ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?

Артур Курдіновський
2026.06.18 14:21
Лютує сіре небо грозове.
Живуть під ним приборкані міщани.
Безпосередність малюка Жерве
Зустрілася з підступністю Вальжана.

Знов заглушають Божу благодать
Реальності приземлені куплети.
Нічого не змінилося. Дзвенять

Володимир Бойко
2026.06.18 12:57
Ми зійшлися, щоб множився рід,
Щоб зростав український нарід,
Та життя скерувало не так -
Ми злучали котів і собак.

Бо найперше цінує наш рід
Непоганий стабільний дохід,
А як треба продовжити рід -
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Ганна Осадко - [ 2007.12.07 12:59 ]
    Перша котяча елегія
    Він сидить за столом. Він у капцях. Бо він – удома.
    Він тут вірші складає від ранку. А вже обід.
    Він – поет український, собакам усім відомий.
    Я лежу біля нього. Бо я – його чорний кіт.

    Він годує мене і зове претензійно – Мачо.
    Але – будьмо відверті! – ця кличка – одні понти,
    Бо усе, що я бачив – а я так негусто бачив! –
    Тільки танці пташині з віконної висоти….

    Тільки танці пташині… Тоді я ступив – і… випав!
    І життя прокрутилось, як стрічка німого кіно:
    П’ятий поверх, горобчик, пір’їнка, крислата липа,
    Латка неба. Бур’ян. Матіола. Життя – лайно.

    Потім довго лежав. У траві. А тоді на ліжку.
    Він приносив ковбаску – і клав до покоцаних ніг…
    Час минав. Мені снилась руденька сусідська кішка -
    А йому – карооке кохання. І перший сніг

    Закрутив-забілив, і зиму замутив нехилу,
    Дні були однотонні, були кольорові сни,
    Так ми жили тоді. Але й файно тоді ми жили!
    І чекали любові – як перших слідів весни.



    Рейтинги: Народний 5.88 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  2. Чорнява Жінка - [ 2007.12.07 12:54 ]
    Слухаючи новини
    Коли зі скривленого рота VIP-лиця
    Летять «перлини» політичного маразму,
    Не зрозуміло: чи то задум був Творця,
    Чи наслідки невдалого оргазму…

    :))


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (24)


  3. Тетяна Дігай - [ 2007.12.07 08:33 ]
    * * *
    Прости мені, великий Дант, зухвалі спроби
    занотувати плин думок високим стилем
    твоїх карбованих терцин - важкий той стилос,
    що сховано в Равенні, як в утробі.
    Але намарно - вірю я, що дух піїта
    безсмертний, бо цілований зірками,
    у легкім леті над поснулими віками
    шукає вибраних і ставить тайні міти.
    Сумлінно вчусь, гортаю сиві фоліанти.
    Горять у присмерку століть вогні причальні.
    Сотають Парки нить з лахміття й діамантів.
    Вузлами - вірші - кораблі мої печальні.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.27) | "Майстерень" 5.5 (5.33)
    Коментарі: (20)


  4. Григорій Лютий - [ 2007.12.06 21:39 ]
    ЦВІТЕ ТЕРЕН…
    Я не бачив зроду маму
    І не знаю тата.
    Як у Бога – в них повірив… –
    Світ не звинуватив.

    Гірше голоду і глуму,
    І жалінь ворожих.
    Сиротіший – на всі думи –
    Тільки ти, мій Боже!

    Цвіте терен, терен цвіте
    Щедро в Україні…
    Як волосся посивіле
    На малій дитині…

    Ту зозулю, що кувала,
    В ланцюг закували.
    Тих синочків – як листочків –
    Голови на палях!

    Ой, колиско моя, земле,
    Ти мені і мати!
    Дай душею пригорнутись,
    Душу обійняти.

    Дай загоїть голос туги,
    Що луна і досі.
    По балках і по яругах
    України сльози…

    Цвіте терен, терен цвіте,
    Стежку замітає.
    Мов сльозами, білий світе,
    Тебе застилає…

    Де б не був і де б не жив я –
    До небес – рукою…
    І по цей бік, і по той бік –
    Терен за рікою…

    Вже збирається на пісню,
    Вже душа – як хмара…
    За сльозами – тільки блисне –
    Прийде Божа кара!


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.62) | "Майстерень" 5.5 (5.57)
    Коментарі: (11)


  5. Іван Гонта - [ 2007.12.06 18:20 ]
    Музам
    Що не кажіть, а в кожній музі - жінка
    (По-перше жінка, муза - вже по-друге).
    З одною одружився, у декреті - друга,
    До третьої ще й не топтав стежинку,

    А вже вона не поцуралась зради,
    До грошей більше, ніж до рими ласа,
    Ще й хвицьнула не гірше за Пегаса.
    І де мені тепер шукать розради?

    І на чиїх би розридатись грудях?
    В чию спідницю висякати носа?
    ...лежить без діла ліра безголоса
    І зовсім я зневірився у людях...

    Ото й спроможний тільки на халтуру -
    Плоджу віршовану макулатуру.
    30-31.03.03


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (25)


  6. Я Велес - [ 2007.12.05 21:11 ]
    У лікарні
    Лікарняна журба. У вікні –
    Забинтовані рамою хмари.
    Тінь далеких дерев на стіні,
    Мов у безвість споряджені мари.

    Вже розвиднілось. Ніч – як роса:
    По шибках зісковзнули краплинки.
    Не мені, не мені ця краса...
    Задрімати хоча б на часинку...

    А ковалики тишу кують
    У сумній холодниці палати,
    Де недуг і страждань каламуть,
    А надій і жадань – ані цяти.

    Лікарняна журба. У вікні –
    Забинтовані рамою хмари.
    Тінь далеких дерев на стіні,
    Мов у безвість споряджені мари.


    Рейтинги: Народний 5.29 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (14)


  7. Григорій Лютий - [ 2007.12.05 21:33 ]
    як я борщ варила

    Як побрались ми з Богданом,
    Підвелась я рано-рано…
    Встала борщику зварити –
    Чоловіка покорити.
    Та й пішла я по капусту,
    А там діток густо-густо:
    І окаті, і кирпаті…
    Зупинилась я на Каті…
    А пішла по бараболю,
    Глип, у ній пустує Коля, –
    Голосисте, рожевеньке,
    Упізнав одразу неньку…
    Хниче: “Хочу я до Каті…”–
    Зроду всі в нас язикаті…
    Щоб на дні збиралась сила,
    По буряк я ще ходила.
    Був там вибір із Христин,
    Не могла не принести…
    А як рвала я горох,
    Упіймала зразу трьох:
    Олю, Йванка ще й Софійку –
    Каверзушку-довговійку.
    Доки монялася з ними,
    Бог послав мені Якима,
    А верталась по окріп,
    То знайшовся ще й Охрім.
    Так допоки борщ варила,
    Вісім діточок зловила.
    Гей, сідайте всі до столу,
    Насипатиму по колу.
    Всі ви любі дітки божі,
    Ніби з грядочки, пригожі…
    – А в сусідів ця примовка
    І коротка, і не ловка.
    – Так у них же тих дітей –
    Лиш Федот, як соловей…
    Он в Оверка – то сімейка,
    Доки скличе – попогейка.
    Наче маку, дитинчат,
    Вже імен не вистача…

    Грицик, Мицик, два Степани,
    Шура, Ліда, Роксолана,
    Саша, Маша, три Володі,
    Ще Андрії в них у моді:
    Батько, прадід з Базавлука,
    Люся-баба, Люся-внука,
    Галя, Аня, Королина,
    Надя, Віта і Ярина,
    Гапка, Діна і Мелашка,
    Полікарп, Семен і Пашка,
    Геть замучили дяка,
    Як побачить їх – гика,
    Це вже є, а це негоже,
    Це – чужинське, це – не Боже…
    Кожен рік по три, по п’ять –
    Легш родить, ніж називать!
    8 березня 2004 р.


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.62) | "Майстерень" 5.75 (5.57)
    Коментарі: (6)


  8. Володимир Ляшкевич - [ 2007.12.05 21:42 ]
    У храмі Сонця
    ...Жрець задоволений. Та почуття
    не прийнято являти в цій країні.
    Тому його розмова з учнем більше
    нагадує строкату пісню вітру,
    відомого сухим пустельним жаром.

    Але переплітаючись з відлунням,
    породжуваним гомінким камінням
    і подихом п’янких цвітінь знадвору,
    слова звучать із потаємним змістом,
    святилищу великому дозвучні,
    торкаючись і мудрості глибин,
    покладеної у основи храму.

    Жрець раптом згадує те відчуття,
    так гостро, тонко - він і з ним учитель...
    Як радісно вбирати словоспів,
    відлуння, мову, значення і обсяг...

    Відкрите, що ховалося так довго
    у пам'яті, тілесне відчуття -
    насичене, яскраве. Та за ним
    було і інше, - те, що налякало
    тоді, і зараз виринає знову
    в багряних полисках огню, чіткіше...

    ...Могутня і прозора течія,
    кружляють знані і незнані форми
    живого, раз за разом виринають
    украй здивовані людські обличчя...
    Ні, не обличчя, наче зсередини
    видніються, немов одна їх суть.

    Раптово виникають і зникають,
    як інше, різне. Наче зміст часів,
    відпущених для кожного творіння,
    зібрався в ціле, в результат кінцевий,
    і дужим виром огортає обсяг,
    спиняючись лише побіля ніг
    здобулих вічність видатних Рех Хету.

    З одними він, бувало, зустрічався,
    про декого читав, про когось чув,
    а інші - незнайомі, та усі
    споглядачі спокійні і глибокі,
    воістину Величні, Вищі Духом.

    Немов і не померли у свій час,
    не зникли, не розвіялися прахом.

    Чомусь зійшлися знову коло нього...
    Тоді були ледь зримі, нині чітко
    осяяні зсередини і ззовні...

    Мить - і видіння тане. Тіні вщухли.

    Жрець міцно тре долонями обличчя...


    2004


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (1) | "КІНЕЦЬ ДРЕВНОСТІ, Част. І Гл.2. Круг Тота (Зодіакальні Сузір'я)"


  9. Саміра Саакян - [ 2007.12.04 21:01 ]
    Пастка для чорної тури
    (Партія в шахи)

    Мої почуття в бандеролях прокурених рим
    Давно загубили шляхи до свого адресата.
    Зроблюся німою. І серце хай буде німим.
    За будь-яку помилку мусить відбутись розплата.
    Босоніж по склу... О, прийми цей шалений кан-кан!
    Останній бар’єр перед завченим зваженим кроком.
    - Хіба він месія?! Та він же не був і пророком!
    І права ступня заступила в іржавий капкан…



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (11)


  10. Саміра Саакян - [ 2007.12.04 21:08 ]
    Шах (смерть чорної королеви)
    (Партія в шахи)

    Твоя осінь, промерзла до самого мозку кісток,
    Затиска моє горло, і вже відчувається подих
    Потойбіччя і смерті. І пульс уповільнює крок,
    А в очах заклякає останній невпевнений подив.
    Твоїм холодом стуляться мушлі тремтячих повік
    І зсутуляться плечі, з яких обриватимуть крила.
    Східний вітер, мов ляпас, війне по безкровності щік,
    Вириваючи з рук парасольки червоне вітрило…
    …замри…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (5)


  11. Лариса Вировець - [ 2007.12.04 14:32 ]
    Зимові тюльпани
    Горобенята жовтодзьобі,
    зимові заспані тюльпани...
    Їм ніч лишає у жалобі
    крижинки сліз на целофані.

    Мені рішучості забракне
    тебе в щоку поцілувати...
    Тих пелюсток торкнувшись, як нам
    зрадливу ніжність приховати?

    Зліта словесна шкаралупа,
    мов з алебастру позолота,
    і десь між нас очима лупа
    підранок-доля жовторота.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (17)


  12. Іван Гонта - [ 2007.12.04 11:24 ]
    ***
    Ця апріорна тимчасовість,
    Недоотриманих утіх,
    І приколисувана совість,
    І недовиплеканий гріх...

    Все інше просто й тривіально,
    Як у дешевому кіні:
    Мовчу самотньо і печально,
    Бо ти дісталась не мені.
    04.07.07


    Рейтинги: Народний 5.31 (5.4) | "Майстерень" 5.5 (5.28)
    Коментарі: (10)


  13. Чорнява Жінка - [ 2007.12.04 11:59 ]
    Там, де верхівки сосен
    1
    Там, де верхівки сосен
    сходяться разом,
    де велике сонце,
    нанизане
    на молоді ніжні голки,
    розпадається
    на тисячі сонечок,
    кожне з яких
    тягнеться до тебе
    по тонких рожевих
    стовбурах,
    лоскоче, смішить,
    заглядаючи прямо в очі:
    дивись, дивись на мене!

    2
    є перехід,
    по якому можна пройти,
    але краще злетіти
    (це ж легко),
    і тисячі маленьких сонечок,
    що живуть у тобі,
    на своїх теплих долонях
    віднесуть твою безтілесність,
    таку легку
    таку невагому
    таку прозору
    Додому


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (5)


  14. Ванда Нова - [ 2007.12.03 11:35 ]
    * * *
    Ходімо, Єво, ми самі сьогодні -
    Так слизько, і півкроку до безодні…
    Пальтечко застібни і схаменись,
    А ще, на Бога, не дивися вниз!..
    Підніжки ставить ожеледь підступна,
    Впаде бурулька – просто в серце стукне,
    Засяде в ньому скалка крижана
    І, як магніт, тягнутиме до дна…

    Тримайся, Єво, серце ще пульсує!
    Не проклинай, не згадуй долю всує -
    Бездушно час мішав до снігу бруд,
    Але ж дзеркáла брешуть, як і люд…
    Чи нас якась погубить голка з криги?!
    Дасть Бог - і ми діждемося відлиги,
    Не зупиняйся, серденько, не смій!..

    …Розтануть снігу крихти, з довгих вій
    Тоненька цівка протече сльозою,
    ковзне на щоку. Очі сфінкса – зорі
    Нам підморгнуть, але промовчать мудро,
    Впаде з обличчя сфінкса біла пудра
    і дивом причепурить коси , Єво,
    Смішна і ніжна – сніжна королево…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (9)


  15. Ірина Заверуха - [ 2007.12.02 14:13 ]
    Доказ
    Доказом смерті кружлятимуть чорні грифони
    І проростатиме вугільно-чорний барвінок
    Післяжиття також матиме вічні закони
    Чуєш, як гупає серце через перестінок.

    Довгий удар і короткий, як азбука морзе
    Після сигналу залишити можна мовчання
    Доказом смерті – не бірочка в темному морзі
    Наше з тобою взаємне нерозпізнавання...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.21) | "Майстерень" 5.75 (5.16)
    Коментарі: (12)


  16. Ганна Осадко - [ 2007.11.30 22:06 ]
    Лист до друга
    Найкращі новини – відсутність важливих новин:
    Ще день розміняла, в кишеню відсипавши здачу,
    Бо все планомірно і вірно. Це, знаєш, неначе
    “Італія-Рома – Динамо” – чотири-один!
    Так, наші продули! Ти сам здогадався, чи бачив?

    Останні новини – в вазоні розцвів молочай,
    В неволі розцвів, уявляєш... Бо тепла неволя.
    От сніг за вікном пролітає – ти бачиш, поволі,
    А я за вікном калатаю у скляночці чай
    Сріблястою ложкою долі. Малі ще у школі –

    Знання здобувають про добре і вічне, про те
    Що варто робити і те, що не варто робити,
    Наприклад, уранці шкідливо під каву курити,
    А вчити англійську – корисно. Та сніг замете
    І перше, і друге. Тому залишається – жити,

    Картоплю варити в мундирах, цідити вино,
    Купити весняну суконку (це знаково в грудні),
    Звикати до тебе, до снігу, до кашлю, до буднів,
    Бо це вже – надовго. Бо це, як в задачі – “дано”,
    І сума доданків незмінна. І дні каламутні


    Птахами летять до бодай середини Дніпра,
    Щоб там, помінявшись з напарником, далі летіти,
    Аж поки в Тернопіль не вигребе ящером квітень,
    (Признаюся чесно, це місто - страшенна діра),
    І думка єдина “Хто винен і що з цим робити”

    Уже попустила. Найкращі новини – нудні,
    Не дивлюсь ТВ, не читаю нічого із преси,
    Горілку марную – на грудях вкладаю компреси,
    Забувши про дні – де робочі, а де вихідні?
    А все, що згадала, іде паровозом – пеесом.

    P.S. Повернулись зі школи донька і син.
    Найкращі новини - відсутність важливих новин.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (10)


  17. Юрій Лазірко - [ 2007.11.30 19:25 ]
    Янгольське пір`я
    Янгольське пір`я накрило - криком знекрилені й холодом,
    грілись у серці провісники волі побожних небес.
    Тіло думками палили, тліли в душевному голоді
    та промовляли молитвою: як... умирав та воскрес.

    В пальцях пригублена віра між сторінками завітними
    переписалась покорою, вірністю тільки Йому.
    Очі - розгублені, сірі, зір посилали за квітнями -
    та повертався самітником, вів за собою "чому"...

    Світе в Господній долоні - зерня Добра та Незрілості,
    в полі родючого Всесвіту дайним стеблом прорости,
    викупай колос в осонні, вигойдай муки у милості
    і над Вертепом за правдою янгольське пір`я впусти.

    30 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (8)


  18. Ванда Нова - [ 2007.11.29 12:42 ]
    Під дощем
    Пастель осіння, подихи розмиті
    Тіла сплелись плющем - і під дощем,
    Що нас укрив плащем, промоклим вщент,
    Губами краплі ловимо, як миті…
    Можливо, ми самі у цьому місті
    Зосталися? Та листя золоте
    Безмовністю бруківку замете…
    Владарка у бурштиновім намисті
    Куйовдить вітру кучері русяві
    І розбишаку тулить до грудей:
    "Яке нам діло до отих людей?…"
    І заколише в променистім сяйві
    Очей-смарагдів…Наша перша осінь
    Безцінним скарбом сипле з рукава,
    І ми з дощем ковтаємо слова,
    Солодкі сльози в мокрому волоссі
    Ховаємо.. І прудконогий час
    Немов раптово уповільнив кроки…
    Тремтить в руці майстерній пензель вогкий,
    А дощ все ллє – на радість чи печаль…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (22)


  19. Юрій Лазірко - [ 2007.11.28 20:13 ]
    Очевидність
    Бігцем не ловися за світ у шпарині,
    розплющуйся повно, прижмурюйся щиро,
    напружуйся зором - проймися в людині,
    приймаючи промінь від сонця за миро.

    У пошуках світла, дорогою долі
    вкладай добру пам`ять і кріпни у втраті,
    займайся від віри, лети видноколом,
    не спи, не дрімай у годину крилату.

    А що недогледиш - то серце підкаже,
    заляже, втамує, думки напророчить...
    У Правди обличчя кричить макіяжем,
    а ти не дивуйся - дивись просто в очі.

    28 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (5)


  20. Я Велес - [ 2007.11.28 20:42 ]
    Загубилася у віхолі дорога...
    Загубилася у віхолі дорога
    Антських і склавинських молитов.
    Доле, ми брели кудись, небого,
    Навраттям розбурхуючи кров...

    Безберега річка білою сагОю,
    Підступила до зарінку – до хрестів.
    Значить, шлях страждання був лише маною –
    Бо ж ріку ніхто не переплив...

    Благовіст надії змінять передзвони
    Обважнілих оберегів – кладовищ.
    І предвічна тиша з неземних амвонів
    Осінить божественним: „Облиш...”

    Я ішов затято, позбивавши ноги,
    Озирнувся – курява і мла...
    Загубилася у віхолі дорога,
    Не знайти... А чи вона була?


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (10)


  21. Варвара Черезова - [ 2007.11.28 18:44 ]
    ...
    Цитьте, демони стоголосі!
    Мені смуток, а вам забава.
    Вже, боюся, не маю права
    доторкнутись твого волосся.

    Я не тямлячи зруйнувала -
    і кохання твоє, і віру.
    Я б торкнулась твоєї шкіри,
    та, боюся, цього замало…

    Мені справді цього замало…
    Що намріялось - не збулося.
    Тіштесь, демони стоголосі,
    Кину серце вам на поталу.


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (14)


  22. Бурштина Терещенко - [ 2007.11.28 17:17 ]
    Маленькі гарненькі хитрощі
    Дуже боляче вивертати тобі себе
    відвертати тебе від себе
    ламаючи кригу,
    ламати твоє тіло в ній
    Викривати
    відкривати
    відтинати
    щоб нарешті відчути
    втрачати, втікаючи від себе
    боячись почути: "всеодно люблю"
    втрачати надію померти
    помирати без надії втратити
    і все це казати тобі
    захлинаючись від почуття провини
    задихаючись від власної недосконалості
    зупиняючись від неможливості пробачити собі себе
    втрачати себе у тобі
    тебе у собі
    яка вже різниця для тих, хто нероздільне ціле?
    зтискати зубами подушку
    від неможливості бути і бути такою, як ти
    впиватись пальцями у час,
    що провела без тебе і не з тобою
    повір, я зможу все виправити
    у твоїй неможливості стати слабким


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.05) | "Майстерень" 5.5 (5.27)
    Прокоментувати:


  23. Ірина Заверуха - [ 2007.11.28 14:47 ]
    Передніч
    Кволими рухами в темряві
    Тулиться тінь до подушки
    Стигне матрас на дереві
    Діляться сни на смужки

    Важкість повіки вдавлює
    Струмом лоскоче нерви
    Мозок думки перетравлює
    Вариво снів – консерви

    Вже і не спиться – лупиться
    Місяця око в шибу
    Ранок за ніч заступиться
    День закладе на дибу...


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (2)


  24. Мойсей Фішбейн - [ 2007.11.27 17:46 ]
    Еміль-Антуан Бурдель.
    Велика трагічна маска Бетговена

    Веди мене, мелодіє, веди,
    Неси мене і сили дай для злету -
    Перепливти, перелетіти Лету
    І не ковтнути чорної води.
    Повстань, мій дух! Мелодіє, постань
    Лавиною, і вибухом, і виром,
    І вироком осіннім хмарам сірим —
    Крізь тишини важку, холодну твань!
    Накочуйся, о хвиле звукова, —
    Я чую звук нечуваної пісні,
    Її акорди й рокотання пізні, —
    У тишині оглухла голова.
    У душу б’ється музика німа,
    Це рокотання врóчисте і чорне
    В обличчя б’є. Моє лице — потворне.
    Та порятунку й сховища нема.
    Веди мене, гармоніє, веди,
    Неси мене і сили дай для злету —
    Перепливти, перелетіти Лету
    І не ковтнути чорної води.

    1972 р., Київ

    * ЕМІЛЬ-АНТУАН БУРДЕЛЬ - скульптор.


    Рейтинги: Народний 6 (5.74) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  25. Вячеслав Семенко - [ 2007.11.26 01:41 ]
    Осіння мелодрама
    Діва стара, запізніла, розгублена осінь
    сум розтуманила свій по садах і городах.
    Золото взяли вітри, за негодами врода,
    краплями змита, струмками стекла при дорозі.

    Юнка оголена, яблуня простоволоса,
    плаття багряним шиттям шелестить під ногами.
    Тільки на самім вершку золотавіє досі
    вітром овіяний, мріє листок нездоланний.

    Марить далеким - весна, пелюсток білосніжжя
    в танці надій, сподівань на нескорену вічність,
    бруньок незайманих запах хвилююче-ніжний,
    біг по корі лоскітливо-пестливих потічків.

    Сон обірвався. Захоплює дух у польоті.
    Вітер на бубнах дахів розсимфонює ранок,
    соло листочок веде в одинокості гордій,
    це - фуете з усвідомленням самообману.

    Сіра слизотність осінньої меланхолії
    десь унизу. Каруселиться мить у нестримі,
    ніби ще трохи і з птахами разом у вирій,
    крок в позачасся, в четвертий, омріяний вимір.

    Та листопад у істериці бився недовго.
    Стомлено схлипнув в пусте, невагоме повітря.
    Пісня польоту завершується епілогом -
    нице падіння з долоні підступного вітру.

    Невідворотно зближається вогка байдужість,
    мить боротьби суперечностей - "бути, не бути..."
    переривається часу циклічна окружність.
    Осінь із книги викреслює слово "майбутнє".

    Ось і земля, це - морозом ціловане ложе,
    опіком перше торкання судини судомить,
    погляд останній угору (чи хто допоможе?).
    Марно.Над світом панує осіння утома.

    Перевернувся,зітхнув і здригнувся востаннє,
    він ще не порох дорожній, ще жовтий листочок!
    ...Новонароджений сніг закрутив на світанні
    і поховав драму тої осінньої ночі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (1)


  26. Тарас Плахтій - [ 2007.11.24 19:39 ]
    ***
    Її очі наповнені жалем
    І слова пересипані горем...

    Про нещасних, що голод пізнали,
    Про зерно, що вивозили морем,
    Продрозверстку і світле майбутнє,
    Що ним голови юні дурили.
    Про зірки на шапках п'ятикутні
    І незлічені зниклі могили.
    Про народу скалічену долю
    І не зцілену душу донині.

    ...Втерла сльози розпуки та болю
    Прабабуся у білій хустині.


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.19) | "Майстерень" 5.5 (5.19)
    Коментарі: (4)


  27. Олег Король - [ 2007.11.24 18:58 ]
    - - -
    Ой ти, дівчино, з горіха зерня…
    Чом заблукала ти на Майстернях?
    В несмілі стрічки вихлюпнеш душу,
    А я півночі мучитись мушу.
    Довше не зможу – серце порветься,
    Там і лишилось – восьмушка серця..
    Третина щастя, днів четвертинка…
    Буде читатись інша сторінка...
    Буде у вікнах слухняний вечір,
    Котити місяць, мов сир овечий…
    Буде малеча сопіти в тиші…
    Висохнуть сльози…виростуть вірші…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (15)


  28. Вікторія Вікторія - [ 2007.11.24 02:22 ]
    ***
    Изнанкой к тебе вывернусь…

    Шарфиком на плечи…

    Бедром об пояс…

    Бредовые речи…

    Голос в ухо – серёжкой,

    Как банально – просто бижутерия?

    А как же сердце в коробочку?

    И вся твоя « высокая материя»?

    Ну окей – давай о « высоком»,

    Раз уж так мы с тобой – "близко"…

    Я запила гранатовым соком,

    Ты на чувства пролил виски…

    Я напудриваю запахи вокзалов – духами

    Ищу в конце начало…

    Засыпаяпросыпаюсь под Земфиру…

    Обещаю прочту Мураками…

    Ведь ты же всегда о высоком…

    А я так, словно гостья в холе,

    Одежду в охапку и автостопом…

    Нельзя же опоздать к ужину,



    Строго одета в приличную улыбку,

    Тебя рисую на своём столе кухонном…

    Сегодня к ужину рыба -

    Я буду подавать её в чёрном…


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (11)


  29. Василь Роман - [ 2007.11.23 16:16 ]
    [коли...]

    коли
    [зів’яле
    зілля
    зустрічей
    забутих
    гербарієм мовчить між сторінками
    вся книга пам’яті нагадує тобі
    « to be or not to be»]

    коли
    [потоки
    почуттів
    піснями
    перебродиш -
    той берег не впізнаєш, бо з роками
    потік зіллється в річку, річка в море
    «Memento mori»]

    коли
    [мажорна
    містика
    минає
    манівцями,
    а ти у друзів просиш допомоги.
    то пам’ятай завжди - судилось нам
    "cherchez la femme"]

    коли
    [ялинки
    ятрять
    ядом
    ями
    в заплетених вінках - звернись до Бога
    з душі гріхів останніх камінь
    скинь
    Амінь]

    © Vasyl R, 08-08-2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.45)
    Коментарі: (1)


  30. Ірина Заверуха - [ 2007.11.23 14:30 ]
    ТікТак (від квітня до листопаду)
    тік та не так борюкаються сни на постелі
    ніжні пастелі твоїх мандаринових рук
    мала би воду пливла б по ріці акварелі
    мала би щастя – не знала би зараз мук

    там ти не сам зазираючи в твої вікна
    досі не звикну поставити мінус ти
    півень до ранку три рази і диво зникне
    крутиться глобус і сплять голубі кити...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (4)


  31. Володимир Ляшкевич - [ 2007.11.23 11:26 ]
    Шестидесятник
    Колись ти намагався жити вищим,
    хто в юності того не прагне? Інші
    спинялися, а ти росточком віщим
    тягнувся із трави, бентежні вірші
    декламував над мовчазним покосом...
    Та все змінилося, минуло, крутиш носом -
    ані блакиті нині, ані тиші.

    2007


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (12) | "Мініатюри"


  32. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.11.23 10:32 ]
    ТРОЯНДОВИЙ ВАЛЬС
    Трояндовий вальс
    на Замку станцюємо.
    Білий.
    Під музику вітру
    кружлятимем пристрасно ми
    між кленів самотніх,
    що листя давно загубили,
    між мудрих каштанів,
    котрі вже чекають зими...

    Трояндовий вальс
    під зоряним небом бездонним –
    лиш сяючі очі
    і тихе твоє:
    – Раз – два – три...
    А потім – щасливі –
    Ми містом блукатимем сонним
    і стукіт сердець
    підійматиме нас догори!

    Трояндовий вальс –
    як виклик грядущим морозам!
    Ми знаєм напевно,
    що їм не здолати вже нас!
    Трояндовий вальс –
    в очах твоїх радісні сльози...
    Трояндовий вальс,
    Трояндовий вальс,
    Вальс...


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (21)


  33. Ванда Нова - [ 2007.11.21 19:28 ]
    Ніч-гарем
    Твій подих із ниток бажання витканий,
    і, як хурму, мене малими скибками
    повільно тне кинджалами жага,
    а ти ще навіть поряд не лягав…

    Солодкі ці хвилини, в ночі крадені!..
    Краплини поту - дрíбні виноградини, -
    ще мить і упадуть додолу спіло,
    Ні, не боюсь…ходи…я так хотіла…
    Чіпляюсь, ніби світ навколо валиться,
    в подушки вишиті тремкими пальцями,
    безладно шал розписує долоні
    півмісяцями нігтів, не схолоне…
    У небі молодик рясний туман
    вбере на себе пишно, мов тюрбан,
    і ти до мене шахом молодим
    прийдеш і будеш, наче поводир
    в таємному саду, ще знанім вчора,
    сьогодні ж - невідомість і покора…

    ...І простирадло вогкими тілами,
    тримаємо, щоб не знялося з нами
    в повітря, наче килим із казок.
    Розтане все: з кальяну дим і зойк,
    у близькості завершення відчайний;
    В тобі розтану, зморена від чарів,
    як грудка цукру у духмянім чаї…


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.55)
    Коментарі: (15)


  34. Ірина Заверуха - [ 2007.11.21 14:48 ]
    -----
    Тривожно чекаю, коли вже настане той час
    Почую про тебе, а серце не зіб’ється з ритму
    Дріматиме в стайні обрубанокрилий Пегас
    А я йому нові із білої простині витну

    І ліжко не буде холодним, і дім не пустим
    Розкидає сон на подушці волосся-латаття
    Ти мабуть ніколи не будеш для мене чужим
    Та я з тебе виросту, як з підліткового плаття

    Ховатиму в шафу цей мотлох старих почуттів
    А потім хтось прийде і спалить усе непотрібне
    А трапиться – стріну - ні слова, що ти постарів
    Я знаю – тоді буде дощ розсипатися дрібно...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (6)


  35. Ірина Заверуха - [ 2007.11.21 14:25 ]
    ---
    Ненав’язлива розмова у метро
    Про розведені мости, про різні долі
    За обідом випити по сто
    Працювати десь там на Подолі

    Між розбитим зеркалом і тим
    Задля кого віриш у прикмети
    Жодних аналогій не знайти
    І до біса котяться комети

    Скільки зір на небі не рахуй
    Іх давно нікому не дарують
    Неліквід за півціни, за ... нуль
    От і падають, тому що не вартують...


    Рейтинги: Народний 5.17 (5.21) | "Майстерень" 5.5 (5.16)
    Коментарі: (1)


  36. Ванда Савранська - [ 2007.11.21 06:25 ]
    Кіт Туман
    Впав туман на нашу хату,
    На дерева, на паркан.
    Із туману, волохатий,
    Вийшов сірий кіт Туман.

    Прочинив повільно двері,
    Обійшов усі кути:
    − Що ж, чекатиму вечері.
    Я ваш кіт. А хто тут ти?

    Я, звичайно, розгубився:
    − Розумієш, це мій дім.
    В ньому я давно прижився,
    Та живи і ти у нім!

    Тільки що нам скаже тато?
    Хто повірить в те, що ти,
    Велетенський, волохатий,
    Із туману міг прийти?

    Кіт спокійно потягнувся,
    Кіт поважно позіхнув,
    Покрутив антени-вуса,
    Вимкнув очі… і заснув.

    Я таких ніде не бачив,
    Не бува таких котів.
    Він прибулець тут, неначе
    Із прадавніх комишів.

    Я вщипнув себе за щоки −
    Може, я насправді сплю?
    Я протер обидва ока −
    Чом кота я вже люблю?

    Що за казка, що за чари
    Полонили білий світ? −
    Кіт, пухнастий, наче хмари,
    Загадковий сірий кіт.

    Я йому погладив вуха.
    Котик спить, а вуха − ні.
    Він антенами порухав
    І замуркав уві сні.


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.33) | "Майстерень" 5.67 (5.37)
    Коментарі: (14)


  37. Ярослав Нечуйвітер - [ 2007.11.20 21:59 ]
    ***
    О, не сумуй
    в осінні довгі ночі –
    У серці буде
    літо назавжди!
    Я долю тобі
    світлу напророчу,
    бо прагну я,
    молюсь
    і дуже хочу,
    щоб усміхом
    промінилися очі,
    не знало
    любе серденько
    біди...


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (12)


  38. Варвара Черезова - [ 2007.11.20 17:20 ]
    ...
    Я тебе відпускаю! І з вітром розвіюю чари...
    Хай засудять і стратять ці заздрісні очі людські!
    За кохання твоє і цілунки гарячі й палкі
    Не страшуся, коханий, я жодної злісної кари

    Я тебе відпускаю! Не заздрю, повір, не кляну…
    Випий з перцем горілки і любою стане нелюба.
    Хто тобі я, мій милий? Не більше ні менше ніж згуба.
    Ми згрішили й сама я сповна заплачу за вину.

    Так згрішити… О Боже! За вік не відмитись од бруду.
    Не дивись мені в вічі… Я вже божевільна… Іди!
    Що лишилось мені? Крижаної напитись води.
    Може так я скоріше тебе розкохаю й забуду.

    Я по снігу піду, нехай боса, розхристана… Хай!
    Може так я втамую вогонь у зболілому тілі…
    І присплю своє серце у вічного смутку могилі.
    А в цей час твоя жінка весільний роздасть коровай.

    Лихоманить мене, чи це ти, чи не ти, чи примара?
    Якщо ти, то міцніше за руки тримай - не пусти!
    Бо вже бачу я поле й старі дерев’яні хрести…
    ...Не пущу вже ніколи, кохана, єдина Варваро!


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (43)


  39. Ганна Осадко - [ 2007.11.20 11:28 ]
    Дрібно-дрібно...
    Дрібно-дрібно ступати, як гейша. Слизька дорога
    Не посипана сіллю. Так солодко їй нівроку!
    Від зупинки до дому ще довго, немов до Бога:
    Крок, півкроку, упала, піднялася, ще півкроку.

    Тілопади, слизота, синець на коліні синій,
    (Але й гепнулась, крале! Ще б розуму додалося!)
    Розлетілись із сумки роки, сподівання, тіні,
    Цигарки, телефон і шампунь для сухого волосся.

    Ну ж, підводься, кобітко. Не личить отак лежати
    На перині снігів – і метелиця хай постелить!
    Ти метеликом сірим хутенько летиш до хати,
    Загарована, гей би повія на двох постелях.

    Ще дітей із садочка, іще в магазин, і друга
    Світить зміна. І зірка різдвяна горить – не гріє,
    Білий місяць звисає – така паляниця кругла,
    І тече макіяж – божевільна така завія.

    Дрібно-дрібно… І дрібочка серця іще тріпоче…
    Ще обвітрені губи ворушаться – та – ні звуку…
    Що ж ти плачеш, дурненька? Молитву яку шепочеш?
    - Руку, любий. Подай мені зараз холодну руку…




    Рейтинги: Народний 5.83 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  40. Ганна Осадко - [ 2007.11.19 17:16 ]
    Батьківщина
    Стіну обвивши голими руками,
    Замерз на грудки дикий виноград –
    І ягідки, як чорно-синій град,
    Завмерли, і не впали…Так роками
    Ми висимо на гілочці одній
    Засушеній…І спільний сніговій
    Нас обмітає…І отак до скону
    Ми творимо одне гіркаве гроно,
    Де є закон – останній, як вина:
    Що мертве – те не дасть уже вина,
    Хоч як не грій – уже не відігріти
    Живе осердя…Виноградодіти
    Притрушені, притишені снігами
    Притулять руки до лозини-мами,
    Вростуть у цеглу посинілим тілом,
    Орнаментом, де тло смертельно біле,
    А в’язь хрестів – чи хрестиків – чи долі –
    Спеклась на чорне… І сніжинки кволі
    Пливуть, як вірус, через пуповину
    У виноградну душу Батьківщини.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.65) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  41. Ванда Нова - [ 2007.11.19 17:43 ]
    Обійми
    Була в броні байдужості незборна,
    тепер довкола муром рукотворним
    твої обійми зведено. Стіна.
    За нею я - царівна чарівна?
    Ця пара рук, як захисне закляття,
    І вже нема потреби виставляти
    іронії разючі колючки –
    Пораню ще. А ти так близько тулиш,
    що знаків запитання рій сутулий
    втрачає чи розпростує гачки,
    де на сувої наша гра почата.
    І лагідні ці жилаві лещата,
    тримають міцно, щоби знову я
    не розлетілась в міріади «як»,
    у незліченні «хто», «чому» і «нáщо», -
    Я не повірю, що буває краще,
    ніж так.


    Рейтинги: Народний 5.6 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.55)
    Коментарі: (33)


  42. Я Велес - [ 2007.11.19 14:40 ]
    Мій виднокіл сум’яттям захурделило...
    Мій виднокіл сум’яттям захурделило...
    На рунах мрії – ожеледь зневір.
    В три нитки чисниця – НАДІЯ. Тільки де вона?
    Безкрая путь весь час під косогір.

    Обшарпана душа і рам’я зношене...
    Знеможений, чи годен я благань?
    Ще вчора ти пішла від мене, осене,
    Повірнице розпачливих жадань.

    В моєму возі – дивною розворою
    Жага невибута, їй право, вигляда.
    Ну, хто закрижанілий лан розорює,
    Пройдеш на плуг – і жодного сліда...

    Дорога болю з карбом незатоптаних,
    Загублених у безвісті слідів –
    З чиїмись сподіваннями і втомами...
    Хіба такої долі я хотів?

    Хіба – з колиски – віру в силу сволока
    Я всотував у серце надарма,
    Хіба рокований я був під волю Молоха,
    Якому і жертовника нема?

    Мій виднокіл сум’яттям захурделило...
    На рунах мрії – ожеледь зневір.
    В три нитки чисниця – НАДІЯ. Тільки де вона?
    Безкрая путь весь час під косогір.


    Рейтинги: Народний 5.46 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.51) | Самооцінка 5
    Коментарі: (9)


  43. Юрій Перехожий - [ 2007.11.19 10:25 ]
    * * *
    Перемелеться все і повернеться! Впевнений, Ладо!
    Відлютує зима і поступиться вірі досада.
    І новітня весна приголубить загонисті первні,
    Бо „нема вороття” – то лишень аксиома повернень.
    1996.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (2)


  44. Юрій Лазірко - [ 2007.11.19 07:45 ]
    Наповнення бажанням
    Непорочна ніч
    вже викричала всю свою тишу,
    розхлюпалась митями,
    котрі просочилися втратами,
    так схожими на вічність,
    у підсвідомість.
    Ми збудували місток Забуття
    через струмінь єства -
    неприкаяні поцілунки
    мостилися пристрасно
    та перемінно.
    Насолода
    оволожила тіла,
    обезлюднила розум,
    знепритомливо дихала
    пучками пальців
    та хвилекрилим лоскотом
    перебігала по грішній стежині.
    Віднині й до віку
    камінь завбільшки
    стиснення розгубленого серця
    відліг -
    і потекла кров
    не тамуючись,
    не холонучи від здогадок.
    Так легко було
    довіритись звіриному поклику,
    розтулитися квіткою любощів,
    відчувати настромлення стогонів
    на недоліки подихів,
    вимальовувати кожен огин
    очікуванням на наступний рух.
    Від плюскотіння митей
    заплющувались очі,
    виринали та рвалися до неба,
    тамуючи невблаганну спрагу,
    напів-птахи і напів-зорекради.
    Не така й вже велика
    Твоя таємниця, Любове,
    коли її навмисне розшепотіли
    устами відвертості,
    переповнені звабами,
    дотики.
    Нехай догойдає нас,
    вилітається до знемоги
    бажання -
    огорнувшись тілами,
    ми відчуємо,
    як розчиняється
    у розбурханих ласках
    буденність.

    18 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.7 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (7)


  45. Чорнява Жінка - [ 2007.11.18 17:22 ]
    Віра
    Комусь ікона,
    комусь робота,
    комусь щоденна
    фетишна турбота,
    без неї можна
    пісні співати,
    спокійно їсти,
    спокійно спати,
    і можна гроші
    складати в конверти,
    і можна жити,
    але не вмерти...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (8)


  46. Чорнява Жінка - [ 2007.11.16 11:56 ]
    Ще трішки
    Брудніють омиті ноги
    від зречень і зради,
    якої вам ще допомоги,
    якої поради,
    якого ще болю
    він має зазнати,
    щоб ви зрозуміли:
    любити – не значить
    карати,
    чи, може, хтось інший
    захоче
    на гору ту пішки?..
    .............................
    – Скільки терпіти, Отче?
    – Ще трішки...


    Рейтинги: Народний 5.63 (5.6) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (24)


  47. Юрій Перехожий - [ 2007.11.16 11:05 ]
    Листопад
    Скомкано осені тьмяний глазет.
    Знов гайворонню ім’я – легіони.
    Світ паперовим корабликом тоне
    В безпомилковості зимніх прикмет.
    Мов неприкаяне клоччя газет,
    Вітер розносить жалі, заборони...
    Тільки тополь переплетені крони
    Згадують зелень весняних тенет.
    1997.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (4)


  48. Юрій Лазірко - [ 2007.11.15 23:34 ]
    Відмалювалась осінь
    Відмалювалась осінь -
    згубила подих листям,
    впіймала погляд божий
    на паморозь і цвіль,
    по вінця наливала
    хорали в серце чисті,
    а на очистих вікнах
    запричастила біль.

    У пролежнях надії
    думки осиротілі -
    то просять в неба ласки,
    то виїдають зір.
    Та ні душа, ні серце
    не сплять в земному тілі,
    хвилюються від вітру
    і тягнуться до зір.

    На звалищах галактик,
    де чорним мітять діри,
    Господь ховає світло -
    вистоює вино.
    І впитися так легко,
    ледь пригубивши віру -
    приймати пале листя
    за золоте руно.

    16 Листопада 2007


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.76)
    Коментарі: (9)


  49. Ганна Осадко - [ 2007.11.15 16:36 ]
    Гість
    Ти кажеш: Думай і не схиб… Навіщо?
    Коли душа – зотліле попелище,
    де ворон кряче і нечистий свище,
    як вітер, у схололі пальці два,
    а ти стоїш – між рідними – німими,
    ще поміж ними, та уже не з ними,
    коли довіку зими – тільки зими,
    через які не проросте трава,

    то думай чи не думай – не поможе…
    Підніму очі: «Дяка, світлий Боже…»
    А він мені на картах наворожить
    Казенний дім, дорогу і любов.
    А ще: думки, хурделицю, слизоту,
    Вечерю, нежить, ГРЗ, роботу,
    І те фатальне – серед ночі – «хто ти?»,
    І стук у двері, наче хтось прийшов –


    По душу чи, як водиться, по тіло,
    І навстіж двері! А за ними – біло!
    Бо час. Бо все уже переболіли.
    Перебілили. Стеля – ніби скло.
    І хтось стоїть. А хто – не розібрати:
    Королю? Брате? Лицарю чи кате?
    Та хто б не був – заходь хутчіш до хати,
    Бо снігу вже з порога намело…

    Так високо – по кісточки. По серце.
    І він зайде. І я горілки з перцем
    Наллю з дороги, щоб зігрівся. Все це
    Буде як сон, побачений давно,
    Пробачений, пробуджений, блаженний,
    На кухні він присяде біля мене,
    Щоб помовчати… І схололі клени
    Постукають кістляво у вікно:


    - Уже світає…
    Як усе світає!
    Химерний привид знайденого раю,
    Якого - знаю – так і не пізнаю,
    Розтане вранці між прозорих віт,
    І заясніє іній на морозі,
    І син – як завжди, босий - по підлозі
    Протупцяє, і стане на порозі
    У білосніжній майці: «Ма, привіт!»


    Рейтинги: Народний 5.81 (5.65) | "Майстерень" 5.83 (5.62)
    Коментарі: (19)


  50. Тамара Борисівна Маршалова - [ 2007.11.15 15:35 ]
    Якось взимку
    Якось взимку, біля річки
    Ковзани зробивши з гички,
    Куці ковзанку відкрили,
    Всіх звіряток запросили:

    - Казка стріне вас зимова!
    Тільки є одна умова -
    Ковзани самі майструйте,
    Всі можливості врахуйте.

    Ось їжак іде з лісочка...
    Ковзани – сухі грибочки!
    Білка плигає... Потіха!
    Зі шкарлуп вони горіха.

    Кабанець, натура груба,
    Ковзани зробив із дуба.
    Мишеня біжить, малята.
    Ковзани, авжеж, зернята!

    Тільки вовчик та лисичка,
    Стали осторонь від річки.
    Ковзанів у них немає...
    Зло добру не заважає!


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:



  51. Сторінки: 1   ...   143   144   145   146   147   148   149   150   151   ...   175