ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Володимир Бойко
2026.06.22 14:33
Не хочете стати овочем на старості – їжте овочі замолоду. Глибше лизнеш – більше куснеш. Безкорислива любов корисніша для здоров’я. Сила мистецтва не залежить од сили звуку. Не втрачайте голову – шануйте працю перукаря. Політ думки був пере

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

Ірина Вовк
2026.06.22 12:20
Розділ II: РУНІЧНЕ КОЛО ПІВНІЧНОЇ КРОВІ Наступного дня після того, як золоте чорнило застигло на пергаменті, туман над Києвом змінився пронизливим північним вітром. Маленька Анна сиділа в дівочих покоях своєї матері, княгині Інгігерди. Тут пахло зовсі

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Іван Потьомкін
2026.06.21 21:00
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

Ірина Вовк
2026.06.21 20:09
Вона була вихована серед білого мармуру, кольорових мозаїк Софії та шелесту пергаментів у скрипторіях сонячного Києва періоду «золотого віку» Русі ХІ століття. Донька великого князя Ярослава Мудрого, вона мала стати живою печаткою у великій грі європейськ

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

Іван Потьомкін
2026.06.21 17:06
Лежать ляхи з юдеями,
Що за гарний викуп
Сторгувалися з Максимом,
Як із скрути вийти.
Вийти вийшли,
Та не в ті ворота.
А міська голота,
Себто ті,

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірив він, що крізь ті терні,

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Вячеслав Руденко
2026.06.20 17:44
…як завжди непостійністю єства
покриті часу всі червневі дні,
тече в них пустотлива каніфоль,
в кору вростають диво скрипалі,

таємний сенс від зібраних речей
несе очам рясний глибокий зміст
і квітне між граніту капріфоль,

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Артур Сіренко
2026.06.19 19:13
Колись давно, коли світ ще був молодим і білі хмари називали островами в синьому морі, а не шматками алабамської вати, які хтось (можливо, чорношкірий всезнайка Джо) спересердя підкинув в гору, я познайомився зі старим дідом на ім’я Годі. На відміну від Ґ

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї

Охмуд Песецький
2026.06.19 12:10
Інерційне чекання того, на що чекаєш, здається безкінечною піснею зоряного неба, жодного куплета якої ти можеш не почути. Та твоя наука чекання не знає ні мойр, ні Кайроса, ні Гамлета. Тут не стежать за стрілками годинника. Тут обслуговують той механізм,

хома дідим
2026.06.19 08:19
стояв мовчав дивився
на останній
багряний кленовий листок
на дереві під під’їздом
думаючи про своє
про листок хай останній
який ще
повисить ще нічо ще ого

Віктор Кучерук
2026.06.19 07:02
Вогнем негаснучим москва
Охоплена місцями, -
Лягла завіса димова,
Як Божий гнів, на храми.
Зійшла покара із небес
На москалів за вчинки,
Що спонукали світ увесь
Здійснить переоцінку

Роксолана Вірлан
2026.06.19 06:21
Жвріє вогник знеднілого сонця за містом -
встигну іще присмалити цигарку думок.
Вітер лабає на кабелях пісню джазисту,
свінг одтанцьовує - скок- йому все - перескок.

Не поспішаю сьогодні. Запаривши м'яти,
ковзаю поглядом з лоджії -з лету птахів.

Тетяна Левицька
2026.06.19 06:18
Коли облітала акація біла
і падав додолу обпечений цвіт,
я невиліковно любов'ю хворіла,
бо ліків від неї не вигадав світ.

Світилися очі небесним опалом,
шалено у грудях вистукував пульс.
Та Єва в мені крізь віки воскресала

С М
2026.06.18 22:09
Танець у піску на морі ]

Атож, ось і ми, а точніш, ось і я, сам-один
Видимі речі, які були спільними, о давніше
Пам’ять розтягується, я вражений, чому би ні
Бо це був прегарний час, я сміявся
Часи змінилися, недосяжна ти, я не можу скаржитись
Були

Євген Федчук
2026.06.18 20:12
Коли війна закінчилась, москалі завзято
Узялись про перемоги книжечки писати.
Тонни книжок написали про Московську битву,
Як їм удалося вперше ворога розбити,
Сталінградську, Курську, звісно, про взяття Берліна,
Як поставили фашистів вони на коліна.
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія - Вибрані твори


  1. Анна Віталія Палій - [ 2014.05.29 11:39 ]
    У день Усіх святих
    Місто камінне розпечене сонцем до решти.
    Фани футбольні п"ють пиво,
    Рахують гроші від німців власники ресторанів.
    Снуються люди недільно.
    Звично працюють "на панелі" продавці старовинного одягу,
    Коралів, картин і вишивки -- народ зубожів,
    Вибір великий, беруть іноземці зрідка.
    Місто у квітах. Фан зони
    Стережуть міліціонери на вулицях.
    Страшно: хапнуть ні за що.
    А в парковій зоні церква дерев"яна
    Святкує день Усіх святих.
    Мало святих у народу українського.
    А на Нововознесенській -- свято у новій церкві.
    Сукня біла спеціально на облечини шита.
    Віночок з барвінку і квітів. Волосся завите.
    Лежать до землі обличчям. Священик
    Хвилюється, читаючи текст голосом спокійним,
    Аркуш тремтить у пальцях.
    Одяг дає, намітку.
    Дівчата в білім входять у вівтар.
    З"являються знову у чорнім.
    В поставі -- впевненість і задоволення
    Рішуче. Чи зрозуміли?
    А дзеркало світу -- навпроти
    У вишиванках, привабах недільних.
    У білім і кольоровім. З дітьми
    Маленькими. А завтра хапне їх світ
    І плакати будуть черниці за гріхи спільні,
    Сховавши до часу усмішки чисті
    І спокій у серці своїм.
    Світе, ходи до столу. Черниці
    Вгощають. Бо відпустив.
    Сестро Моніко, личить намітка.
    Закріплена добре. Які ж ви гарні!

    01.07.2012р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.47) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (4)


  2. Ірина Саковець - [ 2014.05.28 20:26 ]
    ***
    В Кіото сакура цвіте,
    закривши небо на ханамі,
    і кімоно для Фудзіями
    плете рожево-золоте.

    Вишневий цвіт - магічний дим
    розвіє вітер за Тіоном
    в науку повному бутону:
    не бути вічно молодим...

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.45) | "Майстерень" 5.5 (5.48)
    Коментарі: (8)


  3. Любов СЕРДУНИЧ - [ 2014.05.28 17:06 ]
    Жасмин
    ЖАСМИН
    Прокидаюсь в пахощах жасмину.
    Губиться із гілочки сльоза…
    – Я тебе довіку не покину!.. –
    Чи пелюстка це, чи ти казав?

    …Вечір юний. Несміливі кроки…
    І жасмин, подільський кипарис…
    Цей букет таких далеких років
    Запізнілі спомини приніс.

    Над пахучим стогом – роєм бджілки.
    Боже мій! Ну чим же не фата?!
    Не зламай кохання ніжну гілку.
    А зламав – не снись, не повертайсь.

    Гілочка пахучого суцвіття –
    Ніжне щастя давньої весни.
    Пелюстки-цілунки сипле з вітром
    І п’янить мене, п’янить, п’янить…

    Спомини журбою перемиті.
    Всі думки про тебе – як роман.
    Не зника з очей вуаль жасмину.
    Усміх долі то ачи обман?..

    Зажасминить ще. Та чи зустріну
    Я ці очі – кольору життя?..
    Чую знов: «Довіку не покину»…
    То хіба ж можливе забуття?! (© Любов Сердунич. – Квіти грудня, 1996. – С. 13).


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (4)


  4. Галина Михайлик - [ 2014.05.23 10:22 ]
    Сім – я
    Полісся. Синь озер, задивлених у небо,
    таємні русла рік, працарство пралісíв, -
    не дихаєш – впиваєшся! Чого ще треба?!
    Це – нині. А тоді, за молодих часів:

    учитись, пізнавати, підкорювати простір –
    Донбаський чорний сніг і гоноровий Львів –
    енергія життя! Усе, неначе, просто -
    одне велике «Я», помножене на сім…

    Дружина і сини, і невістки, онуки –
    вже більше ніж сім «я», - то вже родина, рід!..
    …Поліського струмка весняні теплі згуки
    у пригоршні черпа юнак - який там дід!

    19.01.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.64) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (25)


  5. Олена Балера - [ 2014.05.19 00:11 ]
    ***
    Захлинаючись часом, долаючи кола пітьми,
    Ідучи навмання, на маяк, а чи світло в тунелі
    Ми воліємо все ж залишатись у чомусь дітьми
    І чекаємо дива, принесеного на тарелі.

    І далекі світи, що постійно в уяві живуть,
    В далині мерехтять і їх сяйво не гасне ніколи.
    А життя лише сон, що триває завжди наяву,
    І частенько стає не спіраллю, а замкненим колом.

    І буває, що хочеться все розпочати з нуля,
    Але досвід набутий не завжди рятує від болю,
    Та надія незгасна від розпачу нас визволя,

    Потрапляє у серце і душу лікує поволі.
    Всі невдачі тьмяніють, якщо споглядати здаля,
    Тільки пам'ять незмінно приходить – і спогади колють.

    2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.68) | "Майстерень" 5.75 (5.84)
    Коментарі: (12)


  6. Богдан Манюк - [ 2014.05.17 12:53 ]
    *****
    Ми з тобою, мій вороже, вічної крові.
    Відпускаю я шепіт, моління і спів
    навздогін вітровію й тому візникові,
    що непрОгляддю був
    і лжесвітло терпів.

    На найбільшого воза надія найбільша –
    під колесами камінь чужий – на пісок,
    і вціліє крило лебединого вірша,
    налетівши на прогнані зблиски висот.

    На найбільшому возі пожитки від сонця,
    не штовхни його зопалу нині навскіс.
    Янголята, одвічних небес охоронці,
    проводжають за обрії польку* коліс
    і за нами – очима, очима, очима
    на просторах не тільки свого візника,
    де злостивці вигулькують, геть нескоримі,
    де «війна – не весна», вже зачовгана рима,
    незачовгану душу припне до рядка.

    2014р.
    * ТанОк.


    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (19)


  7. Іван Гентош - [ 2014.05.16 22:37 ]
    пародія « Просто затям…»
    Пародія

    Я просто жінка, з метром дев’яносто,
    Та не лякайся, знаю – то немало.
    Ми пили чай – я засміялась… просто…
    Ти захлинувся – ледве відкачала…

    Коли я зла – бува, де правду діти,
    Рятуйся сам – чимдуж тікай за хату!
    А як сумна – мене не розсмішити,
    Хіба як принесеш свою зарплату.

    Буваю ще нестримна, як цунамі –
    Тоді ховайся! А буває – плачу.
    Останній раз це трапилось у "Вамі"
    Якраз тоді, коли забула "здачу".

    Буваю справедлива, але строга –
    Ось вчора розігнала друзів зграю.
    Ну що тремтиш, неначе я дворога –
    Сама собі заміни не бажаю.

    Тверда буваю, як гранітні плити,
    І рідше – добра , переважно зрання.
    Затям, мій любий – Я прийшла, щоб жити!
    То що ти там балакав про кохання?


    15.05.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (27)


  8. Олександр Олехо - [ 2014.05.16 14:33 ]
    То скільки коштує життя?
    То скільки коштує життя?
    Твоє, моє?
    Ісуса, ще раніше?
    Я розумію, ряд цей недоречний
    із погляду на висоту персон.
    Але життя… воно у всіх одне.
    Небесне чи земне,
    воно як сон,
    в якому щастя сниться,
    а поруч острах, муки, біль,
    розчинені в буденній суєті,
    і мрій мара,
    зіщулившись калачиком на дні,
    ховається у морок сподівання.
    Приходять в сон не янголи святі,
    а Каїни зі зміями у душах.
    Ховаючи усмішку в чорних ружах,
    вони буянню зброю роздають,
    і пропонують «ворога» убити –
    духовну єдність, правду, брата.
    Курок натиснеш і немає ката...

    А може то офірою зійшло
    на ешафот, на плаху, на покару
    дитя невинне вічного бажання
    у мирі жити з усіма на світі?
    Згасають зорі і падуть униз
    із небосхилу світла в темінь ночі
    поранені, скалічені, убиті
    і їх страшні незрячі думи-очі
    зажмурились від пострілу у спину.
    Коли уперше, вічно пам’ятають
    і клятвою розпалюють вогонь,
    сльозами омивають мить розлуки.
    А потім, далі? Над землею – ворон
    і тисячі у прірві безіменних…

    То скільки коштує життя?
    Чого вартує цей дарунок Божий?
    В руках безумця гріш йому ціна.
    Бо скільки вже убито тих,
    що сподівались жити і любити,
    але у сон їх яро устелився
    той шлях до краю,
    де нема нічого –
    ні слів гарячих, ні вини, ні раю,
    де небо плаче: ні, не покараю,
    не відаю, не знаю, не шукаю…
    Убивці снів, весни, надії, сміху,
    породжені геєною безумці,
    і вас колись уб’ють
    розбудженому лиху на утіху.
    Диявол не заплатить і гроша,
    бо задарма і так йому душа
    належить братовбивці від зачаття.
    І сяє на чолі, як світоч у імлі,
    німе тавро прокляття.

    То скільки коштує життя?
    Біжать роки по колу
    вік за віком
    і першого убивці чорна кров
    тече у жилах всіх сучасних воєн
    і дар любові віє на полову
    у кожну сущу мить
    неспинно, знову й знову…
    16.05.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.61)
    Коментарі: (7)


  9. Тимофій Західняк - [ 2014.05.16 10:16 ]
    Що нам треба?
    ***
    Ось дивлюся
    Довкола
    На все я
    І гадаю –
    Не гасел,
    Не слів,
    Не політиків
    треба – Мойсея,
    Щоб ще раз
    Крізь пустелю
    Провів.

    І Геракла
    Би здалось,
    Щоб стайні
    Українські
    Почистив,
    Як слід –
    От тоді, може,
    Добре і файно
    Ми б зажили –
    Без горя
    Та бід.

    16 травня 2014 року


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.36) | "Майстерень" 5.5 (5.32)
    Коментарі: (3)


  10. Галина Гнатюк - [ 2014.05.15 23:57 ]
    ***
    Ця зима тобі в серці
    Лишила роз’ятрений шрам.
    Він так довго ночами
    Ще солоно буде боліти.
    Та, довіривши крила
    Холодним весняним вітрам,
    Ти зумієш-таки
    Долетіти до теплого літа.

    І не кайся, не варто.
    Ти сильна – чи, може, слабка?..
    Розучись озиратись –
    В минуле зачинено двері.
    Треба ставити крапку,
    Хоча б і посеред рядка, -
    І палити слова,
    Що ніколи не знали паперу.

    І нарешті збагни:
    Недаремна ота самота,
    Крізь яку твоя доля
    Ступає упевненим кроком.
    Бо, зваливши на плечі
    Свого нелегкого хреста,
    Ти побачила серцем
    Усе, що невидиме оку.
    15.05.2014


    Рейтинги: Народний 5.67 (5.68) | "Майстерень" 6 (5.73)
    Коментарі: (12)


  11. Ванда Савранська - [ 2014.05.15 13:40 ]
    Лугань - рассвет Украины
    Рассказ участника митинга
    за федерализацию в городе N
    на Луганщине

    * * *
    – У нас, – объяснял горожанин востока, –
    По-правде, народ осмелел «тока-тока».

    Мы стали копировать ваши майданы.
    Нас что подрывает? Пустые карманы!

    Везде после «бати» – как после Мамая.
    И давит сосед, на мозоль наступая.

    Протест как протест – возвели баррикады.
    Хозяевам жизни давно мы не рады.

    Подъехали парни – бабло, автоматы.
    – Давай митингуй! – говорят. Вот мы с братом

    И вышли. Мы как бы за русский, за фе…
    Короче, за то, чтобы с нами эР Фэ.

    Чтоб с ними мы жили, как в СССРе.
    А то перебьют нас
    бандеры!

    Нам сказано: «Эти порежут вас мигом».
    Да что ты мне – Харьков, Черкассы, Чернигов!

    Какая мне разница, кто там откуда
    И как у Бандеры вербуются люди!

    Так что же, что лет шестьдесят его нету.
    Они ж, патриоты, по целому свету…

    И в сговоре с ними ЕС и Обама.
    А кто договаривался, братцы, с нами?

    Конкретно – с Толяном, с Петром,
    с Константином?
    А меня уважаешь ты,
    Украина?


    * * *
    Так слышишь иль нет? А ведь мы на распутье.
    Такое в умах… В телевизоре – Путин.

    А где украинские телеканалы?
    …Под флагом России нас, братцы, собрали.

    Мужик с пистолетом, башка в балаклаве,
    Тризуб сковырнул и цепляет двуглавый.

    Наш флаг разорвали. И дали нам гривны.
    Но стало мне страшно: ведь флаг –
    не партийный!

    Державный! Позвали нас: – Парни, вы с нами?
    Дадим вам «Донецкой республики» знамя!

    Опять Попандопуло чей-то на крыше.
    «Донецкий» там стяг. И российский повыше.

    – Ура! – закричал кто-то рядом. – Россия!
    Теперь мы Россия! – Ну прям истерия.

    Тверские, рязанские – скинули маски.
    А где же бандеры? Так всё-таки сказки?!

    И рядом – известные тут «криминалы».
    Ты глянь, как сбежались. Ликуют, шакалы.

    Бандитов всё больше, свои и чужие,
    За ними, выходит, спецназ из России.


    * * *
    Тут я протрезвел. Нас – за что уважать-то?!
    За что мы стоим, очумелые браться?

    Россия захáпала Крым наш и море,
    А мы расплясались при их триколоре.

    А что, помогли нам соседи, когда мы
    Терпели при власти бандитов с ворами?

    Так нет! Приютили их нежно в Ростове,
    Герои сидят в телевизоре снова.

    И снова разгул бандитизма повсюду,
    Открыто, с оружьем. Испуганы люди.

    …Где дети? В Луганске. Звонили вчера им.
    Просили не рыпаться хоть вечерами.

    А детки – на митингах за Украину!
    Так что же я – враг моей дочке и сыну?!

    И мама звонила: «Ой, плачу я, діти.
    Синочки, мені б в Україні дожити.

    Солдатики наші стоять на кордоні,
    Носила їм борщ, огірочки солоні.

    Підтримка маленька від кожної хати.
    Аби ж не судилося їм воювати!

    А як доведеться – піду в Оборону.
    Село наше, діти, – вкраїнське до скону…»

    * * *
    …Так что ж, мужики, мы не с этого края?!
    Луганщина – наша отчизна родная!

    Мы мову забыли, пахали на дядю,
    А нынче и землю отдать свою рады.

    Царь-Путину сами сдаёмся наивно –
    За сказку, за рюмку, за дозу, за гривню.

    Э нет, ты хоть кум, а слезай с моей вишни.
    И флаг свой сымай – надо мною он лишний.

    И пусть твои, цáрю, спецназы-солдаты
    Нас снимут с прицелов своих автоматов.

    И пусть нас не манят российским корытом –
    У Путина шахты закрыты-забыты.

    А мы -то России – металл и ракеты,
    Продукты, энергию… Вот нам за это:

    У Путина брешут про нас небылицы,
    Народ, мол, чихнуть без России боится!

    Забыли, как наши Тюмень поднимали,
    Сибирь и другие «российские» дали?

    Куда там ни кинь – украинцы при деле.
    А мы, мужики, что ль, совсем обалдели?

    Своей Украине мы что – не опора,
    И рады сидеть у неё под забором?


    * * *
    Не, я за державу. Где всяк будет сытым.
    Своих мы отловим воров и бандитов,

    Кто «каждого слышал» – не нужен тут снова,
    Майдан его свергнул, разбиты оковы.

    Царя не зовём! Защитим свои хаты –
    Луганск и Донецк, Запорожье, Карпаты...

    Тут будет свобода. Тут будут законы.
    Ребята, возьмёмся, ведь нас миллионы!

    Так я за майданы – под правильным флагом.
    За нашу державу, за нашу присягу.

    Чего же мы ждём? Избавителей, что ли?
    Мы сами тут дров, мужики, напороли.

    Мы сами сглупили, поехали крыши…
    Пока ещё можем, поддержим детишек.

    Даёшь Украину! Для дочки, для сына –
    Для всех нас, родные, – даёшь Украину!
    МОЮ УКРАИНУ!

    19, 21. 04.2014.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" 5.5 (5.37)
    Коментарі: (9)


  12. Оксана Суховій - [ 2014.05.14 18:16 ]
    * * *

    ніч не спить ми вертаємо сонні
    в береги несемо поговір
    де хитає старе гайвороння
    бузину у зеленім литві

    де блукає невлучена куля
    де не тліє трухлява труна
    і несуть наші губи нечулі
    макоцвітні чиїсь імена

    що скидаються чолами з плину
    що течуть голосами малят
    де одвіку не знаючи впину
    у покосах намоклого сіна
    сивий зозуль чаклує поля


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.49) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (10)


  13. Тала Пруткова - [ 2014.05.14 09:17 ]
    Великий Пан
    Великий Пан з руки годує сірих псів:
    «Ось вам кістки, ось жили вам. І смерть. І страх…»
    І пси летять, і рвуть тіла, як пан велів.
    Від злості сліпнуть пси. Біжать по головах…

    Засохла кров на лапах їхніх і зубах.
    Вони глухі до слів, їм сльози не печуть.
    Вони не плоть їдять, вони смакують жах.
    І п’ють з очей людських страшну звірину лють.

    А Пан чекає. Він зі шкур плете паски.
    Навколо нього – мертві води і ліси.
    Забув він батька і забув старі казки.
    Він мав жінок. Він мав синів… Тепер – лиш пси.

    А пси біжать і рвуть тіла, бо Пан велів.
    І виють пси, і смокчуть вим’я темноти.
    Не знають пси, що завтра з їхніх же голів
    Нап’ються крові інші панові скоти.

    Настане ранок і розсіється туман.
    І він почує сміх, що лине з дальніх сіл…
    Великий Пан. Жорстокий пан. Самотній пан.
    Він з’їв весь світ. Тепер один годує псів.

    © Тала Пруткова, 2014


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.29) | "Майстерень" 5.5 (5.35)
    Коментарі: (1)


  14. Вадим Косьмін - [ 2014.05.14 08:07 ]
    ***
    Тягнуться мережива ніжні завитки.
    Ниточку за нитку запліта павук.
    Ніжною мережкою стеляться рядки,
    На папір стікаючи лагідністю рук.

    Прописною мовою вкрилися поля.
    Пролягли дорогами вдалину стрічки.
    Полинами сонними сивіє земля
    І казки розказують горлиці-річки.

    Прилетіли з вирію перші журавлі.
    Викотилось бубликом сонце золоте.
    Придивіться тільки-но, на своїм крилі
    Принесла нам ластівка ясноокий день!

    Лине за туманами пісня голосна
    І дзвінка мелодія котиться вперед.
    Щось шепоче вітрові молода сосна
    І сміється-тішиться легінь-очерет.

    Зорі покотилися вишнями в траву.
    Місяць усміхається з-за густих кущів.
    Вітер, пролітаючи розбудив сову.
    Тільки його й бачили – зник у спориші.

    Пісня ллється-котиться хвилями ріки.
    Птахом розтривоженим серця мого стук…
    Неохайно поспіхом стеляться рядки,
    На папір стікаючи лагідністю рук.
    2008


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.42) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (8)


  15. Роксолана Вірлан - [ 2014.05.14 08:44 ]
    Хлопці, не смійте вмирати (в орбітах честі)
    Хлопці, не смійте вмирати..!
    ой полягло вже сміливців.
    Коляться урвані дати:
    двадцять, сімнадцять,
    за тридцять...

    Півночі злі заволоки-
    п"яні сусіди - клепали
    триста обвуглених рОків
    ніж на Вкраїну оспалу.

    Лаптями перлись у душі-
    звані братами чужинці,
    хіть свою чорну роззувши-
    гадили плеса трипільські.

    наші ж гострилися леза,
    вени вогнем набухали,
    гени скресали почезлі,-
    важко зопершись на рало.

    Трісла мембрана світанку,
    туги розлились молока.
    Місять загнузадні танки
    землю, - сполохавши спокій.

    Геть захмелілі смертями
    впиті вишнівкою крови
    надра глибокі та ями-
    хижі пащеки - а щоб ви..!

    Небо ковтає безстрашних,
    сонце бандериться в гіллі.
    Наші синочки - ой наші!
    кулі cyзір"ям на тілі.

    Хто прапор чести Аратти
    в шанцях високо нестиме?
    Хлопці, не треба вмирати
    ви нам потрібні живими.


    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (20)


  16. Іван Гентош - [ 2014.05.12 12:16 ]
    пародія « Захопився... »

    Пародія

    “Розгорни …”– просив поетку
    (Місяць вимкну – треба буде).
    Всунув пальця у розетку,
    Подивившись їй на груди…

    В танку смерті затрусило,
    Іскри із очей і зорі!
    А до того було мило –
    Нас зібрали сни прозорі.

    Все натхнення розгубилось,
    Я кричав й махав руками!
    Потім бахнуло й скінчилось –
    Впав лічильник поміж нами…

    2014 р


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (30)


  17. Сергій Татчин - [ 2014.05.11 23:23 ]
    будь ласка
    срібні риби дихають чорною водою,
    мерехтливо зблискують срібняками Юди.
    візьми мене за руку і поведи тудою,
    де не ходять люди.
    веди мене, тамуй мене, сповідайся слізно
    про щось невимовне – затято, вперто.
    саме час спинитися, ще не пізно,
    бо недовго й вмерти.
    говори мені, розказуй, переходь на шепіт,
    доки не загусне у легенях видих.
    серце моє,
    пташко моя,
    цей твій плач і щебет –
    про живих і вбитих.
    промовляй, вістуй мені, жебони джерельцем,
    доки я мовчатиму, безсловесний,
    аж допоки відбиватиме неба скельце
    почорнілі весни.
    лепечи мені, лікуй мене, переходь на клекіт,
    доки кров скипатиме куражем і ражем.
    українською руною два лелеки
    нам на долю ляжуть.
    чорна вода розступається, парує застудою,
    вирує і піниться срібними рибами.
    зраджую себе Петром, зрікаюся Юдою, –
    за слова і рими.
    бо віршиська як рибини, як твоє намисто,
    що тьмяно відблискує чорним окропом.
    тіло пахне смородиною і любистком,
    бузиною й кропом.
    тримай мене міцніше, шамань, юродствуй,
    ці слова вже довіку у моїх долонях
    відбиватиме скельце неба.
    просто –
    я при небі сонях.
    за сімома замками нічого не скоїться:
    ця наука задавнена, як моя поразка.
    доки кров не спинена,
    доки рана гоїться, –
    не мовчи, будь ласка.


    Рейтинги: Народний 6 (5.71) | "Майстерень" 6 (5.78)
    Коментарі: (10)


  18. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2014.05.11 04:59 ]
    Здравствуй, мать из России
    Здравствуй, мать из России,
    Твой сын, как и мой, красивый,
    Умный, начитанный мальчик -
    Просто он сын – иначе
    Мы их не видим, и…живы!

    И в жизни этой красивой
    Есть родина, мама, удача,
    Работа и отдых на даче,
    Есть море и Крым, пускай,
    Я это забуду даже…

    Но если в гробу однажды
    Мой сын твоего пришлет?
    Твой сын моего убьет?
    Неужто тогда Донбасс,
    Украденный им у нас,
    Тебя осчастливит…
    Горе
    Донбасскими терриконами
    И Крымскими теплыми горами
    Навеки разделит нас.

    И только слеза и могила...
    Ты думаешь хватит силы
    На жизнь, где не будет сына?

    11.05.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.51) | "Майстерень" 6 (5.58)
    Коментарі: (17)


  19. Ін О - [ 2014.05.10 11:11 ]
    Коли...
    Коли, курва, не стане тобі ні сил, ні війн,
    Коли в порт повернуть усі кораблі,
    Ти можливо тоді запишеш у свій сувій,
    Що тепер все як треба на цій землі!
    Що тепер всі незгодні колись, усі хто "ні" -
    Незворушні і, хрест тобі, не живі...
    Із намулом, з рибами десь на гливкому дні,
    І сліди їхні попелом на траві...

    Коли, курва, не стане тобі ні снів, ні слів,
    Ані поля чужого, ані вишень,
    Ти можливо тоді на Божий небесний стіл
    Виймеш серце із чорних своїх кишень,
    Щоб сказати людям якісь головні слова,
    Що прийшли, переповнені болем вщерть!
    Чуєш, курво, немає в світі страшніше зла,
    Аніж війни безжальні та справжня смерть!


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Коментарі: (12)


  20. Валентина Попелюшка - [ 2014.05.10 08:32 ]
    Мамине відлуння
    Яка ж ти в мене виросла красуня!
    Хай Бог тебе завжди охороня!
    Доросла доня - мамине відлуння,
    З долонь у світ відпущене зерня.

    В твоїй дитині - доні-фантазерці
    Того зернятка бачу вже плоди...
    Ти - скибочка відрізана, та в серці
    Частинка невід'ємна назавжди.

    01.05.2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (9)


  21. Таня П'янкова - [ 2014.05.09 18:15 ]
    * * * * *
    Усе роздробили мільйонами протиріч.
    І розум так низько, так глибоко закоравів,
    Коли переможно, пречорно осіла ніч
    Тобі попід очі, мені – у ранковій каві.

    О, як я затерпла від чорних твоїх появ.
    О, як та корона царівну тримає тяжко...
    Шептав-ворожив – ніби волю мені закляв.
    І я вже ніколи – за межі цієї чашки.

    І я не зречуся. Дивитимусь на замок.
    Ти серцем моїм обирався на вічну владу...
    А крихітний янгол клює золотий пісок
    З моєї молитви за того, хто тричі зрадив.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.5) | "Майстерень" 5.5 (5.5)
    Прокоментувати:


  22. Олександр Обрій - [ 2014.05.09 17:07 ]
    Трішечки будинок
    Дрімає ветхий дах. Лише димар
    Все палить люльку, сіє клуби диму,
    На мить здалося: й сам я задрімав,
    І небо підпираю, я - будинок,

    Притулок, бастіон для хворих доль,
    В мені живуть - в мені ж і помирають,
    Комусь - прямий до пекла коридор,
    Комусь - бетонна воля, промінь раю.

    Димар, як дід, розкурює мундтштук,
    Вечірнє небо коптять сиві кільця,
    І, ніччю гнані в темну висоту,
    Летять, мов прах розбитих коаліцій.

    На мить здалося: я і є той дим,
    Що стелиться за вітром, наче парус,
    Вагаючись - туди, або сюди
    Пустити соковиту, свіжу парость?

    Я дах почухав хмари гребінцем,
    Вітри мовчать, не кажучи, куди нам.
    Скажу собі: ти ним не гребуй - це
    Твій шлях, ти - дим і трішечки - будинок.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  23. Олександр Обрій - [ 2014.05.09 17:22 ]
    Et cetera
    Стиглі очі мене, наче втомлену ногу, роззули,
    Спрагла думка ковтає спітнілими пальцями волю,
    Поруч вухо голодне гризе увертюру зозулі,
    Наче сиру шматок мишенятко - змарніле, нервове.

    Бо сьогодні я - очі і думка, і вуха, і ніздрі,
    Рот я річки цієї, її островів я мовчання,
    Персональний Жадан, Андрухович, чи Дереш та Іздрик.
    Річка - Бог, ну а я - на човні її вірний прочанин.

    Поза зоною дії авто у кіптяві істерик,
    І будинків лоби, що в напружену сірість закуті,
    Десь далеко мурашники міст, залізниць, et cetera*, -
    З головами занурились в обрій місця екзекуцій.

    Мої весла - китові плавці, спритні клешні омара,
    Дужі крила орла, вії велетня, руки атланта,
    Сивочоло бунтує в мені мій палкий Костомаров,
    Прошкрібаючи шлях, як невільник, зашитий у лантух.

    Тож неси вдалечінь мене, мій непокірний вітрильник,
    Розрізаючи хвиль метушню на шматки алегорій,
    Розсипається вік урбанізму як склянка вітрини,
    Мить спустила курок - і уламки попадали вгору.

    *Еt cetera (лат.) - і так далі.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  24. Ігор Шоха - [ 2014.05.08 10:13 ]
    Перемога по-українському
    Святкуємо підпільно Перемогу.
    І порох, і тумани – із Кремля.
    Коли у голові немає Бога,
    не буде переможною дорога,
    якою оперезана земля.

    У траурі очікує Вітчизна,
    коли мине недоленька тяжка.
    Не знаємо, кого чекає тризна,
    хто доживе без тоталітаризму
    у мирі із душею земляка.

    Невірні, непокірні, окаянні,
    до кого у молитві стоїмо?
    Чи будемо зорею осіянні,
    чи, може, як апостоли останні
    за нашу віру душі віддамо?

    Минає все, але не Перемога.
    Але куди ідуть вони – оті,
    в чиїх очах ми все ще бандерлоги?
    Ми – грішники. А запитай у Бога, –
    де є на світі білому святі?

    Ще й очі не розвиднює уранці,
    а душу кривить, наче п’єш ропу.
    Ідуть по Україні не германці,
    а сунуть «наші» – з Раші і найма́нці
    ордою фашизоїдної Пу.

    І хто там святкуватиме надалі
    і питиме за горе і ясу
    із чаші гніву?
                       Може вип’є Сталін
    і за великі наші дні печалі,
    і за горючу матері сльозу?

                                  08.05.14


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.93)
    Коментарі: (7)


  25. Роман Коляда - [ 2014.05.07 10:55 ]
    Антивоєнний маніфест
    Війна на порозі, я знову боюся не встигнути
    Зробити, сказати, піти, обійняти, простить,
    Почути нечуване й висловить навіть немислиме,
    Відчути, що кров ще гаряча і хочеться жить.

    Боюся злякати тебе несподіваним вихором,
    А втім, коли в мене нічого, крім зараз нема,
    Побудь мені тихою, ніжною, теплою втіхою
    Допоки іще не настала остання зима.

    Допоки нас ангели ще заколисують крилами,
    Допоки ще тане від подиху злякано лід,
    Лечу у любов і немає у всесвіті цілому
    Того, хто наважиться цей зупинити політ.


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.45) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (6)


  26. Іван Гентош - [ 2014.05.06 22:47 ]
    пісня « Ти пішла... »
    Ти пішла. І на серці прісно…
    І планета уже не та…
    А було нам на ній не тісно,
    Хоч тепер взагалі пустотá.

    Обступили обрáзи нúці,
    І емоції – через край.
    Без прихильності до традицій –
    Сентиментів “Бувай”, “Прощай”.

    Так зігріти б тебе в долонях…
    Щем і біль – ні краплини зла.
    Лиш надривно пульсує в скронях:
    “Ти пішла… Ти пішла… Ти пішла…”

    Невідомо, як далі буде,
    Ти не знаєш іще сама…
    Тільки… манять очей Бермуди,
    Невимовна їх глибина.

    Час не йде, а летить на конях,
    Забирає тебе таки…
    Стисне серце удав безсоння –
    Доторкнутися б до щоки…

    Посадити любов за грати?
    Захлинутись у вирі справ?
    Світ не впав. Залишивсь стояти.
    Та чомусь чорно-білим став…


    6.11.2011


    Рейтинги: Народний 5.83 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (20)


  27. Інна Ковальчук - [ 2014.05.06 18:50 ]
    ***
    Жахним потокам зла
    немає спину.
    Ворожить час на пелюстках оман.
    З осердя пекла діючий вулкан
    нечисту лаву ллє на Україну.

    Ятрить вуста скорботна німота
    і замість неба
    визріває пустка,
    коли біда вдягає в чорну хустку
    оторопілі села і міста.

    Лягає сива паморозь на дзвони.
    Свобода родить божевільні клони.

    Безглуздя кпить. Війна дає поради.
    Немає спину,
    і немає ради…





    Рейтинги: Народний 6 (5.67) | "Майстерень" 6 (5.68)
    Коментарі: (17)


  28. Тетяна Флора Мілєвська - [ 2014.05.06 16:26 ]
    Життям лелію
    Принижено
    Схиляю руки й тіло:
    Заділо - не за діло, а за тіло,
    За серця ритм вчепилося й байдуже
    Примушує не тьохкати, а тужить…

    Недужа я,
    Півроку як вагітна,
    На противагу всім рокам бездітним
    Вслухаюся у себе і радію:
    Життям лелію, я життям лелію!

    Червневим днем народиться дитина -
    Чекать несила…


    06.05.2014


    Рейтинги: Народний 5.25 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.58)
    Коментарі: (19)


  29. Олександра Камінчанська - [ 2014.05.05 16:30 ]
    На порозі обрію (акростих)
    Наповню келих іменем твоїм,
    Аби тепла ще раз напитись вволю.

    Палають мрії в серці, як в огні
    Останню свічку випросивши в долі.
    Розмови меркнуть. Вже немає слів .
    Одна сльоза в очах, як дрібка солі
    Застигла самотою на щоці.
    І зорі в небі, наче на стіні.

    Опалим листям вишиває осінь,
    Бредуть думки по сходжених стежках,
    Розп’яті, наче грішні, на вітрах,
    І тягнуться за обрій, де колись
    Юначі крила нам відкрили вись.




    Рейтинги: Народний 5.5 (5.48) | "Майстерень" 5.5 (5.54)
    Коментарі: (4)


  30. Мирослав Артимович - [ 2014.05.04 14:58 ]
    Заступи, спаси, охорони…
    Ведмежої позбав любові й дружби:
    твоя душа – в нечистого на службі.
    А Україна, звісно, – не Росія:
    поміж братами розбрату не сіє.
    І пам’ятай, неситий московите,
    що генів аж ніяк не обдурити –
    крізь покоління грає кров погана
    «братів-слов'ян» із роду Чингіз-хана.
    Здається-бо – розтануть неосудно
    діяння злі, брехливі і облудні:
    забити баки світові готова
    орда кремлівська – чуркіно-лаврова,
    нахабно преться «русских» захищати
    у нашій світлій українській хаті…

    Від путіна-ординця-«славянина»
    і пут його спаси нас, Божий Сину…

    04.05.2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 5.75 (5.7)
    Коментарі: (22)


  31. Ярослав Чорногуз - [ 2014.05.04 13:35 ]
    Тінь Богині
    Здрастуй мила, травневая весно,
    Буйноцвіт заяснів ув очах .
    Загойдалась на вітрі чудесно
    Сонцелюбна каштану свіча.

    О, трави шовковистая звабо,
    Потонути б у хвилях твоїх!..
    Поміж крон верховіть величавих
    Чути птаства розгонистий спів.

    Фіолетові грона, мов тучі
    З оксамитом єдвабним сплелись…
    То бузок і черемха пахучі
    Захмелили вчаровану вись.

    Тінь Богині прадавньої Майї*
    Огортає розквітлі гаї.
    Їй осанну врочисто співають,
    Щастям плачуть немов – солов`ї!

    2.05.7522 р. (Від Трипілля) (2014), Дажбогів гай.


    Рейтинги: Народний 7 (6.99) | "Майстерень" 7 (7)
    Коментарі: (13)


  32. Артур Сіренко - [ 2014.05.03 15:29 ]
    Наш сумний сад
    Наш цвіт обірвано. І пусткою наш сад стоїть.
    Жорстокий садівник посеред марева століть
    Чужий і зайда – мріє порубати наш вишневий сад,
    На пустищі собі садити чорний виноград
    І готувати трунок із його гірких плодів,
    І ним втруїти світ – птахам забракло слів:
    І не папугам – солов’ям наляканим для співу,
    Замовкли й зажурились сірі птахи посивілі,
    Коли з сокирою у наш чарівний край
    Прилізли нелюди. Палає небокрай,
    Дідівську шаблю й кріса дістає орач,
    Знов, як в старі часи над селами лунає плач
    Сиріт і вдів. На герць за волю встануть козаки
    Ми сад захистимо. Сьогодні. Й на віки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.13) | "Майстерень" 5.5 (5.38)
    Коментарі: (1)


  33. Олександр Обрій - [ 2014.04.30 13:13 ]
    Манять запахом скошені трави
    Манять запахом скошені трави -
    То земного волосся пахощі,
    Важко дихати й бути нейтральним,
    Як у грудях пташина юрба харчить.

    Вкрилось поле зеленим бушлатом,
    Застебнулось на гудзики квітів.
    Весно, березні всі обійшла ти
    І у травень ввійшла діловито.

    Прядки зела укрили ріллю,
    Наче крила лебідки підкошені,
    В них тривоги свої переллю,
    Пересиплю я сум в їхні кошелі.

    Сіно в'яжеться, ген, у снопи,
    Мріють в полі солом'яні големи.
    Був без тебе я, весно, сліпим,
    А з тобою став серцем оголений.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.34) | "Майстерень" 5.5 (5.36) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  34. Іван Гентош - [ 2014.04.30 10:55 ]
    пародія « Таки поїхав…»

    пародія

    Не заблукав. Я не виню нікого,
    Що приповзло моє у всій красі.
    В четвертій ночі, побоявся б Бога,
    На кухні захотів зловить таксі.

    Я підглядаю – голосує наче,
    І в холодильник лізе – то фінал!
    На мигах (бо назюськаний добряче)
    Питає – Шеф, а можна на вокзал?

    Ну ні – то ні! – І тряскає дверцята,
    В одних трусах мій волохатий троль…
    Знов голосує (от натура клята) –
    Вивітрюється довго алкоголь.

    І голос тонша – плямкає губами…
    Пішла я спати – хай дуріє сам!
    Куди він з хати дінеться? Між нами,
    Хіба вина ще вип’є двісті грам.

    … А рано в ліжку мацаю – немає,
    Щез холодильник – хто верне назад?
    Я зрозуміла – може і трамваєм,
    Таки домовивсь та поїхав… гад!



    29.04.2014


    Рейтинги: Народний 6 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (11)


  35. Світлана Мельничук - [ 2014.04.29 18:14 ]
    Тарасові Шевченку
    1.
    Ожив у дереві Тарас
    На велелюдній площі.
    Звертає погляд свій до нас –
    Душа бажає прощі.

    Поникла горда голова
    Від болю і печалі.
    У той раз кулі, не слова
    Бездумно в ціль влучали.

    І брат на брата знов повстав.
    В скорботі сива мати.
    Вкраїну знову, як Христа
    Взялися розпинати.

    2.
    Твої пророцтва, як набат.
    І чув їх той, хто слухав.
    Тарасе, ти також солдат
    Нескореного духу.

    Ти бачив, як до Бога йшла
    Свята Небесна сотня,
    Як полотніли небеса
    Й здригалася безодня.

    Тарасе, батьку, нам пробач,
    Що ми немов нерідні.
    У цей важкий зневіри час
    Ти, як ніхто, потрібний.

    2014


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.51) | "Майстерень" 5.5 (5.56)
    Коментарі: (4)


  36. Ігор Шоха - [ 2014.04.29 16:49 ]
    Неугодні Богу
    Як не є, а гірше може бути
    не тому, що ми такі-сякі,
    а за те, що не розбили пута
    і усе надіємось на Брута
    у лихі години і тяжкі.
                   І за те, що забували мову,
                   вилізши у люди із халуп,
                   і влізали в ігрища совкові,
                   де орда, почувши запах крові,
                   прагнула, аби валявся труп.
    Нас гнітили алкаші-нероби,
    і партійні виродки сім’ї,
    і брати, улюблені до гробу,
    і борці, що доїдали торбу,
    і у владі коміки свої.
                   І за те, що вибрали дорогу
                   вічної юдолі у імлі,
                   за гріхи великі і малі –
                   все негідне, неугодне Богу,
                   осідає на моїй землі.
    І у віщих паралелях ночі
    неземного світу наяву,
    поки чую душу ще живу,
    у часи самотності урочі
    бачу хижі, ненаситні очі,
    що чатують нашу булаву.

                                  28.04.14


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.93)
    Коментарі: (5)


  37. Інна Ковальчук - [ 2014.04.28 14:57 ]
    Без тебе
    Душа без тебе –
    незагойна рана,
    де визріва осіння каламуть…
    Блукаю сумно
    між світів незнаних,
    які навшпиньки чорний вітер п’ють.

    Без тебе я –
    вербичка на подвір’ї,
    далекім від цілющої води…
    Без тебе очі стали темно-сірі,
    хоча були
    блакитними завжди.

    Мій вічний гріх,
    моя тяжка спокуто,
    суцвіття мрій в обіймах у образ…
    Невже для того,
    щоб з тобою бути,
    я маю народитися ще раз?



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.67) | "Майстерень" 5.5 (5.68)
    Коментарі: (16)


  38. Іван Гентош - [ 2014.04.28 13:55 ]
    пародія « Сила традицій »
    пародія

    Вже навіть наливали на верблюда,
    Бо кінь не міг – він скоро сам закурить.
    Ти обіцяв - едем сьогодні буде...
    Втекли амури.

    Я також чаю випила немало –
    Хоч пожалів би доленьку дівочу…
    Та не тремти, що ніж у руки взяла –
    Салату хочу.

    Той за сусіднім столиком навпроти
    Моргає всоте, бачить – дівка файна…
    Ти хоч би груди спробував на дотик…
    Проклята “Чайна”.


    28.04.2014


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (26)


  39. Богдан Манюк - [ 2014.04.26 14:55 ]
    Желехолет
    Захотілось на небо на сьоме -
    і намарно тягнулась рука…
    Щоб помітили інколи комин,
    треба віхоть сухої соломи
    і прощальний етюд сірника.

    Відшукати б ґонзоль на горищі
    і не дати спочити руці,
    доки ґринджею ґалиці хижі
    із душі на ґорголя і вище
    не полізуть у різні кінці.

    Затанцюєш тоді як ґанджело,
    коли щезнуть вони назавжди,
    і святі, перейшовши оселю,
    в ґалаґані для грішного хмелю
    приготують від Бога плоди.

    І тоді, наче в казці веселій,
    що на ґанжах вирощує рай,
    понесе тебе в сьоме ґерґеля,
    у якої позичиш розкрилля,
    висоти й незникаючих сяйв.

    2014р

    Примітка
    Ґонзоль – брязкальце.
    Ґринджа - сніг з дощем.
    Ґалиця – чорна гадюка.
    Ґорґоля – сук.
    Ґанджело – дзиґа.
    Ґалаґан - мідний казан.
    Ґанж – недолік.
    Ґергеля – велика гуска.

    Художник Ярослав Саландяк



    Рейтинги: Народний 6 (5.63) | "Майстерень" 6 (5.77)
    Коментарі: (18)


  40. Анна Куртєва - [ 2014.04.26 12:31 ]
    Путлеру
    Эталон лицемерия,
    потерявший доверие,
    тупо бьется в истерике
    от угрозы Америки.

    Оболванил часть нации,
    чтоб спастись от люстрации
    и продолжить салонами
    щеголять миллионами.

    Возомнил себя сказами
    властелином Евразии
    и нарек «миротворцами»
    отморозков испорченных.

    Он своими замашками
    кинул мир вверх тормашками:
    все, кто был пацифистами,
    сразу стали «фашистами»,

    наводнил террористами
    мою землю неистовый
    и спасать их, непризнанных,
    покусился от избранных,

    тиранию презревших,
    свою сотню отпевших,
    на своей территории
    и страницах истории.

    Мы запомним для вечности
    акты бесчеловечности -
    вы «живыми щитами»
    не прикроетесь сами.

    25 апреля 2014


    Рейтинги: Народний 5.38 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (16)


  41. Юрій Кисельов - [ 2014.04.25 23:37 ]
    Гість
    Стоїть він на автобусній зупинці –
    Міцна статура, порожньо в очах,
    Нуль інтелекту (як усі ординці),
    Спортивна куртка на тугих плечах.

    Із неї виповзають, наче змії,
    Смугасто розмальовані стрічки
    Георгіївські. Звідки вітер віє?
    З якого Колорадо ці «жучки»?

    Із голови до ніг обвитий гаддю,
    А на обличчі скаженіє злість…
    Невже є ті, що цьому типу раді?!!
    Що нам привіз непроханий цей гість?




    22-23.04.14


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (17)


  42. Іван Гентош - [ 2014.04.25 12:29 ]
    пародія “Таке бува…”


    Пародія

    Прокинувся. Обмацуюсь. То я?
    І третя та нога – також моя?
    Проймає дрож, страшать думки дурні –
    Чи все моє, пробачте, при мені…

    Знайшов! Ура! Проходить переляк –
    Ну випив, то таке – буває всяк.
    А ось сусід торік згубив… своє…
    Жона давно пігулок… не дає.

    Він їй вірші читає, обніма,
    І хоч не п’є – сніданків вже нема.
    Ото в халепу втрапив би і я –
    Не дали б їсти більше … анітрохи.

    Від тих страхів аж кинуло у піт!
    То все дурня – сніданок і обід...

    …То де це я? По хаті бродить тінь.
    А все одно – Мукачево, Ірпінь…
    Халат прозорий… Десь знайшлись слова…
    …Таке от зранку, деколи, бува…


    24.04.2014


    Рейтинги: Народний 5 (5.58) | "Майстерень" 6 (5.79)
    Коментарі: (27)


  43. Олена Побийголод - [ 2014.04.24 16:25 ]
    Повернення
    Із Володимира Висоцького

    Стільки довгих верстов крізь запеклі бої
    я пройшов зі своїм батальоном,
    а додому мене - за заслуги мої -
    санітарним везли ешелоном.

    Від попутки зробив перший крок -
    й занімів, біля хвіртки заклякши.
    А над дахом, із комину - звичний димок
    підіймавсь ніби якось інакше.

    Не дивилися вікна у вічі мені,
    і немовби посупилась хата,
    і хазяйка - майнула тихцем у вікні,
    та не вийшла зустріти солдата.

    Пси цепні - аж заходились вже.
    Я пройшов через двір до порога,
    зачепився у сінях за щось за чуже,
    двері шарпнув - ослабнули ноги.

    Там на місці моєму сидів за столом
    самовпевнений інший хазяїн.
    І хазяйка при ньому, й вечеря - з вином,
    і колиска видніється краєм.

    Це виходить, що поки у бій
    я ішов кожний день без спочину,
    він усе переставив у хаті моїй
    і по-своєму все перекинув.

    Ми ходили під богом, - під богом війни,
    артилерія нас накривала,
    тільки кулі у спину - страшніші вони,
    тільки зрада - до серця дістала.

    Я себе в попереку зігнув,
    кулаки заховавши в шинелі:
    «Вибачайте, добродії, що завернув
    мимохіть до чужої оселі».

    Мов, любові та згоди вам, й довгих років,
    й щоб завжди на столі - паляниця...
    Ну, а він - навіть вухом на це не повів,
    ніби так воно все і годиться.

    Я тремтіння в колінах зборов,
    причинив тихо двері до хати, -
    тільки вікна відкрились, коли я пішов,
    й подивилися вслід винувато.

    (2009)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.6) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  44. Олена Побийголод - [ 2014.04.24 16:15 ]
    Матінко, давай ридати...
    Із Володимира Висоцького

    Усе позаду - КПЗ й нарсуд,
    і прокурор, і судді з адвокатом.
    Тепер я жду, тепер я жду - куди пошлють мене на труд,
    куди пошлють мене робити за безплатно.

    Матінко, давай ридати,
    міркувати та гадати,
    куди, куди мене пошлють;
    матінко, давай ридати...
    Втім, мені уже плювати,
    куди, куди мене пошлють.

    У Воркуту посилки довго йдуть таки,
    у Магадан - так само, зрозуміло.
    А там же всі, а там же всі - злочинці, суки та вовки,
    мені не бачити ніколи тих посилок.

    Матінко, давай ридати,
    міркувати та гадати,
    куди, куди мене пошлють;
    матінко, давай ридати...
    Втім, мені уже плювати,
    куди, куди мене пошлють.

    Аж ось вчуваю я: по мене йдуть.
    Відкрили двері, сонного забрали -
    і ось тепер, якраз тепер - мене кудись-десь повезуть,
    а от куди - ізнов, паскуди, не сказали.

    Матінко, ізнов ридати,
    міркувати та гадати,
    куди, куди мене пошлють;
    матінко, ізнов ридати...
    Втім, мені уже плювати,
    куди, куди мене пошлють.

    І ось - вокзал: конвой спиняє гам,
    у них - гвинтівки, і багнети гострі...
    Нас, кажуть, шлють туди, де правлять роги козам - й парубкам,
    кудись на Кольський, буцімто, півострів.

    Матінко, ізнов ридати,
    міркувати та гадати,
    куди, куди мене пошлють...
    Матінко, скінчай ридати,
    починай тепер гадати,
    коли назад нарешті привезуть.

    (2013)


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.56) | "Майстерень" 5.5 (5.6) | Самооцінка 5
    Коментарі: (1)


  45. Валентина Попелюшка - [ 2014.04.23 13:15 ]
    Колискова для коханого
    Засни, засни, коханий, у обіймах,
    Вони - мов тиха гавань після дня.
    Нехай, нехай від марев неспокійних
    Моя любов тебе охороня.

    Малює ніч на прядиві зірчастім
    Мазками найніжніших диво-фарб
    Дві долі, оповиті спільним щастям, –
    Довірений мені безцінний скарб.

    Чи тепло на плечі моїм, чи зручно? –
    В душі - турботи лагідні слова.
    Цілую тільки поглядом, беззвучно,
    Аби не потривожити, бува.

    Малює ніч на прядиві зірчастім
    Мазками найніжніших диво-фарб
    Дві долі, оповиті спільним щастям, –
    Довірений мені безцінний скарб.



    Рейтинги: Народний 6 (5.52) | "Майстерень" 6 (5.54)
    Коментарі: (10) | "Текст пісні"


  46. Роксолана Вірлан - [ 2014.04.23 08:06 ]
    Тіні Мокселі - спадуть (в орбітах честі)


    Гибіли тури твої, на три поля волаючи,
    капища вснули, прокільчився чортополох.
    Ти виливала утрати в сопілкові розпачі,
    всталий зо твані – міцнів, а бодай би усох.

    Вився по стовбурі, ліз, окаянний, по гіллячку –
    геть заснував густокроння кільцем омели.
    Вдягся у ймення твоє – воцарився... О, вигачкуй
    зла підбатийського жало зо себе – й спали!

    Ач, довгоручиться суче поріддя – висмоктує
    пісню русинки і точить енергію сил.
    Бий в тулумбаси напруглої ночі неспокоєм!
    Вражого сина візьми на загострений кіл!

    Бо захапущий не всне, поки кров’ю не всититься,
    в зірні нанебні богописи впише себе.
    Ти ж своїм воїнам дай зо сердечної китиці
    ягід безсмертя: і воїнів куля не вб’є!

    Бронзові тури повстануть із чорного дерену,
    з глеків розбитих пелазги злетять – лише глянь,
    золото вилиє просвіт у море, як велено.
    Тіні Мокселі підуть у болотяну хлань.




    Рейтинги: Народний - ( - ) | "Майстерень" - ( - )
    Коментарі: (12)


  47. Ігор Шоха - [ 2014.04.21 22:44 ]
    У колі Сварога
    Весна о тій порі, коли усе – зненацька:
    і листя, і трава, і квіти у саду,
    і сонця у гаю здається так багацько,
    що іншої пори такої не діжду.

    Ідемо у поля. І дихати так легко,
    і описати все не вистачає слів.
    – Дивись, яка краса і близько, і далеко,
    і котики оці, і обрії лісів.

    Назустріч нам ідуть берези і осики
    до ранньої зорі умиті у росі.
    Які оці світи мої багатоликі
    у величі своїй і у ясній красі.

    І як оті слова дитячого кросворду
    дарує нам обом зелений живопліт.
    У тебе на умі – фіалка і козодра,
    у мене – купина і синій первоцвіт.

    Але – не у руці...
                               Нехай рум’янять личка
    і лілія жива, і фея лугова,
    зозулині – твої «куючі» черевички,
    і як євшан – моя таємна сон-трава.

    І юності пора уже й не за горами,
    і у душі моїй співають солов’ї,
    і заплітає кущ зеленими руками
    і китиці беріз, і кучері твої.

    А десь ідуть дощі, а десь і передгроззя,
    а де-не-де й гроза і канонади грім.
    На щастя у ці дні немає безголов’я,
    аби жилося так, як хочеться усім.

    Чекаємо зела і навської неділі.
    Засіє Зодіак і ниви, і лани,
    і казкою підуть русалії у сни.

    І недалекий час, коли далекі й милі
    помоляться за нас у полі на могилі,
    як це о цій порі буває щовесни.

                                  21.04.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" 5.5 (5.93)
    Коментарі: (4)


  48. Богдан Манюк - [ 2014.04.21 13:59 ]
    *****
    Довкола церкви обруч молитов –
    розкручений, аж відблиски за обрій.
    І хай сюди статечним підійшов,
    тут янголям тобі рости хоробрим,
    вітри ловити і сріблястий день,
    весні на плечі бубон завдавати
    і дзвін, і світло кликати за тин,
    де їх підхопить місто вайлувате,
    що знову хоче стрункості та струн
    і на долоні правди від підкови,
    і від мистця таких гарячих рун,
    щоб зашарілись полум’я і слово.
    Вгадай на цьому ярмарку весни,
    коли святому розпростерти плечі,
    а потім крильця янгольські верни
    і йди під Богом, як завжди, - статечним.

    2014р.


    Рейтинги: Народний 5.75 (5.63) | "Майстерень" 5.75 (5.77)
    Коментарі: (18)


  49. Шон Маклех - [ 2014.04.20 23:05 ]
    День надії
    Господь! Земля втомилась від зими,
    Нам смерть докучила… Прийди!
    Явись нам вітром, квіткою, знаменням,
    Ми торжество весни вітаємо іменням
    Великодня – ми вільні, ми сини
    Землі, що нині прославляє сни
    І мрії бути вільними людьми.
    Ми віримо, Вітчизну вересову
    Несемо у серцях і за основу
    Беремо істини слова і нашу віру,
    Вкладаємо в пісні, а на терезах мирру
    Відважує весна. На сонечку засяяли хрести,
    Ми у майбутнє побудуємо мости,
    Ми нині гімн співаємо весні,
    Ми Господу даруємо пісні.
    Ми живемо і віримо, і свічку
    Запалимо…


    Рейтинги: Народний 6 (5.57) | "Майстерень" 6 (5.53)
    Коментарі: (2)


  50. Володимир Сірий - [ 2014.04.18 22:37 ]
    *****
    на моє існування подальше
    покарання намул не стече
    від потопу тотальної фальші
    побудую надійний ковчег
    із євангельських матеріалів
    вірні розміри стиль і каркас
    і потоки неправди зухвалі
    розіб"ються об істини м"яз
    уподібнившись древньому Ною
    на одвічний зійду материк
    і плодами Едему загою
    злом омани прошитий язик


    Рейтинги: Народний 6 (5.53) | "Майстерень" 6 (5.55)
    Коментарі: (10)



  51. Сторінки: 1   ...   77   78   79   80   81   82   83   84   85   ...   175