ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Олександр Олехо - [ 2014.12.19 12:19 ]
    * * *
    Омана мрії – полиновий мрець,
    та солодко устелені дороги
    поміж баюр до сяючих фортець.
    На брамі окрик – чуда-юда роги.
    Окремо Цербер – це заброда-пес:
    колись щеня прибилося до двору,
    тепер гарчить на землю із небес,
    перетворившись у гидку потвору.

    Шинок глагола – кожен п’є своє
    (борець за долю й раб чужої волі),
    а так, сп’янівши, чашу пійла б’є,
    бо все – ніщо і королі всі голі.
    А потім вже, з похмілля – каяття
    і Церберу цукрову кістку нести.
    Такі собі хаптурні почуття
    заради недосяжної фієсти.

    Триглавого за вуха потріпай,
    та стережися… спиною до нього,
    бо нині свято – ходить Миколай,
    а ти у руб’ї вийдеш до святого.

    19.12.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (5)


  2. Софія Кримовська - [ 2014.12.18 23:03 ]
    Дванадцять місяців
    Березень
    Пом’якло небо, спінило ліси.
    Забилося під снігом серце квіту.
    Холодний вітер, ще зимовий вітер,
    приносить звідусюди голоси

    і сміх, і свист, і галас – то все діти.
    І мій узув гумівки, напросив
    піти до парку в пошуках краси,
    забувся шарф і рукавиці вдіти.

    Обсіли горобці дроти і вишню.
    Стара сусідка із під’їзду вийшла
    уперше за три місяці, либонь.

    Ще день короткий, а таки не спиться,
    мугикається випадкова пісня,
    і цілуватись хочеться. Любов?..

    Квітень
    Як цілуватись хочеться! Любов
    пускає корінь і повзе на світло
    зеленим пагінцем. Майбутнє літо
    ще тільки-тільки зародком було,

    а вже квітує рястами, або
    кульбаби жовті простягає світу.
    Плетуть із них вінки сусідські діти,
    і тішиться тому із неба Бог.

    Така весна, що виростають крила,
    і ти до мене: «Люба, ніжна, мила…»
    А на дротах туркочуть голуби.

    І мліють на вікні тюльпани в глеку,
    і ми думками в літі, і далеко,
    десь біля моря Чорного… Люби!

    Травень
    Десь біля моря Чорного: «Люби…»
    ти шепотів мені. Холодні хвилі
    нам п’яти лоскотали. Вечір квилив,
    хтось у піску вишукував скарби.

    Ми ніжно цілувалися щохвилі,
    і навіть не помітили б, якби
    зірвався шторм на морі й на диби
    ставали гребні, і ревли, і вили…

    Напівпорожній пляж, передсезоння.
    І телефони, звісно, позазонні,
    щоби ніхто любов не турбував.

    В степу вітри чесали юні трави,
    ще тільки наливався соком травень,
    а ми вже стільки столочили трав…

    Червень
    О скільки ми потолочили трав,
    а скільки у траві згубили звуків!
    Як дні стогнали, як тремтіли руки,
    коли мене ти вкотре обіймав...

    До нас в хатину хтось тривожно стукав,
    хтось без кінця у шибку заглядав,
    хтось нарікав, що в нас немає прав
    порушувати тишу… вдень. Ті злюки,

    напевне, дуже заздрили коханню.
    Солодкий червень полунично танув,
    у поцілунку пестячи вуста.

    Котились перед ранком громовиці,
    І я, згорнувшись поруч, наче киця,
    У сні щось говорила про літа.


    Липень
    У сні щось говорила про літа,
    уранці – про казкові сновидіння.
    Ховалися весь час від сонця в тіні,
    бо спека розпікала. По світах

    ми мандрували подумки, і так
    реально, ніби ось вони – Мальдіви,
    Гаваї чи Венеція. Раділи,
    мов дітлахи цукеркам на свята.

    А липень допікав усе навколо.
    Хотілося води чи з льодом коли
    і трохи прохолоди та дощів.

    Страшенна спека вигнала родину
    на дачу, де травичка і малина,
    де сонця менше між густих кущів.

    Серпень
    Тут сонця менше. Між густих кущів,
    у плетиві густого винограду
    в альтанці, ти читав мені докладно
    старі журнали з купою вірші´в

    про світле майбуття, колгосп і ради,
    та так читав, що син до нас мершій
    прибіг, аж майструвати полишив,
    сердито мовив: «От писали гади!»

    І смажив серпень, наче на пательні.
    раділи ми, що стіни не панельні,
    що літо добігає ось кінця.

    І щось писалось нам з тобою наче,
    варилося варення (це ж бо дача),
    і ще засмага липла до лиця.

    Вересень
    Ще так засмага липла до лиця,
    ще так просились груди в голі блузи,
    а вересень уже життя вовтузив
    роботою, навчанням. Ох же ця

    невчасна осінь. Бідні-бідні музи
    (твої й мої)! В потребах гаманця
    забуто їх і вірші. А серця
    так бились! Та життя шалено «грузить» –

    ні часу, ані сил немає більше.
    Радію сну і довгожданій тиші,
    тобі, коли вертаєшся з робіт…

    І тільки ніч у літо повертає,
    Де ми були залюблені безкраю,
    де плавився медово цілий світ.

    Жовтень
    Так плавиться медово цілий світ
    у сонці літа, бабиного нині.
    Дерева золоті і небо синє,
    і терпко пахне хризантемний цвіт.

    В’яжу на зиму кетяги калини,
    розвішую по кухні, як і слід.
    Ховає ніс під лапу сірий кіт –
    напевне, на морози. Безупинно

    щось мушу доробити до зими,
    товчуся серед кухні. Любий, ми
    ще сік недокрутили, он ще лечо

    кипить (пітніють вікна) в казані.
    А ти, згадай но, обіцяв мені
    романтику… хай не в усьому – в дечім.

    Листопад
    Романтика. Так, не в усьому, в дечім.
    Практично тиждень вдома при свічах.
    Спочатку гарно, нині ж – просто жах.
    Непланові відключення, до речі,

    щоб не спіткав колапс який чи крах
    всю нашу енергетику. Щовечір
    тому між нами вірші… хліб і лечо
    (бо плити електричні). Їде дах

    у тебе без борщу, у сина інше –
    немає Інтернету, тож не пише
    якесь дівча. Ну що ж, дорослий син.

    Короткі дні сльотаві, невеселі,
    так холодно буває ув оселі,
    та я з тобою не боюся зим.

    Грудень
    А я з тобою не боюся зим
    і грудня, що опалений як-небудь.
    Аби обійми, як політ у небо!
    А що мороз рипучий – бог із ним!

    В мороз такий сильнішає потреба
    любитися… Нас розуміє син.
    Він сам нарешті бранець у краси
    і першості кохання. Ох ті ребра

    Адамові: хмеліє голова,
    у вірші виплавляються слова,
    у підліткові та наївно світлі…

    Шампанське, мандарини, олів’є.
    Наступний рік у двері гучно б’є –
    зустрінемо. Надіюся, при світлі…

    Січень
    Зустріли рік Новий. Таки при світлі,
    частково при свічках і каганцях.
    Зізнаюсь, економія оця
    дісталась печінок… Та все ж привітні

    були свята. А легкість гаманця,
    яка відчутна буде аж до квітня,
    ми стійко подолаємо. Тож витри
    негайно хвилювання із лиця!

    Дивись, які сніги лягли довкола.
    Давай на гірку, чи на лижах коло –
    втамуємо пригодницьку жагу.

    Чого сидіти в Інтернеті в хаті
    закутаним у ковдри і халати?
    Ти краще обваляй мене в снігу!

    Лютий
    Ти краще обваляв мене в снігу,
    ніж то колись бувало у дитинстві.
    «О, баба снігова!» – хтось пальцем тицьнув,
    ще й моркву простягнув. (То на рагу

    згодиться потім.) А душевна близькість
    (і наддушевна) нам дають снагу
    на ніжний Лютий… Чуєш, на даху,
    хоча зима і холодно, і слизько,

    активніше туркочуть сивокрилі
    в передчутті весни, яка щохвилі
    так зближує укотре нас обох.

    І спиться нині, нібито у хмарах,
    аж запізнився сім разів на пари.
    Виною все кохання – бачить Бог…


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (16)


  3. Любов Бенедишин - [ 2014.12.18 18:05 ]
    Ной. Перед потопом
    Яка вага! –
    у землю вгрузло днище.
    А міць! А височінь! –
    лиш небо вище.

    Та звідусіль –
    плювки і кпини гострі:
    це що?
    Кошара?
    Дім?
    Плавучий острів?
    Зібрався в мандри Ной?
    То непогано.
    До цього «корабля»
    ще б океану!
    Сміються,
    крутять пальцем біля скроні…

    Стоїть ковчег
    у Бога
    на долоні…

    2014


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (18)


  4. Ганна Кревська - [ 2014.12.15 20:37 ]
    Потойбіччя
    Жінка говорить із північчю,
    в голосі – листя й кора.
    Звірі її полічені,
    трави зросли до чола.
    - Жіночко, що Вам хочеться:
    тиші, розмови, чаю?
    - Нині усім не сонячно,
    нині себе прощаю.

    Вже імена написані
    там, де шалфей і м’ята.
    Прийде сюди замислена –
    снитися схоче солдату.
    Сяде з очима чорними,
    хрестик в її долоні…
    Я не скажу про ворона
    їй, молодій, сьогодні.

    Хай лиш мене проколює
    те, що побачу у чаші.
    Буде за тиждень коливо,
    будуть чужі і не наші…
    Трісне горнятко із чарами,
    звір зазирне за спину.
    - Знаюсь я лиш із травами,
    Йди собі, з богом, дитино.
    12.12.2014.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.25) | "Майстерень" 5.5 (5.25)
    Прокоментувати:


  5. Оксана Суховій - [ 2014.12.11 14:00 ]
    *
    Стелився сніг на листя неоспале,
    на листя незаснуле з вишини, –
    а я згадала, на біду згадала,
    мов спогадом торкнулася луни:

    у літі-літі, сонячнім, прив'ялім,
    імлистім літі муки і цвітінь,
    купались двоє у незнаній далі,
    між очерету, лілій і русалій –
    вечірній хлопець і вечірній кінь...

    Тоді забулось, наче хтось наврочив...
    і лиш тепер згадалося сповна:
    як снила річка, як смеркав садочок,
    і кінь був синій, мов журба дівоча,
    і хлопець був тривожний, мов струна...


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.49) | "Майстерень" 5.75 (5.53)
    Коментарі: (5)


  6. Раїса Плотникова - [ 2014.12.11 12:35 ]
    З війни...
    Їх імена – мов запах матіоли,
    А ми змаліло граємось в живих…
    Останній місяць осені крізь школу
    Йде пішки по дібровах слюдяних,
    Міняючи декор і вартових.

    Фантом Донбасу, у дірках посутнє,
    Нечиста сила, – все їй тут не так.
    Співає куля, мов струна на лютні,
    «На біс» зірвавши вуличний спектакль
    У місті для покинутих собак.

    Безхреста баня небо лобом рушить,
    А вітер із жури церковних книг
    Витрушує і не читає душі
    Дідів до невпізнання молодих…
    Він снайпера гука на передих…

    Жриці мистецтва живляться війною,
    Метафора втопилася в крові.
    Між Господом і справжнім Сатаною,
    Мов на картині пізнього Далі,
    Вилуплюються голі королі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  7. Іван Гентош - [ 2014.12.10 15:56 ]
    Дідо
    Пам’ять підкаже, хоч злинули рóки:
    Хвіртка була тут, там – буда і пес…
    Дідо стрічав – він у нас був високий,
    І на руках підіймав до небес.

    Серце злітало під дідове – Гóпля!
    (Як до поїздки лічилося дні!)
    Знав я однак – діда руки підхоплять,
    В нього вони, як залізо, міцні.

    Щастя тогó не забути ніколи –
    Трохи колюча у діда щока.
    Але мене та щетина не коле,
    Тільки лоскоче, приємна така…

    Потім до вуликів, через покоси,
    – Ти почекай, – усміхавсь наперед.
    Скоро вертався і меду приносив,
    Боже великий – як пахнув той мед…

    Скільки разів я скрадався йти слідом
    (Хоч дід навчав про бджолиний укус)
    – Бджоли чому не кусають Вас, діду?
    – Люблять мене, – посміхався у вус…

    Те частування із медом і хлібом
    Ще і донині тепла джерело.
    …Потім зимою прощалися з дідом,
    Вище плотів тоді сніг намелó.

    Ходики більше нікого не збудять,
    Запах у хаті від ладану й трав.
    Дідо лежав, склавши руки на грудях,
    Серце стиснулось, як їх цілував…

    Все на руках тих – розруха і війни,
    І мозолі незавершених справ…
    Так і лежав урочисто-спокійний,
    Наче весь спокій зі світу зібрав.

    Збігли роки… Не відходить скорбота.
    Тут, біля хвіртки, вернули ті дні…
    Баба із дідом лишились на фото
    Вічно усміхнені і молоді…

    10.12.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (47)


  8. Іван Гентош - [ 2014.12.08 21:42 ]
    пародія « Повзучі блукальці »
    Пародія

    Ти вповз у дім і притуливсь до ніг –
    Таке бува раз в місяць, у зарплату.
    Я не залізна – міру ж треба мати,
    Та молодець – здолав таки поріг!

    І друга ще нечиста принесе?
    Хоч би спитав, я б, може, до вечері…
    О, певно він – бо хтось шкребеться в двері!
    Друг не постукав – просто вповз і все…

    Такий галантний – аж бракує слів,
    На “ви” звернувся, ніс із синяками…
    Ей-ей! Поакуратніше з руками –
    Ти бач, під серце руку… захотів…

    Іще “по сто”? Хіба як свисне рак!
    Пора у люлю, браття зореквітні,
    Я постелю не в хаті – у дровітні,
    Отам, блукальці, і хропіть… усмак…


    8.12.2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 5.75 (5.79)
    Коментарі: (14)


  9. Микола Бояров - [ 2014.12.07 18:30 ]
    озеро
    де Гарда там гори ріки
    то як не пізнати жалю
    русалки втекли навіки
    повернення їм бажаю

    намазали наче медом
    ту Гарду забути важко
    блакитний зигзаг під небом
    а з космосу наче бляшка

    о думи мої невтішні
    русалки таки хвостаті
    а перса неначе вишні
    єдина ознака статі

    вони поклоніння варті
    дівочі у них ланіти
    а селяться всі у Гарді
    то як же мені не скніти

    07-12-14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.8) | "Майстерень" 5.5 (5.8)
    Коментарі: (7)


  10. Валентина Попелюшка - [ 2014.12.06 14:47 ]
    Повертайся переможцем
    Лети, мій соколе, на схід,
    Туди, де зараз лід і пекло.
    Тобі молитимусь услід,
    Аби було безпечно й тепло.

    Чекає донечка і син,
    Не затиха молитва мами,
    Чекає трепет рідних стін,
    А ти летиш поміж вогнями.
    Руїни, гради, блок-пости,
    О, Боже праведний, за що ж це?
    Лети, мій соколе, лети
    І повертайся переможцем.

    Я не змогла сказати:"Ні!"
    Ти б не послухався упертий,
    Наперекір біді-війні,
    Я відмолю тебе у смерті.


    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (17)


  11. Світлана Ковальчук - [ 2014.12.06 11:34 ]
    Три старці або Час для меду
    Три старці, три - у них вербовий посох,
    і рушники, і чорний-чорний кіт.
    - Що, старці, вам, простоволосі, босі?
    Звідкіль? З яких прогорнених вже літ?

    Та одійшли. І посох залишили,
    а ще кота, і білі рушники.
    А ми стояли і були безсилі
    збагнути слів зчудовані рядки:

    "Чолом, живі. Для миру і зі Слова
    Прийміть оці дорожні береги.
    Наспіє вік - приходьте на розмову.
    Настане час для меду із перги."

    Дрімав наш кіт і все мотав на вуса.
    А посох ріс в обагрену ріку.
    Ішли у дім стежки, зірки, спокуси.
    А рушники лежали у кутку.

    Ота ріка. Чому вона багряна?
    А рушники? Для них нема покуть?
    А час для меду? Він коли настане?
    Опісля всіх знедолених розпуть?


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.52)
    Коментарі: (4)


  12. Микола Бояров - [ 2014.12.06 10:28 ]
    джихад
    багатоверстатники вийдуть на зміни
    селянська робота зросте у ціні
    і творчі звитяги на благо країни
    дістануться нам і можливо мені

    в нас армія буде найвищого рівня
    підніметься флот на поверхню зо дна
    єдина проблема не щуче веління
    а щуча відсутність напевно вона

    у іншому в нас не існує нестачі
    численна родина та мудрі брати
    ще є соломони ймовірно незрячі
    та стільки експертів що греблю гати

    чому не згадати про сховані вила
    я можу і взятися ще не старий
    інакше державності нашій могила
    страшніша за пекло або чорторий

    я ще не письменник а тільки аматор
    мені не властиві високі слова
    і схожих на мене доволі багато
    пишімо й відступить війна світова

    борімося браття за нами вітчизна
    злізаймо з диванів виходьмо із хат
    ми нації сила згуртовано грізна
    відчує Москва український джихад

    06-12-14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.8) | "Майстерень" 5.5 (5.8)
    Коментарі: (7)


  13. Микола Бояров - [ 2014.12.04 15:19 ]
    Хоча з Хочем
    вона простакувата Хоча-осінь
    а Хоч хитрує вносячи зиму
    в болючу душу й мінуси прогнозів
    і спробуй зауважити йому
    що для душі не створюються ліки
    нехай усуне вітер і мороз
    бо мерзнути узимку то є дико
    коли і мінус вищий за прогноз
    таке воно століття двадцять перше
    у краще Хоча вірить не дарма
    бо вірити й терпіти значно легше
    боротись важче й радості нема

    повірить поетеса попри відчай
    у ефективність авторських зусиль
    рядки вірша про це яскраво свідчать
    і турбулентний поетичний стиль

    04-12-14


    Рейтинги: Народний 6 (5.8) | "Майстерень" 6 (5.8)
    Коментарі: (5)


  14. Іван Гентош - [ 2014.12.03 22:01 ]
    Зорі над Донбасом
    Зорі падали завше,
    І люди до того звикли,
    Загадати бажання встигали –
    Самообман.
    А небесні втікачки
    Вмирали на ночі іклах,
    І диміли в росі,
    А люди казали – туман…

    І віками повір’я
    Свідомість людську тривожить:
    Впала зірка – мабуть
    Душа відлетіла чиясь…
    Ти прости і прийми її
    В Царство до себе, Боже,
    Щоб безгрішна вона
    До лиця твого вознеслась…

    То сліди від зірок,
    А чи залпами б’ють гармати?
    Впасти просто згори –
    Та нема вороття назад.
    З поля бою навспак
    В небеса відходять солдати,
    І страшний той безмовний,
    Щодень рясний зорепад.


    …Зорі нині не падають –
    Їх певно Бог приклеїв,
    Здолу тиша німує,
    Що аж забиває вдих.
    Зорі дивляться мовчки,
    Як воїни сплять в траншеях,
    І звільняти не хочуть
    Місця в небесах для них…


    03.12.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (15)


  15. Олександра Камінчанська - [ 2014.12.01 21:57 ]
    ***
    Нехай моя сльоза впаде остання,
    Хай замовчать промовисті дощі.
    Ятрить імлу сполохане прощання
    І снять у небі зорі-шукачі.

    Поник ставок у спокої жалобнім,
    На п’яльця мрій натягнуті стежки.
    Усенький світ оторопів немовби,
    Ввібравши в себе щастя нетривке.

    На чорному галуззі- срібні ризи,
    Пісні дари зимового гінця.
    Хуртечу-панну білу і капризну
    Веде сьогодні грудень до вінця.

    І хай сльоза ще з осені, остання –
    Давно застигла в повенях рябих.
    Вже край дороги білими снігами
    Лапата мрія сіла на горби.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (13)


  16. Марися Лавра - [ 2014.11.30 18:56 ]
    обійми
    обійми мене, обійми
    запитально, що буде далі?
    розцілуй, до грудей тули
    через вулицю перед раєм

    обійми, і жіночий стан
    океанним буде припливом
    обійми мене і нехай
    усміхаються ангели мило

    обійми, і тонка вуаль
    іспаде із лиця моментно,
    заясіється брама в рай
    перламутровим флюорисцентом

    у чеканні трамваю зими
    у обіймах прощальних ми
    2014


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.46)
    Коментарі: (18)


  17. Олександра Камінчанська - [ 2014.11.30 15:40 ]
    ***
    Не боли мене, світе, не печи мене кров’ю
    Обривається відчай над годиною злою.
    Тихо схлипує вітер, небо знітилось гірко.
    Шини, кулі, коктейлі, чорна, в сажі, бруківка.

    І кружляє, як привид, сивий птах над угаром.
    Недарма народились і вмирали недаром
    І пішли у безсмертя, охрестилися небом.
    Опадають зірниці так нестерпно-миттєво…

    Де відради шукати сивій матері нині?..
    Завмирає сльозою заметіль на калині.
    І горить у минуле непогашена свічка.
    Не печи мене кров’ю, не боли мене, світе…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (14)


  18. Анна Віталія Палій - [ 2014.11.26 09:12 ]
    Сум`яттю осінньому
    Мовчання - теж слова. У тебе
    Зі страху, що погасне світ,
    Думки сивіють. Але треба
    Минути, певно, сотню літ,
    Щоби таки пройти крізь себе
    Від осені аж до весни...

    А з неба ангелом ясним
    Біліє дощ - мокрить у душу.
    Шукаєш їжу наче сушу.
    Та під таким холодним душем
    Чомусь нічого не горить...

    Лиши погоню. Втрата досі
    Плодами спілими жива.
    Трава оспівує покоси,
    А радість - зрілості жнива.

    16.04.07.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (14)


  19. Олександра Камінчанська - [ 2014.11.25 01:14 ]
    ***
    Я прихилюся долі на плече
    І хай негода, злидні… будь що буде.
    Глевкою ниттю завірюха тче
    Густу верету, довжиною в грудень.

    Я вірю в день, не випитий до дна,
    Ялиць зелених приязне мовчання.
    У те, що в світі цьому – не одна
    І до сльози торкнуся не востаннє

    І ніби хто для мене приберіг
    Помежи хмар сузір’я безталанне.
    Димить холодна ватра на горі,
    Ще нині зночі вишита снігами.

    Куйовдить вітер мрії і думки,
    Що на межі застигли на пів кроці.
    А може знов намріється таки
    Щось надстихійне у новому році.

    Я прихилюся долі на плече…


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (13)


  20. Ванда Савранська - [ 2014.11.24 06:00 ]
    Лугань 2,3,4
    Лугань-2
    «Загадки» истории


    * * *
    Сосед мой молился: "Россия – мессия".
    А ты покажи мне на карте Россию!

    Да нету России. И не было сроду.
    Есть память орды и жандарма народов.

    Ведь даже в совке эта "русская нация"
    Страны не имела – была федерация.

    Кого не писали – аж от Сахалина –
    Там русским народом: и чукчу, и финна.

    Московия сильной петровскою дланью
    Украла Руси золотое названье.

    Осколки Руси – там, где Киев-столица,
    Которого каждый рашист так боится.



    * * *
    И русская речь – из Руси, не России!
    Кто скажет, как встарь разговаривал Киев?

    Отнюдь не по книгам церковным, конечно.
    Но был наш язык и певучим, и нежным.

    И много ему было послано свыше
    От мовы, которую каждый тут слышит.

    Прислушайся к сербам, словакам и чехам,
    Послушай их мовы – истории вехи.

    Как много там братьев по крови, по славе!
    "Молімо, любімо", – поют югославы.

    Загадки истории? Нет, преступленья,
    Сокрытая правда и чьё-то веленье...

    Август 2014


    * * *

    Рашисты – они и на Марсе рашисты.
    Узнать из нетрудно – в мозгах у них чисто,

    Ну, то есть, извилин в мозгах маловато,
    Как в кукол, напихана в головы вата,

    Как в зомби, заложена раша-программа.
    Они не приемлют ни чести, ни сраму.

    Программа одна: "Мы – Великая Раша.
    НАШ Крым, НАШ Кавказ, Украина – всё НАШЕ!!!

    Весь мир нас боится, живёт, беспокоясь:
    Мы мирные люди, но наш бронепоезд…

    Мы мирные люди, но в земли чужие
    Идём, как ордынцы, во славу России.

    Мы мирные люди, но всюду по свету
    На наших врагов навели мы ракеты.

    Мешают нам “укры”, и “чехи”, и Нато.
    Убей, завоюй! Доберёмся до Штатов!"

    Повсюду враги – знаем с детства по книжкам
    (А чтоб не рвались за кордоны детишки).

    Повсюду враги – и народному стаду
    О бизнес-партнёрстве дознаться не надо...




    Лугань- 3
    Рассказ о моём оболваненном соседе



    * * *
    Великая Раша... Сосед мой, луганец,
    Взял водку, бельишко, у сына взял ранец –

    Пошёл воевать. Говорил, что заплатят.
    Живёт ведь, как бомж: на заплате заплата.

    Так всё пропивает! Теперь – “ополченец”.
    Чуть ухо ему не отрезал чеченец,

    Как-будто за то, что колечко с убитой
    Тянул он себе, не отдавши бандиту.

    Сбежал мой сосед. Не убили злодеи.
    И ходит героем: страдал за идею.

    – Скажи, – говорю я, – идея какая?
    Страну защитить, за неё умирая?

    А он по программе твердит: – Россияне,
    Великая Раша над нами сияет,

    Мы русского мира частица родная!
    – А нас, Украину, пускай распинают?

    России достались наш Курск, Прикубанье,
    Теперь вот и Крым. Что с твоим, брат, сознаньем?

    Ведь нам защищать Батькивщину пристало!
    – Я за ЛНР, – он долдонит устало.



    * * *
    Как робот, завёлся, а сам без понятья:
    Какая республика, кто ему братья?

    – Ты всё уже сделал, чтоб зек был главою.
    Теперь прикрываешь бандитов собою?

    – А я не за этих. И не за укропов.
    Я за ЛНР. Чтобы против Европы.

    Россия придёт сюда, сделает чудо,
    Создаст ЛНР, заживём тут нехудо.

    А может, хочу я – имею я право? –
    Пойти в президенты Луганской державы?

    – Твоя ЛНР – для несчастных приманка,
    С тобою, сосед мой, играют в обманки.

    Подумай хоть каплю! Не думал ни разу!
    Война развернулась за рынки для газа,

    Агрессор ведёт сюда войско большое,
    Горит Украина! – Мне дело какое?

    – Так ты ж в Украине! Твой дед осуждённый
    Когда-то сюда был доставлен в вагоне –

    Одном, что из тысяч, – на стройки Донбасса.
    Ты рос в Украине, ешь сало и мясо.



    * * *
    Ты водку пшеничную смолоду дудлиш –
    И носишь в кармане для родины кукиш!

    – Не пудри мозги – это бредни столицы.
    – Тогда за рюкзак – и езжай за границу!

    Не хочешь? Ты ждёшь, когда Збройные Силы
    Прогонят рашистов, что город бомбили?

    Когда разминируют всё, что "родные"
    Разрушить хотели во имя России?

    Тогда в магазин ты помчишься спокойно!
    Беда… Ничего-то сосед мой не понял.

    Обиделся – я не ценю его смелость.
    Ему перед теликом выпить хотелось.

    Таким телезрителям – сотни уловок...
    Беда, коль в сознанье идёт кодировка,

    И я лишь рукою махнул. Надоело
    С такими, как он, говорить то и дело.

    Как только увижу ребят-нацгвардейцев,
    Скажу: – Украиной живёт моё сердце.

    Скажу: – Вы возьмите меня из запаса.
    Пойду добровольцем за волю Донбасса!

    04.08.2014.


    Лугань-4
    Рассказ об оккупации города N
    на Луганщине

    * * *
    Ну вот. Доигрались. В аду мы как-будто.
    Грохочут по улице танки и “Буки”.

    Село при границе, где матушка наша,
    Сравняли с землёю – бомбили из Раши.

    Не знаю, где мама, убита, жива ли...
    Мы сами с женою ночуем в подвале

    И днюем в подвале, средь стонов и слухов.
    Должна была мама уехать к сеструхе,

    На юг, в Мариуполь. Но нет у нас связи...
    Как крысы, сидим в темноте среди грязи.

    Уборная – общая яма, параша.
    Пришла в Украину Великая Раша!

    Наш дом уцелел – благодарны за это!
    Одну лишь квартиру разбило ракетой.

    И всюду побитые окна и щели.
    Не выехать больше, уж как ни хотели.

    Дорог больше нету. Где бусы, машины?
    Бандиты забрали весь транспорт с бензином.

    Хватают людей, заставляют батрачить.
    Последний наш час наступил, не иначе.


    * * *
    Одно только тешит, что дети-студенты
    Таки осознали трагичность момента:

    Успели, уехали из-под снарядов
    И нынче с друзьями надёжными рядом.

    Учёбу в Луганске пускай забывают.
    И наш городишко уже не узнают.

    Немае Донбасу... Лишь гарь за ордою...
    И жены прощаются с нами и воют...

    Тут выйдешь на воздух – осколком уложит.
    Но воду носить для питья кто-то должен!

    (Колодец есть в частном дворе средь развалин.)
    И хлеб поискать – есть на рынке, сказали.

    Опять же – убитые. Кто их зароет?
    Вчера хоронили под вечер “героя”,

    Соседа, что так выступал за Россию.
    Не знаю – за водкою, что ли, носило.

    Упал возле дома – осколок ли, пуля...
    В простынку чужую его завернули,

    На клумбе пока прикопали, где мягче,
    И дверь положили – могила тут, значит.


    * * *
    А рядом, в кустах, – туалет из фанеры
    На случай затишья... Так кончилась вера

    В тот рай, что слепым обещали бандиты.
    Кто выжил из нас – все морально убиты.

    Хотя и доныне рабы агитпропа
    Твердят, что равняют с землей нас “укропы”,

    Что Бог нас карает... Про Бога согласнен.
    Мы верим в брехню. Этим враг и опасен.

    Иные прозрели, что Раша – иуда,
    Хоть “Градом” наш дом не накрыло покуда...

    “Поребрики” правят и наши “титушки”.
    На выжженном поле – российские пушки.

    И бьют, отрезают кусок Украины...
    А мы ни к чему им. От ужаса стынем.

    Мы в страхе животном пред смертью несытой.
    Как в 37-м, только бьют нас открыто.

    Спасите нас, люди! Армейцы, столица,
    Европа, спасите!!! Кому нам молиться?!

    Кого нам просить? Украина, родная,
    Одна ты у нас! Защити, погибаем...

    15.09.2014




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (5)


  21. Олександр Олехо - [ 2014.11.23 14:05 ]
    Пародія на "Непотріб"
    Сказала жінка: "Йди із хати!"
    І я пішов, бо я такий -
    із ликом вічного невдахи,
    насправді "парєнь" золотий.

    Хай вітер б’є мені у спину
    і нижче спини також б’є,
    піду до кума на гостину,
    бо кум казав: «Моє – твоє!»

    А там горілка і закуска,
    а ще кумася, о-го-го…,
    запечена із рання гуска,
    а кум поїхав десь. Хо-хо!

    А ти, жона, сиди у хаті
    зі своїм дахом за вікном.
    Непотріб я? Ще будеш знати,
    як розкидатися добром.

    23.11.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (17)


  22. Серго Сокольник - [ 2014.11.20 23:35 ]
    Ты одна
    Ты одна

    Кафе... У темной стенки ты одна
    За чашкой кофе... Бледная луна
    Твою на стенке чертит светотень...
    Твой тонкий профиль... Прожит... Прожит день,

    В котором больше не было меня...
    Ах, лучше б не испить такого дня
    Тебе, по темной прихоти души
    Сей акт разъединения свершив...

    И ты одна... И быть тебе одной.
    Иль нет... Вдвоем... В объятиях с луной...
    И нет замены тонким нашим снам...
    И вновь пришедшим нет замены нам.

    Виновна ты. И нет твоей вине
    Забвения ни в кофе, ни в вине.
    Свершилось... Но свершенье впереди.
    Боишься... одиночества?.. Иди...

    адрес: http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=538367
    рубрика: Лирика любви
    дата поступления 20.11.2014
    автор: Сокольник


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Прокоментувати:


  23. Любов Бенедишин - [ 2014.11.20 18:42 ]
    Реанімація осені
    Самотньо і гірко...
    Кінець.
    Ні овацій, ні квітів.
    Багряна накидка
    сама зісковзнула з плеча.
    ...Ще вчора мережила
    золотом
    бабине літо.
    А час вже торочить
    гаптовану сріблом печаль.
    Стоїш на порозі
    у вічність,
    одягнена в чорне.
    І тулиш до серця
    днів усмішки,
    на незабудь.
    Ще ждеш - хтось підійде,
    незлими словами пригорне
    й зупинить очима:
    "Не йди так раптово!
    Побудь..."

    20.11.2014


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  24. Мирон Шагало - [ 2014.11.20 16:29 ]
    Бог нашого міста
    У нашого міста багато богів:
    божки, боженята, божища.
    Ось ті, невеликі, з минулих віків,
    а ті вже тутешні, ті вищі.

    І служать їм люди — на тисячі таць
    безмовно складають пожертви.
    Той богу своєму будує палац,
    той ладен за бога померти.

    Та є у божків тих володар і пан,
    історія в нього прадавня,
    офіри бере тільки з болю і ран,
    ім’я тому богу — Страждання.

    (20 листопада 2014)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.41)
    Коментарі: (7)


  25. Ірина Саковець - [ 2014.11.20 16:50 ]
    ***
    Пасеться кінь. По вранішній траві
    немає рос – ось паморозі перли.
    Мовчать ліси, їх голоси завмерли.
    Німує птах, і тихо ходить звір.

    Ні вир, ні хвиля – дзеркало ріка.
    Повірив сон у вічність – не минає.
    Змарнілий світ і кволий, мов у наймах,
    летить останнім листом, як Ікар...

    І тиша, тиша, тиша, хоч кричи!
    Рука, здається, й не моя в тумані.
    Навислі хмари – ні пірнути, ані
    перепливти небесне море. Чи

    небесний степ? А сонця кочівник
    згубився в нім і крутиться по колу.
    Осінній день, як миша, сірий, голий,
    всього на трохи показавсь – і зник.

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  26. Валентина Попелюшка - [ 2014.11.16 10:32 ]
    Обличчя осени
    У осени є декілька облич:
    Примружене, у зморшках павутиння,
    Задумливе, з легкою смутку тінню,
    І геть сумне, похмуре, наче ніч.

    Усміхнене, в калиновім вінку,
    Заплакане, під сірою вуаллю,
    Туманно-загадкове і печальне -
    Чого їй не судилось на віку!

    Мінлива, як ніхто з її сестер,
    Багата і обідрана до нитки,
    Та не було давно у світі видко
    Кривавої такої, як тепер,

    Залитої вогнем скорботних свіч,
    Покритої цілунками іуди...
    Багато є у осени облич,
    Але такого більше хай не буде.
    16.11.2014 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (14)


  27. Мирослав Артимович - [ 2014.11.16 00:08 ]
    Вставай і йди (рондо)
    Вставай і йди... Не дай себе приспати.
    Закутати думки у сонні шати.
    Сховатись за полудою очей.
    Ще кров у жилах – не вода, ачей,
    І предків дух – нескорений глашатай -

    Споконвіків при совісті на чатах
    У час борні здіймається крилато,
    І спокій розсікає, як мечем.
    Вставай і йди…

    Бенкет війни розгульний і затятий
    Без тебе не обійдеться - затям ти.
    І кров невинна, як вино, стече
    Під какофонію байстрят-нікчем.
    Не дай собі (бо не простиш) проспати…
    Вставай і йди…

    15.11.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.63) | "Майстерень" 5.5 (5.7)
    Коментарі: (21)


  28. Ярослав Чорногуз - [ 2014.11.14 21:41 ]
    Олексій Тичко* Львів
    Немає стану дежавю,
    Хоча не вперше ми у Львові.
    Ходжу бруківкою, молю -
    Щоб не востаннє, а щоб знову

    Потрапити у древній град -
    До романтичного князівства.
    І що нам дощ і листопад -
    Ми ж бранці цього диво-міста.

    Панує жовта акварель,
    Кружляють львівські листопади.
    На розі вулиць менестрель
    Красу доповнює фасадів.

    На волю мрії відпущу,
    Хай бродять, ніби коні в лузі.
    Радію теплому дощу,
    Щасливі бачу лиця друзів.

    7521 р. (Од Трипілля) (2013)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  29. Наталка Янушевич - [ 2014.11.13 00:14 ]
    ***
    Ну, хто про тебе думає? Ніхто.
    Ти там не сам, один – хіба то воїн
    В прихованому ребусі «АТО»,
    В одній з новітніх перевертобоєнь.
    Причастя із самотності та сліз,
    Посвята і братання чоловіче…
    Ти ж зроду би на вила не поліз,
    А от уже й переступив за відчай.
    Натхненники новітніх рубежів,
    Де заправляє геть усім комп’ютер.
    Коли це світ струхлявів, зубожів,
    Чому питає «Бути чи не бути»?
    Допоки ми укупі , як народ,
    Перевертаєм молохів щосили,
    Свіча душі на смузі перешкод
    Тремтить і плаче, щоб не загасили.
    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.54) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (12)


  30. Ярослав Чорногуз - [ 2014.11.10 23:29 ]
    Бондарівна
    Була горда, як царівна,
    Ця красуня бондарівна.
    Українкою вродилась,
    Їй Каньовський був немилий.
    Як не приндився панисько,
    Не пустила навіть близько.
    І від панської сваволі
    Вмерла, щоб не жить в неволі.
    Бо козацькі в неї гени,
    Українка – нескорена.
    Повна мужністю по вінця
    Йти не хтіла за чужинця.
    Й ви дівчата – наші квіти,
    Загарбникам не корітесь.
    А робіть, як богорівна
    Українка бондарівна.
    Образ чистий, благородний
    В пам`яті живе народній.


    5.10.7522 р. (2014)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (15)


  31. Анна Віталія Палій - [ 2014.11.10 18:51 ]
    Увись
    Зорі імлою небо всівали,
    Зорі додолу легко спадали,
    Дрібно-перлисто блиском намиста
    Перекликались неба хористи.
    Тихо звучали срібні хорали.
    Зорі спадали, зорі спадали...

    Їм постелили теплі долоні,
    Ними вінчали голови світлі.
    Далей космічних подих солоний
    Злодійкувато злизував вітер.
    Як адаманти - Сонце в коронах
    Темінь пойняло, Всесвіт розкрило.
    Люди здіймались радо, розкрило...
    Зорі світили, зорі світили...

    10.11.14.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (24)


  32. Леся Геник - [ 2014.11.09 10:27 ]
    ***
    Ой сіяла чорнобривці мати коло хати...
    Чи гадала Україна, що ме воювати?!
    Та полола мати грядку, щиро дозирала...
    Не відала Неня того, що вража навала
    Насунеться чорним ралом на блаженне поле...
    Пригортала мати квіти: діти мої, доле!

    Обіймає Неня тихо згиблого солдата...
    Поливає гірко-гірко слізьми сива мати
    Пелюстята помарнілі, зборлені, пов'ялі...
    Непритомніє Вкраїна в похоронній залі,
    Де поснули сном тойбічним сини її милі...

    Сіятиме чорнобривці мати на могилі...

    (14.08.14)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 5.5 (5.62)
    Коментарі: (18)


  33. Мар'яна Невиліковна - [ 2014.11.08 22:03 ]
    Боли
    повертайся додому, мій болю фантомний, мій зрізаний,
    я так гризлась без тебе ці кілька мільйонів секунд,
    я так змучилась, скучила, зсучилась врешті, а пріснява
    все в очах не настане, все солоно, глухне кут
    і — ще трохи — я теж чи оглухну на шкіру, чи вицвіту,
    полиняю без тебе тут, википлю до смоли...

    повертайся...
    я так...
    врятуй мене...
    вибав...
    вицілуй...
    прорости в мені знову, мов вірусом, і...
    боли.


    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.43)
    Коментарі: (7)


  34. Дмитро Дроздовський - [ 2014.11.08 21:37 ]
    * * *
    На трамвайній зупинці стояв чоловік в пальті.
    Він дивився крізь час і мені видававсь знайомим.
    Намагався згадати обличчя людей… не ті.
    Чоловік одвернувся. Я не пішов додому.

    Я стояв біля траси. Поряд шипіння авт.
    Гомінке вороття безупинно і такт безчасся.
    Не змовкає місто. Тут не буває втрат.
    Рух горизонтом. Все – перехід у масі.

    Той чоловік повернув до мене лице.
    Я подивився пильно йому у вічі.
    Може, це він. Ні, неможливо це.
    Той чоловік – це я, та сильніше відчай.

    Дивиться – мов крізь час. Кам’яний, німий.
    Хоче сказати щось, на лиці ж гримаса.
    Біль у очах. І втома, і розпач – мій.
    Він – як і я: ми – здичавіла раса.


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.29)
    Коментарі: (5)


  35. Інна Ковальчук - [ 2014.11.05 19:48 ]
    ***
    Той самий біль,
    і паморозь та сама…
    А вже, здалося, ти пірнув у міт…
    Що на роду написано сльозами,
    мені не стерти клавішею літ…

    Лишивши втому
    і журу на згадку,
    згубився в часі безпритульний світ…
    Німує «Enter»,
    владний, мов печатка,
    а я намарне тисну на «Delete»…




    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (24)


  36. Валентина Попелюшка - [ 2014.11.03 19:52 ]
    Життя в кількох словах
    Кава…канапка…ранок…
    Дощ…листопад…життя…
    Звичний політ фіранок,
    Змішані відчуття.

    Сукня…трамвай…робота…
    Шеф…телефон…аврал…
    «Люба, ну ти ж не проти?»
    Нерви. Скандал. Фінал.

    Музика, фітнес, втома,
    Тренер, привіт-фізкульт!
    Черга. Маршрутка…Вдома!
    Ванна, вечеря, пульт.

    Кілька сюжетів мильних…
    Прагнення забуття…
    Вранішній сон… Будильник…
    Кава… Трамвай…Життя…


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (13)


  37. Ярослав Чорногуз - [ 2014.11.02 22:54 ]
    Нескорений
    Борець безстрашний за свободу -
    Шумів про це і ліс і гай,
    Свого улюбленець народу
    Таким полковник був Нечай*.

    Вусань, вродливець ясноликий,
    Він ворогів рубав упень.
    Про подвиги його великі
    Чимало склав народ пісень.

    У Красному селі зимою
    На Масляну й Колодія
    Із кумасею Хмельницькою
    Нечай горілочку кружляв.

    Підкралось ворогів багато –
    Нечаю кажуть – хто і де!
    А він – іще давай гуляти,
    А він і вусом не веде.

    Вже обступили їхню хату…
    Нечай прогнав ману хмільну,
    Узявся ворогів рубати,
    Поклав їх сотню не одну.

    Та замогла ворожа сила –
    А на коні – сідла нема.
    З коня зненацька куля збила –
    І кров`ю вмилася зима.

    Козацький красеню, Нечаю,
    В нерівнім ти бою поліг.
    Та силою свого одчаю
    Ти ворогів здолав усіх.

    Їх доля кинула під лаву
    У забуття мертвотну мить.
    Твоїх звитяг висока слава
    Народу піснею дзвенить.

    Київщина, Конча Озерна, Дажбогів гай

    27.10.7522 р. (Від Трипілля) (2014)


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (9)


  38. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2014.11.02 19:34 ]
    "Шахматисту"
    Не кіборги! Не кіборги,
    А люди
    Відходять знову
    В таїну буття...
    А Ви ж не запитали,
    Як їм буде?
    Чого хотіли?
    Вам хіба знаття,
    Яка остання думка
    Билась в скроню,
    Чого хотіла
    Праведна душа?
    У плані світоподілу
    Людина -
    Фігурка у руках ...

    І вся "біда",
    Що думав - кінь,
    Проте таки пішак.

    ***
    А страчені фігури - неба знак...

    02.11.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.58)
    Коментарі: (12)


  39. Олександр Олехо - [ 2014.10.31 14:52 ]
    «купила мама коника...
    «купила мама коника
    а коник без ноги»
    йому вчепила дзвоника
    ходи туди сюди
    а коник хоче гопати
    за обрій за межу
    та може тільки човгати
    і то для куражу
    а думали що сядемо
    нагай броня хорти
    та маємо що маємо
    алюр під три чорти
    юрбою дехто порізно
    усяк у різний бік
    де лагідно де болісно
    медяник і батіг
    а ті що пересмішники
    кепкують вйо назад
    там геї і потішники
    а тут великий брат
    а в того міць без розуму
    із ранньої весни
    бажає миру конику
    і плодить зло війни
    ой конику ой конику
    несе тебе лиха
    уже дивився в соннику
    а там сама шульга

    ось купить мама кізочку
    а може і вівцю
    чекаємо на зірочку
    повіримо слівцю
    овечка любить ласощі
    усякому своє
    сьогодні лиха радощі
    а завтра – СВЯТО Є!?

    30.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (11)


  40. Ірина Саковець - [ 2014.10.31 12:26 ]
    Відлуння осені
    Зосеніло, і маятник сонця все нижче й нижче.
    За вологим вікном кожен спалах дерев а-ля
    феєрверк (у тилу). Знаєш, місту безмірно личить
    жовтувато-блакитне, таке ж, як моя земля.

    А тумани, тумани… О Господи, ці тумани!
    Непроглядні, як ніч, і, неначе смола, густі.
    Ступиш крок, тільки крок, обернешся – і вже нема ні
    перехожих, ні вулиць, і мнешся ні в сих ні в тих.

    А на заході небо – велика рожева квітка,
    люди, тіні під ним несподівано золоті:
    на усьому, що дихає, осінь лишає мітки,
    щоб забрати з собою частину тепла їх тіл.

    Східний вітер стривожено грає на сурмах суму
    і ворожить на листі кленовому: мир… війна…
    Чи то вдихом останнім обманює жовтень слух мій
    і бентежить відлунням, в якого немає дна?

    2014


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  41. Іван Гентош - [ 2014.10.29 16:05 ]
    Поема на замовлення (пісня)
    Пишем поему на задану тему…
    Ти лиш зустрінься – то друга слова.
    Серце завмерло від млості і трему,
    Бо зрозумів – ось Мадонна жива…

    В погляді щось невловимо лукаве,
    Дощ золотий – у глибинах на дні.
    Ствердно кивнула – Замовимо кави!
    А на “до кави” всміхнулася – Ні!

    Наче тайфун по життєвому плесі –
    Кава еспресо чи кава глясе?
    Так ось буває – ні слів, ані бесід,
    Погляд єдиний – і тонеш, і все!

    Очі глибокі і втомлено чисті,
    Голос у мене захрип як назло,
    Погляд чомусь зупинивсь на намисті,
    В мами моєї подібне було…

    Глянути в очі? Та легше умерти,
    То лиш здається – мужчини круті.
    Любить життя витворяти концерти,
    Та не було ще такого в житті.

    Друг же просив не дивитися в очі,
    Я в них давно утопився – на дні.
    Де ж мої рими? Далекі, неточні –
    Певно поема не вдасться мені…

    Взяти за руку не вистачить сили –
    Ми дочекаємось кави чи ні?
    Люди неначе навколо ходили,
    Та все одно ми були тут одні.

    Як помилково принесли нам чаю –
    Ти від душі розсміялась таки,
    Я ж зрозумів – ми тут долю стрічаєм,
    Буде поема на довгі роки….

    …Столик у нас – зачароване коло,
    Кава у чашках холодна давно,
    Люди неначе і ходять навколо,
    Але беззвучно – в німому кіно.

    І вже удвох насміялися вволю,
    А як спустіли сусідні столи,
    Раптом сказала – Я вірила в долю,
    Не допили ми – під руку пішли.

    Будем писати натхненно до ранку,
    Хай надихає осіння пора,
    Думав поему назвати “здибáнка”
    Але тепер назову “Ти прийшла”…


    29.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (18)


  42. Любов Бенедишин - [ 2014.10.28 19:24 ]
    Смерть Авесалома*
    Мов точені – статура і лице.
    Від матері, либонь, – волосся пишне.
    Але ж нутро! – як збовтане яйце:
    Не розбереш де праведне, де грішне.

    Авесаломе! Сину мій… це ж я…
    Сам плачу від своєї перемоги…
    Потворніша за гидь – пиха твоя.
    Тобі не страшно – не боятись Бога?!

    Куди тебе спокуси завели?
    Чия неправда тулиться до ребер?
    Пронижуть мстиве серце три стріли…
    Якби я міг померти замість тебе!

    Тікаєш, переможений… Авжеж,
    Гадаєш – одчепилась клята згуба.
    Тікай!!!

    Хіба від смерті утечеш?

    …Стежина.
    Ліс.
    Кремезні пальці дуба…

    2014



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  43. Іван Гентош - [ 2014.10.27 23:34 ]
    Вибори
    Нині погода – певно святий замовив,
    Небо високе, без берегів таке,
    Але навіть повітря якесь нервове,
    Трохи тривожне і, як полин, гірке.

    Нині дзвонили в храмах недільні дзвони,
    І на деревах листя руде, як кров.
    Відблиск зі сходу був на хрестах червоний,
    А по відправі люд на дільниці йшов.

    В храмі просили – Боже, дай духу плоті,
    Хай не впадуть в зневіру людські сини.
    Боже великий, єдиний – співали потім,
    Палко просили – Нам Україну храни.

    Потім священик казав, як воюють наші,
    Далі за воїнів хором молились всі.
    Три Богородиці, потім три Отченаші,
    Лики ікон сіяли в святій ясі…

    Кожному Бог пильно дививсь у вічі,
    Наче просив не осквернúти путь
    Потім молились знову іще по тричі –
    За депутатів – тих, ще які прийдýть.

    Щоб розуміли – їх мати без сил і хвора,
    І потребує турботи синівських рук.
    Потім ледь чутно хтось розповів на хорах,
    Що на АТО у священика вбитий внук.

    Тиша запала, десь гавкотів собака,
    Вдарили дзвони – тональність уже не та.
    Потім старий священик гірко заплакав –
    Дай нам всім Боже... – і зачинив вратá.

    Світла печаль скорбно лежить на лицях,
    Не поспішали, хто причаститись встиг.
    Потім пішли всі по своїх дільницях
    З вірою в серці, що виберем саме тих…


    26.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (17)


  44. Ірина Саковець - [ 2014.10.27 20:05 ]
    ***
    Листя падає,
    падає…
    Па
    віртуозні в повітрі сирому:
    полонéним війни листопад
    наряджає
    дороги
    додому.
    Камуфляжний
    багрянець.
    Межú
    стін і ям, що димлять пурпурово,
    їм би неба не кольору ржі
    і землі,
    не розмитої
    кров'ю,
    світу іншого
    (цей
    почорнів
    і розвіявся попелом з танків);
    їм би цільно-живих вечорів –
    не розтерзаних
    болем
    уламків!..
    Вітер котить
    уривки
    газет
    з іменами загиблих на шпальтах.
    Листя падає... Листя і смерть –
    наче підпис
    війни
    на асфальті.

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  45. Ін О - [ 2014.10.27 11:43 ]
    Колискова маленької Віри
    Спи, Віро, вітер приносить кілька хвиль спокою в темній задусі,
    Облітає набатом дзвіниці і б'є у дзвони холодом...
    Що тобі дівчинко сниться тепер поміж смутком і голодом,
    Після позачергових щоночі енних вибухів й землетрусів?

    Спи, Віро, доки віра твоя у світ добра тверда й непорушна,
    Доки міцно за хатою стоять бліндажі й бомбосховища,
    Доки смальтове небо палить в землі кармінові вогнища,
    Що кошлатим корінням множаться й проростають у мертві душі...

    Спи, Віро, листя за вікнами страху сиплеться колисковою,
    Вітер наспівує голосом клена пошепки "люлі-люлі"...
    За обвугленим полем тиша й мовчать посивілі зозулі
    Олов'яним солдатам, що вкрилися попелом та половою...


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (6)


  46. Юрій Лазірко - [ 2014.10.26 05:36 ]
    Блискавицi серця LV, пси i торгашi
    1.
    неспокійно
    на кордоні
    пси
    як в’язка забобонів
    брешуть мало
    ікла точать
    торгашів
    бездомних мочать
    хто цей рявкіт
    обітне
    хто до буди
    зажене

    згас вогонь
    по-олімпійськи
    зграя
    доросла до війська
    мало їй
    що в миску ткнули
    сало вчула
    мов у вулик
    пхає носа
    гаркотить
    рій укропиком
    кипить

    2.
    набігають
    сіромахи
    у бушлатах
    і без даху
    псина зграя
    ребра світять
    кожен стовп
    натхненно мітять
    а за ними
    торгаші
    гукнеш в тіло
    ні душі

    в цастві їхньому
    ні свічки
    ані роздумів
    на нічку
    та й навіщо псам
    ночами
    свічка Божа
    зло з ключами
    ходить там
    де тінь жива
    і покошена
    трава

    3.
    набігають
    бідолахи
    наганяють
    море страху
    морди
    дзявкають
    як вміють
    очі
    вперто скаженіють
    у тутешніх
    у дворняг
    віднімають
    хліб і дах

    в торгашів місцевих
    також
    ні душі
    а тіло
    раком
    у такій
    чіткій манері
    їм дивитися
    на двері
    мріяти про дьоготь
    бо
    рипне під хребтом
    жабо

    4.
    в забугрових
    пацифістів
    планів сто
    для грузу двісті
    де посадяться
    берізки
    і застигнуть
    обеліски
    буцегарня
    й гицлі
    тут
    в кожну буду
    кістку
    й лють

    а мені
    по барабану
    хай та кістка
    в горлі стане
    цвинтар любить
    ласувати
    ось тобі
    цукрова вата
    трохи тріснуте
    жабо
    вибачай
    таку любов

    5.
    кров моя
    мов сік черешні
    найтутешніша з тутешніх
    найналитіша з розлитих
    вам
    її не перемити
    не відмити
    з рукавів
    це не я
    мій рід кровив

    це мене
    здирали з карти
    і укропили
    у жартах
    румигали
    ніби січку
    виїдали
    в п’ятирічках
    приручали
    як Дніпро
    я
    землі цієї
    кров

    6.
    то ж не вам
    торгашне бидло
    це питво
    і теє їдло
    забирайтеся
    до суки
    хай бере вас
    на поруки
    і встромляє дійку
    в те
    де опеньок
    не росте

    зась вам
    лан широкополий
    колір неба
    й ниви колір
    ці переспані
    та чисті
    піднебесся
    сонця листям
    на моє падуть
    плече
    хай воно
    мені пече

    7.
    так
    приїхали
    до суті
    (тут до рими б
    інша рима)
    подавися враже
    люттю
    розбавляю
    псячу тему
    сплячим вітром
    у гаремі
    попередніх
    блискавиць
    кличу пляшечку
    киць-киць

    я себе
    таким не знаю
    як гуду
    то відлітаю
    хай вино
    в мені гуляє
    є воно
    і жаль минає
    від сухої голови
    з ним спілкуюся
    на ви

    19 Вересня, 2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (24)


  47. Юрій Лазірко - [ 2014.10.26 05:45 ]
    Блискавицi серця LIV, теплокровна
    1.
    виринай
    нечутний кроку
    із високого
    в глибоке
    з безнадійного
    у зриме
    з безголосого
    в терпиме

    2.
    проголошене
    забийся
    приголомшене
    упийся
    недомовинами
    в тіло
    хлине серцем
    наболіле
    витікатиме
    з обставин
    полохливіше
    за трави
    ув обіймах
    косовиці
    що несе загладу
    в криці

    3.
    Бог сумний
    висить
    як досі
    у кутку
    де щастя
    просять
    при вікні
    що вивертає
    з душ дерев
    пташину зграю
    при відчитаних
    молитвах
    біль тупішає
    мов бритва
    пробирає ті
    хвилини
    де ти дихаєш
    мій сину

    4.
    чим ти дихаєш
    мій сину
    у руках
    твоя свитина
    у думках
    свічки погасли
    ой не ту дорогу
    пасли
    за вікном
    невтішні очі
    іншу
    хто тобі наврочив
    по тій іншій
    біль несеться
    б’є копитами
    у серце
    вибиває з нього
    камінь
    жаль сідає
    поміж нами

    5.
    жаль сідає
    осідає
    сивино моя
    святая
    ти торкнулася
    волосся
    мов калини
    пізня осінь
    і прогнала
    з вітром
    круків
    де не глянь
    одна розлука

    6.
    де не глянь
    одна несталість
    темно тут
    ясніше
    далі
    тепло ще
    зимніше
    нижче
    той творець
    хто перше нищить
    а вже потім
    ліпить друге
    без коня
    немає плуга
    без душі
    кістки
    і м’ясо
    без думок багатих
    маса
    а без тебе
    мій синочку
    три зими зійшлися
    в точку
    Бог сумний
    висить
    там досі
    у кутку
    де щастя
    просять

    7.
    тепла кров
    бо не спочила
    до душі
    пришили крила
    до очей заглянув
    морок
    день кона
    за ним
    ще сорок
    оминатиме
    це місце
    наминатиме
    груз двісті
    аж земля
    огрядно всяде
    і проникне
    сон в лампаду

    17 Вересня, 2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.76)
    Коментарі: (12)


  48. Любов Бенедишин - [ 2014.10.24 14:13 ]
    Давидові псалми
    О Боже мій! Хто я перед Тобою?
    Спасибі, що звеличуєш мене –
    Не царським чином, лаврами героя –
    А Словом, що ніколи не мине.

    Крізь вічну тишу в сяйві Оберегу,
    Крізь те, що буде, й те, чого нема –
    Пливу в Твоєму, Господи, ковчегу
    До берега останнього псалма…

    Як і давно – замріяний і юний,
    До лона гусел тягнеться рука.
    Хвала Тобі! Перебираю струни…
    Великий цар з душею пастуха.

    24.10.2014



    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (21)


  49. Іван Гентош - [ 2014.10.24 12:48 ]
    пародія « Пропав екватор »

    Пародія

    Я не дрімаю. Не ледачий.
    Радію – доленька така,
    Що трохи випити на дачі
    Не гріх… нектару… з буряка.

    І млієм двоє. Я і літо.
    Город заріс? Пусте, нехай…
    Екватору також налито!
    На трьох, по третій – справжній рай!

    Той слоїк наче детонатор –
    Колись він вибухне таки!
    Ще по одній! А де Екватор?
    Шука на грядці огірки…


    23.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.58) | "Майстерень" 5.5 (5.79)
    Коментарі: (36)


  50. Леся Сидорович - [ 2014.10.24 12:44 ]
    Ліна.
    Бузкова палітурка. Тиша. Ніч.
    Там всі слова шліфовані, мов перли.
    І я не знаю, в чім тут справді річ:
    Синонім «Ліна» до гори Говерли.

    Їх триста, як спартанців, що колись
    Не побоялись тисяч персів Ксеркса.
    Читай і думай. Думай і молись.
    Поезія, а не відбиток ксерокса.

    Нехай у світі є десь Еверест,
    Нехай про когось слава всюди лине.
    Говерла й Ліна. Вгору Божий перст.
    Для мене це вершини України.

    23.10.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.43) | "Майстерень" 5.5 (5.39)
    Коментарі: (14)



  51. Сторінки: 1   ...   73   74   75   76   77   78   79   80   81   ...   175