ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.

Іван Потьомкін
2026.06.18 20:04
Війни невигойні стигмати.
Печаль Арахна тче і тче.
Виходить на узвишшя Мати
І руку прикладає до очей.
Кого там надивляє, – не питайте.
Про те в нас знають навіть малюки...
...Війни невигойні стигмати,
Невжеж ви оселились навіки?
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олександр Сушко - [ 2019.03.24 13:12 ]
    Ква!
    Спитаю в лоба, тільки не лякайтесь,
    Хоч знаю - будуть дикі воплі, крик:
    Писаки мають право на пихатість
    Й цілодобове надимання щік?

    Співав би, наче жайвір понад лугом,
    Нехай би світ вигукував "Овва!".
    Але біда - став схожий на ропуху,
    Нахвалюю себе лишень: " Ква!", "Ква!"...

    Вважаю, що у критиці несхибний,
    Щось не до шмиги - брата словом "Гех!".
    "Круті" митці, на жаль, до жаб подібні,
    Талантом перекрикують колег.

    У жартунів не та колоратура,
    Смішний поліфонічний звукоряд.
    А у поетів - надтонка натура,
    Ізмалку люблять шану-шоколад.

    Сідниця й ґедзь - враги-антагоністм,
    А гонор - щиросердю опонент.
    Всієї слави дурневі не з'сти,
    А він кричить: - Знімай з глави кашкет!

    P.S:

    І знову ґвалт. З болота: - Я тут ліпша!
    Послухай, як казати треба " Ква!".
    Пробач, але мені потрібна тиша,
    Сатира тут чужа. Оревуар.

    24.03.2019 р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (20)


  2. Олександр Сушко - [ 2019.03.22 09:04 ]
    Судьбина
    То, хочеш коханкою бути?
    Подобаюсь, наче Амур?
    Е, ні! В мене є вже "трикутник"
    І коник, що любить алюр.

    А жіночка - сонячна казка,
    Довірлива, наче теля.
    Шуруй звідси, хтива любаско!
    На тебе не всядусь охляп!

    Не зиркай сердито з-під лоба,
    Учора тобі вже казав -
    Я вірний дружині до гроба!
    Не ваблять чужі тілеса..

    Хай вродою ти, мов Юнона,
    Як бачу, то руки дрижать.
    Не звабиш...ходім на балкона,
    Полежим хвилин двадцять п'ять..

    І хоч на м'яке я не ласий -
    Незвідані долі путі.
    Мій хрест - помирати на пласі
    В лещатах любовних утіх.

    22.03.2019р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  3. Сергій П'ятаченко - [ 2019.03.21 00:19 ]
    БУДИНИ І НЕВРИ
    налетить розкуйовдить козацькі чуби очерету
    і шукай цього вітра мов вітра у полі лови
    як же бути на зламі епох і сезонів поету?
    як не втратити тут як не втратити тут голови?

    у міжчассі сезонів очікуєм гостро на зміни
    пливемо крізь розлом у плиткій веремії смутній
    ми ще тільки весну запросити прихилим коліно
    а вже наші жінки вже стоять по коліна у ній

    знов блукають закохані в млі березневого міста
    мов сліпі одне одного прагне знайти цей народ
    з тих часів коли тут ще лежала пустеля дебриста
    коли неврів-будинів тут бачив старий Геродот

    не життя а всуціль переломи епох і перерви
    в день останній яких чергова нас чекає весна
    мене будять будини й потроху знервовують неври
    і в розломи епох зазирають старі племена



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (3)


  4. Ярослав Чорногуз - [ 2019.03.20 07:07 ]
    Тобі в день щастя
    Така шляхетність у твоїх очах –
    Емоції, весь розум, полонила.
    Там бачу вись, куди возносять крила,
    Яка вгорі тремкоче на вітрах.

    Небесна світлосте, указуй шлях
    І еталоном із чеснот будь, мила!
    Лиш ти мені великий світ одкрила,
    Енергію дала, що має птах.

    Вино страждань моїх – в твоїй долоні.
    Історія то мук твого єства,
    Це таїна, де прірви є бездонні…

    Краса стосунків – сфера то нова!
    Ідилія, мов на природи лоні…
    Й од щастя загубилися слова!

    20 березня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  5. Олександр Сушко - [ 2019.03.20 06:22 ]
    Ось так
    Ох і "набожний" люд!
    Хрестоперстна молитва отари,
    Показушна любов,
    Істеричний товпи отченаш...

    Найубивча з отрут -
    Сліпа віра. Розчахуті ґаври
    На пророка плюють,
    Люто виють: - Тікай! Ти не наш!

    Я, звичайно, утік,
    Попалив індульгенціям крильця,
    Відпускати гріхів
    За наказом небес не схотів.

    Точить кров, наче сік,
    Брат із брата, вже буде по вінця,
    На святих письменах
    Тліють бризки й патьоки руді.

    Плачуть Батько і Син,
    З тьмою програно битву,
    На уми сатана
    Накидає залізну оброть.

    А над Лаврою дзвін,
    Чорноризи женуть на молитву
    Гурт монашок сумних,
    Умертвляючи душі та плоть.

    20.03.2019 р.


    Визволення

    Вижив. Усупереч присуду ката,
    Скомпонували уже й некролог.
    І хоч без жертви несита Геката -
    Друг ув аорті залишив жало.

    Вдих - і шпиняє обламана голка,
    Видихну - коле в скривавлений м'яз.
    Краще би, браття, лишився без ока,
    І без правиці було б все гаразд.

    Милі собратчики, чуйні камради -
    Поруч, близенько, в біді - тут як тут.
    Брути кинджали стромляють по гарди
    Та загняють недаху у кут.

    Йди, відгадай хто з нас Янус дволикий,
    Хто - вірний друг, а хто гад прегидкий.
    Лагідну долю у вигляді жінки
    Мудро відсунув на відстань руки.

    Ліжко подружнє - колюча ожина,
    Крутиться в серці холодне жало...
    Ранок. В долонях тримає дружина
    Голку. За вікнами сонце зійшло.

    19.03.2019р.

    Сумна правда

    Казати правду багатьом незручно,
    Та межи нас немало й галалак.
    Відшили пані, бо вона вельбучна,
    Зубиськпми скрегоче, вельми зла.

    Поезію шанує до нестями,
    Пегаси - чистокровні скакуни.
    Літає над проблемами, страстями,
    Шпильки скептичні сіє на лани.

    В анфас і в профіль - викапаний геній,
    Джергоче зграя муз у рукаві.
    А під хвостом - таке як і у мене,
    М'яке, і трохи в салі - селяві.

    Упала в грязь. Тепер в болоті кумка,
    Пегасики ночують у кози.
    За вікнами голодна виє сука,
    Піду і дам їй трохи ковбаси.

    20.03.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  6. Ярослав Чорногуз - [ 2019.03.19 00:17 ]
    Я задихаюсь від кохання
    Це віт судомне колихання –
    Сміється місяць із небес.
    Я задихаюсь від кохання,
    Ним переповнений увесь.

    Ох, розбудить би вікна сонні,
    Явити давні їм дива –
    Я б серенаду під балконом
    На повен голос заспівав.

    Часи романтики, о де ви?
    Сентиментальну ллю сльозу…
    Неначе котик березневий,
    Я б розійшовся унизу.

    І ти б, напевне, зашарілась!
    Півонією зацвіла!
    Щоб злий сусід осатаніло
    Заматюкався із «дупла»!

    18 березня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  7. Ярослав Чорногуз - [ 2019.03.18 01:44 ]
    Від коханої - до народу
    Віддай мені свій біль увесь,
    Віддай мені усі страждання.
    Хай сивина укриє рання –
    Прийде здоров`я - днем чудес.
    Віддай мені свій біль увесь.

    Віддай мені усю скорботу,
    Недуги тіла й серця – всі!
    Ми зможем їх перебороти
    І уклонятися красі –
    Віддай мені усю скорботу.

    Віддай мені свій страх, о мила,
    Всі комплекси переживань.
    І розгорни любові крила,
    Злети у щастя світлу рань…
    Віддай мені свій страх, о мила!

    Віддай мені кабальні пута,
    Їх розіб`ю і розірву.
    Віддай мені брехні отруту,
    Живи коханням наяву,
    Віддай мені кабальні пута.

    Я – не Тарас, лиш мов Ронсар той,
    Живу в закоханій журбі.
    Та біль народу взяти варто,
    Беру увесь його собі –
    Я не Тарас, лиш мов Ронсар той…

    Неси мені свої всі болі,
    Народе мій, прекрасний мій.
    Хай чад падлюцтва і сваволі
    Розвіється у тьмі німій.
    Неси мені свої всі болі!

    Візьми од мене дух цей дужий,
    Орлині крила, силу й міць.
    І взявшись обома за гужа –
    Ні перед ким не падай ниць!
    Візьми од мене дух цей дужий!

    17-18 березня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  8. Світлана Майя Залізняк - [ 2019.03.17 11:48 ]
    Барви блякнуть...

    Жінка - маківка на вітрі,
    барви блякнуть у палітрі,
    пригадалося... зустріла...
    Лиш один - вогонь для тіла!

    Десь у нього - лан, косиці,
    блискотять млинки і спиці.
    Угамуйся: скоро осінь,
    відлетіли мрії босі.

    Пасма холоду між дерну.
    Винні хміль, спориш, люцерна...
    "Філігранна, невагома..." -
    шерехтять зола, солома.

    2019


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (2)


  9. Ірина Білінська - [ 2019.03.16 14:41 ]
    Чи потрібні Богові раби...
    А чи потрібні Богові раби?!
    Раби рабів беруть собі у рабство,
    Будуючи своє «небесне царство»,
    Чекаючи новітньої доби.
    Тепер пророки, Господи прости, -
    Ні прихистку тобі, ні порятунку.
    То Юда зрадив чесно – поцілунком,
    А ці свідомо спалюють мости,
    Гадаючи, - ніхто вже не літає,
    Ніхто не мислить та й узагалі…

    Летять Додому полохливі зграї
    З обдуреної грішної землі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (4)


  10. Ярослав Чорногуз - [ 2019.03.15 22:35 ]
    Любов і смерть
    Життя сміялося із мене,
    Поет, це – вічний наївняк.
    Узяти б і порізать вени –
    З наївняка будЕ мертвяк.

    Хай слово золоте чи срібне –
    Я краще вічності всміхнусь.
    Кому життя моє потрібне?!
    А смерть потрібніша комусь.

    Від неї стане хтось щасливий…
    Хай вродою ти – Аполлон,
    Не сотворив кохання диво
    Життя падлючого полон.

    Красі вклонятися – так гидко!
    Бо не вона врятує світ.
    Вона – лиш лялька. А за нитки
    Посмикує Бог СвітоГИД.

    І він розподіляє ролі
    І ставить на свої місця.
    І королі танцюють голі,
    Щеза наївність із лиця.

    І заворожить таємничо,
    І звабить душу «молодця»!
    Мене в обійми смерть покличе.
    Ій мертва блідість – до лиця.

    15 березня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (8)


  11. Олексій Кацай - [ 2019.03.14 21:30 ]
    Космотроща
    Я кручу
          польотів траси,
    ти
          розкручуєш
                орбіти:
    з іншого прибув я часу,
    з паралельного –
          ти світу.

    Ми
          у всесвітів
                прибої
    не зустрінемось
          ніколи!..
    Хоч
          займися
                ворожбою,
    хоч лети
          до виднокола,
    не побачиш,
          не оддячиш,
    буруни
          не окульбачиш
    ураганів
          наших доль...
    Прошу, берегу,
          знеболь
    доторк, подих, рану,
          грань,
    наших
          не
                перетинань!..

    Берег шлях
          перетинає
    бескидами
          узбережжя.
    Два життя
          він зупиняє
    і за межами
          безмежжя
    уриває
          рейси й прощі,
    аби
          поєднати нас
    у кохання
          космотрощі,
    в простір
          ввічнюючи
                час.


    Рейтинги: Народний 6 (5.38) | "Майстерень" 6 (5.38)
    Коментарі: (7)


  12. Олександр Сушко - [ 2019.03.13 14:47 ]
    Мелодія для скрипки

    Тріолі та форшлаги вже не ті,
    Елегії не чути в ґвалті торжищ.
    Перегорів. Торнадо почуттів
    Хіба що сни подеколи тривожить.

    Ковтнула ніч коханки силует,
    Парфумів шлейф тече за падолистом.
    І це ще не найгірший happy end,
    Вціліла (о дива!) сімейна пристань.

    Не відає дружина перемін,
    Не знані дітям татові кульбіти.
    Та з пісні щезли ноти до, ре, мі,
    Синкопи смичуть терції та квінти.

    У зради, кажуть, голосу нема
    Та як труна скрипить подружнє ложе.
    Однині дім не парадиз - тюрма,
    Любовна баркарола вмовкла. Отже,

    Пробачте, жінко. Ми вже не рідня,
    Пора на волю випурхнути з клітки.
    Лечу у чорну прірву, навмання...
    Та чи знайду мелодію для скрипки?

    13.03.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (14)


  13. Олександр Сушко - [ 2019.03.12 14:32 ]
    Засторога

    Вибір без вибору. Шансів на щастя нема,
    Байдуже - буде Абрам керувати чи Мойша...
    Нація мертва. Майбутнє - суцільний туман,
    Воля, на жаль, непосильна вкраїнцеві ноша.

    Мову святу убиває холопський язик,
    Пам'ять народу випалюють крові патьоки.
    Сонні невільники створені лиш для яси,
    Хай вдовольняются шатами із барахолки.

    Дідо сусідові долю онуків продав,
    Батькові син не потрібен,- рідніший Іуда.
    Будуть і лад, і достаток, триклята орда,
    Сльози і піт зомбаків. Українців не буде.

    12 .03.2019 .


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  14. Ярослав Чорногуз - [ 2019.03.11 21:38 ]
    Чом ти, весно?
    Чом ти, весно моя, спохмурніла?
    Потьмянів, наїжачився луг.
    Де усмішка твоя звеселіла,
    Чом пронизливий вітер не вщух?!

    Поривається він воювати –
    Гнеться, гнеться додолу верба.
    Темні хмари пливуть шаруваті,
    Наче в них оселилась журба.

    Суне-плине флотилія суму,
    Синь чарівну вже заволокла.
    Дня весняного світлу задуму
    Поглинає холодна імла.

    …Та раптово неону вогнями
    Опромінився весь небокрай!
    То весна засміялась піснями –
    Душу змерзлу мою зігрівай!

    11 березня 7527 р. (Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (12)


  15. Олександр Сушко - [ 2019.03.11 05:36 ]
    За межею


    Ноти, акорди, теми,
    Рими, абзаци, титли...
    Морок буває темним,
    Сяйво буває світлим.

    Муза німа без ока,
    Чорну вдягнула хустку.
    В натяках-недомовках
    Сховані краплі ґлузду.

    Нижче би на півтона,
    Та заважає пафос.
    Фабула беззмістовна,
    А за прологом ляпсус.

    Здався. Пишу з натури,
    Ниють хребет і копчик.
    Клацання клавіатури,
    Шерех пера дивочний...

    11.03.2019 р.





    Чорні вітражі

    Шепотіння: - Тиш не баламуть!
    Доста ґвалту, ти уже не хлопчик.
    Я ж мовчать не можу, в цьому суть,
    Правду-неню ріжу прямо в очі.

    В мене тьма - це тьма, добро - не зло,
    Влада - підла і достойна страти.
    Чесний люд вимахує кайлом,
    Жертвують життям прості солдати.

    Лізе тля на гілку запашну
    По краплині ссати сік-живицю.
    Забагато, сам не прожену,
    Кличу в поміч вас, вогонь та крицю.

    За кордон біжить голодний люд,
    А на Сході косить смерть майбутнє.
    Досить. Нас і так загнали в кут,
    Краще щось побринькаю на лютні.

    Ліпше малюватиму пейзаж,
    Щастям розцяцькую домовини...
    Почорнів од зла крихкий вітраж,
    Час проклять настав, боїв, ериній.

    10.03.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  16. Олександр Сушко - [ 2019.03.10 10:04 ]
    Нехай


    Хочете відкрию вам секрет,
    Вийду із хмільної офензиви?
    Будемо знайомі: я - поет!
    Задерикуватий і спесивий.

    Шепче муза "В тебе щось не так,
    Віршенята - злидні-закарлюки".
    Ну, а геній, звісно - ас! Мастак!
    Обіцяє одірвати руки.

    Пише люд, аж куриться димок,
    Є ні те ні се, а є полова.
    От скажіть - навіщо нам письмо?
    Гомоніти й подумки чудово.

    Докучає совісті укол,
    Бо оце творіння також клякса.
    Золото - мовчанка. Це закон.
    В мудрого блокнот - tabula rasa.

    Ех, панове, може й я такий,
    Струни заіржавіли на лютні...
    З дня у день увічнюю думки,
    Може, і народиться щось путнє.

    10.03.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  17. Ярослав Чорногуз - [ 2019.03.09 00:01 ]
    Вдихаю щастя
    Вона вже холоду не здасться –
    І пестить сутінь запашна.
    Не йду, лечу – вдихаю щастя –
    Нарешті вже прийшла весна.

    І я знетямився неначе –
    Зима-тюрма була важка.
    І сам тепер од щастя плачу,
    Мов скинув з пліч льодовика.

    О любий березню чудовий,
    У молодість мене зови.
    Я мов народжуюся знову,
    Як од Трипілля – рік Новий!

    І хмар важких немає вати.
    І небо чисте, як роса.
    Співати хочу, щедрувати –
    Яка краса, яка краса!

    І навіть радістю іскриться
    Вечірня місячна імла.
    Якби ж зі мною, світлолиця,
    В цю мить прекрасну – й ти була!

    8 березня 7527 р. ( Від Трипілля) (2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (10)


  18. Іван Потьомкін - [ 2019.03.08 09:35 ]
    Наймиліша в світі пісня

    Немов ті ґулі-пагорби,
    Що навесні кульбабами і маками
    Освітлюють нам лиця,-
    Такими всі ви бачитесь мені,
    Вагітні різномовні молодиці.
    Нехай чоловіки гримкочуть день при дні,
    Лякають війнами в словесному двобої,
    Інші громи вчуваються мені:
    То діти, наче квіти, пориваються на волю.
    Гриміть частіш, майбутнього громи,
    Квітчайте землю безтурботним сміхом,
    Робіть нас, як велів Господь, людьми
    Для праці мирної та для земної втіхи.
    Носіть же з гордістю, любі жінки,
    Життям налиті перші чи й десяті гулі,
    Щоб ми вслухались не в прогноз гіркий,
    А в наймилішу в світі пісню: «Люлі-люлі!



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.87)
    Коментарі: (1)


  19. Олександр Сушко - [ 2019.03.08 07:52 ]
    Ти і я
    Дружина клопітка майнула треном,-
    Усе по колу – діточки, плита…
    Спинись, кохана! Сядь побіля мене!
    Втомила безкінечна суєта.

    А шлюб для нас і досі є розмаєм,
    Розчулився, в очу блищить сльоза.
    Вдихну тебе - і знову оживаю,
    Торкнуся - то злітаю в небеса.

    Все просто: жінка - серця половина
    І джерело осонцених рулад.
    Без тебе - як усохла деревина,
    З тобою - молодий вишневий сад.

    Коли лягає спати сонця м’ячик,
    А я з Морфеєм Летою пливу -
    І в снах тебе щоночі, мила, бачу,
    Не наживусь тобою наяву.

    Весна. До сонця тягнуться тюльпани,
    Збудились після довгої зими.
    О, як же я люблю тебе, кохана,
    Крильми пестливо душу обійми.

    07.03.2019р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  20. Олександр Сушко - [ 2019.03.07 08:08 ]
    Я - жінка
    Я - берегиня, для сім’ї - свята,
    Люби мене, мій муже кароокий.
    Без мене ти нещасна сирота,
    В моїх обіймах - ні, не одинокий.

    Ти смертний, добре знаєш це. Проте
    З любовних чар черпатимеш амріту.
    Мені Венера видала патент
    Як мінімум на порятунок світу.

    А плід кохання - диво, таїна…
    Не поспішай – сама тебе покличу.
    Душа моя – це ружа запашна,
    Вдихни її, о вірний чоловіче!

    Для тебе я духовне опертЯ
    І захист у суєтній круговерті.
    Я – жінка! Я - богиня! Я – життя!
    Шануй мене і бережи до смерті.

    06.03.2019р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  21. Юрій Лазірко - [ 2019.03.06 19:16 ]
    думки побiгли колом по словах
    думки побігли колом по словах
    і зупинити їх вже небезпечно
    і вже не храм – крамниця – голова
    кадила і лампади – недоречні

    торги ідуть за душу і життя
    за тридцять срібняків і кусень хліба
    за рідний за плечима рід і стяг
    за перше "геть" і за останнє "вибач"

    за право називатися людьми
    і неможливість бавити закони
    за ляпаси і птаху між грудьми
    з якої б малювалися ікони

    ніщо не йде до неба задарма
    ніхто не відлітає без причини
    і сніг живий допоки ще зима
    не спить війна і дихає у спину

    солоні подихи її у всім
    в немилосердних свіжих похоронках
    у безпритульнім вогнищі моїм
    в якім згорають простота і тонкість

    воно тремтить на спусковім гачку
    перекидається щораз на лики
    що тишу кришуть зойком нетривку
    таку безвинну і таку ще дику

    20 Січня, 2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (7)


  22. Олександр Сушко - [ 2019.03.06 05:45 ]
    Доброта
    Люди як люди, - на ближнього точать ножі,
    Брешуть і крадуть потроху - нічого нового.
    Кличе сусід-погорілець: - Братва, поможіть!
    Часу немає, усі розмовляють із Богом.

    Моляться щиро, долівку шліфують лоби,
    В кожній хатині хрести, в позолоті ікони.
    Щирий вірянин джергоче: - Спасіння купи.
    Грошей немає? Йди геть! Хай поможуть закони.

    Виє розлючений люд: - Тут усе не про нас!
    Ангели в небі незгідні, вигукують: - Правда!
    Комин чорніє, утомлений присок погас,
    Торбу на плечі, дружину під руку - і гайда.

    05.03.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  23. Олександр Сушко - [ 2019.03.05 04:13 ]
    Трутні чи ні?

    Здрастуй, весно! Сапи та лопати
    Просяться ізнову на межу.
    Ступор: працювати чи писати?
    Труд важкий. Тож ліпше попишу.

    Нащо ті мозолики криваві,
    Спинка, що зігнулась у дугу?
    Є перо, м'які пейзажні барви,
    Та про це нікому ні гу-гу.

    Мріють куртуазні маньєристи
    І Пегаса тягнуть за хвоста.
    Зі сльозинок в'яжуться намиста,
    Кожен твір - трагедія! Біда!

    Тане в роті пресолодкий пляцик,
    Та лунає в інтернеті клич:
    - Вигнати усіх писак на працю,
    Щоб орали землю день і ніч!

    Хай клепає люд дзвінкі монети,
    Харч та лахи тягне до хором.
    Ми - не трутні, а митці-поети!
    Наша праця - шкрябання пером!

    05.03.2019 р.

    Ліки

    Над вухом булька луснула! "Апчхи!"
    Грипозників у транспорті до біса.
    А в мене вуса й борода сухі,-
    Вродливице! Хутчій цілуй! Не бійся!

    Весна-красна забарвлює носи
    Рожевими припухлими тонами.
    Сумує люд, бо нежить - не плезір,
    Голівонька бо-бо, важка, мов камінь.

    Бузько додому рушив у політ,
    Небавом соловейко тьохне в пущі.
    А ти - ериновірусів обід.
    О, де ж ви, де, пігулочки цілющі?

    Колега ж мій - небоєздатний муж,
    До жінки зась залазити під ковдру.
    До Бахуса у гості кроком руш!
    Вковтни відро гарячого кагору.

    Потрібен кожен світові поет,
    Вони ж - слабкі, підчеплюють мікроби.
    Для хворих оковита - чистий мед,
    Нехай щодня полощуть спиртом пломби.

    04.03.2019 р.

    Тяжка судьба

    Тиша, місяць, зорі...спить під боком любка,
    А мені хоч слоників рахуй.
    Подарунок долі, а чи каменюка?
    ...а задок чудовий! Тьху, тьху, тьху!

    Кинув би до біса, бо щоденно гавка
    І жене під гробову плиту.
    Язицюра довга, ріже як ножака.
    Та у ліжку - Господи, рятуй!

    Що та Камасутра - вправи для монахів,
    Євнухам безсилим на десерт.
    А у нас щоденно линуть охи й ахи,
    Тлустим був, а став за рік шкелет.

    P.S.:

    Виспалась Єлена. Торсає Паріса:
    - Вже прокинувсь? Ну, тоді "працюй".
    Шепче вирок мойра: - Не бунтуй, змирися,
    Бо пошлю моторнішу за цю.

    04.03.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  24. Тетяна Левицька - [ 2019.03.04 09:54 ]
    Синиця
    Я знала, що поряд, коли дуже важко,
    зі мною була зачарована пташка.
    Молюся, чекаю, надіюся, вірю,
    вона допоможе здолати і звіра,
    і тугу затяту, що в серці гніздиться.
    До мене щодня прилітала синиця.
    Вдивлялася пильно крізь шибку віконну
    Проникливо в душу, знов на підвіконні
    насіння склювала, ні крихти зернятка.
    Злетіла, в блакиті лише чорна цятка.
    2019р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (7)


  25. Олександр Сушко - [ 2019.03.04 09:45 ]
    Декларативне
    Чи Божий рай сотворено для зла?
    Дніпром течуть біда і чорна зрада...
    Загусла кров прилипла до весла,
    Десь там, на дні, лежить убита правда.

    Бо вавілонська вежа саме тут,
    Ординська мова сіє люті чвари.
    Для гоїв пряник зайвий - любий кнут,
    Москалики плюють в хохляцькі гаври.

    Багатий край обплутують борги,
    Перевертів дратує рідна пісня.
    Як є свої - не треба й ворогів -
    Продажним шкурам бАйдужа вітчизна.

    Вчорнила нечисть неба голубінь,
    Поставити нас хоче на коліна.
    Хай виздихають хохляки-раби
    Й очиститься від бруду Україна.

    04.03.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  26. Іван Потьомкін - [ 2019.03.03 20:25 ]
    ***

    Юдейські лиця в українців...
    Лиця українські у юдеїв...
    Неважко тут і заблудиться,
    Часом питаєш: «З ким і де я?»
    Не заблуджусь. Дороговказом
    Узяв собі одне-єдине:
    Шукать не мову і не расу,
    А людину.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (3)


  27. Рудокоса Схимниця - [ 2019.03.03 17:54 ]
    ***
    В мій ліс приблукав… Молодий, ой який молодий…
    Шукаєш покори, покути, лякаєш відплатою.
    Сідай і послухай. А хочеш з керниці води? –
    Без меду, без трав – чиста сповідь криштальна. Порадую…

    Учора молилась кометам, їх дикі тіла
    Розкраяли вишній собор. Я збирала уламки.
    А потім між гілля ялиць сотворила вітраж,
    Де лик нетутейший, зникомий у диханні ранку.

    Учора молилась, а нині в гріховній мані:
    Регочуть гієни і я поміж ними не горлиця…
    А вітер… чи совість впивається кігтями в горло. Це
    Мій вирок, мій фатум, схизматство на присуд земний.

    Комети-богині, осколки замерзлих геєн,
    Танцюйте у капищі неба, сліпучі вакханки!
    Хай вітер… чи совість під серцем у мене згниє –
    Не втримають душу розхристану рами-кайданки.

    Сама собі суд, і присяжні, і кат, і труна…
    Вовки відголосять, а круки прикриють пір’їнами.
    Жила – як співала. Крещендо. Не чуюся винною.
    Урвусь в позачассі на ноті підхмарній. Струна

    Скрипкової туги прокинеться. Дайте вина!
    Востаннє рубінові роси відживлять пелюстя.
    Монаше красивий, я вип’ю сьогодні до дна
    З тобою…
    Тебе…
    Лиш не бійся.
    Бач – я не боюся…


    Рейтинги: Народний 6 (5.6) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (11)


  28. Вікторія Торон - [ 2019.03.03 03:28 ]
    Буденності благословенні жорна
    Вона
    цю мить, здається, бачила вві сні
    (і упізнання вразило, як хворість),
    була у ній не звична випадковість,
    а щось кільцеве, і на вишині
    підозри -- що отак саме життя
    не йде нікуди, тільки лиш по колу,
    набридлі міти нам являє знову
    і видає за свіжі відкриття --
    відчула, як потьмарилась її
    свідомість, що колись була ясною,
    й предмети карусельною юрбою
    поплили у немитому вікні
    обмежених можливостей душі
    щось цілісно і вірно відчувати,
    і раптом їй схотілося тікати
    від заданості...
    Вкрадливий рушій
    всього, що зупинилося на мить,
    посунув враз годинникові стрілки,
    ввімкнув шуми екрану, стук тарілки,
    шепнув їй про обов’язок крутить –
    -- засапано – педалі денних справ
    (пісок з руки пересипати в руку),
    вона убік штовхнула лже-науку
    про весь отой surreal (дивний) стан,
    і знов навколо все було нове,
    а кожна мить рутини -- неповторна.
    Буденності благословенні жорна,
    хай труд ваш неоспіваний живе!


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.5)
    Коментарі: (6)


  29. Тетяна Левицька - [ 2019.03.01 11:03 ]
    Тобі
    Жалість не любов, а штучні квіти,
    і мене ніколи не жалій.
    Хочу, щоб не знав, як далі жити
    без моїх обіймів, любий мій.
    Щоб торкатися душі твоєї
    срібло-словом, посмішкою вдень,
    палахтіти уночі зорею,
    Музою, натхненням для пісень.
    Скільки б не судилося шукати
    манівцем кохання береги,
    я не хочу замінити матір,
    чи сестрою бути. До снаги
    у волосся заплітати мальви,
    і гойдати неба сивину,
    заглядати за горнятком кави,
    в таїну очей, у глибину
    голубих озер. На самім денці
    вогник щастя, запальничка мрій.
    Погляд більше скаже аніж серце -
    рідний, ніжний, незбагненний мій.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (15)


  30. Олександр Сушко - [ 2019.03.01 09:49 ]
    Буденне
    Весніє. В небо цілиться тюльпан,
    Лебідок пара сіла на ставочок...
    Усе минеться - гнів,страхи, журба,
    Долоня смерті всім закриє очі.

    Юнак, дорослий муж, беззубий дід...
    Затискує рука три фото в жменці.
    Колись вдихну востаннє білий світ,
    А видихну уже із мертвим серцем.

    Мене ТАМ ждуть. А тут одна шопта,
    Зовуть до себе Пушкін і Да Вінчі.
    Звільняє путь марнотна суєта
    Душі, яка летить у потойбіччя.

    Я цілий вік чудесний сад садив,
    Пора спочити, не сумуйте, люди.
    Скуштуєте моїх трудів плоди,
    Коли мене на світі вже не буде.

    28.02.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  31. Віта Парфенович Віва ЛаВіта - [ 2019.02.28 23:35 ]
    Спроба двісті!
    Які думки у твому місті?
    Куди, пакуючи валізи,
    Сьогодні раз у сотий лісом
    Ти мариш утекти зі свистом?

    Які думки тебе тривожать?
    Без мене жити ти не можеш?
    Тобі цю дивність вибачаю,
    Напоюю розмови чаєм…

    Тобі душею десь за триста…
    І вже твоє не юне тіло,
    Воно любові захотіло,
    І серцем промовляло чисто…

    Які думки у твому лісі?
    Ти сам згубився серед сосен,
    Шукав мене, шукаєш досі…
    Попереду весна, не осінь…

    Візьми ураз, і розізлися,
    Зроби для себе добру справу,
    Кинь пити, жити ж бо цікаво!
    І хай це спроба буде двісті –
    Але на ранок буде кава!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.37) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (4)


  32. Уляна Яресько - [ 2019.02.28 19:43 ]
    Сутеніє. Місяць ще не вповні...
    Сутеніє. Місяць ще не вповні.
    Небо. Річка. Зоряне 3D.
    Вітер шепче строфи молитовні,
    вечір тіні, мов кужі́ль, пряде.

    Охопили місто мляві темпи,
    в кулаці пітьми вмирає рух.
    Спить, як немовля, у водах Кемпа,
    пестить берег повечірній Буг.

    Стиглі зорі ляжуть на долівку,
    ніч із тиші схованку зітче.
    А моя огрійлива криївка –
    це твоє безбоязне плече.

    Заколише перелітна втома
    і «під нуль» тривоги зістриже.
    Ми і син. Утіха - троє вдома.
    Споночіло. Місяць вповні вже.

    26.02.2019



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  33. Олександр Сушко - [ 2019.02.28 11:01 ]
    Де правда?

    Я знав, що із Майданом щось не так,
    "Свої" своїм стріляли підло в спини..
    Злодюгам завжди вигідний бардак,
    Для гніву мас потрібна кров невинних.

    А потім всіх накрила чорна тьма
    Росія простягнула "руку дружби"..
    Втонула Україна у димах,
    Орда топтала траками їй душу.

    Нас кликали до лютої різні
    Вожді товпи, проплачені кликуші:
    - Іди і здохни з честю на війні!
    Героям слава-а-а-а! Вічна слава мужнім!

    А на офшорі гетьман має склад,,
    Нестравлює бабло неситий шлунок...
    То що - бажаєш ще підняти ґвалт
    В державі? Ні? Не хочеш? Що ж - розумний...

    Я вижив. Світ небавом зацвіте,
    Весняне сонце світиться крізь лати.
    Мовчав би. Тільки жаль своїх дітей -
    Не буде в них майбутнього без правди

    27.02.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  34. Олександр Сушко - [ 2019.02.27 04:59 ]
    Ти - геній!
    В Охотськім морі плава риба палтус,
    Живе в Зімбабве тлустий павіан.
    Тому, сідайте, будем розбиратись:
    Хто з нас поет чи горе-графоман.

    Гризеш перо безсило у печалі?
    Натхнення ждеш? Списав один листок?
    Колега ж - геній! Бо у віртуалі
    Усе захлипав. Браво! Молоток!

    А ти писни як ліз жоні під ковдру...
    Нема снаги, бо вичерпавсь до дна?
    Гаразд, тоді берися за природу -
    Пейзажі теж достойні полотна.

    Тут головне - аби лилися сльози,
    В фіналі - літгероєві каюк.
    А ще з голівки рви в розпуці коси,
    Не забувай заламування рук.

    Коли про тебе знатимуть й на Марсі,
    Ревітиме бомонд: - Оце талант!
    Бронюй хутенько місце на Парнасі!
    Ти - геній! Деміург! Не графоман.

    26.02.2019 р.

    Істина

    Нехай товпа на мене каже "Гав!"
    Та правду вам скажу, - так буде лучче:
    Поезія - замінник добрих справ
    І прихисток для ледацюг вельбучних.

    Я теж люблю у небо лупаки
    Витрішкувати, бо у шлюбі з лінню.
    А поле жде не буквиць, а руки,
    Господаря очікує й газдиню.

    Кладе поетів дійсність під обцас,
    А їм давай солодкого дозвілля:
    В дорослих цяці - музи та Пегас,
    Як виправдання власного безсилля.

    P.S.:

    Нагодувала жіночка борщем,
    Митцеві у таріль кладе смаколик.
    А після сну писатиму іще,
    Запоєм, як затятий алкоголік.

    24.02.2019р.

    Ох!

    На ласкавицю зранку полюю,
    Скоро ніч - результату нема.
    А давай я тебе поцілую,
    Ти ж у мене квітуча хурма.

    Ти ж у мене лебідонька юна,
    Сонцесяйна богиня небес.
    Від любові кебета чавунна,
    Сам гарячий, неначе АЕС.

    Ой, вродливице,- глипни ласкаво,
    Ніжку можеш поставить на грудь...
    Мне у пальчиках локон білявий,
    Оком "блись", станом знадливо "круть".

    Ох і литочки! Просто бомбезні!
    Вже здаюсь, без " Лягай! Хенде хох!".
    Дай полащитись, наче той песик,
    Потім в рай упірнемо удвох.

    Як і завжди, лягаю із низу,
    Аж по тілу пішли дрижаки.
    Мить - із мене посипалась тирса,
    Але я ще моторний таки.

    Хоч не вчився коханню в Парижі -
    Жінку ласкою розвурушу.
    Ваша карма - читати цей віршик,
    Ну, а наша - секрет, не скажу.

    19.02.2019 р.



    Острів любові

    Кум бовкнув: " Я - поезії ікона!
    Переступаю вічності межу...."
    А з чолопочка блимає ворона,
    Бо із пером над віршем ворожу.

    Нірвана. Огорнув душевний спокій,
    Забув про жінку, їжу, суєту…
    Висаджую підтексти, недомовки,
    Охвітнюю важкі менгіри дум.

    Венера кличе! Треба йти "наліво"!
    І хай невдахи піднімають шум.
    Пегас у мене страстотерпеливий,
    Вже не ірже - летить куди вкажу.

    І знову ложе. А насправді – плаха,
    Чуттєвий шал не благо – Божий бич.
    Жар-птиця у обіймах вогнептаха
    Амрітою впивається всю ніч.

    Заснути зась, хоча вже зірка рання,
    Любов пішла, тепер один як перст.
    Острожник я на острові кохання,
    Втекти немає змоги, - це мій хрест.

    21.02.2019р.


    Розслабся

    Димар пускає дим із люльки. Отже
    У лазні діви, не прості, а "Во!".
    Цей світ ти все одно не переможеш,
    Розслабся та отримуй задово.

    Народові владар дарує дулі,
    На шиї із розгону дурням " Гопс!".
    Його синок не лізтиме під кулі,
    Поїде разом з батьком у Давос.

    А патріотів "кинули", мов лохів,
    А хто при тямі - за кордон біжить.
    Не справдяться прокляття й шобтиздохи,
    Тому нічого, брате, й не кажи.

    Реформами упився вже по вінця,
    В очільника у Кончі сабантуй.
    Зневіра - пофігізмові сестриця.
    Пора до лазні. Ти ж - іди, кайлуй.

    26.02.2019 р.

    Галас

    Політика – справа брудна,
    З трибуни кричать депутати…
    Всі – різні, програма – одна:
    З цукерки народові фантик.

    Не буде спасіння хахлу –
    Прислужувать створений іншим.
    Отож не соромся, кайлуй,
    В перерві напишеться віршик.

    Кацапи торгують газком,
    Шліфує абрам діаманти.
    А бевзя у зад копняком
    Розумний жене працювати.

    Он, гетьман на площі! Ану
    Послухаймо «світоч надії».
    Чев’ядіє в натовпі внук,
    А люба дружина чманіє.

    Сподобалось? Що ж – почекай,-
    Цей "вождь", кажуть, злодій-убивця.
    Витання в рожевих бульках
    Властиве лише українцям?

    24.02.2019р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  35. Олександр Сушко - [ 2019.02.26 05:31 ]
    Мрія

    Дурні хахли ділили булаву
    І рвали одне одному горлянки.
    Ніхто не хтів іти на "мирову",
    Тепер на трунах свічі-недогарки.

    Сусіда під шумок загамав Крим,
    Ледь не ковтнув і решту України.
    Тепер тут кожен другий - пілігрим,
    Дарма благати помсти у ериній.

    У Дикім полі вигорів курай,
    В крові лежить, окрадене, півмертве.
    А ті, що зверху,- нам малюють рай
    І просять ще яси, пені, пожертви.

    У серці біль, з-під ніг тікає ґрунт,
    При владі професійні баламути.
    Зневіра - найстрашніша із отрут,
    Вбиває все. Майбутнього не буде.

    Народ ізнов готують до гризні,
    Сьогодні не у тренді миротворці.
    Так хочеться дожити до весни,
    Умитися веселкою і сонцем.

    24.02.2019 р.

    Еринії - богині помсти у давніх греків


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  36. Олександр Сушко - [ 2019.02.25 16:09 ]
    Грій мене, жінко!


    Вижив. А мусив попасти на зуби Гекаті...
    Слава героям! Із фронту вернувся! Ура!
    Що, рідна ластівко, хочеш зі мною літати?
    Ніч для закоханих душ - це найліпша пора.

    Хоч після бою суперників несли на ношах,
    Ями копали врагам, а мені повезло,-
    Я нещасливий, бо мучає заповідь Божа:
    Вбивство - не подвиг, ножака напоєна злом.

    Там, де я був - смерть співає печальні мотиви,
    А на окоп маскувальну накинуто сіть.
    Дай поцілую твій лик, щоб забути про вирви,
    Длань поклади на те місце, де рана болить.

    Снилася майже щоночі старенька матуся,
    Небо молила - Спаситель мене й уберіг.
    Ось, біля тебе. Та коле холодна тривога
    За Україну та внуків без рук, і без ніг.

    Вчора могилу заквітчував другу вінками,
    Гарні і хрест, й домовина - жалітися гріх...
    Грій мене жінко, обпалюй кохання вогнями,
    Кличуть мене побратими у світ неживих.

    25.02.2019 р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  37. Тетяна Левицька - [ 2019.02.23 15:49 ]
    Планида
    Сподівалася, літо попереду,
    відбивалась від сонячних зайчиків.
    Було добре в неділю, а в середу
    стало кепсько, побачила в зачісці
    нитки срібла - туманові присмерки.
    В малахітову скриньку від поглядів
    заховала малинові присмаки,
    сон-траву, абрикосові спогади,
    колискову ніч, любощів пахощі,
    простирадла, любистками зіткані.
    Зберігала надалі, як ласощі,
    самоцвіти планидою зібрані.
    Час від часу природі корилася,
    відпускала з душі пересмішника
    і літати навчилася, крила, як
    розправляти у зоряних віршиках.
    Подорожник, алоє - для зцілення -
    водограя медову мелодію.
    Я звільнилася! Боже, чи вільна я?
    За вікном осінь косить амброзію!
    2019р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (2)


  38. Мура Ха - [ 2019.02.22 19:43 ]
    До польоту
    Виходжу тихо на нічний балкон,
    Вдихаю сум і сіль з морським прибоєм,
    А зорі тонуть у глибинах темних.
    Навіки гаснуть їх святі огні.

    Якби ж могла я стати теж такою!
    Вночі сіяла б, кликала б до себе
    Втонулих в бурю духів із глибин,
    Ну а тоді я теж упала б в ніч.

    І тут лечу – не можу розібрати
    Чи я – зоря, чи просто я, чи хто.
    Який мій напрям – вгору чи донизу?

    Це не важливо – суть уся в польоті,
    У змахах крил незримих за спиною
    І в ночі цій, у морі і у зорях.

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.44) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  39. Тетяна Левицька - [ 2019.02.21 08:09 ]
    Живи
    Мчать життя коліщата,
    а ти в чорній габі.
    Будеш інших прощати -
    то пробачиш собі.
    Віра втратила крила
    від жури і сльоти,
    якби Бога молила,
    не пила б самоти.
    А волошкою в житі
    в далині - небеса,
    будеш вишні садити -
    зачарує краса.
    Материнка-душиця
    зацвіте у саду,
    щоб кохання напитись,
    треба гнати біду!
    Не картай долю люту,
    за снігами дощі.
    Хтось зіграє на лютні,
    стане млосно в душі.
    Світ постелить завчасно
    покривало з трави.
    Народилась для щастя -
    то, будь ласка, живи!








    Рейтинги: Народний 5.75 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (9)


  40. Олександр Сушко - [ 2019.02.21 06:33 ]
    Любити
    Анумо у сторону жарти,
    Бо тема серйозна, ще та:
    Ніхто не уміє кохати,
    Лиш пишуть,- у цьому й біда.

    Не ходиш наліво під верби
    Із сонмищем лакомих гейш.
    Тому що Ерота не треба,
    У ліжко і не заженеш.

    Талантище ж родиться фавном,
    Блукальцем жіночих бермуд.
    А євнухи пишуть погано,
    Не вірить сонетикам люд.

    Така от, панове, дилема.
    Колеги гарчать звідусіль:
    - Коханння - це трепетна тема!
    Про неї пиши як усі!

    До біса скопців безталанних,
    Втомився їх слухати крик.
    У Едем покликала пані,
    Піду. Я, усе ж, чоловік.

    21.02.2019р.

    Повтори

    Усе життя - це коди і повтори,
    До рота ложка носиться щодня.
    Поезія рутинна апріорі -
    Спитай свого крилатого коня.

    Хай істина лежить без комбідреса,
    А око тішить правдоньки шкелет:
    За тезою крокує антитеза,
    Доточиш синтез - ось тобі й сонет.

    Прологи передують епілогам,
    Постскриптум неодмінно у кінці.
    Пегасами протоптана дорога
    Зручна для графоманів та митців.

    За присудка вчепився міцно підмет,
    За ними - глянь - означення біжить.
    Шукає розум логіці епітет
    І зграйки рим підштовхує у сіть.

    P.S:

    В кімнату впала місячна доріжка,
    Спочити уляглася суєта.
    Ритмічно жінка рухається в ліжку,
    Повторюючи танець живота.

    21.02.2019 р.

    Музика...

    Аріозо якесь не таке,
    Партитура - ні в тин, ні в ворота.
    Глас " орфея" зайшов у піке,
    Дикий крик вилітає із рота.

    На обличчі столітній бодун,
    Антураж - плавки, хрест, аксельбанти.
    Це - сучасний співак-болботун,
    В підворітні навчався скавчати.

    Бек-вокал - голяка, без колгот,
    Світять в темряві фосфором губки.
    Текстик також не пхе, а ого!
    Про амурні діла та розлуки.

    А товпища гукає "Ура!",
    Попід сценою вальс хороводить.
    Кожне слово, насправді,- мура,
    Кожна пісня - музичні відходи.

    Розпопсятились мізки людви,
    Їх би з ями, умити блакиттю...
    Ти мене у цей жах не зови,
    Бо оглухне гармонія миттю.

    В павутині сяйні вітражі,
    Глузд і логіка котяться в прірву.
    Син до клуба на шабаш біжить,
    Галалакати буде під пиво.

    21.02.2019 р.

    Думкою багатію

    Владі, певно, вірив я дарма,
    П'є кровицю стоголова кобра.
    Цуцик здох - субсидії нема,
    Суддям все пішло і прокурорам.

    Каша - із перлової крупи,
    Спредом намащу шкоринку хліба.
    Може, час податись у попи?
    Ні, бо нефотогенічна кирпа.

    Гарно влаштувались Верть і Круть,
    Заступили тушами корито.
    Брехунякам грошики дають,
    А для правдорубів рай закрито.

    Претендентів на папаху тьма,
    Скалозубить зграя пустозвонів.
    А вагітна муза йде в сільмаг -
    Огірочків багнеться із бодні.

    Впав з небес. Тепер вже все одно,
    Вогнище снаги погасло в дюзах.
    Длань митця розписує панно,-
    Вірші гарні... тільки не для пуза.

    20.02.2019р.

    Ох!

    На ласкавицю зранку полюю,
    Скоро ніч - результату нема.
    А давай я тебе поцілую,
    Ти ж у мене квітуча хурма.

    Ти ж у мене лебідонька юна,
    Сонцесяйна богиня небес.
    Від любові кебета чавунна,
    Сам гарячий, неначе АЕС.

    Ой, вродливице,- глипни ласкаво,
    Ніжку можеш поставить на грудь...
    Мне у пальчиках локон білявий,
    Оком "блись", станом знадливо "круть".

    Ох і литочки! Просто бомбезні!
    Вже здаюсь, без " Лягай! Хенде хох!".
    Дай полащитись, наче той песик,
    Потім в рай упірнемо удвох.

    Як і завжди, лягаю із низу,
    Аж по тілу пішли дрижаки.
    Мить - із мене посипалась тирса,
    Але я ще моторний таки.

    Хоч не вчився коханню в Парижі -
    Жінку ласкою розвурушу.
    Ваша карма - читати цей віршик,
    Ну, а наша - секрет, не скажу.

    19.02.2019 р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  41. Ярослав Чорногуз - [ 2019.02.21 00:06 ]
    Ми зустрінемося навесні (романс)
    Ми зустрінемося навесні,
    Як розтане остання сніжина,
    Я мов лебідь до тебе полину
    Наяву, не лише уві сні…
    Ми зустрінемося навесні.

    Ми зустрінемося навесні,
    І підемо в зелену діброву -
    Шаленіти од пристрасті знову -
    Під чудні солов`їні пісні.
    Ми зустрінемося навесні.

    Ми зустрінемося навесні,
    Коли всі нас полишать напасті.
    Ця зима – лиш прелюдія щастя –
    Вже готує розмаєві дні.
    Ми зустрінемося навесні.

    Ми зустрінемося навесні
    Після довгої, мила, розлуки,
    Завмирать од солодкої муки…
    Вийми душу, о люба мені!
    Ми зустрінемося навесні!

    20.12.752 р. (Від Трипілля) (20.02.2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (4)


  42. Олександр Сушко - [ 2019.02.19 10:58 ]
    Прощання
    Я сьогодні піду і прощатися, мабуть, не буду,
    Ще в обіймах твоїх, а думками давно вже не тут.
    Для розлуки найліпше пасує зима, місяць лютий,
    А кохання здихати тихесенько загнано в кут.

    Хоч повага і приязнь до жінки закладені в генах,
    А сім'я - це святиня коштовна, а не балаган,-
    Жалість - це не любов, а тягар на порізаних венах,
    Добровільна офіра Тантала і самообман.

    Серед ясної днини засмучене сонце померкло,
    Бо коханка до вирію кличе, блага :"Закільцюй!"
    Щастя зовсім немає, існую між раєм та пеклом,
    Крок ступив за поріг та у серце урізавсь ланцюг.

    Ось і все. На папері кривавиться сповідь,
    А щаслива дружина у ліжку мене обійма.
    О, мій Боже! Верни хоч краплину любові,
    Сили волі покинути жінку нелюбу нема.

    19.02.2019 р.











    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  43. Ярослав Чорногуз - [ 2019.02.19 02:39 ]
    Нетлінне
    Небо потемніле над землею
    Тугою усе заволокло.
    До душі шляхетної твоєї
    Дай мені торкнутися крилом.

    А моя собі шукає спокій
    Чи знайде - неначе уві сні –
    Затишок в очах твоїх глибоких,
    Десь на їх смарагдовому дні?

    Розсипи зірок, як аметистів,
    Заховались поміж ніжних вод.
    Б`ють джерела там у них пречисті –
    Промені духовних насолод!

    Розтопили холоди узимку
    Світлі думи, вчинки і слова.
    Теплі хвилі дружньої підтримки
    Спромоглися сотворить дива!

    Наче звуки чарівливі наю
    У твоїй заховані душі.
    До глибин із ними поринаю
    І злітаю з ними до вершин.

    Ти сказала: певно, тимчасове
    Мною це захоплення твоє…
    Та живе у ньому віще слово,
    Що у вічності гніздо зів`є!

    15.12.7526 р. (Від Трипілля) (15.02.2019)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (5)


  44. Олександр Сушко - [ 2019.02.18 14:52 ]
    Досить!
    Музи заслабли, хворіє крилатий мій кінь,
    Критик сказав, що віршую я дуже погано.
    В пущу іду викорчовувати штурпаки,
    А на Парнас хай стежину торують титани.

    Збився приціл, а на рими утратився нюх,
    Грона сонетів подібні, неначе сосиски.
    Досить уже грамузляти "безсмертну" дурню,
    Краще саджатиму граби, дуби та берізки.

    Хай соловейки тьохкочуть у кронах дерев,
    Зайчик стрибучий кохає у травах зайчиху.
    Ліс - це чудово! Тож заступа в руки - й вперед!
    Ну, а хорей з анапестом - мені не аміго.

    Ями довбає на пару писучий мій кум,
    Саджанці гурт графоманів стромляє у землю.
    Друже, до біса елегії! Речі пакуй!
    З тебе не вийде ні Блока, ні Пабла Коельйо.

    Десять гектарів за весну - оце вже воно!
    І не журись, що діброва іще по коліна.
    Замість поезій зростає зелене рунО,
    Внуки подякують потім тобі неодінно.

    18.02.2019р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  45. Тетяна Левицька - [ 2019.02.18 07:47 ]
    Пейзажний
    Зими набридло помело,
    але наснилося село,
    стежина біла.
    В цукровій пудрі хвойний ліс,
    на соснах, тертий сир, кумис -
    миттєво з'їла б.
    В креманці неба - хмар вершки,
    як дотягнутись? Не з руки,
    стрибай -  дістанеш!
    Смакує все, хрумкий сніжок,
    солодкий місяця рожок
    на таці тане.
    Морозиво з дерев униз
    за комір падає, облиш,
    холодне дуже.
    Мені льодяник до душі,
    у бурштиновому ковші -
    криштальні ружі.
    Морозко пильно стереже
    і порцеляну Фаберже,
    Сваровскі стрази,
    шипшини кований фасад,
    обрамлений  казковий сад,
    в туй  срібні вази.
    Не розіб'ються, не боюсь,
    до кипарису притулюсь
    і стрепенеться.
    Прокинуся, а за вікном,
    сніги - мого життя альбом,
    тріпоче  серце!







    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (4)


  46. Олександр Сушко - [ 2019.02.18 06:56 ]
    Без любові
    Зійшла планета із орбіти,
    Згоріли залишки добра.
    Я хочу ворога убити
    Під люті вигуки "Ура'!".

    Упав солдат в обійми тиші,
    Його очікує труна.
    В окопах не потрібні вірші -
    Тут люди зайва зайвина.

    Не у ціні з очей волога -
    Гарчання рисі у ціні.
    Кручу цигарку з некролога,
    Від них задимлений зеніт.

    Рука майбутнє людям пише,
    Слова складає в гори гільз...
    Без мене світу буде ліпше,
    Його любити я спізнивсь.

    17.02.2019 р.

    Пісня тут

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=787349848304149&id=100010874232670&refid=52&ref=m_notif¬if_t=video_wall_create&__tn__=-R


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2) | ""


  47. Олександр Сушко - [ 2019.02.17 11:16 ]
    Тепло

    Хіба погано жити у нірвані,
    Без звинувачень та прощальних сцен?
    Вичерпую до дна себе коханій,
    В жазі басок зірвався на фальцет.

    В усіх ділах потрібно знати міру,
    Робити піст, інакше вхопить шляк.
    Але потрапив до Венери в прірву,
    Медок амурний хлебчеться усмак.

    Дрімати хочу, без зубів жувало,
    Із виду - не Геракл, і не Антей.
    Проте лечу галопом, риссю, чвалом
    З коханою в осоцений Едем.

    Як вечір - випускає жінка з клітки
    Мій дух, і я лягаю на олтар.
    Горнусь до неї, мов бджола до квітки,
    Висотую амброзію-нектар.

    Зима лютує, а в алькові спека,
    До ранку не стихає хтивий крик .
    Від заздрості побліднув місяченько,
    За хмарою сховав сяйнистий лик.

    17.02.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  48. Ярослав Чорногуз - [ 2019.02.14 21:34 ]
    Не печаль брови ясної (український романс)*
    Не печаль брови ясної
    Ти, красуне чарівна.
    За холодною зимою
    Сонцесяйна йде весна.
    Не тривож сердечну рану,
    Не роз`ятрюй самоти.
    Ще веселка за туманом
    Буде квіткою цвісти.

    Не суши свого личенька –
    Гіркне туга, як полин.
    І до свого козаченька
    Веселенькі думи шли.
    Він повернеться ізнову –
    Промениться місяць-ріг! –
    Бережи з коня підкову –
    Твого щастя оберіг!

    Не печаль брови ясної
    Ти, красуне чарівна.
    За холодною зимою
    Сонцесяйна йде весна.
    Ще свої розгорне крила,
    Луг постелить запашний.
    І жагучий Бог Ярило
    Візьме вас на свій рушник.

    13.10.7526 р. (Від Трипілля) (13.12.2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  49. Олександр Сушко - [ 2019.02.14 09:37 ]
    Сад
    Закусила вудила поезія й риссю пішла,
    Замітає хвостищем Пегас перелякані зорі.
    Крутить пальцем читач нетерплячий побіля чола,
    Я ж усоте його переконую зріти у корінь.

    Тягне сестронька втомлена ноута знов на диван,
    Задоволено крекче, вчуваються охи гаремні.
    Хоче казки, красивостей, щоб не боліла глава,
    А у мене не вірші, а ребуси мислі, дилеми.

    Просять бути простіше, писати лише про любов,
    Ну, а як утомлюся - дозволено і про природу.
    Відсьогодні лиш так і робитиму, друзі, їй бо,
    Буду тільки у себе із ока виймати колоди.

    А ціна за кохання у строфах - солодка хвала,
    Хай зворушені товпи оглушливі оплески сіють.
    Ми із музою чесно розділимо все пополам,
    Сльози вичавимо з оченяток, неначе олію.

    Та пішло щось не так, не збагнути і досі причин,
    Тихо стало, крилатий дивується коник.
    Одкровення цинічні прогнали усіх читачів,
    Потікали галопом в кущі всі мої епігони.

    Миє руки маляр, як іде до свого полотна,
    А в такого як я, мабуть, марно чекати розкрилля.
    У глумливих поезах не ліки - отрута одна,
    А людині потрібен ковточок цілющого зілля.

    Тож тепер на перо не насмичу з Пегаса пір'їн,
    Хай летить куди хоче, знімаю із нього вуздечку.
    Я чекаю весни, щоб співали в саду солов'ї
    Та у кронах доглянутих яблуньок вили гніздечка.

    14.02.2019 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  50. Тетяна Левицька - [ 2019.02.13 09:53 ]
    Кольори
    Синьою каймою
    розлилася річка.
    Кульчики яскравим
    сонцем на вербі.
    Не кохай козаче,
    не твоя Марічка,
    в неї очі карі -
    в мене голубі.

    Не пізнавши броду
    глибини не міряй,
    бо травневі зливи
    впали на стежки.
    В неї коси чорні,
    мов у галки пір'я -
    в мене у пшеничних
    кучерях зірки.

    Не стели під ноги
    долі гобелени,
    не дістати з неба
    золоте руно.
    Мої губи пахнуть
    яблуком зеленим,
    а її вишневим
    джемом і вином.

    Серце не втрачати -
    щастю не радіти.
    Ти назвав своєю
    іншу при мені.
    Не зривай для мене
    більше горицвіту,
    То вона червоне
    любить, а я - ні.
    2019р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   48   49   50   51   52   53   54   55   56   ...   175