ОСТАННІ НАДХОДЖЕННЯ
Авторський рейтинг від 5,25 (вірші)

Борис Костиря
2026.06.25 13:27
Ці люди, що покинули домівки
Давним-давно й поїхали туди,
Куди ми не дістанемо путівки,
І сніг уже позамітав сліди.
Про них забули друзі і сусіди,
І зблякла пам'ять в їхніх головах.
Волають круки, мов невтомні біди.
Сідає попіл на святих словах.

Вячеслав Руденко
2026.06.25 11:57
як перенасичена дарами
пташка у калині в рукаві
кропив'янка небу візаві
дощиком вщухатиме ярами
чи то у незвідане колись
чи у шал розпізнаного завтра
наче заповітом бронтозавра
досвітками степу горілиць

хома дідим
2026.06.25 08:44
як написав поет
не потрібно елегій
ні про життя
ні про смерть
серед шипшини цієї
півоній черемхи
ширяють птахи
розмаїто незмінні

Ігор Шоха
2026.06.25 08:20
Як неминучі дні ясні
і мимолітні темні ночі,
так моя доля уві сні
являє світло-карі очі,
так тінь її із висоти –
із піднебесся за рікою
іще вітається зі мною,
забувши спалені мости.

Віктор Кучерук
2026.06.25 06:25
Лиш почувся грому гуркіт,
Як метнувся пес у будку,
Де, згорнувшись у клубочок,
Ліг налякано в куточок,
Бо давно, з причин відомих,
Він боїться навіть грому.
25.06.26

Марія Дем'янюк
2026.06.24 14:44
Цілувало сонечко пальчик немовляти,
А воно сміялося — це мені від тата.

Цілувало сяєво дитятко у скроню —
Тепло тішив тато свою любу доню.

Цілував промінчик донечку у щічку —
Це татусь бажає добрих снів на нічку.

Олена Побийголод
2026.06.24 13:39
Олексій Сурков (1899-1983)

В боротьбі та тривозі
нас тримав у дорозі
бойовий вісімнадцятий рік.
Ми збирались не довго,
від Кубані до Волги
розливався наш кінний потік.

Борис Костиря
2026.06.24 13:25
Порину в сон чудовий і величний
Без страхітливих тюрем і тортур.
Чарівний птах у майбуття покличе,
Де вже нема маркізи Помпадур,
Де сяє світ новий, багатоликий,
Де розвалився споконвічний мур.

Нарешті висплюсь після злої битви,

Віктор Кучерук
2026.06.24 06:54
Знову спека шалена
Непорушно стоїть, -
В'яне пагін зелений
І зривається цвіт.
Ні хмаринок над нами,
Ні поривів вітрів, '
Лиш пече до нестями
В глибині літніх днів.

С М
2026.06.23 20:42
Більш не буде тут такої ось, як ти
Більш не буде ось такої, хто би
Щось витворяв подібне, о

Чи даси мені той шанс?
Спробуєш хоча би, га?
Зупинися, згадай-но
Ми були разом

Борис Костиря
2026.06.23 12:56
Протоптую стежину у снігах,
Єдину, неповторну і глибоку.
Іду снігами, нібито у снах,
Гамуючи ненависть і тривогу.

Протоптую стежину у полях
Прологом у небачене майбутнє,
Яка укаже подорожнім шлях,

Вячеслав Руденко
2026.06.23 12:03
Будь ласка! - Гра у сквош -
Дарунок нам на втіху,
Щоб у степах нічних
Не загубити слід!

В рожевих дзеркалах
Витають духи сміху.
Та нам їх не впізнать

хома дідим
2026.06.23 07:23
у своїй непрозорій стихії
віршувати
недбало як слід
відкидаючи ревнощі хитрі
розбиваючи сяючий лід
у коморі своїй
саркастичній
обдираючи рештки шпалер

Віктор Кучерук
2026.06.23 06:09
Сонце жаром запашіло
І відразу вітер стих, -
І вогнем взялося тіло,
І робити важче вдих.
Усього проймає потом
Й обпікає водночас, -
Сонце встало до роботи
І отак гартує нас.

Борис Костиря
2026.06.22 13:22
Я заблукав поміж дерев зимових,
І нитка Аріадни на снігу
Згубилася, немов прадавня мова,
Забруднена у лютому гріху.
Поміж дерев зимових я шукаю
Нитки, які врятують нас усіх.
Мене ж у сутінках чекає Каїн.
А сніг летить, як первозданний сміх.

хома дідим
2026.06.22 07:59
розкажи мені ще
про інакші дні
де так гарно було
із тобою
дай ліричного ще
відчуття мені
без потреби
сурми і двобою

Віктор Кучерук
2026.06.22 06:41
Неймовірно голосна
І проворна дуже, -
Покотилася луна
З-за ріки по лузі.
Повернулися назад
Наспіви веселі,
Ніби чути їх не рад
Нині хтось в оселі.

Світлана Пирогова
2026.06.21 21:58
Гортензія-красуня пишно квітне,
Вражає розмаїттям кольорів.
Розкішним покривається суцвіттям.
Побачив літній легіт - і зомлів.

І звідки тут ця пані елегантна?
Таких в саду ще досі не було.
Прикраса днини, вечора, світанку.

Олена Побийголод
2026.06.21 21:48
Михайло Ісаковський (1900-1973)

Був наказ йому – на захід,
    їй також – до чужини...
Йшли на фронти комсомольці
    Громадянської війни.

Йшли у військо, розставались,

Борис Костиря
2026.06.21 20:08
Прозорий ліс у сутіні прозорій.
Прозорий смуток дивиться в імлу.
Прозорий спокій п'є північні зорі.
Прозорий час читає ковилу.

Прозорий простір причаївся вчасно
У згусток нерозтрачених хвилин,
Плекає мрію дивну і незгасну

С М
2026.06.21 16:52
Давно вже я не сходив, зі своїх ей, пагорбів
Усе, що бачив я, прискорює рух мій, домів

Прилинь, до обличчя, устами своїми
Дивися далі, о дивися глибинно

Помаранчевий і синій
Кольори моїх чуттів

Іван Веселий
2026.06.21 16:50
Вдягнувши водолаза маску,
і вибравши спіралі час,
він ринув у місцеву прощу -
на дно духмяно гаслих трас.

Минулі виходи нестерпні
туди траплялися не раз,
та вірилося, крізь ті терні

Євген Федчук
2026.06.21 16:08
Скоро наші уже будуть, мабуть Крим звільняти.
Пора звідти москалів тих усіх виганяти.
Закінчилась лафа їхня, кришка вже «Кримнашу»,
Забираються усі хай у помийну Рашу.
Я дивлюсь на те, як нині москалі воюють,
Як укріплення бездумно вони в лоб штурмую

Борис Костиря
2026.06.21 12:48
Час тече, наче плинна вода
У сипучий і ніжний пісок.
Час крадеться, неначе біда
У сплетінні геройств і пасток.

Не повернеться трепетний час,
Час кохання, дивацтв, розставань,
Що розкажуть важливе про нас,

Роман Миронов
2026.06.21 12:33
У твоїх очах небагато спокою:
Більше – суму багряного, наперстів
Зі слів на оголених пальцях –

Аж до критичного струму.

У венах моїх більше правди,
Особливо, коли вони навиворіт –

Віктор Кучерук
2026.06.21 06:58
Так учора ласували,
Що ні хліба і ні сала
В хаті кумовій не стало,
Бо вечеряли ми сито
Через добру оковиту
І здорові апетити.
21.06.26

Борис Костиря
2026.06.20 13:06
В спіралі скручується час.
Змією обернеться простір.
Який у світі водолаз
Пірне в глибини, як на прощу?

Який у світі чародій
Поверне запахи заснулі?
На сцену вийде лицедій,

Ольга Олеандра
2026.06.20 12:39
Кожен ковток – це зустріч
сутностей доторком губ
спраглим, закоханим, дружнім –
творення нових сполук,
сильних, хоча й тимчасових,
повних ваги і смаку,
що стелять у серця основу
радість криштально тривку.

Іван Веселий
2026.06.20 11:23
Вийшов я в садок фазенди
на гармидер вранці.
Розвелось у нас хвазанів -
самців горлодранців!
І чого ж це у природі
навпаки, ніж в люду?!
І в хвазановім народі -
бачу ту ж невгоду!

хома дідим
2026.06.20 09:20
залишилося лише тебе хотіти
згадуючи всяке чи важливе
ще стоїть і пил виловлює з повітря
кухоль у якім бувало пиво
часоплин жорстокий і безрадний
зорі падають ніхто їх не підніме
каніфоль свої сердечні рани
змінюється все нещадні зміни

Віктор Кучерук
2026.06.20 06:30
Навесні стара верба
Запитала в клена:
Ну, не гарна я хіба
В одязі зеленім?
Бо не видно щовесни
Всім, кому цікаво,
В гущі листя кривини
І гілок трухлявих.

Іван Потьомкін
2026.06.19 21:02
Якщо не в пекло Господь мене спровадить,
а дасть (бозна за віщо) право обирати,
як маю жити в потойбічнім світі,
не спокушуся ні на рай, змальований Кораном,
ні на таке принадне для смертних воскресіння
(на подив родині й товариству).
Ні, попрошу

Мирон Шагало
2026.06.19 20:56
За спогадом летять думки
туди, на стежку ту знайому,
туди, де стигнуть колоски
у полі, недалеко дому.

Пшеничне поле. В тихий сум
знов починає огортати.
Це поле в серці я несу,

Юрій Лазірко
2026.06.19 16:39
о серце моє...
1.
пригадую...
це море дотиків
і поцілунків
оооооооооооо
о крила мої
полон обіймів

Світлана Пирогова
2026.06.19 15:46
Навколо світ - як молитовний спів,
Де кожен подих серце хмелем поїть.
У тихім надвечір'ї між дубів
Застигло літо в золотім спокої.

Таких солодких, трепетних ночей,
Такого шовку у високих травах,
Такого блиску зоряних очей

Борис Костиря
2026.06.19 12:50
Закінчився ярмарок. Блазні спочили,
Стоять у чеканні старезних карет.
Вони спромоглися на гордий учинок
І вже декламують прадавній сонет.
Лютують кати у сваволі безчинства.
Замовк неприкаяний ніжний кларнет.

Закінчився ярмарок. Стухлі ідеї
Останні надходження: 7 дн | 30 дн | ...
Останні   коментарі: сьогодні | 7 днів





 Нові автори на сторінці:

Володимир Кириленко
2026.06.20

Боговик Владислав Боговик Владислав
2026.06.18

Іван Веселий
2026.06.15

Надія Ляшук
2026.06.14

ВАСИЛЬ КУЗІВ
2026.06.11

Неїл Лорен
2026.06.08

Володимир Журавльов
2026.06.05






• Українське словотворення

• Усі Словники

• Про віршування
• Латина (рус)
• Дослівник до Біблії (Євр.)
• Дослівник до Біблії (Гр.)
• Інші словники

Тлумачний словник Словопедія




 
 
Поезія


  1. Анонім Я Саландяк - [ 2014.08.30 11:04 ]
    “Сумно” в стилі гурту « Гуляйгород» (для Гуляйгорода)
    (щось, наче ремейк)

    Ой сумно, Боженьку, сумно.

    Сумно-о-о
    нині
    в Україні
    є…

    Вражий москаль
    знову-знову-у-у
    крівцю п’є-є-є.
    Бога не боїться,
    і ніко-о-ого…
    Коли ж той путін
    вже наїситься…
    м’яса людсько-о-ого.

    Ой не вситИться
    він ніко-о-оли…
    Вже аж чорної нап’ється
    у пеклі смО-о-оли.

    О-о-о- є!
    Мати їхала в авто
    і діток дво-о-оє
    тікали з АТО,
    порятував-а-атись…
    Вже була би й ра-а-да,
    але тут москаль – а хто?
    Ох, пальнув із гра-а-ада.

    Ой,все загорілося!
    Куди ж діва-а-атись,
    а так не хотілося
    помера-а-ати.

    Плакала дити-и-ина -
    а де тато?
    Притулитись хо-о-очу
    і обня-а-ати…
    Та знайшлась причина
    і на те:
    ой моя дитино
    батенько тай на АТО.

    Щось неве-е-есело стало…
    Щоби москалева сім’я
    тай не діжда-а-ала
    завтрашнього дня.

    Ой сумно-сумно,
    сумно-о-о… та не знати…
    Ще заплаче
    й москальськая мати
    та її московська дочка
    ой тай гіркими сльоза-а-ами
    за синочком
    й за коха-а-аним…

    Ой, сумно-сумно в Україні,
    москаль пекельний казИтся,
    та йому, ох, так не минеться!
    Сумно буде й в МосковщИні!

    25.08.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  2. Ігор Шоха - [ 2014.08.28 14:39 ]
    З вершини піраміди
    І гоноровий істину шукає,
    чому не утішає сонця лик,
    коли його кебета не сіяє
    у омофорі юрмища калік.
                   Чи то реінкарнацій вічне коло
                   кидає лютих у немитий світ,
                   де не існує завтра, а ніколи –
                   усіх, кого вигонили із школи,
                   духовно перетворює у лід?
    Чи то забули люди про Феміду
    і кожен випинається, аби
    усе собі в могилу-піраміду?
                   Іще немає еталону світу,
                   і творять ліліпутію раби.
    Освоюють новітні фарисеї
    старі державні храми на крові,
    аби зайняти місце в мавзолеї
    із мумією ката візаві.
                   І ось воно реально запалило
                   на цілий світ вонючий фіміам,
                   і скаче малоросом ниций хам,
                   являючи своє нахабне рило,
                   якому відкривається сезам,
                   на тому місці, де кури́ть кадило.
    У капища доноєвих богів,
    у сиві допотопні піраміди,
    у пантеон Озіріса й Ізіди
    на місце фараонів і царів
    їм треба новоявлених вождів,
    аби добро не залишало сліду.
                   І бігають озброєні каліки,
                   шукаючи, чия рука владика
                   за порухом ручища КаДеБе.
    І в образі диявольського лику,
    своєю небезпекою велика,
    безлика Русь не пізнає себе.

                                  28.08.2014


    Рейтинги: Народний 0 (5.57) | "Майстерень" 0 (5.93)
    Коментарі: (8)


  3. Богдан Манюк - [ 2014.08.28 14:26 ]
    *****
    З образІв недовершені погляди стерті,
    а залишені – в обрисах гострих.
    Покуття
    для приходу щодня
    нетутешньої смерті –
    похизується чорним і вкотре – у простір.

    Домовиниться. Лихом побиті,
    повиті,
    підіймаються вихором понад хатами,
    і не може священик уваги просити,
    зачепився за всесвіт,
    за хрест і за камінь…

    Позолочені сльози
    на кожнім вінкові
    і ячать материнські довіку… земного…
    Доладнаєм ланцюг собі – слово у слові,
    щоб себе прив’язати
    до мертвих і Бога.

    Перемовини з лихом
    від хати до хати,
    і в церковці старенькій,
    отій на горбочку,
    як і дітям убитих війною солдатів,
    загубилось півщастя
    німим ангелочкам.

    2014р.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (20)


  4. Світлана Костюк - [ 2014.08.25 21:22 ]
    Послання до штабного генерала - зрадника
    Пихатий генерале, як живеш?
    Я вчителька, що того хлопця вчила,
    В якого свіжовирита могила,
    В яку ти і сльозинки не проллєш...
    Бо що для тебе сльози матерів,
    Хлоп`ята, що ішли "живцем на міни"...
    Тих броників хватало половини
    Аби ти свій мільйончик заробив...
    Жорстокий генерале, як ти міг
    На нари запроторити хлоп`яток.
    Що п`ятий місяць вчились воювати
    Без сну і їжі, падаючи з ніг...
    Вітання ще від сивих матерів
    Тих пацанів, яких ти підло зрадив,
    Яких дотла чужі палили гради,
    Бо ціль по них хтось все-таки навів...
    Пихатий генерале, зручно так
    В тоновано_броньованій машині...
    У сина твого очі також сині,
    І спить він, як і той, мабуть, навспак?..
    Ти знаєш, що у кожному селі
    Тепер щодня чекають похоронок?..
    Ти вміло прикриваєшся законом,
    Що не проб`ють ні кулі, ні жалі...
    Як найманець на цій святій землі...

    19.08. 2014


    Рейтинги: Народний -- (5.86) | "Майстерень" -- (5.5)
    Коментарі: (26)


  5. Тата Рівна - [ 2014.08.22 23:01 ]
    Вірш про собаку
    спить Центральна і Західна, вже й позіхає Схід
    сплять вояки, цивільні, колодязь та самокат
    спала б я собі також, та горе – не спить мій кіт
    він стрибає як слон по мені уперед-назад

    ці коти, я скажу вам, потвори вони з потвор
    і не треба зважати на мімімішність облудну
    бо створіння котиське - насправді дряпучий Тор
    і воює із людством створіння це препаскудно
    умикає перпертум мобільний мявкучий мотор
    коли спати вляглися усі культурні люди

    спить Гавана, диван, спить москаль й маленький москіт
    навіть мишка комп'ютерна й та задрімала наче
    та не спить мій страшний, ненормальний тварюко-кіт
    він немов дурнуватий стрибає собі і скаче

    я клянуся - в той день чи в ту ніч як терпцю капець
    як урветься терпець і буде мені до сраки
    що котів нам із космосу поприсилав отець
    для нірвани. - Я плюну й куплю таки собаку!

    2014


    Рейтинги: Народний -- (5.4) | "Майстерень" -- (5.39)
    Коментарі: (10)


  6. Мирослав ГончарукХомин - [ 2014.08.10 18:22 ]
    Ті, що помирають в полях
    Цей ранок цілком підходив для смерті,
    Сонце зупинялося, зводячись над гарматами,
    Ловлячи кулі, випущені у серпні,
    Брудними руками і спинними широкими м’язами.

    Тягнулись дими – колонади куполу на той світ,
    Густішав кисень між легенями кам’яними,
    Приймав дзвінки оператор на тій стороні,
    Смерть підіймала тіла з вогнепальними і ножовими.

    Темнішала кров на манжетах твоїх вене-трас,
    Грубішав голос, корою вкривалось тіло,
    Помираючи поміж нами, згадуй про кожного з нас,
    І ми згадаєм про тебе, помираючи в понеділок.

    Місяць тягне за линву ріки на виїзній,
    Зорі муштруються в ряд, формуючись у сузір’я,
    Тіло цієї зими ртуттю пульсує у ній,
    Із кожною смертю стукає в її тім’я.

    Ті, що помирають в полях – зростаються із зерновими,
    Їхні тліючі душі проростають в гнучке колосся,
    Може, насправді, це перша межа між живими і неживими,
    Перед тим, як осиплеться жито,
    Перед тим, як наступить осінь.

    2014 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  7. Владислав Лоза - [ 2014.08.07 15:15 ]
    ***
    Переорані, змучені, точені
    та позбавлені комунікації,
    ми виходимо із оточення,
    відімкнувши багнети й рації.

    Ми беззбройно йдемо колонами
    на ворожі станції й селища,
    де постанемо –
    інтерновані
    від землі, прапорів та чогось іще,

    що людей із серцями-гранатами
    їсти змусило мозок ящірки,
    щоб так часто не помирати нам,
    схолоднілі роззявивши пащеки;

    Що нахабно так числа низило
    й затіняло нулі в статистиках,
    коли йшлося про кількість зарізаних
    та пощезлих – в контексті балістики;

    Що на хрипи й волання помочі
    подавало казенні фразочки,
    щоби потім, в новинах поночі
    генеральські штовхати казочки;

    Що, здобувши офшори визиску,
    тих завісило ґратами й тиною,
    що, в тилу не знайшовши прихистку,
    в супротивника
    віднайшли його

    та розкидані нині по всесвіту
    одинокими мужніми ноями,
    щоб залити всесвіт авестами,
    дезертирами та героями,

    які вже не дозволять стерти і
    придушити блідими наругами

    День бригади 24-тої.
    День бригади 72-гої.

    06.08.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  8. Тетяна Соловей - [ 2014.07.24 20:46 ]
    Азарт
    Хоч би хоч крихітку прозріння...
    безжальний гнів~ нестримний плач.
    Бо є межа всього терпіння
    Не можна з нами так, "палач"!

    Спустилась з неба домовина
    І не одна і не сама.
    Багряним згустком нас накрила
    Неоголошена війна...



    Хоч би хоч діток пожаліла
    Коли синів життя не варт.
    Нам далі жити з цим несила
    Вгамуй нарешті свій азарт!


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (4)


  9. Наталя Мазур - [ 2014.07.22 21:02 ]
    Листи на фронт (Лист 2)
    Здрастуй, козаче! Збирається небом пітьма.
    Вечір заходить спочити до рідної хати.
    Виживи там, у горнилі воєннім, солдате,
    Маму згадай, що лишилася вдома одна.

    Місяць ліхтарик направив у сонний садок,
    Де наливаються яблука пíнистим соком.
    Ти не впади там під чергами куль ненароком,
    Страху слизького нехай не повзе холодок.

    Жовтий гарбуз на городі зіп`явся на тин,
    І на грядках огірочки пов`яли від спеки.
    Будь обережний! Дивись, уникай небезпеки,
    І пам`ятай, ти зостався у мами один.

    Ненька-Вкраїна для всіх нас, козаче, одна.
    Щоб не топтали її вороги-супостати,
    Всю ніч навколішки молиться сторожко мати
    Біля відкритого навстіж німого вікна.

    22.07.2014 р.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (26)


  10. Олена Кіс - [ 2014.07.22 11:20 ]
    Якийсь такий пекучий біль
    Якийсь такий пекучий біль
    Якась така безмірна втома
    У позавимір голосінь
    Не рветься крик – лише судома.

    Нещівне полум’я нудьги
    За недосправджене майбутнє,
    Чи винні ми, чи винні ми,
    Що наше свято стало буднем.

    Розділений на двоє світ
    Втопає у потоках крові
    Ненависть, лють у боротьбі
    І зрада, зрада без любові.

    А де любов, а де любов?
    Де справжнє, вистраждане Слово?
    І знову смерть під Твій Покров
    І знову "перст" ударив громом.

    Дитяче, щире, золоте
    І те, не випите до денця,
    Лунає плач і жах гряде,
    Спливає кров’ю Її серце.

    У лицедії і брехні
    Клоноване буття історії –
    Невинні, прокляті і ті
    Розіп’яті на крилах боїнга.




    Рейтинги: Народний -- (5.48) | "Майстерень" -- (5.45)
    Коментарі: (14)


  11. Наталя Мазур - [ 2014.07.22 00:18 ]
    Листи на фронт (Лист 1)
    Нічка малює зірки на віконному склі,
    Лист, що пишу, не відправлю у звичнім конверті.
    Ви зупиніться, прошу, за півкроку до смерті,
    Люто розтяжки чигають уздовж бур"янів.

    Стогнуть ракети і міни летять звідусіль,
    Літо вистуджує кров у натруджених жилах.
    Ангел - Хранитель розправить над вами хай крила,
    Щоб кулі ворога не улучали у ціль.

    Ще один день кулеметним вогнем відгримів,
    Вітер обвіює мокру від поту чуприну.
    Ви бережіть, козаки, і себе, і Вкраїну,
    Ви поверніться живими до рідних домів.

    21.07.2014 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (12)


  12. Владислав Лоза - [ 2014.07.21 12:58 ]
    Бойовик
    У чорний вологий гумус
    я вибитий з дат і рот.
    Іржава танкова гусінь
    мені замінила плоть.

    А гусінь хіба тільки танкова…
    Завівши кубло в стерні,
    вона прокидається ранками
    і точить ходи в мені.

    Не кат і не чортів найманець
    без долі – з ТТ зате,
    в легкому похідному ранці я
    зі школи носив ТТ

    і вірив дядькам з кашкетами,
    які прямо в очі рекли:
    “Вони – по вігвамах ракетами,
    а ми – за Своє без хули.”

    Отак опинився в окопах я
    з азартом у глибах ніг…
    І став, як у землю вкопаний.
    Та вийти назад не міг.

    Я вохрою вилиці змазав,
    та скроні і очі – теж;
    я втер її з першого разу
    отак, що не відітреш;

    я був – за Ідею й Волю,
    а мій командир і брат
    за долари із офшорів
    у вену штовхав опіат,

    бурмочучи: “Кидай зброю,
    рятуйся на стороні!
    Апостолам та героям
    не місце на цій війні”.

    Лежу?...
    Підіймаюся вище.
    Спливаю, як мертвий кит:
    розлоге кореневище
    із мене росте у світ,

    єднає у тіло клітини
    усіх, таких схожих, нас…
    І чую я пульс Палестини,
    і чую: пульсує Донбас,
    і хоч не вщухають ПТУРСи,
    і хоч у повітрі смог,
    ловлю я Пророцтва Пульсу,
    що в кожній людині Бог,
    що всі ми боги, а значить,
    колись, по відлунні років,
    наш Батько і нас пробачить,

    Обдурених
    Вбитих
    Богів.

    19.07.2014




    Рейтинги: Народний 5.38 (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (6)


  13. Володимир Сірий - [ 2014.07.18 19:43 ]
    Релігія орди
    Щоб роги суддя не побачив,
    Як доказ, для справи потрібний,
    Адепти кремлівської "качки"
    Намолюють Уткіну німба.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (8)


  14. Владислав Лоза - [ 2014.07.15 17:29 ]
    Бургомiстре, налийте отрути

    Бургомістре, налийте отрути. Це буде найлегший вихід.
    Бургомістре, налийте отрути. І все-таки, ви боягуз.
    Бургомістре, на площі – люди. Вони вам – вагоміше лихо,
    аніж крапля блідого трунку для шерхлих старечих вуст.

    Бургомістре, війська не з нами. Це дійсно багнет у спину.
    Бургомістре, на нашому боці лишився один батальон,
    а фельдмаршал-іуда в мундирі кольору ультрамарину
    виправдовується у натовпі. Уряд утік за кордон.

    Бургомістре, налийте отрути. Ви довго були прокрустом.
    І, як справжній прокруст, ви забули: надходить і ваш тесей…
    Бургомістре, у вестибюлі потрощено ваші бюсти.
    Гарнізон, відступаючи, знищив чимало таких речей.

    Бургомістре, налийте отрути. А можна ж іще стилетом.
    Я скомандував, і солдати натиснули на гачки…
    Бургомістре, це ви віддали наказ розстріляти поета!

    Хто подумати міг, що люди читають його рядки.

    Липень 2014



    Рейтинги: Народний 5.5 (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 5
    Коментарі: (4)


  15. Мирослав ГончарукХомин - [ 2014.07.14 16:49 ]
    неФарисеї / Передові війська
    Вони посідали, кожен на своїй катедрі,
    Опустили дула, наче вудилища в воду,
    Дивлячись на Хрести, який ладен за всіх померти,
    Не бажаючи, щоб хтось помирав сьогодні.

    Кожен із них відчував, що прийдешній сніг,
    Нічого більше, окрім смерті не принесе,
    Тому вони жартували, а їхній сміх
    Лякав усіх захоплених фарисеїв.

    Розуміння того, що життя – це військовий час,
    А дорога наша – це міни і стройові,
    Критиме усі наші рани мов плексиглас,
    Мішатиме наші страхи у чавуні.

    Ніхто не вибереться живим із цих блакитних полів,
    Для кожного з нас свої пропускні квитки,
    І доки звучатимуть в тобі луною передові,
    Ти завжди будеш на цих передових.


    2014 р.


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0)
    Прокоментувати:


  16. Катинський Орест - [ 2014.07.01 22:21 ]
    Не гість, а ворог...
    ***********

    І якщо

    Хтось

    Ввірвався

    В твій дім,

    Вдень чи вночі,

    Із насильством -

    Не гість він,

    А ворог,

    Що прийшов із бідою

    Та лихом...

    Знищ його,

    В захисту мить,

    Або він тебе -

    Знищить

    Чи закабалить...
    ---------------------------------------
    PARIS (Univer) 2010
    ---------------------------------------


    Рейтинги: Народний -- (0) | "Майстерень" -- (0) | Самооцінка 5
    Прокоментувати:


  17. Анонім Я Саландяк - [ 2014.06.12 17:49 ]
    Недружній шарж «Чао Вітя!»
    чао вітя-тя-тя-тя…
    і хоч ти втік туди,
    де лиш ведмеді бурі…
    і думаєш, що там життя
    без біди…

    та ми дістанемось, зажди,
    і до твоєї шкури…

    12.06.2014 р.

    Худ. Я Саландяк – композиція «Чао Вітя!» (фотошоп).



    Рейтинги: Народний -- (5.38) | "Майстерень" -- (5.25)
    Коментарі: (6)


  18. Вадим Косьмін - [ 2014.06.06 22:39 ]
    Особистий ворог
    В обхід незрозумілих слів
    Повзе тяжкий, оскаженілий ворох.
    Немає місця на Землі,
    Де б не діймав його цей особистий ворог.

    До влади пішки не пройти.
    І знає кожен, є такі моменти:
    Як не крути, як не верти –
    Усі-усі тут політичні конкуренти.

    Лунають оди та пісні
    В країні праці, дружби й миру надвеликій.
    Приходить наяву та уві сні –
    Нерідко Він бува багатоликий.

    Ростуть резерви трудові.
    Нічний вогонь палає без упину.
    А Він зростає на крові.
    І потихенько під‘їдає всю країну.

    І з нами хоч давно нема,
    Але душа його десь там, напевно й досі
    Ховається посеред хмар
    Від перестиглих окликів морозів.

    На купі неживих голів
    Він розпластав своє тверде сумління.
    В обхід незрозумілих слів
    Залишився на пам‘ять поколінням.
    2008


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Прокоментувати:


  19. Ігор Шоха - [ 2014.06.06 17:08 ]
    Злоба дня
    І друзі є, і недруги таємні...
    І як інакше думати, якщо
    з білборда
                   Янус блимає на мене
    очима невідомого ніщо?

    Корупції не ві́доме святе.
    Тому і адвокату супостата
    плювати на закони і на те,
    кого й за що
                   наздожене розплата,

    кого любити, і куди іти,
    і що писати на своїм знамені...
    Чи друзі ми, чи недруги-брати –
    усі ми нерозлийводи хиренні.

    І тільки й того,
                   що нема коли
    чекати суду Божого і кари
    за те, що Україну розп’яли
    злочинці і убивці-яничари.

    Але зате пізнали у бою,
    де вороги і що це за солдати,
    які за узурпатора-магната
    і честь, і душу продали свою,

    і хто стоїть за щастя і добро,
    і хто воює, поки інший косить,
    і хто змію за пазухою носить
    та одиниці множить на зеро...
    І тільки й того...
                   Та скрипить перо,
    що може й цього
                           на чужого
                                  досить?

                                  06.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  20. Владислав Лоза - [ 2014.05.30 11:57 ]
    Пам`яті генерала Кульчицького
    Погралась доля долями, як нардами.
    На фото – ще тримає автомат.
    Він був – Кульчицький, нач. ГУ Нацгвардії.
    Йому було так мало – п`ятдесят.

    А десь – не в нас – кують мечі на рала;
    А десь – все більше життєдайних рал…
    …Підбили у польоті генерала.
    А був – простим солдатом генерал.

    Хтось рік отрутно: нам війни не знести,
    Бо офіцерська честь для нас – то міт…

    Під Карачуном пам`ятником чести
    Лежить згорілий в небі вертоліт.

    30.05.14



    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 4
    Коментарі: (5)


  21. Ігор Шоха - [ 2014.05.24 12:39 ]
    Політика непередбачувного
    Все нове – це те, що буде знову.
    І забули люди, як на зло,
    чи хороше тим, що «модернове»,
    чи тому новіше, що було.

    Це не є претензії до Музи...
    Щодо революцій –
                          за узду
    у обійми бувшого Союзу
    тягнуть все, що дохне на ходу.

    Резюме політики неждане, –
    уряд не чекає перемін,
    язика ковтнули галичани,
    а варягу –
                    Таврія взамін.

    Далі буде дуже гонорово.
    Аж до полонин піде процес,
    поки намічається прогрес.

    Все нове – це те, що буде знову.
    Де у вуйка відбирає мову,
    у Росії буде інтерес.

                                  2013


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  22. Юрій Кисельов - [ 2014.05.22 22:50 ]
    * * *
    Полум’ям охоплені міста
    У цупких обіймах криміналу.
    Нічого сказати – непроста
    Ситуація. Такої ще не знали

    Ні Донецький, ні Луганський край.
    Огорнув неспокій Україну…
    Вже пора, земляче – обирай
    Чи розвій і волю, чи руїну.

    Щоб не скаженіла хижа лють,
    Не сичала ненависть у слові,
    В синє й жовте душу розмалюй –
    Осяйними барвами любові.




    21–22.05.14


    Рейтинги: Народний -- (5.46) | "Майстерень" -- (5.42)
    Коментарі: (14)


  23. Наталя Мазур - [ 2014.05.22 20:31 ]
    На чужину
    Зажурений, як тінь, стояв Іван
    Під вишнею. На обважнілі плечі
    Пелюстка впала. Наче ураган
    Думки тривожно бились. На старечім

    Лиці ховалась туга. Сивина
    Куйовдилася вітерцем весняним.
    Подумав про дружину, що вона
    Ще досі плаче... Світе безталанний!

    Де видано на старості щоб літ
    Навіки залишати рідну хату?
    Та чи коли подумати би міг,
    Що в чужині прийдеться помирати?

    Зітхнув Іван. Стара слаба і він,
    Нема кому отут їх доглядати,
    То мусили продати рідний дім -
    В Криму дочка є, зять і онучата.

    Хоч руською балакають вони,
    І зять до війська руського подався,
    Хоч тінь плазує клятої війни,
    Та що робити? Вечір укладався

    Між вишнями спочити. І хрущі
    Гули щосил... Зірвав листочок м`яти...
    Як хороше, як любо, до душі!..
    А вранці в Крим спекотний вирушати.

    20 - 21.05.2014 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (6)


  24. Ігор Шоха - [ 2014.05.21 11:00 ]
    Повторення пройденого
    Живемо у майбутньому столітті.
    А тут і феодали, і тюрма.
    Історія. Усе було дарма.
    У боротьбі за мир у всьому світі
    і каменя на камені нема.

    Приклали руку білі і червоні
    на шостій території Землі.
    Немає місця на землі Мадонні
    і Богу-Сину на її долоні.
    Зате мамоні місце у Кремлі.

    Земля хворіє війнами й цунамі,
    але палає хата бідняка.
    І православні моляться у храмі,
    аби вона горіла під ногами
    у комунарів східного зразка.

    Усе минуло, та не все минає.
    Забули люди пройдений урок,
    як милосердно Бог усіх карає,
    коли уста узяті на замок,
    коли лукавий з’їде з котушок,
    а юрмище видовища жадає.

                                  05/14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (6)


  25. Наталя Мазур - [ 2014.05.20 19:03 ]
    Хижа тiнь
    Пташині зграї дружно з далини
    Верталися до рідного порогу,
    Де пролісок ще додивлявся сни,
    В проталину встромивши босу ногу.

    Сухе дубове листя, наче плед,
    Йому узимку вигрівало плечі.
    Тепер густий небесний фіолет
    Всі пелюстки пофарбував малечі.

    Він мирно спав. Хмаринок буруни
    Пливли услід за далеччю ясною,
    Та вже повзла тінь хижої війни,
    Що називалась "руською весною".

    07.03.2014 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (10)


  26. Валерій Хмельницький - [ 2014.05.19 14:54 ]
    Крим ще повернеться назад
    Крим ще повернеться колись -
    Точніше, схоче повернутись:
    Коли настане падолист,
    Коли мороз ударить лютий.

    Крим ще повернеться назад:
    Як потемніють на погонах
    Зірки - й почнеться зорепад
    У тих, що цілились у скроні.

    Але чи приймемо його?..
    Безмежний сумнів є у мене:
    Того, хто зрадив свій народ,
    Не прийме навіть рідна неня.


    19.05.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (8)


  27. Ігор Шоха - [ 2014.05.11 12:21 ]
    Віртуальне Пу
    Не так еміру файно, як дуету,
    що у Кремлі плює на курултай.
    І у Криму, – ховайся і тікай.
    Велике Пу іде по Інтернету,
    хоч ніс верни, хоч очі затуляй.

    Воно, звичайно, ой – не ідеальне.
    Йому усе – як із гуся́ вода.
    Фашисто-шизопараноїдальне,
    воно сьогодні наче віртуальне,
    але назавтра – світова біда.

    І наче Пу нічого не накоїв.
    Ну що із того, що його совок
    високої уваги удостоїв?
    Є видимо-невидимо героїв,
    що голови ховають у пісок.

    А Пу іде по головах парафій.
    Як Шіва, має лишніх три руки.
    У Пу є історичні двійники,
    що азимутом не із географій
    історію долають навпрошки.

    Його годують гобліни і тролі,
    але гидують ним, кому «капут».
    І тільки бандерлоги, що на волі,
    усупереч неісторичній долі
    поволі вибираються із пут.

    Але немає ради. Їх не чути.
    В ефірі – яничари і манкурти.
    А як їм не повірити, якщо
    велике неодмінно має бути,
    хоча надуте Пу – воно ніщо.

    А хто з нічим боротися уміє?
    Тому і є, що людям на біду
    трикольоровим, триголовим змієм
    із Раші лізе Пу, і Ді, і Ду.

    І Зоо причаїлося у жасі.
    У бандерлогів ще немає Пу.
    І що тут вибирати бідоласі,
    коли Шерхани вийшли на тропу.

    Шиплять гієни, шкіряться шакали.
    Це поки-що маленькі хижаки
    об’єкти референдуму обрали,
    аби у Пу були свої васали –
    упоєні у крові вожаки.

    Відомо, що Анжела – не Акела.
    Обама теж ніякий не Боа
    і «хенде-хоху» мало у Анжели,
    аби у Пу боліла голова.

    Тому оце мале й довготелесе
    одне із найвеличніших із Пу,
    коли його покажуть у лупу́,
    вирішує погоду у Одесі,
    хоча і знає, – що із плацу Прєсні
    іде йому і Рашії – капу...

                                  06.05.14


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (2)


  28. Володимир Сірий - [ 2014.05.10 15:11 ]
    Думка
    Ми думаємо, - терористи
    Захоплюють будівлі, а проте
    Цих зайд громадить Усевишній
    В місцях отих, аби понищить
    Усе негідне і пусте…

    10.05.14


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.55)
    Коментарі: (12)


  29. Вадим Косьмін - [ 2014.05.08 13:36 ]
    ***
    Все щось шепоче сон-трава
    Над повоєнними стежками.
    І ті неголосні слова
    Полинуть з ранніми птахами.
    Все щось шепоче сон-трава…

    Кипіли ріки вогняні,
    Над ними ворони кружляли
    Й чи буде все ж кінець війні
    Вони того не уявляли.
    Кипіли ріки вогняні…

    Ходила смерті п’яна тінь
    Мерців зоріли в небо очі.
    Збулись жахи нічних видінь
    І материнські сни пророчі.
    Ходила смерть і п’яна тінь…

    І люди в світлі небеса,
    Надію маючи, просили,
    Щоб швидше пролилась гроза,
    Щоб ріки більше не кипіли.
    І люди в світлі небеса…

    В тумані сонних полинів
    Виходить сонце над ярами.
    І згасли ріки вогняні,
    Лиш попіл рознесло вітрами.
    В тумані сонних полинів…

    А край дороги курява
    Вкриває надмогильний камінь.
    Все щось шепоче сон-трава
    Над повоєнними стежками.
    А край дороги курява…
    2009


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.38)
    Коментарі: (2)


  30. Ігор Шоха - [ 2014.05.08 10:13 ]
    Перемога по-українському
    Святкуємо підпільно Перемогу.
    І порох, і тумани – із Кремля.
    Коли у голові немає Бога,
    не буде переможною дорога,
    якою оперезана земля.

    У траурі очікує Вітчизна,
    коли мине недоленька тяжка.
    Не знаємо, кого чекає тризна,
    хто доживе без тоталітаризму
    у мирі із душею земляка.

    Невірні, непокірні, окаянні,
    до кого у молитві стоїмо?
    Чи будемо зорею осіянні,
    чи, може, як апостоли останні
    за нашу віру душі віддамо?

    Минає все, але не Перемога.
    Але куди ідуть вони – оті,
    в чиїх очах ми все ще бандерлоги?
    Ми – грішники. А запитай у Бога, –
    де є на світі білому святі?

    Ще й очі не розвиднює уранці,
    а душу кривить, наче п’єш ропу.
    Ідуть по Україні не германці,
    а сунуть «наші» – з Раші і найма́нці
    ордою фашизоїдної Пу.

    І хто там святкуватиме надалі
    і питиме за горе і ясу
    із чаші гніву?
                       Може вип’є Сталін
    і за великі наші дні печалі,
    і за горючу матері сльозу?

                                  08.05.14


    Рейтинги: Народний 5.58 (5.57) | "Майстерень" 5.75 (5.93)
    Коментарі: (7)


  31. Богдан Манюк - [ 2014.05.04 13:35 ]
    Етюд про тебе, рідну
    Оланцюжена Сходом, тікаєш на Захід, прописала майбутнє на стрічках коси. Розфасовані ворогом охи і ахи відхили, почерпнувши з води та роси. Не повернеш. Ітимеш надалі сакрально – серце в розвідку боєм, на таці – калач. Від сусідки - примари із казки-ґуральні - в камуфляжах, бинтах, голяком – антураж! Доганяють, хапають за плечі запекло, а найнижчий – за горло… Кістлява рука… І шепочуть на небі: тепліше вже… тепло, а тобі не упасти б якось на витках. Мати б линву від Бога, бо крівця в болоті, ще й рогачкою бруд, що несла за поріг,
    й мироточить дорога
    Небесної сотні,
    відчуваючи знову
    наступних
    своїх.

    2014р.
    Художник Ярослав Саландяк



    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (12)


  32. Артур Сіренко - [ 2014.05.03 15:29 ]
    Наш сумний сад
    Наш цвіт обірвано. І пусткою наш сад стоїть.
    Жорстокий садівник посеред марева століть
    Чужий і зайда – мріє порубати наш вишневий сад,
    На пустищі собі садити чорний виноград
    І готувати трунок із його гірких плодів,
    І ним втруїти світ – птахам забракло слів:
    І не папугам – солов’ям наляканим для співу,
    Замовкли й зажурились сірі птахи посивілі,
    Коли з сокирою у наш чарівний край
    Прилізли нелюди. Палає небокрай,
    Дідівську шаблю й кріса дістає орач,
    Знов, як в старі часи над селами лунає плач
    Сиріт і вдів. На герць за волю встануть козаки
    Ми сад захистимо. Сьогодні. Й на віки.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.17) | "Майстерень" 5.5 (5.44)
    Коментарі: (1)


  33. Ярослав Чорногуз - [ 2014.05.03 14:08 ]
    Капутін
    Не будьте боягузами, вкраїнці,
    Не піддавайтесь голосу зневір.
    Серця наповніть мужністю по вінця,
    Боїться хай триклятий бузувір.

    Не дайте отруїть себе отруті -
    Це - пропаганда промосковських ЗМІ.
    І сам ведмідь опиниться в ярмі,
    І назвемо ми Путіна – КАПУТІН.

    Лиш у собі збудити треба силу,
    Лиш у собі здолати треба страх!
    І ляжуть окупанти у могилу,
    Бо зла імперію чекає крах!

    Піднімуться знедолені народи –
    Чечен, якут і чукча і бурят!
    І разом з нами в битві за свободу
    Боротиметься кожен з них, як брат!

    І чесні росіяни, і євреї,
    Й нескорені татари-кримчаки
    Позбудуться лакейської лівреї
    Однині і на вічнії віки!

    Плече підставлять нам у час критичний
    Америка, Європа і Кавказ.
    І санкції Москві економічні
    Введуть. І зброю надішлють до нас.

    Ковтне Китай Сибір неісходиму,
    Японія Курили забере…
    Лише борімось, наче одержимі,
    Хай сила духу наша не умре!

    І воїнів Свободи Божа доблесть
    Зруйнує світ, де править сатана.
    Й залишиться лише Московська область,
    Від Риму як – Італія одна.

    І кожен з нас тоді розвеселиться,
    І пам`ятник Свободі возведуть…
    Вкраїна, як духовності столиця
    Усьому світу світлий вкаже путь!

    3.05.7522 р. (Від Трипілля) (2014)


    Рейтинги: Народний -- (6.99) | "Майстерень" -- (7)
    Коментарі: (16)


  34. Валентина Попелюшка - [ 2014.05.03 12:17 ]
    Осколки сьогодення
    Антихрист прикривається хрестом...
    Антифашистом зве себе фашист...
    Шукає у собаки під хвостом
    "новини" для ефіру "журналіст"...

    Міцнішає невидима стіна...
    Раби тамують спрагу із калюж...
    І тішиться, радіє сатана,
    Пакуючи мішки продажних душ.


    Рейтинги: Народний 5.5 (5.52) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (18)


  35. Артур Сіренко - [ 2014.05.02 17:49 ]
    Полювання на хижаків
    Наче мисливець вистежую слід хижака.
    У землю засіюю гільзи замість зерна.
    Нащадок спокійних і добрих селян
    Я нині козак – у руках скоростріл-ятаган.
    Я нині стріляю, собі обираю двоногу мішень,
    Я нині як вітер минаю дороги стооких ночей,
    Мій степ наче рана і спрагла пошерхла земля,
    І пестить обличчя, як ніжна коханка, трава-ковила,
    Тому, що інакше не можу – інакше пітьма,
    Тому, що свободу віддати не маю я прав,
    Тому, що мій край окупант чобітьми розтоптав.


    Рейтинги: Народний -- (5.17) | "Майстерень" -- (5.44)
    Прокоментувати:


  36. Валентина Попелюшка - [ 2014.04.29 11:39 ]
    Несказка
    Хоть это и не сказка, - жил да был
    Похожий на нормального мужик.
    Ничем не выделялся из толпы,
    Не якрий, неказистый, просто пшик.

    Но гонору имел на пятерых,
    И скользкий был, и гибкий, словно уж,
    А прыткий, будто заяц - прыг да прыг,
    Вперед и вверх, по головам к тому ж.

    Карьеру начал - ноль, простой сексот,
    Но, видно, Бог умом не обделил,
    И вскоре "ноль" достиг таких высот!
    Царем своей державы он прослыл.

    А дальше что? Играет аппетит,
    Бунтует ненасытное нутро.
    "Кто миром завладеть мне запретит?" -
    Царек на троне щурится хитро.

    И принялся орудовать как вор
    (видать, запутал крепко парня бес) -
    Подвинул царства смежного забор,
    В соседский сад за яблоками влез...

    И все тому царьку сошло бы с рук,
    Он крепко свой народ держал в узде -
    В саду соседском как-то понял вдруг,
    Что хлебом-солью встретят не везде.

    Мы матом с упоением орем,
    Воришке неказистому назло:
    Хотел войти в историю царем -
    Войдешь как однозначное х*йло.



    Рейтинги: Народний -- (5.52) | "Майстерень" -- (5.54)
    Коментарі: (6)


  37. Ігор Шоха - [ 2014.04.27 15:25 ]
    Філософія погибелі
    Ми ще ніякі. Ні в тяжкім труді,
    ні у війні не пожинали плоду,
    що у раю, як мед по бороді,
    у пеклі – смак води, а у нужді
    у повній чаші – опіум народу.

    Вже надкусили яблуко спокус:
    і Таврію, і східні регіони.
    Нема ума у п’ятої колони,
    що на догоду іншому комусь
    у себе установлює закони.

    Розхитує світи суворий вік,
    а ворог попирає наше право.
    І не приймає
                           чудо двоєглаве,
    що ця ідея:
                        мова – не язик, –
    об’єднує окраїни держави.

    Дияволу –
                   із дерева добра
    суспільного багато перепало.
    Отрута юродивого пера
    все капає з роздвоєного жала.

    Усто́яти над прірвою самій
    в тенетах Чуді під гіпнозом вепса –
    оце і є Росії інтереси.
    Та з подіуму мічених месій
    її не порятує думська меса.

    Її розі́рве на дрібні куски
    багатоликий змій Тмутаракані.
    Сьогодні перші, а тоді – останні
    узріють кару Божої руки
    її пігмеї, фюрери й тирани.

    І марна справа ликами ікон
    апелювати до личини злої.
    І проклянуть на всі віки ізгоїв,
    які вели народи у полон.

    ..................................................
    Усе тече, як з гусака вода –
    що рококо, що вибрики бароко,
    а ворогу готуй: за око – око.

    По той бік – мир, а з іншого – орда...
    Та це іще не рокова біда,
    а над майбутнім –
                  віщий меч
                              Дамокла.

                                  27.04.14


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (4)


  38. Ванда Савранська - [ 2014.04.26 10:23 ]
    * * *
    Плине кача… Сльози плинуть…
    Полягли за Україну.
    Другу сотню добирають
    До Небесного Вираю.

    Другу сотню… Хто відомий…
    А скількох чекають вдома?
    Плине кача, світ ридає.
    Я сумнішої не знаю...


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.37)
    Коментарі: (5)


  39. Юрій Кисельов - [ 2014.04.25 23:37 ]
    Гість
    Стоїть він на автобусній зупинці –
    Міцна статура, порожньо в очах,
    Нуль інтелекту (як усі ординці),
    Спортивна куртка на тугих плечах.

    Із неї виповзають, наче змії,
    Смугасто розмальовані стрічки
    Георгіївські. Звідки вітер віє?
    З якого Колорадо ці «жучки»?

    Із голови до ніг обвитий гаддю,
    А на обличчі скаженіє злість…
    Невже є ті, що цьому типу раді?!!
    Що нам привіз непроханий цей гість?




    22-23.04.14


    Рейтинги: Народний 5.33 (5.46) | "Майстерень" 5.5 (5.42)
    Коментарі: (17)


  40. Ванда Савранська - [ 2014.04.21 21:45 ]
    Ти йдеш до мене із автоматом
    * * *

    Ти йдеш до мене із автоматом –
    «Брате»?!
    Забрати землю мою і хату? –
    Кате!

    В моє пробудження, у світанки –
    Танком?!
    На пісню зболену і крилату –
    Матом?!

    Ти ворог лютий мого народу
    Й мови.
    Зневолить хочеш мою свободу
    Знову.

    Проспися, очі протри і вуха,
    Слухай!
    Тут відродилась свобода духу –
    Духу!

    Й твого, до речі, тут пранароду
    Сила.
    А ти своєї згубив свободи
    Крила.

    А ти забув, що і ти людина
    Нині.
    А завтра станеш ти в Україні
    Тінню,

    Безславним уркою, як в Беслані
    Й всюди,
    Де проклинають тебе і ганять
    Люди.

    Державна пісня до волі кличе –
    Вивчи!
    Про те, що згинуть всі воріженьки
    Неньки.


    Березень 2014.



    Рейтинги: Народний 5.25 (5.33) | "Майстерень" 5.25 (5.37)
    Коментарі: (5)


  41. Ігор Шоха - [ 2014.04.19 21:18 ]
    России - нации, элите и предводителю
                                  І
    Росіє, ти усіх дивуєш знову
    чи ум за розум вийшов і зайшов,
    якщо мені забороняєш мову
    за те, що я – «невиправний»* хохол.

    Анексією досягла орбіти,
    якої і не чувано ніде,
    і гавкаєш собакою на вітер,
    хоч караван і проти вітру йде.

    В агонії твоєї ностальгії
    кінчається епоха Ілліча.
    Ти бавишся оманою надії.
    Але яка у біса ти месія
    у ролі мракобіса-палача?

                                  ІІ
    Великороссы, племя окаянных,
    вы притча во языцех всех племён
    под игом и возмездием незваных,
    нигде никем не видимых, коварных,
    одетых у триколоры знамён.

    Вам снится оккупация столицы
    всей необъятной Родины кино?

    От вас
                   у могикан
                                  краснеют лица.
    Вы снова отворяете гробницы
    Тимура
                   и Батыя
                               заодно.

    Надменно говорящие светила,
    палящие рентгенами Кремля,
    когда из вас хоть одного хватило –
    тянуть оглобли и кусать удила?

    От нищих духом выгорят поля.

    Надеетесь, что будете вельможи
    и баловни фортуны и судьбы?

    Но духом на воителя похожи,
    увы, вы те же жалкие рабы
    последнего подонка краснокожих.

    Вы ставите себя на пьедестал
    и думаете паче чем Георгий
    сражаете невинных наповал?

    Но ваш кумир, Диаволу угодный
    и нации господ и благородий –
    вот ваш сиюминутный идеал.

                                  ІІІ
    Люстрациею национализма
    ты никого пока не покорил,
    зато за возрождение фашизма,
    тебя осудит ярый русофил.

    Ты роковой судьбы своей не знаешь,
    усвоив лишь азы по букварю.
    Ты воровал историю мою
    и будущее наше отнимаешь.

    А я тебе
              по-русски
                         говорю,
    ведь по-иному ты не понимаешь,
    что ты во мне Россию убиваешь
    за то,
         что Русь мою
                     боготворю.

                                  19.04.14


    Рейтинги: Народний -- (5.57) | "Майстерень" -- (5.93)
    Коментарі: (8)


  42. Богдан Манюк - [ 2014.04.17 12:07 ]
    Етюд з війною
    Чужі базари в тарганах, свої ж – рушійна сила… Стара перекупка війна, кремлівська хвойда з бодуна на смерть ціну скостила.
    - Кому? Майданівцям? Беріть! Хохли, у чергу скопом. Троянський кінь он на порі – найкращий, вірте, із дарів за сто покупок оптом... Небесною… І будуть ще дари по самі вінця. І хміль, що Сходом потече, - чортам на стіл могоричем. Хильни і ти, не бійся. І хист перекупки хвали продати зашкарубле за кілька відблисків золи, в яких і Небо будь-коли себе… своїх загубить.


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (20)


  43. Валерій Хмельницький - [ 2014.04.14 16:19 ]
    Ведмідь та Uzi (політична байка)
    Про ситуацію в країні:
    Якось в палатку жовто-синю
    Нахабно вліз ведмідь, в натурі,
    Чи то коричневий, чи бурий,
    Зачув смачненьке, мо’, м’ясце -
    Жере, аж плямкає… На це
    В кущах принишк, заліг на пузі
    Мисливець з автоматом Uzi:
    Лунає постріл – і за мить
    Ведмідь, конаючи, лежить…


    14.04.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (2)


  44. Влад Невмержицький - [ 2014.04.07 17:28 ]
    Світ
    Неосяжне небо наді мною.
    Ось птахи вирують над рукою,
    Рукою небезмежної землі,
    Яка загублена у сірій млі.

    Туман оповив самотній острів.
    Закував у неволі жителів,
    Сп’янилися вони ядушним смрадом,
    Всмоктуючи смерть у свою душу.

    Тіла ще чумою не покуті.
    Мізки доки димом не закуті,
    Ті душі і живуть, і палають,
    Оцих людей у щасті тримають.

    Народ батьківські землі хоронить,
    Герої її далі сподвижають,
    Лишається завжди тільки одне:
    Неосяжне небо наді мною.

    2014


    Рейтинги: Народний 5 (5) | "Майстерень" 5 (5)
    Прокоментувати:


  45. Влад Невмержицький - [ 2014.04.07 17:55 ]
    Світ
    Неосяжне небо наді мною.
    Ось птахи вирують над рукою,
    Рукою небезмежної землі,
    Яка загублена у сірій млі.

    Туман оповив самотній острів.
    Закував у неволі жителів,
    Сп’янилися вони ядушним смрадом,
    Всмоктуючи смерть у свою душу.

    Тіла ще чумою не покуті.
    Мізки доки димом не закуті,
    Ті душі і живуть, і палають,
    Оцих людей у щасті тримають.

    Народ батьківські землі хоронить,
    Герої її далі сподвижають,
    Лишається завжди тільки одне:
    Неосяжне небо наді мною.

    2014


    Рейтинги: Народний -- (5) | "Майстерень" -- (5)
    Прокоментувати:


  46. Валерій Хмельницький - [ 2014.04.05 22:54 ]
    Над Кримом не лiтають лiтаки
    Над Кримом не літають літаки -
    І оминають, наче лепрозорій...
    Чи не про це ви мріяли-таки,
    Розмахуючи жваво триколором?

    Над Кримом не літають літаки -
    І кораблі круїзні не заходять...
    Тепер самим, напевно, невтямки,
    Нащо метляли древком з триколором?..


    05.04.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (22)


  47. Владислав Лоза - [ 2014.04.03 15:41 ]
    Пропозиція
    Покинули ви сало й променади
    І в белькотінні рабської пори
    Возносили над світом барикади
    І підіймали в небо прапори.

    Та вам співати – вже вузькоколійно.
    У мене пропозиція проста:
    Ото би вам на згарищі й руїнах
    Позводити заводи та міста.

    17.02.14


    Рейтинги: Народний -- (5.33) | "Майстерень" -- (5.42) | Самооцінка 3
    Коментарі: (2)


  48. Валерій Хмельницький - [ 2014.04.01 09:47 ]
    Першоквітнева заметіль
    Першоквітнева заметіль
    Москву засипала й некрополь –
    Оце тобі, Кремлю, за Крим,
    За кораблі і Севастополь!

    Дев'ятибальний неба знак,
    Шкода, що тільки - завірюхи:
    Оце тобі і Крим - «за так»,
    І «референдум», «заварухи».

    Москву заклали в давнині
    У жерлі древнього вулкану,
    У центрі кратера - і дні
    Її в Господній Божій длані.

    Росія ж марить про війну:
    Гуркочуть чорні гвинтокрили,
    А у Москві – та чули, ну! –
    Квітневим снігом все укрило…


    01.04.2014


    Рейтинги: Народний -- (5.42) | "Майстерень" -- (5.44)
    Коментарі: (11)


  49. Наталя Мазур - [ 2014.04.01 01:19 ]
    Сум i весна
    Вже сорок днів лікує втрати час.
    Вже пісня "Лине кача" одзвучала.
    Молитва тиха, тризна і свіча...
    І сотня воїнами Світла стала.

    Тамуєм сльози, ревний біль і крик
    За тими, хто за небокрай полинув.
    На місці страти - тисячі гвоздик...
    Сум і весна... Майдан гірчить полинно.

    Ті, що в безсмерті, нам дають наказ:
    Хай не панують чужаки-заброди!
    Живіть, боріться і не зрадьте нас!
    Здобудьте волю для свого народу!

    31.03.2014 р.


    Рейтинги: Народний -- (5.53) | "Майстерень" -- (5.64)
    Коментарі: (15)


  50. Богдан Манюк - [ 2014.03.27 15:38 ]
    *****
    Мерехтіння, чорте… Ні, здається -
    достобіса мертвих кольорів!
    Приласкавши притчу во язицях,
    виглядаєш, ніби й не здурів…
    Потороча, вмієш торочити
    кожну свитку радісних небес.
    Хто ж забрав у тебе око сите,
    що неситим, як Великий Пес,*
    землю всю ковтнув би і невгодних
    на смертельнім ложі розпростер?
    Нахилився рилом до безодні
    й по-російськи нам речеш тепер
    про свої замурзані простори,
    де без крові нидіє врожай…
    Крок іще…
    Тебе клястиме й морок
    і покриє посмішку іржа.

    *Сузір’я


    Рейтинги: Народний -- (5.63) | "Майстерень" -- (5.77)
    Коментарі: (11)



  51. Сторінки: 1   ...   3   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   16