ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ірина Шувалова - [ 2008.02.20 15:15 ]
    ***
    кораблі мене наскрізь проходять – я навіть не гавань.
    голосіння війни накриває мене – і не ранить.
    ти ідеш, ти живий, ти торкаєшся світу ногами,
    і в слідах проростають прозорі свинцеві корали.

    скільки крові в тобі… я прийму кораблі, ти не бійся!
    всі порожні міста розстелю на шляху твого війська.
    є ще бах, але баха залишимо, певно, на після –
    разом з теплим пальто, разом з жовтою пляшкою віскі,

    разом з мертвими. мертві уміють найліпше чекати.
    з моїх башт я вже бачу твій траурний флот – я вже бачу.
    я прийму кораблі. ти запишеш мене в свій цитатник.
    головне – не спинись, головне – не дошукуйся значень.

    нам дощаті підлоги пророчать ще ночі і ночі.
    ти стріляй – з твоїх стріл виростають відмінні тирани.
    я прийму кораблі. я поставлю їх просто на площі.
    є ще бах – але це забагато, це не для поранених.

    боже мій, як ти скупо і тонко, і точно все зміряв!
    моя гавань прийме всі твої кораблі – і не більше.
    боже мій, боже мій, ті, хто знають, у що вони вірять,
    взяті в небо живими – й нічого уже не напишуть.

    а вже ось він, поріг: ми – профани, ми пахнемо блудом,
    ми – залізні дерева, ми – замки і башти із льону.
    нам ще буде das seine, та доки чекаємо суду,
    розмісти в наших ранах сліпучі свої легіони.

    надсилай кораблі. на вітрила не зваживши навіть,
    все одно ми посиплем зі скель, ми загатимо море…
    боже мій, ті обранці, на котрих спочине твій намір,
    вже сказали усе – все сказали, тепер не говорять.

    ну а в нас голоси розпанахують діри і діри,
    і слова проїдають лакуни німими ротами.
    я чекаю від тебе – своєї незламної віри,
    якщо ми ще твої – тоді сам повертайся за нами.

    я прийму кораблі – я достатньо порожня для цього.
    на дощатій підлозі – профани – ми слухаєм баха.
    прокажи мені, господи, справжнє ім’я мого бога.
    покажи мені, господи, справжнє лице мого страху.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (7)


  2. Ганна Осадко - [ 2008.02.20 12:55 ]
    Риболовля
    І листя торішнє, і небо горішнє
    (Не Сьоме – до сьомого смертникам зась)
    Чадіють димами… Намолених віршів
    Губами торкається сонний карась.

    (Німе до німого – і більше нікого.)
    Та гострі гачечки і мокрий горох,
    Натягнуті жили на вудочках Бога,
    Така риболовля – попарно, по двох.

    …І зябра здригаються рвучко, надсадно.
    І чорна луска шаленіє: «Води!»
    …І ангел Спокути із Першого Саду
    Мітлою змітає Останні сліди.


    Рейтинги: Народний 6 (5.65) | "Майстерень" 6 (5.62)
    Коментарі: (6)


  3. Чорнява Жінка - [ 2008.02.19 15:29 ]
    Майже про лелек
    В. Бендюгу та його безсмертним віршам

    ***
    За селом прокричали лелеки
    Летіли лелеки з Африки, -
    Несли в Україну грип.
    Летіли лелеки і кашляли,
    Я кричав їм у слід, аж охрип:
    - Не летіть ви сюди, чорнОгузи, -
    Хай вас негри усіх поїдять!
    Вистачить з нас і Чорнобиля…
    Отче наш… вашу мать, вашу мать…

    ***
    Не в позі щастя
    Ставай хоч раком
    Усе то буде лиш фізкультура
    __________________________________

    Лелеки, недоїдені пігмеями,
    Під “вашу мать” верталися додому,
    І, пролітаючи над Піренеями,
    Побачили картину незнайому:

    Стою я в позі знака Зодіаку
    І бороню кордони України,
    Лише боюсь, щоб грип отой крилатий
    Зненацька не підкрався із-за спини,

    Стою вже довго, вже закляк чекати,
    Вже голуби взялись за справу дружньо,
    Я все здолаю за тебе, країно-мати,
    Урочисто, повільно, стійко, мужньо...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (72)


  4. Тетяна Рибар - [ 2008.02.19 14:39 ]
    xxx

    Ти прийшов саме в час, коли визріли зорі і сливи
    І печаль світова обійняла руками роки.
    Ти був схожим на дощ і минув, як минає злива.
    Сива ніч, як черниця, молилась крізь тишу й віки.

    Знову золото осінь розмінює на мідяки.
    І кульгаві вітри, наче пси, розбрелись по дорогах.
    Доторк часу, холодний, як доторк чужої руки -
    Неминучості знак, сипле листя пожовкле під ноги.



    Рейтинги: Народний 5.6 (5.61) | "Майстерень" 5.67 (5.65)
    Коментарі: (23)


  5. Олександра Пилипенко - [ 2008.02.19 13:20 ]
    Весільне плаття - з мильних бульбашок
    Весільне плаття - з мильних бульбашок,
    Які мене літати вчать!
    Мене ніколи не загубиш ти
    Серед юрби чужих дівчат.

    І хай бурчать, що "опозорена",
    Що гола - з ніг до голови, -
    Запам"ятай мене - прозорою!
    І мильні бульбашки лови!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Коментарі: (6)


  6. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.19 13:25 ]
    ФАТАЛІСТ (читати з сумом, наприкінці - заплакати)
    Якби я кленом народився або дубом,
    То мав би безліч різних перспектив:
    Парканом стати, або хати зрубом,
    Чи скрипкою (люблю її мотив!).
    Я міг би стати кріслом Президента,
    Або веслом, що хлюпає в воді,
    У вузі став би лавою студента,
    Чи лавою підсудних у суді…
    Можливо, став би рамою картини,
    Де в Мони Лізи посмішка сумна,
    Підпорою убогої хатини
    Чи бочкою для пива і вина,
    Або, наприклад, держаком лопати,
    Дверима, щоглою чи клубом!…
    Та чим завгодно міг я легко стати,
    Якби був кленом, а ще краще - дубом!
    ………………………………………….
    На жаль усе не так, бо я - людина,
    І тим, що мріялось, не зможу стати!
    Тому попереду у мене путь єдина -
    Терниста путь в народні депутати…
    1998


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49) | Самооцінка 5
    Коментарі: (11)


  7. Ярослав Нечуйвітер - [ 2008.02.18 23:07 ]
    ***
    Гірської річки в серці
    не спинити.
    Допоки світить сонце
    в небесах,
    Про тебе
    буду мріяти і жити,
    І світло
    пломенітиме в думках...
    Воно тебе
    зігріє у дорозі
    І в темряві
    тобі освітить шлях...
    Воно – безпечна гавань
    у тривозі,
    Молитви мудре слово
    на вустах...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (29)


  8. Кока Черкаський - [ 2008.02.18 18:04 ]
    За мною в постіль-2
    За мною в постіль
    Лізуть три курви поспіль,
    Ковтнув йохімбе -
    Аж над чакрами лімби :
    Танцюй, поки молодий !


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.24) | "Майстерень" 5.5 (5.16) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  9. Чорнява Жінка - [ 2008.02.17 23:52 ]
    Прощание с парусником (Малая сапфическая строфа)
    Не лечу я вдаль по волнам лазурным,
    Парус старым стал и поблекли краски,
    Не заставит плыть за багряным солнцем
    Стонущий ветер.

    А ведь были дни – по безбрежной глади,
    За надеждой вдаль, окрылённый, юный,
    И русалок смех, хоровод дельфинов
    Путь услаждали.

    Как тревожен свет от Луны далёкой,
    Как печален звёзд менуэт прощальный,
    И на дне морском мой последний берег,
    Вечная пристань.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (2)


  10. Оксана Забужко - [ 2008.02.17 22:20 ]
    КРИМ. ЯЛТА. ПРОЩАННЯ З ІМПЕРІЄЮ
    В цім розваленім часі, весною, в приморському місті
    (Де ніхто не вважа на часи, а лише — на сезони),
    Що за щемна розрада — ефіристий дух гостролисту,
    Й під сирітськими пальмами в віялах мокрого блиску —
    Бабця в шапочці й чунях, в цурпалках обтятого хисту,
    Що виводить на скрипці пісні некурортної зони!..

    Я годую чайок, їхні крики застуджено-строгі.
    Млява мінька долярів триває у шопці за рогом.
    Пес вганяється в хвилю — й вискакує. Мов виноград
    Темно-синій, імлавиться море — і дивно невлад,
    Захлинаючись, скрипка біжить “па желєзнай дароґє”,
    Де донині проноситься смерч “Варкута —Лєнінґрад”.

    Ех, па тундрє, па тундрє!.. Прощайте — совєцьке дитинство,
    Поворот з таборів, шістдесятницькі вірші (зразки
    Первозвуків німого!), “хрущовка”, що в голову тисне…
    Щось ніщо не спеклося із цього снітявого тіста,
    Крім жаркої, як пульс маяка: загориться і згасне, — тоски.

    Кожен досвід чогось та вартує, принижено твердять
    Всі, обрубані досвідом. Кожен — крім досвіду смерті,
    Докидаю в рядок і витрушую крихти: познач
    Скрайню точку на мапі, приїдь, зупинись на окравчику тверді —
    І тебе здожене, наче поїзд по колії, плач.

    І, крізь наглий наплив голубого зубовного дзвону,
    Розумієш просте і гірке, як вино на розлив:
    Можна жити і так — все життя утікаючи з зони,
    Можна навіть писати — на вітер, обривками слів…
    Тільки множаться сполохи в скронях і небі блідому,
    Та срамотна вітчизна, як щоки од згадки, горить:
    Півжиття — за плечима. На плечах — ні слави, ні дому.
    А попереду — море, яке не здолаєш убрід.

    Пропливу! Проживу! Скрізь де хоч’ — в сірниковій коробці
    (У лушпайці горіха, як Гамлет!) — аби був добрячий замок!
    Лине “плач по империи”, як написав би був Бродський,
    Та схолов од плачу і, від’їхавши в Амхерст, — замовк.

    Хай хто хоче, той плаче. Я — весело зціплюю зуби:
    Надто довго вертіло мене коліщатком і шрубом
    По таких жолобах! — що тепер тільки й маю за честь
    Пригадать, як щоразу, на доторк кліщів пласкогубих,
    Я спорскала, зірвавши різьбу, некрасиво і грубо, —
    І котилася в бік опівнічних своїх перехресть!

    Недовіра до місця — ось те, чого справді учила
    Нас імперія: тим я з дитинства й боялася щілин.
    Страх, як бліки крізь листя, торкає юрбу ворушку,
    Що тече по бульвару, — сюд-туд в ній мигне ветеранське карчило,
    Та з повітря московський акцент обпікає, мов “чілі”, *
    Піднебіння — гортань — стравохід — і гузничну кишку…

    Це бездомна земля — хто тут жив, той не втік, і запізно
    Говорити про це: всяке місце по людях зализне
    (З білосніжним оскалом прибій камінцями шкребе).
    Час рушати, смеркає. Де я, там і буде вітчизна —
    І вітчизна в мені ще колись упізнає себе.

    “Ат праклятай паґоні”, в тропу мандрівного зарібку —
    І мені навздогін (кожен має, за що заплатив!)
    Бабця в чунях, щокою, як кицьку, придержавши скрипку,
    Заянчить хроматизмом, мов духу пускаючись, хрипко, —
    Й без усмішки зійде на стрибучий танґóвий мотив…

    1994

    * - Гатунок перцю


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.59) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (23)


  11. Чорнява Жінка - [ 2008.02.17 17:59 ]
    Старинное сентиментальное
    – Мы разминулись на века,
    Я узнавала Вас в полотнах
    Старинных мастеров, когда
    Был из печали воздух соткан.

    – Вы были молоды, я – стар,
    Вы умирали, я – рождался,
    Меж нами времени муар,
    Мой ангел, Вас я не дождался.

    – На сквозняке не наших встреч
    Дрожат флажки тигровых лилий...
    – Как трудно образ Ваш беречь
    В дыму разрушенных бастилий...
    ...................................
    В судьбой не тронутой тиши,
    В тени смоковницы воспетой,
    Обнявшись, спали две души
    Под тонкой мантией рассвета...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (19)


  12. Чорнява Жінка - [ 2008.02.17 16:48 ]
    Такий сезон
    Такий сезон…
    втомилася душа
    слова тлумачити
    розпізнавати звуки
    реагувати адекватно на
    вповільнене очікування страти
    щодня
    щовечора
    щоночі
    вже не хоче
    ліпити ціле із шматків
    складати паззли тьмяні
    буття і небуття
    і аромат меліси
    вже не врятує
    сум солодкуватий…

    спасіння поруч…
    слухати самотньо
    як гори виростають
    між світів,
    тремтить повітря
    під крилом у чайки,
    як сонно і спокійно
    вдихає насолоду
    вічне море…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (21)


  13. Ірина Заверуха - [ 2008.02.17 15:52 ]
    Do ut des
    Злизувати сіль твоєї шкіри гіркоту
    Твоєї присутності
    Тимчасово (ніколи?) не бути
    І не забутися
    Alea jacta est!*

    Завтрашнім днем зарубцюватися поспіхом
    Нібито усміхатися
    Але те, що всередині пустка іще
    Розростатиметься
    Is fecit, qui prodest**

    Маючи на двох ділити на дві половини
    (Себе?) простір
    Це більше, аніж потрібно тобі для провини
    Я просто
    Do ut des***




    * - Жереб кинуто!
    ** - Вчинив той, кому це на руку
    *** - Даю, щоб отримувати від тебе


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (2)


  14. Василина Іванина - [ 2008.02.17 10:36 ]
    У передчутті воєнних дій :)
    Над тендітною квіткою
    налягали сніги,
    був підсніжник розвідником, –
    а навкруг вороги.
    Сам собі він і армія,
    сам собі командарм.
    У зими відвойовував (?)
    свій весняний плацдарм.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  15. Ірина Моргун - [ 2008.02.17 09:04 ]
    ***
    Волошкова зима. Ну а скільки її в нас було?
    Місяць… тиждень… чи день, а можливо, всього лиш година.
    Ти навиліт пройшов, і опісля - усе замело,
    Й обірвалося щось… лиш в зіницях німе: в чому винна?!

    «Буде жити, – сказали - та рана не дуже страшна».
    «Буду жити…» - подумала і посміхнулася косо.
    І здається, живу, та чомусь уже котра весна
    Не приходить і спокій мені не приносить.

    Все сніжить і сніжить... Люди, людоньки, як зимно тут!
    Моє серце німе, очі згаслі, а руки холодні...
    Він навиліт пройшов – після цього уже не живуть…
    -------------------------------------------------
    З неба сиплеться час білим інеєм на сиві скроні.

    18.02.08


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.24)
    Коментарі: (3)


  16. Чорнява Жінка - [ 2008.02.16 17:56 ]
    Дрожит...горчит...болит (рубаи)
    Стих ненаписанный дрожит,
    Любовь ненужная горчит,
    Тень нерождённого ребенка
    Цветком оторванным болит.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (32)


  17. Чорнява Жінка - [ 2008.02.16 17:54 ]
    А решта все... (рубаї)
    Дурень зустрівся тобі – позабудь,
    Коханий не любить тебе – позабудь,
    Захід і світанок – це справді безцінне,
    А решта все – попіл, міраж, позабудь


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (24)


  18. Ліна Костенко - [ 2008.02.16 14:32 ]
    ВІЯЛО МАДАМ ПОЛЕТИКИ
    Ідалія Полетика,
    прославилася бабонька,
    цькувала собі генія, знічев'я, просто так.
    Тепер в музеях Пушкіна
                        зі стін очима кліпає,
    за віяло ховається, коли екскурсовод
    ні-ні та й скаже: – Ось вона,
                   та сама світська дамочка,
    котра цькувала генія. Нікчемна, а й вона
    отрути жменьку вкинула, де наклепи варилися,
    і є в його загибелі також її вина.

    Куди ж тепер їй дітися?
    Безсмертя річ безвихідна.
    Всі погляди спиняються на ній, на ній, на ній!
    А що, мадам Полетико?
    Позиція невигідна.
    Тепер сиди у рамочці, прилюдно червоній.

    Він щедрий, незлопам'ятний,
    він виві тебе з ницості.
    Без нього, без убитого, ну ким би ти була?
    А так усі розплутують по вузлику, по ниточці,
    вже років сто розплутують усе, що ти плела.

    В Дантеса були крильця – сріблясті еполетики.
    Він пурхав, ти звивалася – як жевжик і змія.
    Воно, звичайно, бувши
                       дружиною Полетики,
    годилось би залишити достойніше ім'я.

    Ідалія, вродливиця, і очі з поволокою,
    дитя розпусти графської, рождене без вінця.
    Як ви цькували генія!
                       Безжалісно, толокою.
    Чого ж тепер ти віялом прикрила півлиця?

    Ідалія, сучасниця,
    ну, як тобі сичалося?
    Звідкіль взялося віяло, бо наче ж не було.
    Чи ти ото прикрилася, щоб совість не пручалася,
    щоб люди не побачили роздвоєне жало?

    А треба ж було думати,
                       царі, Дантеси, Дубельти,
    Ідалія Полетика, і всі на одну масть!
    То небезпечно – генія цькувати.
    Він у безсмерті страшно вам воздасть.


    Рейтинги: Народний 6 (5.75) | "Майстерень" 6 (6.2)
    Коментарі: (3)


  19. Любов Вороненко - [ 2008.02.15 18:57 ]
    Метафора (за М.Б.)
    Я просто жінка. З попелу і вітру.
    З неспокою. З шаленого дощу.
    Я землю розмиваю.
    Сонцепасма рясніють на мені.
    Я не кричу.
    Проб'є 12, видерусь на стелю,
    Впаду на тебе з тої висоти.
    Якщо ти сни прикличеш невеселі,
    Тоді в артерію залізу до весни.
    І буду в тебе я довічним гостем,
    А по жнивах покличу у стерню.
    Підлию сонце, чи дощем, чи воском.
    Додай коханий перцю і вогню.


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  20. Галантний Маньєрист - [ 2008.02.15 17:44 ]
    Кохати
    *
    Кохати акторку – голубити весни взимку,
    шукати відлиги і розмаї на фотознімку -
    за чарою "чері" гортаючи мізансцени,
    як звершення у найпублічнішому будинку.
    *
    Запасти на панну з життєвої мелодрами?
    І мучитись нею, відірваною від мами.
    Переживаючи за меблювання і крами,
    зливатись в однакове і все тими ж місцями?
    *
    А стріти читачку поезій! - і серцю дзвінко!
    І тихі сусіди кидатимуть зори на стінку.
    І ліжка експрес на світанку, як на зупинку,
    зі сну повертатиме знову в її хмаринку,

    Щоб далі душею і тілом плести злиттями
    не тільки взаємини, але й природу тями.
    Аби і утомлені після наснажень вени
    лише помагали складати „люблю” з очами.


    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  21. Галантний Маньєрист - [ 2008.02.15 14:18 ]
    Маньєристичні рубаї
    * * *
    Затим, як ніколи, торкнулася зором,
    і втратив я розум, і втратив я сором.
    А ти посміхалася з тим ще докóром,
    мовляв, тільки мріям пасує decorum.

    * decorum (лат.) - пристойність


    Veto
    І досить - більше не займай.
    Мені ж на пари. Совість май!
    Ти думай, мрій, палкі складай
    в уяві візії! Стрив...Ай!..


    ***
    (За мить до виходу на "біс")
    Це ключик до кожної, завше жіноча уява
    доліплює образ, - і вся Дон Жуанова справа:
    мовчати промовисто, перехопити ментально,
    і вчасно піти, зрозумівши - скінчилась вистава.


    * * *
    Самотня жінка? Небеса, вкажіть дорогу!
    Із тіні, полум"я, ефірного чертогу,
    зійду до неї із букетом і "Мартіні",
    бо де самотність наша, там самотньо й Богу!


    * * *
    Допоки форма точить обриси лямурні,
    вмерзає вміст тверезий у верхів'я Горні.
    Тому скоріше, моя любко, наливай,
    аби розтанули у небі хмари чорні!


    * * *
    Мої люб'язні Попелюшки,
    я меду з'їв лише геть трішки,
    а ви мені вже назбирали
    із кращих згадок суму діжки!

    2009



    * * *
    Не відрізняючись од більшості братів,
    я бачити красу твою хотів.
    Та на відміну від розніжених мужів
    не тільки під батистами мужнів!
    2008


    * * *
    Нехай і кришталю твого торкався,
    і хмелю з нього пив, брав і набрався,
    та не розбив! О дівчино хрупка,
    пізнав тебе, а правди не дізнався.


    * * *
    Знімаю ваш листопадовий светр
    і осягаю кожен міліметр!
    Хто вічності відтворить це точніше,
    аніж філософічний Демон-метр?


    * * *
    І мудреці не гребують коханням,
    і їм так само за палким жаданням
    оволодіння бачиться кінець,
    але отим, божественним, втручанням.


    * * *
    Не дивує оте, як сліпі мудреці
    сперечаються, що там у них у руці -
    але й зрячі уми і провидці-митці -
    бачать різно жінок під одні манівці!

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  22. Вікторія Забава - [ 2008.02.15 13:43 ]
    ЛІЧИЛКА
    Як під стіл ще ходила я пішки,
    Батько вчив рахувать мене трішки.
    Не гни ні спину, ні колін —
    Один.
    І на вітер не кидай слова —
    Два.
    Вір у любов. У любові рости —
    Три.
    Із людьми живи завжди у мирі —
    Чотири.
    Хай образи твої не болять —
    П'ять.
    Зло тобі ані брат, ані гість —
    Шість.
    Поділися з біднішим усім —
    Сім.
    Не дивися погордо, із висі —
    Вісім.
    З віком, доню, умітимеш ти
    Рахувати твердо
    до десяти ...
    ***Віталогія — річ непроста,
    Я ще вчуся лічити ...
    До ста ...
    *** Віта —: життя (з лат.) Логос — наука (з лат.)


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.37) | "Майстерень" 6 (5.17)
    Коментарі: (5)


  23. Віта Литвак - [ 2008.02.15 12:59 ]
    ***
    Від ялинки пахне зайцем.
    А коли пухнастий сон
    покладе на очки пальці,
    у куточку то не слон,
    то не мама, і не татко,
    і не лікар Айболить -
    то м'якеньке лісовятко
    шоколадом плямкотить.

    Синьо-синьо, пересиньо
    за підсиненим вікном,
    пахнуть снігом апельсини
    і сопе у шафі гном.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (5)


  24. Віта Литвак - [ 2008.02.15 12:24 ]
    ***
    як щасливі люди
    їдять борщ
    перуть шкарпетки
    спиняють маршрутку
    витирають носа?

    не ті
    на яких щойно вилили
    дозу щастя
    а ті
    в яких проміння
    з очей сиплеться
    яких вікна не дратують
    ні ззовні
    ні зсередини
    ні нервом по склу
    які з Богом під руку

    то як вони
    ходять слизькими вулицями
    дивляться новини з війнами
    воюють із новими серіалами?
    вони ж під руку з Богом
    як їм нахилятися чистити черевики?

    люди
    зі жменями проміння
    з очей
    ходять на медогляди і наради
    не таких як вони
    і не про того хто під руку
    і навіть не про голодних
    дітей місяця

    про дітей вони знають
    стільки ж
    як про собак
    є хатні
    є не дуже
    є ласкаві
    є кусючі
    а є ще ті
    що ночами виють на місяць
    наївні
    думають там живе Бог
    а він же ось
    під руку
    а який Бог на місяці?
    на місяці живе
    собачий голос


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Коментарі: (4)


  25. Ірина Білінська - [ 2008.02.15 12:24 ]
    Ця осінь...
    Така чужа,
    тобою не приручена
    ця осінь,
    ця зима,
    ця заметіль.
    Ішла до тебе,
    піснею озвучена
    ота весна,
    що міниться у біль.
    Ти не питай,
    чому зірок кораблики
    по морі неба
    більше не пливуть.
    Ця осінь...,
    що була
    тобою зваблена,
    уже пішла -
    її не повернуть.
    Так в просторі
    тебе знайшла і втратила.
    Й ніхто не скаже,
    бо не зна звідкіль
    прийшла,зірками
    і дощем полатана,
    ця осінь,
    ця зима,
    ця заметіль.




    Рейтинги: Народний 5.33 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (6)


  26. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.15 09:49 ]
    ДОРОГА ДОДОМУ

    Я їду додому, я їду додому
    У рідне село.
    До мами, до тата, до рідної хати…
    Якби ж так було!
    Батьки були б раді, батьки були б раді -
    Збулись їхні сни!
    Але вже не в хаті, давно вже не в хаті
    Обоє вони...

    Дорога додому, дорога додому,
    Бруківка стара…
    А я у думках, не сказавши нікому,
    Біжу до Дністра!
    Щоб душу омити і тугу лишити
    У чистій воді
    І вбігти до хати, де батько і мати
    Ще молоді!

    Дорога додому, дорога додому
    Така непроста…
    В холодному небі самотній лелека
    Летить до гнізда,
    Де він народився, де ріс, де підвівся
    У перший політ!…
    …Долаючи втому, я їду додому
    Крізь марево літ!

    Багато в світі є доріг,
    Поїздив я чимало!
    В дорозі бачив перший сніг
    І як весна буяла!
    Багато в світі є доріг,
    Та лиш одна дорога
    Веде на батьківський поріг,
    Але… нема порога!
    2000


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  27. Василина Іванина - [ 2008.02.15 00:13 ]
    Сестрі
    У нас весна, Надієчко, весна!
    Крізь сніг росте трава, крізь серце – вірші.
    Неспокій утіка, печаль мина,
    Не знаю – це на краще чи на гірше.
    Душа під щедрим сонцем ожила,
    і тіло забува зимові болі.
    О, як чекала довго я тепла,
    Як мріяла, щоб вирватись з неволі
    і самоти, і болю, і зими...
    Не раз надія відганяла відчай.
    і ось – весна! І радість б’є крильми,
    і віриться, що так вже буде вічно...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  28. Любов Вороненко - [ 2008.02.14 22:07 ]
    Біла Пані (загадка)
    Ходить містом біла Пані
    У мережанім жупані.
    Сипле сніг з-під довгих вій,
    З нею в парі вітровій.
    Розмальовує віконця,
    Та чомусь боїться сонця
    Тільки лиш воно пригріє,
    Наша Пані враз німіє.
    Тане срібне покривало,
    Що ночами вишивала,
    І течуть, течуть струмки
    У озера і ставки.
    От попробуйте, малята,
    Цю загадку розгадати.
    Хто дарує білі барви
    Нам без пензля і без фарби?
    Хто без молотка майструє -
    Замки снігові будує?
    Хто та Пані гордовита
    Інієм сріблистим вкрита?
    Холоднішої нема!
    Ну, звичайно, це? (Зима)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.35) | "Майстерень" 5.5 (5.27) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  29. Я Велес - [ 2008.02.14 21:37 ]
    ***
    Стою на березі ослизлої сльоти,
    Каправе око ліхтаря з надлому...
    Не перейти і не переплисти
    Цей безвідрадний морок невідомий.

    Відсіль немає знаку вороття,
    На денці серця тенькнув жаху шеляг.
    Навіщо ти лягла в моє життя,
    Дорого мимолітного пришельця?

    Навіщо карбував я тут сліди,
    Слізьми омиті, кров’ю і потами?
    Дорого, ти прихід мій пережди,
    Тоді й відхід відбудеться не з нами...

    Стою на березі ослизлої сльоти,
    Каправе око ліхтаря з надлому...
    Не перейти і не переплисти
    Цей безвідрадний морок невідомий.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 4
    Коментарі: (6)


  30. Чорнява Жінка - [ 2008.02.14 20:08 ]
    А шоу все трива...
    На сході сніг, на заході імла,
    Отак і живемо серед негоди,
    На голки рим нанизуємо сходи,
    Із вірто-ніжності будуємо слова,

    І, полонені магією скла,
    Все граємо у пристрасть і сумління,
    Забувши про байдужість павутиння,
    І шоу все трива...трива...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (43)


  31. Галантний Маньєрист - [ 2008.02.14 18:28 ]
    Красиво. За піснями Валерія Меладзе
    І
    Перший день весни
    У закутку землі!
    Зустрілися невипадково ми.
    Сиво сипав сніг.
    І квіти відцвіли.
    Та нас накрила весняна любов!
    Була вона до нестяму красива!

    Красиво!
    Увійшла до мого ти життя.
    Красиво –
    Ти із нього і йдеш!
    Розпанахала, граючи, душу,
    Наче іграшку, кинула в стужу
    Бідне серце моє!

    ІІ
    В перший день зими
    У закутку землі
    Негадано так розійшлися ми!
    Журно сіяв сніг.
    Де квіти відцвіли -
    Нас відпускала весняна любов.
    Та ти була до нестяму красива!

    Красиво!
    Ти в моє зазирнула життя.
    Красиво –
    Ти із нього і йдеш,
    Розкривавила, граючись, душу,
    Наче іграшка виживе в стужу -
    Бідне серце моє!

    ІІІ
    Так пішла любов,
    Й замела зима.
    Недовгим був сезонний наш роман.
    Та все було до нестяму красиво...

    Красиво!
    Ти ввійшла в моє грішне життя.
    Красиво –
    Ти і з нього ідеш!
    Розпанахала, граючи, душу -
    Та не іграшко́ву й байдужу, -
    взя́ла серце моє.

    Ех! :)
    Бідне серце моє!!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3) | "Меладзе, пісня"


  32. Олександра Пилипенко - [ 2008.02.14 16:17 ]
    Твій золотий, сліпучий ювілей...
    Твій золотий, сліпучий ювілей
    Припав якраз
    На перший бал достиглих полуниць -
    І стільки фраз
    Крізь гущу квітів!.. Я упав би ниць
    Перед юрбою внуків і дітей,
    Що не мої...
    Та я вертаюсь - що то доля зла! -
    У ті краї,
    Де втричі менше ягід і тепла,
    Де втричі більше снів і добрих фей,
    Де тільки ти
    Могла всьому на світі дати лад!
    Але... Прости,
    Я мав прийти ще двадцять літ назад...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.2) | "Майстерень" 5.5 (5.1)
    Прокоментувати:


  33. Леся Романчук - [ 2008.02.13 20:51 ]
    НЕНАРОДЖЕНОМУ
    Мені в долоню стукало дитя,
    Воно мені давало знак: Я є!
    О Господи! Благослови життям
    Оте створіння крихітне твоє.

    Бо така у мене робота -
    Любити ваших майбутніх мам
    І у їхніх круглих животиків
    Стетоскопом запитувать: як ви там?

    Мені в долоню стукало дитя...

    Як ви там, малесенькі, чуєте?
    Як ти там, ангелятко безкриле?
    А у відповідь раптом: «Рятуйте!
    Моя мама мене розлюбила!

    Вона більше мене не хоче.
    Ні, вони мене більше не хочуть.
    А у мене блакитні очі.
    Ви скажіть їй, я — син, я — хлопчик.

    Я на старість її догляну,
    Буду добрим, ніжним, уважним,
    Я — ваш син. І мене не стане?
    Мені страшно, матусю, страшно.»

    Мені в долоню стукало дитя...

    Хоч воно й не театр, а драма.
    Що я можу сказати жінці,
    Що п е р е д у м а л а бути мамою,
    А намірилась стати вбивцею.

    Що їй Бог? Вони з Богом на ти.
    Що їй люди — лиш свідки злочину.
    Що я можу? Лиш вірші. Прости
    Нас усіх, ненароджений хлопчику.

    Мені в долоню ще стукало дитя...


    Рейтинги: Народний 5.3 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (28)


  34. Я Велес - [ 2008.02.13 20:29 ]
    СЛОВА
    Ганьбиш мене за шумовиння слів,
    Що буцімто до мови не дотичні.
    Але ж таких я вигадать не вмів,
    Були б вони кощаві й рахітичні.

    На лузі споглядаєш квіточки,
    Не знавши, що стокротки то – їй-право!
    А на ставку – тобі це невтямки –
    Не зілля, а клечається купава.

    Й вільшанка – це ж таки не горобець,
    І гаїчки – лиш на загал синиці.
    Й трава – не все трава, бо є щирець,
    Є череда, могар і є мітлиця...

    І віхола, завія, заметіль
    З метелицею й хугою сліпою –
    В поезії таки не самоціль,
    Бо є ще хуртовина із курою,

    І хвища, й завірюха, і пурга,
    Зав’юга, шквиря, курява зі снігу,
    Оруга і буран, як пилюга,
    Поземок, хурія, охиза і хурдига...

    Здавалося б, то зайве нам, – прецінь
    Є втіха навертати в діалекти.
    Без слів таких життя було б мов тінь –
    І не спасли б „гламури” та „респекти”.

    Ганьбиш мене за шумовиння слів,
    Що буцімто до мови не дотичні.
    Але ж таких я вигадать не вмів,
    Слова це всі народні й поетичні.



    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (13)


  35. Олег Бондар - [ 2008.02.13 08:14 ]
    УЛЮБЛЕНІЙ ПОЕТЕСІ
    Дай Боже,
    щоб розгледіти зумів
    Обранець твій
    крізь морок гострих слів
    твою таку палку та ніжну душу,
    яку самотність п'є...

    Щоб поруч не пройшов, бува...
    І щоб зненацька очі
    не засліпили йому слова
    порожні, злопророчі

    О,Боже, поможи!




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.21) | Самооцінка 5
    Коментарі: (2)


  36. Дмитро Дроздовський - [ 2008.02.13 00:41 ]
    Фіолетовий захід блакитних очей
    Фіолетовий захід блакитних очей, —
    ваші руки, що в'ються, неначе лілеї,
    ваші губи, ваш погляд, — не знають лакеї,
    скільки випили очі ці смутку з ночей.
    Самотинно луна від похилого смерку
    огортає диван, а на ньому — портрет,
    незабутнього маршала пристрасний лет,
    ну і ви, що вдивляєтесь собі в люстерко.
    Холод теплих долонь, наче листя трави,
    він рукам надає запашної принади.
    От і все, я зриваю ці грона бравади
    і іду собі в ніч, на добраніч... Лови


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (2)


  37. Чорнява Жінка - [ 2008.02.12 22:11 ]
    Тот, кто убил
    Безликое утро
    серым холстом
    заползает
    в подрамник окна
    падать в любовь
    не больно
    на острые камни
    добра
    падать не страшно
    если
    струна еще держит «си»
    милая, знаешь,
    это игра
    Времени
    Воли
    и Сил…

    ***
    Убивают
    те, кто любят,
    потихоньку
    наслаждаясь
    красотой
    твоих вибраций
    между Солнцем и Луною,
    с любопытством
    наблюдая
    яркий свет
    протуберанца,
    убивая
    тех, кто любит…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (6)


  38. Григорій Лютий - [ 2008.02.12 16:11 ]
    Уривок з роману "Мама Марія"
    – Посуньтесь, куме, – він сказав і ліг, –
    Віки зоріти нам під яворами.
    І буде низько нахилятись глід,
    Але він буде нам – як за горами…

    Посуньтесь, куме. Вважте ще хоч раз.
    Я розкажу останні всі новини.
    Розквітла дітьми Гайчура гора,
    І перейшла з городу в двір калина…

    Посуньтесь, куме. Я би Вас прийняв.
    Вступив би й неба клапоть між гілками…
    Ці небеса навіки нам рідня,
    Цей запах сліз жасминово-гіркавий…

    Звиняйте, я нічого не приніс.
    Гостинці всі в дорозі відібрали…
    Не говоріть образливого “ні”,
    Помирить нас трава під яворами…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (3)


  39. Леонид Киселев - [ 2008.02.11 23:14 ]
    Осінь
    Така золота, що нема зупину.
    Така буйна - нема вороття.
    В останніх коників, що завтра загинуть,
    Вчуся ставленню до життя.

    1968


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (17)


  40. Леся Романчук - [ 2008.02.11 20:37 ]
    БАЛАДА ПРО ЩАСТЯ
    Щасливим буде той, кому удасться
    себе навчити тішитись малим.
    Колись давно було у мене щастя,
    і я тепер пригадую, коли.

    Намріялось: в перловому намисті,
    в єдвабах килимами ідучи...
    А щастя сонно дихало в колисці,
    а щастя часом плакало вночі.

    А щастя ще приходило з роботи,
    любило борщ і чисті сорочки,
    а щастя часом пахло навіть потом,
    і так було не день, не два — роки.

    І ми вбулися, звикли, і здавалось,
    все буде так довіку, далебі.
    Ходила світом чорнорота заздрість
    і щастя уподобала собі.

    Так швидко — оком не змигне —
    Дістало щастя частку "не".

    І сонце оповила хмара сива,
    воно вже не всміхалося весні,
    і стало щастя синьооким дивом,
    бо гріх і горе — корені одні.

    Гірке й солоне, наче море,
    гріх одного — другому горе.

    А гріх і горе замісили тісто
    накруто. Сліз не бракувало в нім,
    і залишило щастя місце й місто,
    і пусткою зостав наш теплий дім.

    У свому місті не бува пророка,
    і зміна стала добра, не лиха,
    рядками простелилася дорога,
    що виросли із горя і гріха.

    А що сумні мої рядки —
    солоне тісто — хліб гіркий.

    Дістало диво килими й єдваби
    і марш-парад на білому коні,
    та блиск приваб уже чомусь не вабив,
    і щастя не побільшало мені.

    Щасливим буде той, кому удасться
    себе навчити тішитись малим.
    Колись давно було у мене щастя,
    і я тепер пригадую, коли...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (12)


  41. Олександр Некрот - [ 2008.02.11 18:38 ]
    * * *
    Запрошу фройлін Дуську на каву -
    Пропущу спорттівішний хокей.
    Забабурить у ніздрі ласкаво
    Ароматом дешевий "Жокей".

    Запрошу фройлін Дуську на каву,
    Дам цукерок у синім кульку.
    Перевірю, що краще для пави -
    "З перцем" альбо "Сампром" до смаку.

    Запрошу фройлін Дуську на каву -
    Море втіхи їй буде тоді.
    Певен, медхен цій дуже цікаво
    Подивитись новий DVD.

    Запрошу фройлін Дуську на каву -
    Так, на каву її запрошу!
    Знов запалить у ліжку - їй-право:
    Об сідницю "ЕЛЬ-ЕМ" погашу.

    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.11) | "Майстерень" 5.5 (5.22)
    Коментарі: (10)


  42. Анатолій Ткачук - [ 2008.02.11 14:04 ]
    Параноя
    Невдячність вікон, вдягнених в безсоння,
    Незрілість плоду, вицвілого в тлінь,
    Незбутність мрій, зав’ялих на осонні,
    Невідворотність віщих сновидінь.

    Похмура вічність зазирає в вічі,
    Зникає сон між сонмами облич –
    Навісний вищір знов віщує віче
    Та душить душу віри параліч.

    Сліпий невіглас вчить митця творити,
    Сп’яніла муза зраджує з дільцем.
    І замість щоби жити й не тужити,
    Ти віртуалом труїшся тихцем.

    Переплелись поклони і прокльони,
    Нещира вдячність й щирість невдячна.
    Бо хто ми є? – Хіба невдалі клони.
    Хто править нами? – Примха маячна.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.4)
    Коментарі: (2)


  43. Володимир Гнєушев - [ 2008.02.11 11:30 ]
    Про "керманичів"
    Я не люблю брутальних слів,
    Невігластва цураюсь,
    Не дуже вірю в силу снів,
    Як завиню – караюсь,
    На напівзігнутих ногах
    «Наверх» я не вчащаю –
    Ні, я не відчуваю страх,
    Я сором відчуваю!
    За себе сором і за них –
    Тих, що над нами стали:
    Серед порожніх слів рясних
    Вони вже заблукали!
    Хто їх «керманичами» зве,
    Того не поважаю:
    Керманич знає щось нове,
    Таке, що я не знаю!
    Тому і має право він
    Керманичем вважатись,
    А не нагадувати дзвін,
    Що звик сяк-так хитатись!
    Хитнувся – бомкнув раз і два,
    Бездумно звук лунає –
    Яка ж у дзвона голова?!
    Дзвін голови не має!
    А скільки ж є у нас голів
    По всій по Україні!...
    ......................
    Я не люблю брутальних слів,
    Але вони єдині
    Спроможні чітко, без «ля-ля»
    У далечінь послати
    Тих, хто на тямить ні чорта*,
    А лізе керувати!

    *Читач може підібрати вдалішу риму...
    04.12.2007


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  44. Леся Романчук - [ 2008.02.10 16:18 ]
    AVE, CESAR
    1
    Стомилися срібні орли,
    Посивіли центуріони,
    До берега моря дійшли
    Безсмертні твої легіони.

    Тріумфи гучних перемог
    Над воїнами і жінками
    Війни і ненависті бог
    Вже звично квітчає вінками.

    В зеніті воєнної слави, —
    А заздрять — то ж вічне, нехай!
    Луна все частіш «Цезар, аве!»
    До болю подібне на «Хайль!».

    І вже не одміряне завтра,
    Цей вечір — останнє, що є.
    Ще вип'є вино Клеопатра,
    І ти іще вип'єш своє.

    Останню дорогу пройти,
    І рану останню прийняти,
    Й здивовано друга спитати:
    «І ти?..»

    2
    В історію так просто увійти
    Чи уповзти у когось на хвості.
    Бо хто був Цезар?
    Знаєм — слава Риму!
    Так просто нам згори судить минуле.
    А хто ж то Брут?
    Він був, здається, з тими,
    Що вбили Цезаря?
    Ну, звісно, чули, чули...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.59)
    Коментарі: (11)


  45. Ірина Заверуха - [ 2008.02.10 15:06 ]
    без зупинок
    До оскоми кришу коми на зубах
    В нас не може бути пауз і зупинок
    Я тобі поставила зарах
    Це у мене вища із оцінок
    І тепер за лінію тире
    Не ступлю нізащо
    Там безодня
    Де пояснень сірий трафарет
    І нудне двокрапкове сьогодні

    Знаки оклику ногами догори
    Щоб емоцій жодних на папері
    Ти до мене просто говори
    Без оцих-своїх-усіх матерій
    І без крапок
    Натяків
    Рядків
    Всі зв’язки твої лише підрядні
    Маєш те, що мати не хотів?
    Знаєш,
    А у мене все нормально...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (6)


  46. Чорнява Жінка - [ 2008.02.10 14:59 ]
    Фантазия на тему прощания
    Словно глупый слепой мотылёк,
    Не увидевший в пламени муку,
    Я твою одинокую скуку
    Принимала за счастья росток.

    И сиреневый вечер впитал
    Всё отчаянье хриплого блюза,
    И моя захмелевшая муза
    Долго смотрит на гладкий металл.

    Погружение в этот закат –
    Отражение мира иного,
    Где ребёнок смеётся, и снова
    Свет в душе изначален и свят...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (19)


  47. Жанна Люта - [ 2008.02.10 09:49 ]
    SOLO ARIA
    Так незатишно,
    небезпечно, мов
    в серпентарії,
    в серпентарії...
    Стільки пнулися,
    а виходить знов
    solo aria,
    solo aria

    Суті обмаль, а
    налили води,
    як в акваріум,
    як в акваріум.
    Не перебреди,
    так бува завжди -
    solo aria,
    solo aria

    А принюхатись -
    пахне зовсім як
    не в розарії,
    не в розарії...
    От в житті воно
    і виходить так -
    solo aria,
    solo aria


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (6)


  48. Ганна Осадко - [ 2008.02.09 20:25 ]
    Синові

    Січень-лютий, грип-вітрянка, до весни два тижні, милий,
    Цятка-цятка, риска-риска... Спить кумедний Чингачгук...
    До якого бойовища ти готуєшся невміло,
    Мій малий Великий Зміє, як береш пігулку з рук?

    Кисло? Кисло. Гірко? Гірко. Це усе мине-минеться,
    (Там де тонко – там і рветься)...Це, синочку, не тобі.
    У вікні сумна ворона чорним лобом вперто б’ється
    В зимну землю чорноземну, а над нею – голубі

    Небеса. Вони далеко. Там живе Господь із Сиром.
    Там із Вирію лелеки щось комусь кудись несуть,
    Там ширяє попід хмари білий голуб – символ миру...
    Січень-лютий, грип-вітрянка і життєва каламуть

    Каламутить-колобродить, білий котик колом ходить
    Біля ліжка, де зелений, як вазон, собі ростеш...
    Риска-риска, цятка-цятка...Сніговиця хороводить.
    До весни два тижні, милий. І вона буде, як фреш –

    Свіжа-свіжа, ніжна-ніжна...Чингачгуку мій хоробрий,
    Гірко? Гірко. Кисло? Кисло. Спи, малий, довірся сну...
    Чай холоне. І ворона – чорно-сіра, як хвороба,
    Риє дзьобом мерзлу землю. А Господь дає весну.


    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  49. Борис Тен - [ 2008.02.08 13:19 ]
    Одіссея.   У перекладі Бориса Тена (1968)
    Пісня перша:
    День І
    Рада богів. Афіна наставляє Телемаха

    Пісня друга:
    День другий і ранок третього дня
    Збори ітакійців. Телемахів од'їзд

    Пісня третя:
    День третій і четвертий до вечора п'ятого дня
    у Пілосі

    Пісня четверта:
    Вечір п'ятого дня і день шостий
    У Лакедемоні

    Пісня п'ята:
    День сьомий і далі до кінця тридцять першого дня
    Пліт Одіссеїв

    Пісня шоста:
    Тридцять другий день
    Прибуття Одіссея до феаків

    Пісня сьома:
    Вечір тридцять другого дня
    Одіссеїв прихід до Алкіноя

    Пісня восьма:
    День тридцять третій
    Одіссеєве перебування у феаків

    Пісня дев'ята:
    Вечір тридцять третього дня
    Розповідь Алкіноєві. Пригода у кіклопа

    Пісня десята:
    Вечір тридцять третього дня
    Пригоди в Еола, у лестригонів і у Кіркеї

    Пісня одинадцята:
    Вечір тридцять третього дня
    Жертви для виклику померлих

    Пісня дванадцята:
    Вечір тридцять третього дня
    Сирени, Скілла і Харібда, бики Геліоса

    Пісня тринадцята:
    Тридцять четвертий день і ранок тридцять п 'ятого
    Відплиття Одіссея із країни феаків і прибуття до Ітаки

    Пісня чотирнадцята:
    День тридцять п'ятий

    Пісня п'ятнадцята:
    Тридцять п 'ятий і тридцять шостий день; ранок тридцять сьомого
    Прибуття Телемаха до Евмея

    Пісня шістнадцята:
    День тридцять сьомий
    Упізнання Одіссея Телемахом

    Пісня сімнадцята:
    День тридцять восьмий
    Повернення Телемаха на Ітаку

    Пісня вісімнадцята:
    День тридцять восьмий
    Бій Одіссея із Іром навкулачки

    Пісня дев'ятнадцята:
    Вечір тридцять восьмого дня
    Зустріч Одіссея і Пенелопи. Умивання ніг

    Пісня двадцята:
    Ніч із тридцять восьмого на тридцять дев'ятий день. Уранці і опівдні тридцять дев'ятого дня
    Перед убивством женихів

    Пісня двадцять перша:
    День тридцять дев'ятий
    Лук Одіссеїв

    Пісня двадцять друга:
    День тридцять дев'ятий
    Побиття женихів

    Пісня двадцять третя:
    Вечір тридцять дев'ятого і ранок сорокового дня
    Пенелопа упізнає Одіссея

    Пісня двадцять четверта:
    Сороковий день

    CЛОВНИК. МІФОЛОГІЧНІ ІМЕНА ТА ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ





    Рейтинги: Народний 6 (6) | "Майстерень" 6 (6)
    Коментарі: (2)


  50. Леся Романчук - [ 2008.02.07 19:46 ]
    РОМАНС
    Мені зовсім не вас називати судилось коханим,
    Мені зовсім не вам обігріти судилось життя,
    Та чому попри все мов на сповіді я перед вами,
    І ридає душа, недолюблене кволе дитя.

    Нас водило обох манівцями химерно без ліку,
    Перетнулись дороги, немов у двобої шаблі.
    Перший погляд, і ми зрозуміли одразу й довіку —
    Поодинці немає нам місця на нашій землі.

    Ви для мене тепер, наче острів у синьому морі,
    Ви надія і захист наївних червоних вітрил.
    Нам літати обом в синім небі моїм неозорім,
    Чи упасти обом у безодню поламаних крил.

    Я трояндою вам упаду у гарячі долоні,
    Я наповню вам душу незвіданим досі вогнем,
    Я кохатиму вас, зігріватиму ваше безсоння,
    Я дарунок небес, тільки ви упізнайте мене.

    Тихо плачуть скрипки у фіналі то форте, то піано,
    Виливаючи срібно мої фіалкові жалі.
    Я з майбутнього гостя, я ваша єдина, кохана,
    Поодинці немає нам місця на нашій землі.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.59)
    Коментарі: (13)



  51. Сторінки: 1   ...   138   139   140   141   142   143   144   145   146   ...   175