ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Микола Дудар
2026.06.27 19:25
«ЦЕ БУЛО ВЧОРА, А СЬОГОДНІ…» Під обкладинкою цієї книжки зібрані доволі відверті і промовисті вірші. Мабуть, про них можна сказати словами одного чужого класика: «виходячи на дорогу, душа озирнулась…» Душа, розхристана на вітрах і на життєвих перехрест

Микола Дудар
2026.06.27 18:55
СІМ НОТ НА ПАГОРБІ «ТИ ПОМІЖ МРІЙ ЗАСТРЯГ НАВІЧНО» ПОШУКИ СПІВРОЗМОВНИКА У ВІРШАХ МИКОЛИ ДУДАРЯ Микола Дудар – поет трішки наївний, трішки інфантильний, але передусім – дуже балакучий. Поетична картина його поезії базується на діалогах, які часто пер

Роксолана Вірлан
2026.06.27 14:56
А що, якщо ніщо не є правдивим -
усе лиш неоспале вібрування.
І не здивуєш, аніяким дивом
мене - холоднолику, дику панну.

Хоча, направду, дякую за каву,
за зірну гущу в небному горняті,
заземлення в розмову нелукаву,

Борис Костиря
2026.06.27 13:28
Людина, якій нікуди іти,
Яка блукає в безнадійних хащах.
У криках німоти і пустоти
Вона веде життя своє пропаще.
Безхатько без життєвої мети,
Покинутий навік напризволяще.

Лайдак шукає те, чого нема,

хома дідим
2026.06.27 08:41
радіо співає про кохання
хмари сунуть і народ снує
заробити порішать питання
до свого усяко по своє
інший навіть
міг продати душу б
за дрібну грошву бо що душа
хто би знав як душу ту відчужить

Віктор Кучерук
2026.06.27 07:06
Настане завтра добрий час, -
Всміхнеться сонечко для нас
І згодом тільки грому вибух
Стрясе раптово цілі шиби.
Та довго ще до бідолах
Війна приходитиме в снах, -
І людям будуть свідчить люди
Про те, що точно не забудуть:

Ірина Вовк
2026.06.27 06:48
Розділ VIІ. ТУРНІР ЗА СЕРЦЕ КОРОЛЕВИ «Коли настане час, і кам’яні замки чужинців почнуть неволити твою чисту душу, не шукай порятунку в молитвах чи книгах. Шукай його там, де дерева розмовляють із вітром. Твій справжній трон буде не з золота, а з обій

Юрій Лазірко
2026.06.26 16:53
it lives in me...
the sea of touches and
the endless kisses
ohoooooooooooh
oh wings of mine
your weightless moments -
heaven to embrace
the sparkling wine

С М
2026.06.26 16:36
Боже Мій

Люди, що ви накоїли?
Його замкнули ви у клітці, у злотій клітці
Змусили коритися релігії
Його, воскреслого з могили, із могили

Він є богом анічого

Тетяна Левицька
2026.06.26 15:23
Барвиста поезія, щемна, глибока —
життєвої мудрості сталий архів —
натхненно звучить на підмостках високих
її чарівний, кантиленовий спів.
Проймають катренів думки автентичні,
на розмах олжу б'ють по лівій щоці,
і маски лукаві зривають з обличчя,

Борис Костиря
2026.06.26 13:02
Я встану рано в сутінках зелених,
Пройду крізь гай дрімотний і черлений.

Прийду на стадіон крізь варту лісу,
Крізь ватру сну і незворушність міста.

Проб'ється думка крізь застиглість часу,
Крізь розтривожену інертну масу,

Ірина Вовк
2026.06.26 11:04
Розділ VІ. МІЖ КОЛИСКАМИ ТА ПРЕСТОЛОМ, АБО КИРИЛИЧНИЙ ПІДПИС НА ЛІЛЕЯХ ФРАНЦІЇ Земля Капетингів дихала вогкістю та залізом, коли у весняний день тисяча п’ятдесят другого року над Суассоном прокотився перший крик немовляти. Усміхнена Анна схилилася над

хома дідим
2026.06.26 09:30
хмариво синьовидне
веслярі небесні
уявляються невідомі
немислимі
які умудряються
уявлятися саме так
веслярами
що тебе утішає явно

Охмуд Песецький
2026.06.26 07:57
Сумуючи, немов розстаючись,
Про завтра не домовившись чи після
Зустрітися не днями, то колись,
Коли згадається сердець любовна пісня...


Закоханість і первісний інстинкт –
Усе працює, щоби поєднати,

Віктор Кучерук
2026.06.26 07:32
На берегах минулого сліди
Моїх, на жаль, непослідовних кроків, -
На берегах минулого - плоди
Не дуже добре вивчених уроків.
На берегах минулого - весна
І невичерпне джерело натхнення, -
На берегах минулого ясна
Пора завжди очікує на мене.

Катерина Савельєва
2026.06.25 23:55
Заховалася спека в повiтрi,
Вiдпустила давнiшнi надiї
I сховавши весь всесвiт пiд вiї -
Розгорнулася в небi колiбрi.

Сiль зневажливих дiй з себе витри.
Присмак меду солодкого мрiї.
Поруч подих до тебе вже вiє

Євген Федчук
2026.06.25 16:40
Тої зими, як вдалося німців зупинити
Під Москвою й від столиці трохи відтіснити,
Москалі відчули силу, кров у них заграла,
Переможцями вони вже себе уважали.
Думали, що уже німців добряче побили
Й сорок другий переможно закінчить рішили.
Подумали, щ

Володимир Ляшкевич
2026.06.25 15:13
З циклу "Від минулого до майбутнього", ново-ведичний реалізм Вступ Це п'ята книга з цілісного циклу художніх авторських романів, написаних в стилі ведичного ново-реалізму. В ній розповідається про подальші здобутки головних героїв, що знайшли сво

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Круки волають, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Ірина Вовк
2026.06.25 06:28
Розділ V. ВЕСІЛЬНИЙ ВІВТАР ТА ЗОЛОТА КЛЯТВА Травневий день у Реймсі 1051 року дихав грозою. Свинцеві хмари чіплялися за гострі шпилі величного собору, а повітря було таким густим, що здавалося, ніби його можна різати мечем. Французька знать та єпископ

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Ірина Вовк
2026.06.24 11:13
Розділ ІV. ПЕРША ЗУСТРІЧ: ЗІТКНЕННЯ ДВОХ СВІТІВ «Травень розсипав цвіт над Реймсом, кам’яні химери застигли у німому подиві. Вона йде по кубах холодного каміння, двадцятирічна весна у вишитих шатах. Поруч – король, сивий від битв і років, дивиться

хома дідим
2026.06.24 08:11
consider death
співає майкел стайп
consider death
з динаміків у супермаркеті
на пенсіонерів
на поліціянтів
на матусь із дитями
на візки для гавчиків

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Охмуд Песецький
2026.06.23 18:31
Охайна дівчина і при скромному макіяжі викликала потаємний інтерес і швидку згоду на послуги. Чому приваблюють саме такі, якщо мені потрібна робітниця лише для прибирання, для мегамаркетів і як водійка мого майбутнього авто? Про ескортні виходи того дня

Володимир Бойко
2026.06.23 17:18
Історія сповнена історичних парадоксів і парадоксальних істориків. Були царі, були і блазні, але щоби цар і блазень у одній особі? Що більше є нагарбаних територій, то більше їх бракує для повного щастя. Можна і концтабір у країні створити, а мож

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Домінік Арфіст - [ 2022.05.13 16:20 ]
    вишні (цикл "Межичасся")
    межиріччя мого життя…
    небо порване літаками…
    вишні з напнутими свитками
    плачуть перлами у сміття…
    о весна затонулих снів
    чорних вод і червоних лілій
    ржею креслених рваних ліній
    де на сонці пісок лиснів…
    межичасся мого чола
    запрокинутого у небо
    мого міста розверсті ребра –
    тут Марія колись жила…
    тут намарно я марив сном
    море випило сни і сльози…
    через край Великого Воза
    ду̀ші зорями як зерном…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (3)


  2. Єлена Задорожня - [ 2022.05.13 13:19 ]
    Мої думки і всі про тебе
    Мої думки і всі про тебе,
    Вдень все думаю і люблю.
    А вночі як темне небо
    у ві сні явитися велю.
    Розум мій як ліс туманний
    затьмарений тобою весь.
    Будь зі мною ,мій коханий,
    Будь зі мною ,а не десь.
    13.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  3. Олена Побийголод - [ 2022.05.13 06:28 ]
    1828. Російський бог
    Із Петра Вяземського (1792-1878)

    Чи питались ви порою,
    що таке «російський бог»?
    Ось назбируваний мною
    недокладний каталог.

    Бог вибоїн та заметів,
    подорожніх всіх тривог,
    тарганів з усіх буфетів -
    ось він, ось російський бог.

    Бог неситих та холодних,
    хто знесиливсь та усох;
    бог маєтків недоходних -
    ось він, ось російський бог.

    Бог сідниць й грудей відвислих,
    тоскних погребальних дрог,
    і вершків, і фізій кислих -
    ось він, ось російський бог.

    Бог фонвізінських паньматок, -
    статей, певна річ, обох;
    бог слив’янки до курчаток -
    ось він, ось російський бог.

    Бог чинуш із орденами,
    бог дворових-випивох,
    хо́дів хресних з корогвами -
    ось він, ось російський бог.

    Ду́рні в нього мають ласки,
    мудрі - тільки тьму вимог;
    бог нудної свистопляски -
    ось він, ось російський бог.

    Бог усього, що зчиняє
    метушню й переполох,
    дурість без кінця та краю -
    ось він, ось російський бог.

    Бог мандруючих чужинців,
    чи заброд, а чи забрьох
    (тобто, найчастіше німців) -
    ось він, ось російський бог.

    (2022)

    їїїїїїїїїї іііііііііі


    Рейтинги: Народний -- (5.56) | "Майстерень" -- (5.6) | Самооцінка 6
    Прокоментувати:


  4. Віктор Кучерук - [ 2022.05.13 05:32 ]
    * * *
    Життя-буття загострює питання
    Про свіжість ранку й втомленість смеркання,
    Журу самотності і радощі єднання,
    Ходу буденну й пам’ятні спіткання.
    Але, коли приходить розуміння
    Краси трави і сталості каміння, -
    Ти відчуваєш до життя стремління
    І думати не хочеш про старіння…
    13.05.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  5. Ігор Терен - [ 2022.05.12 21:07 ]
    Війна проти війни
    Ні, я не біженець... однак
    іще гостюю у Європі.
    Мене затримує війна –
    її лице – у фотошопі.

    Вона являєтьс,я у сни,
    віщує долю невідому,
    та, може, у кінці війни
    дійду до тебе і додому.

    І світло подолає тьму,
    а Україна – цю війну...
    у час ясний і мить урочу
    я обійму свою весну.
    Війна закінчиться тому,
    що цього я найбільше хочу.

    05/22


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (2)


  6. Нічия Муза - [ 2022.05.12 21:13 ]
    Відмінки невгасимого
    На зло і всупереч війні
    я ще сумую за тобою,
    а ти пиши... пиши мені,
    що мир уже не за горою.

    Являйся знову уві сні,
    не пропадай... війна війною,
    а ми, роз'єднані водою,
    неопалимі у вогні.

    Хоча... за обріями – воля,
    не мають біженці її
    і марні марення мої...
    одному воїну у полі
    не випадає гарна доля,
    яка веде в чужі краї.


    Рейтинги: Народний -- (5.44) | "Майстерень" -- (5.43)
    Прокоментувати:


  7. Віктор Кучерук - [ 2022.05.12 06:51 ]
    * * *
    Виганяти непросто,
    Але треба, коли
    Незапрошені гості
    В дім не з миром ввійшли.
    Хоч пручались не згідні
    І тікав кудись хтось, –
    Поневолити рідних
    Вуркаганам вдалось.
    Всюди цуплять що-небудь
    Ці страшні дикуни, –
    Підминають під себе
    Все, що можуть вони.
    Сподіватися всує
    Від орди на святе,
    Раз вбиває, катує
    І ґвалтує дітей.
    Спадкоємців Батия,
    Якомога скоріш, –
    Треба гнати у шию,
    Щоб не бачити більш
    На землі українській,
    Де закони нові, –
    Їхні очі злодійські
    Та обличчя криві.
    12.05.22


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  8. Павло Нетофор - [ 2022.05.11 20:07 ]
    Час проблем
    У кожного буває такий час,
    Коли світ здається, проти нас,
    Коли проблем стає навалом,
    Коли ножі у спину летять обвалов.

    Ми думаєм, за що це покарання,
    За що нам це страждання,
    Невже я в чомусь, винен.
    НЕВЖЕ у всіх гріх я винен!

    Ні, це шанс для кожного із нас,
    Побачити новий життя окрас,
    Становлення стальної волі,
    І руками своїми, творіння долі.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  9. Володимир Невесенко - [ 2022.05.11 18:50 ]
    В очікуванні дощу

    Ми дощу просили денно,
    ми молилися завзято,
    день у день кружляли хмари,
    а його все не було.
    Чи не там ми уродились?
    Чи місцина ця заклята?
    Там і сям лилися зливи,
    а до нас не добрело.

    Повсихали всі джерельця,
    в місті спека і задуха,
    і лиш вітер дув пилюжний
    і вихрився поміж площ...
    Дід старий сидів на лавці,
    позирав з-під капелюха.
    «Зночі ниють, – каже, – ноги,
    то ж напевно буде дощ».

    Пообіді вітер стихнув,
    розтеклась сльотава гуща:
    то імлою вкрився простір,
    мов розложистим плащем.
    Потьмяніло в мряці сонце,
    скресла неба скаралуща,
    і воложисті хмарини
    розторочились дощем.

    Стугоніли краплі гучно,
    ручаї текли бульваром
    і збігали по узвозу
    вниз потічками за гать...
    Тож просили недаремно,
    тож молилися недаром:
    пролилась свята водиця,
    як живильна благодать.

    Дощ буяв несамовито!
    Щось гриміло на заводі,
    та ніхто на те гриміння
    вже уваги не звертав.
    Діти борсались в калюжах,
    всі раділи прохолоді,
    дід ховався під наметом,
    гладив ногу і кректав.

    09.05.22


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.6)
    Коментарі: (4)


  10. Павло Нетофор - [ 2022.05.11 16:16 ]
    Лінь
    Лінь, о як знайоме це нам слово,
    В нім нема нічого нового,
    Воно було, з покон віків,
    І є одним з семи гріхів.

    Лінь, це паразит душі,
    Ми всі через нього, недужі.
    Ми думаємо усе прийде до нас саме,
    Забуваючи про головне,
    Що той хто палець в палець не ударить,
    Лиш у фантазіях своїх марить.
    02.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  11. Тетяна Левицька - [ 2022.05.11 11:22 ]
    Не збагну
    Засинала під снігом суха ковила,
    Гріла душу роз'ятреним віршем.
    Не збагну, як я досі без тебе жила,
    І чому Бог не звів нас раніше?

    Пролетіла весна, наче і не було,
    Обтрусилися літепла роси.
    Знов холодної осені сиве крило
    Загубило пір'їни в покосах.

    Хмаровиння густого лячні міражі
    Пили небо, як воду з криниці.
    І стояла збентежена я на межі
    З сонцем граючись у баби-киці.*

    У безмежжі вервечка розгублених літ —
    Ні любові, ні щастя перлини.
    І для чого прийшла у жорстокий цей світ,
    І навіщо зліпили зі глини?

    Поцілунком зажуру з чола ти змахнув,
    І промовив слова наймиліші.
    Не збагну, як донині без тебе я був,
    І чому Бог не звів нас раніше?

    Баби-киці — жмурки
    10.05.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  12. Ярослав Чорногуз - [ 2022.05.11 10:41 ]
    Сонячна любов
    Такої я краси земної
    Не зустрічав іще ніде.
    У тихі миті супокою
    Щемлива нота упаде.

    І буде тишу убивати,
    І запалає у вогні
    Охмарена отара вати...
    І душу сколихне мені

    Ясне чаруюче проміння,
    Як полум’яний шал небес,
    Що розтікається у сині
    Кохання чудом із чудес.

    І нас огорне, обігріє
    Той почуття високий схов...
    Нарешті ти збулася, Мріє,
    Прийшла, як сонячна любов!

    11 квітня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  13. Домінік Арфіст - [ 2022.05.11 08:38 ]
    псалом 137
    ген над ріками вавилонськими ми сиділи й ридали…
    наші арфи на вербах… на камінні кимвали…
    і сміялися недруги: що ж оніміли?
    де пісні ваші радісні?.. де їх поділи?..
    о далекий Єрусалиме...
    мій небесний Єрусалиме…
    коли зраджу тебе я – то навіщо я вижив?
    і кому моє серце? і кому моє слово?
    як забуду тебе я – хай і пам'ять одні̀ме
    відбере мені мову…
    моя вічна святине…
    моя радосте страдна…
    моя пісне єдина…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (1)


  14. Віктор Кучерук - [ 2022.05.11 07:56 ]
    * * *
    Мені нагороди не треба
    Вручати за смертні бої, –
    Було б тільки сонячним небо
    Над цвітом співучих гаїв.
    Найкраще за всякі медалі,
    Чи лаври блискучі вінка, –
    Мій погляд приваблює далеч
    Широка, безкрайня, дзвінка.
    Хоч нині кую перемогу
    В запеклому дуже бою, –
    Мені не потрібно нічого,
    Крім миру у ріднім краю.
    11.05.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  15. Ярослав Тищенко - [ 2022.05.10 23:24 ]
    За Україну!
    Ну що, ви втомилися, хлопці?
    Я чесно кажучи так.
    Вже зорі смеркають на небі,
    А цей покидьок ще не дохляк.

    Кожен день щось трапляється з нами,
    Білий шум то є музика душі.
    Прометей би давно зламався,
    Та наші - найкращі за всіх.

    Ми чули, як трощать будівлі
    Кляті орки, непрохані злодії.
    Ми чули, як плачуть за дітьми
    Матері янголів новообраних.

    Мій дім коханий, місто Марії,
    Вже нагадує груду бетону.
    Але люди, що там є - безсмертнії воїни,
    Що чинитимуть опір до скону.

    Тільки ж війни тривають роками,
    Масштабу подій не має кінця.
    Хлопчик незломлений ворогами,
    Воїн постмодернізму, янгол життя.

    Багато тих, хто тільки отримав життя,
    Багато тих, хто ввімкнули свідомість,
    Багато тих є героїв, що не носять плащі,
    І Україна-матінка нараховує мільйони.

    Та немало таких, що забирають наші життя,
    Вважають себе якимись то богами.
    Вважають, що відправлять нас у небуття,
    Та не так просто, українці - незламні.

    Фото Бучі, Маріуполя, Бородянки
    Переповнено в інформаційному потоці.
    Нам достатньо навіть і трикрапки.
    Ну що, ви втомилися, хлопці?

    Прошу вас, ні кроку назад.
    Ви - єдина наша надія,
    Хто боронить наш сон, і нашу свободу.
    Без вагань, трощачи ворога вміло.

    Війна іде на кількох фронтах,
    І я не тільки про велич кордонів.
    Україна то є велика сім'я,
    Яку не розділять ніколи.

    Військові, політики, волонтери,
    Пожежні, програмісти, сапери,
    Авіація, комунальні, кур'єри,
    Громадяни - всі браття наші й сестри.

    Ворог зробив велику помилку,
    Тепер ми не сваримо один одного.
    Він об'єднав усю країну,
    Хай не дивується нашою перемогою.

    Та не тільки громадяни,
    За Україну молиться весь світ.
    Не вірю я в Бога тільки,
    Але не соромно робити для своїх.

    За Україну не сором працювати,
    Не втомляться наші козаченьки.
    За Україну не соромно вмирати,
    Тільки живи надалі, наша ненька.

    Наша мати буде цвісти й пахнути,
    Замість тієї червоної смерді.
    Тепер Україна - символ незламності,
    А не «щось там біля росії».

    Україна то є велика земля,
    Вона має славетну історію.
    Наші луги квітчасті і поля
    Не є власністю нашого ворога.

    Тож хай наша природа міцна
    Допоможе пройти всі урагани.
    А ми будемо просити за вас,
    За уроком бабусі Ярославни.

    Виконаємо нарешті наш Заповіт,
    Розкриємо безмежні крила,
    Житимемо з надією до самого кінця,
    Ми - незламні каменярі, ось наша сила.

    Будемо пам'ятати всі вірші й пісні,
    Кінофільми, поеми, твори.
    Будемо пам'ятати нашу історію завжди
    Та введемо справедливі закони.

    Україна ще змінить весь світ так,
    Що забудемо всі локальні конфлікти.
    Українців за це будуть величати,
    Та не за це боролися наші діти.

    Побудуємо толерантні спілки,
    Де всі будуть завжди чемні,
    Та простити ніколи не зможуть українці
    Того москаля нікчему.

    А до того нас ще чекають зльоти й падіння,
    Кризи, відбудова, зміна правління.
    Війну ще закінчити треба, хлопці,
    Тож не здавайтесь ні в якому році.

    Воюйте допоки не буде перемога,
    Ми теж не здамося ніколи.
    Будемо вірити один в одного так,
    Що Україна стане символом волі.

    У тому і є наш дух український,
    Що попри всі перепони,
    Будемо вставати і говорити:
    За Україну не здамося ніколи!

    2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Володимир Бойко - [ 2022.05.10 19:17 ]
    Побєдоуроди
    Де Донбас, а де Одеса,
    Де Чернігів чи Херсон –
    У російських інтересів
    Геть поплутався кордон.

    Переплавилися мізки
    У рашистського вождя,
    Певно, ядерну валізку
    Освятив кіріл гундяй.

    І, не відаючи броду,
    По дорозі фронтовій,
    Лізуть побєдоуроди
    В Україну на забій.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  17. Сергій Губерначук - [ 2022.05.10 11:10 ]
    Течія
    Я кладу тебе в човник,
    і пускаю по річці,
    і роздмухую вітер –
    пливи.

    Кореандрові запахи
    у божественній лійці –
    так назву я твій подих –
    пливи.

    Там покажеться небо,
    і ти вийдеш за обрій,
    то глибокі Байкали –
    пливи.

    Черешне́ве намисто
    на заквітчаній кобрі –
    так назву я твій танець –
    пливи.

    Тільки з’являться гори –
    їхні зуби загострені
    вже облизує море –
    пливи.

    Помаранчева чайка
    огніздилась на острові –
    так назву я твій голос –
    пливи.

    Океан Океанів,
    Океан Океа́новий,
    теплий, теплий і теплий –
    пливи.

    Течія́ – ти чи я?
    Око бачиш під каменем?
    Куди хочеш, як бачиш, –
    пливи.

    21 жовтня 1995 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | " "Усім тобі завдячую, Любове...", стор. 112"


  18. Віктор Кучерук - [ 2022.05.10 06:51 ]
    * * *
    На пожарищі колишнім,
    Забуваючи війну, –
    Проростає жито пишно
    Крізь прострелену броню.
    Попри болі пережиті
    І страждання немалі, –
    Хоче жито далі жити
    На обпаленій землі.
    10.05.22



    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  19. Сергій Губерначук - [ 2022.05.09 18:47 ]
    Мамочко моя золота…
    Мамочко моя золота!
    І чого ж ми завше
    батьків своїх караємо?
    Невже не розуміємо?
    Невже не знаємо?
    Може, в нас лише й лишилося
    оце –
    черстве́ лице
    і погорблені працею руки?
    Що ж там на само́му дні
    нашої розрухи?
    Печальні дні?
    Безокі ночі?
    Нашвидку вмощені мізки?
    Майбутні мощі?

    Мамко моя сердечная!
    Я прошу тебе безкінечно:
    допоможи мені любити це
    життя
    до гроба!
    Нехай омине мене
    пречорна роба,
    а тебе – хвороба!

    Мамко моя, спасибі тобі
    за все!
    Бо я –
    вічне дурне теля,
    що цицьку ссе!

    29 березня 2004 р., Київ


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 14"


  20. Ігор Шоха - [ 2022.05.09 17:43 ]
    Паради маскараду
    ІНа мо́рдорі об'явлений парад,
    чума «побєдобєсія» триває
    як рашеський останній маскарад
    і як бувало, мордами назад,
    ідуть чорти колонами до раю.

    А ми і без параду цю війну
    і орків заганяєм у сортири...
    до осені... до літа... в цю весну
    у пеклі шиють їм нові мундири...
    .........................................................
    та появились інші командири –
    долати зраду треба не одну,
    та мусимо
                не тільки
                             ради миру.

    ІІІ мусимо... та маємо самі
    привитися від жаху пандемій...
    хамелеони знову на порозі –
    чого гріхи таїти? Не спінози
    у нашій Раді... наче при умі,
    та вимагають буферної дози.

    Ми вистоїмо, поки стоїмо
    не ради слави, а для перемоги
    і зовнішнього ворога б'ємо,
    і наче, протираємо більмо...
    ...............................................
    та не щезає на душі тривога,
    що нас чекає і своє ярмо,
    і довга до опінії дорога.

    ІІІГероями стають чомусь не ті,
    хто зупиняє танки і колони,
    а фарисеї...
                 біля мікрофона,
    і біля грошей,
                і на висоті...
    та обіцяють гори золоті,
    надіючись і на свої мільйони.

    05.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  21. Олександр Сушко - [ 2022.05.09 15:44 ]
    Таліон
    Лаштує підлість гешефти з казусів,
    А профіцит із гучного галасу...
    Заснув сусіда в жіночій пазусі
    І мостить в заполочі щур гніздо.

    Сьогодні тризна. В сяйного сонечка
    Не усміх приязний, а чорна посмішка,
    Дорога істини у тéрнах, ох важка,
    Кричать еринії: “ Спинися! Стоп!

    Живи спокійно!”. Та колють парості
    Сумління, честі, відповідальності...
    З очей останню краплину радості
    Зронив, як брилу, важку й тверду.

    Зостались трута і стріли лютості,
    Бажаю помсти! Вогню — не мудрості!
    Душа задубла в льоду нечулості,-
    Чекайте, біси. Уже іду.

    Холопи кланяються ординцеві,
    А я віддячу за смерть сторицею
    Святитиму чортяк цих крицею,
    З-за рогу в спину вжену кинджал.

    Немає прощення (воздасться кожному)
    Й пощади племені зловорожому:
    За око — око, усе по Божому,
    Все інше - слабість, нещир, олжа...

    таліон — рівна міра покарання, застосовувалася в законах Єгови, Хаммурапі тощо.


    Рейтинги: Народний -- (5.43) | "Майстерень" -- (5.82)
    Коментарі: (1)


  22. Віктор Кучерук - [ 2022.05.09 07:01 ]
    * * *
    За димами сховалась блакить.
    Маріуполь розрушено зайдами.
    А мені дуже хочеться жить
    І служити народові правдою.
    Зрозуміє хтось долю мою
    І страждатиме піснею чулою,
    Якщо нині в жорстокім бою
    Розминутись не зможу я з кулею.
    Опадає зі стін порохня
    Впереміж із кіптявою сажею, –
    Кулеметів гучна гавкотня
    Бути пильним щомиті наказує.
    Арматура оголена вже
    Наді мною аж вигнулась куполом, –
    По підвалах плазую вужем,
    Помираючи під Маріуполем…
    09.05.22


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (4)


  23. Володимир Бойко - [ 2022.05.09 00:36 ]
    Навздогін кораблю
    Горять російські кораблі...
    Яка вражаюча картина!
    Нема їм місця на землі
    І в морі бути не повинно.

    Коли, затіяна кремлем,
    Війна сягне свого фіналу,
    Піде імперія помалу
    Вслід за російським кораблем.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Коментарі: (4)


  24. Микола Дудар - [ 2022.05.08 21:01 ]
    Настроєве у 2022-му
    Не дуріть себе самі…
    Лаври вам - погруддє
    Якщо ви сліпі й німі
    Що до того людям?
    І не вперше поле жертв
    Поцвіте іржою…
    Ну а вслід, як на десерт,
    Сп’ється все сльозою…

    Не дуріть себе самі
    Бога ради, люди
    Гуслям краще на псалмі
    Поки сплять іуди…
    08.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  25. Козак Дума - [ 2022.05.08 21:31 ]
    Кончина війни
    Ти шукаєш загублену тишу,
    насолоду нічних сновидінь?
    Але гаривом вибухів дишуть
    пошматовані Буча, Ірпінь…

    Несподівано затишок ночі
    опалила кривава війна?
    Застороги як чути не хочуть –
    то безпечності чорна ціна…

    Плачуть згорено сироти-діти,
    шаленіють загиблих батьки
    і сумливо відлунює світом
    скону дзвонів мотив гомінкий.

    Але тиша сама не приходить
    і здобути потрібно ще мир.
    Захищати на часі свободу
    хай ціною численних офір!

    Тож, братове і сестри, до бою!
    Вірні доньки і славні сини
    України, звичайні герої,
    в перемозі кончина війни!


    Рейтинги: Народний -- (5.15) | "Майстерень" -- (4.97)
    Коментарі: (2)


  26. Микола Дудар - [ 2022.05.08 14:39 ]
    Снів переспів за 2022-ий:
    - Стріляй! - кричу, - стріляй у серце!
    Убий, приходитиму в сни
    Один в один, за Бучу, все це
    Тобі, від мене… Поясни
    Який же ти освободітєль?
    Себе хоч раз освободі
    Ти ж перша наволоч на світі
    Зачатий звіром в лободі…
    Чого приперся, срань безбожа?
    Набрид собі? Шукаєш смерть?
    Чи унітаз потрібен може
    Бодай не цілий хай, то чверть?..

    - Стріляй! - кричу, - стріляй у мене!
    А діток, виродку, не тронь…
    І відвернулось
    Безіменне
    І зникло
    Хмарне із осонь
    08.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Коментарі: (1)


  27. Ігор Терен - [ 2022.05.08 14:53 ]
    Епітафія дружбі народів есесер
    ІДні пам’яті. Союз давно помер.
    Сьогодні навіть німці стали наші,
    а найлютіші вороги – на раші...
    імперія колоній сересер
    оберігає скрепи на параші.

    ІІНайбільший нас ударив на зорі,
    мов Каїн брата Авеля – у спину,
    а менші випаровували вина,
    бо випили за подвиги старі,
    за армію... таємні батирі:
    кримчани, молдавани і грузини.

    Гадав середній, як йому іти,
    не осмаливши тарганові вуса...
    .....................................................
    найменший прозрівав од сліпоти:
    і що воно за ще одні брати-
    сябри і партизани-білоруси.

    ІІІНу, що ж, на те напевне і свята:
    рашисти переплюнули фашистів,
    попереду і нині комуністи,
    полки смертельні, цар і суєта
    навколо нього... і одна мета
    об’єднує цю наволоч – убити,
    украсти, щоб на день було що їсти.

    05/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  28. Єлена Задорожня - [ 2022.05.08 13:26 ]
    Для нього
    Вечоріє,
    Зірка високо жевріє.
    Ти мене обіймеш ніжно,
    за руку триматимеш міцно.
    М'ятного чаю тобі заварю
    І про все на світі розкажу.
    Покладу голову тобі на плече
    і  час хай повільніше тече.
    Затримає погляд милих очей
    на тисячі днів і тисячі ночей.
    07.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  29. Павло Нетофор - [ 2022.05.08 13:18 ]
    Гординя
    Гординя, одна з семи страшних пороків,
    Яка сліпить людей, багато років,
    Травлячи думки дурманом,
    Годуючи самообманом.

    Гордий думає, що на вершині,
    В непорочній своїй твердині,
    Но правда лиш одна,
    За гордість прийде йому ціна,
    І яка ж вона страшна,
    Пробиття найбільшого у світі дна.
    25.04.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  30. Віктор Кучерук - [ 2022.05.08 07:15 ]
    * * *
    У час каліцтва і смертей
    Життя безжалісно-жорстоке, –
    Нема дитинства у дітей,
    Старці не відають про спокій.
    Пора жахлива та страшна
    Радіє щедрим урожаям, –
    З’їдає швидко люд війна
    І спрагу кров’ю запиває...
    08.05.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  31. Володимир Книр - [ 2022.05.08 03:06 ]
    "Москва" - 2
    Нептун - лайну у воді "Лягай-но!",
    і що? Лягає на дно негайно!

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати:


  32. Володимир Бойко - [ 2022.05.08 02:44 ]
    Ж-ж-жуть
    Мені наснився дивний сон:
    На місяць вив пропагандон.
    Йому вторили в унісон
    І Жириновський, і Кобзон.

    І щось верзлося про тайгу,
    Де, мов упир, блукав Шойгу.
    Шукав свій бункер, та дарма –
    Довкіл ведмеді та зима.

    А ще намарилось мені –
    Спить ліліпутін у труні.
    Тепер надією живу –
    Потішитися наяву.


    Рейтинги: Народний -- (5.54) | "Майстерень" -- (5.62)
    Прокоментувати:


  33. Іван Потьомкін - [ 2022.05.07 19:50 ]
    ***


    Боєць помирав...
    Лиш на шосту добу
    Рухнувся на ліжку
    І стиха добув
    З грудей пробитих:
    «Пи!..»
    Конвеєром сестри
    Спішать йому воду,
    Та кухоль вертати
    Велить головою
    І рвійно, нестямно,
    Одними губами:
    «Пи-са-ти!..»
    Він вмер,
    Не пропікши папір
    Рядками тамованих віршів.
    ...Він вмер.
    Довго світилось чоло
    Роздумним, тривожним, віщим.
    Він вмер.
    А недавно казав –
    Стільки ж у нього
    Відкладено справ...
    І планку рекордну
    Ще треба скорить.
    На гордім Памірі
    Автограф лишить.
    І веснами звідувать
    Лісу обнову,
    І веслами збурювать
    Хвилю Дніпрову.
    А ще ж для коханої
    Слів не знайшов.
    Планету безкраю
    Лиш в снах обійшов...
    Він вмер...
    Та коли до рекорду
    Видзвонює тіло
    Потужним акордом,
    Так хочеться крикнуть:
    «Боєць не вмирав!
    Він силу і юність
    Тобі передав!»
    Тож завше з тобою
    На всіх п"єдесталах
    Поруч герої,
    Що вічністю стали.




    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  34. Ігор Шоха - [ 2022.05.07 18:27 ]
    Із різних джерел
    На рейді – свіжа новина –
    Зміїний посилає, – на...
    чуже судно... фрегат палає,
    а нас там, ніби, і немає
    і це ще, наче, не усе
    там, де Макар телят пасе,
    і не одне ще буде пекло...
    ..................................
    Єрусалиме, ти далеко
    од Маріуполя, здавен...
    по суші... із варяг у греки...
    та упаде ще Карфаген
    і тільки одзвучить, – амен,
    у Києві об'являть Мекку...
    ..................................
    а поки-що, як ті лелеки
    злітають душі... там... ген-ген...
    ..................................
    Харон одв'язує човен...
    йому усе дається легко.

    05,2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  35. Микола Дудар - [ 2022.05.07 12:33 ]
    Собі на День народження

    І знову це 9 травня…
    Родили й випхнули у двір
    Господня задумка прадавня
    А згодом винайдуть папір…
    У щось прийдеться ж загорнути
    Травневу поміш, знай рідня?!
    І може статись, може бути,
    Що хтось зголосить: - чортеня…
    Та обійшлось, усе як завши
    Колиска братова, візок…
    І хто б я був - це не згадавши
    Й не налагодивши зв’язок?…
    Не за горами день сторонній
    Зувсім інакший, світлий день
    Сьогодні ж ми в теробороні -
    І не до свят, не до пісень…
    І дай нам Бог переродити
    Фальшивих дат-імен-господ
    І пересіяти все! житом
    І все ж таки, народ…

    За ґрадом ґрад… і смерчі слідом
    Не знаю вас як там зовуть…
    Сьогодні вперше почув: - Діду,
    Вже миши зав’язки гризуть…

    Доба залишилась до дати…
    9 травня - так собі
    І не відняти, не додати
    Пройти лишилось по воді…
    06.05.2022.


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  36. Олександр Бобошко Заколотний - [ 2022.05.07 10:55 ]
    Рубаї про москву
    … а пішло таки нахер військове російське суднО.
    (Судний день у суднА був, тож рушило хутко на дно).
    Лоскочіть же, русалки, і мічманів, і кавторангів.
    Цих недолюдків, певно, чекали ви дуже давно


    Рейтинги: Народний -- (5.51) | "Майстерень" -- (5.59)
    Прокоментувати:


  37. Ярослав Чорногуз - [ 2022.05.06 23:52 ]
    О де ти, мріє?
    Кохаю я тебе, кохаю!
    Уявою цілую я!
    До раю падаю, до раю,
    Радію і кричу: моя!

    Оазо люба, золотіє
    Поезією яви* шлях!
    О мріє, чароока мріє,
    Сяйни красою у полях!

    О де, о де вона маює?
    І миє зливою усе?
    І видива недобрі всує
    За обрій — осені несе?..

    6 травня 7530 р. (Від Трипілля) (2022)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  38. Ігор Терен - [ 2022.05.06 09:49 ]
    ____Новітня міфологія
    ІЯ – за і любителі міфів не проти,
    що орки – це звірі і дикі істоти,
    а риба гниє з голови...
    і як не лукавили лжепатріоти,
    війна показала, які ідіоти –
    раби і бояри москви.

    ІІАктори гарему, гоморри, содому,
    кумири сліпої юрми –
    колишні народні і дуже відомі,
    що так і не стали людьми.

    Пришельці мордору із річки-вонючки,
    чужої орди племена:
    буряти-гобіти... злодії та урки
    і їхня богема блатна.

    Вони ще і досі бояться Бандери,
    який «нападає на них»,
    царя ображає у бункері... їх
    одначе роззують свої мародери,
    яких розвелося уже до холери
    у їхніх заїмках пустих.

    ІІІЯка це гидота – паяци... еліта,
    що має усе і не має освіти,
    але залишає сліди
    на тілі землі... і на білому світі
    огризки культури...
    .............................замучені діти
    і люди невинні, ні за що убиті...
    опалені трупи і кров'ю политі
    руїни, оселі, сади.

    Ізраїль і той заважає їм жити...
    Мужайтеся, вічні жиди...
    відомо – московія лізе туди,
    де їй де-не-де аплодують семіти.
    Опричників нації нікуди діти.
    Юродиві – це назавжди.

    05/22


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  39. Сергій Губерначук - [ 2022.05.06 09:39 ]
    На!
    Не посміхайся у мене за спиною,
    це однаково, що сліпому
    дулю до носа підносити.
    Заклей таку усмішку слиною
    або подаруй скупому
    чи оскопленому.

    Краще вже будьмо разом
    ідіотами,
    поведеними на саркастичних жартах
    роботами.
    Я теж зловживаю тобою,
    перемежовуючи з вульгарними анекдотами.

    Якби не наші загальні регалії,
    що рогами обростають,
    укорінившись в ґеніталії –
    я легко воздвиг би себе у ранг
    падла чи бидла,
    але я питаю:
    – Тобі не набридло?

    Я ж гриф,
    що тебе заклює як графиню.
    Я тебе переполовиню.
    А ти і надалі будеш зі мною
    така лагідна,
    така одіозно аудіо…

    Я гриф.
    На мене чекає риф.
    Самота і сліпота.
    Гніздо зі скряжок
    чи з черепахових панцирів.
    Шматочки роздертих пташок
    і поздоровлення канцлерів.

    Я окремо курсую маршрутами світу,
    я катапультую найдотепнішу Афродіту.
    Мене не дратують смішки.
    Я – вуаль твою! – voila*;
    під очима твоїми – мішки,
    переповнені дурневалянь,
    під зав’язку сліз,
    під маску сліз,
    наших розізольованих сліз.

    Вийми я очі пестливі,
    випий крові дурної до дна –
    знову ми рівні-сліпі-щасливі:
    я – один; ти – одна.
    На!

    15 січня 1994 р., Київ

    ______________________
    * voilà (франц.) – вуаля


    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Поезії розбурханих стихій", стор. 98–99"


  40. Віктор Кучерук - [ 2022.05.06 06:10 ]
    * * *
    Дивлюся й слухаю новини
    Постійно з вірою у те,
    Що скоро нечисть з України
    Свободи подувом змете.
    Терпіння, витримки і віри
    Нам не забракне ні на мить, –
    Ще будуть тужно вити звірі
    І вічно вибачень просить.
    Але пробачення за горе
    Уже не буде хижакам
    Ані у владних коридорах,
    Ні в підворіттях, сам на сам.
    Поприбираються руїни,
    Все відбудується, бігме, –
    Дай, Боже, миру Україні,
    А щастя з’явиться саме.
    06.05.22


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (2)


  41. Кміт Ольга Мороз - [ 2022.05.06 04:23 ]
    ***
    Ти винен мені слова -
    І тягнеться спогад немов павутина
    Незрима
    Минає в вікні електричок містами,
    Вогнями чужими ,
    Відтінком чужих вогнів…
    Із нами цей дотик крізь відстань…слів

    Ти винен мені слова;
    і не ті що сказав, але ті що хотів…
    Тягнеться колія з сходу на захід, жива,
    Виграє цю мелодію серед полів
    Рядками…
    Лиш спогад спливає з глибин;
    Ти винен мені слова…
    Часоплин
    ("Аромат часоплину" 2022р)


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.5)
    Прокоментувати:


  42. Вікторія Лимар - [ 2022.05.05 17:19 ]
    Із ранку до Ночі
    Чаклунчині ночі – стривожені очі.
    Сумнівні якісь заплелись почуття.
    Сердéнько відчутно щоразу тріпоче.
    Небажані в серці ростуть відчуття.

    Нагальна потреба – дивитися в Небо.
    Там місяць керуючий, сяють зіркú.
    А хто нарікає, пробачити треба.
    Наразі тривожні надходять думкú.

    Думкú у полоні, тримають в заслоні.
    Питання: де ж розум в охочих війни?
    Щось військ забагато на нашім кордоні.
    Замислили щось непристойне вони…

    А зустріч потому все змінить довкола.
    Торкається ранок нічного чола.
    Шляхи пересічні змикає у коло.
    Не треба, щоб доля їх зараз звела.

    …Із ранку до Ночі думки прошепочуть.
    Прискорений час… надвечір’я пора …
    Нехай буде добре, ніхто не наврочить.
    А вранці до школи біжить дітвора.

    ***
    Чаклунчині ночі – стривожені очі.
    Нехай не торкаються горя рядки.
    Плекаю надію та вірити хочу,
    Сюжети щоб мирні, хоча й кропіткі,
    Писали поети з легкої руки.

    12.02.2022



    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (2)


  43. Єлена Задорожня - [ 2022.05.05 14:22 ]
    Тепер незнайомці
    Келих вина недопитого,
    Сигарета тліє,
    серця розбитого
    рани жаліє.
    Лиш фото у рамці
    лишив на згадку,
    Тепер незнайомці
    Від цього світанку.
    05.05.2022


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  44. Тетяна Левицька - [ 2022.05.05 08:34 ]
    Дивосвіт
    Так хочеться туди, де серце тане
    У кетягах махрового бузку,
    Мого дитинства царина тюльпанна
    В долонях пестить мрію боязку.

    Де ясеневі весни пелехаті
    У перламутровій вуалі хмар,
    Криничка яблунева біля хати
    П'є із родючої землі нектар.

    Церковний благовіст бентежить ранок,
    Сріблястим дзвоном будить живопліт,
    Плететься плющ смарагдовий на ґанок,
    Матуся виглядає край воріт.

    Чарує погляд млосна черемшина,
    П'янять лаванди сиві пелюстки.
    Вернутися б туди, де тихоплинно
    Пливли за горизонт мої роки.

    З пекельної війни під мирне небо,
    Струсивши чорний порох із чобіт,
    Туди, де у блакиті сніжний лебідь
    Любов'ю огортає дивосвіт!

    04.05.2022р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (8)


  45. Віктор Кучерук - [ 2022.05.05 05:08 ]
    * * *
    Без кохання старіють рано
    І недовго на світі живуть
    Ті, що вводять себе в оману
    І від неї страждають, мабуть.
    Невідомо, на жаль, нещасним
    Про земної тривалості суть,
    Бо багаття життя не гасне,
    Коли двоє його бережуть…
    05.05.22


    Рейтинги: Народний -- (5.61) | "Майстерень" -- (5.87)
    Прокоментувати:


  46. Володимир Книр - [ 2022.05.04 23:49 ]
    Про будівництво буди
    Навряд собі збудує буду,
    той, хто горла: "Чужу здобуду!"

    2022


    Рейтинги: Народний -- (4.91) | "Майстерень" -- (4.92)
    Прокоментувати: | "Солдатики путіна крадуть навіть… собачі будки"


  47. Микола Дудар - [ 2022.05.04 21:23 ]
    2022
    Віддав усе - не помогло
    Просив хоч щось - все відмовляли
    Плекав, ростив - чомусь злягло…
    Зібрася в путь - у слід лякали
    2022


    Рейтинги: Народний -- (5.5) | "Майстерень" -- (5.65)
    Прокоментувати:


  48. Ігор Шоха - [ 2022.05.04 17:15 ]
    Вікторія
    ***
    Вікторіє, журо моя! О, серце, не ридай
    І рабською покорою – любові, не карай.

    Ганьбою опорочене лишаємо юрмі;
    Оманою зурочене, щезає у пітьмі;

    Лукавої історії минає чорний час,
    що у їдкому полум’ї не опікає нас.

    За пеленою темною яріє світла мить,
    Та раною смертельною у грудях ще ятрить:

    В пориві духу вищому, чужій душі на зло
    Усі тенета нищимо і їх – як не було!

    05.2022


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Прокоментувати:


  49. Єлена Задорожня - [ 2022.05.04 14:46 ]
    Весняний ранок
    Сонце прокидається від сну,
    Й бадьорить все довкола.
    Дарує світу ту ясну
    весняну теплу пору.
    Умивається росою
    соковитая травичка.
    Милується красою
    Малесенька синичка.
    Розкриваються кульбабки
    розкриваються барвінки,
    заскреготіли в річці жабки
    Запахтіли на деревах квіти.
    Настав весняний теплий ранок,
    Навколо природа давно не спить.
    заскочив півень вже на ганок
    Тепер і люди будуть гомоніть.
    04.05.2022






    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  50. Сергій Губерначук - [ 2022.05.04 08:35 ]
    Очі
    в озері ока острів – ти
    вогка, холодна, вогка
    як своєчесно від ти піти? –
    переплисти до сусіднього ока.

    в озері іншого ока – він
    теплий, голодний, теплий
    щоб, як невчасно він навздогін? –
    очі під сон померкли…

    17 лютого 1993 р., Київ



    Рейтинги: Народний -- (5.75) | "Майстерень" -- (5.85)
    Прокоментувати: | ""Перґаменти", стор. 123"



  51. Сторінки: 1   ...   210   211   212   213   214   215   216   217   218   ...   1829