ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старісті – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олександр Сушко - [ 2018.11.11 12:40 ]
    Осінь та зима
    Ранок. Спить утомлена столиця,
    Сигаретний вруниться димок.
    В ліжку осінь. Гарна молодиця,
    З нею третій місяць живемо.

    Хорошулі-молодиці "Аве!",
    Стягую із литки чобітка.
    А зима підморгує лукаво,
    Їй шепчу: - Білявко, зачекай.

    Знаю, важко під альковним раєм
    В черзі ждати. Гірко, селяві.
    Незабаром осінь задрімає,
    До весни, красуне, буду твій.

    - Ах невірний! Ах ти піп-розстриго!
    Я для тебе хто - покорм? Пшоно?
    В ревнощах сипнула в очі снігом,
    Зачинити ледь устиг вікно.

    Сніг розтав. Звисає з носа крапля,
    Бігають по тілу дрижаки.
    Осінь трохи лагідніша краля,
    Каже,: - Буде в тебе день жаркий...

    Звично лізу під її хламиду,
    А вона...уже літає в снах!
    Де моє палке й гаряче літо,
    Де моя розбурхана весна?

    11.11.2018.р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  2. Олександр Сушко - [ 2018.11.10 07:06 ]
    Іззаду
    Історія страшна. Тож я присяду
    І вип'ю для відваги грамів сто.
    Підкралася зима підступно ззаду,
    Пегасика гризнула під хвостом.

    У листопаді з пущі тхне морозом,
    Скінчився романтичний падолист.
    В поета є штанці зимові з ворсом,
    А у лошаки - тільки куций хвіст.

    Кагор ковтаю (Veritas in vino!),
    Лежить під боком муза в негліже.
    А вітер дме! Від холоду скотина
    Дрижить і плаче, навіть не ірже.

    Не хочеться аби земелька пухом
    Пегасові стелилась чи зачах.
    Тож коника крилатого кожухом
    Накрив іззаду з барського плеча.

    Вдягнув на вуха пижикову шапку,
    На бабки - жінчин в яблуках халат.
    Надходить ніч. Мороз ударить зранку.
    Ізаду тепло. Добряку - віват!

    10.11.2018р.

    Любов

    Несуть коханці любоньок до скирт,
    Цілують в'язи в пластикових перлах.
    Закоханих страждальців повен світ,
    Без них щемка поезія померла б.

    Хіба цікаве кабанця "Куві!"?
    Я до краси й пастелі змалку чулий.
    Люблю кокетування, як і ви,
    Мрійливі "охи" діви-капризулі.

    Колишуться у пазусі м"які
    Опуклості, аж сіпається око.
    Об тазові костисті мослаки
    Тернутись хочу, наче ненароком.

    Танцюємо чуттєве па-де-де,
    Шумить у голові амурний трунок.
    А ніс уже упав за декольте,
    Вуста зронили перший поцілунок.

    А далі - вихор! Лахи з плоті - геть!
    З Венерою сплелися у екстазі.
    Отак, столітнім, хочу стріти смерть,
    Якби не голод - з мавки би не злазив.

    Пишу по темі звично без кальсон,
    Лягають на папір пучком рулади...
    З алькова чути млосний голосок:
    Біжу - дружина кличе цілуватись.

    10.11.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  3. Ярослав Чорногуз - [ 2018.11.10 02:04 ]
    Все більш
    Все більш розходимось, як в небі – літаки,
    Як два автомобілі – на дорозі.
    Твоє життя – в реальності, у прозі,
    Моє – в поезії, за хмарами таки.

    Все більш розходимось. І дітися куди
    Від самоти, що болем горло тисне?
    Лиш ви мене – поезіє і пісне –
    Рятуєте тепер. Я з вами – молодий.

    Все більш розходимось. Немов між двох крижин,
    Що тріснули і б`ють одна по одній,
    Ще труться, та з`єднатися не годні,
    Вже тільки скалки двох холодних половин.

    Уже ні друзів, анікого навкруги,
    Самі лише холодні віти саду.
    Життя сторінка ще одна – позаду,
    Мов розійшлися на сумній воді – круги…

    9-10.09.7526 р. (Від Трипілля) (9-10.11.2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  4. Олександр Сушко - [ 2018.11.09 11:05 ]
    Сонце чи місяць?
    Невідомо - правда це чи жарт,
    Знамо тільки - місяць був уповні.
    Сів поет з розгону на шпагат,
    Виваливсь "талантище" назовні.

    Чи блідавець трохи з бодуна,
    А чи сонце спало у коноплях,
    Бачу, що Пегасові хана,
    В музи передсмертні крики, воплі.

    На бандурі бринькає акин,
    В дами серця під очима слізки.
    Сумно, бо "творіння" - здохляки,
    Кожен віршик - мухомор поліський.

    На папір кошлаті рими "Плиг!",
    Тля обсіла поетичну гілку.
    Критик би "ашугу" допоміг,
    Затягнув би у труси резинку.

    Нині кожен - геній, златоуст,
    Табунами бігають таланти.
    У модерні потопає глузд.
    То чому ж я, сестроньки, не радий?

    09.11.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (7)


  5. Ярослав Чорногуз - [ 2018.11.08 18:04 ]
    Золота пора
    Листя золотаве листопаду
    Все щедріше землю обійма.
    Морозистим подихом іззаду
    Дихає-штовхається зима.

    Золото у осені в господі
    Незникоме, в нім – її огром.
    На деревах вдень – і переходить
    У вогні вечірні над Дніпром.

    Чарами розкішної оздоби
    І на вірші, осене, хлюпни.
    Щонайвищої у слові проби
    Набиратимуть нехай вони!

    7.09.7526 р. (Від Трипілля) (7.11.2018)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (11)


  6. Галина Михайлик - [ 2018.11.08 15:23 ]
    Нано…
    Ця осінь моя і твоя
    нано_осінь.
    Для двох лиш таємне ім'я –
    наче й досить?

    У серці, в думках, на устах –
    о, присутність!
    Нейтринно проста й непроста
    незабутність:
    Великого Вибуху струс
    у зіницях…

    У морі житейських спокус -
    хитавиця
    гойдає космічний ковчег,
    чи колиску?

    Не дев'ять, не нано_ та все ж
    близько…


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (16)


  7. Юрій Лазірко - [ 2018.11.08 06:46 ]
    бiлокрилий вальс
    в бальному вбранні
    ходять нині дні
    то кружляє сніг
    з вітром на вікні

    проситься до вас
    в цей непевний час
    в танці ожива
    білокрилий вальс

    білий-білий світ
    двох сердець політ
    де розтане лід
    там любові цвіт

    проситься до вас
    в цей непевний час
    в танці ожива
    білокрилий вальс

    там рука в руці
    подих на щоці
    мандри-манівці -
    погляди оці

    проситься до вас
    в цей непевний час
    в танці ожива
    білокрилий вальс

    22 Вересня, 2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (10)


  8. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.11.07 23:40 ]
    Міражі-тумани
    1

    Амбіційна шкварка, мисленевий іній...
    Розглядаю ніші. Край прослав-спокус.
    Ось корівки божі, кізоньки недійні.
    Маже сухоребрик майонезом вус.

    Напомадив заєць вуха пелехаті,
    бісером посипав. Лелечко! - блищить.
    А мене - у плечі - з липової хати.
    Лобстери для мухи.
    ...рррозррриваю нить.

    2

    Грибники, кошулі...
    Не печалься, душе!
    Пролітає "Шкода" в листопадну рань.
    Репнутих пеньочків та божків - не зрушу.
    Хилитає віття псевдопектораль.

    Продає Будення мухомори свіжі,
    у кишені - шокер, цигарки, ласо.
    Міражі...
    тумани...
    ружі...
    бездоріжжя...
    Типажі тасує посланець Тюссо.


    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (4)


  9. Олександр Сушко - [ 2018.11.07 07:15 ]
    Сонцемісячні хлипи
    Сонцемісячні хлипи росою забризкали світ,
    Котик мляво в кутку довилизує з рибою миску.
    Знов у дзеркалі плаче знайомий до болю піїт,
    Бо сатирик зробив ненавмисно своїм одаліском.

    Закіптюжився взор, хвіст і грива обсмикані геть,
    Візаві обгризає ростки з графоманистих грядок.
    Ох і лютий шкідник! Сколопендра! Оса! Шершень! Ґедзь!
    Ще й заклинило сміхом мою поетичну гармату.

    Звик строчити кошлато, без логіки, рими та ком,
    Ковтунисте рунО випліталося із закарлюччя.
    Та катюга-Сушко потягнув в сатиричний альков,
    Мій потужний талант камасутрою гумору змучив.

    Я хотів огризнутись, погавкати дзвінко у тиш
    І покликати зграю таких як і я графоманів.
    Та розбіглась братва, у пологах дописую вірш,
    Шепче вирок Пегас: - Цей твій опус, невдахо, останній.

    Похмелитись пора. "Бензобаки" заправлю в куми,
    В неї гарна меляса - ковтну, то цвіту, наче ружа.
    Місяць блимнув й погас, сонце з розпачу стало німим,
    Між ногами від горя набігла таланту калюжа.

    07.11.2018р.

    Борщ

    У жінки тільки борщ у голові,
    Варехою у казані шурує.
    А чоловічок - схимник-херувим -
    З Венерою жадає сабантуя.

    На вушко про любов їй "бу-бу-бу",
    Потроху ззаду мнякаю м'якушки.
    Дружина ж одкопилила губу
    І пробує на смак гарячу юшку.

    Пішов у наступ! Заштовхав козу
    Під пахву і хутенько до алькова.
    Шепоче мавка: - Ну ти й телесун!
    Не вдовольниш - борщу не буде й плову.

    Амур волає: - Браво! Молодці!
    У захваті мене за пейсик смика.
    Потрапила ув еротичну ціль
    Потужна термоядерна голівка.

    Кипить казан із м'ясом на вогні!
    Фінальний залп! Нема уже картечі!
    Жона питає: - Муже, зголоднів?
    Ходім на кухню, борщика похлебчем.

    06.11.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (25)


  10. Олександр Сушко - [ 2018.11.06 07:34 ]
    Сонцемісячна голівка
    Ну ти подивися який борзописець!
    Пером безупину шкребе!
    Ні риба, ні м'ясо. Ні сонце, ні місяць,
    Знайомтесь: вельбучне цабе.

    Читаю творіння - аж серце калАта!
    Оце головастик утяв!
    Хотів критикнути та, мабуть, не варто -
    Обпудиться з ляку дитя.

    Піїта сьгодні зібрався хвалити,
    Ще й вушка помажу медком.
    Хай пише спокійно своє тинди-ринди
    І доїть з бичка молоко.

    Блідаве світило путі освітило,
    Кувікнув у ніч какаду.
    Скиртую. Віршець настромляю на вила,
    На вежу погною кладу.

    Старався невдаха творити про вічне,
    Природу, любов ітд.
    Все добре, "маестро". Компост поетичний
    В сатирика не пропаде.

    А "майстер"моторний, працює до ночі,
    Шикує словечка в ряди.
    Збігають по щоках солоні струмочки,
    Похлипай зі мною і ти.

    06.11.2018р.




    Вишні

    До природи змалку небайдужий,
    Описав дуби, веселку, град.
    Хоч і гарні на папері ружі -
    Люди цікавіші востократ.

    Лан із житом - аж до виднокраю!
    Зерня восени посіяв дід.
    Щовесни нові сади саджає,
    Яблуками й медом пахне світ.

    У злодюги хата за парканом,
    Пси і дріт колючий в три ряди.
    Милосердя не очікуй - марно,
    В нього друг - баблоси, а не ти.

    Люди, люди,- суміш чорно-біла,
    Все укупі - грішне і святе...
    А фінал один - сира могила,
    Хрестика поставлять ітд...

    Крадем, брешем, тонем в оковитій,
    Жіночку щодня - носком, під дих...
    То навіщо жить на цьому світі,
    Залишати пляму чорноти?

    Може, накосячив десь Всевишній,
    А чи я побачив щось не те...
    Напишу вам про квітучі вишні,
    Відпочину трохи від людей.

    05.11.2018р.
    Прозаїчне

    То що - писати знову про любов?
    Невже не надокучило громаді?
    Повірте, утомивсь і я (їй бо!)
    Лежати вік у жінчинім халаті.

    Між груденята носа утопив,
    Ручицями обняв м'які пампушки.
    Годину вже цілуються пупи,
    Летить до стелі пір'я із подушки.

    Усе як завжди. Втратив інтерес,
    Тамую від краси зубовний скрегіт.
    Ще трохи - і завию, наче пес,
    Бо хочеться романтики, елегій.

    А, може, треба стати чабаном
    І залягти у травах між овечок?
    Та молодиця каже: - Коник, но-о-о!
    І ноженята "геп!" мені на плечі.

    Рвонула плоть гаряча в небеса,
    Амур у зад ввігнав любові шпичку.
    Панове, пропущу один абзац,
    Утішити потрібно молодичку.

    Немає сну. Над мавкою навис,
    Не витримав - кручу у "гайку" "гвинтик".
    В душі нірвана, еротчний бриз...
    Ну як мені кохану не любити?

    06.11.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  11. Олександр Сушко - [ 2018.11.05 06:40 ]
    Вояж
    Вояж
    А море штормить! Бурунами заплигує в небо,
    Баклани та чайки сардинки хапають між хвиль.
    Я в бурю іду! Ув адреналіні потреба,
    В порепані длані в'їдається намертво сіль.


    Тут гарно. Немає сатириків і людожерців,
    Не бачу пацяток у клуні й охвістя кози.
    Хай сніє людва в пилюзі між брошур і книженцій,
    У власні писання сумні умочає носи.

    Одірваний бакен в кільватері сонно моржує,
    Поблимує оком і мовчки "Рятуйте!" кричить.
    Частину життя проживають поети усує,
    Бажаючи власний талант розміняти на мідь.

    Діра у вітрилі! Забемкала ринда у шкотах,
    До берега треба, а вітер у море несе.
    Невже утоплюся або заковтне кашалотик,
    Дружині-ласкавиці не розшнурую корсет?

    Нема маяка, ані пірса, ані хвилеріза,
    Уже не до сміху, я квола людина - не кит.
    Форштевнем у скелю з розгону баркас настромився
    І до Посейдона у гості лечу за бушприт.

    Зловила у сіті знетямлена кораблетроща,
    Стрибає на хвилях голівка моя кавуном.
    Вчуваю прибій, зрію берег високий крізь дощик,
    А море штормить! Тягне крабик за пальця на дно.

    04.11.2018 р.

    Море

    Понт Евскінський, наче, без "понтів" -
    Ні тобі цунамі, ні мусонів.
    А у мене виводок котів,
    Невеличкі, десь такі як поні.

    Зняв рейтузи, плавки, паранджу,
    Із розгону "Бух!" у води сині.
    Плавати одного в морі вчу,
    За буйки цургеню на чуприні.

    Волочу на дно секунд на п'ять,
    Щоб звикав до моря-окіяна.
    А жінки із берега кричать:
    - Що ж ти робиш, гицель окаянний?

    В бурунах із ним танцюю вальс,
    По обіді плаваємо брасом.
    Я готую котика в спецназ -
    Буде диверсантом-водолазом.

    На губах просохло молоко,
    Котик на очах щодня мужніє.
    Щоб не втік, то якір із цепком
    В нього день і ніч висить на шиї.

    Та піднесли небеса сюрприз,
    Ворон недарма учора каркав:
    Втік вусатик! Цепа перегриз!
    Налякав до гикавки вівчарку.

    Рушив на ловитву. Змучивсь - ох!!!
    По підвалах аж до ночі швендяв.
    Я тепер досвідчений - не лох,
    Кіт сидить у кліті для ведмедя.

    Сонце впало за далекий пірс,
    Шпацирую по пісочку босий.
    Завтра - в море. Романтичний бриз
    Обіцяють метеопрогнози.

    03.11.218р.

    Все не так?

    Сьогодні мудруватиму. Ачей
    Мої думки вам стануть у нагоді.
    Красуня - насолода для очей,
    Жона розумна - джокер у колоді.

    Сяйна Венера знадами на біс
    Удень і уночі під носа тиця.
    А ти, щасливцю, сомиком крутись,
    Кумиру догоджаючи в спідниці.

    Розумна пригодовує борщем,
    Увагою та словом ваговитим.
    Кричить мужик: - Любові хочу ще!
    Мені без тебе, любонько, не жити...

    Моделька ніжку мужу в руці "Бух!",
    Погруддям по губах торка грайливо...
    Розм'якнув чоловіченько-лопух,
    Кишені із баблом глитнула прірва.

    Націлився баранчик на вівцю,
    А півень курку на травичку кличе.
    Помацав литку? Йди тепер, працюй.
    Чи все не так, шановний чоловіче?

    05.11.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  12. Ярослав Чорногуз - [ 2018.11.04 23:26 ]
    Пам`ятник Прометею
    Люблю вночі блукати стихлим садом,
    Коли печаль на віти осіда.
    І свіжу прохолоду п`ю я радо,
    І ніч така грайлива й молода.

    Гілля куняє під легеньким вітром,
    І лівий берег* – зоряний увесь.
    Чумацький шлях немов спустився хитро
    З обридлих і засмучених небес.

    І простелився рівними вогнями
    Від обрію – до обрію кудись…
    Мов дотліває вогнище у ямі,
    Куди його низвергла горда вись.

    І вітер - щонайдужчий - не змете він
    Мереживо квітуючих жарин.
    Мов пам`ятник титану Прометею –
    Негаснучий і сяючий камін.
    *Лівий берег Дніпра.

    4.09.7526 р. (Від Трипілля) (4.11.2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  13. Олександр Сушко - [ 2018.11.04 06:40 ]
    Муки творчості
    У кота нірвана! Не буди!
    Спить на пузі у вельбучній позі.
    А у мене день і ніч труди,
    Жінка й теща лускають по носі.

    - То не так, і це не зовсім те! -
    І від злості надимають щоки.
    Моркви їм із яблучком натер -
    Я зятьок у догоджанні ловкий.

    Прицургеню "мані" - "цап" й нема,
    Уночі в куточку плачу нишком.
    Капітал скопичує маман,
    Доця - поетеса, хоче книжку.

    Не купую рік уже трусів,
    На шкарпетках - латочка на латці.
    Лиш смокчу від ковбаси гузир,
    Крейду їм, поповнюючи кальцій.

    А жона заглитує кав'яр,
    Курагу, горіхи, авокадо.
    Щоби мозок лепсько працював
    І росла ушир ума палата.

    Все для вас, шановні читачі!
    Назбирать лишилося три тищі.
    Не соромся, любонько, "топчи"
    І сідай писати знову вірші.

    03.11.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (6)


  14. Борис Костиря - [ 2018.11.03 17:58 ]
    Темний ліс
    У темнім лісі втрачених думок
    Бредеш, як птах, заплутаний у сітях.
    Карбує доля невблаганний строк,
    Де щастя згасне, щезнувши у митях.

    В туманнім небокраї самоти
    Надії розпадуться на частини.
    І таємничий ліс із темноти
    Постане садом, де цвітуть цитрини.

    7 жовтня 2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" 5.5 (5.53)
    Коментарі: (3)


  15. Олександр Сушко - [ 2018.11.03 07:57 ]
    Безвихідь
    Ніч дрімає. В хаті нітелень,
    Лиш скрипить напівзакрита хвіртка.
    Я тебе кохаю кожен день,
    Хоч і знаю - ти не власна жінка.


    В тебе дар любові не зачах,
    Дзвоном калатає серце-пташка.
    Благовірний п'яний, у кущах,
    За дружину - самогону пляшка.

    Я у пеклі, друже. Не в раю.
    Не любов, а жаль-гадюка душить.
    Просить сонця - я його даю,
    Хоче ласки - жертвувати мушу.

    В домовині старший син зотлів,
    І молодший на війні не вижив.
    Вже знімав красуню із петлі,
    Мотузяччя досі руки ріже.

    Не повернуть з вирію ключі,
    Безум зачіпає чорним краєм.
    А дружина знає і мовчить,
    На "любов" мене благословляє.

    А чи зможу оживить пустир,
    Відродити напівмертву квітку?
    Шепчуть губи: - Боже! Відпусти!
    Та ще дужче обніма сусідка...

    02.11.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  16. Любов Бенедишин - [ 2018.11.02 10:44 ]
    Маестро
    Мелодії пізньої осені.
    Палітра – від Баха до Ліста…
    То смуток органний… То – Боже мій! –
    Фантазії флейт серед міста.

    Замріяних кленів адажіо
    І лип шелестке анімато…
    Зітхне перехожий і скаже: «О!
    Де ви так навчилися грати?»

    …Щодня між дощами і мревами,
    Не за гонорар – за подяку,
    На біс диригує деревами
    Маестро в розхристанім фраку.

    02.11.2018




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  17. Олександр Сушко - [ 2018.11.02 06:24 ]
    Випердос
    От нащо свиням гриви заплітати,
    Підковувати змучену блоху?
    Фантазія у геніїв багата,
    Оригіналів - спробуй порахуй.

    В мистецтві нині модне понтовите,
    Хвалити звично естетичний слиз.
    На оплески несуть словесні скирти,
    Малюнки божевільного - на біс.

    А чи модерні словеса зопрілі,
    Де кожен образ, мов клубок ліан?
    Втопили гопака в хавана гілі,
    За римами клубочиться туман.

    В Пегаса-гея одростає вим'я,
    Носити музу бороду навчив.
    А майстер жде хвали, благоговіння,
    Та навзаєм - тікають читачі.

    І де шукати логіки осердя,
    Козою ґлузд вистрибує із лоз.
    Вважав, що доторкнувся до безсмертя,
    Пригледівся - банальний випердос.
    02.11.2018р.

    Сумовите

    Ой, брати мої, парнокопитні!
    Невеселі, сумні п"ятаки!
    Вас поріжуть на Паску у квітні,
    Будуть сало, ковбаси, шкварки.

    А мені у руках саложерів
    Пощастило - утік від ножа.
    Лиш довіку розхитано нерви
    В хащах тиждень по тому дрижав

    На сніданок була бараболя,
    Січка пріла - не кава лате.
    У свиняки одна лише доля:
    Стати їдлом голодних людей.

    Сподіваюся, може, і всує,
    Що втечу в небеса, мов Ікар.
    Рай свинячий, я знаю, існує,
    Та до нього дорога важка.

    Повернутись не можу на згубу -
    Свиноріз приготує обід.
    Засинаю у листі під дубом,
    Осипаються жолуді з віт.

    01.10.2018р.

    Під вікном

    Задощило. Потемніли обрії,
    Догорає на вікні свіча.
    Восени поети в меланхолії,
    У зітханнях схована печаль.

    Б'є по нервах шерхіт падолисту,
    З піднебесся сумовите "Кру!".
    У тепла фіаско, неміч, відступ,
    Лізе длань за смертю в кобуру.

    В піджака мокріють плечі й вилоги,
    Спить на ляді тлустий кіт Баюн.
    Хмаровиння чвертьтонами сірого
    Падає на голову мою.

    Трем душевний (настроєве ехо),
    Зів'ядає в серці пастораль.
    Йде сусід. На вигляд - Дені Трехо,
    А мені б з розгону у сераль...

    Тупцювати під дощем невесело
    Й мацати вогке вікно-слюду.
    А дружина в ліжку пахне веснами,
    Бачу литку файну, молоду.

    Так замерз, що ніс та вуха сині,
    Працював, обляпався вапном.
    Грітися у гості до богині
    Лізу у прочинене вікно.

    02.11.2018р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  18. Юрій Лазірко - [ 2018.11.02 03:57 ]
    думками поринаю в себе
    душа і тіло –
    ніч і місто
    не гріх
    піти
    чи пересісти
    несила
    втому перейти
    у тиші гострені кути
    тримають в голоді легені
    і кров
    у подиху шаленім
    змиває сутінками сни
    рожевими росли вони
    і пахнули дощем в пустелі
    без них
    для мене небо –
    стеля
    а вікна –
    очі порожнеч
    душа і слово
    щит і меч
    думками поринаю
    в себе
    там сто галактик
    просять неба
    а віти літ –
    весни

    12 Липня, 2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (2)


  19. Олександр Сушко - [ 2018.11.01 07:18 ]
    О, море міа!
    Зігнав сонливий усміх з писка,
    Потер долоні шкарубкі.
    Лінуюсь чистити зубиська,
    А от писати - навпаки.

    Наснилося сьогодні море
    І барабульчин тлустий ніс.
    На вушко шепче темку мойра:
    "Без мавки тут не обійтись".

    Луплю Пегаса в хвіст і в гриву,
    Росте, росте натхнення брость!
    У руки "цап" на пляжі діву,
    З розгону за прибій "шубовсть!".

    Їй омовіння не зашкодить
    В солонім розчині води.
    Хлюпнула в ліфчик прохолода,
    Кричить дружина "Відпусти!".

    Ногами хвицає кохана
    Ще й пазуриськами шкребе.
    А я іду по дну титаном,
    Тримаю небо голубе.

    Екстаз! Ще трохи - і зомлію!
    В очах від радості туман!
    Нехай сидить краса на шиї,
    Литками шию обніма.

    01.11.2018р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  20. Ярослав Чорногуз - [ 2018.10.31 20:54 ]
    Осіннє видіння
    Вечір прохолоду тиху ніс,
    Щулились дерева напівголі.
    Під склепінням золотим беріз
    Думаю про тебе мимоволі.

    Нас веде щемлива теплота,
    І немає осені зажури.
    Листя струменить, не обліта,
    Сутінь усміхається похмура.

    Обійнявшись, ми удвох ідем
    Стежкою чарівною до гаю.
    Жовтень нас веде у свій едем,
    Золотом доріжку усипає.

    31.08.7526 р. (Від Трипілля) (31.10.2018)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (1)


  21. Олександр Сушко - [ 2018.10.31 10:18 ]
    Повернення
    Тікаю із тілесної тюрми,
    На полі бою впав. Мабуть, убитий.
    Душею доторкнувся до пітьми,
    Ледь не погас, уярмлений Аїдом.

    Тепер у пеклі воїн-гречкосій.
    Володар смерті пікою у груди
    Штовхнув назад і каже: - Ти не мій.
    Вертай туди, де скаженіють люди.

    До мене ходу ангелам нема!
    Лети назад! За Стікс - табу! Ні кроку!
    ...Отямився у гуркоті й димах,
    Довкола в триколорах п'яні орки.

    Упились. І добити не змогли,
    В оселі діда втомлено поснули.
    Під боком стиглі братики-хохли,
    Розстріляні. Повсюди гільзи, кулі...

    Бурят мерця останнього роззув,
    Окинув крам хазяйновитим оком.
    Пішла орда. А я у рай повзу,
    Вже бачу рідний прапор над окопом.

    31.10.2018р.

    Молю

    Творіння акт! У висях грають гімни,
    Із раю тягне запахом олив.
    Адама Бог виліплював із глини,
    Лише до праці руки не помив.

    Там, де душа - прилип шматочок бруду,
    Де серце - трохи сажею мазнув.
    Життя чудесне удихнув у груди,
    Прокинулась людина оді сну.

    А згодом зрозумів: дільце нечисте,
    Та пізно - люд розмножився уже.
    Довкола гвалт, крадіжки та убивства,
    Ножа виймає братик-людожер.

    У бубна б'є шаман, чаклує вуду,
    Народець п'є усе - смолу, айран.
    Щербатий глек, тріщинувате блюдо,
    У стрісі незалатана діра...

    Прицілився в сусіда - не промажу,
    Все заберу - жону, будинок, пса...
    Внук просить Бога: " Витри бруд і сажу !"
    Але мовчать оглухлі небеса.

    31.10.2018р.





    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  22. Олександр Сушко - [ 2018.10.30 13:56 ]
    Пока!
    Хазяїн бульбу насипає в лантух,
    Багач! Не понтовитий фраєрок.
    А писунам потрібно небагато:
    Чорнило, лист паперу і перо.
    '
    Плететься в'язь, струмком біжить водичка,
    Поезії звільняється сичуг.
    В поетів ритуальна перекличка
    Та я мовчу, бо мудре шкрябочу.
    '
    Учора віршувалося про осінь,
    Еротикою бавився вночі.
    Пора про сніг (зима уже на носі),
    А потім про весну, птахів ключі..
    '
    Грунтує полотно сусід-художник,
    Довбає скульптор мармуру шматок.
    Здаватися творцем бажає кожен,
    Я теж неначе вправний, "молоток"!

    Гора Парнас насправді невелика,
    Тягну туди Пегаса за хвоста.
    Хоча "творіння" - лубочна картинка,
    А не чеканка пишна, золота.

    Пухнастик карася вхопив на таці,
    Дав щигля. Думав - татя налякав.
    А він од люті укусив за пальця:
    Сьогодні не писатиму. Пока.

    30.10.2018р.

    Ну шо?
    Я - чесний хлоп, не з панівної касти,
    З грабунків не наварюю хісна.
    То нащо влада? Звісно - щоби красти!
    Невже, мій друже, ти цього не знав?

    Вгодовані, напахчені, пикаті!
    Хапкі купипродайки- торгаші!
    А в тебе тільки жінка й діти в хаті,
    І не бурчи - нестатки заслужив!

    Бо цупив сам як випаде нагода,
    Ділився із баригами добром.
    Тепер пливе в царка од жиру морда,
    А ти махай і день, і ніч кайлом.

    Пенсіонери "пашуть" до загину,
    І ти рабуй мовчазно, і не вий.
    Заробиш на дешеву домовину,
    На музику не вистачить грошви.

    Чи можу щось порадити народу
    Аби живими вийти із юги?
    Голосувати варто за "Свободу",
    А решта - кровососи, реп'яхи.

    10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  23. Тетяна Левицька - [ 2018.10.29 19:48 ]
    Життя на біс
    Осіння дума з року в рік
    Гребе гербарії граблями.
    Сльота зими неподалік
    Торгує хутром, вітражами.
    Мій любий, скільки не ховай
    У скрині почуття рожеві,
    А хвіртка скрипне, і трамвай
    Зачинить двері на кінцевій.
    Ще соковите небо те
    Малює пензлем акварелі.
    Лелечий клекіт де-не-де
    Ладнає струни менестрелів,
    Аж легіт від жури замовк.
    В альтанці за горнятком кави
    Зроби назустріч щастю крок,
    Мій світанковий, нелукавий.
    Хоч жовтень палить хмиз беріз,
    Гаптує мить нові самшити.
    Весна повернеться на біс,
    Життя на біс не повторити!


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (9)


  24. Олександр Сушко - [ 2018.10.29 05:11 ]
    Про погоду і природу
    Застряг поміж трухлявих щогл,
    Узяв фальшиву ноту:
    Писати тягне ні про що -
    Погоду чи природу...

    Пегас хоч кінь, проте рідня,
    А музонька - за жінку
    Про вічне квецяю щодня,
    Блищить німбець над ликом.

    Нема у хаті ніц тепла,
    Вдягнув кожух, рейтузи.
    Зрання недогризки рулад
    Витискую із музи.

    А вічне - це лише любов,
    Пристойне "мусі-пусі".
    Голівка від трудів бо-бо -
    Сатирики у курсі.

    Замучив поетичний сказ,
    Пегас кусає грати.
    Я - віршороб, не ловелас,
    Ролями помінятись?

    28.10.2018р.

    Остання ніч

    Зашарілася мавка вродлива,
    Губки - персики! Мед! Шоколад!
    Знаю певно - попереду прірва,
    Повернути не зможу назад.

    Що, мій друже голодний, порадиш -
    Варто " з'їсти оцей "рататуй"?
    Райська пуща розчахнута навстіж,
    На заклання, осліплий, бреду.

    Розколошкаю знічену даму,
    Хай цнотливиця ахне в жазі.
    Час надходить очистити карму,
    У фіналі звалитись без сил.

    Почались еротичні кульбіти,
    Попід лоба очиці пливуть.
    За любовний ковточок амріти
    Заціловую трепетну грудь.

    Наче змії скрутились у кільця,
    Здався дамі козирній валет.
    Соло в партії цій не годиться,
    Тут працює амурний дует.

    Прощавайте альковнії кубла!
    Завтра - шлюб! Добровільна тюрма!
    Тихо любка на грудях заснула,
    Трохи згодом - і я задрімав.

    28.10.2018р.

    Від любові

    Трагедія. Годину як сумний,
    Безрадісно жую цукеру "Тузік".
    У мавки осяйної вихідний,
    Складає вірш. Табу на "мусі-пусік".

    Хоч непитуший та хлебтав би ром,
    Страждаю люто, жити геть не хочу.
    Жона про осінь шкряботить пером,
    Мрійливо закотила карі очі.

    Сьогодні я солдат - не командир,
    Впиватись мушу жінчиним талантом.
    А в неї дума рветься на папір,
    Хвилюються в кофтині груденята.

    З гєнни лине музика Гуно -
    Сусід для хула-хупи свердлить дірку.
    А осінь зирить в хату крізь вікно,
    Дмухнула листям жовтим у кватирку.

    Серцевий збився ритм! Натхнення пік!
    Апофеоз! В творця естазні крики!
    А я не геній - просто чоловік,
    Кричу тоді, коли кохаю жінку.

    Під талією лагідно провів,
    Поцілував із тилу в тепле вушко -
    І...чудо, сестри! Я не овдовів!
    На "комп" кохана кави "хлюп" із кружки.

    А ви пишіть. Нових шукайте тем,
    Відточуйте пегасові підкови.
    Забута осінь, листячко руде...
    Дружина стогне. Звісно, від любові.

    29.10.2018р.

    І живий, і здоровий

    Написав про все - весну і плов,
    Універсум та закони Ома.
    А тепер (уперше!) - про любов,
    Тема темна, зовсім невідома.

    Знамо, діви є стрункі, рябі,
    Фотками обклеєна вся спальня.
    Де моя - не знаю, хоч убий!
    Як шукати джерело кохання?

    Пляж. Повсюди пишні тілеса,
    Колобки пухкі, цибаті сарни...
    Розгубивсь! Хитається бізань!
    Всіх помити багнеться у бані.

    Муки геть! До біса балачки!
    Вибрав. Хутко плавом до красуні.
    А до мене брасом, три "качки",
    Упіймають - будуть вави, нюні.

    Заховався сомиком на дні,
    Налякався, ледь не втратив мову.
    Краще мати фотку на стіні
    Та живим лишитись і здоровим.

    29.10.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  25. Ярослав Чорногуз - [ 2018.10.28 23:44 ]
    Над тихим озером
    Над тихим озером сумним,
    У темряви ласкавій тиші
    Картини сонячні весни
    Олією уява пише.

    Трави шовкової єдваб
    І солов`їв розкішні трелі,
    І ніжно-сивий пух кульбаб,
    І хмар осонцених тарелі.

    Проміння бризки на воді,
    Вербові котики пестливі,
    Дівочі лиця молоді,
    Веселки сяючі у зливі…

    І зелень свіжа поміж віт,
    І танці риб на синім плесі,
    Магнолії, черемхи цвіт,
    Бузкові пахощі чудесні.

    І небеса, і небеса –
    Чарівні розсипи сапфірів!
    Яка краса, яка краса!
    Їй-Бо, очам своїм не вірю!

    …Над озером і восени
    Спиваю мовчки сіру тугу…
    Які приходять диво-сни
    У темряві імлистій лугу!

    28.08.7526 р. (Від Трипілля) (28.10.2018)



    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  26. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.10.28 19:11 ]
    Забудеш...


    Вернулась у шори надійні
    красунечка в стилі Жаклін.
    Десь там дефіляди та війни...
    Отут сизий смерч перемін.

    Наведені брови смолисто.
    Шкарпетки плести не з руки.
    Накручує пальчик намисто...
    Які твої, жінко, роки...

    Забудеш Варшаву і мачо.
    У Ворсклі купатимеш біль.
    Законний - художник ледачий -
    заробить на бульбу та сіль.

    Малює за гріш аватарки.
    Торкнеться - втекла б за Дунай.
    Приручена хижа вівчарко,
    у вирву будення пірнай!

    Пригадуй мелодії, пози,
    світлини, що навпіл... дими...
    Римуються метаморфози...
    Кавуєш під вірші в куми.

    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (1)


  27. Олександр Сушко - [ 2018.10.28 11:20 ]
    Осінь, наче
    У небесах - міжхмарна просинь,
    На мештах - листячко руде.
    Оспівувати гайда осінь,
    Бо скоро снігом замете.

    Танцює вітер буги-вуги,
    За роги шарпає козу.
    В природи нині сіра смуга,
    А я на літепло ласун.

    Вона ж у листопаді гола,
    Дерев шкелетики сумні.
    О, де ж ви, літня баркароло
    І вальс цвітіння навесні?

    Чорніють прибрані городи,
    На грядках труд селянський вщух.
    Синичка мокра від негоди,
    На дзьобі крапелька дощу.

    Змива сльота сріблясті ниті,
    Хвоста котку гризе блоха.
    Ще вчора в бабиному літі
    Мій ніс у павутині чхав.

    Та сонце променем з-за хмари
    Упало раптом на чоло.
    Такі вони - осінні чари,
    Строфа фінальна. Епілог.

    28.10.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (8)


  28. Тетяна Бондар - [ 2018.10.28 11:31 ]
    ***
    Розірвалося небо -
    і в тріщину
    бризнула
    кров.
    Запекла,
    запеклася
    і солоно
    з'юшилась в греблю.
    В жовтім жовтні,
    як в озері жовтому,
    спала любов -
    і проснулась
    і вперше
    заплакала,
    ставши на землю...
    У червоній
    від сонця і крові
    опалій воді
    Вона вийшла
    самотня
    й ступила
    в осінню завісу.
    Згіркнув тихо
    й схопився у паморозь
    зронений слід
    у холодному
    мертвому листі
    вже голого лісу ....
    Чуєш, ходить
    по мокрих і чорних
    опалих гілках
    і шукає знайомого голосу
    рідної тіні -
    в тому лісі,
    що десь заблудився
    у маревних снах,
    під розірваним небом
    в скривавленім
    світі осіннім...

    2018


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (2)


  29. Ярослав Чорногуз - [ 2018.10.27 22:52 ]
    Всі помінялися ролями
    Пожовклий сад увесь – в журбі,
    Тремтять на вітрі змерзлі віти…
    А в небі - хмари голубі
    Закрили полами півсвіту.

    Лиш смуги білої краса –
    Довгаста, наче ніс «Конкорда».
    В ній забіліли небеса
    Так незалежно, ніжно, гордо.

    На мить все стало навпаки,
    Всі помінялися ролями.
    Танцюють хмари-малюки
    Між неба сивими полями.

    А у стемнілому саду
    Холодний розгулявся вітер –
    Примусив хмару молоду
    Він од кохання – посивіти!

    27.08.7526 р. (Від Трипілля) (27.10.2018)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (2)


  30. Олександр Сушко - [ 2018.10.27 08:30 ]
    Будете чи ні?
    Ось одягну хутенько плавки
    Й відкрию, друзі, вам секрет:
    Чим більше сліз - тим більше "лайків",
    Ходім ридати в інтернет!

    У мене музонька толкова -
    СкімлИти день і ніч навчив.
    Подушка сліз уже готова,
    Зову чутливих читачів.

    Закисла в горщику сметана!
    Нема синиці у руці!
    Покинула мене кохана -
    Застала з любкою в сінці.

    Жую позеленілий шніцель,
    Потроху в кендюху бурчить.
    Тепер порюмсати годиться -
    Поспівчувайте, читачі!

    Сльоза упала на сторінку,
    В росі гіркавій олівець.
    Потрібно повернути жінку,
    Інакше бахуру кінець!

    Митець не може без овацій,
    Кортить медяника й мені:
    Ну, як вам віршика забацав?
    Ридати будете чи ні?

    27.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  31. Ночі Вітер - [ 2018.10.26 17:45 ]
    Вечером...
    Вечером у камина,
    Засоряя листы стихами,
    Грезилась женщина в белом
    Мне, больному не Вами.

    Скрипок сухие спинки
    Дышали теплом печали,
    И говорили звуки
    Всплеском туманной дали.


    Рейтинги: Народний 6 (5.81) | "Майстерень" 6 (5.92)
    Коментарі: (4)


  32. Світлана Майя Залізняк - [ 2018.10.26 00:30 ]
    Нетутешність
    1

    Хтось музику для серця написав.
    Мазюкав акварелями синочок...
    Дзуміла за фіранкою оса.
    Хиталась вежа між статичних точок...

    2

    Ява базарна, дика... До зими
    устигнути б спалити жальне листя.
    У всьому інші винні, та не ми.
    ...тунелі...
    ...переходики...
    Імлисто.

    3

    Бери цукерку, музо... Я отут
    визбирую між чипсів зерня маку.
    Намарився (як смішно...) див батут -
    над випарами пива... аміаку.

    Дочавлюй помаранчі. Гасне чат.
    Клади у скриньку барвні бранзолети.
    Мчимо повз тьмущу здиблених санчат.
    Везе церата в літерні замети.

    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (4)


  33. Мессір Лукас - [ 2018.10.25 18:33 ]
    Блюз
    Чи пам’ятаєш, я сказав,
    Що так, хотів
    Тебе -
    Забути.
    Скінчивши вечір і вино,
    Обійма, все було.
    В очах твоїх печаль,
    В устах цикута.
    І це мовчання, ось воно.
    Любов, ненависть.
    За мить, у ніч.
    Як тихо.
    Жити чим тепер.
    Для чого жити,
    Навіть.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  34. Олександр Сушко - [ 2018.10.25 12:01 ]
    Ич, який!
    Бреде крізь ніч хитлива постать
    (почастували кум й кума).
    Нявчить котяра, їсти просить,
    А в мене рибки ніц нема.

    "Піддав" увечері добряче,
    Цебро чи два "прийняв на грудь".
    Мужі - вживають горіляччя,
    Блохасті - миші хай гризуть.

    Котку шкоринки носить тітка
    Побачить - в пазуху їй "Плиг!".
    А я із ним вправляюсь швидко -
    За шкабарняк - і за поріг.

    Чарчину пригубити - радість!
    Кота чукикати - дурня!
    Мені із ним не цілуватись,
    Це дика твар, а не жона.

    На закусь є жирнюча лапка,
    А я люблю суху й пісну.
    Чигає кіт на прикалабку
    Як розкумарений засну.

    24.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  35. Олександр Сушко - [ 2018.10.24 09:52 ]
    Мир та любов
    В любові не існує заборон,
    Коханому належить все прощати.
    Бо чоловік - моторний Купідон,
    Сусідки не виводяться із хати.

    Добрезна в чоловіченьки душа,
    Не відмовля - кладе одразу в скирту.
    Гірчила ревність, начебто євшан,
    Тепер нема ні люті, ні обиди.

    Є попідтинню спориші м'які,
    Сінце - для вертихвосток шалапутних.
    А у жадюг, куди не глянь - замки,
    Чоловіки валяються як трутні.

    Ні сам не гам, ані тобі не дам -
    Це не добро! Не заповіді Божі!
    А в мене дім - жаркий любові храм!
    Рипить щодня старе квітуче ложе.

    Раніше на зарплату лиш жили,
    Тепер добро саме пливе у хату:
    На блюдах поросята між олив,
    Трусів нових купила мужу лантух.

    І день, і ніч працює чоловік
    Руками дів у ліжечку обвитий.
    Знадвору чути "'Ко-ко-ко! Куві!" -
    Прийшла пора любовію ділитись.

    24.10.2018р.

    Прозорінь

    Не вірю, що в державі буде лад,
    І ви дарма на чудо сподівались.
    Ще трохи - і судьба поставить мат:
    Фінал один - сумна беззуба старість.

    На Сході діти-внуки у бою -
    Засади, бійні, зради, крики "Hands up!"...
    А тут ліси рубають у раю,
    Везуть в Європу на столи й сідельця.

    Володарі панують від душі,
    Грабують - і вагонами в офшори.
    А ти працюй і тиш не воруши,
    Бо в Київ точно прийдуть триколори.

    Не багатію думкою давно,
    Шальгою дме юга в душевний вилом .
    Ховаю ребра й ноги під рядно.
    А час іде. Потроху точить сили.

    23.10.2018р.
    '


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  36. Олександр Сушко - [ 2018.10.23 09:10 ]
    Розпач
    Дружина - це трояндовий бутон,
    Цей світ на ружі пишні пребагатий.
    А жінка без любові - моветон,
    На манівці заводить долю фатум.

    Не любиш милу? Отже - ти осліп,
    Діра у серці з каменем холодним.
    А на моїй красуні світить німб,
    Митці таких малюють на полотнах.

    Хай голосок коханої луна,
    Мене цей щебіт ніжний не розгніва.
    Це ж - лада! Не докучлива жона!
    Для мене - щастя! Бджілка дзумінлива!

    Ти ж ангелиці поламав крило,
    А на додачу хлебчеш оковиту.
    А жінка - це безсмертя джерело!
    Пощо на пійло проміняв амріту?

    Твій шлюб - Голгота. В тріщинах судьба,
    Шепочуть губи жінки: " Боже, де я?"
    Вчорнила лик зачаєна журба
    І від безсилля плаче Гіменея.

    У висях сполох - блискавки, громи,
    Йде благовірний, у руках ковінька.
    Скотилась по щоці сльоза-кармін -
    Під ноги людям впала бита жінка.

    23.10.2018р.

    Осінь

    Старий уже. Рокам утратив лік
    І видно води Лети у тумані.
    Прозрів! Не дівка осінь, а мужик -
    Байдужий до поетів, графоманів.

    Іду в ранкові сутінки й туман,
    З берізок вітер шати рве а клапті.
    Хіба так чинить жінка? Ні! Мужлан!
    Манери в грубіяна дикуваті.

    Удень ще тепло, сонце гріє торс,
    На мох під буком кличе жвава мавка.
    Геть розімлів. А вранці "бах!" - мороз!
    Тремтить як лист скоцюрблена кабака.

    Крупою з неба підло сипоне,
    Сніжком притрусить лисину немиту.
    Хіба це молодиця добра? Нє!
    Мужик! Принюхайсь, чуєш - пахне спиртом?

    Хай пейзажисти хрипнуть від рулад,
    А з метеопоетів ллється "мило".
    Регоче їм у спини листопад -
    Вдягнуся, щоб не бачив грішне тіло.

    23.10.2018 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)


  37. Олександр Сушко - [ 2018.10.22 11:15 ]
    За графіком
    Дуже ласий, сестри, до кохання,
    В цій науці - геній! Патріарх!
    У картинках розвеселих спальня,
    Пустунець ворушиться в трусах.

    Ліг Венері молодим на плаху
    Діву уподобавши руду.
    Ну, а ти у любощах - невдаха!
    Цілувать не вмієш до ладу!

    Зранку лосем скачеш на роботу,
    Ввечері - горілки в чарку "хлюп!".
    Я ж не можу одірвати рота
    Від вишнево-полум'яних губ.

    Кажеш, що старий і сил немає,
    "Поле бою" мохом поросло?
    Я і в сотню літ іще кохаю,
    Рано ще писати епілог.

    Ти націль на мене хутко вушка
    І послухай, що тобі скажу:
    Їж медок із коренем петрушки,
    Як мороз - вдягайся у кожух.

    Показав Ерот нові кульбіти -
    Я старанний учень, будь-здоров!
    Буду спати потім до обіду,
    Ввечері, за графіком - любов.

    22.10.2018р.

    Парадокс

    Поезії рядки - відлуння правди,
    Бульки рожеві, блаж, ціна їм - гріш.
    Хай ледацюга мріє стати скальдом -
    Життя складніше, ніж найкращий вірш.

    Розумні день і ніч клепають гроші,
    Збирають із картопельки жуків.
    Кума торгує віниками з Польщі,
    Мені товар підкидує Пекін.

    Живу шикарно без строфи, катрена,
    Поети ж не складуть собі ціни.
    Книженції трамбує бомж щоденно
    В гігантські гори вторсировини.

    Уранці зустрічаюся із мером,
    З Маньчжурії припер йому дольмен.
    А син схиливсь над клаптиком паперу,
    Думки сплітає в чудо-макраме...

    22.10.2018р.



    Рибалка

    На городі їсть капусту заєць,
    Мчать крізь мене кварк та ню мезон.
    Мерзнуть ніс, сідниці, вухо, палець,
    І грибочків одійшов сезон.

    Біля річки з вудкою не всидиш,
    Кльов відсутній, тілом дрижаки.
    Може, браття, визубрити ідиш
    Чи гайнуть на прощу за Пекін?

    Плесом хвилі (капнуло із носа),
    Буде нежить, голова бо-бо.
    Спить карась. То хоч би клюнув спонсор,
    Книжку видаватиму, їй бо!

    В мене спінінг з виду наче ловкий,
    На гачках жирнющі хробаки.
    Толку мало. Може це навроки
    Чи пожерли здобич щупаки?

    Сум-журбу римую через кому,
    Жінка скоро вижене з хором.
    Не везе, братове, ані в чому,
    А в куми уже тридцятий том.

    Вудку геть! Писатиму про літо!
    Витрушу із вух росу-туман.
    Це вам не підлящиків ловити -
    Трохи легше. Лиш пустий гаман.

    Хай пасуться рибки у заплаві,
    Я ж сьорбну винця на посошок.
    Не печальтесь,читачі ласкаві -
    Віршів нагаптую вам з мішок.

    22.10.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (1)


  38. Мессір Лукас - [ 2018.10.21 18:14 ]
    *
    Вільне падіння, непрокидання, кінець несвідомого руху.
    Слідами, листками з-під підошов, оголення, потім брехня,
    Лісові руки, демони, розпач, похапцем, знову, незнамо нащо
    Катастрофічні спроби, без ладу, комічні, пульсуючі зовні
    Подих, подив, звуки, призвуки, понад, услід, перестворення.
    На зламі, як зійдеш, знаття, недоля, звичка, розкаяння,
    Стагнація королівської кобри, марення, скупчення крісел,
    Зблиски, лелітки, спалахи, довільно вимучені альтернативи,
    Злочинні будні, гравюри страхітних місць, збиткові аукціони,
    Ковзке спрощення, облуплені фарби, правічні страждання,
    Амальгамований вітер, голодна посуха, плазмовий студінь.
    Спомини розпадаються, відсьогодні, тепер, жамевю, гіркота,
    Блідий виблиск льоду, металічний хмиз, полювання, тощо.
    Енігма, наволоч, сплески, трепет, шемріт, збуджене, навісне.
    Ідилія в осерді шеолу, врятування, виснаження, спростування.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (2)


  39. Олександр Сушко - [ 2018.10.21 15:13 ]
    Судьба
    Я - лагідний мужик, не злобний орк,
    Є діточки, супружниця законна.
    Люблю природу, цуциків, жінок
    І жовпляки зі свіжим самогоном.

    Кожух - на плечах, на нозі - кирза,
    До хати - рачки, до пивниці - чвалом.
    А люди шепчуть, що Петро - босяк,
    Блукає човен долі без причалу.

    Ще б трохи і в труну хутенько "Гоп!" -
    Ледь вийшов із останнього запою.
    Аж тут війна штовхнула ув окоп,
    Очуняла судьба на полі бою.

    Осколки поруч сіються дощем,
    Сьогодні ворог "добрий" - тричі промах.
    За тиждень - куля. Згодом ще і ще...
    А смерть не йде, мене чекає вдома.

    Сержант упав. Помацав хутко пульс...
    Уже в раю, опісля бою тризна.
    А я живий. Вернуся, то зоп'юсь.
    Із неба сіє дощик із заліза...

    22.10.2018р.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  40. Олександр Сушко - [ 2018.10.20 14:21 ]
    Пологи-перелоги
    Зайшов на сайт - гримить стражденний стогін,
    В Пегаса зляк, ірже з-під закарлюк.
    У "генія" ліричнії пологи!
    Всі врозтіч. Я ж добряга - підсоблю.

    Хвалю завзято горе-рукоблуда
    (поет чутливий, критикнеш - каюк!).
    А поруч муза глипає на "чудо"
    І об халяву вибива чубук.

    Зі смутку завелись у неї блохи,
    Не їсть нічого, спала із лиця.
    Із горя курить, випиває трохи
    І гикає нервово без кінця.

    Заплакала бюстгальтера і блузу,
    Судьба у діви - жесть! Труба! Афган!
    Обох жалію - графомана й музу:
    І що мені робити, браття, га?

    Хвалити бевзів - благо, а чи вада?
    Гармонія сьогодні - просто звук?
    ...Украв Ерато. На Пегаса й гайда,
    Тепер у неї в пазусі живу.

    Прийшли у гості Рембрандт, Караваджо,
    Малюють нас по черзі день і ніч.
    Цілую музу, нижче спинки гладжу,
    Щодня тепер у нас любовний клінч.

    20.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  41. Тетяна Левицька - [ 2018.10.18 11:57 ]
    Гірчить калина
    Гірчить калина на губах,
    Сум за плечима.
    Червоні спалахи в лугах,
    Неопалима.
    З коштовних розсипів гранат -
    Терпкі коралі.
    Хмільного надвечір'я шат
    Все далі в далі.
    Химерний оболок стрімкий
    Пронісся небом,
    Сльози блаженний супокій -
    Плакучим вербам.
    Сріблить ожинову ріку
    Ніч фіанітом,
    На прибережному піску
    Заснуло літо
    У калиновому вбранні.
    О, як же бути?
    Сузір'ям падають мені
    З небес покути.
    Пастель вугільна угорі
    Всі зорі витре.
    Калини ватра не згорить,
    Розвіє вітер!

    2018р.


    Рейтинги: Народний 6 (6.23) | "Майстерень" 6 (6.32)
    Коментарі: (8)


  42. Олександр Сушко - [ 2018.10.18 07:35 ]
    Порадники
    Маю, браття, дрібочку таланту,
    Люди шепчуть: "Віршик не такий.
    Пишеш про земне. Тра вище брати,
    Не для інтернету - на віки.

    Мову поміняй, шульгаву руку,
    Тоніка не модна - є верлібр.
    Від сатири графоманам мулько,
    Нам потрібен лірики калібр."

    Сльозотеча писунам до шмиги,
    Про любов нещасну - тема люкс.
    Може, в длані, знову взять чепіги,
    Всім сказати: "Прощавайте! Упс?"

    Вислухав майстрів та епігонів,
    Сечовий міхур вже не трима.
    Під очима всохли сльозогони,
    Чхнути хочу, просто сил нема.

    Пачку з рук поцуплено з поп-корном,
    Бісики злітають з-під брови.
    Жінка збоку моститься моторна -
    Ох, не вірші в мене в голові!

    Дописав і хутко "шасть" до пані,
    Я ж мужик класичний, а не гей.
    Завтра знову скажуть - вірш поганий,
    Тут не ямб потрібен, а хорей.

    17.12018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (9)


  43. Олександр Сушко - [ 2018.10.17 03:32 ]
    Сузір'я слів
    В Ерато дар лежить на терезах,
    Вирішує чи дати... довго судить.
    А я сузір'я слів у небесах
    Пасу і кличу:- Забирайте, люди!

    Звела нас доля чи щасливий рок?
    Це ключ до раю чи бандитська фомка?
    Не відпуска від себе ні на крок,
    Бо я - Любов. А муза одинока.

    Чи, може,- я її обдарував?
    Бо розцвіла, сестриці заздрять вроді.
    Кладе мене щоденно між отав
    І п'є до дна, не стримуючи хоті.

    Шерхоче вітер оксамит-руном,
    Вгортає ложе запахами літа.
    Мені без музи жити не дано,
    І їй без мене ані дня не жити.

    17.10.2018р.

    Вівці мої вівці

    Керує Україною шайтан,
    Ще й дух бунтарський в жилах колобродить.
    Після Майдану - знову шал, Майдан,
    Визбирує новий володар подать.

    Прибріхує, окрадує, хова,
    Копита видно і чортячі роги.
    Як вибори - сусіди на диван:
    - Від нас хоч щось залежить? Анітрохи!

    Вівчар веде отару на різню,
    Бебекають приречено овечки.
    Я зарізяк у цьому не виню -
    Споконвіків тече криваве лечо.

    Здирають шкури, топлять звично жир,
    Я агнець теж. Несуть жертовний камінь...
    На вибори - весною! Під ножі!
    А, може, треба стати нам вовками?

    16.10.2018р.



    Про любов

    Потрапив молодим у "чортомлик",
    Місцеві відьми виходили вкупі.
    Живу відтоді з ними цілий вік,
    Стругаю мітли і довбаю ступи.

    Господарюю. Посадив город,
    Є мандрагора, хрон і беладонна.
    Варю декокти, зілля-приворот -
    Дівки щодня купують півбідона.
    '
    Гаргари гарні.В ліжку хоч-куди!
    Щоночі не дають мені покою.
    Мені сто літ, а ще без бороди,
    Чаклують сильно, молодістю поють.

    Отак би, люди, я би жив і жив,
    Та...закохався здуру в молодицю.
    У неї хворий вельми був мужик -
    Я вилікував підохляле тільце.

    Відьмачки ж подалися за кордон
    Кровиці посмоктати у теличок.
    А я поклав кохану на манто,
    Медок збираю із рум'яних щічок.

    Її супружник, все таки, помер,
    В горілці утопився чи у пиві...
    Біда ув іншім: горе-кавалер
    Сімейство зрадив. А жінки ревниві!

    Чи хрещена, чи мавонька-мертв"як -
    Нема різниці, грохнуть бахуряку.
    Шептались довго. Вирішили так:
    Вернуться, то напою спершу маком,

    І у чаклунок є кінець судьби,
    На кожну твар знайдеться підлий гицель.
    Позапихаєм потім у гроби,
    Хлюпнем відро свяченої водиці.

    Удвох копали яму цілу ніч,
    Болітиме ще тиждень кожен мускул.
    Але - конфуз: - Кохана, поміч клич!
    Забули про драбину чи мотузку!

    На крики позбігалося село,
    Питають: - Що за бісова роботка?
    Брехати мусів людям прямо в лоб:
    - Скарби шукаєм пана Полуботка.

    Я знаю, браття, що брехати гріх.
    Зате живі. Хоча, звичайно, бридко.
    Народець за драбини, в яму "плиг!",
    Кохана каже: - Утікаймо швидко!

    Живемо гарно. Жінка "цьом!" та "цьом",
    Хутенько підставляє власну кирпу.
    А відьми що? Нема уже відьом -
    Подохли всі від курячого грипу.

    16.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  44. Вікторія Торон - [ 2018.10.16 10:33 ]
    Бруківка намірів
    Бруківка намірів залишилась по смерті,
    бруківка намірів – і більше не вдалося...
    Бо – недорікуватість і селянська впертість,
    чуже незатишне міське різноголосся.
    Бо -- маска стійкості, під нею – безпорадність,
    в душі – сум’яття, а незгоди -- принципові,
    з війни – контузія, страх виказати слабкість
    і навіть більший страх – віддатися любові.
    Ще -- ненадійні і насмішкуваті друзі,
    уперта вірність, що нікому не потрібна,
    твоя довіра, що на смертнім виднокрузі
    така обдурена була, така безплідна!
    Давно нема тебе, нові в роботі кросна,
    але чому живе у пам’яті так гірко
    ота ніким не поцінована, заросла
    ідеалізму одинокого бруківка?

    2018


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.5)
    Коментарі: (6)


  45. Олександр Сушко - [ 2018.10.16 06:13 ]
    Недопіїт
    Десант піїтів висадивсь на Марс,
    Пригледівсь - українські графомани.
    Усенький всесвіт хай пізнає нас!
    Від захвату кричатиме "Осанна!".

    У мене зіпсувався, певно, смак,
    Вдихаю вірші, наче пах з-під дека.
    Є ж Бенедишин, Гентош, Залізняк,
    Павлюк гламурний, Татчин і Костенко!

    Летять віршата, наче міль із шуб,
    У слюсаря є книжка, і в нардепа.
    Я також не святенник, бо грішу,
    Говерлу слів скиртуючи до неба.

    Признатись важко: Я - недопіїт,-
    І попалити квецянини лантух...
    З будяччя густо сипле пустоцвіт,
    Ховає під копицею троянду.

    16.10.2018р.

    Революція

    А на майдані знову балаган,
    Укупі провокатори й кликуші.
    Вже думав - починається юга...
    Обцас застряг в недогризку від груші.

    Пляшки довкола, рвані папірці,
    І запахи, неначе із геєнни...
    Нема кого узяти на приціл -
    Втомися люд від бунтиків щоденних.

    Одні паяци. Плямкають бомжі,
    Водяри ящик скніє під матрацом.
    Оце з такими братись за ножі
    І брати штурмом замки та палаци?

    На площі "революція" гуде,
    Упала булава в Дніпро зоп'яну.
    О, логіко! О, розуме! Ви де?
    В сивухи клубах вас шукати марно.

    15.10.2018р.

    Тс-с-с!

    Довгенько слухав реквієм згори -
    Довгенько слухав, аж попухли вуха.
    Уїлась тема, мов гідропірит,
    Ще трохи - і наважусь на "мокруху".

    Попався глухуватий меломан,
    Зі стелі відпадає штукатурка.
    Уранці встав - у голові туман,
    Під ковдрою стражденно хлипа любка.

    На флешку записав церковний хор,
    Бурчання тещі та виття собаче.
    Вмикаю цю "мікстуру" на повтор
    І з жінкою втікаємо на дачу.

    З коханою ходили по гриби,
    Два дні знімали київські навроки.
    Смартфон (бесперестну "бі-бі-бі!")
    Я виключив, заглибився у спокій.

    Вернулися. Дзвенить москітний альт,
    Із вікон чути шерхіт падолисту...
    З будинку вчора з'їхав музикант,
    А на додачу - майже пів під'їзду!

    Жона танцює! Стала на носок!
    А ще недавно помирала, наче.
    Потужна сила тещин голосок!
    Благословенні гавкоти собачі!

    16.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (4)


  46. Олександр Сушко - [ 2018.10.15 05:06 ]
    Поезія кохання
    Я - дід старий. Од вітру хилита,
    Давно уже у пазусі не шастав.
    Немає сексу - в цьому вся біда,
    Навзаєм пруть ліричні віршенята.

    Є про любов, погоду і судьбу,
    Реву на вухо жінці глухуватій.
    Та бабця закопилила губу
    І каже: - Гекатомби ніц не варті!

    І хутко умостилась під крило
    Аби м'якушки розі'м'яв руками.
    А я їй - вірш! Про те, що вже було,
    Вона в одвіт поскрипує пеньками.

    Пракорінь сумовито ворухнувсь
    І знов заснув, немов змія узимку.
    Отак щодня: я - твір, вона - "кусь-кусь",
    І поглядом обмацує ширінку.

    Все зрозумів! Пройшла письмацька блаж!
    Кладу кінець жони душевним мукам!
    - Ану, кохана, половкіше ляж,
    Давати буду лиха закаблукам.

    І хоч від поз шалених я одвик,
    Обходжуся без еротичних спецій,
    Згадав, що в мене пальці є й язик,
    А головне - ласкаве й чуйне серце.

    Прокинувся Ерот! Помер ашуг!
    І стогонами сповнилася спальня.
    Я про любов однині не пишу -
    Творю живу поезію кохання.

    15.10.2018р.

    Скоро вибори

    Здуру голос владі я віддав,
    Думав гроші повернути в кубі.
    Справи ж кепські. Хлипає сльота,
    Обсльозавив бороду та губи.

    Обіцянкам вірив як собі,
    Проковтнув програми і платформи...
    Виявилось, браття, я - тупій,
    Заженуть у гроб мене реформи.

    З жінки позавчора спав корсет,
    Пропагує дистрофічну моду.
    Теща лапу вже давненько ссе -
    Вистачає пенсії на воду.

    Як так сталось - досі не "вкурив",
    Я ж слухняний виборець - як песик!
    А прем'єр (о, диво!) - розжирів,
    Відпускає з-під ярмулки пейси.

    Слиною забитий знову рот -
    Необачно ковбасу понюхав.
    Влада скоро піде у народ
    Локшину чіпляти нам на вуха.

    14.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (2)


  47. Олександр Сушко - [ 2018.10.14 11:04 ]
    Бреши!
    Мужик я мудрий, писок вельми хитрий,
    А люди як сварливі дітлахи.
    Не можна чисту правду говорити,
    Не друзів наживеш, а ворогів.

    Хай істину дурко ув очі гавка
    І правдою обмазує пастель.
    Вар'ятові речу: "Ти - розумака!",
    Язі шепчу : "Вродливице! Модель!".

    Володарі - поганці? Думка хибна,
    З вогнем пекельним краще не балуй.
    Бо владу тільки славити потрібно,
    Вона у нас взірцева! Алілу...!


    Нещире слово підле та лукаве?
    Дешевий підлабузницький піар?
    Ну то і що? Співай нездарам "Аве!",
    А графоманів умочай в нектар.

    Закисло блюдо, в їжу не годиться,
    Нюхнув і ледь зі стільчика не впав.
    Але належить дякувати жінці,
    Інакше закопилиться губа.

    Якщо потрібні премії, монети -
    Казати правду часто не з руки.
    Брешіть, панове! Сійте компліменти!
    Кажіть на чорне - біле й навпаки.

    14.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (11)


  48. Олександр Сушко - [ 2018.10.13 16:18 ]
    Щасливий сон
    Амур життя, нарешті, освітив,
    Чіпляється панчоха за ширінку.
    Кармічний шлях від того непростий -
    Народжений аби втішати жінку.

    Вночі "гармата" потрапляє в ціль,
    Наводить на "позиціях" порядок.
    Стрічаю ранок із ножем в руці -
    Лаштую мавці з ковбаси сніданок.

    І так щодня, уже стонадцяць літ
    Слугую напомадженій Венері.
    Поснідала? Беруся за обід -
    Борщу просила любка та еклерів.

    А по обіді в неї - кріпкий сон,
    А я стаю хутенько до вечері.
    Меню позаздрить і Тутанхамон,
    Пролізти після їдла важко в двері.

    Ухоркався від праці, аж намок,
    Каструлі домивав уже без пульсу.
    Заснув рожевощокий колобок.
    Сарделькою ізбоку притулюся.

    13.10.2018р


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (5)


  49. Олександр Сушко - [ 2018.10.12 06:48 ]
    Безбожник
    Попів у рясах трохи полякаю,
    На грішників метатиму громи:
    Немає ані пекла, ані раю!
    Життя - це згусток квантів, хвиля тьми!

    Галактики летять у невідомість,
    Розширюється всесвіт нестійкий.
    То чи потрібен нам стамбульський томос,
    Як атоми розірве на шматки?

    В мурах нема ні церкви, ні синоду,
    З кадилом по кутках не біга дяк.
    А ми себе обманюєм й природу,
    Несемо трутням хліб, грошву, ясак.

    Сьогодні храм у кожнім підворітті,
    Святих до біса. Бог один, утім.
    А, може, в цьому незбагненнім світі
    Мільйон пілатів, сонмища христів?

    Попи у заший вигнали із бурси,
    Імам штовхає геть із медресе.
    Піду у синагогу (Мойша в курсі),
    Під пахвою раввин Талмуд несе.

    11.10.2018р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Прокоментувати:


  50. Олександр Сушко - [ 2018.10.11 09:04 ]
    Тиша
    Не знаю- нині мир, а чи не мир,
    Живий, а мо' купаюся у Леті...
    Ця тиша ще страшніша за громи,
    З усіх сторін відчутно подих смерті.

    Кровицю чорт облизує з перстів,
    В підручних, як і завше, підла "рашка".
    Цей рай уже надовго опустів,
    Кордон із пеклом в мінах і розтяжках.

    Зоря упала в трави із Ковша
    І кличе аби виліз я за насип.
    Насправді, там - палаюча межа,
    Діра бездонна в просторі та часі.

    Із дня у день на шрам лягає шрам,
    Все сплуталося - бійня, подвиг ратний...
    А губи шепчуть: " Враже, аз воздам
    Як тиша здохне в подихах гарматних.

    Похмуре небо луснуло як біб -
    Це "мирний" гумконвой прийшов з Росії.
    Мені пора. Під каску бгаю німб,
    На часі захищати гречкосіїв.

    11.10.2018р.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.49)
    Коментарі: (3)



  51. Сторінки: 1   ...   51   52   53   54   55   56   57   58   59   ...   175