ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Тетяна Левицька - [ 2017.03.13 11:06 ]
    Черниця
    Не таким Ти створив, Боже, світ,
    Що сусідує поряд із нами.
    Смоківниця пуста - їй услід,
    А вона - соловейком у храмі.

    Літургія, пшенична кутя,
    Біле поле марун - її кредо.
    Хтось сповна брав з амбару життя,
    А вона - покладалась на Небо.

    Хтось розштовхував ліктями всіх,
    Шкуру змія здираючи з себе.
    А вона - йшла рікою у брід
    По розбурханій хвилі до Неба.

    Де ті блазні, що пили з ковша
    Медовуху туманного щастя.
    Лиш її світанкова душа
    В Божім небі ніколи не згасне!

    2017 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (6.23) | "Майстерень" 5.5 (6.32)
    Коментарі: (22)


  2. Дмитро Дроздовський - [ 2017.03.12 16:05 ]
    * * *
    зелений мармур стомлених очей,
    які колись хотіли жити повно
    сьогодні, помарнілі, невимовно
    сміються тишею, де завше все о’кей

    ні пристрасті, ні крику, ні образ,
    усе було і все вросло у іній
    і тільки галас метушливих мас
    вкрадається поміж енерголіній

    енергоблок — ні полум’я, ні снів
    усе було — лишилась порожнеча
    і затягнулась зглибна кровотеча
    ні кавалькад, ні ескапад зі слів

    усе було і все минало вмить
    нічого більше — стомлені прозріння
    крізь верескливі гамірні боріння…
    усе утома, втома не болить

    зелений мармур стомлених очей,
    які колись хотіли жити повно
    сьогодні, помарнілі, невимовно
    сміються тишею, де все о’кей


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (1)


  3. Богдан Манюк - [ 2017.03.10 23:03 ]
    З циклу "Карпатські бранзолєти"
    Доба в Карпатах

    Назубрені серпи ялини
    зіжали темінь, сонце жнуть –
    його, закинувши на спини,
    нестимуть гори за стіну,
    де молотьба, як молодиця,
    і обійме, і підштовхне,
    аби вторинне – у копиці,
    а в міхи щастя – головне.
    І хай тоді не крутить мізки
    негода в темному плащі,
    бо на гуцульському боїську*
    ніколи світ не ледащів,
    а золоті зернини взявши,
    ген у світанок розсівав,
    де сонце виросте, як завше,
    всі перевершивши дива.

    2017р.

    *Слово має кілька значень. В цьому тексті вжито у значенні – місце для обмолоту.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (29)


  4. Ярослав Чорногуз - [ 2017.03.10 20:57 ]
    Весна і воля
    Зима згадалась недалека…
    Ледь ношу скинула свою,
    І вже зітхнула так полегко
    Весна в усміхненім гаю.

    І так насправді вільно стало,
    Війнуло ласкою здаля,
    І вже пташки защебетали
    І випросталося гілля –

    Перетворилося на крила,
    Змахнуло сум весь і жалі.
    І небо просторінь відкрило,
    Мов закликаючи в політ.

    10.03.7525 р. (Від Трипілля) (2017)

    Національний ботанічний сад


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (13)


  5. Маргарита Ротко - [ 2017.03.09 15:40 ]
    гра в миттєвості
    ти – слово а я – означник
    що вміст намахує:
    з дощу – та й під ринву
    і авгіїв винаймай…
    ти – гойне створіння
    із дантових кіл під маками
    дієве – асклепія згейниш до лореляй…

    повільне й важке –
    аж мильні кити хитаються
    захмарюють видихи
    цівками мінних фраз
    і хвоя пахтить
    і лета несе літавицю
    і мариться-мавиться –
    хоч би ба в мавпу влазь

    і тихо означуй –
    кокоси
    бубняві шепоти
    незнаних шаманів
    кумедну ошатність шкір
    аж доки поріз
    не почне як сльоза рожевіти
    ковтаючи прірву ер
    мов корисний жир

    але то – дарма
    розарії – на гербарії
    ти гоїш
    звірят – не тритонів
    струмки – на мул
    нас парило
    нас розпарило
    злихоманило
    зангінило
    так що клей ряст
    і суши улун


    на лезах ріки
    що впада у дрімучі безвісти
    пасеться бізон-робінзон
    і жує бузок
    розстріляних темних таїн
    про гравця в миттєвості:
    кому – ту що мертва вода
    а кому – пісок?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (3)


  6. Ірина Саковець - [ 2017.03.08 21:06 ]
    ***
    Дощем весна бринить у місті, втішно
    бере зимову тишу
    у полон,
    і вже не знати, чи святе, чи грішне
    це перше перед березнем
    тепло.

    Готуйся до її апофеозу:
    повітрю свіжо –
    холод боязкий,
    і навіть сивий сніг уже не в змозі
    замаскувати пролісків
    рядки.

    А далі – в я́сну синь висо́ко жайвір:
    для духів предковічних
    давній знак
    зеленим шовком вишивати трави.
    Дощем на місто падає
    весна,

    на монотонність присмерків, у спрагле
    на світло серце, пристрасна,
    проста,
    мов невичерпний водограй наснаги,
    як осягання справжності
    буття.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (2)


  7. Адель Станіславська - [ 2017.03.08 18:58 ]
    Правда
    Правда ця не для всіх, а лише для мене.
    Слово оце для всіх, але не для правди.
    Їм не потрібне лезо її студене.
    Їй не потрібні жалі ні чиясь порада.

    Гостра наточеність, дотики і порізи.
    Крівці краплини, присмаки нудкуваті.
    Тиша, що кришить думку дрімливо-сизу.
    Втеча від себе в ніч у безсонній хаті.

    Правда оця є про те, що немає правди.
    Є тільки час доби і лише події.
    Є лише болю хвилі й нема їм ради.
    Є тільки те, що напливами серце гріє.

    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (3)


  8. Світлана Ковальчук - [ 2017.03.07 23:01 ]
    ***

    Ця мідь важка, огранено-черлена.
    Їй крил нема, ні шепоту, ні снів.
    Ішли сніги. Сценічно. В чорні вени
    перетекли, стекли.
    Нема снігів.

    Лиш вени, що застромлені у хмари.
    І хмари, що нанизані на віть.
    То не ліси. То душі, тіні, мари.
    Вони реінкарнують.
    Зримо.
    В мідь.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (2)


  9. Любов Бенедишин - [ 2017.03.07 12:31 ]
    Жінка-українка
    Радість – людям, сум – наспід…
    Скрути повна скриня…
    Збудить час, догляне світ
    Жінка-господиня.

    Негаразди і громи…
    Знов лиха година…
    Прикриває рід крильми
    Жінка-берегиня.

    Сіль і скиба. Хрест і кріс…
    Хистко Україні…
    Жде синів, тримає вісь
    Жінка-героїня.

    Череда всесвітніх чвар…
    Спокою часинка…
    Богу вишиє кептар
    Жінка-українка.

    06.03.2017


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (27)


  10. Серго Сокольник - [ 2017.03.07 02:24 ]
    Отака от квінтесенція
    ***трохи дивне)))***

    Як світить місяць вдалині,
    СИГНАЛОСИНГЛЯЧИ мені!..
    Оце писатиму про віти,
    Які коханням враз освітить,
    І про якесь метафоряче...
    Наче...
    ТЬФУ БЛІН!..
    Та встань!
    Та встань уже з отих колін,
    Бо буревієм дах зірвало,
    Бо час ще є. Та часу мало...
    .....................................
    Лайно в поетоіпостасі,
    Ти знаєш, як скавчать на пласі?
    Що? Не здогадуєшся? Жуть...
    Тобі я дещо розкажу...
    .......................................
    Він був поет. Все наче просто.
    Коли вели його на розстріл,
    Він вже не нив... (раніше нив...)
    Вдихав чарівний смак весни

    І все бажав (стрілять- не вішать)
    Аби усе здійснили швидше,
    Бо насолодою для ката
    Дивитись, як комусь чекати

    Приходу Мороку... І Діва
    (комусь ще є до нього діло?)
    Десь заголосить, Сонцесяйна...
    Принаймні, виглядав охайно.

    А як його Душі Нетлінній
    На розстріл встати на коліна?..
    І тут... Помилування... -Кате!..
    Тебе волів би розірвати!..

    Чи не тебе... Ти ж виконавець...
    Ми десь брати з тобою навіть,
    Бо виплеснем у світ із шалом
    Усю ненависть до "рішали",

    Що нас обох лишив "настрОю"
    (поет і кат не ходять строєм)
    А дівці що ж? Не голосити?
    Іти вареники ліпити?

    Це замість, щоб ото з піаром
    Упитись трауру нектаром?
    І скиглить потім повсякчас
    "Як я... Як я любила вас!!!..."

    Отак... Поламані прожекти...
    ...........................................
    Та ти, ПОЕЗІЄЕЖЕКТОР,
    Не розумієш, що кажу я...
    Іди... Бо ПОМ"ЯНУ "У СУЄ..."




    © Copyright: Серго Сокольник, 2017
    Свидетельство о публикации №117030700977


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (13)


  11. Іван Потьомкін - [ 2017.03.06 19:10 ]
    ...бо ти - Жінка
    Ти поспішаєш...
    Ну, скажи на милість,
    Куди летиш, що гнуться закаблуки?
    Забула праску вимкнуть?
    Вередували діти?
    По пиятиці чоловік ні кує-ні меле?..
    ...Просто мусиш поспішать...
    Бо ти - Жінка...
    А ти притиш ходу.
    Заворожені, спиняються чоловіки.
    (Отже, не все люстерко знає…)
    На білий світ виходять навіть ті,
    Чия рука навчилась гладить
    Одну лиш смертоносну кнопку.
    Дивіться, лобуряки,
    В яку мішень націлились гармати,
    Куди упасти мають бомби...
    Спинися, Жінко,
    Кричи на повні груди,
    Що, швидкості додаючи планеті,
    Самі ж ми й зірвемо її із вісі.
    Спинися, Жінко,
    Світ весь зупини.
    Нехай побачить,
    Що життя – це ти.
    Може, нарешті зникне лихоманка,
    І не кричатимуть спросоння діти.




    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (3)


  12. Юрій Поплавський - [ 2017.03.06 08:41 ]
    Ніяк інакше!
    Життя сповідує – буття…

    І та ж наука - є цікава штука.

    Хоча чотири – два плюс два…

    Та все ж бувають поняття

    Що не вкладаються у форми

    Прямих банальностей життя.



    Ну як, скажіть, нам розглядіти

    У світлі білому rainbow ?

    А в чорно-білому кіно

    Палітру кольорів узріти?



    Секрет доволі є простим-

    Допоки з серцем молодим

    Вночі і в день душа літає,

    Буває мокне і страждає...

    Та не боїться, лиш... співає…

    Ось вам і відповідь на «як»

    Нащо натяк? А просто так…

    Хай буде так!

    Ніяк інакше!

    20.10.2015 Ю.В.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Прокоментувати:


  13. Ночі Вітер - [ 2017.03.05 13:37 ]
    Залізна брама...
    Залізна брама. Руки. Ти і я.
    І знову брама, знову терплі руки, –
    Це вигадки минулого життя,
    А в тім житті ти мала тільки муки.

    І рвуть тебе на шмаття чорні дні,
    І пліть січе гладеньку білу шкіру,
    І тіло потонуло у вогні
    За посвящення в протестантську віру.

    Спокутуй, відрікайся, падай ниць.
    Дай скуштувати натовпу потворне!
    І вознесуть, і спалять горілиць
    За те, що ти, як і вони, – гріховне.

    – Ні, ні, облиш, то не моє життя –
    Я знала тільки смуток і печалі,
    Пісок і хвилі,- щемні відчуття,
    Що кличе хтось у нескінченні далі.

    І руки... Я впізнаю їх, зажди!
    Не залишай – з чужим, що з мертвим в домі,
    А брама від огульної біди,
    І ми з тобою вічність вже знайомі.

    ... Згоріло. Стліло. Натовп розійшовсь,
    І тільки попіл на моїй долоні.
    В минулому прожить не довелось –
    Зреченні, спалені, бездомні.


    Рейтинги: Народний 6 (5.81) | "Майстерень" 6 (5.92)
    Коментарі: (6)


  14. Сергій Гупало - [ 2017.03.05 11:46 ]
    К о з а ц ь к е

    Козаки не їздять по шосе,
    Козаки степами з гуляйвітром
    Котять давню думу, те i се
    Тільки героїчної палітри.

    А на часі – хронобрак мужчин.
    Козаки застряли у минулім?
    Сотні витоків і тисячі причин,
    І думки – улесливі, заснулі.

    То виходить: я і не козак…
    В серце я пустив повчальні кпини
    Тих, що продаються за п’ятак
    І не варті навіть і сльозини.

    Понавчали – втерли піт липкий.
    Хай собі втішаються до скону.
    Козаки у дії. Завдяки
    Писаному вічністю закону.

    Значить, не сховаюсь у сльоті,
    Не зіп’юся, хай і ніж – під ребра…
    Я доріжки випрямлю круті –
    Кров оскліє, де чужинська тінь.
    Слави наберуся без потреби.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.71)
    Коментарі: (8)


  15. Ярослав Чорногуз - [ 2017.03.04 21:02 ]
    Напівусміхнена весна
    Ну хоч на землю вже лягай,
    Хіба що вітер з місця здійме
    І ось розкрив свої обійми
    Весняний потеплілий гай.

    Все крила довшають у дня…
    І на торішньому настилі
    Я навіть трохи закуняв -
    Серед розкішного привілля.

    Голубоока тінь зрина
    І леготом шепоче чуло –
    Напівусміхнена весна
    Мене легенько пригорнула.

    4.03.7525 р. (Від Трипілля) (2017)

    Конча Озерна


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (16)


  16. Любов Бенедишин - [ 2017.03.01 12:59 ]
    ***

    Огида й страх. Шуліки і шакали.
    З усіх стежин – обрати всує ту…
    Де я була, як Ви мене шукали? –
    Топтала ряст: з марнот у суєту.

    Тінь чорних крил. Оскомини. Оскали.
    І мить, що застигає на льоту…
    З ким я була, як Ви мене гукали? –
    Печаллю напувала самоту.

    Вже й Ви свій шлях земний одвікували,
    Долаєте Небесну Висоту…
    Чим я була, як Вас окликнув ангел? –
    Пір’їною, що Бог здмухнув: «Не ту!..»

    01.03.2017


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  17. Юрко Бужанин - [ 2017.02.28 17:04 ]
    Весня́ні натяки
    Весня́ні натяки. Природа
    Тепла оголює мечі.
    Проте, мороз, неначе злодій,
    Краде́ться містом ще вночі.

    Візьме́ бурульку десь підвісить,
    Щось підморозить де-не-де.
    Та, загало́м, весняним змістом
    Наповнення довкілля йде!

    Нехай засніжені поля ще -
    Віщує це надурожай.
    Відлигою природа плаче.
    Стає синішим небокрай.

    Ярилові хвалу возносим
    За сніжну зиму - щедру осінь.

    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.91) | "Майстерень" 5.5 (5.94)
    Коментарі: (4)


  18. Володимир Бойко - [ 2017.02.27 03:14 ]
    Ми знаємо все (вільний переклад з Ганни Ахматової (Горенко)
    Ми знаєм, що нині стоїть на кону,
    І що відбувається нині.
    Хто нам нав’язав цю криваву війну,
    Та ми стоїмо до загину.

    Не страшно під кулями впасти в бою,
    Не біймось пролитої крові,
    Та страшно утратити мову свою,
    Красу українського слова.
    Співучим і вільним його пронести,
    І внукам і дітям його зберегти
    Навіки!


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (4)


  19. Серго Сокольник - [ 2017.02.26 22:42 ]
    Ти прости мені, Ніч...
    Ти прости мені, Ніч,
    Що волію кохання бажати...
    Щиросердно прости,
    Бо бажання- у звичці людській.

    Звичайнісінька річ-
    Все говорячи, щось приховати,
    Як ховає мотив
    Сутність пісні на мові чужій.

    Зоресяйна, пробач,
    Що в долонях не втримаю зорі,
    Ті, які ти мені
    Зорепадом жаги пролила.

    Ти зірками не плач,
    Не губи їх даремно... I'm sorry...
    Саме час по одній...
    За любов... Із твого джерела...


    © Copyright: Серго Сокольник, 2017
    Свидетельство о публикации №117022613536


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (10)


  20. Терен Тіна Терен Тіна - [ 2017.02.26 10:11 ]
    Сонет1
    Серпневі ночі щедрі зорепадом.
    Пірнає погляд в темносиню вись.
    Чарується небесним вічним ладом.
    Не надивитись, скільки не дивись.

    Та раптом, стрімко, ниттю золотою,
    мов блискавиця, зірка пролетить.
    Зворушливо-тендітна, щемна мить
    осяє, мов прощання, нас з тобою.

    Бажання б загадати. О, дарма...
    Ми у світах, у зорях. Нас нема...
    І тільки вічність навкруги безкрая.

    Злилися з нею, зтанули думки.
    Вселенський спокій душу обіймає.
    Завмер у серці... Падають зірки...

    2016


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Прокоментувати:


  21. Володимир Бойко - [ 2017.02.24 23:18 ]
    Замрія
    Я дивлюся на небо, я міркую про зорі,
    Про ночей безгоміння і світанки прозорі.

    Оповитий туманом небокрай даленіє,
    У душі безталанній оживає замрія.

    Загубивши надію на омріяну ласку,
    Я складаю для себе втаємничену казку.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  22. Леся Сидорович - [ 2017.02.24 21:14 ]
    Черемош скинув льодовий сардак
    Черемош скинув льодовий сардак,
    Пливуть по річці вже не зовсім пазли.
    Зима минає, і нема навспак
    Туди дороги, де й смереки мерзли.

    То льодохід. І крига креше креш,
    І пре вперед, і гостро берег муля.
    А на крижині – й слів не добереш! -
    Тремтить нервово молода козуля.

    Вона й не знала, що таке бува:
    Ступила на ріку, як завше, сміло.
    А тріщина, що кригу убива,
    Враз почалась – і в безміри побігла.

    І от козуля посеред ріки.
    В полоні у крижин - краса і сила.
    Довкола лиш непевні острівки.
    Вода стрімка погибеллю манила…

    Та не чекала. Зупинила дрож
    І гордо по крижинах пострибала.
    Бо гори кликали. Тому і Черемош
    Перепливла. Зуміла. Подолала.
    24.02.17


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (4)


  23. Роман Коляда - [ 2017.02.24 20:21 ]
    Лист синові
    Лоно матері наче лук
    Відправляє тебе в політ.
    Батько видобув з лука звук
    І тобою поцілив світ.

    Хто такий і куди летиш?
    Хто зустріне - спитає всяк.
    Ти не знаєш. Боїшся лиш
    Пропустити у небі знак,

    Що не прісною зробить сіль
    І змінити дозволить шлях:
    Не стрілою приречено в ціль,
    А до мрії, як вільний птах.

    Може тільки у цьому суть:
    Ким прибудеш до точки Б?
    І чи зможеш в кінці почуть:
    Бог на ймення назвав тебе?


    Рейтинги: Народний 6 (5.45) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (2)


  24. Любов Бенедишин - [ 2017.02.23 12:55 ]
    Коли?...
    Коли вже світанок? Остання
    Надія на вічне «колись»…
    А світ у режимі чекання
    Над прірвою горя завис.

    Здається, ще трохи – і стрімко
    Розсіється морок сторіч.
    …Та тягне терпіння-волинку
    Сліпа пересмішниця-ніч.

    23.02.2017


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (17)


  25. Ярослав Чорногуз - [ 2017.02.21 22:40 ]
    Ця первозданна свіжість весняна
    Ще сніг міцний в оцім лютневім гаї
    І холод є, та вже – мов холодець –
    Розм`яклу кригу в озері тримає,
    Але тремтить, бо зійде нанівець,

    Як та печаль, бо день такий пресвітлий.
    І у повітрі чується вона –
    Неначе усміхається привітно –
    Ця первозданна свіжість весняна

    Гойдається, ласкавістю легка,
    І непомітно так бере за плечі
    Зорею зашарівшись, тихий вечір,
    Небесного напившись молока.

    19.02.7524 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  26. Леся Сидорович - [ 2017.02.21 22:05 ]
    Сила слова. Акровірш (Святослав Максимчук)

    Скажи словечко – я тебе побачу.
    Відкрий уста – і маску забери.
    Якщо попросиш – все тобі пробачу,
    Та тільки щиро, щиро говори.
    Осанна всім словам у рідній мові.
    Святиться хай земля моя повік!
    Людська душа відроджується в слові,
    А заздрість тоне у глибинах рік.
    Візьми мене, о мовонько, до себе!
    Молитву словом, серцем шепочу…
    А всі скарби твої - моя потреба.
    Колись зберу їх, бо щоденно вчу.
    Слова, слова! Ви додавали сили.
    вИ забирали горе і печаль,
    Манили, у серцях вогонь палили,
    Чекали дива і творили жаль.
    У кожного своє вагоме слово.
    Кажи його – і не зів’яне мова.
    2011


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (4)


  27. Вікторія Торон - [ 2017.02.21 04:47 ]
    Під незагойне, рване небо
    Під незагойне, рване небо,
    де буря з посвистом гуде,
    досади сповнений на себе,
    хтось розтривожений іде
    і, крок долаючи за кроком,
    благає силу неземну
    про рівновагу і про спокій,
    і гармонійність осяйну.
    Вітрами ніч його збиває,
    навскіс зриваються дощі,
    а він молитву промовляє
    за справність компасу в душі,
    щоб хтось йому в глухі години
    стихії грізного виття
    дав золотої середини,
    благої міри відчуття.
    У порятункові від себе,
    своїх безтямних протиріч –
    його спасення і потреба
    у розперезану цю ніч .
    ...Утихомирилось в природі,
    звисають крапельки води,
    а неборака – у незгоді
    з самим собою, як завжди.

    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.46) | "Майстерень" 6 (5.5)
    Коментарі: (9)


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2017.02.19 13:39 ]
    Напровесні
    Теплом війнуло, трохи сходить сніг,
    Його стискає сонячне проміння.
    Один і другий он струмок побіг
    І вже радіє серце так дитинно.

    Від сивини звільнилося плече,
    Сосна мов стрепенулась молодечо.
    І після ожеледиці й хуртечі
    Мов по землі розчулення тече.

    18.02.7524 р. (Від Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (16)


  29. Олександра Камінчанська - [ 2017.02.19 00:03 ]
    ***
    Не сотня Небесна, вже сотні… Всевишній, допоки?!
    Торують стежину між зорі відважні сини.
    Криваві заграви, молитва, приглушені кроки,
    Кістлява потвора-заброда з обличчям війни…
    Поділені долі, дороги на «до» і «опісля»,
    На «буть» чи «не бути» датовані помисли, дні.
    Розп’яті тумани за бродом, розстріляна пісня,
    Невизнаний воїн, між люду, без почестей, ніг…
    Вже світ розпирає від люті, прокльонів і санкцій,
    На скиби криваві шматована рідна земля.
    Таврують країну іуди, божки-самозванці…
    Ще вірячи в диво на татка чекає маля…



    Рейтинги: Народний 6 (5.48) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (4)


  30. Василь Кузан - [ 2017.02.18 23:07 ]
    І перша сотня… Й легіон
    ***
    І перша сотня… Й легіон
    Невинних, щирих, незіпсутих
    Коритом, що під ніс підсунуто
    І владою, що в унісон
    Співає солодко з агресором,
    Дволико прагнучи небес…

    А ті вже там, бо вбиті тут…
    Ось янголами з неба дивляться.
    А м’язи виграють на вилицях
    Від злості й розпачу. Ату!
    Ату його, бо саме він
    Престол побудував на трупах.

    Рука стискає автомат
    І сльози дозрівають кулями.
    Народ не ненависть вигулює
    І не шукає компромат –
    Із болю гнів святий вирощує
    На грядці правди і щедрот.

    І розриває горизонт
    Священне прагнення свободи!
    Як повінь розливає води –
    Іде на ворога народ.
    А ворог де? І хто? Чомусь
    Його ховає телевізор…

    18.02.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.54) | "Майстерень" 6 (5.7)
    Коментарі: (6)


  31. Вікторія Торон - [ 2017.02.18 11:39 ]
    Якби
    Куди полинула любов,
       коли не стрілись більше руки,
    в які краї перенеслась
        складна симфонія світів?
    Ця лихоманка – назавжди;
      замало каменів розлуки,
    щоб спогад гейзером пружним
       з гарячих надр не скипів.
    В які завіялось світи
       дитя серцевого єднання,
    яке ніколи не помре,
       але й ніколи не зросте?
    Я вчора бачила його –
       серед рожевого світання
    воно стуляло небуття
       в кулясте щастя золоте.
    Цвіте зупинена любов,
       альтернативно і стихійно,
    там, де залишено її
       в родильних витоках судьби.
    Вона до сліз морочить нас,
       коли панічно, безнадійно
    ми розвертаємось назад
       на поклик вічного «якби?»

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (4)


  32. Світлана Майя Залізняк - [ 2017.02.17 22:58 ]
    Навмання
    1

    Мене підранено.
    Ця куля - навмання...
    Жгута немає. Вуличка безлюдна.
    Повчора троль диванний запевняв,
    Що пацифістом бути препаскудно.

    От він таврує, п`є - а я в крові.
    Липкучі руки. Дефіляди смерті...
    Ні поліцейських добрих, ні повій...
    Лиш двері в безвість, кулаком підперті.

    2

    Хилюся на траву. Ламкучий бриль,
    Дорожня сумка, блекота і туї.
    Свинець застряг у товщі сухожиль.
    Штанину непіддатливу шматую.

    Недокохала... недо...
    Млосно. Шок.
    Отак ішла - і на тобі... неждано.
    Собаки брешуть... здавлений смішок.
    Фор...те...піано...

    3
    - За що вмираєш? - підступає Тінь. -
    Сьогодні ти у мене тридцять третя...
    На вибір є хатинка, де черінь,
    Або казан... елітний - для поетів...

    - Мені б окреме... літепле... село.
    Швидка спиняється... Тверезі санітари.
    ...............................................
    - Цю запроторимо... жива ж... у Фонтенбло...
    Лютнева ніч-завія...
    Сни-кошмари.


    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.77) | "Майстерень" 6 (5.89)
    Коментарі: (6)


  33. Ніна Виноградська - [ 2017.02.17 18:14 ]
    Мамина молитва

    Сльоза упала на холодний сніг,
    Що під солдатом розтає від крові…
    Його матуся вийшла на поріг,
    До серця руки в молитовнім слові.

    Повзе юнак, стікаючи життям,
    В руці граната, щоб не знать полону…
    А мати дума – о, якби знаття,
    Чи син живий, тримає оборону?

    Земля гуде, та поряд побратим
    Бійця виносить на собі із бою…
    А піч курить і виїдає дим
    Слова молитви. - Сину, я з тобою!..
    17.02.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (2)


  34. Олександр Олехо - [ 2017.02.17 12:23 ]
    А що той світ
    А що той світ, в якому ходиш ти?
    А що той рух, що обертає зорі?
    Бог залишив безсмертя самоти,
    а люд на колотнечу вічно хворий.

    Позбавлені бентеги і сум’ять,
    ідуть угору не господні діти –
    уміють жити на звитяжні п’ять,
    у соромі ненавчені горіти.

    Усі віки ідуть в ура-похід
    і міріади зоряних імперій
    сумують срібно, дивлячись услід,
    як витікає сонце із артерій.

    Бог заповів покуту і любов,
    але убогі стільки натворили,
    що сам Господь стіну б не обійшов,
    якою небо від землі відгородили…

    У хащах блуду Істини нема,
    в юрбі суєт слабіє перше Слово.
    А може, це розпука і зима
    зустрілися у думах випадково?...

    17.02.2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (15)


  35. Любов Бенедишин - [ 2017.02.16 16:12 ]
    Бажання
    Летіли в неоновий світ
    сніжинки блакитні й рожеві…

    Вустами, терпкими од бід,
    шепчу золотавому дневі:
    намрій мені снігу, намар
    морозного подиху,
    хрусту.

    …Засмучена квітка-зима
    гойдає останню пелюстку.

    16.02.2017


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (19)


  36. Ночі Вітер - [ 2017.02.16 10:01 ]
    Тебе немає...
    Тебе немає
    в цім оповіданні, -
    будиночку
    обідраних шпалер,
    та я тобі
    освідчуюсь в коханні,
    байдуУже,
    що один із нас помер.
    Що на столі
    пусті пляшки і смІття,
    гидота задумів,
    надій і покаянь,
    а за вікном
    гойда пожовкле віття,
    і час минув
    непроханих
    бажань.


    Рейтинги: Народний 6 (5.81) | "Майстерень" 6 (5.92)
    Коментарі: (4)


  37. Володимир Бойко - [ 2017.02.15 14:18 ]
    * * *
    Горить зоря моя холодна,
    У піднебесній вишині.
    Вона озватися не годна
    Ні словом «так», ні словом «ні».

    Вона безтрепетно зоріє
    Над перехрестями доріг.
    Вона нікого не зігріє,
    Ніхто завдати їй не зміг

    Ані невтішної печалі,
    Ані нестямної жаги...
    Будився день. А доля спала...
    У душу сипали сніги.



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  38. Ярослав Чорногуз - [ 2017.02.12 22:19 ]
    Снігова чаклунка
    Стоїть зима й не думає іти,
    Все побілила, ніби цвітом вишні…
    І я, неначе у роки колишні,
    Аж по коліна у снігах отих.

    Сосна спустила обважнілі крила
    І нахилила голову униз
    На віти і на захололий хмиз
    Мов барси сніжні раптом навалились.

    Поверхня аж загусла, мов сметанка,
    Тремтить уся замерзла – без тепла.
    Неначе снігова чаклунка – б`янка*
    В полон свій безсердечний узяла.
    Б`янка – біла (італ.)

    11.02.7524 р. (Від Трипілля) (2017)
    Київ, Національний ботанічний сад ім. Г.Гришка.
    ділянка Криму.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (20)


  39. Ярослав Чорногуз - [ 2017.02.11 14:00 ]
    Роздуми коло каміна (переклад на російську Світлани Груздєвої)*
    *
    То пламени играют языки…
    А может, это мыслей лепестки?
    Я так невольно ими восхищаюсь...
    Явилось озаренье – мне с руки!..

    *

    И огненный язык вдруг воспарит,
    Потрескивая, вновь заговорит,
    А иногда выстреливают искры:
    Как в жизни: прочный мир – и всё горит!..

    *

    Гудит огонь, как на семи ветрах.
    Поленья рассыпаются во прах.
    Проходит всё…но теплится надежда,
    Что истина рождается в словах.

    *

    Весёлого огня искрятся тени.
    Так долго греют душу и колени…
    Иллюзия окутала меня,
    Что бесконечно пламени цветенье.

    *

    Красива углей тлеющих картина.
    С моей любовью музыка едина…
    И – восстающий Образ из огня:
    Цветущи и влекущи георгины…

    лютий 7524 р. (ВІд Трипілля) (2017)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (14)


  40. Олексій Кацай - [ 2017.02.10 23:07 ]
    «Людина-амфібія»: sequel
    Ностальгія є мрії осадом
    в спогадання туманній сфері,
    а безмежна галактика – посагом
    для міжзоряної Гуттіере.

    Іхтіандр навчився літати
    і покинув земні океани,
    аби більш не сидіти за ґратами
    в тих, кому ще літати зарано.

    Бальтазар і Зуріта вже скніють.
    Молоді ж, навпаки, – багатіють
    і, з зірок повертаючись, дюзами
    знову збовтують осади в мрії.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.38) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (2)


  41. Віктор Кучерук - [ 2017.02.09 08:25 ]
    Немає матері
    Крізь сон вслухаючись в слова
    І світ не бачачи віднині, –
    Лежить матуся, мов жива,
    В тісній утробі домовини.
    Сльоза згорьована моя
    На щічці маминій не тане, –
    Ствердивши холодність лиця
    І нерухомість неслухняну.
    То плачу, наче немовля,
    То мить розгублено німію, –
    В снігах розкопана земля
    Бідою наглою чорніє.
    Немає матері… Нема
    Дзвінкої радості моєї, –
    Лиш туга болісна й німа
    Зростає в серці й над землею.
    Скорбота втрати не дає
    Ні говорить мені, ні дихать, –
    І в’яже прядиво своє
    В душі засмученій безвихідь...
    08.02.17


    Рейтинги: Народний 6 (5.61) | "Майстерень" 6 (5.87)
    Коментарі: (22)


  42. Ярослав Чорногуз - [ 2017.02.08 22:33 ]
    Спогад про улюбленого співака
    Мій улюблений український співак, найкращий український і світовий тенор Анатолій Солов"яненко - воістину солов"їний голос України (1932-1999). "Стоїть гора високая" (сл. Л.Глібова, музика народна) у супроводі рідної йому і мені Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.Майбороди. ( запис 1982 року). На жаль, мені не довелося з ним співати у складі капели. Я прийшов у колектив 2002 року, а Солов"яненка не стало 1999 року. Останній прижитєвий концерт в палаці "Україна" це було 2 березня 1999 року, він співав у супроводі нашої капели і я мав щастя бути присутнім на цьому концерті. Як журналіст, я написав 3 матеріали про Анатолія Борисовича ще за його життя, спілкувався з ним. Він був простим, щирим і відвертим. Давав мені інтерв"ю по телефону. І опублікував ці матеріали: 2 - у журналі "Українська культура" та 1 - у журналі "Театрально-концертний Київ".

    В цьому році Анатолію Солов"яненку виповнилося б 85 років.

    Як поет, написав про нього такі, дещо емоційні, але щирі рядки:

    Солов"яненко, Солов"яненко -
    України вишневий цвіт.
    Й до коліна твого не дістане він -
    Паваротті-космополіт!

    7503 р. (Від Трипілля) (1995)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (6)


  43. Олександр Олехо - [ 2017.02.07 13:02 ]
    Іде вистава
    Іде вистава і личин
    у ній не менше, ніж акторів:
    і Вічний Жид, і сучий син,
    і топлес неба – юні зорі.

    Міняє ролі режисер:
    ось ти герой, а ось іуда,
    а ще ковбой, а ще тапер…
    За «Мурку» плата – два ескудо.

    Кишеню часу гріє зло.
    Світ поділили частоколи.
    Пливе Харон. Суши весло!
    У кого нині є оболи?

    Відтінки чорного на смак.
    Відтінки білого на дотик.
    На небо вішають собак.
    Із духу виліз нео-гностик.

    Іде вистава. Флеш юрби –
    "цепна" реакція загалу.
    Усе на "Біс!" було б, якби
    не вийшов дідько до фіналу…

    07.02.2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (15)


  44. Ночі Вітер - [ 2017.02.06 15:56 ]
    Вертеп...
    Вертеп. Можливо в домовині,
    де не один сполохано крутивсь,
    постануть образи невинні,
    і відчай твій молебнем опустивсь
    до Божих ніг,
    до крапель крові.
    Іуда ниць завмер
    і лиже
    цвях за цвяхом, -
    жарт на сцені.
    І шовковистий блиск
    у небуття...


    Рейтинги: Народний 6 (5.81) | "Майстерень" 6 (5.92)
    Коментарі: (5)


  45. Володимир Бойко - [ 2017.02.05 15:16 ]
    Різні інтелекти (переклад з Володимира Висоцького)
    Ти, як завжди, мелеш казна-що –
    Як з тобою можна говорити.
    Краще б я із хлопцями пішов –
    Це серйозна річ – горілку пити.

    З хлопцями розмова завжди є –
    Хто, наприклад, краще пити вміє.
    В хлопців широченний інтерес –
    Від пивної аж до бакалії.

    В нас розмова груба і пряма,
    Для проблем серйозні є причини:
    Де знайти рубля, коли нема,
    І кому іти до магазину.

    Зранку ти мені приносиш квас,
    Як тобі це краще пояснити?
    Інтелекти різні, бач, у нас –
    Час тобі підвищити освіту.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (6)


  46. Світлана Мельничук - [ 2017.02.04 13:49 ]
    ***
    Обминув. Чи таки не побачив?
    Янгол очі крилом затулив,
    Уберігши тебе від побачень,
    Помилок, зайвих рухів і слів.

    Не скупиться на труднощі доля.
    Скільки в неї таких горопах!
    І життя... воно, звісно, не поле, -
    Не засієш його абияк.

    По чужому не варто й ступати,
    Бо завищена буде платня.
    ...А про те, що пора забувати,
    Я собі нагадаю щодня.

    2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.56)
    Коментарі: (9)


  47. Олександр Жилко - [ 2017.02.04 11:37 ]
    Елегія
    Ти живеш всередині інею
    і не йолопам розуміти
    переваги дому твого
    грайливо-красивого.

    Живеш неприкрито зимовою
    лінню створіння земного,
    переваги якої здебільшого
    неоціненні, не оцінені.

    Всередині у тебе затишно:
    страшно тихо, аж голосно
    промовляють теплі думки,
    танучи, підігріваючи.

    Інею терпкого красивого
    мало виростає на рік,
    але він щораз буде мріяти,
    аби ти лишалася з ним.

    2017


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.39) | "Майстерень" 5.5 (5.47)
    Прокоментувати:


  48. Олександр Олехо - [ 2017.02.04 09:57 ]
    Два осколки
    Два осколки в серці, наче близнюки –
    посланці від смерті, чорної ріки.

    Без кровинки, біле – юності чоло.
    Причитання сиве: Сину мій, за що!?

    Два оболи – плата. Два осколки – ні.
    Полежи ще трохи в трунному човні.

    Поховають завтра в рідному селі.
    На колінах люди… і Харон у млі.

    Два осколки – плата. Іншої нема
    Опустіла хата. У душі - зима…

    04.02.2017


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.61)
    Коментарі: (10)


  49. Юрій Лазірко - [ 2017.02.03 23:11 ]
    ой жовнірики мої
    ой жовнірики мої
    зелен-свити
    море квітів море їх
    ран у світу

    море спалених доріг
    не злічити
    ой жовнірики мої
    де ви діти

    стихло серце у боях
    тиша мліє
    лине в пісні солов'я
    душу гріє

    на пагонах спить зоря
    сніг на віях
    храми у свічах горять
    дзвони сіють

    дзвони сіють імена
    незабутні
    проростає глибина
    в Божій студні

    скільки тої глибини
    світу треба
    від війни і до війни
    клаптик неба

    ой жовнірики мої
    кожен воїн
    що за правдою стоїть
    серце гоїть

    де надії по краї
    болю вилив
    ой жовнірики мої
    де ви милі

    4 Березня, 2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (12)


  50. Юрій Лазірко - [ 2017.02.03 23:48 ]
    перелiтний щебет
    відносно але цікаво
    думок перелітний щебет
    чи випито рань чи каву
    чи просто налито неба

    в дощівку зоря упала
    хвилюється перед Богом
    чи вітер в дощі приспали
    дороги й поріг знемоги

    леліє солодкий подих
    кульбабові парасолі
    чи осінь майструє сходи
    для першого кроку долі

    насвистує хто важливо
    чи птаха яка чи куля
    чи може крадеться злива
    розхристана і нечула

    хрести від руки на карті
    обози розбиті світом
    а може то смерті жарти
    і гинуть в окопах діти

    і дим із руїн змією
    ковтає нетлінь запеклу
    чи може то над землею
    не рай проліта а пекло

    і мати прозора квітка
    ні сліз ані слів лиш очі
    чи сонце заходить рідко
    чи серцем до сина хоче

    2 Березня, 2016


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (8)



  51. Сторінки: 1   ...   64   65   66   67   68   69   70   71   72   ...   175