменту
    здається має кам’яні сходи
    а коли ми шкребемо її безконечно чорну підлогу
    відламками шкла і тупими бритвами
    то здається шкребемо спину великого кита
    вгрузлого в мілину
    у листопадовій пітьмі шостої ранку
    лунає сурма побудки
    розлучивши кожного з його нічними дівчатами
    і під хрипкі погрози капралів
    друга чота зіскакує на голови першій
    ми ніяк не можемо розтулити очей і руки
    все ще тягнуться за дівчатами котрі відпливають
    і так починається день


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  3. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:29 ]
    ПРОМОВЛЯННЯ САМОТНІЙ
    …і хоча все золото світу не варте твого мізинця
    і тільки для тебе жовто горять сьогодні сади
    губи твої холодні наче прозорі вінця
    яких ніхто не торкався прагнучи світла й води

    губи твої неспиті а все ж таємниця квітки
    сповита в них і забута допоки живеш сама
    вона проросте крізь тебе ніби крізь чашу звідки
    солодко й тлінно пахне цвітом і тілом пітьма

    несеш отак мов клейноди а може клеймо* дівоцтво
    ось його зимне плесо між двох берегів як між пут
    поки з лози постанеш уже не вином а оцтом
    скільки ключів назавше квітку в тобі відімкнуть

    і так прочуваєш того хто з милості чи з наруги
    злетить на тебе й розтане в чадні долини безсонь
    ввійде в твою кров і шкіру тебе народивши вдруге
    і лишить губам болючий незнаний новий вогонь…


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.45) | "Майстерень" 6 (5.41)
    Коментарі: (1) | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  4. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:45 ]
    НІЧНА ЗМІНА
    Закіптюжений ангел живе у друкарні,
    наче промінь стрибає в дівочі люстерка,
    на губах залишає цілунки безкарні —
    безшелесний, мов тінь, і липкий, мов цукерка.

    А за вікнами вечір, десята година,
    але ясно, як вдень, бо п'ятнадцяте червня.
    І любовна жага, аж якась голубина,
    засвітилась на площі, як п'яна харчевня.

    І зібралось на дощ, і цвітуть парасолі —
    попід вікнами плавне народне гуляння,
    і цукрові блудниці пливуть в ореолі,
    а друкарня двигтить і гуде, мов ґуральня.

    І тримає в собі цих легких полонянок,
    що мов сірі гілки виростають з машини, —
    щось літало над ними, в'язке, як серпанок,
    перетнувши повітря, мов тіло пташине,

    щось крутилося тут, безпорадне й крилате!..
    І коли врешті змовкнуть нічні лінотипи, —
    розкриваються плечі, спадають халати,
    кольорові дівчата виходять під липи.

    Заспокоєний ангел, покинувши чати,
    на рулонах паперу вкладається спати…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (1) | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  5. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:54 ]
    СТИХІЇ. Мадригалик
    По-перше камінь. Твердь. І підмурівок.
    Холодна перепона. Тож мета
    втікає від зарюмсаних корівок,
    а зостається творення хвоста.

    Коли, розбивши камінь, з порожнечі
    ти витвориш, мов іскру, чистий шал,
    Вона тобі — рожеві нігті в плечі,
    Се — у вогні розжарений метал.

    Але коли ти Майстер, то з металу
    ти витнеш золоті кружала зір
    і понесеш її, легку й повсталу,
    і се — стихія леткості: ефір.


    Рейтинги: Народний 6 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  6. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:52 ]
    АСТРОЛОГ
    У нього палка потреба,
    у нього жадання слізне:
    окраєць нічного неба
    піймати у фокус лінзи…
    Бо він живе на горищі,
    а там сутерени вищі:
    у сутінках — мерехтіння
    і сонце межує з тінню.
    Він дивиться тільки вгору,
    і небо лоскочуть вії,
    коли в полудневу пору
    від кухні смаженим віє.
    Над містом літають птахи,
    а поруч із ними «ахи»,
    коли роззявлять на площі
    голодні роти бідолахи.
    Земля собі пілігримить,
    кружляє собі й кружляє,
    а хтось нові пелерини
    на осінь собі замовляє —
    а він живе на горищі
    (там зимно, там вітер свище),
    але насправді з горища
    небесна ковбаня ближча.
    У нього маєтків немає —
    згори в декольте заглядає,
    а в місті вічність минає
    не так, як він загадає.

    (Балконне крило ажурне
    й сентиментальне, мов танґо,
    обжив бароковий янгол —
    створіння пухке й безжурне).
    І взявши голову в руки,
    він крикне собі з розпуки:
    «Чого я марную роки?!
    Візьму попід руку Юзьку,
    піду в пивничку на Руську,
    забуду святі мороки!
    Забуду святі мороки…»



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  7. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:16 ]
    КАЗКАР
    Я міг би гнати тепле стадо —
    мене б життя кудись несло,
    або пізнав би легко й радо
    просте корисне ремесло.
    І так лічив би добрі днини,
    а дзиґарі з високих веж
    мене хвалили 6 щогодини:
    «Ти мудро й праведно живеш,
    якщо живеш, якщо живеш!»
    А я — не той, бо родом з райдуг
    і я махнув на похвали —
    мене ви знаєте як зайду,
    а все ж зовете за столи!
    Адже в мені бринить як свято
    земних історій вічний рух:
    про серце, вірне і завзяте,
    про творче диво теплих рук,
    про незугарне і прегарне,
    про сонний сад і жах темниць,
    про дівчину з очима сарни,
    що виросла в краю суниць,
    про двоголосся неба й хліба,
    коли у небі віщий птах,
    коли духмяна груша липня
    в листках повисне і в літах,
    а я повім коханій так:
    ти — достеменна як сльоза
    найтонша лагідна лоза
    ти — океан для корабля
    розкішна маревна земля
    ти — і колиска і труна
    найчарівливіша струна

    в тобі живе моя луна
    моя небесна борозна
    я — просто пісенька твоя
    моє світило золоте
    холодний і бездарний я
    коли без тебе все не те
    і світ як плід у нас надвоє
    аж ми ласуємо обоє



    Рейтинги: Народний 6 (5.45) | "Майстерень" 6 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  8. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:21 ]
    ПІСНЯ МАНДРІВНОГО СПУДЕЯ
    Агов, мої маленькі чортенята!
    З-під свити я вас випущу на світ —
    туди, де кров з любов'ю черленяться,
    де пристрастей i пропастей сувій…
    Я — ваш отець, тож будьте мені вірні!
    (які невірні рими в голові!),
    але коли до серця входять вірші —
    прекрасні, наче крила голубів,
    які тоді надії!..
    З риторик і поетик академій —
    гайда на площу, як на дно ріки!
    Підслухані у вирі цілоденнім,
    ті рими — вчителям наперекір
    (у вчителів, здається, перекір) !
    Або в поля, як на зелену прощу —
    читати вірші травам і вітрам!..
    І постарайтесь, я вас дуже прошу,
    щоб явір тихі сльози витирав,
    щоб небо, нахилившись, наслухало,
    щоб завше був натхненний соловій…
    Хвалу воздавши часові зухвалу,
    звірят і пастухів благословіть!..

    Отож, — на світ, за діло — чарувати!
    Агов, мої маленькі чортенята!


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЕКЗОТИЧНІ ПТАХИ І РОСЛИНИ" (1991)"


  9. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:02 ]
    ІНДІЯ (фрагмент)
    1
    Індія починається з того, що сняться сни
    про виправу на схід. І вони сюжетні, вони –
    наче фільм, по якому блукаєш героєм-зухом.
    Просто чуєш сурму або ґонґ, або дзвін води,
    або голос, який шепоче: “Устань і йди!”,
    але ти не певен, чи серцем почув чи вухом.

    Індія – це не зовсім півострів. Це материк,
    що межує з Нічим. Ані атлас, ані словник
    не враховують факту, що світ оповитий Нілом.
    Що зірки на небі – це, власне, одна з вистав
    у театрі Бога. І, видно, час не настав –
    площину нам легше вважати кулею. Тілом.

    Ми вважаємо кулею те, що лежить, мов корж.
    Але ти, почувши різке й наказове “марш!”,
    добуваєш меча і рушаєш на схід, аби вмерти.
    І лаштуєш загін веселих та злих зарізяк,
    і вони в поході співають приблизно так,
    як ангели у небі нічні херувимські концерти.

    Площина – це пустелі й царства, хребти, міста,
    над якими лишень атмосферна густа висота
    в сім ворожих небес, – і яка з них розрада чи манна!
    Тільки втративши коней і друзів, увесь обоз,
    виноградною впертістю кручених, битих лоз
    ти проб’єшся туди, де доречне слово “рахманна”.

    2

    Марко Поло казав неправду, коли
    запевняв, нібито мули, воли, осли
    над проваллям пітьми і тібетом імли
    привели його далі на схід – до Китаю.
    Шлях його, безперечно, – то блуд петлі.
    Марко Поло, певно, спав у сідлі.
    Адже далі на схід немає землі,
    адже Індія – це межа, це те, що скраю.

    .....................................
    .....................................


    Рейтинги: Народний 0 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ІНДІЯ""


  10. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:02 ]
    Листи в Україну VII
    Я ночую тут у такому домі,
    де живуть письменники і поети.
    Це не зовсім те, що жити в Содомі:
    групівщина, збочення і міньєти

    тут не зовсім ті, суть яких пізнав ти
    з італійських фільмів, книжок, де кралі
    так відверто лізуть в ліжка і авта.
    Тут усе це є. На рівні моралі.

    Ця оселя має ознаки пастки,
    по якій гуляють сонми лунатів.
    І коли не дійдеш - можеш упасти
    де завгодно, або в чужій кімнаті,

    під чужими лампами, або в ліфті -
    вгору-вниз мандруєш на кожен виклик,
    поміж пеклом і раєм, фіфті-фіфті,
    трохи крові пустивши, до чого тут звикли.

    Вихід є, здається, один - ступити
    в порожнечу, в ніч, але це те саме,
    що з вікна ступити, як цвях забити.
    Вся Москва для тебе гавкає псами,

    вся пустеля з попелом всіх імперій -
    ти летиш, мов камінь у воду тьмяну!
    Але це, однак, лише на папері.
    Я на це не зважусь навіть і сп'яну.



    Рейтинги: Народний 5.83 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (1) | ""ЛИСТИ В УКРАЇНУ""


  11. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:14 ]
    Листи в Україну V
    Розкошую тут, як фалос у лоні,
    у тутешній культурі - від ахів до схлипів.
    Це, немов без фраку бути в салоні,
    де товчеться безліч розкішних типів,

    переважно з півдня, із малоросів,
    про яких тут знають із анекдотів.
    Загалом їх тут мають за ескімосів,
    папуасів, тобто за ідіотів.

    Але є й між них хвигури вагомі,
    що змогли сяйнути чемно і вчено:
    Феофан Прокопович, відомий гомік,
    Розумовський-старший, відомий тенор,

    чи, скажімо, Гоголь, або Гребінка,
    і, якщо полізти вглиб коронацій,-
    Катерина Друга, відома жінка,
    тобто курва, сприяла зближенню націй.

    Я дізнався тут про темні та явні
    махінації з духом. Це схоже на пляму.
    І настільки тут усі православні,
    що я врешті схиляюся до ісламу.

    Вже обдурено тисячне покоління,
    це природно й не надто великий гріх їм.
    Я дізнався, що ми з одного коріння.
    Себто Київ колись так само був їхнім.




    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЛИСТИ В УКРАЇНУ""


  12. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:13 ]
    Листи в Україну IV
    Українські дівчата музичні. Радо
    віддаються в траві, особливо влітку.
    Садять ружі, малюються на свічадо,
    по обіді в неділю читають Квітку -

    Основ'яненка, в церкві співають хором.
    З них сопрано - перші, контральто - другі.
    Тютюном не бавляться, мають сором,
    ліпше від мулаток танцюють бугі,

    українські дівчата пластичні, здатні
    відлетіти в темряву, мов комети
    або ангели. Українські дівчата м'ятні,
    їм властива віра в чари косметик

    і в науку ночі - не скажу "грішну",
    не скажу "чаклунську" й тобі не раджу:
    вони здатні знадити навіть Крішну,
    тлустого небесного магараджу.

    Спогади про них - то дурне зілля,
    із отрут і єлею здобуте. Дивен
    смак його і дух його, палений, мов Поділля, -
    спів і плач літаючих сотниківен.

    Я, однак, забувся, поліз у нетрі.
    Ти про інше хтів би в листах читати.
    А для мене - пастки на кожнім метрі,
    мова розпадається на цитати.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЛИСТИ В УКРАЇНУ""


  13. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 21:48 ]
    Листи в Україну ІІІ
    Про дівчат. Вони тут не стільки юні,
    скільки терті - заграють і Казанову.
    Розквітають пізніше, десь так в іюні,
    чи то в червні (пробач, забуваю мову).

    Привселюдно поводяться вкрай вульгарно,
    вкрай бульварно виснуть на кожнім хлопі,
    одягаються, правда, достатньо гарно:
    так колись одягалися вже в Європі.

    Щодо вроди їхньої. Щодо сенсу
    спокушань. Зірок хоча й не зустріли ми,
    їм відомо з десяток способів сексу,
    які в нас вважаються застарілими.

    Пересвідчишся легко - лишень приїдеш,
    поведу тебе по ямах, борделях,
    тільки вивчи англійську, французьку, ідиш -
    співвітчизник їм, як ламаний шеляг.

    Українські дівчата більш кольорові,
    більш південні. Навіть нігті і вії
    в них жагучіші. Всі вони чорноброві,
    всі порядні і чисті, навіть повії.

    Я без них не те, щоб надто захирів,
    я жену їх крізь сни, мов пастир отари.
    На зап'ястях у них синці від ясирів.
    Заміж їх беруть солдати й татари.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Коментарі: (1) | ""ЛИСТИ В УКРАЇНУ""


  14. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 20:41 ]
    Листи в Україну ІІ
    Це столиця держави. Тут досить людно.
    І недосить зелено для ботанік.
    Хоч насправді це ніби судно (чи судно?)
    і не так ковчег воно, як титанік.

    Досить людно й тому нестача киснева.
    Як і всюди, найбільше невдах і дурнів.
    Кожен з них, не добігши до брами неба,
    має право на прах і на місце в урні.

    Я, здається, писав, що вдягаю робу.
    Я, крім того, навчився слова "глаголю",
    пити квас, осягати душу народу
    і ходити синім від алкоголю,

    грати в карти, чифірити (рок до ранку),
    пити спирт, розумітися на похміллі,
    черевики чистити об фіранку
    і тримати душу в чорному тілі,

    я навчився божитися, присягати,
    розрізняти на смак дукатські, явські,
    я навчився нічого не досягати
    і плювати в стелю цілком по-графськи,

    розглядати дерево, як нагоду
    для висіння, втілену ще в насінні.
    Я тепер, як ніде, близький до народу.
    Покажи цей лист усім в Україні.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЛИСТИ В УКРАЇНУ""


  15. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 20:33 ]
    Листи в Україну - І
    Я заліз у тугу, як в тогу чи в робу.
    Моя ніч - ніби голка в горлі вічна.
    Я собі підчепив тут одну хворобу.
    Нею можна пишатись. Вона психічна.

    Ця психічна хвороба, тобто кохання,
    всі ознаки її описав Авіценна:
    не дає зітхнути синдром махання
    і потреба здохнути здоровенна.

    Я нормально писав непогані вірші,
    міркував про найтоншу тканину прози,
    а тепер мої рими щоразу гірші
    і до "прози" римуються в мене "сльози".

    І лежу, мов мішок, я. Чорнію, худну
    без повітря, світла, тепла, привіту.
    Я розклав оцю журбу многотрудну
    на півкулях мозку, мов карту світу.

    Помолися ж за мене в кватирку Божу -
    ліпше всохнути, впитись, нажити грижу.
    Я з розпуки тут ошаліти можу -
    вену вріжу, скажімо, чи всіх заріжу.

    Любий друже, приїдь, порятуй і вибав!
    Привези мені морфій, тютюн і тишу.
    Я конаю тут, як остання риба.
    А про інше все ще тобі напишу.

    1994?


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати: | ""ЛИСТИ В УКРАЇНУ""


  16. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 20:32 ]
    Уривок з роману "Перверзія" (1996)
    Джон Пол Ощирко з волоссям у тисячу дрібно заплетених кісок.
    Джон Пол зі слухавками на вухах.
    Джон Пол з бавовняною торбою через плече.
    Джон Пол у завеликому мішкуватому одязі.
    Джон Пол Неперевершений хитав своєю гарною чорною головою
    в ритмі своєї внутрішньої музики.
    І всі почули віднього слова,які міг виповісти тільки ДжонПол
    І слова ці були:

    Слухати реґґей, вмирати під небом, вдихати запах трави.
    Слухати небо, вмирати під реґґей, вдихати листя трави.
    Вдихати реґґей, слухати в небі, вмирати під запах трави.
    Слухати траву, вдихати реґґей, вмирати під небом запахів.
    Вмирати з небом, слухати і вдихати: реґґей, траву, запах.
    Слухати і вдихати,вмирати і слухати:запах реґґей, небо трави

    Падати в реґґей, вмирати під небом, вдихати запах трави.
    Падати в пекло, спати під небом, вдихати запах трави.
    Падати в пекло, спати без тебе, вдихати запах трави.
    Падати з пеклом, спати з тобою, мацати запах трави.
    Падати в тебе, спати над пеклом, мацати слину трави.
    Падати в слину, снити про тебе, мацати пекло живих.


    Падати в море, снити про тебе, мацати пекло живих.
    Падати в море, снити про зелень, мацати пекло живих.
    Падати в море, снити про зелень, мацати рани живих.
    Падати в море, снити про зелень, мацати рани риб.
    Снити про море, падати в зелень, мацати рани риб.
    Снити про море, лизати зелень, мацати рани риб.
    Мацати море, лизати зелень, вірити в рани риб.

    Кінчити в рани, лизати море, вірити в зелень риб.
    Полюбити рани, покохати море, посіяти зелень для
    риб.
    ................................................
    ................................................



    Рейтинги: Народний 0 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати: | "Уривок з роману "Перверзія" (1996)"


  17. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 20:38 ]
    Back in USSR
    Не було мене так довго,
    що зовсім нічого й не змінилося.

    Той самий сморідн а сходах,
    той самий кавеен по всіх каналах, крім першого,
    але на першому навіть кавеен був би за щастя,
    хоч які вже там знову жарти
    з приводу сала?

    Листів як таких немає,
    проте якась мара регулярно
    підкидає під двері то квитанції за несплату,
    то "Кур'єр Кривбасу", то іншу погань,
    як, наприклад, запрошення
    на презентацію
    сицілійських бронежилетів
    або на виставку дитячого малюнка
    "Наш дім Україна".

    Я знаю, що наш дім Україна.

    Я відвертаюся до стіни
    й закриваю очі
    з бажанням проспати років п'ятдесят,
    після чого не прокинутися.


    Рейтинги: Народний 0 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати: | ""Пісні для мертвого півня" 2004"


  18. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 20:05 ]
    And everybody fucks you
    Дівчата були не надто гарні й маленькі,
    але одна сказала до іншої:
    "Пропонують роботу на фірмі.
    Секретарем-референтом, обов'язкове знання комп'ютера.
    Сто баксів на місяць - і всі тебе трахають".

    Сто баксів на місяць, подумав я.
    І всі тебе трахають.
    Це плюс чи мінус, як це розуміти, подумав я.
    І вя кому сенсі, подумав я, невже в дослівному,
    може, в переносному?
    Я мав над чим замислитись, а поїзд
    гнав собі далі й колеса
    як дурні вибивали
    одне й те саме, одне й те саме:

    Сто баксів на місяць!
    І всі тебе трахають!
    Сто баксів на місяць!
    І всі тебе трахають!
    Сто баксів на місяць!
    І всі тебе трахають!


    Рейтинги: Народний 0 (5.45) | "Майстерень" 0 (5.41)
    Прокоментувати: | ""Пісні для мертвого півня" 2004"


  19. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 20:21 ]
    And the third angel sounded
    Один із недобитих в дев'яносто першому
    перестрів мене, підбитого, серед нічного Львова.
    Нічний Львів переважно належить їм -
    я, напевно, єдиний, хто про це знає.
    Він також хотів пива, як виявилось,-
    п'яний мародер, учасник бойових дій і т.д.

    "Брат! - казав до мене. - Брат! Піва кончілась,
    ти прєдставляєш? Піва кончілась, жена ушла!"

    Я не знав, що буває на світі такий розпач.
    Мені все причувалося щось про третину вод
    і полин.
    Ангел у футболці з третім номером ішов по небу
    зі своєю дурнуватою дудкою.

    Ми обійнялися, ніби перед стратою.
    Перепрошую, перед стартом.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.25 (5.41)
    Прокоментувати: | ""Пісні для мертвого півня" 2004"


  20. Юрій Андрухович - [ 2006.02.15 20:14 ]
    Without You
    Знову, курва, радіо, телебачення, преса.
    Влада собі як влада: суцільні бандити.
    Тодішні хоч мали страх, а ці
    нічим не кращі.

    Я заборонив би дням, щоб минали без тебе,
    їх підсумок жалюгідний - ти не приходиш,
    тебе немає вранці навіть у жодному дзеркалі,
    ти не приходиш опівдні з косметичкою, піхвою,
    підпахвою, шкірою, запахом, яблуком -
    що маю робити поміж полуднем і вечором?

    Увечері ти не приходиш так само.
    Я хочу знати, що сталося.
    Можливо, ти йшла сюди,
    можливо, тебе наздогнали,
    напевно, згвалтували.

    Тебе не згвалтувати не можна, так я думаю.
    Це все радіо, телебачення, преса.
    День без тебе - моя бездарна самотність.
    Я лежу під стелею, я минаю.
    Нічого ніде не сталось, тебе немає.

    Кілька збройних конфліктів,
    пару зрадників на екрані.
    Долар виріс,
    російським рублем не торгували.

    2004


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Прокоментувати: | ""Пісні для мертвого півня" 2004"


  21. Оксана Забужко - [ 2006.02.15 19:37 ]
    Постскриптум. Поема-лист
    1.
    В перших рядках сповіщаю, милий: любов минула –
    Мов, повагавшись, скотилася в лунку більярдна куля
    (Вічнозелений газон потертого плюшу,
    По якому гонить сліпий кийок круглі,ствердлі од страху душі).
    Кожного ранку, замість гімнастики, лежачи в ліжку,
    Вмикаю в уяві твої очі сіамської кішки,
    Шляхетний профіль, роздвоєне підборіддя
    (Мов копито! – як писала одна із мого поріддя), –
    І, на довершення вправи, тебе висвітлюю голим.
    Вислід – блискучий: зовсім не чую болю.

    2.
    Другим уступом дозволить сповістити: весна настала.
    Маймо надію, цим разом уже на стало –
    Більше дощів не буде, й на повний об’єм леґенів
    Стане синього неба й рослявих легінів
    З губами, що однімають і сон, і втому –
    І світлосяйну пустку лишають потому.
    В нас із тобою було інакше, а як – згадати несила:
    Ніби свинцевим дробом пам’ять запорошило.
    Я й зими не пригадую зовсім – лиш очі сльозило білим.
    Цілу зиму-бо мала виснажливу працю: тебе любила.

    3.
    Відпущаєши нині, – кажу неживими губами.
    Можу йти на всі сторони світу – ну хоч би до Алабами,
    Подавати пиво у придорожнім барі
    І чекати, що хтось заграє на банджо, то пак на гітарі
    “Не плач, Оксано”... Такої свободи, милий,
    Не побажаю жодній із тих, що тебе любили.
    Можна листів не писати, і Господа не просити
    Простити тебе за любов, тобою убиту,
    Можна вступить до кляштору (якщо, звичайно, не пекнуть!) –
    Можна навіть зустрітись з тобою. Скажімо, в пеклі.

    ............................................
    ............................................


    Рейтинги: Народний 5 (5.59) | "Майстерень" 5 (5.45)
    Прокоментувати: | "Повністю"


  22. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:19 ]
    СТИЛІЗАЦІЯ 1918
    Обух,
    Бух!
    Ух!

    Страх,
    Трах!
    Ах!

    Штик,
    Тик!
    Ик! -

    БІЛЬШОВИК!


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  23. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:37 ]
    ТОВАРИШ АЛЬФОНСО - ГУРМАН
    Яку устрицю не відкриєш,
    Там щось ніжне, м"яке
    і нещасне,
    В слизі все, гидкувате,
    Безпомічно так
    дрижить.
    Так от чого варті
    Всі ваші тверді оболонки!
    Ну що ж!
    Трохи перцю і оцту,
    І будемо їсти!

    Товариш Альфонсо!
    Бон аппетіт!


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Коментарі: (1) | ""Пропала грамота""


  24. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:56 ]
    * * *
    Дядько Онисим не знає англійську,
    Він випив сивухи, в зубах "Біломор"
    Йому наплювать, що дурний воронисько
    Вже всоте прокаркав йому "невер мор"!

    А десь за горою знов гахнув реактор
    І в дядька на вусах урановий пил
    І піде у вогонь человечєскій фактор
    Й засипле реактор, щоб більш не димив.

    А дядько як завше загра на баяні
    І з лісу йому відгукнеться упир
    Один дядьків син на війні у Афгані,
    А другий літає на станції "Мир".

    А рядько баян розтягає по-свійські
    Він випив сивухи, в зубах "Біломор"
    Йому наплювать, що дурний воронисько
    Вже всоте прокаркав йому "невер мор".



    Рейтинги: Народний 5.67 (5.17) | "Майстерень" 5.75 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  25. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:28 ]
    * * *
    Повітря морозу
    Годує орла
    І рве цого дзьоб
    На подвиг.
    Коли у яйці
    мене мама знесла
    Я вже у яйці
    Був гордим.

    Внизу дозрівають
    жлоби-огірки
    Та гордий не дивиться
    вниз
    Він бачить холодні
    зелені зірки
    І в оці
    горить жовтий шиз.

    Орел досягає найвищої з сфер
    І тут його ловить
    Пророк
    І каже: Придурок! Ти лише гіпер-
    трофований жлоб-огірок!

    І от вже додолу
    летить шкереберть
    Нахабистий овоч-гордець
    Чекає об землю його
    вірна смерть
    Або по-простому -
    Кінець.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Коментарі: (1) | ""Пропала грамота""


  26. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:42 ]
    З "КОЛЕКЦІЇ ПОЕТІВ"
    Журавлів журливий жмуток
    Закурликав у чужінь...
    Полиново-синій смуток...
    В синь... полинь...

    Бринно-тужна, незвидима,
    Нап"ялася знов струна,
    Кожноріч, як зосеніє,
    Все подибанка одна:

    КРІЗЬ ТЕРНЯЧЧЯ ХИЖИГ ГАРПІЙ
    УКРАЇНИ СТИГЛА БРОСТЬ
    ПЕРЕВЕСЛОМ КИГИРЛИВИМ
    ЛЕГОТИТЬ У ВИСОКОСТЬ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  27. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:46 ]
    * * *
    Я йшов по Хрещатику,
    Сірий, сутулий,
    І раптом почув
    Несподівану фразу:
    "Повітряна куля
    До Гонолулу
    Відліта в 9-30
    З Євбазу".

    Усі свої роки втискався я в стіни,
    Я скучно мовчав, я зливався з асфальтом,
    Але в голові своїй бачив країну,
    Де райськії птиці співають контральтом.

    І от я сьогодні прорву павутину,
    Магічно звільнюся від тихого сказу,
    Сьогодні полину в прекрасну країну,
    Розтанувши в небі старого Євбазу.

    Я вірив, я знав,
    Що настане ця дата -
    Від світлого будня
    До світлої мрії
    Мене понесе
    Кольорово-строката
    Повітряна куля
    Шизофренії.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.17) | "Майстерень" 6 (5.18)
    Коментарі: (3) | ""Пропала грамота""


  28. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:48 ]
    МУЖЕСЬКЕ Й ЖЕНСЬКЕ (диптих)
    І
    Збовтало пиво вчорашню горілку,
    У шлунку знялася хмільна каламуть.
    - Кохана моя, скільки років минуло,
    А я тебе все ще не можу забуть...

    ІІ
    Я хочу кохати
    Й коханою буть,
    Але мене всі
    Безсоромно
    обдурюють...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Прокоментувати:


  29. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:04 ]
    ЛУШПАЙКИ
    1
    (про наше покоління)

    З-під снігу дика квітка
    Виросла
    й матом гне.

    2
    Сонце сходить-заходить,
    Ліниво пливе Земля
    На Землі живе біомаса,
    В біомасі живе сопля -
    Я.

    3
    Беззуба жаба на болоті -
    Страшна загроза комару.
    Ах доле! У чиєму роті
    Я несподівано помру?!

    4
    Задавив собаку автобУс,
    Із собаки вилізли кишкИ.
    Все одно життя я не боюсь -
    Є в житті й приємні сторінки.


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  30. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:08 ]
    * * *
    В таксі ми їхали, варкалось,
    Таксист був п"яний в дрободан,
    Шофер розплився, та, здавалось,
    Все поривався на таран.

    Розібраний на сто обрубків,
    Я Ваше тіло обліпив,
    І раптом Капітан із рубки
    У мозок рявкнув: "На прорив!"

    ...У ніздрях пахло ніжним м"ясом,
    Рука моя пішла кудись,
    І щось слизькало вихилясом,
    І пальці в тепле заплелись.

    І вже коли поліз бюстгальтер
    Й нахабно виперся сосок,
    Дістали Ви свій чорний "Вальтер"
    І тричі стрельнули в висок.


    Рейтинги: Народний 5.08 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  31. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:16 ]
    Щастя
    Є в крота очі,
    Але він не бачить.
    Є в мене щастя,
    Але собаче.

    Щастя собаче
    Зле і жорстоке:
    Прокушене горло,
    Порвані боки.

    Щастя собаче -
    Зла нагорода:
    Зуби голодні,
    Бездомна свобода.

    Як повний місяць
    На землю світить,
    Мені від щастя
    Хочеться вити.


    Рейтинги: Народний 0 (5.17) | "Майстерень" 0 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  32. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:25 ]
    * * *
    Світало. Триста НЛО
    Понад Хрещатиком літало,
    Порожніх вулиць помело
    Ще двірникове не торкало.

    Байдужо блимали харчки,
    Замерзлі під неоном літер,
    Й чужий, інопланетний вітер
    За вуха зачіпляв гачки.

    І глибоко було плювать
    На чудеса всі ті досвітні,
    Бо о четвертій двадцять п"ять
    мене ковтнули підворітні.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 6 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  33. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:46 ]
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ
    Всим, хто тоне й не знає,
    За що вхопитись,
    Хто вже з останніх
    Вибився сил:
    Попереджаю - я не колода,
    Попереджаю - я крокодил.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  34. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:44 ]
    ІЗ ПРАВИЛ БОНТОНУ
    В гробу сміятись непристойно,
    Народ ваш сміх не зрозуміє,
    Ще прийме вас за дисидента
    І - замість того, щоб на цвинтар, -
    Вас віднесе, куди потрібно.

    В гробу лежати треба смирно,
    Ні на що не реагувати,
    Прослухать музику й промови
    І, як почнуть вже закидати,
    Все рівно не сказать ні слова.


    Рейтинги: Народний 5 (5.17) | "Майстерень" 0 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  35. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:39 ]
    ЯКЩО
    1.
    Якщо ти летиш в літаку
    І падає твій літак
    ВрОбитись в годину таку
    Не соромно аж ніяк

    2.
    Якщо тебе ненароком
    Гепнуло шлакоблоком
    Вважай, що тобі повезло
    Останнє в житті западло

    3.
    Якщо ти лежиш у гробу,
    Спокійно лежи на горбу
    Життя непогана хріновина
    Тобі ще заграють Бетховена

    4.
    Якщо тебе розстріляли
    Дарма! Хай кати лютують
    Пройде десь років із тридцять -
    тебе реабілітують!

    5.
    Якщо птаха тримати в неволі,
    Якщо птаху підрізати крила
    І якщо відрубать йому лапи,
    А до того ще й вищипать пір’я,
    І напхать йому в задницю яблук,
    І усе це в духовці спекти, –
    То це буде засмажена качка,
    Це окраса святкового столу.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Коментарі: (1)


  36. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:11 ]
    ДУМА ПРО СЛОНИКА
    Слоника замучили
    Кляті москалі,
    Похилився слоник
    Хоботом к землі:

    “Прощавай же, Україно,
    Ти ж мій рідний краю!
    Безневинно молоденький
    Слоник помирає!
    Гей! Гей!”

    1988


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Прокоментувати:


  37. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:07 ]
    * * *
    На каруселі блядь кружляє,
    вона шука свою любов,
    а я стою внизу й не знаю,
    чого я знов сюди прийшов?

    У квітні почуття прозорі,
    легка і п'яна голова.
    в дурацько-карусельнім хорі
    змішались зразу всі слова!

    А блядь кружляє і кружляє,
    а блядь шука свою любов!
    Чи я люблю її? Не знаю...
    Але я знов сюди прийшов!


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.17) | "Майстерень" 5.25 (5.18)
    Прокоментувати:


  38. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:36 ]
    * * *
    Приходьте до мене завтра!
    Я розкажу вам правду!

    Приходьте до мене автра!
    Я розкажу вам равду!

    Пи одьте о мее авра!
    Я оза жу ам аву!

    Пи о те о мее ава!
    Я оа жу а ау!

    И о е о ее аа!
    Я оа у а ау!


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Прокоментувати:


  39. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:08 ]
    Хоку
    Під грушею цією
    Мене робив мій батько -
    Тепер тут песик сцить.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Коментарі: (3)


  40. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:39 ]
    Алкохоку
    Здавалось, лиш учора
    Ми разом сіли пити,
    А вже на дворі осінь...

    Задзвонив телефон
    Не знімаю я трубки -
    Ще півпляшки лишилось.

    Ах, як співає пташка,
    Ах, як вона співає!
    Іще сто грам замовлю.

    Учора я надравсь,
    Сьогодні в дупу п'яний -
    А може, це любов?

    Як смішно всі внизу
    голівки задирають -
    З балкона я стругнув.

    Сьогодні вдруге я
    Хрещатиком проходжу
    І ні з ким випить...

    Ах, як сюркоче
    Цикада у траві -
    Рубля лиш не хвата.

    Усе той сон страшний -
    Шампанське й самогон
    Плюс вермут й тепле пиво.

    Ах, бульбашко легка
    В шампанськім золотім...
    Аристократа жизнь.


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.17) | "Майстерень" 5 (5.18)
    Прокоментувати: | ""Пропала грамота""


  41. Юрко Позаяк - [ 2006.02.15 18:42 ]
    ДИПТИХ БУРАТІНО
    1
    Своїми синіми очима
    На мене не дивись, Мальвіно
    Ти маєш справу не з П"єро,
    Ти маєш справу з Буратіно.
    Не розраховуй на любов,
    Коли і було щось між нами
    У першу ж ніч, як зійде місяць
    Я помандрую з кажанами

    2
    Тридцятилітній Буратіно,
    Я все такий же оптиміст,
    Пропив давно свою Мальвіну,
    Що мав - пустив коту під хвіст.

    Але щовечора я п'яний
    Сміюсь в харчевні на весь рот,
    Веселий гарний, дерев'яний,
    Країни дурнів патріот.

    Я п'ю - і море по коліна,
    Бо знаю: завдяки вину
    Я, проспиртоване поліно,
    В житті цьому не потону


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.18)
    Прокоментувати:


  42. Тарас Ващук - [ 2006.02.15 16:22 ]
    Безсоння
    ***
    Якщо я не ляжу то
    не висплюсь якщо
    виключу теле-
    візор настане тиша
    страшно якщо
    включити світло
    побачу
    сині букви і
    подумаю “чом вони сині”
    немає структури
    є звуки і світ
    назовні мене
    ледь чутний ритм божевілля і щось
    що тимає аби
    цілком не стати щасливим
    тупим
    дайте спокій
    у чорному світлі я збожеволію
    хочу послухати
    ту сирену коли
    закінчаться всі програми
    невже
    кінець сторінки і я
    пишу по паркеті
    треба пе-
    ревертати...
    паркет
    потік розбурханих нервів і невсипущого болю
    світу нема то чому
    він так тисне
    нащо
    спати
    навіки
    можна-не-треба
    ця думка в недію
    переростає:
    стає переддією “не”
    зачекає...
    я ще відчуваю
    грань
    я з нею грають допоки
    можу
    а перейду – перед ким
    вибачатись
    експеримент може?
    Може закінчитись!
    Може?
    Може трагічно,
    Ще й не почавшись...
    однаковий буде...
    Буде, однаково, буде!
    Я ще визначаю
    шлях вкупі з долею що
    безумовно теж вже звихнулась
    Ось боротьба вже вщухає
    воля і спокій
    я повертаюсь:
    свідомість
    відраза глибока
    як було там добре…
    Й о ні!
    чому ж мені
    чому ж тоді
    тоді мені
    мені чому тоді туди
    туди тоді чому
    не повернутись
    а повертатись чому
    саме мені
    якщо можна “не”.
    втрачаюсь? ні!
    Не повертаюсь
    зараз принаймні.
    Світло в вікні
    навпроти
    не спав і тим паче я прокидаюсь
    Добридень, тверезий, нормальний, щасливий громадянине!!!
    Ключ
    замок
    перша зміна
    актор я –
    роль у мене людини…


    Рейтинги: Народний 5 (5.13) | "Майстерень" 5 (5.13) | Самооцінка 4
    Коментарі: (1)


  43. Сергій Мекеда - [ 2006.02.15 16:13 ]
    АВТОСТОП
    Полюю на теплість незайманих місць.
    Почуйте слова мої безголосі,
    здійнявши долоню, я падаю вниз,
    обсипаний снігом неторканим досі.
    І безліч піднесених змучених фраз,
    слова, що щоденно зужиті,
    дарую я слідові звіра ураз,
    вдихаю захоплено вольності вітер.
    І сотні знервованих мідних дротів,
    пульсуючи в цьому пейзажі без зміни,
    знесилено виснуть повз прірви шляхів,
    і сонце, ховаючись, лічить хвилини.
    Боюсь не вловити бляшанку пусту,
    рука підіймається майже благально.
    Кінець полюванню, я бачу мету,
    я вже відчуваю, як тиснуть на гальма.



    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" -- (5.21)
    Прокоментувати:


  44. Павло Гірник - [ 2006.02.15 16:51 ]
    * * *
    Брате мій вовче, сестро калино,
    От і по нас западають сніги.
    Стукають в хату з неба і глини
    Друзі, пройдисвіти і вороги.

    Хто нас почує, хто нас покличе,
    Хто поведе по останній межі?
    Доти ми вільні, доки в обличчя
    Світять зірки, як свячені ножі.

    Наче гніздечко, займається хата,
    Димом здіймаючись в інші світи.
    …Ми ще літаємо, сестро і брате,
    Ми ще не можемо просто піти.

    1999


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (3) | "Поетика"


  45. Павло Гірник - [ 2006.02.15 16:01 ]
    * * *
    Подiлений на три пiтьми,
    Розiп'ятий самим собою,
    Ти залишаєшся з людьми
    Вiдлунням, кров'ю, самотою,

    Бо йдеш дорогою, яку
    Не маєш права залишати.
    I руку стомлену й важку
    Не подають тобi, як брату

    Нi сiль, нi вiтер, нi трава —
    Усе поховано для ока.
    Та знатимеш такi слова,
    Скажи — i оживуть пророки.

    2000


    Рейтинги: Народний 4.63 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Прокоментувати: | "Поетика"


  46. Сергій Мекеда - [ 2006.02.15 16:27 ]
    АЛЬПІНІСТКА
    спочатку була спроба залізти на говерлу
    яка завершилась падінням з двометрової висоти
    потім був стовп з якого тебе здерли
    не півшляху до мети
    але ти вирішила що безліч веж
    тобі подолати ще треба
    бо ти без неба помреш
    і ти повзеш мов амеба
    коли ж понад містом пролунав крик
    відразу ніхто нічого не зрозумів і лиш мудрий анатом
    між гортанню і шлунком угледів язик
    який у польоті покрикував матом



    Рейтинги: Народний 5 (5.26) | "Майстерень" 5 (5.21)
    Прокоментувати:


  47. Павло Гірник - [ 2006.02.15 16:19 ]
    * * *
    Перемовляються громи —
    Вуста терпкi, слова холоднi.
    Пощо так тужиш за крильми
    I заглядаєш у безоднi?

    Чи ти забув, що є свiти,
    Де всi побачимося, брате, —
    I буде син, i буде мати,
    I буду я, i будеш ти.

    Не ошукай самотнiх душ,
    А озирнися i побачиш,
    Що наше небо завжди навстiж —
    I прийде раб, i прийде муж.

    Твої безмежжя, твiй полiт
    I слово коло твого серця —
    Яке болить, але смiється,
    А закатують — промовчить.

    2000


    Рейтинги: Народний 4.81 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Прокоментувати: | "Поетика"


  48. Павло Гірник - [ 2006.02.15 16:37 ]
    * * *
    Маленьке мiсто. Вулиця сумна.
    I дякуй Богу, що не довелося
    На бiлий свiт iз бiлого вiкна
    Отак собi дивитися, як досi.

    Лузати час, дивитися кiно,
    Якийсь там уряд лаяти в крамницi,
    I знову задивлятись у вiкно —
    Якi пiшли дiвки i молодицi.

    Це, брате, нудно. Не твоя бiда,
    Що десь без тебе страва охолоне.
    Маленьке мiсто. Сiчень. Середа.
    Вечiрнi дзвони.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.13 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Прокоментувати: | "Поетика"


  49. Павло Гірник - [ 2006.02.15 16:59 ]
    * * *
    Провiнцiє душi, проскурiвська повiє,
    Тюрмо усiх народiв, що тут перебули!
    Спокусливi уста i витончена шия,
    Трагiчнi шаровари i вiчнi постоли.

    Пощо тобi слова, яким немає ради?
    Торгуй i присягайся, не думай i не плач.
    Тут є свої вiйська. Тут є свої паради.
    Тут бийся чи не бийся — все гумове, як м'яч.

    Нi темряви, нi дня, нi доброго, нi злого,
    Хiба що Україна, затягнена в жита.
    Кiмната. Два стiльцi. Нiкого i нiчого.
    Провiнцiя душi. Космiчна самота.

    2000


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.29) | "Майстерень" 5.25 (5.35)
    Коментарі: (1) | "Поетика"


  50. Павло Гірник - [ 2006.02.15 16:20 ]
    * * *
    Там, де стомленi зорi гойдає трава вiкова,
    Де висока дорога твоя наодинцi зi степом,
    Знову тихо — самими вустами — шепочеш слова,
    Знову довго — самими очима — прощаєшся з небом.

    I так вiльно тобi, i у вирiй душа поверта,
    — Нi любовi, нi кривди, нi туги — нiкому нiчого не винен.
    I гортається книга Буття, i така висота,
    Наче серце до серця сьогоднi стоїть Україна.

    Хто назвав тебе сином своiм i пiшов назавжди,
    Хто прикликав тебе i до ран прикладав свої рани?
    Ти не вiдав, хто є, ти на всiх залишився один
    — I вода, i вогонь, i дорога, i щит коло брами.

    Ти вiч на вiч з пiтьмою, яку прозираєш до дна —
    Десь там поруч Тараса розпечений смiх Северинiв.
    Повставай у собi i молися — нiщо не мина,
    Доки в жилах ятриться обвуглена кров побратимiв.

    Ти останнiй — i мусиш iти на останнi громи,
    Подолавши i простiр, i смерть, i вагання.
    Бо стоїть пiд грудьми, бо волає до тебе з пiтьми
    Одчайдушне повстання твоє — неминуче й останнє.

    2000


    Рейтинги: Народний 5 (5.29) | "Майстерень" 6 (5.35)
    Прокоментувати: | "Поетика"



  51. Сторінки: 1   ...   1817   1818   1819   1820   1821   1822   1823   1824   1825   ...   1829